Page 1

Шановні наші читачі! Презентуємо вам нове обличчя «Деснянської правди»!

Вітаємо з Днем захисника України! Заснована у січні 1838 року

На хвилях вашого успіху № 40 (28655) четвер, 11 жовтня 2018 р. РЕФОРМУЄМОСЯ

«ЕНЕРА» – як нова енергетична ера

М

и всі живемо в сучасному світі й невідворотно крокуємо в Європу. В Україні відбувається багато реформ, більшість із яких у розвинених європейських країнах уже діє. Зокрема, в електроенергетичній галузі також. Нині настав час змінити й у нас монополію на ринку електроенергії на конкурентний сучасний простір. Про зміни в законодавстві та електроенергетиці області наразі розповідає директор новоствореного підприємства ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» Роман ГАМЕНИЦЯ. – З 11 червня 2017 року набув чинності Закон України «Про ринок електричної енергії», який регламентує, що всі «Обленерго» до кінця року мають створити нові підприємства, котрі би займалися суто постачальними послугами. Нині один суб’єкт господарювання, тобто електрична компанія, не може займатися одночасно генерацією, транспортуванням та постачанням електроенергії. Досі у нас, як і в інших регіонах, «Обленерго» займалося одноосібно транспортуванням та постачанням. За законом же функції повинні розділитися між різними підприємствами. Відтак 20.12.2017 року на теренах Чернігівщини зареєструвалося ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ», засновником якого є «Чернігівобленерго».

Стор. 3

Нині починається інноваційний етап для нашого видання. І ми хочемо бути не просто цікавими, креативними, інтелектуальними, мобільними, інтелігентними, підприємливими, а й зручними для вас! Зменшуючи формат, ми насамперед звертали увагу на прохання своїх передплатників. Адже читати газету відтак буде зручно і вдома за ранковою кавою, і в офісі, й за столиком у кафе, і в електричці, і в літаку. Ми також додаємо тематичних сторінок, де героями будуть наші з вами земляки, котрі в цьому житті стали особистостями незалежно від професії, статусу, рангу, уподобань, захоплень і матеріальних благ. «Деснянська правда» також стає осередком підтримки малого та середнього бізнесу й знайомитиме чернігівців із успішними історіями тих, хто своєю працею підтримує колективи, країну та власну родину – як і має бути в житті. Звертайтеся до нас із своїми радощами, успіхами й проблемами. Намагатимемося стати у пригоді! І головне. «Деснянська правда» – газета, налаштована на позитив. Ми – видання, котре вірить в успішне майбутнє всіх нас і показуватиме на своїх сторінках, що в нашому домі є місце для успіху, любові до життя, надії та віри в день сьогоднішній і завтрашній. Колектив редакції нині перебуває у процесі ребрендингу видання, себто зміни його позиціонування та оформлення, аби тим самим вийти на новий рівень розвитку, привернути увагу читачів і рекламодавців. Що стосується номера за минулий тиждень, то газета зобов’язується до кінця року вийти збільшеним форматом двічі, аби розрахуватися з передплатниками. Залишайтеся з нами, спілкуйтеся з «Деснянською правдою», читайте її та передплачуйте! Ми ваші друзі, ми з вами й – на хвилях нашого спільного успіху!

У ФОРМАТІ ПРЕС-КЛУБУ

Валентин Наливайченко

презентував свій План дій з відновлення миру 4 жовтня Чернігів відвідав лідер Руху «Справедливість», громадський і політичний діяч Валентин Наливайченко. Під час спілкування з місцевими журналістами у форматі прес-клубу кандидат у Президенти України назвав чітку мету свого візиту – презентувати широким колам громадськості напрацьований План дій з відновлення миру в державі. – Мій національний план є стратегічним з рішучими діями в економіці, безпеці та обороні. Для перемоги нам потрібне посилення міжнародної коаліції. Це головне, із чим я йду у Президенти, адже ми разом з міжнародними партнерами маємо план конкретних дій захисту України, – сказав, зокрема, Валентин Наливайченко. – Для відновлення миру потрібна політична воля. Необхідно оголосити серйозну оборонну мобілізацію, задіяти оборонні заводи, захистити наших воїнів, аби не було поранених і загиблих.

Погода

Четвер

11

жовтня

Вдень

Уночі

+17 +9

П’ятниця

12

жовтня

План відновлення миру передбачає три етапи – це гуманітарні дії, Міжнародна угода з відновлення миру та деокупації й Національний план дій для відновлення миру. «Перший етап є найважливішим, – наголошує Валентин Наливайченко. – Першочергові гуманітарні дії — це звільнення всіх політв’язнів та заручників, розшук зниклих безвісти, ідентифікація та повернення тіл усіх загиблих. Звільнення політв’язнів і заручників є головною передумовою для того, щоб розпочати співпрацю з міжнародними партнерами. Для мене це не порожні слова, бо на початку війни я створив Центр звільнення заручників. Це була абсолютно не типова організація тоді, робота якої була і є дуже важливою. Ми за перший рік війни повернули більше 2,7 тис. заручників додому, до сімей. Я зустрічався з батьками, матерями, дітьми, це була моя найважливіша робота».

Стор. 2 Вдень

Уночі

+16 +4

Субота

13

жовтня

Вдень

Уночі

+16 +5

Неділя

14

жовтня

Вдень

Уночі

+16 +5

Понеділок

15

жовтня

Вдень

Уночі

+16 +6

Вівторок

16

жовтня

Вдень

Уночі

+16 +6

Середа

17

жовтня

Вдень

Уночі

+17 +6


2

четвер, 11 жовтня 2018 р.

ОПЕРАТИВНО, ГРАМОТНО І ЗЛАГОДЖЕНО

Ічня: ситуація контрольована Саме так можна охарактеризувати роботу як державних структур, так і органів місцевого самоврядування у надзвичайній ситуації на Ічнянщині. На превеликий жаль, і на телебаченні, і в Інтернеті «гуляє» дуже багато неправдивої інформації про ці події. Тому до вашої уваги – повідомлення із засідання обласного оперативного штабу. ПОВЕРТАТИСЯ У ЗОНУ НЕБЕЗПЕКИ ЗАРАНО Виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Юлія Свириденко провела чергове засідання обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, на якому було проаналізовано ситуацію на обідню годину у вівторок, 14.00, та визначено потреби пунктів із прийому евакуйованих громадян. В одному з них (Парафіївському) побував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Глава Уряду провів засідання, де були визначені першочергові потреби населення й ухвалені рішення, необхідні для їх забезпечення. Прем’єр-міністр подякував рятувальникам і місцевій владі за оперативну евакуацію та розміщення людей, наголосив, що в діях усіх служб життя і здоров’я громадян мають бути пріоритетом, та запевнив: держава не залишить постраждалий район сам-на-сам із проблемами. За словами представника обласного управління ДСНС, попередньо можна говорити про зниження інтенсивності вибухів. Проте до повного врегулювання ситуації ще далеко. Завдяки своєчасному оповіщенню населення та оперативному залученню 35 автобусів у найкоротший термін удалося евакуювати понад 12 тис. 500 осіб із Ічні та 30-ти прилеглих населених пунктів у 16-кілометровій зоні. Із центральної районної лікарні евакуйовано 163 хворих до лікувальних закладів Парафіївки. 67 літніх та лежачих людей із Ічнянського району помістили до інших лікарень. Однак це не потерпілі, а люди, що перебувають під супроводом соціальних служб. Евакуйованих розмістили у школах і дитсадках. Там увімкнули опалення, аби було тепло ночувати. Для прийому евакуйованих підготовлено 18 прийомних пунктів у приміщеннях шкіл, будинків культури та інших закладів Ічнянського (10 пунктів), Прилуцького (4 пункти), Бахмацького (2 пункти), Ніжинського (1 пункт) районів та Прилук (1 пункт). В 11-ти евакуаційних пунктах розміщено 2277 осіб, із яких 256 – діти. В пунктах прийому організовано харчування евакуйованого населення, надається медична та психологічна допомога. Евакуаційні заходи тривають. Для попередження надзвичайних ситуацій у населених пунктах поблизу складу органами влади вжито таких заходів: відключено від газопостачання місто Ічню та 11 населених пунктів Ічнянського району; тимчасово припинено рух потягів через станцію Ічня; спрямовано автомобільний транспорт

О 3:40 9 жовтня до ДСНС надійшла інформація про пожежу та вибухи на території 6-го арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба в Ічнянському районі Чернігівської області. Територія 6-го арсеналу становить близько 682,6 га, з них технічна територія – 402 га. Як повідомляє на сайті обласної ради її голова Ігор Вдовенко, організовано евакуацію населення в низці населених пунктів Ічнянського та Прилуцького районів. Ічнянський район: м. Ічня, смт Дружба, села Августівка, Безводівка, Буди, Грабів, Лучківка, Пелюхівка, Червоне, Бурімка, Безбородьків, Шиловичі, Ольшана, Нова Ольшана, Тарасівка, Гмирянка, Городня, Гужівка, Заудайка, Коршаки, Монастирище, Веприк, Сезьки, Гейці, Дзюбівка, Коломійцеве, Тишківка, Хаєнки, Воронівка, Киколи. Прилуцький район: села Лісові Сорочинці, Стрільники, Обичів, Заудайка, Радьківка, Колісники, Левки. Проводяться відповідні обмежувальні заходи по всій території Чернігівської області та вздовж державного кордону.

в об’їзд зони надзвичайної ситуації; закрито повітряний простір у радіусі 30 км. З метою проведення першочергових рятувальних та інших невідкладних робіт у районі надзвичайної ситуації в найкоротший термін було зосереджено сили й засоби загальною чисельністю понад тисячу осіб та 212 одиниць техніки. На випадок ускладнення оперативної обстановки створено резерв ДСНС чисельністю 109 осіб та 23 одиниці пожежної техніки, приведено в готовність два пожежні літаки, медичні літак і вертоліт. Підрозділами ДСНС ліквідовано 5 пожеж за межами арсеналу, що виникли внаслідок влучання боєприпасів (4 — в Ічні, 1 — в Августівці). В резерві – 7 пожежних потягів на за-

Деснянська правда лізничних станціях Прилуки, Конотоп, Ніжин, Київ-пасажирський, Дарниця, Полтава й Кагамлицька. Наразі (вівторок) на території військового складу спостерігаються вибухи різної інтенсивності. Після їх зменшення сили й засоби ДСНС розпочнуть виконання заходів із ліквідації надзвичайної ситуації. Як наголосила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, жодної людини, пораненої внаслідок вибухів, в області немає. Відповідні служби тримають постійний зв’язок із пунктами прийому громадян, вивчають їхні нагальні потреби. Досягнуто домовленості з газопостачальними організаціями про включення опалення у приміщеннях, де перебувають евакуйовані. Однак теплий одяг, ковдри й каремати залишаються у переліку найпотрібніших речей. Є потреба у продуктах харчування тривалого зберігання, зокрема в консервах, а також дитячому харчуванні та предметах гігієни. Першу машину з двома тоннами продуктів уже направлено до пунктів прийому. Не стоять осторонь і місцеві ради, депутати, просто небайдужі громадяни. Хтось організовує «польову кухню», хтось запрошує до себе евакуйованих. Чернігівські торгівельні мережі також запропонували надати допомогу продуктами харчування. Біда на Ічнянщині не залишила байдужими людей і в інших областях. Офіційно запропонували допомогу Харківська та Миколаївська облдержадміністрації, Печерська райдержадміністрація Києва — і Чернігівщина вже готується прийняти масштабні гуманітарні вантажі. Юлія Свириденко акцентувала на відпрацюванні якісної логістики та правильного збереження отриманого. Пропозиції про допомогу продовжують надходити. Ситуація на Ічнянщині контролюється постійно, проте спрогнозувати термін її урегулювання неможливо. Тому потрібно докласти всіх зусиль для забезпечення достойних умов перебування постраждалого населення в пунктах прийому. У зоні надзвичайної ситуації на Ічнянщині в районі вибухів поліція продовжує забезпечувати охорону публічного порядку, вживає всі можливі заходи з локалізації надзвичайної ситуації та евакуації населення, що проживає в зоні можливого ураження. На місці події – керівництво поліції області на чолі з начальником Управління Едуардом Альохіним. На допомогу місцевим підрозділам направлені поліцейські з прилеглих районів Чернігівщини, а також спецпризначенці Києва та Київської області, групи швидкого реагування, вибухотехнічна служба. І насамкінець. Люди мають усвідомлювати: повертатися додому їм ще зарано. Найважливіше — життя та здоров’я. Зрозуміле бажання громадян повернутися додому, їхнє занепокоєння долею майна та домашніх тварин. Але це дуже великий ризик, адже вибухи тривають, та й у безпечності території мають переконатися піротехніки. На місці події працює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Досі інформації про загиблих та постраждалих не надходило. Тож нехай нам Бог і далі допомагає.

У ФОРМАТІ ПРЕС-КЛУБУ

Валентин Наливайченко презентував свій План дій з відновлення миру Закінчення. Поч. на стор. 1. Тож першочергове завдання, на думку лідера «Справедливості», – створити Національний центр звільнення заручників, який би об’єднав сили державних відомств, громадських організацій, волонтерів і ветеранів АТО. До цієї діяльності Валентин Наливайченко вважає за доцільне підключати ООН, ЄС, ОБСЄ та залучати до співпраці міжнародну організацію «Червоний Хрест». «Зустрічався з послом «Червоного Хреста, знаю та вітаю програму діяльності цієї організації, яка щороку затверджує величезний бюджет допомоги саме для вирішення подібних питань саме на всій території України – і на звільненій, і на тимчасово окупованій, – зазначив лідер «Справедливості». – Важливо також залучати волонтерів-медиків, які показали надзвичайну ефективність і згуртованість. Роботи насправді – величезний пласт, допомоги потребують тисячі й тисячі людей – і поранені, і психічно травмовані війною, але найголовніше – План відновлення миру передбачає адресну допомогу, адресне сприяння». Давно на часі – створення Міністерства у справах ветеранів. До слова, на місцях команди Громадсько-політичного Руху «Справедливість» відстоюють права добровольців у судах, допомагають сотням сімей захисників. Відповідно до чинної редакції Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», добровольці, які мають статус учасника бойових дій, на відміну від військових, не мають права на безоплатне навчання для

дітей, а також на отримання соціальної стипендії. «П’ятий рік війни, а справедливості для захисників немає. Статус учасника бойових дій для добровольців потрібен не заради грошей та пільг, а заради справедливості та визнання», – неодноразово підкреслював Валентин Наливайченко під час зустрічей з чернігівцями та представниками ЗМІ. На його думку, наразі держава дещо відсторонена і від проблем добровольців, членів їхніх родин, і від проблем заручників. Наступний важливий момент – розроблена нова дієва Міжнародна угода з відновлення миру та деокупації української території. «Я стверджую і наполягаю, що нам потрібно мати нову Міжнародну угоду, яка і за назвою, і за змістом, і за головною метою передбачає

звільнення окупованих територій, це частини Луганської та Донецької областей, а також АР Крим, – сказав Валентин Наливайченко. – Йдеться про відновлення територіальної цілісності нашої держави та деокупацію. І ми маємо чітко знати, з ким її укладати. Ключові для нас союзники – це Сполучені Штати та країни ЄС». У рамках Міжнародної угоди разом з міжнародними партнерами планується узгодити створення Економічного міжнародного фонду для відновлення життя на звільнених територіях. Такий фонд нам потрібен давно для економіки, інфраструктури (доріг, шкіл, лікарень, що були знищені війною), соціального життя на всіх деокупованих територіях, аби люди отримували й адресну соціальну

Матеріал підготував Олександр ШИЛО

допомогу, і кредити на доступне житло, і доступну освіту дітям тощо. Це цілий пакет захисних заходів, які має надавати держава. «Для мене деокупація — це найголовніше! – впевнено говорить Валентин Наливайченко. – Ми змусимо агресора вивести свої війська і спецслужби з усієї території нашої держави. Відновимо життя, повернемо до своїх домівок вимушених переселенців. Повернемо безпеку людям, захистимо кожного українця, відновимо рух країни вперед! Наші громадяни мають жити щасливими у власній державі, де немає стільки страждань, де немає стільки біди, де люди почуватимуться у безпеці, де матимуть владу, яка служить їм, захищаючи їхні інтереси». В ході обговорення з’ясувалося, що План дій Валентина Наливайченка з відновлення миру є одночасно і планом дій, з яким він іде у Президенти. Бо його реалізація можлива лише на базі Національного плану дій, що буде стратегією для всіх органів влади, місцевого самоврядування для вирішення трьох ключових питань: запуск економіки, насамперед для посилення обороноздатності, друге – відновлення виробництва по всій Україні, третє – рішуче знищення корупції у владі. «Як боротися з корупцією, кумівством, розкраданням ресурсів та зловживанням у поліції та органах виконавчої влади? Боротьбу з корупцією треба почати згори: з президента, депутатів, суддів. Раз і назавжди скасувати недоторканність нардепів, ухвалити закон про імпічмент, скоротити кількість народних депутатів до 300 осіб, запровадити справді незалежний Антикорупційний суд. Задіяти всі міжнародні контакти для розшуку і повернення в Україну вкраденого», – наголошує лідер руху «Справедливість». Для цього треба мати волю й відповідні знання. Вікторія КУДІНА


Деснянська правда Закінчення. Поч. на стор. 1. Отже, ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» тепер самостійний суб’єкт господарювання зі своїм статутом та відповідними установчими документами. Згідно із законом, не пізніше 11 грудня 2018 року має постачати електроенергію споживачам без втручання «Чернігівобленерго», котре займатиметься винятково транспортуванням електроенергії. 11 червня поточного року наше підприємство отримало ліцензію на право постачання електроенергії споживачам. У серпні ми стали членом оптового ринку електроенергії, а у вересні уклали відповідний договір з енергоринком України. І з 1 жовтня вже постачаємо електроенергію деяким нашим споживачам, не очікуючи грудня. Що змінилося з прийняттям нового закону? До цього закон про електричну енергію з 1998 року не переглядався. Жодних більш застарілих документів у цій галузі вже не було. А новий закон серйозно її розворушив. Важливо, що він регламентує зміну постачальників електроенергії та окреслює три види постачання: універсальна поставка, за вільними цінами і – «остання надія». – Чого від реформування очікувати населенню? – Населення та малого бізнесу ця реформа поки що особливо не торкнеться. Вони працюватимуть з ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ». Ця категорія споживачів потрапляє під постачальника універсальних послуг. Вони надаються всім без винятку побутовим споживачам та малим непобутовим споживачам, які приєднані мережами до 1 кВ. На сайті НКРЕКП розміщено офіційну інформацію, що «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» – постачальник універсальних послуг на теренах Чернігівщини та в місті Славутичі Київської області, де також ж є наші мережі. – А як наразі споживач може стати вашим клієнтом? – На нашому офіційному сайті вже розміщено договір на універсальну поставку. Він публічний. Споживач підписує відповідну заяву та приєднується до цього договору. Заяви на приєднання всі побутові споживачі мають отримати у листопаді. Їх треба підписати, один примірник залишити у себе, інший відіслати нам, або віддати кур’єрам, котрі розносять квитанції на оплату. Ну а далі – традиційно платити за спожиті послуги. Один із способів приєднатися до публічного договору – сплатити за використану електричну енергію або її спожити. Не треба створювати ажіотаж та займати черги у структурних підрозділах, аби стати клієнтом «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ». – Борги, коли вони є, треба погасити? – До 1 грудня всі споживачі повинні розрахуватися з «Чернігівобленерго». Бо постачальник – «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» – інший. Правилами чітко визначено, що ми не маємо права укладати угоду з клієнтом, котрий має борг попередньому постачальнику. Так склалося, що Чернігівщина – не дуже промисловий регіон. Бізнес найчастіше пов’язаний з аграрним виробництвом. І сільгосппідприємства здебільшого є споживачами універсальних послуг. До речі, тариф постачання універсальних послуг регулюватиметься Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). – Ці споживачі можуть обрати інших постачальників? – Так, через 2 роки. А нині універсальну послугу дозволяється здійснювати тільки тому постачальникові, який відділився від «Обленерго». І діє вона лише на теренах закріпленої території. Якщо говорити буквою закону, то договір про постачання електричної енергії за універсальною послугою з ТОВ «ЕНЕРА...» укладається шляхом приєднання до умов договору шляхом оплати рахунку, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будьяких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, яка буде надіслана усім споживачам разом із рахунком. Укладення договору здійснюється за умови наявності у споживача діючого договору про надання послуг з розподілу електричної енергії. ТОВ «ЕНЕРА...» має розпочати свою діяльність не пізніше, ніж 11 грудня 2018 року. Функції постачальників універсальних послуг можуть виконувати винятково електропостачальники, створені у результаті здійснення заходів з відокремлення операторів системи розподілу. Загалом же в області 12,5 тисячі юридичних споживачів. Із них лише трохи більше 1000 споживачів мають обладнання

четвер, 11 жовтня 2018 р.

напругою вище одного кіловольта. І, згідно з законом, вони потрапляють під постачання за вільними цінами. Цей споживач може обрати постачальника не тільки в області, а й за її межами. Наступного року має запрацювати ринок на добу наперед, внутрішньодобовий ринок споживання, тому ми зможемо зі споживачем працювати, як на біржі. У нас є різні генерації електроенергії – атомна, теплова, вітрова й так далі. Найнижча ціна за виробіток електричної енергії – в атомній, найвища – в тепловій. І можна буде бачити, де, скажімо, найнижча ціна в певний період доби. Під це й підлаштовуватиметься споживач. І, може, наприклад, перевести своє виробництво на нічну зміну. – Як вважаєте, ваше підприємство сьогодні у зручних умовах? – Так, на перші два роки маємо картбланш. 90% споживачів автоматично пе-

– Послуги населенню для вас багато важать? – Загалом, до 50% своєї товарної продукції ми відпускаємо побутовим споживачам. Але з ними працювати найважче. Тим більше, половина має субсидії. А їх компенсацію нам затримують на місяць. Тому нам доведеться для своєчасних розрахунків з енергоринком брати відповідні кредити.. Жодна компанія сьогодні за це не візьметься. – «Обленерго» було монополістом. Усе було у ваших руках. А тепер у нових умовах як ви почуваєтеся? Які маєте плани? – Нині ми самі йдемо до споживача. Бо «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» – ніби буфер між розподільчою компанією – «Обленерго» – і споживачем. Як рефері між двома напрямками. Коли ми не вирішимо питання на користь клієнта, він обере іншого постачальника. Тому треба працювати не покладаючи рук. Ми вже побували у багатьох споживачів, котрі приєднані до електрики понад один кіловольт. Розповіли про себе, запропонували наші умови. І багато компаній зацікавилося нами. Ми пропонуємо їм вільні ціни від нової компанії «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ», де працюватимуть молоді креативні спеціалісти. Загалом же, побувавши за кордоном, зокрема у Словенії, побачили цікаві підходи до роботи зі споживачами, котрі там не оббивають пороги офісів, бо постачальники самі «йдуть у люди». – А як працюватимете зі споживачами «останньої надії»? Відповідно до положень статті 64 Закону України «Про ринок електричної

РЕФОРМУЄМОСЯ

«ЕНЕРА» – як нова енергетична ера реходять до нашого підприємства. За тисячу з лишком тих, що залишаються, ми обов’язково боротимемося. Адже маємо солідний стаж роботи в енергетичній галузі, знаємо всі законодавчі акти, умови роботи на енергоринку. Для порівняння: звичайний споживач умикає світло – і щасливий. А ми, енергетики, бачимо цей процес у всій його послідовності, складності й просто монументальності. До всього, у нас у кожному районі будуть свої представники. Це зручно для людей. Звісно, до нас заходитимуть постачальники і з інших регіонів, так само й ми шукатимемо споживачів за межами області. Через два роки ж наші обов’язкові споживачі теж можуть обрати собі нового постачальника. Нині ж за вільними цінами можна знайти дешевшу електрику деінде, але так само можна й обпектися, повіривши недобросовісній «далекій» пропозиції, і втратити кошти. Отож усі споживачі, котрі входять у вищезазначену тисячу, згідно з законом, мають обрати собі постачальника вже до 11 грудня та укласти з ним угоду. На мою думку, наші пропозиції вигідні, нас добре знають, ми готові одразу прийти на допомогу. Тому, вважаю, найкраще обрати собі партнера у своєму регіоні, до якого завжди можна звернутися з будь-яким питанням. Також ми йдемо назустріч споживачеві. – Тобто конкуренція у вас, так би мовити, полегшена… – Але тільки в період старту. Через кілька років ситуація може змінитися. Проте ми не збираємося полишати свої позиції і розвиватимемося досить інтенсивно.

