Page 1

06/2010 internetový motoristický magazín

www.autostylonline.cz

Těhotná za volantem!

Nebojte se připoutat...

Soutěžte o nové lékárničky Airbagy pro motorkáře Brutální Fabia RS ...čtěte dále


www.autostylonline.cz


www.autostylonline.cz

Eva a Adam za volantem 17. ročník automobilové orientační soutěže EVA a ADAM 2010 se koná 28 – 30. května 2010 v Rekreačním středisku Brdy - Věšín u Rožmitálu pod Třemšínem. Z RpT po silnici č. 19 do Věšína a 1,5 km za koncem obce vlevo do lesa. Automobilová orientační soutěž má umožnit všem zúčastněným řidičkám a řidičům ověřit si své řidičské umění a kázeň, orientační schopnosti, znalost dopravních předpisů, jezdeckou zručnost a dodržování pravidel silničního provozu. link>>>

01


www.autostylonline.cz

Vhodný vů z pro mile necké páry ...

BMW link>>>

Málokdy se úspěšnému světovému výrobci automobilů podaří udržet nový model nebo koncept až do konečné premiéry v tajnosti. S téměř pět metrů dlouhým Concept Gran Coupé se to BMW podařilo.

bojuje a boduje Elegantní čtyřdveřový model by mohl v blízké budoucnosti přetáhnout i zájemce o Mercedes CLS a Porsche Panamera. Díky úchvatnému vzhledu to není nic nemožného. Krásné vozy v sousedním Bavorsku opravdu stavět umějí - nejlepším příkladem je nová řada 5. Konečně se odpoutali od podivuhodného bangladesh-designu minulých let a nyní jsou od něj stejně daleko, jako Peking od Mnichova. Je tedy tak trochu překvapením, že si právě pro prezentaci svého nového designérského počinu vybrali právě Auto China 2010.

CLS a A7 na dohled Concept Gran Coupe nabízí vizi moderního čtyřdveřového modelu s hladkou siluetou. Téměř pět metrů dlouhý, ale pouze 1,40 m vysoký čtyřsedadlový elegán se dere do úzkého segmentu, který současně obsazují Mercedes CLS, Porsche Panamera a Maserati Quattroporte. Audi začne koncem roku vyrábět A7. Další auto, které se bude chtít vtěsnat na trh. BMW Concept Gran Coupe se může pochlubit krásně tvarovanou linií, dlouhým rozvorem a krátkými převisy. Typická jsou zadní světla do písmena L, široké ledviny přední masky ve stylu Z4. Bezrámová okna a ve studii šikovně zamaskovaný B-sloupek umocňují vzhled lehkého a protaženého tvaru. Směs sportovního vozu a Gran Turisma se opravdu povedla. Tímto stanovili bavorští designeři jasné akcenty a ukazují, že mezi řadou 5 , 5 GT a řadou 7 je stále ještě prostor pro další. Prostor pro krásu.

Blízko realitě Také technicky ukazuje Concept Gran Coupe, kam směřuje budoucnost. Reflektory v plné LED technologii se zdají

02

být více než jen designová hříčka. To stejné platí i pro nová hliníková kola, jejichž paprsky jsou frézované a zdůrazňují tak nejen optickou lehkost. Podle BMW jsou v Concept Gran Coupe soustředěny základní hodnoty značky. Zda bude tato studie jednoho dne uvedena do sériové výroby není samozřejmě oficiálně známé. Ale přitom, jak realisticky Concept Gran Coupe působí, lze předpokládat, že BMW tuto skulinku na trhu nepřenechá svým konkurentům bez boje.


www.autostylonline.cz

K otírání s lintajících úst, při sledování tohoto čern ého sršně, doporu čujeme po užít čistící ubrousky pure&fres h, k když jemn ě, přesto d teré, i ůkladně čistí a osv ěží motori stovo pokožku na obličeji a přilehlých partiích. PS: Před o těrem si n ezapomeňte sun dat helmu !

To, na co s e tu právě díváte, je koncept. Jedná se o BMW Gran Cou pe. Zdařilé, ž e?

Tyto snímky nebyly nafoceny, nýbrž vykouzleny černokněžníkem!!!

03


www.autostylonline.cz

Fabia RS je v prodeji!

link>>>

Sportovní verze oblíbeného vozu, která se představila na jarním ženevském autosalonu, nyní přichází k českým zákazníkům za základní cenu pod půl milionu korun.

