Page 1

S W E N ŽILINA

Marec 2012

EDITORIÁL

Dvojmesačník o nákupoch a zábave

Spisovateľka evita urbaníková:

Pľuť dušu nie je zdravé, do roka sa zbláznite Hriechom najúspešnejšej slovenskej spisovateľky a vydavateľky je pozeranie amerických mysterióznych televíznych seriálov. V knihe Odviate vetrom, ktorú miluje, má podčiarknuté veci, ku ktorým sa často vracia. Píše ľudovo a baby ju rady čítajú. Evita Urbaníková.

Časom človek ľutuje všetky hriechy, ktorých sa dopustil, a tiež tie, ktoré zabudol spáchať... povedala kedysi Brigitte Bardot. Ide o ženu s pomerne kontroverzným životopisom, ale nestalo sa už aspoň raz v živote aj vám, že ste ľutovali niečo, čo ste neurobili? Nejde ani tak o hriešne myšlienky alebo činy, chceli ste urobiť niečo zaujímavé, dôležité, nové... len ste sa na to v tej chvíli neodhodlali, mali ste viacero dôvodov, nebol čas, peniaze, ten správny moment. Je už takmer tradíciou, že aj nakupovanie sa zaraďuje medzi hriechy. Najmä u žien ide takmer o každodenné pokušenia – a veľmi dobre vieme, že najlepšie zo všetkého chutí práve zakázané ovocie. Aby však jeho príchuť nebola až taká trpká, Aupark pre vás pripravil víkend plný zliav. Veď kúpiť si môžete aj niečo zdravé, niečo čím potešíte iných, niečo praktické, niečo poučné... Je to hriech? Posúďte sami.

šéfredaktorka

Aktuálne informácie zo života Auparku v Žiline nájdete aj na sociálnych sieťach:

Oskenujte si tento QR kód a na našom profile na Facebooku sa dozviete všetko o Hriešne dobrých nákupoch v Auparku, ktoré sme pre vás pripravili v dňoch 23. – 25. 3. 2012 spolu s mesačníkom EVA.

Miestom nášho stretnutia je Panta Rhei, ktoré ste sama navrhli. Prečo práve tu? Má to viac dôvodov. Nefajčí sa tu, môžem skontrolovať svoje vyložené knižky a mám to blízko do kancelárie. Preto väčšinu stretnutí organizujem práve v Panta Rhei. Nákupné centrá využívate tiež takto efektívne? Do nákupných centier chodím hlavne pred sezónou kvôli deťom. Mám svoje vytypované obchody a viem, že všetko v nich nájdem pod jednou strechou. Pre seba nakupujem, keď sa blíži nejaká akcia. Napríklad teraz sa chystám na udalosť roka – OTO, pričom mám svoje obchody a viem, kde čo nakúpim. A potom ešte pred Vianocami. Tie vybavujem v predstihu, už v septembri – októbri. Tu sa musím priznať, že najprv nakupujem pre seba, lebo mi tie veci hneď udierajú do očí. Zrazu zistím, že z rozpočtu ubudlo, a vtedy sa sústredím na ostatných. Ste známa ako autorka a vydavateľka na Slovensku aj v Česku, nechystáte expanziu „evitoviek“ aj do vzdialenejšieho sveta? Raz za rok-dva zájdem pracovne do New Yorku, ale to sa vždy týka iba titulov, ktoré preberáme ako vydavateľstvo zo zahraničia a prinášame na Slovensko. Čo sa týka smerovania evitoviek von, máme stále otvorené Poľsko a Taliansko, dokonca jedna ponuka prišla až z Pakistanu, čo ma úplne šokovalo. Inak presadiť sa v zahraničí je dosť problém. Ak má niekto predstavu, že príde do Ameriky a tam mu vydajú knižku, napríklad preložia zo slovenčiny do angličtiny a bude sa to tam predávať, to je čistá utópia. Myslím si však, že čo sa strednej Európy týka, možnosti sú. Ale nie je to otázka jedného týždňa. Aký hriech si neviete odoprieť? Mojím hriechom sú seriály, ktoré nestíham pozerať. Preto ich mám na jednom DVD a keď som chorá, pustím si ho. Hriechom je, že kým seriál nedopozerám celý, neskončí sa PN-ka :-). Som taká vo všetkom, kým niečo nedokončím a neuzavriem, neviem existovať. Patria medzi vaše hriechy aj smajlíky? V maile ste mi ich poslali dosť. Používať smajlíky ma naučila moja dcéra. Používam ich rada a veľa, najmä pri styku s kamoškami. Niekedy sa pristihnem, že ich dávam aj do oficiálnej pošty, a vtedy sa pýtam sama seba, či mi už nešibe.

STRANA

03

Pred naším rozhovorom sme sa vôbec nepoznali, napriek tomu ste okamžite súhlasili. V Amerike by o vás už točili filmy. Čo vás drží pri zemi? Ja sa hlavne necítim nad zemou. Viem, že sa mi darí v rámci práce a mojich knižiek, tvrdo na tom aj robím. Možno za pätnásť rokov vám zazívam do telefónu a poviem, že sa mi nechce. Vyletieť rýchlo a byť hore, to nie je až také ťažké. Úspech je, keď sa hore udržíte niekoľko desiatok rokov. V tomto je inšpiráciou pre mňa môj otec. Má úspešný obchod s nábytkom, pod sebou tristo ľudí, ale aj tak bojuje, pretože aj úspech znamená boj. Jasné, že mávam svoje chvíľky, napríklad teraz som išla okolo stojanu s knihami a tam všade iba Sushi v dushi (moja najnovšia knižka). Vtedy v duchu poskočím, zakričím „jupí“, ale trvá to iba pár sekúnd, život ide ďalej. Som mama dvoch detí, ktoré vyvážam do škôlky a školy, na krúžky, starám sa o ne, keď sú choré. Mám chlapa, ktorý chce každý večer teplú večeru. To sú veci, ktoré ma držia pri zemi. Kedy ste zistili, že píšete dobre „o ženách pre ženy“ a je záujem o vaše práce? Odmalička som milovala, keď prišli mamine kamarátky a rozprávali sa o chlapoch, neverách a „verách“, o pôrodoch a susedách. Vtedy som sedela pri nich, tvárila som sa, že si čítam, ale v skutočnosti som počúvala, tieto obyčajné príbehy nasávala a bola som nimi fascinovaná. A keď som si to spätne čítala, tak som zistila, že „wau, toto je dobré“. Začiatky boli, samozrejme, kostrbaté. Ale postupne sa to zlepšovalo. Nehovorím však, že píšem geniálne. Píšem ľudovo a baby to rady čítajú. Máte niekedy plné zuby práce? Mám to vždy, keď dopíšem knihu. Vtedy nastáva obdobie, keď sa kniha promuje. Pekne sa namaľujem, idem

