Page 1

ст

на

ш

а

Чернігівські

ого мі

Вiдомостi № 10 (1198), 5 березня 2014

Єдина країна

З

Газета Чернігівської міської громади

Единая страна

а кілька днів події в Криму, на Півдні та Сході України змусили чернігівців об’єднатися, забути про суперечки й приймати швидкі й серйозні рішення.

На майдані перестали стріляти. Віктор Янукович втік із країни. Обрано новий уряд. Хто і як би не ставився до нового керівництва держави, але з полегкістю зітхнула більшість. Кров зупинили, час займатися мирними справами. Здавалося, життя починає повертатися в нормальне русло. І на черзі — важливі питання відновлення економіки й розбудови держави. Усе це під громадським контролем українців, які вже не будуть мовчки терпіти й осторонь спостерігати. Але розслабилися, вочевидь, зарано… 27 лютого у Криму добре озброєні люди захопили Парламент та уряд. Верховна Рада автономії під наглядом цих людей оголосила референдум (фактично неможливий за українським законодавством) про розширення повноважень АРК та обрала новий уряд. Українські військові заблоковані у своїх частинах, від них вимагають скласти зброю. В ці непрості часи в українців з’являються нові герої — наші військові, які, попри все, залишаються вірними присязі! Кримом «розгулює» військова техніка. Сідають військові літаки й гелікоптери. У південних і східних областях проросійські мітинги. А 1 березня Рада Федерації — верхня палата російського парламенту — у відповідь на звернення Володимира Путіна одноголосно проголосувала за можливість використання російських Збройних сил на території України. І хоча сам Володимир Путін 4 березня заявив, що необхідності вводити війська немає, але тут же додав: «Можливість така є». Від Чернігова до кордону з Російською Федерацією — менше сотні кілометрів. У чернігівців, як і в багатьох українців, там, за кордоном, рідні й друзі. Ми не готові стати з ними по різні боки барикад і сподіваємося, що все закінчиться мирно. Та ніщо так сильно не об’єднувало громаду, як зовнішня небезпека. Політичні чвари, мовне питання, релігійні протиріччя — все відійшло на другий план. За різними оцінками, від трьох до п’яти тисяч чернігівців вийшли 2 березня на віче на Красну площу під гаслами: «За мир в Украине», «Ми за єдину Україну», «Чернигов с Крымом», «Крим — це не Осетія». І як показують останні дні, Чернігів є кому захищати.

Продовження теми с. 2—3

ТОВ «Чернігів-Вторкольормет» запрошує до співпраці підприємства, організації та приватних осіб

КУПУЄМО за високими цінами:

БРУХТ

кольорових металів та нержавіючої сталі БРУХТ алюмінію / міді / бронзи / латуні / свинцю / акумуляторні батареї /стружка всіх видів

м. Чернігів, вул. Борисенка, 47, тел. 970-226; 050-465-33-16 Ліцензії Мінпромполітики: АГ №501694; АГ №501671 С 13. 03.11

Мешканці Центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних просять нашої допомоги, щоб повернутися до нормального життя. У них різні долі й різний шлях на вулицю. Але зараз усіх об’єднує одне: їм нікуди йти, вони нікому не потрібні. Щоб знову стати на ноги, їм необхідна наша підтримка. Кожен із нас може: — допомогти у працевлаштуванні; — подарувати одяг (для дорослих); — пожертвувати продукти харчування, медикаменти та засоби гігієни. Вашої щедрості та доброти чекають по вул. Святомиколаївській, 33 (у районі РАГСу) або за телефонами: 93-00-36; 93-83-06.


2

Що відбувається

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Дорогі жінки!

Єдина країна У бойовій готовності і місто, і область

Д

іяльність усіх силових структур, військових, стратегічних підприємств під повним контролем — як на рівні області, так і на рівні міста. Створені територіальні штаби по координації спільних дій щодо забезпечення стабільної ситуації, що здатні приймати оперативні рішення.

Стратегічні об’єкти під охороною

Прийміть найщиріші вітання зі святом 8 Березня — Днем прав жінок та миру.

Ваші успіхи в різних сферах сучасного буття викликають захоплення й повагу, спонукають нас до нових звершень, адже ви одвічно впорядковуєте світ, надихаєте й даруєте наснагу до життя. Сердечно зичу вам світлої щасливої долі, душевної гармонії, надійної підтримки рідних, вагомих професійних досягнень, здійснення заповітних мрій. Хай весняні дні принесуть любов і чарівність, якими ви так щедро збагачуєте все довкола.

З повагою Чернігівський міський голова О.В. СОКОЛОВ

Володимир Івашко — очільник облдержадміністрації

У

казом Президента України № 229/2014 від 3 березня 2014 року головою Чернігівської обласної державної адміністрації призначено Володимира Івашка.

Володимиру Олександровичу 48 років, за освітою економіст. Від 1992 року працював в органах податкової служби. Від 1997 до 2001 рр. — начальник ДПІ в м. Чернігові, від липня 2001 року — перший заступник голови ДПА в Чернігівській області. Від вересня 2006 року до квітня 2011 року — голова правління ТОВ «Редакційновидавничий комплекс «Деснянська правда». До призначення на посаду голови Чернігівської ОДА займався підприємницькою діяльністю. Депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина».

У комунального шляхо-будівельного підприємства новий керівник О

лександра Шкурата призначено на посаду директора комунального шляхо-будівельного підприємства Чернігівської міської ради. На розширеній нараді його представив міський голова Олександр Соколов.

Олександр Володимирович Шкурат 1967 року народження. Депутат Чернігівської міської ради п’ятого та шостого скликань, очолює постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку. До призначення на посаду працював на приватному підприємстві «Балтика Трейд». Багато років займається громадською діяльністю, є почесним президентом Благодійного фонду імені двічі Героя Радянського Союзу О. Молодчого. Відділ зв’язків з громадськістю міської ради

WWW.VID.CN.UA

2 березня за відсутності голови облдержадміністрації Чернігівщини (Володимир Хоменко склав повноваження ще 22 лютого) усю відповідальність за ситуацію взяв на себе новообраний голова обласної ради Микола Звєрєв. Уже того ж вечора відбулося перше засідання координаційного штабу, в якому взяли участь керівники СБУ, прокуратури, МВС, військкомату, прикордонників, пенітенціарної служби, військових формувань, ДСНС, а також стратегічних підприємств. Після наради Микола Звєрєв запевнив, що ситуація керована, і закликав до спокою: — Зараз керівники усіх рівнів мають зробити все можливе, щоб населення зберігало спокій. Щоб не було паніки. Але всі мають бути готовими, і всі системи життєзабезпечення області мають функціонувати, — зазначив голова обласної ради. За його словами, стратегічні об’єкти та арсенали зброї в області перейшли на особливий режим охорони, а на державному кордоні ситуація стабільна й контрольована. Уже до обіду 3 березня Указом Прези-

дента був призначений новий голова ОДА — Володимир Івашко, який і взяв на себе керівництво оперативним штабом.

Депутати — за переговори

Тим часом депутати обласної ради на позачерговій сесії 2 березня ухвалили заяву, в якій засудили використання Збройних сил Російської Федерації на території незалежної української держави. — Ми закликаємо російський народ: не йдіть на своїх братів і сусідів зі зброєю в руках! Наше спільне коріння та історія, взаємне бажання жити в мирі й дружбі — це те надбання, котре в нас ніхто й ніколи не повинен відібрати. Вважаємо, що тільки шляхом переговорів, умінням почути один одного можливо досягти головної мети українського народу — жити в мирі, жити в країні, де поважають права і свободи кожної людини, незалежно від її національності, мови й віросповідання, — йдеться в заяві.

Чернігів працює у звичайному режимі

Звернення колег у понеділок, 3 березня, підтримали й депутати міської ради,

засудивши згоду Ради Федерації Росії на використання Збройних сил на території України. Депутати міськради також звернулися до Верховної Ради України, котру вважають легітимним найвищим органом у державі, з вимогою вжити всіх необхідних заходів для мирного врегулювання ситуації в країні. Крім того, Чернігівська міська рада, враховуючи складність сьогодення, попросила прискорити призначення керівників правоохоронних органів регіону. Міський голова Олександр Соколов запевнив, що ситуація в місті керована і стабільна: — Хотів би заспокоїти мешканців області. У нас достатня кількість продуктів, торгові мережі працюють стабільно. Забезпечення водою, теплом, електрикою — все буде. Працюватимуть школи й садочки, харчування там є. Існують певні труднощі в роботі казначейства, однак вони не пов’язані з наявною суспільно-політичною обстановкою, а мали місце ще з кінця минулого року, — зауважив Олександр Соколов, який і очолив міський оперативний штаб по координації спільних дій щодо забезпечення стабільної ситуації. Засідання штабу пройшло за зачиненими дверима. Там розглянули питання життєзабезпечення міста, охорони життєво важливих для Чернігова об’єктів. Були обговорені всі можливі дії, що можуть знадобитися у разі введення надзвичайного стану. Ольга ЧИЖОВА

Заява депутатів Чернігівської міської ради щодо суспільно-політичної ситуації в місті Чернігові та недопущення її дестабілізації Дорогі жителі міста! Сьогодні в Україні склалася вкрай напружена суспільно-політична ситуація, ускладнена рішенням Ради Федерації Росії надати згоду на використання Збройних сил Російської Федерації на території незалежної української держави. Ми вважаємо такі дії хибними, політично не виваженими і безвідповідальними. Вони призводять до ескалації військового насилля, посягання на державний суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, підриву добросусідських, братерських відносин між двома слов’янськими народами, корені родоводу яких сягають древньої Київської Русі. Російська Федерація, яка є одним із підписантів Будапештського меморандуму, грубо порушила міжнародне право, згідно з яким Україні після її добровільної відмови від ядерного потенціалу були гарантовані недоторканість та цілісність території. Ми категорично засуджуємо дії керівництва Російської Федерації, яке безпідставно хоче розв’язати братовбивчу війну. Ми закликаємо російський народ: не йдіть на своїх братів і сусідів зі зброєю в руках! Наше спільне коріння та історія, взаємне бажання жити в мирі і дружбі — це те надбання, яке в нас ніхто і ніколи не повинен відібрати.

На кордоні все спокійно

Ми звертаємося до виконувача обов’язків Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, які ми вважаємо легітимними найвищими органами державної влади, з вимогою вжити всіх необхідних заходів для мирного врегулювання ситуації в Україні. Також просимо, з урахуванням думки громадськості, пришвидшити призначення керівників правоохоронних органів, які за рівнем фахової підготовки, організаційними здібностями і моральними якостями будуть відповідати вимогам сучасного моменту. Ми звертаємося до всіх жителів нашого Придеснянського краю у цей складний період з проханням зберігати витримку, спокій і здоровий глузд. Вважаємо, що тільки шляхом переговорів, умінням почути один одного можливо досягти головної мети українського народу — жити в мирі, жити в країні, де поважають права і свободи кожної людини, незалежно від її національності, мови й віросповідання. Сподіваючись на свої сили, ми впевнені, що українці не самі — з нами вся світова спільнота! Ухвалено на зборах депутатів Чернігівської міської ради шостого скликання 3 березня 2014 року

П

опри кілька заяв під час сесії обласної ради, у прес-службі Чернігівського прикордонного загону запевняють: на кордоні в межах Чернігівської області все спокійно. Пункти пропуску працюють у штатному режимі.

Про рух військових поблизу російсько-українського кордону заговорили на сесії обласної ради 2 березня. Спочатку голова ради Микола Звєрєв зазначив, що за 10 км від кордону помічений рух військових. Далі говорити відмовився, посилаючись на таємницю. — Є інформація, котра не може бути розповсюджена через її секретність, але й російська сторона перейшла на посилений режим охорони своїх кордонів, у тому числі й пунктів переходу. За останні три доби

втричі зменшився потік пасажирів, вантажів і машин, — додав Микола Звєрєв. Разом із тим депутат обласної ради Олег Обушний, посилаючись на джерела у Верховній Раді, зазначив, що біля пункту пропуску в Сеньківці помічений танк, котрий то наближається до кордону, до розвертається і їде назад. Однак усі ці заяви спростував прес-секретар Чернігівського прикордонного загону, підполковник Олександр Дудко, запевнивши, що жодної

інформації про танки поблизу державного кордону в районі села Сеньківки у прикордонників немає. Ніякого руху російської військової техніки там не помічено. — Усі пункти пропуску працюють ритмічно, здійснюючи пропуск громадян в обох на-

прямках, — зауважив Олександр Дудко. Це підтвердили й на Чернігівській митниці. Водночас жодних змін у розкладі руху автобусів та потягів ані в російському, ані в білоруському напрямках не було. Ольга ЧИЖОВА


Що відбувається

Единая страна

Тральщик «Чернігів» вірний присязі й готовий виконувати бойові завдання М

орський тральщик Військовоморських сил України, що носить назву нашого міста, на провокації не піддається, екіпаж зберігає спокій, вірний присязі та готовий виконувати бойові завдання.

На цьому наголосив Вадим Мисник, начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони у місті Чернігові, який постійно підтримує зв’язок із підшефним судном. — Заступник командира корабля з виховної роботи капітан-лейтенант Олександр Сікальчук повідомив, що тральщик «Чернігів» знаходиться у місці постійної дислокації у бухті Донузлав поблизу села Новоозерне, що в Північному Криму. Там розміщується загін кораблів ВМС України. З бойовим духом у екіпажа все в

3

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Сесія міської ради, котра фактично не відбулася Ч

ергова сесія міської ради 28 лютого, на якій депутати закликали скласти повноваження і міського голову, і своїх колег, фактично не відбулася. Однак Олександр Соколов усе ж пообіцяв подати у відставку вже за два тижні.

Депутати пропонують перезавантаження влади

порядку. Моряки вірні присязі та українському народу, — зазначив Вадим Мисник. Ситуація на тральщику контрольована. Військові не піддаються на провокації, що

відбуваються поруч. «Чернігів» на 100% укомплектований військовослужбовцями за контрактом, які вже пройшли кілька навчань. Наразі моряки перебувають у постійній бо-

йовій готовності й можуть вийти в море за лічені хвилини, щоб виконати будь-які бойові завдання. Ольга ЧИЖОВА Фото з архіву редакції

Мобілізації нема! Добровольців просять чекати наказу З

агальна мобілізація на Чернігівщині, як і в Україні загалом, не оголошена. Однак чоловіки почали отримувати повістки, а добровольці масово просяться до війська. У військкоматі пояснюють: поки що викликають тільки бійців окремих спеціальностей, і те наразі — на командно-штабні тренування. Скільки таких потрібно — військова таємниця.

Тренування триватимуть до двох тижнів

— Мобілізації зараз немає! Збройні сили України і ті військові частини та установи, що дислокуються на Чернігівщині, приведені в бойову готовність, — зазначив Вадим Мисник, начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони у Чернігові. — У військових частинах проводяться заняття та збори. У військкоматах — збори з військовозобов’язаними, які стоять на військовому обліку. Ми повістками викликаємо тих фахівців — за спеціальностями, за службовим і бойовим досвідом, — які необхідні на даний момент. Я не можу сказати кількість і які частини,

це таємниця. У різних частинах ці збори будуть тривати від 10 днів до двох тижнів. Що далі, буде залежати від наказів центральної влади. Ситуація може змінитися щодня.

Перші повістки пішли

І справді, біля військкомату помітне пожвавлення, всього за кілька хвилин зустріли чимало молодих людей, які з’явилися за повісткою. Хлопці небагатослівні, адже й самі поки не дуже розуміють, що буде далі. Запевняють тільки: боронити Батьківщину готові. Деяких тут же відправляють додому. — Я прийшов за повісткою, але сказали, що людей поки набрали. Записали дані, пояснили, що чекають рішень уряду. Я взагалі в Києві живу, але подзвонили родичі, сказали, що прийшла повістка, і я одразу приїхав. У родині смуток. Але все нормально. Я готовий брати до рук зброю, щоб захищати свою країну, — каже Сергій, який служив у прикордонних військах.

Добровольців не беруть

Очевидно, у військкоматах перестрахувалися — розіслали повісток більше, ніж наразі потрібно людей. Можливо, очікували, що будуть масово «косити». Але вийшло навпаки — добровольці саме масово йдуть

записуватися до війська. За два дні прийшло понад 350 чоловік. Серед них і юнаки, і дорослі чоловіки, які, мабуть, уже й за віком не підходять, але сповнені рішучості. — Я прийшов сам, повістки поки нема. Але ситуація гаряча, кажуть, на кордонах Чернігівщини вже збираються російські війська, тому реагувати треба швидше. Усі й на роботі, і вдома знають, куди я сьогодні пішов. Сподіваються, що нічого не буде. Але якщо треба захищатися, то треба, — зазначає Кирило. — Це мій громадянський обов’язок і не більше. Як можна реагувати, якщо до тебе додому приходять сторонні й розповідають, як жити? Я готовий стати на захист України, — запевнив Віталій. Однак поки що не беруть нікого. — Поки що немає необхідності їх брати до війська. Ми записуємо, уточнюємо дані. Але всі громадські організації та об’єднання — це добре, ми враховуємо їх. За необхідності всі будуть закликані, — переконує начальник регіонального медіацентру Міністерства оборони у Чернігові. Відправляти чернігівських військових до Криму не збираються, адже, за словами Вадима Мисника, у них інші завдання, що мають виконувати на північному кордоні. Ольга ЧИЖОВА

Міста-партнери Чернігова заявили про підтримку й готовність допомогти К ерівники міст-партнерів Чернігова в сусідніх Росії та Білорусі, а також Західній Європі заявили про підтримку й готовність допомогти в разі потреби. Про це під час спілкування з журналістами повідомив Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

За його словами, він телефоном розмовляв із керівниками міст із Брянська, Митищинського району (Російська Федерація), котрі є офіційними партнерами Чернігова. «Всі хвилюються за ситуацію. Це приємно в моральному плані, що нас підтримують і хочуть допомогти. Ми як ніхто пов’язані родинними зв’язками й не повинні воювати брат проти брата. Полі-

тики мають зробити все, щоб знайти порозуміння», — сказав О. Соколов. Він додав, що слова підтримки також висловили представники польського Тарнобжега та ізраїльського міста Петах-Тіква. Окремі керівники заявили про готовність гуманітарної допомоги. «Ми завжди дружили й будемо намагатися зробити все, щоб не було протисто-

яння між нашими народами», — зазначив Чернігівський міський голова. В управлінні стратегічного розвитку і туризму міської ради повідомили, що на адресу міського голови також надійшов офіційний лист мера чеського міста Градець-Кралове Зденека Фінка. Він висловив занепокоєння подіями в Україні і висловив слова підтримки в ці складні для всієї країни дні. З. Фінк заявив про готовність у разі потреби надання медичної місії й висловив упевненість у стабілізації ситуації в Україні. Ірина СИНЕЛЬНИК

Перед початком засідання зала заповнена вщент — близько сотні громадських активістів зайняли всі вільні місця. Ті, кому крісел не вистачило, прилаштувалися під стінкою. Так голосно Гімн України на засіданні міської ради ще не звучав. А от гімн Чернігова вже ніхто не слухав — почалися вигуки й скандування. Сесія навіть не спромоглася затвердити порядок денний. Адже питання, котрі пропонували внести додатково, викликали хвилю неспокою. Отже, депутат від «Громадянської солідарності» (більше відомої в місті як «Громадська думка») Марина Рейко запропонувала висловити недовіру міському голові й припинити його повноваження. А депутат від групи «Рідне місто» Василь Білогура пішов навіть далі, закликавши колег скласти мандати й розпустити міську раду взагалі. Обидві заяви викликали неоднозначну реакцію навіть у тих представників громади, які знаходилися в залі. Схвальні оплески, крики «слава Україні» та «встань і йди» перемежовувалися словесними перепалками серед активістів. Врешті і депутати почали сперечатися, хто з них більший революціонер, хто на якій барикаді стояв і хто спритніше бігав під кулями. Після півторагодинної перерви у залі всього 22 депутати. Регіонали та комуністи просто не повернулися. Для кворуму необхідно 26. Тому міський голова знову оголошує перерву для консультацій із головами фракцій. Цього разу — на невизначений час. Робота сесії так і не відновилася, жодне з 27 питань порядку денного розглянуте не було.

Владислав Кухар поки не має права підпису

Однак на цьому загострення пристрастей у міській раді не вщухло. Близько трьох десятків активістів зайшли до кабінету міського голови Олександра Соколова з вимогою негайної відставки. Олександр Соколов пояснив, якщо піде зараз, то місто фактично зупиниться — нікому буде підписати жоден міський документ, у тому числі й фінансовий. Секретар міської ради Владислав Кухар, нашвидкуруч обраний на екстреній сесії 24 лютого, виконувати обов’язки мера поки не може, адже ще не має права підпису. — Секретар, якого обрали, повинен пройти процедуру — спецперевірку. Сподіваюся, за два тижні він її пройде. Тоді він увійде в посаду. Така процедура стосується кожного, хто раніше не працював в органах місцевого самоврядування, — пояснив Олександр Соколов. Міський голова додав, що за посаду не тримається, але місто повинно працювати. І наголосив, що всі його дії будуть виключно в межах закону. Ольга ЧИЖОВА P.S. Уже за вихідні ситуація в країні із просто кризової перетворилася на загрозливу. Тому місцеві кадрові питання опинилися не на часі. — Я не думаю про це. Я виконую свої обов’язки і буду їх виконувати. Давайте сьогодні працювати. За посадою я начальник штабу територіальної оборони… Найпростіше в цій ситуації піти. Але є моє рідне місто з 300-тисячним населенням. І я буду виконувати свої обов’язки щоденно, а все інше — потім, — заявив Олександр Соколов.

WWW.VID.CN.UA


4

Місто

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Для бажаючих можуть організувати курси цивільної оборони на базі центру екстреної медичної допомоги

П

ро це «Відомостям» повідомив головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко.

При центрі вже другий рік діє навчальний клас, де оволодівають навичками надання екстреної медичної допомоги. Спочатку заняття проводилися тільки для медичних працівників, другим етапом роботи стало навчання працівників МВС. «Нині хочемо розширити коло наших слухачів і залучити до навчання цивільне населення міста та області. Плануємо, що це будуть представники різних підприємств і організацій, яких направлятимуть до нас на навчання», — каже Ігор Даниленко. У групу набирають не більше десяти осіб — тільки таким чином можна добре засвоїти отримані знання. Курс навчання розрахований на 48—72 і більше годин, тобто навчання з різними категоріями слухачів проводяться за річними навчальними програмами. Крім того, як повідомили в територіальному управлінні Держпромгірнагляду України в Чернігівській області, на кожному підприємстві міста та області служби охорони праці підприємств проводять зі своїми працівниками навчання з охорони праці, одним із розділів якого є надання першої долікарської медичної допомоги. Навчання з подальшим складанням іспитів для інженерно-технічних працівників проходять раз на три роки, для працівників, які працюють в умовах із підвищеною небезпекою, — раз на рік. Крім того, як стало відомо, громадське об’єднання ВСК «СОТа» для всіх бажаючих проводить безкоштовні курси з початкової військової підготовки. Блок занять — 10 годин (п’ять днів по дві години). У рамках курсу передбачені й заняття з тактичної медицини — надання першої медичної допомоги в польових умовах. Бажаючі пройти курси можуть звернутися за телефоном (068) 371-13-71 або «ВКонтакте» група «Курсы военной подготовки».

Підприємства міста до роботи в надзвичайних умовах готові

З

агострення політичного та економічного становища всередині країни, а потім зовнішня загроза територіальній цілісності України з боку Російської Федерації поставили на порядок денний забезпечення населення зв’язком, транспортними перевезеннями, електроенергією, теплом, газом, водою. Чи готові до роботи в надзвичайних обставинах підприємства, що забезпечують життєдіяльність нашого міста? Про свою готовність до роботи в цих умовах «Відомостям» розповіли їхні представники.

Віктор Степанець, директор міських електромереж: — Енергетики працюють у штатному режимі, є необхідні матеріальні ресурси для роботи в надзвичайних умовах. Ми готові виконувати покладені на нас завдання, і для цього вирішуються з військовими питання бронювання від можливого призову потрібних фахівців, бо електрика потребує кваліфікованих кадрів. І ще про одне. Потрібна стовідсоткова сплата за електроенергію з боку споживачів, бо це запорука нашої роботи в будь-яких умовах, тим більше в надзвичайних. Григорій Коломійчук, заступник директора КП «Чернігівводоканал»: — Ми зараз працюємо в звичайному режимі. Міська система водопостачання має чотири водозабори, вони закільцьовані, тож у разі виходу одного з них із ладу подача води припинятися не буде.

Ажіотажу немає

У чернігівців міцні нерви — викликів «швидкої» не побільшало

З

а інформацією головного лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Даниленка, кількість викликів «швидкої» виходить на середній рівень: 800 викликів на добу по області, 200 — по місту.

Більшість викликів, як і завжди, пов’язані з загостренням гіпертонії, 25—30% припадають на підвищення температури (сезонні ГРВІ), близько 2—4 % складають інфаркти та інсульти. Невротичні стани, загострення психічних захворювань, як і раніше, становлять поодинокі випадки. Служба екстреної медичної допомоги працює у штатному режимі, серед населення міста та області у зв’язку з останніми подіями в країні паніки немає, відзначив Ігор Даниленко. Леся КОВАЛЕНКО

Віктор Киричок, головний інженер КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова»: — Ми працюємо у штатному режимі як з електричного, так і з теплового навантаження. Є необхідний запас вугілля, і, на мою думку, місто надійно забезпечується теплом та гарячою водою. Юрій Барбаров, заступник голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго»: — Наше підприємство забезпечує об’єкти міста теплоносієм за температурним графіком, і ніяких відхилень нема. Відсутні поки будь-які відхилення по тиску газу. На жаль, наші котельні не мають можливості працювати на резервному паливі, але це загальна проблема в країні, й існує вона вже десятки років. Олег Коржов, керівник КП «Чернігівське тролейбусне управління»: — Сьогодні на лінію вийшло 62 тролейбуси, і це звичайний режим. Щодо роботи

в надзвичайних умовах, то в нас є план, що передбачає розміщення на нашій території техніки, доставку мобілізованих нашим транспортом до місць відправки або місць дислокації військових частин. У плані визначений час, за який ми повинні підготувати й подати для потреб військових відповідну техніку. Алла Ярова, голова правління ПАТ «Чернігівгаз»: — Газозабезпечення міста здійснюється в регламентному режимі, без усяких обмежень. Нема ніяких збоїв, аварій. Але чергування посилено, бо газові об’єкти мають бути захищені від спроб несанкціонованого втручання в їхню роботу. Про посилений стан безпеки знають усі наші працівники, від диспетчера до голови правління, тому ситуація контрольована. Інна Гавриліна, заступник директора Чернігівської дирекції ПАТ «Укртелеком»: — Зв’язок працює надійно, об’єкти підприємства під надійною охороною, наш представник входить до складу оперативного міського штабу. Впевнена, що ми в будь-яких умовах будемо працювати стабільно і покладені на нас завдання виконаємо. Підготував Аркадій СТЕЖЕРИНСЬКИЙ

Н

еспокійна політична та економічна ситуація у країні не викликала особливої напруженості серед населення міста. І це добре. Люди працюють, відвідують магазини, спокійно купують товари першої необхідності.

Коливання курсу долара кілька днів поспіль теж не стало приводом для ажіотажу. Зранку вівторка 4 березня ми обійшли кілька банків нашого міста й поцікавилася наявністю та курсом валют. Відразу під-

креслю, що це не фінансовий огляд і не економічний аналіз, а просто спостереження за поточною ситуацією. У приміщеннях банківських установ великих черг не спостерігається — банки працюють у звичайному режимі. Наявність валюти і продаж її у необхідній кількості у різних банках різна. Як і курс по відношенню до гривні. Трохи дивує розбіжність у відсотковому відношенні курсу купівлі-продажу. Так, наприклад, у банку «Імексбанк» долар купували за 9,10 грн., а продавали за 10,70, євро, відповідно, 13,50 і 15 грн. До речі, це був найбільший курс. У «Демарку» долар 9,30 і 9,65 грн., євро — 13,05 і 14,35 грн. У «Правексбанку» долар пропонували за 10,56, а купували за 9,8 грн., євро — 13,70 і 14,79 грн. До речі, лише в цьому банку запропонували придбати валюту в необхідній кількості й запевнили, що ніяких обмежень у них немає. Стихійний ринок валюти працював із

невеликим відривом між продажем і купівлею — 10,5 і 10 грн. відповідно, євро купували по 14 грн. Щодо зняття депозитів, достовірної інформації отримати не вдалося, нас направляли до прес-центрів центральних офісів, з якими зв’язатися було неможливо. Але спостерігаючи за людьми в банках, точніше, за відсутністю їх, можна було зробити висновок: більшість зайняла вичікувальну позицію. Щодо стану пенсійних виплат. Ті, хто користується послугами пошти, вже отримують пенсії за 4 березня — затримки немає. Стратегічних запасів харчів, за словами продавців, майже ніхто не робить. Купують хліб, молоко, м’ясо, фрукти, соки — те, що необхідно в повсякденному житті. Ціни трохи зросли, особливо на фрукти. І це зрозуміло, адже банани та апельсини в нас не ростуть, і купують їх за валюту, що має погану властивість зростати.

Марта ЄЛІСЄЄВА

Перелік будинків, у яких буде відключено електроенергію при проведенні планових ремонтів у березні 2014 року 1. 3.03.2014 Вул. Гнідаша, вся, пров. Межовий, весь, вул. Музична, 10—14, пров. Музичний, весь, вул. Промислова, 19—37, 42, 44, вул. Толстого, 75—77, 83—111, 90—92, 115—117, вул. Андрусенко, 1—19, 2—20, вул. Блажкуна, вся, вул. Брестська, 1—17, 2—24, вул. Бульби, вся, вул. Костромська, 27, вул. Львівська, 5—13, 6—38, вул. Руднєва, 2. 2. 4.03.2014 Вул. Андрусенко, 21, 22, 24, вул. Костромська, 23—49, 24—56, вул. Красносільського, 130—138, вул. Львівська, 1, 2, 3, вул. Стратилата, 2—32, 3—41, вул. Тульська, 1, 3, вул. Богушевича, вся, вул. Брестська, 21—27, 26—44, вул. Костромська, 1—21, 2—22, вул. Орловська, 3, вул. Руднєва, вся, вул. Рильського, вся, вул. Бузкова, вся. 3. 5.03.2014 Вул. Павлова, 9, 11, 22, вул. Полуботка, 63 А, 73—85, 84 А, 86—88, 94—114, вул. Каштанова, 6—22, 17—35, вул. Кузнечна, вся, вул. Пархоменка, 29—41 А, 54—72, 1-й та 2-й пров. Пархоменка, всі, вул. Разіна, 19. 4. 6.01.2014 Пров. Будьонного, 1—19, 2—20, вул. Межова, 42 А, 44 А, вул. Островського, 13—35, 16—20, вул. Фабрична, вся, вул. Краснодонців, вся, вул. Лунінців, вся, проспект Перемоги, 36—38. 5. 7.03.2014 Вул. Васильченка, 1—5, 2—10, вул. Горького, 77—83, вул. Немировича—Данченка, вся, вул. Київська, 42—44, вул. Мстиславська, 75—77, вул. Фікселя, 1—27, 2—20, пров. Фікселя, весь,

WWW.VID.CN.UA

вул. Гайдара, 1—29, 2—34, 1-й та 2-й пров. Гайдара, всі, вул. Гребінки, 53—63, 86—96, 89—91, вул. Невського, 1—19, 2—32, пров. Невського, 2—14, вул. Черкаська, 1—11, 4—14. 6. 10.03.2014 Вул. Глібова, 59—75, 64—86, вул. Гребінки, 65—87, 98—124, пров. Забарівський, весь, вул. Костромська, 85—109, 104—132, вул. Курська, вся, пров. Курський, весь, пров. Мінський, весь, вул. Орловська, 100—102, 115—119, вул. Полєтаєва, 75—83, 78—82, вул. Черкаська, 52—70, 57—111, 74—78, 86. 7. 11.03.2014 Вул. Гнідаша, вся, пров. Межовий, весь, вул. Музична, 10—14, пров. Музичний, весь, вул. Промислова, 19—37, 42, 44, вул. Толстого, 75—77, 83—111, 90—92, 115— 117, вул. Білевич, 2—40, 11—31, пров. Білевич, весь, проспект Миру, 127—133, вул. Мстиславська, 110—112. 8. 12.03.2014 Вул. Андрусенко, 1—19, 2—20, вул. Блажкуна, вся, вул. Брестська, 1—17, 2—24, вул. Бульби, вся, вул. Костромська, 27, вул. Львівська, 5—13, 6—38, вул. Руднєва, 2, вул. Андрусенко, 21, 22, 24, вул. Костромська, 23—49, 24—56, вул. Красносільського, 130—138, вул. Львівська, 1, 2, 3, вул. Стратілата, 2—32, 3—41, вул. Тульська, 1, 3. 9. 14.03.2014 Вул. Богушевича, вся, вул. Брестська, 21—27, 26—44, вул. Костромська, 1—21, 2—22, вул. Орловська, 3, вул. Руднєва, вся, вул. Рильського, вся, вул. Бузкова, вся, вул. Павлова, 9, 11, 22,

вул. Полуботка, 63 А, 73—85, 84 А, 86—88, 94—114. 10. 17.03.2014 Вул. Каштанова, 6—22, 17—35, вул. Кузнечна, вся, вул. Пархоменка, 29—41 А, 54—72, 1—й та 2—й пров. Пархоменка, весь, вул. Разіна, 19, пров. Будьонного, 1—19, 2—20, вул. Межова, 42 А, 44 А, вул. Островського, 13—35, 16—20, вул. Фабрична, вся. 11. 18.03.2014 Вул. Краснодонців, вся, вул. Лунінців, вся, Проспект Перемоги, 36—38, вул. Васильченка, 1—5, 2—10, вул. Горького, 77—83, вул. Немировича-Данченка, вся, вул. Київська, 42—44, вул. Мстиславська, 75—77, вул. Фікселя, 1—27, 2—20, пров. Фікселя, весь. 12. 19.03.2014 Вул. Висока, вся, вул. Кропивницького, 2 А—72, 69—231, вул. Гайдара, 1—29, 2—34, 1—й та 2—й пров. Гайдара, весь, вул. Гребінки, 53—63, 86—96, 89—91, вул. Невського, 1—19, 2—32, пров. Невського, 2—14, вул. Черкаська, 1—11, 4—14, вул. Глібова, 59—75, 64—86, вул. Гребінки, 65—87, 98—124, пров. Забарівський, весь, вул. Костромська, 85—109, 104—132, вул. Курська, вся, пров. Курський, весь, пров. Мінський, весь, вул. Орловська, 100—102, 115—119, вул. Полєтаєва, 75—83, 78—82, вул. Черкаська, 52—70, 57—111, 74—78, 86. 13. 20.03.2014 Вул. Волкова, вся, вул. Городянська, вся, вул. Комарова, вся, вул. Мотчанова, вся, вул. Менжинського, вся, вул. Радищева, вся, 1-й та 2-й пров. Радищева, весь, вул. Сагайдак, вся, пров. Сагайдак, весь,

вул. Гнідаша, вся, пров. Межовий, весь, вул. Музична, 10—14, пров. Музичний, весь, вул. Промислова, 19—37, 42, 44, вул. Толстого, 75—77, 83—111, 90—92, 115— 117, вул. Андрусенко, 21, 22, 24, вул. Костромська, 23—49, 24—56, вул. Красносільського, 130—138, вул. Львівська, 1, 2, 3, вул. Стратілата, 2—32, 3—41, вул. Тульська, 1, 3. 14. 21.03.2014 Вул. Богушевича, вся, вул. Брестська, 21—27, 26—44, вул. Костромська, 1—21, 2—22, вул. Орловська, 3, вул. Руднєва, вся, вул. Рильського, вся, вул. Бузкова, вся, вул. Павлова, 9, 11, 22, вул. Полуботка, 63 А, 73—85, 84 А, 86—88, 94—114. 15. 24.03.2014 Вул. Каштанова, 6—22, 17—35, вул. Кузнечна, вся, вул. Пархоменка, 29—41 А, 54—72, 1-й та 2-й пров. Пархоменка, вся, вул. Разіна, 19, пров. Будьонного, 1—19, 2—20, вул. Межова, 42 А, 44 А, вул. Островського, 13—35, 16—20, вул. Фабрична, вся. 16. 25.03.2014 Вул. Деснянська, вся, вул. Крайня, вся, проспект Миру, 1—7 А, вул. 1-ша Набережна, вся, вул. Нова, вся, вул. Підвальна, вся, вул. Павлова, 9, 11, 22, вул. Полуботка, 63 А, 73—85, 84 А, 86—88, 94—114, вул. Гайдара, 1—29, 2—34, 1-й та 2-й пров. Гайдара, всі, вул. Гребінки, 53—63, 86—96, 89—91, вул. Невського, 1—19, 2—32, пров. Невського, 2—14, вул. Черкаська, 1—11, 4—14. 17. 26.03.2014 Вул. Андрусенко, 21, 22, 24,

вул. Костромська, 23—49, 24—56, вул. Красносільського, 130—138, вул. Львівська, 1, 2, 3, вул. Стратілата, 2—32, 3—41, вул. Тульська, 1, 3, пров. Будьонного, 1—19, 2—20, вул. Межова, 42 А, 44 А, вул. Островського, 13—35, 16—20, вул. Фабрична, вся. 18. 27.03.2014 Вул. Богушевича, вся, вул. Брестська, 21—27, 26—44, вул. Костромська, 1—21, 2—22, вул. Орловська, 3, вул. Руднєва, вся, вул. Рильського, вся, вул. Бузкова, вся, вул. Глібова, 59—75, 64—86, вул. Гребінки, 65—87, 98—124, пров. Забарівський, весь, вул. Костромська, 85—109, 104—132, вул. Курська, вся, пров. Курський, весь, пров. Мінський, весь, вул. Орловська, 100—102, 115—119, вул. Полєтаєва, 75—83, 78—82, вул. Черкаська, 52—70, 57—111, 74—78, 86. 19. 28.03.2014 Вул. Гнідаша, вся, пров. Межовий, весь, вул. Музична, 10—14, пров. Музичний, весь, вул. Промислова, 19—37, 42, 44, вул. Толстого, 75—77, 83—111, 90—92, 115— 117, вул. Андрусенко, 21, 22, 24, вул. Костромська, 23—49, 24—56, вул. Красносільського, 130—138, вул. Львівська, 1, 2, 3, вул. Стратілата, 2—32, 3—41, вул. Тульська, 1, 3. 20. 31.03.2014 Вул. Глібова, 59—75, 64—86, вул. Гребінки, 65—87, 98—124, пров. Забарівський, весь, вул. Костромська, 85—109, 104—132, вул. Курська, вся, пров. Курський, весь, пров. Мінський, весь, вул. Орловська, 100—102, 115—119, вул. Полєтаєва, 75—83, 78—82, вул. Черкаська, 52—70, 57—111, 74—78, 86.


