Page 1

 G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A 

Ostrów Mazowiecka, Powiat Ostrowski Nr 6/2014/C

ISSN 2353-6616

PROGRAM T V 26.09 - 02.10.2014

Incredible Hulk

piątek, 26 września TVP 1 21:30 W chwili silnego stresu doktor Bruce Banner zmienia się wolbrzymiego zielonego mutanta – Hulka. To efekt napromieniowania, któremu uległ podczas eksperymentu w wojskowym laboratorium. Naukowiec porzuca ukochaną Betty iudaje się doBrazylii, gdzie uczy się panować nad gniewem. Zostaje odnaleziony przez ojca Betty, generała Rossa. Wojskowy chce wykorzystać Bruce'a do celów militarnych. Wysyła po niego oddział z bezwzględnym rosyjskim komandosem Emilem Blonskym na czele. Blonsky sam poddaje się napromieniowaniu.


2

Posiadali nielegalne papierosy

Wydarzenia

Powiedz STOP wariatom drogowym

Ostrowscy policjanci zabezpieczyli 1000 opakowań papierosów podczas kontroli drogowej pojazdu. Paczki nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Do złapania mężczyzny transportującego nielegalne papierosy doszło 16 września w Broku. W sprawie prowadzone są dalsze czynności w kierunku art. 65 par 1 kodeksu karnego skarbowego. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Ostrowscy policjanci włączyli się w akcję niebieskich serduszek PZU. Dzięki nim polscy kierowcy pamiętają o tym, dlaczego warto jeździć bezpieczniej. Ostrowscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z Zespołem ds. Nieletnich rozdawali uczniom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Lubiejewie niebieskie serca, które mają przypominać kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Znieważyli policjanta Dzieci mają przekazać serca swoim rodzicom wraz z W dniu 16 września w Ostrowi Maz. 25-letni ręcznie wypisanymi dedykacjami. mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy KPP w Ostrowi Maz. podczas Nietrzeźwi na drogach wykonywania przez nich czynności służbowych. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 222 par.1kk w zb.z art. 224 par.2 kk i 226 par.1kk. Będzie odpowiadał przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwóch potrąconych pieszych

Prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 45-letni mężczyzna, poruszający się rowerem po drodze publicznej w Bogutach-Piankach. Został zatrzymany w miniony czwartek przez policjantów ostrowskiej komendy. Nieodpowiedzialnego rowerzystę czeka odpowiedzialność karna.

W czwartek 18 września 2014r. ok. godz. 8:00 41letnia kobieta kierująca samochodem marki VW nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych 72-letniej mieszkance miasta. Wypadek miał miejsce przy ul. Widnichowskiej w Ostrowi Maz. Tego samego dnia ok. godz. 18:00 21-letni kierujący pojazdem marki Fiat potrącił 4-latka, który nagle wbiegł na pasy przy ul. Sikorskiego. W obu przypadkach osoby pokrzywdzone zostały przewiezione do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Dwoje nietrzeźwych złapano również 16 września. W Broku funkcjonariusze zatrzymali 42-latkę, która kierowała pojazdem marki Renault, będąc w stanie nietrzeźwości. Drugi taki przypadek miał miejsce w Szulborzu Wielkim, gdzie mężczyzna w wieku 57 lat prowadził Opla, mając na wydechu ponad 3,5 promila! Kierowcom nie tylko zabrane zostało prawo jazdy – odpowiedzą przez sądem za stwarzanie poważnego zagrożenia na drogach. Oprac. MCh Fot. KPP Ostrów Maz.

MIASTO 44 Warszawa, lato 1944. Stefan opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po śmierci ojca oficer Wojska Polskiego w kampanii wrześniowej. Marzy ochwili, kiedy będzie mógł im zawszystko odpłacić ispełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Do konspiracji wciąga go Kama, sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Chłopak za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości.... gatunek: dramat, wojenny produkcja: Polska reżyseria: Jan Komasa scenariusz: Jan Komasa obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Antoni Królikowski, Michał Meyer czas trwania: 1 godz. 30 min.

REPERTUAR KINA 19 – 25.09.14r. godz. 17: 00 i 19: 00 „Miasto 44”

Środa 24 września: godz. 13: 00 – sala reprezentacyjna ratusza – LVIII Sesja Rady Miasta Ostrów Maz.

26.09. – 2.10.14r. godz. 15: 00 i 17: 00 „Pszczółka Maja” godz. 19: 00 „Miasto 44”

Spektakl taneczny „Errare Humanum” w wykonaniu tancer zy Freeway i Fair Play Dance Studio; godz. 15: 00 – stadion miejski Czwartek 25 września: ul. Warchalskiego – Mecz KS godz. 13: 00 – sala konferencyj- Ostrovia – Bzura Chodaków na starostwa – XLIV Sesja Rady PoNiedziela 28 września: wiatu godz. 17: 30 – Starostwo Powiato- godz. 9: 00 – LOTTO Poland Bike we – Spotkanie Klubu Dyskusyjne- Marathon – etap 12 go im. T. Merty z Dorotą Łosiewicz godz. 9: 30 – MOSiR ul. Trębici Igorem Zalewskim – współautor- kiego – Warsztaty jogi „Zdrowy (zapisy ką i wydawcą książki „Moi rodzice” kręgosłup” tel. 604 582 697) Marty Kaczyńskiej Czwartek 25 września – piątek 29 września: g o d z . 1 9 : 3 0 – Kościół pw. WNMP w Ostrowi Maz. – Musical „SAMSON” oparty o teksty biblijne Sobota 27 września: godz. 9: 30 – MOSiR ul. Trębickiego – Warsztaty jogi „Zdrowy kręgosłup” (zapisy tel. 604 582 697)

Piątek 3 października: godz. 21: 00 – Restauracja Ratuszowa – RETRO DANSING Freeway Dance Studio (wstęp tylko na zaproszenia dla rodzin kursantów) Poniedziałek 6 października: godz. 11: 00 – sala kinowa MDK – Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Sobota 11 października: godz. 15: 00 – stadion miejski Wtorek 30 września: ul. Warchalskiego – Mecz KS godz. 17: 00 – Biblioteka Pedagogiczna ul. Rubinkowskiego 15 Ostrovia – Olimpia Warszawa – spotkanie z Marią Ulatowską, autorką „Sosnowego dziedzictwa”, Wtorek 14 października: „Domku nad morzem (potwierdze- Maciejowa Chata – Koncert Ireny nie przybycia do 26.09, Santor organizowany przez Atelier tel. 29 74 35 82) godz. 9: 30 – Kalinowo – XI Gmin- Językowe Anny Śledziewskiej (reny Festiwal Pieśni i Piosenki Patrio- zerwacja biletów pod nr tel. 696 350 071) tycznej „Z ojczystych nut...”


3

Powiat Ostrowski

Zbigniew Kamiński

kandydatem na burmistrza Jesienią, 16 listopada 2014 r. w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia mieszkańcy miasta będą mogli zagłosować na swoich kandydatów do Rady Miasta Ostrów Mazowiecka i wybrać Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka. Kandydatem, który będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza, jest obecny Starosta Ostrowski - Zbigniew Kamiński. ży się na utworzenie nowych miejsc pracy. Do spełnienia tych obietnic niezbędna jest współpraca z Radą Miasta, która reprezentuje potrzeby mieszkańców, oraz otaczającą miasto Gminą Ostrów Mazowiecka. – Zależy mi na rozwoju Ostrowi, zwłaszcza że ma ona duży potencjał gospodarczy. Trzeba tylko pomóc przedsiębiorcom, aby podatki i formalności zamiast zniechęcać, zachęcały do otwierania tu biznesu. Poza tym miasto ma wiele możliwości, aby pozyskiwać środki z zewnątrz i będę o to zabiegał, a jako starosta udowodniłem już swoją skuteczność.

Zbigniew Kamiński ma 55 lat, z wykształcenia jest nauczycielem. W latach 1999 – 2006 był dyrektorem Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Jasienicy. Od roku 2006 do dziś z powodzeniem pełni funkcję Starosty Ostrowskiego, a teraz zdecydował się swoją wiedzę i doświadczenie przenieść na grunt miejski. – Będąc Starostą, zrealizowałem wiele swoich planów i wprowadziłem wiele zmian dla lepszego funkcjonowania jednostek i placówek powiatowych. Mam jednak kilka istotnych uwag, co do funkcjonowania samorządu miejskiego i uważam, że potrzebuje on zmian, aby działać sprawniej i być bardziej przyjaznym dla mieszkańców Ostrowi oraz gości zainteresowanych inwestowaniem tutaj – w to miasto i w tych ludzi – mówi Zbigniew Kamiński. Priorytetami Starosty Zbigniewa Kamińskiego są: infrastruktura drogowa, oświata, ochrona zdrowia (rozumiana również jako pomoc rodzinie i osobom niepełnosprawnym) i te cele będą również przyświecały Burmistrzowi Zbigniewowi Kamińskiemu. Najważniejszym jednak celem jest rozwój miasta, możliwy tylko dzięki pomocy ostrowskim przedsiębiorcom i pozyskiwaniu inwestorów, gdyż to przeło-

Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Kamińskiego został zarejestrowany przez Komisarza Wyborczego w Ostrołęce 1 września. Wśród kandydatów na radnych do Rady Miasta są m.in. ostrowscy przedsiębiorcy i ludzie związani z oświatą, a także osoby, którym bliska jest lokalna kultura i sport. Kandydaci reprezentują różne środowiska, ale łączy ich chęć działania w imię interesów naszego miasta i mieszkańców. Kandydat na burmistrza nie opuści jednak mieszkańców powiatu ostrowskiego i już po raz piąty będzie ubiegał się o sta-

nowisko w Radzie Powiatu, z którą jest związany od 1998 roku. W 1998 roku Zbigniew Kamiński został radnym powiatowym oraz członkiem Zarządu Powiatu, a w kolejnej kadencji 2002 – 2006 był wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów. Swoją pracą na rzecz powiatu zdobył zaufanie mieszkańców i radnych, którzy w trzeciej kadencji, w 2006 roku wybrali go Starostą Ostrowskim. To stanowisko piastuje już 8 lat. W wyborach samorządowych 16 listopada Starosta wystartuje jako kandydat do Rady Powiatu z listy utworzonego przez siebie Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólnie dla powiatu”. Kandydaci na radnych do Rady Powiatu to m.in. rolnicy, właściciele lokalnych firm, nauczyciele i dyrektorzy szkół oraz inne osoby aktywne społecznie, którym zależy na dobru powiatu. Jeśli Wyborcy chcą, aby powiat rozwijał się tak, jak dotychczas, warto postawić znak X przy kandydacie do Rady Powiatu z Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólnie dla powiatu”, który będzie gwarantem stabilności i dalszego rozwoju naszej małej ojczyzny – POWIATU. KWW Zbigniewa Kamińskiego KWW „Wspólnie dla powiatu”

Główne inwestycje zrealizowane w Powiecie Ostrowskim w latach 2007 - 2014 W roku 2013 Powiat Ostrowski zajął IV miejsce na Mazowszu w rankingu Związku Powiatów Polskich (pod uwagę brano m.in. działania proinwestycyjne i prozdrowotne realizowane przez powiat, a także działania promujące ochronę zdrowia, pomoc społeczną oraz działania na rzecz rozwoju gospodarki).

I n w e s t y c j e w oświacie W latach 2007 – 2013 na cele oświatowe przeznaczono kwotę ponad 14 milionów zł (z czego środki pozyskane z zewnątrz to prawie 3 mln zł). Największą inwestycją ostatnich lat jest remont zabytkowego gmachu Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej (zbudowanego w latach 1923-1928). Całkowity koszt zadania wynosi 5.200.194,83 zł., z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 2.843.087,12 zł, zaś wkład własny powiatu to 1.544.715,15 zł. W latach 2010 i 2011 przy Zespole Szkół Nr 1 i Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi wybudowano kompleksy boisk sportowych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Ponadto w roku 2010 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zuzeli wybudowane zostało boisko do piłki nożnej.