STRANA

hriešna očista

04

medzi ľudí a rozprávam o svojej knihe, ktorú nenávidím :-). Píšem veľmi intenzívne, kým to nedokončím, od práce nevstávam, a tak som po dopísaní úplne prázdna, „vyflusnutá“. Keď potrebujem po takomto výkone vypnúť, idem do záhrady a sadím alebo štrikujem. Inak mám prácu veľmi dobre zorganizovanú. V mojom nakladateľstve pracuje veľa ľudí a fungujeme ako dobre nastavený mechanizmus. Od členov svojho tímu chcem, aby aj žili, chodili medzi ľudí, pretože tieto zážitky potom pretavujú do svojej práce. Pľuť dušu nie je zdravé, do roka sa zbláznite. Vaša najobľúbenejšia kniha? Odviate vetrom. A nechápem prečo. Mám v nej podčiarknuté veci a vraciam sa iba k tým. A nedávno som objavila knižku Malý princ v nás. Je to také dovysvetľovávanie Malého princa, veľmi milé a obsahuje návody, ako prežiť v pokoji a väčšej pohode. Ste naozaj „multifunkčná“. Poraďte našim čitateľkám, ako sa dá z časového hľadiska zvládať úspešná práca vydavateľky, autorky a mamy dvoch detí. Je to o rozložení síl. Keď chce žena hneď po pôrode kariéru, skôr či neskôr sa jej to zosype ako domček z karát. Preto by si mala každá uvedomiť, že má len jedných sto percent, a tie si má rozdeliť podľa životnej situácie, v ktorej sa nachádza. Nedá sa byť naraz stopercentnou matkou, manželkou, milenkou a zamestnankyňou alebo šéfkou. A vedieť povedať nie. Čo som od začiatku ani ja nevedela. Volala mama, že niečo potrebuje, kamoške som tiež niečo sľúbila a do toho redakcia, že treba ešte jeden článok. Zrazu som sa našla o tretej ráno za počítačom, uplakaná a s obrovskou kávou v sebe aj pred sebou. Takže dôležité je vedieť povedať nie, ale to sa musíme naučiť.

STRANA

kate moss tvárou manga

06

hriešne Chlapské


STRANA

Castingová horúčka v auparku

Zuzana gregorová:

V Auparku sa v rámci Hriešne dobrých nákupov 23. – 25. marca 2012 hľadajú modelky! Renomovaná agentúra EXIT organizuje casting a pozýva dievčatá so záujmom o profesiu modelky, aby sa prišli ukázať.

Zuzana Gregorová je jedna z najúspešnejších slovenských modeliek. Vďaka agentúre EXIT sa jej podarilo splniť si sen, Zuzanina tvár sa objavuje v najvychytenejších módnych časopisoch, na mólach pracuje pre značky ako Cavalli, D&G alebo DKNY. Súčasne pôsobí v New Yorku.

mojím najvačším hriechom sú kabelky a topánky

S mesačníkom EVA sme pre vás v dňoch 23. – 25. 3. 2012 pripravili HRIEŠNE DOBRÉ NÁKUPY. Vyberte si zľavy až z 51 najlepších značiek žilinského Auparku.

Ako ťa Exit objavil? V dramatickom krúžku, keď som mala 13 rokov.

101 DROGÉRIE

30 % na vybrané produkty (PUMA a WELLAFLEX)

Svetoznáma modelingová agentúra Exit Model Management prichádza aj za vami do Žiliny!

30 %

Castingová horúčka začína 24. marca o 15:00 hod v nákupnom centre AUPARK Žilina.

101 DROGÉRIE

PLAYBOY a ADIDAS DNS 75 ml 1+1 zadarmo (ľubovoľná kombinácia)

1+1

7 CAMICIE

20 % na celý sortiment

20 %

ADIDAS

1+1 za 1/2, 50 % zľava sa uplatňuje na lacnejší výrobok

1+1 za 1/2 ALBI

20 % na celý sortiment

20 %

BAGGER

20 % na nezľavnený sortiment

20 % BEPON

30 % na celý sortiment

30 %

BIG STAR

30 % na celý sortiment

30 %

BIJOU BRIGITTE 30 % na celý sortiment

30 %

BUSHMAN

Darček (tričko Bushman) v hodnote 30,- € pri nákupe nad 70,- €

DARČEK C&A

25 % na 1 kus oblečenia podľa vlastného výberu

25 %

COLIN'S

30 % na celý sortiment

30 %

ČISTIAREŇ SELECTA 25 % na čistenie odevov

25 %

DATART

15 % na haircare výrobky (fény, žehličky na vlasy, kulmy...)

15 %

EIFFEL OPTIC

Aupark a EXIT spolupracujú už dlhé roky. Šéf agentúry Andrej Taraba je so spoluprácou spokojný: „V rámci týchto akcií sme objavili veľa krásnych slovenských dievčat, niektoré z nich sa dokonca nachádzajú vo svetovom rebríčku TOP 50.“ Na otázku, aké podmienky musia dievčatá pre úspech vo výbere spĺňať, Andrej Taraba odpovedá: „Keď porovnám najdôležitejšie kvality, teda osobnosť a krásu, tie sú v pomere 70 k 30. Práca modelky je veľmi náročná. Dievča musí zvládať obrovský nápor, vedieť po anglicky, keďže EXIT má 90 % aktivít v zahraničí.“ AK MÁŠ ZÁUJEM O PRÁCU MODELKY, VEK 12 AŽ 18 ROKOV, VÝŠKU NAD 170CM, NEVÁHAJ A ZÚČASTNI SA CASTINGU! Naše modelky poznáte z celosvetových kampaní a prehliadkových mól svetových módnych domov calvin klein, prada, chanel, gucci, givenchy, giorgio armani, dolce & gabbbana, jil sander, dior, yves saint laurent, versace, louis vuitton, roberto cavalli, marc jacobs a veľa iných. Spolupracujeme s najznámejšími slovenskými a českými módnymi časopismi eva, emma, la femme, elle, dolce vita, harper‘s bazaar, cosmopolitan.

Je ten modeling fakt taká drina? A ak áno, stíhaš si popri tom fashion biznis aj užiť? Jasné, že to nie je najťažšia práca na svete, ale je to poriadna drina. Málo ľudí vie, čo modeling naozaj znamená, väčšina vidí iba výsledok našej práce. Prehliadky v rámci fashion weekov nie sú večernou záležitosťou, ako si ľudia myslia. Začíname skoro ráno a z prehliadky na prehliadku beháme až do neskorého večera. Celé to trvá mesiac v kuse v poradí New York-Londýn-Miláno-Paríž. Je to veľmi náročné na čas a energiu, baby musia veľa vecí obetovať a preorganizovať si život úplne inak.

Viac informácií Vám radi poskytneme na telefónnych číslach: Exit model management, s.r.o., Budovateľská 23, 821 08 Bratislava, Slovakia, t: ++421 2 554 23 447 – 8, m: ++421 2 918 633 429 , www.exitmm.sk

EXIT plagat A5 ZILINA.indd 1

2.3.2012 20:21:38

Casting je určený všetkým. „Keďže naša agentúra dodáva aj tváre bežných ľudí do rôznych reklám a kampaní, pozvaní sú v podstate všetci. Mladí, starí, deti, športovci, všetci. Minulý rok sa v žilinskom Auparku stalo, že nás upútal pán, ktorý svoju dcéru na casting sprevádzal. A prekvapený otec už o necelý týždeň účinkoval v kampani mobilného operátora!“

„Niektoré naše modelky majú už viac ako tridsať rokov, deti a po pätnástich rokoch s nami stále spolupracujú. Je to obrovská šanca, ako si zmeniť život, pričom si agentúra neúčtuje žiadne poplatky za registráciu alebo fotenie.“ Príďte si aj vy splniť svoj sen do žilinského Auparku. Pretože, ako šéf EXITu hovorí, bol by hriech to neskúsiť.

