Page 1

ø

ñò

íà

à

Чернігівські

î ãî ì³

Âiäîìîñòi № 10 (1148), 6 березня 2013

Газета Чернігівської міської громади

Ñîëîäêèõ ñïðàâ ìàéñòåð

Дорогі жінки! Сердечно вітаю вас із Міжнародним жіночим днем нем 8 березня.

«Щ

об не пив, не курив, квіти щоб завжди дарив…» Слухаючи цю призабуту нині пісню, всі жінки просто мліли, уявляючи таке щастя. Наш сьогоднішній герой — Костянтин Громко, не зловживає нічим, квіти дарувати любить, але дечим «бавиться» всерйоз, тому що вважає: справжній чоловік має збудувати дім, виростити сина і зробити… торт. Великий, смачний та ошатний, і не один.

У сучасному житті немає таких справ, що були б непідвладні жіночим талантам, волі та енергії. Ваші громадянська активність, небайдужість, прагнення знайти відповіді на актуальні питання суспільного розвитку заслуговують на всебічну повагу і підтримку. Хай доля завжди буде прихильною до вас, дарує наснагу і міцне здоров’я, окриляючу любов та бентежне щастя, гарний настрій, родинне благополуччя на добрі й довгі літа. Піднесеного настрою, душевної рівноваги, радості, успіхів у всіх справах.

ñ. 23

З повагою Чернігівський міський голова О.В. СОКОЛОВ

Дорогі, любі наші жінки! Наші серця завжди повняться найніжнішими почуттями до вас. Пишаємося вами, захоплюємося вами, кохаємо вас! Усі наші думки — тільки про вас. Усі наші справи — заради вас. Весь світ і саме життя існує завдяки вам! Жодна сфера діяльності не може обійтися без вашого розуму, жіночої мудрості та енергії, сумління у повсякденній праці. пр раці. Щастя, добра, радості й прекрасного вам настрою. Від щирого серця вітаю вас зі святом 8-го Березня! Народний депутат України Владислав Атрошенко

Ми будуємо разом, щоб ви могли жити окремо!

Милі жінки!

Прийміть наші щирі, сердечні вітання з чудовим весняним святом — 8 Березня. Ви — найдорожче, що є у нас — чоловіків. Поруч з вами ми стаємо сильнішими. Заради вас ми здатні на вчинки. Ви ніжні, тендітні, красиві, добрі, розумні, даєте нам приклад чуйності та турботи, активної життєвої позиції, стійкості до проблем і негараздів. Ви зберігаєте сімейний затишок, родинне тепло та благополуччя. Вам завжди вистачає терпіння і мудрості, ніжності й розуміння, любові й душевної щедрості. Бажаємо вам, наші любі, здоров’я і кохання, виконання всіх ваших мрій, сонячного відпочинку. Нехай ваші рідні завжди оточують вас увагою та турботою. Низький уклін вам за вашу самовідданість. Керівництво ДП «Укрсівербуд» особливо хоче привітати жінок підприємства, які своєю наполегливою працею сприяють розвитку підприємства. Без вас, наші любі працівниці, нам було б значно важче долати щоденні проблеми. Ми любимо і цінуємо вас.

Чоловічий колектив ДП «Укрсівербуд»


2

Що відбувається

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

З обласного мільярда половину заробили чернігівські підприємства П

ідприємства міста за січень 2013 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на суму 543,2 млн. грн. (половина обсягу реалізації в області).

Тридцята сесія:

перший заступник міського голови — Сергій Андрос

Більше третини всієї продукції реалізували підприємства переробної промисловості, зокрема 22,4% — з виробництва харчових продуктів та напоїв, 4,3% — машинобудування (крім ремонту та монтажу машин і устаткування), 2,8% — текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, 1,7% — з виробництва гумових і пластмасових виробів, інших неметалевих матеріалів, 0,9% — металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування. У розрахунку на одну особу населення обсяг реалізації становив 1832,6 грн. (по області — 1002,5 грн.). За цей період підприємствам переробної промисловості (без урахування підприємств із виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів) надійшло замовлень на виробництво продукції на суму 83,1 млн. грн., з них 31,6% — від іноземного замовника. У порівнянні з січнем минулого року підприємства міста збільшили обсяг виробництва постільної білизни, окремих видів швейних виробів, машин і апаратів фільтрувальних або очищувальних для рідин, а серед харчових продуктів більше, ніж рік тому, вироблено рідкого обробленого молока, свіжого неферментованого сиру, йогурту та інших ферментованих чи сквашених молока та вершків, копченої риби, оселедців солоних, борошна та круп. Головне управління статистики у Чернігівській області

Шановні мешканці міста Чернігова! Доводимо до вашого відома, що 7 жовтня 2012 р. набрав чинності Закон України «Про адміністративні послуги», який передбачає надання адміністративних послуг суб’єктам звернень через «Центр надання адміністративних послуг». Пунктом 7 статті 20 Закону передбачено припинення надання адміністративних послуг підприємствами, установами та організаціями з 1 січня 2013 року. Центр надання адміністративних послуг м. Чернігова розташований за адресою: 14027, м. Чернігів, вул. Рокоссовського, 20 А. Режим роботи Центру: — понеділок, середа, п’ятниця — від 8.00 до 17.00, у т.ч. прийом суб’єктів звернень від 8.30 до 15.30; — вівторок, четвер — від 9.00 до 20.00, у т.ч. прийом суб’єктів звернень від 9.00 до 19.00; — субота — від 9.00 до 15.00, у т.ч. прийом суб’єктів звернень від 9.00 до 14.00; — неділя — вихідний. Перелік адміністративних послуг, що надаються Центром, затверджений рішенням виконавчого комітету міської ради та розміщений у газеті «Чернігівські відомості» від 19.12.2012 № 51 та на веб-порталі Чернігівської міської ради на сторінці «Послуги». Іншу інформацію щодо організації роботи Центру та перелік адміністративних послуг, що надаються, можливо отримати за телефоном 673-341.

ХРОНІКА ТИЖНЯ:

СОЦІАЛЬНА

(26 лютого—4 березня) На світ з’явилося 72 малюки: — 37 дівчаток; — 35 хлопчиків. Зареєструвало шлюб 35 пар. Розірвано 13 шлюбів.

WWW.VID.CN.UA

В

ітер змін подув у міській виконавчій владі. На черговій сесії депутати змінили не тільки персональний склад міськвиконкому, але і його формат. Відновили скасовану більше двох років тому посаду першого заступника міського голови. Нове крісло зайняв екс-нардеп «регіонал» Сергій Андрос.

Більше змін у виконкомі не буде?

Його кандидатуру, яку запропонував міський голова Олександр Соколов, підтримали 34 депутати. Утрималися від голосування десятеро: вісім депутатів від «Батьківщини» та двоє «УДАРівців». Незважаючи на заяву голови фракції «УДАР» Костянтина Іванова, що їхня політична сила не підтримає Сергія Андроса, свій голос кандидату віддав Станіслав Драгель. Одночасно нове призначення отримав Олександр Буцко, який до цього був заступником міського голови. Він очолив фонд комунального майна. Саме економічним сектором, яким опікувався пан Буцко, і займатиметься тепер Сергій Андрос. Які спеціальні повноваження матиме перший заступник, міський голова не уточнив. — Я не думаю, що щось зміниться кардинально. Але є багато питань, що не вирішуються в повному обсязі: економічний блок, транспортний блок. У першу чергу, це стосується заборгованості по заробітній платі та відновлення роботи підприємств. Сподіваємося, що допоможе його досвід роботи у Верховній Раді, можливості залучення інвестицій, — зауважив Олександр Соколов. При цьому він заперечив здогадки частини депутатів, що виконком продовжить змінювати формат, і запевнив, що поки більше ніякі зміни не плануються. Як сам Сергій Андрос бачить свої завдання на новій посаді, новообраний

заступник пообіцяв розповісти журналістам десь за тиждень — коли трохи розбереться.

ріальному становищі, наприклад, через пожежу чи тяжку хворобу, мають написати відповідну заяву до відділу звернень громадян (вул. Шевченка, 9). Матеріальна допомога може становити від 50 до 1000 грн. Виплачується вона не частіше одного разу на рік, передбачає Положення. Ольга ЧИЖОВА

На що депутати витратять 50 тисяч?

Цілий ряд змін до бюджету поточного року затвердили депутати. Вони стосувалися боргів, що залишилися з 2012-го через те, що казначейство наприкінці року не здійснювало виплати. Так, недофінансованими залишилися програми ремонту дахів, ліфтів, доріг та внутрішньодворових проїздів. — Так чи інакше, хоча кошти не пройшли минулого року, ці об’єкти потребують фінансування, — прокоментував Олександр Соколов. По 50 тис. грн. на депутатську діяльність та допомогу чернігівцям таки отримає кожен народний обранець. На виконання цього рішення минулої сесії депутати запланували фінансування — 2,5 млн. грн. Першу пропозицію, як же розпорядитися цими коштами, вніс комуніст Михайло Петрущенков. Він закликав колег «скинутися» по 2,5 тис. грн. на нове обладнання для міського Палацу культури.

Як отримати матеріальну допомогу від міста?

Незабаром чернігівці зможуть отримати фінансову допомогу не тільки з депутатського фонду, але й від міськвиконкому. Сесія затвердила Положення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста. Щоб отримати кошти, городяни, які опинилися у скрутному мате-

Сергію Олександровичу Андросу в січні виповнився 51 рік. Освіта вища. Від 1983-го до 1995 року служив у спецпідрозділі «Титан» УМВС у Чернігівській області. У 1995—2006 роках очолював комерційні структури. Від 2006-го до 2007 року — депутат Верховної Ради п’ятого скликання, у 2010—2012 роках — депутат Верховної Ради шостого скликання. Був членом парламентського комітету з питань бюджету. Одружений. Має дорослих сина і доньку.


Що відбувається

Призов на строкову службу буде. Поки що В

есна — це не тільки весняна капель та розквіт природи, а й традиційна призовна кампанія до лав Збройних сил України. І цей рік — не виняток. Попри всі розмови про перехід української армії виключно на контрактну основу, призов на строкову службу «Весна-2013» відбудеться в строк. І хоча до старту самої призовної кампанії є ще час, міська призовна комісія під головуванням заступника міського голови — керуючого справами виконкому Станіслава Віхрова вже розпочала свою роботу.

Голова міської призовної комісії Станіслав Віхров повідомив, що відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Указу Президента України, у квітні—травні 2013 року відбудеться черговий призов громадян України на строкову військову службу. Він зазначив, що під час останніх призовів планове завдання виконувалося стовідсотково, «і це дає нам підстави спо-

діватися, що з таким самим результатом закінчить свою роботу призовна комісія і під час призову «Весна-2013». Про цьогорічну весняну призовну кампанію розповів військовий комісар Чернігівського об’єднаного міського військового комісаріату полковник Володимир Кравчук. Він зазначив, що в місті зараз проводиться робота з оповіщення призовників щодо явки на призовну дільницю Чернігівського

об’єднаного міського військового комісаріату. Оповіщення здійснюється працівниками комунальних підприємств та головами вуличних комітетів шляхом вручення персональних повісток призовникам. «Завдяки тісній співпраці з працівниками управління житлово-комунального господарства міської ради, Деснянської та Новозаводської у місті Чернігові рад, на сьогодні всі заходи щодо оповіщення призовників виконано стовідсотково», — каже Володимир Кравчук. За його словами, на сьогодні в Чернігові проживає 3200 юнаків призовного віку. «Для виконання плану призову «Весна-2013» необхідно відібрати та відправити до війська 120 призовників. Перша відправка чернігівських юнаків до лав армії відбудеться 8 квітня», — каже військовий комісар. Олена БЕРЕЗКІНА

Роботу комунальників схвалили

1

березня керівники чотирьох комунальних підприємств міста вже традиційно звітували про фінансово-господарську діяльність у 2012 році перед комісією міськвиконкому, яку очолював Микола Сенькович.

Серед тих, хто «здавав іспит», були не гірші підприємства — КП «Чернігівводоканал», КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста», КП «АТП-2528» та «Спецкомбінат комунально-побутових послуг». Підприємства різні, кожне має певні особливості, кожне має позитивні результати. Є у них і деякі проблеми. Зокрема, КП «Чернігівводоканал» головним напрямком своєї роботи обрав модернізацію підприємства із залученням власних коштів, коштів із місцевого бюджету та, головним чином, іноземних інвестицій у вигляді кредиту Світового банку під 0,8% річних. Роботи вже тривають п’ятий рік, цього року буде завершено реалізацію восьми проектів, більшість яких була здійснена вперше в Україні. У звітному році було залучено капітальних інвестицій на 44,5 млн.

3

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

грн., і понад 50 млн. планується використати у 2013 році, у тому числі збудувати насосну станцію каналізації на Масанах. Результати цієї роботи вже є: економія 20% витрат електроенергії, найменші в Україні втрати води — 21%, зменшення у 2012 році скарг населення на якість води. І це при несприятливих економічних умовах — постійному зростанні вартості електроенергії, збільшення вартості матеріалів, несприятливій тарифній політиці держави, що не вирішує питання стовідсоткового відшкодування витрат підприємства у тарифах, а з іншого боку, не сприяє поверненню енергетиками так званої «різниці у тарифах», у той час як в інших містах водоканали отримують цього ресурсу десятки і навіть сотні мільйонів. Працює водоканал і на майбутнє, розробивши так звану

«схему оптимізації» вартістю понад 420 млн. грн. Але головне завдання на сьогодні — повернення кредитів Світового банку. Тут без допомоги не обійтись. Звіт директора КП «Чернігівводоканал» Олександра Шкіня був однозначно оцінений позитивно. КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» здійснює комплекс заходів з обстеження та контролю за станом зелених насаджень, об’єктів зовнішньої реклами, об’єктів благоустрою міста: парків, скверів, тротуарів, підземних переходів та інших об’єктів благоустрою загального користування. Завдяки вдосконаленню системи контролю, прибирання міста стало значно кращим. Перебудовано службу контролю за благоустроєм, завдяки чому складено 637 протоколів про адміністративні правопору-

шення, але завдання ставилося не обов’язково стягнути штраф, а спрацювати на результат, ліквідувати правопорушення. Вишукувалися додаткові джерела доходів, зокрема, створено землевпорядну службу. Але все це дає результат не відразу, а потребує додаткових витрат. Внаслідок чого витрати дільниці зростали швидше, ніж доходи, а планові показники не були своєчасно зкориговані, що викликало критичні зауваження з боку деяких присутніх на засіданні депутатів міськради. Треба сподіватися, що слушні зауваження будуть враховані. Досить позитивно було оцінено фінансово-господарську діяльність КП «АТП-2528». Тут і результати роботи з прибирання міста покращились, і придбана нова сучасна техніка, і доходи у порівнянні з 2011 роком зросли на 27,5%, у той час як витрати — на 22%, збитки зменшилися з 1167 тис. грн. до 475 тис. грн. Начальник КП Святослав Трохименко вміє рахувати гроші, зокрема, пішов на непопулярні дії, зменшивши витрати на утримання адмінперсоналу за рахунок зняття 10% надбавок до посадових окладів і зменшення на 5% премії. КП «Спецкомбінат», що очолює Володимир Куліш, як і в попередні роки спрацювало ефективно. Розширювався перелік послуг, покращувалася їх якість, план за доходами перевиконано на 21%, а чистий прибуток склав 379 тис. грн. І вартість послуг, що надає підприємство, суттєво нижча, ніж в інших містах. Тож комісія не тільки прийняла звіт підприємства, а прийняла рішення преміювати його керівника. Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ

Дорогі жінки! За доброю традицією зі святом 8 Березня приходить весна. І в цьому є певна закономірність.

Весна, як і жінки, несе у світ особливу і велику місію природи — життя і любов. Нехай лагідна посмішка весняного сонця дарує вам міцне здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Нехай ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань. З повагою та найкращими побажаннями голова Чернігівської міської організації Партії регіонів Ігор МОСКАЛЕНКО

Шановні мешканці міста!

Кблагоустроєм «Дільниця з контролю за міста» омунальне підприємство

Чернігівської міської ради здійснює контроль у сферах:

благоустрою міста (проведення земляних робіт, складування будівельних матеріалів, знесення зелених насаджень, встановлення торговельних лотків, попередження утворення сміттєзвалищ тощо); • санітарно-екологічного порядку; • розміщення зовнішньої реклами; • побутового обслуговування; • вуличної інфраструктури; • дотримання екологічної безпеки при поводженні з відходами; • виконання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами рішень Чернігівської міської ради та її виконавчого комітету з питань землекористування, торгівлі, послуг, екології, ринків. З питань виявлених порушень звертатися за телефонами: 97-47-45, 91-51-51, 4-33-60 або за адресою: м. Чернігів, вул. Київська, 14 А, каб. № 209 від 8.00 до 16.00.

ХРОНІКА ТИЖНЯ: НАДЗВИЧАЙНА

(26 лютого—4 березня) 28 лютого сталася пожежа у квартирі 5-поверхового житлового будинку за адресою: вул. Шевченка 18. Вогнем пошкоджено постільні речі. Ймовірна причина — необережність під час куріння. Господаря, 1972 р.н., з діагнозом «отруєння чадним газом» госпіталізовано до міської лікарні № 3.

WWW.VID.CN.UA


4

Економіка Чернігова в контексті урядової програми С

тратегічною метою нещодавно презентованої програми активізації розвитку економіки є зміна моделі соціально-економічного розвитку країни. На її реалізацію передбачається 380 млрд. грн., але планується, що майже половину від цієї суми складуть кошти інвесторів. Від реалізації програми уряд очікує до 3% щорічного зростання ВВП.

І це дуже на часі, адже у 2012 році ми не досягли рівня ВВП навіть докризового 2007 року. Більше того, темпи його зростання впали майже до нуля. Падіння виробництва спостерігалось у промисловості, будівництві, на транспорті, у сільському господарстві. Як індикатор такого стану економіки — уповільнення темпів приросту податкових надходжень, зменшення обсягу прямих іноземних інвестицій, призупинення з середини року росту середньомісячної зарплати. Кардинально змінити ситуацію і покликана програма, визначаючи пріоритетні напрямки економічної політики. Це підвищення конкурентоспроможності економіки, покращення інвестиційних умов, підтримка національного товаровиробництва. На останньому пункті варто зупинитися окремо, оскільки Чернігів можна віднести до міст, що зазнали від кризових явищ надчутливого удару. Останній виробник хімічних волокон в Україні ПАТ «Чернігівське волокно» не працює чотири з половиною роки і знаходиться у стадії ліквідації. Воно виготовляло корд для шинної промисловості і, як наслідок, з його зупинкою зупинився і завод «Дніпрошина», а білоцерківська «Росава» ледь животіє на імпортній сировині. Чернігівські хіміки забезпечували сировиною легку промисловість — усі панчохи і шкарпетки в Україні (і не тільки) виготовляли з неї. І для інших галузей, навіть для парашутів, нитки виготовляли у нас. Тепер усе імпортується. А 4 тисячі людей залишилися без роботи, міський бюджет — без коштів. Тепер про «легку» промисловість. У 2012 році її частка у промисловому виробництві склала лише 0,7%, а 20 років тому було 11%. У нас і зараз є «КСК «Чексіл», «Елегант», «Сіверянка», «ТК-Стиль», але перше зменшило обсяги в багато разів, інші ледь дихають і працюють лише по давальницькій схемі. Дійшли до того, що частка вітчизняної «легкої» продукції на внутрішньому ринку складає 20%. Нібито непогано на цьому фоні виглядає агропромислове виробництво, якщо не враховувати переробку. За три останніх роки продукція сільського господарства зросла на 12,8%, а харчової промисловості — лише на 4,5%, а в нашому місті навіть зменшується. Ми ніби стали сировинним придатком для переробників з інших регіонів. Нарешті машинобудування. У Чернігові є багато підприємств, кваліфіковані, у тому числі наукові, кадри, а обсяги машинобудівної продукції зменшуються, підприємства працюють нестабільно. Але ж була у 2011 році прийнята урядова програма імпортозаміщення, що передбачала у Чернігові на базі ПрАТ «Чернігівський автозавод», ТОВ «Чернігівський ковальський завод» та ТОВ «Український кардан» виробництво тролейбусів та сільськогосподарської техніки. Тоді не вийшло, але той же автобусний у 2012 році працював стабільно. У 2013—2014 роках програма передбачає оновлення рухомого складу пасажирських автобусів — 7000 одиниць середньої, великої та особливо великої пасажиромісткості. Є тут місце для наших підприємств? Безумовно. Передбачається оновлення рухомого складу тролейбусів і трамваїв, оновлення парку вантажних вагонів — 12800 одиниць, і у 2014 році — 500 пасажирських вагонів. Вагони ми не виготовляємо, але «Ковальський завод» виготовляє комплектуючі для найбільших виробників, і дуже хочеться сподіватися, що з 380 млрд. грн. інвестицій щось перепаде і нашим підприємствам. Адже Чернігів — місто, де є сировина, вільні виробничі площі, кваліфікована недорога робоча сила. Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ

WWW.VID.CN.UA

Актуально

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Медіа-клуб

Олег Зарубінський:

У міжнародній політиці благодійництвом не займаються

Н

ещодавно в Брюсселі відбувся неординарний саміт Україна-ЄС, вважає народний депутат Олег Зарубінський. У спільній заяві за результатами зустрічі, підписаній Президентом України Віктором Януковичем, Головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та Президентом Ради Європейського Союзу Германом Ван Ромпеєм, є багато позитивних сигналів щодо закінчення періоду охолодження стосунків між ЄС та Україною.

Що потрібно українцям і в чому зацікавленість Європи

Виступаючи перед учасниками медіа-клубу «На власний погляд», народний депутат від Партії регіонів Олег Зарубінський відзначив позитивні результати зустрічі у верхах у Брюсселі: факт самого проведення саміту, позитивна для України спільна заява, згода Євросоюзу на участь у реконструкції газотранспортної системи та участь у консорціумі щодо управління українською газотранспортною системою, меморандум щодо початку діалогу Україна-ЄС з поліпшення бізнесклімату. На саміті був відзначений прогрес щодо просування України в напрямку скасування візового режиму з ЄС. Це питання можна було б навіть поставити на перше місце, тому що воно стосується мільйонів людей, вважає Олег Зарубінський. І наголошує: Євросоюз — це та структура, з якою треба поглиблювати стосунки, не зважаючи на те, що в єврозоні існують певні економічні негаразди. «Це кажу до того, що не треба робити з ЄС кумира, — додає депутат. — Але для нас ЄС є певним зразком щодо побудови системи державного управління, більш справедливого суспільства, ефективнішої конкурентної економіки тощо. Це досвід демократичного суспільства. Тому для України важливо укріплювати стосунки з Європейським Союзом. Але це не значить, що ЄС важливіший для України, ніж сама Україна — для ЄС. Це неправда. Ніхто в міжнародній політиці благодійництвом не займається. Не потрібно забувати, що у Європи є суто прагматичний інтерес до України. Україна розглядається як неосвоєний ринок товарів, у першу чергу, німецьких. Оскільки там ринок заповнений. По-друге, вони думають, що Україна повинна бути транзитером. По-третє, ЄС хоче співпрацювати з Україною в питаннях нелегальної міграції».

Коли скасують візи для українців

Щодо безвізового режиму, то з 2005 року громадяни ЄС можуть приїхати в Україну без візи, а українці в ЄС — ні. Ситуація недзеркальна. «Тому керівництво країни ставить за мету спочатку лібералізацію візового

режиму, щоб над нашими громадянами елементарно не знущалися. А потім — скасування візового режиму, — говорить депутат. — Чи досягли ми там прогресу? Так. Нещодавно міністр закордонних справ Росії Лавров зробив ревниву заяву про те, що ЄС несправедливо ставиться до Росії, тому що у переговорах про безвізовий режим з Україною він просунувся далі. Якби в лютому не було блокування Верховної Ради, ми б показали ЄС ще більші здобутки. Вже були б прийняті закони, котрі подав уряд на виконання першої черги зобов’язань перед ЄС для скасування безвізового

тому що не йдеться про повноправне членство в ЄС, — стверджує О. Зарубінський. — Максимально, що ми можемо досягнути — це асоційоване членство і зона вільної торгівлі. Щодо повноправного членства, то це не можна назвати близькою перспективою, тому що наші партнери не хочуть це питання ставити. Чому? З різних причин, у тому числі з причини кризи в ЄС. У неформальних розмовах чиновники з ЄС говорять, що вони вже поспішили з прийняттям Болгарії та Румунії. Крім того, вони не знають, що зробити з 80-мільйонною Туреччиною, яка є асоційованим

Нашу 46-мільйонну державу Євросоюзу, очевидно, «переварити» легко не вдасться режиму. Зокрема, це поправки до законопроекту про персональні дані, уточнення до закону про боротьбу з корупцією та інші. Вже на саміті могли б показати, що ми зробили». Олег Зарубінський переконаний, що внутрішньополітичні суперечки не мають стояти на шляху євроінтеграційних зусиль України. «Як кажуть, шкодити легше, а допомагати важко. Якщо більшість суспільства вважає, що відносини з ЄС важливі, то не треба шкодити просуванню в цьому напрямку з огляду на свої політичні міркування».

Чи дає саміт перспективи Україні інтегруватися в ЄС?

«Не можна однозначно сказати,

членом ЄС уже багато років. І нашу 46-мільйонну державу Євросоюзу, очевидно, «переварити» легко не вдасться. Одна справа, коли в Євросоюз входить Естонія з населенням 1,3 мільйона — як половина Києва. Інша справа — Україна, та ще й з такими внутрішніми суперечностями». Але якщо перспективи членства в ЄС ніде не зафіксовані, то чи треба нам тоді опустити руки? Безумовно, ні. Очевидно, що слід використати цю ситуацію, щоб самим покращитися — у сфері технологій, економічного розвитку, залучення інвестицій, удосконалення суспільних відносин, рівня демократії та прав людини, наголошує депутат. Ірина МОКРОУСОВА


Суспільство

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Наталія Осіковська:

5 Трибуна депутата

Меценатство — це не просто фінансова допомога Х

ворі на ДЦП маленькі чернігівці нещодавно разом з родинами побували у столичному цирку. Вперше в житті діти — «колясочники», які можуть пересуватися тільки зі сторонньою допомогою, змогли виїхати так далеко від дому та ще й отримати такі незабутні враження! І все завдяки підтримці депутата міської ради Наталії Осіковської.

І це далеко не вперше відома в Чернігові бізнес-леді, директор компанії управління та розвитку нерухомості, допомагає іншим. Благодійність для неї вже стала звичною справою. За значний особистий вклад у розбудову нашого міста та за активну громадську позицію й ініціативність пані Наталія стала лауреатом конкурсу «Жінка року». Звичайно, як мама двох прекрасних донечок — дев’ятирічної Анастасії та дворічної Арини — перш за все, вона намагається простягнути руку допомоги малечі, підтримати талановитих хворих дітей. Уже шість років Наталія Осіковська — незмінний гість благодійної мистецької акції «Світ очима дітей», що проводиться за підтримки міського голови Олександра Соколова. На чудовій виставці продаються роботи обдарованих юних художників — інвалідів з міських громадських організацій, що опікуються людьми з вадами здоров’я, — «Шанс», «Гіппократ», «Милосердя і доброта», «Логос»,

«Родина», Товариство сприяння хворим на цукровий діабет, «Життя триває» і «Дорога до серця». Пані Наталія не тільки сама купує чудові картини, але й залучає до цієї благородної справи своїх колег по бізнесу. Та благодійність — це не просто фінансова допомога, але й готовність вкладати власні сили, енергію та час заради благородної мети. Наталія Осіковська у парі з відомим чернігівським тележурналістом Артемом Шовковим брала участь у благодійному культурно-мистецькому проекті «728», щоб придбати стільці для глядачів міського Палацу культури. А ще однією з перших приєдналася до напруженої багатоденної роботи в рамках танцювального проекту «Танець мрії». Танці, до речі, їй не в новинку. Адже старша донька Анастасія вже кілька років займається в клубі спортивного танцю, пані Наталія, як мама, бере активну участь у його житті. Чому вона вирішила взяти участь (і чи не каялася у своєму рішенні) у благодій-

ному проекті? І що змусило цю відому в місті бізнес-леді, не дивлячись на зайнятість, систематично приходити в танцювальний зал і посилено тренуватися, розучуючи складні танцювальні па? Що особисто їй дав проект, як змінив він її душу й серце? На ці питання Наталія Сергіївна відповідає так: — Це, звичайно, колосальна робота, але мені було дуже приємно, що я брала участь у цьому чудовому заході, тому що мета у нього була найшляхетніша. А минулого літа Наталія Осіковська отримала найпочеснішу для неї нагороду. У нашому місті проходив другий міжнародний фестиваль сімейної психології «Гармонія». І завдяки небайдужості та спонсорській підтримці пані Наталії організаторам фестивалю вдалося провести його на високому та достойному рівні. У майстеркласах та тренінгах фестивалю взяло участь близько двохсот дітей з малозабезпечених родин та родин, які опинилися в складних життєвих обставинах. І кож-

на дитина була охоплена як турботою та опікою організаторів, волонтерів, так і щедрими подарунками, про які теж турботливо попіклувалася наша героїня.

На урочистому закритті фестивалю благодійниця від усіх учасників фестивалю — батьків та дітей, отримала високий та дійсно народний титул — Справжній друг ді-

Свято жіноцтва: вчимося добру і любові

Щ

о не кажи, а навіть морозного березневого дня певні місця стають втіленням тепла, позитиву і дружньої атмосфери. Напередодні свята 8 Березня набула таких ознак і ресторація «Чардаш», яка вже вкотре, запросивши вихованців та батьків ГО інвалідів «Шанс», зігріла всіх не стільки каміном, скільки душевним теплом, подарунками і святковим столом.

Адже недарма на цьому світі доброта, милосердя і любов повсякчас залишаються чи не єдиним з того, що не купується, зате можна дати іншому, нічого не віднімаючи у себе. У цьому переконаний і власник закладу Станіслав Падалиця, якому керівник «Шансу» — депутат міськради Світлана Федорова, та всі присутні діти й батьки сердечно подякували. «Ви завжди з нами, а значить у нашому серці», — зізнаються вони, адже гостини в закладі скоро перетворять його на другу їх домівку, а регулярні літні прогулянки Десною на «Казбеку», влаштовані стараннями мецената, зроблять дітей якщо не мореходами, то річковиками точно. Не забула привітати дітлахів і колишня чернігівка Марина Сорока, яка тепер фрау Байенс, адже вже п’ять років живе в Брюсселі. Дівчина відчуває ностальгію за рідним містом, а також за вихованцями «Шансу», котрих не забуває, певно, як і свято 8 Березня. Цього разу від себе і партнерської організації вона передала привітання, фотоапарат і 26 наборів для вишивки дівчатам із творчої студії «Шансу», що будуть доставлені по домівках волонтерами організації. Інга ВІТКОВСЬКА

тей міста Чернігова. Валентина КОРОПСЬКА Телефон громадської приймальні депутата міської ради Наталії Осіковської 614-572.

МОВОЮ СТАТИСТИКИ

Народжуваність росте, але смертність попереду У 2012 р. в обласному центрі народилося 2768 немовлят (1481 хлопчик та 1287 дівчаток), що на 1,5% більше, ніж у 2011 р.

Показник народжуваності збільшився з 9,2 до 9,3 у розрахунку на 1000 наявного населення. Переважна більшість матерів народила першу (56,6% усіх народжених) та другу дитину (36,1%). Зважилися народити третю та більше дитину 203 жінки. Кожен п’ятий малюк народився в матері, яка не перебувала в зареєстрованому шлюбі. Наймолодшою мамою стала 16-річна чернігівка. Середній вік жінок, які народжували, складав 28 років. Упродовж 2012 р. у місті померло 3369 осіб. У розрахунку на 1000 наявного населення рівень смертності склав 11,4. Найбільш розповсюдженими причинами смерті були хвороби системи кровообігу (63,3% усіх померлих), новоутворення (18,6%), зовнішні причини смерті (6,3%). Найпоширенішими причинами загибелі чернігівців були випадкові отруєння алкоголем, навмисні самоушкодження та транспортні нещасні випадки. Жителями м. Чернігова зареєстровано 1820 шлюбів, що на 27,3% менше, ніж рік тому. За розрахунками, на 1 січня 2013 р. в обласному центрі проживали 296,1 тис. осіб. Головне управління статистики у Чернігівській області

WWW.VID.CN.UA


6

Місто

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Куди в Чернігові зникають дорожні знаки? аварійних ситуацій — автобуси ж стоять на проїжджій частині, якраз навпроти виїзду машин з автостанції. Кілька днів тому дитина ледь не потрапила під колеса.

Ніяких порушень не знайшли!

У

же вп’яте за останні три роки мешканці вулиці Муринсона просять місцеву владу заборонити самовільну стоянку автобусів під їхніми вікнами. Заборонні знаки вішають, але вже за ніч вони магічним чином зникають. Автобуси знову паркуються, знову заважають людям, і знову починається зачароване коло походів по кабінетах і писання скарг.

Останній раз новенький знак встановили минулого понеділка. А вже у вівторок зранку його і слід пропав.

Дим, бруд, галас…

Мешканцям вулиці Муринсона, що в самому центрі Чернігова, і без того не солодко живеться по сусідству з автостанцією № 2. Сотні разів на день повз їхні вікна курсують автобуси, що «чхають» чорним димом. Вузеньку вуличку вже давно не миють від кіптяви, як це було щоранку за радянських часів. Та навіть чистять від снігу вкрай рідко. Що вже й казати про ремонт дороги. І от до всіх бід додалася ще одна. Автобуси стали паркува-

тися не тільки на автостанції, але й прямо під її воротами — посеред вулиці, неподалік від їхніх будинків. — Стоять, мотори прогрівають, газують — вдома, наче на колесі, все труситься. Ні вікна відкрити, ні дверей. А будинок старий, йому більше 150 років. Не встигнеш прокинутися, уже натовп людей під вікнами — чекають відправки, — скаржиться місцева мешканка Лариса Сенько. Її підтримує і сусідка Лариса Панова: — Влітку — це взагалі жах. Після кожного автобуса — купа сміття. У нас же такі люди: де поїли, там і викинули — пляшки, папірці, обгортки від цукерок, насіння.

Жінки разом із сусідами й домагаються того, щоб стоянку поза автостанцією заборонили.

…і небезпека

На автостанції № 2 запевняють: до стихійної стоянки тут не мають жодного відношення. Автобуси належать приватному підприємцю. — У нас укладений договір з цим перевізником на дев’ять рейсів, на які він виграв тендер. Але ще приблизно 12 рейсів — через кожні 15 хвилин — відправляються з-під паркану, — зауважив начальник автостанції № 2 Михайло Полевиченко. І додав, що така стоянка не тільки заважає місцевим мешканцям, але й створює безліч

Власник автобусів Геннадій Пешков усі звинувачення відкидає. На його думку, стоянка приносить тільки користь — пасажирам, які можуть від’їхати у будь-який час. А решта — наклепи від конкурентів. — Переконаний, що мешканцям навколишніх будинків наша стоянка не заважає взагалі, тому що будинки стоять у стороні. Стоянку прибирає спеціально найнята для цього людина двічі на день. До того ж, я дивився, що там за сміття. Не думаю, що наші пасажири чистять картоплю на ходу. Це явно хтось із місцевих і виносить, — переконує перевізник. Та й правила дорожнього руху, за його словами, така парковка не порушує: — Неодноразово приїжджали до нас працівники ДАІ — не знайшли ніяких порушень. Біля навколишніх будинків машини пасажирів не підбирають, тому що там є забороняючі знаки. Це контролюють часто. Однак пан Пешков запевняє: якби заборонний знак на місці його стоянки таки з’явився, його автобуси там більше не паркувалися б.

Знову за рибу гроші…

Тим часом мешканці найближчих будинків звернулися за допомогою до депутата міської ради Сергія Вакуленка. — Я з’ясував, що рішення встановити заборонний знак комісія з безпеки дорожнього руху міської ради ухвалила ще в 2011-му. Знак придбали, і в понеділок комунальне шляхо-будівельне підприємство його встановило. Щоправда,

чомусь працівники ДАІ перешкоджали цьому процесу, — пояснив Сергій Вакуленко. Недовгу долю новому знаку передрікав начальник автостанції № 2 Михайло Полевиченко. Каже, тут за останні три роки ставили знаки чотири рази. Прожив кожен рівно ніч. Так сталося й цього разу. — Диспетчер у мене працює до 19.30. Ішла з роботи — знак ще був. А коли прийшла наступна зміна о 4.30, його вже не було, — каже начальник автостанції. За фактом крадіжки (ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України) міська міліція почала кримінальне провадження. Слідство триває, повідомила Наталія Човпило, помічник начальника міського відділу міліції.

Знак таки буде. А стоянка?

Тим часом комісія з безпеки дорожнього руху міської ради за зверненням чернігівців знову повернулася до питання сумнозвісного знака. І знову погодилася заборонити стоянку автобусів поза автостанцією. — Юридично рішення нашої комісії носить рекомендаційний характер. Але до її складу входять представники всіх відповідальних служб — і дорожники, і комунальники, і ДАІ. Тому рішення точно буде виконане вже найближчим часом, — запевнив на той час голова комісії, заступник міського голови Олександр Буцко. У цьому нас переконував і начальник міської ДАІ Ігор Ступак, підкресливши, що новий знак обов’язково встановлять. Щоправда, скільки він протримається? Чи не чекає на нього доля аж п’яти попередників, що зникли в невідомому напрямку? Ми про це інформуватимемо читачів. Ольга ЧИЖОВА

Проблеми водовідведення в Чернігові вирішуються комплексно В

чора закінчено випробування камери переключення на будівництві третьої черги напірного каналізаційного колектора довжиною 600 м. Роботи зі спорудження розпочалися ще наприкінці серпня і відбувались у складних умовах: дощі восени не давали можливості працювати техніці, а у грудні заважали снігопади та сильні морози.

Важливим етапом робіт було спорудження камери переключення, що дала можливість задіяти новозбудовану ділянку колектора і з’єднати її з побудованою у 2008 році другою чергою. Тепер можна використовувати нову ділянку колектора діаметром 800 мм на довжині понад 5,2 км. Вона зі скловолокна, і на неї не діє корозія. Гарантійний термін — 50 років. Одночасно до камери переключення підходять дві старі аварійні нитки колектора. Тепер будуть одночасно працювати три нитки, і тим самим зменшено навантаження. Якщо ж трапиться аварія,

WWW.VID.CN.UA

аварійні нитки можна буде відключити. Втім, ще залишилося добудувати ділянку напірного колектора довжиною майже 1,3 км і вартістю трохи більше 8 млн. грн. Нагадаємо, що роботи з будівництва другої черги фінансувалися за власні кошти водоканалу і частково за кошти міського бюджету. Одночасно на насосній станції каналізації № 1 у Мар’їному гаю закінчуються пусконалагоджувальні роботи з введення в експлуатацію головного насоса виробництва шведської фірми «Флюгт» потужністю 380 кВт, що замінить ста-

рий насос, який споживав 800 кВт. Протягом останніх кількох місяців були модернізовані ще 4 насосні станції каналізації. Виконання всього комплексу робіт дозволить значно підвищити надійність роботи насосних станцій каналізації, зменшити витрати електроенергії, забезпечити ефективну утилізацію твердих відходів. А разом із роботами на напірному каналізаційному колекторі модернізація насосних станцій каналізації дає змогу суттєво покращити роботу всієї системи водовідведення, підвищити екологічну безпеку. Використання комплек-

сного підходу в модернізації систем водопостачання та водовідведення у КП «Чернігівводоканал» невипадкове. Воно має теоретичне підґрунтя, яке напрацьовувалося з використанням світового досвіду. Усі інвестиційні проекти, усі заходи, що здійснює підприємство в

останні роки, є реалізацією досліджень директора підприємства Олександра Шкіня, на основі яких він підготував і захистив на вченій раді Чернігівського державного інституту економіки і управління 27 лютого дисертацію на здобуття вченого ступеня «кандидат еконо-

мічних наук». Тема дисертації «Організаційно-економічний механізм інноваційного розвитку комунального господарства». Наука в даному випадку допомогла практиці, а практика — науці. І тут — комплексний підхід. Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ


Економіка

7

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Будьмо обережні з депозитами Держзакупівлі: порушень на мільйони!

У

країнці ще не забули про запропонований деякий час тому законопроект про зміни до Податкового кодексу про запровадження 15-відсоткового податку на продаж населенням валюти, який потім відкоригували як 10-відсотковий. Цей законопроект викликав негативну реакцію у населення, і про нього згадувати перестали. Мабуть, обранці вирішили, що треба шукати інший шлях наповнення держскарбниці.

І ось днями один з депутатів Верховної Ради запропонував Верховній Раді ввести 25% (!) податок на доходи депозитів фізичних осіб. Законопроект № 2401 пропонує внести зміни до Податкового кодексу, що передбачають запровадження від 1 січня 2014 року механізму оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих у вигляді процентів на поточні або депозитні банківські рахунки, а також вклади до небанківських установ. За нині чинним Податковим кодексом п’ятивідсотковий податок на доходи з депозитів повинен набрати чинності з 1 січня 2015 року. Пропонується оподатковувати за ставкою 25% не весь дохід, а перевищення суми процентів, нарахованих у відповідності до договору, над сумою процентів

П

З

акупівля товарів, робіт і послуг за державні кошти продовжує залишатися сферою, «багатою» на порушення чинного законодавства.