Inwestycje drogowe W latach 2007-2013 zmodernizowano i pobudowano ponad 171 km dróg na łączną kwotę ok. 78 mln zł. (środki pozyskane z ze-

wnątrz to prawie 52 mln zł). Również w tych latach w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych powiat uzyskał 5.419.816 zł, z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju 3.501.108 zł na budowę mostów, a ponadto w roku 2007 i 2009 (z tego samego ministerstwa) dofinansowanie na drogi w wysokości 597.481 zł. W 2010 roku zakończono prace przy największej (liczącej ponad 28 km) na przestrzeni ostatnich lat inwestycji powiatowej pn.: „Przebudowa ciągu dróg powiatowych nr 2655 W (23577) Zaręby Warchoły – Andrzejewo – Chmielewo i nr 2655 W (28508) Ostrów Mazowiecka – Chmielewo”, której realizacja trwała łącznie 4 lata. Na realizację tego projektu powiat otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Wartość całego projektu wyniosła 19.108.606,85 zł, z czego dofinansowanie obejmowało aż 85%, czyli 16.242.315,82 zł.

Ochrona zdrowia Wizytówką Powiatu Ostrowskiego jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, który przy wsparciu władz Powiatu stał się jednym z najlepszych szpitali powiatowych w województwie mazowieckim. Ostrowski szpital został wyposażony w nowoczesny sprzęt i aparaturę. Posiada pracownię radiologiczną z rentgenem cyfrowym i 64-rzędowym tomografem komputerowym, nowoczesną pracownię obrazowania z sześcioma gastroskopami, kolonoskopem i aparaturą USG. Ponadto ostrowski SPZZOZ wzbogacił się o narzędzia do nowoczesnej chirurgii: artroskop i laparoskop, a także urządzenia do diagnostyki kar-

diologicznej. W 2014 roku otwarto pracownię rezonansu magnetycznego, co jest poważnym uzupełnieniem posiadanego już sprzętu diagnostycznego (SPZZOZ w Ostrowi jest jednym z nielicznych w kraju, które ma zarówno tomograf, jak i rezonans). W latach 2007 – 2013 z budżetu Powiatu przekazano do SPZZOZ kwotę ok. 7,5 mln zł, z czego środki własne powiatu to blisko 5 mln zł, a środki pozyskane z zewnątrz, w tym z gmin to kwota blisko 2,5 mln zł. W roku 2013 Powiat przekazał dotację w wysokości 500 tys. zł. na zakup agregatu prądotwórczego, aparatury diagnostyczno-zabiegowej oraz na modernizację rozdzielni niskiego napięcia.

Pomoc społeczna W sferze społecznej priorytetem jest pomoc rodzinie, ograniczanie skutków bezrobocia i pomoc niepełnosprawnym. W powiecie ostrowskim w odróżnieniu od wielu powiatów województwa mazowieckiego funkcjonuje bardzo rozbudowany system pieczy zastępczej, w szczególności w postaci rodzin zastępczych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i funkcjonująca w jego strukturze Poradnia Rodzinna, realizują szereg programów pomocowych. W latach 2008 – 2013 pozyskano z Europejskiego Funduszu Społecznego ponad 3,6 mln zł dofinansowania na realizację projektu systemowego „Twoja przyszłość w Twoich rękach”. Powiatowy Urząd Pracy w latach 2007-2013 wydatkował ponad 18 mln zł ze środków unijnych na realizację projektów służących podnoszeniu aktywności zawodowej osób bezrobotnych i poprawie zdolności do zatrudnienia.


4

Ziemia Ostrowska

Podpalono 5 samochodów W nocy z 10 na 11 września w Ostrowi Mazowieckiej spłonęło 5 samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wszystkie pojazdy zostały umyślnie podpalone. Do pożarów doszło w 3 miejscach w mieście: na parkingach przy blokach mieszkalnych przy ul. Legionowej oraz przy ul. Pocztowej, a także na działce przy ul. Bojowników o Wolność i Demokrację. „Były to 3 samochody marki Mercedes (ML, G320 i GLK 220), Toyota Land Cruiser oraz BMW. Samochody te w przypadku mercedesów spłonęły doszczętnie, reszta częściowo” – informuje oficer prasowy KP PSP w Ostrowi Maz. kpt. Rafał Kamiński. – „Do działań zagospodarowano 4 zastępy straży pożarnej, z tego dwie JRG, jedna z JW Komorowo oraz OSP Komorowo. W przypadku jednego z pożarów opaleniu uległy drzwi budynku gospodarczego.” Zgłoszenie o pierwszym pożarze wpłynęło o godz. 3: 01, natomiast o kolej-

Zniszczonych zostało 5 aut nych o godz. 3: 07 i 3: 08. Jak zapewnił oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowi Maz., jednostki ratowniczo-gaśnicze szybko dotarły na miejsca zdarzenia – w przeciągu 2-3 minut. W KPP w Ostro-

Nie znani są jeszcze sprawcy przestępstwa wi Maz. trwają czynności procesowe i pozaprocesowe, które przyczynią się do wyjaśnienia okoliczności pożarów. „Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. W sprawie niezwłocznie został powoła-

ny biegły z zakresu pożarnictwa, który potwierdzi przyczynę pożaru oraz ewentualnie wskaże, jakiej substancji użyto do wzniecenia ognia” – mówi sierż. szt. Marcin Leszczyński z KPP w Ostrowi

Maz. Sprawą zajmuje się prokuratura. Warto wspomnieć, że wszystkie pojazdy należały do jednej rodziny. Szacuje się, że straty wyniosły ponad 800 tys. zł. MCh

Pamiętają, choć minęło 75 lat Nowa linia autobusowa Od 1 października mieszkańcy Ostrowi i okolic będą mogli podróżować nową, piątą linią autobusową komunikacji miejskiej.

W niedzielę 14 września obchodzono 75. rocznicę bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Obchody rozpoczęła Msza Św. w miejscowym kościele, celebrowana przez ks. Jerzego Kruszewskiego. Następnie delegacje samorządowców, organizacji kombatanckich i mieszkańców złożyły kwiaty przy mauzoleum żołnierzy 18 DP oraz przy mogile żołnierzy AK na cmentarzu parafialnym. O heroicznej postawie walczących Polaków opowiadał Wójt Gminy Michał Rutkowski, Wicestarosta Ostrowski Jerzy Bauer oraz syn dowódcy 18 DP prof. Józef Kossecki. Odczytano apel poległych, który zakończył się salwą honorową. Uroczystości towarzyszył pokaz Kawalerii ułanów z Zarąb Kościelnych i Wysokiego Mazowieckiego oraz parada motocyklowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty zaprezentowali pierwszy akt wierszowanego dramatu, autorstwa przewodniczącego Rady Gminy Ryszarda Dmochowskiego. Z okazji 75. rocznicy wydarzeń wystawiono także inscenizację historyczną walk pod Andrzejewem.

Pamięć poległych uczciło wiele osób Jedna z największych bitew kampanii wrześniowej na Mazowszu rozegrała się w dniach 12 i 13 września 1939 roku w Andrzejewie i okolicach. Polska 18 Dywizja Piechoty, wchodząca w skład Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Narew”, została otoczona przez oddziały niemieckie. Mimo bohaterskiej postawy żołnierzy dywizji, batalia zakończyła się klęską. W walkach śmierć poniosło ponad 400 walczących, w tym zastępca ciężko rannego do-

Fot. UG Andrzejewo wódcy 18 DP płk. dypl. Stefana KosseckieMCh go, płk Aleksander Hertel.

Linia łączyć będzie osiedla Brokowska, Leśna i Pasterska. Przedłużona zostanie również trasa linii nr 4 w kierunku szpitala, w której dodano przystanki przy ulicy Małkińskiej, Akacjowej i Bukowej. Godziny odjazdu autobusów przede wszystkim uwzględniają harmonogram zajęć lekcyjnych w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich. Szczegółowy rozkład ze wszystkimi zmianami zamieszczony jest na stronie internetowej Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Sp. z o.o. www.gkostrow.pl. oraz Urzędu Miasta. Zapraszamy do korzystania z usług naszej koOprac. MCh munikacji.

Zapisz się na zajęcia

Będzie nowy chodnik Zarządca części ul. Lubiejewskiej, przy której znajduje się cmentarz parafialny, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zapewnia, że w najbliższym czasie zostanie wyremontowany chodnik. Wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika oraz krawężniki. „Zarząd nie tylko zdecydował się na remont chodnika,

ale również wyszedł naprzeciw naszemu wnioskowi o wykonanie odwodnienia.” – informuje Burmistrz Miasta Władysław Krzyżanowski. Opady deszczu powodują powstawanie ogromnych kałuż u zbiegu ul. Cmentarnej i Lubiejewskiej. Wykonanie odpowiedniego odwodnienia ma ten problem zlikwidować. Nieznany jest jeszcze dokładny termin realizacji remontu. MCh

Po wakacyjnej przerwie Miejski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty zajęć kulturalnych: plastycznych, teatralnych i tanecznych.

Dziecięca Akademia Artystyczna oferuje ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci w wieku 4-5 lat: rozwijanie wyobraźni i kreatywności, umiejętności językowych, ekspresji plastycznej, tanecznej i muzycz-

nej. Dzieci uczą się poprzez zabawę, która jest najlepszym i najprzyjemniejszym sposobem na rozwój intelektualny oraz poszerzanie zainteresowań. Na starsze dzieci (6-7 lat) czeka sekcja rytmiczno – taneczna „Rytmika Smyka”, która kształci umiejętności taneczne, doskonali sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Dodatkową zaletą zajęć jest aktywizacja i uplastycznienie ciała poprzez ćwiczenia gimnastyczne i zabawę. W tym roku ruszyły także zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży od 10. roku życia. Podczas warsztatów uczestnicy uczyć się będą prawidłowej dykcji, emisji i estetyki głosu, poprawnego mówienia i zachowania się na scenie, a także świadomego wykorzystywania mimiki i gestykulacji. Pozwolą rozwinąć poczucie własnej wartości i pewności siebie oraz przygotują chętnych do udziału MCh. w konkursach recytatorskich. Fot. MDK


5

Piątek, 26 września POLSAT

TVN

TV 4

06:00 Uwaga! magazyn

06:00 Czysta chata (9) ser.dok.

06:20 Mango telezakupy

07:05 Klub przyjaciół Myszki Miki (24)

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz. 06:00 Nowy dzień z Polsat News progr.inf. 08:00 Pielęgniarki (59) ser.paradok. 09:00 Malanowski i partnerzy (527) ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (528) ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie (59) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (511) ser.paradok. 12:00 Pielęgniarki (60) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (471) ser.paradok. 14:00 Pierwsza miłość (1943) ser.obycz. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (60) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda progr.inf. 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy (657) ser.fab.-dok. 17:00 Dlaczego ja? (577) ser.paradok. 18:00 Pierwsza miłość (1944) ser.obycz. 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda progr.inf. 19:30 Świat według kiepskich (336) ser.kom. 20:05 Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami 2 (4) prog.rozr. 22:00 Sami swoi komedia Polska 1967 23:55 Jesse Stone: Kruchy lód film kryminalny, USA 2009 01:55 Tajemnice losu prog.rozr.

00:05 Terra Nova

10:50 Barwy Szczęścia

17:40 Trudne sprawy

19:50 Uwaga!

21:55 STOP Drogówka

Doktor Elizabeth Shannon zostaje członkiem zespołu medycznego na Terra Nova. Wraz z rodziną wyrusza do prehistorycznego świata, by od nowa tworzyć tam cywilizację.

Serial obyczajowy Polska 2013 Obsada: Katarzyna Zielińska, Marcin Czarnik, Izabela Kuna, Marcin Perchuć, Marek Molak, Olga Jankowska, Katarzyna Glinka

Serial komediowy Polska 2011 Reżyseria: Patrick Yoka Obsada: Andrzej Grabowski, Marzena Sztuka, Bartek Żukowski, Barbara Mularczyk, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski, Renata Pałys

Program prezentujący opinie i komentarze natemat najciekawszych inajbardziej sensacyjnych wydarzeń ostatnich dni. Poruszane są kontrowersyjnetematy,np.korupcja,aferygospodarcze, dramaty zwykłych ludzi, błędy spowodowane niekompetencją urzędników.

Program przedstawia, co dzieje się na polskich szlakach komunikacyjnych zarówno lądowych, jak i rzecznych. Kamera towarzyszy policyjnym patrolom w ich codziennej pracy.