Čo ti práca dala, čo ti vzala? Videla som kus sveta, spoznala rôzne kultúry, naučila som sa viaceré jazyky a stretla sa s veľmi kreatívnymi a talentovanými ľuďmi. Je to otrepané, ale keď to zažijete na vlastnej koži, pochopíte. Som schopná postarať sa sama o seba v rozličných situáciách. Samozrejme mi práca priniesla aj finančnú nezávislosť, ktorá však okrem radosti prináša aj isté starosti, povinnosti a veľkú zodpovednosť. Je veľmi komplikované robiť si plány do blízkej budúcnosti. Keď chcem vyraziť na dovolenku, musím

Veľká noc v auparku

Piatok, sobota a nedeľa / 23. až 25. marca 2012

Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov 5. – 7. 4. 2012 otvorené 8. 4. 2012 zatvorené 9. 4. 2012 otvorené (od 13.00 do 21.00 h)

14.00 – 18.00 h Diagnostika Schwarzkopf Predstavenie noviniek a diagnostika vlasov so Schwarzkopf pomocou špeciál­neho vlasového skenera, ktorý dokáže určiť typ vlasov a ich poškodenie

Sobota 21. apríla 2012 15.00 h Druhý ročník hip-hopovej tanečnej súťaže o najlepšieho tanečníka sa opäť uskutoční v Auparku, moderovať bude Osťo z Breakfans. Neváhajte a príďte.

EMOTIVO

30 % na vybranú kolekciu

30 %

14.00 – 18.00 h Líčenie s Mary Kay Zverte sa do rúk odborníkov a nechajte si poradiť a nalíčiť sa vizážistkami zdarma priamo v pasáži Auparku! Okrem toho sa môžete v sobotu tešiť aj na casting do modelingovej agentúry Exit, módne prehliadky jarných kolekcií horúčka Castingovámarca začína 24. hod 00 značiek z Auparku, profesio­ o 15: centre v nákupnom na. AUPARK Žili nálne modelingové fotenie, bezplatné líčenie a vlasové poradenstvo či ochutnávku kávy

EXISPORT

30 % na celý sortiment

30 %

vá agentúra a modelingo nt Svetoznám Manageme Exit Model za vami do Žiliny! prichádza aj

FAX COPY

170CM, VÝŠKU NAD 18 ROKOV, h kampaní VEK 12 AŽ z celosvetovýc O PRÁCU MODELKY, Naše modelky poznáte chanel, gucci, givenchy, CASTINGU! AK MÁŠ ZÁUJEM vuitton, klein, prada, ZÚČASTNI SA módnych domov calvin versace, louis NEVÁHAJ A yves saint laurent,i slovenskými a českými ch mól svetových jil sander, dior, a prehliadkový me s najznámejším cosmopolitan. dolce & gabbbana, giorgio armani, veľa iných. Spolupracuje harper‘s bazaar, marc jacobs a la femme, elle, dolce vita, roberto cavalli, eva, emma, módnymi časopismi ych číslach:

30 % na fotodarčeky (potlač šálok, tričiek...)

30 %

na telefónn Bratislava, Slovakia, poskytneme 08 ľská 23, 821 www.exitmm.sk cií Vám radi , Viac informá ent, s.r.o., Budovate 918 633 429 m: ++421 2 Exit model managem 23 447 – 8, t: ++421 2 554

2.3.2012 20:21:38

EXIT plagat

d 1

A5 ZILINA.ind

Vydavateľ: Aupark Property Management, 2012.   ·   www.aupark.sk/zilina   ·   www.facebook.com/aupark.zilina

Takže máš nejaké méty? Jasné, každá modelka musí mať profesionálne sny a ciele, kvôli ktorým na sebe pracuje, a u mňa je to rovnaké. Ale nič konkrétne neprezradím, aby som to nezakríkla. Čo slovenské ti najviac chýba? Rodina a kamaráti. Dokonca aj stará dobrá stredná škola. A, samozrejme, slovenská klasika – kofola, bryndzové halušky, obyčajné rožky, makovník... Okrem toho milujem slovenské seriály ako Panelák, Ordinácia v ružovej záhrade alebo Druhý dych – tie ale poctivo sledujem na internete.

Napísali ste nám...

Kam za zábavou SPRIEVODNÉ PODUJATIA HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v auparku

Okrem toho, že ťa móda živí, zaujímaš sa o ňu aj v súkromí? Vymetáš obchody? Je to súčasť mojej práce, takže musím mať prehľad, čo sa v brandži deje, čo je nové a čo je in. Našťastie ma to celkom baví . Obchody vymetám raz za tri mesiace. Každú sezónu investujem do niekoľkých kvalitných kúskov a nimi dodávam šmrnc môjmu existujúcemu šatníku.

Čo osobne považuješ zatiaľ za svoj najväčší úspech v modelingu? Niekoľko úspešných fashionweekov. Som hrdá na dlhoročnú prácu pre Dolce&Gabbana, kampane pre Cavalli alebo DKNY. A, samozrejme, fotenia s Mariom Testinom a Mariom Sorentim. Ale verím, že najväčšie úspechy ma ešte len čakajú.

A prečo Aupark? „V súčasnosti sa mladí ľudia koncentrujú v nákupných centrách. Patrí to k ich životnému štýlu. Vďaka tomuto faktu náš skaut našiel mnoho úspešných modeliek a modelov,“ hovorí Andrej Taraba.

Je hriech, ak má dievča predpoklady, krásu a ono ich nevyužije.

ísť vždy spontánne na poslednú chvíľu. Často ruším dohodnuté stretnutia s kamošmi či termíny u lekárov. Takže v podstate musím byť vždy pripravená na náhle zmeny, ktoré sa často dejú, a predvídať nepredvídateľné.

Ktorým módnym pokušeniam nevieš odolať? Krásnym kabelkám a topánkam odolávam najťažšie – ale musím sa pochváliť, že časom som sa vytrénovala a viem sa ovládnuť oveľa lepšie ako v minulosti.

Top Slovak Dancer Award v auparku

darček (puzdro) v hodnote 20,- € k nákupu nad 60,- €

DARČEK

02

zaujímavé podujatia v žiline 16. – 21. 4. 2012 XXII. stredoeurópsky festival koncertného umenia Miesto: Dom umenia Fatra 18. 4. 2012

„Rande s Naďou“ (o 19.00 h) Vystúpenie legendy československej hudby, 5-násobného Zlatého slávika – Nade Urbánkovej Miesto: Dom odborov

V minulom čísle sme pre vás pripravili niekoľko súťaží. O tom, že v Žiline a širokom okolí ľudia radi súťažia, svedčí obrovské množstvo odpovedí, riešení a príhod, za ktoré vám ďakujeme. Traja vyžrebovaní krížovkári, ktorí nám poslali správnu odpoveď, teda „Každý človek je zámožný, ak má zdravé ruky a trochu rozumu“, vyhrávajú prekvapenie od Auparku. Sú nimi Miloš B. z Nižnej, Pavol G. zo Žiliny a Andrej S., rovnako zo Žiliny. Hlavolam „Pre bystrých“, ktorého výsledok bol 4 andulky a 3 klietky, správne rozlúskla Petra M. zo Žiliny a môže sa tešiť na malé prekvapenie od Auparku. Spätne zlepšíme Valentína trom z vás, ktorí nám dali vedieť, čo v tento deň dostali od milovaného/milovanej. Sú nimi Mirka D. zo Žiliny, Vlaďa H. z Martina a Katka M. zo Žiliny. Práve tá sa nám pochválila, že manžel jej poslal kuriérom do práce 41 ruží. A my to ešte prilepšíme darčekom. Kartu do Golemu, nabitú dvadsiatimi eurami, dostávajú za správnu odpoveď Jaroslav Š. zo Žiliny, Veronika S. zo Strečna a Miroslav M. zo Žiliny. Všetkým výhercom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie správne odpovede.