облікової ставки Нацбанку, збільшеній на 5%. Отримані кошти автор законопроекту пропонує направляти до Пенсійного фонду. Звичайно, у такій редакції доходи від депозитів значно зменшаться, бо якщо, наприклад, при ставці депозиту 20% від 1.01.2015 року вкладник має сплатити 5% податок від доходу, то фактично ставка зменшиться до 19%. А якщо піти шляхом, який пропонує депутат, то процент вкладу в цьому випадку складе лише 17%, але дозволить банкам отримувати від населення більш дешеві кредитні ресурси й одночасно примусить населення спрямовувати ко-

Якщо у другому півріччі 2012 року Держфінінспекція в Чернігівській області упередила втрат на держзакупівлях на 13,2 млн. грн., то за два місяці 2013 року — на 10,4 млн. грн. Підставами для відміни торгів стало недотримання замовниками вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 30.06.2010 № 2289. Зокрема, це порушення порядку публікацій оголошення про проведення процедури закупівель, невідповідність пропозицій учасників торгів до умов документації конкурсних торгів замовника, а також відсутність у документації кваліфікаційних критеріїв до учасників. За результатами моніторингу державних закупівель та за виявлені порушення чинного законодавства до адміністративної та матеріальної відповідальності торік притягнуто 8, а цього року — 10 посадових осіб. Прес-служба Держфінінспекції в Чернігівській області

шти на споживання товарів та послуг. Населення на 1.01.2013 р. зберігає на банківських депозитах 369,26 млрд. грн., у тому числі 186,77 млрд. у гривнях і 182,49 млрд. в іноземній валюті (валютні депозити пропонується заборонити взагалі). За 2012 рік вклади населення збільшилися на 18,9%, і це інвестиції в нашу економіку, а також не зайвий дохід для населення. Якщо ввести такий збільшений податок, люди будуть складати гроші у панчохи, а банки почнуть банкрутувати, як у 2008—2009 роках. Чи потрібна нам ще одна глибока криза? Андрій НЕСТОР

Прийшов час підрахувати пенсію

енсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за 2012 рік. Він склав 2752 грн. 95 коп.

Вересень

Жовтень

Листопад

Грудень

2690,49

2751,67

2791,19

2818,68

3048,60

2791,84

Серпень

Травень

2662,55

2754,69

Квітень

2690,03

Липень

Березень

2548,60

2994,78

Лютий

Показник зарплати

1.10.2012 року до 1.10.2013 року пенсійний вік у жінок починається у 56 років, а стаж, необхідний для призначення пенсії, складає для жінок 30 років, для чоловіків — 35. Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ Червень

Місяці

2491,40

отримувати на 18,3% більше, ніж той, хто оформив пенсію у 2012 році, навіть у грудні. Коли відбувалася пенсійна реформа, її ініціатор Сергій Тігіпко стверджував, що вона ліквідує недолік попередньої редакції закону, коли той, хто виходив на пенсію пізніше, мав суттєво вищий її розмір, ніж той, хто пішов кілька років тому. Хоча мав при цьо-

майбутній пенсіонер міг особисто визначити свій щомісячний коефіцієнт зарплати, поділивши розмір своєї зарплати за кожний місяць на показник середньої зарплати в Україні за той же місяць. Нагадаємо також, що від Січень

Тепер при призначенні пенсії пенсіонерам, які виходять на пенсію з 1 січня 2013 року, враховується середній розмір показника середньої зарплати за три попередні роки, що складає 2367,03 грн. (у 2010 році було 1982,63 грн., у 2011 році — 2370,53 грн. та у 2012 році — 2752,95 грн.). Тобто той, хто пішов на пенсію з 1.01.2013 р., автоматично буде

му нижчий коефіцієнт зарплати і менший страховий стаж. На жаль, застосування при розрахунку пенсії середньої зарплати за три роки, що передують виходу на пенсію, замість одного року, мало короткочасний ефект — один рік. І нічого не зміниться в подальшому, бо заробітна плата щорічно зростає в Україні на 15—20%, хоча і не в усіх галузях. Крім середньорічного, з’явилися показники середньомісячної зарплати за всі місяці 2012 року. Наводимо їх, щоб кожний

Лічильники газу встановлять усім безкоштовно П

ро те, що держава законодавчо встановила необхідність споживання природного газу лише за приладами обліку, «Відомості» вже повідомляли. Повідомляли і про те, що лічильники для населення передбачено встановити за кошти суб’єктів господарювання, які розподіляють природний газ на відповідній території, а також державного бюджету.

Встановлені й терміни, що обмежують використання газу без лічильника. Останній — 1 січня 2018 року, а до цієї дати залишилося лише п’ять років. Це небагато, та й були сумніви, що закон

буде працювати, адже державі й газопостачальникам треба вишукати гроші на закупівлю і встановлення мільйонів лічильників. У нас часто буває, що приймають непоганий закон, а він не пра-

цює. Цей закон було прийнято у червні 2011 року, і поки всі зазначені в ньому терміни витримуються. Як нам повідомили у ПАТ «Чернігівгаз», на першому етапі, що закінчився 1 січня 2012 року, були встановлені прилади обліку газу в помешканнях, де газ використовується комплексно, у тому числі для опалення. Це переважно приватні будинки, а також квартири, у яких встановлено автономне опалення. Швидкість, з якою встановили лічильники у цьому сегменті, пояснюється тим, що значна частина цих будинків вже мала лічильники, адже за наявності лічильника ціна газу для всіх категорій споживачів менша. Для приватних будинків та квартир з автономним опаленням виграш складає до 30%, бо є можливість регулювати витрати газу. Але є ще один плюс — пристрій обліку дає можливість вчасно виявити витоки газу, бо якщо всі га-

зові прилади в будинку вимкнені, а лічильник працює, є виток газу. Втім, повернемося до приладів обліку. З 2012 року почався другий етап. До 1 січня 2016 року встановлюють лічильники в помешканнях, де газ використовують для підігріву води та для приготування їжі, тобто в будинках, де є колонки. У 2012 році в області ПАТ «Чернігівгаз» встановило 9238 таких лічильників. Це по області, але абсолютна більшість — у Чернігові. На 2013 рік інвестиційна програма передбачає встановлення ще 11 тисяч лічильників. Встановити прилад обліку нескладно — заява до дільниці з газифікації або заповнення форми на сайті ПАТ «Чернігівгаз». Заява реєструється відповідно до форми споживання, а згідно з датою реєстрації визначається термін і черговість встановлення лічильника. А після повідомлення від газо-

вої служби замовляється проект у вигляді ескізу, і він надається на відповідну дільницю ПАТ «Чернігівгаз», що встановлює лічильники. Усе це теж за рахунок постачальника, хоча і потребує певних витрат часу. Але зараз у деяких районах міста працюють бригади зі встановлення лічильників, і процес пришвидшується. Проте наявність лічильника додає необхідність знімати його показання та оформлення платіжних документів. Хоча через деякий час, треба сподіватись, газівники будуть приймати показання по Інтернету. Однак більшість чернігівців поки нічого не відчує, бо у квартирах з газовою плитою для приготування їжі встановлення лічильників почнеться з 1 січня 2016 року. І за два роки має закінчитись. Але про це розмова окрема. Андрій НЕСТОР

WWW.VID.CN.UA


8

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Роде мій красний, роде мій прекрасний… Р

одовід, рід, родина, рідня... Слова одного кореня, що здавна в Україні вважалися святими. Народні традиції, народна мораль виховували з дитинства в людині глибоку повагу до цих святинь. Час біжить невпинно, одне покоління змінює інше, але ми не маємо права забувати своє коріння, свій родовід.

Саме спонукати молодь вивчати історію свого роду, поглибити їх знання про своє походження, більше дізнатися про пращурів та їхні основні віхи життя і діяльності, сприяти популяризації родинних цінностей і має на меті обласний конкурс «Мій рід — коріння краю», започаткований Товариством «Чернігівське земляцтво» в м. Києві спільно з управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації та управлінням освіти Чернігівської міської ради. Конкурс проводиться від 1 березня до 1 вересня 2013 року. Його учасниками можуть стати всі бажаючі школярі Чернігівщини (у тому числі й обласного центру) та учні загальноосвітніх закладів столиці нашої Батьківщини — міста Києва, 3—11 класів, родовід яких починається в Чернігівській області. У конкурсній роботі повинно бути представлено генеалогічне (родовідне) дерево родини, виконане у довільній формі (вишивка, малюнок, схема, аплікація, графічне зображення тощо), а також текстовий опис історії роду та традиції родини, де висвітлюються зв’язки не менше чотирьох поколінь. Гарним додатком до текстового матеріалу можуть стати родинні світлини, вірші, пісні, легенди, пов’язані з історією родини. «Адже в кожній сім’ї зберігаються найцінніші сімейні реліквії, як пам’ять про тих, хто зберігав і примножував традиції роду: фотографії родичів, далеких і близьких, листи ще з давніх воєнних часів, щоденникові записи, нагородні листи, документи та особисті речі», — каже начальник управління освіти міськради Володимир Купріяненко. Він виразив сподівання, що в підготовці конкурсних робіт активну участь візьмуть не тільки діти, але і їх батьки, адже проект «Мій рід — коріння краю» — суто родинний. «Впевнений, що конкурс сприятиме активізації творчого потенціалу учнівської молоді, вихованню любові до свого роду, міста, країни, популяризації родинних цінностей, вихованню патріотизму в дітей та підлітків», — зазначив пан Купріяненко. Він підкреслив високе значення конкурсу, адже «без поваги до предків, без знання історії свого роду людина перетворюється на того, про кого кажуть: без роду, без племені». Це вже четвертий конкурс, що Товариство «Чернігівське земляцтво» в м. Києві проводить разом з управлінням освіти Чернігівської міськради. «Впевнений, що учні шкіл міста покажуть якнайкращий результат, адже вони завжди були у лідерах усіх попередніх конкурсів, котрі ми проводили разом з «Чернігівським земляцтвом», — каже Володимир Петрович. Як зазначив член ради товариства молодіжного об’єднання Василь Тройна, цього року вперше конкурсні роботи можна подавати не лише до школи, де навчається дитина, але й безпосередньо до «Чернігівського земляцтва» у м. Києві за адресою: «Чернігівське земляцтво», Броварський проспект, 15, павільйон 3-С, м. Київ, 02660; email:otporig@ ukr.net. Він розповів, що підбиття підсумків конкурсу відбуватиметься у трьох вікових категоріях: 3—5, 6—9 та 10—11 класи. Переможці конкурсу нагороджуватимуться грамотами та цінними призами. Олена БЕРЕЗКІНА

WWW.VID.CN.UA

До витоків

Наші бабусі теж навчалися у школі!

навчалася. У її зошитах немає жодної 3 та 2. За її гарне навчання директор школи подарував бабусі книгу «Грозовое лето». Якими були та що робили їхні бабусі-школярки дізнавалися всі третьокласники школи № 1. Виявилося, не така вже й велика прірва між поколіннями — бабусі теж колись були маленькими. І хоча між школою бабусь та онуків — чимало відмінностей, та школярі, що не кажіть, все такі ж — веселі, непосидючі й невгамовні. Любі наші бабусі, виходить, у нас з вами стільки спільного! Сподіваємося, ми теж колись станемо мудрими й витриманими, лагідними й терплячими. Зі святом весни вас! І нехай вистачає здоров’я та сил, щоб витримувати наші капризи! Підготувала Ольга ЧИЖОВА, фото з сімейних архівів

Г

отуючись вітати своїх найдорожчих жінок із 8 Березня, третьокласники школи № 1 із подивом з’ясували: їхні бабусі не завжди були серйозними й мудрими, не завжди вміли готувати найсмачніші пиріжки й давати найкорисніші поради. Виявляється, колись бабці теж гасали на перервах по коридорах, смикали сусідок по парті за кіски й просиджували вечори за домашнім завданням. Словом, бабусі теж навчалися в школі.

Своїми відкриттями школярі поділилися з «Відомостями». Мовою оригіналу: Аня Логут: — Мою бабусю звати Лідія Федорівна. Вона теж навчалася в школі, але то був важкий час. Це було після війни. Люди тоді були бідними, тому моя бабуся ходила у резинових чоботях, які вона ділила зі своїм братом. Книжки носили у полотняних торбах. Замість зошитів — довгі листки. Але все це не заважало вчитися моїй бабусі й отримувати гарні оцінки. Марійка Ігнатенко: — Мою бабусю звуть Антоніна. У 1968 році вона пішла до першого класу. Дуже цікаво проходили змагання між класами по збору макулатури та металобрухту. Іноді так захоплювались, що приносили з дому не тільки непотрібні газе-

ти та метал, а й такі, за якими потім прибігали батьки, щоб повернути додому. Ліза Курганська: — Мою бабусю звати Марія Василівна. Вона теж навчалася в школі, але тоді вона була Марійка. На жовтневі свята всіх першокласників приймали в жовтенята. Це для них було велике свято. Навесні в четвертому класі жовтенят приймали в піонери. Для того, щоб стати піонером, треба було старанно навчатися, мати гарну поведінку. А також моя бабуся була ще комсомольцем. Катя Кузуб: — Моя бабуся Маргарита пішла до школи у 1961 році. У той час діти писали перами та чорнилами. Це було дуже важко, тому що чорнило могло крапнути та залишити пляму, і тоді доводилося переписувати всю сторінку. Ще моя бабуся дуже гарно


Знай наших

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

9

Талант плюс творчість 28

лютого у Київському палаці дітей та юнацтва відбулася ІІІ Всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів». Це творчий звіт вихованців позашкільних закладів — лауреатів і переможців міжнародних і всеукраїнських масових заходів, проведених минулого року.

У «Місті фантазерів, конструкторів та винахідників» розмістили 12 експонатів — призерів Всеукраїнської виставки «Наш пошук і творчість — тобі, Україно!», вихованці технічних гуртків Чернігівщини. Та родзинкою виставки був трек для автотрасових моделей, який виготовили гуртківці Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді разом зі своїм наставником, майстром спорту України з автомодельного спорту Костянтином Одненком. Призер чемпіонату України з автотрасового моделювання серед учнівської молоді Богдан Чучуй вміло продемонстрував трасову модель у дії та впевнено провів інструктаж для Президента України Вікто-

ра Януковича з керування моделлю. Переможці обласних змагань з авіамодельного спорту в класі вільнолітаючих і кімнатних моделей Олександра Кулик і Андрій Коноваленко (керівник гуртка — майстер спорту України Олександр Петренко) завзято спілкувалися і розповідали про своє захоплення першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку. Моральною підтримкою для учасників виставки стало привітання начальника управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Анатолія Заліського, який побажав їм нових здобутків і перемог у творчості, здійснення задуманих планів і мрій. Марта ЄЛІСЄЄВА

І «технарі» можуть Кухня без кордонів: бути ліриками! йди на аромат смакоти! Я

к можна в школі зробити святом звичайний буденний день, та ще й посеред тижня? Відтепер, завдяки майстрам кулінарної справи — кухарям КП «Шкільне» та підтримці адміністрації школи № 24, секрет «рецепту» дитячого щастя пізнав увесь колектив останньої — від первачків до випускників та вчителів. Адже день білоруської кухні, що з розмахом пройшов 27 лютого у шкільній їдальні, не залишив байдужим жодного поціновувача смакоти.

«Звісно, що забезпечення харчуванням учнівської молоді — наш прямий обов’язок, — каже директор КП «Шкільне» Станіслав Смирнов, — тим не менше, незважаючи на додаткові турботи, ми вирішили не обмежуватися тільки обов’язком, а й періодично влаштовувати дітлахам такі смачні свята». Знайомство з кухнею наших сусідів забезпечив цілий ряд національних білоруських страв, а свято — відповідна атмосфера з білоруським акцентом: музичні композиції сябрів, колоритне вбрання кухарів та школярівчергових, а також посмішки тих та інших. За словами директора

школи Юрія Домана, таке свято проводиться тут вперше, але, з огляду на учнівський ажіотаж, не востаннє. «Загалом, ідею весь колектив сприйняв, як кажуть, «на ура». Складнощі були лише з сорочками, кокошниками, котрі довелося позичати в акторів театру», — каже він. Отже, знайшовши їдальню за запахом випічки та іншої смакоти, на яку злетілася чи не вся перша зміна, я побачила, що прилавок ломився від асортименту, а кухарям не вистачало рук, щоб видавати стільки замовлень. Тим не менше драники і картопляники (по 1.25 грн. і

1.60 грн.), налисники, нарядна білоруська хала, калачі та всілякі пиріжки і слойки з начинням та без (веснянки-жайворонки) розліталися з майже космічною швидкістю. Не меншою популярністю серед м’ясоїдів користувалися білоруський варіант українських «м’ясних шишок» — квятки, білоруська домашня ковбаса, а також величеньке «печисто» м’ясо з прянощами. А справжньою родзинкою стала страва-декор: «вечера халастяка» – бульба з салом, що до пари наче «просила» напій — крамбамбуль, але то вже не шкільна історія… Інга ВІТКОВСЬКА

У

цьому переконували студенти технологічного університету. До дня народження Кобзаря тут вперше за всі 50 років існування вузу оголосили літературний конкурс і розпочали пошуки кращих письменників та поетів.

— При бібліотеці університету діє літературна студія. Ми збираємося, читаємо вірші. Для нас важливо, щоб студенти не тільки отримували затребувані професії, але й були людьми різнобічними й талановитими. І серед технарів є достойні літератори! — запевняє Ліна Татаренко, директор бібліотеки. А розпочали шевченківський тиждень у політеху, убравшись у вишиванки. Таку ініціативу студентів підтримали і деякі викладачі. — Я особисто у вишиванці почуваюся дуже комфортно. На свята завжди одягаю. Цю сорочку, що зараз на мені, подарував батько. Він її вперше одягнув перед весіллям з мамою. Тож це свого роду сімейна історія, — пояснив Олександр Крук, завідувач кафедри філософії. Та студентам знайти вишиту

сорочку виявилося не так вже й просто. Довелося шукати по знайомих, адже бабусині скрині вже спорожніли. Щоправда, деякі учасники акції запевнили, що тепер точно поповнять свій гардероб вишиванками. — Вишиванка модно виглядає у сучасному світі, це не просто наша історія. Я, наприклад, запросто можу носити її хоч кожен день, — зауважила другокурсниця Марія Стронська. Заходи в університеті триватимуть цілий тиждень. Продовжується виставка фотографій та робіт декоративно-прикладного мистецтва. А підсумки літературного конкурсу підіб’ють вже 15 березня. Тоді й можна буде судити, які ж з технарів літератори. Олеся СКОРОБАГАТА

WWW.VID.CN.UA


10

Людина і закон

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

За матеріалами СБУ Де в Чернігові найсильніші засуджено та найсміливіші чоловіки? контрабандиста, який перевозив пристрої для зчитування PIN-кодів з банківських карток Н

абув законної сили вирок Ріпкинського районного суду Чернігівської області стосовно громадянина Республіки Молдова, який намагався контрабандним шляхом перемістити через державний кордон спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.

У жовтні 2012 року на митному посту «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці правоохоронці затримали 31-річного іноземця. У ході митного догляду автомобіля у добре замаскованих його технологічних порожнинах оперативники виявили та вилучили два пристрої для незаконного отримання та реєстрації PIN-кодів банківських карток — пластмасові панелі з вмонтованими відеокамерами та акумуляторними батареями і дві пластикові накладки для карткоприймача банкомата.

Відповідно до висновку спеціаліста судовотехнічної експертизи, пристрої для отримання та реєстрації PIN-кодів банківських карток є забороненими спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації. Суд визнав зловмисника винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 359 (Незаконне придбання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) та ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (Контрабанда спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) Кримінального кодексу України, та призначив покарання у вигляді року та 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією предметів контрабанди. Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області

У

«Беркуті»! У цьому переконувалися учні міських шкіл, які завітали до кращих із кращих представників міліції — до навчального центру роти спеціального призначення.

На очах у підлітків бійці спецроти штурмували невидимого «ворога», знешкоджували озброєних «нападників» та за долі секунди затримували «небезпечного злочинця». Все чітко, злагоджено, відпрацьовано.

тівців», схоже, більше заінтригувала дівчат. Отож і вийшло, що на незвичайній екскурсії скоріше обирали не майбутню професію, а майбутніх чоловіків. — Тут працюють такі мужні та сміливі чоловіки! Я б за такого вийшла заміж! З та-

Старшокласників до «Беркута» запросили не просто, щоб м’язами перед ними повигравати. Можливо, серед сьогоднішніх школярів є й майбутні бійці спецпідрозділу. Та спритність і вправність «берку-

ким завжди можна почуватися в безпеці! — зауважила Марина Мальцева, учениця колегіуму № 11. А хлопців, звичайно, цікавила зброя. Більшість із них уперше не тільки бачила,

але й тримала в руках справжні бойові пістолети, автомати, гвинтівки, з якими правоохоронці несуть службу. — Сьогодні на озброєнні «Беркута» — близько десятка видів озброєння. Гордість підрозділу — снайперські гвинтівки Драгунова. У нас у штаті — два снайпери, які з ними працюють. На щастя, застосовувати зброю в Чернігові доводиться нечасто, — зазначив старшина роти Олексій Копич. Але, щоб за потреби бути у формі, бійці двічі на тиждень відточують влучність у мультимедійному тирі. Новітня програма дозволяє не тільки стріляти по мішенях, але й відпрацьовувати можливі реальні ситуації на відео зі злочинцями. Сьогодні в «Беркуті» служить 68 бійців. Запрошують до себе і молодь, але тільки кращих із кращих. Щоб потрапити у спецроту, доведеться добре попітніти. — Спочатку треба пробігти три кілометри у повній викладці — бронежилеті, касці, далі — силові вправи на брусах, на перекладині, віджимання і, нарешті, треба вистояти три спаринги по три хвилини з різними суперниками. Тоді й подивимося, достойний чи не достойний кандидат, як витримує фізичні навантаження, — пояснює підполковник міліції Микола Очерет, командир роти міліції спеціального призначення «Беркут». До речі, з підготовкою майбутніх «беркутівців» у навчальному центрі готові допомогти: у спортивному залі на базі центру не перший рік тренується молодь. Таким чином виховали собі вже півтора десятка співробітників. Ольга ЧИЖОВА

Список закріплення дільничних інспекторів міліції Деснянського ВМ ЧМВ УМВС України в Чернігівській області за адміністративними дільницями Деснянського району м. Чернігова

Графік прийому дільничних інспекторів міліції на дільничному пункті міліції Вівторок — від 9.00 до 11.00; четвер — від 18.00 до 21.00; субота — від 10.00 до 13.00. Адміністративна дільниця № 5, ДПМ № 5, вул. Шевченка, 26, каб. 317, т. 619-965. — Старший ДІМ ДВМ майор міліції Нілов Андрій Сергійович. — вул. Савчука — вся, І. Шраги — вся, Воїнів-інтернаціоналістів, 1—5, вул. Берегова — вся, 1 Кордівка —

WWW.VID.CN.UA

вся, 2 Кордівка — вся, проспект Перемоги, 143—163. — ДІМ ДВМ рядовий міліції Товстоліс Сергій Вікторович — вул. 1-го Травня, 41—43; 24—136; вул. Курганна — вся та провулок Курганний — весь, 8-го Березня — вся, вул. Соснова, 1—57; 2—82; Воїнів-інтернаціоналістів, 7 і до кінця; вул. Українська, Лермонтова — вся, провулок Лермонтова — весь; пр-т Перемоги, 115—141, О. Молодчого, 4, 6, 8, 12 А, 12; вул. Молодчого, 5 до кінця; вул. Подвойського — вся;

вул. Артьома, вул. Тельмана; Паризької комуни, провулок Паризької комуни — весь, вул. Правди — вся. — ДІМ ДВМ лейтенант міліції Савоста Віталій Вікторович — вул. Дзержинського — вся, пров. Дзержинського — весь, вул. Фікселя — вся, провулок Фікселя — весь, пр-т Перемоги, 110—130, вул. Васильченка — вся, вул. Самойловича — вся, вул. Гориста — вся, вул. Підгірна — вся, Кибальчича — вся, вул. Лісова, вул. Володимирська, провулок Володимирський; вул. Північна, вул.

Таращанська — вся, вул. Короленка, 1-й провулок Короленка — весь; вул. Довженка, вул. М. Вовчка — вся, вул. Київська, 39—109; 60—122. — ДІМ ДВМ старшина міліції Півоваров Ігор Миколайович — вул. Шевченка, 22—48; 37—63; вул. Лизогуба — вся, вул. Мендєлєєва — вся, вул. Гетьмана Полуботка, 27—53; 40—66; вул. Петровського — вся. ДІМ ДВМ майор міліції Притиковська Світлана Миколаївна — пляж «Золотий берег», стадіон ім. Ю.О. Гагаріна, ЦПКіВ.


Телепрограма

Шановні читачі! Відовідальність за точність телевізійних програм несе фірма Vinfast, яка надає нам цю послугу 06.00 «Доброе утро, Украина!» 06.01 Утренняя молитва 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 13.00, 15.00, 18.20, 01.20, 02.00 Новости 06.10, 07.05, 23.15, 01.10 Спорт 06.20 Рецепты здоровья 06.25 АгроЭра 06.30 Смех с доставкой на дом 06.50, 07.40 Эра бизнеса 07.15 Обзор прессы 07.20 Гигабайт 07.25 Страна on-line 07.30 Гость студии 07.45 Киножурнал «Хочу все знать» 08.15 Х/ф «Колдунья»26 с. 09.00 Итоги недели 09.30 Без цензуры 09.55 Книга.ua 10.15, 04.00 Т/с «Маруся. Возвращение» 11.50, 20.55 Официальная хроника 12.10, 18.45, 21.25 Деловой мир 12.25 Право на защиту 12.45 Темный силуэт 13.10 Х/ф «Завтра будет поздно» 14.40 Окно в Америку 15.15 EuroNews 15.25 Наука 15.30, 03.55 Деловой мир. Агросектор 15.40 «Легко быть женщиной» 16.15 Т/с «Дети белой богини» 17.10 Х/ф «Вечный зов»17 с. 18.30 Агро-News 19.00 «Шевченковский вечер»к 199-летию Великого Кобзаря 20.45, 03.20 Сельсовет 21.00, 05.30 Итоги дня 21.35 А. Малинин. Романсы 22.50 Тройка, Кено, Секунда удачи 23.00, 01.00 Итоги 23.25 Кино в деталях 00.20 От первого лица 00.40 Между строк 01.30 О главном 02.15 ТелеАкадемия 03.15 Запомни 03.30 Околица

06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.45, 03.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Завтрак с 1+1» 07.25 М/ф «Бернард» 10.10 Х/ф «В джазе только девушки» 12.50 Х/ф «Бриллиантовая рука» 14.50, 04.00 «Не ври мне 3» 15.55 «Простошоу с Юрием Горбуновым» 16.45, 00.00 «ТСН. Особенное» 17.10 Т/с «Величественный век. Роксолана 2» 20.15, 21.20 Т/с «Сваты 6» 22.30, 02.55 «Деньги»

06.00 «Настроение» 08.10 М/ф 08.20, 16.50 «Доктор И...» 08.45, 17.50, 01.40 «Тайны нашего кино. «Семь стариков и одна девушка» 09.15, 18.15, 02.10 Т/с «Управа» 10.05 «В центре событий» 11.00 Дом с историей. «Московский почтамт» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 Х/ф «Девичья весна» 13.35, 20.55 Т/с «Джокер» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20 Д/ф «Пять историй про любовь» 16.05 «Энциклопедия». В. Гюго 16.10, 23.35 «Хроники московского быта. Советские оборотни» 17.20 «История государства Российского» 19.10, 03.10 «Право голоса» 20.15 «Петровка, 38» 20.30 «День мужчин. 8-е марта» 22.20 Без обмана. «Какой хлеб мы едим?» 00.50 Временно доступен. Эвелина Хромченко 04.00 Приют комедиантов 05.25 М/ф «Стрела улетает в сказку»

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новости 05.05 «Доброе утро!» 09.15 «Контрольная закупка» 09.50 «Жить здорово!» 10.55 «Модный приговор» 12.15 «Время обедать!» 12.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 14.00 Другие новости 14.20 «Понять. Простить» 15.15, 03.15, 04.05 Т/с «Торговый центр» 17.00 «Я подаю на развод» 18.40, 02.10 «Давай поженимся!» 19.55, 01.15 «Пусть говорят» 21.00 «Время» 21.30 Т/с «Уравнение любви» 23.25 «Вечерний Ургант» 00.00 «Свобода и справедливость»с А. Макаровым 01.00 Ночные новости

04.00 «Утро России» 08.05 «Искатели» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30 «1000 мелочей» 10.15 «О самом главном» 11.00, 03.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь»

00.25, 01.25 Т/с «Доярка из Хацапетовки 2. Вызов судьбы» 02.10, 04.50 Т/с «Незабываемое»

05.20 Х/ф «Мамы» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.40, 18.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10 Х/ф «Служебный роман» 12.55 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.50 «Судебные дела» 14.45 «Семейный суд» 15.45 «Жди меня» 17.30, 18.50 Т/с «Сваты 2» 20.00 «Подробности» 20.30 Т/с «Гром» 22.25 Т/с «В зоне риска» 00.20, 03.20 Х/ф «Деньги решают все» 02.05 «Подробности»-»Время» 02.35 Д/с «Жадность»

05.15 «Служба розыска детей» 05.25, 03.55 Свитанок 06.30, 07.40 Деловые факты 06.40 Т/с «Такси» 07.00 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Факты недели 08.45, 12.45 «Факты» 09.15, 19.25, 01.25 Чрезвычайные новости 10.10, 16.40 Т/с «Брат за брата» 12.25, 13.00 Анекдоты поукраински 13.05, 22.15 Т/с «Прокурорская проверка» 14.15, 20.10 Т/с «Страсти по Чапаю» 18.45 Факты. Вечер 23.25, 02.25 Свобода слова 02.15 Про-Ziкаве.ua

05.30 «Чужие ошибки. Цветок смерти» 06.15, 16.00 «Все будет хорошо!» 08.00, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.40 Х/ф «Зита и Гита» 12.50 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 19.55 «Следствие ведут экстрасенсы» 20.55 Т/с «Уравнение любви» 22.25 «Детектор лжи 3» 23.20 «Битва экстрасенсов» 00.25 «Доктор Хаус» 01.20 Х/ф «Деревенская комедия» 03.10 «Лучшее на ТВ» 03.15 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 Мульти-

12.30, 15.30, 17.40 Вести-Москва 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 «Дело Х. Следствие продолжается» 14.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 15.50 Вести-спорт 15.55 «Чужие тайны. Времена года» 16.40 Т/с «Цыганочка с выходом» 18.30, 02.30 «Прямой эфир» 19.20 Т/с «Вероника. Беглянка» 21.05 Т/с «По горячим следам» 22.05 «Полиграф» 23.00 Т/с «В лесах и на горах» 23.50 «Девчата» 00.30 «Вести +» 00.50 Х/ф «Адам женится на Еве»1 с. 02.15 Вести.ru

05.45 Советские мультфильмы 07.20 Х/ф «Иван да Марья» 08.50 Х/ф «4:0 в пользу Танечки» 10.25 Х/ф «Строговы» 11.40 Х/ф «Мама вышла замуж» 13.10 Х/ф «Возврата нет» 14.55, 20.00 Т/с «Александровский сад» 17.05 Х/ф «Оленья охота» 18.30 Х/ф «Битва за Москву» 22.10 Х/ф «Полуночная чистка» 00.05 Х/ф «Говорящие с ветром» 02.15 Х/ф «Руины стреляют» 05.20 Саундтреки

06.00 «Страна и люди» 07.00 М/ф 08.00 «Без дураков» 09.00, 16.00, 02.00 Т/с «Таксистка» 10.00, 20.00, 03.00 Т/с «Мент в законе 6» 11.00 «Грани Недели»(12+) 12.00, 17.00, 21.00 Т/с «Тайны следствия 10» 13.00 Х/ф «Свадебный подарок» 14.30 «Русский акцент»с Е. Масловым. «Подземный Нью-Йорк» 15.00, 18.00, 22.00 «Сейчас в мире» 15.08, 18.08, 01.00, 04.00 «Особое мнение» 19.00, 05.00 Т/с «Бандитский Петербург 10. Расплата» 23.00 Х/ф «Белое проклятье»

04.00 «НТВ утром» 06.10 Т/с «Возвращение Мухтара 2». «Поджог», «Погоня за бесом» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 Александр Журбин. Мелодии на память 09.05 Х/ф «Отцы»

Бульки 05.15 Невідомий Чернігів 05.30, 19.35 Культур-ревю 05.45 Музичні новини 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 Моя колекція 06.40, 15.20 Гастролер 07.25 Чемпіон 07.40 Репортаж з коліс 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Дорога до храму 15.35 З перших уст 18.05 Party з FM-TV 18.20 Що може жінка 18.30 Вечірній променад 19.20 Перевтілення

06.00 Т/с «Как сказал Джим» 06.05 Очевидец. Самое шокирующее 06.35, 07.10, 07.40, 08.45 Подъем 06.45, 19.20 Пираньи 07.30, 08.30, 19.00, 00.10 Репортер 09.00 Х/ф «Блондинка в законе 2» 11.00, 18.00, 21.00 Т/с «Воронины» 13.20, 14.30 Kids` Time 13.25 М/с «Кот-Пес» 14.40, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Друзья» 16.00 Т/с «Кадетство» 16.50 Т/с «Светофор» 19.40, 00.20 Спортрепортер 20.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой 2» 22.00 Ревизор 2 00.40 Т/с «Дневники вампира 2» 01.30 Т/с «Эврика» 02.10 Т/с «Риззоли и Айлc» 02.50 «Служба розыска детей» 02.55 Т/с «Школа» 03.15, 04.15 Зона ночи 03.20 Богдан Хмельницкий 04.20 Мой адрес-Соловки. Не ударьте женщину даже цветком 04.40, 05.10 Зона ночи. Культура 04.45 Мастер музы 04.55 Дуель

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Баклушница 07.30, 08.25 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 09.00 Т/с «Кремлевские курсанты» 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 11.00 Т/с «Говорящая с призраками» 12.00 Т/с «Элли МакБил» 13.00 УТЕТа папа! 13.40 Т/с «Моя прекрасная няня» 14.45, 20.35 Даешь молодежь! 15.45, 01.25 Вайфайтеры

11.35 «До суда» 12.35 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.35 Т/с «Хранитель» 17.30, 01.25 «Прокурорская проверка» 18.35, 02.35 «Говорим и показываем» 19.25 Т/с «Морские дьяволы. Смерч» 21.15 «Сегодня. Итоги» 21.40 Т/с «Паутина». «Ловушка» 23.35 Т/с «Столица греха» 03.30 «Криминальная Россия. Современные хроники»

06.00 Х/ф «Строгая мужская жизнь» 08.00 Х/ф «Полеты во сне и наяву» 10.00 Х/ф «Личное оружие» 12.00 Х/ф «Прыжок с крыши» 13.30, 01.30 Т/с «Рожденная революцией» 15.00 Х/ф «Риск-благородное дело» 16.30 Х/ф «Грибной дождь» 18.00 Х/ф «Петр Первый»1 с. 20.00 Х/ф «Вдовы» 22.00 Х/ф «День семейного торжества» 00.00 Х/ф «Врача вызывали?» 03.10 Х/ф «Щен из созвездия «Гончих Псов» 04.30 Х/ф «Каждый десятый»

04.00 Х/ф «Как выйти замуж за миллионера» 05.40 «Маленький концерт»(12+) 06.00, 18.05 «Эта неделя в истории»(16+) 06.30, 12.30, 18.35, 00.20 «The Lucy Show»(16+) 07.00 «Вокруг смеха»(12+) 08.25 «Витражных дел мастер»(12+) 09.30, 23.20 «Песня года. Лучшее. 2013»(6+) 10.00 Х/ф «Анатомия любви» 11.25, 12.00 «Top of the Pops». «Britpop»(12+) 13.00 «Премия «Овация»(16+) 14.30 Х/ф «Ребро Адама» 15.45 «Наши любимые песни»(12+) 16.00 Х/ф «Жюль и Джим» 17.45 «В концертном зале: Dedicated to Elton John»(12+) 19.05, 20.10 Х/ф «Небесные ласточки» 21.15 «Живая история»(16+) 22.00 Х/ф «Девушка из банка» 23.50, 00.00, 00.10 «XX век: Величайшие моменты

11

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

16.25 Т/с «Чемпионки» 17.25 10 шагов до любви 18.30 Одна за всех 19.30 Богиня. Новая коллекция 19.55, 22.25 Т/с «Восьмидесятые» 21.00 Виталька 2 22.00 Большая разница 23.00 Дурнев+1 23.30 Анекдоты 00.00 Т/с «Пристанище» 01.00 Твою маму! 01.50 Бабуны & дедуны 02.15 До утра

06.00 Дорожный патруль 07.00, 17.00, 19.00 События 07.20 Утро с Украиной 09.20, 13.10, 17.20 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Легавый» 12.00 «Пусть говорят. Святитель Лука: чудо молитвы» 15.35 Чистосердечное признание 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Неравный брак» 19.20 «Говорит Украина» 21.50 Х/ф «Медальон» 23.45 Х/ф «Пуленепробиваемый монах»

06.10 «Легенды уголовного розыска» 06.40 Х/ф «Пленный» 08.05 «Агенты влияния» 09.00 «Православные святые» 10.45 Т/с «Стая» 14.55 Т/с «Слепой 3» 18.30 «Случайный свидетель» 19.00, 23.45, 01.50, 04.00 «Свидетель» 19.30 Т/с «Литейный» 21.45 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» 22.45 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 00.15 Х/ф «Сокровища Да Винчи» 02.20 Т/с «Чисто английские убийства» 04.30 «Вещественное доказательство» 04.55 «Уроки тетушки Совы» 05.15 «Правда жизни»

06.30, 18.40, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.45, 18.50, 23.40, 00.30, 03.20 «Время спорта» 06.50, 07.35, 23.45, 00.35, 02.35, 03.25, 04.15 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 05.00 «Время новостей» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 02.30, 03.15 «Бизнес-

Понеділок, 11 березня

время» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.40, 08.40 «Трансмиссияновости» 08.20, 03.40 «Утро со звездой» 09.15, 13.10, 14.10 «5 элемент» 10.15 «Большая политика» 11.15 «Время: итоги недели с Т. Даниленко» 12.15 «Новостеметр» 15.15 «Мамина школа» 16.10 «Окно в Европу» 16.45 «Мотор» 17.15 «Драйв-новости» 17.25 «В кабинетах» 18.15 «Территория закона» 19.30, 20.10, 21.10, 01.10, 05.10 «Время. Итоги дня» 21.40, 03.00, 04.00 «Время-Тайм» 22.15, 02.40 «Налоговый дневник» 22.45 «Хроника дня» 23.30, 00.25 «Crime news» 04.20 «Не первый взгляд» 04.40 «Кино с Яниной Соколовой»

06.00, 14.30, 16.00, 03.40 Этот удивительный мир 06.30, 08.30 «Мир за неделю» 07.00, 05.00 «Утренний эспрессо» 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 15.30 «Светские хроники» 16.50 «Алло, доктор!» 17.45 Одна-единственная. Нонна Мордюкова 18.50, 21.25 «Экономический пульс» 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Новиков Александр, ч.4 20.00 Узел 21.35 Борис Щербаков. «Кто ходит в гости по утрам...» 22.40 Невероятные путешествия 23.40, 04.00 Миниатюра в природе 01.00 Амурные мелодии 01.10 Х/ф «Голое разоблачение» 02.30 Х/ф «Летние забавы»

06.00 «Утро на К1» 07.30 М/ф 09.50 Х/ф «М + Ж» 11.15 Х/ф «Отель для собак» 13.10 «Поделано в Украине» 14.25, 18.00 «Званый ужин» 15.25 «КВН» 19.00 «Шопинг монстры» 20.00 «Лямур Тужур» 21.00 «Рассмеши комика» 22.00 Х/ф «Между небом и землей» 23.45 Х/ф «Мальчик в девочке» 01.20 Х/ф «Вики Кристина Барселона» 02.50 «Ночная жизнь»

истории»(16+) 00.50, 02.20 «Песня года»(6+)

04.00, 00.00 Х/ф «Звездный путь: Первый контакт» 06.00 Х/ф «Дорожное приключение» 08.00 Х/ф «Дорогой Джон» 10.00 Х/ф «Школа Рока» 12.00 М/ф «Полярный экспресс» 13.45 Х/ф «В погоне за счастьем» 15.50 Х/ф «Неукротимые сердца» 18.00 Х/ф «Знакомство с родителями» 20.00 Х/ф «Тайное окно» 22.00 Х/ф «Виртуозность» 02.00 Х/ф «Учитель на замену»

05.00 Х/ф «Две истории о любви» 07.00 Х/ф «Спартакиада. Локальное потепление» 09.00 Х/ф «Пирожки с картошкой» 11.00 М/ф «День рождения Алисы» 13.00 Х/ф «Ожерелье для моей любимой» 15.00 Х/ф «И была война» 17.10 Х/ф «Для начинающих любить» 19.00 Х/ф «Контракт на любовь» 21.00 Х/ф «Варенье из сакуры» 23.00 Х/ф «Двенадцатое лето» 01.00 Х/ф «Интимная жизнь Севастьяна Бахова» 03.00 Х/ф «Разрешите тебя поцеловать... снова»

03.00 Х/ф «Открытое море: Новые жертвы» 05.00 Х/ф «Прожигатели жизни» 07.00 Х/ф «Грузовик-призрак» 09.00 Х/ф «Проклятие 3» 11.00 Х/ф «Выход на посадку» 13.00 Х/ф «Разумное сомнение» 15.00 Х/ф «Макбет» 17.00 Х/ф «Сеть» 19.00 Х/ф «Час пик 3» 21.00 Х/ф «Скамейка запасных»

08.00 Х/ф «Вокруг света за 80 дней» 10.40 Х/ф «Бездна» 14.00 Т/с «М.У.Р.» 18.00, 20.10 «Убойное видео» 19.00, 21.25 «Безумное видео по-украински» 20.35 «Месть природы» 21.00 «Новости 2+2» 23.10 Х/ф «Крысы» 01.05 Х/ф «Ночь террора» 02.50 «Дорожные войны» 03.25 Х/ф «Каменная душа»