TVN7 05:25 We dwoje (12/16) prog.rozr. 06:45 Męski typ: Marek Kamiński (2/9) talk-show 07:15 Violetta (20/80) ser.kom. 08:15 Sąd rodzinny: Czarna wdowa (197) ser.fab.-dok. 09:15 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Imię mordercy (436) ser.fab.-dok. 10:15 Niewinna intryga (19/120) telen. 11:20 Mango telezakupy 12:55 Sąd rodzinny: Eutanazja (198) ser.fab.-dok. 13:55 Szpital (125) ser.paradok. 14:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Z miłości do matki (437) ser.fab.-dok. 15:55 Magda M. (23) ser.obycz. 16:55 Rozkochane popołudnie: Brzydula (231) ser.kom. 17:30 Rozkochane popołudnie: Brzydula (232) ser.kom. 18:00 Rozkochane popołudnie: Niewinna intryga (20/120) telen. 19:00 Dr House 7 (5/23) ser.obycz. 20:00 Klika komedia, USA 2008 21:50 Ocean strachu 2 thriller, Niemcy 2006 23:50 Mentalista (12/23) ser.krym. 00:50 Kraj pod ostrzałem film sens., USA 1985 03:05 Sekrety magii interaktywny prog.rozr.

PULS 06:00 Złotopolscy: Parka (19) telen. 06:30 Złotopolscy: Sekrety (20) telen. 07:00 Nash Bridges 4 (77) ser.sens. 08:00 Gliniarz i prokurator: Będę musiał zmienić plan (20) ser.krym. 09:00 Ocalić życie! (19) ser.dok. 10:00 Niania 5: Ta rzecz (70) ser.kom. 10:30 Sekret (19) telen. 11:30 Sekret (20) telen. 12:30 Zbuntowany anioł (224) telen. 13:30 Zbuntowany anioł (225) telen. 14:30 Jesteś moim życiem (8) ser.obycz. 15:30 Ocalić życie! (20) ser.dok. 16:30 13 posterunek 2 (20) ser.kom. 17:10 13 posterunek 2 (21) ser.kom. 18:00 Gwiezdne wrota 5 (17) serial SF 19:00 Pingwiny z Madagaskaru: Memento Mort/Zemsta jest słodka (26) ser.anim. 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Czerwony wiewiór/To kwestia czasu (1) ser.anim. 20:00 Bestia w ringu dram.sens., USA 2012 22:00 Żądza śmierci film sens., Kanada/USA 2009 00:00 Nieuchwytny cel film sens., USA 1993 02:00 Zobacz to!: No problem! (2) prog.lifestylowy 02:30 Dyżur 2 (17) ser.dok. 03:00 JRG w akcji (3) ser.dok.

07:25 Detektywi: 30 lat razem (952) ser.fab.-dok. 08:00 Dzień dobry TVN magazyn 10:55 Na Wspólnej (1942) ser.obycz. 11:25 Szkoła (18) ser.paradok. 12:25 Szpital (246) ser.paradok.

ser.anim. 08:05 Klub przyjaciół Myszki Miki ser.anim. 08:35 Jake i piraci z Nibylandii (26)

13:25 Ukryta prawda (367)

ser.anim.

ser.paradok. 14:25 Ugotowani (16) program

09:00 Czysta chata (10) ser.dok. 10:00 Nie igraj z aniołem (98)

kulinarno-rozr. 15:00 Szkoła (19) ser.paradok. 16:00 Rozmowy w toku: Myjesz się i ładnie pachniesz, więc mnie zdradzasz! talk-show

ser.obycz. 11:00 Burza (19) ser.obycz. 12:00 Tata sam w domu reality show

17:00 Ukryta prawda (368)

13:00 Kłamczuch (3) prog.rozr.

ser.paradok. 18:00 Szpital (247) ser.paradok.

14:00 STOP Drogówka magazyn 15:00 Dom nie do poznania (202)

19:00 Fakty

Jesteś Bogiem

TVP 2 23:45

reality show

19:35 Sport

16:00 Nie igraj z aniołem (99)

19:45 Pogoda

ser.obycz.

19:50 Uwaga! magazyn 20:00 Kac Vegas w Bangkoku

17:00 Burza (20) ser.obycz.

komedia, USA 2011

18:00 Oliver Twist

22:05 Tożsamość thriller,

film przyg., USA 1997 Francja/Kanada/Niemcy/Japo 20:00 Bez litości (4) ser.sens. nia/USA/Wielka Brytania 21:55 STOP Drogówka magazyn 2011 23:00 Rozstania i powroty 00:25 Kuba Wojewódzki (4) talk-show film erotyczny 01:30 Uwaga! magazyn 00:55 Zagadki kryminalne: Skorpion 01:45 Sekrety magii prog.rozr. (3) ser.dok. 03:05 Rozmowy w toku: Myjesz się i ładnie pachniesz, więc mnie

01:55 I Like It progr.muz.

zdradzasz! talk-show

03:00 4music mag. muz.

KINO POLSKA 06:00 Sowa film krótkomet. 06:50 Wulkan etiuda filmowa 07:10 Żona dla Australijczyka komedia muzyczna 09:05 Złote Koło dramat krym. 11:00 Droga na zachód dram.sens., 12:40 Rodzina Połanieckich: Spełnienie (5/7) ser.obycz. 14:20 Rodzina Połanieckich: Zdrada (6/7) ser.obycz. 16:00 Czterej pancerni i pies: ‘Rudy’, miód i krzyże (5) ser.woje. 17:05 Czterej pancerni i pies: Most (6) ser.woje. 18:15 Czterej pancerni i pies: Rozstajne drogi (7) ser.woje. 19:10 Czterej pancerni i pies: Brzeg morza (8) ser.woje. 20:15 Oblicza wojny: Romans z intruzem dram.wojenny 22:05 Wojna polsko-ruska dram.obycz., Polska 2008 00:15 Z odzysku dram.obycz. 02:25 Stawka większa niż życie: Wielka wsypa (7) ser.woje. 03:30 Stawka większa niż życie: Genialny plan pułkownika Krafta ser.woje.

ser.anim. 07:35 Jake i piraci z Nibylandii (23)

DISCOVERY 06:00 Prawda czy fałsz - pogromcy mitów ser.dok. 07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 09:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 09:30 Garaż rzeczy znalezionych ser. 10:00 Walka o bagaż ser.dok. 10:30 Hardcorowy lombard er.dok. 11:00 Wojny magazynowe ser.dok. 12:00 Walka o bagaż ser.dok. 17:30 Walka o bagaż: Pamiątki wojenne ser.dok. 18:00 Walka o bagaż ser.dok. 19:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 19:30 Hardcorowy lombard ser.dok. 20:00 Wojna o kontener ser.dok. 20:30 Walka o bagaż ser.dok. 21:00 Fani czterech kółek: Chevrolet corvette stingray ser.dok. 22:00 Fani czterech kółek: Audi TT ser.dok. 23:00 Grubi i wściekli: Nitro chevrolet ser.dok. 00:00 Łowcy okazji: Uwaga, wybuch! ser.dok. 00:30 Aukcja w ciemno ser.dok. 01:00 Fani czterech kółek: AC cobra ser.dok. 02:00 Gorączka złota: Nocna zmiana ser.dok. 02:48 Gra o skarb: Miny lądowe ser.dok. 03:36 Fani czterech kółek: Chevrolet corvette stingray ser.dok.

www.tvostrow.plDN IA

TVP 2 06:05 M jak miłość (632) ser.obycz. 07:05 M jak miłość (633) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:40 Pogoda 09:45 Pytanie na śniadanie magazyn 10:25 Pogoda 10:30 Pytanie na śniadanie magazyn 11:05 Barwy Szczęścia (1165) ser.obycz. 11:40 Na dobre i na złe: Dar od losu (379) ser.obycz. 12:45 Dlaczego kocham kury film dok., Australia 2012 13:15 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Wyprawa do łowców głów cykl reportaży 13:50 Ja to mam szczęście! (31) ser.kom. 14:25 Kabaretowa scena Dwójki przedstawia: Formacja Chatelet - „Gołoleć” prog.rozr. 15:25 Rodzinka.pl: Biznes is biznes (61) ser.kom. 16:00 Panorama kraj 16:20 Pogoda 16:30 Na sygnale (7) ser.fab.-dok. 16:55 Na sygnale (8) ser.fab.-dok. 17:25 Reporter polski magazyn 18:00 Panorama 18:25 Sport telegram 18:35 Pogoda 18:45 Jeden z dziesięciu teleturniej 19:25 Barwy Szczęścia (1165) ser.obycz. 20:05 O mnie się nie martw (4) ser.kom. 21:05 Świętokrzyska Gala Kabaretowa prog.rozr. 22:50 Kryminalne zagadki Las Vegas 13 (3/22) ser.krym. 23:45 Jesteś Bogiem dramat biograficzny, Polska 2012 02:00 Billboard dram.sens., Polska 1998 03:45 Kryminalne zagadki Las Vegas 13 (3/22) ser.krym. 04:40 Oficer: Kod dostępu (9/13) ser.sens.

FIL M

TVP 1 05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:14 Polityka przy kawie 08:40 Kawałek kina: PRL de Luxe film dok., Polska 2007 09:05 Klara i Franciszek (2/4) ser.biogr. 10:10 Ojciec Mateusz 2: Ukąszenie węża (20) ser.krym. 11:00 Świat się kręci talk-show 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes mag.rol. 12:35 Przepis dnia magazyn 12:45 Natura w Jedynce: Samotność likaona film przyrodniczy, Wielka Brytania 2012 13:50 Jaka to melodia? telet.muz. 14:25 Moda na sukces (6008) telen. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:20 Klan (2613) telen. 15:50 Sprawa dla reportera magazyn 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Jaka to melodia? telet.muz. 17:55 Neo-Nówka i goście. Lidzbark Warmiński 2014 prog.rozr. 18:30 Świat się kręci talk-show 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:25 Boski Valentino (4-ost.) ser.biogr. 21:30 Weekendowy hit Jedynki: Incredible Hulk dramat SF, USA 2008 23:30 Terra Nova (4/13) ser.przyg. 00:25 Akwarium, czyli samotność szpiega: Zdrada (4-ost.) serial szpiegowski 01:20 Do białego rana (7) ser.kom. 01:50 Do białego rana (8) ser.kom. 02:20 Boski Valentino (4-ost.) ser.biogr. 03:10 Notacje: Adam Zaleski. Woda kolońska w cukrze cykl dok. 03:25 Świat się kręci talk-show 04:10 Zagadkowa Jedynka prog.rozr.

W 1998 r. trzej przyjaciele z Mikołowa i Katowic – Magik, Rahim i Fokus, tworzą hip-hopowy zespół Paktofonika. Młodzi ludzie myślą o realizacji poważnych planów artystycznych. W październiku 1998 r. zostają wydane pierwsze piosenki grupy – „Priorytety”, „Ja to ja” i „Gdyby”. W grudniu 2000 r. ukazuje się płyta, nad którą muzycy pracowali dwa lata. „Kinematografia” zawiera utwór „Jestem bogiem” – najważniejszy w dorobku Paktofoniki. Kilka dni po premierze debiutu, 26 grudnia 2000 r. Magik popełnia samobójstwo.

TVP SPORT 08:00 Borussia Dortmund TV magazyn piłkarski 09:00 Tenis: Turniej WTA w Wuhanmecz półfinałowy 11:05 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa mecz półfinałowy: GKM Grudziądz - Orzeł Łódź 13:00 Tenis: Turniej WTA w Wuhanmecz półfinałowy 14:20 Jeździectwo: Światowe Igrzyska Jeździeckie we Francji skoki konkurs indywidualny - Final Four 16:50 Tenis: Turniej WTA w Wuhan mecz półfinałowy 18:20 Hokej: Polska Liga Hokejowamecz: JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 20:55 Wyścigi samochodowe: Mistrzostwa Polski KIA Picanto wyścigi w Zolder 21:30 Tenis: Turniej WTA w Wuhan mecz półfinałowy 23:00 Sportowy wieczór progr.inf. 23:20 Hokej: Polska Liga Hokejowa mecz: JKH GKS Jastrzębie MMKS Podhale Nowy Targ

www.tvostrow.pl


6

Sobota, 27 września TVP 1 Polsat 20:10

FIL M

DN IA

Hotel Transylwania

Książę Drakula jest szefem pięciogwiazdkowego hotelu przeznaczonego wyłącznie dla potworów – zwykli śmiertelnicy nie mają tam wstępu. Pewnego dnia właściciel postanawia wydać przyjęcie z okazji 118. urodzin ukochanej córki, Mavis. Na imprezie zjawiają się Frankenstein, Mumia, rodzina wilkołaków, Quasimodo oraz wiele innych legendarnych postaci. Zabawa trwa w najlepsze, do czasu kiedy pojawia się na niej człowiek. Nieproszony gość budzi zainteresowanie Mavis, która do tej pory słyszała o ludziach tylko najgorsze rzeczy.

