Page 1

Стор. 5

Стор. 3

ЗЕМЛЯ РОЗБРАТУ

Стор. 6

УНІКАЛЬНА ОТГ

АГРАРНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ. ВІСНИК ЧЕРНІГІВЩИНИ

ГОРДІСТЬ ЧЕРНІГОВА

№9 (45)

15 травня 2019 року

СЛАВЕТНІ ІМЕНА: Герард Кузнецов — легенда Чернігова

Стор. 4

Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться від людства. Джон Кеннеді

«ЛІТАЮЧІ ГРУЗИНИ»

Адреса громадської приймальні: м. Чернігів, просп. Миру, 49 А, каб. 305, тел.: (0462) 67-59-93, 0(800) 330-230


2

ВЕКТОР ПОДІЙ

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

8 та 9 травня по всій Україні члени Аграрної партії взяли участь у церемоніях ушанування пам’яті загиблих з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У цей пам’ятний день партійці віддали шану кожному, хто ціною власного життя, захищаючи рідну землю в жорстоких боях із нацистами, виборював свободу.

Війна безжально прокотилася по всій Чернігівщині. Мабуть, не залишилося і клаптика нашої рідної землі, яка не була вкрита горем людським. Сотні тисяч загиблих, знищені будинки й інфраструктура та культурні пам’ятки. Разом із громадами в містах і селах області представники Аграрної партії вшанували пам’ять загиблих та привітали ветеранів. «Мир на землі, єднання, злагода і достаток — це найголовніше, — переконаний заступник голови Аграрної партії, очільник обласного осередку Сергій Гайдай.  — Ми та наші майбутні покоління не маємо права забувати цю істину ніколи, адже сьогодні наша країна знову втрачає своїх доньок і синів на сході України». Зі щирою вдячністю та квітами схилили голови перед священною пам’яттю загиблих і привітали ветеранів у Чернігові, Варві, Носівці, Сновську, Ніжині, Прилуках, Куликівці та інших районах області. «Ветеранів війни з кожним роком усе менше й менше. . . І тому ці традиційні зустрічі в передсвяткові дні, які були 7 та 8 травня, дуже хвилюючі»,  — говорить депутат обласної ради фракції Аграрної партії Віктор Кияновський. Разом із колегою депутатом-аграрієм Юрієм Болоховцем та депутатським корпусом Аграрної партії привітали на Ічнянщині ветеранів і матерів воїнів, що загинули в АТО й Афганістані.

СВЯТО РАДОСТІ Й ВІРИ

Великдень — свято особливої світлої радості. Ми всі чекаємо його з нетерпінням і надією, із теплом у серці й добром у душі. Члени Аграрної партії завітали до закладів соціальної сфери та привітали їх зі святом. Це краплинка в чаші наших діянь на благо тих, хто потребує уваги, підтримки й турботи. Маленький Олексійко з Куликівки сонячно усміхався і дуже зрадів, коли отримав солодкі подарунки до свята від депутата облради Віктора Труша та Куликівської районної організації Аграрної партії України. Уже традиційно до свят дітки з особливими потребами отримують від партійців-аграріїв набори солодощів.

У Куликівській ОТГ 70 дітей мають цей особливий статус. Їхні батьки об’єднались у громадську організацію «Відкрий світ особливим дітям», гуртуються та намагаються спільно вирішувати важливі питання життєдіяльності своїх особливих діток. А наші депутати-аграрії допомагають і підтримують ці родини. Окрім дітей, привітали і людей похилого віку. Набір продуктів до святкового столу отримали підопічні стаціонарного відділення Територіального центру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян, що знаходиться у селі Орлівка Куликівської ОТГ.

ПОДЯКУВАТИ ВЕТЕРАНАМ ЗА ПЕРЕМОГУ — ЦЕ ЧЕСТЬ І СВЯТИЙ ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО З НАС «Від компанії «Урожай» ветерани Корюківщини отримали подарунки та щирі вітання зі святом. Це наша маленька подяка за їхній неоціненний вклад, за мирне небо для наступних поколінь», — наголосив депутат Корюківської районної організації Аграрної партії Олександр Левицький. А ветерани Куликівщини отримали подарунки від депутата облради фракції Аграрної партії Віктора Труша.

На Варвинщині вшанували загиблих героїв

ветеранів війни. «Позиція обласної ради залишається незмінною і полягає в тому, щоб ветерани Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти та бійці АТО були охоплені належною увагою і підтримкою, — запевняє Арсен Дідур.  — Рішенням 16-ї сесії облради в обласному бюджеті на 2019 рік на потреби госпіталю заплановано виділити майже 13 мільйонів гривень». Також здійснюється постійна підтримка депутатами діяльності громадських організацій осіб із інвалідністю та ветеранів, на фінансування якої в обласному бюджеті на цей рік передбачено більше одного мільйона гривень. Українці повинні гідно вшановувати подвиг свого народу і його внесок у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Таку думку висловив член Президії Аграрної партії України, голова Запорізької обласної партійної організації Олег Ніколенко в ефірі телеканалу «Наш»: «Дискусії, які останніми роками відбуваються довкола дат 8 і 9 травня, мають політичне спрямування. Нас намагаються розділити за національною ознакою, за територією, за святами… Пам’ятні травневі дати не потрібно переводити в політичну площину. Ще у 2015 Ветеран із Куликівщини радо приймає гостей році Україна на державному рівні визначила 8 травня Від імені депутатського корпусу обласної ради в перед- Днем пам’яті та примирення, а 9 травня — Днем перемоги день Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні ми повинні винацизмом у Другій світовій війні депутат облради фракції словлювати повагу та вшановувати пам’ять усіх, хто боровся Аграрної партії, заступник голови обласної ради Арсен проти нацизму». Дідур засвідчив повагу й шану ветеранам та захисникам Він зазначив, що День перемоги — це, безумовно, свято, України, які знаходяться на лікуванні в обласному госпіталі але зі сльозами на очах.

ПРИВІТАЛИ РОДИНИ НА КОРЮКІВЩИНІ

Останнім часом чимдалі популярнішими стають такі свята, як День сім’ї, День матері, День батька. І це справедливо. Оскільки все починається з родини, а найближчі люди — це батьки. Названі свята асоціюються зі словами: любов, тепло, затишок, добро, сердечність, увага, підтримка, турбота та інші.