енергії» від 13.04.2017 р. № 2019-VIII, постачальник «останньої надії» надає послуги в разі: 1) банкрутства, ліквідації попереднього електропостачальника; 2) завершення строку дії ліцензії, зупинення або анулювання ліцензії з постачання електричної енергії споживачам попереднього електропостачальника; 3) невиконання або неналежного виконання електропостачальником правил ринку, правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, що унеможливило постачання електричної енергії споживачам; 4) необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання договору з попереднім електропостачальником; 5) в інших випадках, передбачених правилами роздрібного ринку. Визначення постачальника «останньої надії» здійснюється рішенням Кабінету Міністрів України за результатами конкурсу, проведеного в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Якщо конкурс не відбувся, Кабінет Міністрів України з метою забезпечення загальносуспільних інтересів може тимчасово, на строк до шести місяців, покласти обов’язки виконання функцій постачальника «останньої надії» на електропостачальника державної форми власності, який відповідає кваліфікаційним вимогам та критеріям. Межі території здійснення діяльності постачальника «останньої надії» визначаються в умовах конкурсу. У межах території здійснення діяльності одного постачальника «останньої надії» не допускається провадження діяльності іншими постачальниками «останньої надії».

3

Постачальник «останньої надії» надає електричну енергію споживачеві протягом строку, який не може перевищувати 90 днів. Якщо по закінченні цього терміну споживач «останньої надії» не уклав договір із новим електропостачальником, розподіл та постачання електричної енергії такому споживачеві припиняється шляхом відключення електроустановки. – Нині є люди, котрі користуються сонячними батареями, енергією вітру. Чи забирається в загальну мережу надлишок неспожитої енергії, чи отримують власники за це кошти? – Вони продають електричну енергію в енергоринок, котрий скуповує всі українські генерації, відтак вираховується середня ціна електричної енергії. І згідно з цим ми купуватимемо її на ринку. А люди отримують компенсацію. У нас 80 власників користуються такою електроенергією та виробляють її. Хоча маю сказати, що є мапа сонячного покриття України. На Чернігівщині сонячне випромінювання менш ефективне порівняно з деякими іншими областями, особливо південними. – Пане Романе, ви говорили про молодих креативних працівників, котрі працюють і працюватимуть у ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ». Ви теж молодий директор, обізнаний і захоплений своєю справою. Розкажуть, як ви прийшли в галузь? – Я родом із Мени. Ще в гімназії захоплювався фізикою та математикою. Тому вступив до нашого технологічного університету на кафедру електронних інформаційних технологій за спеціальністю «електричні системи та мережі». Також у цьому ж виші заочно навчався на економічному факультеті за спеціальністю «фінанси та кредит». Отож маю дві вищі освіти. А починав свій трудовий шлях із електромонтера в Менському РЕМ іще під час навчання у виші. На практиці розносив квитанції споживачам. Потім був майстром різних дільниць, підстанцій, відтак – інспектором. У 26 років став заступником директора Менського РЕМ, у 27 – директором, на цій посаді пропрацював 3,5 року. За цей час, у 2014-му, наш РЕМ зайняв перше місце в Чернігівській області за показниками ефективності роботи. Трудився в «Київобленерго» на посаді директора Бориспільського РЕМ. То були справжні енергоуніверситети й гарна життєва наука. Потім повернувся до «Чернігівобленерго» на посаду заступника комерційного директора. Нині — директор новоствореного підприємства «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ». Що іще? Одружений. Виховуємо з дружиною дитину. – Не страшно бути першопрохідцем в умовах реформування? Як плануєте майбутнє «ЕНЕРИ»? – Попереду у нас насичене життя, багато нової роботи. Проте є і свої нюанси. Бо навіть наші регулятори й міністерство нечітко розуміють, як працюватиме новий закон, скажемо так, європейського типу на теренах нашої країни, в наших нинішніх умовах. Бо в ньому є певні протиріччя, деякі підзаконні акти навіть суперечать у певних місцях один одному. Тому у процесі роботи додаються зміни до правил та положень. Думаю, з часом усе встаткується. А ми тільки набудемо нового досвіду й загартуємося. Звісно, є певна осторога, ризики — як усе працюватиме. Бо справа нова. Але вона згодом відшліфується і ми будемо, як у Європі, працювати різноманітно, з різними споживачами в умовах, наприклад, двосторонніх відносин (згідно із законом, із 2020 року) та комерційного конкурентного розвиненого ринку, котрий через роки обов’язково з’явиться і в Україні. – Наостанок — а чому ваше підприємство називається «ЕНЕРОЮ»? – «ЕНЕРА» — це нова енергетична ера. Розмовляла Людмила ПАРХОМЕНКО


4

четвер, 11 жовтня 2018 р.

Деснянська правда

ДЕПУТАТИ ВИРІШУВАЛИ

15-та сесія обласної ради розпочалась, але не завершилась... ДАТУ ЇЇ ДРУГОГО ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ БУДЕ ВИЗНАЧЕНО ДОДАТКОВО 4 жовтня таке рішення оголосив голова обласної ради Ігор Вдовенко після довготривалої дискусії навколо питання передачі лісів нинішніх райагролісгоспів комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» у власність об’єднаних територіальних громад. Одна з основних причин несприйняття депутатами порушеної теми – відсутність чіткого правового механізму і методики передачі десятків тисяч гектарів лісонасаджень від одного господаря до іншого. Хоча й були напрацьовані від різних фракцій аж чотири проекти рішень стосовно цього питання, але їх зняли з порядку денного сесії на початку пленарного засідання як недоопрацьовані... І все ж на сесії було прийнято півсотні з майже вісімдесяти питань порядку денного. Перелік рішень читайте на стор. 7.

ЖУРНАЛІСТИ ЗАПИТУВАЛИ Голова обласної ради Ігор Вдовенко поспілкувався з журналістами. – Ігорю Станіславовичу, в селах мешкає багато людей похилого віку, які отримують мізерні пенсії. Не за горами – зима, отож потрібно опалювати житло, зазвичай – твердим паливом. Облрада підтримує таких жителів, відшкодовує їм бодай частину витрат? – Звичайно, така підтримка є. І не лише індивідуальних господарств, а й шкіл, дошкільних закладів та закладів культури… Все робиться залежно від тієї суми, яка потрібна. Коли йдеться про суму понад 50 тисяч гривень, то це питання виноситься на розгляд сесії обласної ради. До речі, таким самим чином надавалася й допомога для ремонту полігону в Гончарівському, а також – облаштування дахів Чернігівського протитуберкульозного диспансеру. Це – і виділення твердого палива населенню, тим більше – в індивідуальному порядку таку допомогу надає й облдержадміністрація. Взагалі ж, раніше у нас діяли програми забезпечення мешканців Чернігівщини твердим паливом. Нині їх немає, однак є індивідуальна підтримка органів виконавчої влади. – Яка ваша позиція стосовно пілотного проекту поштової реформи на Придесенні? – Це не лише моя особиста позиція, а фактично – думка мешканців області. Редакції місцевих газет – проти поштової реформи, бо у них падають наклади. Адже тепер газети нерідко зі значним запізненням потрапляють до передплатників. Звісно, люди незадоволені, вони хочуть отримувати газети вчасно. Працівники поштових відділень теж незадоволені, бо їх скорочують. А жителі сіл через цей пілотний поштовий проект мають великі незручності… Є заява Президента, що ця реформа на нинішньому етапі – недосконала. Тож як ми, депутати облради, обрані мешканцями Чернігівщини, можемо підтримувати такі, по суті, антинародні пілотні проекти, що викликають масове обурення наших громадян?! Тому ми ухвалюємо звернення – до Президента України, Кабміну, керівництва «Укрпошти» – про призупинення цього пілотного проекту на теренах Придесен-

БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю Григорій Супрун, депутат обласної ради від Аграрної партії України, директор ТОВ «Нива 2008», с. Коломійцівка Носівського р-ну: – Як аграрій я переконаний: ми ще не готові до продажу української землі. Адже є багато юридичних аспектів, які не дозволяють наразі чітко визначити: якщо стартує система продажу землі, то до чого вона призведе і в чиїх руках залишиться у власності земля? Ми хочемо, щоби вона залишилася в руках наших громадян чи іноземців?! Моя позиція – державницька, я відстоюю інтереси українців і вважаю, що обробляти землю та володіти нею повинен український аграрій. Збільшення ж цін на газ, електроенергію, підвищення інших тарифів – я вважаю, не на часі… Якби ті гроші пішли на зростання бюджету України – це було б одне питання. А якщо це бюджети комерційних структур, котрі сьогодні дбають винятково про наповнення власних кишень, я переконаний: у жодному разі не можна цього робити! Незважаючи на намагання МВФ та деяких інших міжнародних організацій диктувати Україні свої умови. Адже зарплати і пенсії більшості наших громадян такі, що люди просто не в змозі будуть платити. От коли достатки українців стануть як у Європі, тоді інша річ… Ірина Грозенко, депутат обласної ради від політичної партії «Наш край», голова комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції: – Як відомо, партія «Наш край» у всіх районах збирала підписи, які ми передали Прем’єрові Гройсману, щоб Уряд врахував думку людей і не підвищував ціни на газ. Також ми боремося проти поштової реформи, бо переконані, що в такому вигляді її потрібно призупинити: в селах жителі занепокоєні невчасними виплатами пенсій, несвоєчасною доставкою газет… Тому ми й надалі вимагатимемо від «Укрпошти» перегляду цього пілотного проекту.

ня. Також дане доручення працівникам апарату облради – розробити статут, прорахувати можливість створення комунального підприємства «Чернігівпошта» зі збереженням усіх тих поштових відділень і того штату, який був до впровадження цього проекту. – Питання передачі агролісгоспів громадам, попри бурхливу дискусію в залі, не було ухвалене на цій сесії… – Така дискусія назріла. Бо (ні для кого не секрет) це питання болюче, нагальне, резонансне! Ви знаєте, що буквально вчора на президії, крім того знятого мною питання стосовно наших агролісгоспів (яке, об’єктивно скажу, було недопрацьоване – на жаль, не вистачило часу, однак я збираюся його все-таки належно допрацювати й особисто подам на розгляд сесії облради), було ще чотири проекти рішень, котрі ми на президії включили до порядку денного, і не було заперечень із цього приводу. А сьогодні, буквально перед сесією, відбулися засідання фракцій; і чотири фракції внесли пропозиції, що знімають ці свої проекти рішень… Відверто кажучи, я був щиро вражений! І от раптом сьогодні на сесії зазвучали вимоги негайно ухвалити рішення. Але ж воно ще належно не підготовлене й не узгоджене... Хоча ніхто ж не проти, тільки зробімо це справді виважено! – Тобто передавати агролісгоспи треба? Яка ваша особиста позиція? – Звісно, реорганізація агролісгоспів потрібна, але її необхідно зробити юридично правильно та в інтересах мешканців краю. Я вважаю недоцільним передавати повністю весь комплекс. Усе-таки, на мій погляд, ліпше – частково. Хай буде наглядова рада, товариство – у певному відсотковому співвідношенні, котре реально нестиме відповідальність за стан, збереження й відновлення наших лісів. Бо сьогодні ліси – це спільна власність територіальних громад, сіл, селищ, міст нашої області. Спільна, наголошую, а не окремо передана комусь… Отож, думаю, наразі інтенсивніше відбуватимуться консультації з юристами з цього приводу. І маю велику надію, що переможе не політичний фарс, а здоровий глузд та економічна обґрунтованість.

Дмитро Блауш, депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка: – Ми розуміємо, що всі ці переговори з керівництвом «Укрпошти», всі звернення до Кабміну не дають жодного зрушення… Тому моя пропозиція – зобов’язати голову нашої обласної ради звернутися до Прем’єр-міністра з проханням: прийняти наразі делегацію депутатів Чернігівської обласної ради – маємо сформувати ініціативну групу, до якої повинні увійти представники від кожної фракції, і розповісти Прем’єру на засіданні Уряду реальну ситуацію про пілотний проект «Укрпошти». До речі, нещодавно пан Смілянський, генеральний директор «Укрпошти», оприлюднив власну позицію: мовляв, пошту все-таки треба приватизувати… Тобто це – саме те, про що я говорив і застерігав іще два місяці тому, що доводила наша команда! Тож наша позиція – боротися з цим! Микола Дейкун, депутат обласної ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар Чернігівського протитуберкульозного диспансеру: – Миколо Петровичу, як справи з медичною реформою в області? – Первинна ланка продовжує укладати декларації з населенням про надання медичної допомоги. І вже більше половини мешканців області свої декларації підписали. Закликаю найближчим часом зробити це всіх інших! – Людей хвилює, коли запрацюють очисні споруди тубдиспансеру? – Проектна документація вже виготовлена. Управління капітального будівництва займається нашими очисними спорудами. Об’єкт досить дорогий, але всі розуміють його важливість та необхідність. Визначили вже два джерела фінансування: Екологічний фонд і обласний бюджет. Можливі й кошти з Фонду регіонального розвитку. А ремонт у тубдиспансері триває. Сергій Журман, депутат обласної ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»: – Для того, щоби розпочати пілотний проект «Укрпошти», необхідно було запита-

ти думки людей на місцях… А ми з вами знову стикаємося з такою ситуацією, коли «вгорі» приймається рішення – керівниками, які не живуть проблемами сільської глибинки. Від цього ж страждають наші люди, особливо мешканці невеликих сіл. Тож проблема є, і її потрібно вирішувати! Ми, депутати обласної ради, повинні давати свої рекомендації, бо нас обрали люди з усіх куточків Чернігівщини. Ми часто буваємо у своїх округах, у селах, спілкуємося з жителями, тож знаємо ситуацію. Те ж саме стосується реформування медицини, освіти… Анатолій Мельник, депутат обласної ради від політичної партії «Опозиційний блок», голова комісії з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності: – Обурення людей пілотним проектом «Укрпошти» абсолютно справедливе, тому що такі відповідальні рішення, які стосуються сотень тисяч людей, особливо тих, котрі мешкають в сільській місцевості, – дуже відповідальний крок. І в цьому випадку він є безвідповідальним! Адже поштовики фактично залишили жителів сільської глибинки наодинці з усіма негараздами: зриваються передплата газет, доставка пенсій. Тобто виникають гострі проблеми! Іван Якуб, керівник фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді: – Сьогодні наша фракція виносить на сесію два звернення: перше – до Президента, Верховної Ради й Кабінету Міністрів – про непродаж земель сільськогосподарського призначення. Друге – проти підвищення цін за газ. Тому що в теперішній час хаосу в державі в жодному разі не можна допустити погіршення життя людей! Уже можновладці заявляють, що враховуватимуть навіть ті кошти, які заробітчани пересилають сюди, – тобто і там хочуть іще наших громадян обідрати… Ми наголошуємо: в цей час не можна продавати землю! Бо головним покупцем усе ж має бути український селянин, а наразі у нього немає на це фінансової спроможності, та й юридичної можливості не передбачається. Сергій ДЗЮБА

Правоохоронець із Чернігова захищатиме кольори української збірної на світових Іграх Нескорених у Сіднеї Для полегшення післявоєнної адаптації з 2017 року учасники бойових дій на Донбасі беруть участь у міжнародних змаганнях у параолімпійському стилі – Іграх Нескорених. Цього року світові Ігри прийматиме австралійський Сідней. До складу вітчизняної збірної увійшов і 29-річний поліцейський роти поліції особливого призначення з Чернігова Олександр Гавриленко. – Народився та виріс я в Чернігові. Після строкової служби у Високомобільних десантних військах, хотів залишитися в армії, але оскільки в Чернігові не було десантних військових частин, а по інших містах їздити не мав бажання, вирішив піти на службу до поліції. Нині я старший сержант роти поліції особливого призначення, – розповідає про себе Олександр. – Із 2014го по 2016 роки був учасником чотирьох ротацій в АТО. Пройшов Красний Лиман, Слов’янськ, Миколаївку, Чорнухине. На війну вирушив добровольцем. Примусово, як працівників тоді ще міліції, нас ніхто не змушував іти. У 2015-му я дістав осколкове поранення у спину та шию. На щастя, осколки зачепили лише м’які м’язові тканини, а не хребет. – Відновлення після поранення було важким? – Лікування тривало близько місяця. Спочатку перебував у Світлодарській лікарні, потім в Артемівську, Харкові і врешті-решт – у Чернігові. Після повернення додому сказав дружині, що пора подумати про дитину, – з усмішкою пригадує Олександр. – Тепер моя дружина Марина та маленька донька Кіра дуже допомагають мені в адаптації після війни. З сім’єю забуваєш про всі проблеми. – Коли ви вирішили взяти участь у Іграх Нескорених? Хтось порадив? – 2017 року до нашого підрозділу поліції прийшов офіційний лист із запрошенням узяти участь у Національних Іграх Нескорених для бійців, що мали поранення. Тоді я посів третє місце в жимі штанги лежачи, зумів узяти вагу 165 кілограмів, але цього виявилося недостатньо, тому до складу збірної України, що поїхала на Ігри до Канади, я не потрапив. Цього року перейшов із важкої вагової категорії в середню й виборов золоту нагороду з пауерліфтингу на Національних Іграх Нескорених 2018. І потрапив до збірної України, яку представлятиму на світових Іграх Нескорених в австралійському Сіднеї. Ігри відбудуться 20-27 жовтня. ЧЕРНІГІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ відповідно до ст. 55 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року та порядку проведення конкурсного відбору при заміщенні вакантних посад науково-педагогічних працівників у Чернігівському національному технологічному університеті. ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення вакантної посади науково-педагогічного працівника: 1. Оголосити конкурс на заміщення вакантної посади науково-педагогічного працівника у друкованих засобах масової інформації: - завідувача кафедри – професора кафедри товарознавства, підприємництва та торгівлі – 1 2. У конкурсі можуть брати участь особи, які за своїм кваліфікаційним рівнем відповідають вимогам чинного законодавства щодо науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Особи, які бажають узяти участь у конкурсі, мають подати такі документи: заяву про участь у конкурсі, автобіографію, особовий листок з обліку кадрів, фотокартку 3х4, список наукових праць, копії паспорта, трудової книжки, документів про вищу освіту, науковий ступінь, вчене звання, завірені в установленому порядку, за адресою: 14035, м. Чернігів, вул. Шевченка, 95, Чернігівський національний технологічний університет, відділ кадрів. Термін подання заяв та документів з моменту оголошення у друкованих засобах масової інформації становить один місяць.


ТV -ПРОГРАМА ДП “ПРОФІТ ХАБ” Чернігівська ТПП

Постачальник електричної енергії споживачу

ПОНЕДІЛОК UA:Перший 6.00, 9.40 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Спортивна гiмнастика. Iндивiдуальнi змагання. 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 Доброго ранку, Країно! 7.00, 8.00, 9.00, 21.00 Новини. 10.40, 14.55, 16.50, 5.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. 13.45, 16.25 Телепродаж. 14.00 Перший на селi. 14.30 Перша шпальта. 18.20 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Стрибки в воду. 19.30, 21.50 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Баскетбол. Фiнали. 21.25 Олiмпiйська доба. 23.25 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Стрибки у воду. Фiнали. Легка атлетика. Фнали. 1.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Легка атлетика. Фiнали.

Канал 1+1 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 5.25 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 9.30, 10.45 «Чотири весiлля». 11.45, 13.10 «Одруження наослiп». 14.30 «Танцi з зiрками». 17.10 «Жiночий квартал». 20.15 Х/ф «Перевiзник». 22.05 Х/ф «Перевiзник - 2». 23.50 Д/ф «Луганський форпост». 1.50 Х/ф «Пропала грамота».

Iнтер 6.00 «Мультфiльм». 6.15, 23.00 «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 «Новини». 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 10.00 Т/с «Абатство Даунтон». 11.25, 12.25 Х/ф «Корсиканець». 14.00 Х/ф «Вихiднi!». 15.45 «Чекай мене. Україна». 18.00, 19.00, 2.30 Ток-шоу «Стосується кожного». 20.00, 4.30 «Подробицi». 21.00 Т/с «Плата за порятунок». 22.00 Т/с «Однолюби». 0.00 Т/с «Розвiдники». 3.15 «Орел i Решка. Шопiнг». 5.10 «Top Shop».

СТБ 4.10 Т/с «Анатомiя Грей». 6.00, 15.30 Все буде добре! 8.00 МастерШеф 12+. 13.00 Битва екстрасенсiв 16+. 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Один за всiх 16+. 19.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя». 20.00, 22.45 Хата на тата 12+. 2.40 Найкраще на ТБ.

ICTV

Енергія вашого бізнесу

4.55 Скарб нацiї. 5.00 Еврика! 5.10 Служба розшуку дiтей. 5.15 Т/с «Вiддiл 44». 6.00, 19.20 Надзвичайнi новини. 7.00 Факти тижня. 100 хвилин. 9.05 Надзвичайнi новини. Пiдсумки. 10.05, 13.00, 22.05 Скетч-шоу «На трьох» 16+. 12.45 Факти. День. 13.20 Х/ф «Нова людина-павук». 15.55 Х/ф «Нова людина-павук-2: Висока напруга». 18.45 Факти. Вечiр. 20.10, 21.05 Т/с «Папаньки». 23.00 Х/ф «Жiнка-кiшка». 1.00 Х/ф «Повiнь». 2.50 Т/с «Патруль. Самооборона».

Новий канал

0 800 40 65 11 - гаряча лінія (0462) 65-11-65 profithab@gmail.com www.profhub.com.ua

3.00 Зона ночi. 3.35 Абзац. 5.29, 6.44 Kids Time. 5.30 М/с «Том i Джеррi шоу». 6.45 Х/ф «Анаконда». 8.40 Х/ф «Анаконда 2: Полювання на криваву орхiдею». 10.40 Х/ф «Годзiлла». 13.05 Х/ф «Тихоокеанський рубiж». 15.45, 0.15 Таємний агент. 17.00, 1.30 Пост шоу. Таємний агент. 19.00 Ревiзор. 21.15 Страстi за ревiзором.

ТРК «Україна»

ДП “Профіт Хаб” 14000 м. Чернігів, вул. Ринкова, 7 (Ліцензія НКРЕКП, постанова № 1153 від 04.10.18 р.)

5

четвер, 11 жовтня 2018 р.

6.00 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 7.00, 2.30 Зiрковий шлях. 9.00 Реальна мiстика. 11.10, 15.20 Т/с «Бiйся своїх бажань». 15.00, 19.00, 1.00 Сьогоднi. 15.50 Х/ф «Коли мене полюбиш ти». 18.00 Т/с «Лiкар Ковальчук 2». 20.00 Х/ф «Красуня». 22.30 Х/ф «Мумiя». 2.00 Телемагазин. 3.50 Iсторiя одного злочину-3 16+.

15 жовтня ТЕТ

6.00 Байдикiвка. 6.30 ТЕТ Мультиранок. 9.20 М/ф «Тваринний загiн. Код Марко Поло». 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми». 13.00, 21.00 Одного разу пiд Полтавою. 15.00, 3.40 Вiталька. 17.00, 2.50 Панянка-селянка. 18.00 Чотири весiлля. 19.00, 23.00 ЛавЛавСar 3. 20.00 Танька i Володька. 22.00 Сiмейка У. 0.00 Країна У. 1.00 Т/с «Домашнiй арешт». 1.50 Теорiя зради. 5.50 Кориснi пiдказки.