05:15 Bulionerzy: Egzorcysta (38/75) ser.kom. 05:45 Bulionerzy: Pracoholik (39/75) ser.kom. 06:15 Ekspres Miłosierdzia: Młodzież (5) cykl reportaży 06:40 Pełnosprawni (72) magazyn dla niepełnosprawnych 07:00 Las Story (4) program edukacyjny 07:20 Rok w ogrodzie magazyn 07:50 Dzień dobry w sobotę magazyn 08:25 Naszaarmia.pl magazyn 08:55 Weekendowy mag.film. 09:20 Jak to działa?: Autobus (60) magazyn popularnonaukowy 09:50 Operacja życie 4 (35) ser.dok. 10:15 Wiadomości naukowe magazyn 10:25 Ocalony świat: Gorąco i sucho (4) ser.dok. 11:00 Jaka to melodia? telet.muz. 11:30 Okrasa łamie przepisy magazyn 12:05 W pustyni i w puszczy: Smain (4-ost.) ser.przyg. 13:10 Terra Nova (4/13) ser.przyg. 14:00 Blondynka 3: Droższa niż perły (29) ser.obycz. 14:55 Incredible Hulk dramat SF, USA 2008 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:30 Ojciec Mateusz 12 (151) ser.krym. 18:30 Rolnik szuka żony (3) telen. dokumentalna 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 GOL T-Mobile Ekstraklasa magazyn piłkarski 20:10 Pogoda 20:25 Komisarz Alex 6: Uciekinierzy (68) ser.krym. 21:25 Hit na sobotę: Och, Karol 2 komedia, Polska 2011 23:20 Żywe trupy 4 (4/16) serial grozy 00:15 Historia kina w Popielawach film obycz., Polska 1998 02:00 Jestem dram.obycz., Polska

TVP 2

POLSAT

05:55 Lokatorzy: Z życia gospodyni (110) ser.kom. 06:30 Lokatorzy: Cena oszustwa (111) ser.kom. 07:05 M jak miłość (1079) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:40 Pogoda 09:45 Pytanie na śniadanie magazyn 10:25 Pogoda 10:30 Pytanie na śniadanie magazyn 11:05 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 11:10 Sztuka życia magazyn 11:40 Barwy Szczęścia (1161) ser.obycz. 12:10 Barwy Szczęścia (1162) ser.obycz. 12:45 Barwy Szczęścia (1163) ser.obycz. 13:15 Bliskie i groźne spotkania Steve’a 2 (16/26) ser.dok. 14:00 Familiada: Turniej mistrzów teleturniej 14:40 Rodzinka.pl: Dziewczyna Tomka (5) ser.kom. 15:05 Rodzinka.pl: Co jest do jedzenia? (6) ser.kom. 15:45 Czas honoru. Powstanie: Hotel Victoria (3) ser.woje. 16:35 Powstanie - miasto i ludzie: Godzina „W” (3)cykl felietonów 16:40 Słowo na niedzielę 16:50 Kabaretowa scena Dwójki przedstawia: Formacja Chatelet - „Gołoleć” prog.rozr. 18:00 Panorama 18:35 Sport telegram 18:40 Pogoda 18:55 Kulisy „Postaw na milion” felieton 19:05 Postaw na milion teleturniej 20:05 The Voice of Poland. Przesłuchania w ciemno: Małopolska (7) widowisko 21:05 The Voice of Poland. Przesłuchania w ciemno: Warmia i Mazury (8) widowisko 22:10 Galimatias, czyli kogel-mogel 2 komedia obycz., Polska 1989 23:55 The Stone Foxes, Ruthie Foster, James Blood Ulmer, Irek

TVN

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz. 05:30 Uwaga! magazyn 06:00 Nowy dzień z Polsat News progr.inf. 07:45 Jeźdźcy smoków (6) ser.anim. 08:15 Jeźdźcy smoków (7) ser.anim. 08:45 Scooby-Doo i Brygada Detektywów 2 (25) ser.anim. 09:15 Scooby-Doo i Brygada

05:50 Mango telezakupy

TV 4 06:00 Komisarz Rex ser.krym. 07:05 Klub przyjaciół Myszki Miki ser.

07:55 Kobieta na krańcu świata: 07:35 Jake i piraci z Nibylandii ser. Tajlandia, Być kobietą (3) ser.dok.

08:05 Klub przyjaciół Myszki Miki ser.

08:30 Dzień dobry TVN magazyn

08:35 Jake i piraci z Nibylandii ser.

11:00 Na Wspólnej (1939) ser.obycz.

09:00 Najdziwniejsze zwierzęta świata

Detektywów 2 (26) ser.anim. 11:25 Na Wspólnej (1940) ser.obycz. 09:45 Scooby-Doo, gdzie jesteś? (1) 11:50 Na Wspólnej (1941) ser.obycz.

serial przyr.

12:10 Na Wspólnej (1942) ser.obycz.

10:00 Zatopione skarby ser.dok.

10:15 Ewa gotuje (223) magazyn

12:45 Lekarze (3) ser.obycz.

11:00 Galileo program

10:55 Scooby-Doo: Epoka

13:45 Talent czy Factor - Otwarcie

ser.anim.

Pantozaura film anim., USA 2011 12:40 Jaś Fasola ser.kom. 13:15 Tylko muzyka. Must be the music 8 (2) prog.rozr.

Areny Lublin (1) prog.rozr.

Kuchnia 2 (3) reality show 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda progr.inf. 19:30 Świat według kiepskich (337)

14:55 Talent czy Factor - Otwarcie Areny Lublin (2) prog.rozr.

film anim., USA 2012

17:00 Talent czy Factor - Otwarcie Areny Lublin (3-ost.) prog.rozr. 19:00 Fakty 19:25 Sport

horror, Niemcy/USA 2006 02:00 Tajemnice losu prog.rozr.

13:05 Zatopione skarby ser.dok. 14:05 STOP Drogówka magazyn 15:20 Magiczny duet komedia, USA 2005 17:00 Nieodparty urok komedia romantyczna, Niemcy/USA 1999 19:00 Galileo (444) program popularnonaukowy

19:35 Pogoda 19:45 Uwaga! magazyn 20:00 Mam talent! (4) prog.rozr.

22:00 Twoja twarz brzmi znajomo 2 21:40 Lejdis komedia, Polska 2008 00:25 Zabójcza perfekcja (4) prog.rozr. 00:00 Zew krwi

serial przyr.

16:00 MasterChef (3) reality show

ser.kom. 20:10 Hotel Transylwania

12:05 Najdziwniejsze zwierzęta świata

13:55 Top Model (4) reality show

15:15 Dancing with the Stars. Taniec 15:00 Mama kontra mama (3) prog.rozr. z gwiazdami 2 (4) prog.rozr. 17:15 Hell’s Kitchen - Piekielna

popularnonaukowy

20:00 Ameryka bez prądu film dok., Wielka Brytania 2013 21:55 Wrogie niebo serial SF 23:55 Znaki thriller SF, USA 2002

film SF, USA 1995 02:40 Uwaga! magazyn

02:05 STOP Drogówka magazyn

03:00 Sekrety magii prog.rozr.

03:05 4music mag. muz.

23:20 Żywe trupy

07:00 M jak miłość

19:30 Świat według kiepskich

16:00 MasterChef

19:00 Galileo

Żywe trupy to Serial grozy W rolach głównych występują: Andrew Lincoln, Steven Yeun, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa Suzanne McBride. Pierwszy klaps na planie serialu padł w roku 2014.

Serial obyczajowy Polska 2013 Obsada: Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz, Dominika Ostałowska, Katarzyna Cichopek, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Marcjanna Lelek

Serial komediowy Polska 2011 Reżyseria: Patrick Yoka Obsada: Andrzej Grabowski, Marzena Sztuka, Bartek Żukowski, Barbara Mularczyk, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski, Renata Pałys

Zadaniem czternastu szczęśliwców, którym udało się zachować fartuchy, jest przygotowanie potrawy ze składnika znajdującego się w tajemniczej skrzynce. Uczestnicy ugotują potrawy słoną i słodką.

W kolejnym sezonie „Galileo” nowe tematy, nowe wyprawy i nowe eksperymenty. Jak zwykle czekają nas ekscytujące podróże po całym świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej niezwykłe pytania.

TVN7

PULS

KINO POLSKA

06:00 Niania ser.kom. 07:00 Taki jest świat progr.inf. Małaszyński i Cezary Pazura 08:00 Rodzinny ogród ser.dok. (9/14) prog.rozr. 08:30 Stawka większa niż życie ser. 07:10 Mango telezakupy 09:40 Stawka większa niż życie: 09:15 Dwóch i pół (8/23) ser.kom. Wielka wsypa (8) ser.woje. 09:55 Dwóch i pół (9/23) ser.kom. 10:55 Niania ser.kom. 10:30 Kamuflaż (9/11) ser.sens. 12:30 13 posterunek ser.kom. 11:30 Pod osłoną nocy (16) ser.krym. 14:30 Piraci! film anim., Wielka 12:30 Kosmita z przedmieścia Brytania/USA 2012 komedia, USA 1991 16:10 Jurassic Park film przyg., USA 14:25 Brzydula (223) ser.kom. 1993 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 15:00 Brzydula (224) ser.kom. ser.anim. 15:35 Brzydula (225) ser.kom. 20:00 Mocne sobotnie kino: 16:10 Brzydula (226) ser.kom. Nieuchwytny cel film sens., 16:45 Brzydula (227) ser.kom. USA 1993 17:20 Komediowa sobota: Ratunku! 22:05 Turniej thriller, Wielka Brytania Awaria! komedia, Wielka 2009 Brytania/USA 2008 00:10 I uderzył grom film SF, 19:30 Komediowa sobota: Akademia Czechy/Niemcy/Wielka policyjna 3: Ponowne szkolenie Brytania/USA 2005 komedia, USA 1986 02:25 Zobacz to!: Taki jest świat 21:15 Striptiz dram.sens., USA 1996 progr.inf. 23:45 Egzekutor film sens., USA 03:05 Kręcimy z gwiazdami: Ivan Komarenko prog.rozr. 02:10 Sekrety magii prog.rozr. 06:00 Szymon Majewski Show: Paweł

www.tvostrow.pl06:00 Złote Koło dramat krym. 08:00 Kino objazdowe film obycz., 09:05 Zaklęte rewiry dram.obycz., Czechosłowacja/Polska 1975 11:00 Kalejdoskop Polskiego Filmu: Schematy silniejsze od życia mag.kult. 11:35 Pierwszy start film przyg., Polska 1950 13:45 Czterej pancerni i pies: Załoga (1) ser.woje. 14:55 Czterej pancerni i pies: Radość i gorycz (2) ser.woje. 16:05 Czterej pancerni i pies: Gdzie my - tam granica (3) ser.woje. 17:15 Czterej pancerni i pies: Psi pazur (4) ser.woje. 18:30 Pianista dra.wojenny, Francja/Niemcy/Wielka Brytania/Polska 2002 21:20 07 zgłoś się: Złocisty ser.krym. 23:15 07 zgłoś się: Przerwany urlop (2) ser.krym. 01:25 Stawka większa niż życie: Edyta (9) ser.woje. 02:45 Stawka większa niż życie: Oblężenie (10) ser.woje. 03:55 Usłyszcie mój krzyk film dok.