07.00 Д/ф «Дизайнерские собаки» 08.00, 16.50, 20.00 Д/ф «Заповедник в дебрях Африки» 08.55, 09.25 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 09.55, 17.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 10.50 Д/ф «Заклинатель слонов» 12.00, 12.30, 14.30, 15.00, 05.00, 05.30 Д/ф «Дневники гепарда» 13.00 Д/ф «Да будет снег!» 14.00 Д/ф «Вызов природы» 15.30, 16.10 Д/ф «Зоопарк» 19.00, 00.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 21.00, 21.30 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных» 22.00 Д/ф «Королева морских дьяволов» 23.00 Д/ф «Черепаший путеводитель по Тихому океану» 01.00 Д/ф «Пушта-земля соли и песка» 02.00 Д/ф «Священные животные» 03.00, 03.30 Д/ф «Команда спасателей животных» 04.00, 04.30 Д/ф «Хранители Южной Африки» 06.00 Д/ф «Последний шанс: носороги и Грифф Риз Джонс»

04.05 «В центре внимания» 05.00, 06.15, 07.20 Доброе утро, Беларусь! 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 17.00, 23.10, 02.40 Новости 06.05, 07.05, 14.20, 17.20 Деловая жизнь 06.10, 07.10 Зона Х 08.05 Новости погоды 08.35, 01.10 Вокруг планеты 09.10 Кошелек и жизнь 09.40 Д/ф «Неизвестная Арктика» 09.50 Репортер «Белорусского времечка» 10.30 Реальная дипломатия 11.10 Х/ф «Саша-Сашенька» 12.25 Беларусь 24. События недели 12.50 Зямля беларуская 13.00 Песни прошлого века 14.10 Новости региона 14.25 Клуб редакторов 15.05 Х/ф «Белые Росы» 16.30 «24 вопроса». Объективконференция 17.25 Х/ф «Отцы и дети» 18.45 Киноэпопея «Люди на болоте» 20.00 Панорама 20.45, 02.50 Спецрепортаж АТН 21.00 Форум 21.50 Тайны следствия

22.15 Белорусское времечко 23.20 Х/ф «Цветы провинции» 00.40 Арсенал 01.45 Обратный отсчет 02.15 Земельный вопрос

пределами темноты. (16+) 00.50 Молниеносные катастрофы, ч.50. (16+) 01.15 Выбраться живым: Нападение сомалийских пиратов. (16+)

06.00 Золотая лихорадка: Аляска: Ложись! (16+) 06.50 Гигантские стройки: Турецкий гигант: плотина Деринер. (16+) 07.40 Как это устроено?: Картриджи с углекислым газом/Соленые кренделя/ Рычажные подъемники/ Катки. (16+) 08.10 Как это сделано?: Внедорожник/Седла для Дикого Запада/Мука и пироги. (16+) 08.35 Как мы изобрели мир: Небоскребы. (16+) 09.30 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Загадка черных дыр. (16+) 10.25, 04.10 80 способов обогнуть земной шар, ч.6. (16+) 11.20 Наука магии: Полет из пушки. (16+) 11.50 Наука магии: Опасное падение. (16+) 12.15, 02.05 Пятерка лучших: Лучшие пять самолетов мира. (16+) 13.10 Разрушители легенд: А в конце-взрыв! (16+) 14.05 Top Gear, ч.2. (16+) 15.00, 05.05 Американский чоппер: Сейчас или никогда. (16+) 15.55 Классика с Южного пляжа, ч.11. (16+) 16.20 Золотая лихорадка: Аляска: В темноте. (16+) 17.15, 02.55 Разрушители легенд: По заявкам телезрителей: третий выпуск. (16+) 18.10 Как это устроено?: Форма профессиональных хоккеистов/Детская обувь цвета бронзы/Бегущие дорожки. (16+) 18.40, 03.45 Как это сделано?, ч.1. (16+) 19.05, 23.55 Top Gear, ч.3. (16+) 20.00 Золотая лихорадка: Аляска: Золото гномов. (16+) 21.00 Золото джунглей: Cерия 1. (16+) 22.00 Парни с Юкона: Охотиться или умереть с голоду. (16+) 23.00 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: За

07.00 В погоне за классикой: Гонки на стримлайнерах. (12+) 07.25 В погоне за классикой: Короли дороги. (12+) 07.50 Путешествие во времени: Мародеры. (12+) 08.45 Памяти Боба Марли: путешествие по Африке, ч.5. (12+) 09.35 Я не должен был выжить!: Кошмар отца. (16+) 10.30 Загадка мумий Аляски. (12+) 11.20 Великие танковые сражения: Арденнская операция, ч.2: атака танков СС. (16+) 12.10 Расшифровка катастрофы: Корабли. (16+) 13.05 В погоне за классикой: Калифорнийская мечта. (12+) 13.30 В погоне за классикой: С днем рождения! (12+) 13.55 Пешком по Амазонке: От Бразилии до Атлантики. (12+) 14.50 Скелет в шкафу, ч.1. (16+) 15.45 Великие танковые сражения: Танковые бои в Нормандии. (16+) 16.40, 05.10 Памяти Боба Марли: путешествие по Африке, ч.6. (12+) 17.35 Расшифровка катастрофы: Жара. (16+) 18.25, 03.25 Я не должен был выжить!: Потерпевшие крушение. (16+) 19.20, 06.05 Наука выживать: десять дней: Необитаемый остров в Мексике, ч.1. (12+) 20.10, 04.20 Империя: Вкус власти. (16+) 21.05, 00.45 В погоне за классикой: На машине сквозь время. (12+) 21.30, 01.10 Удивительные машины, ч.1. (12+) 22.00, 01.35 Загрузка: подлинная история интернета: Война за поиск. (16+) 22.55, 02.30 Дети-Маугли: Мальчик-обезьяна из Уганды. (16+) 23.50 Серийные убийцы: Душе-

губ из Саффолка. (16+)

07.00, 13.45 Д/с «Древние миры» 08.00, 15.45, 01.00 Д/ф «Команда времени» 09.00, 23.00, 04.00 Д/с «Наполеон» 10.00, 16.45 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.05 Д/ф «Затонувший корабль Черной бороды» 12.00 Т/с «Закон Гарроу» 13.10 Д/с «Животные, которые перевернули историю» 14.45, 18.50 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 17.50, 00.00 Д/с «Охотники за мифами» 19.50 Д/с «Древний Египет» 20.55 Д/с «Нормандское завоевание Англии» 22.00, 03.00, 06.00 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 02.00, 05.00 Д/ф «Фрэнк Синатра и мафия»

09.30 Лыжные гонки. Кубок мира. Лахти (Финляндия). 10 км. Женщины 10.15 Лыжные гонки. Кубок мира. Лахти (Финляндия). 15 км. Мужчины 11.00, 12.00, 20.45 Биатлон 12.45 Конноспортивный журнал 13.00 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Лахти (Финляндия). HS 130 14.00 Футбол. Кубок Альгарвы. Групповой этап. ГерманияНорвегия 16.15 Велоспорт. Тиррено-Адриатико. Этап 6 17.15 Футбол. Кубок Альгарвы. Групповой этап. ШвецияСША 19.00, 00.30 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Куопио (Финляндия). HS 127. Квалификация 20.00, 01.45 Футбол. Евроголы 21.45, 01.30 Вот это да! 22.00 Про рестлинг. Обзор WWE 22.40 Про рестлинг. Винтажная коллекция. США 23.40 Боевые искусства. Тотальный нокаут. (16+)

WWW.VID.CN.UA


12

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Вівторок, 12 березня 03.25 Ближе к народу

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.45, 03.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Завтрак с 1+1» 07.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величественный век. Роксолана 2» 11.50, 12.50, 00.25, 01.25 Т/с «Доярка из Хацапетовки 2. Вызов судьбы» 13.50, 14.50, 04.00 «Не ври мне 3» 15.55 «Простошоу с Юрием Горбуновым» 16.45, 00.00 «ТСН. Особенное» 20.15, 21.20 Т/с «Сваты 6» 22.30, 02.55 «Украинские сенсации» 02.10, 04.50 Т/с «Незабываемое»

05.30, 20.30 Т/с «Гром» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10 Т/с «Тайны следствия 8» 12.10 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.55 «Судебные дела» 14.50 «Семейный суд» 15.45 Т/с «Анечка» 17.40, 18.55 Т/с «Сваты 3» 20.00 «Подробности» 22.25 Т/с «В зоне риска» 00.20 Х/ф «Изгоняющий дьявола» 02.40 «Подробности»-»Время» 03.10 Д/ф «Неизвестные дети известных родителей» 04.00 Д/ф «Я-супермен»

06.00 «Доброе утро, Украина!» 06.01 Утренняя молитва 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 13.00, 15.00, 18.20, 01.20, 02.05 Новости 06.10, 07.05, 23.15, 01.10 Спорт 06.20 Рецепты здоровья 06.25 АгроЭра 06.30 Смех с доставкой на дом 06.50, 07.40 Эра бизнеса 07.15 Обзор прессы 07.20 Эра строительства 07.25 Страна on-line 07.30 Гость студии

06.00 «Настроение» 08.10 М/ф 08.20, 16.50 «Доктор И...» 08.50, 17.50, 05.25 М/с «Орсон и Оливия» 09.15, 18.15, 02.15 Т/с «Управа» 10.10, 15.20, 00.50 Т/с «Баязет» 11.00 «Мозговой штурм. Глубоководные миры» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 Е. Образцова «Жена» 12.55, 01.35 Д/ф «Сергей Никоненко. О, счастливчик!» 13.35, 20.55 Т/с «Джокер» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 16.05 «Энциклопедия». Генрих Гейне 16.10, 23.35 «Хроники московского быта. Внебрачные дети» 17.20 «История государства Российского» 19.10, 03.15 «Право голоса» 20.15 «Петровка, 38» 20.30 «Доказательства вины. Сказки черных риелторов» 22.20 Д/ф «Три генерала-три судьбы» 23.00 Большая провокация. «Повелитель волков» 04.10 Без обмана. «Какой хлеб мы едим?»

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новости 05.05 «Доброе утро!» 09.15 «Контрольная закупка» 09.50 «Жить здорово!» 10.55 «Модный приговор» 12.15 «Время обедать!» 12.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 14.00 Другие новости 14.20 «Понять. Простить» 15.15, 03.15, 04.05 Т/с «Торговый центр» 17.00 «Я подаю на развод» 18.40, 02.05 «Давай поженимся!» 19.55, 01.10 «Пусть говорят» 21.00 «Время» 21.30 Т/с «Уравнение любви» 23.25 «Вечерний Ургант» 00.00 Ночные новости 00.20 «Лиллехаммер»

04.00 «Утро России» 08.05, 23.00 Т/с «В лесах и на горах» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести

07.45 Киножурнал «Хочу все знать» 08.15 Х/ф «Колдунья»27 с. 09.05, 21.00, 05.30 Итоги дня 09.30 Шеф-повар страны 10.20, 04.00 Т/с «Маруся. Возвращение» 11.55, 20.55 Официальная хроника 12.10, 18.45, 21.25 Деловой мир 12.15, 19.00 Шаг к звездам 13.15 Удачи 13.35 Х/ф «Армия «Трясогузки» 15.15 EuroNews 15.25 Наука 15.30, 03.55 Деловой мир.

Агросектор 15.40 «Легко быть женщиной» 16.00 Т/с «Дети белой богини» 16.55 Х/ф «Вечный зов»18 с. 18.35 Мир спорта 20.35, 01.35 О главном 21.35 221 22.20 Концертная программа 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Итоги 23.25 Х/ф «Мужская работа 2»10 с. 00.20 От первого лица 00.40 Между строк 02.20 ТелеАкадемия 03.20 Запомни

09.30 «1000 мелочей» 10.15 «О самом главном» 11.00, 03.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь» 12.30, 15.30, 17.40 ВестиМосква 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 «Дело Х. Следствие продолжается» 14.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 15.50 Вести-спорт 15.55 «Чужие тайны. Времена года» 16.40 Т/с «Цыганочка с выходом» 18.30, 02.30 «Прямой эфир» 19.20 Т/с «Вероника. Беглянка» 21.05 Т/с «По горячим следам» 22.05 «Жизнь взаймы. Ломбарды. Возвращение» 23.50 «Вести +» 00.10 «Честный детектив» 00.40 Х/ф «Адам женится на Еве»2 с. 02.15 Вести.ru

19.00, 05.00 Т/с «Бандитский Петербург 10. Расплата» 23.00 Х/ф «Ар-хи-ме-ды!»

05.45 Советские мультфильмы 07.20 Х/ф «4:0 в пользу Танечки» 08.55 Х/ф «Иван да Марья» 10.25 Х/ф «Строговы» 11.45 Х/ф «Поздняя любовь» 14.40, 20.00, 21.05 Т/с «Александровский сад» 16.50 Х/ф «Битва за Москву» 22.10 Х/ф «Говорящие с ветром» 00.30 Х/ф «Как остановить дождь» 02.35 Х/ф «Оленья охота» 03.45 Х/ф «В один прекрасный день» 05.10 Саундтреки

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 16.00, 02.00 Т/с «Таксистка» 10.00, 20.00, 03.00 Т/с «Мент в законе 6» 11.00 «Германия за неделю» 11.30 «Американский ликбез». «Русские американцы». В. Набоков, ч.2 12.00, 17.00, 21.00 Т/с «Тайны следствия 10» 13.00 Х/ф «Белое проклятье» 15.00, 18.00, 22.00 «Сейчас в мире» 15.08, 18.08, 01.00, 04.00 «Особое мнение»

WWW.VID.CN.UA

04.00 «НТВ утром» 06.10 Т/с «Возвращение Мухтара 2». «Деньги не пахнут», «Прорыв блокады» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 «Кулинарный поединок» 09.25 Русская начинка 10.00 Т/с «Алиби»на двоих». «Реликвия» 11.35 «До суда» 12.35 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.35 Т/с «Хранитель» 17.30, 01.25 «Прокурорская проверка» 18.35, 02.35 «Говорим и показываем» 19.25 Т/с «Морские дьяволы. Смерч» 21.15 «Сегодня. Итоги» 21.40 Т/с «Паутина». «Ловушка» 23.35 Т/с «Столица греха» 03.30 «Криминальная Россия. Современные хроники»

06.00 Х/ф «Петр Первый»1 с. 08.00 Х/ф «Вдовы» 10.00 Х/ф «День семейного торжества» 12.00 Х/ф «Врача вызывали?» 13.30, 01.30 Т/с «Рожденная революцией» 15.10 Х/ф «Щен из созвездия «Гончих Псов» 16.30 Х/ф «Каждый десятый» 18.00 Х/ф «Петр Первый»2 с. 20.00 Х/ф «Комиссия по расследованию» 22.00 Х/ф «Трасса» 00.00 Х/ф «Простая смерть...» 03.00 Х/ф «Груз «300» 04.30 Х/ф «Люблю, жду. Лена»

04.00 Х/ф «Анатомия любви» 05.25, 06.00 «Top of the Pops». «Britpop»(12+) 06.30, 12.35, 18.20, 00.25 «The Lucy Show»(16+) 07.00 «Премия «Овация»(16+) 08.30 Х/ф «Ребро Адама» 09.45, 23.35 «Наши любимые песни»(12+) 10.00 Х/ф «Жюль и Джим» 11.45 «В концертном зале: Dedicated to Elton

05.00, 08.45, 12.45 «Факты» 05.25, 04.05 Свитанок 06.30, 07.40 Деловые факты 06.40 Т/с «Такси» 07.00 Т/с «Леся+Рома» 09.15, 19.25, 02.20 Чрезвычайные новости 10.10, 16.40 Т/с «Брат за брата» 12.25, 13.00 Анекдоты поукраински 13.10, 22.10 Т/с «Прокурорская проверка» 14.20 Т/с «Страсти по Чапаю» 18.45 Факты. Вечер

John»(12+) 12.05, 23.55 «Эта неделя в истории»(16+) 13.05, 14.10 Х/ф «Небесные ласточки» 15.15 «Живая история»(16+) 16.00 Х/ф «Девушка из банка» 17.20, 03.30 «Песня года. Лучшее. 2013»(6+) 17.50, 18.00, 18.10 «XX век: Величайшие моменты истории»(16+) 18.50, 20.20 «Песня года»(6+) 22.00 Х/ф «Лекарство от любви» 00.55 «Время для размышлений»(16+) 02.00 «Кинопанорама»(12+)

04.00, 00.00 Х/ф «Звездный путь: Восстание» 06.00 М/ф «Полярный экспресс» 07.45 Х/ф «Питер Пэн» 09.45 Х/ф «Неукротимые сердца» 12.00 Х/ф «Знакомство с родителями» 14.00, 22.00 Х/ф «Черная смерть» 16.00 Х/ф «Тайное окно» 18.00 Х/ф «Знакомство с Факерами» 20.00 Х/ф «Учитель на замену» 02.00 Х/ф «Голубая сталь»

05.05 Х/ф «Пирожки с картошкой» 07.00 М/ф «День рождения Алисы» 09.00 Х/ф «Интимная жизнь Севастьяна Бахова» 11.00 Х/ф «Для начинающих любить» 13.00 Х/ф «Сон слепого человека» 15.00 Х/ф «Варенье из сакуры» 16.40 Х/ф «Два в одном» 19.00 Х/ф «Сынок» 21.00 Х/ф «Свидание» 23.00 Х/ф «Разрешите тебя поцеловать... снова» 01.00 Х/ф «Край» 03.00 Х/ф «Золотой ключик»

03.00 Х/ф «Убить Билла 2» 05.25, 11.20 Х/ф «Сеть» 07.25 Х/ф «Разумное сомнение» 09.20 Х/ф «Макбет» 13.20 Х/ф «Битва в пустыне» 15.00 Х/ф «Урок выживания» 17.00 Х/ф «Час пик 3» 19.00 Х/ф «Скамейка запасных»

20.10 Т/с «Ночные ласточки» 00.30 Провокатор 01.30, 03.10 «Кодекс чести»

06.00 «Чужие ошибки. Двойная игра» 06.40, 16.00 «Все будет хорошо!» 08.40, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 10.05 Х/ф «Женский день» 12.10 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 19.50 «Следствие ведут экстрасенсы» 20.55 Т/с «Уравнение любви» 22.25 «Дорогая, мы убиваем детей» 00.20 «Доктор Хаус» 01.15 Х/ф «Деревенская комедия» 03.10 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.20, 15.20 Гастролер 05.35, 06.50 Культур-ревю 05.50, 19.45 Невідомий Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.15 Party з FM-TV 06.30 Вечірній променад 07.15 Перевтілення 07.30 Що може жінка 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Чемпіон 15.35 Репортаж з коліс ! 18.05 За! Проти! Утримуюсь! 19.20 Срібна гривня

06.00 Т/с «Как сказал Джим» 06.05 Очевидец. Самое шокирующее 06.35, 07.10, 07.40, 08.45 Подъем 06.45, 19.20 Пираньи 07.30, 08.30, 19.00, 00.10 Репортер 09.00, 20.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой 2» 10.00, 16.00 Т/с «Кадетство» 11.00, 18.00, 21.00 Т/с «Воронины» 13.20, 14.30 Kids` Time 13.25 М/с «Кот-Пес» 14.40, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Друзья»

21.00 Х/ф «Темнота наступает»

08.15 «Улетное видео порусски» 09.00, 21.00 «Новости 2+2» 09.40, 19.00 «Безумное видео по-украински» 10.00 Т/с «Наркотрафик» 14.00 Т/с «Солдаты 12» 16.00 Т/с «Новая жизнь сыщика Гурова. Продолжение» 18.00 «Убойное видео» 20.10 «ДжеДАИ» 21.25 Лига чемпионов УЕФА. 1/8 финала. БарселонаМилан 23.40 О Лиге Чемпионов + обзор игрового дня 00.30 Лига чемпионов УЕФА. 1/8 финала. Шальке 04-Галатасарай 02.10 Х/ф «Ночь террора» 03.45 Х/ф «Из жизни Остапа Вишни»

07.00 Д/ф «Да будет снег!» 08.00, 16.50, 20.00 Д/ф «Заповедник в дебрях Африки» 08.55, 09.25, 15.30, 16.10 Д/ф «Зоопарк» 09.55, 17.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 10.50, 11.25, 21.00, 21.30 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных» 12.00, 12.30, 14.30, 15.00, 05.00, 05.30 Д/ф «Дневники гепарда» 13.00 Д/ф «Пингвины. История птиц, мечтающих стать рыбами» 14.00 Д/ф «Вызов природы» 19.00, 00.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 22.00 Д/ф «Природа Британии» 23.00 Д/ф «Белый сокол, белый волк» 01.00 Д/ф «Изучая игру жизни» 02.00 Д/ф «Священные животные» 03.00, 03.30 Д/ф «Команда спасателей животных» 04.00, 04.30 Д/ф «Хранители Южной Африки» 06.00 Д/ф «Последний шанс: тапиры и Вик Ривз»

03.05, 09.50, 22.25 Белорусское времечко 04.05, 20.00 Панорама 04.40 Права человека 05.00, 05.35, 06.15, 07.20, 07.35

16.50, 22.00 Т/с «Светофор» 19.40, 00.20 Спортрепортер 23.10 Т/с «Счастливы вместе» 00.40 Т/с «Дневники вампира 2» 01.30 Т/с «Эврика» 02.15 Т/с «Риззоли и Айлc» 03.00 Т/с «Школа» 03.20, 04.20 Зона ночи 03.25 Богдан Хмельницкий 04.25, 05.10 Зона ночи. Культура 04.30 Обожаемая 04.50 Любовь всей жизни

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Баклушница 07.30, 08.25 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 09.00 Т/с «Кремлевские курсанты» 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 11.00 Т/с «Говорящая с призраками» 12.00 Т/с «Элли МакБил» 13.00, 19.30 Богиня. Новая коллекция 13.40 Т/с «Моя прекрасная няня» 14.45, 20.35 Даешь молодежь! 15.45, 01.25 Вайфайтеры 16.25 Т/с «Чемпионки» 17.25 10 шагов до любви 18.30 Одна за всех 19.55, 22.25 Т/с «Восьмидесятые» 21.00 Виталька 2 22.00 Большая разница 23.00 Слишком грубо для Ю-туб`а 23.30 Анекдоты 00.00 Т/с «Пристанище» 01.00 Твою маму! 01.50 Бабуны & дедуны 02.15 До утра

05.00, 05.25 Серебряный апельсин 06.00 Дорожный патруль 07.00, 17.00, 19.00, 03.40 События 07.20 Утро с Украиной 09.20, 13.10, 17.20 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Легавый» 12.00 «Пусть говорят. Дурное воспитание» 15.35, 03.15 Чистосердечное признание

Доброе утро, Беларусь! 05.30, 07.30 Про гаджеты 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 17.00, 23.20, 02.40 Новости 06.05, 07.05 Деловая жизнь 06.10, 07.10 Зона Х 08.10, 17.45 Х/ф «Отцы и дети» 09.25 «24 вопроса». Объективконференция 10.45 Соседи 11.10, 18.50 Киноэпопея «Люди на болоте» 12.15 Форум 13.05, 01.50 Таможенный союз 13.30, 02.15 Коробка передач 14.15 Новости региона 14.25, 21.10 Х/ф «Белые одежды» 15.35 Х/ф «Цветы провинции» 17.20 Актуальный микрофон 20.55, 02.50 Сфера интересов 23.40 Х/ф «Несрочная весна» 00.45 Фактор силы 01.10 Клуб редакторов

06.00 Золотая лихорадка: Аляска: В темноте. (16+) 06.50 Пятерка лучших: Лучшие пять самолетов мира. (16+) 07.40 Как это устроено?: Форма профессиональных хоккеистов/Детская обувь цвета бронзы/Бегущие дорожки. (16+) 08.10 Как это сделано?, ч.1. (16+) 08.35 Золотая лихорадка: Аляска: Золото гномов. (16+) 09.30 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: За пределами темноты. (16+) 10.25, 04.10 80 способов обогнуть земной шар, ч.7. (16+) 11.20 Золото джунглей: Cерия 1. (16+) 12.15, 02.05 Пятерка лучших: Лучшие пять поездов мира. (16+) 13.10 Разрушители легенд: По заявкам телезрителей: третий выпуск. (16+) 14.05 Top Gear, ч.3. (16+) 15.00, 05.05 Американский чоппер: Неизвестная территория. (16+) 15.55 Классика с Южного пляжа, ч.12. (16+) 16.20 Золотая лихорадка: Аляска: На грани вымерзания. (16+) 17.15, 02.55 Разрушители легенд: Взрыв бамперов.

16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Неравный брак» 19.20, 04.00 «Говорит Украина» 21.50 Т/с «Супруги» 23.50 Т/с «Гримм» 00.45 Х/ф «Медальон» 02.25 Т/с «Безмолвный свидетель 2» 04.35 «Пусть говорят»

06.10 Х/ф «Берегите женщин» 08.30, 16.45, 19.00, 23.45, 01.50, 04.05 «Свидетель» 09.00 «Уголовные дела» 10.00 «Медицинские тайны» 10.25 Т/с «Подруга особого назначения» 12.05 Т/с «Бандитский Петербург 7» 14.50, 19.30 Т/с «Литейный» 17.00 Т/с «Висяки» 21.45 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» 22.45 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 00.15 Х/ф «Путешествие к центру Земли» 02.20 Т/с «Чисто английские убийства» 04.35 «Вещественное доказательство» 05.30 «Уроки тетушки Совы» 05.50 «Правда жизни»

06.30, 18.40, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.45, 18.50, 23.40, 00.25, 03.20 «Время спорта» 06.50, 08.50, 23.45, 00.35, 02.35, 03.25, 03.35, 04.15 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 05.00 «Время новостей» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 02.30, 03.15 «Бизнесвремя» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.30 «Обрати внимание с Т. Рамус» 07.40, 08.40 «Трансмиссияновости» 08.20 «Новости Киевщины» 09.15, 13.35, 14.10, 15.15 «5 элемент» 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10, 01.15, 05.10 «Время. Итоги дня» 13.10 «Налоговый дневник»

(16+) 18.10 Как это устроено?: Мотоциклы/Керамические трубы/Барабанные палочки/Свистки. (16+) 18.40, 03.45 Как это сделано?, ч.2. (16+) 19.05, 23.55 Top Gear, ч.4. (16+) 20.00 Быстрые и громкие: Chevy Fleetmaster 1948 года. (16+) 21.00 Джесси Джеймс: гараж с нуля, ч.3. (16+) 22.00 Путешествие в экстрим: Сибирь. (16+) 23.00 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Создатель. (16+) 00.50 Молниеносные катастрофы, ч.51. (16+) 01.15 Выбраться живым: Бунт в алабамской тюрьме. (16+)

07.00 В погоне за классикой: Калифорнийская мечта. (12+) 07.25 В погоне за классикой: С днем рождения! (12+) 07.50 Империя: Вкус власти. (16+) 08.45 Памяти Боба Марли: путешествие по Африке, ч.6. (12+) 09.35 Я не должен был выжить!: Потерпевшие крушение. (16+) 10.30 Скелет в шкафу, ч.1. (16+) 11.20 Великие танковые сражения: Танковые бои в Нормандии. (16+) 12.10 Расшифровка катастрофы: Жара. (16+) 13.05 В погоне за классикой: На машине сквозь время. (12+) 13.30 Удивительные машины, ч.1. (12+) 13.55 Наука выживать: десять дней: Необитаемый остров в Мексике, ч.1. (12+) 14.50 Скелет в шкафу, ч.2. (16+) 15.45 Великие танковые сражения: Битва за Арракурт. (16+) 16.40, 05.10 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.1. (12+) 17.35 Расшифровка катастрофы: Шахты. (16+) 18.25, 03.25 Я не должен был выжить!: Застрявший на скале. (16+) 19.20, 06.05 Наука выживать: десять дней: Необитае-

16.10 «Трансмиссия» 17.25 «Особенный взгляд» 18.15 «Энергонадзор» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.15, 02.40 «Агроконтроль» 22.45 «Хроника дня» 23.30 «Crime news» 03.40 «Утро со звездой» 04.20 «Жизнь интересна» 04.40 «Феерия странствий»

06.00, 16.15, 03.30 Этот удивительный мир 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 21.25 «Экономический пульс» 07.00, 05.00 «Утренний эспрессо» 09.00, 20.00 Узел 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Борис Щербаков. «Кто ходит в гости по утрам...» 12.15 «Социальный статус: ваши права и льготы» 14.00, 22.40 Невероятные путешествия 15.30 «Украина-Европа: маятник Фуко» 16.00 «Цивилизация incognita» 17.45 «Социальный статус: ваша пенсия» 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Коржавин Наум, ч.1 21.35 В гости к Вячеславу Тихонову 23.40, 03.55 Мыльные оперы в природе 01.00 «Амурные мелодии» 01.30 Х/ф «Тело и душа 2» 03.05 «Будь в курсе!»

06.00 «Утро на К1» 07.30 М/ф 09.00, 22.00 «Три сестры» 10.00, 23.30 Х/ф «Бум» 12.10 «Добрый вечер, животные» 13.10, 17.00 «Дом на зависть всем» 14.10, 19.00 «Шопинг монстры» 15.00, 18.00 «Званый ужин» 16.00 «Орел и Решка» 20.00 «Рассмеши комика» 21.00 «Большая разница» 23.00 «ШоуМонроу» 01.30 «Ночная жизнь»

мый остров в Мексике, ч.2. (12+) 20.10, 04.20 Империя: Чувствуем себя как дома. (16+) 21.05, 00.45 В погоне за классикой: Подручный Уейна. (12+) 21.30, 01.10 Удивительные машины, ч.2. (12+) 22.00, 01.35 Правдивая история: Лицом к лицу: правдивая история. (16+) 22.55, 02.30 Дети-Маугли: Девочка-собака из Украины. (16+) 23.50 Серийные убийцы: Бельгийский монстр. (16+)

07.00, 13.45 Д/с «Древние миры» 08.00, 15.45, 01.00 Д/ф «Команда времени» 09.00, 23.00, 04.00 Д/с «Наполеон» 10.00, 16.45 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.05 Д/с «Древний Египет» 12.05 Д/с «Нормандское завоевание Англии» 13.10 Д/с «Животные, которые перевернули историю» 14.45, 18.50 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 17.50, 00.00 Д/с «Охотники за мифами» 19.50 Д/ф «Загадка заселения американского континента» 20.50 Д/с «Германские племена» 22.00, 03.00, 06.00 Д/ф «Орудия смерти» 02.00, 05.00 Д/ф «Фрэнк Синатра и мафия»

09.30 Футбол. Евроголы 10.15 Биатлон 11.15, 17.45 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Куопио (Финляндия). HS 127. Квалификация 12.00, 20.45, 21.30 Снукер 16.00 Велоспорт. ТирреноАдриатико. Этап 7 18.45 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Куопио (Финляндия). HS 127 00.45 Автоспорт. Ле Ман. Журнал 01.00 Тест-драйв. Автожурнал 02.00 Автоспорт. Журнал 02.15 Вот это да!


Телепрограма 06.00 «Доброе утро, Украина!» 06.01 Утренняя молитва 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 13.00, 15.00, 18.20, 01.20, 02.10 Новости 06.10, 07.05, 23.15, 01.10 Спорт 06.20 Рецепты здоровья 06.25 АгроЭра 06.30 Смех с доставкой на дом 06.50, 07.40 Эра бизнеса 07.15 Обзор прессы 07.20 Гигабайт 07.25 Страна on-line 07.30 Гость студии 07.45 Киножурнал «Хочу все знать» 08.15 Х/ф «Колдунья»28 с. 09.05, 21.00, 05.30 Итоги дня 09.30, 03.30 Правительство на связи с гражданами 10.15, 04.00 Т/с «Маруся. Возвращение» 11.55, 20.55 Официальная хроника 12.10, 18.50, 21.25 Деловой мир 12.25 Украинская песня 13.15 Х/ф «Овод» 15.15 EuroNews 15.25 Наука 15.30, 03.55 Деловой мир. Агросектор 15.40 «Легко быть женщиной» 16.05 Т/с «Дети белой богини» 17.00 Х/ф «Вечный зов»19 с. 18.40 Мир спорта 19.05 Театральные сезоны 20.00, 01.40 О главном 20.20 Смехоспортодром 20.50 Мегалот 21.35 221 22.20 Концертная программа 22.50 Суперлото, Тройка, Кено 23.00, 01.00 Итоги 23.25 Х/ф «Цепь»1 с. 00.20 От первого лица 00.40 Между строк 02.25 ТелеАкадемия 03.25 Запомни

06.00 «Настроение» 08.05 М/ф 08.25, 16.50 «Доктор И...» 08.50, 17.50, 05.25 М/с «Орсон и Оливия» 09.15, 18.15, 02.15 Т/с «Управа» 10.10, 15.20, 00.50 Т/с «Баязет» 11.00 «Мозговой штурм. Современные научные технологии в криминалистике» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 Н. Бабкина «Жена. История любви» 13.00, 01.35 Д/ф «Всенародная актриса Нина Сазонова» 13.40, 20.55 Т/с «Джокер» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 16.05 «Энциклопедия». «Шубка». Питер Пауль Рубенс 16.10, 23.40 «Хроники московского быта. Цветы» 17.20 «История государства Российского» 19.10, 03.15 «Право голоса» 20.15 «Петровка, 38» 20.30 «Линия защиты» 22.20 «Русский вопрос» 23.00 Д/ф «Неизвестные Михалковы» 04.05 Д/ф «Три генерала-три судьбы» 04.45 Большая провокация. «Повелитель волков»

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новости 05.05 «Доброе утро!» 09.15 «Контрольная закупка» 09.50 «Жить здорово!» 10.55 «Модный приговор» 12.15 «Время обедать!» 12.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 14.00 Другие новости 14.20 «Понять. Простить» 15.15, 03.15, 04.05 Т/с «Торговый центр» 17.00 «Я подаю на развод» 18.40, 02.10 «Давай поженимся!» 19.55 «Пусть говорят» 21.00 «Время» 21.30 Т/с «Уравнение любви» 23.25 «Вечерний Ургант» 00.00 Ночные новости 00.20 Х/ф «Я не знаю, как она делает это»

04.00 «Утро России» 08.05, 23.15 Т/с «В лесах и на горах»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.45, 03.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Завтрак с 1+1» 07.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величественный век. Роксолана 2» 11.50, 12.50, 00.25, 01.25 Т/с «Доярка из Хацапетовки 2. Вызов судьбы» 13.50, 14.50, 04.00 «Не ври мне 3» 15.55 «Простошоу с Юрием Горбуновым» 16.45, 00.00 «ТСН. Особенное» 20.15, 21.20 Т/с «Сваты 6» 22.25, 02.55 «Иллюзия безопасности. Ядерная рыба» 02.10, 04.50 Т/с «Незабываемое»

05.30, 20.30 Т/с «Гром» 07.00, 07.30, 12.00, 18.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 08.00, 08.30, 09.00 «Новости» 09.10 Т/с «Тайны следствия 8» 12.10 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.55 «Судебные дела» 14.50 «Семейный суд» 15.50 Т/с «Анечка» 17.45, 19.00 Т/с «Сваты 3» 20.00 «Подробности» 22.25 Т/с «В зоне риска» 00.20 Х/ф «Изгоняющий дьявола 2» 02.30 «Подробности»-»Время» 03.00 Д/ф «Людмила Чурсина. Я-ничья» 03.50 Д/ф «Леонид Якубович. Без бабочки»

06.50 Т/с «Такси» 07.15 Т/с «Леся+Рома» 07.50 Несекретные файлы 09.15, 19.25, 01.55 Чрезвычайные новости 10.10, 16.40 Т/с «Брат за брата» 12.25, 13.00 Анекдоты поукраински 13.10, 22.10 Т/с «Прокурорская проверка» 14.20, 20.10 Т/с «Ночные ласточки» 18.45 Факты. Вечер 00.30 Криминальный облом 01.05, 02.45 «Кодекс чести» 03.35 Про-Ziкаве.ua

05.45 «Чужие ошибки. Кровавый долг» 06.30, 16.00 «Все будет хорошо!» 08.20, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.50 «Звездная жизнь. Звездные толстяки» 10.55 «Дорогая, мы убиваем детей» 12.45 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 19.55 «Следствие ведут экстрасенсы» 20.55 Т/с «Уравнение любви» 22.25 «Хата на тата» 00.55 «Доктор Хаус» 01.45 Х/ф «Деревенская комедия» 03.30 Ночной эфир

05.00 «Служба розыска детей» 05.10, 08.45, 12.45 «Факты» 05.40, 03.55 Свитанок 06.40, 07.45 Деловые факты

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.20 Рок-діалог 05.35, 18.20 Культур-ревю 05.50 З перших уст 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 За! Проти! Утримуюсь! 07.20 Срібна гривня 07.35 Невідомий Чернігів 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Перевтілення 15.20 Party з FM-TV

09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30 «1000 мелочей» 10.15 «О самом главном» 11.00, 03.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь» 12.30, 15.30, 17.40 ВестиМосква 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 «Дело Х. Следствие продолжается» 14.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 15.50 Вести-спорт 15.55 «Чужие тайны. Времена года» 16.40 Т/с «Цыганочка с выходом» 18.30, 02.30 «Прямой эфир» 19.20 Т/с «Вероника. Беглянка» 21.05 Т/с «По горячим следам» 22.05 «Отец» 00.10 «Вести +» 00.25 «Городок» 00.55 Х/ф «Визит дамы»1 с. 02.15 Вести.ru

Мухтара 2». «Безымянные письма», «Капкан для зайцев» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.20 Квартирный вопрос 09.25 «Поедем, поедим!» 10.00 Т/с «Алиби»на двоих». «Реликвия» 11.35 «До суда» 12.35 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.35 Т/с «Хранитель» 17.30, 01.25 «Прокурорская проверка» 18.35, 02.35 «Говорим и показываем» 19.25 Т/с «Морские дьяволы. Смерч» 21.15 «Сегодня. Итоги» 21.40 Т/с «Паутина». «Ловушка» 23.35 Т/с «Столица греха» 03.30 «Криминальная Россия. Современные хроники»

05.45 Советские мультфильмы 06.55 Х/ф «Марья-искусница» 08.20 Х/ф «Кортик» 09.50 Х/ф «Строговы» 11.10 Х/ф «Приезжая» 12.55 Х/ф «В один прекрасный день» 14.35, 15.40, 20.00 Т/с «Александровский сад» 16.45 Х/ф «Битва за Москву» 22.10 Х/ф «Как остановить дождь» 00.30 Х/ф «Цвета» 02.30 Х/ф «Зеленый фургон» 04.45 Саундтреки

06.00 Х/ф «Петр Первый»2 с. 08.00 Х/ф «Комиссия по расследованию» 10.00 Х/ф «Трасса» 12.00 Х/ф «Простая смерть...» 13.30, 01.30 Т/с «Рожденная революцией» 15.00 Х/ф «Груз «300» 16.30 Х/ф «Люблю, жду. Лена» 18.00 Х/ф «Штрафной удар» 20.00 Х/ф «Незабудки» 22.00 Х/ф «Принципиальный и жалостливый взгляд» 00.00 Х/ф «Сон в руку, или Чемодан» 03.10 Х/ф «Золотая свадьба»1 с. 04.30 Х/ф «Золотая свадьба»2 с.

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 16.00, 02.00 Т/с «Таксистка» 10.00, 20.00, 03.00 Т/с «Мент в законе 6» 11.00 «Израиль за неделю» 12.00, 17.00, 21.00 Т/с «Тайны следствия 10» 13.00 Х/ф «Ар-хи-ме-ды!» 15.00, 18.00, 22.00 «Сейчас в мире» 15.08, 18.08, 01.00, 04.00 «Особое мнение» 19.00, 05.00 Т/с «Бандитский Петербург 10. Расплата» 23.00 Х/ф «Аллегро с огнем»

04.00 «НТВ утром» 06.10 Т/с «Возвращение

04.00 Х/ф «Жюль и Джим» 05.45 «В концертном зале: Dedicated to Elton John»(12+) 06.05, 17.55 «Эта неделя в истории»(16+) 06.35, 12.20, 18.25, 00.25 «The Lucy Show»(16+) 07.05, 08.10 Х/ф «Небесные ласточки» 09.15 «Живая история»(16+) 10.00 Х/ф «Девушка из банка» 11.20, 21.30, 23.25 «Песня года. Лучшее. 2013»(6+) 11.50, 12.00, 12.10, 23.55, 00.05, 00.15 «XX век: Величайшие моменты истории»(16+) 12.50, 14.20 «Песня года»(6+) 16.00 Х/ф «Лекарство от любви»

13

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Середа, 13 березня 18.05 Гастролер 18.45 Репортаж з коліс 19.20 Моя колекція 19.45 Комуністи і суспільство

06.00 Т/с «Как сказал Джим» 06.05 Очевидец. Самое шокирующее 06.35, 07.10, 07.40, 08.45 Подъем 06.45, 19.20 Пираньи 07.30, 08.30, 19.00, 00.10 Репортер 09.00, 20.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой 2» 10.00, 16.00 Т/с «Кадетство» 11.00, 18.00, 21.00 Т/с «Воронины» 13.20, 14.30 Kids` Time 13.25 М/с «Кот-Пес» 14.40, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Друзья» 16.50, 22.00 Т/с «Светофор» 19.40, 00.20 Спортрепортер 23.10 Т/с «Счастливы вместе» 00.40 Т/с «Дневники вампира 2» 01.30 Т/с «Эврика» 02.15 Т/с «Риззоли и Айлc» 02.55 «Служба розыска детей» 03.00 Т/с «Школа» 03.20, 03.55 Зона ночи 03.25 Богдан Хмельницкий 04.00 Родники Отчизны 04.15 Братия и дружина 04.30, 05.10 Зона ночи. Культура 04.35 Легендарное пари 04.45 Сон Алины Костомаровой

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Баклушница 07.30, 08.25 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 09.00 Т/с «Кремлевские курсанты» 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 11.00 Т/с «Говорящая с призраками»

17.35 «Наши любимые песни»(12+) 18.55 «Время для размышлений»(16+) 20.00 «Кинопанорама»(12+) 22.00 Х/ф «Женатый холостяк» 00.55 Х/ф «Кантор-Собака детектив» 01.50 «Этот фантастический мир». «Случай с полковником Дарвином»(6+) 03.00 «Музыкальный ринг»: Гр. «Секрет»(12+)

04.00, 00.00 Х/ф «Звездный путь: Возмездие» 06.10 Х/ф «Питер Пэн» 08.10 Х/ф «Семейка Аддамс» 09.55 Х/ф «Авансцена» 12.00 Х/ф «Знакомство с Факерами» 14.00 Х/ф «Война миров» 16.00 Х/ф «Любовь и прочие обстоятельства» 18.00 Х/ф «Бунтующая юность» 19.40 Х/ф «Ванильное небо» 22.00 Х/ф «Голубая сталь» 02.15 Х/ф «Это развод!»