НТН 5.45 Х/ф «Капiтан «Пiлiгрима». 7.25 Х/ф «Запорожець за Дунаєм». 9.20, 18.25 «Свiдок. Агенти». 10.00 Х/ф «Непiддатливi». 11.35, 19.30 Т/с «Коломбо». 13.30 «Речовий доказ». 15.15, 21.20 «Легенди карного розшуку». 16.35 Х/ф «У бiй iдуть лише «старики». 19.00, 3.00 «Свiдок». 23.45 Т/с «Кримiналiст». 2.05 «Таємницi кримiнального свiту». 3.30 «Випадковий свiдок». 3.50 «Правда життя. Професiї». 4.50 «Top Shop».

K1 6.30 «TOP SHOP». 7.40 М/с «Мiа та я - 2». 8.00 М/с «Каспер». 9.00 «Ух ти show». 10.00 М/ф «Астерiкс: Земля Богiв». 11.30 Х/ф «Лiкар. Учень Авiценни». 14.30 «Орел i Решка. Навколо свiту». 17.30 Т/с «Дорогий доктор». 19.10 Т/с «Доктор Хаус». 21.00 «Орел i Решка. Перезавантаження. Америка». 22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 23.00 «Орел i Решка. Ювiлейний сезон». 0.00 Х/ф «Диявол i Денiел Вебстер». 1.50 «Орел i Решка. Незвiдана Європа». 2.35 «Нiчне життя».

2+2 6.00 Мультфiльми. 8.10, 9.05, 1.15 Т/с «Пляжний коп-2». 10.00 «Загублений свiт». 12.05 Т/с «Опер за викликом-3». 15.55 Х/ф «Команда 8: В тилу ворога». 17.50 Х/ф «Ера динозаврiв». 19.25, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35 Т/с «Касл-8». 23.15 Х/ф «Шiсть куль». 2.10 «Облом.UA.».

Мега 6.00 Бандитська Одеса. 7.25 Брама часу. 8.15, 19.15 У пошуках iстини. 10.30 Любов, ненависть i пропаганда. 12.30, 21.00 Охоронцi Гiтлера. 15.15 Невiдомий океан. 17.15 Рiчковi монстри. 23.45 Iлюзiї сучасностi. 4.10 Мiстична Україна.

TV 1000 6.10, 17.50 Х/ф «Все або нiчого». 8.30 Х/ф «Еволюцiя». 10.40 Х/ф «Мiс Конгенiальнiсть 2: Красива та озброєна». 13.00 Х/ф «Маска Зорро». 15.45 Х/ф «Молодь». 20.10 Х/ф «Обережно, дверi закриваються!». 22.05 Х/ф «Переправа». 0.35 Х/ф «Повернути вiдправнику». 2.25 Х/ф «Одного разу в Iрландiї». 4.05 Х/ф «2+1».

UA:ЧернIгIв 7.00, 8.00 Сильна доля. 7.50, 20.50 Стопфейк. 8.50, 17.00 Лайфхак українською. 9.00 Енеїда. 13.30, 19.10 Wise Cow жіночі імена в мистецтві. 13.40 Відкривай Україну. 14.10 Українська читанка. 14.20 РадіоДень «Модуль знань». 15.00 Сонар. Д.ф. «Ніл Армстронг». 16.00 Орегонський путівник. 17.10 Пліч-о-пліч. 17.40 Незвичайні культури. 18.05 Розсекречена історія. 19.00, 20.40 Новини. 19.20 Тема дня. 19.45 КіноWall. 20.15 Neoсцена.


6

четвер, 11 жовтня 2018 р.

ВІВТОРОК UA:Перший 6.00 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. (повтори). 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 21.00 Новини. 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 9.40, 11.50, 13.15, 15.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. 11.25, 14.40 Телепродаж. 16.00 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Стрiльба з лука (дiвчата). 18.00 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Баскетбол 3х3. Чвертьфiнали. 20.00, 21.50 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Легка атлетика. Фiнали. 21.25 Олiмпiйська доба. 0.50, 1.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Художня гiмнастика. 2.55 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Стрiльба з лука. Чвертьфiнал (дiвчата). 5.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Стрибки в воду.

Канал 1+1 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.45, 5.25 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 9.30 «Чотири весiлля». 10.50, 12.20 «Одруження наослiп». 12.45, 14.15 «Мiняю жiнку». 15.45 «Сiмейнi мелодрами». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.35 «Чистоnews 2018». 20.45 Т/с «Двi матерi». 21.45, 23.35, 0.50 «Модель XL - 2». 1.30 Х/ф «Королева бензоколонки».

Iнтер 5.40 «Мультфiльм». 6.10, 23.00 «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини. 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 10.10, 12.25 Т/с «Абатство Даунтон». 13.00, 21.00 Т/с «Плата за порятунок». 14.00 Д/п «Склад злочину». 14.50, 15.45, 16.45 «Речдок». 18.00, 19.00, 2.25 Ток-шоу «Стосується кожного». 20.00, 4.30 «Подробицi». 22.00 Т/с «Однолюби». 0.00 Т/с «Розвiдники». 3.10 «Орел i Решка. Шопiнг».

СТБ 4.55 Т/с «Анатомiя Грей». 6.45, 15.30 Все буде добре! 8.45, 20.00, 22.45 МастерШеф 12+. 13.00 Битва екстрасенсiв 16+. 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Один за всiх 16+. 19.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя».

ICTV 4.30 Факти. 4.50 Т/с «Вiддiл 44». 5.35, 20.20 Громадянська оборона. 6.30 Ранок у великому мiстi. 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.20 Надзвичайнi новини. 10.10 Антизомби. 12.05, 13.20 Х/ф «Жiнка-кiшка». 12.45, 15.45 Факти. День. 14.45, 21.25 Т/с «Папаньки». 16.20 Дизель-шоу 12+. 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45, 21.05 Факти. Вечiр. 22.40 Скетч-шоу «На трьох» 16+. 23.40 Х/ф «Прибрати Картера». 1.40 Х/ф «Повiнь». 3.15 Т/с «Патруль. Самооборона».

Новий канал 3.20 Служба розшуку дiтей. 3.25 Зона ночi. 4.50 Абзац. 6.34, 7.49 Kids Time. 6.35 М/с «Том i Джеррi шоу». 7.50, 0.05 Київ вдень та вночi 16+. 8.45 Т/с «Любов напрокат». 10.35 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 16.50, 19.00 Хто проти блондинок? 12+. 21.00 Будиночок на щастя 12+. 22.00 Х/ф «Конвоїри». 1.05 Х/ф «Мобiльник».

ТРК «Україна» 6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.50 Сьогоднi. 9.30 Зiрковий шлях. 10.30 Свекруха або невiстка. 11.20, 3.10 Реальна мiстика. 13.20, 15.30, 4.40 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину -3 16+. 18.00 Т/с «Лiкар Ковальчук 2». 19.50 Ток-шоу «Говорить Україна». 21.35 Футбол. Лiга Нацiй УЄФА. Україна Чехiя.

16 жовтня

0.10, 2.20 Т/с «CSI: маямi». 1.50 Телемагазин.

ТЕТ 6.00 Байдикiвка. 6.30 ТЕТ Мультиранок. 9.20 М/ф «Джастiн та лицарi доблестi». 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми». 13.00, 20.00 Танька i Володька. 14.00, 21.00 Одного разу пiд Полтавою. 15.00, 3.40 Вiталька. 17.00, 2.50 Панянка-селянка. 18.00 Чотири весiлля. 19.00, 23.00 ЛавЛавСar 3. 22.00 Сiмейка У. 0.00 Країна У. 1.00 Т/с «Домашнiй арешт». 1.50 Теорiя зради. 5.50 Кориснi пiдказки.

НТН 5.20 Х/ф «Якi ж були ми молодi». 7.00 Х/ф «Сiмнадцятий трансатлантичний». 8.40 Х/ф «Доля людини». 10.40, 19.30 Т/с «Коломбо». 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 3.05 «Свiдок». 12.50 «Речовий доказ». 15.55, 16.50, 21.25 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Кримiналiст». 2.05 «Таємницi кримiнального свiту». 3.35 «Випадковий свiдок». 3.45 «Правда життя. Професiї». 4.45 «Top Shop».

K1 6.30 «TOP SHOP». 7.40 М/с «Мiа та я - 2». 8.00 М/с «Каспер». 9.00 «Ух ти show». 11.00, 17.30 Т/с «Дорогий доктор». 12.45, 19.10 Т/с «Доктор Хаус». 14.30 «Орел i Решка. Навколо свiту». 15.30, 22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 16.30, 21.00 «Орел i Решка. Перезавантаження. Америка». 23.00 «Орел i Решка. Ювiлейний сезон». 0.50 «Орел i Решка. Незвiдана Європа». 1.50 «Нiчне життя».

2+2 6.00 Мультфiльми. 8.00 Т/с «Пляжний коп-2». 8.55, 0.55 Т/с «Пляжний коп-3». 9.50, 17.15 «Загублений свiт». 12.55 «Нове Шалене вiдео по-українськи». 13.25 Х/ф «В тилу ворога». 15.25 Х/ф «Морськi котики проти зомбi». 18.15 «Спецкор». 18.50 «ДжеДАI». 19.25, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35, 23.15 Т/с «Касл-8». 1.50 «Облом.UA.».

Мега 6.00 Бандитський Київ. 7.00, 13.55 Правда життя. 8.10 Невiдомий океан. 9.10, 17.40 Незвичайнi культури. 10.10 Брама часу. 11.05 Скептик. 11.50 Мiсця сили. 12.50, 19.40 Речовий доказ. 14.55, 23.45 Любов, ненависть i пропаганда. 15.40, 21.45 Рiчковi монстри. 16.40, 22.45 Скарби зi сховищ. 18.45, 20.50 Секретнi територiї. 0.40 Мiстична Україна. 2.30 Потойбiччя. Сни. 3.20 Леонiд Биков. Зустрiчна смуга.

TV 1000 6.10, 17.40 Х/ф «Престиж». 8.40 Х/ф «Переправа». 11.10 Х/ф «Вiчнiсть». 13.25 Х/ф «Обережно, дверi закриваються!». 15.25 Х/ф «2+1». 20.10 Х/ф «Майор Пейн». 22.05 Х/ф «Читець». 0.25 Х/ф «Несплячi в Сiетлi». 2.20 Х/ф «Мисливець з Уолл-стрiт». 4.10 Х/ф «Мiс Конгенiальнiсть».

UA:ЧернIгIв 7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.40 Новини. 9.00 Дешевий відпочинок. 9.30 Смаки культур. 13.40, 19.20 Тема дня. 14.10 Українська читанка. 14.20 РадіоДень «Модуль знань». 15.00 Незвіданими шляхами. 16.00 Орегонський путівник. 17.10 Своя земля. 17.35 Wise Cow. 100 років історії. 18.00 Т.с. «За службовим обов’язком». 19.45 БібліоFun. 20.15 МузLove.

ТV -ПРОГРАМА СЕРЕДА UA:Перший

6.00, 9.40, 1.00, 1.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Стрибки в воду. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 21.00 Новини. 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 11.50, 14.40 Телепродаж. 12.10, 13.15, 15.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. 16.00 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Пляжний волейбол. Фiнали (юнаки). 18.35 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Баскетбол 3х3. Пiвфiнали. 20.00, 21.50 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Пляжний волейбол. Фiнали (дiвчата). 21.25 Олiмпiйська доба. 23.30 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Карате. Фiнали. 2.30 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Стрiльба з лука. Фiнали. 4.45 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Баскетбол 3х3. Фiнали.

Канал 1+1 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.45, 5.25 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 9.30 «Чотири весiлля». 10.55, 12.20 «Одруження наослiп». 12.45, 14.15 «Мiняю жiнку». 15.45 «Сiмейнi мелодрами». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.35 «Чистоnews 2018». 20.45 Т/с «Двi матерi». 21.45, 23.40, 0.50 «Король десертiв». 1.50 «Свiтське життя».

Iнтер 5.40 «Мультфiльм». 6.10, 23.00 «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини. 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 10.00, 12.25 Т/с «Абатство Даунтон». 13.00, 21.00 Т/с «Плата за порятунок». 14.00 Д/п «Склад злочину». 14.50, 15.45, 16.45 «Речдок». 18.00, 19.00, 2.30 Ток-шоу «Стосується кожного». 20.00, 4.30 «Подробицi». 22.00 Т/с «Однолюби». 0.00 Т/с «Розвiдники». 3.15 «Орел i Решка. Шопiнг».

СТБ 5.10 Т/с «Анатомiя Грей». 7.05, 15.30 Все буде добре! 9.05, 20.00, 22.45 МастерШеф 12+. 13.00 Битва екстрасенсiв 16+. 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Один за всiх 16+. 19.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя».

ICTV 4.30 Факти. 4.50 Т/с «Вiддiл 44». 5.35, 10.10 Громадянська оборона. 6.30 Ранок у великому мiстi. 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.20 Надзвичайнi новини. 12.05, 13.20 Х/ф «Прибрати Картера». 12.45, 15.45 Факти. День. 14.45, 21.30 Т/с «Папаньки». 16.20 Дизель-шоу 12+. 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45, 21.10 Факти. Вечiр. 20.20 Секретний фронт. 22.40 Скетч-шоу «На трьох» 16+. 23.45 Х/ф «Зламана стрiла». 1.50 Т/с «Прокурори». 2.30 Т/с «Патруль. Самооборона».

Новий канал 4.45 Абзац. 6.39, 7.54 Kids Time. 6.40 М/с «Том i Джеррi шоу». 7.55, 0.00 Київ вдень та вночi 16+. 8.50 Т/с «Любов напрокат». 10.45 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 16.00, 21.00 Будиночок на щастя 12+. 17.00, 19.00 Кохання на виживання 16+. 22.00 Х/ф «Золоте дитя». 1.00 Х/ф «Жах Амiтiвiлля». 2.40 Служба розшуку дiтей.

ТРК «Україна» 6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00 Сьогоднi. 9.30 Зiрковий шлях. 10.30 Свекруха або невiстка. 11.20, 2.50 Реальна мiстика. 13.20, 15.30, 4.40 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину -3 16+. 18.00 Т/с «Лiкар Ковальчук 2». 19.50 Ток-шоу «Говорить Україна».

17 жовтня

21.00 Т/с «Ти моя кохана». 23.30, 2.00 Т/с «CSI: маямi». 1.30 Телемагазин.

ТЕТ 6.00 Байдикiвка. 6.30 ТЕТ Мультиранок. 9.45 Х/ф «Кiт у чоботях». 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми». 13.00, 20.00 Танька i Володька. 14.00, 21.00 Одного разу пiд Полтавою. 15.00, 3.40 Вiталька. 17.00, 2.50 Панянка-селянка. 18.00 Чотири весiлля. 19.00, 23.00 ЛавЛавСar 3. 22.00 Сiмейка У. 0.00 Країна У. 1.00 Т/с «Домашнiй арешт». 1.50 Теорiя зради. 5.50 Кориснi пiдказки.

НТН 5.15 Х/ф «Грачi». 6.45 Х/ф «Нiагара». 8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00 Х/ф «Роби - раз!». 10.35, 19.30 Т/с «Коломбо». 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 3.05 «Свiдок». 12.50 «Речовий доказ». 15.50, 16.50, 21.25 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Кримiналiст». 2.05 «Таємницi кримiнального свiту».

K1 6.30 «TOP SHOP». 7.40 М/с «Мiа та я - 2». 8.00 М/с «Каспер». 9.00 «Ух ти show». 11.00, 17.30 Т/с «Дорогий доктор». 12.45, 19.10 Т/с «Доктор Хаус». 14.30 «Орел i Решка. Навколо свiту». 15.30, 22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 16.30, 21.00 «Орел i Решка. Перезавантаження. Америка». 23.00 «Орел i Решка. Ювiлейний сезон». 1.00 «Орел i Решка. Незвiдана Європа». 1.50 «Нiчне життя».

2+2 6.00 Мультфiльми. 8.00 Т/с «Пляжний коп-2». 8.55, 0.55 Т/с «Пляжний коп-3». 9.35, 18.15 «Спецкор». 10.15, 18.50 «ДжеДАI». 10.55, 17.15 «Загублений свiт». 12.55 «Помста природи». 13.30 Х/ф «В тилу ворога-2: вiсь зла». 15.25 Х/ф «В тилу ворога: Колумбiя». 19.25, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35, 23.15 Т/с «Касл-8». 1.50 «Облом.UA.».

Мега 6.00 Бандитська Одеса. 7.00, 13.50, 2.20 Правда життя. 8.00 Невiдомий океан. 9.00 Азiя класу люкс. 10.00 Брама часу. 11.00 Скептик. 12.00 Мiсця сили. 12.50, 19.40 Речовий доказ. 14.55, 23.45 Любов, ненависть i пропаганда. 15.45, 21.45 Рiчковi монстри. 16.40, 22.45 Скарби зi сховищ. 17.40 Незвичайнi культури. 18.45, 20.50 Секретнi територiї. 0.45 Мiстична Україна.

TV 1000 6.10, 13.15 Х/ф «300 спартанцiв». 8.35 Х/ф «Читець». 11.05 Х/ф «Несплячi в Сiетлi». 15.35 Х/ф «Вiчнiсть». 17.55 Х/ф «Мiс Конгенiальнiсть». 20.10 Х/ф «З 13 в 30». 22.05 Х/ф «Iдеальний шторм». 0.35 Х/ф «Гаттака». 2.35 Х/ф «Пастка». 4.10 Х/ф «Мiс Конгенiальнiсть 2: Красива та озброєна».

UA:ЧернIгIв 7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.40 Новини. 9.00 Дешевий відпочинок. 9.30 Смаки культур. 13.40, 19.20 Тема дня. 14.10 Українська читанка. 14.20 РадіоДень «Модуль знань». 15.00 Неповторна природа. 15.30 Таємниці підводного світу. 16.00 Орегонський путівник. 17.10 Наші гроші. 17.35 Wise Cow. 100 років мистецтва. 18.00 Т.с. «За службовим обов’язком». 19.45 Океан Вет.


Деснянська правда ПЕРЕЛІК РІШЕНЬ, прийнятих на першому пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії обласної ради, яке відбулося 4 жовтня 2018 року 1. Про створення комунальної установи «Чернігівський обласний Центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради. 2. Про Звернення депутатів Чернігівської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо недопущення підвищення ціни на газ для потреб населення та встановлення мораторію на підвищення комунальних тарифів. 3. Щодо позиції Чернігівської обласної ради стосовно реалізації ПАТ «Укрпошта» в Чернігівській області пілотного проекту «Сільське відділення». 4. Про звіт про виконання обласного бюджету за I півріччя 2018 року. 5. Про внесення змін до рішення обласної ради від 7 грудня 2017 року № 4-11/VII «Про обласний бюджет на 2018 рік». 6. Про внесення змін до Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2016-2018 роки. 7. Про внесення змін до Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року. 8. Про внесення змін до обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки. 9. Про внесення змін до Програми профілактики правопорушень у Чернігівській області на 2016-2020 роки. 10. Про внесення змін до обласної Програми «Молодь Чернігівщини» на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 29 березня 2016 року № 9-4/VII. 11. Про внесення змін до обласної Програми розвитку фізичної культури та спорту Чернігівської області на період 2017-2020 роки. 12. Про внесення змін до обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки. 13. Про внесення змін до обласної цільової Програми розвитку туризму в Чернігівській області на 2013-2020 роки. 14. Про внесення змін до Положення про обласну премію імені М.М. Коцюбинського, затвердженого рішенням обласної ради від 23 лютого 2017 року № 55-8/VII. 15. Про внесення змін до Антикорупційної програми Чернігівської обласної ради на 2018 рік. 16. Про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних закладах освіти на 2018/2019 навчальний рік. 17. Про затвердження Положення про проведення конкурсу на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області. 18. Про внесення змін до Переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік, затвердженого рішенням обласної ради від 28 березня 2018 року № 29-12/VII із змінами від 24 травня 2018 року № 6-13/VII. 19. Про внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 17 червня 2014 року. 20. Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2019 рік. 21. Про погодження спеціального дозволу на користування надрами з метою створення геологічних територій та об’єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам’ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади тощо), в частині їх геологічного вивчення та збереження газу природного, конденсату, нафти Ядутівсько-Борзнянського наукового полігону, що знаходиться в межах Чернігівської області, акціонерному товариству «Укргазвидобування». 22. Про погодження спеціального дозволу на користування надрами з метою створення геологічних територій та об’єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам’ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади тощо), в частині їх геологічного вивчення та збереження газу природного, конденсату, нафти Славутицького наукового полігону, що знаходиться в межах Чернігівської області, акціонерному товариству «Укргазвидобування». 23. Про надання гірничого відводу на промислову розробку Мажугівського родовища суглинків приватному акціонерному товариству «Чернігівський цегельний завод №3». 24. Про погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту за адресою: м.Чернігів, вул.Шевченка, 160 публічному акціонерному товариству «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО». 25. Про надання в постійне користування земельних ділянок Городнянському психоневрологічному інтернату. 26. Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки та надання в постійне користування земельної ділянки обласному комунальному концертно-видовищному підприємству «Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм». 27. Про надання комунальному закладу «Організаційно-методичний центр контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму» Чернігівської обласної ради згоди на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки. 28. Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж м.Корюківка Корюківського району Чернігівської області. 29. Про надання позашкільному навчальному закладу «Чернігівська обласна комплексна дитячо-юнацька спортивна школа» згоди на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). 30. Про затвердження передавального акта комунального підприємства «Обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради. 31. Про затвердження передавальних актів КЛПЗ «Чернігівський обласний наркологічний диспансер» Чернігівської обласної ради, обласного КЛПЗ «Ніжинський наркологічний диспансер», КЛПЗ «Валківська психіатрична лікарня», обласного КЛПЗ «Прилуцький наркологічний диспансер», КЗ «Левоньківська психіатрична лікарня» Чернігівської обласної ради. 32. Про затвердження передавальних актів КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», КЛПЗ «Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений Гай», Бахмацької міжрайонної протитуберкульозної лікарні, обласного КЛПЗ «Ніжинський протитуберкульозний диспансер», Прилуцького протитуберкульозного диспансеру. 33. Про внесення змін до рішення обласної ради від 22 серпня 2017 року № 30-10/VII «Про реорганізацію КЛПЗ «Чернігівський обласний наркологічний диспансер» Чернігівської обласної ради, обласного КЛПЗ «Ніжинський наркологічний диспансер», КЛПЗ «Валківська психіатрична лікарня», обласного КЛПЗ «Прилуцький наркологічний диспансер», КЗ «Левоньківська психіатрична лікарня» Чернігівської обласної ради шляхом приєднання до КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня». 34. Про внесення змін до рішення обласної ради від 22 серпня 2017 року № 29-10/VII «Про реорганізацію КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом», КЛПЗ «Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений Гай», Бахмацької міжрайонної протитуберкульозної лікарні, обласного КЛПЗ «Ніжинський протитуберкульозний диспансер», Прилуцького протитуберкульозного диспансеру шляхом приєднання до КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер». 35. Про передачу нерухомого майна Управлінню комунального майна обласної ради. 36. Про реорганізацію державного закладу «Вузлова лікарня станції Чернігів Південно-Західної залізниці». 37. Про внесення змін до типової форми контракту з керівником комунального підприємства Чернігівської обласної ради. 38. Про збільшення статутного капіталу комунального підприємства «Діловий центр» Чернігівської обласної ради за рахунок вартості ремонтних робіт. 39. Про затвердження Переліку відомостей про діяльність комунальних підприємств Чернігівської обласної ради, що підлягають оприлюдненню. 40. Про безоплатну передачу у державну власність окремого індивідуально визначеного майна. 41. Про надання дозволів на безоплатну матеріальну допомогу. 42. Про надання згоди на безоплатну передачу друкованої продукції Національної академії педагогічних наук України. 43. Про передачу автомобіля ГАЗ-2411 в оперативне управління комунальному позашкільному навчальному закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді». 44. Про збільшення статутного капіталу комунального підприємства «Надра Чернігівщини» Чернігівської обласної ради. 45. Про збільшення статутного капіталу комунального підприємства «Діловий центр» Чернігівської обласної ради. 46. Про порушення клопотання щодо безоплатної передачі у комунальну власність Коропської селищної ради будівлі гуртожитку та житлового будинку, що розташовані за адресою: Коропський район, с.Черешеньки, вул.Шкільна,11а та вул. Набережна, 7. 47. Про надання згоди на прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області земельної ділянки. 48. Про надання дозволу комунальному лікувально-профілактичному закладу «Чернігівська обласна дитяча лікарня» на списання з балансу транспортного засобу. 49. Про надання дозволу комунальному лікувально-профілактичному закладу «Чернігівська обласна лікарня» на списання з балансу основного засобу. 50. Про розподіл орендної плати комунальному лікувально- профілактичному закладу «Чернігівська обласна лікарня». 51. Про встановлення зменшеного розміру орендної плати приватному акціонерному товариству «Кінотехпром». 52. Про безоплатну передачу у комунальну власність Городнянської міської ради окремого індивідуально визначеного майна.