Людина і закон

Три грабежі за день у Чернігові скоїли діти Т

ільки-но місто отямилося від звістки, що два вбивства в Чернігові скоїли діти віком від 12 до 17 років, як чергове потрясіння. За три грабежі протягом одного дня знову затримали неповнолітніх. У міліції запевняють: оперативно спіймати малолітніх злочинців вдалося завдяки посиленому патрулюванню, на яке разом із правоохоронцями виходять громадські активісти та звичайні чернігівці.

Три пограбування в Чернігові за один вечір 28 лютого скоїли не якісь там затяті злочинці, а практично діти 13 та 14 років. Молодшого грабіжника затримали по гарячих слідах, а його подільника — вже наступного дня. Скільки загалом злочинів у хлопців на рахунку, наразі з’ясовує міліція. За жертв молодики обирали собі жінок, які були на вулиці самі. У першої з постраждалих вирвали сумку в районі вулиці Рокоссовського. Однак, знайшовши у ній всього 10 грн., продовжили пошуки легкої

наживи. Наступна жертва на вулиці Одинцова почала чинити опір і голосно кликати на допомогу. Злякавшись, грабіжники втекли. А жінка, в якої на улиці Героїв Чорнобиля вирвали з рук гаманець, не розгубилася й негайно зателефонувала на 102. Підлітків затримали, відносно них відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України (Грабіж), санкція якої передбачає позбавлення волі  на  строк від  чотирьох  до  шести років.

— Так оперативно відреагувати на ситуацію вдалося тому, що завдяки спільним із громадськістю патрулям значно збільшилася щільність нарядів, а отже, перекрита велика кількість вулиць. Це дозволяє стримувати криміногенну ситуацію в місті, — повідомила Наталія Човпило, помічник начальника міського відділу міліції. За її словами, щодня на охорону громадського порядку поряд із міліціонерами виходить до трьох десятків чернігівців. Це і члени громадських організацій, і просто небайдужі. Вони заступають у патрулі обов’язково спільно з правоохоронцями, у яких є спецзасоби. Саме завдяки такій свідомій позиції багатьох мешканців міста кількість злочинів у місті у цій непростій ситуації не збільшується, запевняють у міліції. Олеся СКОРОБАГАТА

Безоплатна правова допомога засудженим особам З

адля виконання проекту «Реалізація програми соціальної адаптації та соціального супроводу осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, у Чернігівській області» 19 лютого в Чернігівській виправній колонії № 44 відбувся тренінг на тему «Основні концептуальні положення Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», проведений благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр» спільно з Чернігівським міським управлінням юстиції.

Під час проведення заходу в рамках реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу» начальником Чернігівського міського управління юстиції Людмилою Кузьміною засудженим жінкам, які відбувають покарання, була надана безоплатна первинна правова допомога у вигляді усних консультацій із питань сімейного,

Л.О. Кузьміна (ліворуч) та регіональний координатор по зв’язках із громадськістю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

житлового, трудового, адміністративного, кримінального права, здійснення виконавчого провадження та соціального захисту населення. Крім того, учасникам тренінгу роз’яснено порядок отримання первинної

та вторинної правової допомоги, розповсюджено інформаційні брошури, буклети. Л.О. КУЗЬМІНА, начальник Чернігівського міського управління юстиції

Чернігівська міліція затримала власника притону, який втягував у наркоманію молодь

С

півробітники сектору по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області затримали 43-річного чернігівця, який не лише займався виготовленням наркотичних засобів у себе вдома, а й надавав своє житло для вживання дурману наркозалежним землякам.

Як повідомив начальник Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області підполковник міліції Вадим Парфентьєв, суттєвою деталлю цього затримання є те, що розплідник наркоманії

5

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

базувався неподалік від одного з навчальних закладів міста, у приватному будинку, повз який щодня йшли на пари студенти. Працівники міліції задокументували не лише факти виготовлення та збуту нар-

котичних речовин. Доведена також причетність цього чоловіка до схиляння двох його знайомих до вживання наркотиків. Зі слів Вадима Михайловича, на сьогоднішній день громадянин затриманий і перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Відносно нього відкриті кримінальні провадження за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від шести до десяти років із конфіскацією майна; частиною 2 статті 315 Кримінального кодексу України (Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), що карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років; частиною 2 статті 317 Кримінального кодексу України (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років із конфіскацією майна. СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Телефон довіри

В Управлінні Служби безпеки України в Чернігівській області цілодобово працює телефон довіри — (0462) 676-208, за яким жителі Чернігівщини можуть повідомити інформацію щодо загроз державній безпеці, загроз терористичного характеру та з інших питань, що входять до компетенції Служби безпеки. Інформація, що надійде, обов’язково буде перевірена. Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області

Злодія затримали прямо в продуктовому кіоску С півробітники відділу державної служби охорони УМВС України в Чернігівській області на гарячому затримали 35-річного зловмисника, який обкрадав продуктові кіоски міста.

Як зазначив начальник Чернігівського міськвідділу внутрішніх справ підполковник міліції Вадим Парфентьєв, злодій потрапляв усередину, ламаючи ролети й віджимаючи двері. Чоловік викрадав не тільки гроші, а й каву, ковбаси та інші харчі. У ході подальшої перевірки було встановлено, що зловмисник був раніше засуджений за аналогічні злочини, ніде не працював, вживав наркотики. Саме задля наркотиків він і обкрадав кіоски, а товар продавав на ринку за заниженими цінами. За словами Вадима Парфентьєва, вночі 27 лютого в одному з продовольчих кіосків по вулиці Гагаріна спрацювала сигналізація. Тривожний сигнал надійшов на пульт державної служби охорони. Негайно на місце події виїхала група затримання ДСО, завдяки професійним діям бійців злодія вдалося затримати прямо в приміщенні кіоску. На сьогоднішній день уже встановлена причетність цього чоловіка до 5 крадіжок, відносно крадія відкрите кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка), санкція котрої передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років. СЗГ УМВС України в Чернігівській області

ХРОНІКИ ТИЖНЯ:

КРИМІНАЛЬНА

(25 лютого—3 березня) Грабежі — 5. Підробка номерів транспортних засобів — 1. Крадіжки — 46. Шахрайства — 22. Тілесні ушкодження — 8. Злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, — 4. Підробка документів — 1. Незаконні операції з металобрухтом — 1. Службове підроблення — 1. Замах на вбивство — 1. Привласнення майна — 1. Хуліганство — 1. Інші — 5.

НАДЗВИЧАЙНА

(26 лютого—4 березня) Пожежі: — в житловому секторі: 2 (вул. Низова; вул. Московська); — на транспорті: 1 (пожежа автобуса «Еталон», що належить ПАТ «Корюківський автотранс»). Інші повідомлення: — у власній квартирі в непритомному стані знаходилася чернігівка 1947 р.н. Для надання допомоги відкривання дверей залучалося відділення 1 ДПРЧ м. Чернігова; — у квартирі для надання допомоги щодо транспортування хворого чернігівця 1944 р.н. залучалося відділення 1 ДПРЧ м. Чернігова; — для надання допомоги громадянці 1949 р.н. з відкривання дверей кімнати, де перебував її онук 2012 р.н., залучалося відділення 2 ДПРЧ м. Чернігова.

WWW.VID.CN.UA


6

Освіта

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Держслужбовці отримали практичні знання З

адля набуття практичних навичок у сфері надання адміністративних послуг населенню магістранти Чернігівського національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Державна служба», відвідали Центр надання адміністративних послуг м. Чернігова.

Слухачі, а це переважно керівний склад та працівники структурних підрозділів Чернігівської обласної, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, організацій та підприємств Чернігівській області, мали змогу на власні очі побачити, як ведеться прийом та надаються інформаційні послуги спеціалістами ЦНАП. Начальник управління адміністративних послуг Микола Овсяник та спеціалісти центру докладно розповіли гостям про роботу установи та провели екскурсію приміщеннями центру. Микола Овсяник акцентував, що основним завданням ЦНАП є вдосконалення дозвільної системи шляхом спрощення та впорядкування процесів дозвільних процедур. Він зазначив, що на сьогодні ЦНАП надає 158 різноманітних послуг, зокрема тут можна оформити передачу земельної ділянки, отримати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, отримати ордер на знесення дерев та кущів тощо. За словами викладача кафедри менеджменту інноваційної діяльності та державного управління ЧНТУ Володимира Скрипки, такі практичні заняття — вимога часу. Він відзначив високий рівень надання адміністративних послуг населенню міста спеціалістами ЦНАП та підкреслив, що центр посідає одне з перших місць серед подібних установ України. Леся КОВАЛЕНКО

В освіти жіноче обличчя

Поважний ювілей дитсадка № 39 «Тополенька» 45

років тому ДНЗ «Тополенька» вперше гостинно відчинив двері для малюків. За всі роки свого існування дошкільний заклад прийняв і випустив у світ не одну сотню дітей. На сьогодні в закладі виховується 237 дітей, працює 11 груп, зокрема дві групи раннього віку, сім дошкільних та дві спецгрупи для дітей із вадами мовлення.

«У садку працюють і досвідчені педагоги, які прийшли сюди 25—30 років тому, і молоді фахівці, які тільки розпочинають свій педагогічний шлях, але усіх їх об’єднує велика любов до дітей. Вони завжди в пошуках шляхів оновлення, вдосконалення виховного процесу, адже одне з головних наших завдань — формування творчої, фізично здорової й духовної особистості», — каже завідувач закладу Валентина Шатовкіна. У роботі з дітьми педагоги широко застосовують інноваційні технології. Для зняття напруги та концентрації уваги — кольоротерапію, для активізації тактильних відчуттів — пісочну анімацію, для комплексного оздоровлення організму — аромотерапію.

кової діяльності. Але справжньою знахідкою педагогів садка стало створення дослідницької лабораторії, де зібрано всі необхідні матеріали та обладнання, що дозволяє вихованцям проводити справжні експериментальні дослідницькі роботи з вивчення складу води, піску, ґрунту, пір’я тощо. Велика увага приділяється в садку й

Дитячий садок — це особистий дім дитини, і в ньому вона справжній власник. Вихователь приходить у цей дім, щоб допомогти малюкові прожити день весело, цікаво і з користю. В. АЛЯМОВСЬКА, педагог Для розвитку інтересу до знань, потреби в самореалізації, творчого мислення в садку впроваджують метод ейдетики, наочного моделювання, коректурні таблиці, що допомагають удосконалювати увагу, швидкість реакції та розвиток мовленнєвих здібностей малечі. Для розвитку логіко-математичного мислення дітей педагоги широко використовують такий універсальний дидактичний матеріал як палички Кюїзенера та логічні блоки Дьєнеша, що спонукають дитину до самостійної пошу-

художньо-естетичному розвитку вихованців. Це помітно ще з коридорів, не кажучи вже про групові кімнати й музичну залу. В дошкільному закладі створено картинну галерею, де діти й дорослі мають можливість глибше ознайомитися з живописом. «Наші діти і співають, і танцюють, і декламують, і в музичних виставах беруть участь, навіть у дитячих операх співають, — розповідає Валентина Костянтинівна. Наші вихованці з задоволенням ліплять, і не тільки з пластиліну, але і з солоного тіс-

та та глини. Нещодавно ми запросили до себе на гостини гончара Д.С. Піщура, тож діти на власні очі побачили, як народжуються вироби з глини. Про традиції свого народу малеча дізнається, відвідавши музей-світлицю, а про історію, звичаї та сучасність рідного краю — під час екскурсій, відвідування музеїв, із розповідей гостей садка: чернігівських письменників, музикантів», — ділиться завідувач закладу. Життя в садку насичене: ігри, заняття, фізично-оздоровчі та розважальні вправи вдало доповнює гурткова робота за інтересами. Свої таланти та здібності діти можуть розвинути в гуртках з оригамі «Талановиті пальчики» (керівник Ольга Коровкевич), в експериментально-пошуковій студії «Дослідники-чомусики» (Світлана Дудченко), гуртках «Англійська мова для малят» (Юліана Міневська), «Зелена аптека» (Любов Аввакумова), хореографічному «Первоцвіт» (Артем Винтовка) та спортивному «Малятаздоров’ята» (Валерій Збаранський). Процвітай же, «Тополенько»! Нехай добре слово й дитячий сміх ніколи тут не затихають. Колектив «Відомостей» вітає садок із днем народження та бажає віри, надії та любові. Олена БЕРЕЗКІНА

За гарну вишивку — п’ятірка з вищої математики У

нашому місті, як і у всій країні, дошкільнят виховують переважно жінки. І хоча багато спеціалістів рекомендують мати в штаті педагогівчоловіків, їхню кількість у Чернігові можна порахувати на пальцях однієї руки з багатьох причин.

При всій повазі до чоловіків думаю, що тільки жінка як справжня мама може розкрити найніжніші прояви дитячої душі, не поранити, на зламати їх, а ніжно зберегти й дати прорости тендітним паросткам людяності, душевності. У нашому дошкільному навчальному закладі № 21 у педагогів-дошкільнят тільки жіночі обличчя, і всі вони наповнені любов’ю до вихованців, привітні, веселі. Ми завжди намагаємося бути мамами для дитини, поки вона перебуває в садку. Знайдемо для неї добре слово й запропонуємо свої обійми, якщо слова недостатньо, втішимо й розвеселимо найменших, наш обов’язок також навчити й підготувати до школи найстарших дошкільнят, знайти ключики порозуміння до кожного дитячого серця. Ми дуже любимо своїх вихованців, і вони займають багато місця в наших жіночих серцях. Хочемо виховати малюків гарними людьми: добрими, розумними, справедливими, чесними, навчити їх бути справжніми громадянами своєї України, любити й поважати свою родину, тому що все починається з матері. Наталія ОСТАШКОВА, завідувач ДНЗ № 21

WWW.VID.CN.UA

Т

аке цілком можливо на технологічному факультеті Чернігівського педуніверситету. Тут працює справжнє ноу-хау: творчі роботи студентів оцінюють балами, котрі можна використати, щоб підвищити оцінку з будь-якого предмету.

Щоправда, отримати жадані бали не так уже й просто. Перед кожною сесією збирається спеціальна експертна комісія з викладачів та студентів. Саме вона й вирішує, кого нагородити за творчість. — Рівень творчих робіт має бути дійсно дуже високий. Варто тільки сказати, що з 300 студентів факультету лише чоловік п’ять на сесію отримують ці додаткові бали. До того ж

максимальна кількість балів — 30. Тобто той, хто прогуляв цілий семестр, п’ятірку все одно не отримає. Таке рішення ради факультету, — запевняє Наталія Носовець, завідувач кафедри педагогіки, психології та методики технологічної освіти. Та й, зізнаються в університеті, все одно підвищують свої оцінки в основному найкращі студенти. Адже саме вони не лінуються не тільки вишивати, різьбити, малювати, але й вчитися. Хоча претендентів на «халявні» п’ятірки кожного разу чимало. Адже талантів на факультеті — хоч відбавляй. Більшість із них об’єдналися у СТАЛь — студентські творчі авторські лабораторії. Це ще одна фішка вузу. Такі собі гуртки рукодільників за інтересами. Тут і плетуть з лози та соломи, і різьблять, і малюють, і вишивають. Є й незвичайні захоплення, наприклад, виготовлення прикрас із холодної порцеляни або арт-об’єктів із гайок чи гвинтиків. Але унікальність в іншому: викладають самі студенти. Вони готують заняття, підбирають матеріал, пояснюють і показують.

А от викладачі приходять повчитися. І не тільки вони, але й школярі, вчителі з міських шкіл, пенсіонери. Заняття безкоштовні, тож охочі є. Керівники лабораторій навіть «гастролюють» по школах області з майстер-класами. — Самому щось робити якось не дуже цікаво. А коли виконуєш роботи в компанії, де в кожного є свої ідеї, це вже незвичайно. Особливо приємно дивитися, що в моїх учнів є якийсь прогрес та певні успіхи, — каже студент Андрій Зеленський, який викладає різьблення. Роботи СТАЛі зазвичай розходяться на подарунки. Їх виставляють на благодійні аукціони, дарують для оздоблення громадських організацій. Але щороку — обов’язкові виставки. Тільки минулої осені студенти організували чи не найбільшу в історії музею Коцюбинського експозицію — більше 500 робіт до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. А незабаром їхні твори цілих два місяці будуть експонувати в заповіднику в Качанівці. Олеся СКОРОБАГАТА


Телепрограма

Шановні читачі! Відовідальність за точність телевізійних програм несе фірма Vinfast, яка надає нам цю послугу

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00 Новости 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20, 00.35 На слуху 06.35 Доброе утро, Украина! 06.40, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.20, 07.40, 08.20 Гость студии 07.30 Эра бизнеса 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.10 Т/с «Монтекристо» 10.00, 15.00, 19.00, 21.40 Общественное телевидение 12.05 «Живая душа поэта святая...»Мир поэзии. Т. Шевченко 12.40 Star-шоу 14.10 Право на защиту 14.40 Окно в Америку 17.20 Шевченковский вечер 21.00, 05.25 Итоги дня 21.30 Деловой мир 22.55 Тройка, Кено, Секунда удачи 23.00 Итоги 23.25 Шустер LIVE 01.00 От первого лица 01.20 ТелеАкадемия 02.20 Д/ф «Стефан Турчак. Партитура судьбы» 02.55 Х/ф «Бессмертный гарнизон» 04.25 Д/ф «Герои Украины Круты. Первая Независимость» 05.50 Деловой мир. Агросектор

06.00 «ТСН-Неделя» 07.35, 00.55 Х/ф «Формула любви» 09.20 Х/ф «Что хотят женщины» 11.45 Х/ф «Манекенщица» 15.20 «1+1 дома: 8 Марта» 17.20 «Восьмое марта в большом городе» 19.30 «ТСН» 20.30 «Вечерний квартал. 8 марта»

06.00 Приют комедиантов. «Женская логика» 07.30, 00.00 Д/ф «Баронесса де Боде. Белая Валькирия гражданской войны» 08.10, 17.50, 05.30 М/с «Золушка» 08.35 Х/ф «Русские деньги» 10.30 М/ф «Василиса Прекрасная» 10.50, 22.55 Д/ф «О чем молчит женщина» 11.30, 15.00, 22.00 События 11.45 Д/ф «Судьба космонавта» 12.30 «Добро пожаловать домой!» 13.10, 01.30 Х/ф «Сердца трех» 15.15, 03.15 Х/ф «Сердца трех 2» 17.25 «Тайны нашего кино. «Сердца трех» 18.15, 00.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Выбор» 19.00 Праздничный концерт в Цирке на Цветном 19.50 Д/ф «Не родись красивой» 21.10 М/с «Волк Альберто» 21.20 Д/ф «Похитители атомной бомбы» 22.15 Д/ф «Любовь Соколова. Без грима» 23.35 Д/с «Российские красавицы»

04.00, 08.00, 10.00, 13.00 Новости 04.10 «Гении и злодеи» 04.35 Х/ф «Кубанские казаки» 06.20 Х/ф «Берегись автомобиля» 08.10 «Непутевые заметки» 08.35 «Пока все дома» 09.25 «Фазенда» 10.20 «Свадебный переполох» 11.15 «Охота на шпильках» 12.00 «Ванга» 13.15 «Вангелия» 16.55 «Достояние Республики: Джо Дассен» 19.00 «Время» 20.00 Х/ф «Покровские ворота» 22.30 Х/ф «Мимино» 00.15 Х/ф «Сватовство гусара» 01.25 Х/ф «Трын-трава» 02.55 Х/ф «Вчера, сегодня и всегда»

22.30, 02.25 Д/ф «Мой Шевченко» 04.25 «Мир наизнанку 5»

05.30 Х/ф «Услышь мое сердце» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00 Новости 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.20, 12.25 Т/с «Фродя» 13.45, 14.20 «Семейный суд» 15.05 «Жди меня» 18.05, 02.50 «Касается каждого» 19.05 Т/с «Пока станица спит» 20.00 «Подробности» 21.00 Т/с «Гетеры майора Соколова» 23.00 Т/с «Петрович» 01.00 Д/ф «Вакцины. Бизнес на страхе» 01.50 «Подробности»»Время» 03.35 М/ф

06.00 «Служба розыска детей» 06.05 Свитанок 07.05, 19.05 Чрезвычайные новости 07.55 Факты недели 09.00 Х/ф «Колдунья» 10.55 Х/ф «Французский поцелуй» 12.55 Х/ф «За бортом» 14.55 Х/ф «Дикий, дикий Вест» 16.50 Х/ф «Мальчишник в Вегасе» 18.45 Факты. Вечер 19.50 Х/ф «Ржевский против Наполеона» 21.15 Х/ф «Наша Russiа. Яйца судьбы» 22.55 Х/ф «Мальчишник в Вегасе 2. Из Вегаса в Бангкок» 00.45 Х/ф «Тело как улика» 02.25 Т/с «Кости» 03.05 Т/с «В черном списке» 03.50 Стоп-10

03.50 Х/ф «Клубничный рай» 07.15 Х/ф «Яблочный Спас» 11.00, 12.15 Х/ф «Невеста моего жениха» 12.00, 18.00 Вести 13.20 Х/ф «Я его слепила» 15.20 Елены Степаненко «Бабы, вперед!» 18.25 «Все звезды для любимой». Праздничный концерт 20.15 Т/с «Турецкий транзит» 22.20 «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» 00.05 Х/ф «Молодожены» 01.55 Х/ф «Вот такие чудеса» 03.00 «Комната смеха»

05.45 М/ф 08.15 Х/ф «Проданный смех» 10.40 «Шутка за шуткой» 11.45 Т/с «Грядущему веку» 18.05 Х/ф «Приезжая» 19.45 Х/ф «Забытая мелодия для флейты» 22.15 Т/с «Ставка больше, чем жизнь» 00.15 Х/ф «Тайная прогулка» 01.40 Бойцовский клуб

06.00, 08.20 М/ф 07.00 Х/ф «Тигры на льду» 09.00, 17.00 Т/с «Столыпин... Невыученные уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Сыщик Путилин» 11.00 Х/ф «Деревья на асфальте» 12.30 «Русский акцент»с В. Ленским. «Шоколадная мания» 13.00 Т/с «Бомж» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Сумасбродка» 15.00, 23.30 «Городские легенды»(12+) 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Русские американцы» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 18.00 «Со-Мнение» 02.00 Х/ф «А зори здесь тихие...»1 с.

05.00 «Леночка и виноград» 06.00, 08.00, 11.00, 17.00 «Сегодня»

04.40 Про-Ziкаве.ua

05.05 Х/ф «Каминный гость» 06.45 Х/ф «Зита и Гита» 09.45 Х/ф «Девичник» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 18.20 «Невероятная правда о звездах» 20.05 «Следствие ведут экстрасенсы» 21.05 Х/ф «Самара 2» 22.25 «Детектор лжи 5» 23.30 «Битва экстрасенсов. Свои против чужих» 01.35 «Один за всех» 02.40 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 05.00, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.20, 06.20 Культур-ревю 05.30 Гастролер 05.40 Архів душі 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.40 Без проблем? 07.20 Чемпіон 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Дорога до храму 15.25 Меломан 18.05 Ескулап 18.25 Вечірній променад 19.20 Сімейна кухня 19.40 Перевтілення

04.50 М/с «Маска» 07.55 М/с «Том и Джерри» 09.40 Х/ф «Мгновения НьюЙорка» 11.25 Х/ф «Чумовая пятница» 13.20 Х/ф «Первая дочь» 15.20 Х/ф «Чего хочет девушка» 17.25 Х/ф «Телохранитель» 20.00 Ревизор 22.35 Страсти по Ревизору 00.05 Репортер 00.10 Х/ф «Радостный шум»

06.25 Их нравы 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Бомж» 08.25 Александр Журбин. Мелодии на память 09.05 «Живые легенды. Марк Захаров» 10.00 «Дело темное». «Заговор против Сталина» 11.30 «До суда» 12.30, 01.25 Суд присяжных 13.30, 02.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 14.35 «Прокурорская проверка» 15.45 Спасатели 16.10 «Приговоренные. Капкан для группы «Альфа» 17.30 «Второе пришествие Ванги» 19.30 Т/с «Шаман 2». «Алиби» 21.30 Т/с «Дельта». «Мишень» 23.30 Т/с «Мент в законе 2». «Истребитель братвы» 03.35 «Дикий мир с Тимофеем Баженовым»

06.00 Х/ф «Расскажи мне о себе» 08.00 Х/ф «Удачи вам, господа!» 10.00 Х/ф «Ловкач и Хиппоза» 12.00 Х/ф «Парень из тайги» 13.30 Т/с «Юркины рассветы» 15.00 Х/ф «Людмила» 16.30 Муз/ф «Музыкальные игры» 18.00 Х/ф «Иудушка Головлев» 20.00 Х/ф «Соперницы» 22.00 Х/ф «Курьер на Восток» 00.00 Х/ф «Боевой киносборник 5. Победа за нами!» 01.30 Т/с «Хмель» 03.00 Х/ф «Мелочи жизни» 04.30 Х/ф «Безбилетная пассажирка»

04.00 Вечер памяти Андрея Миронова. «50 лет Андрею Миронову. Придут друзья...»(12+) 05.50 Х/ф «Есения» 08.05 «Живая история». Кинолегенды «Зимняя вишня»(16+) 08.50 Х/ф «Чужой звонок» 10.00 «Ни минуты покоя...»Творческий вечер композитора В. Добрынина. (12+) 11.50 Х/ф «Укрощение строптивого»

7

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

02.20 «Служба розыска детей» 02.25, 03.30 Зона ночи 02.30 Расцвет украинского кино 03.35 Мой адрес-Соловки. Зачем переводить Вергилия 03.50, 04.30 Зона ночи. Культура 03.55 Мастер музы 04.10 Киев на рубеже столетий

06.00 Приколы на перемене 06.25, 08.40 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 06.50 М/с «Шоу Гарфилда» 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 09.40 М/с «Русалочка» 10.05 М/с «Фиксики» 10.25 М/ф «101 далматинец 2: Приключения Патча в Лондоне» 11.40 Х/ф «Мистические приключения щенков Санты» 13.30 Х/ф «Аквамарин» 15.20, 19.00 Барышня-крестьянка 16.15 Богиня шоппинга. Возвращение 17.10, 20.00 Т/с «Кухня» 18.05 Рассмеши комика 21.00 Виталька 21.55 6 кадров 22.50 Т/с «Светофор» 23.15 Дурнев+1 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрытая школа» 01.30 Т/с «Детка» 02.15 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.45 С ночи до утра

06.40 Т/с «В ожидании любви» 10.20, 05.30 Т/с «Яблочный Спас» 14.15 Х/ф «О чем молчат девушки» 16.00, 19.20 Т/с «Оттепель» 19.00 События

13.20 «Живая история». Кинолегенды «Выйти замуж за капитана»(16+) 14.05 Х/ф «Выйти замуж за капитана» 15.30 «Утренняя почта»(12+) 16.00 Вечер В. Ланового в Концертной студии Останкино. (6+) 17.40 «Эта неделя в истории»(16+) 18.10 Х/ф «Грозовой перевал» 19.55 Презентация нового диска А. Серова на музыку И. Крутого «Ты меня любишь...»(12+) 20.55 «50 х 50», ч.1. (12+) 22.00 Что? Где? Когда? 23.20 «Этот фантастический мир», ч.5. (6+) 00.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.17. (12+) 01.05 «Маски в Суде», ч.1. (16+) 01.35 «Лучшие из лучших». Выступления лучших артистов, юмористов. (16+) 02.25 Х/ф «Королевская свадьба»

04.00 Х/ф «Воспоминания неудачника» 06.00 Х/ф «Забытые желания» 08.00 Х/ф «Молодая Виктория» 10.00 Х/ф «Доброй ночи и удачи» 11.45 Х/ф «Сумерки. Сага. Затмение» 13.55 Х/ф «Тринадцать друзей Оушена» 16.05 Х/ф «Запретная любовь» 18.00 Х/ф «Тормоз» 19.40 Х/ф «Воин» 22.05 Х/ф «Домино» 00.20 Х/ф «Дверь в полу» 02.10 Х/ф «Пробуждая мертвецов»

05.00 Х/ф «Письма к Эльзе» 07.05 Х/ф «Слон» 09.00 Х/ф «Елки 2» 11.00 Х/ф «Сладкая женщина» 12.50 Х/ф «Девушка и смерть» 15.00 Х/ф «Адмиралъ» 17.10 Х/ф «1812: Уланская баллада» 19.00 Х/ф «Чужие» 21.00 Х/ф «Икона сезона» 23.00 Х/ф «Кто я?» 01.00 Х/ф «Русалка»

22.00 События дня 22.30 Т/с «След» 23.20 Х/ф «Формула любви для узников брака» 05.00 Чистосердечное признание

05.00 Т/с «Висяки» 08.25 «Правда жизни. Профессия телеведущий» 08.55 Х/ф «Сладкая женщина» 10.10 Х/ф «Не ходите, девки, замуж» 11.25 Т/с «Государственная защита 3» 19.00, 21.40, 02.30, 04.55 «Случайный свидетель» 19.30 Т/с «Пропавшие без вести» 22.00 Т/с «Грабь награбленное» 23.00 Т/с «Менталист 5» 00.00 Т/с «Декстер 4» 01.00 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 01.50 Т/с «Мертвая зона» 03.00 «Тайны криминального мира» 03.30 Х/ф «Цель номер один»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.55, 11.35 Тема/Хроника недели 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.25, 08.25, 17.15, 22.45, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости

Понеділок, 10 березня 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.15, 08.35, 19.45, 22.40, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроника дня 08.45 Трансмиссия-новости 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.35 Большая политика 11.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 12.35 Новостеметр 15.35 Новости Киевщины 16.35 Машина времени 17.35, 00.35 В кабинетах 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 18.35 Территория закона 19.00 Время новостей, 1 блок 19.20 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 ВремяТайм 22.10 Тема/Хроника 02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

06.00 «Такая спортивная жизнь. Александр Усик» 06.30, 08.30 «Мир за неделю» 07.00, 04.30 Х/ф «Веселые ребята» 09.00 Катастрофы-вехи эволюции 10.00 Х/ф «Вождь Виннету и полукровка» 12.00 Бред Питт. Голливудский красавчик 13.30 «Будь в курсе!» 14.15 «Модные истории с Оксаной Новицкой» 14.45 «Ген свободы» 16.00 Художественные истории. К 200-летию со дня рождения Т. Шевченко, ч.2

03.00 Х/ф «Приключения желтого чемоданчика»

03.00, 09.00 Х/ф «Точка обстрела» 05.00 Х/ф «Игра покрупному» 07.00 Х/ф «Между» 11.00 Х/ф «Вертикальный предел» 13.20 Х/ф «Замерзшие» 15.05 Х/ф «Синистер» 17.05 Х/ф «Санктум» 19.00 Х/ф «Схватка» 21.00 Х/ф «Код доступа «София»

06.00 М/ф 07.15 «Новое Безумное видео по-украински» 09.00 «Облом.UA» 11.00 Т/с «Против течения» 19.00 Т/с «Груз» 21.00 «ДжеДАИ» 21.20 Х/ф «Вулкан» 23.20 Х/ф «Пожизненно» 01.00 Х/ф «Столкновение с Землей» 02.25 Х/ф «Захар Беркут»

04.00, 00.00 Д/ф «Дикий Уэльс» 05.00, 05.30 Д/ф «Зоопарк» 06.00, 06.30 Д/ф «Дневники гепарда» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 08.25, 16.35 Д/ф «Прогулки по Земле» 09.20, 13.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 15.40, 02.00 Д/ф «Удивительная природа Африки» 13.55, 17.30 Д/ф «Исследование Арктики с Найджелом Марвином» 16.10 Д/ф «Ветеринария диких животных» 18.20, 22.00 Д/ф «Завоеватели мира животных» 19.15 Д/ф «Зеленый мегаполис» 20.10, 23.00 Д/ф «Дикая природа Европы» 21.05 Д/ф «Величайшие явления природы» 01.00, 01.30, 03.00, 03.30 Д/ф «Заповедник Анны»

04.05 (12+) 05.00, 06.20, 07.15 Доброе утро, Беларусь! (6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 00.50 Новости 06.05, 07.05, 14.25 Деловая жизнь. (12+) 06.10, 07.10 Зона Х. (12+) 08.05 Новости погоды 08.25 Сила веры. (6+) 08.55 Д/с «Путешествие со вкусом» 09.25 Минск и минчане. (6+) 09.50 Реальная дипломатия. (12+) 10.15 Репортер. (12+) 11.10, 18.50 Х/ф «Исцеление любовью» 12.00 Обратный отсчет. (12+) 12.30, 01.05 Вокруг планеты. (12+) 13.10 Д/ф «Одри Хепберн: магия стиля» 14.15 Новости региона 14.30 Тэлефiльм АТН цыкла «Зямля беларуская» 14.45 Муз/ф «Весенняя сказка» 16.05, 01.45 Арсенал. (12+) 16.35 Врачебные тайны с доктором А. Терещенко. (12+) 17.00 Х/ф «Ласточкино гнездо» 18.20, 02.10 «24 вопроса». Объектив-конференция. (12+) 19.40, 02.40 Арена. (6+) 20.00 Панорама 20.45, 02.55 Зона Х. Криминальные новости. (12+) 21.05 Форум. (12+) 21.55, 03.10 Белорусское времечко. (12+) 22.50 Актуальное интервью. (12+) 23.00 Х/ф «Отступник»1 с. 00.20 Автограф. (12+)

06.00 Мастерская «Фантом Уоркс»: Chevelle 1970 и Velle 1926 года. (16+) 06.55, 14.00 Уйти от погони: Южная Африка. (16+) 07.50 Как это сделано?, ч.9. (16+) 08.15 Гигантские самолеты: C-17 Globemaster. (16+) 09.10 Что было дальше?, ч.9. (16+) 09.40 Что было дальше?, ч.10. (16+) 10.05 Кладоискатели Америки 2: История путан.

Шановні громадяни!

Задля вивчення доцільності зміни маршруту від 1 березня 2014 року рух автобусів маршруту № 39 у напрямку центру міста буде здійснюватися за новою схемою: від зупинки «Вул. П’ятницька» по пр-ту Перемоги, пр-ту Миру із зупинками «Готель «Україна», «Кінотеатр «Дружба» і далі по вул. Войковій, вул. Старобілоуській, вул. Комінтерну (кінцева зупинка). У зворотному напрямку рух автобусів від кінцевої зупинки «Вул. Комінтерну» буде здійснюватися по вул. Старобілоуській, вул. Войковій, пр-ту Миру і далі за маршрутом. Початок руху автобусів у будні дні від зупинки «Вул. Комінтерну» о 6 год. 49 хв., закінчення о 19 год. 58 хв., інтервал руху 7—10 хв. Прохання до власників автомобільного транспорту не залишати свої автомобілі на розворотному колі та зупинці громадського транспорту по вул. Комінтерну. Управління транспорту та зв’язку Чернігівської міської ради 17.00, 23.15 Восстание медузы 18.00 Толкование сновидений 18.50 Вперед, на Олимп! Сочи-2014 19.00 В гостях у Д. Гордона. Валентина Талызина, ч.1 20.00 Шпионские игры 21.00 Jimi Hendrix. Неоконченная история 22.00 Правдивые истории 00.30 Т/с «Красивые и амбициозные» 02.00 Х/ф «Правила секса» 03.30 Амурные мелодии 04.00 Десятая муза в Украине. 2 ч.

