Page 1

•Фінансова грамотність

•Глобальний погляд

•Пілотний проект

«Особистий листоноша» для українського бізнесу

Відслідковування проходження міжнародної кореспонденції

с. 2

Споживче кредитування: абетка позичальника с. 7

с. 3

№5 (678)

П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

•ЮВІЛЕЙНА ДАТА

Творчість – це доля Якова Басова. Спецпогашення до 100річчя митця лютого 2014 р. у Кримському Будинку художника (м. Сім ферополь) відбулося урочисте спецпогашення, присвячене 100 річчю з дня народження народного художника України Якова Басова. Кримчанин, який прожив довге, яскраве і насичене життя, учень М. Самокиша, автор понад 1000 полотен, 600 з яких пода ровані музеям автономії, а 100 перебувають в експозиційних за лах України та Європи, створив свій неповторний стиль. Приро да на його картинах жива, динамічна, естетично довершена, несе в собі одвічну жагу до життя. До 100 річного ювілею народного художника Українське дер жавне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» випустило художній маркований конверт із зображенням Якова Басова. Перші відбитки спеціального штемпеля на маркованих конвер тах поставили міністр культури Автономної Республіки Крим Альона Плакида, директор Кримської дирекції УДППЗ «Укр пошта» Руслана Кризська, син художника Якова Басова Олександр Басов. На урочистому спецпогашенні були також присутні Постій ний представник Президента України в АР Крим Віктор Плакі да, Голова Постійної комісії ВР АРК з міжнаціональних відно син і проблем депортованих громадян Єнвер Абдураімов, голова Асоціації заповідників і музеїв Криму В’ячеслав Пересунько, заступник директора з питань технології Кримської дирекції Укрпошти Олена Принь, представники ЗМІ: Чорноморської телерадіокомпанії, ТРК «Неаполь», ДТРК «Крим», газет «Крымские известия», «Крымское время», «Крымская правда», «Литературная газета Крыма».

4

Інф. Кримської дирекції Укрпошти

•УРЯДОВІ НОВИНИ

Олександр Вілкул: незважаючи на складність аварії на Донеччині, завдяки рятувальникам жертв і постраждалих немає ля ліквідації наслідків пожежі через аварію вантаж! ного потягу з цистернами пропан!бутану, що ста! «Д лася 2 лютого у Красноармійському районі Донецької об! ласті на залізничному перегоні «Удачне!Межова», було за! лучено 59 одиниць техніки та 326 працівників від ДСНС та Укрзалізниці. Незважаючи на високу складність аварії завдяки оперативним діям рятувальників і залізничників жертв та постраждалих немає, аварія була вчасно лока! лізована. Станом на 3 лютого тривають ремонтно!від! новлювальні роботи. Зокрема, вже відтягнуто на безпечну відстань 41 цистерну з пропан!бутаном, продовжується встановлення вагонів на рейки – залишилося підняти 24 цистерни. Ремонтні бригади й оперативна група ДСНС працюють в посиленому цілодобовому режимі. Робиться все необхідне, щоб оперативно усунути наслідки аварії та забезпечити безпеку людей», – сказав Віце прем’єр мі ністр, голова Державної комісії з техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул. Він також зазначив, що продовжуються роботи з лікві дації наслідків знеструмлення населених пунктів через ускладнення погодних умов. Протягом останньої доби відновлено теплопостачання у Львівській області. Всього з початку морозів відновлено електропостачання в понад тисячі населених пунктах. Станом на ранок 3 лютого за лишаються без електропостачання 178 населених пунктів у Криму (26 н.п.) та 5 областях: Миколаївська – 40 н.п., Донецька – 3 н.п., Одеська – 66 н.п., Херсонська – 41 н.п., Чернівецька – 2 н.п. Через знеструмлення в Криму не працюють 16 котелень, внаслідок чого не опалюється

16 шкіл і 6 дитячих садочків. У цих закладах навчальний процес тимчасово призупинено. В інших регіонах від ключення від теплопостачання закладів соціальної сфери не було. До відновлення електропостачання залучено 300 бригад (близько 1400 працівників) обленерго та 460 одиниць техніки.

Наталія Королевська: Соцстрах закупив 250 тис. путівок у санаторії онд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності закупив у санаторно курортних уста Ф новах близько 250 тис. путівок, по яких уже почалися за їзди. Про це повідомила міністр соціальної політики Укра їни Наталія Королевська, інформує прес служба Мінсоц політики. «Фонд закупив близько 250 тис. путівок до 110 санаторно!курортних установ, і по цих путівках вже по! чалися заїзди. Планується, що протягом року будуть ще закуплені додаткові путівки», – розповіла міністр. Як повідомила міністр, за даними на грудень 2013 р. повністю або частково за рахунок Фонду змогли покра щити стан здоров’я більш як 270 тис. осіб, що приблизно на 40% більше, ніж у 2012 р. У 2014 р. кількість людей, які змогли б скористатися такою можливістю, планують збільшити до 300 тис. Крім того, Королевська зазначила, що у 2013 р. Фонд збільшив частку своєї фінансової участі в оплаті санатор но курортного лікування. Так, якщо у 2009 – 2012 рр. за путівку з перебуванням у двомісному номері санаторію застрахована особа доплачувала 30% її вартості, то у 2013 р. – 20%. Також сталися зміни при оплаті лікування мате рі і дитини. «Якщо на лікування направляється дорослий з однією дитиною, то застрахована особа оплачує 10%, а не

15%, як було раніше, вартості путівки. Якщо їде на ліку! вання дорослий з двома дітьми, – путівка надається Фон! дом соціального страхування безкоштовно», – нагадала мі ністр. Отримати путівки за рахунок засобів Фонду мають право застраховані особи та їхні діти віком від 4 до 18 ро ків. Для отримання путівки на лікування застрахованій особі необхідно взяти довідку про необхідність санаторно курортного лікування (форма 070/о) у районній поліклі ніці і написати заяву про отримання путівки. Документи слід передати в комісію або уповноваженому із соціально го страхування, який є на кожному підприємстві. Путівка виділяється застрахованій особі за місцем основної робо ти на час її відпустки.

За рік темпи продажу та резервування залізничних квитків через Інтернет зросли в 1,6 раза січня 2013 го по січень 2014 р. темпи продажу та ре залізничних квитків через мережу Інтер Інетззервування зросли в 1,6 раза. Упродовж січня 2014 р. через Ін тернет було оформлено понад 325 тис. квитків, за відпо відний період 2013 р. – 209 тис. квитків. У цілому через Інтернет вже реалізується 9% квитків від загального об сягу. Ще більшої популярності набуває купівля елек тронних квитків через офіційний сайт Укрзалізниці. Вони дають змогу здійснювати посадку на поїзд, не звер таючись до залізничних кас. За перший місяць 2014 р. че рез Інтернет систему Укрзалізниці – booking.uz.gov.ua – реалізовано понад 157,4 тис. електронних квитків, за грудень 2013 р. – 114,2 тис. квитків (зростання в 1,36 раза). З моменту впровадження послуги вже реалізова но понад 500 тис. електронних квитків.

• УКРПОШТА НЕ МАЄ МЕЖІ – ЦЕ МІСТОК ВІД ДУШІ ДО ДУШІ! •


№5 (678)

2

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

•Тема дня

Першоджерелами наших конкурентних переваг є бажання і здатність організації навчатись і швидко перетворювати знання у конкретні дії. Джек ВЕЛЧ

•НОВИНИ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ДИРЕКЦІЇ січня в Дирекції оброблення і перевезення пош ти УДППЗ «Укрпошта» відбулася нарада за участю в.о. директора ДОПП Дмитра Тяглія і фахів ців Департаменту продажу послуг генеральної дирек ції, керівництва МВС і Департаменту державної ав томобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (ДДАІ МВС України) стосовно можливої співпраці ДДАІ МВС України та національного оператора поштового зв’язку у сфері пересилання письмової кореспонденції із вкладеннями про авто матичну фіксацію порушень правил дорожнього руху водіями транспортних засобів. Через Центр друку і конвертування матеріалів про ходитиме майже 150 тис. таких листів. Як зазначили фахівці ДОПП, у подальшому ця цифра може значно зрости. Обговорення подробиць даного проекту ще триває. *** ахівці генеральної дирекції розробляють пілотний проект із залучення багажних вагонів Державного територіально галузевого об’єднання «Південно Захід на залізниця» для перевезення поштових відправлень. Пілотними маршрутами стануть: Київ – Донецьк – Київ, Київ – Сімферополь – Київ. Орієнтовна дата запус ку проекту – ІІ квартал 2014 р. Нині опрацьовуються пи тання укладання відповідного договору.

30

Ф

*** з дня впровадження послуги «Е доставка» в Укрпош ті залучено до співпраці майже 100 Інтернет магази нів. Задля покращення умов надання послуги у 2014 р. заплановано впровадження кількох додаткових сервісів, спрямованих на прискорення надання й оформлення послуги.

І

•ДОСВІД КОЛЕГ

Пошта Нідерландів може перейти на триденний робочий тиждень ошта Нідерландів може перейти на триденний робочий тиждень. Правда, поки це пошириться тільки на доставку листів, повідомляє газета «Алхемейн дахблад» з посиланням на офіційного представника компанії Вернера ван Бастелаара (Werner van Bastelaar). Цьогоріч листоноші вже перестали розносити листи по понеділках. У перспективі з графіка можуть викреслити й інші дні, однак скороченню робочого тижня заважають правила Європейського союзу, згідно з якими кореспонденція повинна доставлятися мінімум 5 днів на тиждень. Ван Бастелар сподівається, що Євросоюз дозволить компанії переглянути правила. У цьому випадку пошту розноситимуть 4 або навіть 3 дні на тиждень. Однією з головних причин скорочення обсягів поштових відправлень у Нідерландах став розвиток нових електронних видів зв’язку. Нідерланди є одним із європейських лідерів за обсягами падіння поштових перевезень. Офіційний представник Пошти Нідерландів поскаржився, що компанія зазнає збитків і страждають від цього вкладники, адже акції фірми «продаються на фондовій біржі». У жовтні 2013 р. стало відомо, що уряд Нової Зеландії дозволив національному оператору працювати 3 дні на тиждень замість 6. Новації вступлять в силу з 30 червня 2015 р. У містах пошта працюватиме 3 дні на тиждень, а в сільській місцевості – 5 разів. При цьому нововведення не вплинуть на термінову та кур’єрську служби. Приводом до подібних новацій стало скорочення прибутку поштової компанії: у 2012 р. вона заробила на 29% менше.