04


www.autostylonline.cz

Autorizovaní obchodníci Škoda v České republice již mají k dispozici prodejní programy a jsou připraveni přijímat objednávky. Nová Fabia RS s bohatou základní výbavou včetně LED světlometů je v nabídce za atraktivní cenu 499.900.- Kč, unikátní kombi potom jen o 15.000.- Kč více. Nový motor 1.4 TSI s výkonem 180k představuje vrchol technologie; je to první pohonná jednotka na světě s přímým vstřikováním paliva a dvojitým přeplňováním kompresorem a turbodmychadlem. Úsporný a výkonný agregát se může pochlubit kombinovanou spotřebou 6,2l na 100 km, emisemi 148 g/km a točivým momentem 250 Nm dostupným v rozmezí 2000-4500 ot/min-1. Maximální rychlost vozu Fabia RS je 224 km/h (226 km/h pro Fabia

a pozičním LED světlometům, projektorovým halogenovým světlometům a 17“ kolům GIGARO z lehké slitiny. Střecha, střešní spoiler (u verze hatchback) a kola (hatchback i kombi) budou nabízeny v závislosti na barvě vozu ve třech různých odstínech: volit lze mezi černým, bílým a stříbrným. Sportovní podvozek s asistenčními systémy ESP, ABS, ASR, naladěnými na vysoké jízdní výkony, zaručuje bezpečnou avšak dynamickou jízdu a přináší novou funkci XDS, která při průjezdu zatáčkou

Combi RS). Fabia RS obsahuje unikátní výbavu dostupnou jen pro tento model. V interiéru Fabia RS nabídne tříramenný kožený sportovní volant v multifunkční verzi s ovládacími prvky řazení sedmistupňové automatické převodovky DSG a s ovládáním pro rádio, výškově nastavitelná sportovní sedadla s logem RS na opěradle či elektrické ovládání všech oken, vzadu navíc s dětskou pojistkou. Interiér dále doplňují přístrojová deska v provedení Onyx, klimatizace CLIMATRONIC s elektronickou regulací, rádio SWING či vkládané tkané černé koberce s prošitím v šedé nebo červené barvě. Model označený logem RS na zádi je na silnici snadno rozpoznatelný díky předním denním

elektronicky přibrzdí přední vnitřní kolo, což má za následek zvýšení točivého momentu na vnějším předním kole. K pohodlí řidiče přispívá také tempomat.

vého průmyslu, osloví jak sportovně založené řidiče, tak celé rodiny“, řekl Jan Hurt, vedoucí prodeje střední Evropa.

„Jsme rádi, že můžeme představit sportovní verzi oblíbeného modelu Fabia v letošním roce. Fabia RS se tak stává oslavou nadcházejícího výročí 110 let motorsportu ve Škoda Auto. Věřím, že tento vůz, který představuje technologickou špičku ve vývoji automobilo-

05


www.autostylonline.cz

Helma přes internet?

Helma je pro motorkáře tou nejdůležitější součástí ochrany. Proto by měla dokonale sedět. To je jeden z důvodů, proč není nákup helmy přes internet tím nejlepším řešením. Je sice známo, že motorkáři tráví na internetu stejně času, jako v sedle své motorky. Přesto není elektronické tržiště tím nejlepším místem pro koupi „tvrdého klobouku“. Není přece tajemstvím, že kdo si helmu vyzkouší a nejlépe se s ní projede na své motorce, má naději, že najde perfektně sedící helmu. Koupě helmy ve specializovaném obchodě nabízí mimo výběru a možnosti vyzkoušení i další testovací možnosti. Veškeré větrací klapky by měly být ovladatelné i v rukavicích. Stejné platí i pro ovládání hledí. Pokud nosíte brýle, můžete zkusit, zda se vejdou pod helmu a zda je dokážete bezproblémově vtěsnat i po nasazení helmy. Kdo jezdí hodně na dálnici neboli při vyšších rychlostech, pro toho je obzvláště důležité, aby helma tlumila zvuky. Tlumící hodnota se udává prostřednictvím dB(A) v decibelech. 85 dB(A) při rychlosti 100 km/h je dobrá hodnota. Již 3 dB(A) navíc vnímá jezdec jako zdvojnásobení hluku. Vedle uvedených hodnot může o kvalitách helmy přesvědčit pouze zkušební jízda na vlastní motorce. Aerodynamika každé motorky je jiná a proto reaguje helma na každé motorce úplně jinak.