05.05 Х/ф «Сон слепого человека» 07.00 Х/ф «Два в одном» 09.20 Х/ф «Одно звено» 11.00 Х/ф «Александра» 13.00 Х/ф «Свидание» 15.00 Х/ф «Сынок» 17.00 Х/ф «Миннесота» 19.00 Х/ф «Край» 21.10 Х/ф «Чудо» 23.10 Х/ф «Золотой ключик» 01.05 Х/ф «Анна» 03.00 Х/ф «Земля людей»

03.00 Х/ф «Сотовый» 05.00 Х/ф «Битва в пустыне» 07.00, 19.00 Х/ф «Темнота наступает» 08.50 Х/ф «Урок выживания» 10.45 Х/ф «Бешеный бык» 13.00 Х/ф «Окись» 15.00 Х/ф «Скайлайн» 17.00 Х/ф «Универсальный агент» 21.00 Х/ф «Шоссе смерти»

08.15 «Улетное видео порусски» 09.00, 21.00 «Новости 2+2» 09.40, 19.00, 21.25 «Безумное видео по-украински» 10.15 «Месть природы» 10.40 «ДжеДАИ» 11.05, 16.00 Т/с «Новая жизнь сыщика Гурова. Про-

12.00 Т/с «Элли МакБил» 13.00, 19.30 Богиня. Новая коллекция 13.40 Т/с «Моя прекрасная няня» 14.45, 20.35 Даешь молодежь! 15.45, 01.25 Вайфайтеры 16.25 Т/с «Чемпионки» 17.25 10 шагов до любви 18.30 Одна за всех 19.55, 22.25 Т/с «Восьмидесятые» 21.00 Виталька 2 22.00 Большая разница 23.00 Слишком грубо для Ю-туб`а 23.30 Анекдоты 00.00 Т/с «Пристанище» 01.00 Твою маму! 01.50 Бабуны & дедуны 02.15 До утра

06.00 Дорожный патруль 07.00, 17.00, 19.00, 03.30 События 07.20 Утро с Украиной 09.20, 13.10, 17.20 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Легавый» 12.00 «Пусть говорят. Родительский дом» 14.40, 21.50 Т/с «Супруги» 15.40, 03.05 Чистосердечное признание 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Неравный брак» 19.20, 03.50 «Говорит Украина» 23.50 Т/с «Гримм» 00.45 Х/ф «Елена Троянская» 02.15 Т/с «Безмолвный свидетель 2» 04.25 «Пусть говорят» 05.15 Серебряный апельсин

06.15 Х/ф «Приморский бульвар» 08.30, 16.45, 19.00, 23.45, 01.45, 03.50 «Свидетель» 09.00 «Уголовные дела» 10.00 «Медицинские тайны» 10.25 Т/с «Подруга особого назначения» 12.20 Т/с «Бандитский Петербург 8»

должение» 13.05 «Ударная сила» 14.00 Т/с «Солдаты 12» 18.00, 20.10 «Убойное видео» 20.35 «Облом UA» 22.05 Х/ф «Особь 3» 00.00 Х/ф «Особь 4» 02.00 Х/ф «Крысы» 03.25 «Дорожные войны» 03.35 Х/ф «Кому вверх, кому вниз»

07.00 Д/ф «Пингвины. История птиц, мечтающих стать рыбами» 08.00, 16.50, 20.00 Д/ф «Заповедник в дебрях Африки» 08.55, 09.25, 15.30, 16.10 Д/ф «Зоопарк» 09.55, 17.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 10.50, 11.25, 21.00, 21.30 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных» 12.00, 12.30, 14.30, 15.00, 05.00, 05.30 Д/ф «Дневники гепарда» 13.00 Д/ф «Возвращение в город Пингвинов» 14.00 Д/ф «Вызов природы» 19.00, 00.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 22.00 Д/ф «Дневник орангутана» 23.00 Д/ф «Королева снежных обезьян» 01.00 Д/ф «Экватор» 02.00 Д/ф «Священные животные» 03.00, 03.30 Д/ф «Команда спасателей животных» 04.00, 04.30 Д/ф «Хранители Южной Африки» 06.00 Д/ф «Последний шанс: морские черепахи и Шарлотта Уленбрук»

03.05, 09.50, 22.30 Белорусское времечко 04.05, 20.00 Панорама 05.00, 06.15, 07.20 Доброе утро, Беларусь! 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 17.00, 23.20, 02.45 Новости 06.05, 07.05, 17.20 Деловая жизнь 06.10, 07.10 Зона Х 08.10, 17.25 Х/ф «Отцы и дети» 09.25 Актуальный микрофон 10.45 Актуальное интервью 11.10, 18.50 Киноэпопея «Люди на болоте» 12.25, 01.10 «Здоровье» 13.00 Секрет фирмы 13.15, 01.50 АРТиШОК 13.40, 20.55, 02.55 Сфера

14.25, 19.30 Т/с «Литейный» 17.00 Т/с «Висяки» 21.45 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» 22.45 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 00.15 Х/ф «Темный легион» 02.15 Т/с «Чисто английские убийства» 04.20 «Агенты влияния» 04.45 «Уроки тетушки Совы» 05.25 «Правда жизни»

06.30, 18.40, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.45, 18.50, 23.40, 00.30, 03.20 «Время спорта» 06.50, 23.45, 00.35, 02.35, 03.25 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 05.00 «Время новостей» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 02.30, 03.15 «Бизнес-время» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.30 «Обрати внимание с Т. Рамус» 07.40, 08.50 «Трансмиссияновости» 08.15 «Трансмиссия-тест» 08.30, 03.40 «Утро со

интересов 14.10, 21.10 Х/ф «Белые одежды» 15.25, 23.40 Х/ф «Несрочная весна» 16.30 «24 вопроса». Объектив-конференция 18.35 Зямля беларуская 00.45 Пра мастацтва 02.15 Завтра-это мы!

06.00 Золотая лихорадка: Аляска: На грани вымерзания. (16+) 06.50 Пятерка лучших: Лучшие пять поездов мира. (16+) 07.40 Как это устроено?: Мотоциклы/Керамические трубы/Барабанные палочки/Свистки. (16+) 08.10 Как это сделано?, ч.2. (16+) 08.35 Быстрые и громкие: Chevy Fleetmaster 1948 года. (16+) 09.30 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Создатель. (16+) 10.25, 04.10 80 способов обогнуть земной шар, ч.8. (16+) 11.20 Путешествие в экстрим: Сибирь. (16+) 12.15, 02.05 Пятерка лучших: Лучшие пять экскаваторов мира. (16+) 13.10 Разрушители легенд: Взрыв бамперов. (16+) 14.05 Top Gear, ч.4. (16+) 15.00, 05.05 Американский чоппер: Сюрприз от сына. (16+) 15.55 Автольянцы: Воронок. (16+) 16.20 Золотая лихорадка: Аляска: Судный день. (16+) 17.15, 02.55 Разрушители легенд: Банановая кожура. (16+) 18.10 Как это устроено?: Наручники/Герметики/ Баллоны для пропана. (16+) 18.40, 03.45 Как это сделано?, ч.3. (16+) 19.05, 23.55 Top Gear, ч.5. (16+) 20.00 Выжить вместе (бразильский вариант): Каминьо Дас Агуас. (16+) 21.00 Мастера выживания: В ад и обратно. (16+) 22.00 Речные монстры: нерассказанные байки, ч.6. (16+) 23.00 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Есть ли жизнь после смерти? (16+)

звездой» 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 элемент» 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10, 01.15, 05.10 «Время. Итоги дня» 16.15 «Драйв» 17.25 «Арсенал» 18.15 «Агроконтроль» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.15 «Акцент» 22.45 «Хроника дня» 23.30, 00.25 «Crime news» 02.40 «Новости Киевщины» 04.20 «Мастер-класс с Наталией Фицич» 04.40 «Кино с Яниной Соколовой»

06.00, 16.00, 03.40 Этот удивительный мир 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 21.25 «Экономический пульс» 07.00, 05.00 «Утренний эспрессо» 09.00 Узел 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 В гости к Вячеславу Тихонову 12.15 «Социальный статус: ваша пенсия» 14.00, 22.40 Невероятные

00.50 Молниеносные катастрофы, ч.52. (16+) 01.15 Выбраться живым: Перестрелка в библиотеке. (16+)

07.00 В погоне за классикой: На машине сквозь время. (12+) 07.25 Удивительные машины, ч.1. (12+) 07.50 Империя: Чувствуем себя как дома. (16+) 08.45 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.1. (12+) 09.35 Я не должен был выжить!: Застрявший на скале. (16+) 10.30 Скелет в шкафу, ч.2. (16+) 11.20 Великие танковые сражения: Битва за Арракурт. (16+) 12.10 Расшифровка катастрофы: Шахты. (16+) 13.05 В погоне за классикой: Подручный Уейна. (12+) 13.30 Удивительные машины, ч.2. (12+) 13.55 Наука выживать: десять дней: Необитаемый остров в Мексике, ч.2. (12+) 14.50 Скелет в шкафу, ч.3. (16+) 15.45 Великие танковые сражения: Курская битва, ч.1. (16+) 16.40, 05.10 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.2. (12+) 17.35 Расшифровка катастрофы: Автострады. (16+) 18.25, 03.25 Я не должен был выжить!: Крушение в Скалистых горах. (16+) 19.20, 06.05 Наука выживать: десять дней: Как выжить в горах Норвегии, ч.1. (12+) 20.10, 04.20 Империя: Правила игры. (16+) 21.05, 00.45 В погоне за классикой: Купить, продать, подержать? (12+) 21.30, 01.10 Удивительные машины, ч.3. (12+) 22.00, 01.35 Авиакатастрофы: совершенно секретно: Инженерные ошибки. (16+) 22.55, 02.30 Дети-Маугли: Мальчик-птица с Фиджи. (16+) 23.50 Убийство Люси Блэкмэн. (16+)

07.00, 13.45 Д/с «Древние миры» 08.00, 15.45, 01.00 Д/ф «Команда времени»

путешествия 15.30 «Ронин» 17.45 Людмила Целиковская 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Коржавин Наум, ч.2 20.00 Евгений Чазов. Кремлевский доктор 21.35 Виктор Павлов. Судьба меня хранить устала 23.40, 04.00 Животные фобии 01.00 Амурные мелодии 01.10 Х/ф «Компрометирующие ситуации. Истинная женщина» 02.20 Х/ф «Писательские страсти»

06.00 «Утро на К1» 07.30 М/ф 09.20, 22.00 «Три сестры» 10.20, 23.30 Х/ф «Крутой папаша» 12.10 «Добрый вечер, животные» 13.10, 17.00 «Дом на зависть всем» 14.10, 19.00 «Шопинг монстры» 15.00, 18.00 «Званый ужин» 16.00 «Орел и Решка» 20.00 «Большая разница» 23.00 «ШоуМонроу» 01.10 «Ночная жизнь»

09.00, 23.00, 04.00 Д/с «Наполеон» 10.00, 16.45 Д/с «Средневековая монархия: женщины у власти» 11.05, 03.00 Д/ф «Загадка заселения американского континента» 12.05 Д/с «Германские племена» 13.10 Д/с «Животные, которые перевернули историю» 14.45, 18.50 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 17.50, 00.00 Д/с «Охотники за мифами» 19.50 Д/ф «Обратная сторона прогресса» 21.25 Д/ф «Джек Кардифф: жизнь по ту сторону кинокамеры» 02.00, 06.00 Д/с «Нормандское завоевание Англии» 05.00 Д/с «Звезды голубого экрана»

09.30 Автоспорт. Журнал 09.45, 11.30 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Куопио (Финляндия). HS 127 10.15, 13.30 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Скоростной спуск. Мужчины 12.15 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Скоростной спуск. Женщины 14.00, 18.45, 01.00 Футбол. Кубок Альгарвы 16.15 Лыжные гонки. Кубок мира. Лахти (Финляндия). 10 км. Женщины 17.00, 01.45 Лыжные гонки. Кубок мира. Драммен (Норвегия). Спринт 20.55 Автоспорт. Ле Ман. Журнал 21.05, 23.40 Бизнес-класс. Журнал 21.10, 23.35 Избранное по средам. Журнал 21.15 Новости конного спорта 21.20, 22.20 Выбор месяца. Журнал 21.25 Гольф. ЧМ. Cadillac Championship 22.25 Гольф. USPGA. Puerto Rico Open 23.25 Новости гольфа 23.30 Новости парусного спорта 23.45 Снукер

WWW.VID.CN.UA


14

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Четвер, 14 березня 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Итоги 23.25 Х/ф «Цепь»2 с. 00.20 От первого лица 00.40 Между строк 02.25 ТелеАкадемия 03.25 Запомни

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 «Завтрак с 1+1» 07.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величественный век. Роксолана 2» 11.50, 12.50, 00.25, 01.25 Т/с «Доярка из Хацапетовки 2. Вызов судьбы» 13.50, 14.50 «Не ври мне 3» 15.55 «Простошоу с Юрием Горбуновым» 16.45, 00.00 «ТСН. Особенное» 20.15, 21.20 Т/с «Сваты 6» 22.30 «Моя хата скраю» 02.10, 05.10 Т/с «Незабываемое» 02.55 Х/ф «Правдивая ложь»

05.30, 20.30 Т/с «Гром» 07.00, 07.30, 12.00, 18.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 08.00, 08.30, 09.00 «Новости» 09.10 Т/с «Тайны следствия 8» 12.10 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.55 «Судебные дела» 14.50 «Семейный суд» 15.50 Т/с «Анечка» 17.45, 18.55 Т/с «Сваты 3» 20.00 «Подробности» 22.25 Т/с «В зоне риска» 00.20, 03.35 Х/ф «Убийство в Белом доме» 02.20 «Подробности»-»Время» 02.50 Д/ф «Влюбиться в человека. Игорь Николаев»

06.00 «Доброе утро, Украина!» 06.01 Утренняя молитва 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 13.00, 15.35, 18.20, 01.20, 02.10 Новости 06.10, 07.05, 23.15, 01.10 Спорт 06.20 Рецепты здоровья 06.25 АгроЭра 06.30 Смех с доставкой на дом 06.50, 07.40 Эра бизнеса 07.15 Обзор прессы 07.20 Эра строительства

06.00 «Настроение» 08.10 М/ф 08.25, 16.50 «Доктор И...» 08.50, 17.50, 05.30 М/с «Орсон и Оливия» 09.15, 18.15, 02.15 Т/с «Управа» 10.10, 15.20, 00.50 Т/с «Баязет» 11.00 «Барышня и кулинар» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.20 События 11.50 И. Лещенко «Жена» 12.55, 01.35 Д/ф «Светлана Светличная. Невиноватая я...» 13.35, 20.55 Т/с «Джокер» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 16.05 «Энциклопедия». Шота Руставели 16.10, 23.35 «Хроники московского быта. Колбасная мелодрама» 17.20 «История государства Российского» 19.10, 03.05 «Право голоса» 20.15 «Петровка, 38» 20.30 «Осторожно, мошенники!» 22.20 «Добро с кулаками» 22.45 Д/ф «Золото: обман высшей пробы» 04.00 Д/ф «Неизвестные Михалковы» 04.50 Д/ф «Пять историй про любовь»

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новости 05.05 «Доброе утро!» 09.15 «Контрольная закупка» 09.50 «Жить здорово!» 10.55 «Модный приговор» 12.15 «Время обедать!» 12.55 «Доброго здоровьица!»с Г. Малаховым 14.00 Другие новости 14.20 «Понять. Простить» 15.15, 03.15, 04.05 Т/с «Торговый центр» 17.00 «Я подаю на развод» 18.40, 02.05 «Давай поженимся!» 19.55, 01.05 «Пусть говорят» 21.00 «Время» 21.30 Т/с «Уравнение любви» 23.25 «Вечерний Ургант» 00.00 Ночные новости 00.20 «На ночь глядя»

04.00 «Утро России» 08.05, 23.40 Т/с «В лесах и на горах»

07.25 Страна on-line 07.30 Гость студии 07.45 Киножурнал «Хочу все знать» 08.15 Х/ф «Колдунья»29 с. 09.05, 21.00, 05.40 Итоги дня 09.30, 03.35 Свет 09.55 Аудиенция. Страны от А до Я 10.15, 04.10 Т/с «Маруся. Возвращение» 11.55, 20.55 Официальная хроника 12.10, 18.50, 21.15 Деловой мир

12.20 Здоровье 13.15 Театральные сезоны 14.10 Биатлон 15.45, 04.00 Деловой мир. Агросектор 15.50 «Легко быть женщиной» 16.15 Т/с «Дети белой богини» 17.10 Х/ф «Главный конструктор»1 с. 18.40 Мир спорта 19.05, 01.40 О главном 19.25 «10+10». Украинский ретро-хит 21.20 Опыт

09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30 «1000 мелочей» 10.15 «О самом главном» 11.00, 03.10 Т/с «Ефросинья. Таежная любовь» 12.30, 15.30, 17.40 ВестиМосква 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 «Дело Х. Следствие продолжается» 14.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 15.50 Вести-спорт 15.55 «Чужие тайны. Времена года» 16.40 Т/с «Цыганочка с выходом» 18.30, 02.30 «Прямой эфир» 19.20 Т/с «Вероника. Беглянка» 21.05 Т/с «По горячим следам» 22.05 «Поединок» 00.30 «Вести +» 00.50 Х/ф «Визит дамы»2 с. 02.15 Вести.ru

тара 2». «Кровавые слезы испанки», «Гори, гори, моя свеча» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 Дачный ответ 09.25 «Медицинские тайны» 10.00 Т/с «Алиби»на двоих». «Близкие люди» 11.35 «До суда» 12.35 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.35 Т/с «Хранитель» 17.35, 01.45 «Прокурорская проверка» 18.45, 02.55 «Говорим и показываем» 19.40 Т/с «Морские дьяволы. Смерч» 21.35 «Сегодня. Итоги» 22.05 Т/с «Паутина». «Ловушка» 23.55 Т/с «Столица греха» 03.50 Спасатели

05.45 Советские мультфильмы 07.40 Х/ф «Кортик» 09.15 Х/ф «Марья-искусница» 10.40 Х/ф «Строговы» 11.55 Х/ф «Зеленый фургон» 14.35, 20.00 Т/с «Александровский сад» 16.45 Х/ф «Битва за Москву» 22.10 Х/ф «Цвета» 00.20 Х/ф «Дневник баскетболиста» 02.05 Х/ф «Юность Петра» 04.20 Саундтреки

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 16.00, 02.00 Т/с «Таксистка» 10.00, 20.00, 03.00 Т/с «Мент в законе 6» 11.00 «Страна и люди» 12.00, 17.00, 21.00 Т/с «Тайны следствия 10» 13.00 Х/ф «Аллегро с огнем» 15.00, 18.00, 22.00 «Сейчас в мире» 15.08, 18.08, 01.00, 04.00 «Особое мнение» 19.00, 05.00 Т/с «Бандитский Петербург 10. Расплата» 23.00 Х/ф «Дрянь»

04.00 «НТВ утром» 06.10 Т/с «Возвращение Мух-

WWW.VID.CN.UA

06.00 Х/ф «Штрафной удар» 08.00 Х/ф «Незабудки» 10.00 Х/ф «Принципиальный и жалостливый взгляд» 12.00 Х/ф «Сон в руку, или Чемодан» 13.30, 01.30 Т/с «Рожденная революцией» 15.10 Х/ф «Золотая свадьба»1 с. 16.30 Х/ф «Золотая свадьба»2 с. 18.00 Х/ф «Драма из старинной жизни» 20.00 Х/ф «Из жизни Федора Кузькина»1 с. 22.00 Х/ф «Испанская актриса для русского министра» 00.00 Х/ф «По данным уголовного розыска...» 03.00 Х/ф «Однофамилец»1 с. 04.30 Х/ф «Однофамилец»2 с.

04.00 Х/ф «Девушка из банка» 05.20, 15.30, 17.25, 23.15 «Песня года. Лучшее. 2013»(6+) 05.50, 06.00, 06.10, 17.55, 18.05, 18.15 «XX век: Величайшие моменты истории»(16+) 06.20, 12.25, 18.25, 00.15 «The Lucy Show»(16+) 06.50, 08.20 «Песня года»(6+) 10.00 Х/ф «Лекарство от любви» 11.35 «Наши любимые песни»(12+) 11.55, 23.45 «Эта неделя в истории»(16+)

05.00, 08.45, 12.45 «Факты» 05.30, 04.00 Свитанок 06.30, 07.40 Деловые факты 06.40 Т/с «Такси» 07.10 Т/с «Леся+Рома» 07.45 Провокатор 09.15, 19.25, 02.20 Чрезвычайные новости 10.10, 16.40 Т/с «Брат за брата» 12.25, 13.00 Анекдоты поукраински 13.15, 22.10 Т/с «Прокурорская

12.55 «Время для размышлений»(16+) 14.00 «Кинопанорама»(12+) 16.00 Х/ф «Женатый холостяк» 18.55, 00.45 Х/ф «Кантор-Собака детектив» 19.50 «Этот фантастический мир». «Случай с полковником Дарвином»(6+) 21.00 «Музыкальный ринг»: Гр. «Секрет»(12+) 22.00 Х/ф «Какие наши годы!» 01.50 «Песня года-77»(6+)

04.00 Х/ф «Семейка Аддамс» 05.55 Х/ф «Авансцена» 08.00 Х/ф «Война миров» 10.00 Х/ф «Любовь и прочие обстоятельства» 11.50 Х/ф «Бунтующая юность» 13.25 Х/ф «Ванильное небо» 15.45 Х/ф «Терминал» 18.00 Х/ф «Крупная рыба» 20.20 Х/ф «Это развод!» 22.00 Х/ф «Охота Ханта» 00.00 Х/ф «Я знаю, что вы сделали прошлым летом» 02.00 Х/ф «Футбольные гладиаторы»

05.00 Х/ф «Александра» 07.00 Х/ф «Миннесота» 09.00 Х/ф «Анна» 11.00 М/ф «Три богатыря и Шамаханская царица» 13.00 М/ф «Иван Царевич и Серый волк» 15.00 Х/ф «Чудо» 17.00 Х/ф «Письма к Эльзе» 19.00 Х/ф «Только с тобой» 21.00 Х/ф «Московский жиголо» 23.00 Х/ф «Земля людей» 01.00 Х/ф «Клоуны» 03.00 Х/ф «Камень»

03.00 Х/ф «Бешеный бык» 05.15 Х/ф «Окись» 07.20 Х/ф «Сотовый» 09.10 Х/ф «Скайлайн» 11.00 Х/ф «Универсальный агент» 13.00 Х/ф «Горячие новости» 14.50 Х/ф «Стертая реальность» 17.00 Х/ф «Неуловимый» 19.00 Х/ф «Шоссе смерти» 21.00 Х/ф «Челюсти 3D»

08.15 «Улетное видео порусски»

проверка» 14.25, 20.10 Т/с «Ночные ласточки» 18.45 Факты. Вечер 00.30 Несекретные файлы 01.30, 03.10 «Кодекс чести»

05.45 «Чужие ошибки. Исповедь смертницы» 06.30, 16.00 «Все будет хорошо!» 08.15, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.50 «Звездная жизнь. Звездные папы 2» 10.45 Х/ф «Миллионер» 12.55 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 19.55 «Следствие ведут экстрасенсы» 20.55 Т/с «Уравнение любви» 22.25 «Кулинарная династия» 00.20 «Доктор Хаус» 01.15 Х/ф «Деревенская комедия» 03.10 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.35, 15.45 МультиБульки 05.10, 15.35 Невідомий Чернігів 05.25 Архів душі 05.45, 06.20 Гастролер 06.00, 19.00 Факт 06.35 Чемпіон 06.45 Культур-ревю 07.00 ФАКТ 07.20 Моя колекція 07.45 Комуністи і суспільство 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Срібна гривня 15.25 Культур ревю 18.10, 19.20 МедіаКратія

06.00 Т/с «Как сказал Джим» 06.05 Очевидец. Самое шокирующее 06.35, 07.10, 07.40, 08.45 Подъем 06.45, 19.20 Пираньи 07.30, 08.30, 19.00, 00.10 Репортер 09.00, 20.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой 2» 10.00, 16.00 Т/с «Кадетство» 11.00, 18.00, 21.00 Т/с «Воронины» 13.20, 14.30 Kids` Time 13.25 М/с «Кот-Пес» 14.40, 15.50 Teen Time

09.00, 21.00 «Новости 2+2» 09.40, 21.25 «Безумное видео по-украински» 10.15 «Облом UA» 10.40 «ДжеДАИ» 11.05, 16.00 Т/с «Новая жизнь сыщика Гурова. Продолжение» 13.05 «Ударная сила» 14.00 Т/с «Солдаты 12» 18.00 «Убойное видео» 18.55 Лига Европы УЕФА. 1/8 финала. Рубин-Лаванте 22.00 Лига Европы УЕФА. 1/8 финала. Ньюкасл-Анжи 00.05 О Лиге Европы + обзор игрового дня 01.20 Лига Европы УЕФА. 1/8 финала. Бордо-Бенфика 03.00 «Дорожные войны» 03.30 Х/ф «Карпатское золото»

07.00 Д/ф «Возвращение в город Пингвинов» 08.00, 16.50, 20.00 Д/ф «Заповедник в дебрях Африки» 08.55, 09.25, 15.30, 16.10 Д/ф «Зоопарк» 09.55, 17.55 Д/ф «Надежда дикой природы» 10.50, 11.25, 21.00, 21.30 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных» 12.00, 12.30, 14.30, 15.00, 05.00, 05.30 Д/ф «Дневники гепарда» 13.00 Д/ф «Приключение в стране пингвинов с Найджелом Марвином» 14.00 Д/ф «Вызов природы» 19.00, 00.00 Д/ф «Стив Ирвин: дневники охотника за крокодилами» 22.00 Д/ф «Планета Земля» 23.00 Д/ф «Большая белая акула-живая легенда» 01.00 Д/ф «Экватор» 02.00 Д/ф «Священные животные» 03.00, 03.30 Д/ф «Команда спасателей животных» 04.00, 04.30 Д/ф «Хранители Южной Африки» 06.00 Д/ф «Последний шанс: ягуары и Билл Бэйли»

03.10, 09.50, 22.30 Белорусское времечко 04.05, 20.00 Панорама 05.00, 05.35, 06.15, 07.20, 07.35 Доброе утро, Беларусь! 05.30, 07.30 Про гаджеты 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 17.00, 23.20 Новости

14.50 Т/с «Друзья» 16.50, 22.00 Т/с «Светофор» 19.40, 00.20 Спортрепортер 23.10 Т/с «Счастливы вместе» 00.40 Т/с «Дневники вампира 2» 01.30 Т/с «Эврика» 02.15 Т/с «Риззоли и Айлc» 02.55 «Служба розыска детей» 03.00 Т/с «Школа» 03.20 Зона ночи 03.25 Иван Мазепа 04.30, 05.10 Зона ночи. Культура 04.35 Так никто не любил 04.55 Та, которая рядом

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Баклушница 07.30, 08.25 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 09.00 Т/с «Кремлевские курсанты» 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 11.00 Т/с «Говорящая с призраками» 12.00 Т/с «Элли МакБил» 13.00, 19.30 Богиня. Новая коллекция 13.40 Т/с «Моя прекрасная няня» 14.45 Даешь молодежь! 15.45, 01.25 Вайфайтеры 16.25 Т/с «Чемпионки» 17.25 10 шагов до любви 18.30 Одна за всех 19.55, 22.25 Т/с «Восьмидесятые» 20.35 Даешь молодежь! Спецвыпуск 21.00 Виталька 2 22.00 Большая разница 23.00 Слишком грубо для Ю-туб`а 23.30 Анекдоты 00.00 Т/с «Пристанище» 01.00 Твою маму! 01.50 Бабуны & дедуны 02.15 До утра

06.00 Дорожный патруль 07.00, 17.00, 19.00, 03.30 События 07.20 Утро с Украиной 09.20, 13.10, 17.20 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Легавый» 12.00 «Пусть говорят. Ревнивец» 14.40, 21.50 Т/с «Супруги» 15.40, 03.00 Чистосердечное признание

06.05, 07.05, 14.25 Деловая жизнь 06.10, 07.10 Зона Х 08.10, 17.45 Х/ф «Отцы и дети» 09.25 «24 вопроса». Объективконференция 10.45 Актуальное интервью 11.10, 18.50 Киноэпопея «Люди на болоте» 12.20 Культурные люди+ 12.45 Итоги недели 13.00 Соседи 13.15, 02.05 Врачебные тайны с доктором А. Терещенко 13.40, 20.55 Сфера интересов 14.15 Новости региона 14.30, 21.10 Х/ф «Белые одежды» 15.50 Х/ф «Несрочная весна» 17.20 Актуальный микрофон 23.40 Х/ф «Мед осы» 01.00 Минск и минчане 01.25 Перезагрузка 02.30 Реальный мир

06.00 Золотая лихорадка: Аляска: Судный день. (16+) 06.50 Пятерка лучших: Лучшие пять экскаваторов мира. (16+) 07.40 Как это устроено?: Наручники/Герметики/Баллоны для пропана. (16+) 08.10 Как это сделано?, ч.3. (16+) 08.35 Выжить вместе (бразильский вариант): Каминьо Дас Агуас. (16+) 09.30 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Есть ли жизнь после смерти? (16+) 10.25, 04.10 80 способов обогнуть земной шар, ч.9. (16+) 11.20 Мастера выживания: В ад и обратно. (16+) 12.15, 02.05 Пятерка лучших: Лучшие пять кораблей мира. (16+) 13.10 Разрушители легенд: Банановая кожура. (16+) 14.05 Top Gear, ч.5. (16+) 15.00, 05.05 Американский чоппер, ч.25. (16+) 15.55 Автольянцы: Вишневый Мустанг. (16+) 16.20 Золотая лихорадка: Аляска. Спецвыпуск 2 сезона: После съемок. (16+) 17.15, 02.55 Разрушители легенд: Заплыв в сиропе. (16+) 18.10 Как это устроено?: Меховая одежда/Катафалки/Арматура внешнего

Телепрограма 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Неравный брак» 19.20, 03.50 «Говорит Украина» 23.50 Т/с «Гримм» 00.45 Х/ф «Елена Троянская» 02.10 Т/с «Безмолвный свидетель 2» 04.25 «Пусть говорят» 05.15 Серебряный апельсин

05.45 «Легенды уголовного розыска» 06.45 Х/ф «Принцесса на бобах» 08.30, 16.45, 19.00, 23.45, 01.50, 04.00 «Свидетель» 09.00 «Уголовные дела» 10.00 «Медицинские тайны» 10.25 Т/с «Подруга особого назначения» 12.20 Т/с «Бандитский Петербург 8» 14.20, 19.30 Т/с «Литейный» 17.00 Т/с «Висяки» 21.45 Т/с «Криминалисты: мыслить как преступник» 22.45 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 00.15 Х/ф «Жуки» 02.20 Т/с «Чисто английские убийства» 04.30 «Вещественное доказательство» 04.55 «Уроки тетушки Совы» 05.35 «Правда жизни»

06.30, 18.40, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.45, 18.50, 23.40, 00.30, 03.20 «Время спорта» 06.50, 23.45, 00.40, 02.35, 03.25, 04.15, 04.35 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 05.00 «Время новостей» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 02.30, 03.15 «Бизнесвремя» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.30 «Обрати внимание с Т. Рамус» 07.40, 08.40 «Трансмиссияновости» 08.15 «Драйв-новости» 08.20, 03.40 «Утро со звездой» 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 элемент» 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10, 01.15, 05.10 «Время. Итоги дня» 16.10 «В кабинетах»

освещения/Подставки мячиков в гольфе. (16+) 18.40, 03.45 Как это сделано?, ч.4. (16+) 19.05, 23.55 Top Gear, ч.6. (16+) 20.00 Город наизнанку: Подземный город-Лондон. (16+) 21.00 Не пытайтесь повторить: Подопытные люди. (16+) 22.00 Как мы изобрели мир: Самолеты. (16+) 23.00 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Есть ли конец у Вселенной? (16+) 00.50 Молниеносные катастрофы, ч.53. (16+) 01.15 Выбраться живым: Похищение в джунглях. (16+)

07.00 В погоне за классикой: Подручный Уейна. (12+) 07.25 Удивительные машины, ч.2. (12+) 07.50 Империя: Правила игры. (16+) 08.45 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.2. (12+) 09.35 Я не должен был выжить!: Крушение в Скалистых горах. (16+) 10.30 Скелет в шкафу, ч.3. (16+) 11.20 Великие танковые сражения: Курская битва, ч.1. (16+) 12.10 Расшифровка катастрофы: Автострады. (16+) 13.05 В погоне за классикой: Купить, продать, подержать? (12+) 13.30 Удивительные машины, ч.3. (12+) 13.55 Наука выживать: десять дней: Как выжить в горах Норвегии, ч.1. (12+) 14.50 Скелет в шкафу, ч.4. (16+) 15.45 Великие танковые сражения: Курская битва, ч.2: Прохоровка. (16+) 16.40, 05.10 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.3. (12+) 17.35 Расшифровка катастрофы: Самолеты. (16+) 18.25, 03.25 Я не должен был выжить!: Гибель в море Кортеса. (16+) 19.20, 06.05 Наука выживать: десять дней: Как выжить в горах Норвегии, ч.2. (12+) 20.10, 04.20 Империя: Как сколотить состояние. (16+) 21.05, 00.45 В погоне за

17.25 «Акцент» 18.15 «Лесной патруль» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.10 «Реальный сектор» 22.45 «Хроника дня» 23.30, 00.25 «Crime news» 02.40 «Энергонадзор» 04.20 «Жизнь интересна» 04.40 «Машина времени»

06.00, 16.00, 03.55 Этот удивительный мир 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 21.25 «Экономический пульс» 07.00, 05.00 «Утренний эспрессо» 09.00 Евгений Чазов. Кремлевский доктор 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Виктор Павлов. Судьба меня хранить устала 12.15 Людмила Целиковская 14.00, 22.40 Невероятные путешествия 15.30 «Дневник для родителей» 17.45 «Социальный статус: ваши права и льготы» 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Морозов Александр, ч.1 20.00 Железная леди Британии 21.35 Лариса Лужина. Жизнь по вертикали 23.40, 04.15 Нетронутая планета 00.35 «Амурные мелодии» 00.50 Х/ф «Непристойное поведение» 02.20 Х/ф «Опасное секссвидание»

06.00 «Утро на К1» 07.30 М/ф 09.20, 22.00 «Три сестры» 10.20, 23.30 Х/ф «По ту сторону кровати» 12.10 «Добрый вечер, животные» 13.10, 17.00 «Дом на зависть всем» 14.10, 19.00 «Шопинг монстры» 15.00, 18.00 «Званый ужин» 16.00 «Орел и Решка» 20.00 «Большая разница» 21.00 «Рассмеши комика» 23.00 «ШоуМонроу» 01.10 «Ночная жизнь»

классикой: Каждый день такое не увидишь! (12+) 21.30, 01.10 Удивительные машины, ч.4. (12+) 22.00, 01.35 Жизнь в племени комбаи: приключения Марка и Олли, ч.6. (12+) 22.55, 02.30 Заложники в раю. (16+) 23.50 Десять заповедей мафии, ч.1. (16+)

07.00, 13.45 Д/с «Древние миры» 08.00, 15.45, 01.00 Д/ф «Команда времени» 09.00, 23.00, 04.00 Д/с «Наполеон» 10.00, 16.45 Д/с «Средневековая монархия: женщины у власти» 11.05, 05.00 Д/с «Звезды голубого экрана» 12.10 Д/ф «Стенли Донен-не дай себя остановить» 13.10 Д/с «Животные, которые перевернули историю» 14.45, 18.50 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 17.50, 00.00 Д/с «Охотники за мифами» 19.50 Д/с «Клетка» 20.55, 03.00 Д/ф «Тайна Инука» 21.55, 02.00 Д/ф «Эци-загадка археологии» 06.00 Д/ф «Загадка заселения американского континента»

09.30 Бизнес-класс. Журнал 09.35 Лыжные гонки. Кубок мира. Драммен (Норвегия). Спринт 10.15 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Супер-гигант. Мужчины 11.30 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Скоростной спуск. Женщины 12.15 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Супер-гигант. Женщины 13.30 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Куопио (Финляндия). HS 127 14.00, 20.00 Биатлон 15.15, 20.45, 21.30 Снукер 18.45, 01.30 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Трондхейм (Норвегия). HS 140. Квалификация


Телепрограма Хацапетовки 2. Вызов судьбы» 06.00 «Доброе утро, Украина!» 13.50, 14.50 «Не ври мне 3» 06.01 Утренняя молитва 15.55 «Простошоу с Юрием 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.25, Горбуновым» 01.20 Новости 16.45 «ТСН. Особенное» 06.10, 07.05 Спорт 20.15 «Вечерний квартал» 06.20 Рецепты здоровья 22.05 Х/ф «Правдивая ложь» 06.25 АгроЭра 01.00 Х/ф «Сломанная стрела» 06.30 Смех с доставкой на дом 02.40 Х/ф «Мой отец, его 06.50, 07.40 Эра бизнеса любовница и я» 07.15 Обзор прессы 04.15 Х/ф «Очень опасная 07.20 Страна on-line штучка» 07.45 Киножурнал «Хочу все знать» 08.15 Д/ф «А. Калягин. Я открыл самого себя» 05.30 Т/с «Гром» 09.05, 21.00, 05.35 Итоги дня 07.00, 07.30, 12.00, 18.00 09.20 Д/ф «Откровение акадеНовости мика Вернадского» 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро 09.45 Контрольная работа с Интером» 10.15, 04.05 Т/с «Маруся. Воз- 08.00, 08.30, 09.00 «Новости» вращение» 09.10 Т/с «Тайны следствия 8» 11.55 Официальная хроника 12.10 Д/с «Следствие вели...»с 12.10, 18.20, 21.20 Деловой Л. Каневским» мир 13.55 «Судебные дела» 12.15 «Предвечерье» 14.50 «Семейный суд» 13.00 «Вера. Надежда. Любовь» 15.50 Т/с «Анечка» 13.55 Биатлон 17.45, 19.00 Т/с «Сваты 3» 15.35, 04.00 Деловой мир. 20.00 «Подробности» Агросектор 20.30 «Шустер Live» 15.45 Околица 00.30 Х/ф «Синоптик» 16.10 Т/с «Дети белой богини» 02.20 Х/ф «Фотоувеличение» 17.10 Х/ф «Главный конструк- 04.05 «Подробности»-»Время» тор»2 с. 04.35 Д/ф «Вячеслав До18.35 Мир спорта брынин. Мир не прост, 18.45, 01.35 О главном совсем не прост...» 19.05 Концертная программа «Тебе, единственной» 21.25 Концерт П. Зиброва 22.55 Тройка, Кено, Секунда 04.50 «Служба розыска детей» удачи 05.00, 08.45, 12.45 «Факты» 23.00 Итоги 05.25, 04.05 Свитанок 23.20 Х/ф «Цепь»3 с. 06.30, 07.40 Деловые факты 00.10 Концерт группы «Цветы» 06.40 Т/с «Такси» 02.05 Хит-парад «Националь07.05 Т/с «Леся+Рома» ная двадцатка» 07.45 Стоп-10 03.15 Д/ф «Раиса Недашков09.15, 19.25, 02.25 Чрезвычайская. То, что не умирает» ные новости 10.10, 16.40 Т/с «Брат за брата» 12.25, 13.00 Анекдоты поукраински 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 13.15, 22.10 Т/с «Прокурорская «ТСН» проверка» 06.45, 07.10, 07.30, 08.05, 09.10 14.25, 20.10 Т/с «Ночные «Завтрак с 1+1» ласточки» 07.25 М/ф «Бернард» 18.45 Факты. Вечер 10.00, 17.10 Т/с «Величествен- 01.30, 03.15 «Кодекс чести» ный век. Роксолана 2» 11.50, 12.50 Т/с «Доярка из

06.00 «Настроение» 08.05 М/ф 08.25, 16.50 «Доктор И...» 08.50, 17.50, 05.25 М/с «Орсон и Оливия» 09.15, 18.15, 02.20 Т/с «Управа» 10.10, 15.20, 00.50 Т/с «Баязет» 11.00 «Приглашает Б. Ноткин». Ани Лорак 11.30, 14.30, 17.30, 22.10 События 11.50 Х/ф «Варвара-краса, длинная коса» 13.10 М/ф «Что муж сделает, то и хорошо», «Веселый огород» 13.50 С. Журова «Сто вопросов взрослому» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05, 20.20 «Петровка, 38» 16.05 «Энциклопедия». ЖанПоль Марат 16.10 «Хроники московского быта. На заслуженный отдых» 17.20 «История государства Российского» 19.10, 03.10 «Право голоса» 20.35 Х/ф «Парижская любовь Кости Гуманкова» 22.30 «Добрый вечер, Москва!» 00.00 «Хроники московского быта. Курортный роман» 01.35 Д/ф «Чертова дюжина Михаила Пуговкина» 04.00 Х/ф «Вам и не снилось»

