Page 1

W NUMERZE M.IN.:

W dniach 2828-29 kwietnia już po raz dwudziesty odbędą się Dni Ziemi Wolsztyńskiej i Parada Parowozów. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w sobotę w samo południe na Wolsztyńskim Rynku, skąd korowód przemaszeruje do Parowozownii. Tam też odbywać się będą główne uroczystości w ramach tegorocznego święta — w tym koncerty Jacka Stachursky’ego, InIn-Grid, zespołu Feel (w sobotę) oraz dyskoteki. Na stacji PKP kursować będą Kursy Pociągi Retro (bilety na www.turkol.pl). Obchodom Dni Ziemi Wolsztyńskiej towarzyszyć będzie szereg imprez sportowych— sportowych—na Jeziorze Berzyńskim i Wolsztyńskim, na Plaży (Turniej Piłki Ręcznej Plażowej), na Krutli czy w Sali „Bez Atu”. Wiele dodatkowych atrakcji przygotowano także na kolejne dni tradycyjnej majówki. 1 maja od godziny 15.30 zapraszamy na Rynek by posłuchać kilku koncertów , natomiast w czwartek 3 maja obchodzone będzie Święto Konstytucji 3 Maja.

Znakowanie mogił powstańców wielkopolskich czytaj—strona 2 Głosuj na Plac Zabaw dla Wolsztyna czytaj—strona 4 Klub Integracji Społecznej czytaj—strona 4 Wizyta gości z Holandii czytaj—strona 10 Program Dni Ziemi Wolsztyńskiej czytaj—strona 12

Plan Parkingów na tegoroczne święto miasta na stronie 11.

Nowe oblicze miejskiego skweru Więcej wizualizacji i informacji na stronie 3.


str. 2

Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012 Uczczenie pamięci Ofiar Katynia

SZANOWNI PAŃSTWO ! Burmistrz Wolsztyna oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 – Koło Nr 2 w Wolsztynie postanowiło uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich. W związku z powyższym pragniemy w pierwszej kolejności oznakować mogiły powstańców znajdujące się na Cmentarzu Parafialnym w Wolsztynie specjalnym medalem „ Powstaniec Wielkopolski”. Apelujemy do wszystkich zainteresowanych, w tym rodzin powstańców o udzielenie pomocy w realizacji tego zadania poprzez wyrażenie zgody na oznaczenie grobów. Po uzyskaniu niniejszej zgody, w sposób uroczysty oznakujemy mogiły znajdujące się na cmentarzu parafialnym w Wolsztynie. W związku z powyższym prosimy o wypełnienie: 1/ zgody na umieszczenie medalu na grobie, 2/ ankiety dotyczącej życiorysu powstańca. W/w druki można pobrać : 1/ w Urzędzie Miejskim w Wolsztynie – Biuro Obsługi Klienta, 2/ ze stron internetowych : www.wolsztyn.pl i www.powstanie.powiatwolsztyn.pl Niniejsze druki proszę przesłać lub dostarczyć do dnia 15 maja 2012 roku na adres: Urząd Miejski w Wolsztynie, Rynek 1, 64-200 Wolsztyn.

Rajd rowerowy „Szlakiem Dębów Katyńskich” W 2009 roku Rada Miejska podjęła uchwałę o przystąpieniu gminy Wolsztyn do ogólnopolskiego programu „Katyń Ocalić Od Zapomnienia”. 18 czerwca 2009 roku przy Szkole Podstawowej nr 3 został posadzony pierwszy „Dąb Katyński” poświęcony por. Tadeuszowi Wichtowskiemu. Od tamtego czasu na Ziemi Wolsztyńskiej posadzonych zostało kolejnych 5 dębów przy szkołach gminnych: Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie, Gimnazjum w Kębłowie, Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Obrze, Szkole Podstawowej w Karpicku i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świętnie. Dąb Katyński został również posadzony przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie. Były to podniosłe, patriotyczne uroczystości, dzięki którym upamiętniani są bohaterowie tamtych tragicznych dni. 13 kwietnia br. młodzież szkolna uczestniczyła już po raz drugi w „Rajdzie Rowerowym „Szlakiem Dębów Katyńskich”, który podtrzymuje te tradycje i udowadnia, że młodzi ludzie mają w swoich sercach tyle żaru i zapału, aby pamiętać o naszych bohaterach.

13 kwietnia br. w 72 rocznicę mordu katyńskiego na Wolsztyńskim Cmentarzu Parafialnym Burmistrz Wolsztyna wraz z zastępcą Burmistrza Panią Justyną Mikołajewską, Sekretarzem Gminy Panią Hanną Sitkowską, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Bogumiłą Tuchocką oraz Panią Barbarą Matuszczak złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Ofiar Katynia.


Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012

str. 3

Kolejne zmiany na Promenadzie i „Szlaku Żurawim” Zgodnie z wcześniejszymi informacjami wkrótce nową „zielono—kwiecistą” szatę przybierze molo na Jeziorze Wolsztyńskim wraz z Promenadą im. Klemensa Modlińskiego (pierwszego Burmistrza Wolsztyna po wyzwoleniu miasta w Powstaniu Wielkopolskim). Opracowany przez zespół autorski: Jacek Łuczak i Marcin Piechota, projekt zieleni przewiduje liczne nowe nasadzenia zarówno wzdłuż ciągu spacerowego, jak i na obszarze molo. Wkrótce zobaczymy tu nowe drzewa, krzewy, kwitnące byliny i inne ciekawe rośliny. Mamy nadzieję, że będzie to wyglądało nie gorzej niż na prezentowanej wizualizacji. Z pewnością też uatrakcyjni okolice dla licznych spacerowiczów.