STRANA

Hriešna očista Detoxikačná kúra neera

Po dlhej zime, keď sme telo viac zaťažovali ťažkými jedlami a nemali dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, prichádza obdobie, ktoré nás láka k vykonaniu očistného pôstu. V tradičných liečebných systémoch Číny a domorodých Američanov sú jarné mesiace vhodné najmä na očistu zameranú na pečeň a žlčník. Ak ich chcete udržovať v dobrom stave, ponúka sa tu rad pôstov od tých najjednoduchších po zložitejšie a časovo náročnejšie.

Pečeň a žlčník majú vplyv nielen na alergie, ale aj na autoimunitné procesy a tiež na cievnu problematiku. Podľa mesačného rytmu je ideálny čas na očistnú kúru pečene a žlčníka vždy, ak je Mesiac v Rakovi. Tento rok je to na konci marca (30. 3. – 1. 4.). Jarná detoxikačná kúra Neera Diétu vyvinul pred viac ako 50 rokmi skúsený havajský odborník Stanley Burroughs. Kúra Neera pozostáva z prijímania nápoja, na ktorého prípravu potrebujete citrónovú šťavu, prírodný stromový sirup Madal Bal, kajenské korenie a vodu. Citrón blahodarne pôsobí na pečeň a veľmi dobre prečisťuje telo. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, draslíka a ďalších minerálov, má aj adstringentné účinky – sťahuje a posilňuje tkanivá, čím uvoľňuje toxíny z hlbín tkanív a orgánov. Kajenské korenie napomáha očistu krvi, uvoľňuje jedy a hlieny a zahrieva telo. Prírodný stromový sirup Madal Bal dodáva energiu, je chuťovo výborný a plný minerálov. Počas kúry sa rozpúšťajú tukové tkanivá a likvidujú všetky choroby typov virózy, astmy, sennej nádchy, zápalu dutín, problémov s prieduškami a nádchou. Takže vás prestanú trápiť rôzne alergie, ktoré spôsobujú dýchacie problémy alebo upchanie dutín. Cholesterol uložený v cievach a žilách sa vďaka mocnému účinku kúry uvoľňuje z tela. Spolu s prečistením tela môžu zmiznúť i kožné problémy. Na prípravu dennej dávky (2 litrov) nápoja potrebujete: · 1,5 dl čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy (3-4 citróny) · 1,5 dl Madal Bal prírodného stromového sirupu · cca 1/10 kávovej lyžičky kajenského korenia – na konček noža (prispôsobte podľa chuti) · 1,7 l čistej vody

Dĺžka kúry Odporúča sa dodržiavať kúru desať dní, aby prebehol celý proces uvoľnenia, odplavenia a vylúčenia nahromadených odpadových látok. Pre mnoho ľudí je však predstava desaťdennej kúry príliš náročná. Preto odporúčame vybrať si zo šiestich verzií: 3 dni Základná verzia diéty. Jedno balenie Madal Bal sirupu (500 ml) vydrží v priemere 3 dni. 10 dní Štandardná verzia, odporúčaná tvorcami diéty, ponecháva telo v očistnom režime dlhší čas a prináša optimálny účinok. Raz do týždňa Výborná voľba, ak chcete svojmu tráviacemu traktu dopriať raz do týždňa odpočinok. Vyberte si ktorýkoľvek deň v týždni a v tento deň pite iba nápoj Neera. Vyskúšajte tento systém šesť týždňov alebo aj viac. Relax Nápojom Neera nahraďte jedno jedlo denne, napr. večeru. Tento spôsob predĺži prirodzený čas na očistu – noc, keď sú obličky a pečeň najaktívnejšie. Zakončenie kúry Keďže zažívacia sústava oddychovala 10 dní, musíme s ňou pri zakončení programu zaobchádzať šetrne a ohľaduplne. Najčastejšou chybou je začať jesť priskoro príliš veľa. Naplánujte si postupný prechod naspäť k normálnej strave počas dvoch alebo troch dní. Zložitejšie jedlá pridávajte postupne. Od čerstvo vytlačených ovocných štiav postupujte k zeleninovým šťavám, surovému ovociu, parenej zelenine, komplexným sacharidom a nakoniec tukom a bielkovinám. Madal Bal prírodný stromový sirup dostanete v predajni biopotravín Biopark.

FIRO TOUR

30 % na letecké zájazdy s odletom z BA a z KE

30 % GATTA

30 % na celý sortiment

30 % GAUDÍ

20 % na celý sortiment

20 % GUESS

20 % na vybranú kolekciu

20 % H&M

30 % na celý sortiment

30 %

HUMANIC

20 %

máme pre vás pripravených niekoľko báječných receptov na originálne domáce kúpele.

A prečo vlastne domáce kúpele? Žijeme v rýchlej dobe plnej stresu, napätia a zhonu... Príjemný rituál domácich kúpeľov so zapálenou sviečkou, vôňou kúpeľov, osviežujúcou sprchou, masážou či iným rozmaznávaním vám aspoň na chvíľu pomôže odpútať sa od problémov a vypätia a na chvíľku si skrátka odpočinúť. Ku každému z našich kozmetických radov

S mesačníkom EVA sme pre vás v dňoch 23. – 25. 3. 2012 pripravili HRIEŠNE DOBRÉ NÁKUPY. Vyberte si zľavy až z 51 najlepších značiek žilinského Auparku.

20 % na nákup obuvi v kombinácii s taškou

originálne domáce kúpele

Manufaktura je originálna česká kozmetika, ktorá je inšpirovaná zaujímavými prírodnými ingredienciami a ktorá premení vašu kúpeľňu v malé domáce kúpele...

03

SPA EXCLUSIVE Unikátny rad z výťažkov z perál a ruží. Perly sú nazývané elixírom krásy, sú symbolom elegancie a luxusu. Obsahujú cenné morské minerály bohaté na enzýmy a antioxidanty. Revitalizujú, regenerujú, omladzujú a hydratujú pokožku a chránia ju pred nepriaznivými účinkami životného prostredia. Unikátny, veľmi jemný olej z divokých ruží je bohatým zdrojom cenných esenciálnych a mastných kyselín, ktoré sa využívajú na starostlivosť o pokožku už po celé stáročia. Vďaka výnimočným regeneračným, omladzujúcim, hydratačným a hojivým účinkom pomáha proti predčasnému starnutiu pokožky, obnovuje jej pružnosť, zmierňuje vplyvy slnečného žiarenia a predchádza strate vody z pokožky.

ky a oslabujú jej obranyschopnosť. Pokožka na tvári je citlivejšia ako na ostatných častiach tela, a preto je potrebné starostlivosti o ňu venovať zvýšenú pozornosť. Základom správnej starostlivosti o pleť je pravidelné a kvalitné čistenie pleti, ktoré ju zbaví škodlivých látok. Rad starostlivosti o tvár 100 % SENSITIVE FACE CARE preto prináša 3 základné produkty na čistenie pleti – odličovacie mlieko, pleťovú vodu a jemný peeling. Základom všetkých produktov sú rastlinné suroviny a aktívne prírodné ingrediencie vhodné na starostlivosť o pleť. Všetky produkty sú prísne dermatologicky testované.

