Page 1

Чернігівські

ш

а

ст

на

Вiдомостi Сесія Чернігівської міськради: ого мі

№ 6 (1194), 5 лютого 2014

Газета Чернігівської міської громади

прийняття бюджету і заклик до миру

Мешканці Центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних просять нашої допомоги, щоб повернутися до нормального життя. У них різні долі й різний шлях на вулицю. Але зараз усіх об’єднує одне: їм нікуди йти, вони нікому не потрібні. Щоб знову стати на ноги, їм необхідна наша підтримка. Кожен із нас може: — допомогти у працевлаштуванні; — подарувати одяг (для дорослих); — пожертвувати продукти харчування, медикаменти та засоби гігієни. Вашої щедрості та доброти чекають по вул. Святомиколаївській, 33 (у районі РАГСу) або за телефонами: 93-00-36; 93-83-06.

Тут будуть раді будь-якій допомозі!

ТОВ «Чернігів-Вторкольормет» запрошує до співпраці підприємства, організації та приватних осіб

КУПУЄМО за високими цінами:

Чернігівські

Вiдомостi

Передплатний індекс: 61239

Вартість передплати на півріччя – 32 грн. 79 коп. Передплата через редакцію – 28 грн. (не менше 10 примірників)

Телефони для довідок:

626-565, 626-631, 635-399

Ч

ернігів увійшов до переліку тих обласних центрів, котрі вже прийняли бюджети на 2014 рік, адже будь-яке зволікання зі схваленням основного фінансового документа негативно позначилося б на життєдіяльності всіх сфер міського господарства. Одностайними в цьому питанні виявилися як представники більшості в міській раді, так і опозиція. Водночас 37-ма сесія Чернігівської міськради схвалила й інші важливі рішення.

БРУХТ

с. 2

кольорових металів та нержавіючої сталі БРУХТ алюмінію / міді / бронзи / латуні / свинцю / акумуляторні батареї /стружка всіх видів

м. Чернігів, вул. Борисенка, 47, тел. 970-226; 050-465-33-16 Ліцензії Мінпромполітики: АГ №501694; АГ №501671 С 13. 03.11

Телефони рекламного вiддiлу

626-631, 635-399


2

Що відбувається

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

КАДРОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ

«Сім’ю та молодь» очолив новий керівник В алерія Семенця призначено начальником відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради. Валерій Григорович закінчив Чернігівський національний педуніверситет.

Сесія Чернігівської міськради:

прийняття бюджету і заклик до миру

До призначення на посаду начальника працював 10 років у відділі, останнім часом головним спеціалістом. Валерій Григорович — знана у місті людина. Він один із директорів Чернігівської ліги КВН, керівник міської організації «Клуб інтелектуальної молоді», депутат Деснянської в м. Чернігові районної ради. Валерій активно займається спортом, є футбольним оглядачем газети «Чернігівські відомості».

У комунального господарства міста новий керманич Н

(Початок на стор.1)

ачальником управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради призначено Олександра Лазаренка.

Про суспільнополітичну ситуацію

47-річний Олександр Анатолійович закінчив Чернігівський національний технологічний університет. У галузі ЖКГ працює 25 років. Від 1991 року в КП «Деснянське», з 2001 року заступник начальника підприємства.

У торгової галузі теж…

Н

ачальником управління споживного ринку та підприємництва призначено Олену Шевчук.

Вона закінчила Чернігівський державний інститут економіки і управління. До призначення на посаду начальника працювала в управлінні споживчого ринку та підприємництва 9 років, спочатку головним спеціалістом, потім заступником начальника. Попередній начальник управління Віталій Сидоренко, як ми повідомляли, очолив комунальне виробничо-торговельне підприємство «Шкільне».

ХРОНІКА ТИЖНЯ:

СОЦІАЛЬНА

(28 січня—3 лютого) На світ з’явилося 82 малюки: 39 дівчаток і 43 хлопчики. З них три двійні: два хлопчики, дві дівчинки та хлопчик і дівчинка.

Представники громадськості Чернігова неодноразово заявляли про необхідність висловлення думки міської ради щодо оцінки суспільно-політичної ситуації в країні. Депутати не поспішали. І ось цієї сесії нарешті вони оприлюднили свої оцінки та бачення перспектив урегулювання конфлікту, що триває в країні з листопада. Засідання міськради розпочалося з хвилини мовчання. Усі присутні в залі з ініціативи міського голови Олександра Соколова вшанували пам’ять загиблих під час громадянського протистояння в Україні. Із пропозицією включити питання про оцінку суспільнополітичної ситуації до порядку денного звернулися голови всіх фракцій міськради. Питання було включено до порядку денного й розглядалося першим. Заяву зачитав депутат Олег Русін. Основна її ідея в тому, що депутати Чернігівської міської ради закликали центральні органи влади мирно врегулювати політичну кризу в Україні. Зокрема, міськрада висловила занепокоєння ситуацією в країні та озвучила вимоги до Президента України і Верховної Ради України скасувати антидемократичні закони, припинити протизаконні дії з боку правоохоронних органів, звільнити всіх заарештованих активістів Євромайдану, провести в країні судову реформу й повернутися до Конституції 2004 року.

Крім того, Чернігівська міськрада закликала представників силових структур діяти згідно з даною присягою. Заяву всі присутні депутати підтримали одноголосно.

міського бюджету на 2014 рік затверджено в сумі майже 1, 140 млрд. грн., у тому числі видатків загального фонду міського бюджету в сумі 1,  020  млрд. грн. та видатків спеціального фон-

Проект бюджету, враховуючи ситуацію в країні, був розроблений у дуже стислі терміни

Бюджет, у рамках можливого, збалансований

Так охарактеризував бюджет Чернігова 2014 року міський голова. Згідно з документом, загальний обсяг доходів міського бюджету на 2014 рік установлено в сумі 1,141  млрд. грн., дотація вирівнювання, що одержується з державного бюджету, — майже 199  млн. грн. Обсяг доходів загального міського бюджету визначено в сумі 1,034 млрд. грн., спеціального фонду міського бюджету — майже 107  млн. грн., у тому числі бюджету розвитку — майже 65 млн. грн. Загальний обсяг видатків

ду міського бюджету — понад 119 млн. грн. За оцінкою заступника міського голови — начальника фінансового управління міської ради Віктора Бистрова, бюджет Чернігова 2014 року, як і попереднього, буде напруженим, хоча видатки в усіх напрямках та програмах не зменшено. Між тим, міський бюджет має дефіцит коштів на виплату зарплат освітянам і медикам наприкінці року (до 2 місяців). Олександр Соколов подякував депутатам за підтримку та розуміння, оскільки проект документа, враховуючи ситуацію в країні, був розроблений у дуже стислі терміни. «Країні потрібна стабільність і робота всієї економіки», — наголосив він. Також керівник міста позитивно відзначив

Заява Чернігівської міської ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні М и, депутати Чернігівської міської ради, глибоко обурені застосуванням грубої фізичної сили до учасників мирних акцій протесту, що відбувається в Україні в період від 30 листопада 2013 року й до сьогоднішнього дня.

В умовах жорсткого політичного протистояння пролилася кров у

WWW.VID.CN.UA

центрі столиці України, вже є загиблі, багато поранених і зниклих наших громадян. У цих умовах ми, депутати Чернігівської міської ради, засуджуємо застосування сили, що не вирішує питань, котрі підіймаються, а лише підвищує градус протистояння в суспільстві, та закликаємо всі сторони конфлікту до стриманості, пошуку шляхів мирного врегулювання глибокої політичної кризи. Для її подолання необхідно прийняти ефективні рішення, спрямо-

вані на виконання волі народу як головного носія влади в країні. Звертаємося до Президента України зупинити насилля між протиборчими сторонами, зобов’язати працівників правоохоронних органів діяти виключно в межах правового поля. Звертаємося до Президента України скасувати закони України, що обмежують конституційні права та свободи громадян, ухвалені Верховною Радою України 16 січня 2014 року.

Закликаємо до звільнення заарештованих, затриманих активістів та учасників протестних акцій. Звертаємося до Верховної Ради України повернутися до Конституції 2004 року, провести судову реформу та впровадити інститут виборності суддів. Звертаємося до всіх працівників правоохоронних органів, Внутрішніх військ та Збройних сил діяти відповідно до даної народові України присяги. Закликаємо всі політичні сили

роботу працівників фінансового управління, які дуже оперативно готували проект міського бюджету, зважаючи на прийняття Державного бюджету України.

12 проектів — на перспективу

Серед інших важливих рішень Чернігівська міська рада схвалила Програму соціального та економічного розвитку міста на 2014 рік. За словами начальника управління економіки міської ради Людмили Максименко, базою для прогнозування розвитку обласного центру Чернігівщини у 2014 році стали показники минулого року. «Цього року ми не прогнозуємо масштабних змін в економіці міста. Очікуємо тільки незначну позитивну динаміку», — уточнила вона. Зокрема, обсяги економічного зростання в Чернігові цього року плануються на рівні 0,7% порівняно з 2013 роком. Людмила Максименко також уточнила, що до Програми соціально-економічного розвитку на цей рік включено фінансування 12 проектів, однак їх виконання залежить як від зусиль місцевої влади, так і фінансової підтримки держави. Серед проектів — будівництво дитячого садка та трансформаторної підстанції в мікрорайоні Масани, прокладання тролейбусної лінії по вулиці 50 років ВЛКСМ, розчистка русла річки Стрижня, початок будівництва автомобільної дороги від вулиці Щорса до вулиці Текстильників тощо. Ярина МИРОСЛАВСЬКА

України, громадських діячів та громадян не порушувати Конституцію, не піддаватися на провокації, що ставлять під загрозу цілісність, суверенітет і незалежність нашої держави. Просимо виявити витримку, зваженість і мудрість в ім’я незалежності України, демократичного шляху її розвитку, дотримання прав і свобод людей. Єдність нашої держави, гідне життя наших громадян варті того, щоб за це боротися в рамках законності та порядку.


Що відбувається

Серед пріоритетів — забезпечення рівного доступу населення до медичних послуг належної якості Н

а цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час наради з питань реалізації в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування населення, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я.

За словами очільника області, пріоритетами розвитку галузі залишається продовження реформування охорони здоров’я, забезпечення рівного і справедливого доступу населення до медичних послуг належної якості, запобігання та зниження рівня захворюваності, а також створення сприятливих для здоров’я умов життєдіяльності людини. Як зазначив Президент України Віктор Янукович у щорічному посланні до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році», у сучасних умовах перед системами охорони здоров’я постали нові завдання. Це стосується передусім зміцнення профілактичних служб, підвищення доступності та якості медичного обслуговування, вдосконалення первинної медико-санітарної допомоги, поліпшення кадрового забезпечення, скорочення нерівності та забезпечення справедливості в охороні здоров’я, завдання модернізації інфраструктури, її адаптації до потреб у наданні допомоги при хронічних неінфекційних хворобах. Над виконанням поставлених завдань активно працює Чернігівська область. Сесіями місцевих рад прийняті рішення про створення 26 центрів первинної медичної допомоги, з яких 22 як окремі юридичні структури. У Варвинському, Талалаївському, Срібнянському та Куликівському районах центри створені у складі центральних районних лікарень, що пов’язано з невеликою кіль-

3 У Чернігові готуються до вшанування учасників бойових дій на території інших держав

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

кістю населення у цих районах (від 11 до 18 тис. осіб). Майже у всіх районах зареєстровані та розпочали роботу центри первинної медичної допомоги. До складу центрів входять лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти. Задля модернізації мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, в області проводиться перепрофілювання дільничних лікарень у лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини з ліжками денного стаціонару. На вивільнених площах створюються відділення паліативної (хоспісної) допомоги. Протягом 2013 року в області створено 17 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини. З урахуванням демографічних процесів відбулося об’єднання 14 малопотужних фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів, що обслуговували до 100 осіб населення та в котрих протягом останніх 5—10 років був відсутній медичний працівник. Для покращення кадрового забезпечення у всіх районах та містах області

На виконання Плану заходів із реалізації національного проекту «Нове життя» — нова якість охорони материнства та дитинства» управлінням охорони здоров’я проведені внутрішній та зовнішній аудити надання перинатальної допомоги, розроблені концепція розвитку перинатальної допомоги та медичне завдання на виготовлення проектно-кошторисної документації, що направлено на погодження в Міністерство охорони здоров’я України. У 2013 році розроблений «План розвитку та удосконалення акушерської служби Чернігівської області» для покращення якості та підвищення доступності населення до надання пологової та неонатальної допомоги населенню області, котрим до 2016 року передбачено відкриття двох перинатальних центрів ІІ рівня на площах Чернігівського та Ніжинського міських пологових будинків. У 2014 році, згідно з прийнятим обласним бюджетом, на галузь охорони здоров’я передбачається спрямувати із загального фонду бюджету більше 430 мільйонів гривень, на 6,9% більше попереднього року.

У 2014 році, згідно з прийнятим обласним бюджетом, на галузь охорони здоров’я передбачається спрямувати із загального фонду бюджету більше 430 мільйонів гривень, на 6,9% більше попереднього року прийняті програми «місцевих» стимулів для медичних працівників, котрими передбачено забезпечення житлом, земельними ділянками, надання пільгових кредитів, навчання у вищих навчальних закладах за рахунок місцевих бюджетів, введення місцевих надбавок до заробітної плати та інші стимулюючі заходи. У рамках виконання програм у 2013 році для медичних працівників виділено 5 квартир, забезпечено пільговий проїзд до місця роботи 288 лікарям та медичним сестрам. У вищих навчальних медичних закладах за рахунок коштів місцевих бюджетів навчаються 4 студенти.

Як підкреслив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, реформування медичної галузі — турбота не лише медиків, а й усіх гілок влади, громадськості та профспілок. На переконання керівника області, успішна реалізація в регіоні завдань Президента України щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування населення, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я значною мірою залежить від концентрації зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громади та медичної спільноти. Прес-служба облдержадміністрації

Учитися ніколи не пізно

П

ро підготовку і проведення в Чернігові заходів у рамках Року учасників бойових дій на території інших держав йшлося на засіданні організаційного комітету на чолі з заступником міського голови — керуючим справами виконкому Станіславом Віхровим.

«Заходи з ушанування й увічнення пам’яті наших загиблих і померлих бойових побратимів, покладання квітів до пам’ятника воїнам-афганцям повинні бути проведені на високому організаційному рівні», — акцентував увагу С. Віхров, який до того ж очолює Чернігівське обласне відділення Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). У місті центральні заходи будуть проведені в середині лютого: 14 лютого о 10.00 — відкриття пам’ятної дошки на фасаді загальноосвітньої школи № 3 (вул. Гетьмана Полуботка, 14) рядовому Кожару Ігорю Володимировичу, який загинув у Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку та посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки за мужність і відвагу; 14 лютого о 12.00 — урочистості з нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану та проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав у обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка; 15 лютого о 10.00 — покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям. До участі в заходах запрошується громадськість обласного центру. Відділ зв’язків з громадськістю міської ради

Ц

ю незаперечну істину на власному прикладі довели випускники факультету комунікаційних та інформаційних технологій безкоштовного навчального закладу «Університет 60 плюс», які днями завершили курс навчання та отримали відповідні сертифікати.

— Цей безкоштовний навчальний заклад для людей літнього віку запроваджено з ініціативи бібліотеки імені М.М. Коцюбинського та за підтримки Чернігівської міської ради. Ми створили «Університет 60 плюс», щоб соціально адаптувати пенсіонерів до реалій сучасного світу, — говорить координатор проекту, головний бібліотекар відділу обслуговування центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Наталія Скирська. — Зараз навіть маленькі діти легко справляються зі смартфонами, комп’ютерами, підкорюють Інтернет. А ось людям старшого покоління це дається не так просто. Так що основний акцент ми робимо на ліквідацію комп’ютерної безграмотності серед пенсіонерів. Наша головна мета — зробити все для того, щоб наші студенти (а це саме студенти університету, незважаючи на їхній вік) могли спілкуватися у програмі «Скайп» із рідними, відправляти повідомлення електро-

нною поштою, користуватися вебресурсами для пошуку потрібних послуг, зокрема мати доступ до інформації органів місцевої влади й соціальних служб, користуватися порталом держпослуг, сплачувати за комунальні послуги через Інтернет, вчити мови, шукати друзів за інтересами тощо. Перші 23 випускники факультету комунікаційних та інформаційних технологій 31 січня отримали сертифікати. Середній вік випускників 65—67 років, найстаршій студентці Беллі Бейліній скоро виповниться 82 роки. Сертифікати випускникам вручив почесний ректор закладу, секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет. Він щиро привітав їх із черговим етапом особистісного розвитку. «Крім нових знань, ви отримали гарну нагоду поспілкуватися, поділитися власним життєвим досвідом у різних сферах. Дозвольте вам сердечно подякувати за небайдужу громадянську позицію та побажати міцного здоров’я на довгі

роки», — зазначив Олег Шеремет. Привітала випускників із визначною подією і директор Чернігівської міської ЦБС Ніна Власенко. Вона нагадала, що в університеті діють три факультети: інформаційних технологій, філологічний і юридичний. Факультет інформаційних технологій уже зробив

Сертифікати випускникам вручив почесний ректор закладу, секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет другий набір студентів і від 3 лю- комп’ютером. того розпочав свою роботу, а від «Я радію з того, як потовари21 лютого розпочнуть навчання і шували наші студенти в процесі студенти філологічного факульте- навчання, вони підтримують один ту. Під час занять вони зможуть одного та спілкуються навіть поза не тільки підвищити рівень своїх межами закладу. Тож запрошуємо знань з української та англійської на навчання всіх бажаючих», — мов, але й навчаться складати говорить Ніна Власенко. ділові папери та користуватися Леся КОВАЛЕНКО

WWW.VID.CN.UA


4

Ювілей

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Ювілей людини, яка зробила своє життя корисним і цікавим тільки бюджетні установи, а всі державні організації і підприємства, в першу чергу найбільші. Створювалися бригади, куди входили відомчі ревізори, інші фахівці. Це була дуже цікава робота. Ми не шукали дрібниці, а виявляли можливості підвищення ефективності, збільшення прибутку, бо тоді податок із прибутку був найбільшим джерелом наповнення бюджету. Для мене це була велика школа.

Фундамент закладено міцний

10

лютого начальнику управління державної казначейської служби України у м. Чернігові Віктору Пустовіту виповнюється 60 років. Зовні цьому важко повірити, бо Віктор Миколайович не втратив молодечої статури, хоча всю свою трудову біографію пропрацював чиновником. І, як не дивно, має багато друзів, а про ворогів не чутно, бо він усе життя намагався ставитися до людей так, щоб вони відчували повагу до себе, і вирішував проблему таким чином, щоб усім було добре.

А він у фінансисти

Віктор народився на Вінниччині в селі Клекотина. У сільській школі тоді навчалося 1200 учнів, навчали непогано, бо на одній із фотографій поруч із Віктором один дуже відомий в Україні діяч медичної галузі, інший юнак — тепер відомий політик і мер одного з обласних центрів України. І це в одному класі сільської школи. Навчання припало на 60-ті роки, але наш ювіляр не мріяв стати космонавтом. Батько механізатор і мама медсестра на сина не тиснули. Віктор сам багато читав, і чомусь його цікавило життя фінансистів. Каже, що ще у школі знав, що держава буде економічно міцною, якщо матиме стабільну валюту. Обрав Одеський інститут народного господарства, один із п’яти вузів такого профілю в СРСР. Раніше — кредитно-економічний інститут, єдиний, що готував фахівців для банків. І ніколи не пожалкував про вибір. Стипендії, звичайно, не вистачало, довелося підробляти. Назавжди запам’ятався студентський будівельний загін «Чорноморець-72», де 18-річний хлопець працював після першого курсу. Будували в Тюменській області, в містечку Комсомольську, жили в наметах у тайзі. Романтика, усе життя попереду. Зараз на місці наших наметів житлові будинки. Віктор клав цеглу, штукатурив, виконував теслярські роботи. Заробив за канікули 1262 карбованці, а молодий спеціаліст після вузу тоді отримував 110 карбованців за

WWW.VID.CN.UA

місяць. Віктор Миколайович навіть зараз зберігає путівку Одеського обкому комсомолу і значок «Тюмень-1972». Але навчання закінчилося, і треба було обирати, куди далі. Комісія з розподілу молодих спеціалістів за рейтингом запропонувала Віктору чотири міста. Обрав Чернігів, хоча пропонували і Донецьк, Ворошиловград, Дніпропетровськ. Чому? Слово В. Пустовіту: — Я обрав Чернігів, бо там ніколи не бував, але чув, що це древнє місто з великою історією. Направлення отримав у розпорядження обласного фінансового відділу. Запам’яталося, що на в’їзді в місто по обидва боки шосе були високі дерева, і автобус їхав ніби в зеленому тунелі. І відразу зрозумів, що місто дуже гарне. Приїхав я 31 липня 1975 року. Оселився у військовому готелі при міськвійськкоматі, директором якого була дружина військового комісара. Зберіг навіть квитанцію: за тиждень сплатив 5 крб. 20 коп. До речі, усе життя зберігав різні документи, речі, сувеніри тощо. Це спосіб не забувати про події з життя, різні випадки, людей, з якими доводилося зустрічатися. Розпочав працювати контролером-ревізором КРУ Мінфіну УРСР по Чернігівській області, що тоді підпорядковувалося міністерству фінансів. Щоправда, людей у КРУ було небагато — лише 11 чоловік на всю область. Керівник КРУ Іван Лугін мене дуже добре прийняв. Тоді КРУ перевіряло не

У фінвідділі, а з 1985 року управлінні облвиконкому Пустовіт відпрацював понад 11 років із річною перервою на військову службу. Служив у групі радянських військ у Німеччині. Там були найкращі з’єднання і найбільш підготовлені солдати та офіцери, суворі вимоги до боєздатності. Після демобілізації з армією стосунків не поривав. Періодично проходили перепідготовку та брали участь у військових навчаннях, а як офіцер запасу Віктор Миколайович був приписаний до штабу 1-ї Гвардійської армії з посадою ревізора штабу. А на основній роботі Віктор набирався досвіду й рухався вперед. У 28 років став заступником начальника відділу державних доходів, і його перевірки повертали до бюджету сотні тисяч карбованців. Після однієї з них директор КСК знаменитий Аркадій Сахновський, вивчивши довідку, складену Пустовітом, і побачивши високі професійні якості, запропонував очолити відповідну службу на комбінаті. Але керівництво не відпустило. А начальники були суворі. Брав Віктора на роботу Михайло Колесник, а потім довгі роки вів по життю Петро Горда. Йому й досі Пустовіт вдячний за навчання й довіру.

«Дан приказ» йому на місто

Після Чорнобильської аварії загострилося становище із надходженням податку на прибуток до бюджету Чернігова, а це було одне з головних джерел — 60% бюджету. Трапилося це через заборону використовувати сировину на фабриці первинної обробки вовни, були проблеми з іншими підприємствами легкої промисловості. Петро Горда попросив виконати план по доходах хоч в одному кварталі. Призначили Віктора заступником завідувача міськфінвідділу — начальником відділу державних доходів. Віктор завдання перевиконав — план виконувався завжди. Кінець 80-х—початок 90-х років був насичений подіями і для нашого міста, і особисто для Віктора Пустовіта. Перебудова, розпад СРСР та утворення незалежної Украї-

ни, постійні зміни керівників міста, а для Пустовіта робота спочатку заступником завідувача, а з червня 1992 року — завідувачем фінансового відділу міськради. — Із професійної точки зору це були цікаві часи, бо в нестабільній політичній і економічній ситуації доводилося вирішувати великі завдання. Показовий у цьому відношенні 1992 рік. Було завершено будівництво потужної другої міської лікарні, введено в дію приміщення школи мистецтв, розпочали спорудження школи та дитсадка № 75 на Масанах, школи № 34 на Шерстянці тощо. І тривало спорудження цих закладів два-три роки, не більше. В тому ж 1992 році Чернігів відзначав 1300-річчя, і нам вдалося здійснити реконструкцію Валу, у тому числі поклали клінкерну цеглу, встановили нові світильники, нові сходи, відкрили пам’ятник Т.Г. Шевченку. Зробили ми й реконструкцію набережної Стрижня, на Алеї Героїв реконструювали фонтани, капітально відремонтували дороги в центрі міста, пофарбували фасади будинків, — розповідає В. Пустовіт. Водночас зробили все, щоб зберегти кадри фахівців у міськвиконкомі, які тоді отримували мізерну зарплату. Змогли підняти її у 2,75 разу і зробили ще й перерахунок із початку року, тобто більше ніж за півроку. А у 1993 році, коли була величезна інфляція, депутати прийняли рішення про введення коефіцієнтів до «мінімалки» для різних посад, що дозволяли автоматично збільшувати посадові оклади при підвищенні мінімальної зарплати. І це був правильний крок, бо виконання будь-якого завдання залежить від професійного фахового рівня працівників. Дещо пізніше ми змогли вирішити ще одне дуже складне завдання. Коли інфляція досягла фантастичних розмірів, зменшилися обсяги виробництва й надходження до бюджету, бюджет не міг у повному обся-

зі розраховуватися з виконавцями робіт, за надані послуги й поставлені товари. У той же час підприємства не мали коштів для сплати податків. Податкова, в свою чергу, виставила платіжні вимоги на примусове списання коштів із рахунків платників, чим блокувала їхні рахунки. Уся діяльність була паралізована. Ми застосували взаємозалік для розблокування рахунків. Це потім таким шляхом пішли усі, а тоді ми були серед перших і розв’язали вузол. Взагалі було важко, але робота цікава, і ми змогли залишити систему управління містом стабільною. Я хочу з вдячністю згадати людей, які допомагали виконувати цю важку роботу — Валентина Мельничука, Петра Шаповала, Володимира Гущенка і, звичайно, мера Чернігова в ті роки Віталія Косих. І мені, і місту пощастило, що були саме такі керівники.

Почни з початку

Але доля чиновника непередбачувана. Указом Президента України від 27 квітня 1995 року для ефективного управління коштами державного бюджету та для підвищення оперативності у фінансуванні видатків було створено Державне казначейство України, а у лютому 1996 року його відділення, потім управління у Чернігові. І керівником цієї установи було призначено Віктора Пустовіта, який створював її з нуля: — Доводилося вирішувати непрості питання щодо виділення службових приміщень, їх ремонту та обладнання, придбання комп’ютерної техніки, забезпечення засобами зв’язку, кадрами та інші організаційні питання в умовах гострої недостатності коштів, що виділяються на утримання органів Держказначейства. У зв’язку з розширенням функцій та повноважень цих органів збільшувався колектив, тричі довелося змінювати адресу. За ці роки значно зросла кількість функцій, що ми виконуємо, а головне — люди повинні розуміти, що завдяки безвідсотковим по-

зичкам з єдиного казначейського рахунку бюджету міста забезпечується своєчасна виплата зарплати працівникам бюджетних установ, оплата за тепло та водопостачання, енергопостачання, розрахунки за медикаменти медичним установам, продукти харчування закладам освіти і охорони здоров’я. Робота ніби непомітна, але без неї важко уявити нинішнє життя, бо інакше була перспектива повернутися в 90-ті роки, коли заборгованість із зарплати сягала до 5 місяців.

«Я — трудоголік»

Це слова Віктора Миколайовича. І дійсно, телефонуєш після 19-ї — на роботі, у суботу й неділю теж, хоч на годину-дві. На день до 80 листів, і їх треба прочитати й розписати виконавцям, численні інструкції та зміни до законодавчих актів, котрі треба вивчити, бо за кожною гроші. Тому нема в житті полювання, рибалки, грибів, лише дачі. Проте є захоплення, близьке до професійної діяльності, — нумізматика. Пустовіт вивчає і збирає гроші. Не монети, а паперові асигнації й казначейські білети всіх часів, що діяли на території України. Є в нього гроші часів Російської імперії, «керенки», перші радянські гроші і «червонці» 20-х років, гроші УНР, Симона Петлюри, Грушевського, Павла Скоропадського, Колчака, Денікіна, Врангеля, радянські гроші усіх зразків і, звичайно, українські. Є німецькі окупаційні марки 1918 та 1941—1944 років. Віктор Миколайович вважає, що по грошах можна дізнатись, як жила країна, пізнати її історію, економічне становище. Навіть якість паперу багато про що говорить. Віктор Пустовіт зібрав багатий матеріал і мріє про видання книжки. Не вистачає часу. Але сумніву в тому, що книга буде, нема. У Пустовіта все вийде, бо працювати він любить і вміє, а час у нього ще є. Адже йому лише 60! Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ

Початок 80-х років


Актуально

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

5

Наталія Королевська: Соціальний захист громадян у 2014 році зміцниться

Медіа-клуб

«Б

юджет-2014 далеко не ідеальний, його можна критикувати. Але він приймався не для політиків або чиновників, а для тих, хто потребує допомоги і для кого затримка виплат є серйозною проблемою. І наше завдання — максимально ефективно використовувати кожну соціальну гривню й забезпечити адресність кожної соціальної виплати», — заявила на зустрічі з журналістами регіональних ЗМІ в.о. міністра соціальної політики Наталія Королевська. Вона детально проаналізувала, за якими напрямками посилено соціальний захист і які категорії громадян зможуть розраховувати на більш щедру допомогу держави в 2014 році.

Бюджетом на 2014 рік передбачено збільшення основних соціальних стандартів (прожиткові мінімуми, мінімальні зарплати й пенсії). Підвищення здійснюватиметься двічі — у липні та жовтні. Зокрема, мінімальна зарплата зросте на 83 грн. — до 1301 грн. У зв’язку з підвищенням розмірів прожиткового мінімуму збільшаться видатки державного бюджету на виплату допомоги

сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам із дитинства, дітям-інвалідам. На ці цілі в 2014 році передбачено 49 млрд. грн., що на 22,2% більше, ніж у 2013-му. Кожна мама отримає на 2 тис. 370 грн. більше при народженні першої дитини, ніж у попередньому році. Допомога при народженні другої, третьої дитини зросте в середньому на 7,5% (на 4 тис. 740 грн. і на 9 тис. 480 грн. відповідно). Передбачено подальше підвищення розміру посадового окладу єдиної тарифної сітки: з 1 липня до 890 грн., з 1 жовтня до 1011 гривень. Таким чином, розмір посадового окладу першого тарифного розряду збільшиться порівняно з груднем 2013 року на 159 грн., або на 18,7%. Підвищення торкнеться понад 3,4 млн. працівників бюджетних установ освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та інших. До кінця 2014 року зарплата бібліотекаря (ІІ категорії) буде підвищена на 540 грн., лікаря-терапевта (вищої категорії) і вчителя (вищої категорії) — на 602 грн., завідувача дитсадка — на 645 грн. Збільшуються видатки для ви-

плати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. На ці цілі передбачено 610,6 млн. грн., що на 25,5% більше показників 2013 року. На оздоровлення 250 тисяч дітей застрахованих громадян у 2014 році заплановані кошти в сумі 502,9 млн. грн. Важливим питанням залишається і своєчасна виплата пенсій, а також їх підвищення в 2014 році. Наталія Королевська нагадала, що торік усі 13,7 млн. пенсіонерів отримували кошти за графіком і в повному обсязі. Більше того, вдалося збільшити розміри пенсій завдяки проведеному перерахунку. За минулий рік виплачено пенсій на 250 мільярдів гривень, що на 17 мільярдів більше порівняно з 2012-м. Власні надходження Пенсійного фонду порівняно з минулим роком зросли на 9 мільярдів гривень і склали 166,9 млрд. гривень. На думку Наталії Королевської, було зроблено низку кроків для того, щоб пенсійна система стала

справедливішою: «Нам вдалося зменшити розрив між пенсіями народних депутатів і чиновників та простих людей. Тепер розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів». Наприклад, якщо раніше народний депутат отримував пенсію в розмірі 16121 грн. (90% від зарплати), то цього року отримує максимум 9490 грн. (10 прожиткових мінімумів), а якщо продовжує працювати, то його пенсія складає 7632 грн. Затверджений бюджет-2014 дозволяє підвищити пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму — з 949 грн. у 2013 році до 974 грн. із 1 липня і 1 014 грн. із 1 жовтня 2014 року. Якщо говорити загалом, у держбюджеті на 2014 рік збільшено видатки на пенсійне забезпечення, констатує міністр. Сума коштів, що спрямовуються до Пенсійного фонду, складе 87,4 млрд. грн. Це на 4,1 млрд. грн., або на 5% більше, ніж у 2013 р. Таким чином, головним завданням Міністерства у 2014 році є підвищення пенсій і встановлення соціальної справедливості щодо їхніх розмірів, резюмувала Наталія Королевська. Ігор ТЕСЮК

Фахівці із соціальної роботи: Ми там, де потрібна рука допомоги

Д

ля фахівців із соціальної роботи підтримка сімей, де виховуються підлітки, вже не діти, але ще не дорослі наші громадяни, — і робота, і покликання водночас. Використовуючи особисту ініціативу, власні знання та наявні ресурси, вони неодноразово переконувалися в тому, як важливо вчасно простягнути людям руку допомоги. І сьогодні, вирушаючи до родин із пакетом актуальних інформаційних послуг (що є конфіденційними та безкоштовними), ці молоді хлопці та дівчата не забувають прихопити із собою привітність, доброзичливість та терпіння.

Про те, з чим доводиться стикатися та які проблеми неповнолітніх доводиться вирішувати, відбувалася наша розмова з провідним фахівцем із соціальної роботи Ніною Яковенко та фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Надією Уланович, Олексієм Вишневським і Оксаною Ішутко. Півтора року тому, коли молоді фахівці тільки розпочинали свою «вуличну роботу» — робили обхід своїх дільниць, роздавали візитки з роз’ясненнями, в чому вони можуть бути корисними, і навіть просто підсідали на лаві до потенційних клієнтів, вони і гадки не мали, що «сарафанне радіо» настільки спрацює. Тоді ж кожен із фахівців уперше представив власні розробки групової роботи з дітьми і підлітками, спрямовані на профілактику правопорушень, девіантної поведінки, шкідливих звичок, запобігання торгівлі людьми тощо, а також різні форми залучення дітлахів: ігротеки, відеолекторії, що викликали в юних клієнтів шалену популярність. Тож тільки за минулий рік до індивідуальної роботи вони залучили 2194 підлітків 15—17 років (1149 хлопців, 1045 дівчат).

Тримати негаразди в собі — найкоротший шлях у безвихідь

Втім, основною методологічною

зброєю, що допомагає людям подолати складні життєві обставини, залишається слово, котре мотивує та вселяє надію на те, що все буде добре. «Наша робота будується в залежності від обставин, за яких дитина стає на хитку стежину. Якщо сім’я неблагополучна, то залучаємо суб’єктів соціальної роботи, які стають тією соломинкою, що дозволяє родині протриматись на плаву. В разі певних несприятливих факторів, що спіткали родину, де виховується підліток, аби знайти вихід, потрібно насамперед розібратися в ситуації, — пояснює Ніна Яковенко. — Коли в сім’ї існують такі проблеми як насилля, соціально небезпечні хвороби, комп’ютерна залежність, присутність фахівця із соціальної роботи є необхідною. Хоча це виключно добровільна справа. Щоправда, якщо дитина вже спробувала наркотики (це буває часто в цілком благополучних сім’ях), із кризи виходити вкрай важко. Вони довго тримають це в собі, бо наш менталітет диктує відповідну поведінку — «сміття з хати не виносять». І тільки коли проблема накопичиться, стається рецидив або дитина починає виносити речі з дому, з’являються борги чи когось пресують, людина хапається за будь-яку соломинку. Та тут уже не соломинка потрібна, а добряча рука. Один із дієвих варіантів — спрямувати підлітка до груп

взаємодопомоги, де також працюють і з близьким оточенням. Адже батькам теж важливо знати, як поводитися в таких ситуаціях. Звісно, тут присутній і медичний аспект, тому ми вдячні головному лікарю психоневрологічної лікарні Петру Седеню, який допомагає нам».

Від себе не втечеш

Досить часта проблема — підліток прогулює уроки або взагалі перестає відвідувати навчання. Буває так, що при інспектуванні фахівцями сімей за місцем проживання (це треба розуміти не як контроль, а звичайний візит) їм кажуть: «У нас усе добре». А вже за півроку завучі у школах б’ють на сполох: куди поділася дитина? «Багато хто з підлітків вважає себе цілком дорослим, настільки, що можна десь працювати, адже продовжувати навчання — марна трата часу, — розповів Олексій Вишневський, психолог за освітою. — Загалом будь-яку проблему потрібно озвучити, тільки тоді її можна вирішити. З комплексу базових послуг (інформаційні, педагогічні, психологічні, юридичні, економічні та медичні) визначити ті, що працюватимуть на вирішення проблеми. Коли питаєш підлітків: «Чого ти хочеш?», відповідь типова: «Хочу добре жити». При цьому вони не можуть визначитися зі своїми основними завданнями на цьому шляху. Ненав’язливо, вислухавши

думку кожного, ми допомагаємо їм розібратися, де себе можна реалізувати, а де ні. На жаль, батьківське слово в перехідному віці є авторитетним не завжди. Але досягнути успіху, працюючи тільки з дитиною, важко, потрібний діалог і з батьками. Все це у нас цілком анонімно і безкоштовно». Про те, як фахівець Надія Уланович неодноразово зіштовхувалася з юними втікачами, можна розповідати довго. Окрема категорія — це підлітки, яких виховують опікуни, часто бабусі, котрі запросто втрачають контроль над легковажними онуками. Деякі з них знаходилися в Києві, інші — у наречених в орендованому «на довірі» житлі чи напівлегальній роботі. Скільки історій, стільки підходів до їхніх «героїв». І тут, знов-таки незалежно від їхнього «вибору» і виховання, кожного клієнта-підлітка слід почути і разом знайти підходяще рішення, аби попередити повторення ситуації. «Діти краще дослухаються до порад, коли їм наводиш соціальні історії з їхніми ровесниками та позитивні приклади виходу з негативу. Таких, на щастя, чимало».

Вчитися самоорганізовуватися краще разом

Нагадаємо, що загалом у полі зору фахівців постійно перебувають клієнти від новонароджених до пенсіонерів. Категорія студентів зі статусом сироти десь посередині, і з цими «дорослими дітьми» великий шматок роботи. Пов’язано це з тим, що, отримавши соціальні виплати, молоді люди часто їх хибно реалізовують. Скажімо, сьогодні йдуть у нічний клуб, а завтра немає на що хліб купити. «Ми використовуємо всі можливі важелі впливу, зазвичай згруповуємо людей, аби не відчували себе самотніми у своїй біді, сідаємо і вчимо самоорганізовуватися, складати й використовувати бюджет так, щоб ще й залишалося, — розповідає Ніна Борисівна. — Молодість фахівців — наш козир, адже вони і самі нещодавно були студентами. Принцип «рівний — рівному» спрацьовує й тепер: у молоді з’являється розуміння, що в тебе вірять та допомагають. А коли ми разом долаємо труднощі й бачимо результат, то ніби крила виростають і хочеться йти далі та допомагати іншим». Інга ВІТКОВСЬКА

WWW.VID.CN.UA


6

Освіта

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Запрошуємо до участі Школа № 2 — в конкурсі «Очима дитини найстаріша в про бюджет країни» З В адля виховання культури сумлінного платника податків у школярів та ознайомлення їх із професією фахівця податкової та митної справи Міністерство доходів і зборів України організовує проведення у 2014 році конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни».

Конкурс організовується для формування економічної грамотності та культури майбутніх платників податків, вивчення та розуміння підростаючим поколінням місця податків, зборів, платежів у житті держави і суспільства. У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх закладів віком від 9 до 15 років зі своїми роботами з податкової та митної тематики за такими напрямками: — художні твори, — комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація), — літературні твори. Школярів Чернігівщини запрошуємо до активної участі в конкурсі. Інформаційно-комунікаційний відділ ГУ Міндоходів в області

Школярі Чернігівщини стали найкращими в конкурсі «Школа безпеки» Н агородженням переможців та виходом збірки казок «Казкові рятувальники» завершився Всеукраїнський конкурс дитячоюнацької творчості «Безпека в житті — життя у безпеці-2013». Конкурс організований Всеукраїнським громадським дитячим рухом «Школа безпеки» за сприяння Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства молоді та спорту України, навчально методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності областей України.