Trzeba również uporać się z problemami stanu technicznego nasypu molo i tzw. „krzywego mostku” na Dojcy. Dlatego też w najbliższych dniach ruszą prace w tym zakresie. Remont mostku będzie miał charakter kapitalny—rozebrany zostanie cały pokład drewniany, wszystkie elementy stalowe zostaną oczyszczone, a to co niezbędne wymienione i zabezpieczone odpowiednimi środkami. Na końcu ułożony zostanie nowy pokład drewniany z drewna impregnowanego ciśnieniowo.

Prace potrwają do końca maja i z pewnością znacząco poprawią wizerunek tego atrakcyjnego elementu „Szlaku Żurawiego”. Będą jednak pewnym utrudnieniem dla komunikacji w tej części miasta (w dniach do 7 do 25 maja mostek będzie zamknięty dla ruchu pieszego i rowerowego) za co z góry przepraszamy. Drugim tematem do rozwiązania jest umocnienie skarp wokół molo, co zamierzamy również sfinalizować do końca maja. Niestety, trzecim—chyba najtrudniejszym problemem—są liczne akty wandalizmu w tym rejonie miasta, powodując niszczenie wspólnego dobra. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, w najbliższych dniach na promenadzie i w sąsiedztwie mostka na Dojcy (w kierunku ścieżki na Bielnik) zamontowane zostaną kamery monitorujące cały obszar. Apelujemy ponownie do Państwa o każdorazowe reagowanie w sytuacjach niszczenia przez wandali zieleni czy elementów infrastruktury przez zgłaszanie tych faktów Straży Miejskiej lub Policji.

III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego W sobotę 14 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka. W Zjeździe uczestniczyli delegaci i przedstawiciele do ZOW ZOSP RP, członkowie ustępujących władz ZOW ZOSP RP oraz zaproszeni goście. W obradach III Zjazdu uczestniczył Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP – Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak. Podczas obrad dokonano podsumowania dotychczasowej działalności Oddziału i uchwalono program działania OW ZOSP RP na kolejną kadencję. Zjazd dokonał wyboru Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego, Sądu Honorowego, delegatów na XIII Zjazd Krajowy ZOSP RP oraz zatwierdził skład Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w liczbie 41 przedstawicieli oddziałów powiatowych oraz 8 przedstawicieli instytucji współpracujących. Na Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu wybrano ponownie Druha Stefana Mikołajczaka. W Zjeździe uczestniczył również, jako delegat Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogoziński, który został wybrany na Wiceprzewodniczącego Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego. Przedstawicielem do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP z terenu powiatu wolsztyńskiego został ponownie druh Henryk Żok.


str. 4

Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012

Zagłosuj i wygraj plac zabaw dla Wolsztyna!

„Place Zabaw Muszkieterowie” to największa akcja społeczna realizowana przez Fundację Muszkieterów. W tym roku przeprowadzona zostanie po raz piąty. Fundacja, której członkami są właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché, na mocy specjalnej umowy z samorządami lokalnymi bądź ze spółdzielniami mieszkaniowymi, przekazuje mieszkańcom miasta plac zabaw. Ze swojej strony Fundacja pokrywa koszty zakupu i montażu zestawów zabawowych. Z kolei, władze lokalne wyznaczają lokalizację oraz przygotowują teren, na którym powstanie plac zabaw.

349 – to kod przypisany dla Wolsztyna w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zagłosuj na Swoje Miasto”, który ruszy już 10 kwietnia. Wysyłając go możesz zadecydować o lokalizacji w Wolsztynie kolejnego placu zabaw Muszkieterów (pierwszy z nich powstał 2 lata temu przy Promenadzie). W ramach plebiscytu sms-owego mieszkańcy miejscowości, w których znadują się sklepy Intermarché i Bricomarché, wybiorą bowiem dwie lokalizacje, w których powstaną place zabaw, ufundowane Szczegółowe informacje o zasadach głosowania oraz regulamin konkursu można przez Fundację Muszkieterów. Głosowanie potrwa do 31 maja. W tym roku konkurs znaleźć na stronie www.placezabaw.muszkieterowie.pl. „Zagłosuj na Swoje Miasto” zorganizowany zostanie, w ramach kampanii społecznej Fundacji Muszkieterów „Place Zabaw Muszkieterów”, już po raz trzeci. W ramach tej edycji, w dwóch miejscowościach, na które oddana zostanie największa liczba głosów, Fundacja Muszkieterów ufunduje kolorowe, nowoczesne i bezpieczne place zabaw. Każdy o wartości blisko 30 tys. zł. Mieszkańcy oraz sympatycy Wolsztyna mogą zagłosować na swoje miasto, wysyłając SMS o treści PLAC349 pod numer 7168. Koszt SMS to 1 złoty plus VAT. W głosowaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. - Chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców Wolsztyna do udziału w konkursie i głosowaniu na swoje miasto. Dzięki Waszym głosom Wolsztyn może być kolejnym miastem, w którym ufundowany przez Muszkieterów plac zabaw, umili życie jego najmłodszym mieszkańcom – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów. W ciągu czterech lat trwania akcji „Place Zabaw Muszkieterowie”, w miejscowościach, w których obecni są Muszkieterowie, Fundacji Muszkieterów, udało się wybudować 76 placów zabaw. Ich łączna wartość przekroczyła 2,6 mln złotych. W zeszłorocznym plebiscycie „Zagłosuj na Swoje Miasto”, najwięcej głosów oddali mieszkańcy Słupcy oraz Głogowa i to właśnie tam powstały place zabaw Muszkieterów. -Żyjąc wśród lokalnych społeczności, jesteśmy ich częścią i mamy poczucie odpowiedzialności za to, żeby żyło im się co raz lepiej. Dlatego, aby odpowiedzieć na ich potrzeby, realizujemy takie inicjatywy jak „Place Zabaw Muszkieterów”. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się wybudować place zabaw we wszystkich miejscowościach, w których jesteśmy obecni – dodaje Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