12.30, 15.30, 17.40 ВестиМосква 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 «Право на встречу» 14.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 15.50 Вести-спорт 15.55 «Чужие тайны. Времена года» 16.40 Т/с «Цыганочка с выходом» 18.30 «Прямой эфир» 19.20 Х/ф «Мечты из пластилина» 21.05 Х/ф «Обратный билет» 23.00 Х/ф «Одуванчик» 00.40 Х/ф «Дорогая моя доченька» 02.20 Пятница

05.45 Советские мультфильмы 07.45 Х/ф «Если верить Лопотухину...» 10.10 Х/ф «Строговы» 11.45 Х/ф «Юность Петра» 14.20, 20.00 Т/с «Александровский сад» 16.30 Х/ф «Битва за Москву» 18.10 Х/ф «Партизанская искра» 22.10 Х/ф «Дневник баскетболиста» 23.55 Х/ф «Переступая черту» 01.50 Х/ф «Был месяц май» 03.40 Х/ф «Приезжая» 05.15 Саундтреки

05.10 «Чужие ошибки. Брат» 05.55 Х/ф «Мужики!..» 07.35 Х/ф «Любовь под надзором» 09.30 Х/ф «Нина. Расплата за любовь» 17.50, 22.00 «Окна-Новости» 18.00 Х/ф «Операция «Ы»и другие приключения Шурика» 20.00, 22.25 «Холостяк 3» 00.40 «Как выйти замуж с Анфисой Чеховой» 01.40 Х/ф «Миллионер» 03.25 Х/ф «Деревенская комедия»

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.50, 15.45 Мульти-Бульки 05.15 Музичні новини 05.30 Культур-ревю 05.50 Невідомий Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.10 МедіаКратія 07.20 МедіяКратія 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 За! Проти! Утримуюсь! 18.05 Мер і місто 18.25 Гастролер 18.40 Дорога до храму 19.20 Вечірній променад 19.40 Срібна гривня

06.00 «Служба розыска детей» 06.05 Очевидец. Самое шокирующее 06.35, 07.10, 07.40, 08.45 Подъем 06.45, 19.20 Пираньи 07.30, 08.30, 19.00, 00.10 Репортер 09.00, 20.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой 2» 10.00, 16.00 Т/с «Кадетство» 11.00, 18.00, 21.00 Т/с «Воронины» 13.20, 14.30 Kids` Time 13.25 М/с «Кот-Пес» 14.40, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Друзья» 16.50, 22.00 Т/с «Светофор» 19.40, 00.20 Спортрепортер

08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 «Очная ставка» 09.25 Спасатели 10.00 Т/с «Алиби»на двоих». «Близкие люди» 11.35 «До суда» 12.35 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.35 Т/с «Хранитель» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.45 «Говорим и показываем» 19.40 Т/с «Морские дьяволы. Смерч.Судьбы». «Секретная миссия» 21.35 Т/с «Паутина 5». «Коллекционер» 01.25 «Школа злословия» 02.15 Т/с «Учитель в законе. Продолжение»

15

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

П’ятниця, 15 березня 23.10 Т/с «Счастливы вместе» 00.40 Т/с «Дневники вампира 2» 01.30 Т/с «Эврика» 02.15 Т/с «Риззоли и Айлc» 03.00 Т/с «Школа» 03.20, 04.10 Зона ночи 03.25 Потерянный рай 04.15 Мой адрес-Соловки. Груз молчания 04.35 Великий злам 04.50, 05.40 Зона ночи. Культура 04.55 Николай Лысенко

06.00 Ералаш 06.30 Телепузики 07.00 Баклушница 07.30, 08.25 М/с «Даша-следопыт» 07.55 Мультик с Лунтиком 09.00 Т/с «Кремлевские курсанты» 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 11.00 Т/с «Говорящая с призраками» 12.00 Т/с «Элли МакБил» 13.00 Богиня. Новая коллекция 13.40 Т/с «Моя прекрасная няня» 14.45, 19.30 Даешь молодежь! 15.45, 01.25 Вайфайтеры 16.25 Т/с «Чемпионки» 17.25 10 шагов до любви 18.30 Одна за всех 20.35 Виталька 21.35 Что если? 22.00 Большая разница 23.00 Слишком грубо для Ю-туб`а 23.30 Анекдоты 00.00 Т/с «Пристанище» 01.00 Дурнев+1 01.50 Бабуны & дедуны 02.15 До утра

06.00 Дорожный патруль 07.00, 17.00, 19.00, 03.35 События 07.20 Утро с Украиной 09.20, 13.10, 17.20 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Легавый» 12.00 «Пусть говорят. Екатерина Первая» 14.40 Т/с «Супруги»

ником Дарвином»(6+) 15.00 «Музыкальный ринг»: Гр. «Секрет»(12+) 16.00 Х/ф «Какие наши годы!» 19.50 «Песня года-77»(6+) 22.00 Х/ф «Джентльмены предпочитают блондинок» 01.45 «Клуб путешественников»(6+) 02.45 «Музыкальный ринг»: Михаил Боярский. (12+)

04.00 Х/ф «Виртуозность» 06.00 Х/ф «Терминал» 08.15 Х/ф «Моя первая свадьба» 10.00 Х/ф «Ночь над Манхэттеном» 12.00 Х/ф «Крупная рыба» 14.15 Х/ф «Пять моих бывших подружек» 15.50 Х/ф «Мексиканец» 18.00 Х/ф «Охота Ханта» 19.50 Х/ф «Зодиак» 22.35 Х/ф «Я знаю, что вы сделали прошлым летом» 00.25 Х/ф «Шафт» 02.10 Х/ф «Вероника решает умереть»

15.40, 02.25 Чистосердечное признание 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Неравный брак» 19.20, 03.55 «Говорит Украина» 21.50 Т/с «Мент в законе» 01.35 Т/с «Безмолвный свидетель 2» 02.50 Добро пожаловать 04.30 «Пусть говорят» 05.20 Серебряный апельсин

06.00 «Легенды уголовного розыска» 07.00 Т/с «Против течения» 14.45 Т/с «Литейный» 16.45 «Свидетель» 17.00 Т/с «Висяки» 19.00 Свидетель 19.30 Т/с «Забытый» 23.45 Х/ф «Звезда» 01.30 Х/ф «Вороненая сталь» 03.15 «Вещественное доказательство» 04.25 «Агенты влияния» 04.50 «Уроки тетушки Совы» 05.05 «Правда жизни»

06.30, 18.40, 03.30 «Киевское время» 06.45, 07.45, 18.50, 23.40, 00.30, 03.20 «Время спорта» 06.50 «Обзор прессы» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 05.00 «Время новостей» 07.15, 08.10, 22.40, 23.20, 00.15, 03.15 «Бизнес-время» 07.20 «Автопилот-Новости» 07.30 «Обрати внимание с Т. Рамус» 07.40, 08.40 «Трансмиссияновости» 08.20, 03.40 «Утро со звездой» 09.15, 13.10, 14.10, 15.15 «5 элемент» 10.30, 11.10, 12.10, 19.30, 20.10, 21.10, 01.15, 05.10 «Время. Итоги дня» 16.15, 04.40 «Лесной патруль» 17.15 «Мотор-новости» 17.25 «Не первый взгляд» 18.15 «Реальный сектор»

10.10, 18.00 «Убойное видео» 10.35 «Нереальные истории» 11.00, 16.00 Т/с «Новая жизнь сыщика Гурова. Продолжение» 13.00 Жеребьевка четвертьфинала Лиги чемпионов 13.40, 19.00, 21.25 «Безумное видео по-украински» 14.00 Жеребьевка четвертьфинала Лиги Европы 14.55 Т/с «Солдаты 12» 22.05 Х/ф «Ослепленные желаниями» 00.00 Х/ф «13 призраков» 01.50 Х/ф «Особь 3» 03.15 «Дорожные войны» 03.30 Х/ф «Иван Франко» 05.00 М/ф

07.00 Д/ф «Приключение в стране пингвинов с Найджелом Марвином» 08.00, 16.50, 20.00 Д/ф «Заповедник в дебрях Африки» 08.55, 09.25, 15.30, 16.10 Д/ф 06.00 Х/ф «Драма из старин«Зоопарк» ной жизни» 09.55, 17.55 Д/ф «Надежда 08.00 Х/ф «Из жизни Федора дикой природы» Кузькина»1 с. 10.50, 11.25, 21.00, 21.30 Д/ф 10.00 Х/ф «Испанская актриса «Харнас-убежище для для русского министра» диких животных» 12.00 Х/ф «По данным уголов12.00, 12.30, 14.30, 15.00, 05.00, ного розыска...» 05.00 М/ф «Иван Царевич и 05.30 Д/ф «Дневники 13.30, 01.30 Т/с «Рожденная Серый волк» гепарда» революцией» 07.00 М/ф «Три богатыря и 13.00 Д/ф «Проблема АнтарШамаханская царица» 15.00 Х/ф «Однофамилец»1 с. ктиды: Предупреждение 09.00 Х/ф «Клоуны» 16.30 Х/ф «Однофамилец»2 с. миру» 18.00 Х/ф «Государственный 11.00 Х/ф «Приказано женить» 14.00 Д/ф «Вызов природы» преступник» 13.00 Х/ф «Письма к Эльзе» 19.00, 00.00 Д/ф «Стив Ирвин: 06.00 «Особое мнение». «Эко20.00 Х/ф «Из жизни Федора 15.00 Х/ф «Только с тобой» 05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 дневники охотника за 17.00 Х/ф «Стэп бай стэп» номические новости» Кузькина»2 с. Новости крокодилами» 19.00 Х/ф «Однажды в про07.00 М/ф 22.00 Х/ф «Дух» 05.05 «Доброе утро!» 22.00 Д/ф «Слоновьи днев08.00 «Вечерние Новости из 00.00 Х/ф «Нежный возраст» винции» 09.15 «Контрольная закупка» ники» Америки» 03.00 Х/ф «Бумбараш»1 с. 21.00 Х/ф «Московский 09.50 «Жить здорово!» 22.30 Д/ф «Слоновьи дневники 09.00, 16.00, 02.00 Т/с «Так04.30 Х/ф «Бумбараш»2 с. жиголо» 10.55 «Модный приговор» (2)» 23.00 Х/ф «Первые на Луне» систка» 12.15 «Время обедать!» 23.00 Д/ф «Ботети-возвраще01.00 Х/ф «Домовой» 12.55 «Доброго здоровьица!»с 10.00 Т/с «Мент в законе 6» ние реки» 11.00 «Русский акцент»с Е. 03.00 Х/ф «Бесконечные мечты Г. Малаховым 01.00 Д/ф «Золотые правила Масловым. «Подземный 04.00 Х/ф «Лекарство от о счастье» 14.00 Другие новости короля» Нью-Йорк» любви» 14.20 «Понять. Простить» 02.00 Д/ф «Священные 11.30 «Городские леген05.35 «Наши любимые пес15.15, 03.35 Т/с «Торговый животные» ды»(12+) ни»(12+) центр» 03.00, 03.30 Д/ф «Команда 12.00, 17.00 Т/с «Тайны след05.55, 17.45 «Эта неделя в 03.00 Х/ф «100 футов» 17.00 «Жди меня» спасателей животных» ствия 10» истории»(16+) 05.00 Х/ф «Горячие новости» 18.40 «Человек и закон» 04.00, 04.30 Д/ф «Хранители 13.00 Х/ф «Дрянь» 06.25, 12.25, 18.15, 00.25 «The 07.00 Х/ф «Неуловимый» 19.50 «Поле чудес» Южной Африки» 15.00, 18.00, 22.00 «Сейчас в Lucy Show»(16+) 08.50 Х/ф «Стертая реаль21.00 «Время» 06.00 Д/ф «Последний шанс: мире» 06.55 «Время для размышленость» 21.30 «Две звезды» тигры и Санджив 15.08, 18.08, 01.00, 04.00 «Осоний»(16+) 11.00 Х/ф «Мисс Конгениаль23.05 «Вечерний Ургант» Бхаскар» бое мнение» 08.00 «Кинопанорама»(12+) ность» 00.00 Х/ф «Шпион, выйди вон!» 09.30, 11.25, 17.15, 23.30 13.00 Х/ф «Ренессанс» 02.05 Х/ф «Аттестат зрелости» 19.00, 05.00 Т/с «Бандитский Петербург 10. Расплата» «Песня года. Лучшее. 15.00 Х/ф «Противостояние» 20.00, 03.00 Т/с «Гончие 5» 2013»(6+) 17.00 Х/ф «Анаконда» 21.00 Т/с «Тайны следствия 11» 10.00 Х/ф «Женатый холостяк» 19.00 Х/ф «Челюсти 3D» 03.00, 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 23.00 Х/ф «Ветер «Надежды» 11.55, 12.05, 12.15, 23.55, 21.00 Х/ф «Возмещение 14.00, 17.00, 23.20, 02.40 04.00 «Утро России» 00.05, 00.15 «XX век: ущерба» Новости 08.05 Т/с «В лесах и на горах» Величайшие моменты 03.10, 09.50 Белорусское 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести истории»(16+) времечко 09.30 «Вся Россия» 12.55, 18.45, 00.55 Х/ф «Кантор04.05, 20.00 Панорама 04.00 «НТВ утром» 09.45 «1000 мелочей» Собака детектив» 05.00, 06.15, 07.20 Доброе 06.10 Т/с «Возвращение Мух08.15, 09.40 «Улетное видео 10.20 «О самом главном» утро, Беларусь! тара 2». «Два чемодана», 13.50 «Этот фантастический по-русски» 11.00, 03.10 Т/с «Ефросинья. мир». «Случай с полков- 09.00, 21.00 «Новости 2+2» 06.05, 07.05, 17.20 Деловая «Телефонный призрак» Таежная любовь»

21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.15 «Особенный взгляд» 22.45 «Хроника дня» 23.30, 00.20 «Crime news» 23.45, 00.35, 02.30, 04.15 «Хроника недели» 04.20 «Новости Киевщины»

06.00, 16.00, 03.55 Этот удивительный мир 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 21.25 «Экономический пульс» 07.00, 05.00 «Утренний эспрессо» 09.00 Железная леди Британии 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Лариса Лужина. Жизнь по вертикали 12.15 «Социальный статус: ваши права и льготы» 14.00, 22.40 Невероятные путешествия 15.30 «Будь в курсе!» 17.45 Григорий Гладков. Недетские песни 19.00 В гостях у Дмитрия Гордона. Морозов Александр, ч.2 20.00 Усама бен Ладен: война с терроризмом 21.35 Путешествие с Донатасом Банионисом 23.40, 04.15 Нетронутая планета 00.35 «Амурные мелодии» 00.50 Х/ф «Сладкий трепет» 02.25 Х/ф «Первые 9 1/2 недель»

06.00 «Утро на К1» 07.30 М/ф 09.00 «Три сестры» 10.00, 00.40 Х/ф «Прости, хочу на тебе жениться» 12.10 «Добрый вечер, животные» 13.10, 17.00 «Дом на зависть всем» 14.10 «Шопинг монстры» 15.00, 18.00 «Званый ужин» 16.00 «Орел и Решка» 19.00 «КВН»

жизнь 06.10, 07.10, 20.55, 02.50 Зона Х 08.10 Х/ф «Отцы и дети» 09.25 Актуальный микрофон 10.40 Актуальное интервью 11.10, 18.45 Киноэпопея «Люди на болоте» 12.20 Перезагрузка 13.00 Секрет фирмы 13.15, 02.15 Журналистское расследование 13.40 Сфера интересов 14.15 Новости региона 14.25, 21.25 Х/ф «Белые одежды» 15.40 Х/ф «Мед осы» 17.25, 00.55 Кошелек и жизнь 17.50, 01.20 Музыкальная мельница 22.40 Репортер «Белорусского времечка» 23.40 Х/ф «Возьми меня с собой»

21.35 «Рассмеши комика» 22.30 «Поделано в Украине»

23.50 «Вечер. Паша. Звезды» 02.20 «Ночная жизнь»

19.05, 23.55 Top Gear, ч.1. (16+) 20.00 Парни с пушками: Короткоствольный автомат Вектора из «Вспомнить все»(16+) 21.00 Федеральная полиция Австралии, ч.1. (16+) 21.30 Федеральная полиция Австралии, ч.2. (16+) 22.00 Секреты спецслужб, ч.3. (16+) 23.00 Сквозь кротовую нору с Морганом Фрименом: Существует ли время? (16+) 00.50 Молниеносные катастрофы, ч.54. (16+) 01.15 Авиакатастрофы: совершенно секретно: Ошибка пилота. (16+)

22.00, 01.35 Самые крутые в мире парни: Рейнджеры в джунглях. (12+) 22.55, 02.30 Шпионы в берлинском туннеле. (12+) 23.50 Десять заповедей мафии, ч.2. (16+) 03.25 Побег из Берлина. (12+)

07.00 В погоне за классикой: Купить, продать, подержать? (12+) 06.00 Золотая лихорадка: Аля07.25 Удивительные машины, ска. Спецвыпуск 2 сезона: ч.3. (12+) После съемок. (16+) 06.50 Пятерка лучших: Лучшие 07.50 Империя: Как сколотить состояние. (16+) пять кораблей мира. 08.45 По Нилу с Джоанной (16+) Ламли, ч.3. (12+) 07.40 Как это устроено?: Меховая одежда/Катафал- 09.35 Я не должен был выжить!: Гибель в море ки/Арматура внешнего Кортеса. (16+) освещения/Подставки мячиков в гольфе. (16+) 10.30 Скелет в шкафу, ч.4. 08.10 Как это сделано?, ч.4. (16+) (16+) 11.20 Великие танковые сра08.35 Город наизнанку: Поджения: Курская битва, ч.2: земный город-Лондон. Прохоровка. (16+) (16+) 12.10 Расшифровка катастро09.30 Сквозь кротовую нору фы: Самолеты. (16+) с Морганом Фрименом: 13.05 В погоне за классикой: Есть ли конец у ВселенКаждый день такое не ной? (16+) увидишь! (12+) 10.25, 04.10 80 способов 13.30 Удивительные машины, обогнуть земной шар, ч.4. (12+) ч.10. (16+) 13.55 Наука выживать: десять 11.20 Не пытайтесь повторить: дней: Как выжить в горах Подопытные люди. (16+) Норвегии, ч.2. (12+) 12.15, 02.05 Пятерка лучших: 14.50 Скелет в шкафу: Останки Пять лучших в мире в колодце. (16+) суперкаров. (16+) 15.45 Великие танковые 13.10 Разрушители легенд: Засражения, ч.1. (12+) плыв в сиропе. (16+) 16.40, 05.10 По Нилу с Джоан14.05 Top Gear, ч.6. (16+) ной Ламли, ч.4. (12+) 15.00, 05.05 Американский 17.35 Когда погода меняет ход чоппер, ч.26. (16+) истории: Крушение на 15.55 Автольянцы: Любитель Потомаке. (12+) Bocce Ball. (16+) 18.25 Я не должен был 16.20 Золотая лихорадка: выжить!: 76 дней в открыБерингово море: Золототом море. (16+) носные пески. (16+) 19.20, 06.05 Рассекая волны, 17.15, 02.55 Разрушители ч.1. (12+) легенд: Машина и дождь. 20.10, 04.20 Империя: Как стать (16+) хорошими. (16+) 18.10 Как это устроено?: 21.05, 00.45 В погоне за Катушки для рыбалки/ классикой: Уейну нужен Маленькие домики/Куклон. (12+) хонные миксеры. (16+) 18.40, 03.45 Как это сделано?, 21.30, 01.10 Удивительные машины, ч.5. (12+) ч.5. (16+)

07.00, 13.45 Д/с «Древние миры» 08.00, 15.45, 01.00 Д/ф «Команда времени» 09.00, 23.00, 04.00 Д/с «Наполеон» 10.00, 16.45 Д/с «Средневековая монархия: женщины у власти» 11.05 Д/с «Клетка» 12.10 Д/ф «Тайна Инука» 13.10 Д/с «Животные, которые перевернули историю» 14.45, 18.50 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 17.50, 00.00 Д/с «Охотники за мифами» 19.50, 03.00, 06.00 Д/ф «Чингисхан» 20.55 Д/ф «Орудия смерти» 22.00 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 02.00 Д/ф «Стенли Донен-не дай себя остановить» 05.00 Д/с «Звезды голубого экрана»

09.30 Бизнес-класс. Журнал 09.35 Тест-драйв. Автожурнал 11.30 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Командные соревнования 13.00 Футбол. Жеребьевка Лиги Чемпионов 13.30 Футбол. Жеребьевка Лиги Европы 14.00 Биатлон 15.15 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Трондхейм (Норвегия). HS 140. Женщины 16.30 Лыжное двоеборье. Кубок мира. Осло (Норвегия). Гонка по системе Гундерсена 17.15 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Трондхейм (Норвегия). HS 140. Квалификация 17.30, 01.30 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Трондхейм (Норвегия). HS 140. Мужчины 19.30 Фигурное катание. ЧМ. Канада. Пары. Произвольная программа 21.45 Снукер

WWW.VID.CN.UA


16

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Субота, 16 березня 03.40 Запомни 03.45 Д/ф «Видеть краски» 04.35 Д/ф «Создавать краски» 05.30 Кубок мира по футболу 2014. Дневник ФИФА

06.00 «Ремонт +» 06.15 Х/ф «Мой отец, его любовница и я» 08.00 «Светская жизнь» 09.00 «Кто там?» 10.10 М/ф «Ангри бердс» 10.15, 10.40 М/с «Чип и Дейл» 11.00 «Мир наизнанку 4: Вьетнам» 12.00 «Тачки» 12.25 Что? Где? Когда? 13.50 Х/ф «Доктор Дулиттл» 15.40 «Шесть кадров» 16.30 «Вечерний квартал» 18.30 «Рассмеши комика 2» 19.30, 05.25 «ТСН» 20.00 Х/ф «1+1» 22.20 Х/ф «Очень опасная штучка» 00.10 Х/ф «Ромовый дневник» 02.15 Х/ф «Сломанная стрела» 03.55 Х/ф «Случайный попутчик»

06.20 «Шустер Live» 10.00 «Жди меня» 11.05 «Вкусное свидание» 12.05 Т/с «Ключи от счастья» 16.05, 20.25 «Юрмала» 20.00 «Подробности» 22.35 Большой бокс. В. Кличко. Прямой эфир 23.00 Большой бокс. В. Узелков vs. С. Себихи. Прямой эфир 00.15, 04.40 Х/ф «15 минут» 02.20 «Подробности»-»Время» 02.45 Х/ф «Кокаин»

06.00 Утренняя молитва 06.05 Итоги 06.20 Клуб юмора 07.00 Концерт Вячеслава Добрынина 08.30 Барышня и кулинар 09.05 Х/ф «Вальс длиной в жизнь» 11.30 Жизнь на равных 11.50 «Тайны успеха»с Н. Городенской

06.00, 10.45 Д/с «По следу зверя» 06.45 М/ф «Что муж сделает, то и хорошо», «Братья Лю» 07.35 «На старт!» 07.50 «АБВГДейка» 08.15 Х/ф «Вам и не снилось» 09.45 «Русский вопрос» 10.25 М/ф «Валидуб» 11.30, 16.40, 00.10 События 11.45 Дом с историей. «Кинотеатр «Художественный» 12.10 Н. Селезнева «Сто вопросов взрослому» 12.50 Х/ф «Парижская любовь Кости Гуманкова» 14.25 Таланты и поклонники. Л. Ярмольник 15.45 «Хроники московского быта. Курортный роман» 16.55, 00.25 Т/с «А счастье гдето рядом» 19.50 М. Стругацкая «Жена. История любви» 21.00 «Постскриптум» 21.50, 04.15 Х/ф «Цареубийца» 23.30 «Хроники московского быта. На заслуженный отдых» 03.20 «Клуб юмора»

06.00, 10.00, 12.00, 18.00 Новости 06.20 Х/ф «Русское поле» 07.55 «Играй, гармонь любимая!» 08.40 «Смешарики. Новые приключения» 08.50 «Умницы и умники» 09.40 «Слово пастыря» 10.15 «Смак» 10.55 «Четыре династии Сергея Михалкова» 12.10 «Две звезды» 13.40 Х/ф «Снегирь» 15.20, 18.10 Х/ф «Частный сыск полковника в отставке» 19.00 «Тунгуска. Небесное знамение» 20.00 «Чебаркульский метеорит. Месяц спустя» 21.00 «Время» 21.20 «Сегодня вечером» 23.05 Х/ф «Меланхолия» 02.25 Х/ф «Срок давности» 03.50 Х/ф «Случай на шахте восемь» 05.20 Х/ф «Четвертый папа»

04.00 Х/ф «Обратный билет» 05.35, 06.15 Х/ф «Мечты из пластилина» 06.00, 09.00, 12.00 Вести 07.45 «Утренняя почта» 08.20 «Субботник» 09.15 «Тайна Ноева ковчега» 10.05 «Proтуризм» 10.25 М/ф 10.40 Х/ф «Улица полна не-

12.25, 14.25 Биатлон 13.25 Миссис Украины Интернешнл 15.15 Золотой гусь 15.55 Футбол. Чемпионат Украины. Премьер-лига. «Шахтер»(Донецк)»Черноморец»(Одесса) 16.45 В перерыве-Энергоблок 17.55 В гостях у Д. Гордона 18.50 М. Поплавский. «Я люблю тебя, Украина!» 20.50 Мегалот

21.00, 01.20 Итоги дня 21.25 Без цензуры 22.00 Кабмин: событие недели 22.10 Украинская песня 22.50 Суперлото, Тройка, Кено 23.00 Твой голос 23.30 Эра здоровья 23.50 Кино в деталях 00.40 Смех с доставкой на дом 01.45 «Потомки»с Н. Рыбчинской и К. Гнатенко 02.40 ТелеАкадемия

ожиданностей» 12.20 Вести-Москва 12.30 «Честный детектив» 12.55 «Особый случай» 14.00, 00.10 Т/с «Сваты» 16.05, 02.05 «Субботний вечер» 18.00 Вести в субботу 18.45 Х/ф «Солнечное затмение» 22.25 Х/ф «Осенний лист»

08.55 «Кулинарный поединок» 09.55 Квартирный вопрос 11.25 «Своя игра» 12.10 «Наши»со Львом Новоженовым» 13.00 «Возвращение Мухтара 2». «Предательство», «Монетка на счастье» 14.55 Следствие вели 15.50 Александр Журбин. Мелодии на память 16.30 «Профессия-репортер» 17.25 Т/с «Мент в законе 6» 21.10 «Русские сенсации» 22.10 Ты не поверишь! 23.05 Т/с «Девятый отдел». «Человек ниоткуда» 01.00 «Луч света» 01.35 «Реакция Вассермана» 02.05 Т/с «Учитель в законе. Продолжение»

05.45 Советские мультфильмы 08.20 Х/ф «Сказка о потерянном времени» 09.45 Х/ф «Жандарм в НьюЙорке» 11.30 Х/ф «Жандарм из СенТропе» 13.15 Х/ф «Рожденная революцией» 01.25 Х/ф «Партизанская искра» 03.05 Х/ф «Вот такая история» 04.40 Саундтреки

06.00 Х/ф «Детство Темы»1 с. 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00 М/ф 10.00, 01.30 Х/ф «Не забудь... станция Луговая» 11.30 «Живое слово» 12.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером» 13.00 «Городские легенды»(12+) 13.30 «Русский акцент»с В. Ленским. «Джазовый ритм Большого Яблока» 14.00, 21.00, 03.00 Х/ф «Неудача Пуаро»2 с. 16.00 «Эхо недели» 16.30 «Американский ликбез». «Русские американцы». С. Рахманинов, И. Стравинский 17.00, 00.30 «Код доступа» 18.00 «Альтернативная история. Красно-белая Россия»(12+) 19.00 «Сейчас в мире», «Мегаполис» 19.30 «Германия за неделю» 20.00 «Израиль за неделю» 23.00 «Русский акцент»с Е. Масловым. «Подземный Нью-Йорк» 23.30, 05.00 «Альтернативная история. Социализм с нечеловеческим лицом»(12+)

06.00, 08.00, 11.00, 17.00 «Сегодня» 06.20 Смотр 06.55 Главная дорога 07.25 «Готовим с Алексеем Зиминым» 08.25 Русская начинка

WWW.VID.CN.UA

06.00 Х/ф «Государственный преступник» 08.00 Х/ф «Из жизни Федора Кузькина»2 с. 10.00 Х/ф «Дух» 12.00 Х/ф «Нежный возраст» 13.30 Т/с «Рожденная революцией» 15.00 Х/ф «Бумбараш»1 с. 16.30 Х/ф «Бумбараш»2 с. 18.00 Х/ф «Не самый удачный день» 20.00 Х/ф «Служу Советскому Союзу» 22.00 Х/ф «Господин оформитель» 00.00 Х/ф «Дом на дюнах» 01.30 Т/с «Трест, который лопнул» 03.00 Х/ф «Дело для настоящих мужчин» 04.30 Х/ф «Пощечина, которой не было»

04.00 Х/ф «Женатый холостяк» 05.25, 11.15, 17.30 «Песня года. Лучшее. 2013»(6+) 05.55, 06.05, 06.15, 17.55, 18.05, 18.15 «XX век: Величайшие моменты истории»(16+) 06.25, 12.15, 18.25, 00.25 «The Lucy Show»(16+) 06.55, 12.45, 18.55, 00.55 Х/ф «Кантор-Собака детектив» 07.50 «Этот фантастический мир». «Случай с полковником Дарвином»(6+) 09.00 «Музыкальный ринг»: Гр. «Секрет»(12+) 10.00 Х/ф «Какие наши годы!» 11.45, 23.55 «Эта неделя в истории»(16+) 13.50 «Песня года-77»(6+) 16.00 Х/ф «Джентльмены предпочитают блондинок» 19.45 «Клуб путешественников»(6+) 20.45 «Музыкальный ринг»:

04.15 «Факты» 04.20, 04.45 Свитанок 05.35 Козырная жизнь 06.10 Х/ф «Контакт» 08.50 Звезда YouTube 09.30 Дача 10.40 Квартирный вопрос 11.35 Смотреть всем! 12.35 За рулем 13.05 Х/ф «Скалолазка и последний из 7-ой колыбели» 15.00 Х/ф «Легенда Зорро» 17.45 Максимум в Украине

Михаил Боярский. (12+) 22.00 Х/ф «Ад посреди города» 23.35 «Наши любимые песни»(12+) 02.00, 02.55 Х/ф «Игроки XXI»

04.00 Х/ф «Пять моих бывших подружек» 05.35 Х/ф «Ночь над Манхэттеном» 07.35 М/ф «Планета 51» 09.15 Х/ф «Студенческая команда» 11.05 Х/ф «Мексиканец» 13.15 Х/ф «Зодиак» 16.00 Х/ф «Неприкасаемые» 18.00 Х/ф «Я так давно тебя люблю» 20.05 Х/ф «Шафт» 22.00 Х/ф «Вероника решает умереть» 00.00 Х/ф «Один день» 02.00 Х/ф «Медвежатник»

05.00 Х/ф «Первые на Луне» 07.00 Х/ф «Стэп бай стэп» 09.00 Х/ф «Бесконечные мечты о счастье» 11.00 Х/ф «Я, бабушка, Илико и Илларион» 13.00 Х/ф «Двенадцатое лето» 15.00 Х/ф «Однажды в провинции» 17.00 Х/ф «Однажды со мной» 19.00 Х/ф «Человек с бульвара Капуцинок» 21.00 Х/ф «Домовой» 23.00 Х/ф «Именины» 01.00 Х/ф «Без мужчин» 03.00 Х/ф «Государыня и разбойник»

03.00, 09.00 Х/ф «Противостояние» 05.00, 11.00 Х/ф «Анаконда» 07.00 Х/ф «Ренессанс» 13.00 Х/ф «Рыжий пес» 15.00 Х/ф «Призраки Марса» 17.00 Х/ф «Лихорадка: Весеннее обострение» 19.00 Х/ф «Возмещение ущерба» 21.00 Х/ф «Урок выживания»

10.00 Х/ф «Фонтан» 12.00 Т/с «Мерлин 5» 14.00 «Безумное видео поукраински» 15.40 Х/ф «Бой местного значения» 17.45 Х/ф «Лейтенант Суворов» 19.30 Т/с «М.У.Р.» 23.30 Х/ф «Страна тигров» 01.35 Х/ф «13 призраков» 03.10 «Дорожные войны» 03.20 Х/ф «Приятель покойника»

18.45 Факты. Вечер 19.00 Х/ф «День «Д» 20.45 Т/с «Честь имею!» 00.45 Х/ф «Гарольд и Кумар: Побег из Гуантанамо» 02.25 Х/ф «Шелк» 04.05 Про-Ziкаве.ua

05.00 М/ф «Бременские музыканты», «Пес в сапогах» 06.00 Х/ф «Где находится нофелет?» 07.20 «Караоке на Майдане» 08.10 «Едим дома» 09.20 «Хата на тата» 11.50 «Холостяк 3» 15.55 «Как выйти замуж с Анфисой Чеховой» 17.00 Х/ф «Операция «Ы»и другие приключения Шурика» 19.00 «Украина имеет талант! 5» 22.10 «Следствие ведут экстрасенсы» 02.00 «Детектор лжи 3» 02.45 Х/ф «Берегись автомобиля» 04.15 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.50, 15.45 МультиБульки 05.10, 18.45 Невідомий Чернігів 05.20 Архів душі 05.40, 07.35, 19.05 Гастролер 06.00, 07.00 Факт 06.20 Мер і місто 06.45 Дорога до храму 07.20 Вечірній променад 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.00, 19.55 Факт дня 15.05 Депутатський канал 15.35 Рок-діалог 18.05 Срібна гривня 18.20 Культур-ревю 19.20 Репортаж з коліс 19.35 Перевтілення

06.00 Т/с «Тру Джексон» 07.20 Новый взгляд 08.10, 10.00 Ревизор 2 11.55 Уральские пельмени 13.40 Люди ХЭ 14.00 Нереальная история 14.40 Файна Юкрайна 15.30 Т/с «Папины дочки»

05.00 М/ф

07.00 Д/ф «Дневник маленькой панды» 08.00 Д/ф «Малыш панда Фу Лонг, Счастливый Дракон» 08.55, 09.25, 09.55, 10.20, 10.50, 11.25, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30 Д/ф «Дневники гепарда» 14.00 Д/ф «Да будет снег!» 15.00 Д/ф «Пингвины. История птиц, мечтающих стать рыбами» 16.00 Д/ф «Возвращение в город Пингвинов» 17.00, 05.00 Д/ф «Приключение в стране пингвинов с Найджелом Марвином» 18.00 Д/ф «Проблема Антарктиды: Предупреждение миру» 19.00 Д/ф «Природа Британии» 20.00 Д/ф «Планета Земля» 21.00 Д/ф «Черепаший путеводитель по Тихому океану» 22.00 Д/ф «Ботети-возвращение реки» 23.00 Д/ф «Большая белая акула-живая легенда» 00.00 Д/ф «Королева снежных обезьян» 01.00 Д/ф «Защитники природы-воспитание павианов» 01.30 Д/ф «Защитники природы: волки Гран-Парадизо» 02.00 Д/ф «Священные животные» 03.00 Д/ф «Небесные охотникимир стрекоз» 04.00, 04.30 Д/ф «Хранители Южной Африки» 06.00 Д/ф «Последний шанс: ай-ай и Миранда Ричардсон»

03.25, 20.00 Панорама 04.15, 09.50 Секрет фирмы 04.30, 02.20 Благовест 04.55, 21.00 Я пою 06.40 Х/ф «Возьми меня с собой» 08.00, 11.00, 14.00 Новости 08.10, 02.45 Х/ф «Рыжий, честный, влюбленный» 09.25 Завтра-это мы! 10.05 «Здоровье» 10.45 Наши 11.10, 22.45 Наперад у мiнулае 11.40, 23.10 Белорусская кухня 12.05 Пра мастацтва 12.35, 23.40 Минск и минчане 13.00 Коробка передач 13.25, 01.55 Арена 14.15 Новости региона 14.30 Таможенный союз 14.55 Обратный отсчет 15.25 Вокруг планеты 16.05, 00.05 Беларусь 24. События недели 16.30 Земельный вопрос

18.00 Х/ф «Скуби-Ду 2: Монстры на свободе» 20.00 Х/ф «Любовь с уведомлением» 22.00 Кто сверху 2 23.55 Спортрепортер 00.00 Х/ф «Другой мир: Восстание ликанов» 02.00 Т/с «Эврика» 02.40, 03.45 Зона ночи 02.45 Расцвет украинского кино 03.50 Становление украинского немого кино 04.45, 05.45 Зона ночи. Культура 04.50 Катерина Билокур. Послание

07.30 Х/ф «Серые волки» 09.45 Х/ф «Случай в квадрате 36-80» 11.30 «Вещественное доказательство». Конец хозяина общака 12.00, 23.00 «Главный свидетель» 13.00 «Лохотрон» 13.30 Х/ф «Звезда» 15.20 Т/с «Шериф» 19.00 Т/с «Паутина 6» 00.00 Х/ф «Пленники небес» 02.15 Х/ф «Дровосек» 03.40 «Вещественное доказательство» 04.20 «Уроки тетушки Совы» 04.40 «Правда жизни»

06.00, 11.00 Ералаш 07.15 М/с «Лунтик» 07.40 Малыши-твойнята 08.00 Телепузики 08.35 Баклушница 09.00 Мультик с Лунтиком 09.25 М/с «Даша-следопыт» 10.00 М/с «Лило и Стич» 11.40 Т/с «Моя прекрасная няня» 13.50 Т/с «Половинки» 15.30 М/ф «Золушка 3: Путешествие в прошлое» 16.50 Х/ф «Дьявол носит Прада» 19.10 Х/ф «Черный рыцарь» 21.10 Виталька 2 22.25 Что если? 23.00 Х/ф «Вечеринка вампиров» 00.50 Х/ф «Вампирелла» 02.15 До утра

05.50 «Легенды бандитского Киева» 07.00 «Железный Оскар»

06.30, 18.40 «Киевское время» 06.40, 09.35, 19.25, 00.25, 01.55 «Тема недели» 06.45, 07.10, 08.20, 18.55, 23.35, 00.20, 03.25 «Время спорта» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 04.00, 05.00 «Время новостей» 07.20, 08.15, 22.25, 23.20, 00.15, 03.20 «Бизнес-время» 07.30 «Клуб 700» 08.30 «Не первый взгляд» 09.25 «Автоконтинент» 09.50 «Мотор-новости» 10.10, 00.30 «Новостеметр» 10.15, 12.10, 02.30, 03.30, 04.30, 04.55, 05.50, 06.20 «Хроника недели» 11.10 «Трансмиссия» 11.30 «Автопилот-тест» 12.15 «Обрати внимание с Т. Рамус» 13.30 «Драйв» 14.10, 23.50 «История успеха» 14.25 «Игра судьбы» 15.15 «Кино с Яниной Соколовой» 16.15 «Арсенал» 17.25 «Феерия странствий» 18.15 «Особенный взгляд» 19.30 «Машина времени» 20.10, 01.10, 05.10 «Портреты с Сергеем Дорофеевым» 21.10 «Большая политика» 21.40, 03.00, 06.00 «Окно в Америку» 22.00, 02.10, 03.40 «В кабинетах» 22.30 «Мастер-класс с Наталией Фицич»

16.55 Соседи 17.15, 00.30 Песнi маей краiны 18.20 Х/ф «Испанская актриса для русского министра» 20.40, 01.35 Новости. Центральный регион

01.40 В поисках йети, ч.21. (16+) 03.20 Молниеносные катастрофы, ч.50. (16+) 03.45 Как это сделано?, ч.1. (16+)

06.00, 05.30 Серебряный апельсин 07.00, 19.00, 03.40 События 07.10 Т/с «Интерны» 08.10 Самый умный 10.00 Тайны звезд 11.00 Лучший повар на селе 2 12.00 Дорожный патруль 16.00 Х/ф «Воробушек» 18.00, 19.20 Т/с «Васильки» 22.20 Т/с «Шаман» 02.10, 04.00 Т/с «Мент в законе»

06.00 Как это устроено?: Форма профессиональных хоккеистов/Детская обувь цвета бронзы/Бегущие дорожки. (16+) 06.25 Джесси Джеймс: гараж с нуля, ч.3. (16+) 07.15, 19.05 Золотая лихорадка: Аляска: Золото гномов. (16+) 08.10, 18.10 Золото джунглей: Cерия 1. (16+) 09.05 Выжить вместе (бразильский вариант): Каминьо Дас Агуас. (16+) 10.00 Багажные войны, ч.3. (16+) 10.25 Багажные войны, ч.4. (16+) 10.50 Охотники за реликвиями: Жара в Майами. (16+) 11.20 Охотники за реликвиями: Чикагская удача. (16+) 11.45, 02.30 Мастера выживания: В ад и обратно. (16+) 12.40 Наука магии: Полет из пушки. (16+) 13.10 Наука магии: Опасное падение. (16+) 13.35 Разрушители легенд, ч.6. (16+) 14.30 Путешествие в экстрим: Сибирь. (16+) 15.25 Быстрые и громкие: Chevy Fleetmaster 1948 года. (16+) 16.20 Как это устроено?: Наручники/Герметики/Баллоны для пропана. (16+) 16.50 Как это сделано?, ч.3. (16+) 17.15 Парни с пушками: Короткоствольный автомат Вектора из «Вспомнить все»(16+) 20.00 Охотники за реликвиями: Чикагские штучки. (16+) 20.30 Охотники за реликвиями: Лучший стрелок. (16+) 21.00, 04.10 Короли аукционов, ч.13. (16+) 21.30, 04.40 Короли аукционов, ч.14. (16+) 22.00, 05.05 Багажные войны, ч.5. (16+) 22.30, 05.35 Багажные войны, ч.6. (16+) 23.00 Секреты спецслужб, ч.3. (16+) 23.55 Речные монстры: нерассказанные байки, ч.6. (16+) 00.50 Федеральная полиция Австралии, ч.1. (16+) 01.15 Федеральная полиция Австралии, ч.2. (16+)