DISCOVERY 06:00 Ekstremalne wypadki ser.dok. 07:00 Najniebezpieczniejszy zawód świata ser.dok. 08:00 Ciężarówką po antypodach ser. 09:00 Fani czterech kółek ser.dok. 10:00 Ed Stafford poza cywilizacją ser. 11:00 Wojny magazynowe ser.dok. 12:00 NASA - archiwum tajemnic ser. 13:00 Przetrwać nad Jukonem ser.dok. 19:00 Najniebezpieczniejszy zawód świata ser.dok. 20:00 Nagi instynkt przetrwania ser. 21:00 Zdecyduj i przeżyj ser.dok. 22:00 Gra o skarb ser.dok. 23:00 Nie do uwierzenia! ser.dok. 00:00 Co było dalej? ser.dok. 01:00 Wkręceni w survival ser.dok. 02:00 Poszukiwacze skarbów ser.dok. 02:48 Zdecyduj i przeżyj ser.dok.

TVP SPORT 07:55 Kolarstwo górskie: Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska 2014 kolarstwo 09:00 Tenis: Turniej WTA w Wuhanmecz finałowy 11:05 Flo-Jo - szybka, piękna i... tragiczna film dok. 11:45 Hokej: Polska Liga Hokejowa mecz: JKH GKS Jastrzębie MMKS Podhale Nowy Targ 13:55 Golf: Deutsche Bank Polish Mastersgolf 17:10 Żeglarska Kadra Narodowa: Puchar Świata w Santander magazyn sportowy 17:45 Siatkówka mężczyzn: 1. liga mężczyznmecz: KS Camper Wyszków - SMS PZPS Spała 20:15 Tenis: Turniej WTA w Wuhan mecz finałowy 22:00 Wielkie chwile polskiego futbolu magazyn 23:00 Sportowy wieczór progr.inf. 23:15 GOL T-Mobile Ekstraklasa magazyn piłkarski 23:25 Siatkówka mężczyzn: 1. liga mężczyzn mecz: KS Camper Wyszków - SMS PZPS Spała 01:10 Z archiwum TVP

www.tvostrow.pl


7

Niedziela, 28 września POLSAT

TVN

TV 4

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

05:30 Uwaga! magazyn

06:00 Komisarz Rex ser.krym.

06:00 Nowy dzień z Polsat News

05:50 Mango telezakupy

07:05 Klub przyjaciół Myszki Miki ser.

progr.inf. 07:45 Jeźdźcy smoków (8) ser.anim. 08:15 Jeźdźcy smoków (9) ser.anim. 08:50 Wyspa dinozaura film anim., Niemcy 2006 10:45 Hotel Transylwania film anim., USA 2012 12:35 Sami swoi komedia, Polska 1967 14:15 Top Chef 3 (3) reality show 15:45 Twoja twarz brzmi znajomo 2 (4) prog.rozr. 17:45 Nasz nowy dom (25) reality show 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda progr.inf. 19:30 Państwo w państwie publicystyka 20:05 Tylko muzyka. Must be the music 8 (3) prog.rozr.

07:55 Maja w ogrodzie (39/50)

08:25 Akademia ogrodnika (39/50)

11:00 Kobieta na krańcu świata:

10:55 Galileo (443) program

11:35 Co za tydzień magazyn

11:55 Tata sam w domu reality show

12:10 Kto poślubi mojego syna? (4)

12:55 Mega Chichot prog.rozr.

reality show

13:20 Magiczny duet

13:10 Mam talent! (4) prog.rozr. 14:50 Step Up 3 film muz., USA 2010 17:00 Ugotowani: Dokładka (4) program kulinarno-rozr. 18:00 Mama kontra mama (4)

komedia, USA 2005 15:05 Oliver Twist

Pochodząca z Armenii rodzina Malakianów prowadzi mafijne interesy na południu Francji. Na jej czele stoi despotyczny Milo Malakian. Jego syn, Anton, marzy o odcięciu się od nielegalnych interesów ojca. Chce żyć z dala od świata przemocy, z ukochaną Elodie u boku. Aby zerwać z przeszłością, musi zmierzyć się nie tylko z ojcem, ale również z inspektorem Saunierem. Ten kilka lat wcześniej obiecał sobie, że pewnego dnia rozprawi się z głową rodziny. Kiedy gang szykuje się do kradzieży, Anton musi zdecydować, czy stanie po stronie ojca.

film przyg., USA 1997 17:00 Goście w Ameryce komedia,

prog.rozr. Francja/USA 2001

19:00 Fakty

19:00 Galileo (445) program

19:25 Sport 19:35 Pogoda

popularnonaukowy

19:45 Uwaga! magazyn

20:00 Znaki thriller SF, USA 2002

20:00 MasterChef (4) reality show 22:10 Karmazynowy przypływ

Francja/Włochy 2009

23:00 Zdobyć miasto film dok.,

03:20 Tajemnice losu prog.rozr.

09:00 Gryf z krainy ciemności film fantasy

popularnonaukowy

ser.dok.

22:00 Na językach (4) prog.rozr.

Głogów

08:05 Klub przyjaciół Myszki Miki ser.

Chiny, Królestwo kobiet (4)

21:00 Lekarze (4) ser.obycz.

Wrocław - KS SPR Chrobry

07:35 Jake i piraci z Nibylandii ser.

08:35 Jake i piraci z Nibylandii ser.

magazyn 08:30 Dzień dobry TVN magazyn

23:05 Zamknięty krąg thriller,

Superliga mecz: WKS Śląsk

Polsat 23:05

magazyn

22:05 Kości 9 (182) ser.krym.

01:20 Piłka ręczna mężczyzn: PGNiG

Zamknięty krąg

DN IA

TVP 2 05:50 Słowo na niedzielę 06:00 Bliskie i groźne spotkania Steve’a 2 (16/26) ser.dok. 06:35 Ostoja magazyn przyrodniczy 07:15 M jak miłość (1080) ser.obycz. 08:10 Barwy Szczęścia (1164) ser.obycz. 08:40 Barwy Szczęścia (1165) ser.obycz. 09:10 Kultura, głupcze magazyn kulturalno-społeczny 09:50 Rodzinne oglądanie: Sekrety rekina wielorybiego film przyr. 10:55 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Dżungla cykl reportaży 11:30 Makłowicz w podróży: Morawy Beskidy i doliny magazyn 12:10 Gwiazdy w południe: Galimatias, czyli kogel-mogel 2 komedia obycz., Polska 1989 14:00 Familiada: Turniej mistrzów teleturniej 14:35 The Voice of Poland. Przesłuchania w ciemno: Małopolska (7) widowisko 15:30 The Voice of Poland. Przesłuchania w ciemno: Warmia i Mazury (8) widowisko 16:25 Na dobre i na złe: Transakcja wiązana (567) ser.obycz. 17:25 Na sygnale 2: Fachowiec (3/26) ser.fab.-dok. 18:00 Panorama 18:35 Sport telegram 18:40 Pogoda 19:05 O mnie się nie martw ser.kom. 20:05 Kabaretowa scena Dwójki przedstawia: Kabaret K2 i goście prog.rozr. 21:10 Czas honoru. Powstanie: Kamień na kamieniu ser.woje. 22:00 Powstanie - miasto i ludzie: Kobiety w powstaniu cykl felietonów 22:10 Kocham kino mag.film. Grażyny Torbickiej 22:40 WOK - Wszystko o Kulturze: Studio Teatralne Dwójki magazyn 23:00 Studio Teatralne Dwójki. Perły Millennium: (A)pollonia (1/2) sztuka Krzysztofa Warlikowskiego 01:45 Magia kłamstwa ser.krym. 02:40 Rodzinna tajemnica thriller, Kanada/USA 2010

FIL M

TVP 1 05:40 Bulionerzy: Odchudzanie (40/75) ser.kom. 06:05 Bulionerzy: Zastój (41/75) ser.kom. 06:30 My, wy, oni magazyn 07:00 Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 08:00 Tydzień mag.rol. 08:30 Magazyn Ligi Mistrzów magazyn piłkarski 08:55 Ziarno program dla dzieci 09:30 Nela Mała Reporterka magazyn 09:50 Stawka większa niż życie: Cafe Rose (4/18) ser.woje. 11:10 Biegajmy razem magazyn 11:25 Lidzbark 20 14: Piosenki kabaretu Potem - tam i z powrotem (1) prog.rozr. 11:55 Między ziemią a niebem magazyn 12:00 Anioł Pański 12:10 Między ziemią a niebem magazyn 12:50 Klara i Franciszek ser.biogr. 14:00 BBC w Jedynce film przyr. 15:05 Zaplątani film anim., USA 2010 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:30 Komisarz Alex 6: Uciekinierzy (68) ser.krym. 18:30 Jaka to melodia? telet.muz. 19:20 Wiadomości naukowe magazyn 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Wyścigi samochodowe: Volkswagen Castrol Cup wyścigi samochodowe 20:15 Pogoda 20:25 Blondynka 3: O jedno cielę za wiele (30) ser.obycz. 21:30 Rolnik szuka żony (4) telen. dokumentalna 22:25 Zakochana Jedynka: Co nas kręci, co nas podnieca komedia romantyczna, Francja/USA 2009 00:05 Weekendowy mag.film. 00:30 Dwie miłości film obycz., Niemcy/Polska 2002 02:10 Żywe trupy 4 (4/16) serial grozy 03:05 Białoruski walc film dok., Polska 2005

Polska 2014

thriller, USA 1995 00:40 Mantykora: legendarny potwór horror SF, USA 2005

00:45 Kuchenne rewolucje: Jurand,

02:30 Zagadki kryminalne: Porwanie

Egiertowo (4) prog.rozr. ser.dok.

01:45 Uwaga! magazyn 02:00 Sekrety magii prog.rozr.

03:30 4music mag. muz.

21:00 Lekarze

19:00 Galileo

W świńskim korycie znaleziono zwłoki. Badanie DNA dowodzi, że ostatnią osobą, która miała kontakt z denatem był przestępca, Keyon Henry. Ten potwierdza, że podrzucił ciało na farmę, ale go nie zabił.

Lekarze to serial obyczajowy. W rolach głównych występują: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Szymon Bobrowski, Danuta Stenka, Jacek Koman, Piotr Polk, Marcin Perchuć.

Jak zwykle czekają nas ekscytujące podróże po całym świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej niezwykłe pytania.

AM

22:05 Kości 9

Michał bardzo przeżywa śmierć Celiny. Wkrótce odkrywa zniknięcie plecaka z pieniędzmi dla podziemia. Władek, Bronek i Michał zastawiają zasadzkę na konwój, który transportuje Rudą.

LEC

23:35 Czas honoru

Sylwia odwiedza Jagnę, która wraca do zdrowia po przebytej operacji. Koleżanka opowiada historię umierającej byłej modelki. Sylwia spotyka się z Krisem. Roy zaprasza ją na wernisaż wystawy zdjęć.

PO

20:25 Blondynka 3

TVP 1 22:25

Y

Co nas kręci, co nas podnieca

06:00 W sieci eksperymentów ser. 07:00 Spojrzeć śmierci w oczy ser.

TVP SPORT 07:55 Żeglarska Kadra Narodowa: Puchar Świata w Santander

magazyn sportowy 08:35 Lekkoatletyka: Maraton w Berlinielekkoatletyka 10:00 Wojna o kontener ser.dok. 11:45 Siatkówka mężczyzn: 1. liga 11:00 Aukcja w ciemno ser.dok. mecz: KS Camper Wyszków 12:00 Poszukiwacze skarbów ser.dok. SMS PZPS Spała 13:00 Władcy umysłów ser.dok. 13:35 Żużel: Nice Polska Liga 13:30 Zdecyduj i przeżyj ser.dok. Żużlowamecz finałowy 14:00 Hot rod od-nowa ser.dok. 16:15 Wyścigi konne: Tor Służewiec 15:00 Ciężarówką po antypodach ser. 2014 16:00 Grubi i wściekli ser.dok. 17:10 Mistrzostwa Polski KIA Picanto wyścigi w Zolder 17:00 Fani czterech kółek ser.dok. 18:00 Zgubione - sprzedane ser.dok. 17:40 Golf: Deutsche Bank Polish Masters golf 19:00 Wojna o kontener ser.dok. 1 9 : 1 0 Ż eglarska Kadra Narodowa: 20:00 Dżungla złota ser.dok. Puchar Świata w Santander 21:00 Najniebezpieczniejszy zawód magazyn sportowy świata ser.dok. 19:45 Red Bull Air Race 2014 w Fort 22:00 Syberyjska ruletka ser.dok. Worth sporty ekstremalne 23:00 Ed Stafford poza cywilizacją ser. 20:45 Kolarstwo górskie: Skandia 00:00 Samochód na życzenie ser.dok. Maraton Lang Team kolarstwo 01:00 Zdecyduj i przeżyj ser.dok. 21:05 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa 02:00 Bimbrownicy ser.dok. mecz finałowy 08:00 Największy statek świata ser.