07.30 М/ф 09.40 Х/ф «Первый рыцарь при дворе короля Артура» 11.10 Х/ф «Зевс и Роксана» 13.00 «КВН-2013» 15.00 «Вечерний квартал» 16.50 М/ф «Кунг-фу Панда» 18.20 «Званый ужин» 19.20 «Орел и решка» 21.00 «Рассмеши комика» 22.00 Х/ф «Поездка в Америку» 00.10 Х/ф «Свидание вслепую» 01.45 Х/ф «Остров сокровищ: Битва на острове сокровищ» 03.20 «Ночная жизнь»

06.30 «Top Shop»

(16+) 10.35 Кладоискатели Америки 2: Дьявол окопался в Джорджии. (16+) 11.00 Будущее с Джеймсом Вудсом: Я знаю, что вы думаете. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.8. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.1. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.2. (16+) 15.00, 03.15 Быстрые и громкие: Woodill Wildfire. (16+) 16.00 Махинаторы: Кобра. (16+) 17.00 Беар Гриллс: выбраться живым, ч.1. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?, ч.10. (16+) 18.30 Как это устроено?: Турбокомпрессоры/ Кукурузные лепешки/ Часы. (16+) 19.00, 02.20 Охотники за реликвиями: Бостонские аукционеры. (16+) 19.30, 02.50 Охотники за реликвиями: Тон и оружие. (16+) 20.00 Игра на жизнь, ч.6. (16+) 21.00 Уйти от погони: Южная Корея. (16+) 22.00 Парни с Юкона: Смертельно опасная переправа. (16+) 23.00 Клондайк, ч.1. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.53. (16+) 04.40 Чудеса Солнечной системы, ч.5. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.9. (16+)

06.00, 07.50, 00.45, 05.00 Футбол News 06.15 Footbrazil 06.45 Futbol Mundial 07.10, 13.50, 01.00 Журнал Лиги чемпионов 08.00 Вольфсбург-Бавария. Чемпионат Германии 09.50 Топ-матч 10.00 Челси-Тоттенхэм. Чемпионат Англии 12.00 Наполи-Рома. Чемпионат Италии 14.20 Фрайбург-Боруссия (Д). Чемпионат Германии 16.15 Арсенал-Эвертон. 1/4 финала. Кубок Англии 18.00, 05.15 Обзор 5-го раунда. Кубок Англии 18.30 Чемпионат Германии. Обзор тура 19.30 Чемпионат Испании.

Обзор тура 20.30 «Европейский weekend» 22.00 Реал-Леванте. Чемпионат Испании 23.50 Чемпионат Франции. Обзор тура

07.00, 14.00, 18.00, 07.30, 14.30, 18.30 Д/с «По следам Ганнибала» 08.00, 15.00, 02.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 01.00 Д/с «Тайная война» 10.00 Д/ф «Джеки без Джека» 11.00, 17.00, 00.00 Д/с «Тайны прошлого» 12.00, 16.00 Д/с «Охотники за мифами» 13.00 Д/ф «Рыцари замка Маргат» 19.00, 04.00 Д/ф «Загадки и тайны семьи Медичи»1 с. 19.55, 06.00 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 20.50 Д/с «Ферма в годы войны» 22.00 Д/с «Императрицы древнего Рима» 23.00, 03.00 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 05.00 Д/ф «День после долгой ночи»

09.30, 14.30 Велоспорт. Париж-Ницца. Этап 1 10.30, 02.00 Прыжки с трамплина. Кубок мира. Осло 11.30, 12.00 Биатлон 12.30 Легкая Атлетика. Кубок мира. Польша 15.45 Велоспорт. ПарижНицца. Этап 2 17.00 Футбол. Кубок Альгарве. США-Дания 18.45, 01.15 Футбол. Евроголы 19.30, 23.50 Футбол. Кубок Альгарве. НорвегияГермания 21.30 Вот это да! 22.00 Рестлинг. На этой неделе. (16+) 22.30 Рестлинг. Винтажная коллекция. (16+) 23.30 Конный спорт. Время конного спорта 23.40 Спорт и Ко. Журнал 23.45 Экомарафон Шелл 02.30 Технический перерыв

WWW.VID.CN.UA


8

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Вівторок, 11 березня 3 березня відсвяткувала свій День народження ЧЕРЕДНИЧЕНКО ЄВДОКІЯ ІВАНІВНА. Колектив ДНЗ № 59 вітає свою колегу та бажає їй: Счастья столько, сколько надо, Чтоб душа была бы рада, Чтобы сердце ваше пело, Чтобы радовало дело, Чтоб с годами не стареть, А цвести и молодеть! 4 березня День народження ГАВРИЛЕНКО ВІКТОРІЇ АНДРІЇВНИ. Колектив ДНЗ № 59 щиро вітає її з цим святом. Счастливых мгновений, Хороших друзей, р Желанных подарков И добрых вестей. Приятных сюрпризов И радостных дней, Пусть будет побольше в жизни твоей!

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 14.30, 18.35 Новости 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20, 00.35 На слуху 06.35 Доброе утро, Украина! 06.40, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.40, 08.20 Гость студии 07.20 Эра строительства 07.30 Эра бизнеса 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.10 Т/с «Монтекристо» 10.00, 15.00, 19.00, 21.40 Общественное телевидение 12.10, 18.20, 21.30 Деловой мир 12.25 Как Ваше здоровье? 13.25 Ближе к народу 13.55 Книга.ua

14.45 EuroNews 14.55, 05.50 Деловой мир. Агросектор 17.10 Свет 17.40 Околица 18.00 Финансовая перспектива 21.00, 05.25 Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 23.25 Шустер LIVE 01.00 От первого лица 01.20 ТелеАкадемия 02.20 Д/ф «Миф про Нибиру» 02.55 Х/ф «Ветеринар»1 с. 04.35 Взрослые игры

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.30, 05.10 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая

22.40 «Вечерний Ургант» 23.10 «Сильные духом» 06.00 «Настроение» 08.15 М/ф «Бобик в гостях у Барбоса» 08.20, 17.50, 05.30 М/с «Золушка» 08.45, 16.40, 04.45 Т/с «Исцеление любовью» 09.35, 15.45 Д/ф «Похитители атомной бомбы» 10.15 «Доктор И...» 10.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Выбор» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.05 События 11.50 Т/с «Мужчина и женщина в интерьере эпохи» 13.20 М/ф «Айболит и Бармалей» 13.35, 02.10 Временно доступен. Ростислав Хаит и Леонид Барац 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20, 23.35 Д/с «Российские красавицы» 16.25 М/ф «Бабушкин козлик» 18.15, 00.35 Д/ф «Жизнь как жизнь. Бедная вдова» 19.05, 01.20 «Право голоса» 20.20 «Истории спасения» 20.45 «Тайны нашего кино. «Осенний марафон» 21.15 Д/ф «Никола Тесла. Афера гения» 22.20 Без обмана. «Чем пахнет?» 23.00 Д/ф «Жизнь и судьба артиста Михаила Ульянова» 03.05 Д/ф «Любовь Соколова. Без грима» 03.45 Д/ф «Русское чтиво»

04.00, 07.00, 10.00, 13.00, 01.00 Новости 04.05, 07.15 «Доброе утро» 08.00 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 16.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45, 02.00 «Модный приговор» 12.00 Другие новости 12.20 «Время обедать!» 13.15 «Понять. Простить» 13.40 Т/с «След» 14.15 «Они и мы» 15.05 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 17.00, 00.10 «Наедине со всеми» 17.55, 01.05 «Давай поженимся!» 19.00 «Время» 19.30, 02.55 «Пусть говорят» 20.35, 22.10 «Дурная кровь» 22.00 Ночные новости

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Скальпель для первых лиц. Тайная хирургия» 10.50 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 Т/с «Я приду сама» 15.35 «Особый случай» 16.30 Т/с «Дом у большой реки» 18.50 «Прямой эфир» 19.55 Т/с «Турецкий транзит» 21.50 Т/с «Тайны следствия» 22.45 «Специальный корреспондент» 23.50 Т/с «Чужое лицо» 00.45 «Честный детектив» 01.10 Х/ф «Клуб самоубийц, или Приключения титулованной особы»1 с. 02.25 «Пряничный домик»

05.45 М/ф 09.15 Х/ф «Вакансия» 10.30, 19.05 «Шутка за шуткой» 11.35, 17.20 Т/с «Клон» 13.25, 20.05 Т/с «Зоя» 15.25 Х/ф «Все будет хорошо» 22.05 Т/с «Ставка больше, чем жизнь» 00.05 Х/ф «Криминальный квартет» 01.35 Бойцовский клуб

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столыпин... Невыученные уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Сыщик Путилин» 11.00 Х/ф «А зори здесь тихие...»1 с. 13.00 «Со-Мнение» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Сумасбродка» 15.00, 23.30 «Городские легенды»(12+) 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Русские американцы» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас

WWW.VID.CN.UA

правда» 09.10 Х/ф «История любви, или Новогодний розыгрыш» 11.10, 12.50, 00.35, 02.05 Т/с «Склифосовский» 13.50, 02.55 Х/ф «Дело врачей» 14.45, 04.25 «Красавица за 12 часов 2» 15.40 Т/с «Сваты 4» 16.45 «ТСН. Особое» 17.10 Т/с «Аси» 20.30 Т/с «Гюльчатай 2. Ради любви» 23.45, 03.40 Т/с «Касл 2»

05.25, 21.00 Т/с «Гетеры майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новости 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.20 Т/с «Возвращение Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30, 14.20 «Судебные дела» 15.35, 16.20 «Семейный суд» 18.05, 02.50 «Касается каждого» 19.05 Т/с «Пока станица спит» 20.00 «Подробности» 23.00 Т/с «Петрович» 00.55 Д/ф «Ген жестокости» 01.50 «Подробности»-»Время» 03.35 М/ф

05.30, 08.45, 12.45 «Факты» 05.55 Свитанок 07.00, 16.50 Т/с «Опера» 09.15, 19.20 Чрезвычайные новости 10.05, 13.50 Анекдоты поукраински 10.15, 13.00 Т/с «Прокурорская проверка» 13.55 Т/с «Улицы разбитых

в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 18.00 Т/с «Бомж» 02.00 Х/ф «А зори здесь тихие...»2 с.

04.00 «НТВ утром» 06.10 «Дикий мир. Экспедиция Тимофея Баженова» 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Новый поворот» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 «Кулинарный поединок» 09.30 «Чудо техники» 10.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10». «Информатор» 11.35 «До суда» 12.35, 01.55 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30, 02.55 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.50 «Говорим и показываем» 19.45 Т/с «Шаман 2». «Дантист» 21.45 «Сегодня. Итоги» 22.10 Т/с «Дельта». «Свидетель» 00.00 Т/с «Мент в законе 2». «Истребитель братвы»

06.00 Х/ф «Иудушка Головлев» 08.00 Х/ф «Соперницы» 10.00 Х/ф «Курьер на Восток» 12.00 Х/ф «Боевой киносборник 5. Победа за нами!» 13.30, 01.30 Т/с «Хмель» 15.00 Х/ф «Мелочи жизни» 16.30 Х/ф «Безбилетная пассажирка» 18.00 Х/ф «Открытая книга. Молодость»1 с. 20.00 Х/ф «Бабочки» 22.00 Х/ф «Русская симфония» 00.00 Х/ф «Хотите-верьте, хотите-нет...» 03.00 Х/ф «Призвание» 04.30 Х/ф «Ищи ветра...»

04.00 «Ни минуты покоя...»Творческий вечер композитора В. Добрынина. (12+) 05.50 Х/ф «Укрощение строп-

фонарей. Менты 5» 14.55 Х/ф «Егерь» 18.45 Факты. Вечер 20.05 Т/с «Чужой район 2» 21.00 Свабода слова с Андреем Куликовым 00.00 Т/с «Лесник» 01.50 Х/ф «Вечно молодой» 03.30 Т/с «Кости» 04.10 Т/с «В черном списке» 04.50 Про-Ziкаве.ua

05.35 «Чужие ошибки. Карты, деньги, три сестры» 06.20, 16.00 «Все будет хорошо!» 08.10, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.55 «Звездная жизнь. Самые желанные женихи и невесты мира» 10.55 Х/ф «Мечтать не вредно» 12.40, 20.05 «Следствие ведут экстрасенсы» 13.35, 00.15 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 21.05 Х/ф «Самара 2» 22.25 «Дорогая, мы убиваем детей» 02.30 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 05.00, 07.50, 15.45 МультиБульки 05.15 Party з FM 05.35 Архів душі 05.50 Чернігів крізь віки 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20, 15.30, 19.20 Культурревю 06.35 Ескулап 07.20 Сімейна кухня 07.35 Перевтілення 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.15 Чемпіон 18.05 Депутатський канал 19.35 Невідомий Чернігів

тивого» 07.20 «Живая история». Кинолегенды «Выйти замуж за капитана»(16+) 08.05 Х/ф «Выйти замуж за капитана» 09.30 «Утренняя почта»(12+) 10.00 Вечер В. Ланового в Концертной студии Останкино. (6+) 11.40 «Эта неделя в истории»(16+) 12.10 Х/ф «Грозовой перевал» 13.55 Презентация нового диска А. Серова на музыку И. Крутого «Ты меня любишь...»(12+) 14.55 «50 х 50», ч.1. (12+) 16.00 Что? Где? Когда? 17.20 «Этот фантастический мир», ч.5. (6+) 18.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.17. (12+) 19.05 «Маски в Суде», ч.1. (16+) 19.35, 01.35 «Лучшие из лучших». Выступления лучших артистов, юмористов. (16+) 20.25 Х/ф «Королевская свадьба» 22.00 «Очевидное-невероятное». Космос-психологическая поддержка. (6+) 23.00 Х/ф «Дознание пилота Пиркса» 00.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.18. (12+) 01.05 «Маски в Суде», ч.2. (16+) 02.25 Х/ф «Отелло в Дюлахазе»

04.00 Х/ф «Уж кто бы говорил 3» 06.00 Х/ф «Домино» 08.15 Х/ф «Пожизненно» 10.30 Х/ф «Светлячки в саду» 12.30 Х/ф «Запретная любовь» 14.25 Х/ф «Дверь в полу» 16.20 Х/ф «Тормоз» 18.00 Х/ф «Воин» 20.25 Х/ф «Мы. Верим в любовь» 22.30 Х/ф «Шаг вперед 2: Улицы» 00.15 Х/ф «Шаг вперед 3» 02.10 Х/ф «Рок-звезда»

05.00 Х/ф «Формула счастья» 07.00 Х/ф «1812: Уланская баллада» 09.00, 21.00 Х/ф «Прогулка» 11.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Знакомство» 12.20 Х/ф «Шерлок Холмс и

04.35 Война миров. Ревизор против Шефа 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15 М/с «Черепашкининдзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Подъем 08.00, 19.00 Т/с «Воронины» 09.00, 17.05 Т/с «Не родись красивой» 09.50 Т/с «Папины дочки» 15.00 Х/ф «Мисс Конгениальность 2» 18.00, 00.00 Репортер 18.20 Абзац! 22.00 Х/ф «Голубая лагуна» 00.05 Х/ф «Главное-не бояться» 01.50, 02.40 Зона ночи 01.55 Десятая муза в Украине 02.25 Жар-птица 02.45 Становление украинского немого кино 03.45, 04.25 Зона ночи. Культура 03.50 Легендарное пари 04.00 Рай

06.00 Приколы на перемене 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 06.50 М/с «Шоу Гарфилда» 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.55 М/с «Русалочка» 09.20 Ералаш 10.10 Страна У 12.35 Даешь молодежь 13.30 Т/с «Ксена-принцессавоин» 14.25 Т/с «Любит не любит» 15.20, 19.00 Барышня-крестьянка 16.15 Богиня шоппинга. Возвращение 17.10, 20.00 Т/с «Кухня» 18.05 Рассмеши комика 21.00 Виталька 21.55 6 кадров 22.50 Т/с «Светофор»

доктор Ватсон: Кровавая надпись» 13.40 Х/ф «Икона сезона» 15.10 Х/ф «Кто я?» 17.00 Х/ф «Реальный папа» 19.00 Х/ф «Белый мавр, или Интимные истории о моих соседях» 22.45 Х/ф «Два в одном» 01.10 Х/ф «Искушение» 03.00 Х/ф «Золотой век»

03.00 Х/ф «Игра покрупному» 05.00, 15.15 Х/ф «Схватка» 07.00 Х/ф «Вертикальный предел» 09.10 Х/ф «Не оставляющий следа» 11.15 Х/ф «Замерзшие» 13.15 Х/ф «Санктум» 17.15 Х/ф «Тринадцать привидений» 19.00 Х/ф «Код доступа «София» 20.40 Х/ф «Белый слон»

06.00 М/ф 06.30 Т/с «Сармат» 18.30 «Новости 2+2» 19.00 Т/с «Груз» 21.00 «ДжеДАИ» 21.25 Лига чемпионов УЕФА. Бавария-Арсенал 23.40 О Лиге Чемпионов + обзор игрового дня 00.55 Лига чемпионов УЕФА. Атлетико-Милан 02.35 Х/ф «Все побеждает любовь»

04.00, 00.00 Д/ф «Дикий Уэльс» 05.00, 05.30 Д/ф «Зоопарк» 06.00, 06.30 Д/ф «Дневники гепарда» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 08.25, 16.35 Д/ф «Прогулки по Земле» 09.20, 13.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 15.40, 02.00 Д/ф «Удивительная природа Африки» 13.55, 17.30 Д/ф «Исследование Арктики с Найджелом Марвином» 18.20, 22.00 Д/ф «Дневник большой кошки (7)» 19.15, 23.00 Д/ф «Тайны

23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрытая школа» 01.30 Т/с «Детка» 02.15 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.45 С ночи до утра

07.00, 09.00, 14.00, 17.00, 19.00 События 07.15 Утро с Украиной 09.10, 13.10, 15.20, 17.25, 22.30 Т/с «След» 10.25, 20.10 Т/с «Шаман 2» 12.15, 19.30 «Говорит Украина» 14.20, 23.20 Т/с «Супруги» 18.00 Т/с «Сашка» 22.00, 03.55 События дня 00.20 Т/с «Ментовские войны 7» 02.10 Х/ф «Формула любви для узников брака» 04.25 Т/с «Оттепель» 05.30 Т/с «Яблочный Спас»

05.30 Х/ф «Прорыв» 06.50 Х/ф «Идеальное преступление» 08.30, 05.00 «Случайный свидетель» 09.00 «Резервисты» 10.00 «В суд» 11.00, 03.45 Т/с «Молчаливый свидетель» 12.00 Т/с «Детективы» 13.00, 19.30 Т/с «Пропавшие без вести» 14.50, 17.00 Т/с «Банды» 16.45, 19.00, 21.40, 02.25, 04.30 «Свидетель» 22.00 Т/с «Грабь награбленное» 23.00 Т/с «Менталист 5» 00.00 Т/с «Декстер 4» 01.00 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 01.40 Т/с «Мертвая зона» 02.55 «Тайны криминального мира» 03.20 «Легенды бандитского Киева»

жизни слонов» 20.10 Д/ф «Чандани-дочь погонщика слонов» 21.05 Д/ф «Жизнь» 01.00, 01.30, 03.00, 03.30 Д/ф «Заповедник Анны»

04.05, 20.00 Панорама 04.45 (12+) 05.00, 06.20, 07.15 Доброе утро, Беларусь! (6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 00.25 Новости 06.05, 07.05, 14.25 Деловая жизнь. (12+) 06.10, 07.10 Зона Х. (12+) 08.10, 17.05 Х/ф «Ласточкино гнездо» 09.05 Д/с «Путешествие со вкусом» 09.40 «24 вопроса». Объектив-конференция. (12+) 10.05, 21.55, 03.05 Белорусское времечко. (12+) 11.10, 18.50 Х/ф «Исцеление любовью» 12.00 Форум. (12+) 12.55, 01.30 Секрет фирмы. (6+) 13.05, 21.00 Х/ф «Вангелия» 14.15 Новости региона. (12+) 14.30 Арена. (6+) 14.45 Х/ф «Отступник»1 с. 16.10, 01.45 Коробка передач. (6+) 16.35 «XХL Woman TV». Женский журнал. (12+) 18.20 Журналитское расследование. (12+) 19.40, 02.35 Сфера интересов. (12+) 20.45 Зона Х. Криминальные новости 22.45 Х/ф «Отступник»2 с. 00.05 Д/ф «Счастье Елены. Елена Турова» 00.45 Д/ф «Одри Хепберн: магия стиля» 02.10 Журналистское расследование. (12+) 02.50 Зона. Криминальные новости. (12+)

06.00 Быстрые и громкие: Woodill Wildfire. (16+) 06.55, 14.00 Беар Гриллс: выбраться живым, ч.1. (16+) 07.50 Как это сделано?, ч.10. (16+) 08.15 Игра на жизнь, ч.6. (16+) 09.10 Чудеса Солнечной системы, ч.5. (16+) 10.05 Охотники за реликвиями: Бостонские аукционеры. (16+)

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 18.55, 22.30, 23.30, 00.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 08.35, 13.10, 18.35, 19.45, 22.10, 22.45, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроника дня 07.20 Время экономики 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10 Погода на курортах 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 15.35 Машина времени 16.10 Трансмиссия 17.15 Драйв-новости 17.35 Особый взгляд 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 Время-Тайм 00.35 Территория закона 02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

жизнь. Иван Богдан» 06.30 Толкование сновидений 07.00, 04.30 Х/ф «Девушка с характером» 08.30 «Дневник для родителей» 09.00, 20.00 Шпионские игры 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15, 21.35 Jimi Hendrix. Неоконченная история 12.45 «Алло, адвокат!» 13.15 «Ронин» 14.00, 22.45 Правдивые истории 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Д/с «60 самых смертоносных животных» 17.45 «Социальный статус: ваша пенсия» 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 19.00 В гостях у Д. Гордона. Валентина Талызина, ч.2 00.30 Т/с «Красивые и амбициозные» 01.45 Х/ф «Та же история в будущем году» 03.15 Амурные мелодии 03.35 Десятая муза в Украине (фильм третий)

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасная няня» 08.30 М/ф 10.00 Х/ф «Зевс и Роксана» 11.50 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 15.00, 19.20 «Орел и решка» 17.30, 21.00 «Рассмеши комика» 18.20 «Званый ужин» 22.00 Т/с «Доктор Хаус» 01.15 «Ночная жизнь»

06.00 «Такая спортивная

10.35 Охотники за реликвиями: Тон и оружие. (16+) 11.00 Уйти от погони: Южная Корея. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.10. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.3. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.4. (16+) 15.00, 03.15 Пятая передача, ч.13. (16+) 16.00 Махинаторы: Jaguar Mark 2. (16+) 17.00 Выжить вместе: Вершины Скалистых гор. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?, ч.11. (16+) 18.30 Как это устроено?: Стеклянные витражи/ Ящики для перевозки/ Покадровая анимация. (16+) 19.00, 02.20 Багажные войны: Призрак рыцаря. (16+) 19.30, 02.50 Багажные войны: Ящик надежды. (16+) 20.00 Быстрые и громкие: Реставрация гоночного Shelby, ч.2. (16+) 21.00 Акулы автоторгов из Далласа: На рыбалке. (16+) 21.30 Акулы автоторгов из Далласа: Рожденный для свободы. (16+) 22.00 Мотореставрация: Тушите свет. (16+) 23.00, 04.40 Гармония и хаос: Информация. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.54. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.10. (16+)

06.00, 07.50, 00.20, 02.25, 04.30 Футбол News 06.15, 13.50 Чемпионат Германии. Обзор тура 07.10, 23.35 Чемпионат Италии. Обзор тура 08.00 Удинезе-Милан. Чемпионат Италии 09.50, 16.30, 00.15 Топ-матч 10.00 Обзор 5-го раунда. Кубок Англии 10.30 «Европейский weekend» 12.00 Вольфсбург-Бавария. Чемпионат Германии 14.45 Вест Бромвич-МЮ. Чемпионат Англии 16.40 Реал-Леванте. Чемпионат Испании 18.30 Чемпионат Бразилии. Обзор тура 19.00 Челси-Тоттенхэм. Чемпионат Англии 20.50 Чемпионат Англии. Обзор тура 21.45 Ювентус-Фиорентина.

Чемпионат Италии 00.35 Валенсия-Атлетик. Чемпионат Испании 02.40 Понте-Прета-Риу-Клару. Чемпионат Бразилии 04.45 Чемпионат Аргентины. Обзор тура

07.00, 14.00, 18.00, 07.30, 14.30, 18.30 Д/с «По следам Ганнибала» 08.00, 15.00, 02.00 Д/с «Команда времени» 08.55, 01.00 Д/с «Тайная война» 09.50, 16.00 Д/ф «Загадки и тайны семьи Медичи»1 с. 10.50 Д/с «Императрицы древнего Рима» 11.50 Д/с «Ферма в годы войны» 13.00 Д/ф «Код Войничасамый таинственный манускрипт» 17.00, 00.00 Д/с «Тайны прошлого» 19.00, 04.00 Д/ф «Загадки и тайны семьи Медичи»2 с. 20.00, 06.00, 20.30, 06.30 Д/с «Погода, изменившая ход истории» 21.00 Д/с «Затерянный мир Александра Великого» 22.00 Д/с «Запретная история» 23.00, 03.00 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 05.00 Д/ф «В поисках голубого бриллианта»

09.30, 14.45 Велоспорт. Париж-Ницца. Этап 2 10.30, 14.00 Футбол. Евроголы 11.15 Легкая Атлетика. Кубок мира. Польша 12.45 Конный спорт. Время конного спорта 13.00, 17.00 Футбол. Кубок Альгарве. НорвегияГермания 15.45, 01.35 Велоспорт. Париж-Ницца. Этап 3 18.25 А дома лучше. Журнал 18.30 Футбол. Молодежная лига чемпионов УЕФА. 1/4 финала 21.00 Бокс. Средний вес. Брамер-Оливиера. (16+) 23.00 Спидвей. Ассен 00.00 Мотокросс 00.30 Мотоспорт 01.30 Экомарафон Шелл


Телепрограма 06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 14.30, 18.40 Новости 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20, 00.35 На слуху 06.35 Доброе утро, Украина! 06.40, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.20, 07.40, 08.20 Гость студии 07.30 Эра бизнеса 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.10 Т/с «Монтекристо» 10.00, 15.00, 19.00, 21.40 Общественное телевидение 12.10, 18.25, 21.30 Деловой мир 12.25 Граница государства 12.40 Украинская песня 13.30 Взрослые игры 14.45 EuroNews 14.55, 05.50 Деловой мир. Агросектор 17.15 Путешествуй по миру с Ю. Акуниной 17.40 Путь к ЧМ ФИФА 2014 Бразилия 18.05 Финансовая перспектива 21.00, 05.25 Итоги дня 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Тройка, Кено 23.00 Итоги 23.25 Шустер LIVE 01.00 От первого лица 01.20 ТелеАкадемия 02.20 Д/ф «Семидесятники. Тимофей Левчук» 02.50 Х/ф «Ветеринар»2 с. 04.35 «Предвечерье»

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.50, 04.50 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.10, 20.30 Т/с «Гюльчатай 2. Ради любви» 11.45, 12.45, 00.55, 01.45 Т/с «Склифосовский» 13.45, 02.40 Х/ф «Дело врачей» 14.40, 04.05 «Красавица за 12

06.00 «Настроение» 08.15 М/ф «Ежик и девочка» 08.20, 17.50, 05.30 М/с «Золушка» 08.45, 16.40, 04.40 Т/с «Исцеление любовью» 09.30, 15.45 Д/ф «Никола Тесла. Афера гения» 10.15 «Доктор И...» 10.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Бедная вдова» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.05 События 11.50 Фильм-концерт «Ирина Аллегрова. Моя жизньсцена» 13.10 «Приглашает Б. Ноткин». О. Прокофьева 13.35, 02.20 Временно доступен. М. Никулин 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20, 23.35 Д/с «Российские красавицы» 16.30 М/ф «Стрекоза и муравей» 18.15, 00.40 Д/ф «Жизнь как жизнь. Отчим» 19.05, 01.25 «Право голоса» 20.20 «Линия защиты» 20.45 «Тайны нашего кино. «Большая перемена» 21.15 Д/ф «Отчаянные землепроходцы» 22.20 «Русский вопрос» 23.00 «Хроники московского быта. Советские миллионерши» 00.25 «Петровка, 38» 03.15 Без обмана. «Чем пахнет?» 03.55 Д/ф «Жизнь и судьба артиста Михаила Ульянова»

04.00, 07.00, 10.00, 13.00, 01.00 Новости 04.05, 07.15 «Доброе утро» 08.00 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 16.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45, 02.00 «Модный приговор» 12.00 Другие новости 12.20 «Время обедать!» 13.15 «Понять. Простить» 13.40 Т/с «След» 14.15 «Они и мы» 15.05 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 17.00, 00.10 «Наедине со всеми» 17.55, 01.05 «Давай поженимся!»

часов 2» 15.40 Т/с «Сваты 4» 16.45, 05.05 «ТСН. Особое» 17.10 Т/с «Аси» 22.25 «Четыре свадьбы 3» 00.05, 03.25 Т/с «Касл 2»

05.25, 21.00 Т/с «Гетеры майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новости 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.20 Т/с «Возвращение Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30, 14.20 «Судебные дела» 15.35, 16.20 «Семейный суд» 18.05, 02.55 «Касается каждого» 19.05 Т/с «Пока станица спит» 20.00 «Подробности» 23.00 Т/с «Петрович» 01.00 Д/ф «Дети-звезды» 01.55 «Подробности»-»Время» 03.40 М/ф

05.15 «Служба розыска детей» 05.20, 08.45, 12.45 «Факты» 05.50 Свитанок 06.50, 16.50 Т/с «Опера» 09.15, 19.20 Чрезвычайные новости 10.05 Анекдоты по-украински 10.25, 13.00 Т/с «Прокурорская проверка» 13.50 Т/с «Улицы разбитых фонарей. Менты 5» 15.50, 20.05 Т/с «Чужой район 2» 18.45 Факты. Вечер 21.50 Т/с «Лесник» 23.40 Х/ф «Зазубренное лезвие» 01.35 Х/ф «Тело как улика» 03.10 Т/с «Кости» 03.50 Т/с «В черном списке» 04.30 Про-Ziкаве.ua

05.50 «Чужие ошибки. О чем молчало село» 06.35, 16.00 «Все будет

19.00 «Время» 19.30, 02.55 «Пусть говорят» 20.35, 22.10 «Дурная кровь» 22.00 Ночные новости 22.40 «Вечерний Ургант» 23.10 «Политика»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Анжелика Балабанова. Русская жена для Муссолини» 10.50 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 Т/с «Я приду сама» 15.35, 02.25 «Особый случай» 16.30 Т/с «Дом у большой реки» 18.50 «Прямой эфир» 19.55 Т/с «Турецкий транзит» 21.50 Т/с «Тайны следствия» 22.45 «Юрий Гагарин. Семь лет одиночества» 23.40 Т/с «Чужое лицо» 01.00 Х/ф «Клуб самоубийц, или Приключения титулованной особы»2 с.

05.45 М/ф 09.05 Х/ф «Мой ласковый и нежный зверь» 11.00, 19.05 «Шутка за шуткой» 12.00, 17.20 Т/с «Клон» 13.45, 20.05 Т/с «Зоя» 15.45 Х/ф «Деревенская история» 22.05 Т/с «Ставка больше, чем жизнь» 00.05 Х/ф «Гангстеры в океане» 02.20 Бойцовский клуб

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столыпин... Невыученные уроки» 10.00 Т/с «Сыщик Путилин» 11.00 Х/ф «А зори здесь тихие...»2 с. 13.00, 18.00 Т/с «Бомж» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Сумасбродка» 15.00, 23.30 «Городские

хорошо!» 08.25, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 10.10 «Дорогая, мы убиваем детей» 11.55, 20.05 «Следствие ведут экстрасенсы» 12.50, 00.05 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 21.05 Х/ф «Самара 2» 22.25 «Хата на тата» 02.50 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.50, 15.45 МультиБульки 05.10 Party з FM 05.30, 19.45 Культур-ревю 05.55 Актуально! 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 Депутатський канал 07.20 Невідомий Чернігів 07.30 Меломан 07.55, 15.50 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Ескулап 15.30 Перевтілення 18.05 Серед тижня 18.25 Без проблем? 18.45 Чемпіон 19.20 180 °

04.35 Война миров. Ревизор против Шефа 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15 М/с «Черепашкининдзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Подъем 08.00, 19.00 Т/с «Воронины» 08.55, 17.05 Т/с «Не родись красивой» 09.50 Т/с «Счастливы вместе» 14.55 Х/ф «Голубая лагуна» 18.00, 23.55 Репортер 18.20 Абзац! 22.00 Х/ф «Голубая лагуна 2» 00.00 Х/ф «Мой ангел-хранитель» 01.45 «Служба розыска детей» 01.50, 02.50 Зона ночи 01.55 Иван Мазепа 02.55 Лучшие... Среди повитух 03.10 Земцы 03.25 Вернется ли доктор? 03.40 Благотворительная

легенды»(12+) 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Русские американцы» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 21.00, 01.00 Т/с «Охотник» 02.00 Х/ф «Шоколадный бунт»

04.00 «НТВ утром» 06.10 Их нравы 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Кровавая разборка» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 Квартирный вопрос 09.30 «Поедем, поедим!» 10.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10». «Один процент» 11.35 «До суда» 12.35, 01.55 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30, 02.55 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.50 «Говорим и показываем» 19.45 Т/с «Шаман 2». «Круиз» 21.45 «Сегодня. Итоги» 22.10 Т/с «Дельта». «Лесник» 00.00 Т/с «Мент в законе 2». «Не жди меня, мама, хорошего сына»

06.00 Х/ф «Открытая книга. Молодость»1 с. 08.00 Х/ф «Бабочки» 10.00 Х/ф «Русская симфония» 12.00 Х/ф «Хотите-верьте, хотите-нет...» 13.30, 01.30 Т/с «Хмель» 15.00 Х/ф «Призвание» 16.30 Х/ф «Ищи ветра...» 18.00 Х/ф «Открытая книга. Призвание»2 с. 20.00 Х/ф «Абориген» 22.20 Х/ф «Шереметьево-2» 00.00 Х/ф «Зося» 03.00 Х/ф «Миргород и его обитатели»1 с. 04.30 Х/ф «Миргород и его обитатели»2 с.