Już działa Klub Integracji Społecznej W środę 11 kwietnia br. zainaugurował swoją działalność Klub Integracji Społecznej w Wolsztynie. Jego założycielem jest Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi w Puszczykowie w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Twój Klub Integracji Społecznej”. Uczestnikami KIS jest 15 osób. Są to m.in. osoby niepełnosprawne (w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym), nieaktywne zawodowo w wieku 45 – 64. W ramach KIS zajęcia prowadzone będą w trybie grupowym i indywidualnym. Piętnastu klubowiczów będzie uczestniczyło w cyklu spotkań. Klubowicze mogą liczyć na wsparcie indywidualne: dyżury lekarza, psychologa, prawnika, doradcy zawodowego oraz udział w warsztatach grupowych m.in. zajęcia psychoedukacyjne, kursy umiejętności społecznych, warsztaty wspierające rodzinę, samopomocowe grupy wsparcia, Kursy Aktywnego Poszukiwania Pracy, kursy z zakresu podstawowej obsługi komputer, kursy zawodowe. Ale KIS to nie tylko zajęcia. To także mnóstwo pomysłów na organizację wolnego czasu (codziennie świeża prasa, dostępne książki i filmy), wyjście do kina czy teatru. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej oraz ich najbliższa rodzina mogą otrzymać pomoc w odbudowaniu umiejętności uczestnictwa w życiu społecznym, w powrocie do pełnienia ról społecznych oraz w podniesieniu kwalifikacji zawodowych. KIS działa na rzecz integracji osób o podobnych trudnościach i problemach życiowych, pomaga samoorganizować się w grupy, podejmować wspólne inicjatywy i przedsięwzięcia w zakresie aktywizacji zawodowej. Działalność KIS reguluje ustawa o zatrudnieniu socjalnym - KIS są ważnym partnerem OPS i PUP w aktywizacji społeczno – zawodowej osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej – wpisują się na listę ważnych partnerów w realizacji gminnych strategii rozwiązywania problemów społecznych. Zajęcia w Klubie zmierzają do zapewnienia osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym pomocy w uzyskaniu bezpieczeństwa socjalnego, rozumianego jako szeroko pojęta profilaktyka, aktywizacja zawodowa i pomoc w osobistym rozwoju.


Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012

str. 5

Wyrównywanie szans uczniów Jeszcze w kwietniu Straż Miejska wraz z pracownikiem technicznym Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przeprowadzi kontrolę wszystkich placów zabaw na terenie miasta i gminy Wolsztyn. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na stan techniczny urządzeń zabawowych. * Trwa realizacja następujących inwestycji: -

modernizacja świetlicy wiejskiej w Powodowie i w Stradyniu;

-

budowa infrastruktury turystycznej nad Jeziorem Wolsztyńskim w Karpicku;

-

budowa parkingu na działkach położonych w Wolsztynie przy ul. Komorowskiej. *

W Szkole Podstawowej nr 3 w Wolsztynie odbyło się szkolenie z zakresu zachowania równości płci i równości szans w projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele prowadzący zajęcia w ramach projektu systemowego indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Dobry początek kluczem do lepszej przyszłości”, współfinansowanego z Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenie przeprowadziła Pani Małgorzata Dębska z Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju z Poznania. Zajęcia w ramach tego projektu we wszystkich szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wolsztyn rozpoczęły się z dniem 16 kwietnia 2012 r. i będą trwały do końca tego roku. Projektem indywidualizacji procesu nauczania i wychowania objętych zostanie ok. 806 uczniów klas I-III szkół podstawowych, a zrealizowanych zostanie 2400 godzin zajęć wyrównujących szanse edukacyjne uczniów i rozwijających zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych, w zależności od zdiagnozowanych w danej szkole potrzeb. Całkowita wartość projektu wynosi ok. 540 tys. Zł.

Rozpoczęte zostało postępowanie przetargowe na „Budowę i modernizację obiektów sportowo—rekreacyjnych”. W Błocku planowane jest ogrodzenie boiska oraz placu zabaw, w Gościeszynie ogrodzenie boiska piłkarskiego i placu zabaw, w Starej Dąbrowie doposażenie placu zabaw. * Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę drogi w Obrze—ul. Wąska i ul. Kręta. Przedmiotem zamówienia będzie przebudowa drogi o długości ponad 800 m wraz z odcinkiem kanalizacji deszczowej. * W trakcie przygotowania jest przetarg na rozbudowę Przedszkola nr 5 w Wolsztynie, w tym o część żłobkową. W ramach prac wykonana zostanie rozbiórka tarasu, wykonanie w pomieszczeniach piwnicznych na szatni, węzła sanitarnego oraz klatki schodowej. Natomiast istniejące obecnie pomieszczenia dostosowane dla potrzeb najmniejszych dzieci w wieku 1-3 lata. W ten sposób cały obiekt spełniać będzie warunki obowiązujących przepisów pożarowych i sanitarnych. * 24 kwietnia br. mija termin składania ofert na przetarg „Budowa infrastruktury turystyczno— sportowej nad Jeziorem Krutla w Obrze. Prace obejmą wykonanie remontu pomostu, budynku zaplecza dla ratowników oraz postawienie nowych ławek i koszy.

