Page 1

сѐ околу модата

URBA

септември 2010

број

1

Catwalk Што има ново кај високата мода...

Секогаш секси! Ѕвездите во костуми. Едиторијал: Есенска шема Свечени

футанчиња за секоја пригода 6 дена, 8 комбинации

Најдобрите парфеми Ах, тој прекрасен мирис


СОДРЖИНА 05-06 Стил Совладај го стилот на Katy Perry 07-08 Стил Кој како беше облечен 09-10 Special Make-up трикови 11 Special Шминка како на Jesica Alba 12-14 Special Модни дотатоци. Од накит до мамарама и очила за сонце.

15-18 Fashion тема 8 дена, 8 комбинации 19-22 Only Fashion Свечени фустанчиња за секоја пригода 23-26 Catwalk Имате можност да погледнете што има ново кај високата мода

27-32 Едиторијал Есенска шема 33-34 Fashion анкета Животински принт на вашата облека 35-37 Sexy Fashion Најпосакуваните мажи во костуми 38-39 Sexy Men Chache Crawford и Ashton Kutcher 41-45 Свежо Најдобрите парфеми 46-48 Ликови Модна полиција. Дали ѕвездите се убаво облечени? Вие одлучувате!

број

1

септември 2010


СОДРЖИНА 50-52 Must have Што е најново и што треба да се носи 53-54 Пример Копирај го нивниот стил 55-55 Совети Комбинирање. Научи веќе еднаш да комбинираш облека

КОМБИНАЦИЈА НА МЕСЕЦОТ

број

1

септември 2010


05|u magazine|09/10


06|u magazine|09/10


Стил Кој, како беше облечен... Selena Gomez

Katy Perry

Justin Bieber


Стил Кој, како беше облечен... Talyor Lautner, Kristen Stwart, Robert Pattison

Sandra Bulock


Special Make-up трикови Најдобрите, кој нема да се стопат на сонце

09|u magazine|09/10


Special Make-up трикови И кога се топи шминката може да се задржи 1. Кремата наречена Солеа нанеси ја 10 минути пред да се шминкаш. 2. Стави пудра со заштитен фактор, тие се наменети за да на се топат. 3. Стави сенки во природна боја, пример бојата на твојата кожа, розева, зелена. 4. Стави малку маскара и по 10 минути повторно. 5. Стави лабело пред карминот, а потоа 6. Стави розов или портокалов кармин, зависно од бојата на устата 7. Задошително сјај за усни.

10|u magazine|09/10


Special Make-up трикови Обиди се да изгледаш како Џесика Алба!

Нејзините усни, прекрасни. Доволен бил само сјај за усни, нели?

Ако нанесуваш со малиот прст, нема да ставиш многу сенка на капаците

Дали многу се забележува бронзерот,не! Само со едно движење од лево кон десно


Special Интересен Кристален

Бисери и циркони

Модни дотатоци Најпрекрасното нешто за една жена. Незаборавајте без него никаде не се оди! Бисери и циркони Тиркиз

Интересна

Розов цвет

Разиграна

12|u magazine|09/10


Special Розева Темна

Златна

Слатка Леопардска

Модни дотатоци Марамите станаа многу славни оваа зима. Но зошто да не се носат и на есен? Сина Шаренкаста Гот стил

Цветна

13|u magazine|09/10

Кремова


Шаренкасти Кафеави

Со црвени точки

Слатки

Проѕирни Розеви

Леопардски

Модни дотатоци

Кремови

Надвор можеби сеуште има сонце. Првата половина од септмври е одлична за очила за сонце.

14|u magazine|09/10


Fashion тема

6 дена, 8 комбинации

Бојата на морето и песокот ќе ве смири во стресниот понеделник кога проблемите ви запчнуваат. Но живот не е живот со проблеми, нели?!

Вторник е денот на црната облека. Со малку шарен накит би дошло супер за одличен ден на работа или на гости. 15|u magazine|09/10


Fashion тема Среда експериментир ај со боите. Денес е денот да уживате во римајнки и да се ослободите од тие високи потпетици

Крем бојата е хит оваа година, па не пропуштај да ја искомбинираш со било која боја што ќе ти текне на памет. Ни е ставивме жолто. Пробајте и со розево 16|u magazine|09/10


Fashion тема Петок е денот да се опуштите во мали панталончиња. Но ова се разбира носете го на кафе или на прошетка. За на работа, заборавете!

Бидете во морнарски стил оваа петочна ноќ. Комбинирајте со црвено а може и со кафеаво. Уживајте, морнарки! 17|u magazine|09/10


Fashion тема Сабота дење е бојата на тегетта и лилавото. Но немојте да претерувате со многу темни бои. Сепак сабота е!

А сабота ноќе бидете гламурозна. Не експиментирај те многу со боите. Облечете она што свети и ги заслепува другите. 18|u magazine|09/10


Only fashion Свечени

футанчиња за секоја пригода Црно-белата комбинација е секогаш добредојдена за пријатни вечери со фамилијата.

19|u magazine|09/10

На крштевка или пак за некој голем празник. Бидете разиграна и експериментирајте!


Only fashion Договоривте средба со пријателките. Но заминавте во дискотека. Зошто да не стафите диско фустан?

А со вашиот сакан? Најдобра комбинација за вечера во дискретен ресторан. Бидете секси


Only fashion На свадбата на вашата сестра, Па оваа комбинација е најдобра за добра веселба.

