1 minute read

Trafolar renklendi

SANATLA ELEKTRİK BİR ARADA

Büyük ilgi gören ve farkındalık yaratan proje ile ilgili bilgiler veren Genel Müdürümüz İbrahim Gümüşlü, trafolardaki tekdüzeliğin ve olumsuz yazıların önüne geçmeyi amaçladığımızı dile getirerek, şunları belirtti: “Vatandaşlarımıza hizmet verirken toplumsal ve güncel sorunların çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Trafo merkezlerini sosyal içerikli, algıda fayda sağlayacak, hatalara dokunacak,

insan hayatına katkı sunacak bir platforma çevirdik. Grafiti sanatçısı arkadaşlarla ve kamu kurumlarıyla iş birliği yaparak, hangi mesajları vermemizde fayda olacağına karar verip trafo binalarının soğuk ve karanlık yüzünü topluma faydalı bir hale getirmek için böyle bir proje başlattık.

TRAFOLARDAN MESAJ

Biz, 30 trafo binamızda bu projeyi uygulayacağız ve güncel konularda sosyal mesajlar vermeye çalışacağız. Türkiye’nin gündeminde önemli yer tutan “kadına şiddetin” önüne geçmek için farkındalık oluşturmayı hedefledik. ‘Bununla ilgili bizim ne

faydamız olabilir, nasıl bir algı ‘oluşturulabilir?’ diye düşünüp uyuşturucu bağımlılığı, engelsiz hayat, trafikte emniyet, kan bağışı ile alakalı gibi belirli konularda verilecek mesajları bir sosyal sorumluluk projesiyle dile getirmek için böyle bir mecrayı kullandık.

Sokak sanatı olarak bilinen grafittiyi sosyal sorumlulukla birleştiren projemizin bu anlamdaki ilk uygulama olduğuna dikkat çeken Gümüşlü, “Grafitti sanatçılarımızın desteğiyle hizmet bölgelerimizdeki trafolarımızı renklendirdik. Şu anda 4 trafo boyandı. Proje, Türkiye’de sosyal içerik anlamında yapılan ilk uygulama niteliğindedir.”