Ці свята не менш важливі для людини, ніж загально­ національні, бо містять у собі всі найкращі почуття і розкривають теплоту душі. У переддень родинних свят — Дня матері (12 травня) та Дня сім’ї (15 травня) — депутат Корюківської міської ради фракції Аграрної партії, директор агрокомпанії «Урожай» Олександр Левицький спільно з відділом соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Центру надання соціальних послуг міської ради завітали до корюківських сімей. Квітами й солодощами привітали багатодітні родини Корюківської громади. «Країна починається з громади і родини. А забезпеченість їх є своєрідним індикатором якості життя в державі», — переконаний Олександр Левицький.


3

У КОНТЕКСТІ ПОДІЙ

УНІКАЛЬНА СНОВСЬКА ОТГ

Із будь-якого питання вони мають власну думку і власну позицію, яка ґрунтується виключно на потребах і побажаннях жителів громади. При цьому завжди готові до компромісу задля досягнення позитивного результату. Самодостатні, налаштовані на розвиток, лідери громадської думки. Такий загальний портрет членів Сновського районного осередку Аграрної партії. Чим переймаються і які проблеми порушують — ми дізнавалися у місцевих партійців.

Починаючи з 2014 року, кількість членів Аграрної партії у Сновському районі зросла в два рази — із 70 до 140. Діє 31 первинна організація. Суттєво збільшилось і коло прихильників. Очільник районного осередку Іван Орда каже, що люди цікавляться діяльністю Аграрної партії, із задоволенням отримують партійну газету. І вже є розуміння того, що ця політична сила найбільше наближена до людей: «Ми намагаємося донести кожен свій крок до жителів громади. Але для людей усе ще одним із основних чинників залишається телебачення. Політик, який постійно відвідує телеефіри і щось там говорить та влаштовує скандали, може таким чином наростити собі рейтинг. Навіть якщо нічого путнього для українців він не зробив. Як-то кажуть, піар — це їхнє все. Але сподіваюся, що ставлення до політиків із часом зміниться, і люди більше уваги звертатимуть на конкретні справи». Іван Орда запевняє, що кожен їхній партієць  — це особистість з активною громадською позицією незалежно від посади чи соціального статусу. Для кожного один із головних чинників  — відповідальність за слова, обіцянки, дії та вчинки. «Ми ніколи не обіцяємо зайвого і не обіцяємо нічого такого, що потім не зможемо виконати», — запевняє керівник районної організації Аграрної партії. ГОТОВІ ДО КОМПРОМІСІВ Депутати від Аграрної партії у Сновській міськраді запевняють — до компромісів зі владою та колегами по депкорпусу готові, але за умови, якщо це співпадає з цілями й засадами партії. Думки не завжди співпадають, але в спорі й народжується найбільш оптимальне рішення  — у будь-якому разі спочатку все ретельно вивчають, зважують «за» і «проти», імовірні ризики, лише потім дають остаточну відповідь. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ БЕЗ САМОСТІЙНОСТІ Керівники районного осередку партії переконані, що децентралізація — найбільш успішна реформа в Україні. Але особливого покращення від децентралізації вони не відчули через намагання адміністрацій втрутитися в управління громад. Хоча логічно було б ліквідувати цю структуру й зекономити кошти платників податків. Або, принаймні, залишити кілька осіб для виконання представницьких функцій держави. «У нас залишилося погодження з обласною адміністрацією, Мінрегіонбудом, який не завжди пропускає необхідні нам проекти. Так що похвалитися самостійністю громади ми не можемо. У нас повністю створена громада, і районна

ДОВІДКА

Іван Орда в гостях у дітлахів

адміністрація — це зайвий ланцюг, який тримається за владу та можливість впливу на вирішення питань». Сновська ОТГ по-своєму унікальна. Вона єдина в області, яка об’єднала в одну громаду всі населені пункти району. Іван Орда переконаний у правильності такого шляху: «Окремі населені пункти розташовані від центру за 40–50 км, і кому вони потрібні? Що б вони робили в маленькій громаді без грошей і можливостей, без роботи й перспектив? У нас є праце­ здатна інфраструктура, є спеціалісти і розуміння, що потрібно робити. Самостійно вони б не вижили». ДОРОГИ І СМІТНИКИ Сновську житлово-експлуатаційну дільницю очолює Ганна Кошова, член Аграрної партії і депутат міськради. Каже, що долучилася до цієї політсили, оскільки вона завжди захищає інтереси простих жителів і, зокрема, селян. Цілі партії їй зрозумілі та близькі. ЖЕД займається обпилюванням і валкою дерев, вивезенням сміття, розчищенням снігу, облаштуванням ґрунтових доріг, вуличним освітленням, благоустроєм населених пунктів громади тощо. На думку Ганни Кошової, найбільше проблем із дорогами. Вони доволі красномовні. «Коштів на капітальний ремонт не вистачає, бо бюджет дотаційний, а косметичне латання проблеми не вирішує. Це нонсенс, коли сидить чиновник у столиці, який тут жодного разу не був, але тицяє пальцем, що і де робити в громаді, яку дорогу ремонтувати. Ці питання має вирішувати тільки громада», — говорить керівниця підприємства. Аграрна партія виступає за самостійність громад, у тому числі й у фінансових питаннях. На всіх рівнях керівництво політсили переконане, що громади мають самі вирішувати, куди й на що виділяти кошти, якщо це стосується суто місцевих питань. У Сновську переважно приватний сектор. Щоб не плодити стихійні звалища, комунальне підприємство укладає договори з кожним власником будинку на вивезення сміття. Люди двічі на місяць виставляють свої відходи біля дворів, а сміттєвоз їх збирає і відвозить на смітник. Ініціатива надійшла від колишнього мера ще в 2012 році, але не одразу вдалося її реалізувати. Ганна Кошова особисто обійшла всі двори, говорила й переконувала людей у важливості такого кроку: «Ми заходили до кожного двору, кожному пояснювали, Танцювальний колектив «Ягідка» що це буде добре і для вас, і

Сновська ОТГ створена в серпні 2016 року. У грудні громада обрала міського голову та новий склад депутатського корпусу, у якому Аграрну партію представляють чотири депутати. Голова районної парторганізації Іван Орда обраний першим заступником міського голови Сновської ОТГ. Його заступник по партійній лінії Наталія Добненко працює начальником відділу культури і туризму Сновської міськради.

