Page 82

дуже почесно” (16 жовтня); інтерв’ю Ю. Бибака з істориком Я. Грицаком „Парадокси національної ідентичності” (18 жовтня); Г. Шибанова, „Як нації не втратити свій героїчний дух” ( 19 жовтня); історика С. Кульчицького „Що таке радянська влада?” (27 жовтня), де згадується про ставлення до УПА істориківопонентів В. Іваненка і В. Якуніна; інтерв’ю М. Сірука „Іспанський інтерес в Україні” (15 листопада) про те, що досвід примирення в Іспанії після громадянської війни може правити за зразок для українців; Д. Костури „Історія одних переселенців”, яка стосується лемківської тематики і висловлена позитивна точка зору поляків на УПА, яка діяла також на Закерзонні.

Документальні джерела та експерти. 29 % матеріалів (11 публікацій) газети „День” містять експертну точку зору. В 11 % (4 публікації) присутні посилання на документальні джерела. Газета „День” – єдине видання у якому цитуються першоджерела: періодичні видання УПА: До зброї», «Повстанець», «Український перець», інформаційноагітаційний документ «Хто такі бандерівці і за що вони борються». Також присутні посилання на праці історика В. Сергійчука «Наша кров — на своїй землі» і книгу О. Тищенка та І. Марчука «УПА. Гурби: квітень 1944». Експертна позиція, представлена здебільшого проукраїнськи налаштованих істориків, серед яких: С. Кульчицький, Я. Грицак, Ю. Шаповал, В. Сергійчук, І. Патриляк, В. Бойко, М. Дубас, Я. Шашкевич. Також авторами 2 статей є історики: Ю. Шаповал і С. Кульчицький. Але у цих матеріалах тема УПА – другорядна.

Газета „Україна молода” Відібрані для аналізу матеріали в газеті „Україна молода” за 2007 р. загалом охопили 36 публікацій. Орієнтуючись насамперед на авторські статті, інтерв’ю, ми не не ігнорували також інформаційних повідомлень і окремих згадок про

82

Бевз Христина  
Бевз Христина  

Кваліфікаційна робота: "ОБРАЗ УПА У ДРУКОВАНИХ ЗМІ", Могилянська школа журналістики, 2009

Advertisement