NABÓR DZIECI DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2012/2013 ZAKOŃCZONY Nabór dzieci do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, odbywa się zgodnie z Uchwałą Nr XLVI/379/2010 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 27 października 2010 roku w sprawie ustalenia zasad i kryteriów naboru do publicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych dzieci zamieszkałych na terenie gminy Wolsztyn (ze zmianami), a dokonywany jest przez Gminną Komisję Rekrutacyjną powołaną Zarządzeniem Burmistrza Wolsztyna. Zgodnie z terminem określonym w uchwale – do 29 lutego 2012 r. rodzice dzieci 3, 4 i 5-letnich składali karty zgłoszeń do wybranych przez siebie placówek. Łącznie wpłynęło 591 takich zgłoszeń, natomiast w przypadku 615 dzieci rodzice zadeklarowali chęć kontynuacji edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym. Po wstępnej analizie złożonych dokumentów przez dyrektorów placówek, odbyły się trzy posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej, a na ostatnim z nich – w dniu 30 marca bieżącego roku – w obecności przewodniczących rad rodziców działających przy wolsztyńskich przedszkolach, dokonano ostatecznego ustalenia list dzieci przyjętych do przedszkoli w roku szkolnym 2012/2013. Zgodnie z zapisami przytoczonej uchwały, w sytuacji równorzędnych zgłoszeń i braku dostatecznej ilości wolnych miejsc, listy dzieci przyjętych i listy rezerwowe ustala się w drodze losowania. Listy są dostępne w siedzibach wszystkich gminnych przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz na ich stronach internetowych. Łącznie do przedszkoli i punktów przedszkolnych od nowego roku szkolnego uczęszczać będzie 783 dzieci, natomiast do oddziałów przedszkolnych realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne w szkołach podstawowych 330 dzieci. Dobrą wiadomością jest to, że listy rezerwowe dzieci oczekujących na miejsce w przedszkolach są zdecydowanie krótsze niż w roku ubiegłym. Niewątpliwie mają na to wpływ powstałe na terenie Wolsztyna niepubliczne przedszkola i punkty przedszkolne. Ponadto Gminna Komisja Rekrutacyjna informuje, że są jeszcze wolne miejsca w bezpłatnych 5-godzinnych oddziałach Przedszkola w Chorzeminie i Przedszkola w Kębłowie oraz w 5-godzinnych Punktach Przedszkolnych w Adamowie, Tłokach i Wroniawach. Miejscami wolnymi w płatnych oddziałach przedszkolnych 9,5-godzinnych dla dzieci odbywających roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, dysponuje Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie. Jednocześnie wolne miejsca w bezpłatnych oddziałach przedszkolnych 5-godzinnych – również dla dzieci odbywających roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne – są dostępne w Szkołach Podstawowych nr 1, nr 3 i nr 5 w Wolsztynie.


str.6

Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012

Urząd Miejski w Wolsztynie będzie czynny—w poniedziałek 30 kwietnia od 8.00 do 16.00; wtorek 1 maja—nieczynny; środa 2 maja—od 7.00 do 15.00; czwartek 3 maja—nieczynny; piątek 4 maja—od 7.00 do 15.00.

Dyżury Prezydium Rady Miejskiej (od godz. 10.00 do 11.00): — Przewodnicząca Bogusława Tuchocka 8 i 17 maja; — Maciej Wojciechowski 10 i 22 maja; —15 i 24 maja Krzysztof Czeszak.

Dyżury radnych (od godz. 15.00 do 16.00 ): Zbigniew Korylczyk (Przewodniczący Komisji Mieszkaniowej) —7 maja; Aleksander Jakowczyc— 14 maja; Antoni Janik—21 maja; Ryszard Kalitka—28 maja.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn informuje, iż dopiero po wakacjach pojawi się trzecie wydanie książki "Rody ziemi wolsztyńsko-babimojskiej" Krzysztofa Raniowskiego.

W dniach 11-12 sierpnia br. zapraszamy do Parku Miejskiego na III Międzynarodowy Festiwal Czyste Country. To jedyny taki koncert w Polsce gdzie wystąpią takie gwiazdy jak Ray Scott (USA), George Hamilton IV (USA), George Hamilton V (USC) oraz wielu innych. Wstęp wolny! Całość imprezy transmitowana będzie internecie.

Zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Policzymy się”, zachęcamy Państwa do wsparcia tej pozytywnej akcji, która co roku mobilizuje tysiące osób do walki z rakiem. Więcej informacji dotyczącej kampanii dostarczy Państwu strona pod adresem http://policzmysie.pl.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA W dniach od 12 do 21 marca br. w Miejskiej Hali Sportowej „ŚWITEZIANKA” w Wolsztyn, przeprowadzona została kwalifikacja wojskowa (dawniej pobór) dla mieszkańców Miasta i Gminy Wolsztyn. Wezwaniu podlegało 249 mężczyzn oraz 2 kobiety. Działająca w ramach kwalifikacji wojskowej - Powiatowa Komisja Lekarska określała zdolność osób podlegających temu obowiązkowi do czynnej służby wojskowej, poprzez ustalenie kategorii zdrowia. Przedstawiciele Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu zakładali ewidencję wojskową oraz wydawali wojskowe dokumenty tożsamości. Osoby, które stawiły się do kwalifikacji wojskowej zostały przeniesione do rezerwy i posiadają uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Laminowanie dowodów osobistych

Informacja odnośnie unieważniania dowodów osobistych

Urząd Miejski informuje, iż oklejanie, foliowanie lub zalaminowanie dowodu osobistego stanowi przeszkodę w weryfikacji jego zabezpieczeń, takich jak np. elementy grawerowane, elementy zabezpieczeń utajnionych (widoczne w promieniach UV), hologram, OVI (farby drukowane zmienne optycznie). Może to również w znacznym stopniu utrudniać lub uniemożliwiać ocenę, czy dany dokument został podrobiony lub przerobiony. Wskazane sposoby ingerencji w dowód osobisty mogą spowodować nieczytelność danych, a w skrajnych przypadkach brak możliwości maszynowego odczytu danych zawartych w dokumencie w polu MRZ. Zalaminowanie, foliowanie lub zaklejanie dowodu osobistego w sposób trwały, uniemożliwiający jego samodzielne funkcjonowanie, może zostać uznane za jego uszkodzenie, co zgodnie z art. 40 ust 1 pkt 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodów osobistych rodzi obowiązek wymiany tego dokumentu.

