Page 1

«Діла добрих оновляться, діла злих загинуть» Т. Шевченко

Всеукраїнська тижнева газета

№ 16 (1075) четвер, 17 квітня 2014 року

Виходить у Чернігові з грудня 1992 року Нагороджена орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня

Рекомендована ціна — 1 грн 50 коп.

КРИЗА

ГОЛОВНИЙ БАНКІР ОБЛАСТІ:

УКРІПИТИ ГРИВНЮ МОЖЕ ДОПОМОГА МВФ Коливання курсу національної валюти, які спостерігаються останнім часом, питання роботи банківських установ, а також загальна ситуація у фінансовій сфері привертають до себе увагу практично всіх громадян України. Пролити світло на ці питання мало засідання прес-клубу «Ділове слово», присвячене обговоренню ситуації на грошово-кредитному ринку Чернігівщини. Участь у ньому взяв начальник управління Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок.

Він нагадав, що банківську систему області представляють установи 52 комерційних банків України. Наразі у двох із них («Форум» та «Брокбізнесбанк») введені тимчасові адміністрації. Кредитний портфель банків складає близько 4,3 мільярди гривень. З початку року він зріс на 8,6%. Кожна третя кредитна гривня спрямов вується до підприємств оптов і роздрібної торгівлі, 9,3% вої — в переробну промисловість, 6 6,6% — підприємствам аграрн ного сектору, майже 4% — будів вельникам. Питома вага кредит населення становить понад тів 3 36%. На жаль, близько 9% кред дитів є проблемними. Зараз тривають весняноп польові роботи, і банківський с сектор області надає аграріям п посильну кредитну підтримку. З 3 місяці 2014 року їм видаЗа н 87,5 млн. грн. позик. но

Леонід Волошок

Всього за січень-березень банками області видано кредитів на суму 1221 млн. грн. Основним джерелом кредитних ресурсів банківської системи є вклади населення. Їх об’єм в банках області зараз становить 5,6 млрд. грн, або 86% від депозитних зобов’язань банків. За період з початку року вклади в національній валюті зменшились на 10,3%, в іноземній – на 13,5% (в доларовому еквіваленті). Як зазначив Леонід Волошок, це пов’язано із загальними негативними очікуваннями населення щодо економічної ситуації в державі. Окрім того, громадяни почали більш прискіпливо ставитися до банківських установ. Більшість банків області своєчасно виконують свої зобов’язання, але в деяких є проблеми, з приводу яких надходять відповідні скарги до управління Нацбанку. Леонід Волошок підкреслив: при розміщенні депозитів вкладники повинні розуміти, що високі відсотки і надійність не завжди сумісні. Зокрема, на цей час ставка за депозитом понад 26% може свідчити про проблеми з ліквідністю банку. Тим не менш, держава гарантує повернення вкладникам усіх депозитів розміром до 200 тисяч гривень незалежно від того, у яких банках вони розміщені. В управлінні Національного банку України в Чернігівській області функціонує телефон «гарячої лінії» – 4-00-09,

куди громадяни можуть звертатись з проблемними питаннями або для консультацій. Леонід Волошок також нагадав, що у зв’язку із законодавчими змінами з 1 липня 2014 року вводиться податок на дохід у вигляді процентів, отриманих за вкладами. У 2014 році не будуть оподатковуватись відсотки в сумі до 20 706 гривень. Розмір податку диференційований в залежності від суми доходу. Що стосується ситуації на валютному ринку, то вона визначається курсом долара. Наразі курс долара відображає реальну ситуацію в економіці України. Разом з тим, великі надії покладаються на транш Міжнародного валютного фонду, який може бути отриманий на початку травня поточного року. Є сподівання, що з його надходженням вартість гривні зросте. Разом з тим, повернення до курсу у 8 гривень за долар США навряд чи відбудеться, зазначив Леонід Волошок. Такий курс утримувався штучно через валютні інтервенції Національного банку України, однак нині регулятор відмовився від такої практики. Більш реальний курс, за оцінками експертів, лежить у рамках 10,5 – 11 гривень за долар.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності ОДА

У НОМЕРІ: «ПЕРЕЗРІЛІ» ЗАПИТАННЯ В НОВГОРОДІСІВЕРСЬКОМУ

РОСІЙСЬКІ ДИВЕРСАНТИ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

стор. р.

2

стор. р.

3

ГОТУЄМОСЬ ДО ВЕЛИКОДНЯ

стор. р.

ТУСК: «ПУТІН ЗУПИНИТЬСЯ ТАМ, ДЕ ДОЗВОЛИТЬ УКРАЇНА»

8, 9

стор..

10

ЯКЩО ВИ НАС ЧИТАЄТЕ — НЕ ЗАБУДЬТЕ ВЧАСНО ПЕРЕДПЛАТИТИ ГАЗЕТУ. БУДЬМО РАЗОМ! ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС — 33580


2

17 квітня 2014 року

Актуально АКЦІЯ

ВІЙНА І МИР

СБУ ЗАТРИМАЛА РОСІЙСЬКОГО ДИВЕРСАНТА

Під цим та іншими патріотичними гаслами близько 2 тисяч чернігівців та гостей міста мітингували в неділю на Красній площі за збереження територіальної цілісності України.

10 квітня на території Чернігівської області співробітники СБУ у взаємодії з Державною прикордонною службою затримали громадянина Росії Ч., який намагався на потягу «ПолоцькСімферополь» в’їхати в Україну для виконання диверсійних завдань. Як повідомили УНІАН у прес-центрі СБУ, під час особистого огляду у затриманого було виявлено 5 мобільних телефонів, 23 сім-карти, 17 сигнальних ракет та 5 пристроїв для здійснення пуску цих ракет, 2 військових квитка збройних сил РФ, 3 фотоапарати, 11 карт пам’яті для цифрового фотоапарата, таблицю позивних радіозв’язку.

У блокноті затриманого знайдено номер мобільного телефону офіційної особи ФСБ Росії – безпосереднього координатора диверсанта. Під час допиту затриманий зізнався у виконанні завдання в інтересах спецслужб РФ для дестабілізації ситуації у південних регіонах України, зокрема тероризування мирного населення.

ВІЙСЬКОВІ «НАКРИЛИ» ЩЕ ОДНОГО У п’ятницю, 11 квітня, поблизу розташування одного з підрозділів зенітної ракетної частини у Чернігівській області військовослужбовці затримали диверсанта. По це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. На телефон одного з офіцерів надійшов анонімний телефонний дзвінок з повідомленням, що поблизу розташування одного із зенітних ракетних підрозділів перебуває невідома особа, – розповіли у прес-службі. Як з’ясувалося, невідомий спостерігав за розташуванням підрозділу та проводив його зйомку на мобільний телефон. Офіцер ЗСУ разом з міліціонерами затримав цього чоловіка.

Під час проведення огляду автомобіля затриманого було виявлено малу саперну лопатку, бейсбольну биту, бінокль, мобільний телефон та зошит. Під час перегляду мобільного телефону виявлено супутникові зображення місцевості та інструкція з виготовлення вибухівки. В зошиті був зображений маршрут руху, – зазначили у відомстві. «Попередньо, мету перебування біля вищевказаного підрозділу цивільна особа пояснила вивченням дислокації військових частин, які були розформовані, та вивільнених військових містечок», – йдеться у повідомленні. Затриманого передано співробітникам СБУ.

«Українська правда»

«НАЦГВАРДІЯ» ГОТУЄТЬСЯ ДО ВІДСІЧІ ОКУПАНТАМ У ЧЕРНІГОВІ ТА ХЕРСОНІ Начальник штабу громадського об’єднання «Національна гвардія України» Володимир Волков вважає, що якщо Росія нападе на Україну, то з двох напрямків – з боку Херсона та Чернігова. Зокрема, Волков зазначив, що війська Російської Федерації не продовжать окупацію нашої країни у східних областях. «Ми, згідно з військовою стратегією, точно впевнені, що не буде вторгнення ані через Луганську, ні через Донецьку чи Харківську області», – наголосив громадський діяч. За його словами, в разі агресії бойові дії розгортатимуться під Херсоном та Черніговом. «Події будуть тільки в Херсоні і Чернігові. Ми бачимо, скільки військ зараз зі-

брано під Черніговом. Їм також потрібна дорога через Херсон на Миколаїв, Одесу до Придністров’я», – пояснив Волков. Разом з тим, він запевнив, що бійці громадської «Нацгвардії» готові захищати Вітчизну. «Наші хлопці знаходяться зараз в Херсоні. Ми до всього готові. У нас дуже багато людей – десятки тисяч», – заявив Волков. Нагадаємо, альянс НАТО оприлюднив супутникові фотографії, які підтверджують факт розгортання російських військ поблизу кордону з Україною. Фахівці нарахували на цих знімках близько 40 тисяч військових, поруч з якими розташовані танки, бойові бронемашини, артилерія і авіація. НАТО стверджує, що фотографії були зроблені в період з 22 березня по 2 квітня.

«Газета по-українськи»

ЩО СВЯТКУВАТИ СПІЛЬНО З АГРЕСОРОМ?! Традиційних святкувань у Сеньківці (Городнянський район), які б символізували невмирущу дружбу між Україною, Росією та Білоруссю, цього літа не буде. Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Журман. За його словами, нещодавно на адресу чернігівської ОДА надійшов лист від керівництва

«ОДНА-ЄДИНА СОБОРНА УКРАЇНА»

сусідньої Брянщини (Росія), в якому було запрошення взяти участь у спільному святкуванні, присвяченому «Року культури». «З огляду на військову агресію з боку Росії, ми ввічливо відмовили колегам з Брянська», – заявив з цього приводу Сергій Журман (а чому «ввічливо?», – ред.). Пан Журман додав також, що, якщо до червня ситуація на кордонах з агресором не владнається, святкові заходи у прикордонній Сеньківці будуть скасовані.

13 квітня зранку в центрі Чернігова на Красній площі зібралися представники місцевої самооборони, «Правого сектору» та просто небайдужі, які заявляли про свою готовність захищати місто від сепаратистів. Річ у тім, що напередодні поширювалася інформація, що проросійські сили готують мітинг та спроби захоплення держустанов в обласному центрі. Отже, щоб завадити можливим проросійським провокаціям, на Красній площі Чернігова о 10-й годині почали збиратися чоловіки в камуфляжі. Трохи згодом до них приєдналися і місцеві байкери. Проте сепаратисти так і не дали про себе знати. Мітинг розпочався о 12:00 виконанням національного гімну. Учасники тримали прапори України й плакати: «Україна – не Росія», «Єдина країна», а також гасло зі скороченою лайкою на адресу

президента Росії Володимира Путіна й карикатурою «А ти сподівався, що на коні?». Перед учасниками виступав голова інформаційного управління Української православної церкви Київського Патріархату, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. За його словами, у режиму Путіна немає шансів перемогти. «Він сіє неправду й ворожнечу», – сказав Євстратій. Голова обласної ради Микола Звєрєв розказав про реакцію у Брянську на непоступливість чернігівської влади щодо російської агресії. «Ми ще згадаємо, що Росія – то невеликий шматок нашої Київської Русі, а Московщина майже вся входила до Чернігово-Сіверського князівства», – зауважив промовець. «Орда стоїть навколо України і наступає на нас!» – наголосив сотник Народної Самооборони Володимир Федорок. Саме з монголо-татарською ордою порівняв він дії російських окупантів. Активісти самооборони Майдану закликали до єднання країни, збереження її цілісності, протистояння сепаратистам.

За матеріалами електронних ЗМІ, фото «ПіК»

НЕВІДОМІ РОЗТРОЩИЛИ ФАСАД ПОЧЕСНОГО КОНСУЛЬСТВА РОСІЇ Пізно увечері 13 квітня невідомі особи здійснили напад на приміщення почесного консульства РФ у Чернігові. В результаті нападу розтрощено фасад консульства: розбито скло в дверях та вікнах. Також невідомі обмалювали приміщення нецензурними побажаннями на адресу президента Російської Федерації.

Напад було здійснено о 22:30. Суму збитків наразі встановлюють. За словами помічника почесного консула РФ в Чернігові Юлії Євтушенко такий випадок був вперше у їхній діяльності, раніше все обмежувалось мирним пікетом та наліпками на дверях консульства. В консульстві інцидент пов’язують із нинішньою політичною ситуацією в Україні та відносинами з Росією.

«ПіК»

СКАНДАЛ

«ЯГНЯТИНУ ПО 543 ГРИВНІ ЗА КІЛО НЕ КУПУВАВ», – СТВЕРДЖУЄ АВЕРЧЕНКО Відомий чернігівський політик Сергій Аверченко, який віднедавна очолив Державне управління справами (ДУС), заперечує свою причетність до закупівлі для їдальні ДУС ягнятини по 543 гривні та італійського сиру по 351 гривень за кілограм. Про це повідомляє чернігівський сайт www.0462.ua. За словами Аверченка, дорогі продукти для офіційних заходів були закуплені, за попередніми даними, ще 8 січня, а він очолив управління 21 березня. «Це січневі дані. Я в той період не мав жодного відношення до Державного управління справами – був комендантом на Майдані. Я дав команду, щоб розібралися в цьому питанні», – зазначив Аверченко. В ситуацію втрутився і голова уряду. «Я вже звернувся до Генерального прокурора, щоб його відомство разом із слідчими «скуштували» ягнятину, яку хочуть купи-

ти для ДУС», – зазначив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на своїй сторінці в мережі «Твіттер». Раніше інший чернігівський сайт – «ПіК» – повідомляв з посиланням на «Вісник державних закупівель» про те, що підприємство «Гарант-сервіс», що входить у структуру Держуправління справами, 2 квітня, за результатами тендерів, уклало договори на поставку продуктів харчування на загальну суму 7 мільйонів гривень. У «меню» серед іншого згадуються ягнятина по 543 гривні за кілограм і сир по 351 гривні за кіло.

Олег МАРЧЕНКО


Область: день за днем «ПЕРЕЗРІЛІ» ЗАПИТАННЯ СТАВИЛИ ВЛАДІ У НОВГОРОДІ-СІВЕРСЬКОМУ Станом на 13 квітня у Новгород-Сіверському районі при владі залишалась команда Януковича (і це у прикордонному з країною-агресором районі!). І якби на місцях ці «професіонали» працювали ефективно, то місцеві жителі не переймалися б тим, чому надто повільно (як на революційний період та агресію Росії) проходять зміни голів РДА та їх заступників.

Звичайно, на все потрібен час, який летить дуже швидко. Разом з тим, поки що діючі можновладці сповна використовують його для вирішення особистих проблем і не надто стараються, щоб їх мала менше громада. Про це йшлося на форумі демократичних сил, який збирався у Новгород-Сіверському минулої неділі. Про деякі «досягнення старої владної команди досить емоційно говорили представники різних політичних сил та громадські активісти. Ось одна з цитат: «Дійшло до того, що навіть власні кошти батьків, які вони здають на харчування дітей, виявляються заблокованими, – обурювалися присутні. – Ми підготували лист від депутатів міськради, від батьків з проханням розблокувати рахунки…» Мова іде про заблоковані рахунки міської ради…

Не йшли ще в жовтні Як пояснив присутнім колишній заступник голови РДА з гуманітарних питань, а нині заступник міського голови Павло Плотніков, проблеми з казначейськими рахунками були вже торік. У жовтні на рахунках все «стояло». У грудні їх частково «закрили». А потім у січні-лютому все «зависало»… «Покращувачі» працювали так, бо ж результати нині всім відомі. Треба ж було «акумулювати» фінанси, щоб їх потім мільярдами могли Янукович, Пшонка та їм подібні вивезти до Росії (а нині купувати на них диверсантів, які чинять безлади в східних областях України). Виходу із ситуації, яку створила команда президента-втікача, чиновники в районах не бачать. Мовляв, казначейство – це такий банк, яким управляє Київ і який регулює всі грошові потоки в державі. Проблема при нинішньому безгрошів’ї, коли і в казні грошей не залишилось, і податки забрали на два роки наперед, дійсно дуже складна. Але навіщо створювати ще й додаткові блокування рахунків, як це допустили у Новгород-Сіверському? Не випадково ж виступаючі говорили про те, що така позиція дуже схожа на звичайний саботаж.

«Нечітко висловлена позиція голови РДА В’ячеслава Кауфмана дезорієнтує населення. Ми не розуміємо, кого підтримує В’ячеслав Маркович. Про це свідчить і його виступ у райгазеті. І ще приклад. Тиждень тому дізнався: вчителі міста збираються страйкувати через те, що уряд начебто знімає 20-відсоткову надбавку за вислугу. Я запевнив освітян, що цього не може бути. Я ж по 12 годин на добу працюю в Інтернеті і переконаний, що ані Яценюк, ні голова облдержадміністрації на таке не підуть. Хоч і є установка на рівні районів шукати можливості економії коштів. Але не таким же чином, щоб ущемити вчителів. Кому вигідно розпускати такі чутки? Став розбиратися – виявилося, що вони «випливли» від фінансових керівників. Може, це робилося спеціально, щоб вийшли на площу вчителі, а потім їх зняти на камеру і подати картинку про те, що на кордоні з Росією «зріє невдоволення»? Хіба це не натяки на сепаратизм? У цьому ж ряду і питання державної символіки. Державні прапори лише на кількох установах. А на решті?! Голова райорганізації ВО «Батьківщина», депутат райради Олена Мовчан, яка вела зібрання, закликала присутніх робити все для того, щоб не знижувати хвилю національновизвольного піднесення, викликаного революцією гідності, завжди активно висловлювати свою позицію на різних заходах, через ЗМІ не лише для того, щоб змінити керівництво на місцях, а й систему, яка призвела до того, що влада відірвалася від народу, значною мірою стала злочинною. Олена Володимирівна також розповіла про те, як партії і громадські організації збирали продукти та інші матеріальні ресурси для підтримки військовослужбовців та прикордонників, закликала збирати гроші для закупівлі охоронцям кордону м’ясних продуктів.

Номенклатурна колода Не обійшлося також без закидів на адресу нинішніх посадовців, зокрема і тих, хто не побоявся прийти на форум: голови райради Олега Бондаренка та заступника голови Новгород-

Сіверської міськради Павла Плотнікова. Першого депутати обрали головою вже після лютневих подій, хоч той і був регіоналом. Другого затвердили депутати міськради. Хоча теж був у Партії регіонів, а ще – заступником голови РДА з гуманітарних питань. У нього найбільше допитувались, хто організовував поїздки бюджетників на Антимайдан. Той відповідав, що цим займалась… Партія регіонів. А РДА, виходить, ні при чому? Мабуть, так, якщо депутати міськради обрали Павла Плотнікова на «теплу» посаду. Навчилися на Новгород-Сіверщині перетасовувати номенклатурну колоду. Хоч, як правильно зауважив один з виступаючих, попрацювати за принципом «Ви мене не чіпайте, і я вас не чіпатиму» поки що діючому голові РДА навряд чи вдасться. Влада має бути змінена, а ті, хто вірою і правдою служили спочатку Кучмі, потім Януковичу – у першу чергу. Про це говориться і в листі, який надіслали з району активісти на адресу голови ОДА. Учасники форуму запрошували на свій захід народних депутатів та представників обласної влади. І туди таки завітав заступник голови облдержадміністрації Сергій Журман. Він щиро подякував жителям НовгородСіверщини та інших районів області за ґрунтовну підтримку Збройних Сил України, зокрема прикордонників. Зауваживши, що люстрацію треба проводити, але «не викидати» людей «на смітник», як це робила попередня влада. Бо ж серед керівників і спеціалістів є дійсно професіонали, які просто опинилися не в той час і не в тому місці. Є питання і щодо надання Новгород-Сіверському статусу міста обласного підпорядкування. У цьому нововведенні є як позитивні, так і негативні сторони. Жаль, що з цього питання не були попередньо проведені громадські слухання. Щодо вирішення кадрових питань, то планується скорочення 10 відсотків держслужбовців. Але поки що скорочуватимуть вакантні посади та ті, обов’язки яких переплітаються. Заступник голови ОДА детально відповідав на запитання присутніх активістів. А на завершення форуму всі присутні дружно виконали Гімн України.

Валерій МАГУЛА, фото автора

З Великоднем! Шановні земляки, 20 квітня увесь православний світ відзначатиме найбільше християнське свято. Вітаємо Вас з Великоднем! Воскресіння Христа – це торжество справедливості і перемоги добра над злом, це утвердження віри і надії у серці кожного християнина і великий дарунок Господньої любові. Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання, що достойні терпіння нагороджуються перемогою, а чесне життя увінчується славою. Хай Господь дасть нам мудрість для єднання сердець і помислів, бажань і праці задля добробуту України і нашого краю. Здоров’я, миру, поміркованості Вам і Вашим родинам на життєвих дорогах! Нехай любов Господня з ясних високостей в оселю Вашу зійде світлим гостем!

Колектив редакції «Сіверщини»

МАЙДАН

ШТАБ СПРОТИВУ НЕ ВИЗНАЄ ЖОДНИХ «СМОТРЯЩИХ» «Обласний штаб спротиву не визнає жодних кураторів чи «смотрящих» від якої б то не було політичної сили», – наголосили члени штабу Едуард Альохін, Василь Чепурний та Олександр Машир під час прес-конференції з приводу свідомого гальмування владою кадрових призначень. Василь Чепурний як керівник прес-служби обласного штабу наголосив на заяві штабу – у ній Майдан не визнає такими, що відповідають люстраційним вимогам, керівників обласних структур охорони здоров’я, служби автомобільних доріг, земельних ресурсів, СБУ, податкової, воєнкома тощо. А в міліції та прокуратурі зміни обмежилися заміною перших осіб, чого явно недостатньо для проведення змін. «Люди вимагають не просто зміни прізвищ, а зміни системи роботи. Проте сьогодні так само процвітають корупція і хабарництво», – наголосив керівник прес-служби штабу. Світлана Жимолостнова виступила з критикою начальника обласного управління охорони здоров’я Василькової. Під час засідання кожен член штабу висловився про наболіле. Едуард Альохін, наприклад, сказав: ««П’ята колона» із правоохоронних органів нікуди не поділась. Водночас нові кадри ставлять владу самоціллю, – складається враження, наче нова влада тільки присіла на стільчик старої влади, а та трохи відсунулась». Олексій Корж: «Мені в обличчя казали, що будуть вбивати за Майдан, ті, хто й досі служить у міліції. Зміни влади нема! Це також стосується СБУ і військового комісаріату. Якщо гальму-

ється створення територіальної оборони, – хай нам дадуть зброю, будемо самі себе захищати від російських окупантів…» Олександр Машир: «У нас претензії і до нової влади, бо зрушень нема. Повільно міняємо обличчя, але не систему. І міська влада, і обласна адміністрація не спрацьовують належно. І не треба нам «вішати на вуха» про професіоналів…» Володимир Поліщук: «За рішенням штабу буде виходити люстраційний листок і ми витягнемо за вуха корупціонерів та хабарників!» Ірина Березинець: «Штаб готує люстраційні списки чиновників, але вже зараз можу сказати, що начальник ДАІ створив систему, коли по 1200 гривень треба платити за права». Віктор Лазар: «Боролися за зміну системи, а цього ми не бачимо. Знову може бути, як у 2004 році, коли помаранчева влада створила ще більшу корупційну систему. Чому досі немає закону про люстрацію?» До речі, напередодні після бурхливого засідання штабу відбулася ще й термінова зустріч членів штабу з головою обласної державної адміністрації, прокурором області на начальником УМВС. Але, як бачимо, самі розмови напругу не знімають.