Конкурс проводився в три етапи: шкільний (районний), регіональний (відбірковий) і всеукраїнський (заключний). У ньому взяли участь понад 10 000 дітей віком від 6 до 17 років. На фінал надійшло понад 500 робіт із 17 регіонів України, а переможцями та призерами конкурсу стали 105 чоловік, і більше 100 дітей були відзначені дипломами. Нагороди отримали і школярі Чернігівщини. Так, журі високо оцінило акварель «Пошуки зниклих у сніговій пустелі» дев’ятирічного Артема Постола з ізостудії «Веселка» Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. А його ровесниця Діана Кулакова (ЗОШ № 9) нагороджена за фотороботу «Я би в рятувальники пішов, нехай мене навчать». У номінації «Рукоділля» 1 місце у своїй віковій категорії посіла 14-річна Марина Сербін (Козелецький район) за роботу «Природа — мій дім», а витинанка Іллі Науменка з районного Центру дитячої та юнацької творчості Чернігова «Друга не залишимо в біді» — 2 місце. У старшій віковій категорії найкращою виявилася 16-річна Анастасія Бондаренко зі Щорського районного Центру дитячої та юнацької творчості, яка надіслала на конкурс виріб із бісеру «Сірничок малий, а біда велика». Навколо важливої соціальної проблеми об’єдналися дорослі та діти, адже смертність від нещасних випадків невиробничого характеру у 2012 році становила 978 дітей у віці до 14 років. Кульмінацією конкурсу став вихід у світ книги «Казкові рятувальники» під рубрикою «Автори — діти» для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка з 16 казок — найкращих робіт учасників конкурсу «Безпека в житті — життя у безпеці». Катерина МОРЕЙЧЕНКО

WWW.VID.CN.UA

Україні

она є правонаступницею жіночої гімназії, заснування котрої датується 1865 роком. Тож менш ніж за два роки заклад святкуватиме своє 150-річчя.

Але, вшановуючи минуле, в школі не забувають і про майбутнє. «Швидкий розвиток науково-технічного прогресу впливає на всі сторони життя, тож пошук нових форм і методів навчання в наш час — явище не тільки закономірне, але й необхідне, — каже директор школи Тамара Касаткіна. — Звичайно, слово вчителя, його ерудицію та вміння передати знання ніхто не замінить, але без використання інформаційних технологій сучасній школі вже не обійтися. У нас кожен спеціалізований кабінет та всі кабінети початкових класів, а їх у нас 13, мають суперсучасне обладнання. У школі діють два комп’ютерні кабінети: для старших класів, що обладнаний новітніми комп’ютерами, і простіший — для початківців», — продовжує директор школи. Тамара Іванівна впевнена, що головна оцінка роботи школи — наскільки комфортно там учням: «Немає таких показників, котрі б могли оцінити роботу закладу, крім одного — любові дітей до школи».

Керівник театрального колективу «Лілея» Лілія Валова разом зі своїми вихованцями підготувала 65 переможців різних етапів всеукраїнських предметних олімпіад. Олена Михайлівна не тільки готувала наших учнів, але й три роки поспіль була керівником команди від області на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з основ економіки. Вона має публікації у фахових журналах, розробила

чих доробків. Це і сучасний комп’ютерний кабінет, і шкільні сайти з вивчення іноземних мов та історії математики, котрі вже відвідали понад 20 тисяч користувачів із 99 країн світу, і, звичайно, її учні — переможці олімпіад і конкурсів різного рівня. «Так, наш учень Антон Дасюк, ще навчаючись у 5-му класі, успішно зма-

Історія цього закладу починається в 1865 році, коли за ініціативою князя Голіцина, який був у той час губернатором Чернігова, організовано жіноче училище. У 1871 році воно отримало статус жіночої гімназії, а в 1899-му гімназія переїхала до нового помешкання по вулиці Гончій, що було збудоване за проектом відомого чернігівського архітектора Дмитра Савицького. Серед багатьох чудових викладачів закладу брати Коцюбинські, Любов Дельмас — відома співачка, вчений В. Дядиченко та інші. Після війни гімназія була перетворена в семирічну трудову школу ім. В. Короленка, згодом стала десятирічкою. Під час війни приміщення школи було зруйновано, але заняття не припинялися ні на день. Після війни будівлю відреставрували. У 1983 році школа переїхала до нового сучасного приміщення. У 1999-му вона отримала статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов. Зараз у школі працює 81 учитель і навчаються 876 учнів. 27 років закладом керує заслужений учитель України, депутат міської ради Тамара Касаткіна «Як директор школи я приділяю велику увагу формуванню кадрів. Не боюся брати на роботу випускників педагогічних вузів. У перші роки роботи звертаю увагу не стільки на якість передачі матеріалу, скільки на стосунки з учнями. І якщо бачу, що діти люблять учителя, він уміє передати свої знання й поважає дітей, то впевнена, що з часом він стане хорошим професіоналом. Буквально зі студентської лави до нас прийшла вчитель математики та основ економіки Олена Лобода, яка за вісім років роботи

програму факультативного курсу «Інтелектуальні змагання з основ економіки» для підготовки обдарованої молоді до участі в конкурсах та олімпіадах, що була затверджена науково-методичною радою ЧОІППО. Минулого року Олені Лободі було присуджено премію Верховної Ради України серед інших 30-ти вчителів країни», — розповідає Тамара Касаткіна. Молодою вчителькою прийшла до школи й Оксана Коваленко, яка в її стінах виросла до високоосвіченого фахівця й має багато твор-

гався з 11-класниками, створив комп’ютерну програму з астрономії, з якою переміг на конкурсі «Сузір’я». Він та його сестра Ірина — переможці предметних олімпіад та конкурсів із різних предметів, талановиті, творчі особистості. Ірина зараз за програмою «Flex» навчається у США, і вже за кордоном отримала схвальну оцінку американських педагогів, її твір з англійської мови про рідний Чернігів відзначений як найкращий за останні 20 років», — розповідає Оксана Коваленко. Завдяки особистим друж-

нім зв’язкам директора школи Тамари Касаткіної з американським сенатором Дейлом Діксоном та його дружиною Сандрою у школі відбувається щорічне нагородження грошовими преміями благодійного фонду Сандри Діксон найталановитіших випускників. І ще один плюс — тут дають такий базовий рівень знань, що його достатньо, аби отримати вищу освіту в будь-якому куточку земної кулі. Випускники школи навчаються в американських, англійських, канадських, польських, німецьких, чеських і навіть китайських університетах. Але не тільки навчанням живе школа. На базі закладу працює близько 30 гуртків та секцій різного спрямування, де діти можуть розкрити свої таланти. Так, уже майже тридцять років існує зразкова студія естрадного співу «Дивоцвіт», котрою керують Петро та Тетяна Мартиненки. «Дивоцвіт» — переможець мистецьких конкурсів різних рівнів, постійний учасник міських та обласних концертів. До речі, керівники студії за підтримки директора школи обладнали таку студію звукозапису, що їй можуть позаздрити навіть професіонали. Справжньою візитівкою школи є й театральний колектив «Лілея», яким понад 30 років керує вчитель початкових класів Лілія Валова. Спектаклі колективу отримують нагороди на мистецьких конкурсах та фестивалях усіх рівнів. Олена БЕРЕЗКІНА


Реальний сектор

Артем Стах:

Ситуація з чищенням снігу в місті стабільна З

а результатами перевірок, працівники комунального підприємства «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Чернігівської міської ради протягом тижня винесли понад 50 попереджувальних приписів суб’єктам господарювання різних форм власності з вимогою приведення прилеглих територій у відповідний стан.

Працівники комунального підприємства щоденно проводять рейди — перевірки дотримання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами правил благоустрою м. Чернігова в частині прибирання снігу та криги з прилеглих територій. Не прибраний вчасно сніг утоптується та перетворюється на ковзанку. Саме не прибрані від снігу вулиці та непосипані тротуари, а також падіння бурульок із несвоєчасно почищених дахів будівель та споруд є основною причиною вуличного травматизму пересічних громадян. Особлива увага при цьому приділяється очищенню від снігу та ожеледиці територій масового пересування мешканців міста, насамперед до соціально-значущих об’єктів (навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, державних та бюджет-

них установ тощо). Постійне проведення роз’яснювальної та профілактичної роботи з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності дає свої позитивні результати. Більшість суб’єктів господарювання виконують вимоги приписів у встановлені терміни та в подальшому прибирають прилеглу територію самостійно, без зауважень та нагадувань. Цю ситуацію прокоментував керівник

КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Артем Стах: «На даний час ситуація з чищенням снігу в місті стабільна. Звертаюся до власників та орендарів магазинів, керівників підприємств, установ та організацій із проханням своєчасно прибирати від снігу та криги свої та прилеглі території». Прес-служба КП «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Чернігівської міської ради

Екологічна інспекція попереджає: вчасне прибирання — дешевше!

Н

а необхідності своєчасного прибирання прилеглих територій від снігу й льоду наголосив керівник екологічної інспекції КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради Сергій Стринадко.

«Із приходом зими та постійними снігопадами ми здійснюємо постійний контроль за прибиранням прибудинкових територій та територій загального користування від снігових заметів, вчасним прибиранням дворових та прилеглих до організацій і установ усіх форм власності територій, тротуарів, сходів, доріг, підземних переходів. Порушникам доведеться сплачувати серйозні штрафи», — наголосив С. Стринадко. Із керівниками установ, власниками магазинів, зупинкових комплексів і торговельних точок Чернігова інспектори регулярно проводять профілактичну роботу та інструктаж щодо виконання правил благоустрою міста. Неодноразово роз’яснювалося, що дбати про територію на відстані 15 м по периметру (або до бордюру) магазину, зупинкового комплексу, підприємства чи установи

7

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

— обов’язок їхніх власників та керівників. При цьому сніг треба не перекидати сусіду чи згрібати на дорогу, а складати в акуратні купи, котрі потім вивезуть комунальні служби. На тротуарі не повинно бути ні снігу, ні льоду, а в морози, коли прибрати лід складно, треба посипати його піщано-соляною сумішшю. «Ми повинні подбати про те, щоб кожен мешканець міста при виході з під’їзду свого будинку мав можливість безпечно, без ризику отримання травми, дістатися до магазину, лікарні, зупинки громадського транспорту, дитячого садочка, школи, до підприємства чи установи», — зауважує С. Стринадко. За його словами, якщо в перші дні зими працівники інспекції обмежувалися попередженнями, то зараз до тих, хто не прибирає свою територію від снігу та криги, не очищає дахи будівлі від снігу

та бурульок, не прибирає сходи, вже застосовуються заходи адміністративного впливу. Згідно зі статтею 152 КУпАП, а саме порушення п. 2.16 (при снігопадах і ожеледиці суб’єкти благоустрою зобов’язані на територіях прибирання звільняти тротуари, сходи до будинків, установ, організацій, підземних переходів від снігу, льоду та посипати їх піском; своєчасно очищати дахи, водостічні труби, карнизи від льоду із забезпеченням заходів безпеки. Заготівля піску проводиться суб’єктом благоустрою до настання холодів) вищезгаданих правил благоустрою передбачає накладання штрафу до 1700 грн. Тільки за грудень 2013-січень 2014 рр. відносно таких горе-підприємців було складено 32 адміністративних протоколи та направлено на розгляд адміністративних комісій районних у місті Чернігові рад. У той же час інспекторами екологічної інспекції було попереджено 389 підприємств, установ, організацій. У минулому році за аналогічні правопорушення було складено 77 протоколів. С. Стринадко звернувся до автовласників із проханням не залишати свої автомобілі біля контейнерних майданчиків, сміттєкамер будинків, біля під’їздів, а при сильних снігопадах на узбіччі доріг. «Такі дії перешкоджають роботі спецтехніки комунальних підприємств міста та тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі до 1360 грн.», — пояснив він. Із пропозиціями, зауваженнями та побажаннями щодо питань благоустрою можна звертатися за адресою: пр-т Перемоги, 63, тел. 67-28-25. Працює телефон гарячої лінії 97-41-41. Детальніше ознайомитися з Правилами благоустрою можна на офіційному веб-порталі Чернігівської міської ради. Відділ зв’язків з громадськістю міської ради

Тютюнові й алкогольні товари подорожчають?

У

країнці звикли, що підакцизні товари дорожчають кілька разів на рік і значно швидше, ніж зарплата. Заспокоює те, що ці товари шкідливі для здоров’я, тож, може, хтось зменшить споживання їх, а хтось взагалі від них відмовиться. Адже незабаром на нас чекає чергове підвищення акцизів на алкогольні напої та тютюнові вироби. Міндоходів розробило відповідний законопроект про внесення поправки в Податковий кодекс, що передбачає нове підвищення акцизів на «шкідливі» товари. Верховна Рада ці поправки підтримала.

Такі зміни можливі лише з 1 квітня 2014 року. Втім, законопроект передбачає підвищення акцизів і в 2015 році. Зокрема, збільшення акцизів на пиво з 1.04.2014 року складе 35% (не 2005, як планувалося), з 0,87 грн. до 1,18 грн. за літр. А через рік ставка акцизу має зрости на 9,9% і буде складати 1,3 грн. Крім того, пропонується визнати пиво алкогольним напоєм і клеїти на нього акцизну марку. А це додаткова добавка до ціни. Акциз на спирт підняли на 14%, а через рік збільшать ще на 10%. На тютюнові вироби у планах на підвищення фігурувала цифра 40%, але обійшлося 11%. Це додаткове підвищення вартості пачки сигарет середнього класу десь на гривню. Звичайно, Верховна Рада такі пропозиції завжди підтримує, бо це 4—5 млрд. грн. додатково до бюджету. Але це позитив лише з одного боку, бо з іншого і виробники сигарет та горілки, і пива втратили за останні 2—3 роки до 20% обсягів виробництва, а це втрата робочих місць і надходжень до бюджету. І невідомо, що гірше, бо відсутність роботи в державі — проблема № 1. Буде робота — будуть і гроші.

У пенсіонерів є вибір П

енсійний фонд України визначив 63 банки, що мають право у 2014 році виплачувати громадянам пенсії та грошову допомогу. 44 з них мали таке право у 2013 році, і контракти з ними продовжено.

З усього переліку в Чернігові на даний час працюють і виплачують пенсії та грошову допомогу «Укргазбанк», «Демарк», «Universal Bank», «Ощадбанк», «Полікомбанк», «Хрещатик», «ПУМБ», «ВТБ-банк», «Укрсиббанк», «Креди Агриколь банк», «Мегабанк», «Полтава-банк», «Надра», «Правекс-банк», «Промінвестбанк», «Кредобанк», «Укрексімбанк», «Укрсоцбанк», «Райфайзен Банк Аваль» та найбільший банк в Україні — «Приват». Хоча пенсії в Чернігові виплачують лише 19 банків, мережа фінансових установ досить розгалужена, і обрати зручний для себе банк немає ніяких складнощів. Андрій НЕСТОР

К

Шановні мешканці міста!

омунальне підприємство «Дільниця з контролю за благоустроєм міста» Чернігівської міської ради здійснює контроль у сферах:

• благоустрою міста (проведення земляних робіт, складування будівельних матеріалів, знесення зелених насаджень, встановлення торговельних лотків, попередження утворення сміттєзвалищ тощо); • санітарно-екологічного порядку; • розміщення зовнішньої реклами; • побутового обслуговування; • вуличної інфраструктури; • дотримання екологічної безпеки при поводженні з відходами; • виконання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами рішень Чернігівської міської ради та її виконавчого комітету з питань землекористування, торгівлі, послуг, екології, ринків. З питань виявлених порушень звертатися за телефонами: 97-47-45, 91-51-51, 4-33-60 або за адресою: м. Чернігів, вул. Київська, 14 А, каб. № 209 від 8.00 до 16.00.

WWW.VID.CN.UA


8

Місцеві громади навчаються протидіяти корупції в земельних відносинах 28

Призначено нового начальника Чернігівського міськвідділу внутрішніх справ 4

лютого в приміщенні Чернігівського міського відділу міліції начальник УМВС України в Чернігівській області генералмайор міліції Олександр Михайлик представив нового начальника Чернігівської міськвідділу підполковника міліції Вадима Парфентьєва, зачитавши відповідний наказ МВС України.

січня в Чернігові відбувся семінар «Механізми попередження корупційних проявів у сфері земельних відносин» для землевпорядників сільських та селищних рад Чернігівської області.

Основною темою дискусії стало обговорення проблем неврегульованості земельних і майнових відносин на місцях, що може підштовхувати не чистих на руку посадовців до корупційних дій. Безпосередньо про правове регулювання земельних відносин на сучасному етапі розповів Ігор Пузан, начальник управління землеустрою та охорони земель ГУ Держземагентства у Чернігівській області. Наталія Мужикова, начальник юридичного відділу апарату Чернігівської облдержадміністрації, акцентувала увагу учасників на механізмах дотримання норм чинного законодавства органами місцевого самоврядування в контексті Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Питання забезпечення доступу до публічної інформації як одного з дієвих механізмів захисту майнових і земельних прав громадян та запобігання корупційним правопорушенням висвітлив начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха. Захід проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Місцеві громади проти корупції в сфері обігу землі в Чернігівській області» за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Катерина МОРЕЙЧЕНКО

Лікарняного злодія спіймали… у туалеті П

рацівники однієї з чернігівських міських лікарень допомогли співробітникам міліції затримати 38-річного грабіжника, який скоїв пограбування 80-річної жінки.

Як розповів начальник ЧМВ УМВС України в Чернігівській області Вадим Парфентьєв, інформація про скоєне пограбування надійшла до чергової частини Чернігівського міського відділу УМВС 31 січня близько 15-ї години. Телефонували медпрацівники міської лікарні, які повідомили, що закрили грабіжника… у туалеті лікарні. Уже в подальшому, в ході проведення перевірки, працівники міліції встановили, що затриманий — раніше засуджений, наркоман. Для придбання чергової дози наркотику йому потрібні були гроші. Місцем свого полювання зловмисник вибрав лікарню, куди люди зазвичай без грошей не ходять. Там він стежив за пацієнтами та вибирав жертву. Саме біля лікарняної аптеки, що знаходилася у фойє, чоловік і побачив 80-річну бабусю, яка розраховувалася за ліки. У гаманці в неї грабіжник помітив досить пристойну, як для нього, суму грошей. Він пішов слідом за бабусею, а на сходах між поверхами раптом вихопив гаманець прямо з рук у старенької й кинувся тікати. Але заблукав у лабіринтах коридорів і забіг у тупик, а потім вскочив у туалет. Там його й закрили медпрацівники, які почули крики про допомогу пограбованої жінки, а потім викликали працівників міліції. Вадим Парфентьєв повідомив, що відносно грабіжника відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України (Грабіж), що передбачає позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років. Зараз злодій затриманий та перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Співробітники міліції перевіряють його причетність до скоєння інших злочинів. СЗГ УМВС України в Чернігівській області

WWW.VID.CN.UA

Людина і закон

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

На урочистості також були присутні Чернігівській міський голова Олександр Соколов, прокурор міста Чернігова Валерій Карась та начальник управління кадрового забезпечення УМВС Юрій Лихошерст. Кожен із присутніх посадовців в особистій промові побажав новоспеченому керівнику міцного здоров’я, терпіння в нелегкій справі та високих показників у роботі. СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Засуджено касира банку, яка привласнила понад двісті тисяч гривень П

рокуратурою Чернігова підтримано в суді державне обвинувачення щодо касира одного з банків, яка шляхом різних махінацій з грошима завдала своєму банку шкоди на суму понад 200 тисяч гривень.

Молода працівниця невеликого відділення в дні, коли працювала сама, видала клієнту велику суму готівки без оформлення цієї операції, а також кілька разів діставала гроші з каси, замотувала їх у шарф чи папір і клала до своєї сумки. У

той же період недостачу коштів вона в комп’ютерних системах перекидала на інших операторів. Серед доказів її вини — записи камер спостереження, результати ревізії та експертизи, покази свідків тощо. Свою вину касир заперечувала, пояснюючи виникнення недостачі збоєм у комп’ютерній програмі. Однак сукупність доказів, зібраних під час досудового розслідування й наданих суду державним обвинувачем, довели протилежне. Підсудну визнано винною у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 4

Втеча з дому — шлях у нікуди

ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення майна у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем) та засуджено до п’яти років позбавлення волі з випробуванням, а також до позбавлення права обіймати матеріальновідповідальні посади строком на три роки. Також задоволено цивільний позов банку про відшкодування завданої йому шкоди в повному обсязі. Разом із тим прокуратура вирішує питання про подання апеляції на м’якість вироку. Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Н

а сьогодні поряд із проблемою зростання злочинності серед неповнолітніх стоїть проблема залишення неповнолітніми місць свого мешкання.

Спираючись на статистичні дані, можна дійти висновку, що більшість втеч із дому пов’язані з участю неповнолітніх у громадсько-політичних акціях протестного характеру. Непоодинокі факти самовільного залишення домівок чи навчально-виховних закладів для участі в масових заворушеннях. Усе це створює загрозу їхньому життю та здоров’ю. Як розповів начальник Чернігівського міського відділу внутрішніх справ УМВС України в Чернігівській області Вадим Парфентьєв, характерним прикладом став останній випадок, коли 20 січня в чергову частину звернулися батьки 15-річного підлітка з повідомленням про зникнення сина. За добу правоохоронці встановили, що того дня неповнолітнього в непритомному стані було доставлено до міської клінічної лікарні Києва із закритою черепно-мозковою травмою, забійною раною голови та судомами. Тілесні ушкодження підліток отримав під час акцій протесту на столичній вулиці Грушевського. Задля недопущення порушень законодавства щодо дітей та за участю дітей, втягнення їх в антигромадську діяльність співробітники сектору кримінальної міліції у справах дітей Чернігівського міськвідділу внутрішніх справ УМВС України в Чернігівській області постійно проводять лекції та бесіди з неповнолітніми, схиль-

ними до залишення місця мешкання або навчання. Спільно зі службою у справах дітей проводиться профілактична робота з батьками щодо правових наслідків участі дітей у будь-яких акціях, а також про відповідальність за порушення норм чинного законодавства. Протягом 2013 року співробітниками кримінальної міліції у справах дітей Чернігівського міського відділу було притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дитини) — 129 осіб. Також постійно проводяться відпра-

цювання місць можливого перебування неповнолітніх (вокзали, церкви, підземні переходи, ринки) для виявлення осіб, які займаються бродяжництвом, просять милостиню, можуть перебувати в розшуку в інших регіонах України. Станом на 28 січня 2014 року в Чернігівському міськвідділі УМВС України в Чернігівській області в розшуку ніхто з дітей не перебуває. Упродовж 2013 року співробітниками кримінальної міліції у справах дітей Чернігівського міського відділу було розшукано 6 неповнолітніх, яких повернули батькам. Сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області


Телепрограма

Шановні читачі! Відовідальність за точність телевізійних програм несе фірма Vinfast, яка надає нам цю послугу

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 15.00, 03.15 Новости 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Доброе утро, Украина! 06.35, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.45, 08.20 Гость студии 07.20 Тема дня 07.25 Страна on-line 07.30 Эра бизнеса 07.50 Быстрый завтрак 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.00 Итоги недели 09.20, 03.25 Путешествуй по миру с Ю. Акуниной 10.00 Олимпийские игры. Горнолыжный спорт. Суперкомбинация. Скоростной спуск (жен.) 11.45, 14.15 Олимпийские игры. Шорт-трек (муж., жен.) 12.55 Олимпийские игры. Горнолыжный спорт. Суперкомбинация. Слалом (жен.) 15.10, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.20 Право на защиту 15.40 Окно в Америку 16.10 Свет 16.35 Агро-News 16.55 Биатлон 18.00 Олимпийские игры. Санный спорт (жен.) 18.50 Олимпийские игры. Конькобежный спорт (муж., 500 м) 19.55 Олимпийские игры. Фристайл. Могул (муж.) 21.00, 05.30 Итоги дня 21.20 Деловой мир 21.25 Олимпийская студия. Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Секунда удачи 23.00 Итоги 23.20 Олимпийские зимние игры. Горнолыжный спорт. Суперкомбинация. Слалом. Женщины 00.40 На слуху 01.00 От первого лица

06.00 «Настроение» 08.10 «Фактор жизни» 08.40, 17.50, 05.30 М/с «Легенда о Зорро» 09.05 «Постскриптум» 09.55, 23.40 Д/с «Дом на Котельниках» 10.20 М/ф «Рождественская сказка» 10.35 «В центре событий» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.10 События 11.50 Т/с «Время любить» 13.15, 03.30 «Тайны нашего кино. «Невероятные приключения итальянцев в России» 13.40 М/ф «Рукавичка» 13.50 «Добро пожаловать домой!» 14.50, 20.00 Город новостей 15.05, 20.15 «Петровка, 38» 15.20 Х/ф «Светлая личность» 16.35 Д/ф «Светлана Крючкова. Я любовь узнаю по боли...» 17.15 М/ф «Солнечный каравай» 18.15, 00.40 Д/ф «Жизнь как жизнь. Из разных миров» 19.00 М/ф «Три Ивана» 19.10, 01.25 «Право голоса» 20.30 «Нереальные деньги» 20.55 М/с «Волк Альберто» 21.15 Д/ф «Жизнь как подвиг» 22.20 Без обмана. «Вечная свежесть. Реанимация» 23.00 Д/ф «Изношенное сердце Александра Демьяненко» 02.15 Таланты и поклонники. Вячеслав Тихонов 04.00 Х/ф «Семеро смелых»

04.00, 07.00, 10.00, 14.00 Новости 04.05, 07.15 Телеканал «Олимпийское утро на Первом» 07.55 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 13.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45 «Модный приговор» 11.50 Т/с «След» 12.25 «Понять. Простить» 13.00 «Время обедать!» 14.15 «Они и мы» 15.10 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 16.40, 02.40 «Наедине со всеми» 17.50 «Давай поженимся!» 19.00 «Время» 19.30 «Пусть говорят»

01.20 ТелеАкадемия 02.20 Д/ф «Поиск Мазепы» 03.05, 03.50 «Служба розыска детей» 03.55 Т/с «Дни льва»

06.00 «ТСН-Неделя» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.30, 04.10 «ТСН» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Аси» 10.10 Х/ф «Ладога» 14.10, 00.40 Х/ф «Экипаж» 16.45 «ТСН. Особое» 20.15 Х/ф «Пенелопа» 22.15, 04.25 «Деньги» 23.45 Т/с «Касл» 02.40 Х/ф «Пусть говорят»

06.10 Т/с «Одну тебя люблю» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10 Х/ф «Что скрывает любовь» 11.05, 12.25 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.20 «Судебные дела» 15.00 «Семейный суд» 15.50 «Жди меня» 18.05 «Касается каждого» 19.05 Т/с «Пока станица спит» 20.00 «Подробности» 20.30 Т/с «Сильнее судьбы» 22.25, 03.50 Т/с «Улицы разбитых фонарей 13» 01.20 Т/с «Своя правда 2» 01.55 Х/ф «Одержимая» 03.20 «Подробности»»Время»

05.40 «Служба розыска детей» 05.45 Свитанок 06.45, 19.20 Чрезвычайные

20.35 Т/с «Любопытная Варвара» 22.40 «Вечерний Ургант» 23.25 «Елена Яковлева. ИнтерЛеночка» 00.30 Х/ф «Берегите женщин»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 19.45 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Бомба для Японии. Рихард Зорге» 10.50 Д/с «Завтра не умрет никогда». «Космическая свалка» 11.25 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 «Женское счастье» 15.35 «Особый случай» 16.30 Т/с «Ликвидация» 18.35 «Прямой эфир» 20.15 Т/с «Сильнее судьбы» 22.10 Т/с «Тайны следствия» 23.00 «Крейсер «Варяг». 1 ч. 23.55 Т/с «МУР» 00.50 «Девчата» 01.25 Х/ф «Большая перемена»1 с. 02.55 «Вся Россия»

05.45 М/ф 09.15 Х/ф «Когда опаздывают в ЗАГС» 10.50, 18.45 «Шутка за шуткой» 12.00, 17.05 Т/с «Клон» 13.40, 19.55 Т/с «Дорогой мой человек» 15.30 Х/ф «Аферисты» 21.40 Х/ф «Ангелы смерти» 23.30 Х/ф «Батальоны просят огня» 00.45 Х/ф «Кин-дза-дза» 02.55 Х/ф «Испанская актриса для русского министра» 04.30 Киноляпы

06.00 М/ф «Военная тайна», «Академик Иванов», «Петя и красная шапочка», «Ну, погоди!», «Кто получит ананас?» 07.00 Х/ф «Эта тревожная зима» 08.15 М/ф «Тайна запечного сверчка», «Что на что похоже», «Сказка про

новости 07.40 Факты недели 08.45, 12.45 «Факты» 09.15 Чрезвычайные новости. Итоги с К. Стогнием 10.10 Т/с «Прокурорская проверка» 11.10, 13.00 Т/с «Лесник» 18.45 Факты. Вечер 20.05 Т/с «Чужой район» 22.40, 03.40 Свобода слова 00.45 Х/ф «Бабло» 02.20 Про-Ziкаве.ua

04.55 «Чужие ошибки. Проклятая золушка» 05.40 «Звездная жизнь. Брачные рекордсмены» 06.35, 15.55 «Все будет хорошо!» 08.15, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 10.05 Х/ф «Женская интуиция» 12.20, 20.05, 23.35 «Следствие ведут экстрасенсы» 13.20 «МастерШеф» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 21.00 Х/ф «Позднее раскаяние» 22.25 «Детектор лжи 5» 00.30 «Один за всех» 01.40 Х/ф «Смерть шпионам. Крым» 03.25 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 05.00, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.20 Гастролер 05.30, 18.45 Невідомий Чернігів 05.40 Чернігів і чернігівці 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20, 15.20 Меломан 06.45 Культур-ревю 07.20 Чемпіон 07.35 Без проблем? 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Дорога до храму 18.05 Ескулап

чужие краски», «Мячик и мальчик» 09.00, 17.00 Т/с «Сонька золотая ручка» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Братья Карамазовы» 11.00 Х/ф «Где ваш сын?» 12.30 «Русский акцент»с Е. Масловым. «Уолл-стрит» 13.00, 18.00 Т/с «Контора» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Свойчужой» 15.00, 23.30 «Городские легенды» 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Покушения на президентов» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 02.00 Х/ф «Иди и не оглядывайся»

04.00 «НТВ утром» 06.10 Их нравы 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Сделка» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 Александр Журбин. Мелодии на память 09.05 Ты не поверишь! 10.00 «Дело темное» 11.35 «До суда» 12.35, 01.55 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30, 02.55 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.50 «Говорим и показываем» 19.45 Т/с «Береговая охрана». «Граница на замке» 21.45 «Сегодня. Итоги» 22.10 Т/с «Шахта». «Возвращение», «Туман» 00.00 Т/с «Братство десанта»

06.00 Х/ф «Сон в руку, или Чемодан» 08.00 Х/ф «Чужие письма» 10.00 Х/ф «Поздняя встреча» 12.00 Х/ф «Юность поэта» 13.30, 01.30 Т/с «Война на западном направлении» 15.00 Х/ф «Затишье»1 с. 16.30 Х/ф «Затишье»2 с. 18.00 Х/ф «В людях» 20.00 Х/ф «С любимыми не расставайтесь» 22.00 Х/ф «Последняя дорога» 00.00 Х/ф «Боевой киносбор-

9

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

18.25 Вечірній променад 19.20 Сімейна кухня 19.40 Перевтілення

04.55 Педан-Притула Шоу 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15, 13.10 М/с «Черепашкининдзя» 06.40, 13.30 М/с «Губка Боб» 07.00, 07.35 Подъем 08.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой» 08.50, 17.05 Т/с «Не родись красивой» 09.45 Т/с «Счастливы вместе» 15.00 Х/ф «Папаши без вредных привычек» 18.00, 22.25 Т/с «Воронины» 19.00, 01.10 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Ревизор 2 23.30 Х/ф «Свадебные войны» 01.20 Х/ф «Эта-дурацкаялюбовь» 03.05 «Служба розыска детей» 03.10, 03.40 Зона ночи 03.15 Зима надежды 03.45 Георгий Нарбут. Живые картины 04.05 Неукротимая 04.20, 04.45 Зона ночи. Культура 04.25 Неугомонный Пантелеймон

06.00 Телепузики 06.30 Малыши-твойнята 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 09.20 Ералаш 09.55, 00.30 Одна за всех 12.20 Т/с «Ксена-принцессавоин» 15.00 Т/с «Детка» 16.55 Рассмеши комика 17.50 От пацанки до панянки 19.00 Барышня-крестьянка 20.00 Т/с «Кухня» 21.00 Т/с «Восьмидесятые» 22.00 6 кадров

ник 1. Победа за нами!» 03.00 Х/ф «Летное происшествие»1 с. 04.30 Х/ф «Летное происшествие»2 с.

04.00, 16.00, 17.35, 22.00, 00.15 «Голубой огонек». Лучшее. (12+) 04.30, 05.35 Х/ф «Благочестивая марта» 06.50, 18.45 «Утренняя почта»(12+) 07.20, 07.50, 13.15, 13.45, 19.15 «Дуракам везет 2»(16+) 08.20 Х/ф «Фанфан-тюльпан» 10.00 «В субботу вечером». «Все начинается с любви». По страницам «Кинопанорамы»(12+) 11.30 Х/ф «Молодая жена» 14.15 Х/ф «Да, сэр!» 16.30 Х/ф «Волшебная сила» 18.05 Года Чаплина. «Роковой молоток»(6+) 18.15 «Эта неделя в истории»(16+) 19.45, 01.20, 01.50 «Дуракам везет 3»(16+) 20.15 Х/ф «Победители и грешники» 22.30 «Лебединая верность»(6+) 23.15 «Песня остается с человеком (Алеша)»(16+) 00.45 Года Чаплина. «Чемпион»(6+) 02.20 Х/ф «Я надеюсь, что выкарабкаюсь»

04.00, 11.45 Х/ф «Легенда Зорро» 06.15 Х/ф «Оксана в стране чудес» 08.00 Х/ф «Призрачный гонщик» 10.05 Х/ф «Призрачный гонщик 2» 14.05 Х/ф «Везунчик» 16.15 Х/ф «Доказательство» 18.00 Х/ф «Экстрасенс» 19.55 Х/ф «Свет вокруг» 21.50 Х/ф «Вечное сияние чистого разума» 23.45 Х/ф «Огненная стена» 01.35 Х/ф «Выбор киллера»

05.00 Муз/ф «Огонь, вода и... медные трубы» 07.00 Х/ф «Без мужчин» 08.40 Х/ф «Дом» 11.00 Х/ф «Отпуск в сентябре» 13.00 Х/ф «Мужчина с

23.20 Дурнев+1 23.55 Т/с «Секс и город»

06.20, 05.25 Дорожный патруль 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 События 07.10 Утро с Украиной 09.10 Х/ф «Мой любимый гений» 13.00, 17.25, 22.30 Т/с «След» 15.00 Т/с «Оса» 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Сашка» 19.20 «Говорит Украина» 20.00 Т/с «Горюнов» 22.00 События дня 23.20 Х/ф «Мумия. Гробница императора драконов» 05.00 Серебряный апельсин

05.00 Т/с «Висяки» 08.30 «Агенты влияния» 09.20 «Правда жизни. Профессия строитель» 09.50 Т/с «Тайны следствия 11» 11.40 Т/с «Двое из ларца 2» 15.00 Т/с «Кремень 2» 19.00, 21.40, 02.15, 04.05 «Свидетель» 19.30 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10» 22.00 Т/с «Менталист 4» 23.50 Т/с «CSI: Майами» 00.40 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 01.30 Т/с «Девять» 02.45 Х/ф «Монстро» 04.35 «Случайный свидетель»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20,

гарантией» 15.00 Х/ф «Огни притона» 17.00 Х/ф «Ржевский против Наполеона» 19.00 Х/ф «Елки 2» 21.00 Х/ф «Неадекватные люди» 23.00 Х/ф «Самка» 01.00 Х/ф «Золотой век» 03.00 Х/ф «Лиса Алиса»

03.00 Х/ф «Крутящий момент» 05.00 Х/ф «Улицы крови» 07.00 Х/ф «Между» 09.00 Х/ф «Двойник дьявола» 11.00 Х/ф «Королева проклятых» 13.00 Х/ф «Защитник» 15.00 Х/ф «Миссия «Серенити» 17.10 Х/ф «Белый слон» 19.00 Х/ф «Подстава» 21.00 Х/ф «Потерянный рейс»

06.00 М/ф 07.00 Х/ф «Узник замка Иф» 11.35 Т/с «Боец. Рождение легенды» 18.30 «Новости 2+2» 19.00 Т/с «Линейный отдел» 21.00 «ДжеДАИ» 21.20 Х/ф «Осада» 23.35 Х/ф «Бладрейн» 01.15 Х/ф «Ричард: Львиное сердце» 02.55 Х/ф «Ярослав Мудрый», ч.1

04.00, 00.00 Д/ф «Симфония мира животных» 05.00, 05.30 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 06.00 Д/ф «Заповедник в дебрях Африки» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Заповедник Анны» 08.25, 16.35, 21.05 Д/ф «Величайшие явления природы» 09.20, 13.55 Д/ф «Прогулки по Земле» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 11.30, 15.40, 16.05 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных» 13.00, 17.30 Д/ф «Ягуар» 18.20, 22.00 Д/ф «Уникальная природа Новой Зеландии» 19.15 Д/ф «Возвращение за-

Понеділок, 10 лютого 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 08.35, 19.45, 22.40, 23.35, 03.15, 06.15 Хроника дня 07.20 Время экономики 07.25, 08.25, 11.50, 17.15, 22.45, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10 Погода на курортах 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 13.10, 22.10 Налоговый дневник 15.35 Новости Киевщины 16.35 Машина времени 17.35, 00.35 В кабинетах 18.35 Территория закона 19.00 Время новостей, 1 блок 19.20 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ВремяТайм 23.25 Crime News 02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

06.00 «Такая спортивная жизнь. Инна ОсипенкоРадомская» 06.30, 08.30 «Мир за неделю» 07.00, 05.00 «Утреннее эспрессо» 09.00 Великие династии: Воронцовы 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Портрет Леонардо. Малыш, покоривший Голливуд 12.45 «Будь в курсе!» 13.20 «Модные истории с Оксаной Новицкой»

клинателя медведей» 20.10, 23.00 Д/ф «Дикая природа Европы» 01.00, 03.00 Д/ф «Животные похожи на нас» 02.00 Д/ф «Полярная лисица»

04.05 «Главный эфир»(12+) 05.00, 06.20, 07.15 «Доброе утро, Беларусь!»(6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 01.15 Новости 06.05, 07.05, 14.25 «Деловая жизнь»(12+) 06.10, 07.10, 20.45, 02.55 «Зона Х»(12+) 08.05 Новости погоды 08.35 «Таможенный союз»(12+) 09.00 «Обратный отсчет»(12+) 09.25 «Беларусь 24. События недели»(12+) 09.50 «Реальная дипломатия»(12+) 10.20 «Репортер»(12+) 11.10, 18.50 Т/с «Исцеление любовью» 12.00 «Пейзажи сквозь время»(12+) 12.25, 01.30 «Вокруг планеты»(12+) 13.05 «Наши»(6+) 13.20 «Клуб редакторов»(12+) 14.15 Новости региона 14.30 Д/ф «Зямля беларуская» 14.45 Х/ф «Олеся» 16.10, 00.45 «Арсенал»(12+) 16.35 «Белорусская кухня»(6+) 17.00 Х/ф «Ласточкино гнездо» 18.20, 02.10 «24 вопроса». Объектив-конференция. (12+) 19.40, 02.40 «Арена»(6+) 20.00 «Панорама» 21.00 «Форум»(12+) 21.55, 03.10 «Белорусское времечко»(12+) 22.50 «Актуальное интервью»(12+) 23.00 Х/ф «Глубокое течение»

06.00 Автомобильные торги в Техасе: Король Эль Камино. (16+) 06.55, 14.00 Эд Стаффорд: голое выживание, ч.3. (16+) 07.50 Как это сделано?: Инкассаторы/Улов века/ Удивительная грация. (16+) 08.15 Системы управления:

14.00 Д/с «Суровая планета» 14.30 «Дневник для родителей» 15.00, 18.30, 21.00 Служба новостей «Социальный пульс» 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Гении от природы 16.40 «Цивилизация Incognita» 17.50 «Алло, адвокат!» 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 19.00 В гостях у Д. Гордона. Г. Хазанов, ч.1 20.00 Покинутые навечно 21.35 Песни нашего кино 22.45 Правдивые истории 00.30 Х/ф «Убийственный стриптиз» 02.00 Х/ф «Венецианский каприз» 03.45 Амурные мелодии 04.00 Памяти Аллы Ларио-

Горнолыжный курорт Уистлер. (16+) 09.10 Что было дальше?, ч.1. (16+) 09.40 Что было дальше?, ч.2. (16+) 10.05 Кладоискатели Америки: Доктор Карантин. (16+) 10.35 Кладоискатели Америки: Самый первый Город Грехов. (16+) 11.00 Переломный момент, ч.3. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.8. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.1. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.2. (16+) 15.00, 03.15 Быстрые и громкие: Перекроенный Ford. (16+) 16.00 Махинаторы: Land Rover Defender. (16+) 17.00 Беар Гриллс: по стопам выживших: Пустыня. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?: Крэш-тестирование/ Книги/Маргарин. (16+) 18.30 Как это устроено?, ч.6. (16+) 19.00, 02.20 Охотники за реликвиями: Плод любви. (16+) 19.30, 02.50 Охотники за реликвиями: Диско и удача. (16+) 20.00 Игра на жизнь: Смирись и борись. (16+) 21.00 Уйти от погони, ч.3. (16+) 22.00 Парни с Юкона: Глубокая зима. (16+) 23.00, 04.40 Чудеса Солнечной системы: Порядок из хаоса. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.33. (16+) 05.35 Пятая передача: Европа, ч.9. (16+)

06.00, 07.50, 00.50, 05.00 Футбол News 06.15, 14.40 Обзор групповой стадии. Лига Европы УЕФА 07.05, 09.50, 01.10 Топ-матч 07.20, 18.00, 05.15 Futbol Mundial 08.00 Ливерпуль-Арсенал. Чемпионат Англии 10.00 Реал-Вильяреал. Чемпионат Испании 12.00, 15.35, 01.05 Истории чемпионата Англии, 6 с. 12.05, 17.30 Footbrazil 12.40 Монако-ПСЖ. Чемпионат Франции 15.40 Челси-Ньюкасл. Чемпи-

новой 04.25 Памяти Николая Волкова

06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 09.45 Х/ф «Замена» 11.20 Х/ф «Три ниндзя: Костяшки вверх» 13.00 «Поделано в Украине» 14.10 «КВН-2013» 16.20 «Вечерний квартал» 18.10 «Званый ужин» 19.10 «Орел и решка» 21.00 «Рассмеши комика» 22.00 Х/ф «Смокинг» 00.00 Х/ф «Новые муравьи в штанах» 01.25 «Ночная жизнь»

онат Англии 18.30 Чемпионат Германии. Обзор тура 19.30 Чемпионат Испании. Обзор тура 20.30 «Европейский weekend» 22.00 Севилья-Барселона. Чемпионат Испании 23.50 Чемпионат Франции. Обзор тура

08.05, 15.10, 02.00 Д/с «Команда времени XX» 09.00, 01.00, 03.50 Д/с «Вторая мировая в цвете» 10.00 Д/с «Рим не сразу строился» 11.00 Д/с «Клетка» 12.00 Д/с «Тайны прошлого» 13.00 Д/с «Музейные тайны» 14.05, 17.50 Д/с «Дома георгианской эпохи» 16.05 Д/ф «Рим не сразу строился»5 с. 17.00, 00.00 Д/с «Охотники за мифами» 19.00 Д/ф «Рим не сразу строился»6 с. 20.00, 06.00 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 21.00 Д/с «Ферма во времена Тюдоров» 22.00 Д/с «Воссоздавая историю» 23.00, 03.00 Д/с «Секретные операции» 04.50 Д/с «Лондонская больница»

09.30, 16.35, 20.15 Футзал. ЧЕ в Бельгии. Финал 10.30, 21.45, 00.15 Вот это да! 11.30, 15.30 Велоспорт. Национальный Тур Дубая. Этап 4 12.30 Лыжные гонки. Классика Ворлдлоппет. 70 км 13.25, 15.25, 16.30, 19.55 Сочи экспресс. Журнал 13.30 Снукер 14.30 Дартс. BDO Оупен 17.45, 01.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. ОреброСлован 20.00, 00.45 Футбол. Евроголы 21.15, 23.30, 02.00 Сочи давай. Журнал 22.00 Рестлинг. На этой неделе. (16+) 22.30 Рестлинг. Винтажная коллекция. (16+) 00.00 ПасСпорт. Журнал

WWW.VID.CN.UA


10

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Вівторок, 11 лютого

Поради автовласникам

Надворі снігопад, мороз, ожеледь, а вдень сліпуче гаряче сонце. Для автолюбителів така погода особливо небезпечна — водій може погано бачити дорогу, пішоходів, інші авто, тому потрібно з особливою увагою спостерігати за іншими учасниками руху, їхніми сигналами й переміщеннями. Як відомо, кожен автомобіліст — сам коваль свого щастя і власної безпеки. Проте є істини, про котрі не можна забувати. Перш ніж у холодну погоду рушити в дорогу, машину треба добре прогріти, інакше скло запітніє, обмерзне, і знизиться видимість. Підвищується ризик ДТП, якщо водій сидить за кермом у важкому й тісному верхньому одязі або в рукавицях — він не завжди швидко зможе зреагувати на зміну ситуації на дорозі. А взуттям із широкою підошвою, наприклад, зимовим черевиком, можна випадково натиснути одразу на дві педалі. Тому потрібно правильно підібрати одяг і взуття перед поїздкою. У лютий мороз будьте уважні поблизу автобусних зупинок — дим із вихлопної труби автобуса, що від’їжджає, може погіршити видимість. Будьте обережні й на пішохідних переходах. Теплий одяг і головні убори пішоходів часто погіршують їхню здатність правильно оцінювати дорожню обстановку. Особливу пильність проявляйте на мостах, естакадах, де під час морозу утворюється тонка крижана кірка. Різке гальмування й будь-які маневри тут украй небезпечні. Пам’ятайте, що в таких умовах усі водії, враховуючи і вас, знаходяться в напрузі, тому зростає ймовірність помилки. Отже, взимку треба бути особливо обережними. Тетяна МОРГУН, навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00 Новости 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Доброе утро, Украина!