09:00 Projekt akwarium ser.dok.

www.tvostrow.plEmerytowany profesor fizyki Boris Yelnikoff żyje samotnie, od kiedy opuściła go żona. Stary, zgryźliwy mężczyzna stroni od ludzi. Frustracje wyładowuje na dzieciach, które uczy gry wszachy. Wmonotonnym życiu mizantropa dochodzi donieoczekiwanego wstrząsu, gdy pewnego dnia pod drzwiami jego mieszkania staje dziewczyna, która zbiegła z domu na prowincji i błaga Borisa, by przygarnął ją na kilka nocy. Zauroczona jego mądrością Melody zakochuje się w nim, a Boris zauważa, że prostoduszna istota również staje się mu bliska.

Znaki

TV 4 20:00

Y

06:00 Opowieści z chłodni film krótkomet., Polska 2011 06:40 Romans z intruzem dram.wojenny, Polska 1984 08:25 Rodzina Połanieckich: Powrót (7-ost.) ser.obycz. 10:05 Pianista dram.wojenny, 13:00 Program obowiązkowy: Festiwal Gdynia 2014 13:30 Czterej pancerni i pies: ‘Rudy’, miód i krzyże (5) ser.woje. 14:45 Czterej pancerni i pies: Most (6) ser.woje. 15:55 Czterej pancerni i pies: Rozstajne drogi (7) ser.woje. 16:50 Czterej pancerni i pies: Brzeg morza (8) ser.woje. 17:50 07 zgłoś się: Przerwany urlop (21) ser.krym. 20:00 Wojna polsko-ruska dram.obycz. 22:10 Zaklęte rewiry dram.obycz., Czechosłowacja/Polska 1975 00:10 Stawka większa niż życie: Akcja „Liść dębu” (11) ser.woje. 01:20 Stawka większa niż życie: Spotkanie (12) ser.woje. 02:35 Kukułka w ciemnym lesie dram.wojenny

DISCOVERY

AM

05:45 Rodzinny ogród ser.dok. 06:15 Allo, allo ser.kom. 07:35 13 posterunek ser.kom. prog.rozr. 08:50 Wojciech Cejrowski. Boso 05:55 Szymon Majewski Show: Karaiby: W dzicz (6) ser.dok. 09:30 Wojciech Cejrowski. Boso Monika Pyrek i Sławomir Karaiby: Odcinek specjalny: Od Świerzyński prog.rozr. bramy do bramy ser.dok. 06:55 Mango telezakupy 10:10 Aukcja w ciemno ser.dok. 09:00 Dwóch i pół ser.kom. 11:05 Łowcy okazji ser.dok. 12:05 Sindbad: Legenda siedmiu 10:00 Loch Ness film przyg. mórz film anim., USA 2003 12:05 Brzydula ser.kom. 13:50 Najpiękniejsze baśnie braci 15:00 Podróż przedślubna komedia Grimm: Gwiazdy i dukaty baśń 15:05 Vicky: Wielki mały wiking film romantyczna, USA 1999 przyg., Niemcy 2009 17:15 Akademia policyjna 3: Ponowne 17:00 Pacyfikator komedia, szkolenie Kanada/USA 2005 komedia, USA 1986 19:00 Pingwiny z Madagaskaru ser. 20:00 Niedziela z gwiazdami: Elita 19:00 Wybrana serial SF zabójców film sens., 20:00 Hity na niedzielę: Egzekutor film Australia/USA 2011 sens., USA 1996 22:15 Hannibal (5) ser.krym. 22:25 Czarna lista (1/22) ser.krym. 23:10 American horror Story serial 00:05 Camelot serial hist. 23:30 Psychol thriller, USA 1998 02:20 Zobacz to!: Kręcimy z 01:40 Sekrety magii prog.rozr. gwiazdami: Ivan Komarenko 03:45 Druga strona medalu: Sarah prog.rozr. 03:10 Taki jest świat progr.inf. Ferguson talk-show Farna i Krzysztof Krawczyk

KINO POLSKA

LEC

04:55 Szymon Majewski Show: Ewa

PULS

PO

TVN7

Graham Hess jest byłym pastorem, który po śmierci żony stracił wiarę. Razem z dwójką dzieci mieszka na farmie Bucks Country w Pensylwanii. Wiedzie spokojny żywot, zajmuje się rolnictwem i myśli, że nic już go w życiu nie czeka. Pewnego dnia na swoim polu kukurydzy odkrywa tajemnicze symbole. Początkowo bierze to za sprawkę któregoś z sąsiadów, ale szybko okazuje się, że znaki nie mogą być dziełem człowieka. W tym samym czasie telewizja podaje komunikaty o podobnych zdarzeniach w innych miejscach świata.

www.tvostrow.pl


8

Ziemia Ostrowska

Zbierają książki

dla dzieci

Wojenne dzieciństwo – 75 lat temu O świcie 17 września 1939 r. jednostki Armii Czerwonej przekroczyły na całej długości przeszło 1 500-kilometrową granicę z Polską. Nasi najeźdźcy – Niemcy i Sowieci – spotkali się w Brześciu i tam wspólną defiladą wojskową świętowali już 22 września zwycięstwo nad Polską.

ZS CKR w Starym Lubiejewie dołączył do akcji „Zaczytani”. Celem kampanii jest promowanie czytelnictwa i powstanie biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. „Zaczytani” to ogólnopolska akcja, w ramach której na terenie całego kraju organizowane są punkty zbiórek. Przekazane publikacje, zarówno nowe, jak i używane, trafią potem do potrzebujących placówek. Organizatorzy pragną zaszczepić w dzieciach pasję do czytania i pobudzić ich wyobraźnię, by, poprzez udanie się w świat książek, mogły zapomnieć o chorobach i problemach Pierwszy w powiecie ostrowskim punkt zbiórki książek powstał w ZS CKR w Starym Lubiejewie. W szkole koordynatorkami projektu „Zaczytani” są Alina Sobotka – bibliotekarz oraz Małgorzata Sówka – nauczycielka języka niemieckiego. By włączyć się do akcji wystarczy dostarczyć do szkoły egzemplarze starych książek lub bajek dla dzieci, będących wciąż w dobrym stanie. Zapraszamy też przedsiębiorców do wsparcia kampanii przez zakup nowych wydawnictw i przekazania na ich cel akMCh cji.

28 sierpnia 2014 roku, dzięki finansowej pomocy Miasta Ostrów Mazowiecka, wydana została w książka „Wojenne dzieciństwo” Stanisława Szymańskiego. Książka opowiada o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej, pierwszymi i ostatnimi miesiącami niemieckiej okupacji oraz ze zdobyciem Ostrowi Maz. przez Armię Czerwoną. Mówi o pierwszych po wyzwoleniu miesiącach życia w naszym mieście. Poniżej drukujemy krótki fragment książki. „23 sierpnia w Moskwie W. Mołotow i J. Ribbentrop podpisali w obecności Stalina 10-letni pakt o nieagresji pomiędzy ZSRS a III Rzeszą. Załącznikiem do tego paktu był tajny protokół dodatkowy. Główne jego postanowienia dotyczyły Polski. Strony uzgodniły w nim, że w przypadku przekształcenia terytoria-

no-politycznego terenów należących do państwa polskiego sfery interesów Niemiec i ZSRS zosta-

ną rozgraniczone w przybliżeniu linią rzek Narwi Wisły i Sanu. (…)

20 sierpnia Armia Czerwona przystąpiła do decydującego natarcia pod Chałchin Goł i 16 września podpisano w Moskwie porozumienie pokojowe. Teraz nie było już żadnych przeszkód i można było, więcej, trzeba było niezwłocznie pomóc sojusznikowi – Hitlerowi – i rozpocząć działania wojenne przeciwko Polsce. (…) W Moskwie 28. 09.1939 r. ministrowie spraw zagranicznych III Rzeszy i Związku Sowieckiego podpisali w imieniu swych rządów traktat o granicach i przyjaźni. Ustalona w nim linia podziału – rozbioru Polski – biegła wzdłuż: Pisy, Narwi, Bugu i Sanu. Po dwudziestu latach niepodległości, Polska znów została wymazana z mapy Europy. Granica między III Rzeszą a Związkiem Sowieckim podzieliła diecezję łomżyńską. Okręg ostrołęcki i okręg suwalski oraz powiat ostrowski otrzymali Niemcy, pozostała część włączona została do Związku Sowieckiego. Łomża znalazła się po stronie sowieckiej, a Ostrów Mazowiecka po stronie niemieckiej. Granica między hitlerowską III Rzeszą a Związkiem Sowieckim przebiegła bezpośrednio za miastem. Za przejazdem kolejowym na ulicy Ugniewskiej był już Związek Sowiecki!” Oprac. MCh

Moc atrakcji dla mieszkańców gminy

Słoneczna aura pierwszej niedzieli września przyciągnęła na gminne święto plonów wielu uczestników. Na dożynkach w Komorowie było wiele atrakcji: coś dla ciała, coś dla ducha, coś dla młodszych, coś dla starszych – słowem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 7 września rolnicy z gminy Ostrów Mazowiecka bawili się na dożynkach. Część oficjalna uroczystości na Placu Defilad rozpoczęła uhonorowaniem Gminy Ostrów Mazowiecka Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie przekazał Radny Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński: „Gmina Ostrów Mazowiecka realizuje wiele działań, które przy-

czyniają się nie tylko do rozwoju regionu, ale całego Województwa Mazowieckiego, ten medal jest podziękowaniem za ciężką pracę Gminy”. Wyróżnienie „Pro Masovia” otrzymał także sołtys z najdłuższym stażem – Stefan Matys z Kalinowa. Minister Rolnictwa, na wniosek Wójta Gminy przyznał odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” dziewięciu rolnikom z terenu Gminy: Piotr Grabiański, Grzegorz Gumkowski, Marian Kacprzak, Jarosław Kesler, Bogdan Kołota, Marek Matys, Andrzej Piórkowski, Waldemar Składanek i Janusz Szabłowski. Za zasługi oraz wieloletnią działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej dyplomy uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymali: Marian Grabowski, Tadeusz Jabłonka, Marian Kac-

przak, Jerzy Mikołajczyk, Jerzy Nadany, Sylwester Rozumek, Tadeusz Równy, Grażyna Skiba, Jerzy Grzyb, Waldemar Składanek, Marek Siedlecki, Marek Gutowski, Bogdan Szyszkowski, Stefan Matys, Joanna Podleś, Elżbieta Grabowska, Mirosław Szyszkowski, Hanna Kulesza, Marek Wyszomirski, Barbara Biedrzycka, Wiesław Sowa, Grzegorz Pasztaleniec, Teresa Pych, Andrzej Reluga i Dorota Morawska. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych na dożynki wiele ciekawych imprez. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej zabawiała publiczność pokazem walk rycerskich oraz prezentacją oręża. Chemiczna Jednostka Wojskowa udostępniła zwiedzającym opancerzone wozy bojowe, a policja samochód i osprzęt policyj-

ny. Na dzieci czekało wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy garncarstwa. Działalność gminnych instytucji prezentowana była przy stoiskach firmowych i sponsoringowych. Swoją działalność promowały: LGS Zielone Sioło, Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Państwowa Inspekcja Pracy, a także firmy takie jak: Bank PEKAO S. A, Skok Stefczyka, Safor, „Łoniewski Smak” i Oriflame. Konkursy dla uczestników zorganizowali m.in. Bank Spółdzielczy, KRUS oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Corocznie na dożynkach gminnych odbywa się również degustacja regionalnych specjałów przygotowywanych przez sołectwa bądź

koła gospodyń wiejskich. W programie dożynek znalazły się występy zespołów Sursum Corda i BezWianka, koncerty Zespołu Kasyno, Kingi Gocy i Anny Melchner. Do zabawy w rytmach disco zaprosił mieszkańców zespół Rezonans, a gwiazdą wieczoru była młoda wokalistka i blogerka modowa – Margaret. Ważnym punktem imprezy jest rozstrzygnięcie gminnych zawodów i turniejów. Największe emocje wzbudziło wyłonienie zwycięzców konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy i najsmaczniejszą potrawę regionalną, gdyż tu liczyły się głosy publiczności. W obu konkursach najwięcej głosów zdobyło Koło Gospodyń Oprac. MCh Wiejskich z Jeleni. Fot. UG Ostrów Maz.