Василь ЧЕПУРНИЙ

КРИЗА

ПОЇДЕМО ЗА 2 ГРИВНІ У Чернігові подорожчав проїзд на найпопулярнішому маршруті – № 12.

А де ж моральна відповідальність? Про неї якраз і говорив депутат райради, громадський активіст Борис Домоцький.

3

ВІТАЄМО

ДЕ ЗМІНИ?

Виступає Олена Мовчан

17 квітня 2014 року

Під час форуму

З 14 квітня вартість проїзду в автобусах великої пасажиромісткості марки «Еталон» підвищено з 1,75 коп. до 2 грн. Підвищення перевізники обґрунтовують здорожчанням паливно-мастильних матеріа-

лів. Нагадаємо, раніше зросла вартість на маршрутах № 20 і 37. В міській раді пояснюють, що, згідно з договором з перевізниками, автобуси переходять у режим «маршрутного таксі», і тому мають право підвищувати вартість без переукладання договорів та без громадського обговорення.

«ПіК»


4

17 квітня 2014 року

Область: день за днем

АНАЛІТИКА

ХТО Є ХТО ПІСЛЯ МАЙДАНУ

1. Кадрові зміни серед керівників органів місцевої влади, їхня партійна приналежність

Протягом лютого – початку березня 2014 року владна вертикаль у Чернігівській області зазнала суттєвого переформатування. Подав у відставку голова обласної державної адміністрації, член Партії регіонів Володимир Хоменко, який обіймав цю посаду з 2007 року. Новим керівником Чернігівської ОДА було призначено депутата обласної ради з фракції ВО «Батьківщина» Володимира Івашка. Зміни торкнулися й керівництва обласної ради – написали заяви про звільнення голова ради Анатолій Мельник та його заступник Іван Коробка. Обласну раду очолив також представник ВО «Батьківщина» Микола Звєрєв. Його першим заступником став однопартієць і голова фракції в облраді Олександр Кодола. Після трагічних подій Євромайдану та самоусунення президента від керівництва країною, більшість голів райдержадміністрацій, районних рад та міських рад обласного значення вийшли з лав Партії регіонів. З голів трьох міст обласного підпорядкування Чернігівський міський голова Олександр Соколов є позапартійним, посади двох інших міських голів (Ніжина і Прилук) залишаються вакантними. Секретарями міських рад в Чернігові обрано голову фракції ВО «Батьківщина» Владислава Кухаря, в Ніжині голову фракції партії «УДАР» – Анатолія Лінника, в Прилуках голову фракції ВО «Свобода» – Дмитра Барнаша.

2. Зміна балансу політичних сил в області після подій Євромайдану Основною зміною у політичному житті області в результаті подій Євромайдану стало значне зменшення впливовості Партії регіонів. Подання заяв про відставку керівниками області супроводжувалося їх виходом з лав Партії регіонів. Наприкінці лютого 2014 року відбувся саморозпуск фракцій Партії регіонів у всіх районних та міських обласного значення радах, ряди партії покинули майже всі керівники РДА, районних рад та міських рад обласного значення. Після завершення Євромайдану найбільше в області посилилась впливовість ВО «Батьківщина». Представники партії отримали керівні посади в ОДА та обласній раді. Обласну організацію ВО «Батьківщина» очолює (в статусі виконуючого обов’язки голови) народний депутат України Валерій Дубіль. До цього керівником був депутат облради Олександр Кодола. Також зросла впливовість й інших активних учасників акцій

(ПОЛІТИЧНИЙ ПОРТРЕТ ЧЕРНІГІВЩИНИ ВІД «ОПОРИ») протесту, зокрема партії «УДАР». Найбільш активні та численні осередки обласної організації партії «УДАР» знаходяться у м. Чернігів (тут є фракція у складі міської ради, діє офіс ОО партії «УДАР», активісти партії беруть активну участь у подіях політичного життя), та м. Ніжин (члена партії обрано секретарем міської ради, є фракція у складі міської ради). Крім цього, новим головою Семенівської районної ради було обрано «ударівця» Василя Малковича. Обласну організацію ВО «Свобода» очолює Костянтин Лубенцов, координуючі функції здійснює також закріплений за областю народний депутат України від ВО «Свобода» Руслан Марцінків. Найбільший рівень впливовості партія має у містах: Чернігів (активний місцевий осередок на чолі із заступником голови ОО ВО «Свобода» Володимиром Поліщуком), Ніжин (активний міський осередок), Прилуки (активний міський осередок, партія має фракцію у складі міськради, секретарем міськради обрано голову фракції Дмитра Барнаша), а також у прилеглих районах. Обласна організація Радикальної партії Олега Ляшка в Чернігівській області не численна, майже не представлена в органах влади, а її активність ґрунтується на особистій діяльності Олега Ляшка під час його візитів до області. О. Ляшко має великий рівень популярності у своєму мажоритарному виборчому окрузі (Куликівський, Менський, Борзнянський, Бахмацький, Талалаївський та частина Ічнянського районів).

3. Утворення нових громадських ініціатив і політичних сил Найбільш активними та численними учасниками проведення Євромайдану на території області були представники ОО ВО «Батьківщина», партії «УДАР», ВО «Свобода», УНП «Рух», а також позапартійні громадські активісти, представники ОО «Демократичний Альянс» та ОО «Радикальна партія Олега Ляшка». Наразі представники цих політичних та громадських сил входять до складу обласного «штабу національного спротиву» та «Народної Ради» області. Євромайдан у Києві супроводжувався появою в Чернігівській області осередків нових організацій… «Правий Сектор» – його представники найбільш активні у м. Чернігів, меншою мірою – містах Ніжин і Прилуки. Після завершення силової фази протистояння під час Євромайдану організація заявила про своє структурування як політичної сили. Наразі активістами «Правого Сектору» активно поширюються заклики до громадян вступати в ряди «ПС». На початку березня 2014 року представники «ПС» увійшли до складу обласного «штабу національного спротиву», де активно беруть участь у обговоренні подальших планів дій обласної влади. ОО «Самооборона». Після завершення Євромайдану неформальні осередки організа-

ції було створено практично в усіх районах та містах обласного значення. ОО «Самооборона» розміщується в одному приміщенні з ОО «Правий Сектор», обидві організації підтримують зв’язки, а також із активістами ОО ВГО «Ніхто крім нас». Наразі діяльність «Самооборони» зводиться переважно до патрулювання разом із міліцією вулиць найбільших міст області (Чернігів, Ніжин, Прилуки) та кількох райцентрів з метою недопущення погіршення криміногенної обстановки. ОО ВО «Майдан». Організацію створено у січні 2014 року. До складу її керівних органів входять керівники всіх колишніх опозиційних партійних організацій області та відомі у м. Чернігів громадські активісти. До подій 18–22.02.2014 організація була одним з головних керівних органів Євромайдану в області, її місцеві осередки активно створювалися на районному рівні, розповсюджувалися членські квитки організації. Наразі організація активно не діє, але потенційно здатна відновити свою діяльність.

4. Ключові зміни у структурі правоохоронних органів (МВС, Прокуратура, СБУ) та судовій гілці влади станом на березень 2014 р. Протягом лютого-березня 2014 року начальниками правоохоронних та силових відомств області (УМВС України в області, УСБУ в області, прокурором Чернігівської області, прокурором м. Чернігів, начальником Ніжинського МРВ УМВС України в області) були подані рапорти про звільнення з роботи. Найбільший резонанс викликало призначення на початку березня 2014 року начальником УМВС України в області Олега Демченка. 12 березня 2014 у Чернігові ОО «Правий Сектор» було проведено мітинг протесту проти призначення О. Демченка (якому закидається координація «тітушок» у м. Харків) на посаду головного міліціонера та на підтримку на цю посаду кандидатури Валерія Костильова (заступника начальника УМВС України в області, уродженця Чернігівщини).

5. Позиціонування депутатів Верховної Ради України від області Внаслідок подій Євромайдану змінили своє політичне позиціонування і вийшли з лав Партії регіонів у Верховній Раді представники Чернігівщини Владислав Атрошенко, Іван Куровський і Микола Рудьковський (тепер усі позафракційні). Залишився у фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, який довгий час виступав з гострою критикою учасників Євромайдану.

6. Місцеві політики чи народні депутати від регіону, що мають наміри балотуватися на посаду Президента України Під час проведення на початку березня 2014 року у м. Київ V з’їзду Радикальної партії Олега Ляшка його делегатами було висунуто кандидатуру народно-

го депутата України О. Ляшка (позафракційний, обраний по виборчому округу № 208, Чернігівська область) у Президенти України на виборах у травні 2014 року.

7. Структура медіаринку в області і зміни в інформаційному просторі регіону після подій Євромайдану У кількісному вимірі структура медіа-простору області не змінилася. На Чернігівщині нараховується 18 телерадіоорганізацій (державних – 2, комунальних – 3, приватних – 13), здійснюють мовлення 29 телерадіоорганізацій загальнонаціонального мовлення, регулярно виходить у світ 79 місцевих періодичних друкованих видань (69 газет, 8 журналів, 2 збірники загальним разовим тиражем 830 тис. екземплярів). В Інтернетпросторі області представлені низка інформаційних ресурсів, серед яких найбільш популярними є «Високий Вал», «Події і Коментарі», «Сіверщина», «4ernihiv. info», «Час Чернігівський», «Чернігівський Монітор», «Чиста політика», «Gorod.cn.ua», «Північний Вектор». Інформація з даних інтернет-ресурсів має загальнообласний характер, їхні матеріали часто розміщуються на новинних сайтах місцевого рівня (переважно міста Ніжин, Прилуки, Н.-Сіверський, Ічня, Корюківка, Носівка, Бобровиця). Про спроби переділу медіа-ринку області інформації не з’являлося.

8. Зміни у структурах власності основних бізнес-груп регіону, наявність випадків перерозподілу власності, рейдерських атак тощо Станом на 10 березня 2014 року структура власності основних бізнес-груп області не змінювалась, перерозподілу власності не відбувається, про спроби рейдерських захоплень підприємств публічно не повідомлялося.

9. Випадки притягнення до відповідальності (дисциплінарної, адміністративної, кримінальної) за вчинення правопорушень представниками місцевої владної еліти Значний резонанс серед громадськості м. Чернігів викликало примусове демонтування за допомогою міліції намету учасників акції Євромайдан 25 листопада 2013 на центральній площі міста. Рішення про знесення прийняв Чернігівський окружний адміністративний суд, за поданням міської влади. Міська влада мотивувала позов тим, що на її адресу надійшло звернення від Чернігівського міського УМВС, в якому зазначено, що міліція не може гарантувати безпеку громадян та безпеку громадського порядку в місці проведення заходу. Комунальниками було вилучено апаратуру чернігівської ГО «Апельсин», яка встановила цей намет. Протягом всього Євромайдану активісти ГО вимагали повернення/відшкодування

вартості апаратури та притягнення до відповідальності посадових осіб, що санкціонували демонтування намету. Станом на 14 березня 2014 Прокуратура області посилаючись на Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час мирних зібрань» від 23.01.2014 року, закрила попереднє провадження відносно дій працівників міліції. ГО «Апельсин» продовжує оскаржувати це рішення у судах.

10. Позиція місцевих політичних еліт щодо подій Євромайдану та позачергових президентських виборів

Під час Євромайдану представники найбільших політичних сил в області – Партії регіонів, ВО «Батьківщина», партії «УДАР», ВО «Свобода» та УНП «Рух» брали активну участь у подіях на місцевому рівні. Керівниками ОО Партії регіонів організовувалися мітинги на підтримку влади у м. Чернігів та поїздки прихильників партії для участі у провладних мітингах до м. Київ. Наприкінці лютого 2014 року ОО Партії регіонів фактично припинила свою діяльність, фракції Партії регіонів (найбільшої політичної сили області) саморозпустилися, їх члени стали позафракційними або частково увійшли до складу новостворених депутатських груп у місцевих радах. Народні депутати України В. Атрошенко, І. Куровський та М. Рудьковський вийшли із парламентської фракції Партії регіонів та засудили спроби силового розгону акцій протесту. Керівниками обласних осередків ВО «Батьківщина», партії «УДАР», ВО «Свобода» та УНП «Рух» було створено обласний «штаб національного спротиву», який займався організацією протестних заходів. Також активну участь у протестах брали народні депутати України, обрані на території області, або закріплені за нею: В. Дубіль (фракція ВО «Батьківщина»), С. Аверченко (фракція партії «УДАР»), Р. Марцінків (фракція ВО «Свобода») та О. Ляшко (позафракційний). Під час Євромайдану однією з головних вимог організаторів мітингів протесту – керівників обласних осередків опозиційних партій та зазначених народних депутатів – було проведення дострокових парламентських та президентських виборів. Починаючи з 1 березня 2014 року, після загострення відносин України з РФ та зміщення фокусу суспільної уваги на події в АРК, ця тема ними активно не обговорюється (окрім О. Ляшка, який активно виступає за вибори та висувається кандидатом у президенти).

Громадська мережа «Опора»


ТЕЛЕТИЖДЕНЬ

17 квітня 2014 року

5

УВАГА! У телепрограмі позначено категорії художніх фільмів: (2) — перегляд неповнолітнім дозволено тільки разом із батьками або з їх дозволу; (3) — перегляд рекомендований тільки для дорослих. Фільми, де категорія не вказана, дозволені для перегляду широкою аудиторією.

Понеділок, 21 квітня УТ-1. 06.00, 07.00, 08.00 Новини. 06.10, 07.10, 08.10 Спорт. 06.15, 07.15, 08.15 Погода. 06.20, 06.40, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї. 07.20 Країна on-line. 07.40 Ера бiзнесу. 09.00, 21.00 Пiдсумки дня. 09.30, 13.55, 15.30, 17.50 Погода. 09.50 Клiп учасника ПКЄ2014. 10.05, 15.40 Громадське телебачення. 11.40 Творчий вечiр В.Крищенка "Десять заповiдей Господнiх". 14.05 Фестиваль-конкурс "Мiнi-свiт краси України 2013". 17.55 Про головне. 18.30 Х/ф "Лех Валенса". 21.30 Концертна програма "Святкова Великодня". 22.55 Лото «Трiйка», «Кено», «Секунда удачi». 23.00, 01.00 Пiдсумки. 23.25 Погода. 23.30 На слуху. 00.00 Вiд першої особи. 00.30 Країна on-line. 01.20 ТелеАкадемiя. Канал "1+1". 06.00 "ТСН-тиждень". 07.10 Х/ф "Гостя з майбутнього". 13.20 Х/ф "Красунчик". 17.15 "Вечiрнiй квартал 2014". 19.30, 01.40 "ТСН". 20.15 Х/ф "Острiв везiння". (2). 22.00 Х/ф "Звичка розлучатися". (2). 23.45 Х/ф "Я, робот". Канал "2+2". 06.00 М/ф. 06.10 "Обережно, модерн!"

06.55 Х/ф "Перехрестя". 09.00 Т/с "Дiльниця". 21.00 "ДжеДАI". 21.25 Х/ф "Шанхайський полудень". 23.35 Х/ф "Мегалодон". (2). 01.25 Х/ф "Два нулi". (2). Iнтер. 04.55 Х/ф "Пiп". 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини. 07.15, 08.10, 08.35 "Ранок з Iнтером". 09.20, 12.25 Т/с "Безсоння". 14.20 "Судовi справи". 15.15 "Чекай на мене". 18.05 "Стосується кожного". 19.00 Т/с "Поки станиця спить". 20.00 "Подробицi". 20.30 Т/с "Iнквiзитор". 23.50 Х/ф "Картковий будиночок 2". (2). 00.55 Х/ф "Заручниця 2". (2). ICTV. 06.00 Служба розшуку дiтей. 06.05 Свiтанок. 07.10 Надзвичайнi новини. 08.00 Факти тижня. 09.40 Х/ф "Чорнильне серце". 11.30 Х/ф "Бiблiотекар. У пошуках Списа Долi". 13.20 Х/ф "Бiблiотекар 2. Повернення до копалень царя Соломона". 15.05 Х/ф "Бiблiотекар 3. Прокляття чашi Iуди". 16.55 Х/ф "Люди в чорному". 18.45 Факти. Вечiр. 19.25 Надзвичайнi новини. 20.15 Х/ф "Люди в чорному 2". 21.55 Х/ф "Люди в чорному 3". 23.50 Х/ф "Шоу починається". (2). 01.30 Х/ф "Дiстати коротуна". (2).

Вівторок, 22 квітня УТ-1. 06.30, 07.00, 08.00 Новини. 06.40, 07.10, 08.10 Спорт. 06.45, 07.15, 08.15 Погода. 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї. 07.20 Ера будiвництва. 07.25 Країна on-line. 07.40 Ера бiзнесу. 09.00, 21.00 Пiдсумки дня. 09.25, 13.40, 18.00, 21.30 Погода. 09.50, 18.50 Час-Ч. 10.00 Право на захист. 10.30, 16.05, 19.55 Громадське телебачення. 12.00, 15.00, 18.20 Новини. 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт. 12.40 Т/с "МонтеКрiсто". 13.45 Свiтло. 14.10 Вiкно до Америки. 14.35 Euronews. 14.55 Дiловий свiт. 15.15 Брифiнг КМУ. 15.45 Українського роду. 19.00 Передвиборнi агiтпрограми кандидатiв на пост Президента України. 21.40 Шустер Live. Буднi. 22.55 Лото «Трiйка», «Кено», «Максима». 23.00, 01.00 Пiдсумки. 23.25 Погода. 23.30 На слуху. 00.00 Вiд першої особи. 00.30 Країна on-line. 01.20 ТелеАкадемiя. Канал "1+1". 06.00 Служба розшуку дiтей. 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.45 "ТСН". 06.45, 08.05, 09.10 "Снiданок з 1+1". 10.00 "Шiсть кадрiв". 10.50 Х/ф "Травневий дощ". 12.40 Х/ф "Величне столiття. Роксолана". 14.45 Х/ф "Спортлото 82". 16.45 "ТСН. Особливе". 17.10 Т/с "Фатмагюль". 20.40 "Секретнi матерiали". 20.55 "Чистоnews".

21.10 Т/с "Кухня. Новий сезон". 22.15 "Мiняю жiнку 9". 00.10 Х/ф "Лiкар мафiї". (2). 01.00 Х/ф "Острiв везiння". (2).

Новий канал. 06.00 Х/ф "Гремлiни 2". 07.40 Х/ф "Брати Грiмм". 09.50 Х/ф "Людина-павук". 12.10 Х/ф "Людина-павук 2". 14.55 М/ф "Монстр у Парижi". 16.50 М/ф "Iван-царевич i Сiрий Вовк". 18.40 Уральськi пельменi. 20.00 Ревiзор. 22.45 Пристрастi за Ревiзором. 00.05 Педан-Притула шоу. СТБ. 05.30 "Чужi помилки". 06.10, 16.00 "Усе буде добре!" 08.05, 18.30 "Неймовiрна правда про зiрок". 09.20 Х/ф "Жiноче царство". 12.50, 20.00 "Слiдство ведуть екстрасенси". 13.50 "Битва екстрасенсiв 13". 18.00, 22.00 "Вiкна-новини". 21.00 Т/с "Швидка допомога". 22.25 "Детектор брехнi 5". 23.40 Х/ф "Звiдки беруться дiти?" (2). 01.10 Нiчний ефiр. Канал "Україна". 06.30 Подiї тижня. 07.15 Х/ф "Крутий". 09.00 Т/с "Вiдбиток любовi". 13.00 Х/ф "Коханець для Люсi". 15.00 Т/с "Пiти, щоб повернутися". 19.00 Подiї. 19.45 "Говорить Україна". 21.00 Д/ф "Планета мавп. Куди зникають розумнi дiти". 22.30 Х/ф "Форсаж". (2). 00.30 М/ф "Бунт вухатих". ТЕТ. 06.00 Приколи на перервi. 06.25, 09.30 М/с "Маша i ведмiдь". 06.50 М/с "Шоу Гарфiлда". 18.45 Факти. Вечiр. 20.15 Дiстало! 21.20 Свобода слова. 00.10 Х/ф "Пiдривники". (2). Новий канал.

06.00 М/ф. 06.10 "Обережно, модерн!" 06.30 Х/ф "Торпедоносцi". 08.30 Т/с "План Б". 16.30 Т/с "Солдати 15". 18.30 "Новини 2+2". 19.00 Т/с "Пильна робота". 21.00 "ДжеДАI". 21.25 Лiга чемпiонiв УЄФА. «Атлетiко» — «Челсi». 23.40 Про Лiгу чемпiонiв. 00.45 Х/ф "Мегалодон". (2).

05.45, 06.30 Kids’ Time. 05.50, 06.35, 14.05 М/с "Панда кунг-фу". 07.00 Пiдйом. 08.00, 19.00 Т/с "Воронiни". 09.00, 17.00 Т/с "Не родись вродливою". 09.55, 00.10 Т/с "Щасливi разом". 15.00 Т/с "Вiолета". 16.00 Т/с "Татусевi дочки". 18.00 Репортер. 18.20 Абзац! 22.00 Закутi. 01.10 Т/с "Друзi". 01.30 Х/ф "Жертви вiйни". (2).

Iнтер.

СТБ.

Канал "2+2".

05.25 Т/с "Повернення Мухтара 2". 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини. 07.15, 08.10, 08.35, 09.20 "Ранок з Iнтером". 10.00, 12.25, 20.30 Т/с "Iнквiзитор". 13.45, 14.20 Д/с "Слiдство вели..." 15.00 "Судовi справи". 15.55 "Сiмейний суд". 16.50 Т/с "Жiночий лiкар". 18.05 "Стосується кожного". 19.05 Т/с "Поки станиця спить". 20.00 "Подробицi". 23.50 Т/с "Картковий будиночок 2". (2). 00.55 Х/ф "Посередники". ICTV. 05.50 Свiтанок. 06.50 Т/с "Опери". 08.45 Факти. Ранок. 09.15, 19.25 Надзвичайнi новини. 09.55 Т/с "Прокурорська перевiрка". 12.05, 13.20 Х/ф "Кiлери". 12.45, 15.45 Факти. День. 14.30, 16.15 Т/с "Бомбила. Продовження". 16.50 Т/с "Братани 2".