П

•ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ

«ОСОБИСТИЙ ЛИСТОНОША» для українського бізнесу Сучасний ринок поштових послуг змушує компанії шукати можли% вості налагодження комплексного обслуговування корпоративних клієнтів. Вивчаючи потреби середнього та малого бізнесу, фахівці Укрпошти з’ясували, що істотні витрати часу й коштів у діяльності багатьох підприємств пов’язані з відправленням поштою поточних документів (актів виконаних робіт, рахунків, рекомендованої ко% респонденції, накладних тощо) силами власних працівників. Це від% волікає працівників підприємств від виконання їхніх безпосередніх обов’язків і, відповідно, призводить до значних фінансових втрат. ому в Укрпошті було прийняте рішення створити й запропону вати представникам бізнес сере довища унікальний сервіс «Осо бистий листоноша», який передбачає регулярні візити поштовиків до офісів, забезпечення оперативного за бору й доставки кореспонденції та преси особисто в руки, а також нада ння додаткових послуг Укрпошти, не менш актуальних для бізнесу. Для впровадження пілотного про екту було обрано Дніпропетровську та Львівську дирекції Укрпошти, де з 3 лютого розпочалася його реалізація. У випробувальному режимі сервіс ді ятиме впродовж трьох місяців. За цей час передбачається відпрацювання технології, тарифної політики та юри дичних аспектів надання сервісу. За задумом керівників проекту, регла мент послуги передбачає поліпшення фінансового стану не лише Укрпошти в цілому, а й безпосередніх виконав ців – листонош і начальників відді лень зв’язку. Так, поштовики, які безпосередньо виконуватимуть функції «Особис того листоноші» отримуватимуть 40% від місячної вартості угоди після її оплати клієнтом, а начальники від ділень у випадку виконання плану продажів – 10% від місячного обсягу проданого сервісу. За розрахунками генеральної ди рекції, сервіс «Особистий листоно ша» має великий потенціал. За умови належного підходу з боку адміністра ції та виконавців, якісного обслугову вання клієнтів, дирекції Укрпошти зможуть забезпечити додатковий до хід, зменшити черги у відділеннях поштового зв’язку за рахунок змен шення кількості візитів представни ків юридичних осіб до ВПЗ, створити додаткові канали продажу послуг. Крім того, завдяки ефективній взаємодії з представниками бізнесу філіали Укрпошти матимуть змогу розвивати партнерські стосунки в біз нес середовищі, знаходити нових кор поративних клієнтів, залучати їх до соціальних ініціатив і благодійних акцій підприємства.

Т

Коментарі керівників: Павло БОГДАНОВ, директор з маркетингу та комуні! кацій УДППЗ «Укрпошта»: подіваюся, що всі учасники проекту поставля ться відповідаль но до роботи і проявлятимуть ініціативу. Ми дуже розраховує мо на підтримку й активну участь у цій роботі ке рівників центрів і відділень поштового зв’язку облас них дирекцій. Вони мають донести суть сервісу до підлеглих і, відпо відно, до потенційних клієнтів Укр пошти. Упродовж пілотного проекту ми прагнемо почути якомога більше ко рисних пропозицій і зауважень, за вдяки яким зможемо максимально вдосконалити сервіс, аби його по дальше впровадження було опера тивним, ефективним, а для потен ційних клієнтів – привабливим і корисним.

С

Ігор ГУМЕНЮК, директор департаменту стра! тегічного маркетингу УДППЗ «Укр! пошта»: ерівникам дирекцій, що беруть участь у пі лотному проекті, відправлено необ хідну документа цію й інформацій ні матеріали. Для нас дуже важливо, щоб поштовики були зацікавлені в роботі. Керівники всіх рівнів дирекцій мають належним чином мотивувати працівників і забезпечити їм доступ до бізнес центрів. Надзвичайно важливо, щоб кожна людина була

К

підготовлена до спілкування з по тенційними клієнтами, тоді вона зможе професійно запропонувати і показати всі переваги сервісу. За період пілотного проекту також хотілося б визначити, під приємства яких галузей найбільше зацікавляться запропонованим се рвісом. Так ми зможемо оперативно розвивати й наповнювати сервіс додатковими інструментами та про позиціями відповідно до потреб цільової аудиторії. Ірина КІЛЬЧИНСЬКА, директор Дніпропетровської ди! рекції Укрпошти: и готові впро ваджувати сервіс в усіх вели ких містах обла сті. Таким чином матимемо об’єкти вну картину для порівняння актив ності та зможемо визначити лідерів серед начальників Центрів поштового зв’язку. Крім то го, впроваджуючи сервіс по всій області, ми зможемо одразу ввести в курс справи всіх працівників філіа лу, проводити тематичні селекторні наради, обмінюватися пропозиція ми й досвідом. Водночас необхідно детально вивчити й опрацювати технологію надання сервісу на місцях, аби уникнути можливих проблем під час роботи «Особистих листонош». Наразі ми маємо підготувати лю дей, потурбуватися, аби листоноші були забезпечені всім необхідним для цієї роботи і чітко знали алго ритми дії в тому чи іншому ви падку.

М

Борис ГРИЩЕНКО

•АВТОМОБІЛІСТУ НА ЗАМІТКУ

Якщо негода застане в дорозі има з характерними для неї морозами, різкими температурними коливання ми, ожеледдю та снігопадами нерідко створює значні труднощі для водіїв, особ ливо на міжміських автошляхах. Тож го товності до негоди поштового транспорту в цей час приділяється пильна увага. Авто мобілі в обов’язковому порядку утеплю ються, перевіряється справність засобів екстреного зв’язку з автобазою. Та нерідко трапляється, що негода за стає автомобіль у дорозі. І щоб він безпечно дістався пункту призначення, водію слід пам’ятати і додержувати кількох несклад них, але життєво важливих правил. У хуртовину машиною можна рухатися тільки великими дорогами й шосе: і по криття краще, і видимість, і в разі біди знайти допомогу простіше. Не варто долати снігові замети. Краще зупинитися, повністю закрити жалюзі

З

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

машини, укрити двигун з боку радіатора. Бажано встановити машину двигуном у на вітряний бік. Зупинившись, треба подати сигнал три воги переривчастими гудками. Бажано під няти капот або повісити яскраву тканину на антену й очікувати допомогу в автомобілі. Щоб не опинитися «похованим» під сні гом, періодично треба виходити із автомо біля розгрібати сніг. При цьому важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не забива лася снігом, і трохи опустити бічне скло, інакше при прогріванні машини в кабіну можуть потрапляти вихлопні гази. При виході з машини не слід відходити від неї за межі видимості – у хуртовину можна загубитися, відійшовши від машини на кілька десятків метрів. Якщо шар снігу тонкий і ущільнений, то їхати слід обережно, враховуючи, що зчеп лення з дорогою гірше, ніж за звичайних

умов. Якщо ж сніг лежить товстим шаром, то ви ризикуєте забуксувати чи застрягти. Коли в снігу утворилися глибокі колії, потрібно рухатися повільно: колії не бу вають прямими і рівними, а «вискакуван ня» з них на великій швидкості обов’язково призведе до втрати управління. Великі занесені снігом ділянки дороги потрібно попередньо обстежити, пройшов ши ними пішки, інакше ризикуєте застряг ти. Замети довжиною в кілька метрів слід долати розігнавшись. Якщо ви не змогли подолати замет з першого разу, то основне – не допустити застрягання. Слід зупинитися і повернути ся по старому сліду, ущільнюючи колію, потім знову розігнати автомобіль уперед і спробувати подолати ділянку повторно. Водночас не слід вибиратися назад за допомогою пробуксовки, бо вона призведе до ще більшого загрузання ведучих коліс у сніг повторно. У цьому випадку слід відко пати машину лопатою, викидаючи сніг з під кузова, поки і задні, і передні колеса

не торкнуться дорожнього покриття. Тіль ки після цього можна повільно рушати. При виїзді із заметів можна підкладати під колеса пісок, гравій, каміння, дошки або навіть килимки з автомобіля, попередньо вирівнявши передні колеса. Під час снігопаду слід рухатися (та й зупинятися) на більшій дистанції до авто мобіля попереду, уважно оцінюючи ситуа цію. Потрібно періодично перевіряти ефективність гальм: сніг може потрапити в гальмівний механізм і їх ефективність ослабне. Окрему увагу приділяйте скло очисникам і обігріву лобового скла, адже гарна оглядовість – запорука безпеки. На особливо небезпечних ділянках треба пе ремикатися на нижчу передачу для більш ефективного гальмування за допомогою двигуна. Усі ці поради допоможуть уникнути можливої загрози для здоров’я водіїв у не безпечній ситуації. І пам’ятайте: перший крок задля порятунку себе і свого екіпажу повинні зробити саме ви. E)mail: postv@ukrposhta.com


Ключ до успіху бізнесу – в інноваціях, які, у свою чергу, породжуються креативністю. Джеймс ГУДНАЙТ

3

№5 (678)

•Події та коментарі

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

•ГЛОБАЛЬНИЙ ПОГЛЯД

Відслідковування проходження міжнародної кореспонденції: клієнт завжди буде в курсі електронними даними, відслідковуючи хід пересилання міжнародної пошти. «Коли ми усвідомили, скільки даних ми отримуємо завдяки цій мережі, ми поду! мали, що зобов’язані знайти їм викорис! тання», – розповідає Літа. Водночас ці дані використовуються для потреб GTT, лише коли поштовий оператор – їх влас ник – дає дозвіл для ВПС на їх викорис тання. ВПС справді усвідомлює, наскільки значними є перепони у створенні влас них систем відслідковування проходжен ня пошти для деяких поштових опера торів. «Створити таку систему зовсім не просто, – пояснює Літа. – Вам потрібно сховище даних усередині країни, ІТ!си! стема для управління даними і, нарешті, досвідчені експерти – колектив розробни! ків, які б об’єднали всі елементи в єдине ціле».