На гламурозен ручек со било кого. Задожително бисерите на вашата мајка! 21|u magazine|09/10


Only fashion Само за на гости кај родителите на вашето момче. Нешто со црно и накит што светка, задолжително!

Кога е многу топло облечете нешто лесно. Но за фустанот да биде свечен изберете убави дотатоци. 22|u magazine|09/10


Catwalk Valentino fall/winter 2010

23|u magazine|09/10


Catwalk Calvin Clein fall/winter 2010 24|u magazine|09/10


Catwalk Max Mara fall/winter 2010 24|u magazine|09/10


Catwalk Paul Costelloe fall/winter 2010 26|u magazine|09/10


Есенска шема

Сино-бела варијанта за приајтен ден добро ќе ви дојде. Златен накит најдобро стои.


Портокалова- кафеава варијанта на облека ќе биде добредојдена за вториот ден од неделата


Маслинесто-црна варијанта за во диско е најдобра.


Кафеавото си одговара и со крем бојата. Плетенки и златен накит не се пропушта. Изгледај топло за есенска прошетка


За на работа облечете црна варијанта, со сив џакет и маица. Накитот нека биде црно-златен


Мислете дека само пантолони се носат. Стави и еднаш сукна. Таа е толку женствена.


33|u magazine|09/10


Fashion анкета

ДА НЕ

67% 33%

34|u magazine|09/10


Sexy Fashion Robert Pattison

Најпосакуваните мажи во светот,во костуми

Zac Efron

Taylor Lautner


Sexy Fashion Justin Timberlake

Најпосакуваните мажи во светот во костуми

Ian Somerhalder

Wiliam Levy


Sexy Fashion Liam Hemsworth

Најпосакуваните мажи во светот во костуми

Bred Pitt

Wiliam Moseley


Sexy Men

Chace Crawford

Висок: 1,83цм Број на чевел: 44 Моментално живее: во Њујорк Се роди: во Љубок, Тексас на 18 јули 1985 Целсно име: Christopher Chace Crawford


Sexy Men

Ashton Kutcher

Висок: 1,89цм Број на чевел: 45 Моментално живее: со својата сопруга Се роди: во Кедар Рапидс, Лова на 7 фебруари 1978 Целсно име: Christopher Ashton kutcher


Свежо

Најдобрите парфеми. Ах тој прекрасен мирис!

41|u magazine|09/10


Свежо

42|u magazine|09/10


Свежо

43|u magazine|09/10


Свежо

44|u magazine|09/10


Свежо

45|u magazine|09/10


Ликови

Вие одлучувате кој треба да добие највисока, а кој најниска отценка

Biyonce Knowels

5 Бијонсе изгледа прекрасно во овај фустан кој многу добро и стои. Па добива чиста петка.

Каролина Гочева

5 Кој рече дека на Каролина не и стои добро белиот фустан. Нека продолжи да носи бело, за да добива 5.


Ликови

Вие одлучувате кој треба да добие највисока, а кој најниска отценка

Katherine Hiegl

Eva Longoria

2 Ужасно дизајниран фустан, браво за креаторот.

1 Панделка на фустан кој од сите страни паѓа делче и црна чанта на кремови штикли. Уууу!

47|u magazine|09/10

Се прави кралица на 80-те. Иу! Изгледа како да оди на гроб, а не на забава. Чевлите ужас!

2 Selena Gomez


Ликови

Вие одлучувате кој треба да добие највисока, а кој најниска отценка

Кој носи чорапчиња на штикла, глупачо! На кремови шткили секогаш треба да се гледа цела нога. Ланче со крст, никој не сака да носи на фустан...освен ти!

1

Кошулата ужас. Ни карирано ни ништо. Овде добро ти стојат фармерките. И пошто толку си згоден, ти даваме...

2 Rihanna

Zac Efron

Добра комплет, уште кошулата да беше сива или црна, ќе си заслужеше 5. Но ние ти даваме нешто помалку.

4

Chace Crawford 47|u magazine|09/10


Елегантни

Кафеави

Меки Светликави

Црни

Слатки

Розови

Кремови Бели

Џинс 50|u magazine|09/10


Златни

Црно-кафеави

На штикла Прави римјанки

Со точки

51|u magazine|09/10

Розови


52|u magazine|09/10


53|u magazine|09/10


Научисе и ти!

5 златни правила

како најлесно и без размислување да се комбинира.

1.

Црна облека на бела хулахопка, ни во сон. Стави

2.

Црна хулахопка и бела сандалка никогаш во

3.

Недобро искомбинирана боја, лоша среќа. На

4.

Машки алишта, не не! Не ви одговараат. Тие се за

5.

Никогаш немојте да облекувате она што ќе ви се

втора кожа или во црна боја.

вашиот живот. Ако сакате да ве исмејуваат...

боите секогаш се комбинираат нивните контрасти.

мажи. И ни еден нема да ве засака. Не размислувајте за таа комбинација.

падни при рака. Барем облечетењ го она што го oблековте минатиот ден. 54|u magazine|09/10


НЕ

54|u magazine|09/10

ДА


број

Во следниот број 2 Обидете се да ја копирате Бијонсе. Облека за на работа. Бидете со стил и сеуште свежи. На дождливо време најквалитетните чадорчиња комбинирано со чанти. И ѕвездите кој се секси во костуми за капење.

излегува на 1 октомври

октомври 2010


Eminem Megan Fox

Lil Wayne

Fergie Jesica Alba


Paris Hilton

Angelina Jolie Eric Dane

Britney Spears

Daniel Radicliffe


сѐ околу модата


Urban magazine, број 1  

Се околу модата