04.00 Вечер В. Ланового в Концертной студии Останкино. (6+) 05.40, 00.35 «Эта неделя в

9

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Середа, 12 березня медицина 03.50 Зона ночи. Культура 03.55 Екатерина Билокур. Послание 04.00 Верь мне 04.20 Зона ночиКультура

06.00 Приколы на перемене 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 06.50 М/с «Шоу Гарфилда» 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.55 М/с «Русалочка» 09.20 Ералаш 10.10 Одна за всех 12.35 Даешь молодежь 13.30 Т/с «Ксена-принцессавоин» 14.25 Т/с «Любит не любит» 15.20, 19.00 Барышня-крестьянка 16.15 Богиня шоппинга. Возвращение 17.10, 20.00 Т/с «Кухня» 18.05 Рассмеши комика 21.00 Виталька 21.55 6 кадров 22.50 Т/с «Светофор» 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрытая школа» 01.30 Т/с «Детка» 02.15 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.45 С ночи до утра

07.00, 09.00, 14.00, 17.00, 19.00 События 07.15 Утро с Украиной 09.10, 13.10, 15.20, 17.25, 22.30 Т/с «След» 10.25, 20.10 Т/с «Шаман 2» 12.15, 19.30 «Говорит Украина» 14.20, 23.20 Т/с «Супруги» 18.00 Т/с «Сашка» 22.00, 02.10 События дня 00.20 Т/с «Ментовские войны 7» 02.40 Т/с «Оттепель»

05.35 Х/ф «Звезда пленительного счастья» 08.30, 16.45, 19.00, 21.40, 02.25, 04.10 «Свидетель»

истории»(16+) 06.10 Х/ф «Грозовой перевал» 07.55 Презентация нового диска А. Серова на музыку И. Крутого «Ты меня любишь...»(12+) 08.55 «50 х 50», ч.1. (12+) 10.00 Что? Где? Когда? 11.20 «Этот фантастический мир», ч.5. (6+) 12.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.17. (12+) 13.05 «Маски в Суде», ч.1. (16+) 13.35, 19.35, 01.35 «Лучшие из лучших». Выступления лучших артистов, юмористов. (16+) 14.25 Х/ф «Королевская свадьба» 16.00 «Очевидное-невероятное». Космос-психологическая поддержка. (6+) 17.00 Х/ф «Дознание пилота Пиркса» 18.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.18. (12+) 19.05 «Маски в Суде», ч.2. (16+) 20.25 Х/ф «Отелло в Дюлахазе» 22.00 «Ритмы Олимпиады»(6+) 22.50 Х/ф «Богач, бедняк»1 с. 00.05 «Голубой огонек. Лучшее», ч.19. (12+) 01.05 «Маски спорт шоу», ч.1. (16+) 02.25 Х/ф «Языческая Мадонна» 03.50 «Года Чаплина. Деловой день Мейбл»(6+)

04.00 Х/ф «Пожизненно» 06.00 Х/ф «Слава» 08.30 Х/ф «Шаг вперед 2: Улицы» 10.15 Х/ф «Шаг вперед 3» 12.05 Х/ф «Рок-звезда» 13.55 Х/ф «Перелом» 15.55 Х/ф «Мы. Верим в любовь» 18.00 Х/ф «Мой парень-псих» 20.15 Х/ф «Пипец» 22.15 Х/ф «Исходный код» 00.00 Х/ф «Притворись моим мужем» 01.45 Х/ф «Правда о Чарли»

05.00 Х/ф «Как Иванушка-дурачок за чудом ходил» 07.00 Х/ф «Реальный папа» 09.00 Х/ф «Искушение» 11.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Король шантажа» 12.30 Х/ф «Золотой век» 14.30 Х/ф «Два в одном»

09.00 «Резервисты» 10.00 «В суд» 11.00, 03.20 Т/с «Молчаливый свидетель» 12.00 Т/с «Детективы» 13.00, 19.30 Т/с «Пропавшие без вести» 14.50, 17.00 Т/с «Банды» 22.00 Т/с «Грабь награбленное» 23.00 Т/с «Менталист 5» 00.00 Т/с «Декстер 4» 01.00 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 01.45 Т/с «Мертвая зона» 02.55 «Тайны криминального мира» 04.40 «Случайный свидетель»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 08.35, 15.35, 16.35, 18.35, 19.45, 22.40, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроника дня 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.45, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 17.35 Арсенал 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 Время-Тайм 22.10 Акцент 00.35 Новости Киевщины

17.00 Х/ф «Княжна Мери» 19.00 Х/ф «Русалка» 21.00 Х/ф «Долгая счастливая жизнь» 22.30 Х/ф «Слон» 00.10 Х/ф «Формула счастья» 02.30 Х/ф «Адмиралъ»

03.00 Х/ф «Не оставляющий следа» 05.00, 15.20 Х/ф «Тринадцать привидений» 07.00, 19.00 Х/ф «Белый слон» 09.00 Х/ф «Потерянный рейс» 11.00 Х/ф «Слезы солнца» 13.20 Х/ф «Железный смерч» 17.10 Х/ф «Атака пауков» 20.40 Х/ф «Двойник дьявола»

06.00 М/ф 07.00 Т/с «Солдаты 15» 09.00, 18.30 «Новости 2+2» 09.30 Х/ф «Сержант милиции»1 с. 11.05 Х/ф «Хлеб. Золото. Наган» 12.20 Д/ф «Убийство от кутюр» 13.20 Д/ф «Солнечная бездна» 14.20 Д/ф «Французский иностранный легион» 15.10 Д/ф «Военная форма Красной и Советской армии» 16.15 Д/ф «Ручной пулемет ДП» 16.30, 19.00 Т/с «Груз» 21.00 «ДжеДАИ» 21.20 Х/ф «Харлей Дэвидсон и ковбой Мальборо» 23.20 Х/ф «Взращивание» 01.15 Х/ф «Ужас из недр» 02.40 Х/ф «Бравые парни»

04.00, 00.00 Д/ф «Дикий Уэльс» 05.00, 05.30 Д/ф «Зоопарк» 06.00 Д/ф «Заповедник» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 08.25, 16.35 Д/ф «Прогулки по Земле» 09.20, 13.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 15.40, 02.00 Д/ф «Удивительная природа Африки» 13.55, 17.30 Д/ф «Исследование Арктики с Найджелом Марвином»

02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

06.00 «Такая спортивная жизнь. Инна ОсипенкоРадомская» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 07.00, 04.30 Х/ф «Пятнадцатилетний капитан» 09.00, 20.00 Шпионские игры 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15, 21.35 Jimi Hendrix. Неоконченная история 12.45 «Социальный статус: ваша пенсия» 13.35 «Цивилизация Incognita» 14.00, 22.45 Правдивые истории 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Д/с «60 самых смертоносных животных» 17.50 «Алло, адвокат!» 18.20 Вперед, на Олимп! Сочи-2014 19.00 В гостях у Д. Гордона. Валентина Талызина, ч.3 00.30 Т/с «Красивые и амбициозные» 01.40 Х/ф «Венецианский каприз» 03.00 Амурные мелодии 03.30 Светлячки 04.00 Телевидение о телевидении. Документы, свидетельства, впечатления

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасная няня» 08.30 М/ф 10.10 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 15.00, 19.20 «Орел и решка» 17.30, 21.00 «Рассмеши комика» 18.20 «Званый ужин» 22.00 Т/с «Доктор Хаус»

18.20, 22.00 Д/ф «Зеленый мегаполис» 19.15 Д/ф «Затерянная лагуна» 20.10, 23.00 Д/ф «Последний шанс увидеть» 21.05 Д/ф «Жизнь» 01.00, 01.30, 03.00, 03.30 Д/ф «Заповедник Анны»

04.05, 20.00 Панорама 04.40, 10.40, 19.40, 02.40 (12+) 05.00, 06.20, 07.15 Доброе утро, Беларусь! (6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 00.40 Новости 06.05, 07.05, 14.25 Деловая жизнь. (12+) 06.10, 07.10 Зона Х. (12+) 08.05, 17.05 Х/ф «Ласточкино гнездо» 09.00 О еде. (6+) 09.25 Журналистское расследование. (12+) 09.50, 21.55, 03.10 Белорусское времечко. (12+) 11.10, 18.50 Х/ф «Исцеление любовью» 12.05, 00.55 Здоровье. (6+) 12.40 Д/ф «Счастье Елены. Елена Турова» 13.05, 21.00 Х/ф «Вангелия» 14.15 Новости региона. (12+) 14.30 Сфера интересов. (12+) 14.45 Х/ф «Отступник»2 с. 16.10, 01.45 Автобаттл. (12+) 16.35, 00.10 АРТиШОК. (6+) 18.20, 02.10 «24 вопроса». Объектив-конференция. (12+) 20.45, 02.55 Зона Х. Криминальные новости. (12+) 22.50 Актуальное интервью. (12+) 23.00 Х/ф «Его батальон»1 с.

06.00 Пятая передача, ч.13. (16+) 06.55, 14.00 Выжить вместе: Вершины Скалистых гор. (16+) 07.50 Как это сделано?, ч.11. (16+) 08.15 Быстрые и громкие: Реставрация гоночного Shelby, ч.2. (16+) 09.10 Гармония и хаос: Информация. (16+) 10.05 Багажные войны: Призрак рыцаря. (16+) 10.35 Багажные войны: Ящик надежды. (16+) 11.00 Акулы автоторгов из Далласа: На рыбалке. (16+)

Обережно, вибухонебезпечні предмети Територія Чернігівської області нашпигована різноманітними вибухонебезпечними залишками від жорстоких боїв, що точилися під час Другої світової війни. До цього в наші часи додаються ще вибухонебезпечні балони з-під природного газу, кисню, ацетилену тощо, а також різні предмети та пристрої, що самотужки виготовляються «народними умільцями» для риболовлі, а то й для більш зловмисних цілей. Знаходяться і «колекціонери», що збирають небезпечні диковинки різних часів, наражаючи на небезпеку не тільки себе, а й сусідів. Звертаємо увагу і ще на одну небезпечну підприємливість деяких громадян — здачу застарілих боєприпасів на прийомні пункти металобрухту. При цьому вони не замислюються, що, заробляючи копійки, піддають смертельній небезпеці велику кількість людей: на приймальних пунктах, далі — при транспортуванні і, зрештою, на металургійних підприємствах під час переплавки металобрухту. Досить часто життя та здоров’я великої кількості невинних людей ставиться під загрозу, а особливо неповнолітніх дітей. На території міста й надалі продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів — боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни. ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ, ПАМ’ЯТАЙТЕ: брати вибухонебезпечний предмет у руки, переносити його, кидати у вогонь, розбирати тощо — смертельно небезпечно для вас та оточуючих! Навіть найбільш уразливі частини боєприпасів (підривачі, детонатори) десятками років за будь-яких умов зберігання не втрачають своєї смертоносної сили. Час та неналежні умови зберігання не впливають на вибухівку й запали. Не варто намагатися самому розібратися зі знайденим підозрілим предметом. У деяких боєприпасах для ускладнення їх зняття та знешкодження, крім традиційних підривачів, додатково встановлюються різноманітні «сюрпризи», з якими і досвідченим саперам, навіть застосовуючи спеціальне спорядження, нелегко (а інколи і неможливо) впоратися. ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ АБО НЕВІДОМИЙ (ПІДОЗРІЛИЙ) ПРЕДМЕТ, НЕОБХІДНО: — перш за все позначити місце знаходження вибухонебезпечного (або просто підозрілого) предмета, огородити його; — встановити добре видимий орієнтир, по можливості — вивісити прапорці червоного кольору й виставити охорону; — негайно повідомити про знахідку до місцевого управління (відділу) ДСНС чи міліцію, де чітко вказати місце знаходження небезпечного предмета, свою адресу та телефон для можливості отримання піротехніками необхідної додаткової інформації. Оперативно-рятувальна служба ДСНС у Чернігівській області, тел.: 101, 652-541. Ю.І. МЕЛЬНИК, головний фахівець Чернігівського МВУ ДСНС України у Чернігівській області

01.15 «Ночная жизнь»

11.30 Акулы автоторгов из Далласа: Рожденный для свободы. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.11. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.5. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.6. (16+) 15.00, 03.15 Курс экстремального вождения: Муриваи. (16+) 15.30, 03.45 Курс экстремального вождения: Без страховки. (16+) 16.00 Махинаторы, ч.10. (16+) 17.00 Правила внедорожного движения: Пиратский берег. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?, ч.12. (16+) 18.30 Как это устроено?: Промышленные канаты/ Фитостены/Широкоформатные камеры/ Полудрагоценные камни. (16+) 19.00, 02.20 Охотники за складами, ч.1. (16+) 19.30, 02.50 Охотники за складами, ч.2. (16+) 20.00 Битвы за контейнеры, ч.1. (16+) 20.30 Битвы за контейнеры, ч.2. (16+) 21.00 Охотники за складами, ч.11. (16+) 21.30 Охотники за складами, ч.12. (16+) 22.00 Ликвидатор, ч.1. (16+) 22.30 Ликвидатор, ч.2. (16+) 23.00, 04.40 Строительство небоскреба «Шард»(16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.55. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.1. (16+)

06.00, 07.50, 00.20, 02.25, 04.30, 05.15 Футбол News 06.15, 16.00 Обзор вторника. Лига чемпионов УЕФА 07.00, 09.50, 20.50 Топ-матч 07.10 Чемпионат Бразилии. Обзор тура 08.00 Бавария-Арсенал (2012/2013). Лига чемпионов УЕФА 10.00 Наполи-Рома. Чемпионат Италии 12.00 «Европейский weekend» 13.20 Чемпионат Франции. Обзор тура 14.15 Челси-Тоттенхэм. Чемпионат Англии 16.40 Интер-Торино. Чемпионат Италии 18.30, 04.45 Footbrazil 19.00 Вальядолид-Барселона.

Чемпионат Испании 21.00, 23.40 «Ночь Лиги Чемпионов» 21.30 ПСЖ-Байер. Лига чемпионов УЕФА 00.35 Ювентус-Фиорентина. Чемпионат Италии 02.40 Барселона-Ман Сити. Лига чемпионов УЕФА

07.00, 14.00, 18.00, 07.30, 14.30, 18.30 Д/с «По следам Ганнибала» 08.00, 15.00, 02.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 01.00 Д/с «Тайная война» 10.00, 16.00 Д/ф «Загадки и тайны семьи Медичи»2 с. 11.00, 20.10, 06.00 Д/с «Запретная история» 12.00 Д/с «Затерянный мир Александра Великого» 13.00, 13.30 Д/с «Погода, изменившая ход истории» 17.00, 00.00 Д/с «Тайны прошлого» 19.00, 03.50 Д/с «Средневековая монархия: женщины у власти» 21.00, 21.30 Д/с «Легенды Исландии» 22.00 Д/с «Древние миры» 23.00, 03.00 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 05.00 Д/ф «Тайна исчезновения полковника Перси Фосетта»

09.30, 14.15 Велоспорт. Париж-Ницца. Этап 3 10.15, 12.15, 13.45 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхейде 11.45 Прыжки с трамплина. Кубок мира. Осло 15.30, 21.30 Велоспорт. Тиррено Адриатико. Этап 1 17.15 Велоспорт. ПарижНицца. Этап 4 18.30, 01.25 Футбол. Кубок Альгарве. Финал 21.00 Спорт изнутри. Журнал 22.30, 22.35, 22.40 Избранное по средам. Журнал 22.45 Конный спорт. Конкур. Палм Бич 23.45, 23.50, 01.10, 01.15, 01.20 Избранное по средам 23.55 Гольф. Европейский тур. Женщины 00.10 Гольф. Мировой чемпионат Кадиллак

WWW.VID.CN.UA


10

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Четвер, 13 березня Чернігівське міське управління юстиції інформує

Особливості виконання рішень, за якими боржник зобов’язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, передбачені статтею 75 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: Після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов’язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на наступний день після закінчення строку, встановленого ч. 2 ст. 25 цього закону для самостійного виконання рішення (до семи днів). Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряють не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає штраф на боржника: фізичну особу — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб — від двадцяти до сорока; юридичну особу — від сорока до шістдесяти і не пізніше п’яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення. Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно з законом. При цьому на боржника повторно накладають штраф у порядку, встановленому ст. 89 цього закону. У разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно з законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, котру затверджує начальник відділу, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав. Державний виконавець під час виконання рішення про заборону вчиняти певні дії або про утримання від вчинення певних дій доводить до відома боржника резолютивну частину такого рішення, про що складає відповідний акт. Після складення акта виносить постанову про закінчення виконавчого провадження. О.Г. ГОЛОВАН, головний державний виконавець Новозаводського ВДВС Чернігівського МУЮ

06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00,

06.00 «Настроение» 08.20, 17.50, 05.30 М/с «Золушка» 08.45, 16.40, 04.45 Т/с «Исцеление любовью» 09.30, 15.50 Д/ф «Отчаянные землепроходцы» 10.15 «Доктор И...» 10.40 Д/ф «Жизнь как жизнь. Отчим» 11.30, 14.30, 17.30, 22.00, 00.15 События 11.50 Вера Алентова «Жена. История любви» 13.00 М/ф «Алешины сказки» 13.10 «Барышня и кулинар» 13.35, 02.20 Временно доступен. Антон Сихарулидзе 14.50, 20.00 Город новостей 15.10 «Наша Москва» 15.25, 23.45 Д/с «Российские красавицы» 16.30 М/ф «Жил-был пес» 18.15, 00.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Хочу дотронуться до небес» 19.05, 01.30 «Право голоса» 20.20 «Осторожно, мошенники!» 20.45 «Тайны нашего кино. «Отпуск за свой счет» 21.15 Д/ф «Битва мозга» 22.20, 03.55 Д/ф «Знаменитые соблазнители. Патрик Суэйзи» 23.00 Неочевидное-вероятное. «Повелитель мозга» 03.15 «Хроники московского быта. Советские миллионерши»

04.00, 07.00, 10.00, 13.00, 01.00 Новости 04.05, 07.15 «Доброе утро» 08.00 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 16.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45, 02.00 «Модный приговор» 12.00 Другие новости 12.20 «Время обедать!» 13.15 «Понять. Простить» 13.40 Т/с «След» 14.15 «Они и мы» 15.05 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 17.00, 00.05 «Наедине со всеми» 17.55, 01.05 «Давай поженимся!» 19.00 «Время» 19.30, 02.55 «Пусть говорят» 20.35, 22.10 «Дурная кровь» 22.00 Ночные новости

14.30, 18.40 Новости 06.10, 07.05, 08.05, 23.15 Спорт 06.20, 00.35 На слуху 06.35 Доброе утро, Украина!

06.40, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.40, 08.20 Гость студии 07.20 Эра строительства 07.30 Эра бизнеса 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.10 Т/с «Монтекристо» 10.00, 15.00, 19.00, 21.40 Общественное телевидение 12.10, 18.25, 21.30 Деловой мир 12.30 Контрольная работа 12.50 Фольк-music 13.50 Не верь худому повару 14.45 EuroNews 14.55, 05.50 Деловой мир. Агросектор 17.05, 02.50 Биатлон 18.05 Финансовая перспектива 21.00, 05.25 Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 23.25 Шустер LIVE 01.00 От первого лица 01.20 ТелеАкадемия 02.20 Д/ф «Символ Государства» 04.15 Украинского рода 04.35 Как Ваше здоровье?

06.00 «Служба розыска детей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.10, 20.30 Т/с «Гюльчатай 2. Ради любви» 10.55, 11.55, 12.55, 00.35, 01.25, 02.15 Т/с «Склифосовский» 13.55, 03.05 Х/ф «Дело врачей» 14.50, 03.50 «Красавица за 12 часов 2» 15.45 Т/с «Сваты 4» 16.45 «ТСН. Особое» 17.10 Т/с «Аси» 23.45, 04.35 Т/с «Касл 2»

05.25, 21.00 Т/с «Гетеры

22.40 «Вечерний Ургант» 23.10 «На ночь глядя»

«Особое мнение» 02.00 Х/ф «Филиал»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Забытый вождь. Александр Керенский» 10.50 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 Т/с «Блудные дети» 15.35, 02.25 «Особый случай» 16.30 Т/с «Ласточкино гнездо» 18.50 «Прямой эфир» 19.55 Т/с «Турецкий транзит» 21.50 Т/с «Тайны следствия» 22.45 «Небесный щит» 23.40 Т/с «Чужое лицо» 01.00 Х/ф «Клуб самоубийц, или Приключения титулованной особы»3 с.

04.00 «НТВ утром» 06.10 «Школа злословия» 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «После разборки» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 Дачный ответ 09.30 «Медицинские тайны» 10.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10». «Не дороже денег» 11.35 «До суда» 12.35 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.45 «Прокурорская проверка» 19.00 «Говорим и показываем» 19.55 Т/с «Шаман 2». «Защита» 22.00 «Сегодня. Итоги» 22.25 Т/с «Дельта». «Зятек» 00.15 Т/с «Мент в законе 2». «Не жди меня, мама, хорошего сына» 02.10 Х/ф «Время грехов»

05.45 М/ф 09.30 Х/ф «Марья-искусница» 10.50, 19.05 «Шутка за шуткой» 11.55, 17.20 Т/с «Клон» 13.40 Т/с «Зоя» 15.40 Х/ф «Дорогая Елена Сергеевна» 20.05 Т/с «Откричат журавли» 22.05 Т/с «Ставка больше, чем жизнь» 00.05 Х/ф «СОС над тайгой» 01.10 Бойцовский клуб

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столыпин... Невыученные уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Охотник» 11.00 Х/ф «Шоколадный бунт» 13.00, 18.00 Т/с «Бомж» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Сумасбродка» 15.00, 23.30 «Городские легенды»(12+) 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Русские американцы» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00

WWW.VID.CN.UA

06.00 Х/ф «Открытая книга. Призвание»2 с. 08.00 Х/ф «Абориген» 10.20 Х/ф «Шереметьево-2» 12.00 Х/ф «Зося» 13.30 Т/с «Хмель» 15.00 Х/ф «Миргород и его обитатели»1 с. 16.30 Х/ф «Миргород и его обитатели»2 с. 18.00 Х/ф «При исполнении служебных обязанностей» 20.00 Х/ф «Холодный март» 22.00 Х/ф «Упырь» 00.00 Х/ф «Вы Петьку не видели?» 01.30 Т/с «Семнадцать мгновений весны» 03.00 Х/ф «Семен Дежнев» 04.30 Х/ф «Два берега»

04.00 Что? Где? Когда? 05.20 «Этот фантастический мир», ч.5. (6+) 06.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.17. (12+) 07.05 «Маски в Суде», ч.1. (16+) 07.35, 13.35, 19.35, 01.35

майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новости 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.20 Т/с «Возвращение Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30, 14.20 «Судебные дела» 15.35, 16.20 «Семейный суд» 18.05, 02.45 «Касается каждого» 19.05 Т/с «Пока станица спит» 20.00 «Подробности» 23.00 Т/с «Петрович» 00.55 Д/ф «Жертвы красоты» 01.45 «Подробности»-»Время» 03.30 М/ф

05.20, 08.45, 12.45 «Факты» 05.50 Свитанок 06.50, 16.50 Т/с «Опера» 09.15, 19.20 Чрезвычайные новости 10.05, 13.55 Анекдоты поукраински 10.20, 13.00 Т/с «Прокурорская проверка» 14.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей. Менты 5» 15.05 Т/с «Чужой район 2» 18.45 Факты. Вечер 20.05 Т/с «Братаны 3» 21.50 Т/с «Лесник» 23.45 Х/ф «Убийца» 01.35 Х/ф «Зазубренное лезвие» 03.20 Т/с «Кости» 04.00 Т/с «В черном списке» 04.40 Про-Ziкаве.ua

05.20 «Чужие ошибки. Вдвоем против всех» 06.00, 16.00 «Все будет хорошо!» 07.50, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 09.35 Х/ф «Счастливого пути!» 11.25, 20.05 «Следствие ведут экстрасенсы» 12.15, 00.15 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 21.05 Х/ф «Самара 2»

«Лучшие из лучших». Выступления лучших артистов, юмористов. (16+) 08.25 Х/ф «Королевская свадьба» 10.00 «Очевидное-невероятное». Космос-психологическая поддержка. (6+) 11.00 Х/ф «Дознание пилота Пиркса» 12.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.18. (12+) 13.05 «Маски в Суде», ч.2. (16+) 14.25 Х/ф «Отелло в Дюлахазе» 16.00 «Ритмы Олимпиады»(6+) 16.50 Х/ф «Богач, бедняк»1 с. 18.05 «Голубой огонек. Лучшее», ч.19. (12+) 18.35 «Эта неделя в истории»(16+) 19.05 «Маски спорт шоу», ч.1. (16+) 20.25 Х/ф «Языческая Мадонна» 21.50 «Года Чаплина. Деловой день Мейбл»(6+) 22.00 «Новости попмузыки»(16+) 23.20 Х/ф «Богач, бедняк»2 с. 00.35 «Утренняя почта»(12+) 01.05 «Маски спорт шоу», ч.2. (16+) 02.25 Х/ф «Без паники, майор Кардош» 03.50 «Года Чаплина. Притворщик»(6+)

04.00 Х/ф «Слава» 06.00 Х/ф «Подержанные львы» 08.00 Х/ф «Человек, которого не было» 10.05 Х/ф «В ритме сердца» 11.55 Х/ф «Перелом» 13.55 Х/ф «Притворись моим мужем» 15.45 Х/ф «Мой парень-псих» 18.00 Х/ф «Пипец» 19.55 Х/ф «Исходный код» 21.35 Х/ф «Убежище» 23.35 Х/ф «Правда о Чарли» 01.30 Х/ф «Тысяча акров»

05.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Знакомство» 06.30 Х/ф «Княжна Мери» 08.30 Х/ф «Девушка и смерть» 10.40 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Смертельная схватка» 11.55 Х/ф «Шерлок Холмс и

22.25 «Я стыжусь своего тела» 03.30 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.15 Гастролер 05.30 Чемпіон 05.45 Архів душі 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20 Сад. Город. Квітник 06.35 180 ° 07.20 Серед тижня 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Культур-ревю 15.30 Сімейна кухня 18.05, 19.20 МедіаКратія

04.45 Война миров. Ревизор против Шефа 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15 М/с «Черепашкининдзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Подъем 08.00, 19.00 Т/с «Воронины» 08.55, 17.05 Т/с «Не родись красивой» 09.50 Т/с «Папины дочки» 15.05 Х/ф «Голубая лагуна 2» 18.00, 23.45 Репортер 18.20 Абзац! 22.00 Х/ф «Голубая лагуна 3» 23.50 Х/ф «Что случилось прошлой ночью» 01.40 «Служба розыска детей» 01.45, 02.30, 03.30 Зона ночи 01.50 Звезда Вавилова 02.35 Средневековье начинается в 18.00 02.50 Я, милостью Божьей, господин ввозный 03.15 Украинский Соломон, или Украинская правда и закон 03.35 Взобраться на попа 03.50 Бей, кто невинный 04.05 Утраченные права 04.10, 04.25 Зона ночи. Культура 04.15 Молчаливое божество 04.20 Цените мастеров

доктор Ватсон: Охота на тигра» 13.10 Х/ф «Долгая счастливая жизнь» 14.40 Х/ф «Мелодия для шарманки» 17.20 Х/ф «8 первых свиданий» 19.00 Х/ф «Елки 2» 21.00 Х/ф «Неадекватные люди» 23.00 Х/ф «Белый мавр, или Интимные истории о моих соседях» 01.00 Х/ф «Лиса Алиса» 03.00 Х/ф «Перстень наследника династии»

03.00 Х/ф «Потерянный рейс» 05.00 Х/ф «Внезапная смерть» 07.00 Х/ф «Крутящий момент» 08.50 Х/ф «Слезы солнца» 11.00 Х/ф «Железный смерч» 12.45 Х/ф «Не пойман, не вор» 15.15 Х/ф «Атака пауков» 17.05 Х/ф «Королева проклятых» 19.00 Х/ф «Двойник дьявола» 20.50 Х/ф «Лица в толпе»

06.00 М/ф 07.00 Т/с «Солдаты 15» 09.00, 18.30 «Новости 2+2» 09.30 Х/ф «Сержант милиции»2 с. 11.05 Х/ф «Отряд особого назначения» 12.30 Д/ф «Расплата за нрав» 13.20 Д/ф «Вольф Мессинг» 14.20 Д/ф «Французский иностранный легион» 15.10 Д/ф «Военная форма Красной и Советской армии» 16.15 Д/ф «Ручные гранаты» 16.30 Т/с «Груз» 19.00 Обзор Лиги чемпионов 19.55 Лига Европы УЕФА. Порто-Наполи 22.00 Лига Европы УЕФА. Ювентус-Фиорентина 00.05 О Лиге Европы + обзор игрового дня 01.20 Х/ф «Испытание огнем» 02.45 Х/ф «Ярослав Мудрый»1 с.

04.00, 04.30, 00.00, 00.30 Д/ф «Обезьяны-воришки» 05.00, 05.30 Д/ф «Зоопарк» 06.00 Д/ф «Заповедник» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы»

смолоду

06.00 Приколы на перемене 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 06.50 М/с «Шоу Гарфилда» 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.55 М/с «Русалочка» 09.20 Ералаш 10.10 Страна У 12.35 Даешь молодежь 13.30 Т/с «Ксена-принцессавоин» 14.25 Т/с «Любит не любит» 15.20, 19.00 Барышня-крестьянка 16.15 Богиня шоппинга. Возвращение 17.10, 20.00 Т/с «Кухня» 18.05 Рассмеши комика 21.00 Виталька 21.55 6 кадров 22.50 Т/с «Светофор» 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрытая школа» 01.30 Мир наизнанку 02.15 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.45 С ночи до утра

06.00 Дорожный патруль 07.00, 09.00, 14.00, 17.00, 19.00 События 07.15 Утро с Украиной 09.10, 13.10, 15.20, 17.25, 22.30 Т/с «След» 10.25, 20.10 Т/с «Шаман 2» 12.15, 19.30 «Говорит Украина» 14.20, 23.20 Т/с «Супруги» 18.00 Т/с «Сашка» 22.00, 02.10 События дня 00.20 Т/с «Ментовские войны 7» 02.40 Т/с «Оттепель»

04.50, 14.50, 17.00 Т/с «Банды» 08.30, 16.45, 19.00, 21.40, 02.25, 04.10 «Свидетель» 09.00 «Резервисты» 10.00 «В суд»

07.55 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 08.25, 16.35 Д/ф «Прогулки по Земле» 09.20, 13.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 15.40, 02.00 Д/ф «Удивительная природа Африки» 13.55, 17.30 Д/ф «Исследование Арктики с Найджелом Марвином» 18.20, 22.00 Д/ф «Проблема Антарктиды: Предупреждение миру» 19.15, 23.00 Д/ф «Любовное гнездышко для панд» 20.10 Д/ф «Зеленый мегаполис» 21.05 Д/ф «Планета Земля» 01.00, 01.30, 03.00, 03.30 Д/ф «Заповедник Анны»

04.05, 20.00 Панорама 04.45, 10.45, 14.30 (12+) 05.00, 06.20, 07.15 Доброе утро, Беларусь! (6+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 00.35 Новости 06.05, 07.05, 14.25 Деловая жизнь. (12+) 06.10, 07.10 Зона Х. (12+) 08.10, 17.00 Х/ф «Ласточкино гнездо» 09.00 О еде. (6+) 09.25 «24 вопроса». Объектив-конференция. (12+) 09.50, 22.05, 03.05 Белорусское времечко. (12+) 11.10, 18.50 Х/ф «Исцеление любовью» 12.05 Завтра-это мы! 12.30 Доверяй и проверяй. (6+) 12.55, 21.00 Т/с «Короли игры» 14.15 Новости региона 14.45 Х/ф «Его батальон»1 с. 15.50, 01.30 Секрет фирмы. (6+) 16.05, 01.45 Фактор силы. (12+) 16.35, 00.10 Под грифом «Известные»(6+) 18.20, 02.10 Кошелек и жизнь. (12+) 19.40, 02.35 Сфера интересов. (12+) 20.45, 02.50 Зона Х. Криминальные новости. (12+) 23.00 Х/ф «Его батальон»2 с. 00.55 Перезагрузка. (12+)

06.00 Курс экстремального

Телепрограма 11.00, 03.20 Т/с «Молчаливый свидетель» 12.00 Т/с «Детективы» 13.00, 19.30 Т/с «Пропавшие без вести» 22.00 Т/с «Грабь награбленное» 23.00 Т/с «Менталист 5» 00.00 Т/с «Декстер 4» 01.00 Т/с «NCIS: охота на убийцу» 01.40 Т/с «Мертвая зона» 02.55 «Тайны криминального мира» 04.40 «Случайный свидетель»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 18.55, 22.30, 23.30, 00.30, 01.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 23.15, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 23.45, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 23.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 18.35, 19.45, 22.10, 22.45, 23.25, 23.35, 03.15, 06.15 Тема/Хроника дня 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50, 23.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 23.40, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.35 Драйв-новости 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 05.35 Время. Итоги дня 16.35, 02.40, 04.40 Жизнь интересна 17.35 Акцент 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 Время-Тайм

вождения: Муриваи. (16+) 06.25 Курс экстремального вождения: Без страховки. (16+) 06.55, 14.00 Правила внедорожного движения: Пиратский берег. (16+) 07.50 Как это сделано?, ч.12. (16+) 08.15 Охотники за складами, ч.11. (16+) 08.45 Охотники за складами, ч.12. (16+) 09.10 Строительство небоскреба «Шард»(16+) 10.05 Охотники за складами, ч.1. (16+) 10.35 Охотники за складами, ч.2. (16+) 11.00 Битвы за контейнеры, ч.1. (16+) 11.30 Битвы за контейнеры, ч.2. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.12. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.7. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.8. (16+) 15.00, 03.15 В погоне за классикой: Находки с заднего двора. (16+) 15.30, 03.45 В погоне за классикой, ч.21. (16+) 16.00 Махинаторы, ч.11. (16+) 17.00 Парни с Юкона: Пир или голод. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?, ч.13. (16+) 18.30 Как это устроено?: Шоколадные медали/Пол с подогревом/Детские автомобили с педалями/ Резиновые мечи. (16+) 19.00, 02.20 Отпетые риелторы, ч.3. (16+) 19.30, 02.50 Отпетые риелторы, ч.4. (16+) 20.00 Золотая лихорадка: Ручей надежды. (16+) 21.00 Золотая лихорадка: под лед Берингова моря: Оттепель. (16+) 22.00 Клондайк, ч.2. (16+) 23.00, 04.40 Как устроена Вселенная, ч.3. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.56. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.2. (16+)

06.00, 07.50, 00.45, 02.00, 04.00 Футбол News 06.15, 19.10 Обзор среды. Лига чемпионов УЕФА 07.00 Топ-матч 07.10 Footbrazil 08.00, 15.00 Барселона-Ман Сити. Лига чемпионов

00.35 В кабинетах 03.40 Кино с Яниной Соколовой 04.15 Игра судьбы

06.00 «Такая спортивная жизнь. Вадим Гутцайт» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 07.00, 04.30 Х/ф «Поезд идет на восток» 09.00 Шпионские игры 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Jimi Hendrix. Неоконченная история 12.45 «Алло, адвокат!» 13.15 «Тайны закулисья с Александром Ржавским» 14.00, 22.45 Правдивые истории 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Д/с «60 самых смертоносных животных» 17.45 «Социальный статус: ваши права и льготы» 19.00 В гостях у Д. Гордона. Эдвард Радзинский, ч.1 20.00 Заговор Иисуса 21.35 Аферисты. Личный опыт 00.30 Т/с «Красивые и амбициозные» 01.45 Х/ф «Другая женщина» 03.15 Амурные мелодии 03.30 Портрет, написанный глубиной 04.00 Леопольд, или Побег от свободы

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасная няня» 08.30 М/ф 10.10 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 15.00, 19.20 «Орел и решка» 17.30, 21.00 «Рассмеши комика» 18.20 «Званый ужин» 22.00 Т/с «Доктор Хаус» 01.15 «Ночная жизнь»

УЕФА 09.45 ПСЖ-Байер. Лига чемпионов УЕФА 11.30 «Ночь Лиги Чемпионов» 12.10 Ювентус-Фиорентина. Чемпионат Италии 14.00 Чемпионат Аргентины. Обзор тура 16.45 Чемпионат Италии. Обзор тура 17.25 Наполи-Рома. Чемпионат Италии 19.50, 04.15 Лудогорец-Валенсия. Лига Европы УЕФА 21.55 Тоттенхэм-Бенфика. Лига Европы УЕФА 00.00 Севилья-Бетис. Лига Европы УЕФА 02.15 Базель-Зальцбург. Лига Европы УЕФА

07.00, 13.55, 18.00 Д/ф «Наследие кельтов» 07.55, 14.55, 02.00 Д/с «Команда времени» 08.50, 01.00 Д/с «Тайная война» 09.50, 15.50, 19.00, 04.00 Д/с «Средневековая монархия: женщины у власти» 11.00, 11.30 Д/с «Легенды Исландии» 12.00 Д/с «Древние миры» 13.00 Д/ф «Александрия, великий город» 17.00, 00.00 Д/с «Тайны затонувших кораблей» 20.10, 06.00 Д/с «Путешествие человека» 21.10 Д/с «История науки» 22.20 Д/с «Музейные тайны» 23.10, 03.00 Д/с «Бойцовский клуб: оправданная жестокость» 05.10 Д/ф «Туберкулез-белая чума»

09.30, 10.15, 11.45, 12.15 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхейде 13.45 Велоспорт. Тиррено Адриатико. Этап 1 15.00 Спорт изнутри. Журнал 15.30 Велоспорт. Тиррено Адриатико. Этап 2 17.15 Велоспорт. ПарижНицца. Этап 5 18.00 Прыжки с трамплина. ЧМ по полетам. Гаррахов 19.00, 20.00, 23.45, 00.30 Биатлон 20.45 Снукер 01.30 Мотоспорт


Телепрограма 06.00 Православный календарь 06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 14.30, 18.40 Новости 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.20, 23.20 На слуху 06.35 Доброе утро, Украина! 06.40, 07.35 Обзор прессы 06.45, 07.20, 07.40, 08.20 Гость студии 07.30 Эра бизнеса 08.35 Утренние советы 08.45 Полезные советы 09.10 Т/с «Монтекристо» 10.00, 15.00, 19.00, 21.40 Общественное телевидение 12.10, 18.25, 21.30 Деловой мир 12.25, 04.35 Вера. Надежда. Любовь 13.25 Украинского рода 13.50 «Тайны успеха»с Н. Городенской 14.45 EuroNews 14.55, 05.50 Деловой мир. Агросектор 17.05 «Предвечерье» 18.05 Финансовая перспектива 21.00, 05.25 Итоги дня 22.55 Тройка, Кено, Секунда удачи 23.00 Итоги 23.45 От первого лица 00.10 Х/ф «За счастьем» 01.20 Хит-парад «Национальная двадцатка» 02.30 Рояль в кустах 02.55 Х/ф «Луна и озеро»

06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10 «Завтрак с 1+1» 08.05 «Экономическая правда» 09.10 Т/с «Гюльчатай 2. Ради любви» 11.50, 12.50 Т/с «Склифосовский» 13.50 Х/ф «Дело врачей» 14.45 «Красавица за 12 часов 2» 15.45 Т/с «Сваты 4» 16.45 «ТСН. Особое» 17.10 Т/с «Аси»

20.30 «Сказочная Русь» 21.05 «Вечерний Киев-2013» 22.55, 05.05 «Супергерои» 23.55, 03.20 Х/ф «Суперстар» 02.00 Х/ф «Магма Майами»

05.20 Т/с «Гетеры майора Соколова» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новости 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Утро с Интером» 09.20 Т/с «Возвращение Мухтара 2» 11.20, 12.25, 16.50 Д/с «Следствие вели...»с Л. Каневским» 13.30, 14.20 «Судебные дела» 15.35, 16.20 «Семейный суд» 18.05, 02.35 «Касается каждого» 19.05 Т/с «Пока станица спит» 20.00 «Подробности» 21.00 Т/с «Незабудки» 00.50 Д/ф «Жизнь в кредит» 01.35 «Подробности»-»Время» 03.20 М/ф

05.20 «Служба розыска детей» 05.25, 08.45, 12.45 «Факты» 05.50 Свитанок 06.55 Т/с «Опера» 09.15, 19.20 Чрезвычайные новости 10.05, 13.00 Анекдоты поукраински 10.25 Т/с «Прокурорская проверка» 13.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей. Менты 5» 13.55 Т/с «На крыльях» 18.45 Факты. Вечер 20.05 Т/с «Братаны 3» 21.50 Т/с «Лесник» 23.40 Х/ф «Долгий поцелуй на ночь» 01.40 Х/ф «Убийца» 03.25 Т/с «Кости» 04.05 Т/с «В черном списке» 04.45 Про-Ziкаве.ua

05.00 Х/ф «Розыгрыш»

06.35, 18.20 «Невероятная правда о звездах» 08.10 Х/ф «Зимний сон» 10.15 Х/ф «Катерина» 18.00, 22.00 «Окна-Новости» 20.00, 22.35 «Холостяк 4» 00.55 «Холостяк 4. Как выйти замуж» 01.45 Х/ф «Счастливого пути!» 03.25 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.50, 15.45 Мульти-Бульки 05.10 Гастролер 05.40 Моя колекція 06.00, 07.00, 19.00 Факт 06.20, 07.20 МедіаКратія 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Серед тижня 15.30 Культур-ревю 18.05 Чемпіон 18.25 Перевтілення 18.45 Дорога до храму 19.20 Вечірній променад 19.35 Невідомий Чернігів

04.30 «Служба розыска детей» 04.35 Война миров. Ревизор против Шефа 06.10, 06.55 Kids` Time 06.15 М/с «Черепашкининдзя» 06.35 М/с «Губка Боб» 07.00 Подъем 08.00, 09.45, 19.00 Т/с «Воронины» 08.55, 17.05 Т/с «Не родись красивой» 15.15 Х/ф «Голубая лагуна 3» 18.00, 00.05 Репортер 18.20 Абзац! 22.00 Х/ф «Турецкий для начинающих» 00.10 Х/ф «Как по маслу» 01.35 Т/с «Пан Ам» 03.00, 03.10, 03.30 Зона ночи 03.05 Украинцы Надежда 03.20 Украинцы Любовь 03.40 Скифы (свидетельства и версии) 03.50 Скифы 04.00, 04.25 Зона ночи.