9

Ziemia Ostrowska

Społecznik od zawsze Od lat działa społecznie na rzecz Ostrowi Maz. i Komorowa. 20 lat redagował kwartalnik „Rzeczpospolita Podchorążacka”, był inicjatorem odbudowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Komorowie, uczestniczy we wszystkich ważniejszych uroczystościach w mieście, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej organizuje gawędy historyczne. Ryszard Ejchelkraut opowiada o swoim życiu, Szkole Podchorążych Piechoty i działalności na rzecz społeczności lokalnej. Pana życie i działalność jest silnie związana z Ostrowią Mazowiecką i pobliskim Komorowem, jednak z pochodzenia jest Pan warszawiakiem. Urodziłem się w Warszawie. Mój ojciec był wojskowym w Szkole Podchorążych Piechoty. Gdy w 1926 r. szkoła została przeniesiona, rodzinę przeprowadziliśmy się do Komorowa. Dorastałem w atmosferze wojska. Miałem 15 lat, gdy wybuchła II wojna światowa. Przetrwałem ją w obozie pracy w Niemczech. Po wojnie wrócił Pan na ziemię ostrowską. Początkowo wyjechałem do stolicy szukając rodziny, jednak bez skutku. Wróciłem więc do Komorowa – tu było moje miejsce. Czym się pan zajmował? Najpierw zatrudniłem się w starostwie powiatowym, potem zaproponowano mi pracę w Spo-

Pan Ryszard prowadzi gawędy historyczne łem. Niedługo potem spółdzielnię zlikwidowano, powstał Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni i tam pracowałem do emerytury. Już za młodu czynnie działał Pan na rzecz społeczności lokalnej. W 1948 r. zostałem korespondentem „Życia Warszawy”. Od lat 50. pełniłem funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Ostrowi Maz. Działałem również na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jest pan także jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Ziemi Ostrowskiej. W 1990 roku powstaje Koło Przyjaciół Szkoły Podchorążych Piechoty i zaczyna ukazywać się kwartalnik „Rzeczpospolita Podchorążacka” pod Pana redakcją.

Praca na rzecz SPP w Komorowie zawsze była dla mnie przyjemnością. W kwartalniku poruszałem szeroko pojęty temat wojskowości. Pisałem o historii szkoły i naszego kraju, czasach wojny i o aktualnych wydarzeniach. Informacje zdobywałem z książek i czasopism. Dotarłem także do wspomnień Podchorążych absolwentów, do archiwum. Gazeta dystrybuowana była na całą Polskę i za granicę. Egzemplarze „Rzeczpospolitej...” wciąż można znaleźć w Instytucje Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie. Nie możemy nie wspomnieć o Pana udziale w odbudowie zniszczonego po wojnie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Komorowie, a także monumentu przedstawiającego Bs. Bandurskiego.

Za Polski Ludowej nie można było mowy o wzniesieniu pomnika takiej osobistości jak Marszałek Piłsudski. Po reformacji dążyłem do podniesienia rangi Komorowa. Wyszedłem z propozycją odbudowania pomnika do ówczesnego Burmistrza Ostrowi Maz. Bogumiła Brzózki. Powstał Komitet Inicjatywny i zaczęliśmy działać, choć nie było łatwo. Oczywiście pojawiły się problemy finansowe. Udało nam jednak się zdobyć wymagane pozwolenia od władz i wojska, nawet otrzymaliśmy poparcie Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Marszałek wrócił do Komorowa we wrześniu 1999 roku. Natomiast pomnik bs. Bandurskiego przy kościele wojskowym św. Jozafata w Komorowie odsłonięto w 2003 roku. Pana rodzina związana była z wojskiem. Nie chciał Pan samemu podjąć takiej kariery? Nie ja kształtowałem swój los, tylko sytuacja życiowa. Pod tym względem zgubiła mnie działalność społeczna. Zamiast kształcić się, uczyć, zaczynałem od prac społecznych. Uprawiałem sport, udzielałem się w teatrze amatorskim, prezesowałem różnym działalnościom. Zdobyłem tyle wykształcenia, ile potrzebne mi było do pracy. Działalność społeczna była zawsze na pierwszym miejscu? Nie jestem przedsiębiorczy. Śmieję się, że robię wszystko to, co nie przynosi zarobku. Przysyłano mi pieniądze za redakcję, ale nie

Odsłonięcie pomnika Marsz. Piłsudskiego w Komorowie 1999 r. przyjemność. Wolałem działać, niż chodzić po restauracjach, bawić się – to mnie nie pociągało. Byłem zadowolony, gdy wyszedł mi dobry numer. Oczywiście dużo pracy kosztuje mnie przygotowanie się np. do gawędy: zebranie materiału, opracowanie publikacji. Inaczej odczuwa się trudy pracy, gdy robi się to, co się lubi. Zgadzam się. Minęła mi już dziewięćdziesiątka. W tym wieku człowiek chodzi o lasce i czeka, kiedy go Bozia poprosi do siebie. Ja cały czas działam. Tak mnie ukształtowało życie. Przyznam, że miałem późną młodość. Dziś patrze na chłopców w wieku 15 -17 lat i nie mogę wyjść z podziwu – ja w tym czasie byłem wciąż dzieckiem. Miałem 28 lat, gdy się ożeni-

Uroczystości przekazania tradycji SPP Szkole Oficerskiej we Wrocławiu potrafiłem sobie ich przywłaszczyć. Uważałem, że moim powołaniem jest pisać. Jestem społecznikiem od zawsze – wstydzę się brać pieniądze za to, co robię. Jak Pan znajduje czas na to wszystko? Dziś mam mniej siły i mniej czasu, ale zawsze sprawiało mi to

łem – późno, jak na tamte czasy. Młodości się nie nabawiłem, za to starość mam aktywną. Między innymi dzięki Panu obchodzimy święto 18 Pułku Artylerii Lekkiej. Dba Pan o przetrwanie pamięci również poprzez organizowanie gawęd historycznych.

Od 2011 roku wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną przygotowujemy spotkania, podczas których poruszamy ważne zagadnienia z historii naszego kraju i rozmawiamy o zasłużonych Polakach. Biblioteka pomaga mi również w tworzeniu broszur i publikacji. W ubiegłym roku SPP została niezwykle wyróżniona. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu przejęła tradycję komorowskiej szkoły. Żartobliwie mówię, że „sprzedałem” szkołę w bardzo dobre ręce. Zgłosił się do mnie oficer WSOWL, pytając, czy zgodzę się na przejęcie dziedzictwa SPP. Oczywiście powiedziałem „tak” – lepszej propozycji nie mogłem dostać. Napisałem pismo, na podstawie którego wrocławska szkoła oficerska złożyła wniosek do Ministra Oświaty. I udało się. Jestem szczęśliwy i dumny. To ogromne wyróżnienie dla miasta. Wziął Pan później udział w uroczystościach we Wrocławiu. Odwiedziłem szkołę już wcześniej. Podarowałem im pierścień płk. Żongołłowicza. Pierścienie te dawano oficerom, którzy odchodzili ze SPP, będąc co najmniej 4 lata instruktorem. Nie było ich wielu. Ofiarowany mi został przez rodzinę pułkownika. Oficerowie Szkoły Oficerskiej byli prze szczęśliwi. Podczas drugiej wizyty uczestniczyłem w uroczystym przekazaniu tradycji SPP, wspólnie dokonaliśmy otwarcia „Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego im. Szkoły Podchorążych Piechoty 1917-1939” i odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Sprawili mi tam wiele radości. Zostałem Honorowym Podchorążym, dostałem odznaczenie nr 12. Łącznie z generałami broni miałem przyjemność gratulować prymusom. Posiada Pan imponującą domową bibliotekę. Jakie skarby skrywają Pańskie zbiory? Głównie są to pozycje historyczne, serie biografii sławnych ludzi, encyklopedie. Mam książki, których dziś już się nie dostanie w bibliotekach i księgarniach. Wszystko zbieram – dla mnie książka to świętość. Posiadam m.in. Księgę Oficerów Rezerwy, w której znajduje się kilkadziesiąt tysięcy nazwisk oficerów i informacje, w którym roku byli urodzeni, gdzie służyli, jakie mieli odznaczenia; także Rocznik Oficerski '39 zawierający spis wszystkich oficerów w polskim wojsku – stan na rok 1939. Ogromną wartość mają dla mnie wspomnienia absolwentów SPP. Dziękuję za rozmowę. MCh Fot. MBP, WSOWL


10

Poniedziałek, 29 września TVP 1

Polsat 20:15

FIL M

DN IA

Niezniszczalni

Barney Ross dowodzi grupą najemników, do której należą: Lee Christmas, Yin Yang, Hale Caesar iToll Road. Pojednej zakcji snajper Gunner Jensen zostaje wykluczony z grupy. Najemnicy przyjmują zlecenie od enigmatycznego „Kościelnego”. Mają obalić generała Garzę, który sprawuje krwawe rządy naniewielkiej południowoamerykańskiej wyspie. W trakcie rozpoznania Ross i Christmas spotykają Sandrę, działającą w lokalnym ruchu oporu. Dziewczyna okazuje się córką generała, a on sam jedynie marionetką w rękach handlarzy narkotyków.

Nędzne psy

Polsat 22:10

05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:35 Moda na sukces (6007) telen. 09:05 MacGyver 4: Droga serca (3) ser.sens. 10:05 Ojciec Mateusz 2: Koncert (21) ser.krym. 11:00 Świat się kręci talk-show 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes mag.rol. 12:35 Edukacja. Naturalnie!: Edukacja w zakresie produkcji roślinnej magazyn 12:50 Przepis dnia magazyn 12:55 BBC w Jedynce: Pingwiny w ukrytej kamerze: Wędrówka (1) film przyrodniczy, Wielka Brytania 2013 14:05 Jaka to melodia? telet.muz. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:20 Okrasa łamie przepisy magazyn 15:55 MacGyver 4: Skrzydlata odsiecz (4) ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Jaka to melodia? telet.muz. 17:55 Klan (2614) telen. 18:30 Świat się kręci talk-show 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:25 Wielki test o polskim filmie widowisko 22:05 Kulisy II wojny światowej (5/6) ser.fab.-dok. 23:10 Ojciec ludu komedia, Brazylia 2010 01:10 Co nas kręci, co nas podnieca komedia romantyczna, Francja/USA 2009 02:50 Notacje: Marian Fuks. Oskarżono mnie o szpiegostwo cykl dok. 03:05 Świat się kręci talk-show

TVP 2

TVN7

PO

LEC

AM

Y

05:25 We dwoje prog.rozr.

Scenarzysta David Sumner i jego żona Amy przenoszą się z Los Angeles do rodzinnego miasteczka kobiety, położonego na południu Stanów Zjednoczonych. Ich idylla nie trwa długo. Między małżonkami rodzą się napięcia. Na domiar złego nie potrafią też dogadać się z sąsiadami, co pewnego dnia prowadzi do tragedii. David i jego żona zostają osaczeni we własnym domu przez bandę zwyrodnialców, którymi dowodzi bezlitosny Charlie.

TVP 1 23:10

PO

LEC

AM

Y

Ojciec ludu

Burmistrz Sucupiry zostaje zamordowany. Mieszkańcy wybierają Odorica Paraguaću na nowego włodarza. Burmistrz ma wielkie ambicje, chce się stać ojcem ludu. Kiedy orientuje się, że w miasteczku nie ma cmentarza, rozpoczyna jego budowę. Pierwszy pogrzeb odbędzie się na koszt miasta. Mija rok, wszystko jest gotowe i czeka na uroczystą inaugurację. Tymczasem żaden z mieszkańców nie umiera, nikt nawet nie choruje. Pewnego dnia ukochana burmistrza oznajmia mu, że jej ciężko chory kuzyn przyjeżdża do Sucupiry.