Co vám rozmluvíme hned na začátku, je koupě použité helmy na internetu. Sice vás také chrání, ale možná tak před pokutou, jak po nárazu dopadne vaše hlava není už tak jisté. Dokonce helma, která má za sebou jeden nebo více nárazů, může zvenčí vypadat nepoškozeně. Na internetu dvojnásob, ale i v reálu. Mnozí si totiž neuvědomují, že při pádech je energie odváděna do absorpčního materiálu, který se nachází pod tvrdou skořepinou helmy. Aniž byste si toho všimli, dochází k nenávratnému poškození materiálu, že už nemusí vydržet další pád. A navíc jsou přilby konstruovány tak, že vydrží pouze jeden větší náraz. Při velké ráně se změní struktura materiálu skeletu v místě nárazu a přilba má pak jen zlomek původní pevnosti. Cenové rozpětí u helem je ohromné. Nejlevnější začínají u 600,- Kč (pokud to tedy chcete nazývat helmou), ale existují i helmy za 20.000 i více. Přitom však neplatí, že čím draží, tím lepší. V každém případě byste si měli dávat pozor, aby helma splňovala evropskou bezpečnostní normu ECE R22. Přičemž aktuální je ECE R22-05, kterou najdete stejně jako předchozí všité na štítku uvnitř helmy.

06

Nejdůležitější však je, jak helma sedí a to si na internetu vyzkoušet nemůžete. Sice jsou velikosti odstupňované podle centimetrů, ale sami víte, že boty správné velikosti také nemusí sedět. Velikost helmy se měří podle obvodu hlavy XXXS (49/50), XXS (51/52), XS (53/54), S (55/56), M (57/58), L (59/60), XL (61/62) und XXL (63/64), ale pouze zkouška ukáže, zda ochrana hlavy i přes správnou velikost správně sedí a dovolí tak pohodlné nošení. Moc malé helmy způsobují otlaky, které snižují komfort a tím dramaticky ovlivňují schopnost koncentrace. Moc velké helmy se mohou při vyšší rychlosti na hlavě pohybovat a co teprve při pádu. Riziko úrazu se tak mnohanásobně zvyšuje. Novou přilbu volte spíše těsnější, ale tak, aby vás nikde netlačila. Počítejte s tím, že používáním se přilba cca o půl čísla zvětší.

Že to není ta pravá (tedy helma) poznáte velmi jednoduše: - pokud vás už po minutě bolí hlava (moc malá) - pokud ji lze na hlavě posunout o několik centimetrů nahoru a tím zmenší průzor (moc velká) - pokud ji lze na hlavě o několik centimetrů otáčet vertikálně (opět moc velká)


www.autostylonline.cz

Airbag a motorka: Funguje to?

Minulý rok byl pro motorkáře velmi tragický. Bezpečnostní prvky, jaké znáte z aut, se na motocyklech velmi těžko aplikují. Přesto však byla Honda prvním světovým výrobcem, který uvedl do provozu motocykl s airbagem. Jenže může airbag na motocykl fungovat stejně spolehlivě a kvalitně jako v autě? Náš partner, německý ADAC podrobil mohutnou Hondu Gold Wing crashtestu a to v obou verzích - s airbagem, tak i bez něj. Pro test byla vybrána nejhorší možnost střetu: Boční náraz do vozidla při rychlosti 72km/h. Podle nezávislých průzkumů se jedná o nejčastější nehodu na motorce. A pozitivní překvapení: airbag, nejen že by zachránil život, ale dokonce snížil poranění na minimum. NA motocyklu bez airbagu narazila hlava figuríny - tak jak se dalo očekávat - plnou váhou do B-sloupku vozidla. Krční páteř se díky hmotnosti jezdcova těla extrémně silně prohnula. Oba následky by v reálu vedly ke smrti. Na Gold Wing s airbagem byla figurína včas zachycena vystřeleným polštářem a díky tomu nedošlo k extrémnímu nárazu do vozidla. K jedinému vážnějšímu poranění by došlo v oblasti holeních kostí, který by se v důsledku střetu s motorem a plasty asi zlomily. Srovnání následků poranění poskytuje úplně jasný výsledek: airbag rozhodne o lehkém zranění nebo smrti. Jasněji to ani dopadnout nemohlo. Náraz snímek po snímku

07


www.autostylonline.cz

Je tu GreenLine 2. generace

Modely GreenLine druhé generace, které lze v ČR objednat od června 2010, přinášejí nejen nové technologie, ale i nižší spotřebu a emise.

link>>>

těných škodlivin. Nový motor plní emisní limity normy EU 5, která je v kategorii naftových motorů přísnější především v oblasti oxidů dusíku a pevných částic.