Z dniem 1 stycznia 2009 r. weszły w życie przepisy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 31.10.2008 r. Nr 195, poz. 1198), na podstawie których będą unieważniane z urzędu dowody osobiste tych osób, które na skutek zmiany danych zamieszczanych w dowodzie osobistym nie dokonały wymiany dokumentu. W przypadku obywateli polskich zamieszkałych na terenie kraju unieważnienie dowodu osobistego następuje po trzech miesiącach od dnia, w którym powstał obowiązek wymiany. W przypadku obywateli polskich przebywających za granicą termin, o którym mowa wynosi cztery miesiące.

Składanie wniosku o dowód osobisty Ponadto przypominamy, iż do złożenia wniosku o nowy dowód osobisty potrzebne są 2 aktualne zdjęcia, skrócony odpis aktu małżeństwa lub urodzenia (w zależności od posiadanego stanu cywilnego), jeśli małżeństwo czy miejsce urodzenia nastąpiło poza gminą Wolsztyn oraz wypełniony wniosek o wydanie dowodu osobistego.


Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012

str. 7

Posiedzenie Stowarzyszenia Naukowego im. Roberta Kocha W dniu 16 kwietnia br. w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenie Naukowego im. Roberta Kocha w Wolsztynie. Podczas posiedzenia wybrano władze Stowarzyszenia—Zarząd, skład Komisji Rewizyjnej, skład Sądu Koleżeńskiego oraz członków Kapituły Medalu Roberta Kocha. Podjęto również uchwałę o zmianach w statucie. Obradom przewodniczył prof. dr hab. Jerzy Chylak.

Strefa Kibica Euro 2012 w Wolsztynie Dnia 16 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie związane z przygotowaniem strefy kibica podczas rozgrywek Euro. Podczas spotkania Burmistrz Wolsztyna powołał zespół organizacyjny, który odpowiedzialny będzie za przygotowanie strefy kibica. W zespole znaleźli się: Dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury Jarosław Świrszcz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Gmerek oraz Pracownik Urzędu Miejskiego w Wolsztynie Damian Sarbak. Podczas spotkania omawiano m.in. temat bezpieczeństwa, nagłośnienia, gastronomii oraz harmonogram emisji meczy, które transmitowane będą na Rynku na telebimie o powierzchni 23 m2. Już niebawem podamy Państwu szczegółowe informacje. Na ten temat

OTWARCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO W niedziele 29 kwietnia zapraszamy wszystkich wielbicieli dwóch kółek na inaugurację sezonu. Program imprezy: 10.00 - Zbiórka motocyklistów w Parku Miejskim 11.30 - Uroczyste otwarcie sezonu motocyklowego 11.45 - Wyjazd na Mszę św. do Obry na godz. 11.00 - trasa: ul. Drzymały, Rondo Solidarności, Poznańska, 5-go Stycznia, Dworcowa, Fabryczna; Miejscowości: Adamowo, Stary Widzim, Kębłowo, Świętno, Obra 14.30 - Powrót do Parku Miejskiego przez: Obrę, Niałek Wielki, ul. Niałecką, Poniatowskiego, 5-go Stycznia, Roberta Kocha, Wschowską, Rodno Solidarności. 16.00 - Koncert zespołu country Urszuli Chojan 17.30 - Zakończenie imprezy

Kajakarze na start

Powiatowy Dzień Strażaka

W dniach 29.06 – 30.06.2012 r. Jeziorze Wolsztyńskim odbędą się XII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie. Zgłoszenie imienne na obowiązujących drukach z listą zbiorczą należy przesłać na adres: Powiatowe Zrzeszenie LZS, 64200 Wolsztyn ul. 5 stycznia 5A, tel. 68 – 384 56 41, fax 68 – 347 42 72 bądź e-mail: pzlzswolsztyn@wp.pl w nieprzekraczalnym terminie do 15.06.2012 r. Losowanie torów odbędzie się w dniu 25.06 br. w Urzędzie Miejskim Wolsztyn, Rynek 1 o godz. 14.00. Uroczyste otwarcie zawodów z udziałem uczestników zawodów odbędzie się na molo w dniu 30.06 br. o godzinie 10.15. W Mistrzostwach prawo startu mają zawodnicy klubów Zrzeszenia LZS posiadający legitymacje członka LZS z aktualnie opłacanymi składkami oraz dokumenty sportowe zgodnie z przepisami Polskiego Związku Kajakowego. Prawo startu, na takich samych prawach i obowiązkach mają także zawodnicy klubów - członków Polskiego Związku Kajakowego oraz ekipy innych krajów.

Zapraszamy na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka i otwarcie nowej Remizy OSP w Obrze, które odbędą się w dniu 6 maja br. W programie uroczystości: godz. 13.00—msza św. w Kościele Św. Jakuba Wiekszego w Obrze; godz. 14.00—przemarz na plac przed remizą; godz. 14.20—część oficjalna, przemówienia, wręczenie medali, poświęcenie remizy; godz. 15.20—część artystyczna.


str. 8

Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012 Przedszkolaki u Burmistrza

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo w Wolsztynie odwiedziły Urząd Miejski. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Milusińscy samodzielnie przygotowali Wielkanocne niespodzianki. Panu Burmistrzowi Andrzejowi Rogozinskiemu oraz Zastępcy Burmistrza Pani Justynie Mikołajewskiej dzieci wręczyły przepiękne słomiane zające i śpiewająco złożyły życzenia.

Wielkanoc w Domu Dziecka W sobotę 31 marca br. w Domu Dziecka w Wolsztynie dzieci, opiekunowie i licznie zaproszeni goście zasiedli razem do wielkanocnego śniadania. Stało się już tradycją, iż co roku do Gościeszyna przyjeżdża delegacja ze Stowarzyszenia Partnerstwa Miast z Lübben, która przywiozła świąteczne prezenty dla każdego dziecka. Świąteczny prezent dla dzieci przekazał także Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski.