07.20 М/с "Лалалупси". 07.45 Мультик із Лунтиком. 08.20 М/с "Черепашкимутанти нiндзя". 08.50 М/с "Тiмон i Пумба". 09.15 М/ф "Сердитi пташки". 09.55 М/ф "Хоробрик — пернатий спецзагiн". 11.10 Х/ф "Програма захисту принцес". 12.50 Вiталька. 15.10, 21.00 Країна У. 17.15, 20.00 Т/с "Кухня". 18.10, 22.50 Т/с "Свiтлофор". (2). 19.05 Розсмiши комiка. 21.55 6 кадрiв. 23.45 Дурнєв+1. 00.10 Надто грубо для Ю-туба. 00.40 Мiж нами. 01.40 Свiт навиворiт 3. Танзанiя, Ефiопiя.

Канал "Україна". 06.00 Т/с "Оса". 07.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї. 07.15 Ранок з Україною. 09.10 Т/с "Пiти, щоб повернутися". 13.00, 19.45 "Говорить Україна". 14.10, 15.20, 17.10 Т/с "Слiд". 18.00 Т/с "Сашка". 21.00, 22.30 Т/с "Особиста справа". 22.00 Подiї дня. 23.30 Т/с "Глухар". ТЕТ. 06.00 Приколи на перервi. 06.25, 09.30 М/с "Маша i ведмiдь".

НТН. 05.55 Т/с "Росiйський хрест". 09.25 Х/ф "Спокута". 11.10 Х/ф "Невiрнiсть". 12.40 Т/с "УГРО 5". 16.40 Т/с "Зоннентау". 23.45 Т/с "Банши". (3). 00.45 Т/с "NCIS: полювання на вбивцю". (2). 01.30 Т/с "Мертва зона". (2).

5 канал. Тонiс. 06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30 Час. Важливо. 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15 Бiзнесчас. 06.55, 11.35 Тема/Хронiка тижня. 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин. 07.25, 08.25, 17.15, 22.45, 23.50 Погода в Українi. 07.40 Автопiлот-новини. 07.45, 18.20, 23.40, 00.20 Час спорту. 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах. 08.15, 08.35, 19.45, 22.40, 23.25, 23.35 Тема/ Хронiка дня. 08.45 Трансмiсiя-новини. 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси. 08.55, 16.10 Погода у свiтi. 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент. 10.35 Велика полiтика. 06.50 М/с "Шоу Гарфiлда". 07.20 М/с "Лалалупси". 07.45 Мультик із Лунтиком. 08.20 М/с "Черепашкимутанти нiндзя". 08.50 М/с "Тiмон i Пумба". 09.15 М/ф "Сердитi пташки". 09.55 Єралаш. 10.20, 21.00 Країна У. 12.10, 21.55 6 кадрiв. 13.30 Т/с "Крем". 14.20 Панянка-селянка. 15.10 Вiталька. 16.00 Дайош молодьож! 17.15, 20.00 Т/с "Кухня". 18.10, 22.50 Т/с "Свiтлофор". (2). 19.05 Розсмiши комiка. 23.45 Надто грубо для Ю-туба. 00.40 Мiж нами. 01.40 Свiт навиворiт 3. Танзанiя, Ефiопiя. 5 канал.

06.00 "Чужi помилки". 06.45, 16.00 "Усе буде добре!" 08.45, 18.30 "Неймовiрна правда про зiрок". 10.05 Х/ф "Звiдки беруться дiти?" 11.45, 20.00 "Слiдство ведуть екстрасенси". 12.35, 00.50 "МайстерШеф 3". 18.00, 22.00 "Вiкна-новини". 21.00 Т/с "Швидка допомога". 22.25 "Кохана, ми вбиваємо дiтей".

11.15, 20.00, 01.15, 01.35 Час. Пiдсумки дня. 12.35 Новинометр. 15.35 Новини Київщини. 16.35 Машина часу. 17.35, 00.35 У кабiнетах. 18.10, 00.00 Мiсцевий час. 18.35 Територiя закону. 19.00 Час новин, 1 блок. 19.20 Час новин, 2 блок. 21.40 Час-тайм. 22.10 Тема/Хронiка.

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 18.55, 22.30, 23.30, 00.30 Час. Важливо. 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15 Бiзнес-час. 06.40, 18.10, 00.00 Мiсцевий час. 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси. 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин. 07.15, 08.15, 08.35, 13.10, 18.35, 19.45, 22.10, 22.45, 23.25, 23.35 Тема/Хронiка дня. 07.20 Час економiки. 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Українi. 07.40 Автопiлот-новини. 07.45, 18.20, 23.40, 00.20 Час спорту. 07.55, 09.10 Погода на курортах. 08.45 Трансмiсiя-новини. 08.55, 16.50 Погода у свiтi. 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент. 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15 Час. Пiдсумки дня.

«Сіверщина» — газета вашої сім’ї!

06.00 "Свiт за тиждень". 06.25 Х/ф "Пiдкидьок". 07.40, 23.50 "Кумири". 09.00 Тлумачення сновидiнь. 09.30 Захоплююча зоологiя. 10.00 Х/ф "Свєтiк". 11.45 Пiснi нашого кiно. 13.00 Народженi вбивати. 14.15 Дикi кiшки Трента Барклi. 16.00 "Весна прийшла". Творчий вечiр Наталi Бучинської и Нiколо Петраша. 17.00 Слони, котрi бiжать. 18.00 Iкони тваринного свiту. 18.55 "Погода". 19.00 В гостях у Д.Гордона. 20.00 Пророки наукової фантастики. 21.00 Х/ф "Асса". 00.00 "Красивi та амбiцiйнi". (3). 02.00 Х/ф "Першi 9 1/2 тижнiв". (3). К1. 06.00 "Шеф-кухар". 06.30 "Top Shop". 07.30 М/ф. 08.20 М/с "Смiшарики". 15.35 Машина часу. 16.10 Трансмiсiя. 17.15 Драйв-новини. 17.35 Особливий погляд. 19.00 Час новин, 1 блок. 19.30 Час новин, 2 блок. 21.40 Час-тайм. 00.35 Територiя закону. НТН. 06.25 Х/ф "Наказ: вогонь не вiдкривати". 07.55 Т/с "Зоннентау". 15.00, 19.00, 21.40 "Свiдок". 15.15 Т/с "ДАІшники". 19.30 Т/с "Охоронець". 22.00 Т/с "Грабуй награбоване". (2). 23.45 Т/с "Банши". (3). 00.45 Т/с "NCIS: полювання на вбивцю". (2). 01.30 Т/с "Мертва зона". (2). Тонiс. 05.50 Х/ф "Кощiй Безсмертний". 07.00, 16.50 "Алло, лiкарю!" 09.00 Слони, котрi бiжать. 10.00, 20.00 Пророки наукової фантастики. 11.15 Вiчна загадка Страдiварi. 12.25 "Таємницi закулiсся". 13.10, 16.00 Захоплююча зоологiя. 13.45 "Кумири". 14.00 Iкони тваринного свiту. 15.00, 18.30, 21.00 "Служба новин "Соцiальний пульс". 15.15, 16.45, 18.55, 21.25 "Погода". 17.45 "Соцiальний статус: ваша пенсiя". 18.50, 22.40 "Економiчний пульс". 19.00 В гостях у Д.Гордона. 21.30 Queen. Рок покоролiвськи. 22.45 Монстри всерединi мене. 00.00 "Красивi та амбiцiйнi". (3). 02.00 Х/ф "Убивчий стриптиз". (3).

08.50 Х/ф "16 бажань". 10.25 Х/ф "Мама оголошує страйк". 12.10 Х/ф "Робiн Гуд". 14.40 "КВК-2014". 16.50 М/ф "Шрек 2". 18.20 "Звана вечеря". 19.20 "Орел i решка". 21.10 "Розсмiши комiка". 22.00 Т/с "Доктор Хаус". (2). 01.20 Х/ф "Холостяцька вечiрка у Лас-Вегасi". (2). Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт. 06.25 Сад. Город. Квітник. 06.40 Без проблем? 07.35 Чемпіон. 07.45, 15.45 Мульти-бульки. 07.55, 15.55 Потягуськи. 08.00 “Тиждень”. 08.50 Національний музей історії України. 09.00 Х/ф “Стара фортеця”. 10.05, 22.45 Гра долі. 10.20 Адреналін. 10.35 Захисник Вітчизни — рятувальник. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Телевізор. 11.50 Мультфільм. 12.00 Фабрика ідей. 12.30 Улюблена робота. 12.40 Віконечко. 13.20 Х/ф “Залишити слід”. 14.35 Мультфільм. 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня. 15.05 Погода в домі. 15.10 Дорога до храму. 15.25 Меломан. 16.00 Від щирого серця. 17.45 Зі скриньки “Дивовижного калейдоскопа”. 18.05 Ескулап. 18.25 Культур-ревю. 18.45 Вечірній променад. 19.20 Актуально! 19.35 Перевтілення. 20.10 Студія “Діалог”. 20.45 Вечірня казка. 21.00 Уряд на зв’язку. 21.30 Кримінал, обов’язок, право. 22.00 Економічний інтерес. 22.15 П’ятий вимір.

К1. 06.00 "Шеф-кухар". 06.30 "Top Shop". 07.30, 16.00 Т/с "Моя прекрасна няня". 09.00 М/ф. 09.20 М/с "Смiшарики". 09.50 Х/ф "Мама оголошує страйк". 11.40 Т/с "Усi жiнки — вiдьми". 13.20 Т/с "Дикий ангел". 15.00, 19.20 "Орел i решка". 17.30, 21.10 "Розсмiши комiка". 18.20 "Звана вечеря". 22.00 Т/с "Доктор Хаус". (2). 01.20 Т/с "Вiдчайдушнi домогосподарки". (2). Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт. 06.20 Культур-ревю. 06.35 Ескулап. 07.20, 19.35 Актуально! 07.45, 15.45 Мульти-бульки. 07.55, 15.55 Потягуськи. 08.00 Економічний інтерес. 08.15, 12.30 Улюблена робота. 08.30 Студія “Діалог”. 09.00 Х/ф “Стара фортеця”. 09.50 Гра долі. 10.05 Уряд на зв’язку. 10.35 Кримінал, обов’язок, право. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Релігії світу. 12.00 П’ятий вимір. 12.40 Мультфільм. 12.50 Пухнасті історії. 13.00, 16.00, 22.00 Новини. 13.20 Х/ф “Мій обранець”. 14.40 Мультфільм. 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня. 15.05 Погода в домі. 15.15 Чемпіон. 15.30 Без проблем? 16.15 Від щирого серця. 17.40 Кадрик-тур. 17.45 Зі скриньки “Дивовижного калейдоскопа”. 18.05 Партія з депутатом. 19.20 Невідомий Чернігів. 20.15 Розмова без нотацій. 20.45 Вечірня казка. 21.00 Діловий ритм. 21.30 Повір у себе. 22.30 Час змін.


6

17 квітня 2014 року

Середа, 23 квітня

УТ-1. 06.30, 07.00, 08.00 Новини. 06.40, 07.10, 08.10 Спорт. 06.45, 07.15, 08.15 Погода. 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї. 07.20 Країна on-line. 07.40 Ера бiзнесу. 09.00, 21.00 Пiдсумки дня. 09.50, 18.50 Час-Ч. 10.00 Включення з КМУ. 10.15 Уряд на зв’язку. 10.45, 16.05, 19.55 Громадське телебачення. 12.00, 15.00, 18.20 Новини. 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт. 12.35 Т/с "МонтеКрiсто". 13.30 Армiя. 13.40 "Таємницi успiху". 14.10 Шлях до чемпiонату свiту FIFA 2014. Бразилiя. 14.45 Euronews. 14.55 Дiловий свiт. 15.15 Брифiнг КМУ. 15.25, 18.00, 21.30 Погода. 15.35 Околиця. 19.00 Передвиборнi агiтпрограми кандидатiв на пост Президента України. 21.40 Шустер Live. Буднi. 22.50 Мегалот. 22.55 «Суперлото», лото «Трiйка», «Кено». 23.00, 01.00 Пiдсумки. 23.25 Погода. 23.30 На слуху. 00.00 Вiд першої особи. 00.30 Країна on-line. 01.20 ТелеАкадемiя. Канал "1+1". 06.00 Служба розшуку дiтей. 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.40 "ТСН". 06.45, 08.05, 09.10 "Снiданок з 1+1". 10.00 "Шiсть кадрiв". 10.25, 20.55 "Чистоnews". 10.40 "Красуня за 12 годин 2". 11.40 "Сiмейнi мелодрами 3". 12.40 Х/ф "Величне столiття. Роксолана". 14.40, 21.10 Т/с "Кухня. Новий сезон".

15.40 "Свати 5". 16.45 "ТСН. Особливе". 17.10 Т/с "Фатмагюль". 20.40 "Секретнi матерiали". 22.15 "Чотири весiлля 3". 00.05 Х/ф "Лiкар мафiї". (2). 01.00 Х/ф "Звичка розлучатися". (2). Канал "2+2". 06.00 М/ф. 06.15 "Обережно, модерн!" 07.00 Т/с "Солдати 15". 09.00, 18.30 "Новини 2+2". 09.30 Х/ф "Здоров’я бажаю". 11.10 Д/ф "У пошуках Нової Землi". 12.10 Д/ф "Таємниця вiрусу смертi". 13.10 Д/ф "Великi битви". 13.50 Д/ф "Великi катастрофи". 14.30 Д/ф "МІ-8". 15.20 Д/ф "Зафронтовi розвiдники". 16.00 Д/ф "Технодром". 16.30 Т/с "Солдати 17". 19.00 Т/с "Пильна робота". 21.00 "ДжеДАI". 21.25, 01.15 Х/ф "Морський пiхотинець 2". (2). 23.25 Х/ф "Крокодил". (2).

Новий канал.

Iнтер.

05.45, 16.00 "Усе буде добре!" 07.35, 18.30 "Неймовiрна правда про зiрок". 08.55, 09.45 "Зiркове життя". 10.40, 19.55 "Слiдство ведуть екстрасенси". 11.35, 00.10 "МайстерШеф 3". 18.00, 22.00 "Вiкна-новини". 21.00 Т/с "Швидка допомога". 22.25 "Хата на тата".

05.25 Т/с "Повернення Мухтара 2". 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини. 07.15, 08.10, 08.35, 09.20 "Ранок з Iнтером". 10.00, 12.25, 20.30 Т/с "Iнквiзитор". 13.45, 14.20 Д/с "Слiдство вели..." 15.00 "Судовi справи". 15.55 "Сiмейний суд". 16.50 Т/с "Жiночий лiкар". 18.05 "Стосується кожного". 19.05 Т/с "Поки станиця спить". 20.00 "Подробицi". 23.50 Т/с "Картковий будиночок 2". (2). 00.55 Х/ф "Мексиканець". ICTV. 05.20 Факти. 06.05 Свобода слова.

Четвер, 24 квітня УТ-1. 06.30, 07.00, 08.00 Новини. 06.40, 07.10, 08.10 Спорт. 06.45, 07.15, 08.15 Погода. 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї. 07.20 Ера будiвництва. 07.25 Країна on-line. 07.40 Ера бiзнесу. 09.00, 21.00 Пiдсумки дня. 09.35, 15.25, 18.00, 21.30 Погода. 09.55, 18.50 Час-Ч. 10.10 Книга.ua. 10.45, 16.35, 19.55 Громадське телебачення. 12.00, 15.00, 18.20 Новини. 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт. 12.40 Т/с "МонтеКрiсто". 13.35 Кордон держави. 13.50 "Надвечiр’я". 14.50 Euronews. 14.55 Дiловий свiт. 15.15 Брифiнг КМУ. 15.35 Ближче до народу. 16.05 Котрольна робота. 19.00 Передвиборнi агiтпрограми кандидатiв на пост Президента України. 21.40 Шустер Live. Буднi. 22.55 Лото «Трiйка», «Кено», «Максима». 23.00, 01.00 Пiдсумки. 23.25 Погода. 23.30 На слуху. 00.00 Вiд першої особи. 00.30 Країна on-line. 01.20 ТелеАкадемiя. Канал "1+1". 06.00 Служба розшуку дiтей. 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.35 "ТСН". 06.45, 08.05, 09.10 "Снiданок з 1+1". 10.00 "Шiсть кадрiв". 10.25, 20.55 "Чистоnews". 10.40 "Красуня за 12 годин 2". 11.40 "Сiмейнi мелодрами 3". 12.40 Х/ф "Величне столiття. Роксолана". 14.40, 21.10 Т/с "Кухня. Новий сезон".

08.45 Факти. Ранок. 09.15, 19.25 Надзвичайнi новини. 10.05, 13.20 Т/с "Прокурорська перевiрка". 12.45, 15.45 Факти. День. 13.30 Дiстало! 14.30, 16.15, 20.15 Т/с "Бомбила. Продовження". 16.50 Т/с "Братани 2". 18.45 Факти. Вечiр. 22.05 Кримiнальна Україна. 23.00 Х/ф "Я — легенда". (2). 00.50 Х/ф "Гуркiт грому". (2).

15.40 "Свати 5". 16.45 "ТСН. Особливе". 17.10 Т/с "Фатмагюль". 20.40 "Секретнi матерiали". 22.15 "Автомайдан. Фiльм об’єднання Вавилон’13". 22.55 "Пожежа в Будинку профспiлок. Фiльм об’єднання Вавилон’13". 00.00 Х/ф "Лiкар мафiї". (2). 00.55 Х/ф "Нокаут". (2). Канал "2+2". 06.00 М/ф. 06.15 "Обережно, модерн!" 07.00, 16.30 Т/с "Солдати 17". 09.00, 18.30 "Новини 2+2". 09.30 Х/ф "Мафiя безсмертна". 11.10 Д/ф "Битва за життя". 12.10 Д/ф "Сироватка правди". 13.10 Д/ф "Великi битви". 13.50 Д/ф "Великi катастрофи". 14.30 Д/ф "Вiтчизнянi гранатомети". 15.20 Д/ф "Зафронтовi розвiдники". 16.00 Д/ф "Технодром". 19.20 ЧУ. 20 тур. «Волинь» — «Металiст». 21.30 Огляд Лiги чемпiонiв. 22.00 Лiга Європи УЄФА. 1/2 фiналу. «Бенфiка» — «Ювентус». 00.05 Про Лiгу Європи. 01.00 Х/ф "Земля вампiрiв". (3). Iнтер. 05.25 Т/с "Повернення Мухтара 2". 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини. 07.15, 08.10, 08.35, 09.20 "Ранок з Iнтером". 10.00, 12.25, 20.30 Т/с "Iнквiзитор". 13.45, 14.20 Д/с "Слiдство вели..." 15.00 "Судовi справи". 15.55 "Сiмейний суд". 16.50 Т/с "Жiночий лiкар". 18.05 "Стосується кожного". 19.05 Т/с "Поки станиця спить". 20.00 "Подробицi".

05.45, 06.30 Kids’ Time. 05.50, 06.35, 14.00 М/с "Панда кунг-фу". 07.00 Пiдйом. 08.00, 10.00, 19.00 Т/с "Воронiни". 09.00, 17.00 Т/с "Не родись вродливою". 15.00 Т/с "Вiолета". 15.55 Т/с "Татусевi дочки". 18.00 Репортер. 18.20 Абзац! 22.00 Закутi. 23.05 Т/с "Щасливi разом". 00.05 Т/с "Друзi". 00.25 Х/ф "Ларго Вiнч 2". (2). СТБ.

Канал "Україна". 06.05 Остаточний вердикт. 07.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї. 07.15 Ранок з Україною. 09.10 Т/с "Пiти, щоб повернутися". 13.00, 19.45 "Говорить Україна". 14.10, 15.20, 17.10 Т/с "Слiд". 18.00 Т/с "Сашка". 21.00, 22.30 Т/с "Особиста справа". 23.50 Х/ф "Картковий будиночок 2". (2). 00.55 Х/ф "Час розплати". (2). ICTV. 05.50 Свiтанок. 06.50, 16.50 Т/с "Братани 2". 08.45 Факти. Ранок. 09.15, 19.25 Надзвичайнi новини. 10.05, 13.20 Т/с "Прокурорська перевiрка". 12.45, 15.45 Факти. День. 13.35 Кримiнальна Україна. 14.30, 16.15, 20.15 Т/с "Бомбила. Продовження". 18.45 Факти. Вечiр. 22.05 Клан. 23.00 Х/ф "Острiв доктора Моро". (2). 00.55 Х/ф "Смертельний список". (2). Новий канал. 05.45, 06.30 Kids’ Time. 05.50, 06.35, 14.05 М/с "Панда кунг-фу". 07.00 Пiдйом. 08.00, 19.00 Т/с "Воронiни". 09.00, 17.00 Т/с "Не родись вродливою". 10.00, 23.05 Т/с "Щасливi разом". 15.00 Т/с "Вiолета". 16.00 Т/с "Татусевi дочки". 18.00, 02.00 Репортер. 18.20 Абзац! 22.00 Закутi. 00.05 Т/с "Друзi". 00.25 Х/ф "Крутi хлопцi". (2). СТБ. 06.00, 16.00 "Усе буде добре!" 07.50, 18.30 "Неймовiрна правда про зiрок". 09.05 Х/ф "Птах щастя". 10.50, 20.00 "Слiдство ведуть екстрасенси". 11.50, 00.10 "МайстерШеф 3". 18.00, 22.00 "Вiкна-новини". 21.00 Т/с "Швидка допомога". 22.25 "Я соромлюся свого тiла". Канал "Україна". 06.00 Остаточний вердикт. 07.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї.

