sport

GKS T y c h y – A Z S K r a k ó w w p l ay- o f f

Fatalnie po przerwie

Równowaga pod koszem

prawiło to opinii o grze Falcons po przerwie. Drugie połowy to zresztą największe zmartwienie sztabu trenerskiego tyszan. W poprzednich dwóch meczach, zwłaszcza w tym z Seahawks Gdynia, w pierwszych dwóch kwartach gra Sokołów jeszcze jakoś wyglądała, ale po powrocie na boisko z szatni zaczęły się mnożyć błędy, co kończyło się – tak jak w minioną sobotę – wysokimi porażkami. Aby coś z tym zrobić Falcons mają dwa tygodnie, bowiem już w niedzielę 29 kwietnia o godz. 12 na bocznym boisku Stadionu Śląskiego czekają ich wielkie śląskie derby, czyli potyczka z Silesia Rebels. Po rozegranych dotychczas trzech seriach spotkań, Tychy Falcons zajmują ostatnie, czwarte miejsce w swojej grupie LFA 1. Na czele z kompletem zwycięstw usadowili się mistrzowie Polski – wrocławskie Pantery, które wyprzedzają Seahawks Gdynia i Lowlanders Białystok.

Po rozegranych w Krakowie dwóch pierwszych meczach ćwierćfinału play off GKS Tychy i R8 Basket AZS Politechnika Kraków mają po jednym zwycięstwie. Teraz rywalizacja przenosi się na dwa spotkania do Tychów, a obu drużynom do awansu brakuje dwóch zwycięstw.

W

pierwszym meczu ćwierćfinałowym play off I ligi koszykówki GKS Tychy przegrał w Krakowie z R8 Basket AZS Politechnika 85:91. Było to dość dziwne spotkanie, bo oba zespoły wygrały po dwie kwarty i to dość znacznie. Prowadzenie po pierwszej kwarcie 27 punktami krakowian było wynikiem rzutów za trzy, natomiast gospodarze mieli problemy z zdobywaniem punktów spod kosza. Jak się okazało, w drugiej kwarcie tyszanie zniwelowali przewagę do 3 pkt. I kiedy wydawało się, że po przerwie GKS pójdzie za ciosem, powtórzyła się sytuacja z pierwszej kwarty – gospodarze wygrali 30:18. W ostatniej odsłonie tyszanie zaczęli odrabiać stratę, w końcówce różnica wynosiła zaledwie 4 punkty, jednak

æ Piłka nożna. I liga: 20.04 GKS Tychy – Górnik Łęczna (godz. 19); IV liga: 21.04 Unia Racibórz – GKS II Tychy (17); liga okręgowa: 21.04 LKS Łąka – Ogrodnik Cielmice (17); klasa A: 18.04 Znicz Jankowice – OKS Zet Tychy (17.30), 21.04 OKS Zet Tychy – GTS Bojszowy (17), 22.04 Siódemka Tychy – LKS Studzionka (17), 22.04 JUWe Jaroszowice – Polonia Międzyrzecze (17); klasa B: 21.04 Gardawicie – OKS II Zet Tychy (17). æ Futsal. I liga: 21.04 Berland Komprachcice – GKS Futsal Tychy (18). æ Koszykówka. I liga: 21.04 GKS Tychy – R8 Basket AZS Politechnika Kraków (18), 22.04 GKS Tychy – R8 Basket AZS Politechnika Kraków (18). æ Siatkówka. II liga mężczyzn: 21.04 Volley Rybnik – TKS Auto Partner Tychy (17), 22.04 Volley Rybnik – TKS Auto Partner Tychy (17). æ Skoki do wody. 21 i 22.04 Międzynarodowe Zawody w skokach do wody „Tyska Wiosna”. Kryta Pływalnia: sobota – godz. 10 (otwarcie), początek – godz. 10.30, niedziela – godz. 9.45. æ Lekka atletyka. 19.04 Tyskie Kryterium Biegów Przełajowych. Bieg 4. (OW Paprocany, godz. 15). æ Tenis stołowy. 21.04. Drugi turniej Grand Prix Tychów w tenisie stołowym (gry pojedyncze) godz. 10 oraz 22.04 XIV Grand Prix Tychów Szkół Podstawowych. Oba turnieje w Zespole Szkół nr 7 (ul. Browarowa 1a). æ Siatkówka amatorska. 22.04 Turniej Mikstów w siatkówce (kat. open). Hala Sportowa MOSiR. Zgłoszenia do 20.04, do godz. 12 w MOSiR (al. Piłsudskiego 12) lub mailem: zgloszenia@mosir.tychy.pl. Początek gier – godz. 7.30. LS