07.00 Памяти Боба Марли: путешествие по Африке, ч.6. (12+) 07.50 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.1. (12+) 08.45 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.2. (12+) 09.35 Я не должен был выжить!: Потерпевшие крушение. (16+) 10.30 Я не должен был выжить!: Застрявший на скале. (16+) 11.20 Наука выживать: десять дней: Необитаемый остров в Мексике, ч.1. (12+) 12.10 Наука выживать: десять дней: Необитаемый остров в Мексике, ч.2. (12+) 13.05 Наука выживать: десять дней: Как выжить в горах Норвегии, ч.1. (12+) 13.55 Империя: Вкус власти. (16+) 14.50 Империя: Чувствуем себя как дома. (16+) 15.45, 05.10 В погоне за классикой: На машине сквозь время. (12+) 16.10, 05.35 Удивительные машины, ч.1. (12+) 16.40, 06.05 В погоне за классикой: Подручный Уейна. (12+) 17.05, 06.30 Удивительные машины, ч.2. (12+) 17.35 В погоне за классикой: Купить, продать, подержать? (12+) 18.00 Удивительные машины, ч.3. (12+) 18.25 Расшифровка катастрофы: Жара. (16+) 19.20 Расшифровка катастрофы: Шахты. (16+) 20.10 Великие танковые сражения: Танковые бои в Нормандии. (16+) 21.05 Великие танковые сражения: Битва за Арракурт. (16+) 22.00 Великие танковые сражения: Курская битва, ч.1. (16+) 22.55 Авиакатастрофы: совершенно секретно: Инженерные ошибки. (16+) 23.50 Шпионы в берлинском туннеле. (12+) 00.45 Дети-Маугли: Мальчикобезьяна из Уганды. (16+) 01.35 Дети-Маугли: Девочка-собака из Украины. (16+)

02.40 «Новости Киевщины» 04.10 «Жизнь интересна» 04.35 «Акцент»

06.00 Х/ф «Даниил-князь Галицкий» 07.35 Ф-стиль 08.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 09.00 Путешествие с Донатасом Банионисом 10.00 «Светские хроники» 10.40 Х/ф «Ипподром» 13.25 За семь морей 14.00 Эхо джунглей 14.45, 04.15 Слезы мира. Слезы Африки 16.00, 02.00 Планета жизни 17.00 «Ронин» 17.40, 03.40 «Дневник для родителей» 18.20, 04.05 «Цивилизация incognita» 18.30, 03.15 «Социальный пульс выходных» 19.00 Интересное кино. Здравствуйте, Олег Иванович Янковский 20.05 Наш мир-всегда ли он был таким? 21.20, 05.15 Людмила Зыкина. Я недолюбила... 22.15 Х/ф «В стране женщин» 00.15 Х/ф «Их поменяли телами» 02.50 «Амурные мелодии»

06.00 «Утро на К1» 07.30 М/ф 09.00 М/с «Сказки Ганса Христиана Андерсена» 10.00 М/ф «Меч в камне» 11.30 Х/ф «Алмазный пес» 13.50 «Подари себе жизнь» 15.30 Х/ф «Мы поженимся. В крайнем случае, созвонимся!» 17.10 «Лямур Тужур» 18.10 «Рассмеши комика» 19.10 «КВН» 21.40 Т/с «Сверхъестественное» 00.00 Х/ф «Дневники няни» 01.45 Х/ф «Семнадцатилетние» 03.10 «Ночная жизнь»

02.30 Скелет в шкафу, ч.1. (16+) 03.25 Скелет в шкафу, ч.2. (16+) 04.20 Скелет в шкафу, ч.3. (16+)

07.00, 18.55, 20.00, 02.00 Д/с «Средние века» 08.00, 01.00 Д/ф «Команда времени» 09.00, 10.10 Д/с «Восток-Запад: путешествия из центра мира» 11.20, 12.20, 13.20 Д/с «Древние миры» 14.20 Д/с «Животные, которые перевернули историю» 14.55 Д/ф «Загадка заселения американского континента» 15.55, 16.55, 17.55 Д/с «Охотники за мифами» 21.05, 22.05, 03.00 Д/с «Короли Хорватии» 23.00 Д/ф «Орудия смерти» 00.00 Д/ф «Чингисхан» 04.00 Д/ф «Затонувший корабль Черной бороды» 04.55 Д/ф «Эци-загадка археологии» 05.55 Д/ф «Стенли Донен-не дай себя остановить»

09.30 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Трондхейм (Норвегия). HS 140. Мужчины 09.45 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом. 1 спуск. Женщины 11.00 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом-гигант. 1 спуск. Мужчины 12.00 Лыжное двоеборье. Кубок мира. Осло (Норвегия). HS 134 12.30, 20.00, 14.30, 20.30 Биатлон 13.00 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом. 2 спуск. Женщины 13.15 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом-гигант. 2 спуск. Мужчины 14.15 Лыжное двоеборье. Кубок мира. Осло (Норвегия). Гонка по системе Гундерсена 15.15 Лыжные гонки. Кубок мира. Осло (Норвегия). 50 км. Мужчины 17.15, 21.00 Снукер 19.00, 02.00 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Осло (Норвегия). HS 134. Квалификация 01.00 Фигурное катание. ЧМ. Канада. Танцы. Произвольная программа


Телепрограма <#>Воскресенье 06.00 Утренняя молитва 06.10 Мир православия 06.40, 00.40 Смех с доставкой на дом 07.10 Сельский час 07.40, 23.35 «Жена» 09.05 Кто в доме хозяин? 09.25 Путешествуй по миру с Ю. Акуниной 09.50 Шаг к звездам 10.30 Шеф-повар страны 11.25, 14.25 Биатлон 12.15 Имею честь пригласить 13.05 Караоке для взрослых 13.50 Ближе к народу 15.15 В гостях у Д. Гордона 16.10 Деловой мир. Неделя 16.45 Х/ф «Горький можжевельник» 18.05 Смехоспортодром 18.25 Концертная программа «С днем Тебя» 20.40 Главный аргумент 20.50 Официальная хроника 21.00, 01.20 Итоги недели 21.30 Точка зрения 21.55 Фольк-music 22.50 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 01.50 Опыт 03.10 Аудиенция. Страны от А до Я 03.30 Книга.ua 03.50 Д/ф «Чувствовать краски» 04.45 Околица 05.10 «Предвечерье»

06.05, 04.20 Х/ф «Чужие письма»

06.00, 10.45 Д/с «По следу зверя» 06.45 Х/ф «Варвара-краса, длинная коса» 08.05 М/ф «Чудо-мельница», «Крашеный лис» 08.35 «Православная энциклопедия» 09.00 Таланты и поклонники. Л. Ярмольник 10.15 «Барышня и кулинар» 11.30, 00.10 События 11.45 «Парадокс кота» 12.10 Д/ф «Неизвестные Михалковы» 12.50 Х/ф «Штрафной удар» 14.20, 03.25 «Смех с доставкой на дом» 14.50 Московская неделя 15.20 «Приглашает Б. Ноткин». С. Безруков 15.45 Н. Бабкина в гала-концерте «Песни России» 16.40 «Тайны нашего кино. «Пираты ХХ века» 17.05, 00.25 Т/с «Огнеборцы» 20.05 Временно доступен. Протоиерей Алексий Уминский 21.00 «В центре событий» 21.50, 04.05 Х/ф «Неуправляемый занос» 23.40 «Тайны нашего кино. «По семейным обстоятельствам»

06.00, 10.00, 12.00 Новости 06.20 Х/ф «Командир счастливой «Щуки» 08.05 «Служу Отчизне!» 08.40 «Смешарики. ПИНкод» 08.55 «Здоровье» 10.10 «Непутевые заметки» 10.30 «Пока все дома» 11.25 «Фазенда» 12.15 Среда обитания. «Война жиров» 13.25 «Свадьба в Малиновке». Непридуманные истории» 14.30 Х/ф «Свадьба в Малиновке» 16.15 «Форт Боярд» 17.55 «Один в один!» 21.00 «Время» 22.00 «Клуб Веселых и Находчивых». Высшая лига 00.10 «Познер» 01.05 Х/ф «Аэропорт со служебного входа» 02.30 Х/ф «Дядя Ваня»

03.45 Х/ф «Солнечное затмение» 07.00 «Планета собак» 07.35 «Сам себе режиссер» 08.20, 12.20 Вести-Москва 09.00, 12.00 Вести 09.15 «Смехопанорама»

07.50 М/ф 08.10 «Ремонт +» 09.00 «Лото-Забава» 10.10 М/ф «Эскимоска» 10.15, 10.40 М/с «Чип и Дейл» 11.05 «Гастрономические путешествия с Ю. Высоцкой. Венеция» 11.45 «Воскресенье с Кварталом» 12.50 Х/ф «Случайный попутчик» 14.50, 15.55, 17.00, 18.20 Т/с «Сваты 6» 19.30 «ТСН-Неделя» 20.15 «Голос страны 3» 22.25 «Светская жизнь» 23.25 Что? Где? Когда? 00.35 Х/ф «Карта звуков Токио» 02.25 Х/ф «Ромовый дневник»

06.40 Большой бокс. В. Узелков vs. С. Себихи 07.50, 10.20 «Юрмала» 09.30 «Школа доктора Комаровского» 14.15 Т/с «На солнечной стороне улицы» 18.05 Х/ф «Ванька» 20.00, 02.25 «Подробности недели» 21.00 «Большие танцы» 23.00 «Музыкальная премия «Yuna-2013». Церемония награждения» 01.00 Х/ф «Сплошные неприятности» 03.10 Д/ф «Рейс 007. Третий лишний» 03.55 Д/ф «Крутой маршрут Игоря Крутого»

09.45 «В мире животных» 10.15 Х/ф «Дама с собачкой» 12.30 «Черные дыры. Белые пятна» 13.10 «Городок» 13.45 М/ф «Маша и медведь» 14.00, 01.00 Т/с «Сваты» 16.00 «Кривое зеркало» 18.00 Вести Недели 19.30 «Фактор А» 21.20 «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» 23.10 Х/ф «Расплата за любовь» 00.50 «Proтуризм» 02.50 «Тайна Ноева ковчега»

05.45 Советские мультфильмы 08.15 Х/ф «Васек Трубачев и его товарищи» 09.45 Х/ф «Жандарм из Сен-Тропе» 11.30 Х/ф «Жандарм в НьюЙорке» 13.15 Х/ф «Рожденная революцией» 02.10 Х/ф «Почти смешная история» 04.30 Саундтреки

06.00 «Израиль за неделю» 07.00, 09.20 М/ф 08.00 Х/ф «Детство Темы»2 с. 10.00, 01.30 Х/ф «Девушка спешит на свидание» 12.00 «Страна и люди» 13.00, 21.00, 03.00 Х/ф «Неудача Пуаро»5 с. 16.00 «Арт-навигатор» 16.30, 00.00 «Русский акцент»с В. Ленским. «Джазовый ритм Большого Яблока» 17.00 «Грани Недели»(12+) 18.00 «Альтернативная история. Социализм с нечеловеческим лицом»(12+) 19.00 «Сейчас в мире», «Мегаполис» 19.30 «Эхо недели» 20.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером» 00.30 «Без дураков»

06.00, 08.00, 11.00 «Сегодня» 06.20 Сказки Баженова «Остров сокровищ» 06.50 «Просто цирк» 07.20 Их нравы 08.25 «Первая передача» 08.55 Едим дома! 09.25 «Чудо техники»с С. Малоземовым 10.00 Дачный ответ 11.30 «Сударыня Масленица». Праздничный

Неділя, 17 березня

05.15 «Факты» 05.35, 04.20 Свитанок 06.25 Квартирный вопрос 07.15 Анекдоты поукраински 07.35 Дача 08.45 Основной инстинкт 09.10 Смотреть всем! 10.25 ОлимпиЛяпы 11.30 Козырная жизнь 12.00 Мульт личности 12.25 Криминальный облом 12.50 Х/ф «День «Д» 14.35 Т/с «Честь имею!» 18.45 Факты недели 19.30 Х/ф «Маска Зорро» 22.15 Х/ф «Легенда Зорро» 01.00 Т/с «Такси» 02.15 Х/ф «Монгол» 04.05 Про-Ziкаве.ua

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.10 Невідомий Чернігів 05.25 Архів душі 05.40 Музичні новини 06.00, 07.00, 15.00, 18.00 Факт дня 06.05 Party з FM-TV 06.20 Перевтілення 06.40, 19.40 Культур-ревю 07.05 Гастролер 07.25 З перших уст 07.55, 15.55 Потягуськи 15.05, 18.20 Мер і місто 15.25 Вечірній променад 18.05 Дорога до храму 19.00 Факт 19.20 Чемпіон 19.50 Факти тижня

04.55 М/ф «Крокодил Гена и Чебурашка» 06.00 Х/ф «Берегись автомобиля» 07.40 «Едим дома» 08.45 «Кулинарная династия» 10.40 «Караоке на Майдане» 11.40 Т/с «Уравнение любви» 15.50 «Украина имеет талант! 5» 19.00 «Битва экстрасенсов» 20.00 Х/ф «Семь я» 21.55 Х/ф «Возвращение блудного папы» 00.00 Х/ф «Любовь под надзором» 01.45 Х/ф «Где находится нофелет?» 03.05 Ночной эфир

06.00 Т/с «Тру Джексон» 06.55 Новый взгляд 07.45 Церковь Христова 08.00 Спросите у доктора 08.30 М/с «Губка Боб» 09.00 М/с «Пингвины из Мадагаскара» 10.00 Х/ф «Астерикс в Британии» 11.45, 22.00 Педан-Притула Шоу 13.10 Кто сверху 2 15.10 Х/ф «Скуби-Ду 2: Монстры на свободе» 17.05 Х/ф «Любовь с уведомлением» 19.10 Х/ф «Телохранитель» 23.45 Х/ф «Нереальный блокбастер» 01.25 Спортрепортер 01.30 Х/ф «Полупрофи» 03.10, 04.00 Зона ночи 03.15, 04.10 Десятая муза в

концерт 12.35 Х/ф «Казак» 14.25 Следствие вели 15.20 «Очная ставка» 16.20 «Золотая пыль» 17.00 «Сегодня. Итоговая программа»с К. Поздняковым 18.00 Чистосердечное признание 18.40 «Центральное телевидение»с В. Такменевым 19.35 «Железные леди» 20.25 Т/с «Морские дьяволы. Смерч.Судьбы». «Сыновний долг» 22.15 Чрезвычайное происшествие. Обзор за неделю 22.50 Т/с «Девятый отдел». «Родная кровь» 00.45 «Сделано в СССР» 03.05 «Кремлевские похороны»

16.00 Х/ф «Ад посреди города» 17.35, 23.35 «Наши любимые песни»(12+) 20.00, 20.55 Х/ф «Игроки XXI» 22.00 Х/ф «Пистолет для Ринго» 01.35, 02.40 Х/ф «Приключения Петрова и Васечкина, обыкновенные и невероятные»

06.00 Х/ф «Не самый удачный день» 08.00 Х/ф «Служу Советскому Союзу» 10.00 Х/ф «Господин оформитель» 12.00 Х/ф «Дом на дюнах» 13.30, 01.30 Т/с «Трест, который лопнул» 15.00 Х/ф «Дело для настоящих мужчин» 16.30 Х/ф «Пощечина, которой не было» 18.00 Х/ф «Старшина» 20.00 Х/ф «Под небом голубым...» 22.00 Х/ф «Прости» 00.00 Х/ф «У самого синего моря» 03.00 Х/ф «Пространство для маневра»1 с. 04.30 Х/ф «Пространство для маневра»2 с.

04.00 Х/ф «Какие наши годы!» 05.15, 11.30 «Песня года. Лучшее. 2013»(6+) 05.45, 17.55 «Эта неделя в истории»(16+) 06.15, 12.25, 18.25, 00.20 «The Lucy Show»(16+) 06.45, 12.55, 18.55, 00.50 Х/ф «Кантор-Собака детектив» 07.50 «Песня года-77»(6+) 10.00 Х/ф «Джентльмены предпочитают блондинок» 11.55, 12.05, 12.15, 23.50, 00.00, 00.10 «XX век: Величайшие моменты истории»(16+) 13.45 «Клуб путешественников»(6+) 14.45 «Музыкальный ринг»: Михаил Боярский. (12+)

17

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

04.00 М/ф «Планета 51» 06.00 Х/ф «Студенческая команда» 08.00 Х/ф «Самый лучший» 10.00 Х/ф «Мир Уэйна 2» 12.00 Х/ф «Неприкасаемые» 13.50 Х/ф «Я так давно тебя люблю» 15.55 Х/ф «Улыбка Моны Лизы» 18.00 Х/ф «Медвежатник» 20.10 Х/ф «Один день» 22.05 Х/ф «Миссия невыполнима» 00.00 Х/ф «Миссия невыполнима 2» 02.10 Х/ф «Истинные цвета»

05.00 Х/ф «Я, бабушка, Илико и Илларион» 07.00 Х/ф «Двенадцатое лето» 09.00 Х/ф «Однажды со мной» 11.00 Х/ф «Королева» 13.00 М/ф «Три богатыря и Шамаханская царица» 15.00 Х/ф «Человек с бульвара Капуцинок» 17.00 Х/ф «Без мужчин» 19.00 Х/ф «Дочь якудзы» 20.40 Х/ф «Охотник» 23.00 Х/ф «Государыня и разбойник» 01.00 Х/ф «За тобой» 03.00 Х/ф «Пакостник»

03.00, 09.00 Х/ф «Призраки Марса» 05.00 Х/ф «Рыжий пес» 06.45 Х/ф «Мгла» 11.00 Х/ф «Лихорадка: Весеннее обострение» 13.00 Х/ф «Вампирша» 15.00 Х/ф «Идеальный побег» 17.00 Х/ф «Зона преступности» 19.00 Х/ф «Урок выживания» 21.00 Х/ф «Во имя короля 2»

09.35 Журнал Лиги чемпионов УЕФА 2012-2013 10.00 Х/ф «Легенда» 12.00 Т/с «Мерлин 5»

Украине 03.45 Цените мастеров смолоду 04.55, 05.45 Зона ночи. Культура 05.00 Быстротечный сон

06.00 Ералаш 07.15 М/с «Лунтик» 07.40 Малыши-твойнята 08.00 Телепузики 08.35 Баклушница 09.00 Мультик с Лунтиком 09.25 М/с «Даша-следопыт» 10.00 М/с «Индийские басни» 10.25 М/с «Лило и Стич» 11.00 М/ф «Золушка 3: Путешествие в прошлое» 12.30 Х/ф «Жизнь или чтото вроде того» 14.40 Х/ф «Дьявол носит Прада» 17.00 Х/ф «Черный рыцарь» 19.00 Даешь молодежь! 19.35 Виталька 2 20.50 Т/с «Восьмидесятые» 22.50 Х/ф «Внезапно беременная» 00.50 Х/ф «Мой единственный» 02.35 До утра

06.00 Серебряный апельсин 06.40 События 07.00 Х/ф «Воробушек» 09.00 Добро пожаловать 10.00 Герои экрана 11.00 Дорожный патруль 13.00, 20.00, 21.00 Т/с «Интерны» 14.00 Самый умный 16.00 Т/с «След» 19.00, 03.50 События недели 23.00 «Великий футбол»

14.00 «Безумное видео поукраински» 17.20 ЧУ 20 тур. ДинамоВорскла 19.30 ЧУ 20 тур. ДнепрКривбасс 21.30 «Профутбол» 22.40 Х/ф «Схватка» 02.15 Х/ф «Все побеждает любовь» 03.30 Х/ф «Курьер на Восток»

07.00 Д/ф «Малыш панда Фу Лонг, Счастливый Дракон» 08.00 Д/ф «Дневник маленькой панды» 08.55, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.25, 17.00, 17.30, 18.00, 18.30, 05.00, 05.30 Д/ф «Зоопарк» 19.00 Д/ф «Королева морских дьяволов» 20.00 Д/ф «Ботети-возвращение реки» 21.00 Д/ф «Слоновьи дневники» 21.30 Д/ф «Слоновьи дневники (2)» 22.00 Д/ф «Природа Британии» 23.00 Д/ф «Черепаший путеводитель по Тихому океану» 00.00 Д/ф «Большая белая акула-живая легенда» 01.00 Д/ф «Танец природы» 02.00 Д/ф «Леса животворящего дождя» 03.00 Д/ф «Год ежа» 04.00 Д/ф «Загадочные круги пустыни Намиб» 06.00 Д/ф «Поле для гольфа и его обитатели»

04.05 Панорама 04.35, 10.05 Секрет фирмы 04.50, 02.25 Iснасць 05.15, 21.20 Место встречи 06.10 Х/ф «Испанская актриса для русского министра» 07.45 Воскресенье 08.00, 11.00, 14.00 Новости 08.10, 02.50 Х/ф «Рыжий, честный, влюбленный» 09.25 Перезагрузка 10.15 Врачебные тайны с доктором А. Терещенко 10.45 Неизвестная Арктика 11.10, 22.15 Выше крыши 11.40, 22.40 «Камертон» 12.05 АРТиШОК 12.30 Реальный мир 13.00, 23.35 Арсенал 13.25, 02.00 Фактор силы 14.15 Новости региона 14.30, 01.30 Диалоги о цивилизации

00.30 Т/с «Шахта» 02.25, 04.35 Т/с «Шаман»

05.30 «Легенды бандитского Киева» 06.20 Х/ф «Случай в квадрате 36-80» 07.45 Т/с «Шериф» 11.30 «Легенды уголовного розыска». Смерть коллекционера 12.00, 03.10 «Агенты влияния» 13.00 «Православные святые» 15.00 Т/с «Забытый» 19.00 Т/с «Бригада» 00.00 Д/с «Тайны криминального мира» 00.30 Х/ф «Московская жара» 02.05 «Вещественное доказательство» 04.30 «Уроки тетушки Совы» 04.50 «Правда жизни»

06.30 «Киевское время» 06.45, 07.10, 08.25, 18.50, 23.35, 00.20, 03.20 «Время спорта» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 05.00 «Время новостей» 07.20, 08.15, 22.25, 23.20, 00.15, 03.15 «Бизнесвремя» 07.30 «Клуб 700» 08.30 «Феерия странствий» 09.10, 19.30, 06.00 «Большая политика» 09.35 «Окно в Америку»

14.55, 00.00 Тайны следствия 15.25 Клуб редакторов 16.05 Под грифом «Известные» 16.35, 00.55 Off stage life 16.50 Х/ф «Вызов» 18.15 Суперлото 19.10, 00.30 Культурные люди+ 19.35, 01.10 Все путем! 20.00 «В центре внимания» 20.55 Журналистское расследование 23.10 Новости погоды

06.00 Как это устроено?: Мотоциклы/Керамические трубы/Барабанные палочки/Свистки. (16+) 06.25 Молниеносные катастрофы, ч.43. (16+) 06.50 Молниеносные катастрофы, ч.44. (16+) 07.15, 02.30 Новый мир: Развлечения будущего. (16+) 08.10 Разрушители легенд, ч.6. (16+) 09.05 Как это устроено?: Меховая одежда/ Катафалки/Арматура внешнего освещения/ Подставки мячиков в гольфе. (16+) 09.30 Как это сделано?, ч.4. (16+) 10.00 Мастера выживания: В ад и обратно. (16+) 10.50 Золото джунглей: Cерия 1. (16+) 11.45 Золотая лихорадка: Аляска: Золото гномов. (16+) 12.40, 23.55 Город наизнанку: Подземный город-Лондон. (16+) 13.35, 23.00 Как мы изобрели мир: Самолеты. (16+) 14.30, 21.00, 00.50 Не пытайтесь повторить: Подопытные люди. (16+) 15.25 Не пытайтесь повторить: Герои-самоучки. (16+) 16.20 Не пытайтесь повторить: Любители мощности. (16+) 17.15 Не пытайтесь повторить: Короли разрушения. (16+) 18.10 Парни с Юкона: Охотиться или умереть с голоду. (16+) 19.05 Багажные войны, ч.5. (16+) 19.35 Багажные войны, ч.6. (16+) 20.00 Наука магии: Книжная закладка. (16+) 20.30 Наука магии: Вихревая пушка. (16+) 22.00, 01.40 Разрушители легенд: Проблемы с

10.10 «Мамина школа» 10.30 «Здоровые истории» 11.10 «Технопарк» 11.30 «Трансмиссия-тест» 12.10, 04.15 «Жизнь интересна» 12.30 «Интеллект.ua» 13.10 «Защитник Отчизны» 13.35 «Мотор» 14.20 «Игра судьбы» 15.15 «Акцент» 16.10 «Машина времени» 17.20 «Палата» 17.30 «Новости Киевщины» 18.10 «Окно в Европу» 20.30, 01.55, 02.35, 04.35, 05.50 «Хроника недели» 21.00 «Время: итоги недели с Татьяной Даниленко» 21.40, 03.00, 04.00 «ВремяТайм» 22.00, 02.10 «Территория закона» 22.35, 03.40 «Кино с Яниной Соколовой» 23.40 «Обрати внимание с Т. Рамус» 00.30, 02.30, 03.35 «Обзор прессы» 01.10, 05.10 «Портреты с Сергеем Дорофеевым» 03.25, 06.20 «Тема недели» 04.40 «Мастер-класс с Наталией Фицич»

06.00 Х/ф «Ипподром» 07.35 Эхо джунглей 08.00 «Социальный пульс выходных» 09.00 День, когда Земля изменилась 10.00 «Будь в курсе!» 10.35 Ф-стиль 11.00 Х/ф «Даниил-князь Галицкий» 13.55 За семь морей

пузырями. (16+) 03.20 Молниеносные катастрофы, ч.51. (16+) 03.45 Как это сделано?, ч.2. (16+) 04.10 Путешествие в экстрим: Сибирь. (16+) 05.05 Джесси Джеймс: гараж с нуля, ч.3. (16+)

07.00 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.3. (12+) 07.50 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.4. (12+) 08.45 Я не должен был выжить!: Крушение в Скалистых горах. (16+) 09.35 Я не должен был выжить!: Гибель в море Кортеса. (16+) 10.30 Я не должен был выжить!: 76 дней в открытом море. (16+) 11.20 Наука выживать: десять дней: Как выжить в горах Норвегии, ч.2. (12+) 12.10 Рассекая волны, ч.1. (12+) 13.05 Империя: Правила игры. (16+) 13.55 Империя: Как сколотить состояние. (16+) 14.50 Империя: Как стать хорошими. (16+) 15.45, 05.10 В погоне за классикой: Каждый день такое не увидишь! (12+) 16.10, 05.35 Удивительные машины, ч.4. (12+) 16.40, 06.05 В погоне за классикой: Уейну нужен клон. (12+) 17.05, 06.30 Удивительные машины, ч.5. (12+) 17.35 По Нилу с Джоанной Ламли, ч.2. (12+) 18.25 Расшифровка катастрофы: Самолеты. (16+) 19.20 Когда погода меняет ход истории: Крушение на Потомаке. (12+) 20.10 Великие танковые сражения: Курская битва, ч.2: Прохоровка. (16+) 21.05 Великие танковые сражения, ч.1. (12+) 22.00 Виртуальная история: Тайный заговор убийства Гитлера. (12+) 23.50 Авиакатастрофы: совершенно секретно: Инженерные ошибки. (16+) 00.45 Дети-Маугли: Мальчик-птица с Фиджи. (16+) 01.35 Заложники в раю. (16+) 02.30 Скелет в шкафу, ч.4. (16+) 03.25 Скелет в шкафу: Останки в колодце.

14.30 Арт сити 15.15, 04.20 Возвращение белого льва 16.20 Планета жизни 17.25 Дикие лошади острова Сейбл 18.30, 03.15 «Мир за неделю» 19.00 Юрий Антонов. Под крышей дома своего 20.00 «Цивилизация incognita» 20.15, 03.40 «Кумиры» 20.45, 03.55 «Светские хроники» 21.10, 05.10 Владимир Меньшов. До и после «Оскара» 22.15 Х/ф «Их поменяли телами» 00.20 Х/ф «В стране женщин» 01.50 «Амурные мелодии» 02.00 Х/ф «Компрометирующие ситуации. Секс-терапия»

06.00 «Утро на К1» 07.30 М/ф 09.00 М/ф «Меч в камне» 10.30 Х/ф «Алмазный пес» 12.30 «Добрый вечер, животные» 13.30 Х/ф «Мышиная охота» 15.25 Х/ф «Дневники няни» 17.25 «Рассмеши комика» 19.20 Х/ф «Эффект бабочки» 21.40 Т/с «Сверхъестественное» 00.00 Х/ф «Эффект бабочки 2» 01.30 Х/ф «Семнадцатилетние» 02.50 «Ночная жизнь»

(16+) 04.20 В погоне за классикой: Купить, продать, подержать? (12+) 04.45 Удивительные машины, ч.3. (12+)

07.00, 12.30, 02.05 Д/с «Средние века» 08.00, 01.00 Д/ф «Команда времени» 09.00, 10.10, 11.20 Д/с «Средневековая монархия: женщины у власти» 13.35 Д/ф «Чингисхан» 14.35 Д/ф «Эци-загадка археологии» 15.35, 16.40 Д/с «Древние миры» 17.45 Д/с «Древний Египет» 18.45 Д/с «Охотники за мифами» 19.45 Т/с «Закон Гарроу» 20.55 Д/с «Лондонская больница» 22.05 Д/с «Клетка» 23.05 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 00.05 Д/с «Нормандское завоевание Англии» 03.05 Д/с «Короли Хорватии» 03.50 Д/ф «Обратная сторона прогресса» 05.30 Д/ф «Джек Кардифф: жизнь по ту сторону кинокамеры»

09.30 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом-гигант. 2 спуск. Мужчины 09.40 Горнолыжный журнал 09.45 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом. 1 спуск. Мужчины 11.00 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом-гигант. 1 спуск. Женщины 11.30, 20.00, 14.30, 20.30 Биатлон 12.15 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом. 2 спуск. Мужчины 13.15 Лыжные гонки. Кубок мира. Осло (Норвегия). 30 км. Мужчины 14.00 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхайде Слалом-гигант. 2 спуск. Женщины 15.15, 19.00, 00.00 Прыжки на лыжах с трамплина. Кубок мира. Осло (Норвегия). HS 134 17.15, 00.45 Велоспорт. Милан-Сан-Ремо 18.15, 21.00, 22.00, 01.30 Снукер

WWW.VID.CN.UA


18

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

АСТРОПРОГНОЗ НА ТИЖДЕНЬ 11—17 березня

Овен (21.03-20.04)

Краще припинити дiлове спiлкування й активнiсть. Можливе отримання неприємної звiстки, спотвореної або непотрiбної iнформацiї. Перiод не пiдходить для заяви своїх прав, пошуку допомоги i фiнансової пiдтримки.

Тілець (21.04-21.05)

Добре зайнятися господарськими, внутрiшнiми справами фiрми, облаштуванням офiсу. Якщо iншi аспекти цьому не суперечать, ви зможете зробити вдалi покупки, вирiшити питання з нерухомiстю, деякi торговi справи.

Близнюки (22.05-21.06)

Ви занадто сприйнятливi до вiдчуттiв та iнтересiв iнших людей, тому вам вдасться навiть незлiсна хитрiсть, дрiб’язковий обман. Але i самi будьте напоготовi, особливо з жiнками-партнерами.

Рак (22.06-22.07)

Ваша уява i проникливiсть можуть пiдказати вам оптимальний вихiд з будь-якого скрутного становища. Посилюються творчi пориви, артистичнi здiбностi.

Лев (23.07-23.08)

Кіноцентр (ім. Щорса) 8—14 березня «НЕ БІЙСЯ, Я ПОРУЧ!» (Україна). Комедія. Сеанси: 15.30, 21.00. «НЕСТРИМНИЙ» (США). Бойовик. Сеанси: 13.30, 19.10. «ТИХА ГАВАНЬ» (США). Романтична мелодрама. Сеанси: 13.20, 17.00, 19.00. «ПОВЕРНЕННЯ ГЕРОЯ» (США). Бойовик. Сеанси: 15.20, 17.20, 20.50. ДО 8 БЕРЕЗНЯ кінотеатр ім.Щорса приготував приємні ЗНИЖКИ для чарівних жінок ! Початок сеансів уточнюйте за автовідповідачем 77-47-30, каса 77 48-96.

Обласний музично-драматичний театр 7 березня, 19.00 — Театралізована КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ 8 БЕРЕЗНЯ. 10 березня, 12.00 — Є. Шварц. Муз. Д. Клебанова, О. Левицького «ЧЕРВОНА ШАПОЧКА». Музична казка. 19.00 — Прем’єра. Т.Г. Шевченко. Муз. П. Ніщинського «НАЗАР СТОДОЛЯ». Різдвяна історія на 2 дії. 12, 13 березня, 19.00 — Прем’єра. Рей Куні «ТАТО В ПАВУТИННІ». Фарс-мажор на 2 дії. Телефони для довідок: 675-280, 676-943, 699-360, 699-812, 774-861.

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм

Поява нових iдей та iнтересiв, неоднозначний поворот у стосунках із колегами i партнерами. Дiловi стосунки з жiнками можуть набути романтичного значення.

6 березня, 19.00 — СОЛЬНИЙ КОНЦЕРТ МАРИНИ МАККЕЙ. У програмі: популярні українські та російські шлягери. 7 березня, 19.00 та 8 березня, 17.00 — «ТВОЇХ ОЧЕЙ ВЕСНА». Святковий концерт до Міжнародного жіночого дня. 10 березня, 11.00 — «МУЗИЧНА ПАЛІТРА». Цикл концертних програм для дітей. Пізнавальна, розвиваюча та інтерактивна концертна програма для дітей разом з батьками. 10 березня, 18.00 — КОНЦЕРТ ГІТАРНОЇ МУЗИКИ. Беруть участь: лауреати міжнародних конкурсів Анна Іноземцева (Росія), Олег Бойко (Україна). У програмі: оригінальні твори для гітарного дуету.

Скорпіон (24.10-22.11)

Молодіжний театр

Займiться складанням кореспонденцiї й веденням перего-ворiв, обговоренням, конференцiями, складанням i пiдписанням важливих документiв i контрактiв. Прибуток у деяких сферах бiзнесу.

Діва (24.08-23.09)

Ймовiрне вдале вирiшення господарських або майнових проблем, але покупку нерухомостi краще все ж таки вiдкласти.

Терези (24.09-23.10)

Про всяк випадок, обiйдiть питання спадку, iнакше нiчого, окрiм роздратування й образ, не вийде. Вам не вдасться уникнути неприємної серйозної розмови. Добре пiдуть справи на бiржi.

Стрілець (23.11-21.12)

Настрiй може зовсiм опуститися до нуля, якщо тiльки ви не зустрiнете людину, спiлкування з якою примусить вас забути про неприємне. Якщо ви не перебуваєте в шлюбi, то, можливо, потрiбно зареєструвати свiй союз.

6 березня — К. Гольдоні «ТРАКТИРНИЦЯ». Комедія. 7 березня — Ж. Ануй «ОРКЕСТР». Виставаконцерт. 9 березня — Т. Уільямс «ТАТУЙОВАНА ТРОЯНДА». Драма кохання. 10 березня — Е. Портер «ПОЛЛІАННА». Радісне. Початок вистав о 19.00. Вул. Родимцева, 4, тел.: (+38 0462) 77-49-53, 77-89-48.

Театр ляльок

Водолій (21.01-19.02)

Міський Палац культури 6 березня, 15.00 — КОНЦЕРТ, присвячений Міжнародному дню прав жінок та миру. 9 березня, 16.00 — шоу-програма «МИ З 80-Х, 90-Х». 10 березня, 16.00 — конкурс «МІС КОЛЕДЖУ».

Художній музей 6 березня, 15.00 — відкриття виставки батику «ОЧЕЙ ЗАЧАРУВАННЯ». Виставка Дмитра Куровського «ГОРИЗОНТ ЗАЛИШИТЬСЯ ЧИСТИМ» (живопис, колажі, змішана техніка). Виставка графіки АНАТОЛІЯ ДЕВЯНІНА (1911—1986) (з приватної колекції Руслана Перекучі). Виставка художньої пластики МИКОЛИ МАЗУРА. Виставка «ШЕДЕВРИ МУЗЕЙНОЇ КОЛЕКЦІЇ» (живопис, скульптура з фондів ЧОХМ). Телефони для довідок: 77-46-16, 64-70-06.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського 14 березня, 16.30 — у читальній залі бібліотеки ім. М. Коцюбинського відбудеться чергове засідання фотоклубу «ПРЕКРАСНЕ ПОРУЧ» під керівництвом відомих фотомитців Миколи Турчина та Віктора Кошмала. Олена Грицюк. Виставка акварелей, графіки і віршів «КАЗКИ СТАРОГО МІСТА». Щодня від 9.00 до 17.30, крім середи. Вхід вільний. Виставка фотографій переможців фотоконкурсу «КРАЩИЙ ПЕЙЗАЖ-2012». Щодня від 9.00 до 17.30. Вхід вільний. Адреса: вул. Кирпоноса, 22, тел. 675-043.

Музей М. Коцюбинського Запрошує на виставку творчих робіт відомої чернігівської майстрині Олександри Дідович «НАЗУСТРІЧ СОНЦЮ І ВЕСНІ». На виставці представлені: картини і просторові композиції зі шкіри; ляльки-мотанки; нетрадиційні гобелени; об’ємні картини з тканини; ляльки — герої літературних творів та історичні персонажі. Також до вашої уваги роботи учнів ЗОШ № 20, презентовані в рамках Року дитячої творчості. Виставка працюватиме протягом березня. Музей працює щодня від 9.00 до 17.00 (субота, неділя від 10.00 до 17.00) за адресою: вул. Коцюбинського, 3. Телефони для довідок: 4-10-03, 4-43-26.

Погода на тиждень

Велика вiрогiднiсть того, що вас попросять заплатити за старими рахунками. Пiсля середи ваш настрiй змiниться, ви вiдчуєте себе зiбранiше, справи пiдуть краще. Вітаємо з Днем народження співробітника централізованої бухгалтерії управління освіти міської ради: 12 березня — Самардак Аллу Олександрівну, спеціаліста ІІ категорії.

WWW.VID.CN.UA

4 березня — Чепігу Віктора Володимировича, головного спеціаліста управління ЖКГ міськради; 4 березня — Лесніцу Аллу Валеріївну, головного спеціаліста управління архітектури та містобудування міськради; 5 березня — Буцка Олександра Володимировича, голову фонду комунального майна міськради; 5 березня — Олексієнко Ларису Миколаївну, завідувача сектору з комп’ютерної обробки інформації фінансового управління міськради; 5 березня — Мягку Гельвіну Вікторівну, завідувача ЧДНЗ № 77 «Дельфін» Чернігівської міськради; 7 березня — Науменко Катерину Петрівну, начальника відділу служби у справах дітей Деснянської районної у м. Чернігові ради; 7 березня — Труш Марину Володимирівну, спеціаліста II категорії фонду комунального майна міськради; 7 березня — Брайка Володимира Борисовича, начальника КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради; 7 березня — Середу Тетяну Валеріївну, завідувача ЧДНЗ № 37 «Казка» Чернігівської міської ради; 8 березня — Гербеду Ірину Михайлівну, спеціаліста II категорії управління освіти міськради; 8 березня — Кулешова Романа Юрійовича, спеціаліста I категорії управління стратегічного розвитку міста та туризму міськради; 9 березня — Андрієвську Наталію Петрівну, державного реєстратора реєстраційної палати міськради; 9 березня — Ткача Андрія Вікторовича, головного спеціаліста відділу з питань діяльності правоохоронних органів міськради; 9 березня — Носенка Юрія Івановича, головного спеціаліста, юрисконсульта відділу кадрів управління освіти міськради; 9 березня — Бас Ніну Павлівну, голову правління ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня»; 10 березня — Скрипця Андрія Володимировича, головного спеціаліста управління архітектури та містобудування міськради. Профспілковий комітет ДНЗ № 77 «Дельфін» щиро вітає всіх жінок дошкільного закладу зі святом 8 Березня! У цей день, зігрітий весняняним сонцем, бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя, шани чоловіків, ніжності та краси. З повагою голова ПК М.М. Нестеренко

Міська рада ветеранів щиро вітає з Днем народження

КАНЮКУ ЛЮДМИЛУ ІВАНІВНУ. Бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя та успіхів у громадській роботі.

Відповіді на сканворд, опублікований у № 9

07.03 08.03 09.03 10.03 11.03 12.03 13.03 четвер

п’ятниця

субота

неділя

понеділок

вівторок

середа

хмарно

сніг

сніг

мінлива хмарність

хмарно

сніг

хмарно

-1

-1

-6

-4

Не слiд займатися розробкою нових проектiв. Успiшною буде iнтелектуальна i творча дiяльнiсть, що надихне вас новими iдеями.

Риби (20.02-20.03)

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

9 березня, 12.00 — Г. Хорст «ЖИРАФА І

Козеріг (22.12-20.01)

Придiлiть бiльше уваги дiтям, надовго не упускайте їх iз виду, щоб не загубилися або не натворили бiди. Але не приймайте все так близько до серця.

НОСОРІГ». 10 березня, 12.00 — Прем’єра. І. Андрусяк «ЯК ПОДРУЖИТИСЯ З ЧАКАЛКОЮ». Телефон для довідок 3-34-31.