Відслідковування проходження міжнародної пошти на глобальному рівні дає змогу підвищувати її якість і збільшує впевненість споживачів у надійності поштової системи Трохи більш як рік тому деякі національні поштові оператори могли пропо% нувати своїм клієнтам можливість відслідковування доставки пошти лише всередині їхніх країн. Нині інструментарій, розроблений Всесвітнім пошто% вим союзом, що запрацював на платформі .post, надав змогу багатьом опе% раторам пропонувати сервіс із відслідковування проходження і тих пошто% вих відправлень, що перетинають кордони. о того як Поштова служба Барба досу (держави в Центральній Аме! риці на острові Барбадос у Кариб! ському морі – Ред.) представила клієн там на своєму сайті сервіс «Global Track and Trace», клієнти могли відслідкову вати пересилання своїх відправлень, ад ресованих до інших країн, лише за допо могою сервісів на сайтах відповідних поштових операторів. Усе змінилося завдяки невеликій допомозі з боку ВПС: у жовтні 2012 р. під час Дохинського конгресу Всесвітній поштовий союз презентував Global Track and Trace (GTT, Глобальне відслідковування і кон! троль за проходженням – Ред.). Це програмне забезпечення стало беззапе речним доказом того, що онлайн сервіс для клієнтів із відслідковування міжна родних відправлень може бути серед послуг кожного національного пошто вого оператора. При цьому деякі пошто ві оператори при незначних затратах можуть «наздогнати» своїх більш розви нених конкурентів, а клієнти національ них поштових операторів значно від цього виграють. Клієнти Барбадоської пошти, яка вбудувала сервіс GTT безпосередньо у свій сайт, нині можуть відслідковувати проходження їхніх відправлень у біль шій кількості країн, ніж колись, зокрема в Карибському регіоні. «Ми пишаємося, що наша поштова служба асоціювати! меться з даною ініціативою, адже зав! дяки нововведенню ми поліпшили якість надання послуги без додаткових фінан! сових вливань, – зауважує суперінтен дант Барбадоської пошти Стівен Кларк. – Коли ми впровадили цю систему, вона розширила спектр можливостей для на! ших клієнтів щодо відслідковування від! правлень, відтак забезпечивши їм вищий рівень якості послуги. Більше того, GTT надав нам змогу краще вивчити поведін! ку й запити споживачів». «Нині все більше клієнтів, телефону! ючи, зазначають, що вони вже перевіри! ли статус своїх відправлень через наш сайт. Як наслідок, ми переглянули та допрацювали наші операційні процеси, аби прискорити оброблення та доставку відправлень», – додає Кларк.

Д

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Доступ відкрито всім той час як деякі крупні поштові оператори вже змогли розробити власні онлайн інструменти для міжнародного відслідковування, ВПС усвідомлював, що багато інших пошто вих операторів не мають таких систем у своєму розпорядженні. Адже такі інстру менти є життєво важливими компонен тами обслуговування клієнтів, надаючи їм змогу відстежувати через Інтернет проходження їхніх відправлень, отриму вати сповіщення про затримку та під твердження факту доставки. Тож сервіс GTT покликаний допомагати національ ним операторам виправдовувати очіку вання своїх клієнтів у цій сфері.

У

Завдяки GTT поштові оператори при незначних затратах можуть «наздогнати» своїх більш розвинених конкурентів, а клієнти національних поштових операторів значно від цього виграють Пропонований на безоплатній для поштових операторів основі сервіс дово лі просто інтегрується у корпоративний сайт. Поштовий оператор має лише ввес ти рядок коду, щоб інсталювати інстру мент на свій веб сайт. Нині цей сервіс доступний для посилок, рекомендованої (реєстрованої) пошти та відправлень EMS (прискореної міжнародної пошти). «Оскільки проект фінансується ВПС, не! має плати за підписку на сервіс та вит! рат на забезпечення його функціонуван! ня», – пояснює Сільві Літа, розробник структури програмного забезпечення, яка працює в технічному підрозділі ВПС, Центрі поштової технології. Це рішення має величезний потен ціал: завдяки йому поштові оператори отримали змогу значно вдосконалити об слуговування клієнтів. Дані, за допомо гою яких сервіс функціонує, беруться з мережі ВПС Post*Net, яку більшість призначених поштових операторів вико ристовують для здійснення обміну

З погляду споживачів, сервіс водночас безкоштовний і простий у використанні. Під час відправки належно оформленого листа чи посилки вони отримують копію штрих коду, що прикріпляється до від правлення. Далі їм треба лише ввести цей код, зайшовши на GTT сервіс сайту поштового оператора – учасника систе ми GTT. Під час сортування поштовий персонал сканує штрих код, фіксуючи етапи, які проходить відправлення, у ІТ системі відповідного поштового опе ратора. Ця інформація через систему об міну електронними даними (EDI) пере дається до країни призначення. Затим відправлення сканується на кожному етапі пересилання аж до кінцевого пун кту призначення, ця інформація переси лається EDI повідомленнями та зберіга ється у базі даних GTT. Коли клієнт уводить свій штрих код до сервісу GTT, він бачить найновішу інформацію про своє відправлення.

Схвалення клієнтів отримано міру того, як новина про запрова дження GTT поширюється, мож ливість пропонувати таку послугу своїм клієнтам розглядають все більше поштових операторів. На сьогодні 153 призначених оператори погодилися ді литися своїми даними у GTT. Лише за неповний 2013 р. сервісом GTT скори сталося понад 550 тис. відвідувачів, зде більшого з Литви, Південно Африкан ської Республіки (ПАР), США, Вели кобританії, Японії, Кенії, Камбоджі, Китаю та Німеччини. Низка країн уже інтегрували GTT у свої веб сайти. Це, зокрема, Литва, ПАР, Камбоджа, Кенія, Барбадос, Сент Люсія (країна – острів у Карибському морі – Ред.), Парагвай, Тон га (держава!архіпелаг у південно!західній частині Тихого океану з понад 172 остро! вів, з яких тільки 36 – населені – Ред.), Намібія, Ямайка та Бутан (королівство в південно!східній Азії, розташоване між Китаєм та Індією – Ред.). Пошта Лівану запропонувала своїм клі єнтам можливість відслідковування між народної пошти через свій сайт на початку 2013 р. До того споживачі мали змогу від слідковувати лише доставку посилок все редині країни, та й то оффлайн: якщо вони потребували інформації про місцезнахо дження їхнього відправлення, то подавали офіційний запит, відповідь на який дово дилося чекати тиждень, розповідає Менел Азар, керівник підрозділу міжнародних відносин Пошти Лівану.

У

Нині все інакше. «Відколи відслідкову! вання інформації стало доступним на гло! бальному рівні, воно дає змогу підвищувати якість міжнародної пошти та збільшує впевненість споживачів у надійності пош! тової системи», – зауважує Азар. Новий сервіс надав змогу підвищити якість надання послуг для низки пошто вих операторів – учасників системи по всьому світу, і це поліпшення – визна чальне, оскільки вони змушені працюва ти в умовах зростаючої конкуренції. «Во! ни задовольняють потребу споживачів бути впевненими, що їхні відправлення пересилаються і доставляються належ! ним чином», – додає Азар. Деякі поштові служби отримали особ ливі переваги від упровадження GTT. Пошта Литви нині переходить на GTT, відмовляючись від колишньої системи відслідковування відправлень, оскільки нова – дешевша і простіша в експлуата ції. «Це чудова ідея, – розповідає Андрій Ореско, фахівець департаменту пошто вих операцій. – Інформація на нашому сайті щодо GTT розрахована на користу! вача, і сервісом просто користуватися». Разом з тим для досягнення макси мальної ефективності критично важливо, аби до сервісу долучилися якомога біль ше країн світу, вважає Ореско. Для цього він пропонує радикальне рішення. «Слід би було зобов’язати всіх національних опе! раторів надавати інформацію для GTT, – каже Ореско. – Це б гарантувало належ! не функціонування міжнародної системи відслідковування проходження поштових відправлень. Усі дають – і всі отримують. Це ситуація, вигідна усім!».

На часі – вдосконалення истема GTT відзначила лише рік сво го існування, і ВПС усвідомлює, що вся робота ще попереду. «Потрібно, аби всі поштові оператори ділилися їхніми даними, аби забезпечити надання цього сер! вісу споживачам у всьому світі», – говорить Літа. Хоча 153 поштові оператори й надали дозвіл ВПС використовувати їхні дані з Post*Net, залишаються 76, які ще не долу чилися до проекту. Це означає, що на сьогодні споживачі спроможні використо вувати GTT для відслідковування місце знаходження відправлень лише до країн учасниць. Клієнтів, які відправляють пошту до країн, що не беруть участі в дано му проекті, сервіс GTT перенаправляє на сайти тих поштових операторів країн, через які пересилаються їхні відправлення. У 2014 р. Всесвітнім поштовим сою зом заплановано вдосконалити програм не забезпечення GTT на основі відгуків операторів, які його використовують. Серед іншого, йдеться про збільшення тривалості зберігання інформації про відправлення (нині це 5 днів після до ставки), додання можливості пошуку більш як одного відправлення за раз (здебільшого для потреб компаній, які відправляють значні обсяги листів чи посилок), а також про отримання інфор мації з GTT системи через веб сервіс.