четвер, 11 жовтня 2018 р.

7

ФАХОВА ДИСКУСІЯ

ПРО НОТАРІАТ ЗАГАЛОМ і чернігівських правників зокрема…

«Наша мета – формування високої правової культури, а також затвердження культури етичної, естетичної, інтелектуальної», – висловив свою думку заслужений юрист України, професор, кандидат юридичних наук, Президент ВГО «Академія нотаріату України» Володимир Черниш. Відкриваючи фахову дискусію, почесний гість зі столиці відзначив: «У вас працюють блискучі юристи! Центр наукової думки, як прийнято вважати, – не у столиці, не в мегаполісах, а саме в таких містах з великим потенціалом, як Чернігів, де працюють відповідні освітні заклади, діють юристи-практики, нотаріуси, адвокати, судді. Саме вони є носіями високої культури й мають робити внесок у юридичну практику, брати участь у розробці законодавчих ініціатив. Тож ми самі визначаємо своє місце в системі правових органів, у суспільстві та громаді, можемо активно на них впливати». Під час виступу Володимир Черниш продемонстрував присутнім історичний документ – «Актову книгу Козелецького нотаріуса П. І. Меланченка», що велася ще в ХІХ ст. «Скажу в цьому ракурсі про нотаріальну лінгвістику та стилістику, – зауважив Президент ВГО «Академія нотаріату України». – Наші попередники досконало знали латинь, семіотику – науку по символи та знаки, сфрагістику й геральдику, діловий етикет, а не лише правові дисципліни, їх підготовка велася не один рік». На необхідності постійного професійного та особистісного розвитку й навчання юристів і нотаріусів наголосила академік ВГО «Академія нотаріату України», заслуже-

ний юрист України, приватний нотаріус КМНО Валентина Якименко. Про підвищення престижу професії згадували також голова Житомирського відділення «Академії нотаріату України» Олена Котик і адвокат, голова Чернігівського відділення «Асоціації правників України» Тетяна Ющенко. А ініціатор проведення дискусії, кандидат юридичних наук, приватний нотаріус Олександр Красногор зауважив, що розвиткові нотаріату часто заважають значна зарегульованість і надмірний формалізм. Утім, за його словами, це одна з найцікавіших сфер діяльності, адже вона передбачає постійний контакт з людьми, спілкування, а також «закріплення волі громадян у юридичний одяг». Віце-президентка Чернігівської торгово-промислової палати Людмила Болотна презентувала учасникам дискусії діяльність ЧТПП й запросила до співпраці з бюро експертиз цієї установи, що надає послуги з будівельно-технічної, економічної, товарознавчої експертизи та оціночної діяльності. Зазначимо, що фахова дискусія в Чернігові відбулася напередодні професійного свята – Дня юриста України (відзначається 8 жовтня). Участь у ній узяли представники ВГО «Академія нотаріату України» з декількох сусідніх регіонів, а також чернігівські юристи, адвокати, ріелтори. Несподіваним, радісним і урочистим моментом стало оголошення Володимира Черниша про присудження почесного звання академіків ВГО «Академія нотаріату України» чернігівцю Олександрові Красногору – приватному нотаріусу, кандидатові юридичних наук, голові Асоціації правознавців Чернігова, та Олені Котик – голові Житомирського відділення «Академії нотаріату України». З професійним святом – Днем юриста – і врученням почесних звань колег привітала голова Чернігівського регіонального підрозділу Спілки фахівців з нерухомого майна України, директорка АН «Приват-Ріелт» Інна Різуха. Деякі цікаві моменти з фахової дискусії можна переглянути за посиланнями: h t t p : / / w w w. g o ro d . c n . u a / n e w s / g o ro d - i region/96491-privatnii-notarius-oleksandr-krasnogorn a p e re d o d n i - d n j a - y u r i s t a - s t a v - a k a d e m i k o m notariatu-ukrayini.html http://www.sknews.net/notariusy-otrymalyzvannya-akademika-video/ Вікторія СИДОРОВА

З ЮВІЛЕЄМ!

Вольові, згуртовані, інтелектуальні! Формат святкування 25-ї річниці ГО «Спілка жінок Чернігівщини» був особливим – і урочистим, і дискусійним. З цієї нагоди 4 жовтня в нашому обласному центрі відбувся жіночий Форум. Жінки-лідери, керівниці, підприємниці, громадські діячки, депутатки, агенти змін у своїх селах, містах і громадах обговорили свій величезний вплив на суспільство, економіку, освіту, процес миротворення, утвердження гендерної рівності тощо. В роботі Форуму взяли участь голова ГО «Спілка жінок України» Леокадія Герасименко, заступниця голови ОДА Наталія Романова, перший заступник голови облради Валентин Мельничук, директорка Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш. У рамках Форуму відбулося обговорення актуальних тем: «Жіночі громадські організації: солідарність, лідерство, менторство, просування жіночих ініціатив», «Жінки, мир та безпека» (про роль жінок у забезпеченні миру та проведенні миротворчих акцій, проблеми жінок-військовослужбовиць), «Успішні жінки – успішні громади!» (про подолання жінками перешкод та суспільних викликів у місцевих громадах), «Розширення економічних можливостей і прав жінок. Жінка і бізнес» (за участю успішних бізнес-леді). Міські та районні організації ГО «Спілка жінок Чернігівщини» реалізують проект «Активна жінка – успішна громада». Представники Президії ГО «Спілка жінок Чернігівщини» провели зустрічі з активними жінками у восьми об’єднаних територіальних громадах і працюють над створенням жіночого активу в ОТГ. «Наші спільні зусилля спрямовані на подолання гендерного насильства, недопущення дискримінації за ознакою ста-

ті, – наголосила під час свого виступу незмінна очільниця ГО «Спілка жінок Чернігівщини» Ірина Дорожкіна. – Ми прагнемо забезпечити рівну участь жінок і чоловіків у прийнятті суспільно корисних рішень, ведемо активну просвітницьку діяльність у цій сфері, адже маємо на меті розбудову гармонійного, гендерно збалансованого суспільства». За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя від дня заснування громад-

ської організації «Спілка жінок Чернігівщини» Почесними грамотами облдержадміністрації нагороджено: Інну Михайлівну Аліференко — директора комунального закладу «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка»; Тетяну Вікторівну Руденок — фізичну особу-підприємця, директора клінінгової компанії «Погода в домі». Подяки голови облдержадміністрації оголошено: Любові Олександрівні Лущик — секретарю Варвинської селищної

ради Варвинського району Чернігівської області, голові громадської організації «Спілка жінок Варвинщини»; Валентині Микитівні Петровій — голові жіночого клубу «Ветеран» при громадській організації «Спілка жінок м. Чернігова». Щиро вітаємо наших колежанок! Важливим напрямом діяльності ГО «Спілка жінок Чернігівщини» залишається підтримка жінок-підприємниць, для цього створені відокремлені підрозділи — Асоціація майстрів і Асоціація підприємниць. У співпраці з ОДА, міською радою проводяться семінари, тренінги, конференції, ярмарки для розвитку жіночого лідерства й підприємництва. Ще один нагальний напрям – залучення жінок до політичної діяльності. – Від імені президії обласної організації Спілки жінок України висловлюю велику подяку всім, хто сьогодні присутній у цій залі, а також усім, хто не зміг завітати на наш ювілей, — чесним, розумним, духовно багатим особистостям, які творять добро не заради себе, а задля поліпшення становища жінок, чоловіків, дітей, сімей, працюють у громадській організації вже багато років, — підсумувала Ірина Дорожкіна. — А також велика вдячність усім нашим друзям та колегам, які нас підтримують, допомагають і надихають. Головними цінностями нашої організації є солідарність і відкритість, гармонія стосунків та гнучкість, самовдосконалення й саморозвиток, толерантність і повага до кожної людини, співпраця та відповідальне партнерство. Вікторія СИДОРОВА


8

четвер, 11 жовтня 2018 р.

Деснянська правда

ЧОЛОВІЧА ТЕРИТОРІЯ

В

и прагнете, аби життя і здоров’я ваших рідних та близьких людей були захищені? І хочете, щоби ваш дім – «ваша фортеця», його «інтер’єр та екстер’єр» залишалися цілими й неушкодженими? А в офісі, «начиненому» новітнім обладнанням і потрібною документацією, все було спокійно та стабільно? Тоді вам – до «Балу». Бо це – надійна, досвідчена й динамічна охоронна компанія. Вона – лідер професійної охорони Чернігова та відома далеко за межами регіону. Отже, до вашої уваги – розмова з директором компанії «Балу» Олегом БЕЗТАЛАННИМ. – Олеже Олександровичу, чим компанія «Балу» вигідно відрізняється від інших аналогічних фірм? – Компанія «Балу» постійно та активно розширює асортимент послуг, підвищує їх якість, а відповідно – збільшує кількість своїх клієнтів, так само, як і охоронних об’єктів, покращує особистий автопарк. Ми модернізували екіпірування охоронного персоналу, взяли на озброєння сучасні охоронні системи бездротової GSM-сигналізації МАКС та «Ajax». Вони отримали європейську сертифікацію та активно використовуються за кордоном. До речі, ці системи можуть застосовуватися і для облаштування «розумних будинків», причому таке обладнання не заважає сучасним євро-

«БАЛУ»: вигідно, оперативно, надійно! ремонтам, нескладне в установленні та прийнятне за співвідношенням «ціна-якість». Середньомісячний «приріст» нових об’єктів, які охороняються компанією, говорить не тільки про зростання попиту на цей вид послуг та їх доступності, а й про високу якість надійної охорони саме від компанії «Балу». Найкращою характеристикою є «народна реклама», коли задоволені клієнти радять нашу фірму своїм друзям і знайомим. – Чи позначився сучасний дефіцит кадрів на вас? – При «безвізовому» відтоку кадрів за кордон «Балу» має постійних претендентів на працевлаштування. Адже і зарплату ми гарантуємо гідну, й перспективи кар’єрного росту, і зручний графік зайнятості. Скажу, що про наші кадри ми почали дбати заздалегідь, шляхом переговорів із клієнтами, впроваджуючи поступове підвищення якості послуг і, як наслідок, гідну оплату праці. Завдяки цьому плинність кадрів у нас мінімальна, професіоналізм працівників зростає, а компанія надійно утвердилася на ринку охоронних послуг нашого регіону, навіть стала відомою в країні. А головне – у складних життєвих ситуаціях «Балу» ніколи не залишає своїх працівників у біді. Компанія завжди готова до розширення своїх кордонів, які сьогодні представлені в Київському та Чернігівському, Сумському й Вінницькому регіонах і навіть у Рівненській області. – Розкажіть про реальні робочі будні ваших співробітників. – Візьмімо хоча б останній випадок, про який розповідали ЗМІ. Грабіжник у масці зайшов до магазину відомої мережі і, погрожуючи ножем, вимагав віддати гроші. Але кмітлива продавчиня натиснула «тривожну кнопку», вчасно викликавши охорону. Зловмисник змушений був тікати. Загалом, ми постійно інструктуємо наших клієнтів та їхніх працівників про те, що не слід надмірно протидіяти грабіжникові й чинити опір, адже це може загрожувати життю або здоров’ю людини. Досить устигнути натиснути «тривожну кнопку», а решту зробимо ми. Крім цього популярні нині металопластикові кіоски – споруди не безпечні, адже будь-хто за допомогою простого ножа може вдертися всередину. Тому власникам такої нерухомості ми особливо рекомендуємо звертатися до професіоналів.

Є випадки, коли ми затримуємо крадіїв у таких кіосках. Зловмисники проникали всередину, але не встигали нічого вкрасти завдяки блискавичному реагуванню нашої оперативної групи. А ось при відсутності охорони подібне приміщення доступне будь-якому зловмисникові. Для запобігання подібному є різноманітні типи охоронних датчиків – об’ємні (зреагують на проникнення всередину), акустичні (попередять заздалегідь при спробі пошкодження дверей, вікон або стін) і т. д. – А якими найновішими розробками збагатилася ваша компанія? – З останнього ми активно рекламуємо послугу швидкого реагування навколо Чернігова в радіусі 35 кілометрів, що дає багатьом клієнтам нові перспективи – і власникам заміських магазинів, і господарям дач та котеджів. При цьому скажу, що ми маємо висококласних фахівців інженерно-технічної служби, здатних забезпечити клієнта різноманітними технологіями охоронних систем (відеоспостереження, датчики, пожежна охорона, бездротові технології та інше). Наш особовий склад постійно вдосконалює свої навички, вивчаючи найновіші досягнення науки і техніки. До кожного клієнта у нас завжди особливий персональний підхід, із готовністю реагувати на нестандартні життєві ситуації та всілякі проблеми. – Чому ваша компанія має саме таку «літературну» назву? – Наш засновник Олександр Олександрович Ковальов став організатором та ідейним натхненником компанії «Балу». Він і назвав її ім’ям надійного й сильного, вірного та доброго ведмедя Балу з «Мауглі» Кіплінга. Ця назва не тільки вселяє впевненість і надійність, але й говорить про добродушного, сильного захисника – як символ організації, працівники котрої справді являють собою тандем сили і доброти.

– Яке екіпірування мають ваші співробітники при виїзді на об’єкт? – Співробітники Груп Швидкого Реагування «Балу», маючи бронежилети й каски, можуть застосувати не лише кийки і травматичну зброю, а й прийоми самооборони, котрими відмінно володіють, постійно тренуючись у відомому спортивному клубі «Рукопашний бій» («Панкратіон») Сергія Петрикея. Деякі колеги займали і призові місця на престижних чемпіонатах. Та й сам упевнений та спортивний зовнішній вигляд охоронців часто обеззброює багатьох лиходіїв. Адже у нас немає випадкових людей: більшість охоронців Групи Швидкого Реагування «Балу» – це досвідчені працівники спецпідрозділів. Висока якість їхньої роботи також відображена в десятках дипломів і нагород. – Для роботи в «Балу» досить мати хорошу фізичну підготовку? – Не тільки. Крім фізичного розвитку працівники «Балу» постійно «тримають у тонусі» свій розум, час від часу проходять психологічну підготовку і пріоритетом своєї роботи вважають попередження та пом’якшення конфлікту, або його погашення, а не силове вирішення. У разі ж загострення проблеми співробітники суворо дотримуються закону. Не рекламуючи компанію «Балу», скажу чесно, що ми не боїмося проблемних ситуацій та не уникаємо «складних клієнтів». А навпаки, намагаємося допомогти людям у їхніх нестандартних життєвих ситуаціях. – Розкажіть про себе… – Наш імідж – це плід діяльності величезної команди співробітників. А особисто я пройшов шлях від молодшого інспектора до директора компанії. Тому завжди кажу кожному співробітникові «Балу», що перспективи кар’єрного зростання у нас є. Охоронець може стати інспектором, начальником охорони і навіть регіональним представником зі службовим автомобілем, великим числом підлеглих, кількома регіонами відповідальності й особистою зацікавленістю.

РАМПА

ГРЯДУТЬ «СЛОВ’ЯНСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ ЗУСТРІЧІ»! Нарешті театрали дочекалися свята – улюбленого фестивалю! Але спочатку, 16 жовтня, Чернігівський облмуздрамтеатр відкриє 93-й театральний сезон прем’єрою вистави «Скапен», поставленої художнім керівником театру, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за п’єсою «Витівки Скапена» класика французької драматургії Мольєра. Упродовж восьми наступних днів – із 17 по 24 жовтня – на головній сцені області – XXVІ міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі». Цьогоріч участь у ньому візьмуть 10 театральних колективів з України, Білорусі, Польщі: три київські – Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, Національний академічний театр російської драми імені Лесі

Українки та Національний академічний театр оперети, драмтеатри з Ніжина, Полтави і Харкова; наші білоруські колеги з Гомеля та польські майстри театрального мистецтва з Варшави. Відкриватиметься фестиваль виставою Закарпатського обласного угорського драматичного театру імені Д. Ійєша з м. Берегово «RН +» за творами В. Пелевіна, Дж. Орвелла, Р. Баха, яка виконуватиметься угорською мовою. 18 жовтня на сцені спектакль «Всюди один… (Свічка на вітрі)» Київського національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки. Наступного дня – «Оскар і Рожева Пані» Хар-

ківського Відкритого Театру. 19 жовтня – «Воскресіння Лазаря» в постановці Гомельського обласного драматичного театру. Потім виставу «Експериментаріум» покаже Ніжинський драмтеатр. А 21 жовтня в гостях Варшавський театр «Друга зона» зі спектаклем «Fin De…». За ним – «Дами і гусари» Київського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. 22 жовтня Київський національний академічний театр оперети презентує виставу «Цілуй мене, Кет! або Приборкання норовливої». Полтавський облмуздрамтеатр 23 жовтня покаже «Страшну помсту». Закриватиме фестивальну програму прем’єрний спектакль цього сезону господарів фестивалю – комедія «Скапен» за Мольєром у постановці художнього керівника театру, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.


Деснянська правда

9

четвер, 11 жовтня 2018 р.

Кожен день, місяць і рік повинні бути прогресивними. Але для перспективного руху та прогресу потрібна підтримка колег, без яких усі старання однієї людини будуть марними. Тому я намагаюся, щоби наш колектив залишався злагодженим і дружним, а головне – дисциплінованим. Також постійно вітаю професійне зростання співробітників і стежу за сучасними науково-технічними тенденціями, по можливості відвідую профільні виставки й семінари. Ініціював створення сайту компанії і її постійного промоушену, завдяки чому нам часто дзвонять нові клієнти з інших міст, які знаходять нас в Інтернеті. Хочу, щоби наша компанія й далі надавала максимальний спектр високоякісних послуг клієнтам. Адже наша мета – бути кращими гарантами спокою та безпеки наших замовників. – А як ви пов’язали свою долю з такою небезпечною роботою? – Я корінний чернігівець – народився і виріс тут, закінчив школу, після армії навчався в технікумі на юриста, пізніше отримав диплом про вищу юридичну освіту в ЧІІБіП). Працював у міліції. Згодом – у спецпідрозділі «Титан», де й познайомився зі своїм командиром, а пізніше засновником компанії «Балу» Олександром Ковальовим. – Щоби домогтися успіху в роботі, вона повинна подобатися? – Так. Тому, незважаючи на тимчасові труднощі та різні нюанси, мені подобається моя робота, що особливо усвідомлюєш із часом. Але для досягнення успіхів довелося чимало попрацювати, і не тільки фізично, але й у сфері менеджменту, психології та управління персоналом. Усе це знадобилося в житті, а тому самоосвіту не припиняю і нині, хоча й фізичну форму намагаюся підтримувати. – Ну а на хобі вам вистачає часу? – Більшість мого часу зайнята роботою. Але коли є вільні хвилини, дуже люблю читати, особливо класиків, які тепер сприймаються набагато ширше й цікавіше, ніж у шкільні роки. Ще дуже люблю шахові «битви», корисний відпочинок на природі з сім’єю. – У вас велика родина? – У мене є вірна супутниця життя і надійна підтримка тилу. Це дружина Тамара та дві доньки: Юлія, котра вчиться і працює в Польщі, тому бачимося з нею тільки на канікулах, та Ольга, з якою ми разом охоче відвідуємо спортзалу і басейн. Мої кохані дівчата завжди з душевним теплом чекають на мене вдома. – Де любите відпочити від роботи? – Раніше ми любили кримський Судак… А останнім часом бували на пляжах Єгипту і Туреччини, де відпочивали сім’єю. Також захоплююся дайвінгом. Одного разу навіть «познайомився» з морським восьминогом. А ще це заняття дарує неперевершені відчуття й незабутні враження від занурення у строкатий підводний світ. На перспективу, якщо буде можливість, хочу відкрити для себе Європу, а ще не проти на власні очі побачити Японію, озеро Байкал та інші цікаві місця у світі. – Олеже Олександровичу, розкажіть, які послуги надає фірма сьогодні? – Охоронна компанія «Балу» надає широкий спектр охоронних послуг: 1. Фізична охорона – весь комплекс послуг із забезпечення безпеки об’єктів усіх форм власності на території країни в поєднанні із сучасними технічними системами, а також забезпечення безпеки фізичних осіб. 2. Пультова охорона – охорона об’єктів із використанням пульта централізованого спостереження, що значно скорочує кількість охоронців, а отже, і здешевлює послуги за охорону, зменшує вплив «людського фактора» на надійність охорони. Більш повну інформацію можна отримати на нашому сайті: http://www.balu.org.ua – Як стати вашим клієнтом? – Дуже просто: для цього достатньо зателефонувати за номерами: фізична охорона: +38 (0462) 61-44-91, +38 (067) 461-28-99, +38 (063) 151-63-38, +38 (095) 276-22-15; пульт централізованого спостереження (ПЦС): +38 (0462) 933-023; +38 (067) 239-04-03. Крім різних опцій та популярної пультової охорони «Балу» також пропонує клієнтам знижки й розстрочки платежу, переходить на бездротові технології, оновлює особистий автопарк. Планується запровадити нововведення для регіону – датчики на рух із відеопідтвердженням (які вже давно працюють за кордоном). Вони фіксують на відео факт проникнення на об’єкт, що охороняється, усуваючи погрішність реагування на помилкові спрацьовування в результаті випадкових вібрацій будівлі. Ціни на охоронні послуги залежать від виду об’єкта, типу охорони, технічних та інших нюансів і є цілком прийнятними та повністю відповідають рівню послуг, що надаються. – Як ви ставитеся до конкуренції? – «Балу» завжди вітає чисту й чесну конкуренцію. Не хизуючись, скажу, що наша фірма вже здобула авторитет у замовників. При цьому навіть великих замовників ми часто дивуємо демократичністю й доступністю наших комерційних пропозицій та повною адекватністю цін – якості пропонованих послуг. Адже охоронна компанія «Балу» – це вигідно, оперативно і надійно! Людмила ПАРХОМЕНКО, Ігор ГІЛЬОВ

«Десна» привезла зі Львова перемогу У неділю у Львові однойменний клуб приймав чернігівську «Десну» в рамках футбольної Прем’єр-ліги. Вже на четвертій хвилині господарі виявили гостинність, дозволивши Артемові Фаворову відправити м’яч у свої ворота. А на 28-й хвилині Олександр Філіппов збільшив перевагу чернігівців – 2:0. Однак інтригу в матчі повернуло видалення: на 45-й хвилині захисник «біло-синіх» Віталій Єрмаков залишив свою команду в меншості, а на 52-й хвилині Бруно Дуарте скоротив розрив до мінімуму. Однак «Десні» вдалося не тільки утримати перемогу, але й збільшити перевагу: на 87-й хвилині Артем Фаворов установив остаточний рахунок: перемога 3:1, яка піднімає чернігівців на 7-ме місце в таблиці. У чемпіонаті України серед аматорів «Агродім» (Бахмач) у гостях розгромив «Олімпік» (Кропивницький) – 3:0, а «Авангард» (Корюківка) зіграв унічию 1:1 з «Альянсом» (Липова Долина). Сергій КАРАСЬ

