Page 1

M채lu leht

Autorid: Kaur Robin Kivir체체t, Joonas J천ekallas, Miko Meitus


Mis on mälu Psühholoogias on mälu on protsess, kus andmed on kodeeritud, säilitatud ja taastatud. Kodeering võimaldab teavet, mis on muust maailmast, jõuda meie meeltesse, füüsikaliste stiimulite kaudu. Mälu ei ole ainult kuhu saab panna teadmisi ja seda pärast välja võtta. Mälu salvestab informatsioon, ehk jätab seda meelde, ehk säiltab ja kasutab, ehk meenutab. Mälu saab liigitada mitut moodi, näiteks info säilitamise aja alusel. Info säilimist ajus jagatakse kaheks, lühi- ehk töömälu ja pikaajaline mälu. Töömälu maht on piiratud, seal püsib korraga ainult paari ühiku pikkune info. Töömälus säilib infom ainult lühikest aega, sest pidevalt lisandub uut infot. Pikaajalises mälus püsib informatsioon, aga tunduvalt kauem ja seda iseloomustab väga suur maht. Mälu ei salvesta kõike, vaid üldistatud ja tähtsa informatsiooni, ebaolulise me unustame. On ka haigusi näiteks amneesia mis põhjustavad mälu kaotust. Amneesia haiged suudavad meelde jätta uusi fakte, kuid ei suuda meenutada kus nad need omasid ja ühtegi isiklikku elu sündmust.


Kolmandad mälumängu Euroopa meistrivõistlused on seekord eestlaste võõrustada. Eile selgus kontinendi kõige targem paar, täna üksikmängija ning võistkond. Üheksa Euroopa riigi sportlased mängivad Tallinnas Viru hotelli konverentsikeskuses. Eile õhtul lõppenud 74 paari mõõduvõtmised. Võitsid inglased Jan Beyley – Pat Gibson. «Meie 32st paarist olid targimad Ove Põder – Tauno Vahter ja Tõnis Poom – Vallo Kaasik, kes jagasid 5.-6. kohta,» ütles võistluste pressiesindaja Silja Paavle. Koondiste mäng algas eilsete eelvoorude ja poolfinaaliga. Igast riigist mängib EMil kaks koondist. Võõrustajaid esindavad

tänavuse MMi neli edukamat eestlast: Ove Põder, Lauri Naber, Tiit Naarits ja Indrek Salis. «Teine võistkond on kevadine meistermeeskond Eesti Entsüklopeediakirjastusest,» lisas Paavle. Lisaks kahele kodumaisele koondisele on Tallinnas võistlemas kaheksa Euroopa riigi esindused – Iirimaa, Hollandi, Horvaatia, Norra, Soome, Inglismaa, Walesi ning Belgia mälumängurid.

Luulenurk Mälu (Autor – Joonas) Mälu kaob ära, kõrvad ei kuule kära. juukseid pole, kõht kole nägemispuue.

Rögastasin täis oma kuue, jalas auklikud sokid, nina enam ei noki. nahk ripub, hammas välja tulema kipub.


Horoskoop. Jäär Sinu mõistus on täna üsna aktiivne ja mälu hea. Seetõttu on väga võimalik, et õpid täna midagi uut. Sõnn Täna on sul hea mälu, mis ideaalne õppimiseks ja uute teadmiste omandamiseks. Kaksikud Täna aktiviseerub su mõistus ja mälu. Intellektuaalsed vestlused saavad uue hoo sisse.

Kaalud Täna on sul suurepärane mälu ja hea keskendumisvõime. Ja saad teha tähtsamaid asju mis vajavad rohkem kesgendumist. Skorpion Pöörad nüüd suuremat tähelepanu oma varasemate tegude järelmõjudele. Võimalik, et sulle jõuab alles nüüd kohale mõni eksimus, mille oled teinud. Ambur

Vähk

Täna on sul fantastiline mälu ja suudad meeles pidada palju.

Sul on haruldaselt hea mälu, mis annab teile suured eelised.

Kaljukits

Lõvi Sinu mälu veab teid alt. Ja varasemaga võrreldes tuleb rohkem pingutada. Neitsi Sinu mälu ja keskendumisvõime on täna viletsad. Kui pead tegema mingit rutiinset tööd või lugema mingit igavat raamatut, võid lausa tukkuma jääda.

Väldi tegevusi mis vajavad palju mõtlemist. On halb päev otsuste tegemiseks. Veevalaja Täna on su mõistus ja mälu teravamad kui tavaliselt. Suudate mõelda ratsionaalselt ning leida lahenduse ka keerulistele olukordadele. Kalad Sinu mõistus on avatum kui tavaliselt ja mälu parem.


Mälu võistlus Viru Keskuses osale kohe! Reklaam ja kuulutused

Osta mälu ainult 300€! Ära mõtle osta kohe! Infot leiad www.Mäluauk.ee

Mälu tabletid 800€ tükk.Osta kohe!

Kaur, miko ja joonas  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you