для ваших дітей, що місто стане чистим і охайним, а повітря — свіжішим. Ми співпрацюємо з прибалтами, і вони розповідали: аби привчити людей не викидати сміття абиде, їм знадобилося 13 років. Думаю, що в нас піде не менше часу». ПРО КУЛЬТУРУ Й МЕДИЦИНУ Заступник голови районної організації Аграрної партії Наталія Добненко працює начальником відділу культури і туризму міської ради. Вона енергійна та принципова. Як депутат районної ради переймається не лише питаннями культури і туризму. Каже, що не може байдуже дивитися, як страждають люди від деяких рішень влади. Особливо прискіплива до медичної реформи. «Можна все красиво намалювати, сидячи в столичному кабінеті. А як воно працює на місцях  — тільки нас турбує. Медична реформа на селі нічого людям не дала. Може, десь у передмісті столиці й так, але у віддалених селах вона лише забрала. Забрала в тієї бабці, яка останні 20 років не виїжджала із села, бо не може цього зробити за станом здоров’я. Та й дороги такі, що не кожен перевіз­ ник ними поїде. Сільську медицину сильно урізали, і ніхто туди не хоче йти працювати. Медична реформа не для людей», — обурюється пані Наталія. Через нестачу лікарів у районі близько 8 тисяч людей залишилися без сімейного лікаря. І потрапити на прийом їм доволі непросто. «Електронна система запису, напевне, відмінно діє в Києві, обласних центрах, економить час. Але не в маленьких населених пунктах, а особливо в селах, де немає Інтернету. Воно налагодиться, якщо в українських селах буде так, як у європейських. У нас навіть у сільрадах Інтернет постійно зависає», — говорить Наталія Добненко. Очільниця культури сподівається, що Аграрна партія, коли прийде в парламент, зможе донести реальний стан справ, бо деякі популісти вже набридли порожніми балачками. Вона переконана, що країну потрібно відбудовувати знизу. А от культурна й туристична Сновщина має чим порадувати. Попри всі вказівки згори, тут намагаються зберегти клуби та бібліотеки навіть у невеликих селах. У районі працюють понад 20 історико-краєзнавчих маршрутів, серед яких «Мистецька Сновщина», «Стежками рідного краю», відвідування Єлінського Лісограду. Наталія Добненко переконана: усе, що вони мають сьогодні, зобов’язані передати наступним поколінням. Так виховуються любов до рідного краю і патріотизм. Працюють колективи художньої самодіяльності, бібліотеки, історичний музей, Сновська ДМШ імені Н.Г. Рахліна. «У кожному національному оркестрі є випускники нашої музичної школи. Більшість викладачів має консерваторську освіту й виховала цілу плеяду талановитих музикантів. Ми цим пишаємося. Нещодавно повернувся з Туреччини дитячий танцювальний колектив «Ягідка», де брав участь у фестивалі. Уже увосьме поїдуть до Франції представники колективу», — хвалиться Наталія Добненко. Вона переконана, що Україна відродиться тоді, коли ми відродимо духовність, культуру, історичну спадщину, коли будемо пропагувати й відроджувати своє національне. Детальніше про діяльність Сновського осередку Аграрної партії читайте в наступних номерах газети.


4

ЕНЕРГІЯ ПОЗИТИВУ

«ЛІТАЮЧІ ГРУЗИНИ» — СВЯТО ДЛЯ ЧЕРНІГІВСЬКИХ ШАНУВАЛЬНИКІВ

Вражаюче свято драйву, шквал емоцій, гарного настрою і неперевершених вражень подарували чернігівським шанувальникам «Літаючі грузини». Саме так у всьому світі називають державний ансамбль танцю Грузії «Батумі».

Кожен присутній на концерті відчув вражаючу харизму і танцю, і виконавців, яка передавалася зі сцени глядачам. Без перебільшення можна сказати, що більшу частину концерту зал супроводжував бурхливими оплесками і криками «Браво!!!». Долоні у глядачів після концерту були гарячими. «Батумі» — це унікальна хореографія, динамічні пристрасні танці, приголомшлива техніка, високий артистизм і складні акробатичні трюки. І все це — у супроводі живої музики. Це важко передати словами, це варто просто побачити. Український травневий тур 2019 року, присвячений 30-річчю колективу, розпочався із Чернігова. ЕКСКУРС В ІСТОРІЮ Колектив із самого початку був сформований лише з професійних танцівників. І взяту планку ансамбль тримає і досі. За роки існування керівниками та головними хореографами ансамблю були відомі, імениті, титуловані артисти й постановники грузинських національних танців. Сьогодні художній керівник ансамблю — заслужений артист Аджарії, кавалер ордена Честі Таймураз Болквадзе. А з 2011 року головним хореографом став відомий танцівник і хореограф, кавалер ордена Честі Шалва Гогуадзе, який протягом 9 років був провідним артистом ансамблю «Сухішвілі». Його поява в «Батумі» сприяла збереженню традицій грузинської культури. Завдяки йому репертуар колективу збагатився новими оригінальними постановками, яких немає в жодному танцювальному ансамблі Грузії. Саме Шалва готував відомого в Україні грузинського «холостяка» Іраклі Макацарія до участі в програмі «Танці з зірками». За роки свого існування ансамбль гастролював у різних країнах світу — від Ізраїлю до Китаю. А в грудні 2014 року «Батумі» виступив у Палаці культури «Україна» зі всесвітньовідомим віртуозним музикантом Василем Попадюком і його оркестром. Через рік ансамбль удруге відвідав Україну як почесний гість на ювілейному концерті заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського. На рахунку колективу немало нагород і визнань. Минулого року в листопаді був черговий тур Україною, під час якого ансамбль відвідав і Чернігів. МИ РІДНІ ПО ДУХУ ТА ВІРІ Приємно, що цьогорічний ювілейний тур розпочався саме з древнього Чернігова. До організації заходів долучилося і молодіжне крило Аграрної партії. Активісти зустріли артистів і організували для них екскурсію історичними місцями обласного центру. Усі були просто в захваті. Грузини — православні, і це нас об’єднує, — кажуть у колективі. Після дощового тижня Чернігів зустрів грузинських друзів сонячною погодою. Вони відвідали Антонієві печери, Троїцький собор, побували на Болдиній горі. Під час відвідин Троїцького собору в храмі якраз вінчалися молодята. Артисти привітали їх зі святом, подарували квитки на свій концерт і, звісно, фото на пам’ять. Шалва Гогуадзе, головний хореограф: — Щиро дякую чернігівцям за організовану екскурсію і теплий прийом глядачів під час нашого концерту. Ми від-