06.00 «Настроение» 08.10 М/ф «Первая зима» 08.15, 17.00 «Доктор И...» 08.40, 17.50, 05.30 М/с «Легенда о Зорро» 09.05, 15.20 Д/ф «Жизнь как подвиг» 09.50, 23.40 Д/с «Дом на Котельниках» 10.15, 02.55 «Линия защиты» 10.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Из разных миров» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.10 События 11.50 Т/с «Время любить» 13.15 М/ф «Играй, моя дудочка», «Лисичка со скалочкой» 13.35, 03.20 Временно доступен. Юрий Стоянов 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 16.05, 20.55 М/с «Волк Альберто» 16.20 Д/ф «Изношенное сердце Александра Демьяненко» 18.15, 00.40 Д/ф «Жизнь как жизнь. Любовь в слепую» 19.00 М/ф «Самовар Иван Иванович» 19.10, 01.25 «Право голоса» 20.15 «Петровка, 38» 20.30 «Истории спасения» 21.10 Д/ф «Развести президента» 22.20 Без обмана. «Вечная свежесть. Консерванты» 23.00 Д/ф «Олег Видов. Всадник с головой» 02.15 Без обмана. «Вечная свежесть. Реанимация» 04.10 Х/ф «Девушка с характером»

04.00, 07.00, 10.00, 14.00 Новости 04.05, 07.15 Телеканал «Олимпийское утро на Первом» 07.55 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 13.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45 «Модный приговор» 11.50 Т/с «След» 12.30 «Понять. Простить» 13.00 «Время обедать!» 14.15 «Они и мы» 15.10 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 16.30 «Энциклопедия зимней Олимпиады» 16.45, 02.45 «Наедине со всеми» 17.50 «Давай поженимся!»

06.35, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.45, 08.20 Гость студии 07.20 Эра строительства 07.25 Страна on-line 07.30 Эра бизнеса 07.50 Быстрый завтрак 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.00, 21.00, 05.30 Итоги дня 09.30 Околица

19.00 «Время» 19.30 «Пусть говорят» 20.45 Т/с «Любопытная Варвара» 22.50 «Вечерний Ургант» 23.25 «Самые-самые!» 00.20 Х/ф «Театр»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Карточные фокусы» 10.50 Д/с «Завтра не умрет никогда». «Генетика: работа над ошибками» 11.25 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 «Женское счастье» 15.35, 02.25 «Особый случай» 16.30 Т/с «Ликвидация» 18.50 «Прямой эфир» 20.00 Т/с «Сильнее судьбы» 21.55 Т/с «Тайны следствия» 22.55 «Крейсер «Варяг». 2 ч. 23.45 Т/с «МУР» 00.35 Х/ф «Большая перемена»2 с.

05.45 М/ф 08.10 Х/ф «Кин-дза-дза» 10.30, 18.35 «Шутка за шуткой» 11.40, 16.45 Т/с «Клон» 13.25, 19.45 Т/с «Дорогой мой человек» 15.15 Х/ф «Влюблен по собственному желанию» 21.35 Х/ф «Батальоны просят огня» 00.20 Х/ф «Когда опаздывают в ЗАГС» 01.50 Х/ф «Текумзе» 03.15 Х/ф «Лето любви» 04.20 Киноляпы

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф «Волшебное кольцо», «Жил у бабушки козел», «Барашек», «Куда идет слоненок», «Ровно в 3.15...» 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Сонька золотая ручка» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Братья Карамазовы» 11.00 Х/ф «Иди и не оглядывайся»

WWW.VID.CN.UA

10.00 Шеф-повар страны 11.00 «Вера. Надежда. Любовь» 12.10, 21.20 Деловой мир 12.15 Контрольная работа 12.45 Олимпийские игры. Фристайл. Слоупстайл (жен.) 13.55 Олимпийские игры. Лыжные гонки. Спринт (жен., муж.) 16.00 Олимпийские игры. Конькобежный спорт (жен., 500 м) 16.55, 23.20 Биатлон 17.50, 19.55 Олимпийские игры. Фигурное катание. Пары, короткая программа 18.20 Олимпийские игры. Санный спорт (жен.) 20.30 Олимпийские игры. Сноубординг. Хафпайп. Финал (муж.) 21.25 Олимпийская студия. Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 00.40 На слуху 01.00 От первого лица 01.20 ТелеАкадемия 02.20 Пусть Вам будет разноцветно! 03.15 «Служба розыска детей» 03.20 Путешествуй по миру с Ю. Акуниной 03.50 Т/с «Дни льва»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.40, 05.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Аси» 10.50, 20.15 Х/ф «Пенелопа» 12.40, 13.40, 00.50, 01.40 Т/с «Next 3» 14.40 «Российские семейные драмы» 15.40 Х/ф «Сваты 3» 16.45 «ТСН. Особое» 22.15, 04.00 «Семья» 23.55 Т/с «Касл» 02.30 Х/ф «Пусть говорят»

13.00, 18.00 Т/с «Контора» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Свойчужой» 15.00, 23.30 «Городские легенды» 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Покушения на президентов» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 02.00 Х/ф «Мой боевой расчет»

04.00 «НТВ утром» 06.10 «Дикий мир. Экспедиция Тимофея Баженова» 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Трио» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 «Кулинарный поединок» 09.30 «Чудо техники» 10.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей 9». «Международный патруль» 11.35 «До суда» 12.35, 01.55 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30, 02.55 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.50 «Говорим и показываем» 19.45 Т/с «Береговая охрана». «Мышеловка» 21.45 «Сегодня. Итоги» 22.10 Т/с «Шахта». «В кольце», «Колонна» 00.00 Т/с «Братство десанта»

06.00 Х/ф «В людях» 08.00 Х/ф «С любимыми не расставайтесь» 10.00 Х/ф «Последняя дорога» 12.00 Х/ф «Боевой киносборник 1. Победа за нами!» 13.30, 01.30 Т/с «Война на западном направлении» 15.00 Х/ф «Летное происшествие»1 с. 16.30 Х/ф «Летное происшествие»2 с. 18.00 Х/ф «Дорога на Рюбецаль» 20.00 Х/ф «Доброта» 22.00 Х/ф «Звездочка моя ненаглядная» 00.00 Х/ф «Гамлет»1 с. 03.00 Х/ф «На исходе лета» 04.30 Х/ф «Несовершеннолетние»

05.30, 22.25, 04.25 Т/с «Улицы разбитых фонарей 13» 06.15, 19.05 Т/с «Пока станица спит» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10, 20.30 Т/с «Сильнее судьбы» 11.05, 12.25 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.20 «Судебные дела» 15.10 «Семейный суд» 16.05 Т/с «Тайны следствия 13» 18.05 «Касается каждого» 20.00 «Подробности» 01.20 Т/с «Своя правда 2» 01.55 Х/ф «Плоть от плоти» 03.55 «Подробности»-»Время»

05.20, 08.45, 12.45 «Факты» 05.50 Свитанок 06.55, 16.50 Т/с «Литейный, 4» 09.15, 19.20 Чрезвычайные новости 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорская проверка» 13.45 Анекдоты по-украински 14.05, 20.05 Т/с «Чужой район» 18.45 Факты. Вечер 22.40 Х/ф «Бой с тенью. Последний раунд» 01.05 Х/ф «Бой с тенью. Реванш» 03.15 Х/ф «Бой с тенью»

05.15 «Чужие ошибки. Охота на ведьм» 06.00, 15.55 «Все будет хорошо!» 07.40, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.10 «Звездная жизнь. Звездные вдовцы» 10.15 Х/ф «Московские сумерки» 12.10, 20.05 «Следствие ведут экстрасенсы» 13.05 «МастерШеф» 18.00, 22.00 «Окна-Новости»

04.00 «В субботу вечером». «Все начинается с любви». По страницам «Кинопанорамы»(12+) 05.30 Х/ф «Молодая жена» 07.15, 07.45, 13.15 «Дуракам везет 2»(16+) 08.15 Х/ф «Да, сэр!» 10.00, 11.35, 16.00, 18.15, 22.00 «Голубой огонек». Лучшее. (12+) 10.30 Х/ф «Волшебная сила» 12.05 Года Чаплина. «Роковой молоток»(6+) 12.15, 00.50 «Эта неделя в истории»(16+) 12.45 «Утренняя почта»(12+) 13.45, 19.20, 19.50, 01.20, 01.50 «Дуракам везет 3»(16+) 14.15 Х/ф «Победители и грешники» 16.30 «Лебединая верность»(6+) 17.15 «Песня остается с человеком (Алеша)»(16+) 18.45 Года Чаплина. «Чемпион»(6+) 20.20 Х/ф «Я надеюсь, что выкарабкаюсь» 22.30 «Очевидное-невероятное»(16+) 23.30 Х/ф «По данным уголовного розыска» 00.40 Года Чаплина. «Двадцать минут любви»(6+) 02.20 Года Чаплина. «Веселящий газ»(6+) 02.35 Х/ф «История моей глупости»

04.00 Х/ф «Призрачный гонщик» 06.20 Х/ф «Призрачный гонщик 2» 08.20 Х/ф «Свет вокруг» 10.20 Х/ф «Вечное сияние чистого разума» 12.20 Х/ф «Нападение на 13-й участок» 14.25 Х/ф «Воспоминания неудачника» 16.20 Х/ф «Хороший парень» 18.00 Х/ф «Киллеры» 19.45 Х/ф «Выбор киллера» 21.20 Х/ф «Огненная стена» 23.15 Х/ф «Волк-одиночка» 01.00 Х/ф «Роковое число 23»

05.00 Х/ф «Сошедшие с небес» 07.00 Х/ф «Ржевский против Наполеона» 09.00 Х/ф «Сделка» 11.00 Х/ф «Отпуск в сентябре» 13.00 Х/ф «Неадекватные люди» 15.00 Х/ф «Золотой век»

21.00 Х/ф «Позднее раскаяние» 22.25 «Дорогая, мы убиваем детей» 00.15 Х/ф «Смерть шпионам. Крым» 01.15 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 05.00, 07.50, 15.45 МультиБульки 05.15 Party з FM 05.40 Моя колекція 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 Вечірній променад 06.35 Ескулап 07.20 Сімейна кухня 07.35 Перевтілення 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10, 18.45 Чемпіон 15.30, 19.35 Культур-ревю 18.05 За, проти, утримуюсь! 19.20 Невідомий Чернігів

Культура 04.25 Так никто не любил

06.00 Телепузики 06.30 Малыши-твойнята 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 09.20 Ералаш 09.55 Страна У 12.20 Т/с «Ксена-принцессавоин» 15.00 Даешь молодежь! 16.00 Т/с «Детка» 16.55, 20.00 Т/с «Кухня» 17.50 От пацанки до панянки 19.00 Барышня-крестьянка 21.00 Т/с «Восьмидесятые» 22.00 6 кадров 23.30 Т/с «Секс и город» 00.30 Одна за всех 01.20 Т/с «Закрытая школа» 02.05 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.35 С ночи до утра

04.50 Педан-Притула Шоу 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15, 13.10 М/с «Черепашкининдзя» 06.35, 13.35 М/с «Губка Боб» 07.00, 07.35 Подъем 08.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой» 08.55, 17.10 Т/с «Не родись красивой» 09.45, 16.15 Т/с «Папины дочки» 15.20 Т/с «Друзья» 18.00, 20.15 Т/с «Воронины» 19.00, 01.00 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.40 Х/ф «Эта-дурацкаялюбовь» 01.10 Х/ф «Свадьба моего лучшего друга» 03.05, 04.00 Зона ночи 03.10 Драй Туча: последние страницы 03.40 Сон Алины Костомаровой 04.05 Благославляю и молюсь 04.15 Я на свете такой один 04.20, 04.30 Зона ночи.

06.10 Дорожный патруль 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 События 07.10 Утро с Украиной 09.10, 13.50, 17.25, 22.30 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Горюнов» 11.50 Т/с «Катя. Продолжение» 15.00, 23.20 Т/с «Оса» 16.00, 04.10 Критическая точка 18.00 Т/с «Сашка» 19.20, 04.55 «Говорит Украина» 22.00, 03.40 События дня 00.20 Т/с «Контригра « 02.00 Х/ф «Мумия. Гробница императора драконов» 05.35 Серебряный апельсин

17.00 Х/ф «Абхазская сказка» 19.00 Х/ф «2 дня» 21.00 Х/ф «Море» 23.00 Х/ф «Лиса Алиса» 01.00 Х/ф «Качели» 03.00 Х/ф «Майский дождь»

13.00, 17.30 Д/ф «Ягуар» 18.20, 22.00 Д/ф «Тигр. Шпион джунглей» 19.15 Д/ф «Приключения в Серенгети» 20.10 Д/ф «Осторожно, акулы!» 21.05 Д/ф «Жизнь» 23.00 Д/ф «Амазонка с Брюсом Пэрри» 01.00, 03.00 Д/ф «Животные похожи на нас» 02.00 Д/ф «Чешуйчатый крохаль-последний герой ледникового периода»

03.00 Х/ф «Разверстые могилы» 05.00, 15.00 Х/ф «Белый слон» 07.00 Х/ф «Потерянный рейс» 09.00 Х/ф «Королева проклятых» 11.00 Х/ф «Час пик» 12.50 Х/ф «Миссия «Серенити» 17.00 Х/ф «Подстава» 19.00 Х/ф «Обратная сторона правды» 21.00 Х/ф «Шоу начинается»

06.00 М/ф 06.20 Х/ф «Пограничный пес Алый» 07.40 Х/ф «Колье Шарлотты», ч.1 09.00, 18.30 «Новости 2+2» 09.30 Х/ф «Колье Шарлотты», ч.2 11.00 Х/ф «Колье Шарлотты», ч.3 12.10 «Тайна гибели дирижабля «Гинденбург» 13.00 «Британское досье» 14.00 «Басни страны советов» 15.00 «Автомобили в погонах» 15.45 «Воины мира» 16.30 Т/с «Солдаты 15» 19.00 Т/с «Линейный отдел» 21.00 «ДжеДАИ» 21.20 Х/ф «Замена 4: Без права на поражение» 23.10 Х/ф «Полтергейст 3» 00.50 Х/ф «Турбулентные небеса» 02.15 Х/ф «Ярослав Мудрый», ч.2

04.00, 00.00 Д/ф «Кругосветное сафари» 05.00, 05.30 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 06.00 Д/ф «Заповедник в дебрях Африки» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Заповедник Анны» 08.25, 08.55, 16.35, 17.00 Д/ф «Страна львов» 09.20, 13.55 Д/ф «Природа Британии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 11.30, 15.40, 16.05 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных»

05.50 Х/ф «Бриллианты для диктатуры пролетариата» 08.30, 16.45, 19.00, 21.40, 02.10, 03.40 «Свидетель» 09.00 «В суд» 10.50 Т/с «Молчаливый свидетель» 11.45 Т/с «Детективы»

04.05, 20.00 «Панорама» 04.45 «Актуальное интервью»(12+) 05.00, 06.20, 07.15 «Доброе утро, Беларусь!»(6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 00.35 Новости 06.05, 07.05 «Деловая жизнь»(12+) 06.10, 07.10 «Зона Х»(12+) 08.10, 17.10 Х/ф «Ласточкино гнездо» 09.05 «Белорусская кухня»(12+) 09.35 «24 вопроса». Объективконференция. (12+) 10.05, 21.50, 03.05 «Белорусское времечко»(12+) 11.10, 18.50 Т/с «Исцеление любовью» 12.00 «Форум»(12+) 12.55, 01.30 «Секрет фирмы»(6+) 13.10, 21.00 Т/с «Затмение» 14.15 Новости региона 14.25 «Арена»(6+) 14.40 Х/ф «Глубокое течение» 16.15 «Коробка передач»(12+) 16.40 «XХL Woman TV»(12+) 18.20, 02.10 «Журналистское расследование»(12+) 19.40, 02.35 «Сфера интересов»(12+) 20.45, 02.50 «Зона»(12+) 22.40 Х/ф «Все кого-то любят» 23.40 Под грифом «Известные»(6+) 00.05 «Наперад у мiнулае»(6+) 00.50 «Клуб редакторов»(12+) 01.40 «Коробка передач»(6+)

06.00 Быстрые и громкие: Перекроенный Ford. (16+) 06.55, 14.00 Беар Гриллс: по стопам выживших: Пустыня. (16+) 07.50 Как это сделано?: Крэштестирование/Книги/ Маргарин. (16+) 08.15 Игра на жизнь: Смирись и борись. (16+) 09.10 Чудеса Солнечной

12.55, 19.30 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10» 14.50, 17.00 Т/с «Грязная работа» 22.00 Т/с «Менталист 4» 23.50 Т/с «CSI: Майами» 00.40 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 01.30 Т/с «Девять» 02.40 «Тайны криминального мира» 03.10 «Вещественное доказательство» 04.10 «Случайный свидетель»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 18.55, 22.30, 23.30, 00.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 08.35, 18.35, 19.45, 22.45, 23.35, 03.15, 06.15 Хроника дня 07.20 Время экономики 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10 Погода на курортах 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 13.10 Налоговый дневник 15.35 Машина времени 16.10 Трансмиссия 17.15 Драйв-новости 17.35 Особый взгляд 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 Время-Тайм 22.10 Агроконтроль 23.25 Crime News

системы: Порядок из хаоса. (16+) 10.05 Охотники за реликвиями: Плод любви. (16+) 10.35 Охотники за реликвиями: Диско и удача. (16+) 11.00 Уйти от погони, ч.3. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.9. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.3. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.4. (16+) 15.00, 03.15 Новая жизнь ретро-автомобилей, ч.6. (16+) 16.00 Махинаторы: Volvo P1800`s. (16+) 17.00 Выжить вместе: Кто кого съест. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?: Море виски/Штормовое предупреждение. (16+) 18.30 Как это устроено?, ч.7. (16+) 19.00, 02.20 Багажные войны: Торонто. (16+) 19.30, 02.50 Багажные войны: Северная Каролина. (16+) 20.00 Быстрые и громкие: Кадилак «Ржавый таз»/ Красотка из Бель-Эр, ч.2. (16+) 21.00 Махинаторы: пятерка лучших: Выбор зрителей. (16+) 22.00 Крутой тюнинг-2013: Mustang Fastback 1965 Билла. (16+) 23.00, 04.40 Элементы: Тайны Земли. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.34. (16+) 05.35 Пятая передача: Европа, ч.10. (16+)

06.00, 07.50, 00.50, 02.00, 04.00, 05.15 Футбол News 06.15, 14.15 Чемпионат Германии. Обзор тура 07.10, 17.35 Чемпионат Италии. Обзор тура 08.00 Наполи-Милан. Чемпионат Италии 09.50, 17.15 Топ-матч 10.00 Futbol Mundial 10.30 «Европейский weekend» 12.00, 17.30 Истории чемпионата Англии, 7 с. 12.15 Тоттенхэм-Эвертон. Чемпионат Англии 15.15 Вердер-Боруссия (Д). Чемпионат Германии 18.15 Чемпионат Бразилии. Обзор тура 18.50 Ливерпуль-Арсенал. Чемпионат Англии 20.55 Чемпионат Англии. Обзор тура 21.55 Вест Бромвич-Челси.

00.35 Территория закона 02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

06.00 «Такая спортивная жизнь. Елена Костевич» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 07.00 «Утреннее эспрессо» 09.00 Покинутые навечно 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Песни нашего кино 12.45 «Алло, адвокат!» 13.15 «Ронин» 14.00 Правдивые истории 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Гении от природы 17.45 «Социальный статус: ваша пенсия» 19.00 В гостях у Д. Гордона. Г. Хазанов, ч.2 20.00 Снежная крепость Адольфа Гитлера 21.35 Фаберже: таможня дает добро 22.45 Приворотная магия 00.30 Х/ф «В родовом имении»

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Кто в доме хозяин» 08.25 М/ф 10.15 Х/ф «Три ниндзя: Костяшки вверх» 11.50 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 15.00, 19.10 «Орел и решка» 17.15, 21.00 «Рассмеши комика» 18.10 «Званый ужин» 22.00 «Большая разница» 23.00 «УсоЛапоХвост» 00.30 Т/с «Отчаянные домохозяйки» 01.10 «Ночная жизнь»

Чемпионат Англии 00.00 Фиорентина-Удинезе. 1/2 финала. Кубок Италии 02.15 Айнтрахт (Ф)-Боруссия (Д). Кубок Германии 04.15 Чемпионат Испании. Обзор тура

07.00, 14.05, 17.50 Д/с «Дома георгианской эпохи» 08.05, 15.10, 02.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 01.00, 03.50 Д/с «Вторая мировая в цвете» 10.00 Д/с «Рим не сразу строился» 10.50 Д/с «Рождение, брак и смерть в эпоху Средневековья» 12.00 Д/с «Ферма во времена Тюдоров» 13.00 Д/с «Древний Египет: жизнь и смерть в Долине Царей» 16.05 Д/ф «Рим не сразу строился»6 с. 17.00, 00.00 Д/с «Музейные тайны» 19.00 Д/с «Знакомство с древним Римом» 20.05, 05.50 Д/с «Маокитайская сказка» 21.05 Д/ф «Барак Обама: большие надежды»2 с. 22.00 Д/с «Путь Махатмы Ганди» 23.00, 03.00 Д/с «Секретные операции» 04.50 Д/с «Лондонская больница»

09.30, 10.00, 11.45, 16.30, 20.00, 01.45 Вот это да! 10.15, 11.30, 14.45, 17.30 Футбол. Евроголы 10.30, 12.45 Футзал. ЧЕ в Бельгии. Финал 12.40, 16.25, 19.55 Сочи экспресс. Журнал 13.45 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. Оребро-Слован 15.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. Копенгаген-Брейдаблик 17.45, 00.15 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. МаттерсбургХафнарфьордур 20.55 ПасСпорт. Журнал 21.00, 23.45, 02.00 Сочи давай. Журнал 21.30 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. Мидтьюланд-Спартак Москва


Телепрограма 06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.25, 15.00, 03.15 Новости 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Доброе утро, Украина! 06.35, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.45, 08.20 Гость студии 07.20 Тема дня 07.25 Страна on-line 07.30 Эра бизнеса 07.50 Быстрый завтрак 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.00, 21.00, 05.30 Итоги дня 09.20 Правительство на связи с гражданами 10.00 Олимпийские игры. Горнолыжный спорт. Скоростной спуск (жен.) 11.25 Олимпийские игры. Лыжное двоеборье. Зачетная серия 12.35, 21.20 Деловой мир 12.50 Наш спорт. К 20-летию олимпийского дебюта Украины 13.55 Рояль в кустах 14.30 Ближе к народу 15.10, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.15 «Тайны успеха»с Н. Городенской 15.55 Олимпийские игры. Лыжное двоеборье. Лыжные гонки 16.45 Олимпийские игры. Конькобежный спорт (муж., 1000 м) 17.45 Олимпийские игры. Санный спорт (муж.) 18.40 Олимпийские игры. Фигурное катание. Пары, произвольная программа 21.25 Олимпийская студия. Итоги дня

06.00 «Настроение» 08.10 М/ф «Сказка о белой льдинке» 08.15, 17.00 «Доктор И...» 08.40, 17.50, 05.30 М/с «Легенда о Зорро» 09.05, 15.20 Д/ф «Развести президента» 09.50, 23.40 Д/с «Дом на Котельниках» 10.15 «Истории спасения» 10.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Любовь в слепую» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.10 События 11.50 Ольга Кабо «Жена. История любви» 13.00 Д/ф «Васильев и Максимова. Танец судьбы» 13.40, 03.10 Временно доступен. Михаил Ефремов 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 16.05, 20.55 М/с «Волк Альберто» 16.20 Д/ф «Олег Видов. Всадник с головой» 18.15, 00.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Шанс» 19.00 М/ф «Песочные часы» 19.10, 01.30 «Право голоса» 20.15, 00.30 «Петровка, 38» 20.30 «Линия защиты» 21.25 Д/ф «Убить короля» 22.20 «Русский вопрос» 23.00 Д/ф «Сергей Гармаш. Мужчина с прошлым» 02.20 Без обмана. «Вечная свежесть. Консерванты» 04.00 Х/ф «Истребители»

04.00, 07.00, 10.00, 14.00 Новости 04.05, 07.15 Телеканал «Олимпийское утро на Первом» 07.55 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 13.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45 «Модный приговор» 11.50 Т/с «След» 12.25 «Понять. Простить» 13.00 «Время обедать!» 14.15 «Они и мы» 15.10 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 16.15 «Энциклопедия зимней Олимпиады» 16.50, 02.40 «Наедине со всеми» 17.50 «Давай поженимся!» 19.00 «Время» 19.30 «Пусть говорят» 20.35 Т/с «Любопытная

22.50 Суперлото, Тройка, Кено 22.55 Мегалот 23.00 Итоги 23.20 Олимпийские зимние игры. Фигурное катание. Пары. Произвольная программа 00.40 На слуху 01.00 От первого лица 01.20 ТелеАкадемия 02.20 Д/ф «Триполье. Забытая цивилизация Старой Европы» 03.25 Путешествуй по миру с Ю. Акуниной 03.50 «Служба розыска детей» 03.55 Т/с «Дни льва»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.45, 02.35 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Аси» 10.40, 20.15 Х/ф «Пенелопа» 12.35, 13.35, 00.55, 01.45 Т/с «Next 3» 14.35, 04.25 «Российские семейные драмы» 15.40 Х/ф «Сваты 3» 16.45, 04.00 «ТСН. Особое» 22.15 «Четыре свадьбы 3» 00.00, 03.20 Т/с «Касл»

05.30, 22.25, 04.15 Т/с «Улицы разбитых фонарей 13» 06.15, 19.05 Т/с «Пока станица спит» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00

Варвара» 22.40 «Вечерний Ургант» 23.25 «Александр Жулин. Стойкий оловянный солдатик» 00.30 Х/ф «Бумбараш»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 19.40 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Шифры нашего тела. Кожа» 10.50 Д/с «Завтра не умрет никогда». «Когда кончится нефть» 11.25 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 «Женское счастье» 15.35, 02.25 «Особый случай» 16.30 Т/с «Ликвидация» 18.35 «Прямой эфир» 19.55 Т/с «Сильнее судьбы» 21.50 Т/с «Тайны следствия» 22.40 «1913-й» 23.40 Т/с «МУР» 00.30 Х/ф «Большая перемена»3 с.

05.45 М/ф 09.05 Х/ф «Разные судьбы» 11.00, 19.05 «Шутка за шуткой» 12.10, 17.20 Т/с «Клон» 14.00, 20.15 Т/с «Дорогой мой человек» 15.45 Х/ф «Опекун» 22.05 Х/ф «Батальоны просят огня» 00.45 Х/ф «Ангелы смерти» 02.15 Х/ф «Крейцерова соната» 04.40 Киноляпы

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф «Котенок по имени Гав», «Дедушка и внучек», «Кошкин дом», «Ворона» 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Сонька золотая ручка» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Братья Карамазовы» 11.00 Х/ф «Мой боевой расчет» 13.00, 18.00 Т/с «Контора» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Свой-чужой»

Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10, 20.30 Т/с «Сильнее судьбы» 11.05, 12.25 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.20 «Судебные дела» 15.10 «Семейный суд» 16.05 Т/с «Тайны следствия 13» 18.05 «Касается каждого» 20.00 «Подробности» 01.20 Т/с «Своя правда 2» 02.05 Х/ф «Два дня в долине» 03.45 «Подробности»»Время»

05.15 «Служба розыска детей» 05.20, 08.45, 12.45 «Факты» 05.50 Свитанок 06.55, 16.50 Т/с «Литейный, 4» 09.15, 19.20 Чрезвычайные новости 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорская проверка» 13.45 Анекдоты поукраински 14.05, 20.05 Т/с «Чужой район» 18.45 Факты. Вечер 22.40 Х/ф «В аду» 00.40 Х/ф «В осаде 2. Территория темноты» 02.15 Т/с «Доставить любой ценой» 03.45 Т/с «Воспоминания о прошлом» 04.25 Криминальный облом

12.00 Х/ф «Самогонщики» 12.15, 20.05 «Следствие ведут экстрасенсы» 13.15 «МастерШеф»

15.00, 23.30 «Городские легенды» 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Покушения на президентов» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 02.00 Х/ф «Башня»

04.00 «НТВ утром» 06.10 Их нравы 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Чужое лицо» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 Квартирный вопрос 09.30 «Поедем, поедим!» 10.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей 9». «Коктейль» 11.35 «До суда» 12.35, 01.55 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30, 02.55 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.50 «Говорим и показываем» 19.45 Т/с «Береговая охрана». «Что скрыто под маской» 21.45 «Сегодня. Итоги» 22.10 Т/с «Шахта». «Засада», «Эпидемия» 00.00 Т/с «Братство десанта»

06.00 Х/ф «Дорога на Рюбецаль» 08.00 Х/ф «Доброта» 10.00 Х/ф «Звездочка моя ненаглядная» 12.00 Х/ф «Гамлет»1 с. 13.30, 01.30 Т/с «Война на западном направлении» 15.00 Х/ф «На исходе лета» 16.30 Х/ф «Несовершеннолетние» 18.00 Х/ф «Истребители» 20.00 Х/ф «Путешествие в другой город» 22.00 Х/ф «Корабль пришельцев» 00.00 Х/ф «Гамлет»2 с. 03.00 Х/ф «Обрыв»1 с. 04.30 Х/ф «Обрыв»2 с.

04.00, 05.35, 10.00, 12.15, 16.00, 22.00 «Голубой огонек». Лучшее. (12+) 04.30 Х/ф «Волшебная сила» 06.05 Года Чаплина. «Роко-

11

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Середа, 12 лютого 15.55 «Все будет хорошо!» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 18.20 «Невероятная правда о звездах» 21.00 Х/ф «Позднее раскаяние» 22.25 «Хата на тата» 00.20 Х/ф «Смерть шпионам. Крым» 03.10 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.40, 15.45 МультиБульки 05.10 Party з FM 05.40 Чемпіон 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.15 ЗА, проти, утримуюсь! 07.20, 19.45 Невідомий Чернігів 07.55, 15.50 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Ескулап 15.30 Вечірній променад 18.05 Серед тижня 18.30 Культур-ревю 18.40 Без проблем? 19.20 180 °

04.50 Педан-Притула Шоу 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15, 13.00 М/с «Черепашки-ниндзя» 06.35, 13.25 М/с «Губка Боб» 07.00, 07.35 Подъем 08.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой» 08.55, 17.10 Т/с «Не родись красивой» 09.45 Т/с «Счастливы вместе» 15.15 Т/с «Друзья» 16.10 Т/с «Папины дочки» 18.00, 20.15 Т/с «Воронины» 19.00, 00.50 Репортер

вой молоток»(6+) 06.15, 18.50 «Эта неделя в истории»(16+) 06.45 «Утренняя почта»(12+) 07.15 «Дуракам везет 2»(16+) 07.45, 13.20, 13.50, 19.20, 19.50, 01.25, 01.55 «Дуракам везет 3»(16+) 08.15 Х/ф «Победители и грешники» 10.30 «Лебединая верность»(6+) 11.15 «Песня остается с человеком (Алеша)»(16+) 12.45 Года Чаплина. «Чемпион»(6+) 14.20 Х/ф «Я надеюсь, что выкарабкаюсь» 16.30 «Очевидное-невероятное»(16+) 17.30 Х/ф «По данным уголовного розыска» 18.40 Года Чаплина. «Двадцать минут любви»(6+) 20.20 Года Чаплина. «Веселящий газ»(6+) 20.35 Х/ф «История моей глупости» 22.30 «Мисс этикетка»из цикла «В мире бизнеса»(16+) 23.00 Х/ф «Все наоборот» 00.10 «50 х 50», ч.1. (12+) 02.25 Х/ф «Загадочный пассажир»

04.00, 10.40 Х/ф «Воспоминания неудачника» 06.30 Х/ф «Нападение на 13-й участок» 08.40 Х/ф «Хороший парень» 12.45 Х/ф «Кабельщик» 14.30 Х/ф «Уж кто бы говорил 3» 16.15 Х/ф «Киллеры» 18.00 Х/ф «Мушкетеры» 19.55 Х/ф «Области тьмы» 21.45 Х/ф «Роковое число 23» 23.30 Х/ф «Призрак» 01.45 Х/ф «На краю»

05.00 Х/ф «Свадьба» 07.00 Х/ф «Только не уходи...» 09.00 Х/ф «Море» 11.00 Муз/ф «Огонь, вода и... медные трубы» 13.00 Х/ф «Елки 2» 15.00 Х/ф «2 дня» 17.00 Х/ф «Самка» 19.00 Х/ф «Отдать концы» 21.00 Х/ф «Письма к Эльзе» 23.10 Х/ф «Новогодний брак» 01.00 Х/ф «Сошедшие с небес» 03.00 Х/ф «Три дня с придурком»

19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.40 Х/ф «Свадьба моего лучшего друга» 00.55 Х/ф «Любовь с уведомлением» 02.45 «Служба розыска детей» 02.50, 04.05 Зона ночи 02.55 Чемпион чемпионов 03.05 Диалоги: В. Сильвестров 04.10 Мой адрес-Соловки. Пастка 04.20 Портрет, написанный глубиной 04.25, 04.45 Зона ночи. Культура 04.35 Обожаемая

06.00 Телепузики 06.30 Малыши-твойнята 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 09.20 Ералаш 09.55, 00.30 Одна за всех 12.20 Т/с «Ксена-принцессавоин» 15.00 Даешь молодежь! 16.00 Т/с «Детка» 17.10, 20.00 Т/с «Кухня» 18.05 Рассмеши комика 19.00 Барышня-крестьянка 21.00 Т/с «Восьмидесятые» 22.00 6 кадров 23.30 Т/с «Секс и город» 01.20 Т/с «Закрытая школа» 02.05 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.35 С ночи до утра

06.00, 05.25 Дорожный патруль 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 События

03.00, 15.00 Х/ф «Обратная сторона правды» 05.00 Х/ф «Шоу начинается» 06.50 Х/ф «Константин: Повелитель тьмы» 09.00 Х/ф «Час пик» 11.00 Х/ф «Час пик 2» 13.00 Х/ф «Большой куш» 17.00 Х/ф «Возмездие» 19.05 Х/ф «Синистер»

06.00 М/ф 07.00, 16.30 Т/с «Солдаты 15» 09.00, 18.30 «Новости 2+2» 09.30 Х/ф «Сталинград» 13.10 «День апокалипсиса» 14.05 «Басни страны советов» 15.00 «Автомобили в погонах» 15.45 «Воины мира» 19.00 Т/с «Линейный отдел» 21.00 «ДжеДАИ» 21.20 Х/ф «Воин дорог» 23.25 Х/ф «Битва за сокровища» 01.00 Х/ф «Пиранья» 02.25 Х/ф «Легенда о княгине Ольге»

04.00, 00.00 Д/ф «Кругосветное сафари» 05.00, 05.30 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 06.00, 06.30 Д/ф «Дневники гепарда» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Заповедник Анны» 08.25, 08.55, 16.35, 17.00 Д/ф «Страна львов» 09.20, 13.55 Д/ф «Природа Британии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 11.30, 15.40, 16.05 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных» 13.00, 17.30 Д/ф «Ягуар» 18.20, 22.00 Д/ф «Завоеватели мира животных» 19.15 Д/ф «Уникальная природа Новой Зеландии» 20.10, 23.00 Д/ф «Райские птицы» 21.05 Д/ф «Жизнь» 01.00, 03.00 Д/ф «Животные похожи на нас» 02.00 Д/ф «Капские олуши: борьба за выживание»

04.05, 20.00 «Панорама»

07.10 Утро с Украиной 09.10, 13.50, 17.25, 22.30 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Горюнов» 11.50 Т/с «Катя. Продолжение» 15.00, 23.20 Т/с «Оса» 16.00, 04.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Сашка» 19.20, 04.45 «Говорит Украина» 22.00, 03.30 События дня 00.20 Т/с «Контригра» 02.00 Х/ф «Трудная мишень»

05.15 Х/ф «Бармен из «Золотого якоря» 06.30 Х/ф «Рикошет» 08.30, 16.45, 19.00, 21.40, 02.10, 03.35 «Свидетель» 09.00 «В суд» 10.50 Т/с «Молчаливый свидетель» 11.50 Т/с «Детективы» 12.55, 19.30 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10» 14.50, 17.00 Т/с «Грязная работа» 22.00 Т/с «Менталист 4» 23.50 Т/с «CSI: Майами» 00.40 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 01.30 Т/с «Девять» 02.40 «Тайны криминального мира» 03.05 «Вещественное доказательство» 04.05 «Случайный свидетель»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30, 00.30,