С

Для досягення максимальної ефективності критично важливо, аби до сервісу долучилися якомога більше країн світу У міру того, як проект набирає обертів, а можливості сервісу зростають, поштові оператори бачать все більше переваг від приєднання до проекту. Що стосується спо живачів, то вони вже ці переваги відчули й очікують у 2014 р. поліпшення і розширен ня можливостей системи глобального від слідковування і контролю за проходжен ням міжнародної пошти. Кетрін МАКЛІН, Union Postale, №4, 2013 р. E)mail: postv@ukrposhta.com


№5 (678)

4

•Панорама

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

Мрії надають світу інтересу і сенсу. Мрії, якщо вони послідовні та розумні, стають ще прекраснішими, коли вони створюють реальний світ. Анатоль ФРАНС

•РЕЗИДЕНЦІЯ ДІДА МОРОЗА

Вірте у свою мрію!

Дід Мороз посідає особливе місце в житті дітей і дорослих. За ним ховається віра наших предків у древнє божество, що приносить дарунки під Новий рік, а разом із ними – надію на врожай і нове життя, відчуття того, що мрії збуваються. Навіть сучасна людина, далека від архаїчних вірувань, має потребу в зустрічі Нового ро% ку. Що ж говорити про дитину, для якої Дід Мороз – абсолютно реальний? Черво% ноносий чарівник допомагає розвивати в дітях і творчість, і фантазію, виконує й певну виховну роль. Тому дорослі й намагаються підтримати гру в Діда Мороза. Особливо докладають зусиль поштовики. Ініційований Укрпоштою проект «Рези% денція Діда Мороза» визнаний одним із кращих соціальних проектів в Україні.

Одещина. Цьогоріч Дід Мороз у м. Бучі з Одеського регіону одержав рекор дне число дитячих листів – 1360 (торік бу ло 1000). Діти розповідали, як вони вчили ся, як допомагали батькам і просили вико нати різні бажання. Так, наприклад, Віталік

Карєєв розповів, що він добре вчиться, бе ре участь у різних конкурсах і спортивних змаганнях. Він попросив у Діда Мороза конструктор. Ліза Шкуропатова – ляльок – хлопчика й дівчинку, щоб можна було гра тися в родину. Ще в неї було прохання

допомогти татові знайти гарну роботу, а мамі – мати більше вихідних. Це добрий знак, що багато дітей у своїх листах ви словлювали побажання, що стосуються їх близьких: «...щоб не боліла бабуся», «...щоб папа приходив раніше додому», «...щоб ма! ма купила посудомийну машину» й ін. Всі діти, які написали листи Дідові Мо розу, одержали подарунки (крім тих, хто не вказав адресу або написав її неправильно). Справжнім сюрпризом став подарунок Ді да Мороза для одеситки – п’ятикласниці Даші Кузан. Як виявилося, вона, скільки себе пам’ятає, завжди перед Новим роком писала листа Дідові Морозу. Цього разу вона розповіла йому про свої успіхи в му зичній школі. Крім піаніно, вона хотіла б грати на флейті. Однак придбати цей му зичний інструмент – велика проблема. Проте Дід Мороз (не забувайте!) – чарів ник. За помахом чарівної палички він за допомогою пошти доставив Даші прекрас ний музичний інструмент. – Це для мене – незвичайний сюрприз! – щиро раділа дівчинка. – От мої друзі у школі здивуються. Було чому дивуватися й ізмаїльчанці Тетяні Ясюк, дочка якої одержала від Ді да Мороза електронну книжку. Тепло дя кувала Укрпошті й Резиденції Діда Мо роза за солодкі подарунки мама багато дітної родини з Холодної Балки Оксана Мартиненко. Може й не всі побажання зумів викона ти Дід Мороз, але ображених не було. У цьому може і є новорічне диво. До речі, психологи вважають, що вірити в Діда Мо роза дітям не тільки цікаво, а й корисно. Саме закладена в дитинстві віра в чарів ництво змушує й нас, дорослих, у перший новорічний ранок заглядати під ялинку з надією: а раптом мрія збулася!

•НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Хомка смакує – подарунки дарує!

Шановні партнери! днією з умов успішної співпраці є взаємодія з надійними партнера ми, котрі, завдяки своєму профе сіоналізму і прагненню досягати найви щих результатів, допомагають вирішу вати непрості завдання і пліч о пліч, розвиваючись і удосконалюючись, до сягати поставлених цілей. Ми чудово розуміємо, що своїми ус піхами завдячуємо, перш за все, компа ніям, підприємствам і їхнім колективам, що реалізують нашу продукцію, зокре ма й успішній співпраці з Вами. Тому, щоб виділити і винагородити кращі колективи, компанія виробник снекової продукції «ЛІДЕР СНЕК», а саме: насіння соняшника та гарбузового насіння ТМ «Хомка», «Пионерские», арахісу ТМ «Коза Ностра», спільно з департаментом торгівлі УДППЗ «УКРПОШТА» оголошують про поча ток акції: «Найбільше продай – подару нок тримай!». Мета акції – мотивація найкращого міського та сільського поштових відді лень кожної обласної дирекцій УДППЗ

О

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

«УКРПОШТА», які покажуть найвищі результати реалізації продукції в люто му 2014 р. Період акції – лютий 2014 р. Учасники акції – всі поштові відді лення УДППЗ «УКРПОШТА». Продукція, яка бере участь в акції – насіння соняшника солоне, несолоне, гарбузове ТМ «Хомка», «Пионерские», арахіс ТМ «Коза Ностра». Підбиття підсумків акції, визначення переможців – 10 березня 2014 р. Нагородження переможців відбу деться 30 березня 2014 р. Призовий фонд: найкраще міське та сільське поштові відділення кожної ди рекції отримають мікрохвильові печі. Більше продажів – вищий шанс виг рати призи!!! Висловлюємо надію на продовження успішної і плідної співпраці на благо на ших спільних інтересів, а також – по дальше покращення досягнутих показ ників спільної роботи. Дякуємо Вам за вибір нашої продук ції. Бажаємо успіхів, стабільності та визнання вам і вашим сім’ям!!!

А ще робота Резиденції Діда Мороза показала, що не тільки частина дітей, а й деякі дорослі не вміють писати листів, не знають, як правильно оформити конверт. Тут широке поле діяльності як для пошто виків, так і для вчителів. Мабуть, варто час тіше проводити уроки листа, екскурсії на пошту. Мимоволі згадалося висловлюван ня відомого американського підприємця, засновника компанії 37sіgnals Джейсона Фрида: «...Сьогодні вміння писати – це ва! люта для гарних ідей». Епістолярний жанр буде жити! Його розвитку сприяє й Рези! денція Діда Мороза». А діти тепер чекатимуть наступного Но вого року, щоб знову написати листа старо му чарівникові.

Полтавщина. Полтавська дирек ція Укрпошти ще до початку зимових кані кул повідомила мешканцям м. Полтави та Полтавської області про адресу казкової

Резиденції Діда Мороза, на яку необхідно надсилати листи. Як у народі кажуть: «гар ну новину чути звідусіль», і листи почали надходити спочатку по 5 – 10, а пізніше – і по 50 у день. Усього до Полтавської дирек ції надійшло близько 2 тис. листів, які за своїм змістом досить різноманітні, але в більшості розкрито доброту та тепло душі, віру в казку тощо.

Усі маленькі дописувачі, хто надіслав Ді дусеві листа не пізніше 15 січня, отримали від нього відповідь і солодкий подарунок, а до осель дітей, які надіслали найбільш вра жаючі, чуттєві, душевні листи, – Дід Мороз завітав у гості, щоб здійснити мрії. Така казка чекала й на Артемка із с. Боб рівник Зінківського району Полтавської області. Здавалося, новорічні свята промай нули, знову почалися заняття в школі, та ні коли не знаєш, що на тебе чекає попереду, і ось свято прийшло в оселю Артема – Дід Мороз разом з представниками Укрпошти, начальником ВПЗ «Бобрівник», міцно по тисли руку хлопцеві. Артем переконався, що це не сон, з превеликою радістю розпо відав своєму гостю про себе, свою родину, друзів, оцінки в школі і навіть заспівав ко лядку «Син Божий народився». Дід у від повідь подякував за привітання та відкрив свій чарівний мішок, з якого дістав омрія ний планшет. Захвату й радості дитини не було меж! Від усієї душі подякувавши Дідусеві та працівникам пошти, маленький Артем про мовив: «Мрії здійснюються, не соромтеся розповідати про найпотаємніше!». Диво завітало й до родини Осадчих із с. Бурти Кременчуцького району. Великою несподіванкою став візит Діда Мороза із онукою, яких запросив старший брат Ар тем, щоб подарувати свято своїй молодшій сестрі Каті, хворій на ДЦП, та її сестрі близнючці Даші. Мрією однієї із сестер був ноутбук, аби мати змогу опановувати улюблений предмет – інформатику. Мрія здійснилася, Дідусь попіклувався, щоб до ноутбука діти мали все необхідне – і без дротову мишку, і захисний кейс, і, звичайно ж, солодощі й сік, бо яке ж свято без них?! Величезну подяку Укрпошті – організа тору проекту «Резиденція Діда Мороза», і партнерам, за підтримки яких діти мають тепер можливість пізнавати навколишній світ і опановувати науки, а маленька Кате ринка – переглядати різні телеперадачі про природу, тварин і мультики, висловила ма ти багатодітної родини Оксана Осадча.

E)mail: postv@ukrposhta.com


Спорт – це єдине видовище, в якому, незважаючи на безліч повторів, фінал залишається невідомим. Нейл САЙМОН

•З РЕДАКЦІЙНОЇ ПОШТИ січня введено в обіг поштову 31 марку №1354 «Лео<

Перший птах, який «спурхнув» на поштову марку України, був сокіл. На одній із двох марок серії 1995 «Червона книга» зображено сокола%сапсана. Це, напевно, символічно. З давніх%давен цього сміливого і волелюбного птаха шанували і любили в Україні. В особливій повазі був він у козаків%запорожців. Його зображували на прапорах і хоругвах, а звертання «брате, соколе» чи «соколики молоді» підкреслювало добре ставлення і любов. Передові розвідувальні загони козаків називалися «соколи».