КРАСА І СТИЛЬ

Олена Лавриненко та її аристократія натуральності

Ч

иста душа освітлює все навколо. І якою б не була професія такої людини, все навколо сяятиме. Саме красу дарує нам молода вродлива Олена Лавриненко, яка відкрила в Чернігові унікальний салон «Lav Lash stuio», де відбувається повний «апгрейд» для ваших брів та вій. Досконалість у всьому починається з порога. Студія зустрічає гостей домашнім затишком. Яскраві картини та предмети інтер’єру спонукають до творчості. А цікаві дрібнички піднімають настрій. Наприклад, іграшки в дитячому куточку допоможуть розрадити малюка, що вже довго чекає на маму. Олена знає це зі свого досвіду, бо сама – мама трьох синів і багато часу приділяє сім’ї. – Я люблю природну красу з мінімальним макіяжем або зовсім без нього. Пишаюся, коли мою роботу сприймають за натуральний вигляд. До речі, нині натуральність у моді. Подивіться на співачку Олю Полякову: вона натуральна білявка і у неї світлі брови. Та вони гарно оформлені й також роблять її красунею. Розумієте, натуральний вигляд прикрашає лице й робить його молодим та чарівним. У Європі декоративний макіяж використовують дуже мало й тільки на відповідних заходах! Аристократична жінка ніколи не фарбується яскраво, її акуратне обличчя світиться чистотою підкреслених ліній. Як майстер знаю, що цього можна досягти лише завдяки щоденному догляду й допомозі професіоналів. – Ви стали переможницею міжнародного чемпіонату Юлії Іскусних із моделювання погляду «Sculptor Lash». А нещодавно перемогли в чемпіонаті України «Lash Flash» у номінації «Ламінування вій». Розкажіть, як ішли до перемог та що найбільше вразило на конкурсах? – Із самого початку поставила перед собою мету – робити все професійно!!! Спочатку весь заробіток витрачала на навчання, інструменти, матеріали. Навчалася, навчаюся й буду навчатися у кращих тренерів України та Європи. На початку свого шляху в цьому бізнесі я потрапила в потужні талановиті руки моїх тренерів. Це Лариса Волкова – дипломований lashmaker, діючий тренер LashArtUniversiti Vivenne та Corina Maleca – International Lash Trainer. Вони надихали мене на нові висоти й підштовхнули до участі в конкурсах. На першому з них було хвилювання, а ще – цікавість. Під час конкурсу часто матеріали та спонжі з серветками розкидаються навколо робочого місця. Принципово люблю чистоту в роботі, неважливо, це своя студія чи чемпіонат. Не обійшлося й без випробувань долі: приїхала до Києва на конкурс – і… мене пограбували. А у дівчини – моєї моделі – випадково вирізали частину вій!!! Та кажуть, що випробування загартовують. Нині вже маю Сертифікат GCM KCCK Brow Artist 5-го рівня з моделювання брів. – Ви працюєте сама чи у вас є команда? – Є дівчата, які ходять по записах, але я ще збираю команду , шукаю майстрів із сертифікатами, які люблять свою справу й бажають працювати, мають терпіння та ввічливі у спілкуванні, прагнуть зацікавити клієнта. Звичайно ж, і цінова політика залежатиме від кваліфікації. До речі, якраз є нагода зустрітися, поспілкуватися і здобути кваліфіковані знання. 27 жовтня хочу зібрати і клієнтів,

і друзів по цеху, і жінок, які бажають гарно виглядати, на живе спілкування в затишній атмосфері з різними смаколиками. До нас завітає одна з 10 найкращих бровісток України Ірина Шелаєва, сертифікований спеціаліст KCCK Brow Artist 3-ї категорії, майстер усiх видів нарощування вій, ламінування, біозавивки й Botox lashes. На гостей чекають майстер-класи – для всіх та кожної індивідуально! Ірина добере тип і форму вій та брів, топову косметику, яка личить саме вам, аби не витрачати час і кошти на косметичні експерименти. Прекрасно розумію жінок,

що працюють, у яких час багато коштує. Тож гості отримають поради з якісного та швидкого догляду за обличчям. Така зустріч відбудеться вперше. Загалом же – маю надію й надалі організовувати таке спілкування у студії. – Що вас надихає на творчу роботу? – Мої рідні люди й бажання досягти своєї мети. Я мало відпочиваю, навіть жодного разу на річку не ходила цього літа! Також багато чого пережила цьогоріч – і особистого, й публічного, і робочого. Отримала з цього свої уроки. З деякими людьми розлучилася, але багато прийшло й нових клієнтів, котрі вже стали друзями. Бог посилає людей, які потрібні саме нам. Нині моє оточення – люди, що надихають на творчість і радісне життя. – Дякую! Зичу нових перемог та вдячних клієнтів! Наталія КОТ


10

Деснянська правда

четвер, 11 жовтня 2018 р.

ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

Поліцейський водій-ас на трофейному «Уралі» врятував понад 70 побратимів Чернігівський зведений загін міліції практично з перших днів війни у взаємодії зі Збройними силами України боронив нашу землю. Тривалий час правоохоронці воювали на околицях селища Чорнухиного, що розташоване неподалік від Дебальцевого. Разом із бійцями 93-ї механізованої та 128-ї гірсько-піхотної бригад міліціонери прикривали передній край на чотирьох контрольованих блокпостами напрямках: «Гніздо», «Олександр», «Балу» та «Десна-2». Останній блокпост був базовим, там дислокувалась основна частина чернігівських правоохоронців. У регіоні постійно була напружена ситуація: нещадні мінометні й артилерійські обстріли, вогневі сутички з противником у самому населеному пункті, а ще тримали в напруженні самозвільнені в’язні з місцевої колонії суворого режиму. Коли в цих районах розпочалися бойові дії, в’язниця припинила свою роботу, арештанти створили на території буцегарні свою республіку, там пекли хліб, аби було що їсти. Часто чернігівським міліціонерам, серед яких був і водій «Грифона» старший сержант Олександр Василенко, доводилося наводити громадський порядок у сусідніх селах через небажані візити вільних в’язнів. Наприкінці лютого 2015-го на трофейній вантажівці він вивіз сімдесят бійців і таким чином урятував бойовий підрозділ. – Я саме підвіз боєприпаси та деякі речі до нашого блокпоста, – згадує боєць. – Тоді добряче гатили з «Градів» і «самоходок». Били по наших і по сусідньому блокпосту «Балу». Перекрикуючи звуки бою, хлопці повідомили, що отримали наказ відходити з Чорнухиного. Інакше – буде непереливки. Підрозділ збирався швидко, але без зайвої метушні. Під вечір бійці вже завантажували автомобільну колону речами, зброєю та боєприпасами. Сашкові довірили перевозити особовий склад. Тож, не гаючи часу, водій сів за кермо «відбитого» у сепаратистів «Уралу». Машина була майже новою: спідометр показував кілометраж приблизно як із Ростова-на-Дону до Донецька. Хлопці казали, що цей трофей здобули ще на початку осені, коли українські спецпризначенці зачищали звільнені від бандитів території. Їхати довелося з вимкненими фарами, наосліп. Машина була переповнена: бійці сиділи в кузові та причепі у три-чотири ряди. Попереду йшла автівка славнозвісного комбата 128-ї гірсько-піхотної бригади на прізвисько «Пєпєл», позаду – дві БМП й «ГАЗон». – Давненько не водив таку машину. До того ж відчував відповідальність за людей, яких вивозив. Це додавало хвилювань, – розповідає Олександр. – Ми знали, що шляхи відступу можуть бути заміновані, а в кущах – ховатися ворожі диверсанти. Дорога була мокрою та надто вузькою, щоби маневрувати. Тож доводилося постійно пильнувати, аби не з’їхати у кювет. Колона бійців рухалася майже цілу ніч. З усіх боків по ній стріляли з гранатометів, мінометів і стрілецької зброї. Олександр на вибухи не зважав, адже потрібно було сконцентруватися на дорозі й тиснути на педаль газу. На півшляху сепаратистам удалося потужним вогнем розбити колону на дві частини. Тож далі нашим довелося рухатися різними шляхами, на одному з яких на водія Василенка чекало справжнє випробування… Під ранок хлопці прорвалися до села Миронівського, а звідти – до Артемівська. Бійці, оглянувши вантажівку, деякий час просто перебували в шоку – в багатьох місцях машина була продірявлена осколками та кулями. Очевидці стверджують: вороги щонайменше п’ять разів стріляли по переповненому «Уралу» з гранатомета, але водій-ас своїми маневрами врятував побратимів. За цей вчинок Указом Президента України від 16 лютого 2016 року Олександр Василенко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

З ЮВІЛЕЄМ!

Онкологічна служба Чернігівщини:

70 років рятуючи життя У

перший тиждень жовтня Чернігівський обласний онкологічний диспансер відзначив 70-річчя з дня створення онкологічної служби в нашому регіоні. З нагоди знакової події 5 жовтня відбулися врочистості в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка. На початку заходу головний лікар онкологічного диспансеру, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, член Європейської та Міжнародної асоціацій онкологів Валерій Зуб розповів про історію медичного закладу, звернувся зі словами щирої подяки до корифеїв онкологічної праці, які вершили літопис онкодиспансеру. Лікар-онколог зазначив, що рак займає друге місце у структурі смертності населення України після серцево-судинних захворювань і разом із ними визначає рівень здоров’я нації. Одним із численних підрозділів у вирішенні актуальних проблем протиракової боротьби є онкологічна служба Чернігівщини. За довгі роки поступального розвитку та еволюції Чернігівський онкологічний диспансер став багатопрофільною спеціалізованою медичною організацією обласного рівня й нині є невід’ємною частиною онкологічної служби України – здійснює свій відчутний внесок у спільну справу боротьби з онкологічними захворюваннями. Окремі слова вдячності й низький уклін – ветеранам, тим, хто своєю копіткою працею заклав міцні основи онкологічної служби. Серед професійного сузір’я медиків-онкологів – почесні гості заходу: головний лікар, заслужений лікар України Володимир Зотов, який із 1993-го по серпень 2015 року очолював Чернігівський обласний онкологічний диспансер, та заслужений будівельник України Анатолій Красний, котрий стояв біля витоків будівництва онкодиспансеру.

Громади Чернігівської області отримали 24,4 мільйона гривень ренти від «Укрнафти»

З

а серпень 2018 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до Державного та місцевих бюджетів різних рівнів 694,5 млн грн рентної плати за користування надрами за зобов’язаннями. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти, газу й конденсату, з них 34,7 млн грн надійшло до місцевих бюджетів різних рівнів. У цілому, з початку цього року рентна плата компанії до бюджетів усіх рівнів становила 5,0 млрд грн, із яких 249,1 млн грн надійшло до місцевих скарбниць. Найбільші відрахування з рентної плати, як і в попередні місяці, надійшли до громад Сумської, Івано-Франківської та Полтавської областей. Зокрема, Чернігівська область отримала 24,4 млн грн. Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти й газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду Державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти й газу. За останніми оцінками, у 2018 році «Укрнафта» сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а отже, до бюджетів областей, районів та громад надійде близько 320 млн грн доходів від рентних платежів.

У межах урочистостей кращих працівників та почесних ветеранів праці онкологічної служби регіону за сумлінну працю, високий професіоналізм і вірність справі відзначили подяками та відзнаками.

Щирі вітання та вдячність медикам, які рятують людські життя й дарують віру і надію на краще, висловила заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова. Вона зазначила, що головною запорукою розвитку онкологічної допомоги на Чернігівщині є ініціативний колектив Чернігівського обласного онкологічного диспансеру на чолі з головним лікарем Валерієм Зубом, який постійно перебуває в пошуку нових можливостей задля здоров’я пацієнтів. Голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, звертаючись до присутніх, відзначив, що за 70 років свого існування онкодиспансер пережив чимало знакових та важливих подій – від першого досвіду проведення променевої терапії до запуску надсучасного лінійного прискорювача. Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко подякував медикам за щоденну роботу й зазначив, що вони повертають життя багатьом людям, часом навіть тим, хто взагалі зневірився у можливості одужання.

ОГОЛОШЕННЯ

*** У межах святкувань відбулася дводенна – 5 й 6 жовтня – медична конференція під назвою «Онкологія сьогодні: стратегія, напрями та пріоритети». Серед однодумців були як вітчизняні представники, так і колеги із зарубіжжя. Слухацькій аудиторії було представлено близько 40 доповідей-напрацювань, які торкаються найактуальних проблем онкології та методів організації онкологічної служби. Відкрив конференцію завідувач кафедри онкології ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», доктор медичних наук Олексій Ковальов доповіддю «Комбінована терапія раку молочної залози на сучасному етапі». Чернігівський обласний онкологічний диспансер представив свої напрацювання: «Досвід застосування технології зварювання живих тканин в онкохірургії» – заступник головного лікаря з медичної частини, к. м. н. Григорій Бардаков; «Досвід лапароскопічних операцій в онкогінекології» – завідувач гінекологічного відділення, к. м. н. Юрій Шень; «Проведення онкопластичних та реконструктивних операцій при раку молочної залози в умовах Чернігівського обласного онкологічного диспансеру» – завідувач поліклінічного відділення Олександр Заїка; «Візуалізація сторожевих лімфовузлів при раку молочної залози» – завідувач мамологічного відділення з реконструктивно-пластичною хірургією Сергій Поленков; «Використання біозварювальних технологій в онкогінекологічних хворих» – лікар-онкогінеколог гінекологічного відділення Олександр Зуб; «Еволюція парадигм в онкохірургії шлунково-кишкового тракту» – хірург-онколог абдомінального відділення з урологічними ліжками, к. м. н. Сергій Балабушко. Уляна КОВАЛЬЧУК

РЕКЛАМА

Інформація Комунального підприємства «Ліки України» Чернігівської обласної ради про намір передати нерухоме майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ міст Чернігівської області в оренду 1. Назва об’єкта: нежитлове приміщення (на плані інвентаризаційної справи зазначено літ. «І-11», «І-15», «I-17», I-16»), розташоване на першому поверсі будівлі аптеки № 190, загальною площею 52,7 кв. м, за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 56, що має окремий вхід. 2. Цільове використання об’єкта оренди: надання медичних та діагностичних послуг. 3. Початковий розмір орендної плати розраховується згідно з Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, у новій редакції, затвердженою рішенням обласної ради від 17 травня 2017 року № 34-9/VII зі змінами. 4. Балансоутримувач майна: Комунальне підприємство «Ліки України» Чернігівської обласної ради. 5. Термін, на який майно передається в оренду: не менше 5 років, якщо інший термін не запропоновано заявником. Заяви про оренду зазначеного вище майна приймаються до 26 жовтня 2018 року включно у приймальні КП «Ліки України», м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 55, тел.: (0462) 641-856, 662-224. 6.Умови, яким повинні відповідати пропозиції заявників, що викладаються в заяві на оренду майна: - зобов’язання щодо використання об’єкта оренди за цільовим призначенням, визначеним балансоутримувачем для надання медичних та діагностичних послуг; - погодження з умовами типового договору оренди; - погодження з базовою орендною платою; - погодження забезпечення зобов’язання зі сплати орендної плати у вигляді завдатку в розмірі не меншому, ніж оренда плата за один базовий місяць, виходячи з розрахунку орендної плати за базовий місяць; - погодження з виконанням зобов’язань щодо сплати витрат балансоутримувача, пов’язаних з передачею майна в оренду. Ознайомитися з об’єктом оренди можна в робочі дні за місцем його розташування, попередньо домовившись за тел. (04622) 4-43-41. Ознайомитися з умовами Типового договору оренди майна комунальної власності області, Положенням про порядок передачі майна в оренду, а також із переліком документів, які подаються фізичними та юридичними особами разом із заявою, можна на офіційному веб-сайті управління комунального майна Чернігівської обласної ради: ukm.chor.gov.ua або звернувшись до комунального підприємства «Ліки України» Чернігівської обласної ради.

ДОРОГО ЗАКУПОВУЄМО корів, телят, свиней та коней на м’ясо й на утримання. Тел.: (063) 023-26-69, (098) 588-66-94.

ДОРІЗ ЦІЛОДОБОВО.

ВІКНА ВІД МАЙСТРА. Вікна металопластикові, двері вхідні (металопластикові, металеві, з МДФ накладками, дерев’яні). Роблю відкоси зсередини. Виїзд на обмірювання й доставка безкоштовно. Можлива державна програма енергозбереження. Тел. (093) 78-79-291, (067) 944-80-17 (Андрій Орлов). ОКНА, ДВЕРИ. Быстро, качественно, недорого. Выезд на обмер и доставка бесплатно. Возможна государственная программа энергосбережения. Тел. (097) 57-86-874 (Юлия). ВІКНА REHAU. Відкоси зсередини. Якість, перевірена часом. Сайт: oknaplas.com. Виїзд на обмірювання й доставка безкоштовні. Тел. (066) 28-55-100.


ЧЕТВЕР UA:Перший 6.00, 9.40 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Баскетбол 3х3. Фiнали. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 15.00, 21.00, 3.00 Новини. 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 10.00, 11.50, 14.40, 15.10, 3.50 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. 11.25, 15.35 Телепродаж. 12.40, 21.50 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Бокс. Фiнали. 16.00, 1.00, 1.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Карате. Фiнали. 16.30, 19.00 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Футзал. Фiнали. 18.00 Iнформацiйна година. 21.25 Олiмпiйська доба. 2.00 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Церемонiя закриття. 3.20 Тема дня.

Канал 1+1 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.45, 5.25 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 9.30 «Чотири весiлля». 11.00, 12.20 «Одруження наослiп». 12.50, 14.15 «Мiняю жiнку». 15.45 «Сiмейнi мелодрами». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.35 «Чистоnews 2018». 20.45, 21.45 Т/с «Двi матерi». 22.45 «Право на владу 2018». 0.50 Х/ф «Белль». 4.50 Мультфiльм.

Iнтер 5.45 «Мультфiльм». 6.10, 23.00 «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини. 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 10.00, 12.25 Т/с «Абатство Даунтон». 13.00, 21.00 Т/с «Плата за порятунок». 14.00 Д/п «Склад злочину». 14.50, 15.45, 16.45 «Речдок». 18.00, 19.00 Ток-шоу «Стосується кожного». 20.00, 5.15 «Подробицi». 22.00 Т/с «Однолюби». 0.00 Т/с «Розвiдники». 2.30 Х/ф «Подарунок на iменини». 3.35 «Орел i Решка. Шопiнг». 4.45 «Top Shop».

СТБ 4.40 Т/с «Анатомiя Грей». 6.30, 15.30 Все буде добре! 8.25 МастерШеф 12+. 13.00 Битва екстрасенсiв 16+. 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Один за всiх 16+. 19.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя». 20.00, 22.45 Зваженi та щасливi 12+.

ICTV 4.30 Факти. 4.50 Т/с «Вiддiл 44». 5.35, 20.15 Громадянська оборона. 6.30 Ранок у великому мiстi. 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.20 Надзвичайнi новини. 10.10 Секретний фронт. 12.00, 13.20 Х/ф «Зламана стрiла». 12.45, 15.45 Факти. День. 14.45, 21.20 Т/с «Папаньки». 16.20 Дизель-шоу 12+. 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45, 21.00 Факти. Вечiр. 22.20 Новi лiдери. 0.10 Х/ф «Протистояння». 1.55 Т/с «Прокурори». 2.40 Т/с «Патруль. Самооборона».

Новий канал 3.00 Зона ночi. 4.35 Абзац. 6.29, 7.44 Kids Time. 6.30 М/с «Том i Джеррi шоу». 7.45, 0.00 Київ вдень та вночi 16+. 8.45 Т/с «Любов напрокат». 10.35 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 15.50, 21.00 Будиночок на щастя 12+. 17.00, 19.00 Хто зверху? 12+. 22.00 Х/ф «Пустун». 1.00 Х/ф «Машина часу». 2.55 Служба розшуку дiтей.

ТРК «Україна» 6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00 Сьогоднi. 9.30 Зiрковий шлях. 10.30 Свекруха або невiстка. 11.20, 2.15 Реальна мiстика. 13.20, 15.30, 4.40 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину -3 16+. 18.00 Т/с «Лiкар Ковальчук 2». 19.50 Ток-шоу «Говорить Україна». 21.00 Т/с «Ти моя кохана». 23.20 Контролер.

11

четвер, 11 жовтня 2018 р.

ТV -ПРОГРАМА 18 жовтня

0.00 Т/с «CSI: маямi». 1.45 Телемагазин.

ТЕТ 6.00 Байдикiвка. 6.30 ТЕТ Мультиранок. 9.45 Х/ф «Рапунцель». 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми». 13.00, 20.00 Танька i Володька. 14.00, 21.00 Одного разу пiд Полтавою. 15.00, 3.40 Вiталька. 17.00, 2.50 Панянка-селянка. 18.00 Чотири весiлля. 19.00, 23.00 ЛавЛавСar 3. 22.00 Сiмейка У. 0.00 Країна У. 1.00 Т/с «Домашнiй арешт». 1.50 Теорiя зради. 5.50 Кориснi пiдказки.

НТН 5.55, 9.00 Х/ф «Зворотного шляху немає». 8.30 Ранковий «Свiдок». 10.35, 19.30 Т/с «Коломбо». 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 3.00 «Свiдок». 12.50 «Речовий доказ». 15.55, 16.50, 21.25 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Кримiналiст». 2.05 «Таємницi кримiнального свiту». 3.30 «Випадковий свiдок». 3.45 «Правда життя. Професiї». 4.45 «Top Shop».

K1 6.30 «TOP SHOP». 7.40 М/с «Мiа та я - 2». 8.00 М/с «Каспер». 9.00 «Ух ти show». 11.00, 17.30 Т/с «Дорогий доктор». 12.45, 19.10 Т/с «Доктор Хаус». 14.30 «Орел i Решка. Навколо свiту». 15.30, 22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 16.30, 21.00 «Орел i Решка. Перезавантаження. Америка». 23.00 «Орел i Решка. Ювiлейний сезон». 1.00 «Орел i Решка. Незвiдана Європа». 1.50 «Нiчне життя».

2+2 6.00 Мультфiльми. 8.00 Т/с «Пляжний коп-2». 8.55, 0.55 Т/с «Пляжний коп-3». 9.35, 18.15 «Спецкор». 10.15, 18.50 «ДжеДАI». 10.55, 17.15 «Загублений свiт». 12.55 «Нове Шалене вiдео по-українськи». 13.10 Х/ф «Неймовiрне життя Волтера Мiттi». 15.15 Х/ф «Транс». 19.25, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35, 23.15 Т/с «Касл-8». 1.50 «Облом.UA.».

Мега 6.00, 2.20 Бандитський Київ. 7.00, 13.55 Правда життя. 8.00 Невiдомий океан. 9.00, 17.40 Незвичайнi культури. 10.00 Брама часу. 11.00 Скептик. 11.50 Мiсця сили. 12.50, 19.40 Речовий доказ. 14.55, 23.45 Любов, ненависть i пропаганда. 15.40, 21.45 Рiчковi монстри. 16.45, 22.45 Скарби зi сховищ. 18.45, 20.50 Секретнi територiї. 0.45 Мiстична Україна.

TV 1000 6.10, 14.25 Х/ф «Еволюцiя». 8.05 Х/ф «Iдеальний шторм». 10.30 Х/ф «Гаттака». 12.35 Х/ф «З 13 в 30». 16.20 Х/ф «Вартовий Мiсяця». 18.00 Х/ф «Мiс Конгенiальнiсть 2: Красива та озброєна». 20.10 Х/ф «Хатiко: вiрний друг». 22.00 Х/ф «Дитина на мiльйон». 0.35 Х/ф «Рiвнi». 2.30 Х/ф «Повернути вiдправнику». 4.20 Х/ф «Обережно, дверi закриваються!».

UA:ЧернIгIв 7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.40 Новини. 9.00 Дешевий відпочинок. 9.30 Смаки культур. 13.40, 19.20 Тема дня. 14.10 Українська читанка. 14.20 РадіоДень «Модуль знань». 15.00 Неповторна природа. 15.30 Таємниці підводного світу. 16.00 Орегонський путівник. 17.10 Складна розмова. 17.35 Wise Cow. 100 років кіно. 18.00 Т.с. «За службовим обов’язком». 19.45 Сироти дикої природи.

