Page 1

S İNE MAZ

Aylık Sinema Dergisi Sayı 01 | Ağustos 2012

Plus

VITAE SADIPS

QUAM FAUCIBUS

LOREM IPSUMS SITSER DOLORES AMET

100

NEMIS AMETS

CEHENNEM MELEKLERI 2

ALIQUAM NEMIS Eaque ipsa quae ab illo invens tore veritatis ert quasi. Archirs tecto beatae vitae dictas.

Eaque ipsa quae ab illo invens tore veritatis ert quasi. Archirs tecto beatae vitae dictas.


4

İÇİNDEKİLER 03 Merhaba* 04 Dabbe: Bir Cin Vakası! 05 Lal Gece 12 Neque quisquam estras unts

11

14

Ut enim ad minima veniam quis.

14 Lorem ipsum dolor sit dolore

Sadip voluptas nemis omins.

ENTERTAINMENT 16 Lorem ipsum dolor sit dolore Sadip amet voluptas nemis omins.

19 Nemis voluptas fugiats

Ilicits voluptas nemis omins.

22

Voleures nemis vitae ipsums

Nemo enim ipsam voluptatems

24 Neque quisquam estras unts

Ut enim ad minima veniam quis.

27 Lorem ipsum dolor sit dolore

10

Sadip voluptas nemis omins.

LIFESTYLE 29 Lorem ipsum dolor sit dolore Sadip amet voluptas nemis omins.

31 Nemis voluptas fugiats

Ilicits voluptas nemis omins.

35

Voleures nemis vitae ipsums

Nemo enim ipsam voluptatems

37 Neque quisquam estras unts

5 2 • Sinema Dergisi • www.Sinemaz.com

18

Ut enim ad minima veniam quis.

39 Lorem ipsum dolor sit dolore

Sadip voluptas nemis omins.


MERHABA* 2010 yılının ağustos ayında kurduğumuz sinemaz.com 2. Yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Sinemaz.com, sinema bloğu olarak yürüttüğü misyonunu bundan sonra, sinema bloğu ve sinema dergisi olarak yürütecek.

UMUT CANDAN

Sinemaz, sinema dergisi sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Türk sineması son zamanların en iyi çağlarını yaşıyor olsa da ne yazık ki dünya ve avrupa sinemasına kıyasla son derece sönük bir tutum sergiliyor. Ağustos ayında çıkarttığımız ilk sayı için inceleyebileceğimiz ve sizlere aktarabileceğimiz iki Türk filmi olması (‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ & ‘Lal Gece’) bu söylemi kanıtlar nitelikte. Sinemaz sinema dergisi; sinema haberlerine, vizyon ve gelecek filmlerine, röportajlara, dizilere ve ayrıca kültür - sanat etkinliklerine yer verecek. İlk sayımız temmuz ayına yetişmediği için ağırlık olarak ağustos ayında vizyona girecek filmlere ve haberlere yer vermeyi planladık. Temmuz ayında vizyona giren ‘Buz Devri 4’, ‘Çernobil’in Sırları’, ‘İnanılmaz Örümcek Adam’ ve ‘Kara Şövalye Yükseliyor’ filmlerine de yer vermek istedik.

sinemaz

Aylık Sinema Dergisi

Yayın Sahibi / Genel Yayın Yönetmeni Umut Candan, umut@sinemaz.com

Yazı İşleri Müdürleri Zeynep Thanou, zeynep@mag.com

Ülkemizde emsaline pek rastlayamadığımız ‘absürd komedi’ türünde milyonların sevgilisi haline gelen ‘Leyla ile Mecnun’ dizisine 4 sayfalık

Associate Editor

geniş bir yer ayırarak dizinin takipçilerinin bugüne kadar çokta bilme-

Kim Brown, kbrown@mag.com

dikleri önemli bilgilere ve analizlere yer verdik. Sinemaz, sinema dergisi her ne kadar sinema ağırlıklı bir dergi olacak olsa da alanında öncülük eden ve kaliteli dizilere de yer vererek, bu tarz yapımlara destek olacak. Son olarak belirtmek isterim ki, girmiş olduğumuz bu yolun ne kadar zor ve engebeli bir yol olduğunun bilincindeyiz. Türk sinema severler için güzel bir kaynak oluşturabilmek adına elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Contributing Writer Amy Small, asmall@mag.com

Contributing Writer Lindsay Popiz, lpopiz@mag.com

Contributing Writer

Teşekkürler. Umut Candan

Yayın Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

Mark Weller, mweller@mag.com

Neighborhood Chris Kohner, ckohner@mag.com

Graphic Artist Luke Beck, lbeck@mag.com

Marketing Director Susan Martin, smartin@mag.com

Sales Director

Sinema Dergisi • www.Sinemaz.com • 3


VİZYON FİLMLERİ

Dabbe: Bir Cin Vakası HASAN KARACADAĞ’DAN SERİNİN DEVAMI GELİYOR! 3 AĞUSTOS’TA SİNEMALARDA

Türk korku sinemasının dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ’dan yeni bir korku filmi. ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ sinemalarda!