Париж»

06.00 «Настроение» 08.20, 17.50, 05.30 М/с «Золушка» 08.45, 16.40, 04.40 Т/с «Исцеление любовью» 09.30, 15.45 Д/ф «Битва мозга» 10.15 «Доктор И...» 10.45 Д/ф «Жизнь как жизнь. Хочу дотронуться до небес» 11.30, 14.30, 17.30, 23.20 События 11.50 Х/ф «Где ты, Багира?» 13.00 М/ф «Одуванчик-толстые щеки» 13.10 «АБВГДейка» 13.35, 02.30 Временно доступен. Е. Шифрин 14.50, 20.00 Город новостей 15.05 «Наша Москва» 15.20 Д/с «Российские красавицы» 16.25 М/ф «Шел трамвай десятый номер» 18.10 Неочевидное-вероятное. «Повелитель мозга» 19.05, 01.40 «Право голоса» 20.15 Х/ф «Все в жизни бывает» 23.45 «Добрый вечер, Москва!» 01.15 «Тайны нашего кино. «Сердца трех» 03.25 Д/ф «Имя. Зашифрованная судьба»

04.00, 07.00, 10.00, 13.00 Новости 04.05, 07.15 «Доброе утро» 08.00 «Доброго здоровьица!» 08.40 «Жить здорово!» 09.40, 16.40 «Истина где-то рядом» 10.15 «Контрольная закупка» 10.45 «Модный приговор» 12.00 Другие новости 12.20 «Время обедать!» 13.15 «Понять. Простить» 13.40 Т/с «След» 14.15 «Они и мы» 15.05 «В наше время» 16.00 Вечерние Новости 17.00 «Жди меня» 17.55 «Человек и закон» 19.00 «Время» 19.30 «Поле чудес» 20.35 «Достояние Республики» 23.00 «Вечерний Ургант» 23.55 Х/ф «Перекресток» 01.45 Х/ф «Осень»

04.00 «Утро России» 08.05, 03.10 Т/с «Хозяйка моей судьбы» 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Вести 09.30, 12.30, 15.15, 17.40 Вести-Москва 09.50 «Вся Россия» 10.00 «Мгновения Юрия Бондарева» 11.00 «О самом главном» 12.50 Вести. Дежурная часть 13.00 Т/с «Тайны института благородных девиц» 14.00 Т/с «Блудные дети» 15.35 «Особый случай» 16.30 Т/с «Ласточкино гнездо» 18.50 «Прямой эфир» 19.55 «Поединок» 21.50 Т/с «Тайны следствия» 22.45 «Живой звук» 00.10 Т/с «Чужое лицо» 01.00 Х/ф «Кое-что из губернской жизни»

05.45 М/ф 08.00 Х/ф «Труффальдино из Бергамо» 10.20, 18.50 «Шутка за шуткой» 11.20, 17.00 Т/с «Клон» 13.05, 20.00 Т/с «Откричат журавли» 15.05 Х/ф «Мой ласковый и нежный зверь» 22.00 Т/с «Ставка больше, чем жизнь» 00.00 Х/ф «У опасной черты» 01.30 Бойцовский клуб

06.00 «Особое мнение». «Экономические новости» 07.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 09.00, 17.00 Т/с «Столыпин... Невыученные уроки» 10.00, 21.00, 01.00 Т/с «Охотник» 11.00 Х/ф «Филиал» 13.00, 18.00 Т/с «Бомж» 14.00, 20.00, 05.00 Т/с «Сумасбродка» 15.00, 23.30 «Городские легенды»(12+) 15.30, 23.00 «Американский ликбез». «Русские американцы» 16.00, 19.00, 22.00 «Сейчас в мире» 16.08, 19.08, 00.00, 04.00 «Особое мнение» 02.00 Х/ф «На полпути в

04.00 «НТВ утром» 06.10 «Женский взгляд» 07.05 Т/с «Рублевка.Live». «Подстава» 08.00, 11.00, 14.00, 17.00 «Сегодня» 08.25 «Очная ставка» 09.30 Спасатели 10.05 Т/с «Улицы разбитых фонарей 10». «Дикий пляж» 11.35 «До суда» 12.35 Суд присяжных 13.35, 16.35 Обзор. Чрезвычайное происшествие 14.30 «Суд присяжных. Окончательный вердикт» 15.40 «Дело врачей» 17.35 «Прокурорская проверка» 18.50 «Говорим и показываем» 19.45 Х/ф «Убить дважды» 23.40 «Исповедь. Иосиф Кобзон» 00.40 «Школа злословия» 01.25 Т/с «Гончие 4»

06.00 Х/ф «При исполнении служебных обязанностей» 08.00 Х/ф «Холодный март» 10.00 Х/ф «Упырь» 12.00 Х/ф «Вы Петьку не видели?» 13.30, 01.30 Т/с «Семнадцать мгновений весны» 15.00 Х/ф «Семен Дежнев» 16.30 Х/ф «Два берега» 18.00 Х/ф «Печки-лавочки» 20.00 Х/ф «Драма из старинной жизни» 22.00 Х/ф «Парашютисты» 00.00 Х/ф «Зайчик» 03.00 Х/ф «Наш бронепоезд»1 с. 04.30 Х/ф «Наш бронепоезд»2 с.

04.00 «Очевидное-невероятное». Космос-психологическая поддержка. (6+) 05.00 Х/ф «Дознание пилота Пиркса» 06.35 «Голубой огонек. Лучшее», ч.18. (12+) 07.05 «Маски в Суде», ч.2. (16+) 07.35, 13.35, 19.35, 01.35 «Лучшие из лучших». Выступления лучших

11

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

П’ятниця, 14 березня Культура 04.10 Solo-Mea 04.20 Дуэль

06.00 Приколы на перемене 06.25, 08.20 М/с «Черепашки мутанты ниндзя» 06.50 М/с «Шоу Гарфилда» 07.20 М/с «Лалалупси» 07.45 Мультик с Лунтиком 08.55 М/с «Русалочка» 09.20 Ералаш 10.10 Виталька 12.35 Даешь молодежь 13.30 Т/с «Ксена-принцессавоин» 14.25 Т/с «Любит не любит» 15.20, 19.00 Барышня-крестьянка 16.15 Икона стиля 17.10 Полцарства за любовь 18.05 Рассмеши комика 20.00 Х/ф «И целого мира мало» 22.25 6 кадров 22.50 Т/с «Светофор» 23.45 Между нами 00.45 Т/с «Закрытая школа» 01.30 Мир наизнанку 02.15 Т/с «Кремлевские курсанты» 03.45 С ночи до утра

06.00 Дорожный патруль 06.50 Серебряный апельсин 07.00, 09.00, 14.00, 17.00, 19.00 События 07.15 Утро с Украиной 09.10, 13.10, 15.20, 17.20, 21.10, 22.30 Т/с «След» 10.25 Т/с «Шаман 2» 12.15, 19.30, 05.25 «Говорит Украина» 14.20, 23.20 Т/с «Супруги» 18.00 Т/с «Сашка» 22.00, 02.10 События дня 00.20 Т/с «Ментовские войны 7» 02.40 Т/с «Оттепель»

04.50 Т/с «Банды» 08.30, 16.45, 19.00, 03.25 «Свидетель»

артистов, юмористов. (16+) 08.25 Х/ф «Отелло в Дюлахазе» 10.00 «Ритмы Олимпиады»(6+) 10.50 Х/ф «Богач, бедняк»1 с. 12.05 «Голубой огонек. Лучшее», ч.19. (12+) 12.35 «Эта неделя в истории»(16+) 13.05 «Маски спорт шоу», ч.1. (16+) 14.25 Х/ф «Языческая Мадонна» 15.50 «Года Чаплина. Деловой день Мейбл»(6+) 16.00 «Новости попмузыки»(16+) 17.20 Х/ф «Богач, бедняк»2 с. 18.35, 00.35 «Утренняя почта»(12+) 19.05 «Маски спорт шоу», ч.2. (16+) 20.25 Х/ф «Без паники, майор Кардош» 21.50 «Года Чаплина. Притворщик»(6+) 22.00 «Встреча с писателем Булатом Окуджавой»(12+) 23.10 Х/ф «Богач, бедняк»3 с. 01.05 «Маски в Германии»(16+) 02.25 Х/ф «Заколдованный доллар»

04.00 Х/ф «Подержанные львы» 06.00 Х/ф «Человек, которого не было» 08.05 Х/ф «Голубая волна» 10.00 Х/ф «Близость» 12.00 Х/ф «Огненная стена» 13.55 Х/ф «Императорский клуб» 15.50 Х/ф «Человек-паук» 18.00 Х/ф «Золотой век» 20.00 Х/ф «Убежище» 22.00 Х/ф «Волк-одиночка» 23.40 Х/ф «Тысяча акров» 01.30 Х/ф «Охотник на убийц»

05.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Кровавая надпись» 06.30 Х/ф «8 первых свиданий» 08.30 Х/ф «Неадекватные люди» 10.30 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Собака Баскервилей» 13.30 Х/ф «Формула счастья» 15.20 Х/ф «Поцелуй сквозь

09.00 Т/с «Улицы разбитых фонарей 12» 13.00 Т/с «Пропавшие без вести» 14.50, 17.00 Т/с «Сетевая угроза» 19.30 Х/ф «Любовь под грифом «Совершенно секретно»2» 21.20 Х/ф «Железный человек» 23.40 Х/ф «Враг у ворот» 02.00 Т/с «Следствие ведет Да Винчи» 03.55 «Случайный свидетель»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 22.30, 00.30, 01.30, 02.30, 03.30, 04.30, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.10, 08.10, 22.35, 00.15, 02.35, 03.35 Бизнес-время 06.40, 18.10, 00.00, 03.20, 04.35 Местное время 06.55, 08.50, 00.55 Обзор прессы 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 22.00, 01.00 Время новостей 07.15, 08.15, 08.35, 16.35, 18.35, 19.45, 22.40, 03.15, 06.15 Тема/Хроника дня 07.25, 08.25, 11.50, 17.25, 22.50 Погода в Украине 07.40 Автопилот-новости 07.45, 18.20, 00.20, 06.20 Время спорта 07.55, 09.10, 13.10 Погода на курортах 08.45 Трансмиссия-новости 09.35, 13.35, 14.35 5 элемент 10.10, 10.35, 11.15, 11.35, 12.15, 20.00, 01.15, 01.35, 05.00, 06.00 Время. Итоги дня 17.35 Не первый взгляд 19.00 Время новостей, 1 блок 19.30 Время новостей, 2 блок 21.40, 03.00, 04.00 Время-Тайм 22.10 Особый взгляд 00.35 Тема/Хроника недели 02.40, 04.40 Жизнь интересна 03.40 Кино с Яниной Соколовой

стену» 17.00 Х/ф «Назад-к счастью, или Кто найдет синюю птицу» 19.00 Х/ф «Темный мир» 21.00 Х/ф «Лиса Алиса» 22.40 Х/ф «Перстень наследника династии» 01.00 Х/ф «Реальный папа» 03.00 Х/ф «Закон зайца»

03.00 Х/ф «Внезапная смерть» 05.00 Х/ф «Крутящий момент» 07.00 Х/ф «Белоснежка: страшная сказка» 09.00 Х/ф «Мальчик в коробке» 10.40 Х/ф «Не пойман, не вор» 12.55 Х/ф «Возмездие» 15.20 Х/ф «Королева проклятых» 17.15 Х/ф «Исчезновение на 7-й улице» 19.00 Х/ф «Лица в толпе» 20.50 Х/ф «Не бойся темноты»

06.00 М/ф 07.00 Т/с «Солдаты 15» 09.00, 18.30 «Новости 2+2» 09.30 Х/ф «Сержант милиции»3 с. 11.05 Х/ф «Правда лейтенанта Климова» 12.50 «Новое Безумное видео по-украински» 14.50 «Облом.UA» 16.30 Т/с «Груз» 19.00 Т/с «Третьего не дано» 23.00 Х/ф «Глаза дракона» 00.50 Х/ф «Счастливые номера» 02.25 Х/ф «Ярослав Мудрый»2 с.

04.00, 04.30, 00.00, 00.30 Д/ф «Обезьяны-воришки» 05.00, 05.30 Д/ф «Зоопарк» 06.00 Д/ф «Заповедник» 07.00, 12.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 07.55 Д/ф «Новорожденные в зоопарке» 08.25, 16.35 Д/ф «Прогулки по Земле» 09.20, 13.00, 19.15, 23.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 10.15, 14.45 Д/ф «Животные 24/7» 11.05, 15.40, 02.00 Д/ф «Удивительная природа Африки»

04.15 Игра судьбы

06.00 «Дневник для родителей» 06.30, 08.30, 15.00, 18.30, 21.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 06.55, 18.50, 22.40 «Экономический пульс» 07.00, 04.10 Х/ф «Человек в футляре» 09.00, 20.00 Заговор Иисуса 10.00, 16.50 «Алло, доктор!» 11.15 Аферисты. Личный опыт 12.45 «Социальный статус: ваши права и льготы» 13.30 «Цивилизация Incognita» 14.00, 22.45 Правдивые истории 15.15, 21.25 «Социальная экономика» 16.20, 00.00 Д/с «60 самых смертоносных животных» 17.50 «Алло, адвокат!» 18.20 Вперед, на Олимп! Сочи-2014 19.00 В гостях у Д. Гордона. Эдвард Радзинский, ч.2 21.35 Брюс Ли. Бессмертие Дракона 00.30 «Выходной, после полуночи» 01.30 Т/с «Красивые и амбициозные» 02.20 Амурные мелодии 03.15 Екатерина Билокур. Послание

06.30 «Top Shop» 07.30, 16.00 Т/с «Моя прекрасная няня» 08.30 М/ф 10.10 Т/с «Все женщиныведьмы» 13.30 Т/с «Дикий ангел» 15.00, 19.20 «Орел и решка» 17.30, 23.45 «Рассмеши комика» 18.20 «Званый ужин» 20.15 «КВН-2013» 22.30 «Прожекторперисхилтон» 00.40 «Ночная жизнь»

13.55, 17.30 Д/ф «Исследование Арктики с Найджелом Марвином» 18.20 Д/ф «Дикая природа Европы» 20.10 Д/ф «Завоеватели мира животных» 21.05 Д/ф «Галапагосы» 22.00 Д/ф «Затерянная лагуна» 01.00, 01.30, 03.00, 03.30 Д/ф «Заповедник Анны»

04.05, 20.00 Панорама 04.45, 16.00 Тэлефiльм АТН цыкла «Зямля беларуская» 05.00, 10.40 (12+) 06.00, 07.00, 08.00, 11.00, 14.00, 18.00, 01.00 Новости 06.05, 07.05, 14.25 Деловая жизнь. (12+) 06.10, 07.10 Зона Х. (12+) 06.20, 07.15 Доброе утро, Беларусь! (6+) 08.05 Х/ф «Ласточкино гнездо» 08.55 Белорусская кухня. (6+) 09.25 Кошелек и жизнь. (12+) 09.50 Белорусское времечко. (12+) 11.10, 18.45 Х/ф «Исцеление любовью» 12.00 Перезагрузка. (12+) 12.40 Выше крыши. (6+) 13.05, 21.25 Т/с «Короли игры» 14.15 Новости региона 14.30 Сфера интересов. (12+) 14.45 Х/ф «Его батальон»2 с. 16.10, 02.05 Песни прошлого века. (6+) 17.05, 01.15 Д/ф «Мистические истории» 18.20 Тайны следствия. (12+) 19.35, 00.40 БеларусьLIFE. (12+) 20.45 Наши. (6+) 21.00, 02.55 Итоги недели 22.20, 03.25 Репортер. (12+) 23.00 Х/ф «Я, Франциск Скорина»

06.00 В погоне за классикой: Находки с заднего двора. (16+) 06.25 В погоне за классикой, ч.21. (16+) 06.55, 14.00 Парни с Юкона: Пир или голод. (16+) 07.50 Как это сделано?, ч.13. (16+) 08.15 Золотая лихорадка: Ручей надежды. (16+) 09.10 Как устроена Вселен-

ная, ч.3. (16+) 10.05 Отпетые риелторы, ч.3. (16+) 10.35 Отпетые риелторы, ч.4. (16+) 11.00 Золотая лихорадка: под лед Берингова моря: Оттепель. (16+) 12.00, 00.00 Top Gear, ч.13. (16+) 13.00, 01.00 Настоящие аферисты, ч.9. (16+) 13.30, 01.25 Настоящие аферисты, ч.10. (16+) 15.00, 03.15 Мастерская «Фантом Уоркс»: Mustang и грузовик Studebaker 195. (16+) 16.00 Махинаторы, ч.11. (16+) 17.00 Уйти от погони: Прешоу. (16+) 18.00, 04.10 Как это сделано?, ч.14. (16+) 18.30 Как это устроено?: Икра с ферм/Впускные патрубки/Мотоциклетные куртки/Совки и лопаты. (16+) 19.00, 02.20 Кладоискатели Америки 2: Зов пиратских кладов. (16+) 19.30, 02.50 Кладоискатели Америки 2: Первый бойцовский клуб Америки. (16+) 20.00 Гигантские самолеты: Синие ангелы. (16+) 21.00 Будущее с Джеймсом Вудсом: Время обмана. (16+) 22.00 Биография Стивена Хокинга. (16+) 01.55 Молниеносные катастрофы, ч.57. (16+) 04.40 Не пытайтесь повторить: Герои-самоучки. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.3. (16+)

06.00, 07.50, 00.35, 02.40, 04.45 Футбол News 06.15, 16.00, 05.00 Futbol Mundial 06.45, 09.50 Топ-матч 06.50 Чемпионат Испании. Обзор тура 08.00, 00.50 АЗ Алкмаар-Анжи. Лига Европы УЕФА 10.00 Лудогорец-Валенсия. Лига Европы УЕФА 12.00 Обзор 5-го раунда. Кубок Англии 12.30 Тоттенхэм-Бенфика. Лига Европы УЕФА 14.15 Базель-Зальцбург. Лига Европы УЕФА 16.30 Барселона-Ман Сити. Лига чемпионов УЕФА

18.15 Мир Премьер-лиги 18.45 Севилья-Бетис. Лига Европы УЕФА 20.35 Обзор матчей. Лига Европы УЕФА 21.25 Аугсбург-Шальке. Чемпионат Германии 23.25 Чемпионат Италии. Предисловие к туру 00.05 Чемпионат Испании. Предисловие к туру 02.55 Реймс-Марсель. Чемпионат Франции

07.00, 14.00, 18.00 Д/ф «В поисках голубого бриллианта» 07.55, 15.00, 02.15 Д/с «Команда времени» 08.50, 01.15 Д/с «Тайная война» 09.50, 15.55, 19.00, 04.05 Д/с «Средневековая монархия: женщины у власти» 11.00 Д/с «Путешествие человека» 12.00 Д/с «История науки» 13.10 Д/с «Музейные тайны» 17.00, 00.15 Д/с «Тайны затонувших кораблей» 20.10 Д/с «Ферма в годы войны» 21.20 Д/с «Императрицы древнего Рима» 22.20 Д/с «Запретная история» 23.15, 03.10 Д/ф «Рыцари замка Маргат» 05.10 Д/ф «Золото фракийцев» 06.05 Д/с «Древние миры»

09.30 Биатлон 10.30, 17.15 Прыжки с трамплина. ЧМ по полетам. Гаррахов 11.30 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхейде 13.00 Велоспорт. ПарижНицца. Этап 5 13.45 Спорт изнутри. Журнал 14.15 Велоспорт. Тиррено Адриатико. Этап 2 15.30, 01.00 Велоспорт. Тиррено Адриатико. Этап 3 19.15, 01.30 Велоспорт. Париж-Ницца. Этап 6 20.15 Конный спорт. Журнал 20.30 Снукер 22.00 Бокс. Хак-Арслан. (16+) 00.00, 00.30 Тимберспорт. Мировая серия

WWW.VID.CN.UA


12

Телепрограма

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Субота, 15 березня «Сваты 4» 14.45 «Вечерний Киев-2013» 16.40 «Вечерний квартал. 8 марта» 18.30 «Рассмеши комика 5» 20.15 «Вечерний квартал» 22.15 Х/ф «1+1» 00.40, 03.40 Х/ф «Хайджек» 02.10 Х/ф «Вкус жизни»

05.25 Т/с «Возвращение Мухтара 2» 07.05 Х/ф «Мы из джаза» 08.40 «Школа доктора Комаровского» 09.30, 17.45 Новости 10.00 Д/ф «Вода» 11.45, 03.30 Х/ф «Жених по объявлению» 13.50 Т/с «Незабудки» 18.05, 21.00 Х/ф «Подмена в один миг» 20.00 «Подробности» 22.55 Х/ф «Нарочно не придумаешь» 01.05 Х/ф «Таинственный остров» 02.30 «Подробности»»Время» 05.10 М/ф

06.00 Итоги 06.20 Ну слуха 06.50 Х/ф «За счастьем» 08.30 Барышня и кулинар 09.00 Армия 09.10 Православный вестник 10.00, 15.00, 19.00, 21.35 Общественное телевидение 12.10 Моменты жизни 13.10, 17.05 Биатлон 14.40 Украинский акцент 18.35 Золотой гусь 21.00, 01.20 Итоги дня 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Тройка, Кено 23.10 Концерт «Мама, вечная и любимая»

06.00, 01.00 Х/ф «Новый Гулливер» 07.05 М/с «Небесные танцоры» 08.30 «АБВГДейка» 09.05 «Православная энциклопедия» 09.30 «Русский вопрос» 10.10, 23.25 Д/ф «Код жизни» 11.30, 15.05, 00.45 События 11.45 Алла Сигалова «Сто вопросов взрослому» 12.25 Д/ф «Знаменитые соблазнители. Патрик Суэйзи» 13.05 Д/ф «Армен Джигарханян. Две любви одинокого клоуна» 13.45 Х/ф «Пистолет с глушителем» 15.20 Таланты и поклонники. Михаил Казаков 16.35 Х/ф «Где ты, Багира?» 17.50, 03.50 Т/с «Высшая мера» 19.30 «Давно не виделись!» 21.00 «Постскриптум» 21.50 Приют комедиантов 02.05 Клуб юмора 02.55 Д/ф «Александр Шилов. Судьба России в лицах» 05.25 М/ф «Али-Баба и сорок разбойников»

04.00, 08.00, 10.00 Новости 04.10 «Гении и злодеи» 04.35 Х/ф «Наш дом» 06.10 «Играй, гармонь любимая!» 06.45 «Смешарики. Новые приключения» 07.00 «Умницы и умники» 07.45 «Слово пастыря» 08.15 «Смак» 08.55 «Татьяна Буланова. Ясный мой свет» 10.20 «Идеальный ремонт» 11.25 Х/ф «По семейным обстоятельствам» 14.00 Футбол. ЦСКА-»Зенит». Прямой эфир 16.00 Вечерние Новости 16.15 «Сильные духом» 17.15 «Золотой граммофон» 19.00 «Время» 19.20 «Сегодня вечером» 21.00 Х/ф «Шпион, выйди вон!» 23.15 Х/ф «Формула любви» 00.55 Х/ф «Незваный друг» 02.25 Х/ф «Брелок с секретом»

04.00 Х/ф «Ищу тебя» 05.25, 06.15 Х/ф «Любовь до

01.45 «Потомки»с Н. Рыбчинской и К. Гнатенко 02.35 Д/ф «Соль инков» 03.25 Мир вокруг нас 03.40 Рояль в кустах 04.10 Не верь худому повару 04.35 Д/ф «Откровение академика Вернадского» 05.05 «Предвечерье»

06.15, 19.30 «ТСН» 07.00 «Кто там?» 08.05, 08.30 М/с «КорольЛев. Тимон и Пумба» 08.55 М/ф «Энгри бердс» 09.00 «Светская жизнь» 10.00 «Сказочная Русь» 10.35, 11.40, 12.40, 13.45 Т/с

востребования» 06.00, 09.00, 12.00 Вести 07.45 «Планета собак» 08.15 «Субботник» 09.10, 12.20 Вести-Москва 09.25, 02.05 «Тихий гений». Александр Попов 10.15 Х/ф «Веселый калейдоскоп» 12.30 «Честный детектив» 13.00 «Городок» 13.25 «Субботний вечер» 15.40 «Кривое зеркало» 18.00 Вести в субботу 18.45 Х/ф «Я рядом» 22.35 Х/ф «Мой папа летчик» 00.20 Х/ф «Обет молчания» 02.50 «Комната смеха»

05.45 М/ф 10.30 Х/ф «Марья-искусница» 11.50 «Шутка за шуткой» 12.50 Х/ф «Табор уходит в небо» 14.40 Х/ф «Дон Сезар де Базан» 17.10 Х/ф «Летучая мышь» 19.35 Х/ф «Карнавал» 22.20 Х/ф «Труффальдино из Бергамо» 00.40 Бойцовский клуб

06.00 Х/ф «Плыви, кораблик...» 07.15, 09.00 М/ф 08.00 «Вечерние Новости из Америки» 10.00, 01.30 Х/ф «Венок сонетов» 11.30 «Живое слово» 12.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером» 13.00, 00.30 «Арт-навигатор» 13.30 «Русский акцент»с Е. Мещеряковой. «Другое измерение» 14.00 «Удиви меня»(16+) 15.20 Х/ф «Итальянец» 17.00 «Эхо недели» 17.30 «Американский ликбез». «Американские писатели: Эрнест Хемингуэй» 18.00 «Тайные знаки. Особо опасно». «Еда»(12+) 19.00 «Сейчас в мире» 19.30 «Германия за неделю» 20.00 «Израиль за неделю» 21.00, 03.00 Х/ф «Мираж» 23.00 «Русский акцент»с В. Ленским. «Шоколадная мания» 23.30, 05.00 «Тайные знаки. Особо опасно». «Домашние животные»(12+) 01.00 «Городские легенды»(12+)

WWW.VID.CN.UA

05.55 «Факты» 06.25 Х/ф «Батарейки в комплект не входят» 08.05 Звезда YouTube 09.15 Дача 10.10 Т/с «Братаны 3» 13.40, 19.50 Х/ф «Место встречи изменить нельзя» 18.45 Факты. Вечер 19.00 Чрезвычайные новости. Итоги с К. Стогнием 21.20 Х/ф «Ворошиловский стрелок» 23.10 Х/ф «Ключ Саламандры» 01.00 Х/ф «Морфий» 02.50 Х/ф «Суперменеджер,

05.10 «Развод по-русски: Любить вопреки» 06.00, 08.00, 11.00, 14.00 «Сегодня» 06.20 Смотр 06.55 Главная дорога 07.25 «Готовим с Алексеем Зиминым» 08.25 Русская начинка 08.55 «Кулинарный поединок» 09.55 Квартирный вопрос 11.25 Александр Журбин. Мелодии на память 12.05 Т/с «Адвокат». «Мигалка», «Хозяин мира» 14.25 «Я худею» 15.30 «Наши»со Львом Новоженовым» 16.20 Обзор. Чрезвычайное происшествие 17.00 «Центральное телевидение»с В. Такменевым 17.55 «Новые русские сенсации» 18.50 Ты не поверишь! 19.50 Х/ф «Билет на Вегас» 21.35 «Смерть от простуды». Научное расследование Сергея Малоземова 22.25 Т/с «Ярость». «Внештатный сотрудник» 00.20 «Судебный детектив» 01.30 Т/с «Шпионские игры». «Нелегал», «Ловушка для мудреца»

06.00 Х/ф «Печки-лавочки» 08.00 Х/ф «Драма из старинной жизни» 10.00 Х/ф «Парашютисты» 12.00 Х/ф «Зайчик» 13.30, 01.30 Т/с «Семнадцать мгновений весны» 15.00 Х/ф «Наш бронепоезд»1 с. 16.30 Х/ф «Наш бронепоезд»2 с. 18.00 Х/ф «Свадьба в Малиновке» 20.00 Х/ф «Честь самурая» 22.00 Х/ф «Страсти по Владимиру» 00.00 Х/ф «Чужая» 03.00 Х/ф «Безымянная звезда»1 с. 04.30 Х/ф «Безымянная звезда»2 с.