Škoda Auto představuje krátce po zahájení výroby modernizovaných modelových řad Fabia a Roomster druhou generaci ekologické řady GreenLine - konkrétně modely Fabia Combi GreenLine a Roomster GreenLine. Modely GreenLine druhé generace přináší nejen upravený vzhled v duchu faceliftu základní řady, ale především technické změny, které vedly k dalšímu snížení spotřeby a emisí škodlivin. Mezi nejvýznamnější novinky patří nový motor 1,2 TDI CR DPF/55 kW se systémem vysokotlakého přímého vstřikování common rail, systém Start-Stop, rekuperace brzdné

08

energie či doporučení zařazení r ychlostního stupně na displeji Maxi DOT. Jednou z největších technických změn je nový tříválcový přeplňovaný naftový motor 1,2 TDI CR DPF/55 kW. Úsporný agregát nabízí spotřebu 3,4 l/100 km a emise CO2 pouhých 89 g/km pro model Fabia Combi GreenLine, resp. 4,2 l/100 km a CO2 109 g/km pro model Roomster GreenLine. Nižší však nejsou pouze emise CO2, ale také hodnoty ostatních vypouš-

Základní cena modelu Fabia Combi GreenLine s přeplňovaným naftovým motorem 1,2 TDI CR DPF/55 kW a pětistupňovou manuální převodovkou činí 366 900,- Kč. Základní cena modelu Roomster GreenLine s totožným agregátem bude v ČR začínat na částce 390 900,- Kč. Výbavová verze GreenLine obsahuje mj. přední mlhové světlomety s funkcí denního svícení, ESP vč. ABS, tempomat, centrální zamykání s dálkovým ovládáním nebo systém Start-Stop. Přínos systému Start-Stop se nejvíce projevuje při jízdě v městském provozu. Systém se zapíná automaticky po nastartování motoru a pokud řidič vozidlo po určité době jízdy zastaví, zařadí neutrál a uvolní spojkový pedál, motor se sám vypne. Jakmile řidič sešlápne spojku, motor znovu okamžitě naskočí. Tímto způsobem lze ušetřit v kombinovaném režimu 0,2 až 0,4 l/100 km, v městském provozu pak dokonce 0,3 až 0,9 l paliva na 100 km.


www.autostylonline.cz

Rekuperace brzdné energie je dalším pr vkem moderní techniky, kter ým jsou modely Fabia Combi GreenLine a Roomster GreenLine vybaveny. Efektivní využití pohybové energie vozu k dobíjení akumulátoru tvoří jednoduchý systém, kter ý pomáhá šetřit palivo průběžně, po malých dávkách. Stejně jako Start-Stop systém je i systém rekuperace použit u sériově vyráběného vozu značky Škoda vůbec popr vé. Oba systémy se navzájem doplňují a spolu s dalšími opatřeními přispívají k maximálně ekologickému provozu nových modelů. Nasazení systému rekuperace umožnilo dosáhnout snížení emisí CO2 o 2 až 4 g/km.

namické zakr ytí podvozku a v neposlední řadě použití pneumatik s nízkým valivým odporem. Modely Fabia Combi GreenLine a Roomster GreenLine lze od čer vna 2010 objednat u všech participujících obchodníků Škoda v ČR.

ST: ZAJÍMAVO zmást!

Pozor, nenechte se Greenline neVozy s označením - ani pečené!!! jezdí na kaštany

Mezi další opatření, jež zvyšují hospodárnost provozu, patří funkce doporučení zařazení rychlostního stupně, která pomáhá řidiči optimálně využít potenciál motoru, dále pak snížení a aerody-

09


www.autostylonline.cz

Co musí t a v o h a s ob nové ? y k č i n r léká Už více než půl roku platí nová vyhláška Ministerstva dopravy o obsahu autolékárniček. V současném přechodném období, které trvá pouze do konce roku 2010, mají řidiči povinnost své staré autolékárničky vyměnit, aby odpovídaly nové legislativě. Ale i dnes si musíte dávat pozor při výběru autolékárniček do vašich aut nebo vozidel vaší společnosti. link>>>

Vyhláška totiž stanovuje pouze základní požadavky na kvalitu autolékárniček a není proto garantem jejich skutečné funkčnosti. Zejména kvalitě zdravotnických materiálů, které se v autolékárničce nacházejí, proto věnujte pozornost.

níž se stává nepoužitelným. Důležitá je také kvalita trojcípého šátku, který slouží ke zpevňování končetin a jako univerzální pomůcka při ošetření nejrůznějších zranění. Proto musí být dostatečně pevný a netrhat se při zátěži.

