T woj e t yc h y | 17 k wietnia 2 0 18

sport

F u t s a l i ś c i GKS n a o s t a t ni e j p r o s t e j

M K P W o d n i k n a mi t y ng a c h w w C z ec h ac h i S łowac ji

Rewanż udany, ale... W 21. kolejce I ligi, GKS Futsal Tychy wygrał wyjazdowe spotkanie z AZS UMCS Lublin 5:2 i wrócił na podium. Problem w tym, że ma 5 punktów straty do drugiej lokaty, dającej szansę na awans w barażach. Tymczasem do zakończenia sezonu postała już tylko jedna kolejka spotkań.

W

ygrywając w sobotę podopieczni Michała Słoniny zrewanżowali się rywalom za porażkę we własnej hali w pierwszej rundzie 5:8. Teraz też łatwo nie było, bo rywale wysoko postawili poprzeczkę, jednak tyszanie zagrali skuteczniej, a w bramce bardzo dobrze spisywał się Adam Borowski. – W Lublinie zawsze ciężko nam się grało i wydaje mi się, że tam w ogóle jeszcze nie udało nam się wygrać – powiedział tyski szkoleniowiec. – W poprzednim sezonie wysoko przegraliśmy, podobnie jak w grudniu u siebie. Plan na ten mecz był prosty – cofnąć się i próbować gry z kontry. Już w 3. minucie, po jednej z takich kontr, Tomasz Bernat uzyskał prowadzenie. Rywalom udało się wyrównać, ale po pierwszej połowie prowadziliśmy 2:1, bo po faulu

na Pytlu, gola z przedłużonego karnego zdobył Marek Kołodziejczyk. Po przerwie na 3:1 podwyższył Dawid Kochanowski, ale rywale nie pozostali nam dłużni i po chwili było 3:2. Do końca meczu postało 7 minut. I trzeba przyznać, że był to kluczowy moment meczu, bowiem tyszanie przez dwie minuty grali w osłabieniu. Lublin raz po raz atakował, Borowski bronił znakomicie, jednak niewiele miałby do powiedzenia przy strzale Boniaszczuka; od straty gola tyszan uratowała poprzeczka. Gdyby padła wyrównująca bramka, losy spotkania mogły potoczyć się inaczej. Tymczasem gospodarzom nadal ciężko było sforsować defensywę tyszan i trener postanowi zaryzykować, wprowadzając dodatkowego zawodnika w miejsce bramkarza. Zaryzykował i... przegrał, bo Piotr Pytel strzelił do pustej bramki na 4:2, a chwilę później jego brat Paweł ustalił wynik meczu na 5:2. AZS UMCS Lublin – GKS Futsal Tychy 2:5 (1:2). Bramki dla GKS: Bernat, Kołodziejczyk, Kochanowski, Piotr Pytel, Paweł Pytel. GKS Futsal Tychy: Adam Borowski – Michał Słonina, Paweł

Pytel Tomasz Bernat, Kacper Dudzik – Filip Krzyżowski, Piotr Pytel, Dawid Kochanowski, Marek Kołodziejczyk. 1. Laskowice 21 47 106–41 2. Gwiazda 21 45 92–51 3. GKS Tychy 21 40 92–70 4. GSF 21 37 84–61 5. Opole 20 33 60–46 6. Komprachcice 20 32 74–65 7. Brzeg 21 31 80–85 8. AZS Lublin 21 27 76–75 9. Rzeszów 21 20 63–104 10. Nowiny 20 18 55–93 11. Malwee 21 16 70–105 12. Pyskowice 20 11 36–92 – Sezon się kończy, pozostała jedna kolejka i przyznam, że czuję spory niedosyt, bo jeden wygrany mecz spowodowałby, że do samego końca liczylibyśmy się w walce o awans – dodał Michał Słonina. – Teraz można gdybać, w którym meczu mogliśmy zagrać lepiej, skuteczniej. Było ich co najmniej kilka... Z drugiej strony był to dobry sezon w naszym wykonaniu, zwłaszcza w porównaniu z ostatnimi. Postęp jest oczywisty, mamy młody, bardzo perspektywiczny zespół i na tym, co osiągnęliśmy teraz, można budować przyszłość drużyny i tyskiego futsalu.  LS

Pływanie z olimpijką Zawodniczki i zawodnicy MKP Wodnik 29 Tychy wystartowali w międzynarodowych mityngach w Ołomuńcu (Czechach) i w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), przywożąc kilka medali. O tym, jak dobrze obsadzone to były zawody najlepiej świadczy fakt, iż na Słowacji startowała m.in. Zsuzsanna Jakabos z Węgier, czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich i medalistka mistrzostw Europy.

Liga okręgowa. Nie licząc wysokiej wygranej z Grunwaldem, co trudno traktować jako sukces, bo w tym sezonie nad ekipą z Rudy Śląskiej wszyscy się pastwią, tej wiosny drużyna Ogrodnika Cielmice jeszcze nie wygrała. Jak na razie ma w dorobku tylko punkt, zdobyty w wyjazdowym meczu z Unią Kosztowy. Punkt cenny, jednak tak skromny bilans z pewnością nikogo nie zadowala. W sobotę Ogrodnik grał z Piastem w Bieruniu. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej rywale dwukrotnie pokonali Gąsiora i sięgnęli po komplet punktów.