П’ЯТНИЦЯ UA:Перший 6.00, 9.40, 11.50, 13.15, 15.10 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 9.25, 13.00, 15.00, 21.00, 3.00 Новини. 6.35, 7.05, 8.05, 9.05 Доброго ранку, Країно! 11.25, 14.40, 16.25 Телепродаж. 16.45, 23.00 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Церемонiя закриття. 18.00, 0.10 Iнформацiйна година. 18.50 VoxCheck. 19.00 Чудова гра. 19.25 Д/ц «Неповторна природа». 20.30 Перша шпальта. 21.25 Олiмпiйська доба. 21.50 III лiтнi Юнацькi Олiмпiйськi iгри 2018 г. Яскравi моменти. 1.10 «Богдан Гаврилишин. Мiсiя-Свобода». 2.00 Д/ц «Орегонський путiвник». 3.20 Тема дня. 3.50 52 вiкенди. 4.15 Фольк-music. 5.10 Д/ц «Спiльноти тварин».

Канал 1+1 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 «Снiданок з 1+1». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 9.30 «Чотири весiлля». 11.00, 12.20 «Одруження наослiп». 12.50, 14.15 «Мiняю жiнку». 15.45 «Сiмейнi мелодрами». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.15 «Лiга смiху 2018». 22.20 «Iгри приколiв 2018». 23.20 «Вечiрнiй Київ». 1.20 «Розсмiши комiка». 5.15 «Чистоnews 2018».

Iнтер 6.00 «Мультфiльм». 6.15, 22.00 «Слiдство вели... з Леонiдом Каневським». 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини. 7.10, 8.10, 9.20 «Ранок з Iнтером». 10.00, 12.25 Т/с «Абатство Даунтон». 13.00 Т/с «Плата за порятунок». 14.00 Д/п «Склад злочину». 14.50, 15.45, 16.45, 2.05 «Речдок». 18.00 Ток-шоу «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi тижня». 23.50 Х/ф «Другоряднi люди». 4.10 Д/п «Великi українцi». 4.55 «Top Shop». 5.25 «Удачний проект».

СТБ 5.55 Т/с «Коли ми вдома». 6.55 Х/ф «Спокута». 8.50 Т/с «Швидка допомога». 17.30, 22.00 Вiкна-Новини. 18.00 Один за всiх 16+. 19.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя». 20.00 Цiєї митi рiк потому 12+. 22.45 Ультиматум 16+.

ICTV 4.00 Скарб нацiї. 4.10 Еврика! 4.15 Служба розшуку дiтей. 4.20 Студiя Вашингтон. 4.25 Факти. 4.45 Т/с «Вiддiл 44». 5.35, 10.10 Громадянська оборона. 6.30 Ранок у великому мiстi. 8.45 Факти. Ранок. 9.15, 19.20 Надзвичайнi новини. 12.25, 13.20 Х/ф «Протистояння». 12.45, 15.45 Факти. День. 14.45 Т/с «Папаньки». 16.20, 21.30 Дизель-шоу 12+. 17.40, 0.00 Т/с «Марк+Наталка». 18.45, 21.05 Факти. Вечiр. 20.20 Антизомбi. 3.40 Т/с «Патруль. Самооборона».

Новий канал 3.00, 2.30 Зона ночi. 4.05 Абзац. 5.49, 6.45 Kids Time. 5.50 М/с «Том i Джеррi шоу». 6.50, 23.30 Київ вдень та вночi 16+. 7.50 Ревiзор. 10.00 Страстi за ревiзором. 13.00 Будиночок на щастя 12+. 16.30, 19.00 Топ-модель 16+. 21.40 Кохання на виживання 16+. 0.40 Х/ф «Мобiльник». 2.25 Служба розшуку дiтей.

ТРК «Україна» 6.30, 7.10, 8.15 Ранок з Україною. 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.30 Сьогоднi. 9.30, 5.00 Зiрковий шлях. 10.30 Свекруха або невiстка. 11.20, 3.30 Реальна мiстика. 13.20, 15.30 Агенти справедливостi 12+. 16.00 Iсторiя одного злочину -3 16+. 18.00 Т/с «Лiкар Ковальчук 2». 19.50 Ток-шоу «Говорить Україна». 21.00, 0.00 Т/с «Дочки-мачухи».

19 жовтня

23.20 Слiдами. 2.00 Телемагазин.

ТЕТ 6.00 Байдикiвка. 6.30 ТЕТ Мультиранок. 9.20 Х/ф «Везунчик». 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми». 13.00, 20.00 Танька i Володька. 14.00 Одного разу пiд Полтавою. 15.00, 3.20 Вiталька. 16.30 Х/ф «Гарфiлд». 18.00 Чотири весiлля. 19.00, 0.30 ЛавЛавСar 3. 21.00 М/ф «Пiнгвiни Мадагаскару». 22.45 Х/ф «Медовий мiсяць у Вегасi». 1.30 17+. 2.30 Панянка-селянка.

НТН 5.45 Х/ф «Розпад». 7.10 Х/ф «Все перемагає любов». 8.30 Ранковий «Свiдок». 9.00 Х/ф «У небi «Нiчнi вiдьми». 10.35, 19.30 Т/с «Коломбо». 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, 2.55 «Свiдок». 12.50 «Речовий доказ». 15.50, 16.55, 21.25 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Кримiналiст». 2.05 «Таємницi кримiнального свiту». 3.25 «Випадковий свiдок».

K1 6.30 «TOP SHOP». 7.40 М/с «Мiа та я - 2». 8.00 М/с «Каспер». 9.00 М/ф «Барбi: Казкова країна». 10.15 «Ух ти show». 11.00, 17.30 Т/с «Дорогий доктор». 12.45, 19.10 Т/с «Доктор Хаус». 14.30 «Орел i Решка. Навколо свiту». 15.30, 22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 16.30, 21.00 «Орел i Решка. Перезавантаження. Америка». 23.00 «Орел i Решка. Ювiлейний сезон». 1.00 «Вечiрнiй квартал». 2.20 «Орел i Решка. Незвiдана Європа». 3.00 «Нiчне життя».

2+2 6.00 Мультфiльми. 8.00 Т/с «Пляжний коп.-2». 8.55 Т/с «Пляжний коп.-3». 9.35, 18.15 «Спецкор». 10.15, 18.50 «ДжеДАI». 10.55, 17.15 «Загублений свiт». 12.55 Вiдеобiмба. 13.25 Х/ф «Ефект близнят: Вампiри». 15.30 Х/ф «Ефект близнят: Меч iмператора». 19.25 Х/ф «В-язень». 21.15 Х/ф «Битва драконiв». 23.05 «Змiшанi єдиноборства. UFC №212». 1.25 «Цiлком таємно».

Мега 6.00, 5.40 Бандитська Одеса. 7.00, 13.55 Правда життя. 8.00 Невiдомий океан. 9.00 Незвичайнi культури. 10.00 Iсторiя українських земель. 11.00 Скептик. 11.50 Мiсця сили. 12.50, 19.40 Речовий доказ. 14.55, 23.45 Любов, ненависть i пропаганда. 15.45, 21.45 Рiчковi монстри. 16.40, 22.45 Скарби зi сховищ. 17.40 Азiя класу люкс. 18.45, 20.50 Секретнi територiї. 0.45 Вiйна всерединi нас. Гiпертонiя.

TV 1000 6.10, 15.30 Х/ф «Переправа». 8.45 Х/ф «Дитина на мiльйон». 11.25 Х/ф «Рiвнi». 13.30 Х/ф «Хатiко: вiрний друг». 18.05 Х/ф «Обережно, дверi закриваються!». 20.10 Х/ф «Одинадцять друзiв Оушена». 22.25 Х/ф «Двiйник». 0.15 Х/ф «Мiй хлопець - кiлер». 2.05 Х/ф «Несплячi в Сiетлi». 4.00 Х/ф «Читець».

UA:ЧернIгIв 7.00, 7.35, 8.05, 8.35 Ранок. 7.30, 8.00, 8.30, 13.30, 17.00, 19.00, 20.40 Новини. 9.00 Дешевий відпочинок. 9.30 Смаки культур. 13.40 Тема дня. 14.10 Українська читанка. 14.20 РадіоДень «Модуль знань». 15.00 Неповторна природа. 15.30 Таємниці підводного світу. 16.00 Орегонський путівник. 17.10 Схеми. Корупція в деталях. 17.35 Wise Cow. 100 років літератури. 18.00 Т.с. «За службовим обов’язком». 19.20 Звіти наживо. 20.15 Акулячий маг.


12

четвер, 11 жовтня 2018 р.

СУБОТА UA:Перший 6.00, 9.30 М/с «Ведмедi-сусiди». 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 Доброго ранку, Країно! 7.00, 8.00, 9.00, 21.00, 1.10, 3.00 Новини. 10.00 Лайфхак українською. 10.10 Д/ц «Це цiкаво». 10.40 Чудова гра. 11.05, 16.30 Телепродаж. 11.30 Хто в домi хазяїн? 12.00 Сильна доля. 13.00 Х/ф «Пророк Моiсей - вождь-визволитель». 14.50 Казка «Веронiка». 16.50 Т/с «Галерея Вельвет». 20.00, 5.05 Розсекречена iсторiя. 21.30 Концертна програма «Арсен Мiрзоян. Київ». 22.25 Д/ц «Неповторна природа». 22.55, 3.30 Свiтло. 0.05 Д/ц «Незвичайнi культури». 0.30 Д/ц «Дива Китаю». 1.35 Д/ц «Китайський живопис». 2.10 Д/ц «Смачнi iсторiї». 4.25 Вiйна i мир.

Канал 1+1 6.00, 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 7.00 «Грошi 2018». 8.00 «Снiданок. Вихiдний». 10.00, 10.35 «Їмо за 100». 11.20, 23.15 «Свiтське життя 2018». 12.30 «Модель XL - 2». 14.25 «Король десертiв». 16.30 «Вечiрнiй квартал». 18.30 «Розсмiши комiка 2018». 20.15 «Українськi сенсацiї». 21.15 «Жiночий квартал». 0.15 «Iгри приколiв 2018». 1.15 «Вечiрнiй Київ». 5.20 «Секретнi матерiали».

Iнтер 6.25 «Мультфiльм». 6.55 «Чекай мене. Україна». 8.45 Х/ф «Солдат Iван Бровкiн». 10.30 Х/ф «Iван Бровкiн на цiлинi». 12.30 Х/ф «Бiле сонце пустелi». 14.15 Т/с «Абатство Даунтон». 20.00 «Подробицi». 20.30 Концерт «Iнтер. Один на всiх. Мiльйонам наших глядачiв присвячується». 22.30 Т/с «Господарка великого мiста». 2.15 Д/п «Євген Крилатов. Саундтрек епохи». 2.55 Х/ф «Як посварився Iван Iванович з Iваном Нiкiфоровичем». 4.00, 5.15 Ток-шоу «Стосується кожного». 4.45 «Top Shop».

СТБ 5.00 Т/с «Коли ми вдома». 5.55 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя». 8.00 Караоке на Майданi. 9.00 Все буде смачно! 9.55 Битва екстрасенсiв 16+. 12.00 Зваженi та щасливi 12+. 15.00 Хата на тата 12+. 19.00 Х-Фактор. 21.55 Invictus. Iгри нескорених 2018 г. 12+. 22.55 Цiєї митi рiк потому 12+.

ICTV 5.00 Скарб нацiї. 5.10 Еврика! 5.20 Факти. 5.40 Бiльше нiж правда. 7.25 Я зняв! 9.20 Дизель-шоу 12+. 10.45, 11.45 Особливостi нацiональної роботи-4. 12.45 Факти. День. 13.00 Скетч-шоу «На трьох» 16+. 14.50 Т/с «Папаньки». 18.45 Факти. Вечiр. 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки. 20.10 Х/ф «Людина-павук-3: Ворог у тiнi». 22.20 Х/ф «Людина-павук-2». 1.40 Т/с «Прокурори». 3.05 Т/с «Патруль. Самооборона».

Новий канал 3.00, 1.30 Зона ночi. 5.09, 6.25 Kids Time. 5.10 М/с «Лунтик i його друзi». 6.30 Заробiтчани. 12.30 Хто проти блондинок? 12+. 14.30 Хто зверху? 12+. 16.30 М/ф «Унiверситет монстрiв». 18.30 Х/ф «Залiзна людина». 21.00 Х/ф «Залiзна людина 2». 23.30 Х/ф «Виходу немає».

ТРК «Україна» 7.00, 15.00, 19.00 Сьогоднi. 7.15, 5.20 Зiрковий шлях. 8.30 Т/с «Ти моя кохана». 12.20, 15.20 Т/с «Експрес-вiдрядження». 16.45, 20.00 Т/с «Подаруй менi життя». 22.00 Т/с «Трава пiд снiгом».

20 жовтня

1.50 Телемагазин. 2.20 Т/с «CSI: маямi». 3.45 Реальна мiстика.

ТЕТ 6.00 Байдикiвка. 6.30 ТЕТ Мультиранок. 11.30 М/ф «Мавпи в космосi - 2: Удар у вiдповiдь». 12.50 Х/ф «Кiт у чоботях». 14.00 Чотири весiлля. 17.15 Х/ф «Медовий мiсяць у Вегасi». 19.00 Одного разу пiд Полтавою. 21.00 Танька i Володька. 23.00 Країна У. 1.00 БарДак. 2.00 17+. 3.00 Панянка-селянка. 3.50 Вiталька. 5.50 Кориснi пiдказки.

НТН 5.15 «Top Shop». 6.15 Х/ф «Вiчний поклик». 12.00 «Україна вражає». 12.50, 3.55 «Речовий доказ». 16.00 «Легенди карного розшуку». 19.00, 2.00 «Свiдок». 19.30 Х/ф «Кухарка». 21.00 Х/ф «Ас iз асiв». 23.00 Х/ф «Немислиме». 0.55 «Таємницi кримiнального свiту». 2.35 «Випадковий свiдок». 2.55 «Правда життя. Професiї». 4.15 «Легенди бандитської Одеси».

K1 6.30 «TOP SHOP». 7.40 М/с «Каспер». 8.30, 17.30 Т/с «Пригоди Геркулеса». 10.10, 19.10 Т/с «Мисливцi за релiквiями». 12.00 «Ух ти show». 13.10 М/ф «Барбi: Казкова країна». 14.35 «Орел i Решка. Шопiнг». 15.35, 21.00 «Орел i Решка. Навколо свiту». 22.00, 1.50 «Орел i Решка. Рай та пекло». 0.10 Х/ф «Оселя зла 3». 2.40 «Нiчне життя».

2+2 6.00 Мультфiльми. 8.00 «102. Полiцiя». 8.55 «Загублений свiт». 12.55 Х/ф «Битва драконiв». 14.45 Х/ф «В тилу ворога: Колумбiя». 16.35 Х/ф «Команда 8: В тилу ворога». 18.30 Х/ф «В iм-я Бен-Гура». 20.05 Х/ф «Геркулес». 22.00 Х/ф «Хижак». 0.05 Х/ф «Хмарний атлас». 3.20 «Люстратор. Прокляття системи». 4.45 «Облом.UA.».

Мега 6.00 Бандитський Київ. 7.00 Брама часу. 8.35, 18.05 У пошуках iстини. 10.35 Любов, ненависть i пропаганда. Холодна вiйна: правила гри змiненi. 12.20, 21.00 Охоронцi Гiтлера. 14.10, 22.50 Секретнi територiї. 15.05 Невiдомий океан. 17.05, 23.40 Рiчковi монстри. 0.30 Нашi. 4.10 Мiстична Україна.

TV 1000 6.10, 18.15 Х/ф «Майор Пейн». 8.05 Х/ф «Двiйник». 9.55 Х/ф «Вартовий Мiсяця». 11.40 Х/ф «Одинадцять друзiв Оушена». 13.55 Х/ф «Читець». 16.15 Х/ф «Несплячi в Сiетлi». 20.10 Х/ф «Дванадцять друзiв Оушена». 22.35 Х/ф «Будь моїм хлопцем на п’ять хвилин». 0.20 Х/ф «Тривожний виклик». 2.10 Х/ф «Гаттака». 4.15 Х/ф «З 13 в 30».

UA:ЧернIгIв 7.00 М.с. «Принцеса Сіссі». 8.00 Ранок. 9.30 Енеїда. 13.30 Українська читанка. 13.40 Звіти наживо. 14.35 Хто в домі хазяїн. 15.10 РадіоДень «Книжкова лавка». 16.05 Neoсцена. 16.35 Вистава «Соло для годинника з боєм». 18.05 Сильна доля. 19.00 Новини. 19.15 Тема дня. 19.45 Двоколісні хроніки. 20.00 Фольк music.

ТV -ПРОГРАМА НЕДІЛЯ UA:Перший

6.00 М/с «Ведмедi-сусiди». 6.30, 7.10, 8.10, 9.10 Доброго ранку, Країно! 7.00, 8.00, 9.00, 21.00, 1.10, 3.00 Новини. 9.40 Х/ф «Пророк Моiсей - вождь-визволитель». 11.25 Д/ц «Гордiсть свiту». 12.00 Енеїда. 13.00 Лайфхак українською. 13.15, 16.30 Телепродаж. 13.35 Д/ц «Свiт дикої природи». 14.05 #ВУКРАЇНI. 14.30 Перший на селi. 15.00 Фольк-music. 16.15 Своя земля. 16.50 Т/с «Галерея Вельвет». 20.00 Д/ц «Iгри iмператорiв». 21.25 Розважальна програма з Майклом Щуром. 22.00 Концертна програма Євгена Хмари «Знамення». 23.35 Д/с «Iмперiя». 0.35 Д/ц «Китайський живопис». 1.30 Д/ц «Дива Китаю». 2.10 Д/ц «Смачнi iсторiї». 3.30 Свiтло. 4.25 Вiйна i мир. 5.05 Розсекречена iсторiя.

Канал 1+1 6.00 ТСН: «Телевiзiйна служба новин». 7.00, 1.50 «Українськi сенсацiї». 8.00 «Снiданок. Вихiдний». 9.00 «Лото-Забава». 9.45 М/ф «Маша i ведмiдь». 9.55, 11.05, 12.05, 13.05, 14.20 «Свiт навиворiт - 3: Танзанiя, Ефiопiя». 15.50 Х/ф «Перевiзник». 17.45 Х/ф «Перевiзник - 2». 19.30, 4.50 «ТСН-Тиждень». 21.00 «Танцi з зiрками». 23.45 «Лiга смiху 2018».

Iнтер 6.00 «Мультфiльм». 6.30 Х/ф «Зозуля з дипломом». 8.00 «Удачний проект». 9.00 «Готуємо разом». 10.00 «Орел i решка. Морський сезон 2». 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження. 3 сезон». 12.10 Х/ф «Прикинься моїм хлопцем». 14.00 Т/с «Абатство Даунтон». 17.20 Концерт «Iнтер. Один на всiх. Мiльйонам наших глядачiв присвячується». 20.00 «Подробицi». 20.30 Х/ф «Сфера». 22.30 Х/ф «Афера по-американськи». 1.25 «Речдок».

СТБ 6.10 Т/с «Коли ми вдома». 7.05, 11.05 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя». 9.10 Все буде смачно! 10.05 Караоке на Майданi. 12.05 МастерШеф 12+. 17.55 Слiдство ведуть екстрасенси 16+. 19.00 Битва екстрасенсiв 16+. 21.00 Один за всiх 16+. 22.15 Invictus. Iгри нескорених 2018 г. 12+. 22.30 Х-Фактор.

ICTV 4.40 Скарб нацiї. 4.50 Еврика! 4.55 Факти. 5.20 Iнсайдер. 7.05 Т/с «Вiддiл 44». 10.55 Х/ф «День бабака». 12.45 Факти. День. 13.10 Х/ф «Людина-павук-2». 16.45 Х/ф «Людина-павук-3: Ворог у тiнi». 18.45 Факти тижня. 100 хвилин. 20.35 Х/ф «Пiслязавтра». 23.05 Х/ф «Життя». 1.05 Т/с «Прокурори». 2.45 Т/с «Патруль. Самооборона».

Новий канал 3.00 Зона ночi. 5.10 Стендап-шоу. 6.04, 7.25 Kids Time. 6.05 М/с «Том i Джеррi шоу». 7.30 М/ф «Бiгфут Молодший: Стань легендою». 9.20 М/ф «Унiверситет монстрiв». 11.20 Х/ф «Золоте дитя». 13.10 Х/ф «Залiзна людина». 15.50 Х/ф «Залiзна людина 2». 18.20 Х/ф «Залiзна людина 3». 21.00 Х/ф «На межi майбутнього». 23.15 Х/ф «Машина часу». 1.10 Х/ф «Жах Амiтiвiлля».

ТРК «Україна» 6.50 Сьогоднi. 7.50 Зiрковий шлях. 8.45 Т/с «Подаруй менi життя». 13.00 Т/с «Дочки-мачухи».

21 жовтня

17.00, 21.00 Т/с «Мiй найкращий ворог». 19.00 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 20.00 Головна тема. 23.00 Х/ф «Береги кохання». 1.00, 2.30 Iсторiя одного злочину-3 16+. 2.00 Телемагазин.

ТЕТ 6.00 Байдикiвка. 6.30 ТЕТ Мультиранок. 11.45 М/ф «Барбi. Магiя дельфiнiв». 12.45 Х/ф «Як створити iдеального хлопця». 14.30 Х/ф «Гарфiлд». 16.00 Чотири весiлля. 17.15 М/ф «Пiнгвiни Мадагаскару». 19.00 Одного разу пiд Полтавою. 21.00 Танька i Володька. 23.00 Країна У. 1.00 БарДак. 2.00 17+. 3.00 Панянка-селянка. 3.50 Вiталька. 5.50 Кориснi пiдказки.

НТН 5.00 «Top Shop». 6.00 Х/ф «Матрос Чижик». 7.45 Т/с «Спрага». 11.15 Х/ф «Беремо все на себе». 12.50 Х/ф «Мерседес» тiкає вiд погонi». 14.20 Х/ф «Салма та Салiм». 17.20 Х/ф «Ас iз асiв». 19.00 Х/ф «Приборкувачка тигрiв». 21.00 Х/ф «Засуджений». 22.45 Х/ф «Транзит». 0.30 Х/ф «Немислиме».

K1 6.30 «TOP SHOP». 7.40 М/с «Каспер». 8.30 «Ух ти show». 9.30, 17.30 Т/с «Пригоди Геркулеса». 11.15, 19.10 Т/с «Мисливцi за релiквiями». 13.10 М/ф «Барбi: Казкова країна Мермедiя». 14.35 «Орел i Решка. Шопiнг». 15.35, 21.00 «Орел i Решка. Навколо свiту». 22.00 «Орел i Решка. Рай та пекло». 0.10 «Вечiрнiй квартал». 1.40 «Нiчне життя».

2+2 6.00 Мультфiльми. 8.05 «102. Полiцiя». 9.00 «Загублений свiт». 13.00 «Шаленi перегони». 14.00 Х/ф «Геркулес». 15.50 Х/ф «Шанхайський полудень». 17.55 Х/ф «Випадковий шпигун». 19.40 Х/ф «Гарячi голови». 21.10 Х/ф «Гарячi голови-2». 23.00 «ПРОФУТБОЛ». 0.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC №212». 2.30 «Облом.UA.».

Мега 6.00 Бандитська Одеса. 7.30 Брама часу. 9.10, 18.40 У пошуках iстини. 10.55 Любов, ненависть i пропаганда. 12.55, 21.00 Охоронцi Гiтлера. 14.45, 22.50 Секретнi територiї. 15.40 Таємнича Латинська Америка. 17.40 Рiчковi монстри. 23.40 Пiдроблена iсторiя.

TV 1000 6.10, 15.30 Х/ф «Iдеальний шторм». 8.45 Х/ф «Будь моїм хлопцем на п’ять хвилин». 10.40 Х/ф «Дванадцять друзiв Оушена». 13.15 Х/ф «Гаттака». 18.05 Х/ф «З 13 в 30». 20.10 Х/ф «Тринадцять друзiв Оушена». 22.30 Х/ф «Ключ вiд усiх дверей». 0.30 Х/ф «Любов на кiнчиках пальцiв». 2.35 Х/ф «Рiвнi». 4.25 Х/ф «Хатiко: вiрний друг».

UA:ЧернIгIв 7.00 М.с. «Принцеса Сіссі». 8.00 Додолики. 8.30 Ранок. 9.30 Енеїда. 13.30 Українська читанка. 13.40 Тема дня. 14.10, 19.00 Розсекречена історія. 15.10 Букоголіки. 15.35 Відкривай Україну. 16.05 Чудова гра. 16.30 Хто в домі хазяїн. 17.00 Фольк music. 18.00 Двоколісні хроніки. 18.30 Своя земля. 20.00 Земні катаклізми.