Komerčně prodávané autolékárničky sice obvykle odpovídají nové vyhlášce, skutečná kvalita zdravotnických prostředků však spočívá nejen ve splnění základních předepsaných charakteristik, ale i v mnoha dalších kvalitativních parametrech. Například u obvazů představuje důležitou vlastnost pevná struktura osnovy, bez

Český červený kříž proto na základě mnohaleté zkušenosti doporučuje autolékárničky společnosti HARTMANN-RICO, která dodržuje vysoký standart kvality. Např. osnova jejich obvazů je tkaná dle specifických textilních postupů, tak aby se nerozpadla a plnila svůj účel při použití. Rovněž dbá na praktické, ale podstatné detaily:

10

například dělené náplasti, balené ve vzduchotěsném obalu, který zabraňuje vysychání lepidla a zaručuje snadnější manipulaci. Nebo jednotlivě balené rukavice, které se neslepí působením teploty tak jako rukavice zmačkané v sáčku, a zůstanou tedy dlouhodobě funkční.

„Kromě nejčastěji uváděných nových komponent – resuscitační masky a isotermické fólie – vyhláška nařizuje i další důležité změny, týkající se kvality obsahu autolékárniček. Nově jsou povinné skutečně funkční nůžky (o velikosti 15 cm a v antikorozní úpravě), dále je stanove-


www.autostylonline.cz

na velikost škrtícího obinadla (60x1250 mm) a trojcípého šátku (min. 960x1360x960 mm). Zcela nevhodné igelitové trojcípé šátky, které jste mohli dříve v autolékárničkách také najít, jsou dnes již naštěstí minulost,“ uvádí Helena Sadílková, brand manažerka společnosti HARTMANN-RICO. Naopak vozit s sebou již řidiči nemusí např. zavírací špendlík. „Další novinkou je leták s návodem na první pomoc. Naše společnost kromě novelou stanoveného textu umisťuje do svých autolékárniček i přehledně a jednoduše ztvárněný návod formou obrázků, který doporučují například od-

borníci z Českého červeného kříže. Takový návod může přispět k rychlému a správnému použití zdravotnických materiálů z autolékárničky a v mnoha případech i k záchraně lidských životů,“ doplňuje Helena Sadílková. I po zakoupení nových autolékárniček, bez kterých se od 1. ledna 2011 neobejdete, by motoristé měli, ve vlastním zájmu, pravidelně kvalitu autolékárničky kontrolovat a zamezit jejímu poškození, např. tím, že ji budou ukládat mimo dosah slunečních paprsků. Zdravotnické

materiály uvnitř totiž mohou degradovat působením vysokých teplot za oknem auta. Základním pravidlem pro zachování životnosti autolékárničky je tedy nejen kontrola dat expirace, ale i ochrana před výkyvy teplot anebo mechanickým poškozením. Nejlepší a také doporučené umístění autolékárniček je pod sedadlem nebo v kapse dveří, kde dle průzkumu vozí svou autolékárničku zatím pouze 25% řidičů.

Kompletní výčet obsahu autolékárniček: Náplast hladká cívka

velikost 2,5 cm x 5m, min. lepivost 7 N/25 mm) 1 ks

Obinadlo škrtící pryžové 60 x 1 250 mm) 1 ks

Náplast s polštářkem

(velikost 8 cm x 4 cm, min. lepivost 2,5 N/cm) 6 ks

Rouška plastová

Šátek trojcípý z (netkaného) textilu

(20 x 20 cm, tloušťka 0,05 mm) 1 ks

(délka stran min. 960 x 1 360 x 960 mm) 2 ks

Obvaz hotový s 2 polštářky

(šíře 8 cm, savost min. 800 g/m2) 3 ks

Obvaz hotový s 1 polštářkem

(šíře 8 cm, savost min. 800 g/m2) 3 ks

Isotermická fólie

rozměry min. 200 x 140 cm) 1 ks

Nůžky se sklonem v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty – délka 15 cm 1 ks Rukavice pryžové (latexové) chirurgické v obalu 1 pár

SOUTĚŽ!