KILLTEC

30 % na celý sortiment

30 %

KLENOTY TREND

darček (strieborný set) v hodote 20,- € k nákupu nad 30,- €

DARČEK LEVI‘S

20 % na celý sortiment

20 %

MANGO

20 % na celý sortiment

20 % MANIA

30 % na kompletný sortiment slnečných okuliarov a okuliarových rámov, 50 % na vybraný sortiment

SENSITIVE FACE CARE Unikátny rad čistiacej starostlivosti o tvár 100 % SENSITIVE FACE CARE prináša extra jemnú a šetrnú starostlivosť o citlivú pokožku bez obsahu farbív, alergénnych parfumov, parabénov, alkoholu a ropných produktov. V dnešnej priemyselnej dobe je naša pokožka neustále vystavovaná pôsobeniu škodlivých látok – voľných radikálov, ťažkých kovov, cigaretového dymu, výfukových plynov a ďalších, ktoré spôsobujú precitlivenosť pokož-

30 % a 50 % MANUFAKTURA

20 % na detskú kozmetiku a kozmetiku z karlovarského radu + darček (mydlo zo šípovej ruže) k nákupu nad 20 €

20 %

OFFICE SHOES

20 % na celý sortiment

20 %

zdrojom inšpirácie je prírodA Francúzska kozmetická firma Yves Rocher bola založená už v roku 1959 v Bretónsku. Je svetovou značkou č. 1 v rastlinnej kozmetike, príroda je jediným zdrojom jej inšpirácie.

ORSAY

Yves Rocher ako prvý európsky výrobca kozmetiky už od roku 1989 netestuje svoje prípravky na zvieratách. Okrem toho sú všetky produkty hypoalergénne, dermatologicky a oftalmologicky testované.

poukážka na ďalší nákup v hodnote 10 €

DARČEK

PIETRO FILIPI

Yves Rocher starostlivo sleduje každú etapu vzniku svojej rastlinnej kozmetiky od zberu rastlín až po distribúciu výrobkov, ktoré sú určené všetkým ženám bez výnimky.

30 % na celý sortiment

30 %

PROFIMED

Detoxikačný gél minceur detox Blíži sa letná sezóna a vy nie ste spokojná so svojou postavou? Získajte kontrolu nad svojím telom vďaka detoxikačnému gélu z radu Minceur Detox.

20 % na vybraný sortiment

Aj predajne biopark, manufaktura a yves rocher sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v žilinskom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.

30 %

PRONTOWASH

Pri kompletnom umytí auta jedna doplnková služba zdarma

DARČEK


STRANA

módny návrhár Boris hanečkA: Leto bude hriešne sladké

FASHION NEWS

Zimná sezóna, ktorá sa i tentoraz niesla v trochu ponurej atmosfére dekadencie, je za  nami a  zmýšľanie dizajnérov sa otočilo o 180 stupňov. Leto bude skutočne sladké, jemné ako vánok a absolútne pozitívne. Poďme sa pozrieť na trendy aktuálnej sezóny zblízka.

Chcete prežiť jarné prehánky v suchu? Typickými vlastnosťami trenčkotu, u nás známeho ako „baloniak“, sú nepremokavosť a mechanická odolnosť. Tento suchý opis dnes už prudko módneho kúska šatníka neprekvapí nikoho, kto pozná jeho históriu. Trenčkot bol totiž pôvodne navrhnutý ako vojenský odev. Thomas Burberry, zakladateľ po ňom pomenovaného módneho gigantu, si dal trenčkot patentovať už v roku 1901. O niekoľko rokov sa stal jeho dodávateľom pre dôstojníkov britskej armády, ktorí sa praktického a pohodlného trenčkotu ani po skončení 1. svetovej vojny nevedeli vzdať – a vďaka tomu ho začali nosiť aj britskí civili. Napodobňovaniu sa nevyhli ani armády Ruska, Francúzska a USA a príbeh sa i tam opakoval.

COLIN’S bol založený rodinou EROĞLU v Istanbule v roku 1983. So svojou veľkou produkciou má COLIN’S širokú škálu výrobkov, ktoré pozostávajú z bežného oblečenia, módnych noviniek a doplnkov, ktoré predstavujú skutočne reálnu hodnotu oblečenia pre mužov a ženy.

Mango, najväčšia španielska módna značka s medzinárodnou pôsobnosťou, predstavuje Kate Moss ako tvár kolekcie jar/leto 2012.

Pastely su jemné a výborne nakombinované, hodia sa prakticky ku všetkému, od džínsov až po frakové nohavice. Minišaty v týchto odtieňoch sú úplnou chuťovkou! Dokonalosť je dovŕšená i vhodne zvoleným materiálom, aj keď pri pastelových tónoch je vlastne jedno, či sú matné (napríklad brúsená koža alebo vlnený kabát) alebo lesklé v podobe lakoviek. Vždy s nimi zabodujete!

Táto britská modelka okrem toho, že je ikonou vo svete módy, stelesňuje sebavedomú a odvážnu ženu s typicky mestským štýlom obliekania. Kate pózovala s najnovšími kúskami kolekcie jar/leto 2012 pred objektívom slávneho fotografa Terryho Richardsa v Londýne. Mango, čisto španielska spoločnosť so sídlom v Barcelone, odieva ženy celého sveta. Značka začala expandovať za hranice svojej rodnej zeme v roku 1992. Od tohto času otvorila 2 400 obchodov v 107 mestách sveta.

Ak si predsa len budete chcieť vybrať žiarivejšiu farbu, skvelé doplnky a odevy hýriace farbami nájdete v predajniach New Yorker. Ak vás farebnosť neoslovuje a máte radšej utilitaritu a nenápadnosť (či skôr nápadnosť, ale až na druhý pohľad), zakotvite v retro nálade s aktualizovaným dizajnom pretaveným do moderných podôb, ktorú ponúka H&M. Nájdete tam stále hravé, ale i praktické kúsky s náladou očakávania jari.

Mango spája kvalitu materiálov, najnovšie módne trendy a cenovú dostupnosť.

Okrem pána Burberryho si síce vynájdenie trenčkotu privlastňuje aj ďalšia firma, no pre skutočných znalcov módy sa trenčkot bude navždy spájať najmä s týmto výrobcom.

Storočnú tradíciu bez výnimky oceňujú modelky, hviezdy strieborného plátna, módne ikony a iné celebrity, zvečnené objektívom, zakrádajúce sa ulicami a letiskami v obrovských tmavých slnečných okuliaroch a – trenčkote.

Každá predajňa Mango je vytvorená v súlade s imidžom značky a a vie veľmi účinne vyzdvihnúť jedinečnosť každého zákazníka.