Wystawa Stoły Wielkanocne

W Gminnym Centrum Informacji już po raz 9 odbyła się wystawa „Stołów wielkanocnych”. Uroczyste otwarcie wystawy, z udziałem Burrmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego oraz kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze na czele z Ojcem Rektorem Antonim Bohm, miało miejsce w Niedzielę Palmową 1 kwietnia. W tym roku wielkanocne przysmaki oraz ciekawe świąteczne dekoracje przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Nowej Dąbrowy, Obry i Powodowa. Podczas kolejnych dni trwania ekspozycji głównymi odwiedzającymi były dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które dzięki zaprezentowanym potrawom miały okazję poznania czy przypomnienia symboliki związanej ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego.

Poszukiwanie zająca Dzieci z przedszkola z Kębłowa wyjechały do lasu w poszukiwaniu zająca, który czekał na nich w Nowym Młynie. W zamian za upominki dzieci zaśpiewały mu kilka wielkanocnych piosenek. Po powrocie na dzieci czekał ciepły posiłek przygotowany przez rodziców.

6 kwietnia Pan Henryk Śmiech ukończył 99 lat. Z tej okazji dostojny Jubilat otrzymał list gratulacyjny od Burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego, a życzenia z Burmistrzem składała również Pani Hanna Sitkowska Sekretarz Gminy.


Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień styczeń 2012 2012

str. 9

W trakcie Dni Ziemi Wolsztyńskiej na ulicach naszego miasta będzie można spotkać małych reporterów URWIS TV. Ich zadaniem będzie przeprowadzanie wywiadów z gośćmi, którzy odwiedzą Wolsztyn. Reprezentanci Internetowej Telewizji Dziecięcej postarają się wejść za kulisy sceny, aby przedstawić jak wygląda organizacja tak wielkiej imprezy. Każdy adept otrzyma specjalne zadanie do wykonania. Już dziś zdradzamy co ich będzie czekać. Miłośnicy fotografii sporządzą fotoreportaż z parady parowozów. Dla dociekliwych dziennikarzy nie lada chrapka bo wywiady z turystami i gwiazdami sceny! Cały dziewiętnasty odcinek URWIS TV poświęcimy Dniom Ziemi Wolsztyńskiej i Paradzie Parowozów! Tymczasem zapraszamy do odwiedzania naszej strony, gdzie na każdego urwisa czeka konkurs związany z siedemnastym odcinkiem URWIS TV.

Dyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury zaprasza Państwa na IV edycję festiwalu dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych. W tym roku zgłosiło się 19 zespołów z całego województwa wielkopolskiego. Grupy zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: 7-11 lat, 12-15 lat, 16 -20 lat. W jury festiwalu zasiądą: Piotr Bańkowski, Katarzyna Szczepanik i Kamila Bryzek, którzy będą oceniać uczestników pod względem doboru repertuaru, techniki tańca oraz wyrazu artystycznego. Koordynator festiwalu Pani Katarzyna Haremza zapewnia, że impreza będzie niesamowitym wydarzeniem i zachęca do dopingowania wolsztyńskich grup tanecznych. Festiwal odbędzie się 25 maja 2012 r. o godzinie 10.00 na Sali MSS Świtezianka. Serdecznie zapraszamy!

Spektakl komediowy w wykonaniu wybitnych aktorek teatralnych i telewizyjnych już 5 maja w Wolsztyńskim Domu Kultury! Ze względu ogromne zainteresowanie teatrem Wolsztyński Dom Kultury postanowił sprowadzić dla Państwa równie wyśmienitą komedię co „Andropauza”. Ci z Państwa, którzy mieli okazje oglądać już spektakle autorstwa Jana Jakuba Należytego wiedzą, że ten twórca nie może napisać nudnej sztuki. Już dziś zachęcamy do zakupu biletu (75 zł) w biurze Wolsztyńskiego Domu Kultury.

MOSiR Wolsztyn zaprasza wszystkich miłośników tenisa ziemnego do korzystania z ceglastego kortu tenisowego znajdującego się na stadionie MOSiR. Szczegółowe informacje odnośnie rezerwacji kortu można uzyskać dzwoniąc pod numerem tel. 68 384 33 20.

3 maja br. od godz. 14:00 odbędą się tradycyjne Biegi Uliczne Dzieci „Wokół Ratusza” o Puchar Burmistrza Wolsztyna z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz XX Dni Ziemi Wolsztyńskiej. Do uczestnictwa zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

1 maja br. Rozegrany zostanie „Amatorski Turniej w Piłce Nożnej „Pełną Para na Orliku” o Puchar Burmistrza Wolsztyna. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 kwietnia br. poprzez e-mail: mosir@wolsztyn.pl.

Turniej Otwarcia Sezonu Mistrzostw Polski o Puchar Burmistrza Wolsztyna w Plażowej Piłce Ręcznej odbędzie się 29 kwietnia br. na plaży miejskiej. Gry finałowe rozegrane zostaną w godz. 16.00 – 19.00.


