Page 1


Jete Jänes 6.b klass “ Kodu”


Elva Gümnaasiumi õpilaste EV 100. sünnipäevaks valminud regilaul “EESTI ON ME KODUMAA”

Viis “Oksad oravaid täis” (Kuusalust)

Kõige kallim kodukene, kodukene armsakene. Kodus isa-emakene, kullakallid õde - venda. Pere keskel tunnen hästi, pakub pere mulle seltsi. Kodust eemal külas olles, koduigatsus poeb põue.


Sass Jaasi-Tamm 1.d klass “Isa”

Krisette Arumets 1.d klass “Ema”


Emakene hellakene, ta on minu armsakene. Isakene kullakene, ta on minu kallikene. Emmekene, issikene, perekene kaunikene. Armsad on mul issi-emme, koos on tore, koos nii lahe.


Merit-Kätlin Sööt 8.b klass “Vanaema, vanaisa”


Taadikene, tublikene, memmekene, musikene. minu rõõmu rõõmustavad, minu kurbust kurvastavad. Memme tehtud kindad soojad, maitsvad koogid keele viivad. Taadi käed on töökad, hellad, aitavad, kui jääme hätta.


Marek Lepind 9.a klass “Sügisene mets”

Kreete-Lisete Oselin 9.a klass “Salasilm”


Karu kõmpis metsa sees, põder paterdas padrikus, reinuvader ringi rändas, siil see sahmis seenemetsas, lammas laulis lindudele, jänes jättis joostes jälje, orav lendas lustakalta keset kena kuusikuida.


Ly-Nelly Männiste 8.a klass “Linnu”


Tihane tiristas talus, varblane võdistas varbaid, kägu kukkus kõikidele, jäälind jäägu järvedele, metsis metsas mängigu, lõokesed lõõritagu. Suitsupääsud siristasid laulupeol sini-must-valge.


Marit Peedumäe 6.c klass “Lilled, aasad, põllud”


Mäe peal ja põllupeenral, tee ääres, metsa veerel, sinililled sinetavad, mooniõied punetavad. Rahvuslill meil rukkilill, kasvab põllul, õitseb aasal. Lilled on nii värvikad, põllud on nii viljakad.


Mariette Pennar 6.b klass “Meie pere kodu”

Otto Jaasi-Tamm 7.d “Mets”


Eesti uhkus, Eesti rikkus: lehispuud ja okasmetsad, kadakad ja kuusemetsad, kukeseened, puravikud, mustikad ja pohlamarjad, tammetĂľrused tammikud, kaseurvased kaasikud, kased mustavalgekirjud, pihlad punamarjalised, meie saared kadakased.


Eleonoora Korol 8.b klass “Meri ja laevad”


Läänemere suured lained adrut randa loksutavad, veavad randa suuri torme. Kajakatel kalad nokas, laevadega kaasa läevad. Ootavad nad suuri tuuli, et saaks lennata minema, et saaks paadid sadamasse.


Gretlin Aruoja 8.c “Käsitöö”

Rasmus Käpa 8.a klass “Käsitöö”


Kullakarvast kaltsuvaibad, lambavillast labakindad, seelikud meil triibulised, tanud peas on tikandites, setud-mulgid kogunevad kaera-jaani kakerdama. Kes tegi tanu tikandi, pikad paelad pasteldele, punus pika vÜÜ pihale, juuksed kahte pþimikusse?


Oliver Leppik 11. klass “Laev� (segatehnika)


Eestlased on laulurahvas, vabaks lauldud maa ja rahvas. Suure laulukaare alla kogunevad linnad, vallad. Regilaulud uhkeks lauldud, kandled m채nguvalmis seatud. Ernesaksa pilgu saatel lauluh채채led k천lamaie.


Marelle Sepp 10. klass “Saaremaa kadakad” (õlipastell)


“Igav liiv ja tühi väli” Juhan Liivi luulevägi, Kalevipoeg, see kange mees Kreutzwaldi nüüd kuulsaks teeb Oskar Luts, kes kirja pani "Kevade", kus Toots ja Tali, Koidula ja Tammsaare, meie kuld ja meie aare.


Casandra Meier 10. klass “Kivid ja meri� (harilik pliiats)


Kalevite kange rahvas kange rahvas, rikas rahvas. KĂźlad, alevikud, linnad, mered, metsad, pĂľllupinnad. Tulge, olge Eesti pinnal. kaunis loodus, mitmel rinnal. Eesti on me kodumaa, pĂźha, kallis isamaa.


Elva Gümnaasiumi Regilaulik  
Elva Gümnaasiumi Regilaulik  

Elva Gümnaasiumi Regilaulik EV 100. aastapäevaks.

Advertisement