Міська афіша

середня температура вдень

+4

+2

-1

-2

-3

середня температура вночі

+1

-1

-3

-7

-7

http://sinoptik.ua/


Інформація. Оголошення

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Інформація фонду комунального майна Чернігівської міської ради

Про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки Назва та адреса об’єкта: квартира № 47 в житловому будинку № 159 по проспекту Перемоги. Відомості про об’єкт: однокімнатна квартира, орієнтовна площа — 39,2 кв. м. Мета проведення оцінки — визначення ринкової вартості для цілей бухгалтерського обліку. Назва та адреса об’єкта: квартира № 43 в житловому будинку № 35 по вул. Борисенка. Відомості про об’єкт: однокімнатна квартира, орієнтовна площа — 30,8 кв. м. Мета проведення оцінки — визначення ринкової вартості для цілей бухгалтерського обліку. Претендентам потрібно подати до фонду комунального майна конкурсну документацію в запечатаному конверті з описом підтвердних документів, що містяться в конверті. До підтвердних документів належать: заява на участь у конкурсі за встановленою формою; копія установчого документа

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради інформує

претендента; копії кваліфікаційних документів оцінювачів, які працюють у штатному складі та яких буде залучено до проведення оцінки та підписання звіту оцінки майна; письмові згоди оцінювачів, яких буде додатково залучено претендентом до проведення робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, завірені їхніми особистими підписами; копія сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, виданого претенденту Фондом державного майна України та посвідчення про підвищення кваліфікації оцінювача за відповідним напрямом; інформація про претендента (документ, який містить відомості про претендента, щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі та додатково залучаються ним, з незалежної оцінки майна, у тому числі подібного майна тощо). Конкурсна пропозиція претендента подається в

окремо запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт, а також терміну виконання робіт. Конкурсна комісія розглядатиме лише такі пропозиції претендентів, у яких термін виконання робіт становитиме не більше 14 днів. Термін виконання робіт слід зазначати в єдиній одиниці виміру — календарних днях. Конкурс відбудеться у фонді комунального майна Чернігівської міської ради 22 березня 2013 року о 15.00 за адресою: м. Чернігів, вул. Мстиславська, 8. Документи приймаються до 19 березня 2013 року (включно) за адресою: м. Чернігів, вул. Мстиславська, 8. Телефони для довідок: 778-620, 778-862.

Дії населення при загрозі та виникненні повені або паводка

Для своєчасного надання пільг і недопущення переплати бюджетних коштів, управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради звертає увагу, що в разі зміни складу сім’ї, сімейного стану пільговика та членів його сім’ї, які мають право на пільги згідно з чинним законодавством, місця проживання в межах району, пільговик або його законний представник повинен повідомити про це управління праці та соціального захисту населення. У разі зміни зареєстрованого місця проживання поза межами району пільговику необхідно знятися з обліку за попереднім зареєстрованим місцем проживання та стати на облік за новим місцем проживання. З питання надання пільг слід звертатися до управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 44, телефон для довідок 67-18-54.

Танення снігу, утворення льодових запруд або тривалі дощі сприяють підйому рівня води, навіть у невеликих водоймах. Внаслідок цього може статися затоплення населених пунктів і територій. З цим порушуються умови сталої життєдіяльності населення та роботи установ, підприємств і закладів. Також може створитися загроза для людей, тварин, посівів, розмиву залізничних та автомобільних шляхів, руйнування споруд і комунікацій, аварій на інженерних мережах. Внаслідок повені чи паводка починається просідання землі та будинків, виникають зсуви та обвали. Дії при загрозі виникнення повені або паводка Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Дізнайтеся в місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування про місце збору мешканців для евакуації та підготуйтеся до неї. Складіть у валізу документи, одяг, найнеобхідніші речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці. Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість. Якщо у вас є плавзасоби, підготуйте їх до використання. Служба цивільного захисту м. Чернігова ТУ МНС України у Чернігівській області

Оголошення про наміри щодо передачі в оренду нерухомого майна, що належить територіальній громаді міста Чернігова та перебуває на балансі дитячої поліклініки № 1 Чернігівської міської ради 1. Назва об’єкта оренди, його місцезнаходження та вартість: частина нежилого приміщення першого поверху (холу) дитячої поліклініки № 1 Чернігівської міської ради, загальною площею 6,0 кв. м, у тому числі площа спільного користування 1,0 кв. м, що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Пирогова, 15. Вартість об’єкта оренди складає 23057 грн. (згідно з висновком про вартість майна станом на 3.01.2013 року). Балансоутримувач майна: дитяча поліклініка № 1 Чернігівської міської ради. Орган управління майном: фонд комунального майна Чернігівської міської ради. Мета використання орендованого об’єкта — здійснення торгівлі періодичними виданнями дру-

кованих засобів масової інформації, канцтоварами та книгами. Строк оренди об’єкта — до п’яти років. Об’єкт оренди може бути переданий в оренду для здійснення іншого виду діяльності. Заяви щодо оренди об’єкта комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, на який надано оголошення про намір передати майно в оренду, приймаються дитячою поліклінікою № 1 Чернігівської міської ради від 8.00 до 17.00 (перерва від 13.00 до 14.00) за адресою: м. Чернігів, вул. Пирогова, 15. Кінцевий термін прийняття заяв — 20 березня 2013 року. У разі надходження двох і більше заяв щодо

оренди об’єкта комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, на який надано оголошення про намір передати майно в оренду, фонд комунального майна ЧМР оголошує конкурс на право укладення договору оренди Чернігівської міської ради, нерухомого майна, що належить територіальній громаді міста Чернігова. Компенсація витрат на публікацію намірів у засобах масової інформації здійснюється за рахунок претендентів. Додаткову інформацію можна отримати у дитячій поліклініці № 1 Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Пирогова, 15, телефон 727-460, факс 676-013.

Обережно, весняний лід! Підлідна риболовля особливо приваблива — тут не тільки свіжим морозним повітрям подихаєш, а й човен навіть не потрібен — по льоду можна дістатися до будь-якого місця на водоймі. Переваг у підлідної риболовлі багато, але все упирається в одне — надійність льодяного покрову. Є багато шляхів перевірки міцності льоду, проте рибалки часто не надають цьому питанню належної уваги і йдуть на невиправлений ризик, вибираючись на занадто тонкий чи уражений потеплінням, а отже, і вже крихкий лід. Особливо гостро

постає ця проблема у період льодоставу, а також напередодні льодоходу. Загострюється вона і тоді, коли за примхами погоди настає потепління, чи, навпаки, значно холоднішає. У такі періоди, за статистикою, зростає кількість нещасних випадків на воді та льоду. Тому рятувальники звертаються до всіх любителів підлідної риболовлі: будьте вкрай обережні. Саме зараз погода показує себе не з кращого боку для риболовлі, і насамперед, на міцності льоду. Не випробуйте долю, бо вона може жорстоко по-

Державна служба України з надзвичайних ситуацій запрошує

На даний час існує три вищі навчальні заклади ІV ступеня акредитації та один навчальний заклад ІІІ ступеня акредитації, що набирає кандидатів на навчання у вищі навчальні заклади Державної служби України з надзвичайних ситуацій у 2013 році. Термін навчання — 4 роки. Навчання проводиться на базі Національного університету цивільного захисту (м. Харків), Черкаської академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Також проводиться навчання в Ліцеї цивільного захисту Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету цивільного захисту. Строк навчання — 2 роки. На навчання до Ліцею цивільного захисту приймаються придатні за станом здоров’я діти віком до 16 років, які мають базову загальну середню освіту. Для отримання більш детальної інформації звертатися до відділу кадрового забезпечення управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 190 А, тел. 691-760. Юрій БРЕУС, начальник ЧМВ УДІТБ у Чернігівській області

вестися з вами. Пам’ятайте, що міцність льоду краще всього перевіряти за допомогою пішні. Якщо після першого ж удару з’являється вода, виходити на лід просто не можна. Під час підводної риболовлі на невеликій ділянці не слід пробивати багато лунок, відстань між ними повинна бути не менше 5—6 метрів. Не бажано також стрибати і бігати по льоду, збиратися гуртами. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку завдовжки 15—20 метрів. Обов’язково потрібно взяти мобіль-

ний телефон чи інші засоби зв’язку, а також покласти у кишеню два великих цвяхи або ніж — з їх допомогою легше буде вибратися на лід, якщо вже провалилися. І насамкінець: дивіться не тільки в лунку, а й уважно довкола. Обережно ставтеся до свого життя, адже воно дається кожному тільки один раз! Галина КАРПЕНКО, старший інспектор ЧМВ управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області

Подання податкової звітності до органів державної податкової служби в електронній формі — три кроки

Для подання податкової звітності до органів державної податкової служби в електронній формі платникам податків необхідно здійснити три простих кроки: по-перше, з органом державної податкової служби за місцем свого обліку укласти договір про визнання електронних документів (договір можна укласти як у паперовому, так і в електронному вигляді); по-друге, отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, включеному до системи електронного звітування, посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису. Такі послуги можна отримати безкоштовно в Акредитованому центрі сертифікації ключів ІДД ДПС України; по-третє, мати програмне забезпечення по веденню бухгалтерського обліку або програмне забезпечення по формуванню податкової звітності, що безкоштовно розповсюджується органами ДПС. Державною податковою службою України було підписано меморандум з компаніями, що охоплюють 80% ринку, яким передбачено створення програмного продукту, що дозволить її клієнтам безкоштовно подавати звітність до податкової. ДПІ у м. Чернігові ДПС

19

ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ Куплю Куплю неисправные: холодильники и стиральные машины, ванны и батареи, газовые колонки, плиты и котлы, электродвигатели, самовары, двигатели от холодильников, аккумуляторы, телевизоры, самовары, кабеля и т.д. Сами забираем. Тел.: 970-675, (066) 308-00-11. Куплю колонку газовую, тиски, бинокль, лодку, пневматику, вёсла, колонки музыкальные и усилитель СССР. Тел. 61-00-50. Дачу з будинком або вагончик, просто ділянку біля Чернігова, легковий автомобільний причеп. Тел.: 93-58-12, 93-72-53, (063) 479-88-11, (095) 05-22-134, (097) 899-24-71. Ковёр пр-во СССР — 50—60 грн., стиральную машину круглую «Рига» за 100 грн., или пластмассовую после 2005 года — до 200 грн. Тел. 93-15-34.

Продам Дом в селе Локнистое 35 км от Чернигова. 2,5 км от р. Десна. Тел. (096) 981-27-55, (063) 434-34-47. 6-струнную гитару фирменную «Stagg C-548» (пр-во Бельгия), с документами, новую, 550 грн. Тел. 931-027, (093) 287-42-02.

Послуги Семена трав, свеклы, грунт, удобрения, Престиж, Матадор, Шедевр. Мы находимся в районе Центрального автовокзала возле кафе «Орбита» и на Репкинской базе, м-н «Дом, сад, огород». Тел.: (093) 732-32-89, (093) 966-75-73. Крымский блок-ракушняк, бесплатная доставка, СУПЕРЦЕНА! Тел. (067) 558-15-50.

Робота Робота вдома. Неважка та цікава! Від ПП «Новація». з/пл. 2500 тис./міс. Регіон, стать, вік будь-які. Від вас: 2 конверти на адресу: а/я 2075 м. Маріуполь, інд. 87502. Інформацію надсилаємо безкоштовно! E-mail: novaship@list.ru

Втрачене Атестат про повну загальну середню освіту, виданий у 2006 році ЗОШ № 33 м. Чернігова на ім’я Шестакової Євгенії Дмитрівни, вважати недійсним. Пенсійне посвідчення, видане на ім’я Пасічника Василя Івановича, вважати недійсним. Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, видане 12 жовтня 2010 року на ім’я Возного Володимира Сергійовича, 28.06.03 р.н., вважати недійсним. Чернігівська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері ОГОЛОШЕННЯ Відповідно до статті 15 Закону України «Про державну службу», Чернігівська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця: — головний спеціаліст з питань захисту державних таємниць. До участі у конкурсі допускаються особи, які мають повну вищу юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра. Вимоги: громадянство України, знання державної мови, досвідчений користувач ПК (Word, Internet, Exel Access), знання основ діловодства. Оформлення і редагування документів, відправка поштової кореспонденції. Бажано зі стажем роботи у сфері охорони державної таємниці. До заяви додаються такі документи: особова картка (форма № П-2ДС), копії документів про освіту, декларація про доходи, копії паспорта та військового квитка, копія трудової книжки, дві фотокартки розміром 4x6 см. Документи приймаються впродовж 30 календарних днів з дня оголошення про конкурс за адресою: 14017, м. Чернігів, вул. Привокзальна, 5 (додаткова інформація надається за тел. 778965).

«Гаряча лінія» управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові

Повідомляємо, що кожного понеділка та середи від 8.00 до 17.00 фахівцями з виплати пенсій буде надана інформаційно-консультативна допомога стосовно питань виплати пенсій: — по Деснянському району — начальник відділу з виплати пенсій Гром Тетяна Григорівна, тел. 670-105; — по Новозаводському району — заступник начальника відділу з виплати пенсій Васильченко Ольга Михайлівна, тел. 670-105.

ІНФОРМАЦІЯ управління Пенсійного фонду в м. Чернігові Отримання заробітної плати в «конверті» позбавляє працюючих страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. До уваги керівників підприємств! Легалізація заробітної плати найманих працівників дозволить зберегти страховий стаж та уникнути порушення чинного законодавства.

Управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду Чернігівської міської ради висловлює глибоке співчуття начальнику управління Магдичу Віталію Васильовичу та його рідним і близьким з приводу тяжкої втрати — смерті тещі ГАННИ ЄВДОКИМІВНИ.

WWW.VID.CN.UA


20

Офіційно

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Внесено зміни до порядку справляння митних платежів при ввезенні на митну територію України товарів громадянами Набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 5.12.2012 № 1279, яким затверджено зміни до Порядку справляння митних платежів при ввезенні на митну територію України товарів громадянами. Зокрема, зміни внесено до розділу «Особливості справляння митних платежів при тимчасовому ввезенні на митну територію України товарів та транспортних засобів особистого користування». Отже: — при тимчасовому ввезенні на митну територію України товарів, що переміщуються в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі та сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, які ввозяться через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та 500 євро та сумарна вага яких перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України, громадянами вноситься грошова

застава в розмірі суми митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких товарів на митну територію України з метою вільного обігу; — при тимчасовому ввезенні транспортних засобів особистого користування на митну територію України громадянами-нерезидентами на термін, що не перевищує одного року за умови реєстрації таких транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, митні платежі не нараховуються та грошова застава не вноситься; — при тимчасовому ввезенні громадянами-резидентами, які перебувають на тимчасовому консульському обліку у відповідній консульській установі України за кордоном, на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року, транспортного засобу особистого користування, що відповідає умовам, установленим абзацом четвертим частини третьої статті 380 Митного кодексу України, митні платежі не нараховуються;

— при тимчасовому ввезенні громадянамирезидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонн), 8711, 8716, згідно з УКТ ЗЕД, громадянами сплачуються митні платежі, що підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X Митного кодексу України. При ввезенні товарів з метою транзиту, що переміщуються в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі та сумарна фактурна вартість яких

перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та 500 євро та сумарна вага яких перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України, громадянами вноситься грошова застава в розмірі суми митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких товарів на митну територію України з метою вільного обігу. Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 № 726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Прес-служба Чернігівської митниці

вирішення питань охорони праці. У роботі наради взяли участь і виступили представники Територіального управління Держгірпромнагляду в Чернігівській області, міського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у Чернігівській області, Чернігівського міського управління Головного управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Чернігівській області. Керівники районної у місті ради, учасники наради привітали переможців районного огляду-конкурсу з питань охорони праці серед підприємств, установ та організацій за підсумками 2012 року. Почесними грамотами районної у місті ради та виконавчого комітету і грошовими преміями нагороджені переможці у своїх групах за кількістю працюючих: Чернігівська регіональна філія ПрАТ «Українська гірничо-металургійна компанія» (директор Чернієнко А.Г.), ПАТ «Будіндустрія» (директор Авраменко Л.М.), відокрем-

лений підрозділ «Чернігівська дистанція колії Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» (начальник Яковчук С.П.), комунальне підприємство «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради (директор Шкінь О.М.), комунальний енергогенеруючий підрозділ «Чернігівська теплоелектроцентраль» ТОВ фірми «ТехНова» (директор Рудницьких О.М.). Почесні грамоти та грошові премії отримали за високі показники в огляді-конкурсі ПрАТ «Чернігівський механічний завод» (директор Кожедуб В.П.), відокремлений підрозділ «Моторвагонне депо Чернігів Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» (начальник Кравченко А.В.). Ряд учасників отримали подяки за активну участь у районному огляді-конкурсі з охорони праці. Є.Є. ФЕДОРИНІЧ, головний спеціаліст з охорони праці управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради

Ефективно управляти охороною праці У Новозаводській районній у м. Чернігові раді відбулася нарада з питань охорони праці за підсумками 2012 року. Присутні на нараді керівники та спеціалісти служб охорони праці підприємств, організацій та установ району підбили підсумки стану охорони та умов праці, проаналізували здобутки і недоліки, причини та наслідки нещасних випадків за минулий рік. Учасники наради обмінялися досвідом роботи щодо профілактики травматизму на виробництві, підвищення рівня охорони праці та створення належних умов праці. У виступах керівних працівників районної у місті ради наголошувалося, що минулий рік для суб’єктів господарювання району був роком поступового відновлювання діяльності та збільшення, хоч і незначного, обсягів виробництва. Певні позитивні тенденції мали місце у сфері охорони праці, зменшився рівень виробничого травматизму. Протягом 2012 року в районі сталося 18 не-

щасних випадків на виробництві. Це удвічі менше, ніж у 2011 році, але у трьох суб’єктів господарювання: ДП «Чернігівська механізована колона» ПАТ «Київсільелектро», ФОП Трухан В.В. та БМУ «Житлобуд-2» ПАТ «Чернігівбуд» мали місце нещасні випадки зі смертельними наслідками, загинуло 3 працівники. Серед основних причин нещасних випадків переважають організаційні причини (78%): порушення трудової та виробничої дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Минулого року закінчилася дія обласної та районної Програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підсумки виконання яких також розглянуто на нараді. На 2013 рік у районі затверджений план заходів щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, яким передбачається проведення відповідної роботи щодо підвищення якості розробки та функціонування системи управління охороною праці, що є основою для ефективного

Про намір передачі в оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова

Оголошення фонду комунального майна міської ради

Дані про об’єкти оренди №

Орендодавець

Балансоутримувач

1.

Фонд комунального майна міської ради

КП ЧМР

«Деснянське»

2.

Фонд комунального майна міської ради

КП ЧМР

«Деснянське»

3.

Фонд комунального майна міської ради

Фонд комунального майна міської ради

4.

Фонд комунального майна міської ради

КП ЧМР

5.

Фонд комунального майна міської ради

КП «ЖЕК-10» ЧМР

Нежитлове приміщення, розташоване у підвалі п’ятиповерхового гуртожитку

6.

Фонд комунального майна міської ради

КП «ЖЕК-10» ЧМР

Нежитлове приміщення, розташоване у підвалі п’ятиповерхового житлового будинку

м. Чернігів, вул. Генерала Бєлова, 8 м. Чернігів, вул. Генерала Бєлова, 6

7.

Фонд комунального майна міської ради

Фонд комунального майна міської ради

Нежитлове приміщення, розташоване в одноповерховій будівлі

м. Чернігів, вул. Войкова, 5

«Деснянське»

Найменування

Місцезнаходження

Загальна площа, кв. м

Вартість майна, грн.

Строк оренди

Мета використання

Нежитлове приміщення майстерні, розташоване на горищі дев’ятиповерхового житлового будинку

м. Чернігів, вул. Савчука, 7 А

94,6

195595,00

5 років

Розміщення суб’єктів господарювання, що здійснюють проектно-конструкторські роботи

Нежитлове приміщення, розташоване на першому поверсі триповерхового житлового будинку

м. Чернігів, вул. Чернишевського, 14

19,8, крім того, площа спільного користування 39,5

168172,00

5 років

Розміщення офісу

м. Чернігів, вул. Гагаріна, 4

129,9

407704,01

5 років

Розміщення офісу

м. Чернігів, вул. Зелена, 4

58,4

139532,00

5 років

Розміщення офісу

319,8

623 610,00

5 років

Розміщення фізкультурно-спортивного закладу

375168,99

5 років

Розміщення суб’єктів господарювання, що здійснюють побутове обслуговування населення

644099,00

5 років

Розміщення офісу.

Нежитлове приміщення, розташоване на першому поверсі в одноповерховій прибудові до п’ятиповерхового житлового будинку Нежитлове приміщення, розташоване на цокольному поверсі одноповерхового житлового будинку

Об’єкти оренди можуть бути передані в оренду для здійснення іншого виду діяльності. Заяви щодо оренди об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, на які надані оголошення про намір передати майно в оренду, приймаються фондом комунального майна міської ради від 8.00 до 17.00 (перерва від 13.00 до 14.00) за адресою: м. Чернігів, вул. Мстиславська, 8, кім. 7. Кінцевий термін прийняття заяв — 20 березня 2013 року. У разі надходження двох і більше заяв щодо оренди об’єктів

129,9, крім того, площа спільного користування 76,6 310,8, крім того, площа спільного користування 1,9

комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, на які надані оголошення про намір передати майно в оренду, фонд комунального майна оголошує конкурс на право укладення договорів оренди нерухомого майна, що належить територіальній громаді міста Чернігова, відповідно до вимог абз. 3 частини четвертої ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Компенсація витрат фонду комунального майна міської ради (орендодавця) на проведення технічної інвентаризації та здійснен-

ня незалежної оцінки об’єкта оренди, публікації оголошення про наміри за виставленими рахунками здійснюються за рахунок претендентів. Додаткову інформацію можна отримати у відділі орендних відносин та організації розрахунків фонду комунального майна міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Мстиславська, 8, кім. 7, телефон 77-83-86, факс 676-659.

Торгуєте валютними цінностями — сплатіть збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності Юридичні особи та фізичні особи — підприємці, які надають побутові послуги, реалізують товари у пунктах продажу, здійснюють торгівлю валютними цінностями та діяльність у сфері розваг, зобов’язані сплачувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності. З метою здійснення такої діяльності суб’єкт господарювання повинен придбати торговий патент. Для цього необхідно подати до органу ДПС за місцем сплати збору заявку на придбання патенту. Заявка повинна містити такі відомості: — найменування суб’єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) та ПІБ особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи); — юридична адреса (місцезнаходження)

WWW.VID.CN.UA

суб’єкта господарювання. У разі, якщо патент придбається для відокремленого підрозділу, — місцезнаходження такого відокремленого підрозділу згідно з документом, що засвідчує право власності (оренди); — вид підприємницької діяльності, для провадження якої придбається торговий патент; — вид торгового патенту (звичайний, пільговий, короткотерміновий, спеціальний); — найменування документа про повну або часткову сплату збору; — назва та фактична адреса (місцезнаходження) пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти, грального місця, позначення «виїзна торгівля»; — назва, дата, номер документа, що засвідчує

право власності (оренди); — період, на який придбається торговий патент. Торговий патент видається особисто фізичній особі — підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена у ньому дата. У залежності від виду діяльності встановлено різні строки сплати Збору: — за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту — не пізніш як за один календарний день до початку провадження такої діяльності; — за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням ко-

роткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями — щомісяця не пізніше 15 числа, перед звітним місяцем; — за здійснення діяльності у сфері розваг — щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу. Якщо плата за патент не вноситься, патент анулюється та застосовується штрафна санкція, передбачена статтею 125 Податкового кодексу. Порядок та строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності визначено ст. 267 розділу XII Податкового кодексу України.

ДПІ у м. Чернігові ДПС


Жіночий світ

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

21

Берегиня книжкових скарбів П

огодьтеся, у багатьох із нас склався стійкий стереотип, що бібліотекарі — такі собі «сині панчохи», які все своє життя присвячують витиранню пилу з книжок та читанню старовинних фоліантів. Талановита, чарівна, енергійна Валентина Миколаївна Бєлінська, директор наукової бібліотеки Чернігівського державного інституту економіки і управління, вже з першого погляду повністю зруйнувала цей стереотип. Жвавий веселий вогник в очах яскраво свідчить про те, що вона за натурою людина життєрадісна, романтична і допитлива.

Професія бібліотекаря сьогодні, на жаль, не вважається ані модною, ані престижною. Випускники шкіл не вишиковуються в чергу до приймальних комісій бібліографічних вузів, їх більше приваблює бізнесова справа та юриспруденція. Валентина Бєлінська обрала свою професію абсолютно свідомо, ще на шкільній лаві. Їй і зараз (через 40 років професійної діяльності, 20 з яких віддано ЧДІЕіУ) подобається кожного дня займатися структуризацією знань, організацією мислення, бути своєрідним лоцманом у великому морі інформації. Валентина Миколаївна переконана, що професія бібліотекаря, чи точніше бібліографа, схожа на професію золотошукача. Адже жодна людина не здатна знати все, і головне

завдання бібліотекаря — знайти потрібну інформацію. На думку Валентини Миколаївни, бібліографи не зникнуть ніколи, незважаючи на шалений розвиток комп’ютерних технологій. Системний підхід до знань буде потрібен завжди, безумовно, він може змінюватися за формою, але не за змістом. Кожного дня вона спілкується зі студентами, і її не може не турбувати ставлення сучасної молоді до читання, самоосвіти, творчості. Молодь звертається до бібліотеки більше за науковою та довідниковою літературою, і лише інколи — за художньою та класичною. Щоб відродити інтерес до читання, до творчої самореалізації, вона створила з колегами клуб цікавих зустрічей «Райдуга». На зустріч зі студентами за-

прошуються неординарні особистості — письменники, артисти, духовні наставники, які пробуджують у душах молодого покоління інтерес до духовного розвитку. Сама Валентина Миколаївна все своє життя займається вдосконаленням своєї особистості. Вона любить писати. Створені нею казки та вірші філософського змісту розраховані більше на підлітків, які переживають період духовних пошуків. Жінка у своїх творах намагається примусити молоде покоління замислитися над сенсом життя. Сама Валентина Миколаївна цінує кожну хвилину. Вона — яскравий приклад оптимістичного і філософського ставлення до життя. Останнім її захопленням є нові агротехнічні технології. Вона спеціалізується на виро-

щуванні зеленолистих рослин і переконана, що рослина — це надзвичайний дар природи. Вже багато років жінка не вживає м’яса, віддаючи перевагу сирим продуктам. Збирає і сушить гриби, ягоди, трави. Лише інколи дозволяє собі зернові каші.

Одного разу навіть провела експеримент — голодувала цілий рік, вживала лише зерна рослин. Валентина Миколаївна, як і будь-яка жінка, цінує красу. Їй подобається красивий одяг, комфортне взуття, ексклюзивні духи. Бо пані

Валентина — не «синя панчоха», яка не бачить поруч із собою нічого, крім книжкових стелажів, а сучасна вродлива розумна жінка, яка поєднала в собі талант розуму і краси. Вона справжня берегиня книжкових скарбів. Марта ЄЛІСЄЄВА

Що одним — вітання, то іншим — засторога І

все ж чоловіки праві, коли кажуть, що всі жінки однакові. Щоправда, праві частково, і лише стосовно їх характеру, мінливого, як весняний вітер, та вічного очікування дива у вигляді подарунків до 8 Березня. Останні напередодні свята отримали навіть жінки, які відбувають покарання у виправній колонії № 44 — у вигляді святкової програми та невеличких смачних сюрпризів для їхніх малюків.

Серед гостей свята були депутат міськради Людмила Скоробагатько, представники жіночого правозахисного центру та члени спостережної комісії. Таке свято тут відзначається щороку, каже організатор, заступник начальника відділу у справах сім’ї та молоді міськради Вікторія Котенко. Але жодного разу концертна програма не повторювалася, та й жінки тут здебільшого по кілька років ті ж самі. На сцені клубу, розра-

хованого на 180 осіб, виступали всі відомі молодіжні танцівники міста, співаки і навіть циганський барон зі своїм колективом. Такого, щоб хтось відмовив через специфічний контингент, ще не було. Водночас, це найвдячніша публіка, яка тільки може існувати, вважає ведучий концерту відомий гуморист Юрій Заєць. Він, а також його колеги — шоумени Фігляр, Андрій Соколов, Сергій Макашов, мають серед осуджених своїх палких прихильниць, хоча тут і не до фан-зон. «Женщина любимая», «Тебе одной» — ці та інші пісні від Сергія Макашова, а також Вадима Шестакова, Анжеліки Гальчук, композиції «Східна красуня» від циркової студії «Тріумф», певно, остаточно пробудили весняні почуття у жінок. А вальс вихованців «Аеліти» під мелодію з фільму «Мой ласковый и нежный зверь» взагалі розчулив багатьох до сліз. Вітаючи жінок, гендерну солідарність та просто людську чуйність проявила і Людмила Скоробагатько, хоча поздоровляла від імені всіх колег-депутатів, а це, здебільшого, чоловіки. «Де б не була і хто б не була жінка, кожне зронене слово, висловлений комплімент і навіть сонечко, що визирає з-за хмар, все це здатне скрасити перебування тут цих жінок, які хоч і оступилися, але не

перестали бути жінками». Серед засуджених чимало матерів, а тому на мам найменших дітей чекала ще одна радість — подарунки 18 малюкам, які на сьогодні проживають тут у будинку дитини, що є на території установи. Соки, пюре та інші потрібні речі були придбані Людмилою Іванівною та меценаткою Світланою Живенко. Нагадаємо, на сьогодні в колонії перебуває 613 неодноразово засуджених жінок. Певна частина — матері неповнолітніх дітей, є й багатодітні, але значна кількість із них позбавлена батьківських прав. 153 жінки в колонії здобувають середню освіту. Для більшості 8 Березня за ґратами — не вперше, але це не заважає мріяти про увагу чоловіків, квіти та свободу. Інга ВІТКОВСЬКА

WWW.VID.CN.UA


22

Світ захоплень

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Чернігівська Попелюшка Н

езважаючи на популярність ляльки Барбі та її нових прагматичних подруг, чи не кожна дівчинка мріє опинитися на місці Попелюшки. Адже саме її, героїню казки № 1 у світі, добра фея силою чарів наділила розкішними каретою, сукнею і головне — черевичками (хто-хто, а французи тямлять у моді), котрі допомогли потрапити на бал, на якому дівчина зустріла принца.

Втім, середньовічна красуня — власниця золотого волосся, доброго серця і кришталевих черевичок — не така вже й минувшина. Її сучасний прототип живе й нині — у Чернігові, на 9-му поверсі башти білого «замку». Щоправда, її куди частіше називають просто Вікторія, працює вона з дітьми в клубі за місцем проживання. Попелюшка вона лише для небагатьох, зокрема, для втаємничених свідків її колекції взуття.

Попелюшка-2: народження сиквела

Чому Вікторія Музика фактично має подвійне ім’я, точної відповіді немає, але так її називав тато в дитинстві — моя Попелюшка. Можливо, причиною послужив відповідний образу вигляд: невеличкий зріст, мініатюрна ніжка (тепер «аж» 35 розміру) у комплексі з працелюбністю: маленька білява дівчинка склавши рук ніколи не сиділа. Одного разу тато, майстер по роботі з деревом, зробив для Вікторії черевичок, дерев’яний і в натуральну величину — майже копія казкового. Але, певно, як і мало бути, початок неймовірної колекції взуття поклав казковий черевичок кольору самородного золота, подарований п’ять років тому чоловіком Вячеславом дружині не на день народження, а просто так. «Це було дуже зворушливо», — зізнається Вікторія, адже чоловік нагадав, що вона для

нього, навіть через 15 років життя у шлюбі — та ж сама Попелюшка й водночас принцеса.

Від пінетки-ліліпута до «гуліверів»…

Таким чином, до ідеї зібрати цілу колекцію взуття «понарошку» підштовхнули Вікторію не модні віяння, а саме знакові подарунки від близької людини. З тих пір минуло 5 років, за які експозиція доросла до 3800 екземплярів — черевичків звідусіль: різних стилів, розмірів, кольорів і навіть різного призначення. А славнозвісні кришталеві та скляні, до речі, займають цілу полицю — вистачить на десяток сіндерелл. Особливо цінні — ручної роботи, в одиничному екземплярі. «Назвати кращий черевичок я не можу. Але найдорожчий для мене цей, — каже Вікторія і вказує на презент «принца», що, завдяки золотому сяйву, наче світиться щастям серед вишуканих модельних черевиків — «колечниц». Звісно, черевички — це умовна назва. Адже в кімнаті у витонченому китайському стилі на стелажах (друга частина колекції прикрашає робоче місце Вікторії) є чи не все, що може пов’язати зі взуттям вигадлива людська уява. Тут тобі і крихітні черевички в кілька міліметрів, з рюшами, стразами, «діамантами» і без, і комфортні міні-бутси з Колорадо, автентичні стукалки з Болгарії, східні й претензійні середньовічні «носатики» з бубонцями, скромні «чувячки» та лапті й навіть «от кутюр»,

наприклад, брунатні чобітки з палець від Луї Віттона. Знайшлося тут місце і ботильонам, а також замшевим, шкіряним і хутряним черевичкам, уггі й навіть мініковзанам і роликам. Окрім «колечниц», інші екземпляри мають свої функції, крім однієї, — на ногу їх не одягнеш. Забавні брелоки, вишукані брошки, попільнички, чобітки з вбудованими механічними годинниками, скарбнички з монетками, черевики, де у підборах криються запальнички, тримачі сумочок і навіть ялинкові іграшки та мильця! Заслуговують на увагу і прикраси Вікторії: сріблястий ланцюжок, браслетик і каблучка, на яких красуються символи колекції. Все під стать і зі смаком, точно як у Попелюшки! Цікаво, що незабаром колекція та інтер’єр «музею» доповниться двома гуліверівськими екземплярами. Вікторія пояснила, що знайшла майстра, який виготовить ковану підстав-

ку для квітів — чобіток на підборах, майже в зріст самої власниці колекції. Також по Інтернету вона вже замовила екстравагантний пуф-чобіток, другий такий є в Санкт-Петербурзі.

Дайте жінці черевики…

…і вона завоює весь світ. З цим, мабуть, сперечатися не варто. Адже знепритомніти можна, згадуючи, як, взувши точно такі черевики (в натуррозмір) з 20-сантиметровими тонкими, як голка, шпильками або на платформі, наші жінки з гордо піднятою головою йдуть по чернігівських ковдобинах… Що не кажи, а слов’янки — особливі, погоджується зі мною наша Попелюшка. Хоча був час, коли на підборах бігали всі багаті чоловіки Старого світу, той самий Людовик ХІV… Серед яскравих «особистостей» багатодітної взуттєвої сім’ї — високий модельний ботильон у стилі танцівниці вар’єте з підборами у вигляді найупізнаванішої пам’ятки Парижа. Поряд ще один черевик-повномірка — бузкова копилка, японський вбивчо червоний з чорним — це ваза (хоча доки не потримаєш у руках — ніколи не здогадаєшся). На фоні такого взуття леді-вамп чи поп-діви дуже зворушливо виглядає модний кед яскравого кольору, в горошок — ніби спеціально для представників субкультури емо.

Черевик, що розмовляє

Словом, голова може йти обертом лише через втілення такої кількості ідей. А тут ще черевик, з яким, притуливши до щоки, ще й розмовляють! Як виявилось, це телефонтрубка. До того ж робоча, уточнює колекціонерка. Увесь «калейдоскоп» розбитий на групи. Окремо стоїть порцеляновий «гу-

WWW.VID.CN.UA

мовий» чобіт у натуральну величину та пивний чобіткухоль з гербами з місцевої антикварної лавки. Є й менший німецький «пивний чобіт», видурений правдами і неправдами та привезений кимось із резиденції одного німецького чиновника, котрий частував гостей на прийомі напоями з таких кухлів. Просто герр Шнапс чи Штольц не знав, що тим зі знайомих Вікторії, хто хоч раз бачив колекцію чернігівської Попелюшки, просто совість не дозволить пройти повз цікавий екземпляр…

Ексклюзивні ботильони треба носити через плече!

У колекціонерки є й три стильні сумочки-черевики, а також модна спортивна сумочка-бутс із не менш моднячими «шнурищами». Усі три використовуються за призначенням, остання — вірна супутниця походів до спортзалу. «Як народ, взагалі, реагує?» — питаю Вікторію, бо таке диво не помітити просто неможливо! — «Хтось озирається, хтось коментує — байдужих немає!» «Частина колекції замовлена в Інтернеті, інша — з пари-трійки бутиків, де можуть виставлятися потрібні речі», — каже Попелюшка. Про незвичне хобі чернігівки адміністратори та продавці вже знають і самі телефонують, коли з’являється новинка. Інколи буває так, що знайомі Вікторії побачать у вітрині продукт «взуттєвої промисловості», але, випереджаючи думки купити річ, з-за прилавка чують: «Ви для Вікторії? Забудьте, у неї вже така є». Інші ексклюзивні речі з’являються з-за кордону — їх привозять друзі, друзі друзів, знайомі, колеги й родичі. Хоча один з черевичків — пазл 3Д,

куплений у Чернігові за якихось 30 грн.

Третя частина франшизи

Попелюшка така єдина в Чернігові, так само як і її колекція, де кожна річ — без повторів. Виняток — пара смугастих черевичків — перечниця і сільниця з трояндами. Точно такі у знаменитої колекціонерки з США Дарлен Флінн, колекція якої налічує понад 16 тис. черевиків. — Прикро, що не колекціонувала раніше. Коли ми з гуртом «МоцАрт» з флешмобами їздили в турне по Європі — танцювали біля замків й у фонтанах — скільки б тоді я могла привезти, — сумує Попелюшка. Окрім свого сімейного вогнища й хобі, Вікторія Музика любить ще й подорожувати. Цікаво, що за мої білі заздрощі до колекції, мене ледь не покарав кітбританець Марсель, який в одну мить з незворушного сфінкса перетворюється на хижого охоронця. Антипод доброго «кота в чоботях» проявив цілий шквал ревнощів до колекції! «Чужих до черевичків підпускає неохоче, одразу нервує», — пояснює Вікторія, а я собі фантазую, як здоровенний кіт милується янголами, божими корівками та «собратьями» в чобітках, адже є тут і такі. Втім, не виключено, що він охороняє зворушливі, розміром у півдолоні, рожеві пінетки, які днями подарувала донька. «А може це натяк чи знак, що я скоро стану бабусею?» — гадає Вікторія. Так це чи ні — час покаже, проте не ортопедичні черевички ж дарувати! Тим паче, що справжня Попелюшка — це 100% жінка, яка посміхається всім, товаришує з обраними, а кохає єдиного! Зрештою, й казка повинна мати продовження… Інга ВІТКОВСЬКА


Золоті руки

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

23

Солодких справ майстер

(Початок на стор. 1) Жарти жартами, але з батьком він збудував власну 2-поверхову оселю, з дружиною виростив двох синів. А скільки тортів зробив — стільки дерев не саджають. Найрізноманітніших форм, типу, ваги і текстури його чоловічі руки за роки життя виготовили більше, ніж виросло дерев у гаю. Хіба ж це дивина, дізнавшись про таке хобі, каже одна знайома (цікаво, що ця жінка і млинця жодного в житті не спекла), скільки кондитерів виходить з нашого училища! Виходить то виходить. Але справа в тому, що Костянтин за фахом не кондитер, а військовий у відставці — чверть віку відслужив у Чернігівському залізничному полку. Виявляється, кулінарна й особливо кондитерська майстерність у цього корінного чернігівця в крові, тобто закладена генетично — по материнській лінії. Мама Лідія Григорівна була професійним кондитером, а його бабуся і прабабуся колись (як кажуть, за царя Гороха) робили «гошківські пряники». Ароматні «пиндики» подавалися до царського столу і відомі тим, що були фігурними й довго не черствіли. Тортики Костянтина ж вінценосним особам і не снилися (до речі, бачити торт уві сні вважається щасливим знаком). Адже, окрім багатоярусних тортів вагою до 20 кг та святкових, інкрустованих квітами, чоловік виробляв і суто тематичні. Скажімо, торт другу, працівнику ДАІ, прикрашений огородженою стовпами ділянкою зі знаком, автівкою і самим даішником на охоті, чи то пак на роботі. Інший, рибацький торт: з шоколадним шалашем, озерцем, вистеленим шматочками ківі й наповненим желе, та рибаком з вудками. Одна з десятків оригінальних композицій — кремова лялька Барбі, де власне торт — це поділ її весільної сукні. Є й дитячі торти — божі корівки, соняхи і навіть МакКуін з мультфільму «Тачки» та весільні лебеді.

Яблуко від яблуні…

— Костянтине, особисто я, наприклад, до вас знала лише пару чоловіків, які обожнювали готувати, принаймні схоже на те було — Борис Бурда й Андрій Макаревич, не рахуючи всесвітньовідомих кондитерів-гуру. Ви тут один, чи у вас у сім’ї всі чоловіки такі? — Схоже, що один. Я хоч і військовий, але відверто кажу — завжди був «матусиним синочком». Сестри якось швидко заміж повиходили, а я довго холостякував, тож крутився біля неї на кухні постійно. Такої страви чи такої кухні, яку б мама не могла приготувати, для неї просто не існувало: такі столи не весілля й великі свята накривала в Чернігові… Деякі секрети вона і мені передала… Що ж до батька, то він за фахом був інженер деревообробної промисловості, навчив мене роботі з деревом, тож цим я теж займаюсь. Як і будь-який чоловік, люблю

автосправу — порпаюся в машині регулярно. Але кондитерська справа — поза конкуренцією. — Коли почався розквіт вашого «тортівництва» і як до цього поставилися товариші? — Все прийшло з досвідом, розумом і терпінням, десь у років 20. Вчився на своїх помилках. Пам’ятаю, ще підлітком зробив тісто, а розкачати не можу — як каменюка. «Мамо, — репетую, — не буду я нічого робити…» Потім зрозумів помилку, і все пішло як по маслу. По молодості друзі дивувалися: «Як ти терпиш таку копітку роботу?» Інші скаржилися на своїх дружин, які, дізнавшись про мою пристрасть, а тим паче спробувавши тортика, у свою чергу скаржилися чоловікам, що ті не здатні замінити їх на кухні. «Через тебе нас дружини вже заклювали!» — так і казали.