04.40, 01.55 Права человека. (12+) 05.00, 06.20, 07.15 «Доброе утро, Беларусь!»(6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 00.35 Новости 06.05, 07.05, 14.25 «Деловая жизнь»(12+) 06.10, 07.10, 20.45, 02.50 «Зона Х»(12+) 07.50 «Слово Митрополита Павла на Собор трех святителей»(6+) 08.10, 17.00 Х/ф «Ласточкино гнездо» 09.05 «XХL Woman TV»(12+) 09.35 «Журналистское расследование»(12+) 10.05, 21.50, 03.05 «Белорусское времечко»(12+) 11.10, 18.50 Т/с «Исцеление любовью» 12.05, 00.50 «Здоровье»(6+) 12.40, 00.05 «АРТиШОК»(6+) 13.10, 21.00 Т/с «Затмение» 14.15 Новости региона. (12+) 14.30 «Сфера интересов»(12+) 14.45 Х/ф «Все кого-то любят» 15.35 Под грифом «Известные»(6+) 16.05, 01.30 «Автобаттл»(12+) 16.35 «Врачебные тайны с доктором А. Терещенко»(12+) 18.20, 02.10 «24 вопроса». Объектив-конференция. (12+) 19.40, 02.35 «Спецрепортаж»(12+) 22.45 «Актуальное интервью»(12+) 22.55 Х/ф «Сергеев ищет Сергеева»

06.00 Новая жизнь ретроавтомобилей, ч.6. (16+) 06.55, 14.00 Выжить вместе: Кто кого съест. (16+) 07.50 Как это сделано?: Море виски/Штормовое предупреждение. (16+) 08.15 Быстрые и громкие: Кадилак «Ржавый таз»/ Красотка из Бель-Эр, ч.2. (16+) 09.10 Элементы: Тайны Земли. (16+) 10.05 Багажные войны: Торонто. (16+) 10.35 Багажные войны: Северная Каролина. (16+) 11.00 Махинаторы: пятерка лучших: Выбор зрителей. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.10. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие

01.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 08.35, 15.35, 16.35, 19.45, 23.35, 03.15, 06.15, 22.40 Хроника дня 07.20 Время экономики 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.45, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 17.35 Арсенал 18.35 Агроконтроль 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ВремяТайм 22.10 Акцент 23.25 Crime News 00.35 Новости Киевщины 02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

аферисты, ч.5. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.6. (16+) 15.00, 03.15 Курс экстремального вождения: Ударные краны. (16+) 15.30, 03.45 Курс экстремального вождения: Реактивный двигатель. (16+) 16.00 Махинаторы: Subaru Impreza WRX. (16+) 17.00 Голые и напуганные: Страсти нудистов. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?: Сахар/Разведение рыб/Гоночные костюмы. (16+) 18.30 Как это устроено?, ч.8. (16+) 19.00, 02.20 Охотники за складами, ч.7. (16+) 19.30, 02.50 Охотники за складами, ч.8. (16+) 20.00 Кладоискатели Америки 2, ч.7. (16+) 20.30 Кладоискатели Америки 2, ч.8. (16+) 21.00 Охотники за складами, ч.3. (16+) 21.30 Охотники за складами, ч.4. (16+) 22.00 Багажные войны: Двуличие. (16+) 22.30 Багажные войны: Блестящие стволы. (16+) 23.00, 04.40 Техника сборки, ч.1. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.35. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.1. (16+)

06.00, 07.50, 00.35, 02.55, 05.00 Футбол News 06.15, 05.15 Чемпионат Бразилии. Обзор тура 06.50 Чемпионат Аргентины. Обзор тура 08.00 Фиорентина-Удинезе. 1/2 финала. Кубок Италии 09.50 Топ-матч 10.00 Лацио-Рома. Чемпионат Италии 12.00, 17.45, 19.50 Истории чемпионата Англии, 8 с. 12.10 «Европейский weekend» 13.50 Чемпионат Франции. Обзор тура 14.50 Айнтрахт (Ф)-Боруссия (Д). Кубок Германии 16.45 Чемпионат Испании. Обзор тура 17.50 Вест Бромвич-Челси. Чемпионат Англии 19.55, 03.10 Байер-Кайзерслаутерн. Кубок Германии 21.55 Наполи-Рома. 1/2 финала. Кубок Италии

14.00 Приворотная магия 15.00, 18.30, 21.00 Служба новостей «Социальный пульс» 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Гении от природы 16.50 «Алло, доктор!» 17.50 «Алло, адвокат!» 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 19.00 В гостях у Д. Гордона. Г. Хазанов, ч.3 20.00 Испытав победу 21.35 Рихард Зорге и его жена 22.45 Продавцы чудес 00.40 Х/ф «Океан мечты» 02.00 Х/ф «Другая женщина» 03.30 Амурные мелодии 04.00 Олег Стриженов 04.30 Лионелла Пырьева 05.00 «Утреннее эспрессо»

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Кто в доме хозяин» 08.25 М/ф 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 15.00, 19.10 «Орел и решка» 17.15, 21.00 «Рассмеши комика» 18.10 «Званый ужин» 22.00 «Большая разница» 23.00 «УсоЛапоХвост» 00.30 Т/с «Отчаянные домохозяйки» 01.10 «Ночная жизнь»

00.00 Footbrazil 00.55 Арсенал-МЮ. Чемпионат Англии

07.00, 14.00, 18.00 Д/с «Дома георгианской эпохи» 08.05, 15.10, 02.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 01.00, 03.50 Д/с «Вторая мировая в цвете» 10.00, 16.00, 19.05 Д/с «Знакомство с древним Римом» 11.10 Д/с «Охотники за мифами» 12.10 Д/с «Путь Махатмы Ганди» 13.10 Д/с «История России: откровения» 17.10, 00.10 Д/с «Музейные тайны» 20.05, 06.00 Д/с «Тайны прошлого» 21.00, 21.30 Д/с «По следам Ганнибала» 22.00 Д/с «Великое железнодорожное путешествие по Европе» 23.10, 03.00 Д/с «Секретные операции» 04.50 Д/с «Лондонская больница»

09.30 Вот это да! 10.00, 18.05 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. Копенгаген-Брейдаблик 11.00, 17.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. МаттерсбургХафнарфьордур 12.00, 16.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. Мидтьюланд-Спартак Москва 12.55, 14.55, 16.55, 18.00 Сочи экспресс. Журнал 13.00 Дартс. BDO Оупен 15.00 Снукер 19.15 Сочи давай. Журнал 19.45, 01.55 ЧМ. Женщины. Отборочный матч. Голландия-Бельгия 21.55, 22.00, 23.20, 00.55, 01.30, 01.35, 01.40, 01.45 Избранное по средам 22.05 Конный спорт. Кубок мира 22.20 Конный спорт. Палм Бич 23.25 Гольф. PGA Тур. Пеббл Бич 00.25 Гольф. Европейский Тур. Йобург Оупен 01.00 Парусный спорт. Кубок Ролекс. Сидней

WWW.VID.CN.UA


12

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Четвер, 13 лютого Гаряча лінія управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові

Повідомляємо, що кожного понеділка та середи від 8.00 до 17.00 фахівцями з виплати пенсій буде надана інформаційноконсультативна допомога стосовно питань виплати пенсій: — по Деснянському району — Тетяна Гром, начальник відділу з виплати пенсій, тел. 670-105, — по Новозаводському району — Ольга Васильченко, заступник начальника відділу з виплати пенсій, тел. 670-105.

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 15.00, 03.15 Новости 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Доброе утро, Украина! 06.35, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.45, 08.20 Гость студии 07.20 Эра строительства 07.25 Страна on-line 07.30 Эра бизнеса 07.50 Быстрый завтрак 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.00, 21.40, 05.30 Итоги дня 09.30 «Предвечерье» 10.35 Олимпийские игры. Скелетон (жен.) 11.25 Олимпийские игры. Фристайл. Слоупстайл (муж.) 12.50 Олимпийские игры. Лыжные гонки. (жен., 10 км) 13.40 Олимпийские игры. Шорт-трек (муж., жен.) 14.40 Кто в доме хозяин? 15.10, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.20 Книга.ua 15.55 Биатлон 18.15 Олимпийские игры.

Санный спорт. Эстафета 19.40 Олимпийские игры. Фигурное катание. Мужчины, короткая программа 22.00 Деловой мир 22.05 Олимпийская студия. Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 23.20 Олимпийские зимние игры. Санный спорт. Эстафета 00.40 На слуху 01.00 От первого лица 01.20 ТелеАкадемия 02.20 «Вера. Надежда. Любовь» 03.10 «Служба розыска детей» 03.30 Путешествуй по миру с Ю. Акуниной 03.55 Т/с «Дни льва»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.35 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.05, 17.10 Т/с «Аси» 10.50, 20.15 Х/ф «Пенелопа»

23.30 «На ночь глядя» 00.25 Х/ф «Смерть под парусом» 06.00 «Настроение» 08.15, 17.00 «Доктор И...» 08.40, 17.50, 05.30 М/с «Золушка» 09.05, 15.20 Д/ф «Убить короля» 09.35, 15.50, 20.55 М/с «Волк Альберто» 09.50, 23.40 Д/с «Дом на Котельниках» 10.15 «Барышня и кулинар» 10.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Шанс» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.10 События 11.50 Приют комедиантов 13.20 М/ф «Рождественская сказка» 13.35, 03.15 Временно доступен. Е. Боярская 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 16.20 Д/ф «Сергей Гармаш. Мужчина с прошлым» 18.15, 00.40 Д/ф «Жизнь как жизнь. Любовница» 19.00 М/ф «Король черепах» 19.10, 01.25 «Право голоса» 20.15 «Петровка, 38» 20.30 «Осторожно, мошенники!» 21.15 Д/ф «Месть саркофага» 22.20 Неочевидное-вероятное. «Повелитель смерти» 23.05 Д/ф «Раба любви Елена Соловей» 02.15 «Хроники московского быта. Трагедии звездных матерей» 04.10 Х/ф «Тринадцать»

04.00, 07.00, 10.00, 14.00 Новости 04.05, 07.15 Телеканал «Олимпийское утро на Первом» 07.55 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 13.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45 «Модный приговор» 11.50 Т/с «След» 12.25 «Понять. Простить» 13.00 «Время обедать!» 14.15 «Они и мы» 15.10 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 16.15 «Энциклопедия зимней Олимпиады» 16.50, 02.40 «Наедине со всеми» 17.50 «Давай поженимся!» 19.00 «Время» 19.30 «Пусть говорят» 20.45 Т/с «Любопытная Варвара» 22.50 «Вечерний Ургант»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Русская Аляска. Продано! Тайна сделки» 10.50 Д/с «Завтра не умрет никогда». «Первый век от сотворения наномира» 11.25 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 «Женское счастье» 15.35, 02.25 «Особый случай» 16.30 Т/с «Ликвидация» 18.45 «Прямой эфир» 19.55 Т/с «Сильнее судьбы» 21.45 Т/с «Тайны следствия» 22.40 «Вода. Новое измерение» 23.55 Т/с «МУР» 00.50 Х/ф «Большая перемена»4 с.

05.45 М/ф 08.50 Х/ф «Лев Гурыч Синичкин» 10.15, 18.40 «Шутка за шуткой» 11.25, 16.50 Т/с «Клон» 13.10, 19.50 Т/с «Дорогой мой человек» 15.00 Х/ф «Разные судьбы» 21.35 Х/ф «Батальоны просят огня» 00.15 Х/ф «Красиво жить не запретишь» 01.20 Х/ф «У тихой пристани» 02.30 Х/ф «Поездка в Висбаден» 03.50 Киноляпы

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф «Котенок по имени Гав», «Приезжайте в гости», «Попались все», «Ваня Датский», «Сказка за сказкой» 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Сонька золотая ручка» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Братья Карамазовы» 11.00 Х/ф «Башня»

WWW.VID.CN.UA

12.40, 13.40, 14.40, 00.45, 01.35, 02.25 Т/с «Next 3» 15.40 Х/ф «Сваты 3» 16.45, 04.00 «ТСН. Особое» 22.15, 04.25 «Украинские сенсации. Секта» 23.50, 03.15 Т/с «Касл»

05.30, 22.25, 04.15 Т/с «Улицы разбитых фонарей 13» 06.15, 19.05 Т/с «Пока станица спит» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10, 20.30 Т/с «Сильнее судьбы» 11.05, 12.25 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.20 «Судебные дела» 15.10 «Семейный суд» 16.05 Т/с «Тайны следствия 13» 18.05 «Касается каждого» 20.00 «Подробности» 01.20 Т/с «Своя правда 2» 02.00 Х/ф «Святой» 03.45 «Подробности»»Время»

05.20, 08.45, 12.45 «Факты» 05.50 Свитанок 06.55, 16.50 Т/с «Литейный, 4» 09.15, 19.20 Чрезвычайные новости 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорская проверка» 13.45 Анекдоты поукраински 14.05, 20.05 Т/с «Чужой район» 18.45 Факты. Вечер 22.40 Х/ф «Шесть пуль» 00.50 Х/ф «В аду» 02.25 Т/с «Доставить любой ценой» 03.10 Т/с «Воспоминания о прошлом»

13.00 Т/с «Контора» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Свойчужой» 15.00, 23.30 «Городские легенды» 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Покушения на президентов» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 18.00 Т/с «Цвет пламени» 02.00 Х/ф «Все наоборот»

04.00 «НТВ утром» 06.10 «Дикий мир. Экспедиция Тимофея Баженова» 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Гувернантка» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 Дачный ответ 09.30 «Медицинские тайны» 10.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей 9». «Без срока давности» 11.35 «До суда» 12.35, 01.55 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30, 02.55 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.50 «Говорим и показываем» 19.45 Т/с «Береговая охрана». «В огне» 21.45 «Сегодня. Итоги» 22.10 Т/с «Шахта». «Ураган», «Комната номер ноль» 00.00 Т/с «Братство десанта»

06.00 Х/ф «Истребители» 08.00 Х/ф «Путешествие в другой город» 10.00 Х/ф «Корабль пришельцев» 12.00 Х/ф «Гамлет»2 с. 13.30, 01.30 Т/с «Война на западном направлении» 15.00 Х/ф «Обрыв»1 с. 16.30 Х/ф «Обрыв»2 с. 18.00 Х/ф «Семеро смелых» 20.00 Х/ф «Замок» 22.00 Х/ф «Уникум» 00.00 Х/ф «Каждый вечер после работы» 03.00 Х/ф «Отцы и деды» 04.30 Х/ф «Я буду ждать...»

04.00, 06.15, 10.00, 16.00, 22.00 «Голубой огонек».

03.50 Провокатор

05.05 «Чужие ошибки. Как выжить ночной бабочке» 05.50 «Звездная жизнь. Замуж за иностранца» 06.35, 15.55 «Все будет хорошо!» 08.15, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 10.00 «Дорогая, мы убиваем детей» 11.50, 20.05 «Следствие ведут экстрасенсы» 12.50 «МастерШеф» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 21.00 Х/ф «Позднее раскаяние» 22.25 «Звездная жизнь. Изуродованные пластикой» 23.25 «Звездная жизнь. Красота на кончике скальпеля» 00.10 Х/ф «Смерть шпионам. Крым» 02.15 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.40, 15.45 МультиБульки 05.15 Гастролер 05.30 Чемпіон 05.45, 15.10 Культур-ревю 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20, 18.05 Без проблем? 06.35 180 ° 07.20 Серед тижня 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.30 Сімейна кухня 18.25 Перевтілення 18.45 Вечірній променад 19.20 Меломан 19.45 Невідомий Чернігів

Лучшее. (12+) 04.30 «Лебединая верность»(6+) 05.15 «Песня остается с человеком (Алеша)»(16+) 06.45 Года Чаплина. «Чемпион»(6+) 07.20, 07.50, 13.20, 13.50, 19.25, 19.55 «Дуракам везет 3»(16+) 08.20 Х/ф «Я надеюсь, что выкарабкаюсь» 10.30 «Очевидное-невероятное»(16+) 11.30 Х/ф «По данным уголовного розыска» 12.40 Года Чаплина. «Двадцать минут любви»(6+) 12.50, 01.05 «Эта неделя в истории»(16+) 14.20 Года Чаплина. «Веселящий газ»(6+) 14.35 Х/ф «История моей глупости» 16.30 «Мисс этикетка»из цикла «В мире бизнеса»(16+) 17.00 Х/ф «Все наоборот» 18.10 «50 х 50», ч.1. (12+) 20.25 Х/ф «Загадочный пассажир» 22.30 Х/ф «Мегрэ и старая дама», ч.1. (12+) 23.50 Х/ф «Мегрэ и старая дама», ч.2. (12+) 01.35 Года Чаплина. «Притворщик»(6+) 01.45 «Тема»(16+) 02.25 Х/ф «Новые амазонки»

04.00 Х/ф «Кабельщик» 06.00 Х/ф «Уж кто бы говорил 3» 08.00 Х/ф «Франкенштейн» 10.10 Х/ф «Неприкасаемые» 12.00 Х/ф «Ларри Краун» 13.45 Х/ф «Призрак» 16.00 Х/ф «Мушкетеры» 18.00 Х/ф «Области тьмы» 19.50 Х/ф «Леди» 22.10 Х/ф «Любовь с уведомлением» 00.00 Х/ф «Колдовство» 01.50 Х/ф «Слежка»

05.00 Х/ф «Полный контакт» 06.30 Х/ф «Абхазская сказка» 08.00 Х/ф «Письма к Эльзе» 10.05 Х/ф «Двойной капкан» 12.30 Х/ф «Отдать концы» 14.30 Х/ф «Дом» 17.00 Х/ф «Одноклассники» 19.00 Х/ф «Девушка и смерть» 21.10 Х/ф «Огни притона» 23.10 Х/ф «Три дня с придурком» 01.00 Х/ф «Артефакт» 03.00 Х/ф «На ощупь»

05.00 Педан-Притула Шоу 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15, 13.15 М/с «Черепашки-ниндзя» 06.35, 13.35 М/с «Губка Боб» 07.00, 07.35 Подъем 08.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой» 08.55, 17.10 Т/с «Не родись красивой» 09.45, 16.10 Т/с «Папины дочки» 15.20 Т/с «Друзья» 18.00, 20.15 Т/с «Воронины» 19.00, 00.45 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.40 Х/ф «Любовь с уведомлением» 00.55 Х/ф «День Святого Валентина» 03.05 «Служба розыска детей» 03.10, 04.10 Зона ночи 03.15 Черный цвет спасения 03.40 Свобода уходит с боями 03.55 Большой слом 04.15 Выше неба 04.30, 04.45 Зона ночи. Культура 04.35 Молчаливое божество 04.40 Солнечный человек

06.00 Телепузики 06.30 Малыши-твойнята 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 09.20 Ералаш 09.55 Страна У 12.20 Т/с «Ксена-принцессавоин» 15.00 Даешь молодежь! 16.00 Т/с «Детка» 17.10, 20.00 Т/с «Кухня» 18.05 Рассмеши комика 19.00 Барышня-крестьянка 21.00 Т/с «Восьмидесятые» 22.00 6 кадров 23.30 Т/с «Секс и город»

00.30 Одна за всех 01.20 Т/с «Закрытая школа» 02.05 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.35 С ночи до утра

06.00 Дорожный патруль 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 События 07.10 Утро с Украиной 09.10, 13.50, 17.25, 22.30 Т/с «След» 10.00, 20.00 Т/с «Горюнов» 11.50 Т/с «Катя. Продолжение» 15.00, 23.20 Т/с «Оса» 16.00, 04.10 Критическая точка 18.00 Т/с «Сашка» 19.20, 04.55 «Говорит Украина» 22.00, 03.40 События дня 00.20 Т/с «Контригра» 02.00 Т/с «Камелот» 05.35 Серебряный апельсин

05.20, 14.50, 17.00 Т/с «Грязная работа» 08.30, 16.45, 19.00, 21.40, 02.15, 03.35 «Свидетель» 09.00 «В суд» 10.50 Т/с «Молчаливый свидетель» 11.45 Т/с «Детективы» 12.55, 19.30 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10» 22.00 Т/с «Менталист 4» 23.50 Т/с «CSI: Майами» 00.40 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 02.45 «Тайны криминального мира» 03.10 «Вещественное доказательство» 04.00 «Случайный свидетель»

06.00 М/ф 07.00, 16.30 Т/с «Солдаты 15» 09.00, 18.30 «Новости 2+2» 09.30 Х/ф «Противостояние», ч.1 11.00 Х/ф «Противостояние», ч.2 12.05 Х/ф «Противостояние», ч.3 13.10 «Гости из космоса» 14.05 «Жизнь вопреки» 15.00 «Автомобили в погонах» 15.45 «Воины мира» 19.00 Т/с «Линейный отдел» 21.00 «ДжеДАИ» 21.20 Х/ф «Павшая империя» 23.25 Х/ф «Дориан Грей» 01.10 Х/ф «Нашествие» 02.35 Х/ф «Легенда о княгине Ольге» 03.45 Х/ф «Иду к тебе»

04.00, 00.00 Д/ф «Кругосветное сафари» 05.00, 05.30 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 06.00, 06.30 Д/ф «Дневники гепарда» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Заповедник Анны» 08.25, 08.55, 16.35, 17.00 Д/ф «Страна львов» 09.20, 13.55 Д/ф «Природа Британии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 11.30, 15.40, 16.05 Д/ф «Харнас-убежище для диких животных» 13.00, 17.30 Д/ф «Ягуар» 18.20, 18.45 Д/ф «Команда спасателей животных» 19.15, 19.45, 23.00, 23.30 Д/ф «Звериная скорая помощь» 20.10 Д/ф «Завоеватели мира животных» 21.05 Д/ф «Планета Земля» 22.00 Д/ф «Амазонка с Брюсом Пэрри»

10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 18.55, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 19.45, 22.45, 23.35, 03.15, 06.15 Хроника дня 07.20 Время экономики 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.35 Драйв-новости 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 16.35, 02.40, 04.40 Жизнь интересна 17.35 Акцент 18.35 Лесной патруль 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ВремяТайм 22.10 Реальный сектор 23.25 Crime News 00.35 В кабинетах 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

06.30, 07.30, 08.30, 09.30,

01.00, 03.00 Д/ф «Дикий Уэльс» 02.00 Д/ф «Дикие лошади Европы» 03.00 Х/ф «Константин: Повелитель тьмы» 05.05 Х/ф «Возмездие» 07.10 Х/ф «Большой куш» 09.00 Х/ф «Час пик 2» 11.00 Х/ф «Час пик 3» 13.00 Х/ф «Тайник» 15.00 Х/ф «Синистер» 17.00 Х/ф «Тайны Питтсбурга» 19.00 Х/ф «Киллер Джо» 20.50 Х/ф «Город на границе»

Телепрограма

04.05, 20.00 «Панорама» 04.45 «Актуальное интервью»(12+) 05.00, 06.20, 07.15 «Доброе утро, Беларусь!»(6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 00.20 Новости 06.05, 07.05, 14.25 «Деловая жизнь»(12+) 06.10, 07.10, 20.45, 02.50 «Зона Х»(12+) 08.10, 17.00 Х/ф «Ласточкино гнездо» 09.05 «Врачебные тайны с доктором А. Терещенко»(12+) 09.40 «24 вопроса». Объектив-конференция. (12+) 10.05, 21.50, 03.05 «Белорусское времечко»(12+) 11.10, 18.50 Т/с «Исцеление любовью» 12.05, 01.05 «Завтра-это мы!» 12.30, 00.40 «Сила веры»(6+) 12.55, 01.30 «Секрет фирмы»(6+) 13.10, 21.00 Т/с «Затмение» 14.15 Новости региона. (12+) 14.30 «Спецрепортаж»(12+) 14.45 Х/ф «Сергеев ищет Сергеева» 15.50 «У рэху мен твайго»(12+) 16.05, 01.45 «Фактор силы»(12+) 16.30 «Судьба гигантов»(12+) 18.20, 02.10 «Кошелек и жизнь»(12+) 19.40, 02.35 «Сфера интересов»(12+) 22.45 Х/ф «Время для размышлений» 23.55 «Минск и минчане»(6+)

06.00 Курс экстремального вождения: Ударные краны. (16+) 06.25 Курс экстремального вождения: Реактивный двигатель. (16+) 06.55, 14.00 Голые и напуганные: Страсти нудистов. (16+) 07.50 Как это сделано?: Сахар/Разведение рыб/ Гоночные костюмы. (16+) 08.15 Охотники за складами, ч.3. (16+) 08.45 Охотники за складами, ч.4. (16+) 09.10 Техника сборки, ч.1. (16+)

10.05 Охотники за складами, ч.7. (16+) 10.35 Охотники за складами, ч.8. (16+) 11.00 Кладоискатели Америки 2, ч.7. (16+) 11.30 Кладоискатели Америки 2, ч.8. (16+) 12.00 Top Gear, ч.11. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.7. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.8. (16+) 15.00, 03.15 В погоне за классикой: Таинственная находка. (16+) 15.30, 03.45 В погоне за классикой: Hudson Hornet. (16+) 16.00 Махинаторы: Jag E-Type. (16+) 17.00 Парни с Юкона: Затор. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?: Деньги/Обувь. (16+) 18.30 Как это устроено?, ч.9. (16+) 19.00, 02.20 Битва за недвижимость: За закрытыми дверьми. (16+) 19.30, 02.50 Битва за недвижимость: Можно обжечься. (16+) 20.00 Золотая лихорадка: Гранаты или золото. (16+) 21.00 Золотая лихорадка: Калифорния: Битва за золото. (16+) 22.00 Золото джунглей: Побег к границе. (16+) 00.00 Золото джунглей: дикая скачка. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.36. (16+) 04.40 Как устроена Вселенная: Луны. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.2. (16+)

06.00, 07.50, 00.00, 02.15, 05.15 Футбол News 06.15, 14.10 Footbrazil 06.40 Смешинки 06.55 Чемпионат Франции. Обзор тура 08.00 Ньюкасл-Тоттенхэм. Чемпионат Англии 09.50, 16.45, 20.50 Топ-матч 10.00 Байер-Кайзерслаутерн. Кубок Германии 12.00, 14.40, 18.55 Истории чемпионата Англии, 9 с. 12.10 Наполи-Рома. 1/2 финала. Кубок Италии 14.45 Вест Бромвич-Челси. Чемпионат Англии 16.55 Гамбург-Бавария. Кубок Германии 19.00 Реал-Вильяреал. Чемпионат Испании 21.00 Арсенал-МЮ. Чемпио-

06.00 «Такая спортивная жизнь. Анна Безсонова» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 07.00, 05.00 «Утреннее эспрессо» 09.00 Испытав победу 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Рихард Зорге и его жена 12.45 «Алло, адвокат!» 13.15 «Дневник для родителей» 14.00 Продавцы чудес 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Гении от природы 17.45 «Социальный статус: ваши права и льготы» 19.00 В гостях у Д. Гордона. Сергей Капица, ч.1 20.00 Вечный огонь славы 21.35 Один день А. Солженицына 22.45 Египет: тайны пирамид 00.35 Х/ф «Сладкий трепет» 02.10 Х/ф «Тело и душа 2» 03.45 Амурные мелодии 04.00 Памяти Клары Лучко 04.30 Памяти Анны Самохиной

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Кто в доме хозяин» 08.25 М/ф 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 15.00, 19.10 «Орел и решка» 17.15, 21.00 «Рассмеши комика» 18.10 «Званый ужин» 22.00 «Большая разница» 23.00 «УсоЛапоХвост» 00.30 Т/с «Отчаянные домохозяйки» 01.10 «Ночная жизнь»

нат Англии 23.00 Чемпионат Англии. Обзор тура 00.25 Айнтрахт (Ф)-Боруссия (Д). Кубок Германии 02.30 Чемпионат Аргентины. Обзор тура 03.25 Чемпионат Аргентины

07.00, 14.25, 17.50 Д/ф «Скрытые угрозы викторианской эпохи» 08.05, 02.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 01.00, 03.50 Д/с «Вторая мировая в цвете» 10.00, 15.35, 19.00 Д/с «Знакомство с древним Римом» 11.10 Д/с «Тайны прошлого» 12.10, 12.45 Д/с «По следам Ганнибала» 13.15 Д/с «Великое железнодорожное путешествие по Европе» 16.45, 00.00 Д/с «Музейные тайны» 20.00, 06.00 Д/с «Клетка» 21.00 Д/с «История науки» 22.10 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 23.00, 03.00 Д/с «Секретные операции» 04.50 Д/с «Лондонская больница»

09.30, 20.00 Вот это да! 10.00 Снукер 11.00 Дартс. BDO Оупен 12.55, 14.55, 16.55, 19.55 Сочи экспресс. Журнал 13.00, 17.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. МаттерсбургХафнарфьордур 14.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. Копенгаген-Брейдаблик 15.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. Мидтьюланд-Спартак Москва 16.00, 00.00 ЧМ. Женщины. Отборочный матч. Голландия-Бельгия 17.45, 01.00 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. КопенгагенСпартак Москва 20.30 ПасСпорт. Журнал 20.45, 23.25 Совершенство в спорте. Журнал 21.00, 23.30, 02.00 Сочи давай. Журнал 21.30 Бокс. Бойцовский клуб. Журнал. (16+)


Телепрограма 06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 15.00, 03.20 Новости 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Доброе утро, Украина! 06.35, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.45, 08.20 Гость студии 07.20 Тема дня 07.25, 07.40 Страна on-line 07.30 Эра бизнеса 07.50 Быстрый завтрак 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.00, 21.40, 05.30 Итоги дня 09.30 Украинская песня 10.20 Олимпийские игры. Горнолыжный спорт. Суперкомбинация. Скоростной спуск (муж.) 11.55 Олимпийские игры. Лыжные гонки. (муж., 15 км) 13.55 Олимпийские игры. Горнолыжный спорт. Суперкомбинация. Слалом (муж.) 15.10, 05.50 Деловой мир. Агросектор 15.15 Как это? 15.50, 23.20 Биатлон 17.55 Олимпийские игры. Фигурное катание. Мужчины, произвольная программа 18.50 Олимпийские игры. Скелетон (жен.) 19.50 Олимпийские игры. Фристайл. Акробатика (жен.) 20.45 Олимпийские игры. Фигурное катание. Мужчины, произвольная программа-окончание 22.00 Деловой мир 22.05 Олимпийская студия. Итоги дня

22.55 Тройка, Кено, Секунда удачи 23.00 Итоги 00.40 На слуху 01.00 От первого лица 01.20 Хит-парад «Национальная двадцатка» 02.30 Д/ф «Кейп-Код: пора клюквы» 03.30 Свет 03.50 Т/с «Дни льва»

18.05 «Касается каждого» 20.00 «Подробности» 20.30, 04.05 Т/с «Мосгаз» 01.25 Х/ф «Любовь и прочие неприятности» 02.55 «Подробности»»Время»

05.20 «Служба розыска детей» 05.25, 08.45, 12.45 «Факты» 05.50 Свитанок 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 06.55, 16.50 Т/с «Литейный, 19.30, 05.10 «ТСН» 4» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак 09.15, 19.20 Чрезвычайные с 1+1» новости 08.05 «Экономическая 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорправда» ская проверка» 09.05, 17.10 Т/с «Аси» 13.45 Анекдоты по10.45 Х/ф «Пенелопа» украински 12.40, 13.40, 14.40, 02.15, 14.10, 20.05 Т/с «Чужой 03.05, 03.55 Т/с «Next 3» район» 15.40 Х/ф «Сваты 3» 18.45 Факты. Вечер 16.45, 04.45 «ТСН. Особое» 22.40 Х/ф «Глаза дракона» 20.15 «Вечерний Киев» 00.30 Х/ф «Шесть пуль» 22.05 «Тина Кароль. Сила 02.20 Т/с «Доставить любой любви и голоса» ценой» 00.10 Х/ф «Игры дьявола» 03.05 Т/с «Воспоминания о прошлом» 03.45 Стоп-10 05.30 Т/с «Улицы разбитых фонарей 13» 06.15, 19.05 Т/с «Пока станица спит» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00 Новости 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.10 Т/с «Сильнее судьбы» 11.05, 12.25, 03.25 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.20 «Судебные дела» 15.10 «Семейный суд» 16.05 Т/с «Тайны следствия 13» 18.00 «Новости»

05.05 «Чужие ошибки. Беатриче хочет мести» 05.45 Х/ф «Человек-амфибия» 07.20, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.00 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 20.05, 22.25 Х/ф «Дом малютки» 00.15 Х/ф «Аэлита, не приставай к мужчинам» 01.55 Х/ф «Нежданно-не-

чужой» 15.00, 23.30 «Городские легенды» 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Первые штаты Америки» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 02.00 Х/ф «Бег от смерти»

П’ятниця, 14 лютого гаданно» 03.15 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.50, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.10, 18.30 Чемпіон 05.25 Гастролер 05.45 Моя колекція 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 Ескулап 06.45 Без проблем? 07.20, 19.20 Вечірній променад 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Серед тижня 15.30, 19.35 Невідомий Чернігів 18.05 Меломан 18.45 Дорога до храму

04.50 «Служба розыска детей» 04.55 Педан-Притула Шоу 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15, 13.10 М/с «Черепашки-ниндзя» 06.35, 13.30 М/с «Губка Боб» 07.00, 07.35 Подъем 08.00 Т/с «Дневник доктора Зайцевой» 08.55, 17.10 Т/с «Не родись красивой» 09.45, 18.00, 20.15 Т/с «Воронины» 15.25 Т/с «Друзья» 16.10 Т/с «Папины дочки» 19.00, 01.05 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.40 Х/ф «День Святого Валентина» 01.10 Х/ф «Горничная из

04.00, 10.00, 16.00, 23.30 «Голубой огонек». Лучшее. (12+) 04.30 «Очевидное-невероятное»(16+) 05.30 Х/ф «По данным уголовного розыска» 06.40 Года Чаплина. «Двадцать минут любви»(6+) 06.50, 19.05 «Эта неделя в истории»(16+) 07.20, 07.50, 13.25, 13.55 «Дуракам везет 3»(16+) 04.00 «НТВ утром» 08.20 Года Чаплина. «Веселя06.10 «Дикий мир. Экспедищий газ»(6+) ция Тимофея Баженова» 08.35 Х/ф «История моей 07.05 Т/с «Рублевка.Live». глупости» «Александр» 10.30 «Мисс этикетка»из 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 цикла «В мире бизне«Сегодня» са»(16+) 08.25 «Очная ставка» 11.00 Х/ф «Все наоборот» 09.30 Спасатели 12.10 «50 х 50», ч.1. (12+) 10.05 Т/с «Улицы разбитых 14.25 Х/ф «Загадочный фонарей 9». «Первая пассажир» любовь» 16.30 Х/ф «Мегрэ и старая 11.35 «До суда» дама», ч.1. (12+) 12.35 Суд присяжных 17.50 Х/ф «Мегрэ и старая 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвыдама», ч.2. (12+) чайное происшествие 19.35 Года Чаплина. «При14.30 «Суд присяжных. Оконтворщик»(6+) 05.45 М/ф чательный вердикт» 19.45, 01.30 «Тема»(16+) 09.40 Х/ф «Влюблен по соб- 15.40 «Дело врачей» 20.25 Х/ф «Новые амазонки» ственному желанию» 17.35 «Прокурорская про22.00 «Вокруг смеха»(12+) 11.15, 18.55 «Шутка за верка» 00.00 И. Олейников и Ю. шуткой» 18.50 «Говорим и показыСтоянов «Специально 12.25, 17.10 Т/с «Клон» ваем» по вашему заказу»(16+) 14.10, 20.05 Т/с «Дорогой 19.45 Т/с «Криминальное 00.30 «50 х 50», ч.10. (12+) мой человек» видео 2». «Генеральная 02.10 Х/ф «Эмигрант» 16.00 Х/ф «Красиво жить не уборка» запретишь» 23.40 «Исповедь» 21.55 Х/ф «Батальоны просят 00.55 «Школа злословия» огня» 01.40 Т/с «Гончие 2». «До 04.00 Х/ф «Франкенштейн» 23.10 Х/ф «Опекун» первой крови» 06.10 Х/ф «Неприкасаемые» 00.40 Х/ф «Главный кон04.00, 07.00, 10.00, 14.00 08.00 Х/ф «Ларри Краун» структор» Новости 09.55 Х/ф «Леди» 02.50 Х/ф «Униженные и 04.05, 07.15 Телеканал 12.15 Х/ф «Слежка» оскорбленные» «Олимпийское утро на 06.00 Х/ф «Семеро смелых» 14.00 Х/ф «Долгая помолвка» 04.30 Киноляпы Первом» 08.00 Х/ф «Замок» 16.10 Х/ф «Любовь с уведом07.50 «Доброго здоровьица!» 10.00 Х/ф «Уникум» лением» 08.40 «Жить здорово!» 12.00 Х/ф «Каждый вечер 18.00 Х/ф «Сладкий ноябрь» 09.40, 13.40 «Истина где-то после работы» 20.10 Х/ф «Дом у озера» рядом» 13.30 Т/с «Война на запад22.00 Х/ф «Сердцеед» 10.15 «Контрольная закупка» 06.00 «Особое мнение». «Экономические ном направлении» 23.50 Х/ф «Разум и чувства» 10.45 «Модный приговор» новости» 15.00 Х/ф «Отцы и деды» 02.20 Х/ф «Больше, чем 11.50 Т/с «След» 07.00 М/ф «Котенок по 16.30 Х/ф «Я буду ждать...» друг» 12.30 «Понять. Простить» имени Гав», «Бибигон», 18.00 Х/ф «Круг» 13.00 «Время обедать!» «Козленок, который 20.00 Х/ф «Впервые за14.15 «Они и мы» считал до десяти», мужем» 15.10 «В наше время» «Баранкин, будь чело22.00 Х/ф «Сыскное бюро 16.00 Вечерние Новости 05.00 Х/ф «Белое платье» веком!» «Феликс» 16.15 «Энциклопедия зимней 07.00 Х/ф «Одноклассники» 08.00 «Вечерние Новости из 00.00 Х/ф «Однолюбы» Олимпиады» Америки» 01.30 Т/с «Россия молодая» 09.00 Х/ф «Новогодний 16.50 «Жди меня» брак» 09.00, 17.00 Т/с «Сонька 03.00 Х/ф «Тростинка на 17.50 «Поле чудес» 11.00 Х/ф «Сошедшие с золотая ручка» ветру»1 с. 19.00 «Время» небес» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Бра- 04.30 Х/ф «Тростинка на 19.15 «Пусть говорят» 13.00 Х/ф «Васильки для тья Карамазовы» ветру»2 с. 20.35 Х/ф «Ширли-Мырли» Василисы» 11.00 Х/ф «Все наоборот» 23.15 «Вечерний Ургант» 15.00 Х/ф «Домработница» 13.00, 18.00 Т/с «Цвет 23.50 Х/ф «31 июня» 17.00 Х/ф «Майский дождь» пламени» 02.10 Х/ф «Хоккеисты» 19.00 Х/ф «Будь со мной» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Свой06.00 «Настроение» 08.15, 17.00 «Доктор И...» 08.45, 17.50, 05.30 М/с «Золушка» 09.10, 15.20 Д/ф «Месть саркофага» 09.50, 00.40 Д/с «Дом на Котельниках» 10.15 «Приглашает Б. Ноткин». М. Матвеев 10.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Любовница» 11.30, 14.30, 17.30, 22.45 События 11.50 Х/ф «Пропавшая грамота» 13.00 «АБВГДейка» 13.25 М/ф «Допрыгни до облачка» 13.35, 03.20 Временно доступен. В. Мединский 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 16.05 М/с «Волк Альберто» 16.20, 02.20 Д/ф «Раба любви Елена Соловей» 18.15 Д/ф «Пять историй про любовь» 18.55 М/ф «Рождественская сказка» 19.10, 01.30 «Право голоса» 20.20 Х/ф «Беспечные близнецы» 23.10 «Добрый вечер, Москва!» 01.05 «Спешите видеть!» 04.15 Д/ф «Большие деньги. Соблазн и проклятье»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.45 Вести-Москва 09.50 «Нинель Мышкова. До и после «Гадюки» 10.50 Д/с «Завтра не умрет никогда». «Битва за жизнь» 11.25 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 «Женское счастье» 15.30 «Вся Россия» 15.45, 02.25 «Особый случай» 16.40 Т/с «Ликвидация» 18.55 «Прямой эфир» 20.05 Д/ф «Афган» 21.55 Х/ф «Кандагар» 23.55 Х/ф «Девушка в приличную семью»

13

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

15.00 Т/с «Оса» 16.00 Критическая точка 18.00 Т/с «Сашка» 19.20, 04.00 «Говорит Украина» 22.00, 03.30 События дня 23.20 История криминалистики 00.20 Т/с «Контригра» 02.00 Т/с «Камелот» 05.25 Серебряный апельсин

новостей 07.15, 08.15, 08.35, 19.45, 22.40, 03.15, 06.15 Хроника дня 07.20 Время экономики 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 06.00 Время. Итоги дня 16.35 Лесной патруль 17.35 Не первый взгляд 18.35 Реальный сектор 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ВремяТайм 22.10 Особый взгляд 00.35 Тема/Хроника недели 02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