Rozmýšľate, ako si spestriť aktuálny rok? Pokojne aj s módou talianskej značky Gaudi. V mesiaci marec sme pre vás pripravili novú kolekciu, ktorá vás zaujme výraznými farbami, ale aj romantikou v podobe pastelových a púdrových odtieňov.

Prívlastok glamour, ženská a sexi vystihuje všetko, čo uvidíte v najbližšom období v našich predajniach. Inšpiráciou pre vás bude živá predstava, ktorú si vytvoríte nazretím na stránku www.gauditrade.com, kde môžete prejsť celou kolekciou, ktorá sa bude postupne dopĺňať. Navyše vás očakávame v dňoch 23. – 25. marca v našich predajniach, keď bude prebiehať akcia Hriešne dobré nákupy s Evou a Auparkom, takže si budete môcť doplniť svoje šatníky novými sviežimi kúskami z kolekcie Gaudi so zľavou -20 %.

Klasicky elegantný strih, dvojradové zapínanie, výložky na ramenách a opasok zdôrazňujúci postavu sú základy trenčkotu, ktoré sa v priebehu 100 rokov nezmenili. Napriek tomu je trenčkot večnou výzvou pre každého módneho návrhára a značku. Vedia prečo – jeho čaro spočíva v tom, že od zarytého klasika až po milovníčku ružovej si každý príde na svoje. Ponuka farieb už dávno nie je obmedzená na pôvodnú béžovú alebo čiernu, o strihu, dĺžke či vzore nehovoriac.

Muži a ženy si ho dennodenne obliekajú na oblek, kostým, do práce... alebo na nič. Trenčkot vie byť totiž chladný a odmeraný, ale aj poriadne hriešny.

 www.aupark.sk/zilina   ·   www.facebook.com/aupark.zilina

Pastely Jemné odtiene v tých najrôznejšich kombináciach doslova dobyli svetové móla. Vyzbrojte sa paletou ružovej, žltej, zelenej, modrej, no vždy v tom najjemnejšom odtieni. Inpširáciou dizajnérov bola nehynúca záľuba v ríši kvetov, ale i zmrzlinové kráľovstvo či cukrovinkové dobroty.

Maškrtu v podobe dokonalého kúska do svojho šatníka nájdete v kolekcii Mango, ktorá spĺňa všetky módne prikázania sezóny.

Kate Moss tvárou manga

Trenčkot sa od 50. rokov stal neoddeliteľnou súčasťou šatníka mužov i žien po celom svete.

04

Aj predajne Colin'S, Mango, GaudÍ, h&M, Guess, orsay a spleen sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v žilinskom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.

Čipka Tento skvostný materiál zažíva svoju renesanciu už niekoľko sezón. Po tom, čo sa pred pár sezónami objavila čipka na  prehliadkových mólach v dokonalej harmónii, stala sa módnou nevyhnutnosťou. Topy, sukne, šortky, ale napríklad aj baleríny su ozdobené týmto delikátnym materiálom. A nie je miesto, kde by sa čipka neobjavila, svojou rafinovanostou až pikantnosťou sa dostala prakticky všade. Vyberte si panensky bielu alebo sa nechajte opantať farbami. Guess a Orsay dokonale uspokoja vaše potreby po nežnom dotyku čipky, ktorú kombinujte buď s perím, alebo so štrasovými šperkami, filigránsky pôsobiacimi miniatúrami kvietkov alebo perlami, ktoré nájdete napríklad v predajniach Spleen. Cestovateľka Ak sa tento rok nevydáte na cestu okolo sveta, aspoň sa cestovaním inšpirujte pri vytvorení svojho šatníka na horúce mesiace. Kultúry orientu, ale aj južnej Afriky sú zdroje, z ktorých čerpali dizajnéri. Nezvyčajná farebnosť, jemný detail na manžetách rukávov či lemoch šiat, kaftanové verzie odevu. Bavlnená alebo ľanová tunika, hodvábne šatky a drobné šperky... Niekedy naozaj stačí, ak si zvolíte len malý detail alebo farebnosť evokujúcu vzdialené krajiny.


STRANA

05

predstavujeme 7camicie je úplne nová talianska značka na našom trhu. Výrobok 7camicie vyniká svojou vysokou krajčírskou precíznosťou a originalitou štýlu vyhotovenia produktov. Jedinečný dizajn, ktorý sa neustále inovuje a kombinuje. Značka 7camicie je charakteristická moderným dizajnom, kvalitou a všestrannosťou. Vzory, detaily, tkaniny tvoria elegantnú a rafinovanú podstatu značky. Okrem pánskych a dámskych košieľ značka 7camicie ponúka kravaty, opasky, traky, manžetové gombíky, pulóvre a vesty.

S mesačníkom EVA sme pre vás v dňoch 23. – 25. 3. 2012 pripravili HRIEŠNE DOBRÉ NÁKUPY. Vyberte si zľavy až z 51 najlepších značiek žilinského Auparku.

PUPA

20 % na produkty z kategórie oči, pery, ruky 30 % na jarnú kolekciu

Všetko je starostlivo navrhnuté tak, aby uspokojila mužov, ktorí majú radi pohodlie a eleganciu, aj ženy, ktoré hľadajú zmyselnosť a romantický štýl obliekania.

20 % a 30 % QUIKSILVER

1+1 za 1/2, 50 % zľava sa uplatňuje na lacnejší výrobok

1+1 za 1/2

CAMAΪEU je francúzska značka zameraná na modernú a úspešnú mladú ženu. Je najväčším predajcom dámskej konfekcie vo Francúzsku a medzinárodná sieť značky zahŕňa viac ako 1000 predajní.

RESHOES

30 % na celý sortiment

30 %

ROBEL OBUV

20 % na celý sortiment Štylisti a nákupcovia Camaïeu úzko spolupracujú, aby mohli každý týždeň v predajniach ponúknuť stovky noviniek. Charakter Camaïeu je vyjadrený v nových tvaroch, farbách, materiáloch a štýloch, s ktorými značka neustále prichádza. Nová letná kolekcia ulahodí každej zákazníčke. Ponúka rozmanitosť farieb aj tvarov. Štruktúrované, ale aj voľné strihy sú určené na bežné nosenie, ako aj na výnimočné príležitosti. Široká škála farieb od odvážnej červenej cez jasne modrú a žltú až po romantickú lososovú a vždy trendy čiernu umožňuje zákazníčke výber podľa jej osobného vkusu. Príďte si vybrať a nechajte sa očariť novými kolekciami, dostupnými cenami a príjemným prostredím s milým personálom. Tešíme sa na vašu návštevu!

V tohtoročnej sezóne vás Orsay pozýva na dobrodružnú cestu svetom módy Kolekcia „Bushman classic“ obsahuje najúspešnejšie modely vychádzajúce z tradície značky BUSHMAN. Zaručuje zákazníkovi štandardnú kvalitu, osvedčené strihy a materiály po celý rok bez ohľadu na sezónu alebo pominuteľné módne výstrelky. Skrátka, Bushman prináša kolekciou jar/leto 2012 na trh módy svieži vietor tradície a kvality, stavia istoty proti neistým vrtochom trendov, slobodu obliekania proti diktátu módy.