Деснянська правда

четвер, 11 жовтня 2018 р.

13

ОСОБИСТІСТЬ

Гортає доля сторінки життя… Дев’яноста осінь завітала до знаного не тільки на Чернігівщині заслуженого будівельника України Івана Антоновича КОСТИРКА. На жаль, за повсякденною суєтою суєт, непростими нинішніми життєвими ситуаціями часто забуваємо про головне – про людину, яка прагне за будь-яких обставин розв’язувати складні проблеми. Забуваємо тих, хто свого часу викликав у нас справжню гордість за рідний Чернігівський край, країну, де живемо ми, живуть і житимуть наші діти, онуки та правнуки. Серед тисяч пам’ятних імен наших земляків – ім’я Івана Антоновича Костирка. Він та його колеги залишили по собі справжні пам’ятники, що стали окрасою не тільки нашого обласного центру. Споруджені цими людьми будинки гордо височіють і в Чернігові, і в Києві, й у Славутичі, і в районних центрах.

БОСОНОГІ СТЕЖКИ ВСІ В ДИТИНСТВО ПІШЛИ… У спогадах Івана Антоновича назавжди рідне село Звеничів, що в Ріпкинському районі, батьківська хата й веселковий рушничок із квітів, висіяних маминими руками. У родині Костирків Іван був четвертим, наймолодшим. Як і кожній сільській дитині, працювати доводилося змалку, до того ж і господарство було немаленьким: самої лише землі десятин із десять, пара коней, іще й живність. Жили непогано, вважалися заможними, за що й поплатилися – розкуркулили. Та доля зглянулася – не погнали до Сибіру чи в інші далекі краї. Все майно батькові довелося віддати в колгосп. Влада розбудовувала нові господарства, потрібні були здібні люди. Майстровитого Антона невдовзі призначили бригадиром, бо вправно порався і з вітряком, і з маслобійкою, і з людьми міг ладити. Підростали діти. Радіти б життю, та чорна фашистська хмара накрила рідну землю. У кожну родину увірвалося жорстоке слово «війна». По мобілізації у перші її дні Антон Наумович пішов на фронт, у сорок першому пропав безвісти. Не повернувся з полів битви і старший брат Михайло. Вже пізніше мати дізналася, що син загинув у сорок другому під Воронежем. Довгі роки шукали його могилу, але тільки у вісімдесятих дізналися, де поховані Михайлові останки. У воєнне лихоліття Іван, як і його однолітки, подорослішав рано. До війни закінчив лише п’ять класів. Два роки випали, бо школа до вигнання фашистських нелюдів з Чернігівщини не працювала, та й потім про яку освіту можна було говорити: розруха, бідність, учителів майже не було. Господарський тягар ліг на плечі матері Уляни Петрівни, тринадцятирічного Івана, брата Петра і сестри Надії. Закінчивши сім класів, Іван працював у колгоспі, де й отримав, як вважає, перший будівельний досвід. Згадує, щиру подяку одержав за накритий дах колгоспного сараю. Згодом Іван у Чернігові закінчив бухгалтерську школу. За фахом працював недовго: якось не до душі була рахівниця, ті дебети й кредити. Вирішив податися до середнього брата Петра, який працював у Казахстані. Добираючись десяток діб залізницею, опинився у тресті «Зиряновськбуд». Копійку заробляв теслярством, а ще допомагав закривати наряди у бригаді – ось де знадобився бухгалтерський досвід. Розумів: треба навчатися далі, отож після роботи поспішав до вечірньої школи.

КРИЛАТА ЮНІСТЬ Не помилюся, коли скажу: мабуть, у кожного в житті була людина, що допомагала, давала своєрідну путівку в життя. Іван Костирко і досі згадує свого «хрещеного батька» – начальника дільниці Володимира Попова, який розгледів у хлопцеві неабиякі здібності й довірив очолити молодіжну бригаду,

якій галузі. Якщо підрахувати, в будівництві династія Костирків уже має сто сорок років.

ХАРАКТЕР МАВ ТВЕРДИЙ, СЕЛЯНСЬКИЙ… Ось так, волею її величності долі, будівельні університети Іван Костирко продовжив у Чернігові. До речі, молодому спеціалістові довелося звертатися до міністерства, щоби повернутися в рідні краї. Ким би не працював – начальником цеху чи дільниці, рядовим чи головним інженером, керівником домобудівного комбінату – його життя пов’язане із житловим будівництвом. У той час у рідному місті широко розгорталося спорудження житла для працівників поліських гігантів – заводу хімічного волокна та камвольно-суконного комбінату. Окрім них тисячі родин мешкали у стареньких комуналках та будівлях барачного типу. – Уявляєте, якими темпами треба було споруджувати житло? – згадує Іван Антонович. Тому й вирішили на базі заводу залізобетонних виробів створити сучасний домобудівний комбінат. Тоді навіть не думав, що через сімнадцять років призначать його начальником. У 1961 році на вулиці Серьожнікова з’явився перший панельний будинок. Згодом домобудівники щокварталу здавали двадцять тисяч квадратних метрів житла, для простішого розуміння – по 8-10 квартир за добу. Чи просто

ня, мовляв, для Чернігова і п’ятиповерхівок достатньо. У 1985 році підприємство першим в Україні остаточно перейшло на спорудження дев’ятиповерхових будинків поліпшеного планування. Можна багато говорити про недоспані ночі, проблеми, що виникали в ході будівництва, та неспокійний характер не давав права на відступ. Домобудівники не стояли осторонь вивчення білоруського досвіду. Довелося побувати і в Мінську, і в сусідньому Гомелі. У сімейному архіві Івана Антоновича – численні фотознімки, вирізки з газет, журналів, де розповідається про тодішні здобутки «Домобудівника». У журналі «Економіка» за 1989 рік видрукувано статтю І. Костирка про поточний метод забудови житлових кварталів. А Пардубіцький тижневик (тодішньої Чехословаччини) весь номер журналу присвятив розповіді про досвід чернігівців. У свою чергу зарубіжний досвід знадобився в наступні роки й нашим будівельникам, коли, нарощуючи потужності, комбінат почав реконструкцію. …Гортає доля сторінки життя. Будівельник з великої літери Іван Антонович Костирко у свої вісімдесят років іще працював у ПАТ «Будівельна компанія «Домобудівник». Тільки посаду змінив – став інженером відділу капітального будівництва. До Івана Антоновича завжди зверталися за порадою та консультацією в найскладніших виробничих питаннях, бо був і залишається для всіх, хто з ним працював, не тільки взірцем професіонала, людини, чоловіка. Його

укомплектовану з випускників ПТУ. Невдовзі колектив став на будові одним із кращих. Виправдав Іван сподівання, а Володимир Попов розумів: треба хлопцеві навчатися далі, допоміг отримати направлення до Челябінського будівельного технікуму. Навчання без відриву від виробництва давалося нелегко, та допомагали професійний досвід, школа справжнього трудового гарту. Закінчивши, працював майстром на будовах в Алтайському краї. Саме цей період становлення став визначальним у житті Івана. Серцем приріс до будівельної справи, з якою шістдесят років ішов по життю.

МЕНЕ СКОРИЛА ТА КРАСА, ЩО В СВІТІ Є ОДНА-ЄДИНА Окреме слово про ту єдину, що давала Іванові Антоновичу снагу в житті. Не відкрию нічого нового: саме любов дає людині два крила для високого мрійливого польоту. Оберегом сімейного тепла і затишку стала Катя Ходаш із того ж рідного Звеничева. Оком на дівчину Іван накинув іще в дитинстві, але тоді підійти соромився. Різниця у віці, на його думку, немаленька – вісім років: себе вважав дорослим і зрілим. Але то вже була доля, від якої, як кажуть, не втечеш. Під час однієї з чергових відпусток Іван знову зустрів уже дорослу Катерину, наважився зізнатися в любові. Рік листування, майже щодня писав довгі листи. А потім було весілля. Щасливі молодята на конях їхали до Вихвостова, щоби зареєструвати шлюб. Чи не збіг: весілля відсвяткували саме на День будівельника. З часом це свято стало професійним для всієї родини. Маючи педагогічний фах, дружина змінила його на будівельний, батьківською дорогою пішла й донька Світлана, а потім онука Ірина. Нині не прийнято говорити про династії, а вони колись становили кістяк у будь-

було керівникові організувати такий потужний будівельний конвеєр? А хто би міг уявити, скільки доводилося просиджувати у приймальнях високих кабінетів столиці, щоби «вибити» наряди на цемент і метал, довести важливість спорудження житла в Чернігові, адже будувалася вся країна. Керівник, якщо треба було, без вагань одягав спецівку і працював одну, а то й дві зміни разом із підлеглими. Іванові Антоновичу було вже за шістдесят, коли «Домобудівник» освоїв іще один напрям роботи. Комбінат отримав державну ліцензію на виконання всіх видів будівельних робіт та проектування, сам став і підрядником, і замовником, тож довелося займатися ще й відведенням земельних ділянок під будівництво, підготовкою проектної документації. Не можна не згадати спорудження житла у Славутичі. Будівництво велося у дуже стислі строки. Мікрорайон житлових будинків серії ЧН-94 для працівників Чорнобильської АЕС – то теж заслуга колективу, очолюваного Іваном Костирком. А ще його гордість – перший дев’ятиповерховий будинок по нинішній вулиці Всіхсвятській, що започаткував великопанельне домобудівництво і став початком зведення висоток. Київ навіть не давав згоди на їх споруджен-

практичні знання, аналітичне мислення та ділові риси завжди були вищого ґатунку. І невипадково працю Івана Костирка неодноразово відзначали орденами й медалями. З гідністю він несе звання «Заслужений будівельник України».

А ВЖЕ ОСІНЬ ПРИЙШЛА В ЙОГО САД… Іванові Антоновичу Костирку – дев’яносто. Помітний слід він залишив на землі. І не тільки у споруджених будинках, а й у долях людей, які з добром у серці згадують свого колишнього керівника. Нині ветеран такий же бадьорий та усміхнений. Іскряться очі, коли до нього приїжджають донька й зять. А особливо радіє серце, коли до оселі дідуся завітають онуки Ірина та Сергій. …Лагідна осінь бризкає фарбами. Хоч іще синіють небеса, та вже підкрадається зима. Під ногами в тихому саду Івана Антоновича, що поблизу Ялівщини, шурхотить листя. Любить він цю пору року, бо осінь урожаєм вінчає труди. Щедрий ужинок у Івана Антоновича на нелегкій довгій життєвій дорозі. Олег ШОЛОХ, заслужений журналіст України


14

четвер, 11 жовтня 2018 р. РЕКЛАМА

ОГОЛОШЕННЯ Інформація управління комунального майна Чернігівської обласної ради про намір передати нерухоме майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду 1. Назви об’єктів: 1) нежитлові приміщення загальною площею 208,6 кв. м, що розташовані на першому поверсі двоповерхової будівлі за адресою: м. Чернігів, вул. Стрілецька, буд. 1. Балансоутримувач будівлі: Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. 2) частина приміщення вестибюля загальною площею 3,5 кв. м, що розташована на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі адміністративного корпусу за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Халявин, 4 км Гомельського шосе, буд. 6. Балансоутримувач будівлі: Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Чернігівська психоневрологічна лікарня». 2. Мета використання об’єктів оренди: всі види цільового використання майна, які не заборонені чинним законодавством. 3. Розмір орендної плати буде визначений відповідно до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області у новій редакції, затвердженої рішенням Чернігівської обласної ради від 17.05.2017 № 34-9/VII, зі змінами. 4. Термін, на який майно передається в оренду: до 5 років, якщо менший термін не запропоновано заявником.

5. Умови, яким повинні відповідати пропозиції заявників, що викладаються у заяві на передачу в оренду майна: - зобов’язання щодо використання об’єкта оренди за цільовим призначенням та його належного утримання; - погодження з умовами типового договору оренди; - погодження з базовою орендною платою; - погодження забезпечення зобов’язання зі сплати орендної плати у вигляді завдатку в розмірі не меншому, ніж орендна плата за два місяці, виходячи з розрахунку орендної плати за базовий місяць; - компенсація витрат орендодавця на публікацію інформації про намір передачі майна в оренду та витрат, пов’язаних з проведенням незалежної оцінки об’єкта оренди. 6. Заяви про оренду майна приймаються по 26 жовтня 2018 року включно в управлінні комунального майна Чернігівської обласної ради за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 43, кім. 309, 310. 7. Ознайомитися з умовами Типового договору оренди майна комунальної власності області, Положенням про порядок передачі майна в оренду, з переліком документів, які подаються фізичними та юридичними особами разом із заявою, можна на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної ради: ukm.chor.gov.ua, а з об’єктом оренди – за місцем його розташування в робочі дні за попередньою домовленістю за тел.: (0462) 77-43-62, 77-51-83. Заступник начальника управління С. С. СВИРИДОВ

Комунальне підприємство «Діловий центр» Чернігівської обласної ради має намір передати в оренду нерухоме майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області 1. Місцезнаходження об’єктів оренди в будівлях господарського відання КП «Діловий центр» у м. Чернігові: Адреса, № кімнат, поверх пр-т Миру, 18: (літ. «3-003»), підвал (літ. «I-3-101»), 1 поверх (літ. «I-3-107»), 1 поверх (з літ. «I-3-127» по літ. «I-3-129»), 1 поверх літ. («I-5-101»), 1 поверх пр-т Миру, 20: 1 (літ. «2-2»; літ. «2-17»), підвал 2 (літ. «2-3»; з літ. «2-18» по літ. «2-20»), підвал 3 (літ. «2-9»; з літ. «2-29» по літ. «2-31»), підвал 4 (літ. «2-8»; з літ. «2-26» по літ. «2-28»), підвал 5 (літ. «2-7»), підвал 6 (літ. «2-6»; з літ. «2-23» по літ. «2-25»), підвал б/н (літ. «1-16», літ. «1-17», частина літ. «1-21», підвал б/н (літ. «I-2-8»),1 поверх б/н (літ. «I-2-12»), 1 поверх б/н (літ. «I-2-13»), 1 поверх б/н (літ. «III-1-46», з літ. «III-1-48» по літ. «III-1-52»), 3 поверх б/н (літ. «III-1-39», літ. «III-1-42», літ. «III-1-43»), 3 поверх пр-т Миру, 49-А 403/1 (частина літ. «IV-1-89»), 4 поверх 403/2 (частина літ. «IV-1-89»), 4 поверх 601 (літ. «VI-1-141»), 6 поверх 609 (літ. «VI-1-163»), 6 поверх 803 (з літ. «VIII--217» по літ. «VIII-1-222»), 8 поверх вул. Старобілоуська, 25-А: 102 (з літ. «I-1-6» по літ. «I-1-7»), 1 поверх 103 (з літ. «I-1-8» по літ. «I-1-9»), 1 поверх 105 (з літ. «I-1-12» по літ. «I-1-13»),1 поверх 107 (з літ. «I-1-18» по літ. «I-1-20»), 1 поверх 201/1 (літ. «II-1-32»), 2 поверх 201/2 (літ. «II-1-33»), 2 поверх 202 (з літ. «II-1-34» по літ. «II-1-35»), 2 поверх 203 (літ. «II-1-36»), 2 поверх 205 (літ. «II-1-38», літ. «II-1-39»), 2 поверх 206 (з літ. «II-1-40» по літ. «II-1-41»),2 поверх) 207 (з літ. «II-1-42» по літ. «II-1-43»), 2 поверх) 208 (літ. «II-1-47», літ. «II-1-48») 209/1 (літ. «II-1-53»), 2 поверх 209/2 (літ. «II-1-50»), 2 поверх 210 (літ. «II-1-55»), 2 поверх гараж (літ. «I-2-2»), 1 поверх пр-т Миру, 49-А: Площі під спеціальні конструкції

Площа, кв. м корисна загальна 188,6 67,7 84,1 120,7 62,9

188,6 67,7 84,1 120,7 62,9

20,4 21,1 17,8 21,4 20,2 11,6 60,1 8,0 9,7 8,5 26,2

29,7 30,7 25,9 31,1 29,4 16,9 67,4 14,1 17,1 14,9 33,8

13,1

16,9

12,0 20,6 33,5 9,8 33,7

18,9 32,4 52,8 15,4 53,1

23,3 23,0 10.3 18,0 18,7 11,6 11,2 11,3 11,1 12,2 10,9 18,6 8,9 32,5 31,4 19,8

32,2 31,7 14.2 24,8 25,8 16,0 15,5 15,6 15,3 16,8 15,0 25,7 12,3 44,8 43,3 19,8

Пропозиція щодо напряму цільового використання

Всі види цільового використання майна, які не заборонені чинним законодавством та не створюють шкідливих умов праці іншим користувачам.

Деснянська правда Тел./факс 975-354 ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОБЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО», далі АТ «ОТКЕ», заявляє про намір отримати дозвіл на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котельного устаткування, електро- та газозварювальних робіт, фарбувальних робіт на об’єктах за адресами: - Чернігівська обл., м. Чернігів, вул. Корольова, 16; вул. Генерала Бєлова, 6а (5 мкрн); вул. Генерала Бєлова, 6а (7 мкрн); вул. Льотна, 31а; вул. Героїв Чорнобиля, 4а; вул. Староказарменна, 13б; вул. Козацька, 36а; просп. Миру, 190б; вул. Нафтовиків, 12; вул. Мартина Небаби, 106; вул. Смирнова, 38; вул. Курсанта Єськова, 8а; вул. Інструментальна, 14б; просп. Перемоги, 114; просп. Миру, 249б; вул. Рокоссовського, 4а; просп. Перемоги, 182а; вул. Шевченка, 47б; вул. Гетьмана Полуботка, 40; вул. 1-го Травня, 172; вул. Гетьмана Полуботка, 95; просп. Миру, 151а; вул. Ремзаводська, 4а; просп. Миру, 193а; вул. Ріпкинська, 3а; вул. Гагаріна, 50; вул. Гагаріна, 11; вул. Леоніда Пашина, 12; вул. Музейна, 3а; - Чернігівська обл., Чернігівський район, с. Халявин, Гомельське шосе 4 км, 6а та с. Киїнка, вул. Перемоги, 9; - Чернігівська обл., Ріпкинський район, смт Ріпки, вул. Пирогова, 9; - Чернігівська обл., Прилуцький район, смт Ладан, пров. Спартака, 1; вул. Миру, 75б; вул. Заводська, 30а; вул. Миру, 110а; вул. Заводська, 30б; вул. Машинобудівників, 10а. При роботі котельного устаткування та виконанні робіт в атмосферне повітря від стаціонарних джерел надходять двоокис азоту, оксид вуглецю, метан, оксид діазоту, діоксид вуглецю, оксид заліза, оксид марганцю, оксид азоту, ксилол, уайт-спірит, речовини у вигляді твердих суспендованих частинок. Концентрації забруднюючих речовин у приземному шарі по об’єкту не перевищують значень гранично допустимих концентрацій. АТ «ОТКЕ» зобов’язується виконувати норми і правила з охорони навколишнього природного середовища та вимоги екологічної безпеки на всіх етапах експлуатації технологічного обладнання. Викиди забруднюючих речовин відбуваються в межах допустимих норм. Для ознайомлення з більш детальною інформацією про отримання дозволу АТ «ОТКЕ» звертатися за адресою: 14000, Чернігівська обл., м. Чернігів, вул. Реміснича (Комсомольська), 55б, тел. (0462) 77-43-24. Зауваження громадські організації та окремі громадяни можуть направляти протягом 30 календарних днів з моменту публікації Заяви до районної державної адміністрації за місцем розташування об’єкта: - Управління ЖКГ ЧМР, 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича, 19, тел. (0462) 67-79-22; - Чернігівська РДА, 14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 48, тел. (0462) 676-602; - Ріпкинська РДА, 15000, смт Ріпки , вул. Святомиколаївська , 85, тел. (04641) 2-18-86; - Прилуцька РДА, 17500, м. Прилуки, вул. Київська, 220, тел. (04637) 3-11-49. Адміністрація АТ «ОТКЕ» ІНФОРМАЦІЯ Управління комунального майна Чернігівської обласної ради про оголошення конкурсу з відбору суб’єкта оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки майна Назва об’єкта оцінки: 1) Нежитлові приміщення загальною площею 208,6 кв.м, що розташовані на першому поверсі двоповерхової будівлі за адресою: м. Чернігів, вул. Стрілецька, буд. 1. 2) частина приміщення вестибюля загальною площею 3,5 кв. м, що розташована на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі адміністративного корпусу за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Халявин, 4 км Гомельського шосе, буд. 6. Балансоутримувач: Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, комунальний лікувально-профілактичний заклад «Чернігівська психоневрологічна лікарня». Мета проведення оцінки: визначення відновної вартості для цілей оренди. Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого рішенням Чернігівської обласної ради № 35-9/VII від 17.05.2017 (далі – Положення). Претенденти подають замовнику конкурсну документацію в запечатаному конверті з описом підтвердних документів, що містяться в конверті. До підтвердних документів, поданих на конкурс із відбору суб’єктів оціночної діяльності, належать: - заява на участь у конкурсі за встановленою формою (додаток 2 Положення); - копія установчого документа претендента; - копії кваліфікаційних документів оцінювачів, яких буде залучено до проведення оцінки й підписання звіту про оцінку майна; - копія сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, виданого претенденту Фондом державного майна України; - інформація про претендента (документ, який містить відомості про претендента щодо його досвіду роботи, кваліфікації та особистого досвіду роботи оцінювачів, які працюють у його штатному складі та додатково залучаються ним з незалежної оцінки майна, в тому числі подібного майна, тощо). Конкурсна пропозиція претендентів подається в запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо ціни виконання робіт, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт, а також строк виконання робіт, який не повинен перевищувати 10 календарних днів. Конкурс відбудеться 26 жовтня 2018 р. о 10.00 в управлінні комунального майна за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 43, кім. 315. Документи приймаються по 22 жовтня 2018 р. (включно) за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 43, к. 316, тел. для довідок: 777-336, 77-51-83, 676-303. Додаткову інформацію про проведення конкурсу можна отримати в Управлінні комунального майна за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 43 або за телефонами: 777-336, 77-51-83, 676-303. Заступник начальника управління С. С. СВИРИДОВ 3 17 вересня по 16 жовтня триває набір на посадові вакансії дільничних офіцерів поліції сектору превенції Бобровицького, Куликівського, Ічнянського, Козелецького, Коропського, Корюківського, Сосницького, Сновського, Носівського, Семенівського, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського відділень поліції та Менського і Прилуцького відділів поліції. Прийом документів для участі в конкурсі та надання консультацій щодо порядку його проведення здійснюється за адресою: місто Чернігів, вулиця Шевченка, 116А. Для довідок можна звертатися за телефонами: (050) 46-47-020, (067) 46-91-128 з 9.00 до 18.00 щодня окрім вихідних та святкових днів. З 1 ЖОВТНЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ СТАРТУВАВ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

Розміщення рекламних засобів

2. Початковий розмір орендної плати для кожного виду діяльності орендарів розраховується згідно з Методикою розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в новій редакції, затвердженою рішенням обласної ради від 17 травня 2017 року зі змінами (телефон для довідок 674-904). 3. Термін, на який укладається договір оренди, визначається за домовленістю сторін та обумовлюється в договорі оренди. 4. Заяви про оренду вищезазначеного комунального майна приймаються до 25 жовтня 2018 р. (включно) в КП «Діловий центр» Чернігівської обласної ради за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 49-А, 9 поверх, офіс 905-906. 5. Умови, яким повинні відповідати пропозиції заявників, що викладаються в заяві на оренду майна, а саме: зобов’язання щодо використання об’єкта оренди за цільовим призначенням; погодження з умовами типового договору оренди; погодження з базовою орендною платою; погодження забезпечення зобов’язання зі сплати орендної плати у вигляді завдатку в розмірі не меншому, ніж орендна плата за два місяці, виходячи з розрахунку орендної плати за базовий місяць оренди. 6. Ознайомитися з об’єктом оренди можна в робочі дні за місцем його розташування, попередньо домовившись за тел. 674-904. З об’явою щодо передачі в оренду нерухомого майна можна ознайомитися на сайті комунального підприємства «Діловий центр» Чернігівської обласної ради: www.dilcentr.cn.ua. 7. Ознайомитися з умовами Типового договору оренди майна комунальної власності області, Положенням про порядок передачі майна в оренду, а також із переліком документів, які подаються фізичними та юридичними особами разом із заявою, можна на офіційному веб-сайті Управління комунального майна Чернігівської обласної ради: www.ukm.chor.gov.ua.