22.00 Подiї дня. 23.30 Т/с "Глухар. Повернення". ТЕТ. 06.00 Приколи на перервi. 06.25, 09.30 М/с "Маша i ведмiдь". 06.50 М/с "Шоу Гарфiлда". 07.20 М/с "Лалалупси". 07.45 Мультик із Лунтиком. 08.20 М/с "Черепашкимутанти нiндзя". 08.50 М/с "Тiмон i Пумба". 09.15 М/ф "Сердитi пташки". 09.55 Єралаш. 10.20 Одна за всiх. 12.10, 21.55 6 кадрiв. 13.30 Т/с "Крем". 14.20 Панянка-селянка. 15.10 Вiталька. 16.00 Дайош молодьож! 17.15, 20.00 Т/с "Кухня". 18.10, 22.50 Т/с "Свiтлофор". (2). 19.05 Розсмiши комiка. 21.00 Країна У. 23.45 Надто грубо для Ю-туба. 00.40 Мiж нами. 01.40 Свiт навиворiт 3. 5 канал. 06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30 Час. Важливо. 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15 Бiзнесчас. 06.40, 18.10, 00.00 Мiсцевий час. 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси. 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин. 07.15, 08.15, 08.35, 15.35, 18.35, 19.45, 22.40, 23.25, 23.35 Тема/ Хронiка дня. 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.45, 23.50 Погода в Українi. 07.40 Автопiлот-новини. 07.45, 18.20, 23.40, 00.20 Час спорту. 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах. 07.15 Ранок з Україною. 09.10 Т/с "Пiти, щоб повернутися". 13.00, 19.45 "Говорить Україна". 14.10, 15.20, 17.10 Т/с "Слiд". 18.00 Т/с "Сашка". 21.00, 22.30 Т/с "Особиста справа". 22.00 Подiї дня. 23.30 Т/с "Глухар. Повернення". ТЕТ. 06.00 Приколи на перервi. 06.25, 09.30 М/с "Маша i ведмiдь". 06.50 М/с "Шоу Гарфiлда". 07.20 М/с "Лалалупси". 07.45 Мультик із Лунтиком. 08.20 М/с "Черепашки-мутанти нiндзя". 08.50 М/с "Тiмон i Пумба". 09.15 М/ф "Сердитi пташки". 09.55 Єралаш. 10.20, 21.00 Країна У. 12.10, 21.55 6 кадрiв. 13.30 Т/с "Крем". 14.20 Панянка-селянка. 15.10 Вiталька. 16.00 Дайош молодьож! 17.15, 20.00 Т/с "Кухня". 18.10, 22.50 Т/с "Свiтлофор". (2). 19.05 Розсмiши комiка. 23.45 Надто грубо для Ю-туба. 00.40 Мiж нами. 01.40 Свiт навиворiт 3. 5 канал. 06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 18.55, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30 Час. Важливо. 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15 Бiзнес-час. 06.40, 18.10, 00.00 Мiсцевий час. 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Огляд преси. 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Час новин. 07.15, 08.15, 18.35, 19.45, 22.10, 22.45, 23.25, 23.35 Тема/Хронiка дня.

«Сіверщина» — газета вашої сім’ї!

08.45 Трансмiсiя-новини. 08.55, 16.10 Погода у свiтi. 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент. 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35 Час. Пiдсумки дня. 16.35 Зооакадемiя. 17.35 Арсенал. 19.00 Час новин, 1 блок. 19.30 Час новин, 2 блок. 21.40 Час-тайм. 22.10 Акцент. 00.35 Новини Київщини. НТН. 05.45 Х/ф "Ескадрон гусарiв летючих". 08.30 Ранковий "Свiдок". 09.00 "Випадковий свiдок". 10.00 Т/с "Мовчазний свiдок". 11.25 Т/с "Детективи". 13.00, 19.30 Т/с "Охоронець". 15.00, 19.00, 21.40 "Свiдок". 15.15 Т/с "Таємницi слiдства 3". 22.00 Т/с "NCIS: полювання на вбивцю 10". (2). 23.45 Т/с "Банши". (3). 00.45 Т/с "NCIS: полювання на вбивцю". (2). 01.30 Т/с "Мертва зона". (2). Тонiс. 06.00 "Таке спортивне життя". 06.30, 09.35, 15.00, 18.30, 21.00 "Служба новин "Соцiальний пульс". 06.55, 18.50, 22.35 "Економiчний пульс". 07.00, 16.50 "Алло, лiкарю!" 09.00 "Соцiальний статус: ваша пенсiя". 10.00, 20.00 Пророки наукової фантастики. 11.00 Queen. 12.25 "Моднi iсторiї". 13.10 Захоплююча зоологiя. 14.00 Монстри всерединi мене. 15.15, 16.45, 18.55, 21.25 "Погода". 16.00 Смертельна мiсiя: Мадагаскар. 17.50 Тлумачення сновидiнь. 19.00 В гостях у Д.Гордона. 21.30 Jimi Hendrix. 22.40 НЛО: факти i фальсифiкацiї. 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Українi. 07.40 Автопiлот-новини. 07.45, 18.20, 23.40, 00.20 Час спорту. 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах. 08.35 Драйв-новини. 08.45 Трансмiсiя-новини. 08.55, 16.10 Погода у свiтi. 09.35, 13.35, 14.35 5 елемент. 10.10, 10.35, 11.15, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35 Час. Пiдсумки дня. 16.35 Життя цiкаве. 17.35 Акцент. 19.00 Час новин, 1 блок. 19.30 Час новин, 2 блок. 21.40 Час-тайм. 00.35 У кабiнетах. НТН. 05.30 Х/ф "Даурiя". 08.30 Ранковий "Свiдок". 09.00 "Випадковий свiдок". 10.00 Т/с "Мовчазний свiдок". 11.20 Т/с "Детективи". 12.55 Т/с "Охоронець". 15.00, 19.00, 21.40 "Свiдок". 15.15 Т/с "Таємницi слiдства 3". 19.30 Т/с "Охоронець 2". 22.00 Т/с "Менталiст 5". (2). 23.45 Т/с "Банши". (3). 00.45 Т/с "NCIS: полювання на вбивцю". (2). 01.35 Т/с "Мертва зона". (2). Тонiс. 06.00 "Таке спортивне життя". 06.30, 09.30, 15.00, 18.30, 21.00 "Служба новин "Соцiальний пульс". 07.00, 16.50 "Алло, лiкарю!" 09.00 Тлумачення сновидiнь. 10.00 Пророки наукової фантастики. 11.00, 21.30 Jimi Hendrix. 12.25 Щоденник для батькiв. 13.10, 16.00 Смертельна мiсiя: Мадагаскар. 14.00, 22.40 НЛО: факти i фальсифiкацiї. 15.15, 16.45, 18.55, 21.25 "Погода". 17.45 "Соцiальний статус: вашi права i пiльги". 18.50, 22.35 "Економiчний пульс".

00.00 "Красивi та амбiцiйнi". (3). 02.00 Х/ф "Вдвiчi бiльше або нiчого". (3). К1. 06.00 "Шеф-кухар". 06.30 "Top Shop". 07.30, 16.00 Т/с "Моя прекрасна няня". 09.00 М/ф. 09.20 М/с "Смiшарики". 09.50 Т/с "Усi жiнки — вiдьми". 13.20 Т/с "Дикий ангел". 15.00, 19.20 "Орел i решка". 17.30, 21.10 "Розсмiши комiка". 18.20 "Звана вечеря". 22.00 Т/с "Доктор Хаус". (2). 01.20 Т/с "Вiдчайдушнi домогосподарки". (2). Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт. 06.20 Партія з депутатом. 07.20, 19.45 Невідомий Чернігів. 07.35 Актуально! 07.55, 15.50 Потягуськи. 08.00, 13.00, 16.00, 22.00 Новини. 08.30 Розмова без нотацій. 09.00 Х/ф “Хвилі Чорного моря”. 10.10 Повір у себе. 10.35 Діловий ритм. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Релігії світу. 12.00 Загадки археології. 12.25 Кадрик-тур. 12.30 Час змін. 13.20 Х/ф “Старша сестра”. 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня. 15.05 Погода в домі. 15.10 Ескулап. 15.30 Культур-ревю. 15.45 Мульти-бульки. 16.15 Від щирого серця. 17.45 Потішки, цікавинки, пізнавалки. 18.05 Серед тижня. 18.25 Без проблем? 18.45 Чемпіон. 19.20 180°. 20.10 Служба розшуку дітей. 20.15 Будьте здорові! 20.45 Вечірня казка. 21.00 Студія “Діалог”. 21.30 Доступно про доходи і збори. 22.30 Енергоманія. 19.00 В гостях у Д.Гордона. 20.00 Навколо свiту на повiтрянiй кулi. 00.00 "Красивi та амбiцiйнi". (3). 02.00 Х/ф "Вiкно у серце". (3). К1. 06.00 "Шеф-кухар". 06.30 "Top Shop". 07.30, 16.00 Т/с "Моя прекрасна няня". 09.00 М/ф. 09.20 М/с "Смiшарики". 09.50 Т/с "Усi жiнки — вiдьми". 13.20 Т/с "Дикий ангел". 15.00, 19.20 "Орел i решка". 17.30, 21.10 "Розсмiши комiка". 18.20 "Звана вечеря". 22.00 Т/с "Доктор Хаус". (2). 01.20 Т/с "Вiдчайдушнi домогосподарки". (2). Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт. 06.20 Сад. Город. Квітник. 06.35 180°. 07.20 Серед тижня. 07.45, 15.45 Мульти-бульки. 07.55, 15.55 Потягуськи. 08.00, 13.00, 16.00, 22.00 Новини. 08.30, 20.10 Служба розшуку дітей. 08.35 Будьте здорові! 09.00 Х/ф “Хвилі Чорного моря”. 10.05 Доступно про доходи і збори. 10.30 Студія “Діалог”. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Релігії світу. 12.00 Потішки, цікавинки, пізнавалки. 12.20 Удосвіта. 12.45 Гра долі. 13.20 Х/ф “Молода дружина”. 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня. 15.05 Погода в домі. 15.30 Сімейна кухня. 16.15 Від щирого серця. 17.45 Сонячні промінчики. 18.05, 19.20 МедіаКратія. 20.15 Дорогою знань. 20.45 Вечірня казка. 21.00 Ось така історія. 21.30 Чернігівська ліра. 22.30 Абетка здоров’я.


Україна і світ РОСІЯ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВИДАТИ ЯНУКОВИЧА Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка заявив, що не бачить підстав для видачі Україні Віктора Януковича.

«Ми не бачимо підстав для його видачі», – сказав генпрокурор РФ. Чайка зазначив, що російська сторона, як і раніше, вважає Януковича… легітимним президентом.

«За нашими даними, він не вчинив ніяких злочинів, і тому немає ніяких підстав для його екстрадиції», – додав Чайка. Як відомо, Янукович оголошений в міжнародний розшук за злочини проти людяності.

КОРАБЛІ НАТО ЙДУТЬ НА ДОПОМОГУ Ще два кораблі – один зі США та ще один із Франції — пройшли через протоку Дарданелли, не повідомивши кінцевий пункт їхнього призначення.

Про це повідомляє болгарське інформаційне агентство «Novinite». Згідно з анонсом турецької влади, через чорноморські протоки повинен був пройти лише есмінець ВМС США «Donald Cook». Це вже друге судно, відправлене Пентагоном з метою

«продемонструвати українцям підтримку» і заспокоїти союзників по НАТО. Однак приблизно через годину після того, як в Чорне море увійшов «Donald Cook», за ним пройшов великий розвідувальний корабель ВМС Франції «Dupuy de Lome».

СБУ ЗАБОРОНИЛА В’ЇЗД УЖЕ СОТНІ «ДРУЗІВ ПУТІНА» Більше 100 громадянам Російської Федерації, які підтримали рішення президента РФ Володимира Путіна щодо військової анексії Криму, заборонили в’їзд на територію України. Про це Служба безпеки України повідомила у відповідь на звернення нардепа Олександра Бригинця.

«Серед тих, кому заборонений в’їзд в Україну: помічник Путіна Глазьєв, віце-спікер Держдуми РФ Жириновський, член комітету Держдуми РФ з питань оборони та довірена особа Президента РФ Водолацький та інші високопосадовці РФ», – розповів депутат. За словами СБУ, прийняти рішення про заборону в’їзду в Україну самому Путіну та всім депутатам Ради Федерації поки є передчасним, бо потре-

бує додаткового опрацювання, у тому числі на засіданні РНБО, МЗС та парламенту.

УКРАЇНЦІ ПРОТИ СЕПАРАТИЗМУ! Абсолютна більшість українців, в тому числі у східних та південних областях, не підтримують сепаратистські ідеї. Про це свідчить опитування, проведене фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва». Так, ідею відокремлення області (регіону) від України та приєднання до іншої держави підтримали лише 8% (найбільше – на Донбасі, в Луганській та Донецькій областях – 18%, найменше – у Західному регіоні – 0,5%). Водночас 72% опитаних вважають, що існують серйозні загрози для України, протилежної думки дотримується лише 7,5%. Цю стурбованість поділяють жителі усіх регіонів України.

Найбільшими загрозами громадяни вважають: захоплення України або частини території іншими державами (48%), розпад України на кілька частин (43%) та економічний занепад (42%).

В той же час у Західному регіоні більше, ніж в інших, побоюються захоплення українських територій (63%), на Сході – економічного занепаду (58%), а на Донбасі – втрати керованості державою, хаосу (31%).

Про це повідомляє «Радіо Свобода». Два сюжети, що пройшли в один вечір на двох російських телеканалах, демонструють одну і ту ж людину, тільки в сюжеті каналу НТВ він виявляється інструктором «бойовиків» «Правого сектора», який постраждав

від рук антимайданівців, а в сюжеті каналу «Россия» – прихильником «федералізації України», якого побили якраз «бойовики» «Правого сектора». На НТВ актор зіграв роль громадянина «кількох держав», який привіз «Правому сектору» з Німеччини 500 тисяч євро і навчав їх акціям, основна мета яких – поранити якомога більше людей. На «России» та сама людина виявилася постраждалою від рук «Правого сектора», яких «завозили в місто автобусами влади України» і яким «в усьому підпорядковувалася» міліція.

Особливу «правду» образу «потерпілого від Майдану» в другому сюжеті додавала прив’язана на лікарняне ліжко георгіївська стрічка. В обох сюжетах героя звуть однаково: Андрій Петков. Російський публіцист Марат Гельман у соцмережі пише з цього приводу: «Я навіть не знаю, як коментувати. Зрозуміло, що смішно. Але одночасно так соромно, що навіть не хочеться вірити, що це можливо». Як відомо, державні ЗМІ Росії подають викривлену інформацію про Україну, штучно піднімаючи хвилю шовінізму в своїй країні.

7

ФЕДЕРАЛІЗАЦІЯ ПОРОДИТЬ «МАЛЕНЬКИХ ЯНУКОВИЧІВ» Федералізація країни може призвести до того, що в регіонах можуть з’явитися багато регіональних корумпованих лідерів. Про це в рамках проекту «Діалог зі сходом» заявив Прем’єрміністр України Арсеній Яценюк. «Не всі розуміють, що питання федералізації може призвести до того, що замість одного Януковича у нас буде багато «маленьких януковичів». Вони хочуть «маленьких януковичів» у кожній області. Ми на це не пі-

демо», – заявив він. Він пояснив, що уряд вже став на шлях децентралізації і передасть повноваження обласним радам. «Потрібно передати повноваження обласним радам, сформувати виконкоми. Ми ліквідуємо ОДА. Облради отримають через виконкоми можливості самі вирішувати проблеми області», – запевнив прем’єр. Як відомо, Арсеній Яценюк у п’ятницю проводив робочий тур по східних областях, в ході якого доводив позицію уряду до мітингувальників та «еліт» цих регіонів.

ЯЦЕНЮК ВІРИТЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРНЕТЬСЯ ДОДОМУ Україні необхідно два роки для стабілізації ситуації в економіці, прогнозує Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Про це він повідомив у прямому ефірі телепроекту «Діалог зі сходом» у п’ятницю. «Я дуже впевнено дивлюся в майбутнє. Нам треба два роки на стабілізацію ситуації в Україні. Ми її стабілізуємо і зробимо українців успішними та впевненими в завтрашньому дні», – сказав Яценюк.

Він зазначив, що нині перед Україною стоять дуже складні виклики, яких не було з часів проголошення незалежності, але прем’єр переконаний, що владі вдасться з ними впоратися. Крім того, Яценюк вірить, що Україна з часом відновить контроль над територією Криму. «Це питання швидко та просто не вирішиться, це правда. Однак я вас можу запевнити, що ще за нашого життя ті, хто захоплював Крим, вибачатимуться перед українським народом, і Україна відновить контроль над своєю територією в Автономній Республіці Крим», – сказав Яценюк.

РОСІЯ ШУКАЄ НАСТУПНУ ЖЕРТВУ Навіть найближчі союзники Росії не можуть бути впевнені, що Москва не зазіхне на їхню територію.

РОСІЙСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ СПІЙМАЛИ НА ЧЕРГОВІЙ БРЕХНІ Один і той же чоловік в сюжетах двох різних російських телеканалів виявився «активістом «Правого сектора»» та «постраждалим від дій його бойовиків».

17 квітня 2014 року

Про це на брифінгу в п’ятницю у Києві сказав директор департаменту інформполітики МЗС Євген Перебийніс. «Анексувавши Крим, Росія сьогодні перебуває у пошуку наступної жертви, свідченням чому є заяви окремих російських чиновників з територіальними претензіями до Казахстану», – заявив він. «На жаль, навіть найближчі союзники Москви не можуть бути впевнені, що завтра Москві не захочеться поласувати частиною їхньої території», – додав Перебийніс. Дипломат наголосив на тому, що на сьогодні практично всі міжнародні організації засудили військові дії Росії проти України та анексію Криму.

Однак, за його словами, Росія, будучи ізольованою у світі, продовжує ігнорувати оцінки світової спільноти та рішення впливових міжнародних інституцій. «Росія демонструє всьому світові своє зневажливе ставлення до системи міжнародних відносин, діючи за принципом «коли нам рішення вигідне, ми його визнаємо, коли ні — його для нас не існує»», – наголосив він. Натомість, як зазначив Перебийніс, РФ «вперто намагається замилити очі світові», аргументуючи свої дії сфальсифікованими даними волевиявлення населення Кримського півострова.

Довідка

Росіяни в Казахстані складають 24% населення. На півночі Казахстану майже 50% жителів – росіяни, а в деяких районах їх більшість.

МОЛДОВА У НЕБЕЗПЕЦІ Президент Чехії Мілош Земан закликає ЄС та НАТО негайно вжити запобіжних заходів, щоб застерегти Росію від подальшої ескалації в Україні, інакше наступною стане Молдова. Про це чеський президент заявив на конференції в Празі, присвяченій 10-літтю вступу Чехії до ЄС. За його словами, вторгнення

Росії в Україну може мати продовження – наприклад, окупацію сепаратистського регіону Молдови Придністров’я або навіть і всієї Молдови. «Витвориться ланцюгова реакція, якийсь ефект снігової кулі, котру буде важко без серйозних втрат зупинити», – вважає Мілош Земан. Він сподівається, що і НАТО і ЄС знайдуть відвагу, щоб застосувати кроки, які б зупинили Росію на шляху подальшої агресії Стор. 10 щодо України.


8

Готуємось до свята

17 квітня 2014 року

ВЕЛИКДЕНЬ: ІДЕЇ, СМАКОЛИКИ ТА Наприкінці тижня в такий хоч і не простий для країни час, українці мають змогу порадіти душею та трохи повеселитися всією родиною. Адже на нас чекає чудове свято, назва якому – Великдень. З добіркою наших ідей щодо декору свята, рецептів смачних страв, цікавих ідей та просто креативних нотаток ви зможете зробити ці дні яскравішими, хоча б у дрібних деталях…

ПРИКРАСИ

Квітчасті розписи Приклеїти засушені квіти на варені великодні яйця і покласти їх у киплячий відвар цибулиння.

Магічні візерунки Щоб досягти такого цікавого окрасу яєць, потрібно обгорнути яйця в тканину, наприклад, від старої непотрібної краватки, закріпити нитками і поварити 15 хвилин у воді з оцетом.

СТВОРЮЄМО ЧУДО-КРАШАНКИ Яке ж свято без традиційної крашанки!? Кожна родина, готуючись до Великодня, створює справжні шедеври, придумуючи різноманітні візерунки та експериментуючи з фарбами. Пропонуємо декілька цікавих ідей для створення справжніх чудо-крашанок.

Різнокольорові писанки

Вітражні яйця

Розвести харчовий барвник і тримати в ньому Для досягнення такого ефекту нам потрібні марля і цияйця, доливаючи трохи води у ємність через кож- булиння. Обвалюємо мокрі (попередньо зварені) яйця в б ні кілька хвилин (розбавляючи фарбу). цибулинні (лушпиння повинно бути дрібно нарізане). Потім ц загортаємо яйця міцно в марлю. Кожне яйце поміщаємо в з різні банки з барвниками. Чекаємо, скільки потрібно для р фарбування. Потім розрізаємо марлю, промиваємо і насуф хо х витираємо яйця. Результат приголомшливий!

Смугасті яйця Приклеювати на яйця частину стрічки перед кожним нанесенням нового шару фарби.

Серветка «Зайчик» Виготовити пасхального зайця з текстильних серветок можна за такою схемою.

ОРИГІНАЛЬНІ ІДЕЇ

Несподівані та смачні ідеї допожуть прикрасити стіл та т здивувати гостей.

Шоколадні яйця Робимо отвір в яйці, виливаємо вміст, добре все е промиваємо, заливаємо о розтоплений на водяній бані шоколад — і в холодильник! Цей смачний сюрприз з порадує не тільки маленьких учасників свята, а й дорослих!

Солодкі яйця з желе Треба взяти куряче яйце з досить міцною шкаралупою, обережно голкою або ножицями зробити отвір і вилити вміст яйця. Приготувати желе (інструкція з приготування зазвичай вказується на пакетику). За допомогою воронки залити желе в шкаралупу і поставити в холодильник для застигання. Перед подачею акуратно очистити яйце від шкаралупи і викласти на тарілку.

РОБИМО СВЯТО «БЮДЖЕТНІШИМ» Економічна ситуація змушує трохи затягти паски. Як можна зекономити і все ж таки не втратити яскравості свята? По-перше, не треба акцентувати увагу тільки на їжі. Перенесіть її на цікаве та оригінальне проводження часу: придумайте розваги для гостей та дітей, візьміть настільні ігри та зробіть своє свято активним та цікавим, щоб воно крутилося навколо розваг, а не столу. По-друге, можна зекономити на самих стравах. Не потрібно купувати дорогі іноземні продукти, купуйте українське – підтримуйте вітчизняного виробника. Не варто готувати десятки страв – головне, щоб все було зроблено з душею та було «здоровим» та свіжим. Готуйте самостійно, не потрібно купувати готові страви та паски в магазинах. Таким чином ви будете впевнені в свіжості страви та зможете дещо зекономити кошти. Також не варто витрачати гроші на декор – краще створити гарні речі для прикрашання вашого дому та столу своїми руками. Так ви зможете цікаво провести час зі своєю сім’єю та згуртувати її. А прикраси будуть найгарнішими в світі. Зробіть незабутнє свято власними руками. Бюджетне – далеко не прісне та безлике!

Творіть такі прості дива, що зроблять Ваше свято ще веселішим та яскравішим. До того ж, такі приготування можуть стати найкращим та найцікавішим заняттям для Ваших малюків та всіх членів родини. А щастя, усмішки та затишок — це найголовніші прикраси свята. Щасливого Великодня!