Т

це в 1862 р. Чеський «Сокіл» був тим першим тіловиховним товариством, яке відіграло значну роль у націо нальному відродженні слов’янських народів. 11 лютого 1894 р. в залі «Руської бесіди» по вул. Вірменській, 2 у Льво ві відбулися перші загальні збори ук раїнського товариства «Сокіл». Саме з цього часу починається історія орга нізованого руху соколів на західноук раїнських землях. «Соколи» мали власний прапор і гімн. Було обрано першого голову. Володимир Шухе вич, дід майбутнього головнокоман дувача УПА, відмовився від запропо

нованої посади на користь Василя Нагірного, директора спілки «Народ на торгівля». З 1909 р. львівський «Сокіл» став центром сокільського руху краю «Сокіл Батько». Через фі зичне виховання, яке сприяло розвит ку витривалості, рухливості, праце здатності та дисципліни, «Сокіл» ви ховував в українців єдність, народну силу й почуття честі. За ініціативою А. Будзіновського, «Сокіл» поряд із руханкою і змаганнями присвятив увагу пожежній справі, передусім

Українські соколи в Празі під час Всеслов’янського сокільського здвигу 1912 р.

•ПОДЯКА

Наша листоноша есять років тому до поштового відділення с. Доб рин Ізяславського району Хмельницької області прийшла на роботу листоношею Галина ГАЛАЙ. Усім відомо, що праця листоноші – напружена, нелег ка і відповідальна, потребує сил і енергії. Саме такою і є Галина Степанівна, яка трудиться не покладаючи рук: вчасно доставляє жителям села пресу, кореспонденцію, пенсії, супутні товари. Люблять пані Галину й пенсіонери, з якими вона най де час погомоніти, зарадити добрим словом та ще й допо могти сплатити за електроенергію, телефон, радіо, по повнити рахунок мобільного телефону, передплатити улюблені періодичні видання тощо. Галині Степанівні притаманні доброзичливість, лю дяність, доброта, щирість, гуманність, безкорисливість. Односельці завжди з радістю та нетерпінням чекають привітну та щиро усміхнену пані Галину. Усі вони дякують їй за сумлінну працю, турботу про людей і ба жають міцного здоров’я, злагоди, любові й усього най кращого.

Д

З повагою односельці

сільським товариствам, мандрівни кам, фехтуванню, «наколесництву» – велосипеду, вправам зі стрільби (1912). Великі заслуги у розбудові «Соко ла» належать Івану Боберському, який з 1908 по 1920 рр. був головою органі зації. Поширення діяльності «Соко ла» призвело до появи філій «гнізд», «Січей». Організаційна побудова «Сі чей» нагадувала Запорізьку Січ і мала чисто національний характер. Зро стання числа «Соколів» та «Січей» обумовило їх об’єднання у централі «Сокіл Батько» (з 1909 р. у Львові). Найгустішою була мережа товариств у Львівському повіті. З 1912 р. «Сокіл Батько» організував Стрілець кі сокільські курені, тому трапляється назва «Руханково стрілецьке товари ство «Сокіл». Влаштовувалися масові здвиги, дуже популярні, особливо серед українського населення. На них демонструвалися різноманітні рухан кові вправи та проводилися всілякі змагання. На ІІ крайовому з’їзді (1914) відбув ся так званий Шевченківський здвиг, присвячений 100 річчю Кобзаря. На цій масовій маніфестації зібралося близько 12 тис. членів «Сокола», «Сі чі», Пласту та спортивних дружин. Здвиг відбувався на площі «Сокола Батька» в «Українському городі» 28 червня 1914 р. А в 1912 р. товариство брало участь у Всеслов’янському со кільському здвизі у Празі з нагоди 50 річчя чеського «Сокола». Це був Золотий вік українського «Сокола». Працю «Сокола» унемож ливила війна, пізніше утруднювала польська влада. Врешті у 1938 р. було відібрано найкращу спортивну пло щу в Галичині, нібито «для військо вих цілей» – площу «Сокола Батька» у Львові. В 1939 р., після приєднання Західної України, товариство було за боронене. Не мав особливого успіху український «Сокіл» і серед пересе ленців в еміграції: ні в Канаді, ні у США. Проте виникнення цієї організації та її діяльність до першої світової вій ни – безцінні, і це ми завжди пам’я таємо, згадуючи відданих синів україн ського народу, піонерів сокільського руху, початківців славної історії нашо го спорту.

нід Кравчук. Перший Президент незалеж< ної України. 80 років від дня народжен< ня». Формат марки – 40х28 мм. Номінал марки – 2,00 грн. Перфорація гребінчаста – 14:14 1/4. Кількість марок в аркуші – 12 (4х3). Тираж марки – 175 тис. прим. Захист на марці: мікрошрифт «В. Василенко»; в УФ променях світяться напис «Україна» та Герб України. Марка – багатоколірна; спосіб друку – офсет. На полях аркуша надруковано штриховий код – 4823027137094. Зам. 4–3006. 13.01.2014. Марку надруковано на ДП «Поліграфічний комбі нат «Україна» з виготовлення цінних паперів».

Збірна України з біатлону – 2014 січня 2014 р. введена в обіг та вважається дійсною для оплати послуг поштового зв’язку в усіх відді 31 леннях поштового зв’язку поштова марка №1353 «Збір< на України з біатлону – 2014». Розвиток біатлону в Україні припадає на кінець 50 х рр. ХХ ст., а новий етап розпочався після проголошення незалежності України: 1992 р. засновано Федерацію біат лону України. Наші біатлоністи неодноразово здобували медалі на Олімпійських іграх. На цьогорічній Олімпіаді жіночу збірну з біатлону представлятимуть заслужені майстри спорту, призерки Чемпіонатів світу, чемпіонки Європи, переможниці та призерки етапів Кубків світу з біатлону Олена Підгруш на, сестри Валентина й Віта Семеренко, Юлія Джима.

Василь ПРУХНИЦЬКИЙ

•АСФУ ІНФОРМУЄ

Відбувся розширений Пленум січня 2014 р. відбувся розширений Пленум Правління Асоціації філателістів України 25 (АсФУ). Учасники зібрання розпочали свою роботу із вша нування пам’яті Президента АсФУ Всеволода Фур мана. Обов’язки Голови АсФУ до наступного з’їзду вирі шено покласти на Дмитра Френкеля. Визначено дату проведення позачергового з’їзду АсФУ – 27 вересня 2014 р. На Пленумі були також обговорені питання щодо проведення філателістичних виставок в Україні. Так, в Одесі з 8 по 13 липня 2014 р. відбудеться міжнародна філателістична виставка «ОДЕССАФИЛЭКС 2014» у статусі національної. А в Києві з 25 по 29 вересня 2014 р. відбудеться XIV Національна філателістична виставка з міжнародною участю «Укрфілексп 2014», присвячена 200 річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Інф. Правління АсФУ

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

•НОВІ ВИПУСКИ

Леонід Кравчук

Українському «Соколу» 120 років

а насправді символічний сокіл звив гніздо в україн ському серці наба гато раніше… Герб України Русі – це триєдине знамено Трисуття, у яке вірили далекі наші пращури скі фи. Вони уявляли, що світ створений із трьох основ (Яви тіла, Нави душі та Прави духа). Тризуб нагадує птаха со кола, який каменем падає на здобич згори. Цей знак шанували як магічний, він був свого роду оберегом. У Київськів Русі Трисуття стає ве ликокнязівським знаком. Його зображення спершу з’являється на печатці Святослава Ігоровича. Зго дом цей знак карбується на монетах Великого князя Володимира. Символ України тризуб – це стилі зований сокіл, а точніше кречет, ми сливський сокіл, найбільший серед соколів. В Україні трапляється вісім видів цього птаха. Символ роду Рюри ковичів – сокіл. Тепер зрозуміло, чому його староукраїнська назва «раріг або рарог». Такі от стосунки між українця ми і соколиним птаством. Якщо дода ти ще версію щодо походження слова «слов’яни» від «соколовяни», вихо дить – нація наша соколиного роду. Немає нічого дивного, що започатко ваний у ХІХ ст. в Чехії молодіжний рух, метою якого було не тільки фізич не виховання, а й пробудження націо нальної свідомості, назвали «Соко лом». Засновником руху був празький професор Мирослав Тирс, і відбулося

5

№5 (678)

•Філателія

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

Формат марки – 40х28 мм. Номінал марки – 3,30 грн. Перфорація гребін часта – 14:14 1/4. Кількість марок в аркуші – 16 (4х4) + 4 купони. Тираж марки – 161 тис. прим. Дизайн Василя Василенка. Фото Марії Осолодкіної. На марці зображено фото жіночої збірної України з біатлону. Захист на марці: мікрошрифт «В. Василенко»; в УФ променях світиться напис «Україна». На купонах зображено фото: «Олена Підгрушна», «Ва лентина Семеренко», «Юлія Джима», «Віта Семеренко». Марка – багатоколірна; спосіб друку – офсет. Марку надруковано на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів». На полях аркуша надруковано штриховий код – 4823027136103. Зам. 4–3003. 11.01.2014. Cпецпогашення обох марок відбулися у відділенні поштового зв’язку Київ (01001). E)mail: postv@ukrposhta.com


№5 (678)

6

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

•Поштова спільнота

Те, чого ти досяг, не може бути важливішим для інших, ніж для тебе самого. Людвіг ВІГДЕНШТЕЙН

•ТРУДОВА ДИНАСТІЯ

•ТВОЇ ЛЮДИ, УКРПОШТО!