Dwukrotna medalista Anna Zawadzka.

na 200 m st. klasycznym. Po srebrny krążek sięgnął Radosław Skierski (50 m st. klasycznym), a po brązowy – Aleksandra Fijołek (100 m st. motylkowym). Tuż za podium zakończył zawody Karol Popiela. W konkurencji 100 m st. motylkowym uzyskał nowy rekord życiowy, jednak dało mu to czwarte miejsce. Rekordy życiowe poprawiali także Kamil Ogorzałek (100 m motylkowym) i Mateusz Chromik (50 m motylkowym). Trenerami tyskiej ekipy są Marek Mróz i Michał Spławiński. LS

M i ę d z y n a r o d o we z a w o d y w sko k ac h d o wo dy

Pięć meczów, jeden punkt Ogrodnik zagrał w składzie: Gąsior – Czyżo, Pawłowicz, Masternak, Kałuża – Granek, Stawicki (75’ Zając), Koczy, Klimas, Gajewski (30’ Fołtyn) – Chrząścik. Po tym meczu podopieczni Grzegorza Chrząścika zajmują 9. miejsce z dorobkiem 26 pkt (bramki: 35–28). W 20 meczach zanotowali 7 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. Prowadzi Podlesianka 50 pkt, przed Pogonią Imielin – 49 pkt i AKS Mikołów – 45 pkt. Klasa A. Potyczka JUWe Jaroszowice ze Stalą w Chełmie Ślaskim także rozstrzygnęła się po przerwie, kiedy to oba zespoły zdobyły po dwie bramki. Podopieczni Henryka Szafrańskiego dwukrotnie strzelali gole po rzutach rożnych, a tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Kamil Drabik.

Ołomuńcu klasą dla siebie okazała się Anna Zawadzka, która dwukrotnie stawała na podium. Najpierw zdobyła złoty medal na dystansie 200 m stylem dowolnym, a potem srebrny na 100 m stylem dowolnym. Z kolei w Bańskiej Bystrzycy tyscy pływacy rywalizowali m.in. z reprezentantami Czech, Ukrainy, Węgier, Brazylii i Słowacji. Na najwyższym stopniu podium stanął Oskar Bieg, który wywalczył złoty medal 100 m st. klasycznym, dorzucając brąz

Ekipa MPK Wodnik z trenerem Markiem Mrozem.

W n i ż s z y c h l ig a c h

Tyskie zespoły występujące w niższych ligach dopadło chyba wiosenne zmęczenie. W ostatniej kolejce pięć drużyn pokusiło się o zdobycie tylko jednego punktu.

W

zdjęcia: MKP Wodnik

18

Stal Chełm – JUWe 2:2 (0:0). Bramki dla JUWe: Drabik 2. JUWe: Gąsior – Banaś, Wendreński (88’ Kołodziej), Haśnik, Kaczmarczyk (60’ Potoczny) – Drabik, Woźniak (46’ Józefowicz), Hornik, Musiolik – Szewczyk (46’ Nyga), Puto. OKS Zet Tychy podejmował rezerwę Iskry Pszczyna. Zespół jest obecnie niżej notowany niż tyszanie, ale lepiej zaczął spotkanie, zdobywając gola już w 9 minucie, po rzucie rożnym. Prowadzenie sprawiło, że gospodarze cofnęli się i dość skutecznie rozbijali ataki tyszan. Mimo walki i kilku dobrych sytuacji, zwłaszcza w drugiej połowie, podopiecznym Tomasza Rączkowskiego nie udało się doprowadzić do remisu. OKS Zet – Iskra II 0:1 (0:1). OKS Zet: Kowalczyk – Ryszka, Michalski, Krupiński, Lewicki –

Horoba (60’ Dejas), Stets, Strugiński, Lisiński – Wilczek, Pajonk. W trzecim meczu Siódemka Tychy przegrała wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Piasek 2:3. Tabela klasy A 1. Jaroszowice 19 46 59–29 2. Wyry 17 45 66–13 3. Studzienice 18 36 64–23 4. Stal 17 30 38–21 5. Rudołtowice 18 30 43–42 6. OKS Zet 17 29 37–29 7. Studzionka 17 26 37–39 8. Kryry 17 25 30–41 9. Wisła 15 25 47–31 10. Międzyrzecze 18 2 32–34 11. Iskra II 18 22 25–45 12. Frydek 17 19 28–45 13. Siódemka 19 17 36–49 14. Jankowice 17 16 31–47 15. Piasek 19 14 37–82 16. Bojszowy 19 5 11–51 Klasa B: Leśnik Kobiór – OKS Zet II Tychy 2:1. LS

r e k l a m a

Barcelona na pływalni Po raz 13. na Krytej Pływalni rozegrane zostaną 21 i 22.04 Międzynarodowe Zawody w skokach do wody „Tyska Wiosna”. To jedna z najbardziej widowiskowych imprez, jakie można obejrzeć na tyskich arenach.

W

imprezie wystartują zawodnicy reprezentujące znane europejskie kluby sportowe w tej dyscyplinie, m.in. CN Barcelona (dwie drużyny), DSC 1898 e.V. (Niemcy), Kaunas Swimming School i Vilnius Diving Club (Litwa) oraz BJBS Riga (Łotwa). Polskę będą reprezentować zawodnicy klubów dwóch klubów – UKS

Auerbach Tychy oraz MKS Pałac Młodzieży Katowice. Otwarcie zawodów nastąpi 21.04 o godz. 10, a o godz. 10.30 rozpoczną się zawody, które potrwają do godz. 18.30. Z kolei w niedzielę, 22.04 zapraszamy na pływalnię o godz. 9.45. Zakończenie zawodów – godz. 16. W trakcie imprezy będzie można obejrzeć skoki indywidualne do wody dziewcząt i chłopców na trampolinie 1- i 3-metrowej oraz skoki synchroniczne w kategoriach (od młodzika do seniora). Zawody rozgrywane są pod patronatem prezydenta Tychów. LS