Page 1

ESF meede “Õppijakeskse ja uuendusmeelse kutsehariduse arendamine ning elukestva õppe võimaluste laiendamine“. Tugiõpilaste süsteemi käivitamine kutseõppeasutustes

ÜHISSEMINAR tugiõpilastele ja nende juhendajatele 26. jaanuarl 2012 Valgamaa KÕK-is

TUGIÕPILASTE PÄEVA ÜLEVAADE Tugiõpilane San Deer Viljandist: Bussisõit Valka oli oodatust lühem. Teepeal tekkiva une võttis kirev päiksetõus, mis oli erk punane ning päike ise oli tavalisest palju suurem. Ainulaande vaatepilt! Teepeal tuli ka mõelda etteastele, mida iga kool tegi, sel korral arvasin juba, et olen taaskord suure rahva ees üksi. Eks see ole mulle paras katsumus. Kohale jõudes ootas meid "mesitaru", mis oli väga lahe vaatepilt!! Buss pargitud , jäi silma järgmine buss, mis parasjagu teisi tugiõpilasi maha laadis. Mul oli plaanitud ka mõni šokolaad kinkida. Seest tegi kohe õrnaks, kui sai näha jälle toredaid tugiõpilasi, kes on nii kaugel Viljandist ja nii harva näeb. Kuna minu materiaalne pool ei ole just kõige parem kuu lõpus, siis kahjuks ei saanud kõikidele šokolaadi tuua... Sooja koolimajja sisenedes märkasin kohe mesilast. Kes on pärast sellist päeva välja teeninud küll ühe vaba tööpäeva mesitarust, sest terve päev sellise kostüümiga ringi käia on ikka paras tegemine!

Üleriided antud, väike kohvitamine. Mul polnud väga isugi, silmad otsisid rohkem tuttavaid tugilasi, enda kooli tugilased jäid tagaplaanile (sest neid ma näen koolis koguaeg). Saal oli väga ilus ning mulle meeldisid pehmed toolid. Kui koolide etteasted algasid, siis hakkasin ise ka närveerima. Sai käidud, ei tulnud kõige paremini välja, aga teine kord uuesti. See on ka võitlus iseendaga, see esinemishirmust üle saamine.


Koolitus “Avalik esinemine” - läbiviijaks Õnne 13-st Marena teada-tuntud Anne Veesaar. Situatsioonid panid küll sind mõtlema, et sa end vabalt tunneksid, kuid kui sinuga on palju inimesi, siis sa oled palju enesekindlam kui üksi olles.

Tunnuslaulu loomine oli päeva tippsündmus, mis genereeris palju energiat ka mulle. Laul vajaks küll siit- sealt korrigeerimist, KUID ME saime nii lühikese ajaga midagi väga ERILIST kokku, mis jäi koheselt ka kummitama. Ma olen väga uhke, et selline laul valmis sai. Kiidan-tänan kõiki, kes osalesid laulu valmistamisel ning muidugi ka pillimängijaid. Hiljem, laulu lauldes oli kuulda, et vahepeal ei sobinud kuidagi mõnede sõnade järjekord ning Taavi laulis ise need paika, vahest läks sassi ka. Aga olen rahul ning loodan MEIE – tugiõpilaste laulu – ka lindistatult saada oma arvutisse. Hilisem kontsert, mis Taavi ja Kethi andsid, oli samuti väga mahe kuulata.


1. KUI TUNNID HAKKAVAD, JA SUL TUJU VÄGA MAAS, SIIS MA KUTSUN KAASA SIND KOOS MEIEGA ÕPPIMA. Ref: TULE, TULE VÕTA KÄEST SÕBER AITAB ÜLE MÄEST, AITAN SIND, KÜLL SA NÄED TULE, TULE VÕTA KÄEST SÕBER AITAB KÕIGEST VÄEST, ELU KERGEMAKS SIIS LÄEB 2. SÕBER, KES SUL ANNAB KÄE, AITAB SIND ÜLE MURE MÄE TOETAB SIND, AITAB KA JA ELUS EDASI LÄED SA. Ref: TULE, TULE VÕTA KÄEST SÕBER AITAB ÜLE MÄEST, AITAN SIND, KÜLL SA NÄED TULE, TULE VÕTA KÄEST SÕBER AITAB KÕIGEST VÄEST, ELU KERGEMAKS SIIS LÄEB. 3. ME JU HOOLIME, TEIST HÄID VOOLIME, HEA KESKKONNA LOOME. ME JU HOOLIME, TEIST HÄID VOOLIME, TURVATUNDE TOOME. BRIDGE: OLEN TUUTOR MA, MEELDIB AIDATA, SIIS KÕIGIL TUJU ON HEA. OLEN TUUTOR, OLEN TUUTOR, JA MULLE MEELDIB AIDATA.

Sai ka meie kooli tugiõpilastest tehtud ühispilt. Mis on väga tore. Päeva kõige raskem hetk oli lahkumine toredast koolimajast ning näha neid kurbi tugiõpilaste nägusid, keda jälle vb alles järgmisel kohtumisel näeb. Kallistuste ning heade soovidega jätsin koolimaja ning tugiõpilased oma radu käima ning suubusin bussile. Lõpppunkt on päikseloojang mis oli koopia hommikusest päiksetõusust, samuti väga tore vaatepilt. Väga suur tänu korraldajatele, kes kõik selle valmis tegid ja planeerisid! Suur tänu meile kõigile meie oma laulu eest! Kõike head ning kohtume järgmisel korral! Olge tublid! Teie San Deer Viljandist!

http://www.youtube.com/watch?v=bVCk7uyESw&feature=youtu.be 26. jaanuaril 2012 Valgamaa Kutseõppekeskuses toimunud tugiõpilaste ühiseminari ajal loodud tugiõpilaste laul. Tugiõpilaste tunnuslaulu ühisettekanne, laulavad Taavi Peterson, Kethi Uibomägi ja tugiõpilased.

Ref: TULE, TULE VÕTA KÄEST SÕBER AITAB ÜLE MÄEST AITAN SIND, KÜLL SA NÄED TULE, TULE VÕTA KÄEST SÕBER AITAB KÕIGEST VÄEST ELU KERGEMAKS SIIS LÄEB

Andres Räpinast (FB): Valga mesimumm ning kõik kuulsad tugitrummarid-lauljad olid ka õhtuses AK-s :)

Laulu loomine, loomise põhjused, loominguline loomeprotsess ja selle tulem on nii sõnas, pildis kui videomaterjaline jäädvustatud. : http://www.lounaleht.ee/?page=1&id=8980

Tugiõpilaste ühisseminar Valgas 26.01.2012  

ESF projekti "Tugiõpilaste süsteemi käivitamine kutseõppes" raames toimunud tugiõpilaste ühisseminari tagasiside

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you