відали історичні місця вашого міста й отримали величезне задоволення. Навіть важко передати це словами. Грузини — православний народ, і все, що пов’язано з вірою, — для нас святиня. Ми мали змогу доторкнутися до святих мощів. У вас приємні та привітні люди. Нам усе дуже сподобалося. Сподіваюся, це не останні наші

гастролі у вашому прекрасному місті. Хочу подякувати нашому організатору «Благодійному фонду «Україна — час відродження» і особисто його директору Вікторії Бурковській за можливість здійснити тур Україною. А також усім, хто організував нам таке чудове знайомство з Черніговом: Андрію Корнакову та його команді.

Іраклій Буадзе, головний менеджер ансамблю: — Переконаний, що чернігівська земля — одне з найсвятіших місць України. Неймовірне враження отримали від відвідування Антонієвих печер і Троїцького собору, де покояться мощі святих. Місто чисте й зелене. Ми були в листопаді минулого року і зараз — це два різних міста. У вас чудовий глядач. Гарний прийом, оплески, сприйняття нашої творчості — це все ще більше заводить наших артистів і дає стимул працювати далі. Ніно Тугуші, заслужена артистка Аджарії: — У Чернігові ми вдруге, і цього разу, як і минулого, ми отримали теплу зустріч і бурхливі оплески глядачів. Мені подобається чернігівська публіка, і я була дуже задоволена, коли дізналася, що наш тур Україною ми починаємо саме з Чернігова. Я дуже люблю Україну. Нас привітно й тепло зустріли. Видалася гарна сонячна погода. У мене подруга в Батумі родом із Чернігова. Так що з вашим містом я познайомилася задовго до того, як приїхала в Україну. Аміран Махарадзе, соліст ансамблю: — Дивовижне враження від екскурсії містом і старовинними святими місцями. Це був шок у самому доброму й високому розумінні цього слова. Моя душа очистилася, і я це відчував. Нам усім сподобався Чернігів. У нас з українцями одна віра. Ми  — православні. Не менш чудове враження від чернігівського глядача. Ми любимо Україну і з задоволенням приїжджаємо сюди з концертами та гастролями. Керівник молодіжного крила Аграрної партії Андрій Корнаков від початку й до кінця візиту в Чернігів опікувався колективом «Батумі». Вони навіть подружилися. Його особисте враження і від спілкування, і від концерту най, най, най… … найкращі! Андрій Корнаков, керівник молодіжного крила Чернігівської обласної організації Аграрної партії: — Молодіжне крило Аграрної партії долучається до підтримки будьяких заходів: спортивних, культурних, флеш-мобів. Також самі їх організовуємо. У першу чергу це робиться для людей. Чернігів  — місто, відкрите для туристів і гостей. І мені дуже хочеться, щоб кожен, хто в нас побував, захотів приїхати ще. Нам є що показати і чим похвалитися. А особисто для мене — це нові зустрічі, нові знайомства, нові враження. Колектив «Батумі» — це супер! Чудові привітні люди й неперевершені танцюристи. Я мрію, щоб молодь більше переймалася вивченням традицій і культур різних народів. Сучасні музика й танці  — то здорово, але національні багатства — то духовність і незабутні враження.


5

ПІД ГОСТРИМ КУТОМ

АРСЕН ДІДУР:

ЯКЩО МИ НЕ ЗАХИСТИМО ЛЮДЕЙ, ТО НАМ НІЧОГО РОБИТИ У ВЛАДІ! «Злочинці, які увірвалися в нашу домівку» — так назвали жителі Локнистого Менського району агрофірму «Сіверський край», що зорала паї, не маючи на це дозволу.

Для селян, які поколіннями тут живуть, земля є домівкою. А паї, що залишилися у спадок від батьків, слугували місцем заготівлі сіна для домашнього господарства. Місцеві називають це поле «площею», адже вона є і своєрідною територією для відпочинку. Люди справедливо обурені таким свавіллям. Світлана Бердник, жителька Локнистого: «Для всіх людей це шок. За лугом, який зорали, одразу Десна. Ця земля і місце для сіножаті, і випасання дрібної птиці, і відпочинку. Та найбільше обурює те, що з фірми не прийшли, не запитали нічого в людей. Як виявилося, багато стареньких людей підписали договори оренди навіть не читаючи, віддали землю начебто на збереження фірмі на 10 років. А насправді орендарі почали розпоряджатися нею на свій розсуд. Наші землі теж почали орати, і якби серед ночі люди вилами не зупинили трактори, то й наш пай зорали б. Тепер, щоб відновилася земля, потрібно ще років 50». Володимир Третяк, житель Локнистого: «Мені здається, що ми живемо не в правовій державі, а десь у Африці… Ну як таке може бути? Мій брат Леонід має 2 паї. Спочатку їх виорала ця фірма, а потім уже приїхали договір оформляти. Звісно ж, він не підписав. І що нам тепер робити? Де правди шукати?» Та орати луги на території сільської ради почали місцеві аграрії ще з 2017 року. Але нахабність «заїжджих горе-бізнесменів» дійшла точки кипіння.

БЕЗКАРНЕ БЕЗЗАКОННЯ Користуючись безладом у державі в напрямку земельного законодавства, безвідповідальності перед судом, поліцією, прокуратурою і людьми, від рейдерства та корупції на місцях страждають як фермери, так і звичайні люди.

ватися селяни не збираються. Останньою краплею для них став підпал господарства родини Доценків, яка активно обстоює позицію захисту пайовиків, що постраждали від дій згаданої агрофірми. Ця трагедія відбулася під час чергових зборів 8 травня. Винних ще й досі шукає поліція.