04.00 «Ритмы Олимпиады»(6+) 04.50 Х/ф «Богач, бедняк»1 с. 06.05 «Голубой огонек. Лучшее», ч.19. (12+)

или Мотыга судьбы» 04.05 Т/с «Американский папочка» 04.40 Про-Ziкаве.ua 05.25 Свитанок

05.40 Х/ф «Баламут» 07.05 «Караоке на Майдане» 07.55 «Едим дома» 09.00 «Все будет вкусно!» 10.05 Х/ф «Джентльмены удачи» 11.50 «Холостяк 4» 16.10 «Холостяк 4. Как выйти замуж» 17.05 «Хата на тата» 19.00 «Украина имеет талант! 6» 21.55 «Детектор лжи 5» 23.00 «Я стыжусь своего тела» 00.50 Х/ф «Зимний сон» 02.45 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм 04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.10 Актуально! 05.20 Party з FM 05.40 Моя колекція 06.00, 07.00 Факт 06.20, 18.10 Культур-ревю 06.45 Дорога до храму 07.20 Вечірній променад 07.30 Без проблем? 07.55, 15.55 Потягуськи 15.00, 18.00, 19.00, 19.55 Факт дня 15.05 Погода в домі 15.10 Депутатський канал 18.30 Невідомий Чернігів 18.40 Сімейна кухня 19.05 Меломан 19.25 Ескулап

08.10 М/с «Черепашкининдзя» 09.05 М/с «Том и ДжерриШоу» 10.00 Ревизор 12.35 Страсти по Ревизору 14.00 Т/с «Воронины» 16.00 Х/ф «Турецкий для начинающих» 18.00 М/ф «Алеша Попович и Тугарин Змей» 19.40 Х/ф «Сокровище нации» 22.00 Педан-Притула шоу 23.25 Х/ф «Пипец» 01.50 Т/с «Пан Ам» 02.30, 04.20 Зона ночи 02.35 Украинцы Вера 04.25 Страсти вокруг символики 04.40 Таинства Киево-Печерской Лавры 05.00, 05.10 Зона ночи. Культура 05.05 Неугомонный Пантелеймон

06.00 Х/ф «Академия пана Кляксы» 07.30 Баклушница 08.30 М/с «Смешарики. Пин-код» 09.00 Мультик с Лунтиком 09.40 М/с «Даша-следопыт» 10.05 М/с «Вперед, Диего, вперед!» 10.35 М/ф «Монстр в Париже» 12.25 М/ф «Красная Шапка против зла» 13.50 Барышня-крестьянка 15.35 Х/ф «Боги, наверное, сошли с ума» 17.40 Х/ф «И целого мира мало» 20.05 Виталька 21.00 Рассмеши комика 22.50 Т/с «Секс и город» 00.45 Х/ф «Планета страха» 02.15 Т/с «Реальная кровь» 03.45 С ночи до утра

06.20 М/с «Маска»

06.35, 00.35 «Эта неделя в истории»(16+) 07.05 «Маски спорт шоу», ч.1. (16+) 07.35, 13.35, 19.35 «Лучшие из лучших». Выступления лучших артистов, юмористов. (16+) 08.25 Х/ф «Языческая Мадонна» 09.50 «Года Чаплина. Деловой день Мейбл»(6+) 10.00 «Новости попмузыки»(16+) 11.20 Х/ф «Богач, бедняк»2 с. 12.35, 18.35 «Утренняя почта»(12+) 13.05 «Маски спорт шоу», ч.2. (16+) 14.25 Х/ф «Без паники, майор Кардош» 15.50 «Года Чаплина. Притворщик»(6+) 16.00 «Встреча с писателем Булатом Окуджавой»(12+) 17.10 Х/ф «Богач, бедняк»3 с. 19.05 «Маски в Германии»(16+) 20.25 Х/ф «Заколдованный доллар» 22.00 «Вокруг смеха», ч.26. (12+) 23.20 Х/ф «Богач, бедняк»4 с. 01.05 «Маски на пикнике»(16+) 01.35 «Слава за минуту» 02.20 Х/ф «Безумно влюбленный»

04.00 Х/ф «Человек-паук» 06.10 Х/ф «Близость» 07.55 Х/ф «Братья Гримм» 10.00 Х/ф «Императорский клуб» 11.55 Х/ф «Свет вокруг» 13.45 Х/ф «Золотой век» 15.45 Х/ф «Человек-паук 2» 18.00 Х/ф «Тайна Мунакра» 19.50 Х/ф «Мой пареньпсих» 22.05 Х/ф «Мушкетеры» 00.00 Х/ф «Охотник на убийц» 01.40 Х/ф «Долгая помолвка»

05.00 Х/ф «Назад-к счастью, или Кто найдет синюю птицу» 07.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Знакомство» 08.20 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Кровавая надпись» 09.40 Х/ф «Шерлок Холмс и

доктор Ватсон: Король шантажа» 11.00 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Смертельная схватка» 12.15 Х/ф «Шерлок Холмс и доктор Ватсон: Охота на тигра» 13.30 Х/ф «Русалка» 15.20 Х/ф «Прогулка» 17.00 Х/ф «Огни притона» 19.00 Х/ф «Белый мавр, или Интимные истории о моих соседях» 21.00 Х/ф «Икона сезона» 22.40 Х/ф «Закон зайца» 00.40 Х/ф «Адмиралъ» 03.00 Х/ф «Лицо французской национальности»

03.00 Х/ф «Белоснежка: страшная сказка» 04.50 Х/ф «Двенадцать обезьян» 07.10 Х/ф «Мальчик в коробке» 09.00 Х/ф «Из Парижа с любовью» 11.00 Х/ф «Возмездие» 13.20 Х/ф «Необычайные приключения Адель» 15.30 Х/ф «Исчезновение на 7-й улице» 17.15 Х/ф «Не бойся темноты» 19.00 Х/ф «Эксперимент» 20.45 Х/ф «Железный рыцарь»

06.00 М/ф 07.15 «Новое Безумное видео по-украински» 09.00 «Облом.UA» 11.00 Т/с «Новая жизнь сыщика Гурова» 19.00 Х/ф «Мастер» 21.00 Х/ф «Погоня» 23.00 Х/ф «Уловка-44» 00.45 Х/ф «Битва за свободу»

04.00, 04.30 Д/ф «Дневники гепарда» 05.00 Д/ф «Надежда дикой природы» 06.00, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00 Д/ф «Зоопарк» 08.25, 18.20 Д/ф «Галапагосы» 09.20 Д/ф «Удивительная природа Африки» 10.15, 00.00 Д/ф «Острова косаток с Найджелом Марвином» 11.05, 23.00 Д/ф «Большая белая акула-живая легенда»

07.00, 19.00, 03.00 События 07.10, 08.30 Т/с «Интерны» 10.00 Один за сто часов 11.00 Х/ф «По следу Феникса» 13.00 Т/с «А снег кружит» 17.00, 19.30 Т/с «Высокая кухня» 21.30 Х/ф «Любовь Надежды» 01.30, 03.30 Т/с «Ментовские войны 7» 05.00 Серебряный апельсин

04.10 Т/с «Банды» 07.40 Т/с «Улицы разбитых фонарей 12» 11.30 «Вещественное доказательство». Капля преступной крови 12.00 «Главный свидетель» 13.00 «Правда жизни. Профессия изобретатель» 13.30 «Переломные 80-ые» 14.30 «Что делать?» 15.25 Х/ф «Железный человек» 18.00 «Случайный свидетель» 19.00 Т/с «Каменская» 23.00 Т/с «Вернуть на доследование» 02.15 Х/ф «Враг у ворот»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30, 21.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.35, 02.30, 03.30, 04.30, 05.35 Время. Важно 06.35, 18.10, 00.00 Местное время 06.45, 07.10, 08.15, 18.25, 23.45, 00.20, 03.25, 06.20 Время спорта

12.00 Д/ф «Вторжение гигантских питонов» 13.00, 20.10 Д/ф «Крокодиловый зоопарк» 13.55, 19.15 Д/ф «Планета Земля» 14.45, 15.45 Д/ф «Исследование Арктики с Найджелом Марвином» 16.35 Д/ф «Завоеватели мира животных» 17.30 Д/ф «Зеленый мегаполис» 21.05 Д/ф «Дневник большой кошки (7)» 22.00 Д/ф «Последний шанс увидеть» 01.00, 03.00 Д/ф «Проблема Антарктиды: Предупреждение миру» 02.00 Д/ф «Водный мир Хорватии»

04.05, 20.00 Панорама 04.45 Наши. (6+) 05.00, 02.30 Iснасць. (6+) 05.25, 20.40, 00.25 (12+) 06.20 Х/ф «Я, Франциск Скорина» 08.00, 11.00, 14.00 Новости 08.10, 03.00 Х/ф «Зимородок» 09.25 Автограф. (12+) 09.50 Перезагрузка. (12+) 10.30 О еде. (6+) 11.10 Секрет фирмы. (12+) 11.25 Здоровье. (6+) 12.05 Д/ф «Путешествие со вкусом» 12.35 Минск и минчане. (6+) 13.00 Под грифом «Известные»(6+) 13.25 Коробка передач.(6+) 14.15 Новости региона. (12+) 14.30, 01.55 Таможенный союз. (12+) 14.55, 01.25 Обратный отсчет. (12+) 15.20 Беларусь 24. События недели. (12+) 15.50 Вокруг планеты. (12+) 16.25 Фактор силы. (12+) 16.55 Доверяй и проверяй. (6+) 17.20, 21.35 Д/ф «Мистические истории» 18.10 БеларусьLife. (12+) 18.30, 22.55 Х/ф «Соблазн» 22.30 Выше крыши. (6+) 02.20 Секрет фирмы. (6+)

06.00, 11.30 Быстрые и громкие: Реставрация гоночного Shelby, ч.2. (16+) 06.55 Парни с Юкона: Смертельно опасная переправа. (16+) 07.50, 16.00 Золотая лихо-

06.50, 14.50, 18.35, 19.15, 20.20, 22.00, 22.35, 01.15, 02.35, 03.20, 05.40 Тема/Хроника недели 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 23.00, 01.00, 02.00, 04.00, 05.00, 06.00 Время новостей 07.15, 12.10, 14.10, 17.10, 19.25 Погода в Украине 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.15, 03.35 Бизнесвремя 07.35 180 градусов 08.10, 13.25, 16.10, 17.25, 00.55 Погода на курортах 08.35 Не первый взгляд 09.10 Мотор 09.35, 04.35 Укравтоконтинент 10.35, 02.15 Новостеметр 11.10 Трансмиссия 11.35 Автопилот-тест 11.45, 23.35 История успеха 12.35 Интеллект.ua 13.10 Драйв 13.35 Вперед, на Олимп! 14.35 Игра судьбы 15.35 Кино с Яниной Соколовой 16.35 Арсенал 17.15 Миграционный вектор 17.35 Феерия странствий 19.35 Машина времени 20.35, 01.40 В кабинетах 21.10, 00.35, 05.15 Большая политика 21.35, 03.00 Окно в Америку 04.15 Тема/Хроника дня 06.15 Обзор прессы

06.00 Х/ф «Христофор Колумб. Открытие» 07.35 «Будь в курсе!» 08.00 «Служба новостей «Социальный пульс» 09.00 Заговор Иисуса 10.00 «Светская хроника»

радка: Ручей надежды. (16+) 08.45, 04.40 Ликвидатор, ч.1. (16+) 09.10, 05.05 Ликвидатор, ч.2. (16+) 09.40 Битвы за контейнеры, ч.1. (16+) 10.05 Битвы за контейнеры, ч.2. (16+) 10.35 Охотники за складами, ч.11. (16+) 11.00 Охотники за складами, ч.12. (16+) 12.30 Мотореставрация: Тушите свет. (16+) 13.30 Акулы автоторгов из Далласа: На рыбалке. (16+) 14.00 Акулы автоторгов из Далласа: Рожденный для свободы. (16+) 14.30 Динамо-встреча с иллюзионистом. (16+) 15.30 Как это устроено?: Турбокомпрессоры/ Кукурузные лепешки/ Часы. (16+) 17.00 Золотая лихорадка: под лед Берингова моря: Оттепель. (16+) 18.00 Игра на жизнь, ч.6. (16+) 19.00 Уйти от погони: Южная Корея. (16+) 20.00 Тайны телохранителей, ч.3. (16+) 20.30 Тайны телохранителей, ч.4. (16+) 21.00 Уличные гонки: Настоящие испытания. (16+) 22.00 Бойцы, ч.5. (16+) 23.00 Будущее с Джеймсом Вудсом: Время обмана. (16+) 00.00 Биография Стивена Хокинга. (16+) 01.55 Гигантские самолеты: Синие ангелы. (16+) 02.50 Клондайк, ч.2. (16+) 03.45 Молниеносные катастрофы, ч.53. (16+) 04.10 Как это сделано?, ч.10. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.9. (16+)

06.00, 07.50, 12.30, 20.15, 00.30, 01.40, 03.45, 04.50 Футбол News 06.15, 09.45 Чемпионат Испании. Предисловие к туру 06.45 Futbol Mundial 07.15, 18.55 Чемпионат Италии. Предисловие к туру 07.45, 14.30, 16.45, 21.25 Топ-матч 08.00 Севилья-Бетис. Лига Европы УЕФА 10.15 Аугсбург-Шальке. Чемпионат Германии

10.55 Х/ф «Верная рука-друг индейцев» 13.30 За семь морей 14.00 Правдивые истории 15.00 Охота на монстров 16.00, 01.40 Самые привлекательные: коты и собаки Америки 16.50, 05.25 «Ронин» 17.35 «Алло, адвокат!» 18.15, 05.50 «Цивилизация Incognita» 18.30, 05.00 «Социальный пульс выходных» 19.00 Катастрофы-вехи эволюции 20.00 Великие монархи Египта 21.00 Мохаммед Али-большой 22.00 «Тайны закулисья с Александром Ржавским» 22.25 Х/ф «Бобби» 00.25 «Выходной, после полуночи» 01.15 Амурные мелодии 02.30 Х/ф «Связь» 04.00 Диалоги. Валентин Сильвестров

06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 09.00 М/с «Сказки Ганса Христиана Андерсена» 10.15 М/ф «Плодди Супергерой» 11.30 Х/ф «Первый рыцарь при дворе Аладдина» 13.15 Т/с «Все женщиныведьмы» 15.00 «Орел и решка. СССР» 16.50 «Орел и решка. Шопинг» 17.45 Х/ф «Домашний арест» 19.45 «Вечерний квартал» 21.40 Т/с «Сверхъестественное» 00.10 Х/ф «Люблю тебя, чувак» 01.50 Х/ф «Репли-Кейт» 03.20 «Ночная жизнь»

12.00 Чемпионат Англии. Предисловие к туру 12.40 ПСЖ-Байер. Лига чемпионов УЕФА 14.40 Халл Сити-Ман Сити. Чемпионат Англии 16.55, 04.00 Эвертон-Кардифф. Чемпионат Англии 19.25 Бавария-Байер. Чемпионат Германии 21.40 Верона-Интер. Чемпионат Италии 23.40 Палмейрас-ПонтеПрета. Чемпионат Бразилии 01.55 Малага-Реал. Чемпионат Испании

07.00 Д/с «Худшие профессии в истории Британии» 08.00, 02.00 Д/с «Команда времени» 09.00, 00.00, 10.00, 03.00 Д/с «Тайны прошлого» 11.00, 21.00, 06.00 Д/с «Мифы и правда о Карле Великом» 12.00, 22.00 Д/с «Тени Средневековья» 13.00 Д/с «Путешествие человека» 14.00 Д/с «Императрицы древнего Рима» 15.00, 19.10 Д/с «Запретная история» 16.00 Д/ф «Страсти по Толстому»1 с. 17.10 Д/с «Древние миры» 18.10 Д/с «Затерянный мир Александра Великого» 20.00, 01.00, 04.00 Д/с «Охотники за мифами» 23.00 Д/ф «Загадки и тайны семьи Медичи»1 с. 05.00 Д/ф «Влюбленные в Джейн Остин»

09.30 Вот это да! 09.45, 10.45, 12.30 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхейде 11.45, 14.30 Лыжные гонки. Кубок мира. Фалун 13.15, 18.45 Биатлон 15.30 Велоспорт. Тиррено Адриатико. Этап 4 17.15, 00.00 Прыжки с трамплина. ЧМ по полетам. Гаррахов 19.45 Велоспорт. ПарижНицца. Этап 7 20.45 Конный спорт. Журнал 21.00 Конный спорт. Париж 22.00 Снукер 00.45 Футбол. ЧМ до 17 лет. Италия-Замбия


Телепрограма 06.05 Мир православия 06.35 От первого лица 07.05 Барышня и кулинар 07.30, 23.40 «Жена» 09.00 Шеф-повар страны 10.00, 15.00, 19.00, 21.35 Общественное телевидение 12.15, 13.10 Биатлон 14.10 Шаг к звездам 17.05 Концертная программа «Тебе единственной» 18.30 Деловой мир. Неделя 21.00, 01.20 Итоги недели 22.55 Тройка, Кено, Максима 23.00 Итоги 01.45 Д/ф «Большая игра» 02.30 Х/ф «Рино Гаэтано»

06.15 Х/ф «Марья-искусница» 07.40 М/ф 08.10, 08.35 М/с «Король-Лев. Тимон и Пумба» 09.00 «Лото-Забава» 10.00 «Мир наизнанку 5» 11.05, 21.00 «Голос страны 4. Перезагрузка» 13.35 «Звездная хроника» 14.40 М/ф «Машины сказки» 14.45 Х/ф «Русалка» 18.30 «Спецрепортаж. Операция Крым» 19.30 «ТСН-Неделя» 23.20 «Светская жизнь» 00.20 Что? Где? Когда? 01.20 Х/ф «Мамай» 02.40 Х/ф «Проводник»

05.20 Х/ф «Таинственный остров» 06.45 Х/ф «Нарочно не придумаешь» 08.50 «Школа доктора Комаровского. Неотложная помощь» 09.30 «Воскресные новости» 10.00 «Орел и решка. На краю света»

06.00, 23.10 Х/ф «Веселые ребята» 07.30 Х/ф «Где ты, Багира?» 08.40 Праздничный концерт в Цирке на Цветном 09.35 «Барышня и кулинар» 10.00 «Добро пожаловать домой!» 10.40 Неочевидное-вероятное. «Повелитель мозга» 11.30, 00.40 События 11.45 «Профессия-вор» 12.15, 00.55 Х/ф «Все в жизни бывает» 15.20 Московская неделя 15.50 «Приглашает Б. Ноткин». Г. Ветров 16.15 «Смех с доставкой на дом» 16.35 Фильм-концерт «Валерий Леонтьев. Время мчится, будто всадник...» 17.50, 04.00 Т/с «Высшая мера» 19.25 «Хроники московского быта. Любимчики власти» 20.05 Временно доступен. В. Пресняков-мл 21.00 «В центре событий» 21.50 Х/ф «Пистолет с глушителем» 05.35 М/ф «Айболит и Бармалей»

04.00, 08.00, 10.00, 13.00 Новости 04.10 «Гении и злодеи» 04.35 Х/ф «Чистое небо» 06.20 «Служу Отчизне!» 06.45 «Смешарики. ПИН-код» 07.00 «Здоровье» 08.10 «Непутевые заметки» 08.35 «Пока все дома» 09.25 «Фазенда» 10.15 «Свадебный переполох» 11.10 «Игорь Кио. За кулисами иллюзий» 12.10, 13.15 «Вангелия» 16.00 «Точь-в-точь!» 19.00 «Время» 20.00 «Клуб Веселых и Находчивых». Высшая лига 22.15 Х/ф «Коломбиана» 00.00 Х/ф «Полицейские и воры» 01.40 Х/ф «Черный монах»

03.45 Х/ф «Я рядом» 06.55 «Сам себе режиссер» 07.40 «Утренняя почта» 08.20 Вести-Москва 09.00, 12.00 Вести 09.15 «Смехопанорама» 09.45 «В мире животных»

11.00 Д/ф «Наталья Варлей. Скучно без Шурика» 12.05 Т/с «Счастливый билет» 20.00, 03.20 «Подробности недели» 21.30 Х/ф «Вий» 00.05 Х/ф «Лед» 01.45 Х/ф «Пара гнедых» 04.50 М/ф

04.45 «Факты» 05.00 Свитанок 05.05 Про-Ziкаве.ua 06.00 Дача 06.45 Х/ф «Непревзойденный» 08.30 Так$и 09.00 Космонавты 09.50 Звезда YouTube 11.00 Козырная жизнь 11.30 Вам и не снилось! 12.05 Т/с «Лесник» 18.45 Факты недели 19.40 Х/ф «Охота на пиранью» 22.55 Х/ф «Ключ Саламандры» 00.45 Х/ф «Сказ про Федотастрельца» 02.30 Х/ф «День святого духа» 04.20 Т/с «Американский папочка»

06.25, 00.05 Х/ф «Вам и не снилось» 08.00 «Едим дома» 09.00 «Все будет вкусно!» 09.50 «Караоке на Майдане» 10.45 Х/ф «Удача напрокат» 12.25 Х/ф «Самара 2» 16.00 «Украина имеет талант! 6» 19.00 «Битва экстрасенсов. Чужие против своих» 21.05 «Один за всех» 22.15 Х/ф «Мой папа-летчик» 01.50 Х/ф «Курьер» 03.10 Ночной эфир

04.00 Погода в місті 04.05 Художній фільм

10.15 М/ф 10.35, 01.45 Х/ф «Станционный смотритель» 12.20 К юбилею киностудии «90 шагов» 12.55 Х/ф «Продается кошка» 15.05 Гала-концерт Олимпийских чемпионов 2014 по фигурному катанию 16.35 Х/ф «Мать и мачеха» 20.30 Вести Недели 22.00 Х/ф «Вальс-бостон» 23.55 Х/ф «Любовь для бедных» 02.50 «Комната смеха»

05.45 М/ф 10.00 Х/ф «Три толстяка» 11.40 «Шутка за шуткой» 12.45 Х/ф «Карнавал» 15.25 Х/ф «Табор уходит в небо» 17.15 Х/ф «Дон Сезар де Базан» 19.40 Х/ф «Летучая мышь» 22.10 Х/ф «Дело было в Пенькове» 23.50 Т/с «Азазель» 02.35 Бойцовский клуб

06.00, 13.00 «Израиль за неделю» 07.00, 00.30 М/ф 08.00 Х/ф «Самый сильный» 09.30 «Американский ликбез». «Американские писатели: Скотт Фицджеральд, ч.2 10.00 Х/ф «Неоконченная повесть» 12.00 «Тайные знаки. Особо опасно». «Еда»(12+) 14.00 Х/ф «Мираж» 16.00, 01.00 «Городские легенды»(12+) 16.30, 22.30 «Германия за неделю» 17.00, 23.00 «Американский ликбез». «Американские писатели: Эрнест Хемингуэй» 17.30 «Русский акцент»с В. Ленским. «Шоколадная мания» 18.00 «Тайные знаки. Особо опасно». «Домашние животные»(12+) 19.00 «Сейчас в мире» 19.30 «Эхо недели» 20.00 «В Нью-Йорк с В. Топаллером» 21.00, 01.30 «Удиви меня»(16+) 23.30, 05.00 «Тайные знаки. Особо опасно». «Игрушки»(12+) 03.00 Х/ф «Доктор Калюжный»

04.55, 07.45, 15.45 МультиБульки 05.10 Гастролер 05.30 Моя колекція 05.50 З перших уст 06.00, 07.00, 15.00, 18.00, 19.50 Факт дня 06.05, 18.20 Культур-ревю 06.35 Серед тижня 07.05 Меломан 07.30, 15.35 Невідомий Чернігів 07.55, 15.55 Потягуськи 15.05 Погода в домі 15.10 Сад. Город. Квітник 18.05 Дорога до храму 18.45 Без проблем? 19.00 Факт 19.20 Чемпіон

05.20 М/с «Маска» 07.45 Церковь Христова 08.00 М/с «Черепашкининдзя» 08.50 М/с «Том и ДжерриШоу» 10.30 Файна Юкрайна 12.50 Х/ф «Бесподобный мистер Фокс» 14.30 М/ф «Алеша Попович и Тугарин Змей» 16.10 Х/ф «Розовая пантера» 18.00 Х/ф «Розовая пантера 2» 19.50 Х/ф «Сокровища нации 2» 22.10 Х/ф «Наемные убийцы» 00.40 Педан-Притула шоу 02.10 Х/ф «Пипец» 03.50 Зона ночи 03.55 Драй Туча: последние страницы 04.25 Мария и Марфа 04.50, 05.15 Зона ночи. Культура 04.55 Так никто не любил

06.00 Х/ф «Академия пана Кляксы» 07.30 Баклушница 08.30 М/с «Смешарики. Пин-код»

05.00 Д/ф «Пуля-дура» 06.00, 08.00, 11.00, 14.00 «Сегодня» 06.20 Сказки Баженова. «Школа жизни» 06.50 Их нравы 07.25 «Первая передача» 08.25 Едим дома! 09.05 Дачный ответ 10.05 «Супер новые русские» 11.25 «Золотая пыль» 12.05 Т/с «Адвокат». «Певец свободы», «Придорожный блюз» 14.25 «Следствие вели...» 15.20 «Очная ставка» 16.20 Чрезвычайное происшествие. Обзор за неделю 17.00 «Сегодня. Итоговая программа»с К. Поздняковым 17.55 Т/с «Улицы разбитых фонарей 12». «День учителя», «Ястреб вернулся», «Фотограф по вызову», «Погибший свидетель» 21.50 «Темная сторона» 22.40 Т/с «Ярость». «Выстрел в парке» 00.35 «Судебный детектив». «Нелюбовь» 01.45 Т/с «Шпионские игры». «Охота на черного волка» 03.35 «Вы будете смеяться»

06.00 Х/ф «Свадьба в Малиновке» 08.00 Х/ф «Честь самурая» 10.00 Х/ф «Страсти по Владимиру» 12.00 Х/ф «Чужая» 13.30, 01.30 Т/с «Семнадцать мгновений весны» 15.00 Х/ф «Безымянная звезда»1 с. 16.30 Х/ф «Безымянная звезда»2 с. 18.00 Х/ф «Ошибки юности» 20.00 Х/ф «Не родись красивым...» 22.00 Х/ф «Ночное происшествие» 00.00 Х/ф «Семь часов до гибели» 03.00 Х/ф «Лев Толстой»1 с. 04.30 Х/ф «Лев Толстой»2 с.

04.00 «Новости попмузыки»(16+) 05.20 Х/ф «Богач, бедняк»2 с. 06.35, 12.35, 01.25 «Утренняя почта»(12+) 07.05 «Маски спорт шоу»,

13

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Неділя, 16 березня 09.00 Мультик с Лунтиком 09.40 М/с «Даша-следопыт» 10.05 М/с «Вперед, Диего, вперед!» 10.35 М/с «Фиксики» 11.00 М/ф «Барби: Сказочная страна моды» 12.45 Х/ф «Боги, наверное, сошли с ума» 14.55 Барышня-крестьянка 15.50 Мой сможет 17.10 Страна У 19.00, 00.45 Виталька 21.00 Рассмеши комика 22.50 Т/с «Секс и город»

06.30 События 07.00 Х/ф «По следу Феникса» 09.00 Добро пожаловать с Аллой Крутой. В гостях М. Яремчук 10.00, 11.00 Тайны звезд 12.00 Дорожный патруль 15.00 Х/ф «Любовь Надежды» 19.00, 03.00 События недели 20.00 Страсти на паркете 22.00 Т/с «Интерны» 23.30 Великий футбол 01.15 Х/ф «Просто Джексон» 03.45, 05.15 Т/с «Ментовские войны 7»

04.15 Т/с «Сетевая угроза» 04.20 «Вещественное доказательство» 04.40 «Случайный свидетель» 07.45 Т/с «Каменская» 11.30 «Легенды уголовного розыска». Стальные клыки вурдалака 12.00 «Агенты влияния» 13.00 «Тайны криминального мира» 13.30 Х/ф «Любовь под грифом «Совершенно секретно»2» 15.30 Т/с «Государственная защита 3» 23.00 «Переломные 80-ые» 00.00 Т/с «NCIS: охота на убийцу 9»

ч.2. (16+) 07.35, 13.35 «Лучшие из лучших». Выступления лучших артистов, юмористов. (16+) 08.25 Х/ф «Без паники, майор Кардош» 09.50 «Года Чаплина. Притворщик»(6+) 10.00 «Встреча с писателем Булатом Окуджавой»(12+) 11.10 Х/ф «Богач, бедняк»3 с. 13.05 «Маски в Германии»(16+) 14.25 Х/ф «Заколдованный доллар» 16.00 «Вокруг смеха», ч.26. (12+) 17.20 Х/ф «Богач, бедняк»4 с. 18.35 «Эта неделя в истории»(16+) 19.05 «Маски на пикнике»(16+) 19.35 «Слава за минуту» 20.20 Х/ф «Безумно влюбленный» 22.00 «Кумиры экрана»(12+) 22.30 Х/ф «Разные судьбы» 00.15 Девушка с планеты «Туами»(12+) 00.55 «Маски на пожаре»(16+) 01.55 Х/ф «Телесеть»

04.00 Х/ф «Человек-паук 2» 06.15 Х/ф «Братья Гримм» 08.20 Х/ф «Свет вокруг» 10.15 Х/ф «Последний занавес» 11.45 Х/ф «Жизнь прекрасна» 13.40 Х/ф «Тайна Мунакра» 15.35 Х/ф «Человек-паук 3» 18.00 Х/ф «Мой парень-псих» 20.15 Х/ф «Мушкетеры» 22.10 Х/ф «Долгая помолвка» 00.20 Х/ф «Ярмарка тщеславия» 02.35 Х/ф «Джек и Джилл: Любовь на чемоданах»

05.00 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Собака Баскервилей» 08.00 Х/ф «Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Сокровища Агры» 11.00 Х/ф «Смерть под парусом» 13.00 Х/ф «Елки 2» 15.00 Х/ф «Темный мир» 17.00 Х/ф «Свободное плавание» 19.00 Х/ф «2 дня» 20.45 Х/ф «Миннесота» 22.30 Х/ф «Лицо французской национальности»

01.40 Х/ф «Миссис Уинтерборн» 03.25 «Легенды бандитского Киева»

06.30, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.40, 19.30, 20.30, 22.30, 23.30, 00.30, 01.35, 02.35, 03.30, 04.35, 05.30 Время. Важно 06.35, 07.20, 08.25, 22.25, 23.20, 00.10, 03.35, 05.55, 06.15 Бизнес-время 06.45, 00.00, 03.20 Местное время 06.55, 10.50, 11.15, 11.50, 13.50, 14.50, 18.10, 19.20, 20.20, 20.35, 01.40, 03.15, 04.15 Тема/Хроника недели 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00, 02.00, 04.00, 06.00 Время новостей 07.10, 08.15, 18.45, 23.50, 00.20, 06.20 Время спорта 07.15, 12.10, 14.10, 19.25, 23.55 Погода в Украине 07.35 180 градусов 08.10, 13.10, 16.10, 00.55 Погода на курортах 08.35 Феерия странствий 09.10, 19.35 Большая политика 09.35 Окно в Америку 10.15 Здоровые истории 11.35 Технопарк 12.35, 03.40, 04.40 Жизнь интересна 13.35 Мотор 14.35 Игра судьбы 15.35, 02.15, 05.35 Машина времени 16.35 Фактор Безопасности 17.35 Новости Киевщины 21.00, 01.00, 05.00 Итоги недели 21.40, 03.00 Время-Тайм 22.00 Территория закона

00.10 Х/ф «Икона сезона» 01.50 Х/ф «Долгая счастливая жизнь» 03.30 Х/ф «Искушение»

03.00 Х/ф «Двенадцать обезьян» 05.15 Х/ф «Шпионские игры» 07.30 Х/ф «Из Парижа с любовью» 09.10 Х/ф «S.W.A.T.: Спецназ города ангелов» 11.25 Х/ф «Необычайные приключения Адель» 13.30 Х/ф «Поля» 15.35 Х/ф «Король бойцов» 17.15 Х/ф «Эксперимент» 19.00 Х/ф «Железный рыцарь» 21.00 Х/ф «Киллер Джо»

06.00 М/ф 07.00 Журнал Лиги чемпионов УЕФА 2013-2014 07.30 «Маски-шоу» 10.00 Т/с «Охотники за древностью» 12.00 «Бушидо» 13.45 «Короли ринга». Бой за звание претендента на чемпионский пояс по версии IBF Томаш Адамек vs. Вячеслав Глазков 16.00 Х/ф «Драконий жемчуг. Эволюция» 18.00 Х/ф «Бездна» 21.30 «Профутбол» 22.30 Х/ф «Мастер» 00.20 Х/ф «Убийство на реке Грин» 02.00 Х/ф «Тревожный месяц сентябрь»

04.00, 04.30 Д/ф «Зоопарк» 05.00, 09.20 Д/ф «Надежда дикой природы» 06.00 Д/ф «Дневники гепарда» 06.30 Д/ф «Заповедник» 07.30 Д/ф «Крокодиловый зоопарк» 08.25, 16.35 Д/ф «Величайшие явления природы» 10.15, 11.05 Д/ф «Животные 24/7» 12.00, 13.00, 13.50 Д/ф «Исследование Арктики с Найджелом Марвином» 14.45, 18.20 Д/ф «Дикая природа Европы» 15.45 Д/ф «Последний шанс увидеть» 17.30, 02.00 Д/ф «Любовное гнездышко для панд» 19.15 Д/ф «Завоеватели мира животных» 20.10 Д/ф «Большая белая

22.35, 02.40 Кино с Яниной Соколовой 23.35 Миграционный вектор 00.35 Укравтоконтинент 01.55, 06.25 Обзор прессы

06.00 Х/ф «Верная рука-друг индейцев» 07.35, 20.15 «Кумиры» 07.50, 20.00, 05.50 «Цивилизация Incognita» 08.00 «Социальный пульс выходных» 09.00 Великие монархи Египта 10.00 «Будь в курсе!» 10.40 «Дневник для родителей» 11.15 Х/ф «Христофор Колумб. Открытие» 13.45 За семь морей 15.00 Охота на монстров 16.00, 00.30 Самые привлекательные: коты и собаки Америки 17.00 «Европа Украины: маятник Фуко» 17.50 «Модные истории с Оксаной Новицкой» 18.30, 05.00 «Мир за неделю» 19.00 Катастрофы-вехи эволюции 20.40, 05.25 «Светская хроника» 21.00 Кинг. Человек мира во времена войны 22.15 «Джаз-круг» 22.40 Х/ф «Связь» 01.30 Х/ф «Бобби» 03.30 Амурные мелодии 04.00 Заколдованный круг 04.30 Птицы гнезда Марии

06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 08.45 М/ф «Плодди Супергерой» 10.00 «Едим дома» 11.30 «УсоЛапоХвост» 12.20 «Рассмеши комика» 13.15 «Орел и решка. Шопинг»

акула-живая легенда» 21.05 Д/ф «Тайны жизни слонов» 22.00 Д/ф «Чандани-дочь погонщика слонов» 23.00, 00.00 Д/ф «Водный мир Хорватии» 01.00, 03.00 Д/ф «Дикие лошади Европы»

04.20 Панорама 04.50 Сила веры. (6+) 05.20 (12+) 05.45 Выше крыши. (6+) 06.15 Минск и минчане. (6+) 06.35, 19.05, 23.40 Эстрадный коктейль. (6+) 07.30 Белорусская кухня. (6+) 08.00, 11.00, 14.00 Новости 08.10, 02.45 Х/ф «Где ты, Багира?» 09.25 Наперад у мiнулае. (6+) 09.50, 00.35 Завтра-это мы! 10.15 Секрет фирмы. (6+) 10.30 О еде. (6+) 11.10 Новости. Центральный регион 11.35 Врачебные тайны с доктором А. Терещенко. (12+) 12.00 Д/ф «Путешествие со вкусом» 12.30 АРТиШОК. (6+) 13.00 «XХL Woman TV». Женский журнал. (12+) 13.25 Автобаттл. (12+) 14.15 Твой город. (12+) 14.30, 01.00 Диалоги о цивилизации. (12+) 15.00, 01.55 Тайны следствия. (12+) 15.25 Арсенал. (12+) 15.55 Д/ф «Шостакович крупным планом. Портрет» 16.55 Журналистское расследование. (12+) 17.20, 21.30 Д/ф «Мистические истории» 18.15 Суперлото. (6+) 20.00 Главный эфир. (12+) 21.00 Нав ны надвор`я 21.15 «Евровидение-2014»(12+) 22.20 Х/ф «Анна и Командор» 01.25 Беларусь 24. События недели. (12+) 02.20 Наперад у мiнулае. (12+)

06.00 Как это устроено?: Стеклянные витражи/Ящики для перевозки/Покадровая анимация. (16+) 06.25 Охотники за складами, ч.11. (16+) 06.55 Охотники за складами, ч.12. (16+) 07.20 Уйти от погони: Южная Корея. (16+)

Допоможіть одужати!

Нещодавно нашій доньці Світланці був поставлений страшний діагноз: мієлолейкоз (рак крові). Ми, батьки-пенсіонери, один із яких ще й інвалід другої групи, коштів на дороге лікування і в недалекому майбутньому на пересадку кісткового мозку не маємо. Адже лише на перший випадок потрібно десятки тисяч гривень, а на пересадку кісткового мозку — десятки тисяч доларів. Будемо вдячні всім, хто пожертвує на лікування Світлани посильні для них кошти на: Приватбанк, МФО 305299, код ОКПО 14360570, картка 6762468310808047 на ім’я Снаговської Катерини Василівни, або Ощадбанк: у гривнях — картка 6706350006477270 на ім’я Снаговського Миколи Васильовича, у доларах — картка 5104770001269879 на ім’я Mykola Snahovskyi (в усіх випадках бажано додавати: благодійна допомога на онколікування Снаговської Світлани Василівни). Будемо безмежно вдячні всім, хто допоможе здолати нашу біду. Ваше добро обернеться вам стократним добром. 14.10 «Орел и решка. СССР» 16.00 «КВН-2013» 18.10 «Вечерний квартал» 20.00 М/ф «Кунг-фу Панда 2» 21.40 Т/с «Сверхъестествен-

ное» 00.10 Х/ф «Репли-Кейт» 01.45 Х/ф «Дети острова сокровищ 2» 03.10 «Ночная жизнь»

08.15 Ликвидатор, ч.1. (16+) 08.45 Ликвидатор, ч.2. (16+) 09.10 Динамо-встреча с иллюзионистом. (16+) 10.05 Гигантские самолеты: Синие ангелы. (16+) 11.00 Биография Стивена Хокинга. (16+) 13.00 Золотая лихорадка: под лед Берингова моря: Оттепель. (16+) 14.00 Золотая лихорадка: Ручей надежды. (16+) 15.00 Будущее с Джеймсом Вудсом: Революция роботов. (16+) 16.00 Будущее с Джеймсом Вудсом: Я знаю, что вы думаете. (16+) 17.00 Будущее с Джеймсом Вудсом: Время обмана. (16+) 18.00 Исландия: скрытая угроза. (16+) 19.00, 02.50 Разрушители легенд: Битва полов-Раунд 2. (16+) 20.00 Динамо: десять лучших моментов. (16+) 21.00 Магия Бена Эрла: Преступление. (16+) 22.00, 01.55 Что было дальше?, ч.1. (16+) 22.30, 02.20 Что было дальше?, ч.2. (16+) 23.00 Тайны телохранителей, ч.3. (16+) 23.30 Тайны телохранителей, ч.4. (16+) 00.00 Уличные гонки: Настоящие испытания. (16+) 01.00 Бойцы, ч.5. (16+) 03.45 Молниеносные катастрофы, ч.54. (16+) 04.10 Как это сделано?, ч.11. (16+) 04.40 Акулы автоторгов из Далласа: На рыбалке. (16+) 05.05 Акулы автоторгов из Далласа: Рожденный для свободы. (16+) 05.35 Пятая передача, ч.10. (16+)

17.30 Топ-матч 17.55 Барселона-Осасуна. Чемпионат Испании 19.55 Боруссия (Д)-Боруссия (М). Чемпионат Германии 21.40 Дженоа-Ювентус. Чемпионат Италии 23.40 Чемпионат Аргентины 01.25 Тоттенхэм-Арсенал. Чемпионат Англии 03.40 Сосьедад-Валенсия. Чемпионат Испании

06.00, 07.50, 12.30, 17.45, 01.10, 03.25, 04.30 Футбол News 06.15, 14.30 Обзор матчей. Лига Европы УЕФА 07.05 Обзор среды. Лига чемпионов УЕФА 08.00 Халл Сити-Ман Сити. Чемпионат Англии 09.45 Footbrazil 10.15 Бавария-Байер. Чемпионат Германии 12.00 Мир Премьер-лиги 12.40 Малага-Реал. Чемпионат Испании 15.25 МЮ-Ливерпуль. Чемпионат Англии

07.00, 03.00, 07.30, 03.30, 10.00, 10.30 Д/с «Погода, изменившая ход истории» 08.00 Д/с «Путешествие человека» 09.00, 00.00 Д/с «Тайны прошлого» 11.00, 16.50 Д/с «Ферма в годы войны» 12.10, 21.00, 06.10 Д/с «Запретная история» 13.00, 20.00 Д/с «Императрицы древнего Рима» 14.00 Д/с «Древние миры» 15.00 Д/с «Охотники за мифами» 16.00 Д/с «Затерянный мир Александра Великого» 18.00, 02.00 Д/с «Команда времени» 19.00, 01.00 Д/с «Мифы и правда о Карле Великом» 22.00, 04.00 Д/с «Кен Фоллетт о темных веках Средневековья» 23.00 Д/ф «Загадки и тайны семьи Медичи»2 с. 05.00 Х/ф «Испанка-жертвы пандемии гриппа»

09.30, 09.45, 10.45, 12.30, 14.00 Горные лыжи. Кубок мира. Ленцерхейде 11.30, 13.15 Биатлон 14.30, 20.45, 01.30 Прыжки с трамплина. ЧМ по полетам. Гаррахов 16.40, 02.25 Обзор уикэнда по зимним видам спорта. Журнал 16.45 Конный спорт. Париж 18.30 Велоспорт. Тиррено Адриатико. Этап 5 19.45 Велоспорт. Париж-Ницца. Этап 8 21.45 Футбол. ЧМ до 17 лет. Испания-Япония 00.00 Снукер

WWW.VID.CN.UA


14

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

АСТРОПРОГНОЗ НА ТИЖДЕНЬ 10—16 березня

Кінотеатр (ім. Щорса) 7—13 березня 2014 року «НЕРЕАЛЬНЕ КОХАННЯ» (Росія) Романтична комедія. Сеанси: 15.20, 21.00.