3 Ağustos’ta UIP’in dağıtımıyla Türkiye ile aynı anda Avrupa ve Uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecek olan Dabbe: Bir Cin Vakası’nın yönetmen ve senarist koltuğunda Hasan Karacadağ oturuyor. Hasan Karacadağ Ankaralı Ceyda T. ve ailesinin başından geçen ve hala gizemini koruyan yedi dehşet gecesini Dabbe: Bir Cin Vakası ile beyaz perdeye aktardı. Dünyada ilk defa gerçek cin kayıtları olduğu söylenen görüntüler özel bir kurgu yöntemiyle bu filmde kullanıldı. Dabbe: Bir Cin Vakası’nın konusu ise şöyle: Ceyda T., Sinan T. ve çiftin kızları Burcu T.’nin bedensiz bir varlık tarafından gerçekleştirilen saldırıya maruz kalmaları ve bu saldırının arkasında yatan korkunç sır gerçek görüntülerle anlatılıyor. ‘Ceyda T.’ adıyla Türk psikiyatri tarihine geçen bu olaydan yola çıkılarak beyaz perdeye aktarılan filmde Mete Şahinoğlu, Elçin Atamgüç ve Ceren Sertaç gibi oyuncular yer alıyor.

4 • Sinema Dergisi • www.Sinemaz.com


VİZYON FİLMLERİ

Lal Gece filmi Berlinale’de ‘Kristal Ayı’ ödülünü, Nümberg film festivalinde ise ‘en iyi film’, ‘en iyi erkek oyuncu’ ve ‘en iyi kadın’ oyuncu ödüllerini kazandı.

2011 yılının Mart ayında Ardahan’da çekilen film, gerçek bir hikayeden yola çıkarak “çocuk gelin” dramını oldukça farklı bir bakış açısıyla beyaz perdeye aktarıyor. Filmin başrollerinde, 25 yıl sonra sinemaya dönen İlyas Salman ve 14 yaşındaki Dilan Aksüt yer alıyor. İlyas Salman’ın damat rolünü üstlendiği filmde çocuk gelin rolünü Dilan Aksüt başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Filme dünya basını inanılmaz derecede bir ilgi gösteriyor. Lal Gece’nin yönetmenliğini ve senaristliğini Reis Çelik üstlenmiş durumda. Filmin gösterim süresi ise 92 dakika.

Sinema Dergisi • www.Sinemaz.com • 5


Muhteşem ekip geri dönüyor! Cehennem Melekleri savaşmak için tekrar bir arada.

6 • Universal Magazine • www.Magazine.com


Başrollerinde dünyaca ünlü yıldızların yer aldığı Cehennem Melekleri serisinin ikinci filmi Cehennem Melekleri 2, 17 Ağustos’ta vizyona giriyor.

YILDIZLAR SAVAŞI!* Sylvester Stallone, Jason Statham, Bruce Willis, Liam Hemsworth, Arnold Schwarzenegger, JeanClaude Van Damme, Jet Li, Chuck Norris gibi efsanevi bir kadroyu bir araya getiren The Expendables 2 (Cehennem Melekleri 2) 3 Ağustos’ta ABD’de açılışını gerçekleştirecek. ABD’nin ardından 6 Ağustos İspanya, 7 Ağustos Almanya, 9 Ağustos Fransa ve 13 Ağustos’ta İngiltere’de filmin galaları yapılacak. Film dünya genelinde ise 16 ve 17 Ağustos tarihlerinde vizyona girecek.

Cehennem Melekleri 2’nin henüz ülkemizde ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor.

Cehennem Melekleri’nin hemen hemen her oyuncusunun çok önemli isimler olduğunu ancak bu isimlerin ayrı ayrı daha iyi oldukları gerçeği günlerce konuşulmuştu. Cehennem Melekleri 2’nin konusu ise şöyle: Çok kolay bir iş alan Bay Church, Cehennem Meleklerini toplar ancak meleklerin planlarında bir terslik çıkar ve ekipten birisi Jean Vilain tarafından öldürülür. Cehennem Melekleri, yeni üyeleri ‘Billy the Kid’ ve ‘Maggie’ ile ölümcül bir silahı durdurmak ve arkadaşlarını öldüren Vilain’den intikam almak için inanılmaz mücadeleler vermek zorunda kalacaktır. Universal Magazine • www.Magazine.com • 7

Sinema  
Sinema  

deneme deneme

Advertisement