str. 10

Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - kwiecień 2012

Wizyta bibliotekarzy holenderskich w wolsztyńskiej bibliotece W dniach 13-18 kwietnia br. przebywała w wolsztyńskiej bibliotece delegacja bibliotekarzy z książnicy w Maasbree w Holandii. Wizyta rozpoczęła się późnym popołudniem w piątek. Goście zapoznali się z działalnością Biblioteki w Wolsztynie. Zwiedzili gmach, wysłuchali historii biblioteki, obejrzeli film o patronie i zapoznali się z codzienną pracą naszej biblioteki. Było mnóstwo pytań, wywiązała się dyskusja. Przygotowano m.in.: wystawy książek literatury holenderskiej tłumaczonej na język polski, a w Oddziale dla Dzieci książek Dicka Bruna holenderskiego pisarza dla najmłodszych (książki pochodzą ze zbiorów biblioteki), w korytarzu budynku ustawiono sztalugę z podobizną najwybitniejszej pisarki holenderskiej Helli S. Haasse. W sobotę - 14 kwietnia – goście zwiedzili nasze muzea i lokomotywownię. Niedziela natomiast to wycieczka do Poznania, Kórnika i Rogalina. W Poznaniu goście obejrzeli Rynek, Ratusz, Uniwersytet, Teatr, Zamek na Wzgórzu Przemysła i Zamek Cesarski oraz Katedrę. Kórnik to wizyta w tamtejszym zamku, a Rogalin zachwycił pałacem i Dębami Rogalińskimi. W poniedziałek przed południem goście zapoznali się z działalnością filii publiczno-szkolnej w Obrze oraz zwiedzili Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W południe spotkanie z burmistrzem Andrzejem Rogozinskim, któremu holenderscy goście wręczyli zaproszenie na Dni Polskie w Maasbree. Holendrzy spotkali się z bibliotekarzami z terenu powiatu. Dyrektor Vincent Freviks przedstawił działalność i formy pracy bibliotek w jego ojczyźnie. Wywiązała się

spontaniczna dyskusja i wymiana doświadczeń. Obie strony wręczyły sobie prezenty. Strona holenderska przekazała grafikę i wyprawkę dla najmłodszych czytelników (rzecz u nas zupełnie nieznana), a strona polska na ręce Dyrektora Freviksa przekazała pozycje z polskiej klasyki literatury dziecięcej dla polskich czytelników natomiast dyrektor otrzymał obraz przedstawiający Piękną Helenę. Środa – ostatni dzień wizyty – to wspólne śniadanie i ostatni spacer ulicami miasta, a po nim pożegnalna kawa w bibliotece.

Zapraszamy na Regaty Pucharu Polski W dniach 28-29 kwietnia br. Rozegrane zostaną Regaty Pucharu Polski pod Patronatem Burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego. Regaty odbędą się na przystani żeglarskiej w Niałku Wielkim na jeziorze Berzyńskim. Wyścigi rozgrywane będą na trasach odpowiadającym standardom regat międzynarodowych. Zawody przeprowadzone zostaną w klasach: Europa, OK-Dinghy, Laser Radial, Finn, Katamaran TopCat, Hornet, 505, Omega, Open. Nie zabraknie również Regat Otwarcia sezonu O Wielką Szeklę Komandora Jachty Turystyczne oraz regat Nivea Błękitne Żagle powiązanych z dniami otwartymi klubu. Zgłoszenia do regat przyjmowane będą w sekretariacie Klubu w dniu 27 kwietnia w godz. 17:30-20:00 i 28 kwietnia w godz. 8:00-10:00. Przewidywane koszty to wpisowe – 60,00 zł (klasy jednoosobowe), 80,00 (klasy dwuosobowe). Podczas procedury zgłoszeniowej w miejscu regat, obowiązuje posiadanie następujących dokumentów: • dowód wpłaty wpisowego do udziału w regatach, • aktualne badanie lekarskie, • licencja sportowa zawodnika PZŻ, • ubezpieczenie OC na sumę gwarancyjną minimum 1.000000 euro, • certyfikat lub świadectwo pomiarowe zgłoszonego jachtu z ustalonym numerem klasowym, • licencja PZŻ na reklamowanie indywidualne. Program regat 28 kwietnia 2012r. godz. 10:00 - uroczyste otwarcie, godz. 12:00 - start do I wyścigu oraz kolejnych. Start do wyścigów w następnych dniach zostanie podany odrębnymi komunikatami. 29 kwietnia 2012r. godz. 16:00 - zakończenie regat.


Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - Kwiecień 2012

SKANSEN

str. 11

PARK MIEJSKI

RYNEK MIEJSKI

PAROWOZOWNIA

LEGENDA - parkingi ogólnie dostępne na terenie miasta. UWAGA ! – strefa płatna na terenie miasta działa na dotychczasowych warunkach.

1-10

- PARKINGI PŁATNE 1. Parking płatny – „SZYNAKA – MEBLE” ul. Fabryczna / zalecany dojazd po godz. 12.00 od strony Adamowa/

2, 3 i 4. Parking płatny – plac na Berzynie

/ zalecany dojazd po godz. 12.00 od strony Adamowa/

5. Parking płatny przy ul. Fabrycznej - łąka za parowozownią / zalecany dojazd po godz. 12.00 od strony Adamowa/ 6. Parking płatny przy Sali Sportowej „ ŚWITEZIANKA” 7. Parking płatny przy ul. Mickiewicza – boisko SP nr 1 8. Parking płatny – targowisko przy ul. Komorowskiej 9. Parking płatny przy zajezdni PKS ul. Drzymały 10 i 11. Parking płatny przy ul. Komorowskiej i Słonecznej. KOSZT JEDNORAZOWEGO POSTOJU WYNOSI 3,00 zł. PARKINGI OBSŁUGIWANE BĘDĄ PRZEZ CZŁONKÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH Z OBRY, TŁOK, STAREGO WIDZIMIA I NOWEGO WIDZIMIA. UWAGA ! W związku z Paradą Parowozów w dniu 28 kwietnia 2012 roku pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym na przejeździe kolejowym koło parowozowni / ul. Fabryczna /.

W godzinach od 12:00 do 24:00 przejazd będzie zamknięty !!! Od strony Wschowy wyznaczony będzie objazd do Wolsztyna przez Adamowo. Odpowiednie oznakowanie objazdu będzie rozmieszczone również w mieście.