12.45 «Социальный статус: ваши права и льготы» 13.20 «Цивилизация Incognita» 14.00 Египет: тайны пирамид 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Д/с «Акулы Гордона» 17.50 «Алло, адвокат!» 19.00 В гостях у Д. Гордона. Сергей Капица, ч.2 20.00 Давид Ойстрах. Портрет скрипача 21.35 Ефим Шифрин. «Человек-костюм» 22.45 Пирамиды смерти 00.30 «Выходной, после полуночи» 01.25 Х/ф «Философия будуара Маркиза де Сада» 02.40 Х/ф «Первые 9 1/2 недель» 04.00 Памяти Бориса Иванова 04.30 Памяти Михаила Глузского

(16+) 09.10 Как устроена Вселенная: Луны. (16+) 10.05 Битва за недвижимость: За закрытыми дверьми. (16+) 10.35 Битва за недвижимость: Можно обжечь03.00 Х/ф «Кабельщик» ся. (16+) 04.50, 14.45 Х/ф «Город на 11.00 Золото джунглей: Погранице» бег к границе. (16+) 07.00 Х/ф «Прошлое» 13.00, 01.00 Настоящие 04.05, 20.00 «Панорама» 09.00 Х/ф «Час пик 3» аферисты, ч.9. (16+) 04.45, 15.55 Д/ф «Зямля 11.00 Х/ф «Тайник» 13.30, 01.25 Настоящие беларуская» 12.45 Х/ф «Викинги» аферисты, ч.10. (16+) 05.00, 06.20, 07.15 «Доброе 17.00 Х/ф «Эксперимент» 15.00, 03.15 Автомобильные утро, Беларусь!»(6+) 19.00 Х/ф «Мальчик в торги в Техасе: Колби 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, коробке» побеждает. (16+) 14.00, 18.00, 00.45 21.00 Х/ф «Поля» 16.00 Махинаторы: Mini Новости Moke. (16+) 06.05, 07.05, 14.25 «Деловая 17.00 Эд Стаффорд: как выжизнь»(12+) жить на необитаемом 06.10, 07.10 «Зона Х»(12+) острове. (16+) 06.00 М/ф 08.10 Х/ф «Ласточкино 18.00, 04.10 Как это сдела07.00, 16.30 Т/с «Солдаты 15» гнездо» но?: Аккумуляторы/ 09.00, 18.30 «Новости 2+2» 09.10 «Судьба гигантов»(12+) Шоколад/Зубные щетки. 09.30 Х/ф «Противостоя09.40 «Кошелек и (16+) ние», ч.4 жизнь»(12+) 18.30 Как это устроено?, 11.00 Х/ф «Противостоя10.05 «Белорусское времечч.10. (16+) ние», ч.5 ко»(12+) 19.00, 02.20 Кладоискатели 12.10 Х/ф «Противостоя11.10, 18.45 Т/с «Исцеление Америки: Бомбочка. ние», ч.6 любовью» (16+) 13.20 «Новое Безумное 12.05 «Обратный от19.30, 02.50 Кладоискатели видео по-украински» счет»(12+) Америки: Ледяное 15.00 «Облом UA» 12.30 «У рэху мен твайзолото. (16+) 19.00 Т/с «Мужской сезон. го»(12+) 20.00 Системы управления: Бархатная революция» 12.40 «Выше крыши»(12+) UPS, Луисвилл в Кентук23.15 Х/ф «Слепота» 13.10, 21.25 Т/с «Затмение» ки. (16+) 01.20 Х/ф «Паника» 14.15 Новости региона. (12+) 21.00 Чудеса Солнечной си02.50 Х/ф «Двойник» 14.30 «Сфера интерестемы: «Тонкая голубая сов»(12+) линия»(16+) 14.45 Х/ф «Время для раз22.00 Переломный момент, мышлений» ч.4. (16+) 16.10, 01.50 «Музыкальная 23.00, 04.40 Что было даль04.00, 00.00 Д/ф «Кругосветмельница»(6+) ше?, ч.3. (16+) ное сафари» 17.05 Х/ф «Мистические 23.30, 05.05 Что было даль05.00, 05.30 Д/ф «Новорожистории» ше?, ч.4. (16+) денные в зоопарке» 18.20 «Тайны след00.00 Top Gear, ч.12. (16+) 06.00, 06.30 Д/ф «Дневники ствия»(12+) 01.55 Молниеносные катагепарда» 19.35, 00.25 строфы, ч.37. (16+) 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда «БеларусьLife»(12+) 05.35 Пятая передача, ч.3. дикой природы» 20.45 «Наши»(6+) (16+) 07.55 Д/ф «Заповедник 21.00, 02.45 Итоги недели Анны» 22.10, 03.10 «Репортер»(12+) 08.25, 08.55, 16.35, 17.00 Д/ф 22.50 Х/ф «Васильки для «Страна львов» Василисы» 06.00, 07.50, 00.35, 02.40, 09.20, 13.55 Д/ф «Природа 01.05 «Мистические исто04.45 Футбол News Британии» рии»(12+) 06.15, 17.25, 00.05 Futbol 10.15, 14.45 Д/ф «Животные Mundial 24/7» 06.45, 09.50, 17.05, 20.35 11.05, 11.30, 15.40, 16.05 Д/ф Топ-матч «Харнас-убежище для 06.00 В погоне за классикой: 06.50 Чемпионат Испании. диких животных» Таинственная находка. Обзор тура 13.00, 17.30 Д/ф «Ягуар» (16+) 08.00 Севилья-Барселона. 18.20 Д/ф «Дикая природа 06.25 В погоне за классикой: Чемпионат Испании Европы» Hudson Hornet. (16+) 10.00 Арсенал-МЮ. Чемпио19.15 Д/ф «Райские птицы» нат Англии 20.10 Д/ф «Уникальная при- 06.55, 14.00 Парни с Юкона: Затор. (16+) 12.00, 15.00, 00.00 Истории рода Новой Зеландии» 07.50 Как это сделано?: чемпионата Англии, 21.05 Д/ф «Царство расДеньги/Обувь. (16+) 10 с. тений» 08.15 Золотая лихорадка: 12.10 Чемпионат Бразилии. 22.00 Д/ф «Приключения в Гранаты или золото. Обзор тура Серенгети»

12.40, 00.50 Гамбург-Бавария. Кубок Германии 14.30 Footbrazil 15.05 Наполи-Рома. 1/2 финала. Кубок Италии 18.00 Мир Премьер-лиги 18.35 Ньюкасл-Тоттенхэм. Чемпионат Англии 20.50 Чемпионат Испании. Предисловие к туру 21.25 Майнц-Ганновер. Чемпионат Германии 23.30 Чемпионат Италии. Предисловие к туру 02.55 Милан-Болонья. Чемпионат Италии 05.00 Смешинки

Манхеттена» 03.05, 03.20, 03.40 Зона ночи 03.10 Потерянный рай 03.30 Птицы гнезда Марии 03.35 Под знаком беды 03.50 Медицина Киевской Руси 04.00 Слово и зелье 04.10 Мир Юрия Дрогобича 04.20 Благотворительная медицина 04.30, 04.40 Зона ночи. Культура 04.35 Екатерина Билокур. Послание

05.20, 14.50, 17.00 Т/с «Грязная работа» 08.30, 16.45, 19.00 «Свидетель» 06.00 Приколы на перемене 09.00 Т/с «Улицы разбитых 06.30, 08.20 М/с «Черепашки фонарей 3» мутанты ниндзя» 12.50 Т/с «Улицы разбитых 07.20 М/с «Лалалупси» фонарей 10» 07.45 Мультик с Лунтиком 19.30 Х/ф «Мертвые души» 09.20 Ералаш 21.30 Х/ф «Патриот» 09.55 Одна за всех 00.30 Х/ф «Последний 12.20 Т/с «Ксена-принцессазамок» воин» 02.40 Т/с «Следствие ведет 15.00 Даешь молодежь! Да Винчи» 16.00 Икона стиля 04.10 «Случайный свиде17.10 Пол царства за любовь тель» 18.05 Рассмеши комика 19.00 Барышня-крестьянка 20.00 Х/ф «Джунгли» 21.45 Супердискотека 90-х 01.20 Т/с «Закрытая школа» 06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 02.05 Т/с «Кремлевские 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, курсанты» 18.30, 22.30, 00.30, 01.30, 03.35 С ночи до утра 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 00.15, 02.35, 03.35 06.00 Дорожный патруль Бизнес-время 07.00, 09.00, 17.00, 19.00 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, События 04.35 Местное время 07.10 Утро с Украиной 06.55, 08.50, 00.55 Обзор 09.10, 13.50, 17.20, 22.30 Т/с прессы «След» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 10.00, 21.00 Т/с «Горюнов» 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 11.50 Т/с «Катя. Продол15.00, 16.00, 17.00, 18.00, жение» 22.00, 01.00 Время

20.30 Х/ф «Качели» 22.10 Х/ф «На ощупь» 00.30 Х/ф «Стиляги» 03.00 Х/ф «Атомный Иван»

23.00 Д/ф «Дикие, но симпатичные-слоненок и его лучший друг» 01.00, 03.00 Д/ф «Дикий Уэльс» 02.00 Д/ф «Чешуйчатый крохаль-последний герой ледникового периода»

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Кто в доме хозяин» 08.25 М/ф 10.00 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 06.00 «Такая спортивная 15.00, 19.10 «Орел и решка» жизнь. Виктор Пе17.15, 22.20 «Рассмеши тренко» комика» 06.30, 08.30, 15.00, 21.00, 18.10 «Званый ужин» 18.30 Служба новостей 20.10 «КВН-2013» «Социальный пульс» 23.20 «УсоЛапоХвост» 06.55, 18.50, 22.40 «Экономи- 00.30 Т/с «Отчаянные доческий пульс» мохозяйки» 07.00, 05.00 «Утреннее 01.10 «Ночная жизнь» эспрессо» 09.00 Вечный огонь славы 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Один день А. Солженицына

07.00, 14.00, 18.00 Д/ф «Влюбленные в Джейн Остин» 08.05, 15.00, 02.00 Д/с «Команда времени XX» 09.00, 01.00, 03.50 Д/с «Вторая мировая в цвете» 10.00, 16.00 Д/с «Знакомство с древним Римом» 11.05 Д/с «Клетка» 12.00 Д/с «История науки» 13.00 Д/с «Воссоздавая историю» 17.10, 00.00, 22.00 Д/с «Музейные тайны» 19.00 Д/ф «Рыцари замка Маргат» 20.05 Д/с «Ферма во времена Тюдоров» 21.00 Д/с «Тайны прошлого» 23.00, 03.00 Д/с «Секретные операции» 04.50 Д/ф «Давид и картина смерть Марата» 05.50 Д/с «Великое железнодорожное путешествие по Европе»

09.30, 10.00, 13.00, 14.00, 14.30, 17.00, 17.15, 17.45, 00.15, 01.15, 01.30 Вот это да! 11.00, 15.00, 18.15 ЧМ. Женщины. Отборочный матч.Голландия-Бельгия 12.00, 16.00, 19.30 Футбол. Атлантический Кубок Португалии. КопенгагенСпартак Москва 12.55, 14.55, 16.55, 19.25 Сочи экспресс. Журнал 20.55, 00.00 Совершенство спорта. Журнал 21.00, 23.30, 00.45, 02.00 Сочи давай. Журнал 21.30 Бокс. Салам-Петкович. (16+) 00.10 ПасСпорт. Журнал

WWW.VID.CN.UA


14

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Субота, 15 лютого

06.00 Итоги 06.15 Фильм-концерт «А. Буйнов. Мужчина на сцене и в жизни» 07.50 Смех с доставкой на дом 08.30 Барышня и кулинар 09.05 Армия 09.10 Православный вестник 09.40 Главный аргумент 10.00 Олимпийские игры. Горнолыжный спорт. Супер-гигант (жен.) 11.50 Олимпийские игры. Лыжные гонки. Эстафета (жен., 4х5 км) 13.35 Олимпийские игры. Шорт-трек (муж., жен.) 15.05 Украинский акцент 15.35 Как Ваше здоровье? 16.35 Без цензуры 17.00 Олимпийские игры. Конькобежный спорт (муж., 1500 м) 18.15 Олимпийские игры. Скелетон (муж.) 19.25 Олимпийские игры. Прыжки на лыжах с трамплина (муж.) 21.00, 01.20 Итоги дня 21.25 Олимпийская студия. Итоги дня 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Тройка, Кено 23.00 Завтра. PRO 23.35 Олимпийские зимние игры. Лыжные гонки. Эстафета. Женщины 01.45 Мир вокруг нас 02.00 «Потомки»с Н. Рыбчинской и К. Гнатенко 02.50 Околица 03.15 Взрослые игры 04.05 Т/с «Дни льва»

06.10 «Светская жизнь» 07.00 «Кто там?» 08.05, 08.30 М/с «КорольЛев. Тимон и Пумба» 08.50 М/ф «Энгри бердс» 08.55 «Маша и медведь» 09.35, 19.30 «ТСН» 10.20, 11.25, 12.30, 13.35 Х/ф «Сваты 3» 14.40 «Вечерний Киев2013» 16.30, 20.00 «Вечерний квартал» 18.30 «Рассмеши комика 4» 22.10, 03.25 Х/ф «ПерлХарбор» 01.45 Х/ф «Коломбиана»

06.15 Т/с «Мосгаз» 08.30 «Школа доктора Комаровского» 09.20 Х/ф «Одиноким предоставляется общежитие» 11.00, 01.25 Т/с «Возвращение Мухтара 2» 12.15 Х/ф «Терапия любовью» 14.15, 02.40 Т/с «Моя новая жизнь» 18.05, 20.30 Т/с «Человеческий фактор» 20.00 «Подробности» 22.25 Х/ф «Четвертый пассажир» 00.10 Д/ф «Тайна королевского батальона» 02.10 «Подробности»»Время»

04.35 «Факты»

06.00, 00.30 Х/ф «Дубровский» 07.10 М/с «Небесные танцоры» 08.35 «АБВГДейка» 09.10 «Православная энциклопедия» 09.40 «Русский вопрос» 10.15 «Тайны нашего кино. «Любить по-русски» 10.45 Неочевидное-вероятное. «Повелитель интеллекта» 11.30, 14.40, 00.15 События 11.45 Павел Чухрай «Сто вопросов взрослому» 12.25, 05.30 М/ф «Цыпленок в клеточку», «Первая зима», «Допрыгни до облачка» 12.50 Х/ф «Хочу Вашего мужа» 14.00 Д/ф «Сергей Никоненко. О, счастливчик!» 14.55, 01.45 Таланты и поклонники. Л. Гурченко 16.10 Х/ф «Пропавшая грамота» 17.25 Д/ф «Последняя весна Николая Еременко» 18.00, 04.00 Т/с «Время любить» 19.30 «Давно не виделись!» 21.00 «Постскриптум» 21.50 Е. Чайковская «Жена. История любви» 23.00 Д/ф «Фальшак» 03.00 Клуб юмора

04.00 Х/ф «Путь домой» 05.30, 06.15 Х/ф «Девушка в приличную семью» 06.00, 09.00, 12.00 Вести 07.45 «Пряничный домик» 08.15 «Субботник» 09.10, 12.20 Вести-Москва 09.25 «Ну, Котеночкин, погоди!» 10.35 Х/ф «Миг удачи» 12.30 «Честный детектив» 13.00 Х/ф «Фродя» 16.45 «Субботний вечер» 18.00 Вести в субботу 18.55 Х/ф «Серьезные отношения» 22.40 Х/ф «Жена Штирлица» 00.35 Х/ф «Ключ от спальни» 03.05 «Комната смеха»

04.00, 08.00, 10.00 Новости 04.10 Х/ф «А если это любовь?» 05.45 «Играй, гармонь любимая!» 06.25 «Смешарики. Новые приключения» 06.50 «Умницы и умники» 07.40 «Слово пастыря» 08.15 «Смак» 08.55 «Николай Еременко. Ищите женщину» 10.10 Х/ф «Пираты ХХ века» 11.40 «Ералаш» 12.00 Х/ф «Ширли-Мырли» 14.50 «Повтори!» 17.00 Вечерние Новости 17.10 Х/ф «Берегись автомобиля» 19.00 «Время» 19.30 «Сегодня вечером» 21.15 Х/ф «1+1» 23.20 Д/ф «Джордж Харрисон: Жизнь в материальном мире», ч.2 01.20 «Тихий дом» 01.50 Х/ф «Два голоса» 02.55 Х/ф «Футбол нашего детства»

06.00 Х/ф «Марка страны Гонделупы» 07.00 М/ф «Котенок по имени Гав», «Храбрый заяц», «Слоненок-турист», «Подарок для самого слабого» 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00 М/ф «За щелчок», «Храбрец-удалец», «Потерялась птица в небе», «Охотник до сказок», «Лев и заяц», «Как мужья жен проучили» 10.00, 01.00 Х/ф «Встреча в конце зимы» 11.30 «Живое слово» 12.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером» 13.00, 00.30 «Артнавигатор» 13.30, 19.30 «Русский акцент»с Е. Мещеряковой. «Лошадиное счастье» 14.00 «Удиви меня» 15.30 Х/ф «Соблазн» 17.00 «Эхо недели»

05.45 М/ф 10.00 Х/ф «Лев Гурыч Синичкин» 11.20 «Шутка за шуткой» 12.30 Т/с «Красное и черное» 18.35 Х/ф «Потоп» 23.50 Т/с «Российская империя. Начало» 02.50 Х/ф «Портрет с дождем» 04.20 Х/ф «Марианна» 05.30 Киноляпы

WWW.VID.CN.UA

05.00 Несекретные файлы 05.05 Свитанок 06.25 Т/с «Чужой район» 08.55 Звезда YouTube 10.05 Дача 10.30, 19.55 Т/с «Апостол» 18.45 Факты. Вечер 19.00 Чрезвычайные новости. Итоги с К. Стогнием 22.40 Х/ф «Викинги против пришельцев» 00.45 Х/ф «Глаза дракона» 02.20 Х/ф «Паранормальное явление» 03.40 Х/ф «Растущая боль»

05.55 Х/ф «Стряпуха» 07.00 «Караоке на Майдане» 07.55 «Едим дома» 09.00 «Все будет вкусно!» 09.55 «Хата на тата» 11.55 Х/ф «Дом малютки» 15.40 Х/ф «Москва слезам не верит» 18.35 Х/ф «Партия для чемпионки» 22.10 Х/ф «Мама напрокат» 23.55 «Детектор лжи 5» 01.10 Х/ф «Человек-амфибия» 02.45 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.50 МультиБульки 05.10 Чемпіон 05.25 Гастролер 05.40 Моя колекція 06.00, 07.00 Факт 06.20 Без проблем?

17.30 «Американский ликбез». «Американские писатели: О. Генри, ч.2 18.00 «Далеко и еще дальше с Михаилом Кожуховым». «Тува» 19.00 «Сейчас в мире» 20.00 «Израиль за неделю» 21.00, 02.30 Х/ф «Дом» 23.30, 05.00 «Человек. Право на вечную жизнь». «Гены»

05.30 «Вы будете смеяться!» 06.00, 08.00, 11.00 «Сегодня» 06.20 Смотр 06.55 Главная дорога 07.25 «Готовим с Алексеем Зиминым» 08.25 Русская начинка 08.55 «Кулинарный поединок» 09.55 Квартирный вопрос 11.25 Александр Журбин. Мелодии на память 12.10 Т/с «Адвокат». «Смерть самурая», «Ход королевы» 14.10 Спасатели 14.25 «Очная ставка» 15.30 «Наши»со Львом Новоженовым» 16.20 Х/ф 17.00 «Центральное телевидение»с В. Такменевым 17.55 «Новые русские сенсации» 18.50 Ты не поверишь! 19.50 Х/ф «Холодное блюдо» 21.45 «Big Love Show 2014» 22.55 Т/с «Ржавчина». «Таможня дает добро» 00.50 «Судебный детектив» 02.00 Т/с «Гончие 2». «Охота на невидимку»

06.00 Х/ф «Круг» 08.00 Х/ф «Впервые замужем» 10.00 Х/ф «Сыскное бюро «Феликс» 12.00 Х/ф «Однолюбы» 13.30, 01.30 Т/с «Россия молодая» 15.00 Х/ф «Тростинка на ветру»1 с. 16.30 Х/ф «Тростинка на ветру»2 с. 18.00 Х/ф «Два воскресенья» 20.00 Х/ф «Афганский излом» 22.30 Х/ф «Свадьба старшего брата» 00.00 Х/ф «Запасной игрок» 03.00 Х/ф «Фантазии Фаря-

06.45 Дорога до храму 07.20 Вечірній променад 07.30, 18.10 Перевтілення 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 За, проти, утримуюсь! 18.25 Невідомий Чернігів 18.40 Сімейна кухня 19.05 Меломан 19.25 Ескулап

06.45 М/с «Назад в будущее» 08.10 М/с «Том и Джерри» 09.50 Файна Юкрайна 11.55 Уральские пельмени 14.35 Т/с «Воронины» 18.00 Х/ф «Свадебный переполох» 20.05 Х/ф «Если свекровьмонстр» 22.05 Х/ф «Горничная из Манхеттена» 00.05 Уже который день 01.05 Х/ф «V значит Вендетта» 03.20, 04.20 Зона ночи 03.25 Семеренко 04.25 Мой адрес-Соловки. Не ударьте женщину даже цветком 04.40 Ангел-демон 04.55 Дуэль 05.05, 05.30 Зона ночи. Культура 05.10 Усмешник

06.00 М/ф «Как казаки...» 07.30 М/с «Белка и Стрелка. Озорная семейка» 07.55 Баклушница

тьева»1 с. 04.30 Х/ф «Фантазии Фарятьева»2 с.

04.00, 10.00, 17.30, 23.00 «Голубой огонек». Лучшее. (12+) 04.30 «Мисс этикетка»из цикла «В мире бизнеса»(16+) 05.00 Х/ф «Все наоборот» 06.10 «50 х 50», ч.1. (12+) 07.25, 07.55 «Дуракам везет 3»(16+) 08.25 Х/ф «Загадочный пассажир» 10.30 Х/ф «Мегрэ и старая дама», ч.1. (12+) 11.50 Х/ф «Мегрэ и старая дама», ч.2. (12+) 13.05 «Эта неделя в истории»(16+) 13.35 Года Чаплина. «Притворщик»(6+) 13.45, 19.30, 01.35 «Тема»(16+) 14.25 Х/ф «Новые амазонки» 16.00 «Вокруг смеха»(12+) 18.00 И. Олейников и Ю. Стоянов «Специально по вашему заказу»(16+) 18.30 «50 х 50», ч.10. (12+) 20.10 Х/ф «Эмигрант» 22.00 Поет М. Магомаев. (6+) 23.30 Х/ф «Шестой» 00.50 «Лучшие из лучших». Парад звезд. (16+) 02.15 Х/ф «Нежный полицейский»

04.00 Х/ф «Сердцеед» 05.50 Х/ф «Власть страха» 07.50 Х/ф «Дом у озера» 09.35 Х/ф «Сладкий ноябрь» 11.40 Х/ф «Долгая помолвка» 14.00 Х/ф «С глаз-долой, из чарта-вон!» 15.45 Х/ф «Любовь» 18.00 Х/ф «Разум и чувства» 20.25 Х/ф «Глубокое синее море» 22.05 Х/ф «Джерри Магуайер» 00.25 Х/ф «Дневник памяти» 02.30 Х/ф «Забытое»

05.00 Х/ф «Домработница» 07.00 Х/ф «Девушка и смерть»

08.30 М/с «Смешарики. Пин-код» 09.00 Мультик с Лунтиком 09.40 М/с «Даша-следопыт» 10.05 М/с «Вперед, Диего, вперед!» 10.35 М/ф «Морская бригада» 12.35 М/ф «Белка и Стрелка. Звездные собаки» 14.15 Осторожно, дети! 14.40 Барышня-крестьянка 16.20 Х/ф «Оптом дешевле 2» 18.15 Х/ф «Джунгли» 20.00 Виталька 21.00 Рассмеши комика 22.55 Т/с «Секс и город» 00.50 Х/ф «Чтец» 02.45 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.30 С ночи до утра

фонарей 3» 11.30 «Вещественное доказательство». Взять Госбанк 12.00 «Главный свидетель» 12.55 «Случайный свидетель» 13.30 «Правда жизни. Профессия артист цирка» 14.00 Х/ф «Патриот» 17.00 Т/с «Тайны следствия 11» 22.30 Т/с «Висяки» 02.10 Х/ф «Последний замок» 04.25 «Вещественное доказательство»

04.55 Т/с «Грязная работа» 08.00 Т/с «Улицы разбитых

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.35, 02.30, 03.30, 04.30, 05.35 Время. Важно 06.35, 18.10, 00.00 Местное время 06.45, 07.10, 08.15, 18.25, 23.45, 00.20, 03.25, 06.20 Время спорта 06.50, 14.50, 18.35, 19.15, 20.20, 22.00, 22.35, 01.15, 03.20, 05.40 Тема/Хроника недели 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 01.00, 02.00, 04.00, 05.00, 06.00 Время новостей 07.15, 12.10, 14.10, 17.10, 19.25 Погода в

09.10 Х/ф «Качели» 11.00 Х/ф «Единственная» 12.50 Х/ф «Стиляги» 15.10 Х/ф «Атомный Иван» 17.00 Х/ф «В Россию за любовью!» 19.00 Х/ф «2 дня» 21.00 Х/ф «Артефакт» 23.00 Х/ф «Отпуск в сентябре» 03.00 Х/ф «Абхазская сказка»

природа Сербии» 21.05 Д/ф «Приключения в Серенгети» 22.00 Д/ф «Терри Пратчетт в борьбе за выживание» 23.00 Д/ф «Амазонка с Брюсом Пэрри» 01.00, 03.00 Д/ф «Дикий Уэльс» 02.00 Д/ф «Дикие лошади Европы»

03.00 Х/ф «Прошлое» 04.50 Х/ф «Мальчик в коробке» 06.35 Х/ф «История рыцаря» 09.00 Х/ф «Викинги» 11.00 Х/ф «Тайна Ордена» 13.00 Х/ф «Атака пауков» 15.00 Х/ф «Эксперимент» 17.00 Х/ф «Лица в толпе» 19.00 Х/ф «Поля» 21.00 Х/ф «Не бойся темноты»

03.55, 20.00 «Панорама» 04.35, 10.15, 02.30 «Наши»(6+) 04.45, 02.45 «Iснасць»(6+) 05.10, 20.40, 00.25 «На том же месте в тот же час»(12+) 06.15 Х/ф «Васильки для Василисы» 07.45 «Слово Митрополита Павла на Сретение Господне»(6+) 08.00, 11.00, 14.00 Новости 08.10, 03.10 Х/ф «Не покидай...»1 с. 09.20 «Автограф»(12+) 09.50 «Белорусская кухня»(6+) 10.30, 16.50 «Доверяй и проверяй»(6+) 11.10, 02.15 «Секрет фирмы»(6+) 11.25 «Здоровье»(6+) 12.05 Д/ф «Путешествие со вкусом» 12.35 «Минск и минчане»(6+) 13.00 «Судьба гигантов»(12+) 13.25 «Коробка передач»(6+) 14.15 Новости региона 14.30, 01.50 «Таможенный союз»(12+) 14.55 «Обратный отсчет»(12+) 15.20, 01.20 «Беларусь 24. События недели»(12+) 15.45 «Вокруг планеты»(12+) 16.25 «Фактор силы»(12+) 17.15, 21.35 Х/ф «Мистические истории» 18.10 «БеларусьLife»(12+) 18.30, 22.55 Х/ф «Двое под одним зонтом» 22.30 «Выше крыши»(12+)

07.00, 19.00, 03.10 События 07.10, 08.10 Т/с «Интерны» 10.00 Один за сто часов 11.00 Дорожный патруль 13.00 Т/с «Своя правда» 17.10, 19.20 Т/с «Не отпускай меня» 21.20 Х/ф «Клуши, или Невероятные приключения русских в Панаме» 23.25 Х/ф «Превратности судьбы» 01.20 Х/ф «Остров» 03.30 Т/с «Контригра» 06.20 Серебряный апельсин

06.00 М/ф 07.00 «Новое Безумное видео по-украински» 08.00 Т/с «Солдаты 15» 10.00 Т/с «Господа офицеры» 18.00 Х/ф «Дубля не будет» 20.00 Х/ф «Одиночка» 22.05 Х/ф «Война» 00.00 Х/ф «Хакеры» 02.00 Х/ф «Лесная песня» 03.30 Х/ф «Иду к тебе»

04.00, 04.30 Д/ф «Заповедник Анны» 05.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 06.00, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 08.30, 20.10 Д/ф «Дикие, но симпатичные-слоненок и его лучший друг» 09.20, 09.45, 10.10, 10.35 Д/ф «Страна львов» 11.05, 12.00 Д/ф «Животные 24/7» 13.00 Д/ф «Царство растений» 13.55, 19.15 Д/ф «Планета Земля» 14.45, 15.45 Д/ф «Ягуар» 16.35 Д/ф «Уникальная природа Новой Зеландии» 17.30 Д/ф «Тигр. Шпион джунглей» 18.25, 00.00 Д/ф «Дикая

06.00, 11.30 Быстрые и громкие: Кадилак «Ржавый таз»/Красотка из Бель-Эр, ч.2. (16+) 06.55, 01.55 Парни с Юкона: Глубокая зима. (16+) 07.50, 02.50 Золото джун-

Украине 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.15, 03.35 Бизнесвремя 07.35 180 градусов 08.10, 13.25, 16.10, 17.25, 00.55 Погода на курортах 08.35 Не первый взгляд 09.10 Мотор 09.35, 04.35 Укравтоконтинент 10.35, 02.15 Новостеметр 11.10 Трансмиссия 11.35 Автопилот-тест 11.45, 23.35 История успеха 12.35 Интеллект.ua 13.10 Драйв 13.35 Вперед, на Олимп! 14.35 Игра судьбы 15.35 Кино с Яниной Соколовой 16.35 Арсенал 17.15 Миграционный вектор 17.35 Феерия странствий 19.35 Машина времени 20.35, 01.40 Кабинеты 21.10, 00.35, 05.15 Большая политика 21.35, 03.00 Окно в Америку 02.35 Лесной патруль 04.15 Реальный сектор 06.15 Обзор прессы

06.00 Х/ф «Идущий в снегах» 07.35 «Будь в курсе!» 08.00 Служба новостей «Социальный пульс» 09.00 Давид Ойстрах. Портрет скрипача 10.00 «Светская хроника» 10.55 Х/ф «Хранитель времени»

13.30 За семь морей 14.00 Пирамиды смерти 15.00, 01.30 Классика жанра 16.50, 05.25 «Ронин» 17.35 «Алло, адвокат!» 18.15, 05.50 «Цивилизация Incognita» 18.30, 05.00 «Социальный пульс выходных» 19.00 Великие династии: Долгоруковы 20.00 Отчет планеты Земля 21.00 Мы помним Мерилин, 1 с. 22.00 Х/ф «Охота Ханта» 00.15 «Выходной, после полуночи» 01.05 Амурные мелодии 03.00 Х/ф «Доказательство» 04.25 Валентина Серова

06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 09.00 М/с «Сказки Ганса Христиана Андерсена» 10.15 М/ф «Спирит: Душа прерий» 11.25 Х/ф «Дорога в Зарахемлу» 13.15 Т/с «Все женщиныведьмы» 15.00 «Орел и решка. СССР» 16.45 Х/ф «Золотой ребенок» 18.20 «Большая разница» 19.20 «Вечерний квартал» 21.40 Т/с «Сверхъестественное» 00.10 Х/ф «Девушка моего лучшего друга» 01.50 Х/ф «Реальная любовь» 04.00 «Ночная жизнь»

глей: Побег к границе. (16+) 09.40 Кладоискатели Америки 2, ч.7. (16+) 10.05 Кладоискатели Америки 2, ч.8. (16+) 10.35 Охотники за складами, ч.3. (16+) 11.00 Охотники за складами, ч.4. (16+) 12.30 Крутой тюнинг-2013: Mustang Fastback 1965 Билла. (16+) 13.30 Махинаторы: пятерка лучших: Выбор зрителей. (16+) 14.30 Убийственные дилеммы, ч.3. (16+) 15.00 Убийственные дилеммы, ч.4. (16+) 15.30, 04.40 Багажные войны: Двуличие. (16+) 16.00, 05.05 Багажные войны: Блестящие стволы. (16+) 16.30 Как это устроено?, ч.6. (16+) 17.00 Золотая лихорадка: Калифорния: Битва за золото. (16+) 18.00 Игра на жизнь: Смирись и борись. (16+) 19.00 Уйти от погони, ч.3. (16+) 20.00 Переломные сражения: Вьетнамская война. (16+) 21.00 Уличные гонки, ч.1. (16+) 22.00 Бойцы: Готов к выходу. (16+) 23.00 Переломный момент, ч.4. (16+) 00.00 Чудеса Солнечной системы: «Тонкая голубая линия»(16+) 01.00 Системы управления: UPS, Луисвилл в Кентукки. (16+) 05.35 Пятая передача: Европа, ч.9. (16+)

Чемпионат Германии 19.10 Ман Сити-Челси. Кубок Англии 21.10 Барселона-Райо Вальекано. Чемпионат Испании 23.25 Сорокаба-ПонтеПрета. Чемпионат Бразилии 01.50 Байер-Шальке. Чемпионат Германии 03.55 Фиорентина-Интер. Чемпионат Италии

06.00, 07.50, 00.15, 01.30, 03.40, 04.45 Футбол News 06.15 Чемпионат Испании. Предисловие к туру 06.45, 23.00 Futbol Mundial 07.15, 12.00, 18.25 Чемпионат Италии. Предисловие к туру 07.45 Смешинки 08.00 Наполи-Рома. 1/2 финала. Кубок Италии 09.50, 19.00 Топ-матч 10.00 Майнц-Ганновер. Чемпионат Германии 12.35 Ньюкасл-Тоттенхэм. Чемпионат Англии 14.30 Милан-Болонья. Чемпионат Италии 16.25 Бавария-Фрайбург.

09.30, 12.45 ЧМ. Женщины. Отборочный матч. Голландия-Бельгия 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 20.05, 20.15, 20.45, 21.30, 22.30, 02.30 Вот это да! 12.40, 15.55, 20.00 Сочи экспресс. Журнал 13.45 Футбол. Женская Бундеслига. ВольфсбургКлоппенбург 16.00, 17.00 Настольный теннис. Кувейт 16.55 Технический перерыв 21.00, 23.30, 02.00 Сочи давай. Журнал 00.00 Бокс. Бойцовский клуб. Журнал. (16+)

07.00 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 08.00, 02.00 Д/с «Команда времени XX» 09.00, 00.00, 20.00, 01.00, 04.00 Д/с «Охотники за мифами» 10.00, 18.00 Д/с «Музейные тайны» 11.00, 21.00 Д/с «Воссоздавая историю» 12.00 Д/с «Тайны прошлого» 13.00, 06.00, 13.30, 06.30 Д/с «По следам Ганнибала» 14.00 Д/с «Клетка» 15.00 Д/с «Знакомство с древним Римом» 16.00 Д/с «История России: откровения» 16.50 Д/с «Древний Египет: жизнь и смерть в Долине Царей» 19.00 Д/с «Путь Махатмы Ганди» 22.00 Д/с «Герои спецназа» 23.00, 03.00 Д/с «Секретные операции» 05.00 Д/ф «Как Франц Лист стал великим композитором»


Телепрограма 06.05 Мир православия 06.35 Смех с доставкой на дом 07.05 Барышня и кулинар 07.30 «Жена» 09.15 Олимпийские игры. Горнолыжный спорт. Супер-гигант (муж.) 11.15 Олимпийские игры. Сноубординг. Сноуборд-кросс (жен.) 12.05 Олимпийские игры. Лыжные гонки. Эстафета (муж., 4х10 км) 14.35 Баскетбол. Чемпионат Украины. Суперлига. БК «Химик»-БК «Донецк» 16.50, 00.25 Биатлон 18.10 Олимпийские игры. Фигурное катание. Танцы, короткая программа 21.00, 01.20 Итоги недели 21.25 Итоги дня 22.45 Мы хотим, чтобы вы знали 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 23.35 Олимпийские зимние игры. Сноубординг. Сноуборд-кросс. Женщины 01.45 Рояль в кустах 02.10 Околица 02.35, 05.45 «Служба розыска детей» 02.40 Взрослые игры 03.30 «Предвечерье» 04.20 «Тайны успеха»с Н. Городенской 04.50 «Вера. Надежда. Любовь»

06.20, 04.05 Х/ф «Там, на не-

06.00, 23.00 Х/ф «Большая жизнь» 07.15 «Марш-бросок» 07.45 Д/ф «Татьяна Окуневская. Качели судьбы» 08.25 Х/ф «Пропавшая грамота» 09.35 «Барышня и кулинар» 10.05 «Добро пожаловать, домой!» 10.45 Неочевидное-вероятное. «Повелитель смерти» 11.30, 00.20 События 11.45 «Депортация» 12.10, 01.55 Х/ф «Беспечные близнецы» 14.30 «Смех с доставкой на дом» 15.10 Московская неделя 15.40 «Приглашает Б. Ноткин». В. Раков 16.05 «Тайны нашего кино. «Любить по-русски» 16.30 Концерт «Легенды виа 70-х и 80-х» 18.00, 04.15 Т/с «Время любить» 19.25 «Хроники московского быта. Сталин и чужие жены» 20.05 Временно доступен. Лев Лещенко 21.00 «В центре событий» 21.50 Х/ф «Хочу Вашего мужа» 00.35 Д/ф «Минздрав предупреждает»

04.00, 08.00, 10.00 Новости 04.10 «Гении и злодеи» 04.35 Х/ф «Право на прыжок» 06.10 «Служу Отчизне!» 06.40 «Смешарики. ПИНкод» 06.55 «Здоровье» 08.10 «Непутевые заметки» 08.35 «Пока все дома» 09.25 «Фазенда» 10.10 «Свадебный переполох» 11.15 Х/ф «Невероятные приключения итальянцев в России» 13.05 «Нонна Гришаева. «Я из Одессы, здрасте!» 14.10 Т/с «Новогодний переполох» 17.55 «Одним росчерком конька» 19.00 «Время» 20.00 «Большая разница ТВ» 21.45 Х/ф «Барханов и его телохранитель» 00.00 Муз/ф «Мы из джаза» 01.30 Х/ф «Сеанс одновременной игры» 02.40 Х/ф «И с Вами снова я...»