Україна ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ РОЗПОРЯДЖЕННЯ 27.09.2018 м. Чернігів № 553 Про втрату чинності розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 05 лютого 2007 року № 30 Зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області 05 жовтня 2018 р. за № 56/1229 Відповідно до статей 6, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою приведення власних нормативно-правових актів у відповідність до вимог чинного законодавства зобов’язую: 1. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 05 лютого 2007 року № 30 «Про тарифи на платні послуги, що надаються державним лікувально-профілактичним закладом «Вузлова лікарня станції Чернігів Південно-Західної залізниці», зареєстроване в Чернігівському обласному управлінні юстиції Міністерства юстиції України 21 лютого 2007 року за № 2/625. 2. Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації забезпечити офіційне оприлюднення розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації в пресі у визначений законодавством термін. 3. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування. 4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації згідно з розподілом обов’язків. В. о. голови Ю. СВИРИДЕНКО

Протягом жовтня в Чернігівській області, як і по всій Україні, проводиться місячник добровільної здачі зброї. Поліція закликає громадян здати незареєстровану вогнепальну зброю. Нагадауємо, що всі, хто в цей період добровільно здасть у підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, будуть звільнені від адміністративної та кримінальної відповідальності. Для тих же, хто з якихось причин не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною або холодною зброєю, закон передбачив досить суворе покарання. Так, стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. Стаття 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення наголошує, що придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом, тягне за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. В разі повторного порушення – штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї. Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів тощо). Згідно з частиною 2 статті 263 Кримінального кодексу України передбачений штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років. Варто зазначити, що зброя, яка не була раніше зареєстрована в поліції, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину), може бути зареєстрована і в подальшому власник може володіти та користуватись нею. Поліція закликає всіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, а також громадян, які знайшли зброю часів минулих війн, звертатися до підрозділів дозвільної системи відділів (відділень) поліції за місцем проживання для її реєстрації або добровільної здачі. Шановний Руденко Анатолій Іванович! Відповідно до п. 3.12 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками № 376 від 18.05.2010 року повідомляємо Вас про те, що повторно 19 жовтня 2018 року о 10.00 будуть проводитися роботи з відновлення меж земельної ділянки та закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в м. Чернігові по вул. Седнівській, 17. Прошу Вас прийти в зазначений день і час за вищевказаною адресою. З повагою ФОП Кужель A. C. Шановна Іванок Юлія Василівна! Відповідно до п. 3.12 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками № 376 від 18.05.2010 року повідомляємо Вас про те, що повторно 19 жовтня 2018 року о 10.00 будуть проводитися роботи з відновлення меж земельної ділянки та закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в м. Чернігові по вул. Седнівській, 17. Прошу Вас прийти в зазначений день і час за вищевказаною адресою. З повагою ФОП Кужель A. C. З 11 жовтня 2018 року оголошено прийом документів на компенсацію затрат згідно з «Програмою фінансової підтримки органічного виробництва в Чернігівській області на 2016–2021 роки». Суб’єкти господарювання, які отримали сертифікати органічного виробництва у 2018 році, мають право подати документи на компенсацію затрат по сертифікації до 10.12.2018 року в Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації (м. Чернігів, проспект Миру, 14, каб. 303). Перелік документів зазначено у Програмі, яка опублікована на сайті Департаменту: http://apk.cg.gov.ua/. Телефон для довідок – (0462) 77-89-37.


Деснянська правда

четвер, 11 жовтня 2018 р. РЕКЛАМА

ОГОЛОШЕННЯ ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Державне підприємство «Чернігівський військовий лісгосп», код ЄДРПОУ 24967505, інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля. 1. Інформація про суб’єкта господарювання ДП «Чернігівський військовий лісгосп», поштовий індекс: 15558, адреса: Чернігівська обл.., Чернігівський район, смт Гончарівське, вул. Лісова, 1, контактні номери тел.: (0462) 935-325, (0462) 935-324. 2. Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи* Проведення суцільних санітарних рубок у насадженнях пошкоджених верховою та сильною низовою пожежею, а також на ділянках лісу, де спостерігається майже 100% всихання дерев, заселення їх шкідниками та пошкодження хворобами лісу. Пожежа виникла у травні 2018 р. внаслідок проведення військових навчань на полігоні, що розташований у середині лісового масиву лісгоспу. Пожежею було охоплено майже 103,0 га. На даний час на ділянках, що плануються для проведення суцільних санітарних рубок, спостерігається масове всихання дерев, відпадання кори, глиці, пошкодження шкідниками та хворобами. З кожним днем лісові насадження втрачають свою товарність та ліквідність. Існує велика загроза перекидання шкідників та хвороб на сусідній здоровий ліс. Відповідно до «Санітарних правил в лісах України», затверджених ПКМ України від 27.07.1995 р. № 555 (в редакції ПКМ України від 26.10.2016 р. № 756) було проведено обстеження лісових насаджень на предмет доцільності призначення суцільних санітарних рубок. До обстеження були залучені представники ДСЛП «Київлісозахист», Чернігівського ОУЛМГ, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Гончарівської ОТГ, Максимівської сільської ради, фахівці ДП «Чернігівський військовий лісгосп». Технічної альтернативи планової діяльності немає, оскільки, відповідно до вимог нормативно-правових актів з ведення лісового господарства, єдиним способом ліквідації наслідків лісової пожежі є суцільна санітарна рубка з наступним проведенням лісовідновлювальних робіт. 3. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи Проведення суцільних санітарних рубок планується на землях ДП «Чернігівський військовий лісгосп», які розташовані в адміністративних межах Гончарівської ОТГ та Максимівської сільської ради. Оскільки пожежа вже відбулася на території лісового фонду ДП «Чернігівський військовий лісгосп», територіальної альтернативи місця впровадження планової діяльності немає. 4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності Для запобігання розповсюдженню шкідників та хвороб на сусідні здорові насадження, втрат ліквідності та товарності деревини на корені дані суцільні санітарні рубки необхідно провести в найкоротші строки. Отриманий дохід від реалізації лісопродукції піде на покриття витрат пов’язаних із заготівлею, прибиранням території, підготовкою ґрунту, посадкою лісових культур та подальшим доглядом за ними. За рахунок заготовленої лісопродукції будуть покриватися потреби місцевого населення, власного виробництва, місцевих виробництв та закладів соціальної сфери регіону. Під час здійснення рубок, а в подальшому при посадці лісу на зрубах та догляду за лісовими культурами, будуть створені нові робочі місця. Із заробітної плати працівників до місцевих бюджетів будуть сплачуватися ПДФО та військовий збір, а лісгоспом – збір за спеціальне використання лісових ресурсів. До Державного бюджету будуть сплачуватися підприємством єдиний внесок та податки від реалізації продукції. 5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо) Проведення суцільних санітарних рубок у насадженнях, пошкоджених верховою та сильною низовою пожежею, планується на площі 93,8 га ліквідною масою 14980 м3, в насадженнях, що всохли та втратили свою біологічну стійкість, – 0,5 га ліквідною масою 141 м3. 6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами Екологічні та інші обмеження планової діяльності встановлюються відповідно до законодавства України. Технічної альтернативи екологічних та інших обмежень планової діяльності немає, оскільки, відповідно до вимог нормативно-правових актів з ведення лісового господарства, єдиним способом ліквідації наслідків лісової пожежі є суцільна санітарна рубка з наступним проведенням лісовідновлювальних робіт. Оскільки пожежа вже відбулася на території лісового фонду ДП «Чернігівський військовий лісгосп», територіальної альтернативи екологічних та інших обмежень планової діяльності немає. 7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами Комплекс робіт з проведення суцільних санітарних рубок буде проводитись у відповідності до «Санітарних правил в лісах України», вимог нормативно-правових актів з ведення лісового господарства та «Правил пожежної безпеки в лісах України». Технічної та територіальної альтернатив немає. 8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля: Можливі впливи діяльності на довкілля включають: - повітряне середовище: здійснення мінімальних викидів забруднюючих речовин під час спалювання порубкових решток, від роботи двигунів лісозаготівельної техніки та автомобілів під час трелювання та вивезення деревини, роботи двигунів бензопил під час звалювання та розкряжування деревини; - ґрунт: незначне порушення лісової підстилки під час вивезення та трелювання деревини; - рослинність: прямі загрози, які можуть сприяти порушенню рослинного покриву є мінімальними; передбачені дії, що направлені на зменшення можливих ризиків щодо порушення рослинного покриву; - тваринний світ: незначний вплив через підвищення рівня шуму під час вивезення та заготівлі деревини. Технічною альтернативою можливого впливу на довкілля може бути звалювання, розкряжування дерев, обрубування сучків ручним інструментом, кінне трелювання та вивезення лісопродукції, використання у великій кількості людської праці. Це призведе до зниження продуктивності праці, збільшення вартості готової продукції, значного збільшення строків проведення рубки, що суперечить вимогам «Санітарних правил в лісах України».

Оскільки пожежа вже відбулася на території лісового фонду ДП «Чернігівський військовий лісгосп», територіальної альтернативи можливого впливу на довкілля немає. 9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля») Планова діяльність підприємства належить до першої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, відповідно до пункту 21 частини 2 статті 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля». 10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав) Підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля немає. 11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля У відповідності з вимогами статті 6 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля». 12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Оцінка впливу на довкілля – це процедура, що передбачає: підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля; проведення громадського обговорення планованої діяльності; аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації; надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту; врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення. У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження. Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності. Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля. На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також узяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення. 13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному в пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Надаючи такі зауваження і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду ваших зауважень і пропозицій. У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують згоду на обробку їхніх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля. 14. Рішення про провадження планованої діяльності Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності є лісорубний квиток, виданий ДП «Чернігівський військовий лісгосп» на підставі пропозиції Чернігівського ОУЛМГ щодо проведення суцільних санітарних рубок, актів обстеження лісових насаджень на предмет доцільності призначення суцільних санітарних рубок та відповідно до погодженого переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів ДСЛП «Київлісозахист», Чернігівським ОУЛМГ, Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА. 15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до Міністерства екології та природних ресурсів України. Адреса: вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035; відділ оцінки впливу на довкілля : m.shimkus@menr.gov.ua; тел. (044) 206-20-89. Контактна особа: Шимкус Марина Олександрівна. * Суб’єкт господарювання має право розглядати більше технічних та територіальних альтернатив.

НЕ СТАЛО ОЛЕКСАНДРА ГРИГОРОВИЧА БОРОВИКА 6 жовтня пішов із життя наш знаний земляк Олександр Боровик – Герой України, заслужений працівник сільського господарства, генеральний директор виробничо-наукового селекційного центру з м’ясного та молочного скотарства «Авангард», почесний член Української академії аграрних наук, почесний голова Аграрного Союзу України, громадський і політичний діяч. Олександр Григорович народився 20 листопада 1938 року в селі Свердловка Коропського району. Після закінчення школи працював у місцевому колгоспі «Авангард», до якого повернувся після служби в армії. Олександр Боровик очолив колгосп «Авангард» у лютому 1967 року. З того часу присвятив цьому агропідприємству все своє життя. Він входив до складу комісій з питань аграрної та земельної реформи, з питань аграрної політики при Президенті України. Очолював ініціативну групу зі створення Аграрної партії України, був заступником голови цієї політичної сили. Тривалий час керував Всеукраїнським союзом сільськогосподарських підприємств. У 1994-1998 роках – народний депутат України 2-го скликання. Чернігівський обласний союз сільськогосподарських підприємств висловлює щирі співчуття рідним та близьким Олександра Григоровича. Вічна пам’ять світлій, життєлюбній людині, видатному діячеві аграрної галузі, професіоналу своєї справи. Голова Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств, депутат обласної ради С. М. ЧУБОВСЬКИЙ

Керівництво і колективи обласної державної адміністрації та обласної ради глибоко сумують з приводу смерті знаного земляка, Героя України, заслуженого працівника сільського господарства, громадського й політичного діяча, генерального директора виробничо-наукового селекційного центру з м’ясного та молочного скотарства «Авангард» Олександра БОРОВИКА. Упродовж багатьох років Олександр Григорович працював в аграрній сфері, зробив вагомий внесок у реформування агропромислового комплексу України. Він уболівав як за розвиток сільського господарства, так і за покращення життя людей. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійного. Вічна пам’ять світлій, життєлюбній людині, видатному діячеві аграрної галузі, професіоналу своєї справи. Чернігівська обласна державна адміністрація Чернігівська обласна рада Головне управління ДФС у Чернігівській області висловлює глибокі співчуття головному державному ревізору-інспектору відділу перевірок фінансових операцій управління аудиту Надії Михайлівні Духновій з приводу тяжкої втрати – смерті сестри Валентини Михайлівни ОЛЕКСІЙЧЕНКО

15

Тел./факс 975-354 дата офіційного опублікування в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (автоматично генерується програмними засобами ведення Реєстру, не зазначається суб’єктом господарювання) № 20188291596 (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності)

ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності. 1. Планована діяльність Споруджування свердловини № 254 Гнідинцівського родовища. Глибина свердловини – 2066 м; спосіб буріння – роторний, комбінований. Споруджування свердловини буде здійснюватися за допомогою бурового верстата на електричному приводі. Майданчик під споруджування свердловини № 254 розташований у Чернігівській області, Варвинському районі, в адміністративних межах Гнідинцівської сільської ради. Площа земельної ділянки, відведеної під споруджування, складає 2,21 га. 2. Суб’єкт господарювання Приватне акціонерне товариство «Галс-К», код ЄДРПОУ 31566427 в рамках спільної діяльності реєстраційний номер 534663345 Договір про спільну діяльність від 19.01.1999 № 35/4 – уповноважена особа ПрАТ «Галс-К», 31566427, адреса: 17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Вокзальна, буд. 3, офіс 3, тел. +38 (04637) 3-17-45. 3. Уповноважений орган, який забезпечує проведення громадського обговорення Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації: просп. Миру, 14, м. Чернігів, 14000, тел. (0462) 77-44-88, e-mail: dapr_post@cg.gov.ua. Контактна особа: Ганжа Валентина Юріївна. (найменування уповноваженого органу, адреса, телефон та контактна особа)

4. Процедура прийняття рішення про провадження планованої діяльності та орган, який розглядатиме результати оцінки впливу на довкілля Отримання документа дозвільного характеру чи іншого акта органу державної влади чи органу місцевого самоврядування для провадження планованої діяльності не потребує. Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» висновок з оцінки впливу на довкілля, у якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, вважається рішенням про провадження планованої діяльності. (вид рішення про провадження планованої діяльності, орган, уповноважений його видавати, нормативний документ, що передбачає його видачу).

5. Строки, тривалість та порядок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, включаючи інформацію про час і місце всіх запланованих громадських слухань Тривалість громадського обговорення становить 25 робочих днів (не менше 25, але не більше 35 робочих днів) з моменту офіційного опублікування цього оголошення (зазначається у назві оголошення) й надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації, визначеної суб’єктом господарювання, що передається для видачі висновку з оцінки впливу на довкілля. Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, що, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (в тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються. Громадські слухання (перші) відбудуться 01.11.2018 р. об 11.00 у приміщенні Гнідинцівської сільської ради за адресою: вул. Незалежності, 38, с. Гнідинці Варвинського району Чернігівської області. Громадські слухання (другі) відбудуться: (зазначити дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань)

6. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації: просп. Миру, 14, м. Чернігів, 14000, тел. (0462) 77-44-88, e-mail: dapr_post@cg.gov.ua. Контактна особа: Ганжа Валентина Юріївна. (зазначити найменування органу, адресу, номер телефону та контактну особу)

7. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, до якого надаються зауваження і пропозиції, та строки надання зауважень і пропозицій Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації: просп. Миру, 14, м. Чернігів, 14000, тел. (0462) 77-44-88, e-mail: dapr_post@cg.gov.ua. Контактна особа: Ганжа Валентина Юріївна. (зазначити найменування органу, поштову та електронну адресу, номер телефону та контактну особу)

Зауваження і пропозиції приймаються протягом усього строку громадського обговорення, зазначеного в абзаці другому пункту 5 цього оголошення. 8. Наявна екологічна інформація щодо планованої діяльності Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності на 192 аркушах. (зазначити всі інші матеріали, надані на розгляд громадськості) (зазначити іншу екологічну інформацію, що стосується планованої діяльності)

9. Місце (місця) розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації (відмінне від приміщення, зазначеного в пункті 6 цього оголошення), а також час, з якого громадськість може ознайомитися з ними Ознайомлення зі змістом звіту ОВД можливе щоденно крім вихідних з 12.10.2018 року: Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації: пр. Миру, 14, м. Чернігів, 14000, тел. (0462) 77-44-88. Контактна особа: Ганжа Валентина Юріївна. Приватне акціонерне товариство «Галс-К», код ЄДРПОУ 31566427 в рамках спільної діяльності реєстраційний номер 534663345 Договір про спільну діяльність від 19.01.1999 №35/4 – уповноважена особа ПрАТ «Галс-К» 31566427, адреса: 17500 Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Вокзальна, буд. 3, офіс 3, тел. +38 (04637) 3-17-45, контактна особа Лисяний Микола Кирилович. Гнідинцівська сільська рада, вул. Незалежності, 38, с. Гнідинці Варвинського району Чернігівської області, тел. (04636) 21-327, контактна особа Міщенко Наталія Іванівна. (назва підприємства, установи, організації, адреса, дата, з якої громадськість може ознайомитися з документами, контактна особа)

Втрачений студентський квиток, виданий Чернігівським національним технологічним університетом на ім’я Байда Владислав Дмитрович, вважати недійсним. Втрачений учнівський квиток серія ЕН № 12074074, виданий Чернігівським професійним ліцеєм залізничного транспорту 01.10.2017 р. на ім’я Савосько Нікіта Олександрович (група ПМ-1), вважати недійсним. Пропала собака (лайка світла) в районі вул. Гончої 27 вересня. Тел. (097) 420-13-13.


16

Деснянська правда

четвер, 11 жовтня 2018 р. ТОВ «БОГДАН-АВТО ЧЕРНІГІВ»

НАК «УКРАГРОЛІЗИНГ»

ПРЕЗЕНТУЄ ВАМ АВТОМОБІЛЬ

ПРОПОНУЄ

на вигідних умовах аграріям у фінансовий лізинг трактори

ХТЗ-242К.20

Hyundai i30 Fastback

Уперше в Чернігові! 27 жовтня

одна з десяти найкращих бровісток України – Ірина Шелаєва – в Lav Lash studio. На вас очікують: - індивідуальний підбір брів; - індивідуальний підбір косметики; - поради про якісний догляд і візаж брів.

1 650 000 ГРН.

за ціною та іншу сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного та іноземного виробництва:

Абсолютно новий Hyundai i30 Fastback є унікальним витвором автомобільного мистецтва. Елегантний та пропорційний, він є втіленням ідеального балансу стилю та драйву. Завдяки використанню інноваційного комплексу безпеки Hyundai SmartSense новий i30 Fastback максимально захищає водія та пасажирів під час ДТП. Автомобіль оснащений 1.4л або 1.6л бензиновим або дизельним двигуном з максимальною потужністю в 140 к.с. Коробку передач можна вибрати між 6-ступеневою механікою чи автоматом, або 7- ступеневим роботом.

ЦІНА АВТОМОБІЛЯ ВІД

Відсоткова ставка – 19% річних. Сума попереднього лізингового платежу в частині відшкодування вартості техніки – від 15% вартості техніки, сплачується перед отриманням техніки. Термін лізингу – до 3-х років. Черговість платежів – щомісячно.

644 900 грн.

Фуршет

Компанія також реалізує вітчизняну техніку та обладнання з можливістю отримання 25% компенсації її вартості відповідно до діючої програми МінАПК.

І живе спілкування в затишній атмосфері. Запис на майстер-клас за телефоном 098-428-90-94. Адреса Lav Lash studio: м. Чернігів, проспект Миру, 53; 2 поверх, офіс 221.

В

С

За інформацією звертатися до Чернігівської філії НАК «УКРАГРОЛІЗИНГ»: 14005, м. Чернігів, вул. Мартина Небаби, 106, офіс 10. Телефони: (04622) 5-67-08, (0462) 729-501, 936-024.

Більш детальна інформація за телефонами: (0462) 65-31-65 / (073) 268-78-53 або за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 241-А.

СЕ

А В Т О Ш К О Л А

абота стоматолога – это возможность помогать людям и возвращать им здоровье, творить красоту, создавать голливудскую улыбку «American Smile», – говорит Артем Олишкевич – врач-имплантолог, владелец Черниговской стоматологической клиники «ЭСТО», у которой – прекрасная репутация, уважение, популярность и множество положительных отзывов клиентов. Ко всему клиника оснащена новейшим итальянским оборудованием.

«ЗА РУЛЁМ» Наши преимущества: Поэтапная оплата Практические занятия по вождению на современно оборудованных автомобилях в удобное для вас время Компьютерная подготовка (тестирование) для сдачи экзамена в ТСЦ Ц Высококвалифицированные преподаватели ли и Индивидуальный подход

Качество стоматологических услуг в клинике – норма. К примеру, виниры, коронки, протезы здесь заказывают в лучших лабораториях Чернигова и Киева. Также рекомендуют своим клиентам выбирать экологические инертные материалы – тот же циркон. Для пломб часто используют керамические вкладки, изготовленные в лаборатории на высокоточном оборудовании путем прессования. А зубные коронки на основе оксида циркония – это самый современный метод протезирования зубов, очень эстетичный и долговечный. Что касается имплантации, то вам предложат даже импланты швейцарской фирмы Straumann, которая признана лучшей в мире благодаря своему высокому качеству и надежности.

Проспект Победы, 62, каб. 217 (полиграфическо-издательский комплекс «Десна»)

Тел.: (093) 794-44-89, (093) 430-04-85

за

ТОВ «СОБЕК 2000» УСІ ВИДИ БУХГАЛТЕРСЬКИХ ПОСЛУГ УПРАВЛІНСЬКИЙ БІЗНЕС-ОБЛІК

ТЕХНІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ Ліцензія № 3009 від 01.03.2016

Головний редактор Співзасновники: Чернігівська обласна рада, облдержадміністрація, первинна організація журналістів редакції Видавець: КП «Редакція газети «Деснянська правда»

головний редактор – 975-558; заступник редактора – 975-206; відділ реклами та маркетингу – 975-354.

Телефоны клиники «Эсто»: 098-900-22-99; 093-070-77-75; 093-634-26-88 (личные консультации врача).

3 дні

(095) 273-57-53

від Торгово-Промислової Палати Технічний паспорт на нерухомість у випадках: - приватизації квартир - оформлення права власності на гаражі та дачі - реконструкції, перепланування - нового будівництва - поділу майна

м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62, оф. 417 тел. (096) 150-32-29 uavoronina@ukr.net Людмила ПАРХОМЕНКО

Импланты швейцарской фирмы Straumann признаны лучшими в мире благодаря своему высокому качеству и надежности

678-558 Ринкова, 7 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62. Електронна пошта: gazetadp@ukr.net Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 230 від 20.11.2000 р. Віддруковано в ПАТ «ПВК «Десна». Інформацію про діяльність КП «РГ «Деснянська правда» можна прочитати на веб-сайті газети: http://jedieng.com/dp/

Газета виходить по четвергах. Наклад — 10 000 Передплатні індекси: для населення — 61651; для підприємств, організацій — 94530.

www.bti-tpp.com bti.tpp@gmail.com

Редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. Знаком ® та рубрикою імідж позначені матеріали рекламного змісту. Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

Деснянська правда №40 (2018)  
Деснянська правда №40 (2018)  
Advertisement