Грипича за поемою Т.Г. Шевченка «Невольник». Музика О. Злотника «СЛІПИЙ». Думаопера. 12 березня, 19.00 — Рей Куні «ТАТО В ПАВУТИННІ». Фарс-мажор на 2 дії. Телефони для довідок: 699-360, 675-280, 93-61-83, 699-812, 774-861, 676-943

Овен (21.03-20.04)

Театр ляльок

Тілець (21.04-21.05)

Чернігівський обласний філармонійний центр

Вам не доведеться перенапружуватися на роботi, допоможуть не тiльки колеги, але й керiвництво. Але можуть виникнути конфлiкти вдома через те, що ви багато часу проводите на роботi. Вам потрiбно проявити себе i як висококласний фахiвець, i як гнучка людина. Кiнець тижня буде дуже напруженим в емоцiйному планi — близька людина потребуватиме допомоги, а допомогти ви не зможете.

9 березня, 12.00 — В. Гольцов «ЧЕРВОНА ШАПОЧКА ТА ІНШІ». Фантазія на теми казок Шарля Перро. Тел. 3-34-31.

«ЗИМОВА ФАНТАЗІЯ» (США) Фентезі, мелодрама. Сеанси: 13.00, 17.00, 19.00.

Близнюки (22.05-21.06)

Міський Палац культури ім. В. Радченка

Для вас це буде досить важко. Робити, що захочете, активно ухвалювати рiшення, швидко змiнювати їх — вiд усього цього доведеться вiдмовитися. Фiнансів достатньо. Тиждень хороший для великих змiн в особистому життi.

6 березня, 18.00 — міжвузівський конкурс «ПЕРЕХРЕСТЯ КОХАННЯ». 8 березня, 19.00 — фестиваль відкриття 7 сезону Чернігівської ліги КВН. 9 березня, 18.00 — КОНЦЕРТ Олега Вінника. Довідки за телефоном (093) 769-32-36.

Рак (22.06-22.07)

Хай це навiть змінить робочi плани, але вам доведеться провести велику частину тижня з рiдними. Сварка з близькими може позбавити вас впливових покровителiв i зiпсувати кар`єру.

Лев (23.07-23.08)

Усi справи вдаватимуться, ви нi в чому не знатимете вiдмови. Доля обiцяє велику суму грошей на початку тижня. Приємна новина в серединi тижня дасть можливiсть вихiднi провести з найближчими друзями й коханою людиною.

Діва (24.08-23.09)

Енергiя б`є ключем, ви готовi гори скрутити. Дуже не напружуйтеся вдома. Не дуже стомлюйте своїм ентузiазмом i шефа на роботi. Матерiальне становище на достатньо високому рiвнi.

Терези (24.09-23.10)

Можна смiливо розпочинати новi проекти, висувати iдеї перед керівництвом i спонсорами. Кiнець тижня хороший для важливих зустрiчей, зокрема особистих. Будьте уважнi до свого здоров`я.

Скорпіон (24.10-22.11)

Ваше життя якiсно змiнюється — з погляду фiнансiв, соцiального статусу — вiрогiдний рiзкий кар`єрний злiт. У особистому життi все неспокiйно. Якщо рiднi просять вашої уваги — це крик про допомогу.

Стрілець (23.11-21.12)

У вашому життi з`явиться вiдразу декiлька нових справ. Ви зможете чомусь новому навчитися. Для нових фiнансових проектiв пiдiйде середина тижня. А ось особистi стосунки потрiбно укрiплювати постiйно.

Художній музей

«У СПОРТІ ТІЛЬКИ ДІВЧАТА» (Росія) Молодіжна комедія. Сеанси: 14.20, 17.40, 19.10. «ФІЛОМЕНА» (Великобританія) Драма. Сеанси: 12.30, 16.00, 20.50. Початок сеансів уточнюйте за автовідповідачем 77-47-30, каса 77-48-96.

Молодіжний театр 5, 6, 7 та 9 березня, 19.00 — П. Морозов «МАМАКЛАВА». Сексцентрична комедія. 11 березня, 19.00 — до 200-річчя Т.Г. Шевченка. Т. Шевченко «ГАЙДАМАКИ». Ораторія для читців. Вул. Родимцева, 4, тел.: (+38 0462) 77-49-53, 77-89-48.

Телефони для довідок: 77-46-16, 64-70-06.

Муздрамтеатр 5 березня, 19.00 — Прем’єра. Музика та лібрето М. Аркаса за поемою Т.Г. Шевченка «КАТЕРИНА». Опера на 2 дії. 9 березня, 12.00 — С. Лихий «ЧАРІВНА ЛАМПА АЛАДДІНА». Казка. 9 березня, 18.00 — Прем’єра Лібрето В.

5 березня, 12.00 — відкриття виставки ОБРАЗ Т. ШЕВЧЕНКА У ТВОРАХ ВИДАТ НИХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ. Виставка відбудеться в приміщенні колегіуму (на Валу). Телефони для довідок: 608-603, 647-145.

Колектив ДНЗ № 71 щиро вітає з золотим ювілеєм чарівну жінку, сумлінну працівницю ХОЛЯВКО ВАЛЕНТИНУ ВАСИЛІВНУ. За роком рік життя невпинно лине, Дарує весен веселковий час, У цю прекрасну ювілейну днину Вітання щирі ви прийміть від нас. Хай доля шле добро і щастя, Міцне здоров’я, море благ земних, А щедрі дні, мов рушники квітчасті, Нехай ще довго стеляться до ніг.

Вітаємо з Днем народження співробітника централізованої бухгалтерії управління освіти міської ради: 3 березня — Коржинську Світлану Миколаївну, спеціаліста І категорії.

Усе не так добре, як хотiлося б. На роботi дуже нервова обстановка. На вас звалять непосильний вантаж вiдповiдальностi. Сiм`я теж зажадає пiдвищеної уваги, а дiти — турботи. Дуже активний, творчий перiод, i це не пов`язано з роботою. Хтось змінить обстановку будинку, хтось вдасться до улюбленого хобi. А дехто спробує змiнити своє особисте життя на краще.

7 березня, 12.00 — відкриття виставки НЕ ВМИРАЄ ДУША НАША, присвяченої 200-річчю від дня народження Кобзаря. Виставка світлин THIS GAME NO NAME. Ювілейна виставка арт-студії КОЛІБРІ (м. Чернігів). Виставка вишивки Наталії Маркушевої НА СОЛОДА ДЛЯ ДУШІ (м. Чернігів). Виставка ІВАН РАШЕВСЬКИЙ  СПІ ВЕЦЬ ЧЕРНІГІВСЬКОГО КРАЮ (живопис із фондів музеїв Чернігова). Виставка творів членів Чернігівської обласної організації НСХУ «ОСІННІЙ ВЕРНІСАЖ» (живописа, графіка з фондів музею).

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернiгiв стародавній»

Козеріг (22.12-20.01)

Водолій (21.01-19.02)

7 березня, 19.00 та 8 березня, 17.00 — СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ ДО МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ. Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди». Художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України СЕРГІЙ ВОВК.

Батьки та вихованці ДНЗ № 19 від щирого серця вітають завідувача П.І. ПИЛИПЕНКО з ювілеєм та наступаючим святом 8 Березня! У вас ювілей! Та хіба ж це літа, Коли очі горять і душа молода! У цей день щасливий хай збудуться мрії, Хай буде лиш радість і кращі надії. Бажаємо від серця всього вам багато, Щоб горя і лиха ніколи не знати. Щоб доля здоров’я завжди дарувала, Щоб зозуля вам сто літ накувала.

Погода на тиждень

Міська рада ветеранів щиро вітає з Днем народження

06.03 07.03 08.03 09.03 10.03 11.03 12.03 четвер

п’ятниця

субота

неділя

понеділок

вівторок

середа

хмарно

мінлива хмарність

сонячно

мінлива хмарність

сонячно

сонячно

сонячно

+5

+5

-1

-1

середня температура вдень

+6

+5

КАНЮКУ ЛЮДМИЛУ ІВАНІВНУ.

+7

+7

+6

середня температура вночі

Бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного благополуччя та успіхів у громадській роботі.

0

-2

-3

-2

-2

http://www.intellicast.com/ WWW.VID.CN.UA

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

1 березня — Пилипенко Парасковію Іванівну, завідувача ЧДНЗ № 19 Чернігівської міської ради; 2 березня — Савченко Катерину Володимирівну, головного спеціаліста — економіста фінансового управління міськради; 4 березня — Чепігу Віктора Володимировича, головного спеціаліста управління ЖКГ міськради; 4 березня — Лесніцу Аллу Валеріївну, головного спеціаліста управління архітектури та містобудування міськради; 5 березня — Буцка Олександра Володимировича, голову фонду комунального майна Чернігівської міської ради; 5 березня — Мягку Гельвіну Вікторівну, завідувача ЧДНЗ № 77 «Дельфін» Чернігівської міськради; 7 березня — Науменко Катерину Петрівну, начальника відділу служби у справах дітей Деснянської районної у м. Чернігові ради; 7 березня — Гирю Марину Володимирівну, спеціаліста I категорії фонду комунального майна міськради; 7 березня — Брайка Володимира Борисовича, начальника КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради; 7 березня — Середу Тетяну Валеріївну, завідувача ЧДНЗ № 37 «Казка» Чернігівської міської ради; 8 березня — Гербеду Ірину Михайлівну, спеціаліста II категорії управління освіти міськради; 8 березня — Кулешова Романа Юрійовича, спеціаліста I категорії управління стратегічного розвитку міста та туризму міськради; 8 березня — Авраменко Людмилу Михайлівну, директора ПАТ «Будіндустрія»; 9 березня — Бас Ніну Павлівну, голову наглядової ради ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня»; 9 березня — Андрієвську Наталію Петрівну, адміністратора управління адміністративних послуг міськради; 9 березня — Ткача Андрія Вікторовича, головного спеціаліста відділу з питань діяльності правоохоронних органів міськради; 9 березня — Носенка Юрія Івановича, головного спеціаліста, юрисконсульта відділу кадрів управління освіти міськради. Колектив ДНЗ № 69 щиро вітає з Днем народження вихователя СТАДНИК НАТАЛІЮ ПЕТРІВНУ. Бажаємо миру і світлої долі, Запалу, енергії, сили доволі. Творчого вогнику, віри й наснаги, Щедрості серця, людської поваги. На довгих стежках вашої ниви Будьте завжди ви здорові й щасливі.

Колектив та профспілковий комітет ДНЗ № 70 щиро вітає з золотим ювілеєм помічника вихователя СИДОРОВИЧ ОЛЕНУ ВОЛОДИМИРІВНУ. Нехай здоров’я завжди буде, Щоб у роботі ладилось усе. За справи гарні хай шанують люди, В сім’ю ж хай доля затишок несе. Бажаєм усмішки, щедрої долі, А душу хай гріє людська доброта, Втоми не знайте ніколи ні в чому, Будьте здорові на довгі літа.

Колектив ДНЗ № 37 щиро вітає з ювілеєм завідувача СЕРЕДУ ТЕТЯНУ ВАЛЕРІЇВНУ. У вас минає славна дата, Прожито стільки щедрих днів, Отож дозвольте привітати І побажати сотню тіл. Хай кожен день дарує радість, Хай сонце світить вам завжди. Роки ніколи хай не старять І не приносять в дім біди. Душевного болю щоб не зазнали, Фальшивих друзів щоб не зустрічали, І хай не зломить вас утома, Гараздів на роботі, вдома.

Відповіді на сканворд, опублікований у № 9

Риби (20.02-20.03)

Спробуйте зробити рiшучий крок із погляду особистого життя. Вихiднi цього тижня можуть показати вам вашi ж вади. Те ж може вiдбутися i з роботою. Але оптимiзм допоможе вам зберегти почуття гiдностi.

Міська афіша


Інформація. Оголошення ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ АВТОТРАНСПОРТУ

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року №1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» оголошується конкурс на право здійснення перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування. 1. Організатор: управління транспорту та зв’язку Чернігівської міської ради. 2. Перелік об’єктів конкурсу на 4 квітня 2014 року:

№ маршруту

1

2

2

3

3

5

4

7

5

9

6

16

7

18

8

19

9

22 22 А

Назва маршруту Проспект Миру — Дачі (Рівнопілля) Проспект Миру — Дачі (Киїнка) Проспект Миру — Дачі (Новий Білоус) Вул. Єськова — міст р. Десна Лікеро-горілчаний завод — Дачі (Жавинка) Вокзал — Дачі (Улянівка) Проспект Миру — Дачі (Рудка) Пивзавод — вул. Одинцова Вул. Одинцова — Дачі (Рівнопілля) Вул. Одинцова — Дачі (Рівнопілля) (через вул. Кільцеву)

Кількість/ резерв та клас автобусів 2/1, клас І, ІІ 4 клас І, 3/1 Клас А

Режим руху

Час роботи, інтервал, хв

Періодичність

Пасажиромісткість

маршрутне таксі

5.30—20.30, 30—70

щоденно

понад 22

маршрутне таксі

5.45—23.00, 10—15

щоденно

понад 22 до 22

2/1, клас І, ІІ

маршрутне таксі

6.15—21.30, 30—60

щоденно

понад 22

12/2, клас А

маршрутне таксі

6.00—21.00 10—15

щоденно

до 22

2/1, клас І, ІІ

маршрутне таксі

5.45—20.45, 30—45

щоденно

понад 22

10/1, клас А

маршрутне таксі

5.45—20.45 7—10

щоденно

до 22

1/1, клас І, ІІ

маршрутне таксі

5.15—21.00 110—120

щоденно

понад 22

1/1, клас А

маршрутне таксі

5.45—19.00 55—65

щоденно

до 22

2/1, клас І, ІІ

маршрутне таксі

5.50—19.30 60—75

щоденно

понад 22

Перевізник забезпечує утримання кінцевих зупинок маршруту в належному санітарному стані. Укладений із перевізником-переможцем конкурсу договір може бути розірваний організатором в односторонньому порядку в разі закриття маршруту рішенням виконавчого комітету міської ради, про що організатор письмово попереджує перевізника не пізніше ніж за 90 (дев`яносто) календарних днів до дати розірвання договору. Перевізник вважається повідомленим з дня отримання листа (інформування перевізника). 4. Порядок одержання інформації про об`єкти конкурсу: з оголошення або за адресою: 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 90, управління транспорту та зв`язку Чернігівської міської ради, тел. 675-013, тел./факс 675-503. 5. Кінцевий строк прийняття документів для участі у конкурсі: 2 год. 00 хв. 19 березня 2014 року. 6. Найменування організації, режим її роботи та адреса, за якою подаються документи для участі у конкурсі: управління транспорту та зв`язку Чернігівської міської ради, від 8.30 до 16.30, будні дні (пн. — пт.), 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 90, кабінет № 2. 7. Місце і дата одержання бланків документів для участі в конкурсі: документи для участі в конкурсі перевізники-претенденти подають відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081. 8. Місце, дата та час початку проведення засідання конкурсного комітету: 4 квітня 2014 року о 10.00 (мала зала Чернігівської міської ради, вул. Магістратська, 7). 9. Розмір плати за участь у конкурсі: плата не передбачається. 10. Телефони для довідок з питань проведення конкурсу: (0462) 675-013, тел./факс (0462) 675-503, e-mail: transport@chernigiv-rada.gov.ua В.В. ВОРОНІН, начальник управління

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Графік роботи та прийому громадян відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції

Вівторок, середа, п’ятниця: початок роботи о 8.З0, кінець роботи о 17.30. У четвер прийом громадян здійснюється згідно з гнучким графіком: початок роботи о 8.30, кінець роботи о 20.00. Субота: початок роботи о 8.30, кінець роботи о 16.30. Прийом громадян здійснюється згідно з гнучким графіком до 16.00. Обідня перерва від 13.00 до 13.48. Вихідні дні: неділя, понеділок. Прийом громадян із питання державної реєстрації смерті проводиться кожного робочого дня та у вихідний день понеділок. Початок роботи о 8.30. Обідня перерва: від 13.00 до 13.48. Кінець роботи — о 17. 30, у тому числі неробочі, святкові та вихідні дні, крім неділі, згідно з гнучким графіком роботи з урахуванням забезпечення дотримання строків державної реєстрації смерті, встановлених ст. 7 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Надання безоплатних консультацій із питань застосування сімейного та цивільного законодавства, витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану: Середа — від 8.30. до 17.30. Остання п’ятниця кожного місяця — санітарний день. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Пушкіна, 15 Н.В. ІВАНЦОВА, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції

Вартість одиниці друкованої площі в газеті «Чернігівські відомості» на період передвиборної агітації під час підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року (з урахуванням ПДВ)

Чорно-біла сторінка: 1 кв. см — 3,00 грн., кольорова сторінка (24-та і в середині газети): 1 кв. см — 4,00 грн. На першій сторінці передвиборна агітація не розміщується. Розміщення на кольорових сторінках можливе як у текстовому, так і в блочному варіантах. Розмір одного блочного модуля — 4x5 см.

Розцінки вартості одиниці ефірного часу на поширення матеріалів передвиборної агітації під час виборів Президента України у 2014 р. на телеканалі «Новий Чернігів» (обласна телемережа) Час 06.00 — 08.00 15.00 — 16.00 18.00 — 20.00

Вартість секунди, грн. 5,00 5,00 8,00

Особливості пенсійного забезпечення багатодітних матерів (батьків) Жінкам, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, надається право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу, що закріплено в абзаці 4 пункту 3 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Абзацом 5 пункту 3 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що за вибором матері або у разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення ним 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років. Відповідно до статті 10 вищезазначеного закону, особі, яка має право на різні види пенсії, призначається один із цих видів за її вибором. Якщо мати використала право на призначення пенсії (незалежно від виду) до досягнення пенсійного віку, то в батька підстави для призначення дострокової пенсії за віком відсутні. Порядок та механізм обчислення пенсії зазначеним категоріям громадян визначається нормами Закону України «Про

загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Водночас хочемо зауважити, що згідно з пунктом «ж» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від віку і трудового стажу мають жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро та більше дітей до 14-річного віку. Порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.1992 № 244. Пунктом 2 цієї постанови визначено, що право на пенсію на пільгових умовах має вищевказана категорія жінок, які зайняті на постійній роботі в сільськогосподарському виробництві в колгоспах, державних господарствах, міжгосподарських підприємствах, кооперативах, орендних колективах, а також у фермерських та інших господарствах незалежно від форм власності та господарювання. Порядок подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрова-

Чернігівське міське управління юстиції інформує

ний у Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846. Багатодітні матері (батьки) мають право на пенсію за особливі заслуги перед Україною. Відповідно до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України, зокрема пунктом 8 якої в редакції до 1.01.2014 передбачалося встановлення цього виду пенсії матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку. Відповідно до статті 5 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», багатодітним матерям, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, виплачується пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі від 35% до 40% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Пенсія за особливі заслуги перед Україною встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом. Від 1.01.2014 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», яким визначено, що якщо у разі смерті матері

Особливості виконання рішень, за якими боржник зобов’язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, передбачені статтею 75 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: Після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов’язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на наступний день після закінчення строку, встановленого ч. 2 ст. 25 цього закону для самостійного виконання рішення (до семи днів). Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряють не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає штраф на боржника: фізичну особу — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб — від двадцяти до сорока; юридичну особу — від сорока до шістдесяти і не пізніше п’яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення. Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно з законом. При цьому на боржника повторно накладають штраф у порядку, встановленому ст. 89 цього закону. У разі якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно з законом, після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, котру затверджує начальник відділу, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав. Державний виконавець під час виконання рішення про заборону вчиняти певні дії або про утримання від вчинення певних дій доводить до відома боржника резолютивну частину такого рішення, про що складає відповідний акт. Після складення акта виносить постанову про закінчення виконавчого провадження. О.Г. ГОЛОВАН, головний державний виконавець Новозаводського ВДВС Чернігівського МУЮ

або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги перед Україною надається батьку. Відповідно до Порядку порушення клопотання про призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 378, до клопотання додаються: — копії документів, що підтверджують такі заслуги; — копія сторінки паспорта із зазначенням прізвища, імені та по батькові особи українською мовою; — у разі смерті матері копія свідоцтва про смерть особи; — документи, що підтверджують родинні стосунки з особою (копії свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження дітей, рішення суду про встановлення родинних стосунків). Хочемо звернути увагу, що пенсія за особливі заслуги перед Україною призначається з дня звернення. Документи приймаються щоденно за адресою: м. Чернігів, пр-т Перемоги, 139, 3-й поверх. Час роботи — від 8.00 до 17.00, обідня перерва від 13.00 до 14.00.

Л.М. ЖЕЛАЙ, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові

Гаряча лінія управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові

Повідомляємо, що кожного понеділка та середи від 8.00 до 17.00 фахівцями з виплати пенсій буде надана інформаційно-консультативна допомога стосовно питань виплати пенсій: — по Деснянському району — Тетяна Гром, начальник відділу з виплати пенсій, тел. 670-105, — по Новозаводському району — Ольга Васильченко, заступник начальника відділу з виплати пенсій, тел. 670-105.

Чернігівське міське Управління юстиції інформує

До уваги адвокатів! Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Заяви для проходження конкурсу приймаються Головним управлінням юстиції у Чернігівській області, а також всіма районними, міським, міськрайонними управліннями юстиції до 28 березня 2014 року. З повним текстом оголошення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Головного управління юстиції у Чернігівській області http://just.cg.gov.ua

До військової частини Т0500 Державної Спеціальної Служби Транспорту терміново проводиться набір на військову службу за контрактом військовозобов’язаних та призовників які мають вищу та професійно — технічну освіту, віком від 18 до 40 років, придатних за станом здоров’я, не судимих. Бажаючі проходити військову службу за контрактом можуть отримати додаткову інформацію за адресою: 14017, м. Чернігів, вул. Щорса 18, військова частина Т0500 Тел. (04622) 4-53-99 (стройова частина).

15

ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ Куплю Неисправные холодильники и стиральные машины, ванны и батареи, старые телевизоры. Сами забираем. Тел.: 970-675, (066) 308-00-11, (093) 139-30-22. Дачу або просто земельну ділянку; легковий причіп для авто в будь-якому стані. Тел. 93-58-12, (063) 479-8811, (095) 05-22-134, (097) 899-24-71.

Послуги Надомная работа 2500 грн./мес. Подробности почтой. Вложить 2 конверта на адрес: а/я 2075 МП Новация Мариуполь, инд. 87502. В охоронну фірму у зв’язку з відкриттям нових об’єктів потрібні чоловіки віком від 18 до 50 років і жінки від 20 до 40 років на посаду охоронця. Зарплата 23003700 грн. Офіційне працевлаштування, вахтовий метод роботи (7 та 14 діб). Доставка, спецодяг та проживання за рахунок фірми. Тел. (050) 415-21-33.

Газоблок, пеноблок. 500 грн./м3. Тел. (096) 077-55-22.

Втрачений Атестат № ЕН 24734950 та додаток до нього 02 А № 071227, виданий 21.06.2004 року школою № 28 м. Чернігова на ім’я Гаіпової Катерини Олегівни, вважати недійсним.

Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради інформує

Повідомляємо, що управлінням Державної міграційної служби України в Чернігівській області з залученням управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради у відповідності до вимог чинного законодавства України від 3.03.2014 запроваджується надання адміністративної послуги «Обмін паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною (переміною) прізвища, імені або по батькові» виключно через Центр надання адміністративних послуг м. Чернігова. Адреса центру: 14027, м. Чернігів, вул. Рокоссовського, 20 А. E-mail cnap@chcrnigiv-rada.gov.ua. Веб-сайт управління адміністративних послуг admincer.com.ua, телефон для довідок 67-33-41.

Підбито підсумки районного огляду-конкурсу з питань охорони праці серед підприємств, установ та організацій Новозаводського району м. Чернігова за 2013 рік

Протягом 2013 року на виконання Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Новозаводському районі м. Чернігова, затвердженої рішенням районної у місті ради, на підприємствах, в установах та організаціях проводилася певна робота щодо забезпечення дієвого функціонування систем управління охороною праці, реалізації комплексних заходів для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, зменшення виробничого травматизму. Програма передбачала проведення огляду-конкурсу стану охорони та умов праці серед суб’єктів господарювання району всіх форм власності. Такий огляд-конкурс відбувся, й наприкінці січня поточного року його підсумки були розглянуті на засіданні районної оглядової комісії. Члени комісії аналізували матеріали, що надійшли від учасників, інформацію, напрацьовану виконавчими органами районної у місті ради. Рішення комісії лягло в основу розпорядження заступника голови районної у місті ради, яким почесними грамотами районної у місті ради та виконавчого комітету і грошовими преміями нагороджені переможці та найкращі підприємства у своїх групах за кількістю працюючих: Чернігівська регіональна філія ПрАТ «Українська гірничометалургійна компанія» (директор А.Г. Чернієнко); Державна організація «Комбінат «Айстра» (директор В.В. Гречко); ПАТ «Будіндустрія» (директор Л.М. Авраменко); відокремлений підрозділ «Моторвагонне депо Чернігів» Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» (начальник А.В. Кравченко); ТОВ «ФІЛ. ДЖИ.БІ.» (директор С.В. Старовойтов); ПВТП «Джі-Ен-Ел» (директор Л.В. Логінова); ПАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки» (голова правління В.О. Євсієнко). Характерними рисами підприємств-переможців є відсутність групових та смертельних нещасних випадків, дієве функціонування системи управління охороною праці, своєчасне проведення атестації робочих місць зі шкідливими та важкими умовами, організація оглядконкурсів серед структурних підрозділів, повне забезпечення працюючих спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту. Учасники огляду-конкурсу, які не посіли перші місця у своїх групах, але досягли високих результатів з охорони праці, відзначені подяками голови районної у місті ради: ПП «Автоера» (директор С.Л. Гребінник),ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Явір-2» (директор А.О. Хоботня), ПП «СТВ» (директор В.С. Сукачева), ПрАТ «Чернігівський механічний завод» (директор В.П. Кожедуб), відокремлений підрозділ «Чернігівські магістральні електричні мережі» (директор В.Ф. Яриловець), ПАТ «Млибор» (голова правління В.В. Омелюх), ДП «УкрСіверБуд» ЗАТ «ДСК» (генеральний директор В.Ф. Вереша), ПАТ «Базис» (голова правління А.В. Склярець), ПАТ «Чернігівгаз» (голова правління А.А. Ярова), ПрАТ Чернігівська швейна фабрика «Елегант» (голова правління С.В. Дубінін), ТОВ «Компанія «Спорттехніка» (директор В.М. Лівер). Хід та підсумки районного огляду-конкурсу ще раз підтвердили його дієвість у роботі суб’єктів господарювання щодо поліпшення стану охорони та умов праці. Тому прийнято рішення про проведення огляду-конкурсу з питань охорони праці у 2014 році, затверджено Положення про проведення та склад районної оглядової комісії. Запрошую підприємства, організації, установи району до участі в огляді-конкурсі.

Є.Є. ФЕДОРИНІЧ, головний спеціаліст з охорони праці управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради

Колектив управління освіти Чернігівської міської ради висловлює глибоке співчуття методисту науково-методичного центру управління Пінчуку Віктору Івановичу з приводу тяжкої втрати — смерті його батька ПІНЧУКА ІВАНА ІВАНОВИЧА.

Управління стратегічного розвитку міста та туризму Чернігівської міської ради висловлює щире співчуття заступнику начальника управління Сухомлину Юрію Петровичу з приводу тяжкої втрати — смерті матері ВІРИ МУСІЇВНИ.

WWW.VID.CN.UA


16

Краща половина людства

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

Бути жінкою — найскладніша з наук

Х

то вигадав, що жінка — слабка стать? Жінки можуть радувати й засмучувати, здатні розв’язати війну і примирити ворогуючі сторони. Вони мужньо носять важкі сумки, а важкоатлетки ще й гирі, грають у футбол, служать в армії. А культуристок бачили? І це в той час, коли чи не кожну дівчинку з дитинства одягають у рожеве, привчають до охайності, вчать готувати їсти, прати, шити і прасувати. А ще встигають по максимуму використовувати на благо суспільства свої таланти, опановуючи науку, достатньо об’єктивну у світі річ, здатну проникати у сутність усього, що нас оточує. Тож, зустрівшись із представницями прекрасної статі, які працюють у Чернігівському національному технологічному університеті, ми запитали не тільки про особисте, а й про головну науку для жінки — бути жінкою. Нагадаємо, що у виші (до його структури входить також коледж економіки і технологій та технікум транспорту і комп’ютерних технологій) навчається більше 3 тисяч дівчат-студенток (майже 50% від загального контингенту студентів) та 30 аспіранток, а працює 635 жінок. Із них 250 науково-педагогічних та педагогічних працівників, серед яких більше 100 — це професори та кандидати наук, які обіймають керівні посади.

«До чоловічого оточення не звикати»

Доктор технічних наук, професор, завкафедри харчових технологій, хімії та безпеки життєдіяльності ЧНТУ Ольга Сиза

переконана, що, незважаючи на всі модні останнім часом закиди щодо 8 Березня, свято жінок — добра традиція, і тому має право на життя. В цей день увесь жіночий колектив, а це понад 70% від усього штату ЧНТУ, отримує незайву порцію уваги, компліментів та подарунків. — Ольго Іллівно, жінки зараз дуже активні, не бояться брати на себе відповідальність. Але ж сімейні обов’язки нікуди не діваються… Як усе встигаєте? Хто вдома тримає штурвал? — Мені — і це свідомо — допомагає чоловік. На ньому левова частка роботи на кухні: супи, борщі, каші, чи не щодня він робить салати й тушковані овочі. Звісно, запекти буженину, зробити пельмені, пиріг чи торт — це справи жіночих рук, як і квіти та клумби, їх я не довірю нікому. Лідера як такого в сім’ї немає, рішення приймаємо колегіально. — Ваш успіх у житті — це досягнення. Це вкладається у відому формулу: 90% праці, решта — успіх, талант? Чоловіче оточення не перешкоджало просуванню вперед? — Я, мабуть, підпишуся під цією формулою. Ще в радянські часи я працювала над першою дисертацією в аспірантурі Ленінградського технологічного інституту — це колосальна праця. Спочатку все писали від руки, потім на

WWW.VID.CN.UA

друкарській машинці 300 сторінок, формули і малюнки вписували тушшю — усе в трьох екземплярах. Зараз навіть дивно згадувати. Хоча я й зараз часто працюю вночі, коли ніхто не заважає думати. Для себе не виключаю й фактор «у потрібному місці в потрібний час», що зіграв певну роль у житті. Але я впевнена, що талант не розкриється, якщо не прищеплено вміння розвивати себе, долати труднощі. Чоловіки оточували завжди, але ніколи не перешкоджали. В аспірантурі в Ленінграді усі професори були чоловіки, при захисті докторської дисертації у Львові також. У нас в університеті керівники теж переважно чоловіки, які завжди готові допомогти. Зараз я входжу до складу спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій у Львові і Києві, де усього 3—4 жінки і по 20 чоловіків. Ми як відрада для них, стільки радості, коли зустрічаємось! — Які по-вашому, жіночі якості найголовніші? А що недопустимо? — Вміння слухати й чути. Як у Осадова: «Кто хочет слышать, все же должен слушать. А на бегу увидишь лишь тела, остановитесь, чтобы видеть душу…». Люди повинні вміти прощати. Недопустимим вважаю застосування брудних слів при спілкуванні, адже це електромагнітні коливання, що руйнують усе навколо. На жаль, зараз не всі задумуються над цим. Студентам завжди кажу: не робіть цього, адже ви не знаєте, що тягнете на себе і своїх близьких.

— Як казали класики, жінка має бути загадкою. Інакше їй не бути цікавою ні собі, ні оточенню. При цьому важлива золота середина. Про себе можу сказати, що в мене характер непростий, і співчуваю моїй половині й оточуючим. Специфіка кафедри — суто чоловіче оточення, і бути жінкою-керівником — непроста місія: десь і похвалити, а десь і посварити треба, а часом і слабкість проявити. З іншого боку, я звикла, і з чоловіками спілкуватися мені простіше. Щодо стихії визначитися важко, роблю все по максимуму і вдома, і на роботі. Якщо треба, жертвую сном. — Якби людство повернулося до середньовіччя, де ні радіо, ні телебачення, ні університетів, що б ви робили, аби прогодувати себе? Ким взагалі могли б бути в іншому житті? Ми з сім’єю любимо відпочивати на природі, можемо жити понад 2 тижні без зручностей цивілізації. Тож якщо раптом сталося б таке або апокаліпсис, я гарантую ведення господарства і в польових умовах. Можу ловити рибу, обробляти качку. В іншому житті могла б бути лікарем, можливо, займалася б живописом, я й зараз малюю у вільний час. — Що цінуєте в чоловіках? — Ціную надійність та почуття гумору.

«Часом краще витратити час, аби знайти свій шлях»

Начальник навчального відділу ЧНТУ Людмила Базилевич

«У чоловіках ціную надійність та почуття гумору»

Покласти себе на вівтар служіння якійсь конкретній людині — це не та ноша, про яку можна мріяти. Про це щиро каже кандидат технічних наук, доцент кафедри технологій зварювання та будівництва ЧНТУ Ірина Прибитько. Вона згадує,

як після вступу на 8-му місяці вагітності до аспірантури одночасно читала реферативні наукові праці і прасувала пелюшки (власне, дисертації було стільки років, скільки дитині). — Жінка перемінлива, як весняна погода, це її плюс чи мінус? Ваша стихія — робота чи дім? І наскільки важко бути жінкою-керівником?

переконана, що чисельна перевага дівчат у Чернігові — не проблема. Адже рано чи пізно кожна з нас зустріне гідну людину, питання в тому, чи зможемо ми її зацікавити? Тому порада проста і актуальна на всі часи: вчитися й не переставати удосконалюватися, навіть якщо весілля далеко позаду. — Не завжди людина знаходить своє місце в житті. Іноді на це йдуть роки. Як скоротити творчий шлях і як це було у вас? — У мене було дуже просто: закінчивши виш, я почала працювати в Чернігівському філіалі КПІ, тепер уже ЧНТУ. Що стосується скорочення шляху, то думаю, а чи потрібно це? Часом краще витратити час, аби знайти свій шлях.

— Відомо, що кожна дівчина мріє про принца, а казки закінчуються словами «вони одружилися, жили довго і щасливо». Що, повашому, потрібно робити жінці, щоб так і було? Як варто підтримувати поле сім’ї? У вас це виходить? — Думаю, панацеї тут немає. Взаємоповага і любов — це, мабуть, головне в сім’ї. Уміння зберегти сімейне вогнище, яке колись запалили два люблячих серця, — завдання всіх його учасників. У мене, думаю, поки що це виходить.

го природою руху. Невитрачена енергія з’їдатиме її зсередини. Тобто як тільки жінка відчуває своє призначення, потрібно йти до нього.

«Сказав би хтось п’ять років тому, що займатимуся наукою, не повірила б ні за що»

Важко повірити, але наукова діяльність для деяких дівчат — пріоритет № 1. Так, для аспірантки ЧНТУ Ірини За-

«Потрібно завжди бути чесним із собою»

Про це зауважує кандидат юридичних наук, доцент, декан юридичного факультету ЧНТУ Людмила Остапенко. Адже

інакше ми не зможемо зізнаватися собі у власній недосконалості, а отже, і впливати на своє життя, змінювати його на краще. — Є думка, що в жінці прихована велика сила. Як її підтримуєте, витрачаєте, використовуєте? Допомагає жіноче чуття в житті й роботі? — Моя думка, може, це звучить трохи не сучасно, — сила жінки в тому, що її наділено священною роллю матері й берегині. Тому їй слід культивувати початкові якості своєї глибинної природи для підтримки загального миру й гармонії, починаючи зі свого безпосереднього оточення. Я це роблю, а як уже виходить, не мені судити. Вважаю, що жінки за своєю природою чаклунки (не плутати з відьмами), тому й інтуїція, і передчуття відрізняються від чоловічих. Але стверджувати, що в роботі «жіноче чуття» домінує над чоловічими прагматизмом і логікою, я б не стала. — Людмило Анатоліївно, ви вітаєте повну віддачу себе сім’ї чи все ж важливіше професійний ріст? — Сім’я та кар’єра, немов два гірських піки: на обидва вилізти не вийде. Балансувати між ними й часткою свого особистого часу важко. Питання не в тому, що вибрати: сім’ю або кар’єру, а що доцільніше на певному етапі. Якщо домашню жінку доля «призначить» на роль добувача, ще й із посадою, не виключено, що з неї вийде чудовий підприємець, керівник. Але душа її буде страждати. Сум, пов’язаний із неможливістю самореалізації, — жорстока річ. Якщо жінку — громадського діяча втримають вдома чоловік і діти, можливо, з розумної ділової леді вийде ласкава мати і вміла господиня. Але душа її буде гинути без призначено-

наскільки дружить людина з математикою, логікою, чи має аналітичний склад розуму. У кого з цим сутужно, кажуть: «О, це так складно». — Як ви ставитеся до такої «прикмети» часу, що жінки стають схожими на чоловіків, а чоловіки наслідують жіночі риси? — Це сумно, адже чоловік має бути чоловіком, а жінка — жінкою, яка може дозволити собі покластися на сильну стать. Головне — це право вибору. Особисто мій вибір — це бути самодостатньою особистістю. Дякую долі, мій чоловік розуміє, що важливо не тільки біля плити стояти, а й розвиватися, зростати професійно.