ведомых дорожках» 07.40 М/ф 08.10, 08.35 М/с «КорольЛев. Тимон и Пумба» 09.00 «Лото-Забава» 09.55 «ТСН» 10.30 Х/ф «Человек с бульвара Капуцинок» 12.20 «Четыре свадьбы 2» 13.40 «Четыре свадьбы 3» 14.55 Х/ф «Белые розы надежды» 18.30, 20.15 Х/ф «Второй шанс» 19.30 «ТСН-Неделя» 23.15 «Светская жизнь» 00.15 Х/ф «Тезки» 02.25 Х/ф «Коломбиана»

06.00 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 06.40 Х/ф «Четвертый пассажир» 08.35 «Школа доктора Комаровского. Неотложная помощь» 09.15 «Новости» 10.00 «Орел и решка. На краю света» 11.00 Т/с «Возвращение Мухтара 2» 12.00 Т/с «Человеческий фактор» 16.00 Х/ф «Берега любви» 18.00, 21.00 Т/с «Пока живу, люблю» 20.00, 03.15 «Подробности недели» 22.50 Х/ф «Фото на документы» 00.45 Х/ф «Терапия любовью» 02.25 Д/ф «Тайна королевского батальона» 04.00 Х/ф «Одиноким предоставляется общежитие»

05.50 «Факты» 06.05 М/ф «Земля до начало времен» 07.05 Дача 07.40 Мульт личности 08.15 Так$и 08.40 Космонавты 09.15 Звезда YouTube 10.25 Козырная жизнь 10.55 Вам и не снилось! 11.25 Т/с «Лесник» 18.45 Факты недели 19.40 Х/ф «Звездный десант» 22.05 Х/ф «Звездный десант 2. Герой Федерации» 23.45 Х/ф «Звездный десант 3. Мародер» 01.35 Х/ф «Монгол» 03.25 Х/ф «Мистер Мама отряда»

06.15 Х/ф «Старики-разбойники» 07.55 «Едим дома» 08.55 «Все будет вкусно!» 10.45 «Караоке на Майдане» 11.40 Х/ф «Позднее раскаяние» 15.10 Х/ф «Партия для чемпионки» 19.00 «Следствие ведут экстрасенсы» 19.55 «Один за всех» 21.05 Х/ф «Это моя собака» 23.00 Х/ф «Жена по контракту» 00.50 Х/ф «Каждый вечер в 11» 02.15 Ночной эфир

04.00 Погода в місті

21.00 «Удиви меня» 23.00 «Русский акцент»с Е. Мещеряковой. «Лошадиное счастье» 03.50 Х/ф «Серьезные отношения» 06.55 «Сам себе режиссер» 07.40 «Утренняя почта» 08.20 Вести-Москва 09.00, 12.00 Вести 09.15 «Смехопанорама» 09.45 «В мире животных» 10.20 Х/ф «Пока не выпал снег...» 12.20 «Вся Россия» 12.35 «Вода. Новое измерение» 13.50 Х/ф «Жена Штирлица» 15.45 Х/ф «Вернуть Веру» 17.30, 02.20 «Смеяться разрешается» 19.00 Х/ф «Родная кровиночка» 21.00 Вести Недели 22.30 Х/ф «45 секунд» 00.25 Х/ф «Ночной гость»

05.45 М/ф 10.00 Х/ф «Всадник без головы» 11.40 «Шутка за шуткой» 12.50 Х/ф «Потоп» 18.05 Т/с «Красное и черное» 00.05 Т/с «Российская империя. Начало» 03.05 Х/ф «Игра на миллионы» 04.25 Х/ф «След в океане»

06.00, 13.00 «Израиль за неделю» 07.00 М/ф «Джованни, Чиполлино и золотое перышко» 08.00 Х/ф «Марья-искусница» 09.30 «Американский ликбез». «Американские писатели: О. Генри» 10.00 Х/ф «Ижорский батальон» 12.00 «Далеко и еще дальше с Михаилом Кожуховым». «Тува» 14.00 Х/ф «Дом» 16.30 «Городские легенды» 17.00, 22.30 «Американский ликбез». «Американские писатели: О. Генри, ч.2 17.30 «Русский акцент»с Е. Масловым. «Уоллстрит» 18.00 «Человек. Право на вечную жизнь». «Гены» 19.00 «Сейчас в мире» 19.30 «Эхо недели» 20.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером»

05.45 «Спасатели» 06.00, 08.00, 11.00 «Сегодня» 06.20 Сказки Баженова 06.50 Их нравы 07.25 «Первая передача» 08.25 Едим дома! 09.05 Дачный ответ 10.05 «Вы будете смеяться!» 10.20 «Золотая пыль» 11.25 Т/с «Адвокат». «Работа на две ставки», «Последний пенальти», «Школьная королева» 14.25 К 25-летию вывода советских войск из Афганистана. «Афганистан-спрятанная война» 15.25 «Следствие вели...» 16.20 Чрезвычайное происшествие. Обзор за неделю 17.00 «Сегодня. Итоговая программа»с К. Поздняковым 17.55 Х/ф «Судья» 21.40 «Темная сторона» 22.35 Т/с «Ржавчина». «Огненный подряд» 00.30 «Судебный детектив» 01.40 Х/ф «Суворов» 03.40 «Безумный день»

06.00 Х/ф «Два воскресенья» 08.00 Х/ф «Афганский излом» 10.30 Х/ф «Свадьба старшего брата» 12.00 Х/ф «Запасной игрок» 13.30, 01.45 Т/с «Россия молодая» 15.00 Х/ф «Фантазии Фарятьева»1 с. 16.30 Х/ф «Фантазии Фарятьева»2 с. 18.00 Х/ф «Личное дело судьи Ивановой» 20.00 Х/ф «Из жизни начальника уголовного розыска» 22.00 Х/ф «Дух» 00.00 Х/ф «Потомок Чингисхана» 03.00 Х/ф «Перед рассветом» 04.30 Х/ф «Иван»

04.00, 11.30, 17.00 «Голубой огонек». Лучшее. (12+) 04.30 Х/ф «Мегрэ и старая дама», ч.1. (12+)

15

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Неділя, 16 лютого 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.40 МультиБульки 05.10 Гастролер 05.25, 19.20 Чемпіон 05.45 Моя колекція 06.00, 07.00, 15.00, 18.00, 19.50 Факт дня 06.05 Без проблем? 06.20, 19.35 Культур-ревю 06.35 Серед тижня 07.05 Меломан 07.30 Невідомий Чернігів 07.55, 15.55 Потягуськи 15.05 Погода в домі 15.10 Перевтілення 15.25 Репортаж з коліс 18.05 Дорога до храму 18.15 За, проти, утримуюсь! 19.00 Факт

05.35 М/с «Назад в будущее» 07.45 Церковь Христова 08.00 М/с «Том и Джерри» 09.40 Файна Юкрайна 12.00 Х/ф «Кит Киттреджамериканская девочка» 14.00 Х/ф «Свадебный переполох» 16.00 Х/ф «Если свекровьмонстр» 18.00 Х/ф «Клик: с пультом по жизни» 20.00 Х/ф «Притворись моей женой» 22.00 Х/ф «Сбежавшая невеста» 00.10, 00.50 Уже который день 01.15 Х/ф «Секс дружбе не помеха» 02.50, 03.50 Зона ночи 02.55 Где ты, Украина? 03.55 Мой адрес-Соловки. Зачем переводить Вергилия 04.10, 04.55 Зона ночи.

05.50 Х/ф «Мегрэ и старая дама», ч.2. (12+) 07.05, 00.20 «Эта неделя в истории»(16+) 07.35 Года Чаплина. «Притворщик»(6+) 07.45, 13.30, 19.35, 01.35 «Тема»(16+) 08.25 Х/ф «Новые амазонки» 10.00 «Вокруг смеха»(12+) 12.00 И. Олейников и Ю. Стоянов «Специально по вашему заказу»(16+) 12.30 «50 х 50», ч.10. (12+) 14.10 Х/ф «Эмигрант» 16.00 Поет М. Магомаев. (6+) 17.30 Х/ф «Шестой» 18.50, 00.50 «Лучшие из лучших». Парад звезд. (16+) 20.15 Х/ф «Нежный полицейский» 22.00 Хит-парад «Останкино». «Новогодний выпуск (1992 год)»(16+) 02.15 Х/ф «Самая красивая жена»

04.00 Х/ф «С глаз-долой, из чарта-вон!» 05.50, 23.30 Х/ф «Забытое» 07.30 Х/ф «Джерри Магуайер» 10.00 Х/ф «Любовь» 12.10 Х/ф «Глубокое синее море» 14.00 Х/ф «Через Вселенную» 16.15 Х/ф «Спеши любить» 18.05 Х/ф «Мы. Верим в любовь» 19.35 Х/ф «Дневник памяти» 21.50 Х/ф «Любовь и честь» 01.10 Х/ф «Игры страсти»

05.00 Х/ф «Единственная» 07.00 Х/ф «В Россию за любовью!» 09.00 Х/ф «Елки 2» 11.00 Х/ф «Остров погибших кораблей» 13.40 Х/ф «Майский дождь» 15.20 Х/ф «Отдать концы» 17.15 Х/ф «Дочь якудзы» 19.00 Х/ф «Греческие каникулы» 20.45 Х/ф «Все просто» 22.30 Х/ф «Новогодний брак» 00.30 Х/ф «Бабло» 02.30 Х/ф «Двойной капкан»

03.00 Х/ф «История рыцаря» 05.25 Х/ф «Белоснежка:

Культура 04.15 Ах, не говорите мне о любви...

06.00 Х/ф «Принцесса на Рождество» 07.30 М/с «Белка и Стрелка. Озорная семейка» 07.55 Баклушница 08.30 М/с «Смешарики. Пин-код» 09.00 Мультик с Лунтиком 09.40 М/с «Даша-следопыт» 10.05 М/с «Вперед, Диего, вперед!» 10.45 М/ф «Белка и Стрелка. Звездные собаки» 12.15 Осторожно, дети! 13.10 Х/ф «Оптом дешевле 2» 15.00 Х/ф «Дневники принцессы» 17.05 Страна У 19.00 Виталька 21.00 Рассмеши комика 22.55 Т/с «Секс и город» 00.50 Х/ф «Джинсы-талисман» 02.35 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.20 С ночи до утра

06.45 События 07.05 Х/ф «Превратности судьбы» 09.00 Добро пожаловать с Аллой Крутой. В гостях Потап и Настя 10.00, 11.00 Тайны звезд 12.00 Дорожный патруль 15.00 Х/ф «Клуши, или Невероятные приключения русских в Панаме» 17.00 Х/ф «Рыжая» 19.00, 02.30 События недели

Страшная сказка» 07.15 Х/ф «Лица в толпе» 09.05 Х/ф «Тайна Ордена» 11.00 Х/ф «Атака пауков» 13.00 Х/ф «Пандорум» 15.00 Х/ф «Код доступа София» 17.00 Х/ф «Из Парижа с любовью» 19.00 Х/ф «Не бойся темноты» 21.00 Х/ф «Сокровище Амазонки»

06.00 М/ф 07.00 «Маски-шоу» 10.00 Т/с «Охотники за древностью» 13.00 Х/ф «Триллениум» 19.00 Х/ф «Книга Илая» 21.10 Х/ф «Пятое измерение» 23.20 Х/ф «Одиночка» 01.20 Х/ф «Ужас торнадо в Нью-Йорке» 02.50 Х/ф «Сон»

04.00, 04.30 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 05.00, 09.20 Д/ф «Надежда дикой природы» 06.00, 06.30, 07.00 Д/ф «Дневники гепарда» 07.30 Д/ф «Царство растений» 08.25, 16.35 Д/ф «Величайшие явления природы» 10.15, 11.05 Д/ф «Животные 24/7» 12.00, 13.00, 13.55 Д/ф «Ягуар» 14.45, 18.20 Д/ф «Дикая природа Европы» 15.45 Д/ф «Приключения в Серенгети» 17.30, 22.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 19.15 Д/ф «Завоеватели мира животных» 20.10 Д/ф «Терри Пратчетт в борьбе за выживание» 21.10 Д/ф «Дикая природа Сербии» 23.00, 23.30 Д/ф «Команда спасателей животных» 00.00 Д/ф «Дикие, но симпатичные-слоненок и его лучший друг» 01.00, 03.00 Д/ф «За что мы любим кошек и собак?» 02.00 Д/ф «Партнерство в мире животных»

04.25 «Панорама» 04.55 «Сила веры»(6+) 05.25 «Автограф»(12+) 05.50, 00.35 «Выше кры-

20.00, 21.30 Т/с «Интерны» 23.00 Comedy Woman 00.00 Comedy Club 01.00 Х/ф «Курортный роман» 03.15 Т/с «Контригра»

05.10 Т/с «Грязная работа» 08.00 Т/с «Тайны следствия 11» 11.30 «Легенды уголовного розыска». Последний бой пахана Ивана 12.00 «Агенты влияния» 12.50 «Тайны криминального мира» 13.15 Х/ф «Мертвые души» 15.00 Т/с «Государственная защита» 23.00 «Жестокий спорт». Бокс 00.00 Т/с «NCIS: охота на убийцу 9» 01.45 Х/ф «Беовульф» 03.15 «Вещественное доказательство» 04.30 «Правда жизни»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.40, 19.30, 20.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.35, 02.35, 03.30, 04.35, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.10, 03.35, 05.55, 06.15 Бизнесвремя 06.45, 00.00, 03.20 Местное время 06.55, 10.50, 11.15, 11.50, 13.50, 14.50, 18.10, 19.20, 20.20, 20.35,

ши»(6+) 06.15 «Минск и минчане»(6+) 06.40, 19.10, 23.20 «Эстрадный коктейль»(6+) 07.35 «Белорусская кухня»(6+) 08.00, 11.00, 14.00 Новости 08.10, 02.50 Х/ф «Не покидай...»2 с. 09.20 Д/с «Пейзажи сквозь время» 09.50, 00.10 «Завтра-это мы!» 10.15 «Секрет фирмы»(6+) 10.30, 16.50 «Доверяй и проверяй»(6+) 11.10 Новости. Центральный регион 11.35 «Врачебные тайны с доктором А. Терещенко»(12+) 12.00 Д/ф «Путешествие со вкусом» 12.30 «XXL Woman TV»(12+) 13.00 «АРТиШОК»(6+) 13.25 «Автобаттл»(12+) 14.15 «Твой город»(12+) 14.30 «Арсенал»(12+) 14.55, 01.30 «Тайны следствия»(12+) 15.20 «Клуб редакторов»(12+) 16.00 «Народная марка»(12+) 17.20, 21.20 Х/ф «Мистические истории» 18.05 «Суперлото»(6+) 18.55 «Спецрепортаж»(12+) 20.00 «Главный эфир»(12+) 20.55 Новости погоды 22.10 Х/ф «Володя большой, Володя маленький» 01.00 «Диалоги о цивилизации»(6+) 01.55 «Наперад у мiнулае»(6+) 02.25 «Таямнiца душы»(6+)

06.00 Как это устроено?, ч.7. (16+) 06.25 Охотники за складами, ч.3. (16+) 06.55 Охотники за складами, ч.4. (16+) 07.20 Уйти от погони, ч.3. (16+) 08.15 Багажные войны: Двуличие. (16+) 08.45 Багажные войны: Блестящие стволы. (16+) 09.10 Убийственные дилеммы, ч.3. (16+) 09.40 Убийственные дилеммы, ч.4. (16+) 10.05 Системы управления: UPS, Луисвилл в Кентукки. (16+) 11.00 Переломный момент, ч.4. (16+) 12.00 Чудеса Солнечной системы: «Тонкая голубая линия»(16+)

01.40, 03.15, 04.15 Тема/Хроника недели 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00, 02.00, 04.00, 06.00 Время новостей 07.10, 08.15, 18.45, 23.50, 00.20, 06.20 Время спорта 07.15, 12.10, 14.10, 19.25, 23.55 Погода в Украине 07.35 180 градусов 08.10, 13.10, 16.10, 00.55 Погода на курортах 08.35 Феерия странствий 09.10, 19.35 Большая политика 09.35 Окно в Америку 10.15 Здоровые истории 11.35 Технопарк 12.35, 03.40, 04.40 Жизнь интересна 13.35 Мотор 14.35 Игра судьбы 15.35, 02.15, 05.35 Машина времени 16.35 Фактор Безопасности 17.10 Палата 17.35 Новости Киевщины 21.00, 01.00, 05.00 Итоги недели 21.40, 03.00 Время-Тайм 22.00 Территория закона 22.35, 02.40 Кино с Яниной Соколовой 23.35 Миграционный вектор 00.35 Укравтоконтинент 01.55, 06.25 Обзор прессы

06.00 Х/ф «Хранитель времени» 07.35, 20.15 «Кумиры» 07.50, 20.00, 05.50 «Цивилизация Incognita» 08.00 «Социальный пульс

выходных» 09.00 Великие династии: Долгоруковы 10.00 «Будь в курсе!» 10.40 «Дневник для родителей» 11.15 Х/ф «Идущий в снегах» 14.00 За семь морей 14.45 Д/с «Суровая планета» 15.30, 00.10 Александр Малинин. Голос души 17.00 «Европа Украины: маятник Фуко» 17.50 «Модные истории с Оксаной Новицкой» 18.30, 05.00 «Мир за неделю» 19.00 Великие династии: Трубецкие 20.40, 05.25 «Светская хроника» 21.00 Мы помним Мерилин, 2 с. 22.10 Х/ф «Доказательство» 01.30 Х/ф «Охота Ханта» 03.30 Амурные мелодии 04.00 Борис Химичев 04.25 Анатолий Кузнецов

06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 08.40 М/ф «Спирит: Душа прерий» 10.00 «Едим дома» 11.00 «Рассмеши комика» 12.00 «УсоЛапоХвост» 13.00 «Орел и решка. СССР» 14.40 «КВН-2013» 16.45 «Вечерний квартал» 18.50 Х/ф «Трансформеры» 21.40 Т/с «Сверхъестественное» 00.10 Х/ф «Реальная любовь» 02.30 «Ночная жизнь»

13.00 Золотая лихорадка: Калифорния: Битва за золото. (16+) 14.00 Золотая лихорадка: Гранаты или золото. (16+) 15.00 Быстрые и громкие: Потрясающий Nomad Дэйла Младшего. (16+) 16.00 Быстрые и громкие: Кабриолет-обрубок и спасение корвета. (16+) 17.00 Быстрые и громкие: Блестящий Copo Camaro. (16+) 18.00 Смертельный рейс 447. (16+) 19.00, 02.50 Разрушители легенд: Мини-легенды. (16+) 20.00 Убийственные дилеммы, ч.5. (16+) 20.30 Убийственные дилеммы, ч.6. (16+) 21.00 Переделки Хэкетта: Божественная стиральная машина. (16+) 21.30 Переделки Хэкетта: Больница с ужастиками. (16+) 22.00, 01.55 Самое страшное: Нападения животных 2. (16+) 23.00 Переломные сражения: Вьетнамская война. (16+) 00.00 Уличные гонки, ч.1. (16+) 01.00 Бойцы: Готов к выходу. (16+) 03.45 Молниеносные катастрофы, ч.34. (16+) 04.10 Как это сделано?: Море виски/Штормовое предупреждение. (16+) 04.40 Махинаторы: пятерка лучших: Выбор зрителей. (16+) 05.35 Пятая передача: Европа, ч.10. (16+)

Англии, 6 с. 17.55 Хетафе-Реал. Чемпионат Испании 19.55 Ювентус-Кьево. Чемпионат Италии 21.40 Рома-Сампдория. Чемпионат Италии 00.10 Чемпионат Аргентины 02.30 Арсенал-Ливерпуль. Кубок Англии

06.00, 07.50, 01.00, 02.15, 03.20, 04.30, 05.15 Футбол News 06.15, 23.45 Futbol Mundial 06.45, 17.00 Footbrazil 07.15, 12.00 Мир Премьерлиги 07.45 Смешинки 08.00 Атлетико-Вальядолид. Чемпионат Испании 09.50, 17.35 Топ-матч 10.00 Бавария-Фрайбург. Чемпионат Германии 12.35 Ман Сити-Челси. Кубок Англии 14.25, 04.45 Журнал. Лига чемпионов УЕФА 14.55 Лион-Аяччо. Чемпионат Франции 17.50 Истории чемпионата

09.30, 10.00, 10.30, 13.00, 16.30, 00.00, 00.30 Вот это да! 11.00, 14.00, 15.00 Настольный теннис. Кувейт 12.30, 18.00, 20.30, 01.30 Супербайк. Кубок мира. Превью 12.55, 14.55, 16.55, 20.25 Сочи экспресс. Журнал 17.00 Футбол. Женская Бундеслига. ВольфсбургКлоппенбург 18.30 Дартс. BDO Оупен 21.00, 23.30, 02.00 Сочи давай. Журнал 21.30 Бокс. Рабченко-Виту. (16+)

07.00 Д/с «Великое железнодорожное путешествие по Европе» 08.05 Д/с «Клетка» 09.00, 09.50, 00.30 Д/с «Музейные тайны» 10.40, 17.00 Д/с «Ферма во времена Тюдоров» 11.40 Д/с «Охотники за мифами» 12.40, 13.50 Д/с «Знакомство с древним Римом» 15.00, 19.00 Д/с «Тайны прошлого» 16.00, 23.30 Д/с «Путь Махатмы Ганди» 18.00 Д/с «Команда времени XX» 20.00 Д/с «Рождение, брак и смерть в эпоху Средневековья» 21.10 Д/с «Древний Египет: жизнь и смерть в Долине Царей» 22.20, 05.55 Д/с «Мао-китайская сказка» 01.20 Д/с «История России: откровения» 02.10 Д/с «Команда времени» 03.00 Д/с «Секретные операции» 03.50, 04.25 Д/с «По следам Ганнибала» 05.00 Д/ф «Баленсиага-верность традициям в непостоянном мире»

WWW.VID.CN.UA


16

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

АСТРОПРОГНОЗ НА ТИЖДЕНЬ 10—16 лютого

Овен (21.03-20.04)

На роботi доведеться проявляти бурхливу дiяльнiсть. Грошей потребувати не будете. У вихiднi може вiдвiдати меланхолiя, розслабтеся i пливiть за течiєю.

Тілець (21.04-21.05)

Приємно здивує ситуацiя на роботi. Ви можете успiшно почати свiй бiзнес, знайти хорошу роботу й познайомитися з потрiбними людьми. У сiм’ї можливi спалахи ревнощiв.

Близнюки (22.05-21.06)

Залиште iдею взяти штурмом кар’єрнi висоти. У вас для цього замало енергiї. Прагнiть не зiпсувати стосунки з коханими й рiдними. Будь-яка емоцiйна напруга може вилитися в розчарування й занепад сил.

Рак (22.06-22.07)

Неприємностi чекають вас на роботi. Серйозно постраждають ваші репутацiя й фiнанси. Близькi можуть вас звинуватити в егоїзмi. Скромно пересидiть цей перiод у тiнi.

Лев (23.07-23.08)

Не дадуть розслабитися сiмейнi проблеми. Допомога прийде з боку хороших знайомих. У роботi починається перiод застою. Намагайтеся нi з ким не сваритися, i вашi заробiтки збiльшаться.

Діва (24.08-23.09)

Найуспiшнiший час, щоб працювати, — початок тижня. Можливо, вам запропонують перейти на вигiднiшу роботу або додадуть зарплату. В особистому життi починається смуга перешкод.

Терези (24.09-23.10)

На роботi спробуйте не проявляти iнiцiативу. Ваша енергетика зараз ослаблена, тому трохи менше метушiться. Не турбуйтеся, фортуна все одно буде на вашому боцi. Не ображайте близьких.

Скорпіон (24.10-22.11)

На роботi тиждень буде на рiдкiсть плiдний. Будь-якi вашi починання незабаром принесуть солiдний дохiд. Бiльше переживайте про своїх близьких, вони потребують вашої уваги.

Стрілець (23.11-21.12)

Жага змiн може торкнутися роботи. Дивiденди вiд таких заходiв можуть виявитися цiлком пристойними. Прислухайтеся до батькiвських порад, а ось друзям зараз довiряти не варто.

Козеріг (22.12-20.01)

У першiй половинi тижня зробите бiльше, нiж планували. Ваше старання помiтить начальство. Чекайте надбавки до платнi або премiї. Прагнiть поводитися скромно як удома, так i на роботi.

Водолій (21.01-19.02)

Справа, котрою ви зараз займаєтеся, не принесе нi морального, нi матерiального задоволення. Ризик категорично протипоказаний. У сiм’ї нудьгувати не доведеться: можуть наробити збиткiв дiти.

Риби (20.02-20.03)

Вашi життєвi сили ослабленi, тому прагнiть менше нервувати і працювати. Не демонструйте свої емоцiї. Багато часу й сил доведеться присвятити рiдним, вони потребують вашої допомоги. Вітаємо з Днем народження співробітника централізованої бухгалтерії управління освіти міської ради: 8 лютого — Кравченко Марину Олександрівну, спеціаліста І категорії.

WWW.VID.CN.UA

Кінотеатр (ім. Щорса) 7—13 лютого «ЯЛИНКИ 3» (Росія) Комедія. Сеанси: 14.50, 20.50. «47 РОНІН» (США) Екшн. Сеанс: 12.40, 16.30, 18.40. «ДРУЗІ ДРУЗІВ» (Росія) Новорічна комедія. Сеанси: 13.00, 16.50. «АНЖЕЛІКА, МАРКІЗА ЯНГОЛІВ» (США) Пригоди, мелодрама. Сеанси: 14.40, 18.30, 20.30. Початок сеансів уточнюйте за автовідповідачем 77-47-30, каса 77-48-96.

Молодіжний театр 5 лютого — М. Старицький «ЗА ДВОМА ЗАЙЦЯМИ». Народна комедія. 6 лютого — Е. Портер «ПОЛЛІАННА». 7 лютого — бенефіс Тетяни Салдецької. М. Себастьяну «БЕЗІМЕННА ЗІРКА». 8 лютого, 18.00 — О. Островський «ВОВКИ ТА ВІВЦІ». Сатирична комедія. 9 лютого — Дж.-Б. Прістлі «НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПОВОРОТ». Любовний детектив. Вул. Родимцева, 4, тел.: (+38 0462) 77-49-53, 77-89-48.

Муздрамтеатр 6 лютого,17.00 — Г. Квітка-Основ’яненко. Муз. К. Стеценка «СВАТАННЯ НА ГОНЧАРІВЦІ». 7 лютого, 19.00 — Рей Куні «ТАТО В ПАВУТИННІ». Фарс-мажор на 2 дії. 8 лютого, 18.00 — Прем’єра. Музика та лібрето М. Аркаса за поемою Т.Г. Шевченка «КАТЕРИНА». Опера на 2 дії. 9 лютого, 12.00 — Л. Розумовська. За мотивами казки Г.-Х. Андерсена «СЕСТРА МОЯ РУСАЛОНЬКА». Театральна фантазія на 1 дію. 9 лютого, 18.00 — За п’єсою Каріне Ходікян «ЦЕЛОФАНОВЕ ЩАСТЯ». Моновистава. Телефони для довідок: 699-360, 675-280, 93-61-83, 699-812, 774-861, 676-943

Театр ляльок 8 лютого, 12.00 — Н. Шейко-Медведєва «ДОМОВИЧОК І КОЗА-ДОБРОДІЙКА». Казка. 9 лютого, 12.00 — І. Андрусяк «ЯК ПОДРУЖИТИСЯ З ЧАКАЛКОЮ». Вистава. Тел. 3-34-31.

Чернігівський обласний філармонійний центр 5 лютого, 19.00 — концерт академічного симфонічного оркестру «ФІЛАРМОНІЯ». 7 лютого, 19.00 — концертна програма «ФЕНІКС» за участю духового оркестру і бігбенду військово-музичного центру сухопутних військ Збройних сил України. 11 лютого, 19.00 — концерт лауреатів

ІІІ Міжнародного конкурсу виконавців на дерев’яних духових інструментах ім. В.С. Антонова за участю академічного симфонічного оркестру «ФІЛАРМОНІЯ».

Міський Палац культури 6 лютого, 19.00 — концерт гурту «DZIDZIO». 9 лютого, 15.00 — концерт естрадного оркестру «МЕРИДІАН». Телефони для довідок: 4-42-05, 4-12-18.

Художній музей 11 лютого, 15.00 — відкриття виставки графіки Гузель Черниш. Виставка вишивки Наталії Маркушевої НА СОЛОДА ДЛЯ ДУШІ (м. Чернігів). Виставка ІВАН РАШЕВСЬКИЙ  СПІ ВЕЦЬ ЧЕРНІГІВСЬКОГО КРАЮ (живопис із фондів музеїв Чернігова). Виставка ілюстрацій Віктора Королькова до поеми СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ. Виставка «МИСТЕЦТВО СОЦРЕАЛІЗМУ» (живопис, скульптура з фондів музею).

Телефони для довідок: 77-46-16, 64-70-06.

Чернiгiвський музей сучасного мистецтва «Пласт-Арт» Представляємо виставку, до експозиції якої увійшли найкращі художні твори з фондів музею та нові роботи провідних українських митців: — персональна виставка чернігівського художника Стефана Бібіка; — виставка творів члена Національної спілки художників України Михайла Прокопюка; — живописні твори та монументальні проекти народного художника України Анатолія Гайдамаки; — твори майстрів сучасного мистецтва: Євгена Кріпа, Тетяни Дєдової, Василя Юдіна, Наталії Папірної та інших. Виставка працює від 10.00 до 18.00 без перерви та вихідних. Вул. Горького, 6. Телефон для довідок 610-328.

Музей М. Коцюбинського Запрошуємо на виставку чеканки «І ОЖИВЕ ХОЛОДНИЙ ЛИСТ МЕТАЛУ У МАЙСТРА СПРАВЖНЬОГО В РУКАХ». Це авторська виставка майстра-самоука Бориса Кузнецова (м. Славутич). На ній представлені 60 робіт, виготовлених у різні роки. Виставка триватиме до 28 лютого. Музей працює щодня від 9.00 до 17.00 (субота, неділя від 10.00 до 17.00) за адресою: вул. Коцюбинського, 3. Тел: 4-10-03, 4-43-26.

Колектив ДНЗ № 22 вітає з ювілеєм кухаря ІВАШКО ОЛЕНУ ГРИГОРІВНУ. Твій ювілей — щаслива дата, І сумніватись тут не слід! Нехай сьогодні наші привітання У серці твоєму залишать добрий слід. Всю доброту, яка існує в світі, Всю радість, що живе серед людей, Найкращі всі, що до вподоби, квіти, Даруємо тобі у цей святковий день. Нехай Господь завжди у поміч буде, А Мати Божа береже від зла, Бажаємо тобі здоров’я, щастя й сили, Радості земної і тепла!

Голова ПК та колектив ДНЗ № 4 щиро вітає завідувача ЛУГОВСЬКУ ОЛЕНУ МИКОЛАЇВНУ. У святковий день Прийміть вітання Та найщиріші побажання: Здоров’я, щастя та добра, Наснаги, успіхів, тепла. І повсякденно, повсякчас Хай буде все у вас гаразд!

Інструктора з фізичної культури ДНЗ № 22 ЗАГРЕБЕЛЬНУ ОКСАНУ ГРИГОРІВНУ вітаємо з ювілеєм та щиро бажаємо: На круїзи при погоді, Щоб життя було багатим На рішучість і відвагу, Відпочинок на природі. На тепло і розуміння, На здоров’я, силу На розумне, добре, вічне, На удачу і везіння. І на доленьку щасливу, На строкате й різнобічне. На широкий стиль та На прибуток і достаток, Словом, на усе прекрасне, моду, На фінансовий порядок, На постійне й своєчасне! Елегантність і на вроду, На підтримку і повагу,

Погода на тиждень четвер

п’ятниця

субота

неділя

понеділок

вівторок

середа

мінлива хмарність

туман

хмарно

хмарно

дощ

мокрий сніг

мокрий сніг

+1

+1

-4

-4

середня температура вдень

0

+2

+2

+2

середня температура вночі

-5

-3

-1

-1

-3

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

2 лютого — Бакун Ганну Михайлівну, головного спеціаліста управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду міськради; 2 лютого — Ткача Юрія Володимировича, заступника начальника управління культури міськради; 3 лютого — Галюка Олексія Олександровича, головного спеціаліста управління ЖКГ міськради; 3 лютого — Павлову Фаїну Миколаївну, старшого інспектора загального відділу міськради; 4 лютого — Кислу Віру Петрівну, завідувача ЧДНЗ № 56 Чернігівської міської ради; 4 лютого — Скварського Віталія Віталійовича, головного спеціаліста управління транспорту та зв’язку міськради; 5 лютого — Сороновича Леоніда Івановича, директора командитного товариства ТОВ «Полісся Євробуд»; 6 лютого — Пономаренко Валентину Миколаївну, начальника управління – головного державного інспектора ветеринарної медицини м. Чернігова; 6 лютого — Рубана Михайла Федоровича, заступника начальника управління освіти міськради; 6 лютого — Волкову Антоніну Іванівну, колишнього голову Деснянської районної у м. Чернігові ради; 7 лютого — Прохорова Олега Володимировича, завідувача господарства фонду комунального майна міськради; 7 лютого — Близнюка Юрія Анатолійовича, заступника начальника УКБ міськради; 7 лютого — Ожерельєва Віктора Васильовича, директора Чернігівської філії «Чернігівцивільпроектреконструкція»; 7 лютого — Стасюка Віктора Володимировича, директора дитячо-юнацької спортивної школи № 2 міськради; 7 лютого — Коверзнева Вадима Олександровича, заступника голови Деснянського районного суду м. Чернігова; 7 лютого — Луговську Олену Миколаївну, завідувача ЧДНЗ № 4 «Калинонька» Чернігівської міськради; 8 лютого — Нестеренка Сергія Миколайовича, завідувача відділу ведення Державного реєстру виборців Новозаводської районної у м. Чернігові ради; 8 лютого — Самчук Людмилу Віталіївну, головного бухгалтера управління квартирного обліку та приватизації житлового фонду міськради; 8 лютого — Мороза Миколу Миколайовича, генерального директора ПАТ «Чернігівська кондитерська фабрика «Стріла»; 8 лютого — Карпенка Василя Миколайовича, директора гімназії № 31 гуманітарно-естетичного профілю міськради; 8 лютого — Птицю Олександра Григоровича, командира ВЧ 2253, начальника Чернігівського прикордонного загону «Північ» регіонального управління Державної прикордонної служби України; 9 лютого — Піун Олену Петрівну, директора ЗОШ I-III ст. № 27 Чернігівської міськради; 9 лютого — Філоненка Анатолія Вікторовича, директора КПНЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа «Чернігів» міської ради.

Колектив Чернігівської дитячої музичної школи № 2 поздоровляє викладача-методиста ОРЛОВА ВОЛОДИМИРА ЯКОВИЧА із 70-річчям. Бажаємо міцного здоров’я, нових творчих успіхів задля процвітання музичного, зокрема гітарного мистецтва, талановитих уучнів, здійснення намічених планів та мрій. д

Колектив ДНЗ № 59 вітає з днем народження помічника вихователя НОСЕНКО ОЛЕНУ МИКОЛАЇВНУ. Здоров’я міцного на довгі роки Щиро бажаєм тобі залюбки, Хай доля дарує щастя довіку, Достатку і миру у домі без ліку. Калиною радість в душі хай квітує, Сопілка любові хай серце хвилює, А роси ранкові безмежно і щиро Щоденно дарують наснагу і силу!

Міська рада ветеранів щиро вітає з Днем народження

АНТИПІНА ОЛЕКСАНДРА ІВАНОВИЧА. Бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя та успіхів у громадській роботі.

Відповіді на сканворд, опублікований у № 5

06.02 07.02 08.02 09.02 10.02 11.02 12.02

-2

Міська афіша

http://www.intellicast.com/


Інформація. Оголошення Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради інформує

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради інформує

До уваги керівників та головних бухгалтерів підприємств, установ, організацій Деснянського району, в яких працюють, навчаються, несуть службу постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2014 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 серпня 2013 року № 536 «Про внесення змін до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування». Установлено, що грошові компенсації за бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, що мають автомобілі, у розмірі 22 відсотки прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, на транспортне обслуговування — у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.

І.П. МАРЧУК, начальник управління

Нагадуємо, що відповідно до п. 6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року № 936, до 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, підприємства подають до управління праці та соціального захисту населення документи щодо розрахункових витрат, пов’язаних із виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Міністерством соціальної політики формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім’я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги. Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України № 156 від 28.03.2013 року необхідно до 25 числа місяця, за який здійснюються нарахування, разом із розрахунковими документами надавати форму № 3 «Розрахунок видатків, пов’язаних з виплатою компенсацій та допомог, надання пільг, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Звертаємо увагу, що багатьма підприємствами, установами, організаціями порушуються терміни подання до управління праці та соціального захисту населення розрахункових документів щодо відшкодування витрат за бюджетною програмою КПКВ 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.

Виробничий травматизм: підсумки 2013 року

Протягом минулого року на підприємствах, в організаціях та установах Новозаводського району трапилося 20 випадків виробничого травматизму, в тому числі 1 груповий, що стався на КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова» із 1 смертельним наслідком. Внаслідок травмування постраждало 22 працівники. Загальна кількість випадків виробничого травматизму майже однакова, як і за відповідний період 2012 року, але зросла кількість випадків, що сталися під час пересування при складних погодних умовах: 3 випадки у 2013 році, тоді як у 2012 не було жодного. На деяких підприємствах мали місце по кілька нещасних випадків, а саме: КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради (3 випадки), ПАТ «Облтеплокомуненерго», ПрАТ «КСК «Чексіл», ПАТ «Продовольча компанія «Ясен» (по 2 випадки в кожному товаристві). Основними причинами нещасних випадків на виробництві були організаційні: порушення технологічного процесу, вимог безпеки під час експлуатації обладнання, невиконання посадових обов’язків керівниками. Найбільше випадків сталося з причини невиконання вимог інструкцій з охорони праці. У розрізі галузей економіки найбільшу кількість випадків виробничого травматизму мають промислові підприємства, у минулому році тут сталося майже 60% нещасних випадків від загальної кількості, на підприємствах транспорту — 10%, у комунальних закладах — 10%. Протягом І півріччя 2013 року в результаті травмувань виробничого характеру у ПАТ «Базис», ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Полюс СП», управлінні культури Чернігівської міської ради отримали часткову втрату працездатності та групи інвалідності 3 працівники. Аналіз даних щодо травмованих у минулому році за стажем роботи свідчить, що службам охорони праці суб’єктів господарювання перш за все треба приділяти увагу тим, хто має незначний стаж. Серед працівників зі стажем роботи до 5 років травмовано 6 чоловік, зі стажем роботи від 5 до 10 років — 10 чоловік, від 10 до 15 років — 4 чоловіки, від 15 до 20 років і серед тих, хто працює більше 20 років, — по 1 чоловіку. Отже, основними напрямками, на котрих підприємствам району сьогодні треба зосередитися, залишаються забезпечення дієвого функціонування систем управління охороною праці, чітка дисципліна та організація праці, систематичне і якісне навчання та об’єктивна перевірка знань з охорони праці. Тобто такі, котрі не потребують значних фінансових витрат, і за належного ставлення до питань охорони праці можуть бути реалізовані на кожному підприємстві, що працює.

Є. ФЕДОРИНІЧ, головний спеціаліст з питань охорони праці відділу праці управління праці та соціального захисту населення районної у місті ради

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради інформує

У зв’язку із внесенням змін до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг (Постанова Кабінету Міністрів України № 921 від 11.12.2013 року) звертаємо увагу інвалідів, що направлення на професійну реабілітацію інвалідів разом із копією документів (в тому числі і документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків) місцевий орган праці та соціального захисту населення надсилає безпосередньо до Центру. Центр протягом 3-х робочих днів розглядає такі документи і надсилає місцевому органу праці та інваліду рішення щодо придатності даного інваліда для проходження професійної реабілітації та зазначає дату початку курсу реабілітації. Графік набору слухачів на професійну реабілітацію до центру у 2014 році Професія 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.

Взуттьовик з ремонту взуття Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних Соціальний робітник Слюсар із ремонту автомобілів Бджоляр Швачка Оператор комп’ютерної верстки* Секретар керівника Вишивальниця Перукар (перукар-модельєр)

Термін навчання

Початок занять

Обсяг набору слухачів

5 міс.

4.02.2014 27.08.2014

10 міс.

28.08.2014

10

10 міс. 10 міс. 6 міс. 10 міс. 10 міс. 7 міс. 10 міс.

28.08.2014 28.08.2014 15.12.2014 28.08.2014 28.08.2014 28.08.2014 28.08.2014 14.03.2014 1.12.2014

12 12 10 10 10 10 10

6 міс.

14

10

Молодша медична сестра з до11. 6 міс. 28.08.2014 10 гляду за і хворими* 12. Манікюрник* 3.5 міс. 28.08.2014 10 Черговий по поверху (готелю, 13. 3,5 міс. 28.08.2014 10 кемпінгу, пансіонату)* 14. Касир торговельного залу* 3 міс 28.08.2014 10 Оператор комп’ютерного на15. 10 міс. |28.08.2014 30 бору *— за умови наповнюваності груп за даними робітничими професіями, профреабілітація в Центрі буде здійснюватися згідно з графіком набору. Звертаємо увагу, що найближчий набір на професійну реабілітацію відбудеться за робітничою професією «Перукар (перукар-модельєр)», навчання за якою планується розпочати з 14.03.2014 року. До центру приймаються громадяни України з числа дітей-інвалідів віком від 16 років та інвалідів І-ІІІ груп, які не досягли пенсійного віку. По закінченні курсу навчання випускникам присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» із набутої професії відповідного розряду (категорії) та видається свідоцтво встановленого зразка. Професійне навчання, заходи з соціальної, психологічної реабілітації та медичного спостереження, проживання та харчування в центрі здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету. Адреса центру: 07352, с. Лютіж, Вишгородський район, Київська область. За більш детальною інформацією слід звертатися до управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 44, каб. № 2. Тел. 67 08 53. Л.В. КОЛИЧЕВА, заступник начальника управління

17

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

До уваги зареєстрованих громадських об’єднань та відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій! Відповідно до пункту 3 розділу ІІ. «Перехідні та прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (далі — Закон про внесення змін), прийнятого Верховною Радою України 16.01.2014 № 721-VІІ, громадські об’єднання, а також відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій, котрі на день набуття чинності цим Законом отримують кошти чи інше майно з іноземних джерел та беруть участь у політичній діяльності, що здійснюється на території України, зобов’язані протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом здійснити дії, необхідні для набуття ними статусу громадського об’єднання, що виконує функції іноземного агента, а також дії, необхідні для приведення найменування у відповідність до вимог Закону про внесення змін. Громадські об’єднання мають протягом трьох місяців з дня набуття чинності Законом про внесення змін подати до уповноваженого органу з питань реєстрації за своїм місцезнаходженням заяву про включення до реєстру громадських об’єднань інформації щодо здійснення громадським об’єднанням своєї діяльності як громадського об’єднання, котре виконує функції іноземного агента (далі — Заява), та інші документи для внесення необхідних змін до статуту. Порядок прийняття Заяви та перелік

необхідних документів щодо змін до статуту громадського об’єднання визначено статтею 14 Закону України «Про громадські об’єднання» (далі — Закон про громадські об’єднання). Відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій подають Заяву про включення до реєстру та інші документи для внесення змін у порядку, визначеному статтею 20 Закону про громадські об’єднання. Звертаємо увагу, що відповідно до частини першої статті 28, частини четвертої статті 30 Закону про громадські об’єднання, невиконання цього обов’язку є підставою для заборони громадського об’єднання/заборони діяльності відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації. Заяву про включення до реєстру та інші документи необхідно подавати до уповноваженого органу з питань реєстрації громадського об’єднання. Адреса реєстраційної служби Чернігівського міського управління: м. Чернігів, вул. Любецька, 40 А, каб. 7, тел. 65-15-37. Відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій подають Заяву про включення до реєстру та інші документи до Державної реєстраційної служби України за адресою: 02660, м. Київ, вул. М. Раскової, 15.