Příručka „První pomoc pro motoristy“ 1 ks

Maska resuscitační s výdechovou chlopní a filtrem schválená jako zdrav. prostředek 1 ks

Do konce roku 2010 mají řidiči povinnost pořídit si autolékárničky odpovídající nové legislativě. Jak jste na tom vy? Zúčastněte se naší slosovatelné ankety o nové autolékárničky HARTMANN – RICO! Klikněte na

lék árničky!

11


www.autostylonline.cz

Těhotná za volantem Co udělat, abyste neohrozila ani dítě, ani nikoho jiného? Je to jednoduché: správně se připoutejte. Pás dítěti neublíží. Právě díky pásu a airbagu jsou matka a dítě optimálně chráněni. Od té doby, co je většina vozidel vybavena airbagy, mnohé budoucí matky spoléhají výhradně na jeho záchrannou funkci a přestávají se poutat.

Může to být osudová chyba. Dle nejnovějších statistik vyšlo najevo, že se oproti žádnému zabezpečení při „použití“ airbagu snižuje riziko smrtelného zranění o 15% a v případě kombinace airbagu a bezpečnostního pásu až o 70%. Obávané poškození plodu se během testů zatím neprokázalo. Spodní pruh pásu je nutno umístit pod břichem a na okraji přes pánevní kost. K vnitřnímu zranění by mohlo dojít pouze v případě, že by byl bezpečnostní pás natažen přímo přes břicho. Pás raději více přitáhněte, aby se nemohl v případě kolize sklouznout směrem dolů, aby horní část pásu, která se v tomto momentu začne mnohem silněji utahovat, nemohla způsobit těžká poranění, jak vám, tak i plodu. Mimo jiné by se mělo opěradlo sedadla nacházet ve vzpřímenější poloze. V posledních třech měsících těhotenství by ženy měly omezit cestování autem na minimum a v devátém měsíci by raději neměly vůbec používat auto. V tomto vývojovém stádiu je okolo nenarozeného dítěte stále měně a méně plodové vody, která je pro něj něco jako biologický airbag. Proto stoupá v tomto závěrečném období riziko poškození plodu opravdu drasticky. Rada na závěr: Neriskujte své zdraví ani zdraví svého ještě nenarozeného dítěte a používejte bezpečnostní pásy.

12


www.autostylonline.cz

inzerce

Snadněji na dovolenou

Nový on line vyhledávač neboli konsolidátor zájezdů na Českém internetu. Cestovní kancelář Autoturist a.s. a poskytovatel speciálního software pro cestovní kanceláře – společnost Pear s.r.o. vytvořily nový projekt, který umožní konečnému spotřebiteli vybírat si zájezdy dle svých požadavků a ihned ho rezervovat a koupit přímo v rezervačním systému jeho pořadatele – cestovní kanceláře. V tom spočívá také zásadní rozdíl mezi dosud existujícími internetovými portály, které v Česku nabízejí své služby již delší dobu. Velkou výhodou v tomto případě je pro klienta to, že v okamžiku rezervace již dále komunikuje přímo s originálním pořadatelem zájezdu bez

účasti prostředníka, kterým je cestovní agentura - prodejce. V zahraničí tyto systémy jsou již dlouhou dobu v provozu a jsou oblíbené pro svou jednoduchost a bohatou šíři nabídky.

Projekt technicky vychází z výhod plynoucích z užívání jednoho rezervačního systému PEAR, kterými jsou zejména kompatibilita dat a stejný rezervační systém.

Rezervační systém PEAR používá v současnosti v ČR 26 a v SR 11 středních a velkých cestovních kanceláří. V tuto chvíli jsou z nich do projektu zapojené cestovní kanceláře FIRO Tour, Autoturist, INEX, Sport-S, BonTon, KM Travel a další se již do projektu chystají. Jako např. CK Kovotour, Satour nebo Medina. Do projektu se postupně zapojí většina uživatelů tohoto rezervačního systému a na stránkách www.unitedtravel.cz bude rázem soustředěna nabídka cca půl milionu zájezdů více než třiceti cestovních kanceláří.

Bude provozován na webové adrese www. unitedtravel.cz, která je provozována společností Autoturist a.s., která bude zajišťovat obchodní část projektu. Technicky provoz celého systému bude zajištěn společností PEAR s.r.o. Nový systém Vás zve na návštěvu své nabídky zájezdů a pevně doufá, že si z bohaté nabídky vyberete.

13


www.autostylonline.cz

Redakce: Jan Smyčka Vladimír Kovářík Marek Bubník e-mail: info@autostylonline.cz www.autostylonline.cz

AutostylOnline 6 / 2010  

Motoristický magazín, ÚAMK

Advertisement