Підготувала Ольга КОВАЛЬ


Готуємось до свята

17 квітня 2014 року

9

ПЕЧЕМО ДОБРУ ПАСКУ

Спекти добру паску з давніх-давен вважалося найважливішим обрядом на Великдень, бо з того, якою вона спечеться, судили про долю всієї сім’ї. Багато жінок сьогодні бояться братися за випікання паски, але дарма. Головне – знати деякі правила її випікання та робити усе з любов’ю та гарним настроєм. Тоді паска вдасться обов’язково. Адже не може бути нічого смачнішого за запах хліба в хаті, особливо – на Великдень! Тож, берімось до роботи!

СЕКРЕТИ ВИПІКАННЯ 1. Пекти паски заведено в четвер напередодні Великодня. Перш ніж приступити до готування, приведіть в порядок і кухню, і свої думки. Під час приготування тіста важливо бути в сприятливому настрої: думати про хороше, нікуди не поспішати, не кричати і не сваритися. 2. Дріжджове тісто метеозалежне: воно любить тепло і не терпить холоду та протягів. Тому подбайте про комфортну температуру на кухні і заздалегідь розігрійте духовку. 3. Всі продукти потрібно дістати з холодильника заздалегідь: при змішуванні вони повинні бути кімнатної температури. 4. Правильні дріжджі – половина успіху. Для приготування пасок вибирайте живі дріжджі – вологі, схожі на шматочок пластиліну. З ними тісто вийде м’яким, насиченим крихітними бульбашками повітря. Перш ніж поставити опару, переконайтеся в свіжості дріжджів: вони повинні легко кришитися і приємно пахнути молоком. 5. Перед тим як замісити тісто, обов’язково просійте борошно: це ще одне правило легкого, повітряного тіста. 6. Щоб опара добре піднялася, поставте ємність з нею в миску з теплою (але не гарячою) водою і накрийте чистим рушником. 7. Вимішувати тісто для пасок потрібно руками. Причому досить довго – до тих пір, поки воно не буде з легкістю відставати від поверхні і від рук. 8. Щоб паски вийшли красивого золотистого відтінку, використовуйте свіжі сільські яйця з помаранчевим жовтком і додайте в тісто трохи куркуми. Для досягнення того ж ефекту підійде і шафранова настоянка: до 1 ч. л. меленого шафрану додайте 50 мл горілки, накрийте і настоюйте пару годин. 9. Для аромату можна додати в тісто трохи ваніліну, мускатного горіха, розтертого у ступці насіння кардамону або 2-3 ст. л. золотого рому. 10. Крім родзинок можна додати в тісто дрібно нарізану курагу, цедру цитрусових, будь-які цукати або подрібнені горіхи. Найкраще підійдуть мигдаль і фундук. 11. Форми для пасок змастіть маслом і вистеліть папером для випічки. На дно покладіть паперове коло діаметром трохи менше, ніж сама форма: так паску буде легше дістати після випічки. 12. Заповніть форми тістом на 1/3 об’єму і залиште в теплому місці до тих пір, поки його об’єм не збільшиться вдвічі. Чекати, поки тісто дійде до країв форми, не потрібно: у процесі випічки воно підніметься ще раз. 13. У нижню частину духовки поставте миску з водою, так паски вийдуть більш ніжними. Під час випічки дверцята духовки відкривати не можна: тісто може впасти і більше не піднятися. 14. Якщо середина ще сира, а зверху паски починають підгорати – прикрийте їх змащеною маслом фольгою або папером. 15. Щоб глазур не потріскалася, прикрашайте нею як слід остиглі паски. 16. Для легкого кислого присмаку в класичну білу глазур з яєчних білків і цукрової пудри можна додати трохи лимонного соку. 17. Паски з класичними білими шапками можна прикрасити візерунками з розтопленого шоколаду. Щоб отримати різнокольорові паски, можна влити в білу глазур кілька ложок бурякового, морквяного соку або соку, вичавленого з петрушки. 18. Замість банального фарбованого цукру і готових посипок з магазину використовуйте для прикраси пасок різнокольорові цукати, марципанові фігурки або навіть живі квіти.

Паска в хлібопічці

Інгредієнти 0,5 кг борошна вищого ґатунку, 200 мл молока, 70 г вершкового масла, 2 яйця і 1 жовток, 8 ст. ложок цукру, 2 ч. ложки сухих дріжджів, 50 г родзинок, 50 мл коньяку, куркума на кінчику ножа, 8 г ванільного цукру, кориця за смаком, кольорова посипка. Для глазурі: 1 склянка цукру, 1 яєчний білок. Приготування Промийте ізюм і залийте його коньяком на 30 хвилин, щоб він настоявся. У теплому молоці розведіть масло, ванільний цукор, сіль, спеції і залийте у форму. Потім помістіть туди розтерті з цукром яйця. Насипте просіяне борошно, а в центр борошна насипте дріжджі. Виберіть режим «Основний з родзинками, скоринка світла» або «Солодкий хліб, велика буханка».

Паска традиційна з цукатами Інгредієнти Борошно – 5,5 склянки, дріжджі – 50 г, молоко – 1,5 склянки, жовтки – 10 шт., білки – 3 шт., цукор – 1 склянка, масло – 250 г, родзинки – півсклянки, коньяк – 2 столові ложки, цукати – 2 столові ложки, цедра лимона – 3 чайні ложки, мускатний горіх – 1 чайна ложка, ванільний цукор – 3-4 чайні ложки, сіль – за смаком. Приготування Для приготування паски заварюємо півсклянки борошна в такій же кількості киплячого молока й розмішуємо до утворення еластичної маси. Дріжджі розводимо в половині склянки теплого молока, змішуємо з половиною склянки борошна і ставимо в тепле місце на 10 хвилин. Змішуємо заварене борошно з дріжджами. Накриваємо тісто для паски рушником, ставимо в тепле місце й чекаємо, поки воно підійде. Жовтки, цукор і сіль перетираємо в однорідну масу добіла. Половину цієї маси вливаємо у дріжджову суміш, додаємо чверть склянки борошна, вимішуємо й даємо підійти протягом години. Додаємо другу порцію жовтків із цукром і решту борошна. Місимо тісто, поки воно не відставатиме від рук. У готове тісто для паски вливаємо розтоплене й охолоджене масло, вимішуємо, додаємо прянощі й коньяк. Знову даємо тісту підійти. Тісто для паски перемішуємо й додаємо в нього родзинки й цукати, обвалявши їх у борошні. Викладаємо тісто у форми. Даємо тісту ще раз підійти у формочках. Змащуємо паски зверху яєчним жовтком і ставимо в духовку на 45 хвилин. Перевіряємо готовність дерев’яною паличкою. Робимо глазур: перетираємо білки з цукром. Змазуємо глазур’ю готові паски.

Паска «Горіхові рваники» Інгредієнти Тісто: борошно – 600 г, яйця курячі – 3 шт., молоко – 150 мл, дріжджі сухі – 2 ч. ложки, сметана – 3 ст. ложки, масло вершкове – 70 г, цукор – 6 ст. ложок, цукор ванільний – за смаком. Посипка: горіхи – 2 склянки, цукор, олія. Приготування Борошно змішати з сухими дріжджами. Яйця збити з цукром, молоком і сметаною. Вимішати, додати нарізане масло. Перемішати, влити у борошно. Добре вимішати і поставити у тепле місце на 50 хвилин. Вимішати і знову поставити у тепле місце на 1 годину. Розділити тісто на маленькі шматочки, як невеличкий горіх. Горіхи подрібнити скалкою. Кожен шматочок тіста вмочити в олію. Обкачувати в горіхах і складати у форму, пересипаючи кожен шар цукром. Заповнити так форму тістом і дати підійти 20 хвилин. Випікати протягом 50 хвилин при 180оС. Їсти, відриваючи по шматочку руками – вони будуть відділятися у місці, де було присипано горіхами.

Шоколадна сирна паска Інгредієнти Сир – 700г, вершки (35%) – 500 мл, гіркий шоколад – 200г, вершкове масло – 100г, цукрова пудра – 5 ст.л., волоські горіхи – 200г, свіжі ягоди (для прикраси). Приготування Шоколад поламати на шматочки, покласти в вогнетривку миску, влити 100 мл вершків і поставити на водяну баню. Готувати, помішуючи, до однорідності. Дати охолонути. Волоські горіхи порізати ножем. Решту вершків збити в міцну піну. Сир протерти через сито і розділити на 2 частини. Вершкове масло розм’якшити до кімнатної температури. В одну частину сиру додати 2/3 збитих вершків, половину вершкового масла і 3 ст. л. цукрової пудри. Збити міксером до отримання однорідної маси і змішати з половиною порізаних горіхів. У другу частину сиру покласти шоколад, масло, що залишилося, вершки і цукрову пудру. Ретельно перемішати, додати решту горіхів. Форму для паски вистелити попередньо змоченою у воді і викрученою тканиною, залишивши звисаючі кінці. Викласти шарами темний і білий сир. Накрити форму кінцями тканини. Зверху покласти невеликий вантаж. Залишити при кімнатній температурі на 2-3 год, переставити на ніч у холодильник. Перед подачею до столу перевернути паску на тарілку, акуратно зняти форму і тканину. Прикрасити свіжими ягодами.

Мигдальна паска

Інгредієнти Борошно – 1 кг, молоко – 2 склянки, дріжджі – 50-70 г, яйця – 5 шт., цукор – 1 склянка, вершкове масло – 300 г, мигдаль – 200 г, лимон – 1 шт., родзинки без кісточки – 1 склянка, сіль – за смаком. Приготування Молоко закип’ятити і охолодити до температури парного. У невеликій частині молока розмочити дріжджі, додавши 1 ст. л. цукру. Дати дріжджам піднятися. В молоко додати борошно, дріжджі. Накрити тісто рушником і поставити в тепле місце. Збити з цукром 5 жовтків, розтопити вершкове масло і дати охолонути. Додати жовтки і вершкове масло. Натерти цедру одного лимона і додати в тісто. Мигдаль подрібнити, додати у тісто для паски разом з родзинками і сіллю. Збити в стійку піну 5 білків і ретельно вимісити. Розкласти тісто у форми, змащені маслом і посипані борошном. Дати пасці підійти, змастити поверхню жовтком і посипати мигдалем. Випікати в ду духовці ц при р температурі р ур 180оС.

Підготувала Катерина МАХЛАЙ


10 Стор. 7

17 квітня 2014 року

Політика крупним планом

ТУСК: «ПУТІН ЗУПИНИТЬСЯ ТАМ, ДЕ ДОЗВОЛИТЬ УКРАЇНА»

В.о Президента Олександр Турчинов заявив у понеділок, що українська влада не виключає проведення референдуму щодо територіальної цілісності України.

Українці до сьогодні діяли раціонально, утримуючись від гострої реакції на дії сепаратистів. Але настав момент, коли українська держава повинна почати діяти рішуче. Про це заявив голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск, коментуючи початок проведення антитерористичної операції на сході України. Він наголосив, що погоджується з позицією української влади щодо «сприйняття сепаратистів на сході України як терористів». «Путін затримається там, де дозволить Україна. Тому Київ має взяти справи у свої руки і сам вирішувати, коли почне боротися за територіальну ціліс-

ність країни і які засоби він використовуватиме», – зазначив глава польського уряду. За його словами, жодна третя сторона не буде більше залучатися до оборони України, ніж це робитимуть самі українці. «Не потрібно очікувати, що США або Франція діятимуть щодо оборони України більше, ніж вона сама», – вважає Туск. Він додав, що ніхто не хоче залишити без покарання президента Росії Володимира Путіна, але й ніхто не хоче широкомасштабного конфлікту.

Туск висловив думку, що дії України у Криму без єдиного пострілу зараз стануть «сильною переговорною картою» українського уряду. «В очах міжнародної спільноти Україна стала країною, яка зробила усе можливе, аби уникнути конфлікту», – констатував глава польського уряду.

ТУРЧИНОВ ОГОЛОСИВ АНТИТЕРОР Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України. Про це у своєму зверненні заявив в.о. Президента України Олександр Турчинов. «Ми робили все, аби уникнути людських жертв. Але ми готові дати відсіч усім спробам вторгнення, дестабілізації та терористичним діям зі зброєю в ру-

ках. РНБО прийняла рішення розпочати широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України. Ми не дамо Росії повторити кримський сценарій у східному регіоні України», – заявив Турчинов.

Також він заявив, що кров, яка пролилась у містах Східної України, зокрема у Слов’янську, «пролилася на війні, яку проти України веде Російська Федерація». «Агресор не зупинився і продовжує організовувати заворушення на сході країни. Це не війна між українцями. Це штучно створена ситуація протистояння, яка має на меті послаблення та знищення самої України», – зазначив в.о. Президента.

АВАКОВ СТВОРЮЄ СПЕЦПІДРОЗДІЛИ З ПАТРІОТІВ Міністр МВС України прийняв рішення про створення спецпідрозділів із цивільного населення для боротьби з терористами. «В умовах інспірованих ззовні сепаратистських терористичних атак, створення бандитських формувань, що фінансуються з-за меж країни, загрози внутрішньому порядку та законності – мною ухвалено рішення про створення корпусу спецпідрозділів МВС на основі цивільних формувань по всій території країни», – заявив Арсен Аваков.

«Донецьк отримає свій спецпідрозділ, створений з патріотів країни та Донеччини. Луганськ – з луганчан. У Дніпропетровську буде створено спецпідрозділ «Дніпро». Миколаїв, Одеса, Херсон, Харків... – практично кожен регіон отримає можливість мати такий стабілізаційний спецпідрозділ», – додав він.

«Спочатку схід і південь, потім центр і захід країни», – зазначив Аваков. Він підкреслив, що МВС готове залучити більше 12 000 осіб по всій країні до складу нових спецпідрозділів. «Перший наказ про створення спецпідрозділу «Схід» в Луганській області мною вже підписаний», – підкреслив він. За словами Авакова, створення спецпідрозділів відбуватиметься в найкоротший термін, без зволікань і формальностей – за викликами часу.

США ПРО УКРАЇНУ: КИЇВ ЗРОБИВ УСЕ, ЩО МІГ Українська сторона зробила досить у сфері дипломатії для вирішення нинішнього конфлікту в регіоні. Про це на засіданні Радбезу ООН, яке пройшло в понеділок вночі, заявила представник США Саманта Пауер. «Українці витримали більше, ніж будь-яка країна – член ООН – могла б витримати без засто-

сування сили», – підкреслила вона. Пауер в черговий раз розкритикувала запевнення Москви в її непричетності до подій в східних регіонах України. «Це не протести, це не демонстрації... це професійні сили зі

зброєю, виробленою в Росії, які здійснюють скоординовані дії», – підкреслила вона. Зазначимо, що на засіданні Радбезу Росію не підтримала жодна країна. Зокрема, Литва, США, Франція, Велика Британія і Австралія різко засудили позиції РФ і закликали її до деескалації ситуації в регіоні і початку переговорів.

РОСІЇ ВЖЕ НІХТО НЕ ВІРИТЬ Спостерігачі ООН в Україні стверджують, що за захопленням адміністративних будівель у Слов’янську стояли «добре озброєні і організовані ополченці». Про це заявив помічник генерального секретаря всесвітньої організації з політичних питань Оскар Фернандес-Таранко на засіданні Ради безпеки ООН. За його словами, спостерігачі ООН «бачили озброєних опол-

ченців з АК-47, кулеметами і снайперськими гвинтівками». Помічник генсека зазначив, що, починаючи з 6 квітня, «озброєні особи» займали державні будівлі і конфіскували вог-

25 ТРАВНЯ – ЩЕ Й РЕФЕРЕНДУМ

непальну зброю у Донецьку, Луганську та Харкові. У свою чергу, представник Франції в Раді безпеки ООН закликав Росію не заперечувати очевидної причетності російських військ до подій на сході України «Попри заперечення Росії, їй уже ніхто не вірить», – заявив представник Франції.

Про це він заявив на погоджувальній раді в понеділок. «Зараз багато розмов точиться про референдум. Ми не проти того, щоб провести референдум», — сказав Турчинов. «Але я переконаний, що переважна більшість українців на цьому референдумі, який може відбутися в один день з президентськими виборами, висловиться за неділиму, цілісну і уні-

тарну Україну», – заявив в.о. Президента.

ШЕДЕВРИ КРЕМЛІВСЬКОЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ (ОГЛЯД СВІТОВОЇ ПРЕСИ) Іноземні ЗМІ пишуть про важкий вибір, який стоїть перед українським урядом, погіршення у ставленні українців до росіян і кремлівську брехню.

Кремль погіршує відносини

В Україні стає дедалі популярнішим бойкот російських товарів, пише російська «Независимая газета». «В київських крамницях покупці, які спілкуються між собою російською, уважно вивчають упаковки, щоб, як кажуть, «не платити гроші агрессору», – веде далі видання. Втім, бойкотом лише російських товарів рух в Україні не вичерпується, пише «Независимая газета». Український соціолог Ірина Бекешкіна каже, що в суспільстві погіршується ставлення не тільки до Росії як держави, але й до російських громадян, які активно підтримують дії Кремля. «Незабаром ми побачимо, як це виявиться в соціології. Але вже зараз можу сказати – відносини погіршились та продовжують погіршуватися. За даними останнього опитування, навіть у Донецькій і Луганській областях кількість охочих вийти зі складу України та приєднатися до Росії знизилась з 30% до 1415%», – цитує «Независимая газета» Ірину Бекешкіну.

Кремлівська «напівправда»

«Шедевром напівправди та дезінформації» назвала статтю російського міністра Сергія Лаврова віце-президент Асоціації українців Великої Британії Ірина Терлецька в своєму коментарі для газети «Guardian». «Лавров має прочитати останнє опитування Міжнародного республіканського інституту. Дві третини етнічних росіян в Україні не відчувають жодної загрози через мову чи походження; понад 80% (включно з двома третинами респондентів на півдні та сході) не підтримують введення російських військ для захисту російськомовного населення, тоді як 75% хочуть, щоб Україна залишилась унітарною державою», – пише вона. Втім, пані Терлецька погоджується з Сергієм Лавровим в тому, що Україна потребуватиме

чимало часу для розбудови добре організованої та стабільної демократії, особливо зважаючи на «економічний шантаж» Кремля. Не вірить у заяви пана Лаврова про бажання підтримати Україну й посол України у Великій Британії Володимир Хандогій. «Якщо «підтримка незалежної Української держави» означає відрізання частини території, тоді так, Росія дійсно нас підтримала. І якщо «сприяння стабілізації» означає наводнення України громадянами Росії, які б’ють людей і зривають українські прапори з адміністративних будівель, тоді так, Росія зробила великий внесок», – цитує пана Хандогія «Guardian».

Криза в Україні вплине на Китай?

«Financial Times» не виключає, що анексія Криму вплине на дії Китаю, який має територіальні претензії до кількох країн, зокрема Японії. «Наслідки кризи в Україні відчуватимуться далеко за межами Європи. Одним з головних побічних ефектів буде те, які висновки зробить Китай та чи вирішить він, що зможе проігнорувати статус-кво в Азії без жодних наслідків», – веде далі видання. У зв’язку з цим, криза в Україні є «уроком» і для США, стверджує видання, яке закликає Вашингтон «зберігати потужну військову присутність у Тихоокеанському регіоні, створювати альянси та поглиблювати економічні зв’язки з Азією, водночас намагаючись залучити до цих процесів Китай». Водночас «Financial Times» попереджає, що криза в Україні стала «тривожним викликом» для всього міжнародного устрою, а економічні санкції та міжнародне право «можуть бути недостатніми для попереджання дестабілізаційного ревізіонізму».

Огляд підготував Ілля ГЛУЩЕНКОВ, Служба моніторингу ВВС


17 квітня 2014 року

П’ятниця, 25 квітня УТ-1. 06.30, 07.00, 08.00 Новини. 06.40, 07.10, 08.10 Спорт. 06.45, 07.15, 08.15 Погода. 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї. 07.20 Країна on-line. 07.40 Ера бiзнесу. 09.00, 21.00 Пiдсумки дня. 09.35, 15.25, 18.00, 18.50 Погода. 09.55, 19.15 Час-Ч. 10.10 Не вiр худому кухарю. 10.45, 16.10 Громадське телебачення. 12.00, 15.00, 18.20 Новини. 12.10, 18.05, 18.55 Дiловий свiт. 12.40 Т/с "МонтеКрiсто". 13.40 Вiра. Надiя. Любов. 14.40 Euronews. 14.55 Дiловий свiт. 15.15 Брифiнг КМУ. 15.35 Вiчний вогонь. 19.00 Передвиборнi агiтпрограми кандидатiв на пост Президента України. 19.30, 21.25 Шустер-LIVE. 00.00, 01.00 Пiдсумки. 00.25 Погода. 00.35 На слуху. 01.20 Лото «Трiйка», «Кено», «Секунда удачi». 01.25 "Нацiональна двадцятка". Канал "1+1". 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 "ТСН". 06.45, 08.05, 09.10 "Снiданок з 1+1". 10.00 "Шiсть кадрiв". 10.25 "Чистоnews". 10.40 "Красуня за 12 годин 2". 11.40 "Сiмейнi мелодрами 3". 12.40 Х/ф "Величне столiття. Роксолана". 14.40 Т/с "Кухня. Новий сезон". 15.40 "Свати 5". 16.45 "ТСН. Особливе". 17.10 Т/с "Фатмагюль".

20.30 "Вечiрнiй Київ — 2014". 22.20 "У мережi". 23.25 Х/ф "До дива". (2). 01.35 Х/ф "Нокаут". (2). Канал "2+2".

Новий канал. 06.00 М/ф. 06.15 "Обережно, модерн!" 07.00 Т/с "Солдати 17". 09.00, 18.30 "Новини 2+2". 09.40 Х/ф "Призначаєшся онукою". 12.50 "Нове шалене вiдео по-українськи". 15.50 "Облом UA. Новий сезон". 19.00 Т/с "Тарас Бульба". (2). 22.15 Х/ф "Захисник". (2). 00.05 Х/ф "Людина-акула". (3). 02.00 Х/ф "Троянський спас". Iнтер. 05.25 Т/с "Повернення Мухтара 2". 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини. 07.15, 08.10, 08.35, 09.20 "Ранок з Iнтером". 10.00, 12.25 Т/с "Iнквiзитор". 13.40, 14.20 Д/с "Слiдство вели..." 14.35 "Судовi справи". 15.50 "Сценарiї любовi". 16.50 Т/с "Жiночий лiкар". 18.05 "Стосується кожного". 19.05 Т/с "Поки станиця спить". 20.00 "Подробицi". 20.30 Х/ф "Самотнi серця". 00.20 Д/ф "Руйнуючи межi". 00.55 Х/ф "У Бога свої плани". ICTV. 05.50 Свiтанок. 06.55 Т/с "Братани 2". 08.45 Факти. Ранок. 09.15, 19.25 Надзвичайнi новини.