Тарас МОЛОЧКО, начальник реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції

Заява про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «МЖК-сервіс» заявляє про намір тримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря віл виробничою устаткування на об’єкті підприємства, розташованому за адресою: 14014, м. Чернігів в і Щорса, 57 Д. Підприємство спеціалізується на виробництві будівельних металевих виробів дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів. При роботі виробничого встаткування на проммайданчиках підприємства в атмосферне повітря від стаціонарних джерел надходять: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, аерозолі зварювання оксиди заліза та марганцю, неметанові леткі органічні сполуки. Концентраті забруднюючих речовин у приземному шарі по даному об’єкту не перевищують значення ГДК. Адміністрація ТОВ «Фірма «МЖК-сервіс» зобов’язується виконувати норми і правила з охорони навколишнього природного середовища та вимоги екологічної безпеки на всіх етапах експлуатації технологічного обладнання. Дія ознайомлення з більш детальною інформацією про отримання дозволу ТОВ «Фірма «МЖКсервіс» звертатися за адресою: 14014, м. Чернігів, вул. Щорса, 57 Д, за тел. 651-414. Зауваження громадські організації та окремі громадяни можуть направляти протягом 30 календарних днів з моменту публікації заяви до управління житлово-комунального господарства Чернігівського міськвиконкому за адресою вул. Комсомольська, 19. Адміністрація ТОВ «Фірма «МЖК-сервіс» Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради інформує

До уваги сторін колдоговірного регулювання соціально-трудових відносин Однією з ознак активності соціального діалогу та соціальної відповідальності бізнесу в державі є наявність укладених колективних договорів та охоплення ними найманих працівників. Зважаючи, що колективний договір є рівноцінним для сторін, що його укладають, ігнорування колективного договору є першим кроком до формування напруженості між роботодавцем та трудовим колективом, що не може бути допущено. Роль цього документа значна — на підприємствах він є головним нормативним актом, котрий не лише регламентує й визначає взаємовідносини між роботодавцем і трудовим колективом, а й гарантує відповідний захист прав та інтересів тих, хто працює. Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомляє, що правові засади розробки, укладання та виконання колективного договору визначені Законом України «Про колективні договори і угоди». Відповідно до ст. 2 цього закону, колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності й господарювання, котрі використовують найману працю і мають право юридичної особи. Колективний договір укладається на основі чинного законодавства шляхом прийнятих сторонами конкретних зобов’язань із метою регулювання виробничих, трудових і соціальноекономічних відносин. У колективному договорі необхідно передбачити комплекс заходів, у яких повинні бути

зацікавлені як наймані працівники, так і роботодавець. На підприємствах, в установах, організаціях, де існує заборгованість із виплати заробітної плати працівникам, до колективного договору доцільно включати зобов’язання керівника щодо її погашення. Спеціалістами відділу праці та соціально-трудових відносин проводиться консультативнометодична робота з керівниками підприємств, установ та організацій району щодо укладання колективного договору, який став би надійною правовою основою для створення належних умов праці, з урахуванням діяльності певного підприємства в інтересах працівників та розвитку виробництва. Колективний договір, укладений із дотриманням чинного законодавства і з урахуванням реальних можливостей підприємства, сприятиме стабільності, створенню надійної основи соціального захисту працівників, уникненню трудових конфліктів. Консультації щодо змісту та оформлення колективного договору (змін та доповнень до колективного договору), що виникають у сторін колективного процесу в ході підготовки та укладення колдоговорів, можна отримати у відділі праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради за адресою: м. Чернігів, вул. О. Молодчого, 9 А, каб. 9, 10. Контактний тел. 95 54 78. Л.В. КОЛИЧЕВА, заступник начальника управління

ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ

Послуги

ГАЗОБЛОК, ПЕНОБЛОК. 500 грн./м3. Тел. (096) 077-55-22. Надомная работа 2500 грн./мес. Подробности почтой. Вложить 2 конверта на адрес: а/я 2075 МП Новация Мариуполь, инд. 87502. В охоронну фірму у зв’язку з відкриттям нових об’єктів потрібні чоловіки віком від 18 до 50 років і жінки від 20 до 40 років на посаду охоронця. Зарплата 23003700 грн. Офіційне працевлаштування, вахтовий метод роботи (7 та 14 діб). Доставка, спецодяг та проживання за рахунок фірми. Тел. (050) 415-21-33.

Втрачене Військовий квиток, виданий на ім’я Бреля Ігоря Миколайовича, вважати недійсним.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

оголошує конкурс на заміщення вакантної посади

Сектор екологічного контролю атмосферного повітря відділу екологічного контролю за охороною атмосферного повітря та водних ресурсів: — головний спеціаліст — держінспектор з охорони навколишнього природного середовища (по Ніжинському та Ічнянському районах) — 1 посада. Вимоги до кандидата: — громадянство України; — освіта вища відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста; — стаж роботи за фахом на державній службі або стаж роботи за фахом в інших сферах економіки не менше 3 років; — володіння державною мовою; — знання ПК. Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надається кадровою службою. Бажаючим взяти участь у конкурсі необхідно звернутись за адресою: 14017, м. Чернігів, вул. Малясова, 12 каб. № 306. Термін прийому документів 30 календарних днів з дня виходу оголошення.

Оголошення управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради

До відома суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з утворенням (розміщенням) відходів на території Чернігова. Чернігівська міська рада повідомляє, що необхідність отримання дозволу на розміщення відходів та лімітів на утворення та розміщення відходів на 2015—2017 роки або подання декларації про відходи визначається самостійно суб’єктами господарювання. Умови та терміни подання документів зазначені в постанові Кабінету Міністрів № 1218 від 3.08.1998 р. «Про затвердження Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення і розміщення відходів» За консультацією звертатися до Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації за телефоном 4-10-50.

Шановні громадяни!

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомляє, що статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» установлено, що у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня — 1176 гривень, з 1 липня — 1207 гривень, з 1 жовтня — 1256 гривень та для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення: — дітей віком до 6 років: з 1 січня — 1032 гривні, з 1 липня — 1059 гривень, з 1 жовтня — 1102 гривні; — дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня — 1286 гривень, з 1 липня — 1320 гривень, з 1 жовтня— 1373 гривні; — працездатних осіб: з 1 січня — 1218 гривень, з 1 липня — 1250 гривень, з 1 жовтня — 1301 гривня; — осіб, які втратили працездатність: з 1 січня — 949 гривень, з 1 липня — 974 гривні, з 1 жовтня — 1014 гривень. Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2014 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 Деякі питання пенсійного забезпечення громадян»: Державна соціальна з січня з липня з жовтня допомога інвалідам з дитинства І групи підгрупи А з надбав- 1660,75 1704,50 1774,50 кою на догляд інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбав- 1423,50 1461,00 1521,00 кою на догляд інвалідам з дитинства II та 949 974 1014 III групи на дітей-інвалідів 949 974 1014 на дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на 1696,30 1740,80 1811,80 догляд на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з над- 1950,30 2001,80 2082,80 бавкою на догляд на інших дітей-інвалідів до 1180,30 1211,30 1260,80 6 років з надбавкою на догляд на інших дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою 1307,30 1341,80 1396,30 на догляд Т.М. КОМОСА, заступник начальника управління з питань державних соціальних допомог

Новозаводська районна у м. Чернігові рада та її виконавчий комітет висловлюють глибоке співчуття завідувачу відділу соціально-економічного розвитку та благоустрою районної у місті ради Башинському Дмитру Анатолійовичу з приводу тяжкої втрати — смерті батька.

WWW.VID.CN.UA


18

Офіційно

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Розпорядження Чернігівської міської ради від 30 січня 2014 року № 12-р

Про призначення відповідального за проведення процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації З метою врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації та керуючись статтею 13, пунктом 10 частини 1 статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 555: 1. Призначити відповідальними за проведення процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості (громадські слухання) у проекті містобудівної документації «Детальний план території спортивно-оздоровчого комплексу в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру» (далі — Процедура) заступника начальника управління архітектури та містобудування міської ради Гребеня П.М. Відповідальному за проведення Процедури здійснити необхідні заходи щодо її організації. 2. Відповідальними за інформаційне забезпечення Процедури визначити: відділ зв’язків з громадськістю міської ради (Соломаха І.Г.) та комунальне підприємство «Редакція Чернігівської міської газети «Чернігівські відомості» Чернігівської міської ради (Мокроусова І.М.). Відповідальним за інформаційне забезпечення Процедури здійснити необхідні заходи щодо її реалізації. 3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Бережного В.М.

Міський голова О.В. СОКОЛОВ

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації «Детальний план території спортивно-оздоровчого комплексу в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру»

Проект «Детальний план території спортивнооздоровчого комплексу в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру» (далі — проект Детального плану території) розроблений приватним підприємством «Портал-М» згідно з договором, укладеним із комунальним підприємством «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради. Підставою для розроблення проекту є рішення Чернігівської міської ради від 31 серпня 2012 року «Про надання дозволу на розроблення проекту Детального плану території спортивно-оздоровчого комплексу в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру» (24 сесія 6 скликання). Цей проект є етапом реалізації Генерального плану розвитку міста, затвердженого рішенням Чернігівської міської ради від 25 грудня 2003 року (10 сесія 4 (24) скликання). Основна мета проекту Детального плану території: уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови; формування принципів планувальної організації забудови; визначення всіх планувальних обмежень використання цієї території; уточнення містобудівних умов та обмежень згідно з планом зонування; визначення потреб у підприємствах та установах обслуговування, місць їх розташування; забезпечення комплексності забудови; сприяння поліпшенню стану навколишнього середовища; визначення напрямів, черговості та обсягів подальшої діяльності щодо інженерної підготовки території: розміщення об’єктів забудови, організації транспортного і пішохідного руху, охорони та поліпшення стану навколишнього середовища, комплексного благоустрою з організацією розвитку зелених зон. Термін реалізації Детального плану території з урахуванням інвестиційних намірів становить 7—10 років. Проект Детального плану території розроблено з урахуванням діючої містобудівної документації (Генерального плану міста; Схеми перспективного розвитку туризму; Тимчасового порядку використання території м. Чернігова) та матеріалів плану червоних ліній. Об’єм і склад проекту відповідає будівельним нормам ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території». До складу проекту входять текстові (том 1. Пояснювальна записка) та графічні (том 2. Графічна частина) матеріали. Зміст Пояснювальної запис-

ки складається з вступної частини, сімнадцяти розділів, документів та графічних матеріалів. До Графічної частини відносяться: План розташування території у планувальній структурі населеного пункту; План існуючого використання території; Опорний план; Схема планувальних обмежень (існуюче положення); Схема планувальних обмежень (перспектива); Проектний план з візуалізаціями; План червоних ліній; Каталог координат точок повороту червоних ліній; Схема організації руху транспорту і пішоходів; Схема інженерної підготовки території та вертикального планування; Зведений план інженерних мереж; Креслення поперечних профілів вулиць. За даними Генерального плану розвитку міста забезпечення населення міста спортивними та фізкультурно-оздоровчими установами (на 1000 жителів) становить: фізкультурно-спортивними спорудами (стадіони, спортивні площадки тощо) — 0,1 га (15%), спортивними залами загального користування — 12 кв.м загальної площі (12%), басейнами — 1,1 кв.м дзеркала води (2%), клубами — 10 місць (30%), готелями — 3,6 місця (75%). Аналіз містобудівної ситуації, яка склалася на сьогодні в м. Чернігові, підтверджує, що у центральній частині міста майже вичерпані вільні від забудови ділянки під нове перспективне будівництво, в тому числі й під спортивні та фізкультурно-оздоровчі об’єкти, які потребують значної території. Враховуючи викладені обставини, на сьогодні виникає необхідність пошуку додаткових територій, які придатні для розміщення таких об’єктів. До них відноситься територія в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру. Проект Детального плану території охоплює площу 17,28 га. Межі розробки проекту: з півночі та сходу — територія садівничого товариства «Урожай»; з південного сходу — територія садибної забудови; з півдня та південного заходу — вул. Кільцева; з північного заходу — проспект Миру. Частина території освоєна, та в її межах знаходяться чотири артезіанські свердловини водозабору, площа яких з урахуванням охоронної зони становить 1,44 га. Інша основна частина території, загальною площею 14,68 га (88,5 %), вільна від забудови, елементи благоустрою в її межах відсутні, а зелені насадження представлені поодинокими деревами, що не відносяться до категорії цінних порід. Обмежувальними факторами на вказаній території, які мають бути враховані при проектуванні, є наявність охоронних зон існуючих інженерних комунікацій, які перетинають її територію в межах червоних ліній (проектних), та охоронних зон артезіанських свердловин. Аналіз містобудівної ситуації щодо інженерного забезпечення цієї території свідчить про наявність розвинутої інженерної інфраструктури: водогін, каналізація, газопровід високого тиску, електромережі, кабелі зв`язку. Відповідно до плану дії обмежень за екологічними умовами Тимчасового порядку використання території м. Чернігова вона знаходиться в санітарно-захисній зоні (на межі) полігону токсичних промислових відходів та на межі зони акустичного дискомфорту від трансформаторної підстанції. За інформацією управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради від 26.10.2012 за № 1505 почався процес знешкодження зазначеного полігону, а саме: в жовтні місяці 2012 року розпочато роботи з будівництва установки для утилізації рідких промислових токсичних відходів. В екологічному відношенні територія, що проектується, може бути використана для розміщення об’єктів цивільного будівництва. Джерела істотного техногенного пливу на навколишнє середовище в її межах відсутні. За результатами проведеного аналізу містобудівної ситуації щодо всіх факторів освоєння та забезпечення території, що розглядається, зроблено висновок про її відповідність нормативним вимогам та Генеральному плану міста щодо будівництва спортивно-оздоровчого комплексу при умові вирішення питання ліквідації ставківнакопичувачів промислових відходів. Проектом передбачено розміщення забудови на вільній території в межах червоних ліній, визначених Детальним планом території. Основний вид використання території — громадська забудова — спортивно-оздоровчий комплекс з відповідною інфраструктурою сфери обслуговування, що формується як за рахунок окремо розташованих, так і вбудовано-прибудованих об’єктів. Режим використання та забудови, визначений проектом Детального плану території, місце роз-

ташування об’єкта містобудування в структурі міста, типи будівель і споруд, запропоновані до будівництва, та їхня поверховість (спортивнооздоровчий комплекс) за основними критеріями відповідають основному типу зон — невиробничі Г (громадські). Відповідно до класифікації невиробничих зон ця територія має бути віднесена до культурно-спортивної зони Г–4, яка призначена для розташування великих спортивно-видовищних комплексів, стадіонів тощо. Частина території, на якій знаходяться свердловини водозабору, має бути віднесена до зони інженерної інфраструктури ІН–2. В проекті Детального плану території уточнені переважні, супутні й допустимі види використання території, містобудівні умови та обмеження для культурно-спортивної зони Г–4. Основою планувально-просторової організації території мікрорайону є принцип функціонального зонування, у відповідності до якого визначені зони функціонального використання території: — зона спортивно-оздоровчих споруд; — зона відкритих площинних спортивних споруд; — зона об’єктів господарчого та інженернотехнічного обслуговування; — зона зелених насаджень загального користування; — охорона зона артезіанських свердловин (водозабору). Проектом Детального плану території передбачено формування цілісного монофункціонального комплексу в межах структурно-планувальної одиниці — кварталу, обмеженому вул. Кільцевою, проспектом Миру та житловими вулицями, що проектуються: Проектна 1, Проектна 2, Проектна 3. Спеціалізація комплексу — спортивно-видовищні, спортивно-оздоровчі споруди, стадіони та відповідна їм інфраструктура. Загальним принципом архітектурно-просторової композиції території спортивно-оздоровчого комплексу є формування комфортного середовища. Каркас архітектурно-просторової композиції щодо організації забудови цього комплексу формується основними його спорудами на перетині двох основних композиційно-просторових візуальних осей, що перетинають ділянку з півночі на південь та зі сходу на захід. Застосування вказаного прийому створює умови для формування не тільки зовнішніх панорам, а й внутрішніх ансамблів вздовж основних пішохідних доріг. Забудова комплексу має відбуватися спортивно-видовищними та спортивно-оздоровчими будівлями та спорудами, які відповідають сучасним вимогам для об’єктів даної категорії, із застосуванням сучасних прогресивних конструкцій та матеріалів. Проектом Детального плану території передбачено також комплекс споруд щодо інженернотехнічного забезпечення основних об’єктів спортивно-оздоровчого комплексу в цілому (котельня, трансформаторна підстанція тощо), а також будівлі господарського призначення, автостоянки. Принцип раціональної організації пішохідних зв’язків передбачає систему озеленених пішохідних шляхів, що перетинають внутрішній простір і з’єднують в єдину систему об’єкти спортивнооздоровчого комплексу, об’єкти обслуговування, автостоянки, зупинки громадського міського транспорту. Визначений прийом забудови забезпечує оптимальний розвиток цієї території. До складу цілісного монофункціонального спортивно-оздоровчого комплексу входять: — футбольний стадіон (відповідно до Регламенту змагань з футболу серед команд професіональних футбольних клубів України та Регламенту УЕФА і ФФУ на вимогу інвестора має відповідати другій А категорії: розмір ігрового поля 105,0 х 68,0 м, натуральний газон з штучним підігрівом, дренажем та поливом, 3000 індивідуальних місць для глядачів на трибунах тощо) з двома футбольними полями для тренувань, одне з яких із біговими доріжками; — одно-двоповерховий багатофункціональний спортивний комплекс (плавальний басейн з ванною 25 х 16 м; універсальний спортивний зал, призначений для проведення занять та змагань з баскетболу, гандболу, тенісу, волейболу, бадмінтону, гімнастики, різних видів боротьби (розміром 48 х 36 м, 1300—2000 індивідуальних місць для глядачів на трибунах тощо); — одно-двоповерхові криті тенісні корти, які складаються з двох блоків (до кожного блоку входить ігровий зал на два корти з трибунами для глядачів на 650 місць, чоловічі та жіночі роздягальні з душовими і санвузлами, кімната тренерів,

медичний кабінет, гардеробна тощо. На другому поверсі знаходяться VIP–зали, буфет та ряд приміщень господарського призначення; — відкриті тенісні корти з трьома ігровими майданчиками, які повинні мати акрилове наливне покриття «ХАРД»; — два 4-поверхові адміністративно-готельні комплекси по 76 номерів у кожному (однокімнатних — 40, двокімнатних — 28 та трикімнатних — 8 одиниць); — спортивні ігрові майданчики та майданчики відпочинку; — двоповерховий господарчий блок, загальною площею 1861,08 кв.м. (котельня, трансформаторна підстанція, гаражі тощо). Розрахункова потреба відвідувачів спортивнооздоровчого комплексу в місцях для паркування автотранспорту становить 415 машино-місць. Проектом Детального плану території (в межах червоних ліній) передбачено 497 машиномісць для паркування легкового автотранспорту відвідувачів спортивно-оздоровчого комплексу, а також передбачені місця для паркування автобусів для спортивних команд та уболівальників з інших міст (при проведенні спортивних змагань). Проектом Детального плану території передбачене комплексне озеленення та благоустрій території. Загальна площа зелених насаджень, до якої увійшли озеленені території загального та обмеженого користування, буде становити 5,85 га. Зелені насадження загального користування формуються за рахунок озеленення пішохідних зон з майданчиками для короткочасного відпочинку, визначених проектом Детального плану території. Організація зелених насаджень обмеженого користування передбачена на території окремих об’єктів спортивно-оздоровчого комплексу. Зелені насадження спеціального призначення формуються зеленими насадженнями охоронних зон артезіанських свердловин водозабору, їх площа становить 1,4 га. Благоустрій території передбачає формування пішохідних зон, обладнаних малими архітектурними формами, фонтанами, а також улаштування проїздів, пішохідних тротуарів та алей, автопаркувальних та господарських майданчиків. Враховуючи основні рішення детального плану щодо освоєння території та пропозиції інвестора, передбачено почергове освоєння території: 1-ша черга — футбольне поле для тренувань № 1 із біговими доріжками; 2-га черга — господарчий блок; 3-тя черга — футбольний стадіон, футбольне поле для тренувань № 2; 4-та черга — адміністративно-готельний комплекс № 1; 5-та черга — адміністративно-готельний комплекс № 2; 6-та черга — криті та відкриті тенісні корти та 7-ма черга — багатофункціональний спортивний комплекс. Планувальне рішення щодо освоєння території передбачає можливість проведення будівельних робіт декількох об’єктів, виділених в окремі черги, одночасно за рахунок залучення різних інвесторів. Розміщення спортивно-оздоровчого комплексу, визначеного проектом Детального плану території, сприяє поліпшенню ситуації щодо забезпечення потреб мешканців міста в спортивних і фізкультурно-оздоровчих установах. Так, у разі реалізації цього проекту поліпшення рівня забезпеченості мешканців міста спортивними залами загального користування буде складати 6%, критими басейнами — 3,6%, приміщеннями для фізкультурно-оздоровчих занять — 42% та відкритими площинними спортивними спорудами — майже 76%. Проект отримав погодження Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації від 19.08.2013 № 466-П та управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради від 02.09.2013 № 01-20/266. Своїм листом від 15.08.2013 № 07-04/506 Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації повідомив, що згідно з положенням про Департамент надання письмових висновків до проекту містобудівної документації не входить до його повноважень. Головне управління Держсанепідслужби у Чернігівській області та управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області в установлені законодавством терміни своїх письмових висновків до зазначеного проекту містобудівної документації не надали. 6 вересня 2013 року проект Детального плану території був розглянутий на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури

Законодавчі вимоги проведення державної реєстрації шлюбу громадян іноземних держав У сучасному світі, коли кожний пересічний громадянин має доступ до будь-яких телекомунікаційних засобів зв’язку та мереж, завдяки цьому широко обізнаний про так зване «красиве» життя за кордоном, одним із засобів побачити світ та, можливо, і покращити своє матеріальне становище вбачає у реєстрації шлюбу з іноземцем. Щороку відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції реєструється у середньому 100 шлюбів із громадянами іноземних держав, що становить 4—5 відсотків від загальної кількості шлюбів, що реєструються відділом. Саме питання про надання правової консультації щодо порядку реєстрації шлюбу за кордоном або з іноземцем в Україні займає значне місце як у міжнародному праві, так і у вітчизняному сімейному законодавстві. Причому, враховуючи веління часу, в цьому аспекті законодавство постійно зазнає змін, адже суттєвий вплив на регулювання сімейних відносин дають національні, побутові, релігійні та інші особливості й традиції кожної країни, держави. Отже, до основних засад, що регулюють порядок державної реєстрації шлюбів громадян України з іноземцями, насамперед належать норми, закладені у главах 3, 4 розділу ІІ «Шлюб.

WWW.VID.CN.UA

Права та обов’язки подружжя Сімейного кодексу України. (ст. ст. 21-37)». Тобто державна реєстрація шлюбу проводиться на загальних засадах у будь-якому органі державної реєстрації актів цивільного стану за вільною згодою жінки та чоловіка при досягненні ними шлюбного віку, який відповідно до законодавчих змін з 8.04.2012 визначений однаковий як для жінки, так і для чоловіка у 18 років, та при відсутності перешкод до укладення шлюбу. Щодо документального забезпечення цього аспекту. Для державної реєстрації шлюбу за заявою іноземця подаються документи, видані компетентними органами іноземних держав на посвідчення актів цивільного стану, здійснених за законами відповідних держав, дійсність яких в Україні визнається за наявності легалізації (легалізація консульською установою або дипломатичним представництвом України в цій країні, проставлення апостиля), якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України. Іноземці для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити паспортний документ на посвідчення своєї особи та про реєстрацію уповноваженого органу про законність їхнього перебування в Україні, якщо інше не передбачено чинним

законодавством України. Одночасно громадянин іноземної держави повинен надати документ про те, що не перебуває у шлюбі, виданий компетентним органом країни свого громадянства або країни постійного проживання та належним чином легалізований. Дані документи також можуть бути видані або легалізовані установою або дипломатичним представництвом цієї країни в Україні та надалі легалізовані Міністерством закордонних справ України. Якщо реєструється повторний шлюб, документ про те, що особа не перебуває у шлюбі, повинен бути пред’явлений за період після припинення попереднього шлюбу з одночасним пред’явленням самого документу про припинення шлюбу (це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, смерть другого з подружжя, витяг(копія) рішення суду про розірвання шлюбу). Усі ці документи на посвідчення актів цивільного стану мають бути засвідчені в установленому законодавством порядку компетентним іноземним органом. Враховуючи вимоги ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» щодо ведення діловодства в органах державної реєстрації актів цивільного стану державною мовою, документи іноземних громадян, що є підставою

та містобудування Чернігівської міської ради. Члени архітектурно-містобудівної ради одноголосно схвалили проект містобудівної документації «Детальний план території спортивно-оздоровчого комплексу в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру» та рекомендували управлінню архітектури та містобудування міської ради внести цей проект на розгляд виконавчого комітету Чернігівської міської ради для подальшого його затвердження. Детально ознайомитися з проектом «Детальний план території спортивно-оздоровчого комплексу в кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру» можна на електронних носіях: на офіційний сторінці Чернігівської міської ради мережі Інтернет за електронною адресою: www.chernigiv-rada.gov.ua (розділ «Публічна інформація», рубрика «Містобудівна документація») та на паперових носіях: в управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 9, кім. 15 та 17, тел. 77 49 69; 77 49 58, (понеділок—четвер від 8.00 до 17.00, перерва від 13.00 до 14.00). Картографічні та топогеодезичні матеріали проекту Детального плану території розміщені на офіційний сторінці Чернігівської міської ради мережі Інтернет відповідно до вимог законів України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність», Положення про порядок надходження, зберігання, використання та обліку матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.1999 № 1344, Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.1998 № 1893, Порядку розроблення містобудівної документації, затвердженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.11.2011 № 290, будівельних норм ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території». Пропозиції до зазначеного вище проекту подаються на ім’я міського голови у письмовій формі з 5 лютого до 17 години 28 лютого 2014 року за поштовою адресою: вул. Магістратська, 7, м. Чернігів, 14000. Відповідно до статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції до проектів містобудівної документації мають право подавати: — повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; — юридичні особи, об’єкти нерухомого майна яких розташовані на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; — власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розроблено проект містобудівної документації, та на суміжних з нею територіях; — представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; — народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад. Пропозиції, подані особами, не вказаними в зазначеному переліку, або подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду. Пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил. Надані громадськістю пропозиції підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк. За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова. Відповідальним за організацію розгляду пропозицій громадськості до вказаного проекту є заступник начальника управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради Гребень Петро Миколайович (вул. Кирпоноса, 9, м. Чернігів, 14000, тел.: 77 49 58; 77 49 69). Заступник начальника управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради П.М. ГРЕБЕНЬ

для державної реєстрації шлюбу, складені іноземною мовою, повинні мати переклади тексту на українську мову, правильність якого засвідчується дипломатичним представництвом або консульською установою України, посольством (консульством) держави, громадянином якої є іноземець, Міністерством закордонних справ або нотаріусом. Оригінал документа про сімейний стан разом з перекладами всіх вищезазначених документів залишається у справах відділу державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про державну реєстрацію шлюбу та зареєстрував шлюб. Документ про сімейний стан дійсний протягом шести місяців з дня його видачі або засвідчення. У різних країнах документ про сімейний стан має свою форму: довідка про сімейний стан, свідоцтво про правошлюбність, заява, справжність підпису на котрій засвідчено нотаріусом, тощо. Новою нормою законодавства визначено, що про державну реєстрацію шлюбу відмітка робиться тільки в паспортах громадян України.

Н.В. ІВАНЦОВА, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції


Пам’ять

19

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Свою любов і біль Лідія Шестак пронесла крізь життя У

війни не жіноче обличчя. Але, як не дивно, долі до цього — жодної справи. На собі це відчули чимало дівчат, розквіт юності яких збігся з початком найкривавішої війни ХХ століття, котру вони пройшли сестрами милосердя. Їхні плани і мрії поглинули суворі військові будні, де дії жінок в уніформі були наповнені великим сенсом — зберегти для країни якомога більше воїнів-захисників. Не цураючись тяжкої роботи, переборюючи запаморочення при вигляді розтерзаних тіл і кривавих ран солдатів, дівчата лікували не тільки тілесні, а й душевні рани воїнів. Недарма берегинь ще називали ангелами во плоті. Тільки в Радянському Союзі близько 800 000 жінок нарівні з чоловіками служили у військових частинах під час війни. І в кожної з них своя доля.

Своя доля була і в одного з таких героїчних ангелів — Лідії Шестак (дівоче прізвище Козлова), привітної тендітної дівчини. Їй було всього 17 років, коли в життя увірвалася Велика Вітчизняна війна, і її Лідія пройшла медсестрою від початку до кінця. Але, забігаючи наперед, треба сказати, що найвищих нагород Лідія Дмитрівна заслужила тільки за прожите довге життя. Що й казати про жахи воєнного лихоліття, втрату найближчих людей та інші життєві біди, котрі випали на долю жінки. Сьогодні Лідії Шестак 90, а незабаром, 7 лютого, вона святкуватиме ще один день народження.

поранених із Білоруського, Українського фронтів, із-під Сталінграда, з Польщі та Далекого Сходу. Перший її рейс — до Ленінградського фронту — пролягав через дорогу, котру називали «воротами життя», але для тих, хто в’їжджав, це була «дорога смерті». «Точилися бої, з одного боку ліс і радянські солдати, а з іншого німці, які стискали місто в кільце», — розповідає вона. До поранених добиралися по Ладозькому озеру. По дорозі їм робили перев’язки. Тягнули їх то на шинелях та плащ-палатках, то пересувалися по канату, витягуючи поранених на собі. Вже у вагонах поранених розміщували тільки на нижні полиці й підлогу, адже на верхніх було небезпечно — машиніст різко зупиняв потяг під час раптових атак противника.

На перший потяг припадав шквал вогняних ударів

До Ленінграда діставалися «дорогою смерті»

Будучи уродженкою села Мале Линяково Вологодської області, Лідія саме закінчила семирічку, і її плани на життя були далекі від того, щоб бачити, як війна забирає життя людей, хоч і мріяла стати медсестрою. «Я працювала на лісопильному заводі табельником поблизу міста Сокола Вологодської області, і як тільки почула про набір у медичне училище, не впустила нагоди здійснити свою мрію, — пригадує вона. — Вступила та встигла провчитися всього 4 місяці, але вже знала, як робити перев’язки, доглядати за хворими та надавати першу допомогу. 18 грудня 1941 року мене призвали до лав робітничо-селянської Червоної Армії і призначили сандружинником на Червонознаменному санітарному потягу № 17. Чоловіків, які працювали тут санітарами, забрали на фронт, а їх замінили жінками. Завданням особового складу потягу було дістатися в тил фронту до польових шпиталів, евакуювати поранених у безпечні місця для лікування й водночас здійснювати догляд за ними». Майже 90 разів на цьому санітарному потягу Лідія Дмитрівна діставалася тилу фронтів. Вивозили

Якось у місті Горькому, коли налетіли сотні фашистських літаків, почалося таке бомбардування, що деякі вагони навіть із рейок посходили. У цілому ВСП до знищення ворожих повітряних цілей був готовий: у голові та хвості потяга були зенітні установки. Вдавалися рятівники солдатів і до обманних маневрів, хоча й гітлерівці теж хитрували, як могли. «Під час слідування санпоїзду в тил фронту німці нас не чіпали. А на зворотному шляху ми неодноразово потрапляли під обстріли, тож попереду пускали порожній ешелон. На нього й припадав шквал вогняних ударів. Так просувалися вперед», — розповідає Лідія Дмитрівна. «Загалом у потязі ніхто не зважав, жінка ти чи чоловік — військова дисципліна була для всіх однакова, та й старшина в нас був суворий. За найменшу провину слідувало покарання, і наряд по кухні був за щастя. Найгірше, коли дівчат відправляли нести вахту, тобто охороняти потяг. Якось, уже не пам’ятаю за що, попалося й «козеня» (так через прізвище і спритність товариші по службі називали Лідію. — Авт.). Дали в руки гвинтівку, відправили в наряд. Ходжу вздовж ешелону. Коли йде військовий потяг, а мені солдати з вікон: «Девушка, а девушка, а что часовой делает, когда воробей на штык сядет?» Ми були надто молоді, і в такі моменти від сорому були ладні крізь землю провалитися».

та Володимира Аксьонова, у якого в гіпсі були обидві руки. Підняла його і побачила, що мої руки всі в крові. Через те що відкрилася рана, він втратив багато крові й врятувати було можна, негайно переливши йому кров. У мене була І група…». Пізніше він писав листи, де Лідію називав рідною сестрицею, адже в ньому була її рятівна кров. Тоді мало хто сподівався на дива, хоча стосовно одужання подекуди і традиційна медицина була безсила. Лідія й досі пам’ятає підопічного лейтенанта з пов’язкою на очах. Везли того Василя геть сліпого після сильної контузії, і тримався на світі він самими спогадами про сім’ю та маленького сина, які залишилися в Москві. Чоловік страждав на головний біль, але найгірше, що повернути зір лікарям у госпіталі так і не вдалося. Було вирішено, що останнім шансом для Василя відновити зір може стати позитивне велике моральне потрясіння. Не кажучи хворому нічого, Лідія написала записки пораненим поблизу нього, щоб не розповіли, що він їде до Москви. На вокзалі вона вивела його на перон, а всі дивилися, що буде далі. Підбігли дружина з сином, обняли його, і Василь, не вірячи щастю, закричав від радості, адже ще й зняв пов’язку: «Катерино, я бачу!». Звісно, зір повернувся не на 100%, але він вже зміг носити окуляри й навіть читати. Були на потязі й свята зі співами: їх для підопічних робив сам персонал. Годували тричі на день. У солдатів на вагу золота була картопля. Доїдати за кимось суворо заборонялося. Якось колега Лідії по потягу, аби не пропав обід солдата, який від нього відмовився, взяла його собі. Дівчину одразу вигнали з потяга, й жодні доводи не допомогли.

Останній рейс міг би стати останнім…

«Останній рейс наш потяг здійснював у 1945-му в Білосток (Польща). Концтабір «Хаузен», де ми прийняли геть виснажених солдатів, які залишилися після звільнення, запам’ятався зловісним написом російською: «Ми удобрим поля телами советских солдат», — продовжує моя співрозмовниця. — Близько 20-ї години, коли ми їхали по насипу, нас підірвали на рейках, і потяг пішов під укіс та злетів у річку. Завдяки тому, що він якось зачепився за залізничні конструкції,

склад потягу не пішов під воду…». Яких зусиль вартувало мініатюрному дівчаті витягувати поранених через вікна, як і іншим 18 колегам, можна тільки здогадуватися. Тим паче що після поранення, котре сталося під час обстрілу ворогом потяга у 1943-му під Псковом, численні рани рук Лідії тільки загоїлися. Нагадуванням про той страшний день стала її перша нагорода й купа проблем зі здоров’ям, зокрема вади слуху, котрі залишилися з нею назавжди. Нині ситуація ускладнюються тим, що жінка — учасник бойових дій і досі ніяк не отримає слуховий апарат.

Про кохання не мріяла, а знайшла його на війні

«Не знаю навіть, як ми все те пережили», — говорить вона, показуючи фронтові фотографії. Молоді роки — для кохання, але про нього вона й не мріяла. Завдання були важливіші. «Все для фронту! Все для перемоги!» — слова гасла знаходили відгук у кожного, а тому Лідія робила все можливе. Своєю присутністю й ласкавим словом вона вселяла пораненим бажання вижити і віру в перемогу. Це було дуже важливо у складних умовах війни, коли арсенал медикаментів був бідним, знімали біль головним чином анальгіном, у кращому випадку розведеним спиртом. Лікували словом та ласкою, про що Лідія Дмитрівна каже цілком серйозно. Так і познайомилася з Михайлом, своїм майбутнім чоловіком, нашим земляком, який був на 6 років старшим і вже встиг пройти фінську війну. Під час Вітчизняної був снайпером. Приголубила його, а він їй: «Ой, сестричко, мені вже й легше стало»… Справа в тому, що Михайло Степанович був у важкому стані, поранений у ключицю, у ноги. Ворожа куля прошила легені й вийшла через шлунок, також була відсутня верхня частина черепної коробки. «Пролікувавшись рік у госпіталі, він працював на поштоворозподільчій базі в Москві. Потім демобілізувався і, дізнавшись, коли наш 113-й поїзд прибуде з Харбіна, приїхав до Москви й зустрів нас на пероні. Дівчата, побачивши його, зраділи, обступили його, обіймають. А він мені пошепки: «Давай відійдемо в бік… Я за тобою приїхав». Я не очікувала, що він згадає і приїде до мене, ми навіть не листувалися. Кажу, що мене не

Лідія Козлова, 1941—1945 рр. відпустять. Він пішов до начальника, а той: «Тільки після реєстрації в ЗАГСі». Лідія Дмитрівна й досі не розуміє, як усе швидко сталося — ніби так і мало бути. Схоже, довіра була інтуїтивна, незважаючи на те, що працівниця ЗАГСу сказала: «Він тебе по дорозі кине». «Проте паспорта при собі не мала, тож розписалися вже в мене вдома, — продовжує жінка. — У Росії тоді життя було злиденне, купити не було що. Вирушили в рідне Михайлове село Ковчин, я збиралася працювати в колгоспі. Нам відповіли, що пшениці тільки на засів, і порадили перебратися до Чернігова. Вже в місті прописалися в зовиці, отримали картки на пайки. Ані медсестрою, ані ким іншим влаштуватися на роботу було неможливо (у Гідроводгосп, ветераном праці якого є Лідія Дмитрівна, прийшла набагато пізніше. — Авт.). Жити ніде, тож оселилися в «Богунських землянках» (за м’ясокомбінатом). У рову зробили собі землянку». Так і жили, поки не отримали ділянку на Котах. Через рік народилася дочка Тамара, котра змалку стала свідком, як її мама відбудовувала зруйноване місто. За день дівча з Лідією Дмитрівною проходили з десяток кілометрів, адже транспорту не було, як і жодного дитсадка. Сама жінка зізнається, що як би складно не було, «я ніколи не пожалкувала про свій вибір. У нас були порозуміння і повага один до одного». Та згодом фронтові рани взяли своє — Михайло пішов із життя. У 37 молода жінка стала вдовою. Більше заміж не виходила, адже другої такої любові й бути не могло. Незмінними залишилися і спогади про ті буремні дні, в яких потяг із військовослужбовцями й досі безупинно мчить крізь час, залишаючи широкий слід клубів диму в повітрі. Інга ВІТКОВСЬКА

Як на війні лікували сліпоту

Поїзд був розрахований на 500 чоловік, і на два вагони було по одній медсестрі. Лідія доглядала поранених військовослужбовців у вагоні № 12, що був призначений для тяжкопоранених, тож бачила всяке. «Якось була вечеря, і мені залишилося погодувати лейтенан-

У короткі хвилини спокою. Дружній колектив санітарного потяга № 17

WWW.VID.CN.UA


20

Щорічна акція «Допоможемо птахам пережити зиму!» пройшла в обласному педагогічному ліцеї І

з настанням зими для птахів, які не відлітають у південні країни, настають найважчі часи: голод і холод.

Щоб допомогти пернатим, потрібно своєчасно розвісити годівнички й організувати регулярну підживу для них. Цікавий факт: якщо годівниця протягом усього зимового періоду буде завжди наповнена, то від голоду можна врятувати більше 12 птахів! Про це розповідає сайт ліцею www.lyceum-cn.org. Взимку годівниці в наших краях відвідує більше десятка видів пернатих. Серед міста це будуть великі синиці, польовий горобець, сизий голуб, сорока. У великому парку, на околиці або в сільській місцевості, особливо на узліссі, видовий склад буде більш різноманітний. Щороку учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею піклуються про птахів. «Не жалійте для птахів ні зерна, ні крихт!» — закликають усіх не бути байдужими до долі пернатих друзів. 28 січня учні ліцею провели акцію із розвішування годівниць із кормом. До акції приєдналися й батьки ліцеїстів — саме вони допомогли виготовити дерев’яні міцні годівниці.

— Я хочу насамперед подякувати всім учасникам акції. По-друге, я хотів би звернутися до всіх ліцеїстів, щоб кожен із нас приділив на вихідних днях півгодини і зробив годівницю та розмістив її в себе на подвір’ї. Цим кожен зможе підтримати акцію «Допоможемо птахам пережити зиму!» — відгукнувся про акцію її учасник, ліцеїст Віталій Кожановський.

До уваги фотомитців!

1

березня, в Міжнародний день кішок, у бібліотеці ім. М. Коцюбинського відкриється виставка фотографій цих милих тварин.