Улюблена справа ещодавно відзначила день на Н родження Ірина ЛІСНА – начальник головної каси поштам

Славна поштова традиція

ту – ЦПЗ №1 Харківської дирекції Укрпошти. Розпочала свою трудову діяль ність у галузі зв’язку 1984 р. провід ником електромонтером, працюва ла листоношею із супроводження пошти, а з 1998 р. очолює головну касу. Ірину Михайлівну знають і поважають у кожному під розділі поштамту – ЦПЗ №1 м. Харкова та чотирьох районів області. Ввічлива, відповідальна, чуйна, турбот лива, швидко оцінює непередбачувані ситуації та уміє правильно їх розв’язати. Де б не працювала Ірина Михайлівна, навколо неї – завжди згуртований колектив. Тривалий час вона була головою профспілкового комітету, тому не може бути бай дужою до тих, хто потребує допомоги. Адміністрація та профспілковий комітет поштамту – ЦПЗ №1 Харківської дирекції Укрпошти щиро вітають Ірину Михайлівну з днем народження і зичать їй міцного здоров’я, добробуту, подальших успіхів у роботі й особис того щастя.

33 роки на поштовій ниві лютого святкує свій день наро дження Катерина КАПУСТІНА – 5 начальник відділу технології послуг поштамту – ЦПЗ №1 Харківської дирекції Укрпошти. Професійну діяльність на пош товій ниві Катерина Андріївна роз почала 17 річною дівчиною. Від учениці оператора поштового зв’язку до начальника відділу тех нології – такий непростий шлях вона пройшла за 33 роки натхнен ної, самовідданої праці. Надзвичайно порядна, чуйна та доброзичлива люди на, завжди спокійна і врівноважена, вміло використовує свій професійний досвід у неординарних ситуаціях, є хорошим впливовим організатором. Колектив поштамту – ЦПЗ №1 Харківської дирекції Укрпошти щиро вітає свою колегу з днем народження та зичить їй міцного здоров’я, вдячності й людської шани, здійснення мрій і сімейного затишку.

Трудові династії – це кораблі професіоналізму і духовності, які дбайливо несуть нас по хвилях часу від покоління до покоління. Вони бувають різними, але кожна з них унікальна по%своєму: це люди різних поколінь, з неповторними життє% вими історіями, проте об’єднує їх спільна мета – професія як найвища цінність у житті. Чимало людей упродовж свого життя мають у трудовій книжці єдиний запис. Харківська пошта також багата на трудові династії, у яких традиції, вміння, досвід, навички та любов до непростої поштової справи переходять із покоління в покоління. дна з них бере свій початок у далекому 1954 р., заснував її Микола Рузін, який віддав пошті по над чверть століття. Микола Єгорович працював

О

економістом у Великобурлуцькому вузлі поштового зв’язку Харківської області, за віддану працю був неод норазово нагороджений Почесними грамотами, корис тувався заслуженою повагою серед колег. Славну традицію у 1974 р. продовжила його донька, Алла Писарєва, яка присвятила галузі зв’язку майже 40 років життя. Трудовий шлях Алла Миколаївна розпоча ла на посаді оператора, потім працювала начальником відділення зв’язку, бухгалтером ревізором, начальни ком відділення «Союздруку». У 1995 р. її було призна чено керівником Великобурлуцького вузла зв’язку. Після проведення реорганізації працює на посаді про відного інженера поштового зв’язку ЦПЗ №5 Харків ської дирекції Укрпошти. Завдяки її професіоналізму, досвіду, діловим якостям колектив працює злагоджено та дружно, забезпечуючи високу якість обслуговування. Алла Миколаївна вміє чітко поставити перед підлегли ми завдання, скоординувати загальні зусилля в необхід ному напрямі та проконтролювати результат. Її по пра ву вважають прикладом сучасного керівника з високим рівнем освіти, стійким характером і невичерпною енер гією. Відповідальне ставлення до своєї праці стало запо рукою високого авторитету серед представників місце вої влади та керівництва Харківської дирекції Укрпош ти. Алла Миколаївна неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами Державного Комітету зв’язку України та УДППЗ «Укрпошта». Завдяки небайдужості до особистих проблем членів трудового колективу, жит тєвій мудрості Алла Миколаївна користується великою пошаною та незаперечним авторитетом серед колег. Гідним продовжувачем славної трудової династії стала донька Алли Миколаївни – Ірина Овчаренко (на фото – праворуч). Закінчивши Харківську інженерно педагогічну академію, з 2003 р. вона – економіст на Поштамті, пізніше – інженер відділу маркетингу та продажу послуг дирекції. Сферу своїх інтересів Ірина не обмежує лише професійними, її цікавлять також психологія, філософія, дизайн, вивчення іноземної мови, малювання. Завдяки чудовим творчим і спортив ним здібностям, вона неодноразово брала участь у зма ганнях, оглядах художньої самодіяльності, конкурсах працівників поштового зв’язку різних рівнів. У 2004 р. стала призером II огляду художньої самодіяльності працівників поштового зв’язку, а в 2010 му – посіла IV місце у ІІ Всеукраїнському конкурсі працівників поштового зв’язку на звання «Пані Пошта України – 2010». За визнанням Ірини, маркетинг є одним із най цікавіших напрямів у діяльності пошти.

•ВІСТІ З МІСЦЬ

День клієнта у Сватовому

Вітаємо колег! січня ц.р. у ВПЗ Сватове 3 відбувся День клієнта «Скористайся послугами пошти!». Поштовики а загальних зборах колективу начальник поштамту – 22 зустрічали усіх клієнтів щирими посмішками і намага ЦПЗ №1 Харківської дирекції Укрпошти Юрій Н лися зацікавити їх різноманітними послугами, які про Гончаров привітав працівників, що відпрацювали на своїх посадах від 15 до 45 років і відзначили ювілейні дати, а саме: Валентину НАГІРНЯК – листоношу ВПЗ №123 (36 років стажу), Віру ВАРГІЕН – листоношу ВПЗ №172 (39 років стажу), Людмилу КАРПИН СЬКУ – листоношу 144 ВПЗ (16 років), Світлану ГИРМАН – листоношу 129 ВПЗ (19 років), Марину ОГАР – заступника начальника 31 ВПЗ (17 років), Інну РУБАН начальника ВПЗ Губарівка (22 роки), Ольгу БЕЗПУТНУ – прибиральницю хозгрупи (39 років ста жу), Валерія МАШКІНА – листоношу 174 ВПЗ (17 ро ків), Валентину МОСІЄНКО – листоношу ВПЗ Золо чів 3 (18 років), Ольгу СВІТЛИЧНУ – начальника 177 ВПЗ (33 роки), Ніну ХИЖНЯК – листоношу ВПЗ Дер гачі 3 (25 років стажу), Валентину УСЕНКО – листоно шу ВПЗ №172 (23 роки), Аллу БРОННІКОВУ – листо ношу ВПЗ Пересічне (18 років).

понує сучасна пошта, кожному розповідали про «Адмі ністративні послуги: спрощений доступ через пошту», «Кур’єрську доставку», «Е квиток». На День клієнта завітали працівники редакції газети «Сватівські відомості», щоб привітати листоношу Оль гу Гармаш з перемогою в конкурсі з передплати даного друкованого видання, якій вручили мобільний телефон. Призерам даного конкурсу – листоношам Валентині Соколко (ВПЗ Сватове 3), Тетяні Чередниченко (ВПЗ Містки) та Антоніні Бикадоровій (ВПЗ Преображенне) були вручені грошові премії. Валентина ЄРЕМЄЄВА, ЦПЗ №6 Луганської дирекції Укрпошти

•ЗОЛОТИЙ ФОНД УКРПОШТИ!

А завтра вам не треба на роботу, Нехай Ваш кожен день буде сповнений гарних новин тепер у вас у будні – вихідний січня ц.р. закінчують свою трудову діяльність го ещодавно відсвяткувала 50 річний ювілей стар 31 ловний бухгалтер Галина ШАМІНА та інженер з Нший інструктор дільниці передплати та роздріб підготовки кадрів Людмила ГАЛИЦЬКА ЦПЗ №12 ної торгівлі поштамту – ЦПЗ №1 Луганської дирекції

Адміністрація та профспілковий комітет Харківсько го поштамту – ЦПЗ №1 щиро вітають ювілярів, дяку ють їм за добросовісну працю і зичать доброго здоров’я, високих трудових досягнень, добробуту й особистого щастя. Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

м. Сніжне Донецької дирекції Укрпошти. Ці прекрасні жінки віддали пошті 35 і 23 роки свого життя. Упродовж роботи Галина Іванівна та Людмила Володимирівна за рекомендували себе як відповідальні, чесні, сумлінні працівники, які своєю компетентністю, високим почут тям відповідальності, принциповістю заслужили повагу колективу. Але в житті кожної людини настає час іти на заслужений відпочинок, виховувати онуків і правнуків, займатися творчістю і повноцінно відпочивати. Шановні Галино Іванівно і Людмило Володимирівно, профспілкова організація, адміністрація й увесь колек тив ЦПЗ №12 Донецької дирекції Укрпошти від щирого серця низько вклоняються вам за багатолітню плідну працю, особистий внесок у розвиток поштового зв’язку та бажають вам міцного здоров’я, родинного щастя, сі мейного тепла і благополуччя на довгі роки.