Субота, 26 квітня УТ-1. Iнтер. 06.00 Пiдсумки. 06.25 Погода. 06.30 На слуху. 07.00 Шустер-LIVE. 11.30, 12.30, 21.45, 22.45 Погода. 11.50, 20.50 Час-Ч. 12.00 Д/ф "Справа Менделя Бейлiса". 12.45, 16.20, 19.10 Громадське телебачення. 14.25 Моменти життя. 15.25 Театральнi сезони. 17.40 В гостях у Д.Гордона. 18.40 Український акцент. 21.00 Пiдсумки дня. 21.35 Головний аргумент. 21.50 Українська пiсня. 22.50 Мегалот. 22.55 «Суперлото», лото «Трiйка», «Кено». 23.00 Вiд першої особи. 23.30 Країна on-line. 23.55 Погода. 00.00 "Дружина". 01.20 Пiдсумки дня. 01.45 "Нащадки". Канал "1+1". 06.35 Х/ф "Офiцери". 08.15 Х/ф "Жорстокий романс". 11.15, 19.30 "ТСН". 12.15 Х/ф "Весна у груднi". 20.15 "Українськi сенсацiї. Русские идут!" 21.20 Х/ф "Титанiк". 01.10 Х/ф "Братство вовка". Канал "2+2". 06.00 Х/ф "Бiблiя". 06.15 "Обережно, модерн!" 07.15 "Нове шалене вiдео поукраїнськи". 09.00 "Облом UA. Новий сезон". 10.00 Т/с "Розвiдники". 22.00 Х/ф "Хронiка "Пекла". (2). 00.05 Х/ф "Захисник". (2). 01.40 Х/ф "Лабiринт".

10.05, 13.20 Т/с "Прокурорська перевiрка". 12.45, 15.45 Факти. День. 13.35, 16.15 Т/с "Туман". 18.45 Факти. Вечiр. 20.15 Т/с "Бомбила. Продовження". 22.05 Х/ф "Убити Бiлла". (2). 00.05 Х/ф "Убити Бiлла 2". (2).

06.25 Х/ф "Самотнi серця". 08.00 "Школа лікаря Комаровського". 08.35 Д/ф "Кличко. Українська мрiя". 09.30 Новини. 10.00 Д/ф "Юрiй Яковлєв. Смiшний. Серйозний. Справжнiй". 10.55 Х/ф "Доля". 14.15 Т/с "Метелики". 18.05 Х/ф "Ти будеш моєю". 20.00 "Подробицi". 20.35 "Великий бокс. Володимир Кличко — Олексiй Леапаї". 01.40 "Подробицi" — "Час". ICTV. 05.35 Свiтанок. 06.35 Х/ф "Загубленi в космосi". 08.45 Зiрка YouTube. 09.55 Дача. 10.50 Х/ф "Живий або мертвий". 12.25, 13.20, 20.05 Т/с "Вiйськова розвiдка". 12.45 Факти. День. 18.45 Факти. Вечiр. 19.15 Надзвичайнi новини. 22.05 Х/ф "Вавилон Н.Е." (2). 23.55 Х/ф "Одинак". (2). 01.45 Х/ф "Мiстер Матуся". Новий канал. 05.40 М/с "Мисливцi за привидами". 07.30, 10.00 Ревiзор. 12.50 Ревiзор-шоу посту. Херсон. 14.10 М/ф "Франкенвiнi". 16.10 М/ф "Легенди нiчних вартових". 18.05 М/ф "Як зловити перо Жар-птицi". 20.00 Х/ф "Людина-павук 3". 22.40 Х/ф "Широко крокуючи". (2). 00.10 Х/ф "Дж. Едгар". (2).

05.20 Здрастуйте, я ваша мама. 06.05, 06.55 Kids’ Time. 06.10, 14.05 М/с "Панда кунг-фу". 07.00 Пiдйом. 08.00, 10.00, 19.00 Т/с "Воронiни". 09.00, 17.00 Т/с "Не родись вродливою". 15.00 Т/с "Вiолета". 16.00 Т/с "Татусевi дочки". 18.00 Репортер. 18.20 Абзац! 22.40 Х/ф "Американський пирiг". (2). 00.25 Х/ф "Удар по цнотi". (3). СТБ. 06.10 "Чужi помилки". 06.55 Х/ф "До Чорного моря". 08.15, 18.30 "Неймовiрна правда про зiрок". 09.40 Х/ф "Особистi обставини". 18.00, 22.00 "Вiкна-новини". 20.00, 22.40 "Холостяк 4". 01.15 Х/ф "Птах щастя". Канал "Україна". 06.00 Остаточний вердикт. 07.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї. 07.15 Ранок з Україною. 09.10 Т/с "Пiти, щоб повернутися". 13.00 "Говорить Україна". 14.10, 15.20, 17.10, 22.30 Т/с "Слiд". 18.00 Т/с "Сашка". 19.45 Майдан. Точка вiдлiку. 22.00 Подiї дня. 23.20 Т/с "Глухар. Повернення".

СТБ. 05.35 Х/ф "Iлля Муромець". 07.05 "Караоке на Майданi". 07.55 "Їмо вдома". 09.00 "Усе буде смачно!" 10.05 "Кохана, ми вбиваємо дiтей". 12.35 "Холостяк 4". 17.10 "Хата на тата". 19.00 "Україна має талант! 6". 21.20 "Таємницi МайстерШефа. Через кухню до зiрок". 22.15 "Україна має талант! 6" Пiдсумки голосування". 22.45 "Детектор брехнi 5". 23.55 "Я соромлюся свого тiла". 01.45 Х/ф "Отрути, або Всесвiтня iсторiя отруєнь". (2). Канал "Україна". 07.00, 19.00 Подiї. 07.10 Х/ф "Аврора". 09.20 Т/с "Особиста справа". 15.00 Х/ф "45 секунд". 17.00, 19.40 Т/с "Танкiсти своїх не кидають". 21.40 Х/ф "Жила собi любов". 23.40 Х/ф "Свiй-чужий". 01.40 Д/ф "Чорнобиль 3828". ТЕТ. 06.00 М/ф "Острiв скарбiв". 07.30 Байдикiвка. 08.30 Мультик із Лунтиком. 09.40 М/с "Дашадослiдниця". 10.05 М/с "Вперед, Дiєго, вперед!" 10.35 М/с "Фiксики". 11.15 М/ф "Повернення в Гайю". 12.45 Х/ф "Зорянi таляри". 13.50 Х/ф "Мiсячна принцеса". 15.35 Панянка-селянка. 17.15 М/ф "Хортон". 18.40 Х/ф "Люди-Iкс". (2). 20.30 Х/ф "Персi Джексон та викрадач блискавок". (2).

ТЕТ. 06.00 Приколи на перервi. 06.25, 09.30 М/с "Маша i ведмiдь". 06.50 М/с "Шоу Гарфiлда". 07.20 М/с "Лалалупси". 07.45 Мультик із Лунтиком. 08.20 М/с "Черепашкимутанти нiндзя". 08.50 М/с "Тiмон i Пумба". 09.15 М/ф "Сердитi пташки". 09.55 Єралаш. 10.20 Вiталька. 12.10, 21.50 6 кадрiв. 13.30 Т/с "Крем". 14.20 Панянка-селянка. 15.10 Iкона стилю. 16.00 Дайош молодьож! 17.15, 19.05 Розсмiши комiка. 18.10, 22.50 Т/с "Свiтлофор". (2). 20.00 Х/ф "Люди-Iкс". (2). 23.45 Надто грубо для Ю-туба. 00.40 Мiж нами. 5 канал. 06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 00.30, 01.30 Час. Важливо. 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 00.15 Бiзнес-час. 06.40, 18.10, 00.00 Мiсцевий час. 06.55, 08.50, 00.55 Огляд преси. 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 01.00 Час новин. 07.15, 08.15, 08.35, 16.35, 18.35, 19.45, 22.40 Тема/Хронiка дня. 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50 Погода в Українi. 07.40 Автопiлот-новини. 07.45, 18.20, 00.20 Час спорту. 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах. 08.45 Трансмiсiя-новини. 08.55, 16.10 Погода у свiтi.

09.35, 13.35, 14.35 5 елемент. 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35 Час. Пiдсумки дня. 17.35 Не перший погляд. 19.00 Час новин, 1 блок. 19.30 Час новин, 2 блок. 21.40 Час-тайм. 22.10 Особливий погляд. 00.35 Тема/Хронiка тижня. НТН. 05.05 Т/с "Таємницi слiдства 3". 08.30 Ранковий "Свiдок". 09.00 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв 3". 13.00 Т/с "Охоронець 2". 15.00, 19.00 "Свiдок". 15.15 Т/с "Таємницi слiдства 4". 19.30 Х/ф "Оголошенi у розшук". 21.50 Х/ф "Сонна лощина". (2). 23.45 Х/ф "Поцiлунок дракона". (3). 01.40 Т/с "Забутi". (2). Тонiс. 06.00 "Таке спортивне життя". 06.30, 09.30, 15.00, 18.30, 21.00 "Служба новин "Соцiальний пульс". 06.55, 18.50, 22.35 "Економiчний пульс". 07.00, 16.50 "Алло, лiкарю!" 09.00 "Соцiальний статус: вашi права i пiльги". 10.00, 20.00 Навколо свiту на повiтрянiй кулi. 11.00, 21.30 Jimi Hendrix. 12.25 "Свiтськi хронiки". 13.10, 16.00 Смертельна мiсiя: Мадагаскар. 14.00, 22.40 НЛО: факти i фальсифiкацiї. 15.15, 16.45, 18.55, 21.25 "Погода". 17.50 Тлумачення сновидiнь. 19.00 В гостях у Д.Гордона. 00.00 Х/ф "Iван Грозний". К1. 06.00 "Шеф-кухар". 06.30 "Top Shop".

22.40 Т/с "Секс i мiсто". (2). 23.40 Т/с "Ходячi мерцi". (3). 01.20 Х/ф "Полтергейст 3". (3).

21.10, 00.35 Велика полiтика. 21.35 Вiкно до Америки. 01.55 Погода у свiтi.

5 канал.

НТН.

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.35 Час. Важливо. 06.35, 18.10, 00.00 Мiсцевий час. 06.45, 07.10, 08.15, 18.25, 23.45, 00.20 Час спорту. 06.50, 14.50, 18.35, 19.15, 20.20, 22.00, 22.35, 01.15 Тема/Хронiка тижня. 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 01.00, 02.00 Час новин. 07.15, 14.10, 17.10, 19.25 Погода в Українi. 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.15 Бiзнес-час. 07.35 180 градусiв. 08.10, 13.25, 16.10, 17.25, 00.55 Погода на курортах. 08.20 Погода в свiтi. 08.35 Не перший погляд. 09.10 Мотор. 09.35 Укравтоконтинент. 10.35 Новинометр. 11.10 Трансмiсiя. 11.35 Автопiлот-тест. 11.45, 23.35 Iсторiя успiху. 12.10 Зооакадемiя. 12.35 Iнтелект.ua. 13.10 Драйв. 13.35 Вперед, на Олiмп! 14.35 Гра долi. 15.35 Кiно з Янiною Соколовою. 16.35 Арсенал. 17.15 Мiграцiйний вектор. 17.35 Феєрiя мандрiв. 19.35 Машина часу. 20.35, 01.40 У кабiнетах.

04.35 Т/с "Таємницi слiдства 3". 07.55 Т/с "Вулицi розбитих лiхтарiв 3". 11.30 "Речовий доказ". 12.00 "Головний свiдок". 13.00, 18.00 "Випадковий свiдок". 13.40 "Правда життя". 14.10 "Переломнi 80-тi". 15.05 "Що робити?" 16.00 Х/ф "Джек Хантер. У пошуках скарбу Угарита". 19.00 Т/с "Каменська 2". 23.00 Т/с "Повернути на дослiдування". (2).

«Сіверщина» — газета вашої сім’ї!

Тонiс. 06.00 Х/ф "Шукай вiтру". 07.15, 18.15 "Цивiлiзацiя Incognita". 07.30 "Будь у курсi!" 09.00 Навколо свiту на повiтрянiй кулi. 10.15 Х/ф "Ночувала хмаринка золота". 12.40 За сiм морiв. 13.45 НЛО: факти i фальсифiкацiї. 15.00 Народженi вбивати. 16.00 Iкони тваринного свiту. 16.50 "Ронiн". 17.35 Психологiя поведiнки тварин. 18.30 "Соцiальний пульс вихiдних". 18.55 "Погода". 19.00 Мiсцями дикої природи. 20.00 Пошуки зниклих майя. 21.00 Led Zeppelin. 22.00 "Таємницi закулiсся". 22.30 Х/ф "Полювання Ханта". (2). 00.30 "Вихiдний, пiсля опiвночi". 01.20 Х/ф "Океан мрiї". (3).

11

07.30, 16.00 Т/с "Моя прекрасна няня". 09.00 М/ф. 09.20 М/с "Смiшарики". 09.50 Т/с "Усi жiнки — вiдьми". 13.20 Т/с "Дикий ангел". 15.00, 19.20 "Орел i решка". 17.30 "Розсмiши комiка". 18.20 "Звана вечеря". 20.20 "КВК-2014". 22.40 "Прожекторперiсхiлтон". 23.10 Х/ф "Крихiтка на мiльйон доларiв". (2). 01.30 "Нiчне життя". Чернігів 06.00, 07.00, 19.00 Факт. 06.20, 07.20 МедіаКратія. 07.55, 15.55 Потягуськи. 08.00, 13.00, 16.00, 22.00 Новини. 08.30, 20.10 Служба розшуку дітей. 08.35 Дорогою знань. 09.00 Х/ф “Хвилі Чорного моря”. 10.05 Ось така історія. 10.30 Чернігівська ліра. 11.00, 13.10, 17.30, 20.00 Аргумент. 11.10 Загадки археології. 11.40 Сонячні промінчики. 12.00 Пухнасті історії. 12.10 Від класики до джазу. 12.30 Абетка здоров’я. 13.20 Х/ф “Запорожець за Дунаєм”. 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня. 15.05 Погода в домі. 15.10 Серед тижня. 15.30 Культур-ревю. 15.45 Мульти-бульки. 16.15 Від щирого серця. 17.45 Потішки, цікавинки, пізнавалки. 18.05 Без проблем? 18.20 Культур-ревю. 18.45 Дорога до храму. 19.20 Вечірній променад. 19.35 Невідомий Чернігів. 20.15 Сніданок туриста. 20.45 Вечірня казка. 21.00 Чернігівщина духовна. 21.15 Урок для… батьків. 21.45 ПрофStyle. 22.30 Дивовижні стайні.

К1. 06.00 "Шеф-кухар". 06.30 М/ф. 09.10 М/с "Казки ГансаХристiана Андерсена". 10.10 М/ф "Дон Кiхот". 11.50 Х/ф "Володарi шторму". 14.20 "Орел i решка. СРСР". 18.00 Х/ф "Зоряний пил". (2). 20.20 Х/ф "Крихiтка на мiльйон доларiв". (2). 22.50 Т/с "Надприродне". (2). 00.30 Х/ф "Фатальна красуня". (2). Чернігів 06.00, 07.00 Факт. 06.20, 18.05 Культур-ревю. 06.45 Дорога до храму. 07.20 Вечірній променад. 07.45, 15.45 Мульти-бульки. 07.55, 15.55 Потягуськи. 08.00, 08.30 Ранок на Сіверцентрі. 08.05 Новини. 10.00 Сніданок туриста. 10.25 Урок для… батьків. 10.50, 13.20, 17.30, 20.30 Аргумент. 11.00 Трибуна депутата. 11.20 Чернігівщина духовна. 11.35 Служба розшуку дітей. 11.40 Потішки, цікавинки, пізнавалки. 12.00 Х/ф “Сталкер”. 13.30 Х/ф “Матрос Чижик”. 14.50 Мультфільм. 15.00, 18.00, 19.00, 19.55 Факт дня. 15.05 Погода в домі. 15.10 Партія з депутатом. 16.00 Від щирого серця. 17.45 Зі скриньки “Дивовижного калейдоскопа”. 18.30 Невідомий Чернігів. 18.40 Сімейна кухня. 19.05 Меломан. 19.25 Ескулап. 20.00 Дивовижний калейдоскоп. 20.45 Вечірня казка. 21.00 Особистий простір. 21.40 Х/ф “Ключі від неба”.


12

17 квітня 2014 року

Неділя, 27 квітня

УТ-1. 06.00, 07.00, 08.50 Погода. 06.05 Свiт православ’я. 06.35 Вiд першої особи. 07.05 Панянка та кулiнар. 07.30 "Дружина". 09.10 Шеф-кухар країни. 10.20, 20.50 Час-Ч. 10.30 Православний вiсник. 11.00 Канонiзацiя Папи Йоана ХХIII та Папи Йоана Павла II. 14.35 Крок до зiрок. 15.20 Як ваше здоров’я? 16.10, 18.15 Погода. 16.20 В гостях у Д.Гордона. 17.35, 19.10 Громадське телебачення. 18.30 Дiловий свiт. 21.00 Пiдсумки дня. 21.35 Фольк-music. 22.55 Лото «Трiйка», «Кено», «Максима». 23.00 Ера бiзнесу. 23.30 Погода. 23.40 Х/ф "Здрастуй i прощавай". 01.20 Пiдсумки дня. 01.45 Х/ф "Операцiя Пiлот". Канал "1+1". 06.15 Х/ф "Лiлова куля". 07.40 М/ф. 08.10, 08.35 М/с "Гуфi та його команда". 09.00 "Лото-Забава". 10.10 "ТСН". 11.00 "Свiт навиворiт 5: Iндонезiя". 12.05 М/ф "Маша i ведмiдь". 12.25 "Зiркова хронiка". 13.25 "Чотири весiлля 3". 14.30, 21.00 "Голос країни 4. Перезавантаження". 17.15 "Вечiрнiй Київ — 2014". 19.30 "ТСН-тиждень". 23.30 "Свiтське життя". 00.30 "Що? Де? Коли?" 01.40 Х/ф "Офiцiантка". (2). Канал "2+2". 06.00 М/ф. 06.15 "Обережно, модерн!"

07.00 Журнал Лiги чемпiонiв УЄФА 2013-2014. 07.30 "Маски-шоу". 10.00 "Нове шалене вiдео по-українськи". 11.00 "Облом UA. Новий сезон". 12.00 "Бушидо". 14.10 Х/ф "Тридцятого" знищити!" 16.50 ЧУ. 27 тур. «Карпати» — «Металург» (З). 19.15 ЧУ. 27 тур. «Металiст» — «Днiпро». 21.30 "Профутбол". 23.15 Х/ф "Хронiка "Пекла". (2). 01.20 Х/ф "Лабiринт". Iнтер. 05.30 Т/с "Метелики". 06.15, 12.00 "Великий бокс. Володимир Кличко — Олексiй Леапаї". 09.30 "Недiльнi новини". 10.00 "Орел i решка. На краю свiту". 11.00 "Сусiд на обiд". 13.55 "Юрмала 2013". 16.10 Т/с "Свати". 18.05, 21.40 Т/с "Любов неждано нагряне". 20.00, 01.40 "Подробицi тижня". 21.00 "Без протоколу". 23.30 Х/ф "Любов на асфальтi". (2). ICTV. 06.35 Так$i. 07.00 Космонавти. 07.50 Зiрка YouTube. 09.00 Дивитися всiм! 09.55 Клан. 10.50, 13.15 Т/с "Дiзнавач". 12.45 Факти. День. 18.45 Факти тижня. 20.20 Х/ф "Рiддiк". 22.40 Х/ф "Хронiки Рiддiка". 00.45 Х/ф "Вавилон Н.Е." (2).

Новий канал. 05.20 М/с "Мисливцi за привидами". 07.45 М/с "Том i Джерi". 10.00 Закутi. 14.20 Х/ф "Затура". 16.20 М/ф "Як зловити перо Жар-птицi". 18.00 Х/ф "Людина-павук 3". 20.00 Х/ф "Нова Людинапавук". 23.55 Х/ф "Ананасовий експрес". (2). 02.05 Х/ф "Дж. Едгар". (2). СТБ. 06.35 Х/ф "Невиправний брехун, або Казка з хорошим кiнцем". 07.55 "Їмо вдома". 09.00 "Усе буде смачно!" 09.50 "Караоке на Майданi". 11.05 "Таємницi МайстерШефа". 12.00 Т/с "Швидка допомога". 15.55 "Україна має талант! 6". 19.00 "Битва екстрасенсiв 13". 21.05 "Один за всiх". 22.15 Х/ф "Нiколи не забуду тебе". 00.10 Х/ф "Квiти вiд переможцiв". (2). Канал "Україна". 06.30 Подiї. 07.10 Ласкаво просимо! 08.00 Т/с "Дикий 4". 15.45 Т/с "Слiд". 19.00 Подiї тижня. 20.45 Т/с "Iнтерни". 23.15 Великий футбол. 01.10 Х/ф "Вiддiл. Ден". ТЕТ. 06.00 Д/ф "Морськi динозаври". 07.30 Байдикiвка. 08.30 М/с "Смiшарики. Пiнкод". 09.00 Мультик із Лунтиком. 09.40 М/с "Дашадослiдниця".

10.05 М/ф "Хортон". 11.35 М/ф "Барбi: Марiпоза та принцеса фей". 12.55 Х/ф "Шахраї". 14.40 Х/ф "Персi Джексон та викрадач блискавок". 16.50 Мiй зможе. 18.15 Країна У. 19.50 Вiталька. 21.00 Розсмiши комiка. 22.40 Т/с "Секс i мiсто". (2). 23.40 Т/с "Ходячi мерцi". (3). 01.20 Х/ф "Джентльмени Бронко". (2). 5 канал. 06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.40, 19.30, 20.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.35 Час. Важливо. 06.35, 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.10 Бiзнесчас. 06.45, 00.00 Мiсцевий час. 06.55, 10.50, 11.15, 11.50, 13.50, 14.50, 18.10, 19.20, 20.20, 20.35, 01.40 Тема/Хронiка тижня. 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00, 02.00 Час новин. 07.10, 08.15, 18.45, 23.50, 00.20 Час спорту. 07.15, 12.10, 14.10, 19.25, 23.55 Погода в Українi. 07.35 180 градусiв. 08.10, 13.10, 16.10, 00.55 Погода на курортах. 08.20, 11.25 Погода у свiтi. 08.35 Феєрiя мандрiв. 09.10, 19.35 Велика полiтика. 09.35 Вiкно до Америки. 10.15 Здоровi iсторiї. 11.35 Технопарк. 12.35 Життя цiкаве. 13.35 Мотор. 14.35 Гра долi. 15.35 Машина часу. 16.35 Фактор безпеки. 17.15 Палати. 17.35 Новини Київщини.