Обурені жителі Локнистого всім селом ідуть на збори

За інформацією заступника начальника з контролю за використанням земель держ­ інспекції сільського господарства області Олександра Довгорука, загальна площа переораних ділянок складає близько 15 га. Загалом розорано частково або повністю 41 ділянку. ЖИТТЯ НА «ПОРОХОВІЙ БОЧЦІ» Ситуація набула широкого розголосу. Люди налаштовані рішуче. Вони перекривали дорогу, неодноразово збиралися на сходи села, писали скарги до Генеральної прокуратури та Верховної Ради. Уже близько місяця не вщухає градус напруги через земельний скандал, але зда-

Люди за сходах сіл постійно критикують як сільську раду, так і всі можливі органи, адже вони беззахисні перед діями бізнесменів. НА БОЦІ ЛЮДЕЙ Заступник голови обласної ради, депутат облради фракції Аграрної партії Арсен Дідур одним із перших відреагував на ситуацію в Локнистому й забив на сполох. Написав листи до Держгеокадастру та звернувся за допомогою до всіх можливих органів влади. Депутати від Аграрної партії разом із людьми теж виявили свою підтримку локнистенцям.

Віктор Остапенко, депутат Менської міської ради від Аграрної партії, помічник-консультант депутата облради Арсена Дідура: «Разом з активістами взяв участь у перекритті дороги на знак протесту селян проти самовільного орання земель. На засіданні загальних зборів села теж звернувся до його учасників. Засвідчив підтримку депутата обласної ради Арсена Дідура та позицію Аграрної партії в питанні захисту прав людей. Ніхто не має права зазіхати на приватну власність селян». Арсен Дідур, заступник голови обласної ради, член фракції Аграрної партії в облраді: «Якщо ми не захистимо людей, то нам нічого робити у владі! Тому і обласна рада, і депутатська фракція Аграрної партії в облраді тримають на контролі вирішення земельного протистояння». Людям, обуреним свавіллям агрофірми, яка без дозволу зорала частину людських паїв, Арсен Дідур на чергових зборах села чітко окреслив напрямки подальших дій: «Позиція обласної ради, як і моя особиста, полягає в наступному: поки ситуація із самовільним захопленням землі не буде вирішена в правовому полі, ТОВ «Сіверський край» у Локнистому працювати не буде. Із ситуації існують два виходи: мирова угода між агрофірмою і селянами з виплатою їм компенсації або ж вирішення цього питання в судовому порядку, винні мають бути притягнуті до відповідальності». В облдержадміністрації відбудеться засідання антирейдерського штабу. «Ми будемо контролювати вирішення земельного конфлікту на користь людей, які постраждали», — запевняє Арсен Дідур. СТАРІ ЗАКОНИ — ДЛЯ РОЗГУЛУ РЕЙДЕРІВ Проблема рейдерства в останні роки набула в Україні загрозливих масштабів. За статистикою Генпрокуратури, із 2014 року в нашій країні відбулося понад 1700 випадків незаконного захоплення урожаїв та майна. Основні причини беззаконня, на думку виробників, криються в недосконалості законодавства в частині захисту майнових прав та в корупції в органах влади. «В Аграрній партії ми знову й знову наголошуємо на приведенні у відповідність земельного законодавства, належній інвентаризації угідь, створенні Земельного банку, чітких і зрозумілих умовах для ведення бізнесу та захисті права власності пайовиків. Однак законодавча діяльність — це робота на перспективу, а боротися з рейдерством потрібно вже зараз», — переконаний Арсен Дідур. Олена НАУМЕНКО

АГРАРНА ПАРТІЯ БРАТИМЕ УЧАСТЬ У ВИБОРАХ ДО ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

На Чернігівщині 11 травня розпочався виборчий процес перших виборів депутатів у 5 сільських об’єднаних територіальних громадах та 1 міській: Вихвостівській, Хмільницькій, Киїнській, Новобілоуській, Озерянській та Борзнянській.

Нагадаємо, що в п’яти з них перші вибори не відбулися 23 грудня 2018 року через введення воєнного стану на території області. Також виборчий процес розпочався і в п’яти ОТГ, у яких відбулося доєднання населених пунктів до вже наявних ОТГ: Деснянській, Вертіївській, Любецькій, Михайло-Коцюбинській, Гончарівській. Згідно з рішенням ЦВК, вибори до 66 об’єднаних територіальних громад в

Україні, а також додаткові вибори депутатів 30 сільських та селищних рад призначено на 30 червня 2019 року. На останніх виборах до ОТГ команда аграріїв упевнено посіла третє місце, отримавши більше десяти відсотків депутатських мандатів. Сьогодні Аграрну партію України представляють на місцях близько п’яти тисяч депутатів. Такому результату можуть позаздрити навіть представлені в парламенті політсили-«важковаговики». Аграрна партія продовжує формувати команди відповідальних аграріїв на місцях і братиме участь у виборах до ОТГ 30 червня. Принципова позиція Аграрної партії: владу — громадам, кошти — громадам, землю — громадам. Украй необхідно прискорити цю реформу й передати громадам не

тільки повноваження, а й фінанси. Сімдесят відсотків коштів має залишатися на місцях, а тридцять відсотків — передаватися до державного бюджету. Так спершу й обіцяла влада. Але по факту зараз усе навпаки.

«Політична система давно вже потребує змін на кожному рівні. Насамперед, це завершення процесу децентралізації. Ми виступаємо проти «дуальності» влади на місцях. Люди повинні позбутися впливу кількох гілок влади, зокрема, місцевих адміністрацій, і працювати над розвитком у громадах, — коментує заступник голови Аграрної партії, очільник обласного осередку партії Сергій Гайдай. — Позиція Аграрної партії чітка — ми за чесну, конкурентну та прозору боротьбу під час волевиявлення громадян». Також в Аграрній партії переконані, що всі хвилі виборів в ОТГ довели: політична сила має достатню підтримку своїх ідей у суспільстві, аби потрапити до парламенту і сформувати дієву фракцію.


6

ІСТОРІЯ УСПІХУ

ДМИТРО МИТРОФАНОВ:

«МОЛОДЬ ІТИМЕ ВПЕРЕД ДО ВЕРШИН, А НЕ ПОВЗАТИМЕ БІЛЯ ПІДНІЖЖЯ, ЧЕКАЮЧИ МИЛОСТІ ВІД ВЛАДИ» Наш сьогоднішній герой — Дмитро Митрофанов, титулований боксер, уродженець Чернігова. Представляє спортивну еліту не лише Чернігівщини, а й України. Вольовий, сміливий, азартний та одіозний на рингу Дмитро — у житті скромна й небагатослівна людина. Але за цими рисами вже з перших хвилин знайомства відчуваються його надійність та лідерські риси характеру. Він оптиміст і мислить позитивно, а це і навколишнім додає впевненості та спокою.