Укрпошти Світлана БЕЛОМОІНА. У поштовому зв’язку Світлана Євгенівна працює з 1998 р. і за цей час зарекомендувала себе як компетент ний, знаючий і вправний фахівець, вимогливий і від повідальний професіонал, щиросердна і завжди гото ва допомогти людина з невичерпною енергією та великими творчими і діловими можливостями. Колектив щиро вітає Вас, Світлано Євгенівно, з ювілеєм, бажає міцного здоров’я, злагоди, добробуту, уваги, оптимізму. Нехай на Вашому життєвому шляху будуть лише приємні зустрічі, а оточуючі приділяти муть належну увагу Вашій прекрасній душі, красі й жіночності! Нехай Вас у житті супроводжують любов близьких, радість друзів, хай таланить у благородній справі та ви стачає енергії для нових звершень на професійній ниві. E)mail: postv@ukrposhta.com


Ми схильні вірити усьому сказаному, особливо коли це сформульовано красиво. Анатоль ФРАНС

7

№5 (678)

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

•Світ захоплень

•ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ

Споживче кредитування: абетка позичальника Рішення про отримання кредиту – відповідальний крок, який передбачає наявність певних і цілком реальних ризиків. Споживчий кредит надається людині на придбання продукції для особистих потреб, які безпосередньо не пов’язані з підприємницькою діяльністю чи виконанням обов’язків найманого працівника. Водночас варто пам’ятати, що отримання кредиту не лише зобов’язує позичальника повернути основну суму боргу, яка була отримана від банку у встановлені кредит% ним договором терміни, а й сплатити проценти за користування кредитними коштами. осить часто умовами кредитного договору передба чається здійснення позичальником інших платежів, пов’язаних з отриманням, обслуговуванням, корис туванням і погашенням кредиту як на користь банку (комі сії за відкриття поточного/карткового рахунку, здійснення розрахунково касового обслуговування, забезпечення обслуговування кредитної заборгованості тощо), так і на користь третіх осіб (страхові платежі, платежі за послуги нотаріусів, інших осіб, біржові збори тощо). У випадках, коли передбачені кредитним договором пла тежі не здійснюються, здійснюються несвоєчасно чи в непов ному обсязі, банк може висунути споживачеві вимогу про сплату штрафу. У разі невиконання позичальником обов’яз ків, визначених кредитним договором, щодо забезпечення повернення кредиту, а також при втраті або погіршенні стану заставного майна, яке залишається в користуванні позичаль ника, банк має право вимагати дострокового повернення кре диту та сплати фактично нарахованих процентів.

Варто також знати, що відповідно до ст. 55 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банкам забороняється вимагати від клієнта придбання будь яких товарів чи послуг як обов’язкову умову надання банківських послуг, у тому числі споживчого кредиту. Тож, якщо у випадку оформлення кредиту працівник банку наголошує на необхідності підписання вами обов’язкових угод з іншими компаніями всупереч ва Будьте особливо уважними, розглядаючи можливість от шій згоді, ви маєте право обрати інший банк, який римання кредиту в іноземній валюті, і пам’ятайте, що протя запропонує вам прийнятніші умови обслуговування. гом дії договору ви наражаєтеся на валютні ризики під час Прочитайте кредитний договір виконання своїх зобов’язань. Ці ризики виникають внаслі та інші документи док того, що, отримуючи доходи в гривнях, вам необхідно забезпечувати виконання своїх зобов’язань у тій іноземній еред підписанням кредитного договору ре валюті, в якій за умовами кредитного договору визначено тельно вивчіть його зміст. За можливості, візь заборгованість за кредитом. Це означає, що для виконання міть проект кредитного договору (до його під зобов’язань за кредитним договором вам необхідно буде писання) додому для більш уважного вивчення пун здійснювати купівлю іноземної валюти. ктів документу, які визначають ваші зобов’язання. Тому істотним має стати питання витрат, пов’язаних з Зверніть увагу, що відповідно до вимог Правил №168 Уважно вивчіть умови кредитування купівлею іноземної валюти. Купувати іноземну валюту в кредитний договір обов’язково має містити: f детальний розпис сукупної вартості кре о інформації, яку ви маєте вивчити перед укладен обмінному пункті доведеться за курсом, установленим на ням кредитного договору, зокрема належить: можли момент здійснення валютно обмінної операції. У разі ж ку диту з урахуванням процентної ставки за ним, ва сума кредиту, термін, на який ви можете отрима півлі банком безготівкової іноземної валюти за вашим дору вартості всіх супутніх послуг, а також інших фі ти кредит, цілі, на які можуть бути використані кредитні ченням на міжбанківському валютному ринку, вам необхід нансових зобов’язань споживача; f графік платежів (згідно зі строковістю, зазна кошти, форми та види кредитного забезпечення, необхід но буде сплатити додаткову комісію та/або біржовий збір, а ність здійснення оцінки майна, тип відсоткової ставки також збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. ченою в угоді, – щомісяця, щокварталу тощо) у роз (фіксована чи плаваюча), порядок погашення кредиту, Зверніть увагу на базу розрахунку платежів, тобто суму, різі сум погашення основного боргу, сплати процен можливості та умови дострокового повернення кредиту. на підставі якої робитиметься розрахунок ваших плате) тів за користування кредитом, вартості всіх супутніх Не менш важливою є інформація щодо орієнтовної сукуп жів. Зокрема, це може бути сума наданого кредиту, або послуг, а також інших фінансових зобов’язань спо ної вартості кредиту з урахуванням процентної ставки за сума непогашеного кредиту, або фіксована сума тощо. живача за кожним платіжним періодом. У графіку кредитом, вартості всіх супутніх послуг та інших фінансо Пам’ятайте, що окремі умови кредитування (особливо платежів має бути детально розписана сукупна вар вих зобов’язань споживача, пов’язаних з отриманням, пільгові!!!) можуть діяти протягом не всього терміну ко) тість кредиту за кожним платіжним періодом; f сукупну вартість кредиту, зазначену як у обслуговуванням і погашенням кредиту (в тому числі на ристування кредитом! процентному виразі (у вигляді реальної процентної користь третіх осіб). ставки, у річних відсотках) так і в абсолютному зна ченні подорожчання кредиту (у грошовому еквіва •НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ ленті) з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг та інших фінансових трапиться так швидко, готова була че зобов’язань споживача, пов’язаних з отриманням, кати рік два, адже бажаючих, напевне, обслуговуванням і погашенням кредиту. сотні тисяч. І раптом мене викликали За всіма необхідними роз’ясненнями звертайте на розіграш. Пощастило! ся до працівників банку. Якщо ви не отримали У студії для мене все склалося каз вичерпної відповіді на поставлені запитання, кра ково вдало. Нас було 6 претендентів, і ще відкладіть прийняття рішення про отримання В українській державній лотереї «ХТО ТАМ» ви я виявилася найвезучішою – вийшла кредиту на запропонованих вам умовах. до фіналу. Далі мені треба було вибра грали чергову квартиру, вже 369у в історії гри. Підписання договору – ти один із 6 ключів, щоб відкрити две Цього разу успіху досягла жителька ІваноФранків рі й виграти квартиру. Я нічого не ви ська Марія Серветник. Показово, що лотерейні квитки найвідповідальніший етап гадувала, а просто взяла ключ з тим вона купувала всього 5 разів у житті, а в квартирну ля прийняття остаточного рішення про отри номером, під яким грала, – № 1. З пер ло терею почала грати лише кілька тижнів тому. мання споживчого кредиту ви маєте виважено шої спроби відкрила двері. оцінити необхідність у його отриманні, а також ені часто доводиться спілкува заздалегідь знаючи, що не виграю ні Не можу описати, що я відчула, коли свою фінансову спроможність. Ви маєте оцінити, тися з гравцями в лотереї. Ще чого вартого. ведучий вручив мені ордер на квартиру яку суму грошових коштів, виходячи з обсягу ваших – Що ж змінило Ваше ставлення і на сцену вийшли мої сини, подруга, фактичних доходів, а також життєво необхідних (ку частіше з тими, хто не грає, адже, за статистикою, в нашій країні любите до лотерей? племінниця. Ми разом приїхали до півля продуктів харчування, ліків тощо) та обов’яз – Так би все й тривало, якби не Києва, вони за мене вболівали, пережи кових (оплата комунальних послуг) витрат, ви мо лі лотерей становлять лише 10–15 % населення. Серед тих та інших – чи моя наполеглива подруга. Вона грає вали і раділи в студії. Такі дивовижні жете регулярно протягом дії кредитного договору мало людей, які заочно зараховують в «ХТО ТАМ» уже кілька років, і ме моменти, мабуть, бувають лише один направляти на сплату всіх платежів за кредитом. себе до розряду невезучих. Але якщо не не раз переконувала спробувати. раз у житті. І цього ніколи не забудеш! перші, випробовуючи долю, дають Казала, що витрати невеликі, білет У Марії Михайлівни двоє дорослих Пам’ятайте! Підписавши кредитний договір (зая) собі шанс на удачу, то другі апріорі коштує 5 грн, зате можна виграти синів, дві невістки і двоє онуків – 6 і 4 ву)оферту), ви погоджуєтеся з усіма його умо) однокімнатну квартиру в Києві вар років. Вона каже, що заради онуків і вами і берете на себе зобов’язання щодо їх вико) позбавляють себе цього шансу. Зі слів чергової переможниці тістю півмільйона гривень. Зрештою почала грати у квартирну лотерею. нання, зокрема повернення у встановлені строки квартирної лотереї Марії Михайлів вона мене переконала, і я стала купу Питаю, чи не зарано вирішувати їхнє суми основного боргу і сплати всіх належних пла) тежів, за невиконання яких банк матиме право ни Серветник, вона завжди вважала вати лотерейні білети «ХТО ТАМ». квартирне питання? Спочатку брала по 3 квитки, а ос себе не дуже везучою . – Звичайно, вони ще маленькі. Але я звернутися з позовом до суду. – Мій чоловік Олександр Іва танні два рази – 5. Якщо одразу виг хотіла зробити для них щось зараз, по Тож перед тим, як взяти на себе відповідаль нович багато років грає в різні лоте равала невеликі гроші, 5 – 10 гривень, ки в силі, працюю, заробляю та можу ність за підписання кредитного договору, будьте реї, – каже вона, – але ніколи не ви то купувала на них нові квитки. Іноді дозволити собі пограти. Я вирішила впевнені в тому, що всі його умови вам зрозумілі й гравав значних сум. Можливо, через виходило до 10 квитків на тиждень. взяти виграш грошима, це 500 тис. грн. ви матимете змогу виконати свої зобов’язання за те я вважала і його, і себе людьми не Гра мені сподобалася, і дуже хотіло Думаю, що за ці гроші ми зможемо ку умовами кредитного договору в повному обсязі. везучими. При цьому сама лотерейні ся потрапити в студію на телерозі пити навіть 2 квартири в Івано Фран квитки ніколи не купувала, немов граш. Але я навіть не уявляла, що це ківську, адже ціни у нас не столичні. Підготував Борис ГРИЩЕНКО

Д

Ви маєте отримати від співробітників банку вичерпну, достовірну інформацію про умови кредитування, зокре) ма про всі обов’язкові платежі, пов’язані з отриманням, обслуговуванням і погашенням кредиту. Це передбачено Законом України «Про захист прав споживачів» (ст. 11) та Законом України «Про банки та банківську діяльність» (ст. 55 та 56).