ZA ZWIĄZANE Z POWYŻSZYM UTRUDNIENIA KOMUNIKACYJNE SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.


str. 12

Bezpłatny Informator Urzędu Miejskiego w Wolsztynie - Kwiecień 2012

21.04.2012 r. (sobota) KRUTLA 9.00 - Zawody w Strzelaniu Myśliwskim i Sportowym o Puchar Burmistrza Wolsztyna;

28.04.2012 r. (sobota) RYNEK MIEJSKI 10.00 - Zlot starych samochodów i maluchów; 12.00 - Otwarcie XX Dni Ziemi Wolsztyńskiej; przemarsz korowodu z Powia tową Wolsztyńską Orkiestrą Dętą do wolsztyńskiej parowozowni; ok. godz.12.00 - Przelot gołębi pocztowych PAROWOZOWNIA WOLSZTYN 9.00 - Ogólnopolski Zlot Drezyniarzy; 13.00 - Otwarcie Parady Parowozów (występ Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej); 13.30 - Parada Parowozów; 15.00 - Koncert zespołu coverowego; 16.30 - Koncert zespołu Babsztyl; 17.30 - Koncert Jacka Stachursky'ego; 18.45 - Koncert In-Grid; 20.00 - Koncert zespołu Feel; 21.30 - Widowisko „Światło, dźwięk, para”; 22.30 - Dyskoteka - dj Hirek Wrona. Imprezę tego dnia poprowadzą: Ireneusz Bieleninik oraz Roman Czejarek. STACJA PKP - KURSY POCIĄGÓW RETRO (bilety dostępne na www.turkol.pl) ok. 9.30 - pociąg retro STEFAN (trasa: Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn); ok. 11.00 - pociąg retro NIKODEM (trasa: Wolsztyn-Nowa Wieś MochyWolsztyn); ok. 16.00 - pociąg retro RYSZARD (trasa: Wolsztyn-Rakoniewice-Wolsztyn). PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA - NIAŁEK WIELKI 10.00 - Otwarcie regat Pucharu Polski pod patronatem Burmistrza Wolsztyna; KRUTLA 13.00 - Otwarte Zawody Kurkowe o Puchar Burmistrza Wolsztyna.

STACJA PKP - KURSY POCIĄGÓW RETRO (bilety dostępne na www.turkol.pl) ok.14.00 - pociąg retro STEFANIA (trasa: Wolsztyn-Stefanowo-Wolsztyn); ok.16.00 - pociąg retro ROMA (trasa: Wolsztyn-Rakoniewice-Wolsztyn) kurs połączony ze zwiedzaniem Wielkopolskiego Muzeum Pożar w Rakoniewicach. JEZIORO WOLSZTYŃSKIE 7.00 - Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Wolsztyna (seniorzy). PARK MIEJSKI 10.00 - Inauguracja Sezonu Motocyklowego 2012 (przejazd trasą Wolsztyn Obra -Wolsztyn); 16.00 - koncert Urszuli Chojan (muzyka country). WDK, SALA „BEZ ATU” 9.30 - Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wolsztyna. PLAŻA WOLSZTYN 10.30 - Turniej Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Burmistrza Wolsztyna. PAROWOZOWNIA WOLSZTYN - tor 7 15.00 - Turniej KOPA o Puchar Burmistrza Wolsztyna. FALA PARK 14.00 - Turniej bowlingowy.

1.05.2012 r. (wtorek) RYNEK MIEJSKI 15.30 - występ uczniów Szkoły Tańca “Latina” 16.00 - występ laureatów konkursu “Mikrofon dla każdego” 17.00 - koncert zespołu The Stiders 19.00 - koncert Dario Isidoris (Musica Italiana); 20.30 - koncert Lech Niedźwiedziński Blues & Funky Fun. ORLIK (przy basenie) 10.00 - Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wolsztyna);

2.05.2012 r. (środa) JEZIORO WOLSZTYŃSKIE 14.00 - Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Wolsztyna (kadeci i junio rzy);

GMINNE CENTRUM INFORMACJI 17.00 - koncert zespołu ReedNoBrass z Litwy (wstęp wolny)

3.05.2012 r. (czwartek) 29.04.2012 r. (niedziela) PAROWOZOWNIA WOLSZTYN 10.00 - 12.00 - Zawody Maszynistów; 12.00 - Prezentacje szkół z Gminy Wolsztyn; 12.00 - Szkoła Podstawowa nr 5; 12.30 - Szkoła Podstawowa nr 3; 13.00 - Jeremi Świetliński (skrzypce); 13.10 - Szkoła Podstawowa nr 1; 13.30 - kabaret szkolny "Okrągła 16" ze Świętna; 14.10 - Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Wolsztynie; 14.40 - Gimnazjum nr 1; 15.00 - Gimnazjum nr 2 (Świetlica "Chcemy być aktywni"); 15.30 - Spektakl kostiumowy dla dzieci - Grupy Myślących Inaczej; 16.00 - Koncert zespołu Dixie Kings z Wolsztyna 16.30 - Prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych, wokalnych i muzycznych z Wolsztyńskiego Domu Kultury; 18.30 - DJ Maras + Strefa 68 (koncert hip-hop); 20.00 - Koncert zespołu Jamal; 21.30 - After Party - SPLENDID SOUND.

10.00 - Msza święta (Kościół Farny w Wolsztynie); 11.00 - Przemarsz delegacji pod Pomnik Konstytucji 3 Maja; 14.00 - Biegi Uliczne wokół Ratusza (Rynek Miejski).

Szczegółowy program dostępny na stronach internetowych: www.domkulturywolsztyn.pl, www.wolsztyn.pl, www.wolsztyn24.pl, www.parowozy.com.pl, www.parowozowniawolsztyn.pl. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Uwaga! Młodzież do lat 18 nie może przebywać poza miejscem zamieszkania po godzinie 23.00 (na podstawie Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego).

ORGANIZATORZY ŻYCZĄ MIŁEJ ZABAWY I UDANEGO WYPOCZYNKU!

Informator Urzedu Miejskiego 4-2012  
Informator Urzedu Miejskiego 4-2012  

or Urzedu Miejskiego 4-2012

Advertisement