— Вас знають як титулованого боксера, але сьогодні ми поговоримо не про сам бокс, а про Вас у боксі. Як і коли Ви прийшли на ринг? — Я навчався в школі-інтернаті і із задоволенням відвідував усі можливі гуртки від спортивних до гуртка ліплення та в’язання. Коли я був у 7 класі, до інтернату завітав Руслан Ахмедович Саїд, який планував відкрити в нашому інтернаті секцію боксу. Звісно, хлопці гурбою побігли записуватися. Нашу зустріч і знайомство вважаю доленосними. Якби не Руслан Ахмедович,

ДОСЬЄ

Дмитро Митрофанов, 29 років. Професійний український боксер. Майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер чемпіонату Європи (2011 р.), триразовий чемпіон України, переможець Всесвітньої універсіади серед студентів (2013 р.), учасник Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Від 2012 до 2014 року захищав кольори клубу «Українські отамани». Нині представляє компанію «К2 Promotions». Закінчив Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка, факультет фізвиховання. Одружений, разом із дружиною Оленою виховують сина Артемчика, якому зараз 2 рочки.

сховища. Не кажу, що спортсменам потрібні обхідне фінансування. зовсім «тепличні» умови для тренувань, але Фізична культура — це і запорука здоров’я принаймні вони мають бути пристосовані нації. Краще вкладати в розвиток спорту, аніж для занять. потім витрачатися на ліки. — Якщо говорити про фізичну культуУ професійному спорті встановлені ру. Останнім часом у парках з’являються смішні норми харчування  — 50 гривень на спортивні майданчи- добу. Для спортсмена, який витрачає багато ки. Проте їх недостат- сил та енергії, — це як подачка. Доводиться ньо, а в дворах узагалі шукати спонсорів. — В Україні складно їх знайти? мало… — Я б сказав — непросто. Коли — Це дійсно проблема. І тут має бути ти іменитий спортсмен — то проспільна робота вла- стіше, а для розвитку потенційно ди і громадян. Гасла перспективних майже нічого не про здоров’я нації вже робиться. За кордоном навпаки варто замінити на ре- дають можливість спортсменам альні справи. Якщо в досягти вершин, а в нас самодворі поставити міні- му потрібно видиратися. Якби в мум інвентарю  — тур- нас було так, як у них, ми б мали нік, шведську стінку, набагато більше спортивних добруси, то бажаючих сягнень та імен, що прославили б потренуватися стане Україну. Зліва на право: Дмитро Митрофанов і голова більше і серед дітей, і — І про політику. Ви  — член обласної організації Аграрної партії Сергій Гайдай серед дорослих. Але Аграрної партії, і голова областут і відповідальність ної організації Сергій Гайдай не знаю, як склалася б моя доля і якою б самих жителів. Головне — бажання та ініціа- Вас підтримує. Із чого почалося стежиною я пішов. Він став не просто моїм тор, який заведе всіх і організує роботи. Це знайомство? першим тренером, він замінив мені батька. можна зробити своїми руками — і буде не— Готувалися до Олімпійських Тренер любив усіх нас і ставився по-бать- дорого. Та й берегтимуть зроблене краще. ігор у 2016 році, і потрібна була А чекати на «доброго» дядечка чи вибори, допомога. Нас познайомили із ківськи. — У якому віці Ви потрапили до інтер- коли кандидат прийде і щось зробить, — не Сергієм Гайдаєм. Ця перша зуварто. Ми ж не милостиню просимо, а для стріч і стала початком нашого співробітнинату? — Уже з першого класу. Мами не стало, себе робимо. цтва. Увесь цей час він не лише допомагає коли я був ще немовлям, а в батька була фінансово, а й підінша родина. Тому мене виховували бабуся тримує морально, з дідусем. Через кілька років пішла з життя приходить на змабабуся, і дідусеві було важко самому мене гання, що теж дуже піднімати. Так я потрапив до інтернату. А важливо. І коли він вже через рік не стало і його, і я залишився запропонував мені круглим сиротою. Але, як виявилося, саме в вступити до партії, інтернаті визначилося моє майбутнє і відбупогодився без вагань. У нас багато спільнолася зустріч із моїм тренером, який дав мені путівку в життя. го: я теж люблю зем— І Ви стали професійним боксером… лю і теж хочу змін в — Завдячуючи Руслану Ахмедовичу. На українській політиці жаль, його вже немає з нами. Він пішов із та в житті України. життя у 2012 році, і це сумна для мене й Мені симпатичні для всіх чернігівських боксерів дата. Багалюди, які очолюють обласну організато чого залежить від стосунків тренера та учня. Якщо є віра, довіра й бажання, а ще цію, і самі партійці. плюс і здібності — можна досягти великих Близькі їхня позиція Дмитро Митрофанов із тренером Русланом Саїдом і його родиною результатів. Руслан Ахмедович був для і життєве кредо. — І знову про болюче — про гроші. Спорт, мене більш ніж тренером, і навіть сьогодні — Маєте плани займатися політикою? я кожного дня намагаюся виправдовувати як і культура, постійно шукає спонсорів, бо — Я маю бажання змінити життя на крафінансується майже за залишковим прин- ще, а без заходу в політику це неможливо. його довіру. — Із позиції спортсмена як Ви оцінюєте ципом. Змінити щось можна? Я багато буваю за кордоном і бачу, як там рівень розвитку спорту і фізичної культури — Змінювати потрібно ставлення до спор- живуть люди. У більшості країн влада для на Чернігівщині? ту. Але говорити, що все має забезпечувати людей. Там високопосадовці розуміють: — У нас чимало титулованих спортсме- бюджет, я б не став так категорично. Багато якщо нахабнітимуть, принижуватимуть нів, які досягли високих результатів у різ- проблем, які потрібно вирішувати. Але, якби людей і намагатимуться знищити націю — них видах спорту. Є олімпійські чемпіони, не крали, грошей вистачало б на більше. Деякі їх просто знесуть. У нас навпаки: влада — чемпіони світу. Але в нашій області, як і в чиновники забувають, що для того, аби отри- сама по собі, а люди — самі по собі. І люди цілому по Україні, спорт фінансується сла- мати результат, потрібно спочатку вкласти потрібні владі здебільшого як електорат, бенько. Недостатньо облаштованих спорт- сили, знання, уміння, гроші. Не посадивши котрий проголосує за них на виборах. А я залів. Я взимку тренуюся в підвалі бомбо- город, не отримаєш урожай. А для цього не- мрію, щоб у нас влада поважала громадян і