йшла, скуштувала і каже: «Навчи мене». Прийшла наступного разу, записувала кожен крок, усі деталі. Назавтра телефонує: «Чому не так, нічого не виходить, ти щось приховав від мене, раз не так». Ну, а як я приховав, коли вона все-все записала. Загалом, скажу так: якщо строго слідувати записаному в книзі рецепту — щось піде не так. Наприклад, борошно вологе, і треба вже не дві склянки, а більше. Кожну складову треба відчувати. Обом синам якось не до тортів, вони більше механіку люблять. А ось одну з невісток вчив — вона любитель експериментів у кулінарії. Старші дві сестри також не любителі, одна приїхала в гості і з порога мені: «Готувати, Костю, будеш ти». Щоправда, я змусив її один раз голубці зробити, як у них, у Вінниці. Там вони більш естетичні й мініатюрні. До речі, якось пощас-

витеся до магазинних тортів? — Основні складові закуповую на базарі, окрім деяких декорацій («пучок» українських вишуканих троянд коштує 70 грн.), з глазурі роблю сам. На жаль, продукти зараз не ті: масло не збивається. Тож купую тільки білоруське. Навіть цукор і той не завжди солодкий. Кондитерів поважаю,

але, хай вони вибачать, заводську кондитерку не люблю. Домашній торт відрізняється всім, зокрема, своєю нетоксичністю. Якось поспішав у гості, купив «Білу акацію», так той крем ледве від зубів повіддирали. Смак дитинства пам’ятаю добре. Це і ватрушки з сиром та родзинками, забуті зараз шуляки з маку і мій улюблений «Наполеон», який у дитинстві стрічками різали і тягали потроху. — До речі, які торти більш «дівочі», а які «чоловічі»? Правда, жінки вважають, що такі ласощі — то розкіш, адже фігура страждає… — Чоловічий торт — це, скоріш, не бісквіт, а скажімо, шоколадний з чорносливом. Хоча багатьом до вподоби «П’яна вишня». Жінки люблять різні, це по-перше. По-друге, гладшають дівчата не від торта (цілий ніхто не з’їсть фізично). І навіть не від маленького шматочка, а від великого стресу. Саме тому вас треба оберігати, адже рівноправ’я — це добре, але без шпал і піднімання важкого. Жінка має бути жінкою — розумною, гармонійною особистістю, мудрою берегинею. А тому я від усіх чоловіків вітаю всіх наших прекрасних жінок! Хто, як не вони, вміють нас і приголубити, і простити, і поспівчувати. Жінки! Ви для нас усе! А ми для вас не тільки торти робитимемо, а й гори звернемо, якщо потрібно буде. І не сумнівайтеся. Інга ВІТКОВСЬКА

Я нічого не роблю без настрою та й іншим не раджу. Марна трата часу. Тим паче, що тісто відчуває людину, відчуває душу. — А жінка ваша не була вам суперницею в цій справі чи часом помічницею? — Ні тим, ні тим. Дружина тортами ніколи не захоплювалася в плані приготування. Та я непогано і сам справляюсь, словом, це влаштовує всіх. За каву в ліжко, до речі. Так і є: у мене правило — ранок починається з пари філіжанок кави, яку я заварюю обом.

Кондитерство — чим не чоловіча справа!

—А когось доводилося вчити? Зрештою, комусь треба ж передати у спадок не лише рецепти, а головний скарб — талант і вміння… — Якось зробив звичайний медовик дружині, а її подруга при-

тило мені з місяць спостерігати, як в одному навчальному закладі у Празі роблять торти. Зовсім інша технологія, все механізованим способом. Вибір продуктів — якісних, натуральних, вражає. До речі, «Празького» торта як такого там просто немає. — Яка основна порада в приготуванні й слово тим, хто думає, що пекти торти — жіноча справа? — Я нічого не роблю без настрою та й іншим не раджу. Марна трата часу. Тим паче, що тісто відчуває людину, відчуває душу. Робити торт — то не справа якоїсь статі, а справа бажання і терпіння. — І якості продуктів, чи не так? Де берете продукти і як ста-

WWW.VID.CN.UA


24

Прийшла черга Дериземлі А

ндрій Дериземля фінішував третім у спринтерській гонці біатлоністів на 10 км на сьомому етапі Кубка світу, що від 28 лютого до 3 березня проходив у передмісті столиці Норвегії— Осло— Холменколлені. Андрій відстав від переможця, норвежця Тарьє Бьо, на 7,7 сек.

Другим був багаторазовий чемпіон світу Мартен Фуркад із Франції, який програв господарю лише завдяки фотофінішу. Переможець та Дериземля стріляли без промахів, а у Мартена їх було аж два. Втім, третє місце — це великий успіх для Андрія, якому цього року виповниться 36 років, адже у Холменколлені були практично всі кращі. На жаль, за призові місця на Кубку світу президентські стипендії не передбачені, але третє місце тут варте кількох перемог на першості Європи. А в суботу та неділю Андрій підтвердив свій високий клас. У гонці переслідування на дистанції 12,5 км він був восьмим, а переміг тут Мартен Фуркад. А в заключний день, у неділю, відбулася гонка на 15 км з мас-старту. Три вогневі рубежі Андрій єдиний йшов без промахів, і хоча трохи поступався суперникам у швидкості, біг на медаль. Лише один прикрий промах у стрільбі стоячи відкинув Андрія на шосте місце. Василь ПЕЧКІН

Перемога юних автомобілістів 21–24

лютого Чернігівський обласний центр науковотехнічної творчості учнівської молоді приймав гостей з України, Росії та Республіки Білорусь.

Саме у Чернігові був проведений І етап чемпіонату України автомодельного спорту (трасові моделі). У змаганнях брали участь 30 спортсменів і 23 гуртківці позашкільних закладів у 5-ти міжнародних класах машин «Ретро», «F-1», ЕS-24», ЕS-32», «G-12». Команда обласного центру НТТУМ зайняла І місце серед юних спортсменів. В особистому заліку переможцем став Олександр Бендо, призером — Максим Харченко — вихованці гуртка автотрасового моделізму (керівник команд — Костянтин Одненко). Марта ЄЛІСЄЄВА

Зуміла пробитися у призери У

Заліщенському аграрному коледжі (Тернопільська область) відбулися всеукраїнські змагання з настільного тенісу серед студентів вузів І—ІІ рівнів акредитації.

Серед 27 команд за пальму першості боролись і спортсмени Чернігівського кооперативного технікуму. В особистому заліку відзначилася Ганна Тарабикіна, яка удостоїлася бронзової нагороди. А в загальному заліку команда нашого технікуму зайняла п’яте місце. Віктор БЕРЕГОВИЙ

WWW.VID.CN.UA

Спорт

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Чемпіонат з кікбоксингу: зорепад медалей У

країнський кікбоксинг народжується в сьогоденні, у семи потах наполегливих тренувань, плоди яких шанувальники цього східного єдиноборства змогли оцінити по заслугах під час національних змагань, що відбулися 1—3 березня в Чернігові. Чемпіонат України з кікбоксингу WPKA, що зібрав 553 спортсмени, тренерів, суддів та вболівальників з 18 областей України, міст Києва та Севастополя, проходив на трьох рингах спорткомплексу ЧДІЕіУ.

Під час урочистого відкриття змагань організаторів, учасників — найсильніших кікбоксерів України, привітали головний суддя змагань, 1-й віце-президент Українського союзу кікбоксингу, заслужений тренер України, майстер спорту Едуард Дворецький, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, міський голова Олександр Соколов, голова Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Оксана Сердюк, голова обласної федерації кікбоксингу Ігор Москаленко, заслужений тренер України, депутат міськради Андрій Кужельний. Як повідомив Ігор Москаленко, у чемпіонаті, що, до речі, проходить у Чернігові вдруге, взяли участь 170 чернігівських спортсменів, які помірялися силами майже в десяти розділах. Втім, сила тут — не головне, вважає він. Потрібна правильна тактика ведення бою, характер і, звісно, воля до перемоги, а цього нашим не позичати. Тож для команди Чернігівської області зіткнення кікбоксерських цивілізацій завершилося блискучим фіналом – І місцем у командному заліку (8 золотих, 6 срібних і 5 бронзових медалей серед дорослих та 10 золотих, 6 срібних та 5 бронзових медалей у дітей). II та III місця відповідно зайняли команди Харківської та Київської областей. Найтитулованіші спортсмени Чернігова ще раз підтвердили свій високий професійний рівень. Так, Роман Власенко — заслужений

майстер спорту України, п’ятиразовий чемпіон світу, отримав золоту та срібну нагороди чемпіонату; Сергій Шрам — майстер спорту України міжнародного класу, дворазовий чемпіон світу, завоював золото та срібло; Віктор Кузьменко — майстер спорту України міжнародного класу, триразовий чемпіон світу, завоював дві золоті та бронзову медалі; Сергій Лисюк — заслужений майстер спорту України, п’ятиразовий чем-

піон світу — золото та срібло чемпіонату. Серед молодших варто відзначити Михайла Єрка, який виборов дві золоті медалі та бронзу. За підсумками змагань буде сформовано збірну команду України, що поїде на чемпіонат світу з кікбоксингу, який відбудеться цього літа в Греції, в Афінах. Лада СЕДНІВЕЦЬ

Даний чемпіонат також був присвячений благодійному збору коштів для чемпіона України з кікбоксингу Захара Водолазкіна, прикутого до ліжка через травму. Він сирота, і хоча ізраїльські нейрохірурги погодилися зробити Захарові операцію, що поверне рухливість кінцівкам, вартість її (175 тис. доларів) для хлопця нереальна. Організатори турніру встановили скрині, в які протягом чемпіонату збиралися кошти. Хто має бажання й можливість допомогти, це можна зробити шляхом перерахування коштів на наступні рахунки: ПАТ КБ «ПриватБанк» АТ «Ощадбанк» ОКПО 14360570 номер банку 10024 МФО 305299 код банку (МФО) 353553 номер рахунку 29244825509100 код ЄДРПОУ 09353504 номер транзитного рахунку 2924390051 призначення платежу: поповнення рахунку 5211537425851818, Тума Валерія номер карткового рахунку Олегівна (прим.: довірена особа Водо26257500017978 лазкіна Захара) Водолазкін Захар Михайлович Webmoney: WMID 102586005729 ідентифікаційний номер 3198801231 U396435086881 призначення платежу: R113025179025 благодійна допомога Z346899539539 Зараз Захар як ніколи потребує підтримки кожного з нас! І якщо кожен із нас проявить співучасть — ми зможемо допомогти йому повернутися до повноцінного життя!


Спорт

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

«Золота шайба-2013»

25

Чи плаватимуть школярі?

визначила кращих хокеїстів М

Б

оягузи не грають у хокей, а чернігівські школярі роблять це не тільки із задоволенням, а й з великою майстерністю. Але ключкам та хокейній формі, схоже, доведеться почекати до наступної зими, адже 5 березня відбулося урочисте закриття чемпіонату міста з хокею серед команд загальноосвітніх закладів «Золота шайба-2013».

Турнір з хокею, що проходить у Чернігові вже вчетверте і за підтримки Чернігівського міського голови Олександра Соколова, тривав більше місяця. І вже традиційно організаторами чемпіонату з хокею виступають управління освіти міськради, відділ з фізичної культури та спорту міськради та Федерація хокею у

Чернігівській області. — «Золота шайба» у Чернігові традиційно була найпопулярнішим змаганням серед дітей. Останні теплі зими нас трохи розхолодили. Але ми змогли зібратися і відродили в нашому місті такий чудовий вид спорту як хокей. І мені дуже приємно, що проведення «Золотої шайби» вже

«Легенда» на вершині З

авершився зимовий чемпіонат України з футболу серед жіночих команд, що проходив протягом п’яти днів у манежі маріупольського спортивного комплексу «Іллічівець».

Невдало в першому турі у третій групі зіграла чернігівська «Легенда», що поступилася «Донеччанці» (Донецьк) з рахунком 1:2. Наступна гра проти луганської команди «Зоря-Спартак» стала вирішальною. Потрібно було тільки перемагати, і з якомога більшим рахунком. З виходом на майданчик, чернігівки відразу поча-

ли нагнітати темп, шматувати оборону противника, при першій ліпшій нагоді пробивати по воротах. Такої навали суперник не витримав і «затріщав» по всіх швах. Голи посипались, як із рога достатку. Аж 13 разів доводилося луганчанкам виймати м’яч із власних воріт. Наші землячки залишилися «сухими». Тож у підсумку групового турніру «Легенда» одержала право змагатись у півфіналі. Противник дістався гідний — харківська команда «Житлобуд-1». У міжсезонні вона поповнилася низкою хороших виконавців і у своїй групі цьогорічного зимового чемпіонату впевнено розібралася з конкурентами. Зустріч слобожанські футболістки розпочали впевнено. Здавалось, що незабаром вони відкриють рахунок,

стає доброю традицією в нашому місті, — зазначив начальник управління освіти міськради Володимир Купріяненко. Якщо у першому чемпіонаті взяло участь всього 12 команд, а у другому — 24, то цьогоріч — вже 32 команди, а це практично команди всіх шкіл міста. «Дуже приємно, що ми маємо цілком пристосовані льодові майданчики для тренування на території шкіл № 19, 12, 20. Але нам необхідно вишукувати можливість, щоб подібні ковзанки були при кожній школі міста, щоб кожна шкільна команда була екіпірована ключками, формою та всім необхідним для проведення гри». Втім, останніми роками збільшується не тільки кількість юних хокеїстів, але й покращується їх майстерність. Суттєве покращення техніки гри відзначає президент Федерації хокею України в області Микола Васков. «Особливо хочу відзначити високий рівень майстерності команди школи № 20. Вони — справжні професіонали!» — каже Микола Васков. До речі, команда школи № 20 і стала переможцем першості міста з хокею з шайбою серед юнаків загальноосвітніх шкіл міста «Золота шайба-2013», друге місце — у команди школи № 3, третє місце вибороли хокеїсти школи № 31. А ось господарям змагань — команді школи № 19, на льодовому майданчику якої і відбувалися півфінальні та фінальні змагання, трохи не пощастило, і вони стали четвертими. Олена БЕРЕЗКІНА

однак чернігівки захищалися тактично грамотно і не дозволили суперницям продемонструвати свою перевагу. У другому таймі полісянка Тетяна Козаренко вдало розібралась у контратаці й забила м’яч, як потім виявилось, переможний. Харків’янки кинулися відіграватися, але у них нічого не вийшло. У фіналі «Легенді» знову довелося грати проти «Донеччанки». Поєдинок видався рівний, і основний час не виявив переможця — 0:0. У пробитті післяматчевих пенальті кращу влучність продемонстрували чернігівки, які перемогли з рахунком 4:3 і вперше стали золотими медалістками зимового чемпіонату України. Бронзові медалі виборола команда «Житлобуд-1». Віктор БЕРЕГОВИЙ

іністерство освіти і науки, молоді та спорту України вирішило навчити всіх школярів нашої держави плавати та пірнати. Вже цього року у всіх українських школах планують впровадити урок плавання, що, на думку міністра освіти Дмитра Табачника, «є життєво необхідним».

При цьому він відзначив, що в школах, де є відповідне обладнання, уроки плавання проводитимуться в басейнах, а в селах — на відкритих водоймах, починаючи з травня-червня. Наскільки чернігівські школи готові до новітніх новацій Міносвіти та де чернігівські школярі будуть вчитися плавати й пірнати, ми попросили розповісти начальника управління освіти Чернігівської міськради Володимира Купріяненка. — Ми і зараз намагаємося по можливості навчити всіх школярів та дошкільнят плавати. І для цього маємо певну базу: басейнами оснащені вісім дошкільних закладів та шість шкіл міста (№№ 11, 12, 15, 19, 33, 36). Усі ці басейни, а особливо шкільні, працюють з великим навантаженням. Школи міста розписані за існуючими басейнами, створений відповідний графік їх відвідування, — розповів Володимир Купріяненко. Окрім того, за його словами, у школах № 12 та № 19 діють ще й спеціальні платні групи, де в неурочний час школярі, під керівництвом досвідчених тренерів, можуть повчитися плавати та пірнати. При цьому начальник управління освіти зауважив, що при обов’язковому впровадженні уроків плавання «у необхідному об’ємі забезпечити потреби шкіл міста у басейнах ми не зможемо». Але при цьому додав, що «якщо з першого вересня уроки плавання все ж введуть до шкільної програми, будемо максимально намагатися зробити їх безкоштовними». Олена БЕРЕЗКІНА

Відіграв, як і личить З

бірна команда України з футзалу серед спортсменів з вадами зору (категорія В-2, В-3) є однією з найсильніших у світі. Приємно, що у її складі вже не один рік грають чернігівці, а заслужений майстер спорту Юрій Надточій є капітаном команди.

Серйозно готувався він і до цьогорічного чемпіонату світу, що відбувся в Японії, однак не зумів туди поїхати за станом здоров’я. Та у складі «синьо-жовтих» без наших не обійшлося. За команду гідно відіграв студент Чернігівського педагогічного університету Роберт Тремба. Доля золотих медалей вирішувалась у заключному матчі, де збірна Росії переграла українців з мінімальним рахунком 1:0. Однак і срібні нагороди збірної України зайвий раз підтвердили її силу і міць. За результатами чемпіонату подано документи на присвоєння звання майстра спорту міжнародного класу Роберту Трембі.

Конкуренти відстали У

Чернігові на спортивній базі СДЮШОР з лижних гонок обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Колос» АПК України провела обласні змагання «Білої Олімпіади» з лижних перегонів у залік ХХ обласних сільських спортивних ігор Чернігівщини.

На старт вийшли студенти вищих навчальних закладів І—ІІ рівнів акредитації. Дівчата змагалися на двокілометровій дистанції. Друге місце серед учасниць здобула Аліна Май з Чернігівського кооперативного технікуму. Значно краще виступили юнаки цього навчального закладу на трикілометрівці. Переміг Олександр Заровний, а Віталій Головій фінішував другим. У командному заліку гідної конкуренції представникам Чернігівського кооперативного технікуму ніхто не склав. Їм дістався кубок. Віктор БЕРЕГОВИЙ

WWW.VID.CN.UA


26

Будь здоровий

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

Чернігівські отоларингологи 10 цікавих медичних фактів наблизилися до європейських •

Найвища температура тіла була зафіксована в 1980 році у Уіллі Джонса з Атланти, штат Джорджія. При зверненні до лікарні вона становила 46,5 градусів Цельсія. З лікарні пацієнт був виписаний через 24 дні. Найнижча документально підтверджена температура людського тіла була зареєстрована 23 лютого 1994 р. в Реджайні, провінція Саскачеван, Канада, у 2-річної Карли Козолофськи. Після того, як двері її будинку випадково виявилися замкненими, і дівчинка протягом шести годин залишалася на морозі при температурі -22 градуси, її температура становила 14,2 градуса. У шлунку 42-літньої жінки, яка страждає нав’язливим заковтуванням предметів, було виявлено 2533 сторонніх тіла, у тому числі 947 англійських шпильок. При цьому жінка скаржилася на «несильний біль у животі». Найважчим предметом, що коли-небудь був видалений зі шлунка людини, була волосяна грудка вагою 2,35 кг. Існує така хвороба, при якій хворі їдять волосся — трихофагія. Найбільшу кількість таблеток прийняв К. Кілнер із Зімбабве. За 21 рік лікування він прийняв 565 939 пігулок. Найбільше уколів поставили Семюелю Дівдсону з Великобританії. За все життя йому було зроблено щонайменше 78 900 ін’єкцій інсуліну. Найбільше операцій переніс Чарльз Йенсен зі США. У період від 1954-го до 1994 року йому було зроблено 970 операцій з видалення новоутворень. Найтривалішою в історії була операція з видалення кісти яєчника. Вона тривала 96 годин. Після операції вага пацієнтки впала з 280 до 140 кг. Найдовшу зупинку серця пережив рибак Ян Ревсдал з Норвегії. Після того, як він у грудні впав за борт у районі Бергена, і температура його тіла знизилася до 24 градусів, його серце зупинилося на 4 години. Він одужав після підключення до апарату штучного кровообігу. Найбільші перевантаження довелося пережити гонщику Девіду Перлі у липні 1977 р. Під час гонки сталася катастрофа, і Перлі довелося винести зменшення швидкості зі 173 км/год. до нуля на відрізку шляху довжиною всього 66 см. Він отримав 29 переломів і 3 вивихи, а його серце зупинялося 6 разів.

• • • • • • •

ХРОНІКА ТИЖНЯ:

МЕДИЧНА

(25 лютого—3 березня) До міського травмпункту звернулося 294 особи, з яких: — з переломами кісток черепа, хребта та тулуба — 6; — з переломами кісток верхніх кінцівок — 58; — з переломами кісток нижніх кінцівок — 34, з них з переломами стегна — 6; — переломи зі зміщенням — 32; — з розтягненнями — 42; — з вивихами — 11; — із забоями — 99; — з ранами — 37, з них 18 таких, що потребували зашивання; — із закритими черепно-мозковими травмами — 3; — ампутація пальців — 1; — з кримінальними травмами — 9; — постраждалі в ДТП — 2; — з укусами тварин — 9; — у стані алкогольного сп’яніння — 10; — з вуличними травмами — 122; — підлітки до 18 років — 4; — госпіталізовано — 9.

WWW.VID.CN.UA

стандартів Б

ільше 20 операцій і понад 100 діагностичних досліджень порожнини носа було проведено в отоларингологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 1 за допомогою новітньої відеоендоскопічної техніки, що надійшла в розпорядження чернігівських отоларингологів наприкінці минулого року.

— Новітня сучасна ендоскопічна техніка (німецького виробництва) дозволяє нам більш ретельно обстежувати наших пацієнтів і проводити лікування на новому короткий післяопераційний період — 3—4 па ми можемо зробити малотравматичне, сучасному рівні. Наша ендоскопічна уста- дні (при звичайній операції — два тижні й максимально щадне виправлення носової новка — це такий нестандартний мікро- більше). І, відповідно, матеріальні витрати перегородки», — каже лікар. скоп у вигляді негнучких різного діаметра на лікування значно нижчі, — впевнена Незамінне ендоскопічне обстеження і трубочок-ендоскопів зі спеціальними сис- фахівець. — Для того, щоб максимально при носових кровотечах. «Іноді достатньо темами лінз та спеціальне відеоустатку- зберегти функціональні можливості носової припекти судину, що кровоточить, щоб вивання. Ці трубочки-ендоскопи ми можемо порожнини, стараємося всі невеликі кісти та рішити проблему носової кровотечі. Раніше ввести у найвужчі, віддалені й недоступні поліпи видаляти виключно ендоскопічним нам було досить складно знайти джерело для зору місця носа і носоглотки кровотечі, зараз же, за допомогою і на екрані у збільшеному вигляді ендоскопу, ми легко знаходимо побачити всю необхідну нам інОтоларингологічне відділення судину, що кровоточить, і прицільформацію. Що стосується ендодіпершої міської лікарні но її припікаємо». агностики, то це більш ретельний Проводиться ендоскопічна розраховано одночасно на огляд всіх відділів носа, особливо діагностика та лікування і при 50 пацієнтів. Минулого року дальніх відділів носоглотки, котрі глибоких травмах носа. з різними захворюваннями не завжди бувають доступними І наприкінці хочеться зазначиноса, вуха та горла тут при традиційних методах обстети, що захворювання носа склапролікувалося понад 2000 жителів нашого ження, — розказала завідувач дають близько 40% у загальній міста, серед них понад 50% отримало отоларингологічного відділення структурі отоларингологічних захірургічне лікування Ольга Саргош. хворювань. Істотно змінити карНеоціненний ендоскоп і при тину на краще — своєчасно прохірургічних втручаннях, особливо методом, але при запущених випадках до- водити діагностику та робити малотравмапід час операцій з видалення поліпів і кіст водиться проводити традиційну операцію тичні операції, що дозволяють максималь(у тому числі і з гайморових пазух) — най- з величезними розрізами, значними по- но відновити дихання носом, і допомагає поширеніших оперативних втручань у лор- шкодженнями слизистої, порушеннями ін- ендоскопічна апаратура. А дихання носом відділеннях. «Застосування відеоендоско- нервації зубів і тривалим відновлювальним — це профілактика багатьох інших захвопічного комплексу дозволяє нам замінити періодом». Тому фахівець радить не запус- рювань: отитів, порушення слуху, захворадикальну класичну операцію — гаймо- кати захворювання, не займатися самоліку- рювань носоглотки і гортані. «Недаремно ротомію — на мікрогайморотомію, подібна ванням і при перших ознаках захворювань лікарі-отоларингологи говорять, що ніс — операція малотравматична та майже без- носа звертатися до лікаря. це центр всесвіту, ніс — дуже важливий кровна. У післяопераційний період немає Допомагає нова техніка і при невели- орган, і його треба берегти та пестити», — набряку м’яких тканин, спостерігається ма- ких викривленнях носової перегородки. каже Ольга Саргош. лий відсоток післяопераційних ускладнень, «У цьому випадку під контролем ендоскоОлена БЕРЕЗКІНА

Як не захворіти навесні Ч

ому навесні багато хворіють? Як залишитися здоровим? Чи потрібно лікувати звичайну застуду?

Навесні, в умовах теплих температур і високої вологості, починають активно розмножуватися різні мікроорганізми, у тому числі віруси. І саме в цей час людина як ніколи вразлива перед ними: у розпалі авітамінозу імунітет ослаблений, а мінлива погода створює всі умови для захворювання: хтось на радощах одягається дуже легко й промерзає, а хтось одягається дуже тепло, перегрівається, потіє і, знімаючи куртку, отримує застуду ще швидше. Тим часом активно тане сніг і лід, по доріжках всюди біжать струмки, і промочити ноги — легше легкого… і ось вже з носа побігло, і голова важчає. Куріння, часте вдихання пилу, забрудненого повітря, токсичних парів і газів ще більше посилюють вразливість людини перед захворюванням. Основна причина весняного загострення лор-захворювань,

з якої вони починаються — місцеве переохолодження ніг, голови і рук, також небезпечні холодні напої. Найчастіше виникають респіраторні інфекційні захворювання, особливо гострий риніт, загострюються хронічні форми тонзиліту (ангіни), фарингіту, риносинуситу, гаймориту, ларингіту. При цьому тяжкість захворювання залежить від того, скільки різних вірусів і за який проміжок часу потрапили в організм, а також від початкового рівня імунітету. Як не захворіти? 1. Зміцнюйте імунітет: повноцінно харчуйтеся, висипайтеся, не забувайте про фізичну активність. 2. Одягайтеся в залежності від погоди, не поспішайте знімати шапки і шарфи, замість светра краще надягти кофту на застібках. 3. Взуття не повинно промо-

кати, стежте, щоб ноги не перемерзали. 4. Частіше мийте руки, тримайте при собі вологі серветки з вмістом спирту. 5. Якщо все ж відчуваєте перші симптоми захворювання — залишайтеся вдома, так ви убезпечите й інших, і себе — не допустите ускладнень і через декілька днів знову будете в нормі. Самі собою ці захворювання не проходять. Лікування необхідне, причому своєчасне і повноцінне. Якими б не були важливими ваші справи — відкладіть їх. При дотриманні домашнього режиму і спокою імунітет справляється з «весняними» захворюваннями за 5—7 днів. Рішення перенести хворобу «на ногах» — зовсім не геройство і не ознака сильної людини, а банальна безвідповідальність. При звичайному робочому навантаженні, яке сьогодні у

більшості людей дуже високе, в організмі не вистачає сил на оперативну боротьбу з інфекціями, і звичайна застуда найчастіше переростає у більш серйозні захворювання: запалення легенів, бронхіт, пневмонію, менінгіт, абсцеси мозку, хвороби серця і нирок, запалення середнього вуха і погіршення слуху, крім того, гострі захворювання можуть перейти в хронічну стадію. Залишитися на кілька днів вдома при перших ознаках захворювання — набагато вигідніше, адже здоров’я — безцінне. І запам’ятайте, що собі самим можна призначити тільки мед або чай з малиновим варенням, але не антибіотики! Без обстеження у лікаря неможливо поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування, ви просто втратите дорогоцінний час і погіршите свій стан.


На замітку

Які жінки відлякують чоловіків?

Є

кілька типів жінок, з якими чоловіки не прагнуть зав’язати близькі стосунки. Чому? І які жінки відлякують чоловіків?

Стерви

Класична стерва — небезпечна штука. Вона відмінно виглядає, стежить за собою, гарна, як будь-яка стерва, але… Чоловіки й самі — великі егоїсти. Вони підсвідомо відчувають, що не їх любить стерва, а те, що вони можуть їй дати. Сьогодні вона зізнається в любові, а завтра ти їй набрид — хіба хочеться комусь жити, як на вулкані? Звичайно, серед чоловіків є альтруїсти й екстремали, але більшості все-таки потрібна справжня, щира жіноча любов — тільки тоді вони будуть відповідати тим же.

Розпусниці

Жінки, які сплять зі всіма підряд, не потрібні нікому. Навіть якщо вони дуже спокусливі. Чоловіки гидливі, і жінка, яка спить зі всіма підряд, сприймається ними, як істота другого сорту. До того ж чоловіки — великі власники, і цінують у жінці відданість і вірність.

Корисливі

Чому корисливі жінки відлякують чоловіків? Тому що

27

«Чернігівські відомості», № 10 (1148), 6 березня 2013 року

рідко хто змириться, що його люблять за гроші.

Жінки, яким не подобаються чоловіки

Такі жінки байдужі до залицяльників, розмов про кохання, до милих чоловічих дурниць, та й до життя часто теж. Їм рідко подобається секс, і вони дають зрозуміти це чоловікові. І тим не менше, вони дуже страждають від того, що у них ні з ким не виходить серйозних стосунків. Рідко кому подобаються крижинки — а більшість чоловіків вони і зовсім «не запалюють». Чоловікам подобається здоровий блиск в жіночих очах, що виражає інтерес, жвавість і обіцяє вогонь в обіймах.

Матусині доньки

Цей тип жінок дуже лякає чоловіків. Жінка, яка у всьому слухається свою авторитарну матір і робить все тільки за її вказівкою — це справжній чоловічий кошмар. Така жінка часто невпевнена в собі, старомодна, плаксива і надмірно романтична.

Чому матусині доньки відлякують чоловіків?

По-перше, нездатність і кроку ступити без маминої поради чоловіків дивує і розчаровує, адже вони люблять впевнених у собі! По-друге, стосунки — це коли двоє, і мама тут зовсім ні до чого. Мало того, що вона посвячена у всі деталі стосунків, вона ще й знаходить мож-

ливим лізти до малознайомої людини з порадами, яких той не просив!

«Матусі»

Чоловік автоматично ставиться в позицію дитини — вразливої, маленької і… дурної. Дуже часто чоловіки просто не можуть позбутися опіки таких «матусь» і стають їх чоловіками, а все тому, що дуже вже звично знову опинитися дитиною. І тим не менше, чоловік у таких стосунках просто перестає відчувати себе сильним і впевненим у собі чоловіком — у нього навіть права голосу немає. Крім того, і це давно відомо, «матусю» люблять, але не хочуть. Тобто проблеми в сексі у такої пари неминучі. Сергій ЖИТКОВ

Правила економної кулінарії В

ласне продукти завжди коштують дешевше за приготовлені з них напівфабрикати.

Картопля, морква, буряк, часник, цибуля і білокачанна капуста, яблука, рис, гречка, вівсянка, квасоля, сіль, цукор, молоко (домашній сир), желатин, борошно, гвоздика, перець, кориця, яйця, томатна паста, олія та масло — ось, мабуть, і всі базові інгредієнти для повноцінного і різноманітного харчування. За необхідності, можна доповнити цей список м’ясом (а не ковбасами та котлетами). Збалансований раціон протягом дня Приміром, на сніданок — круп’яна каша з молоком, спеціями або фруктами. На обід — ситний суп і друга страва. На полуденок — компот, десерт або молочний сир. На вечерю — овочеві й бобові страви. Поглянувши зранку на свою підказку, ви можете заздалегідь почистити овочі, замочити квасолю, і поставити в холодильник дитяче желе. Готуємо прості страви Чим менше компонентів припадає на одне вживання їжі, тим краще засвояться всі корисні речовини. Тому простий салат з капусти з олією, сіллю і кмином набагато цінніший для організму, ніж улюблена «Мімоза» або «Олів’є». При цьому важливо пам’ятати, що морква, яйця і молочний сир повинні доповнюватися жирами. Якщо ви хочете отримати зі страви максимум користі — скоротіть час приготування і правильно поєднуйте продукти. Використовуємо спеції Вони здатні створити з продукту страву. Наприклад, порізані скибочками яблука можна посипати цукром, корицею і запекти — вийде чудовий десерт. Тушкована капуста буде ароматною, якщо на початку приготування кинути в сильно розігріту олію 20—30 бутончиків гвоздики (ідеальне поєднання, спробуйте). Молоко, желатин і ванілін перетворюються на цукерки. Додайте в какао дрібку крохмалю — отримаєте гарячий шоколад. Необмежена кількість фокусів. Навіть із найдешевшого (житнього) борошна з водою і спеціями вийде відмінний соус або оригінальна підлива. А красивий посуд і оригінальне оформлення зроблять привабливим навіть найпростіше меню.

Сканворд

Відповіді на сканворд у наступному номері.

СМАЧНОГО! Запіканка зі шпротами

Інгредієнти: банка шпротів, 150 г сиру, 2—3 цибулини, 6—7 картоплин, майонез, рослинна олія, сіль. Спосіб приготування: цибулю порізати кубиками, картоплю відварити і теж порізати кубиками. У попередньо змазану олією форму для запікання покласти цибулю, потім картоплю. Наступним шаром викласти шпроти (олію, що залишилася від шпротів, рівномірно розподілити зверху). Верх рясно змастити майонезом і зверху посипати тертим сиром. Запікати 20 хв.

Кальмари до картопляного пюре

Інгредієнти: кальмари (синьо-фіолетові, марокканські) — 4 штуки, майонез — 4 ст. л., велика цибулина — 1 шт., сіль за смаком, спеції рибні (трошки). Спосіб приготування: кальмари розморозити і кинути на хвилину в окріп. Зняти шкіру, почистити всередині й промити. Розрізати вздовж і нарізати смужками по 8—10 мм. Цибулину порізати напівкільцями по 3— 4 мм. Обсмажити цибулю до золотистого кольору, потім вкинути кальмари, швидко посолити й злегка посипати спеціями (не перебивати смак кальмарів), додати майонез і перемішати. Робити все потрібно дуже швидко на великому вогні. Накрити кришкою й тушкувати рівно 2 хвилини. Зняти з вогню і відкрити. Накрити можна, коли температура впаде нижче 60 градусів. Подавати краще з пюре.

WWW.VID.CN.UA


Äîðîã³, ëþá³, øàíîâí³ íàø³ æ³íêè!

Шановні жінки, берегині людських душ, Мадонни люблячих сердець!

Сердечно вітаю ю вас із найпрекраснінішим святом весни — Міжнародним жіноочим днем 8 березня.

Від імені трудового колективу ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» щиро вітаю вас зі святом 8 Березня, що знаменує собою прихід весни та здійснення омріяних надій і сподівань. З давніх-давен всі найкращі слова і високі почуття линули до жінки, всі героїчні справи та видатні звершення здійснювалися заради неї. Бо жінка — це любов, а на любові, як відомо, тримається світ. Ваша доброта і мудрість роблять суспільство благороднішим та світлішим, адже кожна справа, до якої долучається жінка, благословляється Богом. Нині залишається незмінним і нетьмяніючим вище покликання жінки — бути берегинею родинного вогнища та злагоди у своїй родині, миру в своїй державі та світі. Тож прийміть слова щирої вдячності за вашу невтомну працю, за вашу турботу і старання, за вашу любов. Хай доля повсякчас буде до вас доброю та всюди вас супроводжують радість і вдача, підтримка й увага близьких людей. Міцного здоров’я вам і вашим родинам, миру, злагоди і світлої радості на довгі та щасливі роки.

Від усієї душі бажаю вам жіночого щастя, любові й добра! Нехай поруч з вами завжди будуть гідні люди, а серед них чоловіки, з якими будуть не страшні будь-які негоди. Бажаю вам, щоб кожний день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і спокоєм. Я щиро вдячний вам за материнську турботу, ніжність та тепло жіночого серця, підтримку і мудрість. Залишайтеся завжди красивими, розумними, талановитими і головне — слабкими та чарівними, щоб ми, чоловіки, відчували себе сильними та мужніми. Щастя вам і кохання! Зі святом вас!

З повагою Голова Наглядової Ради ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» Ніна БАС

Депутат міської ради Сергій ВАКУЛЕНКО

Яскрава палітра жіночих талантів

9 березня відзначає своє 70-річчя директор Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту

В’ячеслав Григорович Зеленський.

Майже 30 років очолює В’ячеслав Григорович залізничний ліцей, з його ім’ям пов’язані успіхи і досягнення цього навчального закладу. Колектив ліцею щиро вітає свого керівника з ювілеєм і адресує йому свої найкращі побажання: Бажаєм вам, як ювіляру, Ба Подовше не ставати старим, По В родині — злагоди і миру, Узимку — теплої квартири, Уз Усмішок ввечері і зранку, Ус Смачного хліба до сніданку. См А головне — це щоб довіку Лишатись гарним чоловіком! Ли

Наше весняне сонечко

Ольга Величко

Веснянки

Нагадуємо, що фотографії можуть бути на будь-які теми, в електронному та паперовому вигляді. Головне, щоб вони передавали весняний настрій. І, як завжди, кілька рядків, що супроводжують ваші весняні почуття. Наша адреса: м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 50 А. E-mail: chvidom@ ukr.net. Тел. 626-631

е аз т

а ст

на

ш

а

г

ПАРТНЕР КОНКУРСУ

ог о мі

Чернігівська міська газета «Чернігівські відомості». Засновник — Чернігівська міська рада. Свідоцтво про державну реєстрацію ЧГ № 042 від 28 лютого 1994 року. Виходить щосереди. Ціна договірна. Місячний тираж 24270.

М

ов весняні квіти, розквітають на щорічному ярмаркувиставці «Що може жінка!» таланти та здібності чернігівських жінок. Роздивляючись експозиції жінок — майстрів-вишивальниць, в’язальниць, дизайнерів, художників, дивуєшся різноманітності інтересів представниць кращої половини людства.

Жінки здатні перетворити кожен клаптик тканини, кожну нитку, кожну намистинку у витвір мистецтва. Вони знаходять у творчості відпочинок і задоволення. Кожної весни «слабка стать» пропонує всім чернігівцям подивитися, на що здатні її працьовиті руки, чим відігрівається її душа, як вона намагається зробити наше життя різнокольоровим. Цього року ярмарок змінив місце свого проведення. Це додало хвилювання і господарям, і гостям міського Палацу культури. Зрозуміло, більше переживали організатори, які доклали багато зусиль, щоб свято жіночих талантів пройшло на високому рівні. Цікава культурна програма: виступи аматорських колективів, майстер-класи, показ мод, зустрічі з талановитими жінками нашого міста. Все це додало, безперечно, гарного настрою як учасницям, так і всім, хто завітав на виставку. На ярмарку є на що подивитися і чому повчитися. Жінки своїм прикладом доводять, що можуть бути красивими, діловими, енергійними, активними одночасно. Чоловіки тільки дивуються: коли ці красуні все встигають? Майстрині, як кажуть, на всі руки! На виставці можна придбати справжні ексклюзивні речі, що стануть чудовими подарунками улюбленим та найдорожчим коханим, мамам та бабусям. Очі розбігаються від краси. А головне, що в кожну річ, що представлена на виставці, жінки вклали часточку свого серця і душі. Весняний ярмарок — це не лише демонстрація жіночих талантів, це місце цікавих зустрічей та знайомств. Це кілька днів насиченого спілкування та обміну досвідом. Це гарний настрій та привітні посмішки, це привітання, подарунки та квіти. Все, без чого не буває свята. І жінки його створили, і не лише для себе, а й для всіх чернігівців. Марта ЄЛІСЄЄВА

Видавець: КП «Чернігівські відомості». Адреса: 14000, Чернігів, вул. Коцюбинського, 50 А. Директор-редактор Ірина Мокроусова. Фотокореспондент Юрій Павленко. E-mail: chvidom@ukr.net Адреса в Інтернеті: www.vid.cn.ua Телефони: директора-редактора — 614-687, заступника редактора — 635-397, бухгалтерії — 626-565, відділу реклами — 635-399, факс 626-631, дизайнера — 626-533. Код 14232122, р/р 26004240039 в ВАТ «Мегабанк» м. Харків, МФО 351629. Індекс: 61239.

Надія Бушай — народна майстриня

Редакція може не поділяти позиції авторів публікацій. За точність викладених фактів відповідальність несе автор. Листування з читачами тільки на сторінках газети. Рекламні матеріали позначені значком , , . Відповідальність за зміст рекламних матеріалів несе рекламодавець. Передрук матеріалів із газети «Чернігівські відомості» — тільки за погодженням з КП «Чернігівські відомості». Газету зверстано в комп’ютерному центрі КП «Чернігівські відомості». Надруковано у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м.Чернігів, пр-т Перемоги, 62.

Діловий партнер газети: УДППЗ «Укрпошта», Чернігівський поштамт ЦПЗ № 1

Чернігівські відомості (газета нашого міста) №9  

Газета міських новин «Чернігівські відомості» - це 32 сторінки цікавої та необхідної інформації, зручна телепрограма, офіційні та неофіційні...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you