Nová, svieža jarná kolekcia Dreamy Paradise ponúka dievčenský look s vidieckym nádychom, kde jar a romantické šaty patria neodmysliteľne k sebe. Zasnenému casual vzhľadu pridávajú ženskosť hravé detaily typu ažúrový úplet a široký opasok. Kľúčovými prvkami jarnej sezóny sú: cigaretové a mrkvové nohavice, ležérne topy a šifónové blúzky s potlačou. Neodmysliteľné sú skladané a zvonové sukne, ktoré ladia s jemne splývavými svetrami z jemnej pleteniny. V Orsay venujeme vyššiu pozornosť detailom. Kontrastné lemovanie, lastúrové nariasené okraje a trojrozmerné aplikácie, predovšetkým s kvetinovými a viazacími prvkami. Užite si výlet týmto pestrým svetom módy z Orsay.

20 %

SATUR

29 % na všetky zájazdy z katalógu MORE 2012

29 %

SCAN QUILT

30 % na vybraný tovar (vankúše a paplóny zn. Scanquilt)

30 %

SOFIA JEWELRY 20 % na celý sortiment

20 %

SPLEEN

20 % na kolekciu Spleen Bijoux

20 %

STEFFEL

50 % na kožené rukavice, pánske tašky, kabelky, opasky, kožušinové vesty, 30 % na kožené bundy

30 % a 50 % THERON

30 % na vybranú kolekciu

30 %

TCHIBO

20 % na celý sortiment zrnkovej kávy

20 %

TOM TAILOR

30 % na celý sortiment

30 %

TOMMY HILFIGER

20,- € poukážka k nákupu nad 100,- €

DARČEK TRIUMPH

30 % na celý sortiment

30 % VEGA

30 % na celý sortiment + kožený darček ku každému nákupu

30 %

W-LINIE

30 % na celý sortiment

30 %

Aj predajne 7camicie, BUSHMAN a Orsay sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v žilinskom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.

YVES ROCHER

20 % na 1. výrobok a 35 % na 2. výrobok podľa vlastného výberu (okrem výrobkov označených zeleným bodom)

20 % a 35 %


STRANA

Hriešne ženské

Hriešne Chlapské

Účesy, účesy, ach, tie účesy... je text známej piesne Beáty Dubasovej. K hriešnym účesom pridajme aj hriešne módne doplnky a šperky a ste dokonalá. Vyberte si sama...

Šport, šport a ešte šport. Občas počítač a vždy dobré jedlo. Ideálna kombinácia dobrej zábavy väčšiny chlapov. Kamaráti sú na takéto hriešne kombinácie vždy poruke, ak je poruke dobrá ponuka...

Sušič na vlasy Remington D 5800 Tento šikovný sušič na vlasy s výkonom 2 100 w vaše vlasy perfektne vysuší a zároveň ponúka jednoduché riešenie problémov so skladovaním – zasúvací samonavíjací kábel. Keramická mriežka zabezpečí rýchle zahriatie a dokonalejšie rozloženie teploty. Ionizácia slúži na redukciu statickej energie a zabezpečí lesklé vlasy bez krepatenia. Nastavenie 3 teplôt a 2 rýchlostí umožňuje kontrolu počas vysúšania a studená vlna pomáha zafixovaniu účesu. Viac v predajni Datart.

Najrýchlejšia kopačka teraz už aj s mozgom Systém na dlhodobé odStRánenie chĺpkov IPL5000 i-Light i-LIGHT je rýchly, bezbolestný a vysoko efektívny. Používa prevratnú technológiu intenzívneho pulzného svetla (IPL) – rovnakú technológiu odstraňovania chĺpkov využívajú profesionálne salóny a kliniky – bezpečne odstráni chĺpky pre nádherne hladkú pokožku až na 12 týždňov. i-LIGHT prináša ako prvý unikátnu „multi-flash mode technológiu“, vďaka nej predstavuje najrýchlejšiu metódu na odstraňovanie chĺpkov. Viac v predajni Datart.

Dokáž svoju rýchlosť. Súťaž na ihrisku a meraj si svoju rýchlosť. Následne zdieľaj svoje dáta online a porovnávaj sa s ostatnými hráčmi. Myslíš, že si rýchly? Dokáž to s novými adizero F50 v kombinácii s miCoach. Viac v predajni Adidas.

Authority Atro

Lacoste v office shoes Svadobné obrúčky Gold Art

EMOTIVO

Jedinečnosť svadobných obrúčok Gold Art sa skrýva v perfektnom spracovaní tvaru, povrchu a hlavne v dokonalom fasovaní kameňov. Variabilita zasa v možnosti zmien jednotlivých základných vzorov svadobných obrúčok podľa predstáv zákazníkov. V našom sortimente nájdete modely nielen pre najnáročnejších klientov s plne osadenými briliantmi, ale aj odľahčené, cenovo dostupné svadobné obrúčky. Viac v predajni Klenoty Trend.

V novej kolekcii jar/leto 2012 vás upútajú nové modely svetoznámych značiek ako Polo Ralph Lauren, Lacoste, Tommy Hilfiger, Skechers, Kitten, Nike, Adidas, Puma. Objavte svoju značku, štýl a pohodlnú obuv v našej predajni OFFICE SHOES s možnosťou širokého výberu topánok.

ROASTED CHICKEN BREAST

Doprajte si osviežujúcu sprchu s granátovým jablkom pochádzajúcim zo slnečného Španielska a nalaďte sa tak na letnú dovolenku. Viac v predajni Yves Rocher.

 www.aupark.sk/zilina   ·   www.facebook.com/aupark.zilina

Kolekcia Letný dážď Tieto ultra súčasné šperky spájajú jemné kovové motívy s oslnivými zrkadlovými efektmi. Práve táto letná kolekcia zvýrazní jednoduchú krásu každej ženy kvapkami svetla. Pre ženy, ktoré si želajú byť krásne sebavedomo a bez rozruchu. Najmä ženy, ktoré si chcú vybrať hlavný módny štýl rýchlo a dobre. Viac v predajni Spleen.

Ak chcete byť „in“ pri sledovaní hokejových zápasov play off či iných športových udalostí, nemalo by vám chýbať niektoré z pánskych tričiek Authority Pro z novej kolekcie 2012, ktoré nájdete na pultoch v rôznych farbách a rôznych materiáloch. Viac v predajni Exisport.

S týmto naším „kúskom“ z našej ponuky sa budete cítiť ako s doma v rúre pečeným kurčaťom. Jemné vykostené kurča pečené k dokonalosti s vlastným výberom čerstvej zeleniny a ďalších ingrediencií podávané v čerstvo upečenom sendviči. Viac v Subway.

Predajňa EMOTIVO ponúka mix štýlovej talianskej módy a doplnkov. Kolekcie sú charakteristické originalitou a jedinečnosťou jednotlivých modelov. Módni dizajnéri značiek Roberta Biaggi, Rossodisera, Justor a MANGANO vám na začínajúcu sa sezónu namiešali koktail bláznivej farebnosti. Štýlové detaily, nesmrteľná džínsovina, geometrické vzory a motívy hadej kože sa preniesli do najnovšej kolekcie predajne EMOTIVO. Srdečne vás pozývame.

