Page 1

«НАДСЕГУРСЬКА

Revista ucranianа en España

Український часопис в Іспанії

УКРАЇНА»

Щомісячне електронне безкоштовне видання

www.ucraniads.info

5

травень-липень 2014

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ

[ст. 5, 13-14, 16-24] ВИБОРИ 25 ТРАВНЯ

[ст. 6-9] ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ

[ст. 29-30] КУЛЬТУРА

[ст. 10-12] Українські бійці АТО отримали малюнки українських школярів Іспанії, - в рамках акції «Подаруй малюнок солдату». [ст.

26]

Триває чергова мобілізація Наприкінці липня Верховна Рада України прийняла два важливі рішення: збільшити граничний вік військовозобов'язаних запасу, та затвердити Указ Президента України про часткову мобілізацію в армію. Як повідомлялося, рядовим, сержантам та старшинам, молодшому та старшому офіцерському складу продовжили термін перебування у запасі до 60 років, що на 5-15 років більше від раніше існуючого. Крім цього, впродовж місяця триватиме призов військовозобов'язаних та резервістів до Збройних сил України та інших збройних формувань. Таким чином країну чекає новий етап військової мобілізації. Перша і друга черги відбулися навесні 2014 року – за указами в.о. президента від 17 березня і 6 травня. Сам указ не має чітких параметрів і не дає зрозуміти, кого повинні мобілізувати. Вочевидь, вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначатиме Президент. Загалом, згідно законодавства, мобілізація стосується військовозобов'язаних запасу у віці від 18 років до граничного віку перебування в запасі першого або другого розряду. За інформацією ЗМІ, третя хвиля передбачає можливість мобілізувати призовників, військовозобов'язаних жінок (до 50 років), і тих, хто не проходив військову службу, але не має «білого квитка». Але, військові люди кажуть, що будуть набирати чоловіків середнього віку - від 25 до 40 років.

Таким завжди віддається перевага. Той, хто отримає повістку, зобов’язаний з’явитися у вказаний час до військкомату для проходження медкомісії. Юристи кажуть, що відповідальність за неявку, зокрема і кримінальна, може настати за умови отримання повістки під підпис. Проте, українцям, що проживають за кордоном, деякі військові посадовці радять пильнувати, чи не надходила повістка. У такому разі,- кажуть,- слід нотифікувати листом військомат за місцем проживання про відсутність в Україні. Слід зазначити, що від військового обов’язку за кордоном звільняє лише одне – офіційно оформлений статут постійного місця проживання (ПМП). Неоднозначісніть цієї ситуації породила чимало чуток. Одна з тих, що дійшла до нас – про старшого чоловіка призовного віку, котрий повертався до Іспанії, але його прикордонники не випустили з України, сказали чекати повістки. Така історія не є правдоподібною – лише неявка на повістку, після звернення військомату до органів МВС, може бути мотивом для такого. «А, в разі отримання повістики, - прокоментував «Надсегурській Україні» посадовець Міноборони, - «якщо в руках паспорт громадянина України, котрий дає не лише права, але й обов’язки, слід не лише дбати про меркантильні інтереси», а подумати про захист Держави і виборювання майбутнього».


´ -

´ ´

´ ´

´ ´ ´ ñ ´


На початку лютого, Голова та активісти асоціації "Червона Калина" вручили предстанику Єврокомісії в Барселоні спільне з редакцією "Надсегурської України" звернення.


У центрі - Вікторія Тіссо


Ліворуч - Леся Горова


}

´

´

ó

Надсегурська Україна №5  

Ucrania del Segura (revista) Nº5

Надсегурська Україна №5  

Ucrania del Segura (revista) Nº5

Advertisement