21.00, 01.00 Час. Пiдсумки тижня. 21.40 Час-тайм. 22.00 Територiя закону. 22.35 Кiно з Янiною Соколовою. 23.35 Мiграцiйний вектор. 00.35 Укравтоконтинент. 01.55 Огляд преси. НТН. 04.30 Т/с "Таємницi слiдства 4". 07.40 Т/с "Каменська 2". 11.30 "Легенди карного розшуку". 12.00 "Агенти впливу". 12.55 "Випадковий свiдок". 13.10 Х/ф "Оголошенi в розшук". 15.15 Т/с "УГРО 5". 19.00 Т/с "ДАІшники". 23.00 "Переломнi 80-тi". 00.00 Х/ф "Сонна лощина". (2). 01.45 Х/ф "Поцiлунок дракона". (3). Тонiс. 06.00 Х/ф "Ночувала хмаринка золота". 07.40, 20.00 "Цивiлiзацiя Incognita". 09.00 Пошуки зниклих майя. 10.00 "Будь у курсi!" 10.40 Щоденник для батькiв. 11.20 Х/ф "Шукай вiтру". 13.25 За сiм морiв. 14.25 Дикi кiшки Трента Барклi. 15.00 Народженi вбивати. 16.00 Iкони тваринного свiту. 17.00 "Україна-Європа: маятник Фуко". 17.50 "Моднi iсторiї". 18.30 "Свiт за тиждень". 18.55 "Погода". 19.00 Мiсцями дикої природи. 20.15 "Кумири". 20.40 "Свiтськi хронiки". 21.05 Клiнт Iствуд. 22.10 Х/ф "Бруднi принади". (2). 00.00 "Вихiдний, пiсля опiвночi". 01.00 Х/ф "У родовому маєтку".

К1. 06.00 "Шеф-кухар". 06.30 "Top Shop". 07.30 М/ф. 08.00 М/с "Смiшарики". 08.30 М/ф "Дон Кiхот". 10.00 "Їмо вдома". 11.30 "ВусоЛапоХвiст". 12.00 "Розсмiши комiка". 13.00 "Орел i решка. СРСР". 15.45 "КВК". 18.20 "Вечiрнiй квартал". 20.00 М/ф "Шрек 3". 21.40 Т/с "Надприродне". (2). 00.10 Х/ф "Убивчi кралi". 01.50 "Нiчне життя". Чернігів 06.00, 07.00, 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня. 06.05, 18.20 Культур-ревю. 06.25 Серед тижня. 07.05 Меломан. 07.30 Невідомий Чернігів. 07.45, 15.45 Мульти-бульки. 08.00, 21.45 По суті. 08.15, 11.05, 13.20, 17.30, 20.00 Аргумент. 08.30 Особистий простір. 09.10 Дивовижний калейдоскоп. 09.40 Х/ф “Садко”. 11.15 Дивовижні стайні. 11.40 Мультфільм. 12.00 Х/ф “Сталкер”. 13.40 ПрофStyle. 13.55 М/ф “Малюк і Карлсон”. 14.50 Від мелодії до мелодії. 15.10 Сад. Город. Квітник. 15.30 Вечірній променад. 15.55 Потягуськи. 16.00 Від щирого серця. 17.45 Зі скриньки “Дивовижного калейдоскопа”. 18.05 Дорога до храму. 18.40 Без проблем? 19.00 Факт. 19.20 Чемпіон. 20.10 Захисник Вітчизни — рятувальник. 20.45 Вечірня казка. 21.00 “Тиждень”. 22.00 Телевізор. 22.40 Адреналін.

ДОБРЕ ДІЛО

ТРАДИЦІЇ

ЯК СВЯТКУЮТЬ ПАСХУ У СВІТІ

АКЦІЯ «МІСТО ПАТРІОТІВ» Мета акції – закликати всіх жителів міста до єднання та прикрасити Чернігів жовтоблакитними прапорами.

У Чехії, де близько 40% населення належать до Римо-Католицької церкви, дітям дарують пасочкубаранчика. Ще одним символом Великодня є заєць, позаяк тільки йому надана честь висиджувати крашанки. Чехи стверджують, що курки для цього недостатньо. Чеські дівчата на Великодньому тижні мають звичай «chodit na kupani» і співати обрядових пісень, серед яких улюблена – «Velkonoc», під час виконання якої дівчина обмиває водою свої руки і ноги. У понеділок, після Великодня, юнаки ходять по вулиці з вербовими лозинами, якими легенько б’ють дівчат з побажаннями здоров’я та вроди. Дівчата можуть відкупитися від такого «методу оздоровлення» подарунками й солодощами або попередити напад, обливши хлопців водою. У Польщі, як і в Україні, в понеділок хлопці обливають дівчат водою. А у Великій Британії Великдень – справжнє дитяче свято. У цей час дітям дарують подарунки і солодощі. Маленьких британців пригощають і батьки, і знайомі, і навіть перехожі на вулицях. Цікавий звичай зберігся в Уельсі: щоб не турбувати святу зем-

лю, люди йдуть у Страсну п’ятницю до церкви босоніж. В Італії прийнято «цокатись» крашанками доти, поки на одній з них не з’являється тріщина, і бажати при цьому один одному удачі. А у Франції є повір’я, що у страсний тиждень усі церковні дзвони летять до Риму, а потім на зворотному шляху розкидають шоколадні ласощі. Їх малеча також шукає у молодій травичці. Швейцарці дотримуються дуже красивого великоднього звичаю – прикрашають джерела композиціями з квітів, стрічок і декоративних яєць. Подібна традиція живе і в деяких містах Каталонії (Іспанія). Там на Великдень цілі вулиці вкривають квітковими килимами. Однак Іспанія найзнаменитіша своїми традиціями Великоднього хресного ходу. У самій лише Севільї різні церковні братства організовують аж 52 ходи. Найчастіше це – театралізоване дійство з багатими костюмами і дорогим антуражем. Великодні свята у Мексиці продовжуються майже два тижні. Відбуваються дві театралізовані про-

цесії Страсної п’ятниці. У першій половині дня барвистий хід символізує той момент, коли римські солдати приводять Ісуса до місця розп’яття. В другій половині дня – трагічний, мовчазний процес розп’яття. Коли великоднього ранку дзвонять церковні дзвони на Філіппінах, батьки високо піднімають маленьких дітей. Вони вірять, що це принесе щастя їхнім малятам. Дуже популярні крашанки із шоколаду або цукру. Ще тут великодні ласощі переважно роблять у формі кролика. За традицією, великоднє меню австралійців складається зі смаженої баранини, яловичини або курчати зі смаженими овочами. На десерт подають традиційну солодку австралійську великодню страву – Pavlova. Це торт із безе, прикрашений фруктами, ківі, суницями, ананасами і мандаринами. Дуже популярні солодкі гарячі булочки, які австралійці їдять на сніданок у великодній ранок перед

обов’язковими відвідинами церкви. Прикрашають до Великодня свої будинки великодніми квітниками – жовтого, зеленого та білого кольорів. Удома шведи встановлюють жовтих курчат в обрамленні кольорового пір’я. Крашанки вони роблять з картону, а усередину кожного яйця кладуть по великій цукерці. Суботнього вечора у селах та містечках Німеччини влаштовують велике Великоднє багаття. Це дуже популярний захід, і дуже багато людей приходять подивитися на це вогнище – символ кінця зими і згоряння всіх поганих почуттів. Уранці на Великдень сім’я сідає до святкового сніданку. Батьки напередодні ховають кошики з солодощами, крашанками і невеликими подарунками. Після сніданку вони говорять дітям: «Великодній зайчик сховав від вас кошика, ви повинні його знайти». Тривають святкування два дні.

Підготувала Катерина МАХЛАЙ

«Сіверщина» — газета вашої сім’ї!

«Ми, українці, знаємо ціну свободи і самоповаги! Тому давайте покажемо всім, а в першу чергу собі, що ми – єдиний, неподільний, суверенний народ! Вивішуй державний прапор України зі свого балкона або будь-якого іншого видного місця! Покажемо усім, що ми єдині!», – такими є гасла заходу. Ініціатором цієї акції виступила Громадська організація «Молодь Демократичного Альянсу» у Чернігові. Активісти зазначають, що пропонують придбати державні прапори за благодійні внески від 15 грн., а ціна закупки коливається від 20 до 25 гривень. «Акція безстрокова! Але будемо намагатися прикрасити місто до 9-го травня,» – наголошують організатори. Фото з прапором за вікном або на балконі надсилайте або в групу http://vk.com/patriot_cn, або на електронну адресу missdoroshenko@gmail.com.

За інформацією ГО «Молодь Демократичного Альянсу» Квітень

Погода П огода

Великдень не має постійної календарної дати і щороку святкується в різний час, бо у часи євангельських подій у Палестині користувалися місячним календарем, а не сонячним, за яким живе сучасне людство. На Великдень кожен народ веселиться по-своєму....

Вночі

Вдень

18, п’ятниця

+2°

+15°

19, субота

+6°

+14°

20, неділя

+8°

+15°

21, понеділок

+9°

+15°

22, вівторок

+9°

+15°

23, середа

+9°

+16°

24, четвер

+9°

+17°

Опади


Область: день за днем

ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ У МЕНІ

ЧОРНОСЛИВ З НАРКОТИКАМИ Посилки з волі – перший за популярністю канал постачання заборонених предметів до місць позбавлення волі. Працівників відділів нагляду і безпеки установ виконання покарань Чернігівської області уже нічим не здивуєш. Так було і минулого тижня…

Зв’язківці завантажують зайву землю на причіп трактора

Так, у Менській виправній колонії № 91 управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області під час видачі посилки, яка надійшла засудженому, в чорносливі було виявлено та вилучено 10 поліетиленових пакетиків з порошкоподібною речовиною білого кольору невідомого походження.

Вилучені речовини направлено до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області для проведення експертизи.

Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області

ГРАБІЖНИКИ СИДЯТЬ УДОМА, ЧЕКАЮТЬ СУДУ

На добре діло вийшли з посмішкою

му. І дні безкоштовної прам ці на Великдень канули в ц небуття. Але є дивним і нен приємним факт, що ті, хто в п ччаси СРСР стояли на порозі церков і не пускали туди з молодь, нині на всі свята бім жать до церкви, хрестятьж сся, моляться. Замолюють ггріхи? Чи шапку поміняли? Особливо дуже вже молиО лася колишня влада. Он л Пшонка навіть цілу церкву П в помешканні облаштував. Молився Богу чи золоту на М ііконах? Цього року прибиранням займалися не лише бюз джетники, а й громадські д активісти. Особливо доа бре вони попрацювали над б впорядкуванням території в біля Менського озера. б

піонери. І спробуй відмовитиу піонери ся чи то вчителю, чи учневі. Слава Богу, ті часи давно в минуло-

Валерій МАГУЛА, фото автора

КНИГАРНЯ

Є ЦІКАВІ КНИГИ! Джеймс Метью Баррі «Пітер Пен» (повна версія)

224 сторінки (Серія «Дитячий бестселер»). Ціна: 66 грн. Ця книга запрошує малих і великих читачів у дивовижну подорож до острова Небувандії – Країни вічного дитинства. А дивовижна ця подорож хоча б тому, що летіти треба самим. Зробити це дуже легко – варто лише уявити собі прекрасний острів. Там на вас чекають загублені хлопчаки із їхнім ватажком – Пітером Пеном, чванькувата фея Дзинька, скрадливі індіанці та підступні пірати. Та найдужче слід боятися капітана Гака, який замість руки має страшний залізний пазур! А ще там є гості: дівчинка Венді та двоє її братиків. Тож у такому товаристві точно буде весело. Для середнього шкільного віку.

Ці та багато інших книжок українською можна придбати у книгарні «Книжковий клуб «Просвіта»» за адресою: м. Чернігів , вулиця Воровського, 10.

13

КРИМІНАЛ

ТЕРИТОРІЯ МІСТА

Нинішньої весни – мабуть, зважаючи на зміну керівництва в Києві та Чернігові, –представники влади на Менщині дещо активізувалися стосовно організації суботників. Якщо в попередні роки земля на асфальті біля бордюрів майже не прибиралася, то в цьому році у райцентрі мобілізували колективи підприємств, організацій та установ на прибирання міста. До того ж, роботи виконувалися не лише 12 квітня, а й у попередні суботи та в інші дні. Залежно від потреби. А 12 квітня у Мені на вулиці Жовтневій добре потрудилися працівники цеху ТП №19 чернігівської філії ПАТ «Укртелеком» на чолі з начальником Федором Таранухою. Понад 40 осіб зняли зайву землю на газоні біля дороги та тротуару. Тут доцільно буде згадати, якими були суботники в тій державі, яка розвалилася в 1991 році. А започаткував їх ще під час громадянської війни вождь більшовиків Володимир Ленін. Про колоду, яку він на суботнику ніс із соратниками, десятиліттями розповідали анекдоти. Загалом ідея суботників сприяла впорядкуванню міст і сіл після зими. Інша річ, що добряче допікали ідеологічні вимоги відмовитися від святкування релігійних свят. Через це у 70-80 роки минулого століття працівників бюджетних установ направляли на суботники і недільники у великодні дні. Тому й траплялося, що селяни, посвятивши паску в церкві та розговівшись, відпочивали, а вчителі у кухвайках і чоботях йшли на цілий день перебирати колгоспну картоплю. Так комуністична ідеологія викорінювала релігію і звичаї. Не залишали осторонь і дітей: в школах саме на Великдень організовували «лінійки» з прийому учнів

17 квітня 2014 року

Девід Бенедиктус «Вінні-Пух. Повернення у Столітній Ліс»

208 сторінок. Ціна: 40 грн. Чутка справдилася – Кристофер Робін повернувся в Столітній Ліс! Оповідки А.А. Мілна про ВінніПуха та його лісових друзів полюбилися не одному поколінню маленьких читачів і їх батьків. Отож і вісімдесят років потому Вінні- Пух готовий до нових пригод. Читачі знову зустрінуться з улюбленими героями. Для дітей молодшого й середнього шкільного віку, їхніх батьків і всіх-всіх-всіх.

Пол Екман «Теорія брехні»

320 cторінок. Ціна: 68 грн. Автор цього світового бестселера вчив викривати приховані емоції інших людей, розпізнати ознаки брехні, відрізняти брехню від прихованих емоцій і навіть… брехати. Книжка буде корисною не тільки фахівцям, яким потрібно викривати брехню під час роботи а й звичайним людям, які можуть стати жертвами брехні навіть за досить звичайних обставин.

Міліція затримала двох розбійників, які намагалися вбити таксиста заради заволодіння автомобілем. На початку березня Чернігівщину сколихнула звістка про два жорстокі напади на таксистів. На жаль, один з них загинув. Іншому водієві просто дивом вдалося вижити. Підозрюваних у вбивстві першого таксиста (двох молодиків та батька одного з них) працівники міліції затримали менш ніж за три тижні, а от винних у завданні тяжких тілесних ушкоджень другому водію шукали майже місяць. 7 березня близько півночі до чергової частини Менського райвідділу УМВС зателефонувала вкрай схвильована жителька села Волосківці. Вона повідомила, що до неї додому зайшов закривавлений чоловік. Пораненому надзвичайно пощастило, що господиня не злякалася відкрити посеред ночі незнайомій людині і негайно викликала «швидку допомогу». Тяжко поранений чоловік не міг розмовляти (на шиї у нього була різана рана), проте зумів, перш ніж знепритомніти, власною кров’ю написати на підлозі номер своєї машини, якою заволоділи невідомі негідники. Потерпілого було доставлено каретою швидкої допомоги до менської райлікарні. На місце події прибула слідчооперативна група Менського райвідділу внутрішніх справ та обласного управління МВС, керівництво районної та обласної міліції. Спочатку було встановлено особу потерпілого. Ним виявився 43-річний житель с. Новий Білоус Чернігівського району, який працює в Чернігові

таксистом. Далі були розроблені детальні плани та заходи по розшуку зловмисників, які напали людину. Здобич розбійників було виявлено за дві доби після скоєння злочину. Легковик правоохоронці знайшли поблизу с. Дягова Менського району, за десяток кілометрів від місця скоєння нападу. А ось для встановлення особи підозрюваних знадобився майже місяць роботи. Днями за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення було затримано в порядку ст. 208 КПК України двох жителів Мени, 27 та 28 років. Обом повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.289 КК України («Незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого»), що карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна. Однак, попри обґрунтовану підозру у скоєнні тяжкого злочину, результатом якого могла стати загибель людини, обом підозрюваним суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Тому на даний час молодики знаходяться вдома, хоч і не на волі. Слідство у даному кримінальному провадженні триває.

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

ДІЛКИ ПРИХОВАЛИ ПОДАТКІВ НА 3 МІЛЬЙОНИ Одне з підприємств м. Чернігова, що здійснює діяльність на ринку металобрухту, безпідставно завищило валові витрати по нібито проведених операціях з підприємствами інших регіонів України та ухилилось від сплати податків на суму близько 3 млн. грн. Про це повідомив начальник штабу ГУ Міндоходів у Чернігівській області Олександр Ярошенко. За фактом ухилення від сплати податків службовими особами підприємства, що призвело до ненадходження до бюджету коштів у особливо великому розмірі, слідчими ГУ Міндоходів

у Чернігівській області розпочато кримінальне провадження, що кваліфікується за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

ГУ Міндоходів у Чернігівській області


14

17 квітня 2014 року

Усяка всячина

ЖАХ

СПОРТ

СПЛЕСК САМОГУБСТВ У Чернігівській області зареєстровано зростання кількості самогубств. Лише упродовж двох днів зафіксовано п’ять випадків, коли люди добровільно пішли з життя, а також одна невдала спроба самогубства. Так, у Чернігові дідусь 1935 року народження, намагаючись вкоротити собі віку, плигнув з вікна квартири, що на п’ятому поверсі. Проте чоловік залишився живим. Медики міської лікарні діагностували у постраждалого політравму, струс головного мозку, закриту черепно-мозкову травму, перелом плеча та забій хребта. Наразі дідусь перебуває на лікуванні у реанімаційному відділенні.

З п’ятьох, хто наважився покінчити з життя, двоє – теж люди похилого віку. У райцентрі Сосниця повісився літній чоловік, 1930 року народження. В обласному центрі у такий самий спосіб пішов з життя старенький, 1927 року народження. У місті Прилуки вкоротив собі віку 46-річний чоловік. У смт Макошине Менського

району на дереві за селом повісилась жінка, 1947 року народження. У смт Березне на горищі власного хліва у такий самий спосіб покінчив з життям 31-річний чоловік. Правоохоронцям про самогубцю повідомила сусідка загиблого. Слідів насильницької смерті під час огляду трупів правоохоронці не виявили. Наразі за цими фактами відкриті провадження за частиною 1 статті 120 Кримінального Кодексу України («Доведення до самогубства»).

«ПіК»

ВБИВСТВО

УБИВ ЖІНКУ, БО ВІДМОВИЛА Працівники міліції Прилуцького міськвідділу внутрішніх справ розкрили жорстоке вбивство 36-річної жінки, якій зловмисник наніс майже два десятки ножових поранень голови, шиї та живота. 8 квітня до чергової частини Прилуцького міськвідділу внутрішніх справ надійшло повідомлення, що в одній з багатоповерхівок Прилук виявлений труп жінки. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група Прилуцького міськвідділу внутрішніх справ, до роботи підключилися колеги з апарату Управління МВС в області. Тіло вбитої жінки виявив її

син, який прийшов додому зі школи. Оперативники провели комплекс оперативно-розшукових заходів, перевірили підобліковий елемент та раніше засуджених. У результаті в поле зору правоохоронців потрапив чоловік, молодший від жертви на 13 років. Він домагався взаємності жінки, яка йому відмовила. В ході сварки, яка переросла в

конфлікт, молодик ножем завдав жертві смертельних поранень. Намагаючись замести сліди злочину, він прихопив із собою телефон жертви. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України («Умисне вбивство»), за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років. Громадянин затриманий та поміщений до ізолятора тимчасового тримання.

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

ПОЖЕЖА

10 квітня о 18:56 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загоряння сміття на території ПАТ ЧРМЗ «Жовтневий молот», що в м. Чернігові на проспекті Миру (т. зв. «район ремзаводу»). ло сміття на території та всередині господарчої будівлі, що не

використовується. О 19:08 пожежу вдалось локалізувати, а о 19:18 – остаточно ліквідувати. Вогнем пошкоджено стіни господарчої будівлі. За попередніми даними, причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

ШАХРАЙСТВО

ПРОЙДИСВІТИ ПОВЕРНУТЬСЯ ЗА ГРАТИ Працівники карного розшуку Чернігівського міського відділу внутрішніх справ «по гарячих слідах» затримали телефонних шахраїв, які видурювали гроші у чернігівців. Затриманню шахраїв сприяла регулярна профілактична робота міліції та звернення у ЗМІ до чернігівців з попереджувальними матеріалами. Дует шахраїв зателефонував до 85-річної жительки Чернігова увечері і зміненим голосом прошепотів: «Мамо, допоможи, я в міліції». Потім трубку взяв «слідчий» і повідомив, мовляв, ваш син потрапив в ДТП, постраждала людина, але потерпілий готовий відмовитися від претензій за 10 тисяч гривень. Він додав, що, якщо жінка згодна, то «колега» під’їде і забере гроші. В розпачі жінка погодилася заплатити, але тут же згадала попереджувальні матеріали міліції у пресі і зателефонувала синові. Пересвідчившись, що з ним все гаразд, господиня набрала «102». Оперативники проінс-

Збірна України поліпшила свої позиції у рейтингу ФІФА, піднявшись на одну сходинку, і тепер займає 17 місце (це рекорд для нашої команди за всі часи її існування). У першій десятці рейтингу відбулися істотні зміни: збірна Аргентини втратила одразу три позиції і тепер іде шостою. На три пункти піднялися збірні Бразилії та Греції. Рейтинг почали вести у 1993 році, кількість очок розраховується, виходячи з результатів національних команд за чотири роки. Наступне оновлення заплановано на 8 травня.

До речі, перша десятка виглядає так: 1 (1). Іспанія — 1460 2 (2). Німеччина — 1340 3 (4). Португалія — 1245 4 (5). Колумбія — 1186 5 (6). Уругвай — 1181 6 (3). Аргентина — 1174 7 (9). Бразилія — 1174 8 (7). Швейцарія — 1171 9 (8). Італія — 1115 10 (13). Греція – 1082 (в дужках вказано місце у попередньому рейтингу).