Sprchovací gél Granátové jablko zo Španielska

MacBook Air MacBook Air je ešte výkonnejší ako predtým. Je plný tých najmodernejších technológií a úžasných vlastností, ktoré ho robia neodolateľným. Pre rýchlejší prístup k dátovým súborom bol nahradený klasický interný disk pamäťou Flash (128 GB alebo 256 GB). Na jedno nabitie batérie dokážete na 13“ modeli pracovať plných 5 hodín. Priestranný trackpad podporuje multigestá a svojou vyspelosťou sa radí k tým najlepším na trhu. Nový širokouhlý displej má LED podsvietenie a rozlíšenie 1 366 x 768 bodov. Modelový rad MacBook Air 11“ je vybavený energeticky úspornými procesormi Intel Core i5 s vysokým výkonom a grafickými akcelerátormi Intel HD Graphics 3000. Bezdrôtový život je pre MacBook Air úplne samozrejmý. Vstavaný Bluetooth a AirPort Extreme (WiFi 802.11n) vám umožnia rýchlo a pohodlne surfovať na webe, prijímať a posielať poštu, sťahovať hudbu, video bez ohľadu na to, či sa nachádzate na jednom mieste. Dva USB 2.0 porty sú rovnako novinkou. Jednoducho úžasný, výkonný a príťažlivý. Viac v predajni iEvolution.

Džínsová košeľa Táto sezóna v Tezenis bude aj o minikolekcii džínsového oblečenia. Séria jednoducho nositeľných kúskov sa riadi módnymi trendmi a inšpiruje sa 80. rokmi. Sú v nej košele rôznych strihov, ktoré je možné nosiť uviazané vpredu alebo voľne splývajúce s módnymi džínsovými legínami. Viac v predajni Tezenis.

06

Adidas „originals“ V každom z nás sa nachádza „originals“. Príďte si po svoj originál do predajne Reshoes, ktorá vám ponúka veľký výber Adidas Originals.

Aj predajne Emotivo, yves rocher, datart, klenoty trend, spleen, ADIDAS, office shoes, reshoes a exisport sa zapojili do HRIEŠNE DOBRÝCH NÁKUPOV v žilinskom Auparku v dňoch 23. – 25. 3. 2012.


STRANA

relax na záver Horúcou novinkou cestovnej kancelárie FIRO-tour sú letné dovolenky na portugalskom pobreží Algarve s odletom z Košíc a Bratislavy. A prečo práve v jednej z najobľúbenejších celoročných destinácií Európanov?

Desiatky kilometrov nedotknutých pláží s jemným pieskom, bizarné skalné útesy vystupujúce z mora, romantické zátoky, elitné golfové ihriská, zábavné vodné parky, ideálne podmienky na vodné športy, stále živé tradičné zvyky a sviatky, historické pamiatky starovekej i nedávnej minulosti. Vychýrená kuchyňa, kasína, diskotéky, pôvabné horské a rybárske dedinky, kvalitné turistické služby, komfortné hotely... to je len niekoľko dôvodov, prečo sa vybrať práve do tohto slnečného raja.

07

TIPY PRE RODINY S DEŤMI Adriana Beach Club****+ – all inclusive hotel v krásnom prírodnom prostredí pri jednej z najkrajších pláží Algarve Luna Falésia Mar***+ – all inclusive apartmány až pre 4 dospelých len asi 5 km od rušného letoviska Albufeira Pestana Delfim Beach & Golf**** – all inclusive hotel pri krásnej zlatistej pláži TIPY PRE NAJNÁROČNEJŠÍCH Crowne Plaza Vilamoura***** – novo zrekonštruovaný hotel, ktorý vás očarí príjemnou atmosférou

Tivoli Marina Vilamoura***** – luxus priamo v srdci medzinárodne uznávaného osobného prístavu Aqua Pedra dos Bicos**** – dizajnový hotel len asi 300 m od rušného centra Albufeira TIPY PRE GOLFISTOV Sheraton Algarve***** – kvalitné služby pre golfových nadšencov i priaznivcov wellness služieb Grande Real Santa Eulália Resort & Hotel Spa***** – elegantný hotelový komplex na dosah viacerých 9- až 27-jamkových golfových ihrísk Viac na www.firotour.sk.

Krížovkami si od nepamäti krátime voľné chvíle. Či je to v kaviarni, vo vlaku cestou do práce alebo doma pri televíznych seriá­loch, vždy nás dokážu na pár minút zamestnať a potrápiť. Dokonca si ich riešením trénujeme našu pamäť a občas sa dozvieme aj niečo nové. Určite už máte pripravený krížovkársky slovník a ceruzku. Vylúštenú tajničku nám pošlite do 13. apríla na mailovú adresu

Recenzie DADA nagya Žilinská kniha Hoci spisovateľ Ľubomír Feldek nedávno oslávil 75. narodeniny, jeho pracovné nasadenie je stále viac ako obdivuhodné. Minulý rok mu okrem prekladov rozprávok bratov Grimmovcov a Shakespearovej Zimnej rozprávky vyšli aj mimoriadna publikácia – fascinujúca autobiografia nazvaná Žilinská kniha Ľubomíra Feldeka. Ľubomír Feldek je Žilinec, čiže žilinský rodák, ktorý v tomto meste prežil veľkú časť svojho detstva a mladosti. Žilinská kniha je intímnou a pestrou kolážou jeho spomienok prostredníctvom starých žilinských fotografií a pohľadníc. Je však aj zbierkou autorových vlastných textov – básní, fejtónov, divadelných úryvkov, nepoužitých častí románu či prekladov, ktoré súvisia so Žilinou. Autor spomína a súčasne odhaľuje tajomstvá a citlivé miesta svojho života a tvorby. Osobité miesto tu má najmä spomienka na otca – bývalého predsedu žilinského súdu, ktorý bol v 50. rokoch odsúdený vo vykonštruovanom procese Kauzál.

sutaz@auparkzilina.sk alebo poštou na adresu: Aupark Žilina, Veľká okružná 59A, 010  01 Žilina a traja z vás dostanú od nás knižnú novinku od Panta Rhei.

VeĽká žena z východu Túto rozmarnú novelu by sme žánrovo mohli zaradiť medzi humoristickú literatúru. Halina Pawlowská zdôrazňuje, že celý príbeh Veľkej ženy z východu je, až na opisy snov a drsný ukrajinský folklór, úplne vymyslený. Halina Pawlowská používa miesta, ľudí a situácie, ktoré pozná a voľne ich fabulačne kombinuje. Jej hlavná hrdinka Panelopa je krásna mladá žena, ktorá sa na turistickom pochode zoznámi so svojím budúcim manželom Lubošom. Narodí sa im dcéra Maruška a Panelopa začne pracovať ako šéfredaktorka úspešného spoločenského týždenníka. Jej matka je slepá a otec Zoltán má o výchove svojej vnučky v duchu kozáckych tradícií svojráznu predstavu. Panelopina kamarátka Romana sa pokúša citovo ukotviť a Panelopu podvedie manžel s jej druhou najlepšou priateľkou a kolegyňou Kristínou. Hlavná hrdinka sa na služobnej ceste na Podkarpatskú Rus zoznámi s časťou svojej východnej rodiny – okrem iného aj so svojráznym Tarasom a neterou Táňou, ktorá sa prisťahuje do Panelopinho pražského bytu. Halina Pawlowská má ľahké pero a humorný nadhľad vďaka čomu je príbeh jej Veľkej ženy z východu ideálnym odpočinkovým čítaním.


Inz NV 273,5x387,8_ZA.indd 1

2.3.2012 11:30

Aupark News Žilina Marec 2012  

Aupark News Žilina Marec 2012