«Жінка щаслива тоді, коли задоволена особистим життям»

вальної розробка сучасних наноматеріалів, участь у конференціях, олімпіадах і пошук грантів, а також читання лекцій куди цікавіше за будь-що. — Розумова діяльність стомлює будь-кого, як ви знімаєте напругу? Якби в добі було не 24, а 48 годин, чим би ще зайнялися? — Оскільки в мене є дитяча нереалізована мрія стати перукарем чи візажистом, то пішла б на курси. А взагалі вже 20 років свого життя я присвятила сучасним танцям — це моє рятівне коло, що дає можливість відключитися від усього світу, відпочити, а душі отримати задоволення. — Чи є щось таке, чого не вистачає вам для щастя? — Я щаслива людина, в мене для цього є все: друзі, родина, улюблена робота. Хоча є такі, що мене не розуміють, питають, як можна хотіти бути викладачем. А я саме цього хочу, це так здорово, коли можеш поділитися знаннями. А раніше хотіла, як усі, стати економістом.

«Жінка має залишатися жінкою»

Так вважає кандидат педагогічних наук, доцент, завкафедри математичного моделювання та інформатики Юлія Ткач. Сьогод-

ні одне з її завдань — організація навчання з перспективного напряму — «Управління інформаційною безпекою», що стартує в цьому році. — В одному з листів Ейнштейн висловив захоплення жінкою-математиком усіх часів і народів Еммі Неттер. Як реагують оточуючі, дізнавшись, що ви підкорювач точної науки? — Одні дивуються, інші спокійно реагують. Думаю, це скоріш залежить від того,

Із твердженням заввідділу з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ Оленою Петрик

важко не погодитися. Хоча, як каже вона, поняття жіночого щастя є значно ширшим. Хобі дівчини — скоріш не романтичні посиденьки під місяцем, а подорожі й робота на присадибній ділянці, що дає велику кількість позитивних емоцій. — Олено, ваша робота — це щоденне спілкування з різними людьми. Чи доводилося застосовувати маленькі жіночі хитрощі для досягнення своє мети? — Бувають різні ситуації в житті. І так, що бажаний для вас кінцевий результат уже чітко окреслений. Тоді й доводиться застосовувати ті чи інші хитрощі, котрі б допомогли досягти поставленої мети. А щодо мене, то я завжди намагаюся бути відкритою, привітною та ставитися до людей так, як хотіла б, щоб вони ставилися до мене. — Як вважаєте, успішний чоловік — це справа рук жіночих? — Дружина, яка дійсно кохає свого чоловіка, своєю підтримкою та піклуванням може надихнути його на досягнення тих чи інших цілей у житті. Але в будь-якому випадку все залежить від самої людини та її бажання досягти цього успіху. — Хтось із відомих сказав, що істинна краса жінки в лагідності характеру. Ви згодні з цим, адже скромність, кажуть, зараз не в моді? — Сучасна жінка повинна вміти бути різною. На роботі — сильна, вольова, рішуча. Вдома, поряд із коханим — ніжна та покірлива. І саме таке одночасне поєднання всіх цих якостей та уміння їх ефективно застосовувати може зробити жінку дійсно щасливою. Спілкувалася Інга ВІТКОВСЬКА


Ювілей поета

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

До 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

Тарасові музи «Л

юбов є життєдайним вогнем у душі людини. І все, що створено людиною під впливом цього божественного почуття, відзначено печаттю життя й поезії», — писав колись Тарас Шевченко. Будучи емоційною й чутливою натурою, він, як і кожен поет, мріяв про свою музу-зорю — кохану жінку, «свято чорнобриве з тими очима, аж чорними-голубими». Але зла доля переслідувала його все життя, позбавляючи щастя жити у шлюбі, у коханні з дружиною, про яку мріяв, особливо в останні роки свого життя.

Історія зберегла імена жінок, які давали втіху поетові й навіювали смуток, які любили його і яких кохав він. Серед таких муз чимало чернігівок, вони залишалися в серці поета, а він присвятив їм багато поетичних рядків та чудових малюнків. Так хто ж вони — музи Тараса? Безперечно, добрим ангелом та другом на все життя поетові стала княжна Варвара Рєпніна — нащадок чернігівських князів та правнука останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Закохавшись у Тараса, вона запропонувала йому своє ім’я та маєток. Тарас із великою повагою ставився до трепетного почуття княжни Варвари, але не міг змусити серце відповісти на щиру любов цієї неординарної жінки. Врештірешт між ними зав’язалася тепла, щира дружба, що не переривалася майже до останніх років життя Тараса Шевченка.

Варвара Рєпніна Любов’ю на все життя стала для Тараса «люба кумася Надія Василівна». Надія Тарновська — небога Григорія Тарновського, власника маєтку в Качанівці. Вони разом були на хрестинах у маєтку брата Надії Василя Тарновського у диякона місцевої Преображенської церкви Марка Говядовського, з того часу він жартома звав її кумасею. Шевченко неодноразово освідчувався їй, та вона рішуче відмовляла. Чому в них не склалися стосунки? Соціальна нерівність чи відсутність справжнього почуття з боку Надії Тарновської стали на шляху поєднання цих доль? Ця таємниця назавжди схована в їхніх серцях. Надія Тарновська назавжди залишилася самотньою, а Шевченко все життя шукав свій жіночий ідеал. Мав ніжні почуття Тарас Григорович і до іншої племінниці Григорія Тарновського — Марії Кржисевич (уродженої Марії Задорожної). Це їй, прекрасній ніжинській поліцмейстерці, першій губернській красуні він присвятив чарівні рядки своєї поезії «І стежечка, де ти ходила, колючим терном поросла…», котрі

Марія Кржисевич залишив в альбомі автографів Василя Тарновського під час свого останнього візиту до Качанівки. До речі, зараз цей безцінний документ знаходиться у фондах обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського. Тож побачити його може кожний житель нашого міста. А в останні роки життя доля звела поета ще з однією племінницею Василя Васильовича Тарновського — Глафірою Ракович, молодшою сестрою дружини відомого українського етнографа, публіциста, письменника, історика М.А. Маркевича Уляни Олександрівни, у родині якої й виховувалася дівчина. У цей час Тарас Григорович знайомиться «с черниговскими землячками, с Карташевскими». З однією із Карташевських, Варварою Яківною, Тарас Григорович зійшовся дуже близько. Вечорами часто приходив до неї, «говорив відверто про своє невдале й страчене життя» та просив Варвару Яківну познайомити його з доброю панянкою. На той час у неї жила її дальня родичка та подруга 27-річна Глафіра Ракович, із якою невдовзі й познайомили поета. Дівчина начебто сподобалася Тарасу Григоровичу, у листах він називає її милою Раковичкою та відзначає, що з неї буде добра господиня та мати. Але щось не склалося, тож сватання закінчилося нічим. Вже

Ганна Барвінок

17

у 1860 році, коли Глафіра була заручена з Павлом Анненковим, відомим російським літературним критиком, мемуаристом, істориком, він дарує їй на добру згадку про їхню дружбу «Кобзаря» зі своїм автографом. Мав почуття поет і до своїх «літературних доньок» — Ганни Барвінок (Олександри Білозерської — дружини Пантелеймона Куліша), на весіллі якої був старшим боярином, та Марко Вовчок (Марії Вілінської, дружини О. Марковича). З приводу палких почуттів Тараса Григоровича до останньої зло поглузував Іван Тургенєв, із яким у 1859 році Марія тікає до Парижа: «Шевченко не повесится, Кулиш не застрелится, Костомаров… может, бросится в воду, — но что же делать?» Але, безперечно, фатальним стало для поета його останнє кохання — до простої дівчини, служниці та кріпачки Ликери Полусмак. Вони зустрілися 1860 року в Петербурзі, далеко від рідної землі: українська дівчина й український поет. Кріпачка Ликера була служницею в давніх знайомих Шевченка — родини Карташеських. Дівчині було дев’ятнадцять років. Батьків своїх вона майже не пам’ятала, хоча знала, що народилася в селі Липів Ріг на Ніжинщині. Пані Карташеська наряджала Ликеру в український одяг, а коли збиралися на літературні вечори імениті письменники, вона

Марко Вовчок прислужувала їм за столом. От тоді і звернув на неї увагу Тарас Григорович. Він освідчився Ликері. Вона, згнітивши серце, погодилася. «Він старий і, здається, скупий, так не хочеться за нього йти... Ні! Піду! На зло дівчатам карташевським піду, щоб вони збісилися…» — мотивувала свою згоду наречена. Однак ходила, як і личить зарученій, із «квіткою» на голові та всім хвалилася нареченим. Через два дні після сватання Шевченко написав листа до Ликериного пана — чернігівського поміщика, відомого російського публіциста Миколи Маркова (брата Варвари Карташеської) з проханням благословити Ликеру на шлюб із ним. Відповідь від Макарова була ніби й щирою — з побажанням щастя та спокою, а з іншого боку, містила в собі деяке застереження від такого нерівного шлюбу. Відмовляли від цього кроку Шевченка й інші знайомі та друзі. «Що ви задумали, Тарасе

«Тарас не був красенем, не був вродливим, але обличчям приваблював — воно в нього світилося великим розумом, а коли він говорив із жіноцтвом, то воно ставало особливо привабливим. Було щось такого в його обличчі чарівного, що він подобався жінкам. І ця чарівна сила не покидала Шевченка довіку» Юрій КОВТУН Григоровичу! Хіба ви не знаєте, що таке Ликера!» — писала йому Надія Забіла (сестра Ганни Барвінок). Але Тарас Григорович образився за таку зневагу до вибору його серця: «Хоч би батько мій рідний піднявся з труни, то я б і його не послухав». Не слухаючись порад земляків, Тарас продовжував женихатися — зустрічався зі своєю судженою, купував їй подарунки, одяг, взуття. Він поселив її в окрему кімнату, найняв їй вчителя для самоосвіти, присвячував їй вірші та написав портрет. Закоханий Шевченко з простої сільської дівчини, корисливої й не обтяженої цнот-

Ликера Полусмак ливістю, ліпив собі ідеал жінки — свою музу. Їхнє кохання тривало, може, сто днів. Перші пориви осіннього вітру принесли холод в їхні стосунки, а згодом і геть від-

бувся розрив. Він відрікся від Ликери в листопаді. Що стало останньою краплею — достеменно невідомо. Але більшість дослідників сходяться на думці, що начебто це було банальне фліртування та залицяння Ликери до ним же найнятого вчителя. Тарас Григорович важко переживав останню драму свого особистого життя. В листі до брата з гіркотою зізнався: «Що мені на світі робити? Я одурію на чужині та на самоті!». А ще через сто днів поета не стало… А що ж Ликера? Вийшла заміж за перукаря, такого собі Яковлєва, та жила з ним у Царському Селі. Народила й виховувала дітей. Подейкують, що чоловік пиячив, тож мусила хатнє господарство утримувати самотужки. В 1904 році після смерті чоловіка переїхала до Канева. У Каневі Ликера Іванівна майже кожного дня приходила на Тарасову могилу. Люди шепотіли їй услід: «Шевченчиха пішла! Шевченчиха пішла!». Переживши свого коханого на 56 років, Ликера Полусмак закінчила свої дні в канівській богодільні. Забута, самотня, в страшній бідності помирала наречена Тараса Шевченка. 4 (17) лютого 1917 року її не стало. А на згадку про це трагічне поетове кохання залишився чудовий портрет Ликери, написаний Шевченком влітку 1860 року, коли тільки розпочинався їхній роман, та прекрасні поезії «Ликері», «Л», «Барвінок цвів і зеленів», котрі він присвятив своїй останній музі. Олена БЕРЕЗКІНА

WWW.VID.CN.UA


18

Спорт

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

35 команд змагалися у військовоспортивному двоборстві

У

Чернігівському обласному стрілецькому тирі відбулися змагання з військово-спортивного двоборства «Військові старти», приурочені до Дня захисника Вітчизни.

Організатори турніру — Чернігівський об’єднаний міський військовий комісаріат, управління освіти міськради, відділ з питань фізичної культури та спорту міськради й міська організація товариства сприяння

обороні України. У турнірі взяли участь 35 команд учнів та студентів обласного центру, що були поділені на дві групи. До першої увійшли школярі загальноосвітніх навчальних закладів, а до дру-

гої — учні коледжів, професійно-технічних училищ, технікумів та студенти вишів. Майже 200 юнаків визначали найкращих у стрільбі зі спортивної малокаліберної гвинтівки та підтягувалися на поперечині. — Для стрільби по мішенях із дистанції 50 метрів учасникам надавалося три випробувальних та п’ять залікових пострілів. Молоді спортсмени, які в результаті командної стрільби набрали найбільшу кількість очок, продовжили змагання в особистому заліку. Змагалися вже у стрільбі на швидкість. Кількість пострілів для них залишилася такою ж, але мішень з’являлася на 10 секунд, — пояснив суддя змагань, голова Чернігівської міської організації ТСОУ Петро Татаренко. За форматом змагань, крім стрільби, команди мали виявити свої здібності і в підтягуванні на перекладині. Переможцями «Військових стартів» у командному заліку стали команди ліцею № 32 м. Чернігова та Чернігівського національного технологічного університету. В особистому ж заліку найвлучнішими і найсильнішими стали Дмитро Грищенко з ліцею № 32, який настріляв 42 пункти з гвинтівки та 31 раз підтягнувся, та студент технологічного університету Дмитро Лутченко, який набрав 43 очки у стрільбі та 37 разів подолав силу тяжіння на перекладині. Олександр ШТУПУН

У Чернігові відбулися спортивні змагання між школярами та військовослужбовцями І

ніціаторами проведення військово-спортивного свята були командування регіонального центру радіоелектронної розвідки «Північ» та дирекція Чернігівської загальноосвітньої школи № 33, що є підшефною військової частини.

У спортивних змаганнях взяли участь дві команди по десять учасників — від військових та школярів-старшокласників. Окрім традиційних (підтягування на перекладині, перетягування канату та спортивної естафети), учасники свята також змагалися на швидкість розбирання та збирання автомату й спорядження магазину патронами. Підсумки змагань — рахунок 7:6 на користь команди військовиків. Інтрига тривала до останнього конкурсу. Все вирішило перетягування канату, де перемогу здобула більш досвідчена команда військових. За участь у святі учасники отримали солодкі подарунки. — Такі змагання проводимо вже десятий рік поспіль, — поділилася директор школи № 33 Лариса Лесун. — Взагалі враховуємо всі можливості шефської допомоги. Так, на-

обслеїст Олексій Воєвода завоював на ХХІІ зимових Олімпійських іграх у Сочі дві золоті нагороди — у двійці разом із Олександром Зубковим, а також у четвірці.

Сьогодні 33-річний Воєвода, мешканець курорту — столиці Олімпіади, закінчив там Сочинський державний університет туризму та курортології за спеціальністю «Менеджмент у сфері фізкультури і спорту», а народився і перші кроки у спорті робив у селі Калиновиці Варвинського району. Перші успіхи у спорті в Олексія були в армрестлінгу, де він став триразовим чемпіоном світу та триразовим переможцем Кубка світу серед професіоналів. У бобслей прийшов у 1999 році. Маючи гарні фізичні дані — зріст 194 см та вагу 116 кг — став розганяючим, одним із найкращих у світі. Дотримується веганської дієти в харчуванні, що, на його думку, дозволило значно покращити спортивні результати. Андрій НЕСТОР

В

ідбулося жеребкування чемпіонату України з футболу серед жіночих команд вищої ліги сезону 2014 року. Участь у ньому візьмуть 8 команд.

приклад, військовослужбовці допомагають якісно організувати заняття з предмету «Захист Вітчизни» тощо. Начальник фізичної підготовки і спорту військової частини майор Дмитро Артеменко розповів, що командування до проведення

У

перший день весни, незважаючи на тривожні події, в Чернігові пройшов чемпіонат області з важкої атлетики серед юнаків та дівчат, на який зібралося понад сімдесят учасників із Ніжина, Бобровиці та Чернігова. Змагання проходили на стадіоні ім. Ю.О. Гагаріна в залі ДЮСШ «Атлет», де проводить підготовку збірна країни з важкої атлетики.

WWW.VID.CN.UA

Б

Суперник відомий

Юні, але вже сильні На відкритті змагань виступили й побажали успіхів усім учасникам заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Ігор Григор’єв та відома біатлоністка, заслужений майстер спорту України Ніна Лемеш, яка від імені Національного олімпійського комітету вручила ДЮСШ «Атлет» ілюстровані книги, а капітанам

Наш земляк отримав дві золоті нагороди в Сочі

команд м’ячі. Темп змагання задали ще зовсім юні дівчата, які показали непогану техніку підняття штанги в ривку та поштовху. До рекордів ще далеко, вони ще будуть, адже так починався шлях у великий спорт наших прославлених олімпійців Наталії Скакун, Наталії Давидової, Ольги Коробки. У віковій групі до 15 років чем-

змагань поставилося відповідально. Заради цього учасникам було виділено додатковий час для підготовки. Григорій МАЗУР, регіональний медіацентр Міноборони України в м. Чернігові Фото автора

піонами стали Ганна Єфименко, Ігор Лиштван, Максим Давиденко, Максим Барбаш, Богдан Трянов, Дмитро Неданчук, Єгор Тіпалов, а серед 17-річних — Наталія Іваненко, Богдан Міненко, Євген Полевиченко, Владислав Мишко, Владислав Губко та Максим Газієв, усі з Чернігова. Переможці та призери у кожній ваговій категорії нагороджені грамотами Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. За результатами змагань будуть відібрані спортсмени до складу збірної команди області для участі в чемпіонаті України. Іван КАЛИТА, фото автора

Це дві харківські команди — «Житлобуд-1» і «Житлобуд-2», а також «Легенда» (Чернігів), «Донеччанка» (Донецьк), «Іллічівка» (Маріуполь), «Родина» (Костопіль), «Ятрань» (Умань), «АТЕКС» (Київ). У першому турі, 19 квітня, на власному стадіоні «Легенда» прийматиме «Житлобуд-2». Любов БЕРЕГОВА

Ніна Лемеш вручає нагороди


На замітку

«Чернігівські відомості», № 10 (1198), 5 березня 2014 року

П’ять помилок, що ведуть до геморою

Единица сопротивления

Крик футболистов Противоположность аду

ДвухРастение ликий паразит перелом

Магичес- Крестьянкие слова ский дом

Спасательный ...

Немецкая тетенька Мера длины в Японии

Килограмм

Порода собак Змея Слово из “Кин-дзадза”

Ремонт для судов Эквадор- Животное для ская ярма валюта

Маугли Небесная (удав) мигалка

Сумка гриба Хим. элемент Жир, сало

Марка автобусов

Ее тянули бурлаки Египет Большая сумма денег

Марка авто

Морское Сторона путе- туловища шествие

Ряд поколений Титул (вост.) Имя певицы Пиаф

Персон. Бравурная компьюмузыка тер

Теннисный удар Что охраняет егерь

Пекло

Укр. рокгруппа Имя Арлазорова Морская шлюпка

Винсент Курорт в ван ... Швеции

Большая обезьяна

Восточная лютня Приказ охотн. собаке Что такое “сленг”

Полузащитник

Богачвыскочка

Порт на Банный реке Дон кусочек

Между Россией Штрафи Арменой нией

Кинокомедия Г. Данелия

Центр Китайуправлеский ния “путь” войсками

Копия праха

Скряга, скупец

Фотофирма

Самая первая леди

Албанская валюта

Озеро в Африке

Индийская “корова”

Пригород Сочи

Пиратская виселица

немає гарантії, що через деякий час хвороба не відновиться і хворому знову не доведеться лягти під ніж. Уже давно існують методики та обладнання в передових проктологічних центрах, що дозволяють вилікувати геморой та тріщини без операції. Методи лікування геморою БЕЗ ОПЕРАЦІЇ за допомогою лазера і латексного легування ефективні навіть у важких, запущених випадках. Сьогодні таке лікування складається з декількох візитів до лікаря з інтервалом приблизно в 3—7 днів. Кожне відвідування лікаря займає в пацієнта не більше півгодини. Під час лікування пацієнт цілком зберігає свою працездатність і веде активний спосіб життя. Лікування швидке, нескладне, не вимагає важкої попередньої підготовки. Не дивно, що сотні тисяч людей по всьому світу, від Австралії і Японії до Румунії, Польщі, Росії й Ізраїлю, вибрали цей метод, і завдяки йому позбулися геморою і фісури, не вдаючись до операції. Усе, що для цього потрібно чернігівцям, — зателефонувати та записатися на прийом у медичний центр «ДокторПРО».

Боевой клич Ноу-...

Многолетний лед

Король ... Постель- Латинское ное ... “дважды ”

Форма брачного поведения

Русский художник

Молнии Углублеродной ние для брат стока Хит Нет без арабских огня имен Процессор мозга

Сканворд

Відповіді на сканворд у наступному номері на сторінці «Міська афіша»

Бестолковый сорняк

Кнут

Древнерусский князь

Индийский аскет

Птица из семейства уток

Проктологи установили найбільш розповсюджені помилки, що допускають люди, стикаючись із першими дискомфортними відчуттями в туалеті. Перша помилка: зіштовхнувшись із запором, людина намагається вирішити питання силою — починає тужитися, від чого набухають гемороїдальні вузли, і завдання стає практично нездійсненним. Так з’являється геморой. Набагато кориснішою була б склянка холодної води, масаж живота, кругові рухи тулуба. Іноді добре допомагають фрукти. Друга помилка: як самодопомогу людина починає пити проносне. Від поносу

геморой розвивається ще швидше, ніж від запору: висока кислотність рідкого випорожнення дратує сфінктер і викликає його спазм. Третя помилка: поширена думка, що біль у задньому проході — це геморой. Можливо, це геморой чи тріщина, але можливо, небезпечні для здоров’я і життя хвороби, і чим раніш ви їх знайдете, тим більше шансів на лікування. Четверта помилка: спроба перечекати: «А раптом саме як-небудь пройде?». На жаль, багато людей думають, що перші болі в задньому проході чи кровотеча — це ще не хвороба. «От якщо це буде продовжуватися, тоді почну шукати компетентного фахівця». Пізніше ця випадковість переходить у хронічну форму, болі і кровотечі з’являються без усякої причини, а збільшені вузли випадають назовні. Випадання слизової оболонки приносять страждання 24 години на добу, а традиційне лікування не дає полегшення. І тоді змучені пацієнти зважуються на… П’яту помилку: операцію, що найчастіше виводить хворобу на нове коло — нелегкий затяжний період відновлення, де

19

Подаруйте свою кров для спасіння життя інших людей Д

онорство — єдине джерело священної крові, життєдайної сили. Значною мірою досягнення в охороні здоров’я стали можливими завдяки успіхам сучасної науки в переливанні крові, її компонентів і препаратів.

На жаль, донорство стало проблемою хворих та лікарів, а не громадянського суспільства. Про гостру потребу в донорській крові більшості нашого населення стає відомо тоді, коли біда стукає у двері — близька людина потрапляє на операційний стіл, у дружини тяжкі пологи, дитині необхідне багаторазове переливання крові. Так виникає родинне донорство — одне зі значних джерел поповнення запасів крові. Та для безперебійного забезпечення донорською кров’ю лікувальних закладів необхідне збільшення активних донорів — людей, які дарують свою кров за покликом душі. Донорство переживає не найкращий період — відбувається спад, пов’язаний зі складним соціально-економічним станом, погіршенням демографічних показників, незадовільним фінансуванням закладів служби крові. Не оминули ці проблеми й Чернігівську обласну станцію переливання крові (ОСПК). За останні роки кількість донорів зменшилася. Додали негативних наслідків і повідомлення в засобах масової інформації про начебто необережне ставлення до донорської крові в нашому закладі, що не відповідає дійсності. Така кров має свої терміни зберігання. Передбачити кількість крові, яка може знадобитися в термінових випадках і невідкладних станах при наявному технічному забезпеченні станції переливання крові, неможливо. На превеликий жаль, щорічно «списується» за терміном придатності один із компонентів донорської крові (еритроцити), що має короткий термін придатності, в кількості, що не перевищує цей показник у цілому по Україні. В лабораторіях ОСПК на рівні сучасних вимог ми обстежуємо донорську кров для запобігання передачі інфекцій. Будучи своєрідним фільтром на шляху розповсюдження різних інфекцій, ми в той же час даємо повну гарантію безпеки при заборі крові в донора, так як повністю забезпечені інструментарієм і засобами одноразового використання для взяття крові. Ставши донором, людина має можливість безкоштовно отримати сертифікат про стан свого здоров’я, де будуть вказані результати досліджень на ВІЛ, вірусні гепатити, сифіліс, група крові, резус-фактор тощо. У Чернігівській ОСПК відбулося зниження кількості донорів наприкінці 2013 — початку 2014 р. та завдяки донорам — співробітникам станції, постійним донорам не було допущено ситуацій, коли через відсутність донорської крові могло бути втрачене життя людей. У зв’язку з трагічними подіями в Києві в ОСПК прийшли десятки жителів Чернігова, і ситуація із запасами крові покращилася. Колектив Чернігівської ОСПК просить усіх небайдужих прийти на вулицю Пирогова, 13 у Чернігові, проявити великодушність і гуманізм та подарувати свою кров для спасіння життя інших людей. Колектив лікарів Чернігівської ОСПК: О.В. СТАНКЕВИЧ, О.В. МАТІЄНКО, І.Є. БОГАЧЕВСЬКА, В.Г. БУРХАНОВА, І.В. РУБІС, І.К. РОМАНЕНКО, О.П. ВІВЧАР, Н.А. ВЕЛІГУРА, О.С. КОЛЕСНІКОВА, Є.Г. ЛІВШУК

WWW.VID.CN.UA


Пророк України — геній людства У

рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Чернігові серед інших заходів відбулася міжнародна відеоконференція. Люди з різних країн і континентів — і тих, де він бував особисто, і тих, які мають опосередковане відношення до великого поета, але мають потужну українську діаспору, розповіли, як сприймають творчість та образ Кобзаря на їхній батьківщині.

е аз т

а ст

на

ш

а

г

Організатором заходу був Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. «Ми далеко не все знаємо про Тараса Шевченка, тому спілкування з представниками інших країн дозволяє набагато глибше зрозуміти сутність його образу, сприйняття творчості, його значення як людини і як митця для нащадків. Ми звернулися до друзів з української діаспори з різних країн і попросили в режимі онлайн розповісти, як сприймається образ Кобзаря в їхніх країнах, як буде проходити вшанування генія та як взагалі ми, материкова Україна, можемо допомогти нашій діаспорі», — зазначив під час відкриття заходу директор центру післядипломної освіти, кандидат історичних наук Володимир Бойко. На прохання чернігівців відгукнулися представники з Польщі, Казахстану, Росії, Румунії, Бразилії, Естонії, Німеччини та США. Це дуже різні люди, з різним сприйняттям всесвіту, єдине, що їх ріднить, — усі вони люблять Україну. Наприклад, Бразилію представила викладач Католицького університету штату Багія (м.  Сальвадор) Маргарита Бжеська, донька нашого земляка, відомого громадського діяча Романа Бжеського, який свого часу вимушений був емігрувати з України, Казахстан — керівник музею та представники української громади м. Актау (колишній Шевченко), де Тарас Григорович довгий час був у засланні, Польщу — представники української громади м. Білий Бір, яке є одним із найбільших осередків українства в Польщі. До речі, у цьому містечку є пам’ятник Тарасу Шевченку, що розташований на пагорбі поблизу навчального комплексу його імені. Від України, окрім Чернігівського центру перепідготовки, виступили також спеціаліст подібного центру з Луганська. У дебатах взяли участь чернігівські науковці, студенти, представники громадськості та місцевих ЗМІ. Під час відеоконференції учасники заходу дізналися про те, як відбувається вшанування пам’яті Тараса  Шевченка в країнах Європи, Азії, Америки. Спілкування дозволило глибше зрозуміти специфіку ставлення до Т.  Шевченка представників української діаспори, громадян інших національностей. Низка заходів, присвячених цій ювілейній даті, відбулася і в Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського. Чудовим подарунком для всіх шанувальників творчості поета стала виставка «Тарас Шевченко у колі друзів», де представлені експонати з колекції Василя Тарновського, зокрема автографи Шевченка в альбомі «Качанівка», що він залишив під час свого останнього візиту до Качанівки, та в «Кобзарі», подарованому художнику Григорію Честахівському. Заслуговує на увагу барельєф із зображенням поета, створений за ескізом Василя Тарновського та відлитий його коштом для хреста на могилі Шевченка, що на Чернечій горі в Каневі. Серед матеріалів чимало документів, пов’язаних із поетом, у тому числі й копія автопортрета з рядками, зробленими рукою Куліша. Окрім того, 4 березня в історичному музеї відбулася презентація путівника «Шляхами Тараса Шевченка. Київщина», де взяли участь члени авторського колективу, чернігівські науковці та шанувальники творчості Кобзаря. Це друга книга з серії «Шляхами Тараса Шевченка». Перша вийшла два роки тому і присвячена перебуванню поета на Чернігівщині. Третя книга готується до друку. Олена БЕРЕЗКІНА

ог о мі

Чернігівська міська газета «Чернігівські відомості». Засновник — Чернігівська міська рада. Свідоцтво про державну реєстрацію ЧГ № 042 від 28 лютого 1994 року. Виходить щосереди. Ціна договірна. Місячний тираж 24270.

Тарасове слово в нашому серці на всі часи

З

важаючи на ті драматичні події, що відбуваються в Україні, лейтмотив творчості Тараса Шевченка, який завжди згуртовував народ навколо ідей української держави, справедливості й добра в боротьбі за свою свободу, сьогодні звучить дуже актуально.

У цьому переконані і студенти, і педагогічно-викладацький склад Чернігівського національного технологічного університету, робочий тиждень яких розпочався з відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря. Стартувавши студентським флешмобом із декламації віршів поета, шевченківські тижні продовжилися літературно-музичним дійством «Тарас Шевченко: сучасний погляд». Загалом низка заходів у ЧНТУ з нагоди ювілею досить насичена: передбачається проведення Всеукраїнської наукової конференції, зустріч студентів із українськими письменниками, а також упорядниками «Шевченківської енциклопедії», екскурсія по шевченківських місцях, інтернет-вікторина, виставка прикладних робіт колективу ЧНТУ,

літературний конкурс тощо. Виступаючи під час відкриття шевченківських тижнів, ректор університету Сергій Шкарлет нагадав про об’єднувальну роль Шевченкового слова: «Я сподіваюся, що слово Тараса та його мудрий заклик «І чужого навчайтесь, і свого не цурайтесь» завжди буде гаслом для України». За словами завкафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Олександра Крука, у вузі спершу планували провести конкурс читців, але студрада запропонувала змінити формат і провести його у формі флешмобу. Поетичний марафон було розпочато віршем «Катерина» у виконанні першокурсниці Марії Ткаченко. Щоперерви студенти читали вірші, а всі інші голосували за найкращих. У результаті перемогу, а з нею

і подарункові книги «Кобзар» отримали Анна Аксьон (економічний факультет) — І місце, ІІ і ІІІ місця дісталися Дарині Шуляченко та Вадиму Гайдаю (факультет електронних та інформаційних технологій). Звідси спонтанно виникла ідея, щоб і викладачі починали свої лекції не тільки з привітання з ювілеєм, а з уривка віршів поета, що відповідали б стану душі, розповідає Олександр

Іванович і розкриває свій: — У «Кавказі» Шевченко писав: «І вам слава, сині гори, Кригою окуті. І вам, лицарі великі, Богом не забуті. Борітеся — поборете, Вам Бог помагає! Свята правда, за вас слава І воля святая!». Його слово завжди згуртовувало нас, і саме так разом ми повинні підтримати українську державу в боротьбі за святе — справедливість». Інга ВІТКОВСЬКА

Творче змагання юних музикантів

Юні солісти ансамблю «Поліські дзвіночки»

Д

нями в музичній школі № 2 відбувся міський конкурс виконавців на духових та ударних інструментах, що став випробуванням як для досвідчених музикантів, так і для початківців. Взагалі будь-яке творче змагання цікаве своєю непередбачуваністю, бо навіть викладачі інколи не знають усіх можливостей своїх вихованців.

Так було і цього разу: діти продемонстрували таку майстерність та техніку, що компетентному журі було дуже важко визначитися з переможцями. Для підбиття підсумків журі обрало демократичний спосіб: усі викладачі, чиї учні брали участь у конкурсі, були присутні при обговоренні виступів і мали змогу висловити свою думку. А глядачі підтримували кожного музиканта гарячими оплесками. Вихованці обох музичних шкіл (ДМШ № 1 та ДМШ № 2) підтвердили високий рівень фахової підготовки — виконавську майстерність, гнучку техніку володіння різними інструментами. Це насамперед заслуга викладачів, які не лише навчили дітей грати, а й прищепили їм любов до

музики. Велику допомогу дітям у освоєнні складних музичних творів надають досвідчені концертмейстери Наталія Демидова, Ірина Степаненко, Ольга Дюсек, Ірина Мащенко та інші. Переможцями стали зразковий ансамбль ударних інструментів «Поліські дзвіночки» ДМШ № 2 (керівник — заслужений працівник культури України Юрій Карпенко) та брас-секстет духових інструментів ДМШ № 1 (керівник Павло Жарук). Серед виконавців перші місця дісталися ксилофоністам Кирилу Насенку та Ігорю Горі з ДМШ № 2. Є переможці і з дитячої музичної школи № 1 — Вікторія Галамага та Вікторія Соломченко довели, що дівчата не гірші за хлопців. Марта ЄЛІСЄЄВА

Ювілей поетеси 75

-річчя нашої мами й бабусі, чернігівської поетеси Світлани Охріменко, перетворилося на справжній незабутній авторський вечір. Привітати ювілярку приїхали творчі люди з усієї України: композитор Іван Сухонос із Донецького краю, композитор Геннадій Голиш із Криму, композитор та керівник Чернігівського народного хору Володимир Коцур, заслужений артист України Микола Юськов, інші співаки та музиканти, гості з Києва, Гомеля, Берліна.

За святковий обід, незабутній вечір, багатий стіл, вишукану сервіровку та уважне обслуговування ми хотіли б подякувати Ірині Молибозі, господині кафе «Гранат». Нехай ця працелюбна жінка стане прикладом для всіх працівників громадського харчування Чернігова й області. Також дякуємо Любові Бицко, Тетяні Плющ та Марії Тимоненко. Юлія ПАТРАКОВА Видавець: КП «Чернігівські відомості». Адреса: 14000, Чернігів, вул. Коцюбинського, 50 А. Директор-редактор Ірина Мокроусова. Фотокореспондент Юрій Павленко. E-mail: chvidom@ukr.net Адреса в Інтернеті: www.vid.cn.ua Телефони: директора-редактора — 614-687, заступника редактора — 635-397, бухгалтерії — 626-565, відділу реклами — 635-399, факс 626-631, дизайнера — 626-533. Код 14232122, р/р 26004240039 в ВАТ «Мегабанк» м. Харків, МФО 351629. Індекс: 61239.

Редакція може не поділяти позиції авторів публікацій. За точність викладених фактів відповідальність несе автор. Листування з читачами тільки на сторінках газети. Рекламні матеріали позначені значком , , . Відповідальність за зміст рекламних матеріалів несе рекламодавець. Передрук матеріалів із газети «Чернігівські відомості» — тільки за погодженням з КП «Чернігівські відомості». Газету зверстано в комп’ютерному центрі КП «Чернігівські відомості». Надруковано у ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна», м.Чернігів, пр-т Перемоги, 62.

Ліц. № 47 від 20.10.2011 р.

Діловий партнер газети: УДППЗ «Укрпошта», Чернігівський поштамт ЦПЗ № 1

Чернігівські відомості (газета нашого міста) №10  
Чернігівські відомості (газета нашого міста) №10  

Газета міських новин «Чернігівські відомості» - це 20 сторінок цікавої та необхідної інформації, зручна телепрограма, офіційні та неофіційні...

Advertisement