ФІНАЛУ «БАВАРІЯ» – «РЕАЛ» НЕ БУДЕ «Баварія» є головним фаворитом у боротьбі за перемогу в Лізі чемпіонів, вважають букмекери. Букмекерська контора «William Hill» виставила на перемогу мюнхенців у турнірі коефіцієнт 2,50. Трохи нижче, на думку букмекерів, шанси «Реала» (+2,75). Коефіцієнти на перемогу інших півфіналістів – «Атлетико» і «Челсі» рівні і складають 6,00. До речі, за результатами жеребкування, яке відбулося у

п’ятницю, 11 квітня, «Баварія» зіграє з «Реалом» вже у півфіналі. В іншому «Атлетіко» побореться із «Челсі». А от каталонська «Барселона» вперше за сім років не потрапила до четвірки півфіналістів Ліги. Перші зустрічі пройдуть 22 і 23 квітня. Матчі-відповіді відбудуться 29 і 30 квітня.

ІСПАНСЬКИЙ ПІВФІНАЛ Визначилися і півфінальні пари Ліги Європи.

ЛЕДЬ НЕ ЗГОРІВ «ЖОВТНЕВИЙ МОЛОТ»

Через 7 хвилин на місце виклику прибули пожежники. Горі-

НАЦІОНАЛЬНА ЗБІРНА ПІДНЯЛАСЯ У РЕЙТИНГУ

труктували, як діяти жінці в цій ситуації. Тож коли один з шахраїв прийшов по гроші, його «на гарячому» затримали оперативники карного розшуку. В ході перевірки було встановлено, що раніше засуджені чоловіки (віком 22 і 23 роки) товаришували ще до ув’язнення. А коли вийшли на волю, вирішили разом займатися телефонним шахрайством. Все продумали до дрібниць. Старший кримінального дуету дзвонив жертві з мобільного, і якщо слухавку брала жінка, втягував її в розмову. Розповідав, що її син потрапив в ДТП, скоїв наїзд на пішохода, що потерпілий згоден на мирову за певну суму, наприклад, за 10 тисяч гривень. Жінки на емоціях самі не помічали, як розповідали шахраю всю інформацію про родичів і погоджувалися вине-

сти гроші. Якщо ж необхідних 10 тисяч у них не було, то шахраї не відмовлялися і від іншої суми. Були випадки, коли вони видурювали і по 4-5 тисяч, і 100 доларів США. Отримані гроші чоловіки витрачали на вишуканий одяг та дорогі розважальні заклади. Олександр Любарець повідомив, що вже встановлена причетність підозрюваних до десяти шахрайств. Відносно молодиків відкрито кримінальне провадження. Стаття Карного кодексу передбачає за це обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

За результатами жеребкування, в одному півфіналі зіграють іспанські «Севілья» та «Валенсія», у другому – португальська

«Бенфіка» та італійський «Ювентус». Перші зустрічі відбудуться 24 квітня. Матчі-відповіді пройдуть 1 травня.

УКРАЇНЦЯМ ПІД СИЛУ ВИЙТИ В СВІТОВУ ХОКЕЙНУ ЕЛІТУ Національна збірна України з хокею проводить тренувальний збір у Донецьку під керівництвом головного тренера Андрія Назарова, який прокоментував хід підготовки до чемпіонату світу серед команд Першого дивізіону, зазначивши, що команді під силу виграти турнір. Про це повідомляє офіційний сайт ХК «Донбас». Зокрема, Назаров зазначив: «Зараз у складі команди тренуються п’ять п’ятірок. Вісім захисників у нас є, в принципі, всі хлопці тут, може 1-2 місця ще звільняться. Посилено готуємося до турніру, адже стоїть серйозне завдання – потрапити в еліту. Щоб потрапити у вищий дивізіон, потрібно всім перебувати в хорошій фізичній формі, тому зараз потрібно працюва-

ти. Часу, щоб підвести хлопців до хорошої форми, у нас вистачить». Чемпіонат світу з хокею серед команд Дивізіону 1/А відбудеться з 20 по 26 квітня в корейському Гоянгі. Дві найсильніші команди за підсумками турніру потраплять в елітний дивізіон — компанію 16 найсильніших збірних світу (серед яких збірні Канади, Швеції, Чехії, США, Росії), які безпосередньо виборюють титул чемпіона світу.

ПЕРЕД БОЄМ КЛИЧКА ЗАСПІВАЄ… КЛИЧКО Дружина лідера української партії «УДАР» Віталія Кличка – Наталія Кличко – виконає гімн України перед боєм його брата Володимира з австралійцем Алексом Леапаї. Про це повідомляє « Sportbox. ru». 40-річна Наталія почала кар’єру співачки лише два роки тому. Її дебют відбувся у Москві

перед боєм Віталія з Мануелем Чарром. Тоді вона виконала композицію американської співачки Дженніфер Раш «The Power of Love».


Усяка всячина Купон безкоштовного Купо Ку пон по н бе безк зкош зк ошто ош товн то вног вн ого ог ооголошення огол ог олош ол ошен ош ення ен ня№16

17 квітня 2014 року

15

(дійсний

один раз на місяць) Текст оголошення і ваші координати, за якими звертатись читачам, — адреса чи телефон з кодом:

Цей текст публікується в газеті Ваше прізвище, ім’я, по батькові, адреса, телефон (дані — для редакції, вони не публікуються)

Дата

Спеціалізований магазин «Огородник» у м.Мена пропонує оптом та вроздріб:

— нітроамофоску, діамофоску, хлор, калій та аміачну селітру (замовлення на добрива, можлива доставка); — оригінальні протруйники картоплі «Престиж», «Шедевр», «Матадор», «Тірана», «Койот», «Прем’єр Голд» за акційними цінами; — насіння кормових буряків та трав. Тел. у м.Мена: (0244) 2-23-63, (050) 313-83-61, (067) 878-98-31.

ПРОДАЄТЬСЯ

Косарки тракторні, роторні, кінні. Грабарки кінні, тракторні. Обприскувачі, копачки, саджалки, Т-25, причепи й запчастини до них. Доставка. Тел.: 72-23-62, (067) 78-49-158, (063) 282-23-16.

Продам сільгосптехніку

Косарки, копачі, саджалки, плуги, гребки, обприскувачі, їжаки, прес-підбирач. Запчастини, доставка. Тел.: (0462) 72-00-29; (066) 740-67-44.

+будь-які сантехнічні роботи: опалення, водопровід, каналізація у квартирах, приватних будинках, на підприємствах. Помірні ціни. Тел.: 97-14-18, (067) 477-26-84, (093) 911-95-72.

ПРОПОНУЄМО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКУ ТЕХНІКУ Косарки, грабарки, плуги, культиватори, розкидачі міндобрив, картоплекопачки, саджалки, дискові борони, ґрунтофрези, обприскувачі, прес-підбирачі.

Тел.: (0462) 68-41-69, (067) 429-57-78, (066) 045-79-72.

Купівля 1-2 поверховий дачний будинок, вагончик з ділянкою не менше 3-х соток, земельну ділянку неподалік Чернігова; причіп легковий для авто в будь-якому стані. Тел.: 935-812, (063) 479-8811, (095) 052-21-24, (097) 899-24-71.

Ваш підпис:

Буріння свердловин під ключ

СІЛЬГОСПТЕХНІКА З ПОЛЬЩІ

Нерухомість

Шановні земляки, «Сіверщина» готова надрукувати Ваші приватні і комерційні оголошення. Сторінка 15 до Ваших послуг!

Продаж Продам гараж АК-40 (Новоселівка), яма, погріб, 220В, 380В. Є місце для прибудови збоку. Ціна 3000 у.о. Тел.: (093) 94068-76. Продам металевий гараж АК-16 (Епіцентр). Місце під забудову капітального гаражу 6*6м. Ціна 2000 у.о. Тел.: (093) 94068-76. Продам дім 2-поверховий у с. Понорниця на трасі Короп-Чернігів. 5 кімнат, всі зручності, газ, сауна, камін, 15 соток, приватизований, гараж, сарай, сад, город. Тел.: (063) 12950-05, (098) 824-92-40. Продається будинок у с. Яблунів Канівського району Черкаської обл. Дерев’яний, обкладений плиткою. Газовий стояк у дворі, сарай цегляний, льох, водна колонка, город – 36 соток. У селі є підприємства для роботи, школа дитсадок. Ціна – 70 000

грн. Для серйозних покупців знижка. Тел.: (095) 618-14-75. Продається будинок на Старій Подусівці. Дерев’яний, стоїть окремо, у гарному стані. Зі всіма зручностями. Площа – 75 кв.м., ділянка – 6 соток, прямокутної форми. Ціна – еквівалент 53 тис. доларів. Можливий обмін на гарну 1-2 кімнатну квартиру. Тел.: (066) 4801-789 (дзвонити після 14.00). Обмін Міняю 3-кімнатну квартиру на дві окремі. Тел.: (0462) 663-750 (увечері)

Продам абсолютно нову 4-конфорну газову плиту «GRETA», білого кольору, з духовкою, ціна – 1200 грн. та 2-камерний холодильник «Минск», б/в, у відмінному стані, ціна – 900 грн. Тел.: (0462) 931-027, (094) 988-20-27. Продам кольоровий телевізор «Samsung» за 500 грн та 6-струнну гітару за 2250 грн. Все у гарному стані. Тел.: (0462) 970-556. Продаю саджанці дуже цінного дерева – кизилу. Тел.: (099) 763-48-00.

Автомото

Різне Купівля Дорого куплю телят, корів, коней, свиней, шкури. Перевезення ВРХ. Тел.: (063) 475-9005, (098) 375-22-09, (099) 325-15-54. Продаж Металопластикові вікна від виробника. Москітні сітки, відкоси. Бронедвері. Виїзд. Заміри – безкоштовно. Доступні ціни. Гарантія – 5 років. Тел.: 971-705, (066) 52253-22, (093) 558-35-10. Сітка-рабиця, можна за метражем. Тел.: 9712-26, (067) 89-15-882, (093) 48-53-304.

Продаж Продам легкове авто ВАЗ-2108, 1987 р.в., 1,3 газ-бензин, 8 л газу на 100 км, зеленого кольору, у чудовому стані. Ціна – 2000 у.о. Терміново, без торгу. Тел.: (093) 23319-36. Продається мотоцикл «Урал» М-66 з коляскою, на ходу, в нормальному стані. Є запчастини. Ціна – за домовленістю. М. Чернігів. Тел.: (0462) 671-686. Продаю автомобіль ВАЗ-2106 у хорошому робочому стані або обміняю на дачу (ділянку). Тел.: (099) 523-01-04, (067) 387-04-04.

Металопластикові вікна, бронедвері, міжкімнатні двері від виробника. Виїзд на замір з каталогом. Доставка по області безкоштовна. Тел.: (093) 468-45-59, (097) 415-04-12.

Тут може бути Ваша реклама

Виготовлення металоконструкцій будь-якої складності: двері, бронедвері, навіси, ворота, паркани, огорожі, сходи та інше. Виготовимо оперативно і якісно за індивідуальним проектом будь-які вироби з металу. Широкий вибір варіантів. Доставка, установка. Тел.: (0462) 97-14-18, (067) 477-26-84, (093) 911-95-72.

ВІТАЄМО! 19 квітня зустрічає свій 30-річний ювілей житель Мени Анатолій Валерійович Магула Дорогого іменинника тепло і сердечно вітають батьки!

Прийми вітання наші щирі, хай твоя доля розквіта! Хай у здоров’ї, щасті й мирі рясні красуються літа, Нехай любов незгасно світить, і серце радісно співа... Для Тебе – все найкраще в світі і найласкавіші слова.

ВИСТАВКА «КРАСА І ВІЧНІСТЬ» У приміщенні Колегіуму (на чернігівському Валу) відкрилася виставка «Краса і вічність» чернігівського художника, члена Спілки художників України Володимира Наталушка. Експозиція талановитого майстра пензля приурочена до Дня пам’яток історії і культури. На виставці представлено 35 картин. На полотнах постають краєвиди Чернігова та його околиць, старовинні храми, які у поєднанні із зображенням природи надають картинам цілісності та довершеності. Серед них – Спаський собор, Іллінська церква, дзвіниця Троїцького монастиря та інші. Основне, що прагне передати художник – настрій. Його мистецтво тихе та задумливе, митець звертає особливу увагу на чіткість композиції.

«Чернігів стародавній»

Хай негаразди обминають, хай Мати Божа охороняє.

БЕЗКОШТОВНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ

друкується 1 раз на місяць. Повторна подача оголошення оплачується з розрахунку: до 10 слів — 5 гривень; до 20 слів — 10 гривень. Оголошення про надання робочих місць, послуг, привітання, знайомства — 20 грн. Повідомлення про втрачені документи — 10 грн. Оголошення, виділене жирним шрифтом, — +5 грн, виділене рамкою — +10 грн.

Телефон відділу реклами: 975-002.

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ спеціалістів Головного Управління Юстиції з •Цивільного •Сімейного •Трудового •Житлового •Спадкового права

При Центрі правової інформації в Чернігівській обласній ій бібліотеці вій ков наууко універсальній на нка оле Кор ім. В.Г.

Кожного другого та четвертого четверга місяця з 15.00 до 16.30. м.Чернігів, просп. Миру, 41 (2-й поверх) Тел.: 698-028


16

17 квітня 2014 року

На завершення номера ДОЗВІЛЛЯ

МИМОХІДЬ

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РУДИХ КРОСВОРД

1. Приблизно 1-2% людей або близько 20 чоловік на тисячу мають руде волосся. 2. Древні греки були впевнені, що рудоволосі люди після смерті перетворюються на вампірів. 3. Інколи темне волосся може перетворитися на руде або світле через великий дефіцит білка при голодуванні. 4. Руде волосся сивіє не так, як інші типи волосся – воно спочатку стає світлим і тільки тоді поступово сивіє. 5. Натуральне руде волосся містить рекордну кількість пігментів, тому його найважче перефарбувати. 6. За часів полювання на відьом в 16 і 17 століттях в Європі багато жінок було спалено на вогнищах лише за те, що вони були рудоволосими. 7. Говорять, що Гітлер забороняв рудим одружуватися і виходити заміж, щоб запобігти народженню «потомства з відхиленнями». 8. Руде волосся – це рецесивна ознака, значить, дитя повинне успадкувати по одному гену рудого волосся від кожного з

батьків, щоб бути рудим. 9. Дослідники стверджують, що рудоволосі впливали на історію непропорційно їх кількості. Рудими були імператор Нерон, цар Давид, троянська принцеса Єлена, Афродіта, Наполеон Бонапарт, Марк Твен, Вінсент ван Гог, Галілео Галілей, Уїнстон Черчилль і багато інших. 10. Існує припущення, що через 100 років рудоволосих людей не стане. Проте, стаття з National Geographic стверджує, що хоча кількість рудих може піти на спад, швидше за все, ген рудого волосся залишиться. 11. Найбільшу пропорцію рудоволосих людей має Шотландія – їх тут 13%. Друге місце з 10% займає Ірландія. Не дивлячись на це, найбільша кількість рудих людей живе в США. Тут їх щось близько 6-12 мільйонів, що складає 2-6% від всього населення. 12. «Джінджерфобія» – це боязнь рудих людей. «Джінджерізм» – це залякування рудих і недобре до них ставлення.

По горизонталi: 1. Бджолиний продукт. 3. Йошкар-... 6. Творець свiту. 9. Англ. одиниця довжини. 11. Гора богiв. 13. Головний убiр. 15. Нотний первiсток. 16. Бог Сонця. 17. ... Лiнней. 19. Центр обертання. 20. М’ясна страва. 21. Представник Iспанiї. 24. Секрет з печiнки. 28. Японська холодна зброя. 29. Нота. 31. С/г рослина. 34. Пасмо волосся. 36. Укр. Радянська енциклопедiя. 37. ...-хау. 38. Префiкс до узбека. 39. Поема Т.Г. Шевченка. По вертикалi: 1. Портова споруда. 2. Щит бога Зевса. 4. Виклик на дуель. 5. Схiдна цитадель. 6. Хазяїн фiрми. 7. Западина в Тихому океанi. 8. Дикий бик. 10. Житло Карлсона. 12. Томас ... 14. Озеро в Пн. Америцi. 18. Косметика для нiгтiв. 19. Неотруйна змiя. 22. Волелюбний горець. 23. Бобова рослина. 25. Рiчка в Африцi. 26. "Око" будинку. 27. Служба Безпеки України. 30. Антилопа. 32. Клич перемоги. 33. Слово з "Кiн-дза-дза". 34. Укр. письменник. 35. Органiзацiя об`єднаних нацiй.

Відповіді на кросворд із минулого номера: По горизонталi: 1. Iя. 3. Ка. 5. Бард. 7. Ласо. 9. Ра. 10. Ленiн. 11. Ва. 13. Валик. 15. Токар. 17. Лико. 18. Реал. 19. Баба. 22. Азор. 25. Парад. 26. Ледар. 28. Ак. 29. Терем. 30. Ле. 31. Улан. 33. Клiо. 35. Ат. 36. Ял. По вертикалi: 1. Iа. 2. Ярлик. 3. Каное. 4. Ас. 5. Баал. 6. Деко. 7. Лiтр. 8. Овал. 9. Рв. 12. Ар. 14. Лицар. 16. Катод. 19. Баку. 20. Батат. 21. Аден. Відповіді — в наступному номері 22. Алек. 23. Земля. 24. Рало. 25. Па. 27. Ре. 32. Ла. 34. Iл.

ÑÓÄÎÊÓ Заповніть порожні клітинки поля судоку цифрами від 1 до 9 таким чином, щоб у жодному стовпчику, ряду або полі 3х3 клітинки, обмеженому жирними лініями, не було однакових цифр. Один із варіантів відповіді на судоку з минулого номера:

СМАЧНОГО!

ТІСТЕЧКО З ЛАЙМОМ «КИСЛИНКА»

Інгредієнти Для основи: 400 гр печива (подрібненого), 200 гр кокосової стружки, 150 гр вершкового масла. Для начинки: 400 гр згущеного молока, 1 ст. л цедри лайма, 100 мл соку лайма, 4 яйця (лише жовтки). Приготування 1. Розігріваємо духовку до 175оС. 2. В блендері перемелюємо печиво та кокосову стружку. 3. Додаємо до печива розтоплене вершкове масло, все добре перемішуємо до отримання вологої крихти. 4. Готове тісто можна розді-

УСМІХНІТЬСЯ! ЬС

лити, як на дві частини, та випікати пару тістечок, так і залишити тісто цілим і випікати одне велике тістечко. Для цього беремо відповідну форму для випікання (чудово підійде висока чашкоподібна формочка), розміщуємо тісто рівномірно по дну та стінках форми та випікаємо в духовці впродовж десяти хвилин. 5. Для приготування начинки змішуємо згущене молоко, цедру та сік лайма та збиваємо міксером впродовж трьох хвилин. 6. Зменшуємо температуру духовки до 1500С. 7. Виливаємо начинку у підготовлену основу з тіста і повертаємо в духовку ще на тридцять хвилин. 8. Завершуємо приготування нашого чізкейка, поставивши його охолоджуватися в холодильник на дві години. 9. Перед подачею прикрашаємо збитими вершками та декількома листочками м’яти.

«СІВЕРЩИНА» — ВСЕУКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС — 33580

Газета виходить з грудня 1992 року. День виходу — четвер. Засновник газети — Чернігівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Адреса: 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62, оф. 501. Видавець: ТОВ «Редакцiйно-видавничий центр «Сiверщина». Телефони: редакція — 975-002. e-mail: siverschina@gmail.com та soles972@gmail.com

АНЕКДОТИ

Пізно ввечері йде блондинка додому через парк. Раптом чує: – Стояти! Вона зупинилася. – Лежати! Лягла. – Повзти! Поповзла. Раптом над вухом співчутливо: – Жіночко, вам погано? Я тут з собакою займаюся, дивлюся ви повзете... *** Пацієнт у лікаря: – Лікарю, коли я натискаю ось тут, мені дуже боляче, що мені робити?! Лікар (задумливо): – Хммм, не натискати. *** Розваж себе в маршрутці. Довго і настирливо розглядай одного з пасажирів, а потім візьми телефон і скажи: «Алло, шеф? Я його знайшов!». ***

Газета зареєстрована в Міністерстві інформації України. Реєстраційне свідоцтво КВ № 3125 від 18 березня 1998 року. Тираж у квітні — 23600. Видрукувана в ПАТ «ПВК «Десна». Ціна договірна. Розрахунковий раху-

нок — 26007027001 в АК Полi комбанк, м. Чернiгiв, МФО 353100, код ЄДРПОУ 34759829.

Газета – унікальна річ: вона ж і скатертина, і мухобійка, і вентилятор, і туалетний папір, і шапка, і навіть парасолька. *** Оголошення: «Прохання не залишати в кишенях цінні речі, тому що гардеробниця із зарплатою 900 грн. за себе не відповідає». *** Журналістка запитує на пресконференції у Віктора Януковича: – Віктор Федорович, скажіть які ви любите передачі? Янукович: – Ну-у-у-у... сигарети, чай... *** Чоловіча вірність: одружений вже втретє, а коханка все одна і та ж. *** Син генерала грає в солдатики: – Тато, дивися, я тут правий фланг побудував, а тут лівий... – Правильно, молодець си-

Головний редактор — Олександр СУПРОНЮК Власний кореспондент — Валерій МАГУЛА Комп’ютерна верстка — Ольга КОВАЛЬ Коректор — Катерина МАХЛАЙ

нок! А ось це, напевно, резерв причаївся? – Ні, це мені солдатики дачу будують... *** Напис на машині: «Помий мене». Знизу водій дописав: «Приходь – помию!» *** Дзвінок чоловікові: – Алло, дорогий забереш мене? – Ні! – Чому? – Ну ти ж вчора купила суперзручні туфлі на підборах 15 см, які взагалі не відчуваються! Ось і тепер іди пішки. І головне від стегна, дорога, від стегна. *** Вовочка кричить з двору матері, що стоїть на балконі: – Мам, кинь мені сюди 62 копійки! – Вони ж pозсипляться! – А ти їх в п’ять гривень загорни.

Позиція редакції може не співпадати з думками авторів публікацій. За точність викладення фактів відповідають автори публікацій. Матеріали під рубриками «Політична панорама», «Імідж», «Рейтинг» друкуються на правах реклами. За жодних обставин редакція газети не несе відповідальності за достовірність інформації, що подана в усіх видах реклами; наявність номера, дати та установи, що видала ліцензію.

ЯКЩО ВИ НАС ЧИТАЄТЕ — НЕ ЗАБУДЬТЕ ВЧАСНО ПЕРЕДПЛАТИТИ ГАЗЕТУ. БУДЬМО РАЗОМ! ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС — 33580

Сіверщина №16  
Advertisement