П

Д

«Швидка» квартира Марії Серветник

Д

М

Засновник: Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» Редакційна рада:

Редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Листування з читачами тільки на сторінках газети.

Костянтин Кривенко, Людмила Кузнецова, Олена Нікольська, Володимир Мороз, Леонід Ненько, Павло Богданов, Світлана Ткаченко

За достовірність фактів, цифр, точність імен і прізвищ відповідають автори статей, а за зміст реклами — рекламодавці. Усі права заcтережені. Передрук можливий лише з відома редакції. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Газету набрано і зверстано у редакції газети «Поштовий вісник» УДППЗ «Укрпошта»

Головний редактор Газета зареєстрована Державним комітетом інформаційної політики України 30.11.1999 р. Реєстраційне свідоцтво: КВ № 3839

Адреса редакції: Хрещатик, 22, Київ, 01001, тел.: 323)20)27; факс 279)24)71 E)mail: postv@ukrposhta.com Видається на замовлення УДППЗ «Укрпошта» Друк ТОВ «Мега)Поліграф» (вул. Марка Вовчка, 12/14, м. Київ)

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Заступник головного редактора Відповідальний секретар Зав. відділу

Тетяна Мартинюк 323)20)27 Дарина Плотнікова 323)21)35 Ірина Красько Катерина Зубарева 323)21)36

Літературний редактор

Людмила Бацай

Кореспонденти:

Карен Сімонян, Борис Грищенко, Анна Трофімова

Комп’ютерна верстка

Юрій Міщенко

Тираж номера: 81 230 Загальний тираж лютого: 324 920 Зам. № 30 002

Передплатний індекс: 22220

E)mail: postv@ukrposhta.com


№5 (678)

8

ПОШТОВИЙ ВІСНИК • П’ЯТНИЦЯ, 7 ЛЮТОГО 2014 РОКУ

•Калейдоскоп

Життя несправедливе, але все ж прекрасне. Регіна БРЕТТ

•ПОРАДИ ДЛЯ РОЗРАДИ дякую Богові за ще один день у моєму житті. Перенісши рак, я більше не ставлюся до життя як до чогось мені належного. Затим я медитую впродовж години, налаш! товуюся на позитивну хвилю. Цей тихий час наодин! ці із собою дуже допомагає прожити день плідно. Рак навчив мене жити тут і тепер. Іноді я спи! няю себе. Просто підходжу і доторкаюся до столу, стіни, до чого завгодно, аби відчути: я живу тут і зараз. І лише цей момент має зна! чення».

Уроки життя Регіни Бретт

Американська журналістка стала всесвітньо попу% лярною, написавши всього лише одну колонку філо% софських думок. Ці уроки записані жінкою, яка була нікому не потрібною 11%ою дитиною в сім’ї; яка в 16 років запивала свої проблеми алкоголем; яка, наро% дивши у 20 років, упродовж 18 років одна виховува% ла свою донечку; яка зуміла перемогти рак грудей у 41 рік; жінкою, яка лише в 45 років зустріла своє справжнє кохання, зуміла досягти успіху і зробити блискучу журналістську кар’єру. ереживши багато в житті, нині Регіна визнає, що стала інакше ставитися до життя. «Мій день зав! жди починається з віри. Прокинувшись, я щоразу

П

Наводимо деякі уроки життя від Регіни Бретт, які варто перечитувати хоча б один раз на тиждень! 1. Життя несправедливе, але все ж пре красне. 2. Якщо маєш сумніви, зроби ще хоча б крок уперед. 3. Життя надто коротке, аби витрачати його на ненависть. 4. Работа не подбає про тебе, коли ти хво рієш. Це зроблять твої друзі і батьки. Бережи ці стосунки. 5. Щомісяця сплачуй борги за кредитками. 6. Не обов’язково перемагати у кожній супереч ці. Погоджуйся або ні. 7. Поплач разом із кимось. Це лікує краще, ніж плач на самоті. 8. Допустимо злитися на Бога. Він зрозуміє. 9. Накопичуй на пенсію з першої зарплати. 10. Коли справа доходить до шоколаду, виявляти спро тив безглуздо. 11. Примирися зі своїм минулим, щоб воно не зіпсува ло твоє сьогодення. 12. Можна дозволити собі заплакати в присутності своїх дітей. 13. Не порівнюй своє життя із життям інших людей. Ти й гадки не маєш, що їм доводиться відчувати насправді. 14. Якщо стосунки мають бути таємними, тобі не варто брати у них участі. 15. Все може змінитися вмить. Але не хвилюйся: Бог ніколи не дрімає. 16. Вдихни глибоко. Це заспокоює думки. 17. Позбався усього, що не можна назвати корисним, красивим чи втішним. 18. Що не вбиває, робить тебе сильнішим. 19. Ніколи не пізно мати щасливе дитинство. Однак друге дитинство залежить виключно від тебе.

•НЕБАЙДУЖІСТЬ

20. Коли настає час слідувати за тим, що ти дійсно лю биш у цьому житті, не кажи «Ні». 21. Запалюй свічки, користуйся гарними простирадла ми, носи красиву білизну. Нічого не зберігай для особли вого випадку. Цей особливий випадок – сьогодні. 22. Підготуйся з надлишком, а тоді нехай буде як буде. 23. Будь ексцентричним зараз. Не чекай старості, аби одягнути яскраво червоний одяг. 24. Ніхто, крім тебе, не несе відповідальності за твоє щастя. 25. За будь якої так званої катастрофи запитуй себе, чи буде це важливим через п’ять років? 26. Завжди обирай життя. 27. Пробачай усе і всім. 28. Що інші думають про тебе, тебе не має хвилювати. 29. Час лікує майже все. Дай часу час. 30. Не важливо, погана ситуація чи хороша, – вона зміниться. 31. Не сприймай себе серйозно. Ніхто цього не робить. 32. Вір у чудеса. 33. Бог любить тебе, тому що він – Бог, а не тому, що ти щось зробив або ні. 34. Не треба вивчати життя. Ти з’являєшся у ньому і робиш стільки, скільки встигнеш. 35. Зістаритися – вигідніша альтернатива, ніж помер ти молодим. 36. У твоїх дітей є тільки одне майбутнє. 37. Усе, що в підсумку має сенс, – це те, що ти відчув кохання. 38. Виходь гуляти щодня. Чудеса відбуваються по всюдно. 39. Якби ми склали в купу всі наші проблеми і порів няли їх з чужими, ми швидесенько забрали б свої назад. 40. Заздрість – марна витрата часу. У тебе вже є все, що потрібно. 41. Найкраще чекає попереду. 42. Не важливо, як ти почуваєся, встань, одягнися і вийди на люди. 43. Поступайся. 44. Хоча життя і не перев’язане стрічкою, однак це по дарунок. 45. Хочеш бути кимось – працюй. 46. Якщо не попросиш – нічого не одержиш. 47. Життя занадто коротке, щоб довго себе жаліти. Займися ділом – живи. 48. Читай молитви – там є найголовніше. 49. Можна пережити будь що, якщо міцно тримаєшся за нинішній день.

•ФОТОФАКТ

Сирітству – Ні! ьогодні в Україні 25 тис. дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклу вання, які можуть бути усиновленими. Фонд Ріната Ахметова «Розвиток Ук раїни» завжди приділяв значну увагу підтримці сімейних цінностей у суспіль стві, а особливо праву дитини жити й виховуватися в родині. Саме тому 1 червня 2008 р. було започатковано Програму «Сирітству – Ні!». Основними завданнями Програми стали: сприяння національному усиновленню, надання підтримки при йомним сім’ям і дитячим будинкам сімейного типу, співпраця з профільними держав ними інституціями, соціальними працівниками та громадськими організаціями з метою запобігання потрапляння дітей в інтернатні заклади, повернення дітей у біоло гічні сім’ї та влаштування їх у будинки сімейного типу. У рамках Програми «Сирітству – Ні!» втілюється загальнонаціональна інформа ційна кампанія, спрямована на привернення уваги суспільства до проблеми сирітства та пропаганду національного усиновлення. Публікуємо телефон всеукраїнської безкоштовної гарячої лінії з питань усинов лення 0 800 50 14 14 (щотижня на цей номер надходить понад 150 дзвінків з усієї України) та адресу сайту www.sirotstvy.net, де розміщена актуальна інформація про 10 тис. дітей, яким потрібна родина.

С

Корпоративне видання УДППЗ «Укрпошта»

Днями в КаміньКаширському будинку дитячої та юнацької творчості відбулося нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу «Намалюй свої права», який проходив з 1 червня по 1 жовтня 2013 р. за підтримки Укрпошти, дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» і Віцепрем’єрміністра Олександра Вілкула. У конкурсі взяли участь й учні гуртка образотворчого мистецтва КаміньКаширського БДЮТ, яких було нагороджено дипломами. Нагороду конкурсанти отримали з рук начальника ЦПЗ №3 Сергія Остапука.

E)mail: postv@ukrposhta.com

Pw 5 2014  
Pw 5 2014  
Advertisement