працювала на країну. Тому — піду в політику. До того ж і молодь стає чимдалі активнішою. — Віковий сегмент у політиці змінюється. Уперше на вибори пішла молодь. Зміни будуть? — Будуть. Вони вже йдуть. Старе покоління усіма силами чіпляється за владу, але вони програють у цій боротьбі. У молодих

багато енергії, здорових амбіцій, і вони намагаються зробити щось хороше. Вони бачать, як живуть їхні батьки, бабусі та дідусі, і не хочуть для себе та своїх дітей такого рабського існування. Молоді — більш відкриті й сміливіші. Мало досвіду, але нікому не вдавалося бути у владі без помилок. Молодь ітиме вперед до вершин, а не повзатиме біля підніжжя, чекаючи милостині від влади. — Які цілі ставите перед собою? — У родині — хочу багато дітей. Хочу виростити сина і, сподіваюся, майбутніх дітей здоровими, міцними, добрими та справедливими. У професії — стати чемпіоном світу і бути першим у своїй ваговій категорії. — І про особисте. Як відпочиваєте? — Увесь вільний час присвячую родині. Моя дружина та син — завжди на першому місці. Де — на морі, чи на природі — не важливо. Головне, щоб разом. Із сином катаємося на велосипеді, воджу його в групи дитячого розвитку «Розумка» та «Асолька». Навіть просто вийти на вулицю погуляти разом — це вже здорово! — Ви б хотіли спортивної долі для свого сина? — Я б хотів, щоб він виріс здоровим і міцним чоловіком. Щоб у його житті був спорт  — так. А буде він професійним спортсменом чи обере іншу професію — це лише його вибір і бажання. Ми з дружиною приймемо будь-яке його рішення. Розмову вела Валентина МИХАЙЛОВА


ПО СУТІ СПРАВИ

ЗЕЛЕНУ АЛЕЮ ВИСАДИЛИ У ВАРВІ

За активної підтримки фракції Аграрної партії у Варвинській селищній раді в парку Слави депутатами висаджено алею саджанців туї.

Тридцять прекрасних зелених деревець будуть милувати око мешканців і гостей селища. Дружною і злагодженою роботою депутати зробили свій внесок в облаштування та озеленення Варви. Партійці запрошують усіх долучитися до озеленення і кажуть, що

ВАРВИНСЬКА ГРОМАДА — ІЗ ФУТБОЛЬНИМ МАЙДАНЧИКОМ!

У Варвинській громаді відбулася знакова подія — відкрили футбольний майданчик зі штучним покриттям. Це справжнє свято для місцевих спортсменів і молоді! Привітали присутніх голова Варвинської райдержадміністрації Любов Доля, селищний голова Валентина Саверська-Лихошва. До численних слів привітань долучився голова Варвинської районної парторганізації Аграрної партії Микола Гайдай. Одразу ж провели і футбольний турнір за фінансової підтримки заступника голови Аграрної партії, голови обласної організації Сергія Гайдая.

У турнірі взяли участь команди дітей 2009–2010 років народження з Варви, Прилук, Прилуцького району та Ічні. Перемогу здобули прилучани, на другому місці — Ічня, третя сходинка — за Прилуцьким районом. Микола Гайдай вручив призерам змагання кубок, медалі, грамоти й солодкі подарунки. Також відзначили кращих гравців. «Дивлячись на новий футбольний майданчик, відчуваю гордість за Варвинську громаду, за наших дітей і молодь. Безумовно, цей сучасний майданчик буде сприяти розвитку спорту в регіоні», — переконаний Микола Гайдай.

УСПІХИ СПОРТСМЕНІВ — ГОРДІСТЬ ЧЕРНІГІВЩИНИ!

Беззаперечно, кожна отримана нагорода — це тернистий шлях щоденних тренувань, зусиль наставників та наполегливості самого спортсмена. У цьому переконаний і кікбоксер із Журавки (Варвинщина) Іван Нічик. У своєму юному віці вже має низку нагород, звань, титулів.

Серед чергових досягнень Івана Нічика — 1 місце в чемпіонаті України з кікбоксингу за версією WРКА серед дорослих, юніорів, старших юнаків, юнаків. Чемпіонат проходив нещодавно в Харкові. Тренер Івана  — майстер спорту Олексій Зуб. «На змаганнях із кікбоксингу в Харкові було 500 учасників. Серед них і хлопці-новачки. Та було складно боротися. Це мій другий професійний чемпіонат за близько 1,5 року тренувань у цьому виді спорту. Раніше був футбол», — ділиться враженнями спортсмен. В Аграрній партії розуміють важливість підтримки спорту. Адже це і здоров’я молоді, і гордість за досягнення спортсменів. Заступник голови партії, голова Чернігівського обласного осередку Сергій Гайдай підтримав юного земляка для участі у Всеукраїнському чемпіонаті з кікбоксингу. Зичимо Івану Нічику нових спортивних висот!

МІСЯЧНИЙ КАЛЕНДАР

САДІВНИКАГОРОДНИКА НА ЧЕРВЕНЬ 2019 РОКУ Дата

це не просто красиво, а ще й корисно для екології селища.

7

Фаза Місяця

Рекомендації щодо робіт у саду й на городі

1

Рекомендується висаджування всіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Підстригання дерев і кущів.

2

Не бажані висаджування і пересаджування трав’янистих культур. Ефективні видалення зайвих пагонів, покіс, прополювання, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід.

3

Не рекомендуються висівання і висаджування.

4 5 6

Сприятливий час для висаджування більшості культур: томатів, капусти, огірків, перцю, баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків.

7 8 9

Не рекомендовані висівання і пересаджування садово-городніх культур. Сприятливі висаджування кущів і дерев, збір і сушіння фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс із метою уповільнення зростання трав. Підходящий момент для мульчування, боротьби зі шкідниками, збирання насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.

10

Не бажано садити й пересаджувати овочі, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. Із квітів рекомендується садити виткі рослини. Покіс сповільнить зростання трав.