i Michał Jankowski). W końcówce meczu dwa rzuty za trzy Jankowskiego oraz kilka osobistych przyczyniły się do wygranej GKS. R8 Basket AZS Politechnika Kraków – GKS Tychy 90:94 (28:27, 13:24, 22:16, 27:27). GKS Tychy: GKS: Kowalewski 23, Małgorzaciak 17, Jankowski 17, Słupiński 13, Kulon 12, Szymczak 8, Deja 4, Hałas 0, Fenrych 0. Teraz gra przenosi się do Tychów, gdzie rozegrane zostaną dwa mecze – 21 i 22.04. Gra toczy się do trzech zwycięstw. LS

Na torze prób Fiat Chrysler Automobiles rozegrano drugą w tym roku eliminację Samochodowych Mistrzostw Tychów, organizowanych przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. Po raz drugi na najwyższym podium stanął Artur Kobiela (subaru impreza). ogoda dopisała, więc niedzielna rywalizacja przyciągnęła na tor sporą grupę fanów sportu samochodowego. Na starcie stanęło 88 załóg, a tym razem 3-kilometrowa trasa ominęła hopę, która – jak mówią organizatorzy – jest lubiana przez kibiców, ale niekoniecznie przez auta. W klasie Cento najlepszy okazał się Krzysztof Wadas z pilotem Damianem Goniewiczem, którzy o prawie 10 sekund wyprzedzili załogi: Najgrodzki/Matusik i Pisarek/Mierzwa. Ci ostatni przegrali drugą lokatę o 0,3 sekundy. W klasie 1 wygrali Marcin Gluza/

Kamila Klaczańska (honda civic), przed Walaszkiem/Adamczykiem (seicento, 5 sek. straty) i rodzinnym duetem Leszek Gluza/Seweryn Gluza (honda civic). W klasie 2. wystartowało 9 załóg. Tym razem zwycięzca poprzednich zawodów Daniel Dembinny (pilot Damian Włodarczyk) musiał uznać wyższość Kajetana Świdra. Trzecie miejsce zajęli Dawid Tomala z Tomaszem Malczewskim (wszyscy honda CRX). O 0,62 sekundy Grzegorz Ira i Damian Drob wyprzedzili w klasie 3. Dawida Grzebinogę/ Jakuba Balcarka i Przemysława Mendrekę/Justynę Sikorę (wszyscy hondy civic). Artur Kobiela/Kamil Wala (subaru impreza) wygrali klasę 4. przed Michałem Ferenczakiem i Mateuszem Parządką (subaru impreza) oraz Tomaszem Kożdoniem i Agatą Golec (mitsubishi lancer). Rywalizowano także w klasie PPC (Puchar Peugeota i Citroena). Drugie zwycięstwo od-

nieśli Mariusz Grudka i Marcin Gut (citroen C2) przed Piotrem Kamińskim/Arkadiuszem Skorupą (citroenem saxo) oraz załogą Sylwester Wojciechowski/Adrian Franiszyn (peugeocie 106). Klasa RWD przeznaczona jest dla załóg w autach z napędem na tylne koła. Wystartowało siedem duetów (kierowca/pilot) – wszyscy jechali bmw e36. Wygrał Paweł Rączka i Michał Kołotyło przed Danielem Strojkiem i Michałem Oraczewskim oraz Jarosławem Piórkowskim i Piotrem Sikorskim. Wśród Gości, czyli zawodników z licencjami najlepiej spisali się Arkadiusz Pałosz z pilotem Łukaszem Biernotem w mocnym, napędzanym na wszystkie koła mitsubishi lancerze. Na drugim miejscu ukończyli zawody Łukasz Ulman i Łukasz Przybyło (honda civic), na trzecim Jakub Najgrodzki i Agnieszka Szybaj (seicento). Trzecia runda SMT rozegrana zostanie 20 maja. LS jakub rozmus