Фотографії із зображенням ваших улюбленців пропонуємо приносити в читальний зал бібліотеки від 1 лютого до 1 березня кожного дня, крім середи, від 10.00 до 17.00 (м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 22 (ІІ поверх). Фотографії мають бути роздруковані, мінімальний розмір — 20х30 см.

WWW.VID.CN.UA

У світі тварин

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Рік коня вступив у свої права. Але чи захищене реальне право на життя самої тварини?

Н

аше знайомство з гнідим жеребцем Тайфуном, що відбулося тиждень тому, збагатило новими, на жаль, невтішними враженнями про те, якою жорстокою може бути людина і якою терплячою і стражденною — тварина. У ролі першої постала молода господарка коня української верхової породи. Хоча Марію Б. правильніше назвати його офіційною власницею. Адже бути хазяїном передбачає не тільки право на власність, а й обов’язки.

Самого представника символу 2014 року, який 15 березня відсвяткує четвертий день народження (у чисто людському розумінні він уже досягнув свого повноліття), описати як занедбаного та виснаженого голодом замало. Це шкіра й кістки. Суглоби покручені. Проте, попри свою долю, він лагідний та розумний, дарма що не говорить. Уже два тижні він живе відносно нормальним життям завдяки небайдужості чернігівських конярів, які не залишилися осторонь, довідавшись, що гине благородна тварина. Щоправда, усю тяжку ношу — виходити коня у розквіті сил взялися тільки працівники ЧМГО «Кінно-спортивний клуб «Казка». Про це дивовижне коняче царство ми нещодавно писали. Тайфун поряд із випещеними кобилами, які живуть у просторій цегляній конюшні, де повно кормів, має жалюгідний вигляд, на відміну від пенсійного віку гривастих «дам». Його теперішні найближчі сусіди Мадера, Отрада і мерин Опіум у своїх денниках виглядають справжніми велетнями. — Марія придбала Тайфуна два роки тому, і наскільки мені відомо, брала на це кредит. Хотіла заробляти на катанні дітлахів. Сюди привести коня й виходити його (безкоштовно. — Авт.) її вмовили ми, хоча на постій коней, тим паче жеребців, останнім часом не беремо, — розповіла голова організації Ірина Іванченко. — Утримання коня — серйозна справа. Потрібні умови, а не її холодний сарайчик, де тварина навіть розвернутися не могла й зажила собі пневмонію, що вже запущена. Вона його морила голодом, навіть коли восени була можливість вивести на випас. Мовляв,

ходити далеко, а так можна біля школи залишити. Із чого складався раціон Тайфуна, можна тільки здогадуватися, але перші дні, коли ми його кормили з ложки кашею, він її їсти відмовлявся, бо не знав, що це таке. Звичайну грубу їжу — сіно й солому — він спочатку також їсти не міг. А потім почав їсти сіно так, наче воно золоте: ні травиночки не притоптав, на відміну від наших. Із поведінки було видно, що його ще й били. На його відновлення потрібні гроші, тож ми будемо раді будь-якій допомозі. Адже загалом догляд і годування кожного з коней тягне близько 800 грн. на місяць. Впевнена: ми його виходимо. Але найстрашніше те, що Марія має намір забрати його до себе через кілька місяців. Висновки трьох досвідчених фахівцівветеринарів клініки Олександра Ковдика, Владислава Дем’яненка та Ірини Осокіної щодо стану Тайфуна теж невтішні. Досить того, що його вага 270 кг, а мала б бути півтонни, а то й більше (для його породи у 4 роки — не менше 600, а то й 700 кг). У документі зазначені такі діагнози: остеодистрофія, міопатоз, і що «на момент огляду ветеринарами кінь перебував у вкрай тяжкому фізичному стані». Важко уявити, як у такому стані він дістався «Казки», адже власниця туди приїхала на непідкованому Тайфуні в ожеледицю верхи! Аби тварину привести в нормальний стан, потрібно щонайменше 4—5 місяців. Але в Марії, з якою ми зустрілися на подвір’ї її приватного будинку, де, крім неї та двох малолітніх дітей (найменшому 9 місяців), живуть ще кілька сімей (це на П’яти кутах), як на теперішнє, так і на майбутнє нещасної тварини своєрідні погляд і пояснення. «Усі на мене визвірилися… Думаю, проблему перебільшують. Можливо, я десь і винна, але нічого страшного не бачу, — поділилася горе-власниця. — Живу на грошову допомогу, коштів не вистачає. Я наїзник із дитинства, тож дуже хотіла коня. Тайфуна купила за 7 тисяч. Годувала його кашею, сіном, запареною соломою. Сьогодні він уже виставлений на продаж, але покупця за ту ціну, що я назвала, немає».

На питання: «Що далі?» відповідає, що згодом буде «розширюватися», «побудує сарай». Родичі Марії та її колишній чоловік, котрий, до речі, працює жокеєм у Києві, у це не вірять. Дізнавшись про все, вони приходили до клубу і просили в жодному разі не віддавати їй Тайфуна. Навідувалася й сама Марія зі словами: «Ще не здох?», мовляв, вона ще має на нього плани. За словами власниці, Тайфун уже два рази падав на задні ноги: тоді з сараю його витягували мотузками. Марія стверджує, що саме отруєння (невідомо чим і ким) зробило коня схожим на в’язня концтабору. На питання, коли це сталося, каже, що зо три місяці тому. Але навіть якщо припустити, що це правда, тобто кінь до того був у кондиції, то виходить, отруєння забрало тих самих 250 кг, котрих не вистачає. Але це вигадки. За словами лікаря, фізіологія коней, на відміну від людей, не дозволяє випорожняти себе через відригування, і якщо в короткий строк не надати медичну допомогу, вони гинуть. Сусіди, які знають Марію, єдині в думці, що їй навіть комаху, не те що коня, заводити не можна. «Таке враження, що їй подобається знущатися над тваринами», — поділилася думкою Тетяна К. (ім’я змінено). Як з’ясувалося, кінь тут доживав не один, а з собакою. Обидва — на морозі! Таких, як цей собака, не побачиш навіть серед безхатченків: хребці можна порахувати навіть на відстані, як і ребра. На тілі чимало ран. Молодий пес від голоду й холоду не міг ані сісти, ані лягти. Кажуть, на днях його хтось забрав, якраз до того, як горе-хазяйка, дізнавшись про заяву (з доданням висновків лікарів та зоозахисників), котру Ірина Іванченко віднесла в міліцію та міську прокуратуру (нині розглядається за ст. «За жорстоке поводження з тваринами»), на тиждень-два кудись подалася. Залишається сподіватися, що коня, як і бідолашного собаку, виходять, і він знайде справжнього господаря. Лада СЕДНІВЕЦЬ Фото зі сторінки «ВКонтакте» кінного клубу «Казка»

Номер рахунка, на який можна переказати кошти на лікування Тайфуна: Приватбанк, Иванченко Ирина Анатольевна, 4149 4377 3931 0330

На момент огляду ветеринарами Тайфун перебував у вкрай тяжкому стані, а з поведінки було видно, що його ще й били


Культура. Спорт

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

«Десна» співуча синьоока…

«З

давніх-давен несе свої води синьоока Десна, звиваючись голубою стрічкою, сплітає вінок надзвичайної краси поліського краю…». Проте в Чернігові є ще одна «Десна» — особлива, співуча. Хто хоч раз почув, як привабливо лине її пісня, той назавжди лишиться в полоні незбагненного світу народного мистецтва.

Заслужений аматорський народний хор України «Десна» — творчий колектив міського Палацу культури — був створений у 1951 році на фабриці первинної обробки вовни. Її засновником та першим керівником був знаний в Україні та за її межами музикант та диригент, член Всеукраїнського хорового товариства імені М. Леонтовича, заслужений артист України Леонід Пашин. Із 1993 року з невеликими проміжками колективом керує заслужений працівник культури України Микола Олексієнко. Хор «Десна» — яскравий пропагандист української народної пісенної творчості. У репертуарі колективу понад 100 обробок українських народних пісень та більш ніж 50 творів місцевих авторів, зокрема Анатолія Пашкевича, Федора Лит-

21

НОВИНИ СПОРТ У

Чернігівські юніори виправдали сподівання У

чеському Новому Мєсті триває чемпіонат Європи з біатлону. Найсильніші зараз готуються до старту Олімпіади в Сочі, а європейські медалі виборює другий склад нашої збірної та найкращі юніори.

виненка, Василя Нестеренка, Петра Зуба, Івана Зажитька, Івана Безика, Миколи Збарацького та інших. При хорі діє жіночий та чоловічий вокальні ансамблі, вокальні дуети, тріо, а також оркестрова група. «Десна» — хор аматорський, тож його учасники різні за віком, професією, не схожі долею, але об’єднанні музикою та закохані в народну пісню. Серед 45 учасників хору більше половини — ветерани колективу, які відвідують «Десну» вже понад 20 років. Це і солісти оркестру заслужений артист України Іван Круш, Валентина Кочубей, Михайло Халявко, і Зінаїда Терещенко, яка прийшла в «Десну» у 1958 році, Анна Зернюк,

і найстарший учасник хору — 75-річний Дмитро Кроха, а також Михайло Гребенник, співочий стаж якого складає 43 роки. До речі, пісенним мистецтвом Михайло Гребенник захопив усю родину, і зараз поряд із ним виступає і його внук Михайло — талановитий музикант, учасник оркестрової групи хору та наймолодший учасник «Десни». За роки існування хор здійснив понад п’ять тисяч виступів і відомий не лише на Чернігівщині, але й далеко за її межами. Музика «Десни» сягнула берегів Дніпра й Волги, Тобола і Даугави, Німану і Північного Дінця, Влтави і Лаби, їй аплодували росіяни, чехи, поляки, білоруси. Вельмишановний колектив — лауреат та дипломант бага-

тьох всеукраїнських та обласних фестивалів народної творчості та мистецьких конкурсів. «Десна» — незмінний учасник усіх міських фестивалів культури й мистецтв, концертів та свят і, звичайно, творчих звітів Чернігівщини. Для цьогорічного творчого звіту майстрів мистецтв та художніх колективів Чернігова «Співаймо шану Кобзареві» хор «Десна» підготував дві пісні: «Вітре буйний» на слова Кобзаря (обробка Віктора Захарченка), прем’єра якої відбудеться під час звітного концерту, та пісню з репертуару волинського хору «Гарний козак, гарний». Тож поціновувачів таланту «Десни» очікує чимало приємних хвилин та хвилювань. Олена БЕРЕЗКІНА

Для підтримки У Чернігові стартував благодійний творчої молоді Інтернет-аукціон «Добре фото-2014» З

адля виявлення й підтримки творчо обдарованих дітей, залучення їх до народної творчості, пісенного та музичного виконавства, поглиблення теоретичної підготовки, обміну творчими досягненнями, подальшого розвитку хореографічного мистецтва Департаментом культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації оголошено проведення:

— обласних конкурсів і теоретичної олімпіади серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів — шкіл естетичного виховання (наказ зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Чернігівській області 30.01.2014 року за № 4/958); — обласного фестивалю-конкурсу хореографії «Надія-2014» серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (наказ зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Чернігівській області 30.01.2014 року за № 3/957). Детальна інформація розміщена на офіційному сайті Департаменту http://www.cult.gov.ua/. Довідки за телефоном (0462) 69-95-82

Д

ругий рік поспіль проводиться благодійний аукціон «Добре фото». Мета проекту — зібрати кошти для Березнянської спеціальної школи-інтернату, де на нас чекає 121 дитина.

Проект стартував минулого року, за результатами проведення було зібрано 3036 грн., котрі передали дітям, хворим на ДЦП, які потребували допомоги. Суть проекту така: фотографи пропонують свої послуги на аукціоні, будь-який бажаючий може зробити свою ставку на конкретного фотографа, найбільша ставка по закінченню аукціону перемагає, і людина отримує сертифікат на фотосесію. Виручені гроші йдуть на благодійність. Якщо ви давно мріяли про професійну фо-

тосесію або ж просто хочете зробити добру справу, запрошуємо вас взяти участь у благодійному аукціоні «Добре фото-2014», що проходитиме від 1 лютого до 1 березня за адресою: http://www.0462.ua/p/dobroe-photo. Організатори аукціону вирішили відійти від традиційних методів благодійності і зробили проект, що дозволяє не тільки надати допомогу тим, хто потребує її, а й отримати приємний бонус — професійну фотосесію. Приєднатися до аукціону може кожен бажаючий. Організатори запрошують до участі як фотографів, так і всіх жителів Чернігова. Отримати детальну інформацію можна, зайшовши на сайт http://www.0462.ua/p/ dobroe-photo або в організатора проекту Михайла Барбарича (vk.com/barbarych, www.facebook.com/ barbarych) за телефоном (063) 846 09 12.

Треба зазначити, що юніори виступають краще дорослих, а найліпшим серед них є 20-річний чернігівець Артем Тищенко. На сьогодні він уже має медалі всіх ґатунків. У понеділок Артем разом із чернігівкою Юлією Бригинець, а також Юлією Журавок, яка тренується в Чернігівському центрі олімпійської підготовки з біатлону, та Андрієм Доценком випередили всіх у комбінованій естафеті. Напередодні Артем був другим у гонці переслідування на 12,5 км, де поступився лише росіянину Олександру Поварницину. В перший день чемпіонату Артем був третім в індивідуальній гонці на 15 км. А у спринті на 10 км лише однієї секунди не вистачило Артему до третього місця, яке посів італієць Майкол Деметц. Інші наші хлопці й дівчата, які виступають в індивідуальних видах, великих успіхів не мають, але в цілому виступають непогано. Це в першу чергу стосується Юлії Бригинець, яка постійно серед 20 найкращих. Ірина Варвинець, на яку ми покладаємо великі надії, вперше виступає на такому рівні серед дорослих, і виступає непогано, але її підводить стрільба.

Два золота Альони Кисельової Ч

ернігівська плавчиня, а тепер київська студентка Альона Кисельова у перші два дні Кубка України з плавання, що вчора закінчився у Дніпропетровську, завоювала дві золоті медалі. На дистанціях 200 м комплексного плавання з часом 2 хв. 18,73 сек. та 400 м комплексним плаванням — 4 хв. 53,87 сек.

Серед учасників змагань були всі найсильніші плавці країни, серед яких Дарина Зевіна, Сергій Фролов та Максим Шемберєв. Кубок України є відбірковим етапом до міжнародних змагань «Мультімейшинз», що проходитимуть 11—13 квітня у Греції. Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ

WWW.VID.CN.UA


22

Найближчим часом у міській лікарні № 4 запрацює новітній сучасний флюорограф

Ц

ифровий флюорограф вартістю 650 тисяч гривень придбаний за кошти міського бюджету.

— Флюорограф канадської збірки, він має високі можливості, поки що апарат такого класу — єдиний в області. Він дозволяє значно зменшити променеве навантаження на пацієнтів, поліпшити якість рентгенівських зображень за рахунок комп’ютерної обробки, скоротити час дослідження, створити архіви рентгенівських зображень у цифровій формі тощо. Окрім того, цифрова обробка дає можливість досліджувати на одному знімку різні тканини, міняючи «жорсткість» знімка. І головне — на новому флюорографі можна робити не тільки знімки грудної клітини, але й кісток та всіх внутрішніх органів, — розповів головний лікар міської лікарні № 4 Юрій Стецьков. Запрацювати новий апарат має вже найближчим часом, запевнив головний лікар. За рахунок благодійників вдалося поліпшити матеріальний стан і хоспісного відділення. Вони подарували відділенню комплекти постільної білизни, пересувні стільці, комп’ютерне обладнання та будівельні матеріали. «Ми поступово збільшуємо кількість місць у відділенні. Плануємо розширити хоспіс до 40 ліжко-місць», — поділилася планами заступник головного лікаря лікарні № 4 Людмила Прог. За позабюджетні кошти минулого року було відремонтовано також чотири кабінети поліклініки, маніпуляційна, чотири палати в терапевтичному відділенні, кухня, спелеологічний та рентгенівський кабінети. Олена БЕРЕЗКІНА

Шановні жителі Чернігова та області!

З

важаючи на гостру потребу донорської крові в закладах охорони здоров’я, прошу всіх небайдужих громадян, у яких немає медичних протипоказань, прийти до обласної станції переливання крові у зручний для вас час і здати кров.

Сучасна медицина людську кров поки що нічим замінити не може. Кров потрібна не тільки для безпосереднього переливання, а й для виготовлення з неї найефективніших ліків. Під загрозою опиняються життя і здоров’я багатьох тисяч наших співвітчизників. Давайте всі разом надамо їм шанс на здорове життя. Олексій КОЗЛОВ, голова ГО «Інститут почесних донорів України»

ХРОНІКА ТИЖНЯ:

МЕДИЧНА

( 27 січня—2 лютого) До міського травмпункту звернулися 233 особи. З них: — із переломами — 73; — із ранами, що потребували зашивання, — 24; — із виробничими травмами — 2; — із кримінальними — 11; — із укусами тварин — 7; — із обмороженням — 1; — із травмами ДТП — 2; — у стані алкогольного сп’яніння — 15; — госпіталізовано — 12.

WWW.VID.CN.UA

Будь здоровий

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

Про що розповість аналіз крові У

сі ми час від часу робимо аналіз крові, але що означають таємничі цифри в листку з результатами і як вони пов’язані з загальним станом нашого здоров’я?

Про це розповідає завідувач відділення сімейної медицини міської лікарні № 4 Барбара Сіваткина: — Кров швидко реагує на найменші зміни здоров’я. Ось чому перше дослідження, що призначає лікар, — загальний аналіз крові. Його бажано робити хоча б раз на рік, навіть якщо ви добре себе почуваєте. По ньому лікар не поставить діагноз, але визначить, чи не назріває у вашому організмі катастрофа. Якщо хоча б один із основних показників має відхилення від норми, вам призначать розширений аналіз крові, — говорить спеціаліст. Клінічний аналіз крові показує кількість еритроцитів, лейкоцитів, швидкість осідання еритроцитів, вміст гемоглобіну, лейкоцитарну формулу, кольоровий показник. Гемоглобін (Hb) — складний білок, що міститься в еритроцитах та відповідає за перенесення кисню від легенів до органів і тканин, а вуглекислого газу назад до легенів. У нормі гемоглобін у чоловіків 130—170 г/л, жінок — 120—160 г/л. Якщо його стає менше, тканини отримують менше кисню. Визначення концентрації гемоглобіну грає важливу роль при діагностиці анемій, що бувають різної форми та ступеня важкості. При залізодефіцитних анеміях зниження гемоглобіну переважно помірне. Значне зниження (до 50—85 г/л) — гостра крововтрата, гіпопластична анемія, гемолітична анемія тощо. Падіння гемоглобіну до 30—40 г/л є ознакою вираженої анемії та потребує невідкладних заходів. Мінімальний вміст гемоглобіну в крові, сумісний із життям, — 10 г/л. Підвищення концентрації гемоглобіну відбувається при первинному і вторинному еритроцитозах, еритреміях, зневодненні, надмірному фізичному навантаженні або збудженні, тривалому перебуванні на великих висотах, при курінні. Хибне підвищення концентрації гемоглобіну спостерігається при підвищенні холестерину, лейкоцитозі вище 25,0—109/л, при прогресуючих захворюваннях печінки. Еритроцити (RBC), або ж червоні кров’яні тільця. Основна їхня функція — перенесення кисню. Кількість еритроцитів тісно пов’язана з гемоглобіном: мало еритроцитів — мало гемоглобіну (і навпаки). У чоловіків у нормі — 4, 5—5, 9*10¹²/л, жінок — 4, 1—5,1*10¹²/л. Знижуються еритроцити при анемії, підвищуються при поліцитемії (хвороба кісткового мозку) і деяких захворюваннях крові. Підвищення спостерігається при гострому отруєнні, ацидозі (через порушення обміну речовин при загостренні деяких захворювань), різкій втраті рідини (спека, велике фізичне навантаження тощо), тривалих серцево-судинному або легеневому захворюваннях. Колірний показник (КП) — це відносний вміст гемоглобіну в еритроцитах, є показником ступеня насичення еритроцитів гемоглобіном і відображає співвідношення між гемоглобіном і кількістю еритроцитів у крові. Нормальне його значення в людей будь-якого віку — 0,85— 1,05. Якщо він знижується нижче 0,8, має місце гіпохромна анемія, що зазвичай розвивається через брак гемоглобіну. Коли показник перевищує 1,1, говорять про гіперхромну, гемолітичну, гострі постгеморагічні анемії, цирози печінки. Також підвищеня відбувається при прийомі цитос-

татиків, контрацептивів, протисудомних препаратів. Тромбоцити (PLT) відповідають за зупинку кровотечі — гемостаз та тромбоз. Саме від них залежить збереження крові в рідкому стані, розчинення утворених тромбів і захист стінок кровоносних судин від пошкодження. Нормальний вміст тромбоцитів — 180—320*109/л. Зменшення може призвести до сильної кровотечі, імунологічного захворювання або важкого запалення. Підвищення буває при деяких онкологічних захворюваннях, виразковому коліті, туберкульозі, ревматоїдному артриті, ревматизмі, фізичному перенапруженні, після видалення селезінки. Лейкоцити (WВС) — білі кров’яні тільця, що захищають організм від чужорідних речовин і мікробів. Норма в дорослих — 4,4—11,3* 109/л. Підвищується кількість при гострих вірусних та бактеріальних інфекціях, опіку, травмі, гострій кровотечі, оперативному втручанні, інфаркті міокарда, злоякісній пухлині, під дією адреналіну та стероїдних гормонів. Знижується при деяких хронічних інфекціях, зокрема вірусних, системному вовчку, ревматоїдному артриті, деяких видах лейкозу, аплазії кісткового мозку, анафілактичному шоці, тифі, паратифі, а також прийомі сульфаніламідів, анальгетиків, нестероїдних протизапальних препаратів, внаслідок виснаження організму. Кількість лейкоцитів — величина непостійна і коливається від холоду, фізичного та емоційного навантаження, болю, освітлення, УФ-опромінення, при пологах тощо. Нейтрофіли поглинають і розчиняють чужорідні частинки. Зрілі нейтрофіли мігрують у крові 8—10 годин, а потім ідуть у тканини. У нормі вони складають 47—72% від загальної кількості лейкоцитів. Збільшення нейтрофілів спостерігається при абсцесі, остеомієліті, гострих отиті, пієлонефриті, апендициті, холециститі, туберкульозі, інфаркті міокарда, масивному опіку, злоякісній пухлині з розпадом, гострій ревматоїдній атаці. Зниження нижче 1,5*109 /л буває під час аутоімунного захворювання, хвороб крові, інфекційного гепатиту, кору, краснухи, грипу. Еозинофіли відповідають за протипаразитарну та бактерицидну активність, перехоплюють в організмі, де йдуть запальні процеси, потенційно небезпечні речовини. Живуть у крові 30 хв., а потім мігрують до тканин, де знаходяться більше 12 днів. У нормі — 0,5—5% від усієї кількості лейкоцитів. Підвищений рівень характерний для людей із паразитарними інфекціями, алергічними захворюваннями. Зниження спостерігається під час тяжких гнійних інфекцій, шоку, стресу, інтоксикації хімічними сполуками, тяжкими металами. Базофіли беруть участь у реакціях гіперчутливості. Наприклад, завдяки ним отрута комах або тварин відразу блокується у тканинах і не поширюється по всьому тілу. Також базофіли регулюють згортання крові за допомогою гепарину. У нормі ба-

зофіли складають 0,5% від загальної кількості лейкоцитів. Збільшення відбувається при вітряній віспі, гіперчутливості до харчових продуктів або лікарських засобів, реакції на введення чужорідного білка, хронічному коліті, гіперфункції щитовидної залози. Зменшення спостерігається при вагітності, прийомі кортикостероїдів, гострих інфекціях, стресі. Лімфоцити виконують різноманітні функції, зокрема розпізнавання різних антигенів, формування гуморальної імунної відповіді організму, забезпечення клітинного імунітету, а головне — протипухлинного імунітету. Норма — 19—37% від загальної кількості лейкоцитів. Підвищення спостерігається при інфекційних захворюваннях, вірусному гепатиті, кашлюку, ВІЛ-інфекції, туберкульозі, сифілісі, захворюваннях системи крові, хронічному лімфолейкозі, отруєнні свинцем або дисульфідом вуглецю, при дії деяких медичних засобів, зокрема наркотичних анальгетиків. Зниження відбувається при гострих інфекціях, прийомі кортикостероїдів, важких вірусних інфекціях, злоякісних новоутвореннях, вторинному імунодефіциті, нирковій недостатності, втраті лімфи через кишечник. Моноцити знищують в організмі мертві клітини та їхні залишки, денатурований білок, бактерії, комплекси антиген-антитіл. Норма — 2—10% від загальної кількості лейкоцитів. Збільшення відсотка моноцитів спостерігається при монокульозі, вірусному гепатиті, ВІЛ-інфекції, туберкульозі, грибковій інфекції, при злоякісному новоутворенні, виразковому коліті, отруєннях фосфором та тетрахлоретаном. Зменшення — при апластичних анеміях, пологах, оперативних втручаннях, гнійній інфекції. Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). Основним фактором, що впливає на ШОЕ, є білковий склад плазми крові. Цей білок, що виробляється при гострому запаленні чи інфекційних процесах і є відповіддю організму на запальний процес, значно підвищує ШОЕ. Такий показник залежить від статі, віку та часу доби, досягаючи максимуму вдень та мінімуму вночі. До 50 років у жінок ШОЕ 0—20, у чоловіків — 0—15; після 50 років у жінок — 0—30, у чоловіків — 0—20. Прискорює ШОЕ вагітність, менструація, післяпологовий період, запальні захворювання різноманітної етіології, пухлинні захворювання, дифузні хвороби сполученої тканини (червоний вовчок), тяжкі інфекції, інфаркт міокарда, анемії, внутрішні кровотечі, побічна дія морфіну, вітаміну А. Сповільнюється при еритремії, епілепсії, вірусному гепатиті, неврозі, при прийомі хлориду кальцію, саліцилатів, препаратів ртуті. Отже, як бачимо, за результатами аналізу крові лікар може компетентно оцінити стан організму хворого, поставити попередній діагноз і своєчасно призначити необхідне лікування. Олена БЕРЕЗКІНА


На замітку

ЖИТТЯ З ГЕМОРОЄМ — звучить як вирок

Поява геморою спричиняє безліч неприємностей. Свербіж, дискомфорт та біль із кожним днем посилюються. Не кажучи вже про те, що симптоми геморою можуть маскувати й інші захворювання прямої кишки. Наведемо нижче мінімальний набір умов, дотримання яких допоможе полегшити життя хворих на геморой і зробити протікання хвороби легшим.

Правильне харчування

Найважливіший пункт у способі життя хворого на геморой — усунення порушень роботи кишечника, як діарей, так і закрепів. Для цього необхідно правильно харчуватися: додати до сво-

23

«Чернігівські відомості», № 6 (1194), 5 лютого 2014 року

го денного раціону від двох до трьох літрів рідини, споживати продукти, що містять рослинну клітковину: хліб чорний із висівками, сирі овочі й фрукти, чорнослив, вівсяну, гречану, ячну крупи. А от продукти з білого рафінованого борошна, незбираного молока варто обмежити, зате кисломолочні продукти потрібно вживати щодня, особливо збагачені біфідо- і лактобактеріями. З раціону хворого на геморой необхідно виключити продукти з приправами, смажену, копчену, гостру їжу й алкоголь. Допустиме вживання легких вин, коктейлів, пуншів, сидру. Розширити смакову гаму можна за допомогою негострих соусів та помірної кількості зелені. Не зловживайте сильнодіючими проносними препаратами — вони провокують ускладнення проблеми. Більшість хворих на геморой, замість того щоб узятися за лікування, намагаються пристосуватися до життя з гемороєм. Медичний центр «ДокторПРО», що діє в Чернігові, пропонує ще одну

альтернативу життя з гемороєм — ЖИТТЯ БЕЗ ГЕМОРОЮ! Унікальність лікування — у БЕЗОПЕРАЦІЙНОМУ видаленні геморою. Ця процедура безболісна. Вона не вимагає госпіталізації, проводиться амбулаторно під час звичайних відвідувань проктолога. Пацієнтам видається одноразова стерильна проктологічна білизна, огляд відбувається лежачи на лівому боці, і що важливо — професійний огляд проходить за допомогою обладнання, що дозволяє якісно оглянути кожного пацієнта та виявити всі захворювання глибиною до 30 см. Щоб здійснити повний проктологічний огляд у медичному центрі «ДокторПРО», вам необхідно лише зателефонувати до центру та записатися на прийом до проктолога. Лікування геморою можливе на будь-якій стадії, але своєчасне звернення до фахівця заощадить вам не тільки гроші та час, але і збереже життєву енергію, що знадобитися вам для вирішення більш важливих проблем, ніж боротьба з гемороєм.

Що потрібно знати про обмороження О

бмороження — це пошкодження тканин організму під впливом низьких температур. Майже завжди воно супроводжується загальним переохолодженням.

Частіше виникає обмороження ніг, рідше — рук, носа, вушних раковин. Іноді обмороження наступає при невеликому морозі (від -3 до -5° С) і навіть при плюсовій температурі, що зазвичай пов’язане зі зниженням опірності організму (втрата крові при пораненні, голод, сп’яніння тощо). Виникненню обмороження сприяють вітряна погода і підвищена вологість повітря. Основними симптомами обмороження є втрата чутливості, поколювання і пощипування шкіри в постраждалому місці, больові відчуття. До обмороження призводять тісний і вологий одяг та взуття, фізична перевтома, голод, вимушене тривале нерухоме і незручне положення, ослаблення організму перенесеними захворюваннями, пітливість ніг, хронічні захворювання судин нижніх кінцівок і серцево-судинної системи, важкі механічні пошкодження з крововтратою, куріння тощо. Лікування буде значно простішим, якщо зігрівання відбудеться за рахунок відновлення нормального кровопостачання. Ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини гарячою водою або на гарячих батареях. Це може призвести до значного поглиблення ураження. Промерзлий або промоклий одяг потрібно зняти. На обморожені ділянки накласти пов’язки з матеріалу, що погано проводить тепло (клейонка поверх ватно-марлевої пов’язки). Потерпілому потрібно дати теплого чаю, теплої їжі, таблетки аспірину, анальгіну, «Но-шпа», папаверину. У разі обморожень 2—4 ступенів якнайскоріше викличте лікаря. До лікувальних закладів Чернігівської області з приводу переохолодження та обмороження від 23 січня до 3 лютого звернулося 59 осіб, 34 з яких було госпіталізовано. За даними ЛПЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської облради, по місту за цей період звернулася 21 людина, із них 20 госпіталізовано до опікового центру обласної лікарні та міських лікарень № 2 та № 3. Окрім того, до приймального відділення міської лікарні № 2 з ознаками переохолодження 31 січня звернувся чоловік, якому в повному обсязі була надана необхідна допомога. На сьогодні в опіковому центрі обласної лікарні знаходяться 12 пацієнтів з обмороженнями різного ступеня. За даними управління ДСНС України в Чернігівській області, загиблих від переохолоджень жителів Чернігівщини на сьогодні немає.

Сканворд

Відповіді на сканворд у наступному номері на сторінці «Міська афіша»

Зимова рибалка на тонкому льоду — це небезпечно! П ристрасть до риболовлі захоплює людину міцно, надовго, іноді на все життя. Рибалки вже не бачать іншого способу проведення свого дозвілля, як із вудкою чи спінінгом сидіти на березі водойми з надією упіймати хоча б пару кілограмів карасів, окунів чи інших мешканців підводного царства.

Зимова ж рибалка особливо приваблива — тут не тільки свіжим морозним повітрям подихаєш, а й човен навіть не потрібен — по льоду можна дістатися до будьякого місця на водоймі. Є багато шляхів перевірки міцності льоду, проте рибалки часто не надають цьому питанню належної уваги і йдуть на невиправлений ризик, вибираючись на занадто тонкий чи уражений потеплінням, а відтак і вже крихкий лід. У такі періоди, за статистикою, зростає кількість нещасних випадків на воді та льоду. Тому рятувальники звертаються до всіх любителів зимової рибалки. Будьте вкрай обережні. Не випробуйте долю, бо вона може жорстко повестися з вами. Пам’ятайте, що міцність льоду найкраще перевіряти за допомогою пішні. Якщо після першого ж удару з’являється вода, виходити на лід не можна. Під час підводної риболовлі на невеликій ділянці не слід пробивати багато лунок, відстань між ними повинна бути не менше 5—6 метрів. Не бажано також стрибати й бігати по льоду, збиратися гуртами. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку завдовжки 15—20 метрів. Обов’язково потрібно взяти мобільний телефон чи інші засоби зв’язку, а також покласти в кишеню два великих цвяхи або ніж — з їхньою допомогою легше буде вибратися на лід, якщо раптом провалилися. І насамкінець: дивіться не тільки в лунку, а й уважно довкола. Будьте обережні й уважні до свого життя! Воно дається кожному тільки один раз!

Галина КАРПЕНКО, старший інспектор ЧМВ УДСНС України у Чернігівській області

WWW.VID.CN.UA


Серце віддає дітям Н

а початку лютого відзначатиме 65-річчя талановитий музикант, досвідчений викладач, харизматичний та енергійний чоловік і просто хороша людина Юрій Карпенко — керівник славнозвісного ансамблю «Поліські дзвіночки». Усе своє життя він присвятив служінню її величності музиці і, мабуть, саме вона зробила його щасливою людиною. Бо одна з ознак щастя — відчуття потрібності. Юрія Павловича цінують, люблять, і роблять це насамперед його учні. А їх навіть важко перелічити.

Із музикою Юрій Петрович познайомився ще в дитинстві. Маленьким хлопчиком батьки привели його до міського Палацу піонерів, до гуртка духової музики. Першим його наставником став чудовий музикант Анатолій Бєльман. Уже через деякий час він став одним із найкращих маленьких барабанщиків. Маленький Юрко так багато займався улюбленою справою, що навіть захворів, і лікарі заборонили йому грати. Але покидати музику він не збирався і став опановувати нові для себе ударні інструменти. Відчув — це його! Тому вирішив стати професійним ударником. Годинами відточував майстерність, грав у відомого чернігівського музиканта Юхима Баліна. Отримав спеціальну музичну освіту в Харкові. Грав у багатьох відомих оркестрах, де познайомився з іншими таланови-

тими музикантами. Саме тоді усвідомив, що потрібно шукати свій шлях у мистецтві. Повернувшись до Чернігова, де пройшло дитинство та юність, почав втілювати в життя свою першу новацію — створив при міському профтехучилищі № 1 ансамбль барабанщиць. Виступи красунь викликали подив, додавали кожному заходу урочистості, святковості. Молодого керівника помітили, йому повірили. А він уже «захворів» новою ідеєю — створити ансамбль ударних інструментів. Знайшлося багато ентузіастів, які підтримали й допомогли талановитому музикантові. Кілька місяців наполегливої праці, і довгоочікуване дітище відсвяткувало свій день народження першим концертом. Слухачам сподобалося все — звучання, мелодійність, згуртованість, репертуар. Це було в

далекому 1981 році. З того часу ансамбль дав безліч концертів, змінилося кілька складів, а ось керівник не полишає свою роботу — він постійно поруч і радіє кожному успіху, кожній нагороді. Сьогодні ансамбль «Поліські дзвіночки» має вже вік мудрості — 33 роки. До просто назви додаються почесні звання — лауреат, переможець. Його керівник теж пишається отриманими нагородами за особистий внесок у розвиток культури та мистецтва. Юрій Павлович — заслужений працівник культури України, звання, яке він отримав ще у 1999 році, а у 2009 був особисто нагороджений Президентом України медаллю «За працю та звитягу». У 2010 році був визнаний найкращим у номінації «Культурний діяч року» Чернігова. Має велику кількість дипломів, грамот, подяк за щоденну напо-

легливу працю. Але не до нагород прагне музикант. Він намагається долучити дітей до музики, показати їм чарівний світ мистецтва. Юрій Павлович і сьогодні не шкодує своїх зусиль і щоденно працює над підвищенням професійної майстерності своїх вихованців, постійно вишукує нові таланти, переконує батьків у необхідності музичного виховання дітей. За роки своєї плідної праці у музичній школі № 2, де він уже багато років очолює відділ духових та ударних інструментів, одночасно керуючи зразковим ансамблем «Поліські дзвіночки», музикант та викладач-методист виховав багато талановитих музикантів. Разом зі своїми вихованцями він брав участь у різних міжнародних конкурсах та фестивалях. Слава про «Поліські дзвіночки» перетнула кордони багатьох країн. Оплесками зу-

стрічали виступи відомого ансамблю в Польщі, Чехії, Росії, Білорусі, Єгипті, Словаччині, Швеції, Іспанії та багатьох інших країнах світу. У народі кажуть, що вчаться в тих, кого люблять. За більш ніж тридцять років існування ансамблю Юрій Карпенко виховав 8 поколінь талановитих музикантів, серед яких є справжні зірки сцени. Відомий ксилофоніст Михайло Климовицький, знаний на весь світ джазовий барабанщик Юрій Борщов, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Дмитро Марченко, Андрій Пилипенко, Ілля Пашнюк та ще багато імен. Юрій Павлович і сьогодні не полишає улюбленої справи, і щодня його можна побачити в навчальному класі, де він з учнями відшліфовує кожну ноту, щоб потім на концерті порадіти за своїх вихованців, яким слухачі щиро кричать: «Браво».

Співець Чернігівського краю Т

алановитий чернігівський художник, скульптор, критик, колекціонер Іван Рашевський тривалий час жив і працював на Чернігівщині, де в його родини в с. Осняки був маєток. Упродовж кількох років він працював мировим суддею та був обраний членом Чернігівської земської управи. Але улюбленою справою його життя завжди була творчість. Виставка, присвячена 165-річчю від дня народження художника, демонструє різнобічний талант митця.

Художник залишив після себе великий творчий спадок, хоча частина його творів була втрачена під час війни. На його формування як художника значно вплинув його

земляк, із яким його пов’язували дружні стосунки, — Ілля Рєпін. Художника завжди приваблювала чудова природа Чернігівщини, котрій він присвятив велику кількість

чудових пейзажів. Після мандрівок він із задоволенням повертався до нашого міста. Під час участі у виставках у Києві, Петербурзі, Чернігові Іван Рашевський познайомився з багатьма відомими митцями. Він захопився колекціонуванням, зібрав чудову колекцію картин І. Рєпіна, В. Сурікова, М. Жука. Із 1912 року Іван Григорович став зберігачем, а згодом директором Чернігівського музею українських старожитностей ім. В.В. Тарновського. Художник залишив нащадкам велику галерею портретів видатних діячів Чернігівщини того часу: Миколи Вербицького, Михайла Коцюбинського, Володимира Калиновського та інших. На думку фахівців, Іван Григорович не прикрашав своїх героїв, але надавав їм деякої поетичності. Особливо це стосується жіночих портретів. Також він проявив себе і як талановитий скульптор. В останні роки життя художник працював над затвердженим проектом пам’ятника Кобзарю в Чернігові. На виставці, що проходить у художньому музеї, можна побачити скульптурну композицію «Дівчина в обіймах смерті», виконану у бронзі та мармурі. Твори художника зберігаються у приватних колекціях та у трьох чернігівських музеях — художньому музеї ім. Григорія Галагана, історичному музеї ім. В.В. Тарновського та літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського. Виставку бажаючі можуть відвідати до початку березня.

Сторінку підготувала Марта ЄЛІСЄЄВА

е аз т

а ст

на

ш

а

г

Вхід вільний

ог о мі

Чернігівська міська газета «Чернігівські відомості». Засновник — Чернігівська міська рада. Свідоцтво про державну реєстрацію ЧГ № 042 від 28 лютого 1994 року. Виходить щосереди. Ціна договірна. Місячний тираж 24270.

Видавець: КП «Чернігівські відомості». Адреса: 14000, Чернігів, вул. Коцюбинського, 50 А. Директор-редактор Ірина Мокроусова. Фотокореспондент Юрій Павленко. E-mail: chvidom@ukr.net Адреса в Інтернеті: www.vid.cn.ua Телефони: директора-редактора — 614-687, заступника редактора — 635-397, бухгалтерії — 626-565, відділу реклами — 635-399, факс 626-631, дизайнера — 626-533. Код 14232122, р/р 26004240039 в ВАТ «Мегабанк» м. Харків, МФО 351629. Індекс: 61239.

Редакція може не поділяти позиції авторів публікацій. За точність викладених фактів відповідальність несе автор. Листування з читачами тільки на сторінках газети. Рекламні матеріали позначені значком , , . Відповідальність за зміст рекламних матеріалів несе рекламодавець. Передрук матеріалів із газети «Чернігівські відомості» — тільки за погодженням з КП «Чернігівські відомості». Газету зверстано в комп’ютерному центрі КП «Чернігівські відомості». Надруковано у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м.Чернігів, пр-т Перемоги, 62.

Діловий партнер газети: УДППЗ «Укрпошта», Чернігівський поштамт ЦПЗ № 1

Чернігівські відомості (газета нашого міста) №6  
Чернігівські відомості (газета нашого міста) №6  

Газета міських новин «Чернігівські відомості» - це 24 сторінки цікавої та необхідної інформації, зручна телепрограма, офіційні та неофіційні...

Advertisement