11 12

Рекомендоване висаджування квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також варто висаджувати кісточкові фруктові дерева. Ефективні поливання і сінокіс. Відмінна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.

13 14

Рекомендується висаджування більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза. Не варто розмножувати рослини корінням, збирати трави й садити дерева. Ефективні щеплення, внесення добрив, поливання, знищення шкідників, розпушування ґрунту.

15 16

Вдалим буде висаджування швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав — на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збирання овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізання квітів. Посаджені в ці дні домашні квіти швидше розквітають.

17

Не рекомендуються висівання і висаджування.

18 19

Вдалими будуть висаджування і пересаджування дерев та кущів. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев, покіс.

20 21

Не бажано сіяти і садити. Рекомендується збирати зернові та коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригати дерева та кущі, проводити прищипування, прополювання.

22 23 24

Рекомендовані висаджування селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Заготівля варення і солінь. Відмінний час для культивації, поливання і внесення добрив.

25 26

Не бажано сіяти і садити. Рекомендується підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополювання і мульчування. Збір урожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушіння овочів і фруктів.

27 28

Відмінний час для висаджування всіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Підстригання дерев і кущів.

29 30

Не рекомендовано висаджувати і пересаджувати трав’янисті культури. Ефективні видалення зайвих пагонів, покіс, прополювання, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід.


8

СТРОКАТА СТОРІНКА КОРИСНІ ПОРАДИ

СКАНВОРД

КАРТОПЛЯ В ПОБУТІ

Усі ми знаємо, що з картоплі можна приготувати безліч найрізноманітніших смачних і корисних страв, але не всі знають, що картопля корисна й важлива не тільки в кулінарії. У побуті досить ефективно використовують картоплю для найрізноманітніших цілей. Від запотівання скла. Щоб запобігти запотіванню скла, протріть його свіжим зрізом сирої очищеної і помитої картоплі. Створена на склі таким нехитрим способом натуральна крохмальна плівка ефективно захистить скло (вікна) від запотівання. Видаляє з рук плями від продуктів харчування. Видалити темні сліди на руках від смачних, але соковитих ягід, від соку овочів і фруктів можна досить легко. Просто протріть руки свіжим зрізом картоплі. Полірує взуття із гладкої шкіри. Щоб взуття блищало, натріть його шматочком сирої картоплі, а через 5 хвилин зніміть матовість ганчірочкою. Дивно, але ефект дорогої вакси забезпечений! Допоможе укоріненню живців квітів. Паросток улюбленої герані швидше прийметься і виросте, якщо спочатку його посадити в картоплину. Він братиме з неї корисні поживні речовини, необхідні в процесі розвитку квітки, особливо на початкових стадіях. Очищає м’ясорубку. Миття м’ясорубки завдає чимало клопоту через застряглі частинки фаршу. Проблему вирішить картоплина, пропущена через м’ясорубку по закінченню переробки м’яса. Знімає набряки. Темні кола та набряки під очима сира картопля знімає ефективніше, ніж огірки. 20-хвилинний компрес із кілець картоплі освітлить шкіру під очима та прибере припухлість. Видаляє іржу. Кислота, що міститься в сирій картоплі, відмінно справляється з іржею на кухонному начинні, кранах та інших металевих предметах. Слід розрізати картоплину навпіл, натерти нею необхідну ділянку і залишити на 30 хвилин. Потім іржу знімають жорсткою стороною губки. Задавнена іржа зникне після 2–3 процедур. Полірує столове срібло. Приготувавши картоплю «в мундирі», не поспішайте виливати відвар. Залиште в ньому столове срібло на 20–30 хвилин, потім протріть сухою ганчіркою. Начиння легко очиститься і набуде м’якого блиску. Крім того, картопля і її свіжовичавлений сік мають цілющі властивості при нездужанні, проблемах зі шлунком, зниженому імунітеті.

ГЕНІАЛЬНО!

Якщо, будучи на дачі, вам захотілося посмажити сосиски на багатті, а шампурів під рукою не виявилося, то ви можете скористатися садовими граблями.

НАСОЛОДА СМАКОМ!

ФРУКТОВИЙ ТОРТ БЕЗ ВИПІКАННЯ Цей торт смачний і просто дивовижно виглядає. При кожному новому приготуванні ви можете міняти ягоди та фрукти, які входять до його складу. І кожного разу ви отримаєте новий торт. Спробуйте і відчуйте справжню насолоду! Інгредієнти: 500 г сметани (можна замінити вершками 35% жирності); 300 г ягід та фруктів; 200 г готового бісквіту або печива; 200 г цукру; 30 г желатину. Приготування: Залити желатин половиною склянки холодної води й залишити приблизно на півгодини для набухання. Поставити набухлий желатин на водяну баню і, постійно помішуючи, довести до кипіння (але не кип’ятити). У глибокій мисці збити міксером сметану з цукром — допоки не розчиниться цукор. Не перестаючи збивати, влити тоненькою цівкою желатин і збивати ще приблизно півхвилини. Помити й почистити від шкірки або кісточок вибрані фрукти і ягоди, нарізати їх дрібними шматочками. Бісквіт теж порізати на шматочки. Якщо ви замість бісквіту взяли печиво, то його краще поламати на невеликі шматочки. Дно глибокої миски застелити харчовою плівкою. Скласти туди фрукти і ягоди, змішати зі шматочками бісквіту. Залити сметанним кремом і накрити харчовою плівкою. Поставити в холодильник до повного застигання — приблизно на 2–3 години. Вийняти торт із холодильника, перевернути на гарну тацю і зняти плівку. Прикрасити фруктами і ягодами. СМАЧНОГО!

Друк – ТОВ «Масив-А.І.», 01013, м. Київ, вул. Будіндустрії, 5, тел. (044) 592-33-03. Наклад – 99 000 прим. Видавець – Чернігівська обласна партійна організація Аграрної партії України. Реєстраційне свідоцтво ЧГ №600-249 ПР від 14.12.2017 р. Передплатний індекс: 60323. Відповідальний за випуск – Маківчук Л.В.

Аграрна партія України. Вісник Чернігівщини №9 (45) 15 травня 2019 року  

Аграрна партія України. Вісник Чернігівщини №9 (45) 15 травня 2019 року  

Profile for ukr88
Advertisement