Informator kibica

ostatecznie skuteczniejsi okazali się gospodarze R8 Basket AZS Politechnika Kraków – GKS Tychy 91:85 (30:13, 15:29, 30:18, 16:25). GKS Tychy: Małgorzaciak 25, Szymczak 18, Słupiński 12, Hałas 9, Kulon 9, Deja 6, Kowalewski 6, Majka 0. W meczu numer 2 koszykarze GKS Tychy pokonali R8 Basket AZS Politechnika 94:90. Podopieczni Tomasza Jagiełki trafili aż 17 trójek (Filip Małgorzaciak – 5, po 4 – Marcin Kowalewski

Kobiela po raz drugi

P

Mimo ofiarnej gry w defensywie, graczom Tychy Falcons nie udało się powstrzymać ataków gości z Białegostoku, którzy w sobotę zaliczyli aż pięć przyłożeń.

W Krakowie GKS i AZS odnieśli po jednym zwycięstwie. Ciekawe czy sprawa awansu rozstrzygnie się w Tychach?

D r u g a r u nd a Sam o c h od ow yc h Mi s t r zo s t w T yc h ów

Wojciech Wieczorek

wojciech wieczorek

ierwsze dwie kwarty nie zwiastowały takiego przebiegu meczu na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim. Co prawda pierwszą kwartę tyszanie przegrali 0:7 (po przyłożeniu i podwyższeniu Bartłomieja Trubaja), ale już w drugiej pokazali sokole pazury i po przechwycie piłki przez Olafa Sygieta i rozegraniu Terrence’a Shambry’ego II, pierwszy touchdown dla gospodarzy zaliczył Arkadiusz Kanicki. Dzięki dobrej grze defensywy, zwłaszcza aktywnego Luisa Rosado, faworyzowanym gościom z Białegostoku udało się w tej części gry zdobyć jeszcze tylko dwa punkty za zablokowany przez Blaira wykop i na przerwę zawodnicy scho-

dzili przy nieznacznej przewadze Lowlanders 6:9. Wszystko, co złe nastąpiło w II połowie. Co prawda udało się Falconsom przetrwać piewszą serię defensywną, ale już strata Łukasza Szelongiewicza w akcji ofensywnej przyniosła kolejne punkty białostoczanom (przyłożenie Mariańskiego i podwyższenie Trubaja), którzy odjechali na 6:16. Co gorsza, chwilę potem tyszanie popełnili kolejny błąd w ataku, co wykorzystał Pacewicz notując kolejne przyłożenie (podwyższenie: Trubaj) i po trzeciej kwarcie mieliśmy wynik 6:23. Ostatnie 12 minut przyniosło jeszcze dwa touchdowny „Ludzi z Nizin”, które zaliczyli Kasdorf i Muśko (dwukrotnie podwyższył niezawodny w tym elemencie Trubaj) i przewaga gości wynosiła już 31 punktów (37:6 dla Lowlanders). W samej końcówce zmniejszył ją Grzegorz Dominik, który zaliczył przyłożenie i ustalił końcowt wynik na 12:37, ale w żadnym stopniu nie po-

17

jarosław danielak

T r ze c i a p o r a ż k a F a l c o ns ó w

W minioną sobotę futboliści Tychy Falcons rozegrali swoje trzecie spotkanie w tegorocznym sezonie Ligi Futbolu Amerykańskiego i po raz trzeci przegrali – tym razem 12:37 z Lowlanders Białystok.