POLSAT

05:40 M jak miłość (633) ser.obycz. 06:35 Coś dla ciebie magazyn 07:05 M jak miłość (634) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:40 Pogoda 09:45 Pytanie na śniadanie magazyn 10:25 Pogoda 10:30 Pytanie na śniadanie magazyn 11:10 Barwy Szczęścia ser.obycz. 11:40 Na dobre i na złe: Zawód na całe życie (380) ser.obycz. 12:45 Sztuka życia magazyn 13:15 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Mały Indianin cykl reportaży 13:45 Ja to mam szczęście! ser.kom. 14:15 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 14:25 Niedobrane pary film przyr. 15:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 15:25 Rodzinka.pl: Walka z lenistwem (62) ser.kom. 15:55 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:00 Panorama kraj 16:15 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:20 Pogoda 16:24 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:25 Reporter polski - flesz magazyn 16:30 O mnie się nie martw ser.kom. 17:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 17:25 Reporter polski magazyn 18:00 Panorama 18:30 Sport telegram 18:35 Pogoda 18:45 Jeden z dziesięciu wielki finał 19:25 Barwy Szczęścia ser.obycz. 20:40 M jak miłość ser.obycz. 21:40 Kulisy serialu „M jak miłość” 21:50 Tomasz Lis na żywo talk-show 22:55 Czy świat oszalał?: Zakazany głos blogerów film dok. 00:00 Magia kłamstwa ser.krym. 00:55 Instynkt: Dobrodziej ser.krym. 01:50 Prawo i pięść film sens., Polska 1964 03:35 Tomasz Lis na żywo talk-show

PULS 06:00 Złotopolscy: Sekrety telen.

TVN

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

06:00 Uwaga! magazyn

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

progr.inf. 08:00 Pielęgniarki (60) ser.paradok.07:05 Klub przyjaciół Myszki Miki ser.

07:25 Detektywi: Bezdomny bloger (953) ser.fab.-dok.

07:35 Jake i piraci z Nibylandii ser.

09:00 Malanowski i partnerzy (529) ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (530) ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie (60) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (512) ser.paradok.

08:00 Dzień dobry TVN magazyn

08:05 Klub przyjaciół Myszki Miki ser.

10:55 Szkoła (19) ser.paradok. 12:00 Szpital (247) ser.paradok. 13:00 Ukryta prawda (368) ser.paradok.

08:35 Jake i piraci z Nibylandii ser. 09:00 Czysta chata ser.dok. 10:00 Nie igraj z aniołem ser.obycz.

14:00 Kuchenne rewolucje: Franc Josef (Katowice) (3) prog.rozr.

11:00 Burza ser.obycz.

12:00 Pielęgniarki (61) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (472) ser.paradok. 14:00 Pierwsza miłość (1944) ser.obycz. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (61) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia

15:00 Szkoła (20) ser.paradok.

12:00 Miodowe lata ser.kom.

16:00 Rozmowy w toku: Czy „skok w bok” to powód do rozstania? talk-show 17:00 Ukryta prawda (369)

13:20 13 posterunek ser.kom. 14:00 STOP Drogówka magazyn 15:00 Dom nie do poznania reality show

ser.paradok. 18:00 Szpital (248) ser.paradok.

16:00 Nie igraj z aniołem ser.obycz.

19:00 Fakty

17:00 Burza ser.obycz.

16:10 Pogoda progr.inf. 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy (658) ser.fab.-dok. 17:00 Dlaczego ja? (578) ser.paradok. 18:00 Pierwsza miłość (1945) ser.obycz.

19:35 Sport 19:45 Pogoda 19:50 Uwaga! magazyn 20:10 Na Wspólnej (1943) ser.obycz.

18:00 Na patrolu ser.obycz. 18:30 Sekrety sąsiadów ser.obycz. 19:00 Policjantki i policjanci ser.obycz.

20:50 Ugotowani (17) program kulinarno-rozr.

20:00 Tata sam w domu reality show

18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda progr.inf. 19:30 Świat według kiepskich (338) ser.kom. 20:05 Megahit: Niezniszczalni film sens., USA 2010 22:10 Nędzne psy thriller, USA 2011

21:30 Top Model (5) reality show

21:00 Galileo program

22:30 Perfekcyjna pani domu (5) prog.rozr. 23:30 Prawo Agaty (4) ser.obycz. 00:30 Wybrani (2) ser.sens.

popularnonaukowy 23:00 Malanowski i partnerzy ser.fab.-dok.

01:30 Co za tydzień magazyn 02:00 Uwaga! magazyn

00:05 Spadkobiercy prog.rozr.

02:20 Sekrety magii prog.rozr.

01:05 I Like It progr.muz.

00:35 Przyzwoity przestępca komedia kryminalna, Niemcy/Irlandia/Wielka Brytania/USA 2000 02:50 Tajemnice losu prog.rozr.

KINO POLSKA 06:00 Smażalnia story komedia

03:40 Rozmowy w toku: Czy „skok w bok” to powód do rozstania? talk-show

DISCOVERY

z06:00 Prawda czy fałsz - pogromcy mitów ser.dok. 0 6 : 3 0 Z ł o t o p o l s c y : P o r a c h u n k i telen. obycz., Polska 1984 06:45 Męski typ: Zbigniew Lew07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 07:00 Nash Bridges ser.sens. 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 07:50 Kalejdoskop Polskiego Filmu: Starowicz talk-show 09:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 08:00 Gliniarz i prokurator ser.krym. Schematy silniejsze od życia 09:30 Garaż rzeczy znalezionych ser.dok. 07:15 Violetta ser.kom. 09:00 Ocalić życie! ser.dok. 10:00 Walka o bagaż ser.dok. mag.kult. 08:15 Sąd rodzinny ser.fab.-dok. 10:00 Niania ser.kom. 10:30 Hardcorowy lombard ser.dok. 08:25 Pierwszy start film przyg. 11:00 Wojny magazynowe ser.dok. 09:15 Sędzia Anna Maria Wesołowska 10:30 Sekret telen. 12:00 Poszukiwacze skarbów ser.dok. 1 0 : 3 5 C z e r w o n e b e r e t y dram.obycz., 12:30 Zbuntowany anioł telen. 12:30 Poszukiwacze skarbów ser.dok. ser.fab.-dok. 13:00 Mr. T i granice głupoty ser.dok. 14:30 Jesteś moim życiem ser.obycz. 12:35 Komedia małżeńska komedia 14:00 Szalone rekordy Guinnessa rozr. 10:15 Niewinna intryga telen. 15:30 Niesamowite! ser.dok. 14:35 Romans z intruzem 15:00 Auto - reaktywacja ser.dok. 11:20 Mango telezakupy 16:30 13 posterunek ser.kom. 16:00 Fani czterech kółek ser.dok. dra.wojenny, Polska 1984 17:00 Gorączka złota ser.dok. 1 8 : 0 0 G w i e z d n e w r o t a serial SF 12:55 Sąd rodzinny ser.fab.-dok. 16:20 Czterej pancerni i pies: ‘Rudy’, 18:00 Nagi instynkt przetrwania ser. 19:00 Pingwiny z Madagaskaru ser. 19:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 13:55 Szpital ser.paradok. miód i krzyże (5) ser.woje. 19:30 Hardcorowy lombard ser.dok. 20:00 CSI: Kryminalne zagadki Las 14:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska 17:25 Czterej pancerni i pies: Most (6) 20:00 Wojna o kontener ser.dok. Vegas 3 (16) ser.krym. 20:30 Walka o bagaż ser.dok. ser.woje. ser.fab.-dok. 20:55 CSI: Kryminalne zagadki Las 21:00 Nagi instynkt przetrwania ser. 22:00 Ed Stafford poza cywilizacją ser. 18:30 Rodzina Połanieckich: Powrót 15:55 Magda M. ser.obycz. Vegas 3 (17) ser.krym. 23:00 Ekstremalne wypadki ser. (7-ost.) ser.obycz. 21:50 Spartakus: Bogowie areny: Pod : Poszukiwacze mocnych wrażeń 16:55 Brzydula ser.kom. ser.dok. maską serial hist. 20:15 Komedie wieczorową porą: 18:00 Niewinna intryga telen. 23:30 Ekstremalne wypadki: Praca 22:55 The Walking Dead serial grozy Wtorek komedia, Polska 2002 ser.dok. 19:00 Dr House ser.obycz. 00:00 Łowcy okazji: Zwierzęce 00:00 Warsaw Shore - Ekipa z 21:55 Wściekły film kryminalny, instynkty ser.dok. 20:00 Mortal Kombat film SF, USA Warszawy reality show 00:30 Aukcja w ciemno (2) ser.dok. Polska 1979 01:00 Zobacz to!: Kręcimy z 01:00 Fani czterech kółek: Jaguar MK 22:10 Wybrana serial SF 23:50 Zaklęte rewiry dram.obycz., II ser.dok. gwiazdami: Ivan Komarenko 23:10 Ostatni skaut film sens., USA Czechosłowacja/Polska 1975 02:00 Gorączka złota: Twardy jak prog.rozr. skała ser.dok. 01:25 Sekrety magii prog.rozr. 02:48 Gra o skarb: Romska mafia 02:00 Taki jest świat - pod lupą rozr. 01:50 Usłyszcie mój krzyk film dok., ser.dok. 03:30 Druga strona medalu: Izabela 02:50 Kukułka w ciemnym lesie 02:55 JRG w akcji ser.dok. 03:36 Nagi instynkt przetrwania: 03:20 Menu na miarę program kulinarny dram.wojenny Małysz talk-show Boliwia ser.dok.

www.tvostrow.pl

TV 4 06:00 Czysta chata ser.dok.

02:15 To był dzień progr.inf. 03:15 Cafe Futbol magazyn piłkarski

TVP SPORT 08:05 Sportowa niedziela 08:30 Golf: Deutsche Bank Polish Masters golf 10:05 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa mecz finałowy 12:00 Żeglarska Kadra Narodowa: Puchar Świata w Santander 12:35 Polacy w blasku olimpijskiego złota cykl dok. 13:15 Tenis: Turniej WTA w Wuhan mecz finałowy 14:55 Red Bull Air Race 2014 w Fort Worth sporty ekstremalne 16:00 Siatkówka mężczyzn: 1. liga mecz: KS Camper Wyszków SMS PZPS Spała 17:55 Kolarstwo górskie: Skandia Maraton Lang Team kolarstwo 18:20 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa mecz finałowy 20:10 4-4-2 magazyn piłkarski 21:15 Tenis: Turniej WTA w Wuhan mecz finałowy 23:00 Sportowy wieczór progr.inf.

www.tvostrow.pl


11

Wtorek, 30 września

TVN7 05:10 We dwoje (14) prog.rozr. 06:30 W-11 - Wydział Śledczy: Zabójstwo niedoskonałe (996) ser.fab.-dok. 07:15 Violetta (22/80) ser.kom. 08:15 Sąd rodzinny: Klasa (199) ser.fab.-dok. 09:15 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Praktykantka (438) ser.fab.-dok. 10:15 Niewinna intryga (21/120) telen. 11:20 Mango telezakupy 12:55 Sąd rodzinny: Chrzest bojowy (200) ser.fab.-dok. 13:55 Szpital (127) ser.paradok. 14:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Brat adopcyjny (439) ser.fab.-dok. 15:55 Magda M. (25) ser.obycz. 16:55 Rozkochane popołudnie: Brzydula (235-ost.) ser.kom. 17:30 Dwóch i pół (12/23) ser.kom. 18:00 Rozkochane popołudnie: Niewinna intryga (22/120) telen. 19:00 Dr House 7 (7/23) ser.obycz. 20:00 Sensacyjny wtorek: Ostatni skaut film sens., USA 1991 22:15 Skazany na śmierć (5/22) ser.sens. 23:20 Lina thriller, USA 1984 01:40 Pamiętniki wampirów (6/22) serial grozy 02:35 Sekrety magii prog.rozr.

PULS 06:00 Złotopolscy: Porachunki (21) telen. 06:30 Złotopolscy: Kwiaty (22) telen. 07:00 Nash Bridges 5 (79) ser.sens. 08:00 Gliniarz i prokurator 2: Szkoda, że cię tu nie ma (1) ser.krym. 09:00 Ocalić życie! (22) ser.dok. 10:00 Niania 5: Eksperyment z jajem (72) ser.kom. 10:30 Sekret (21) telen. 11:30 Sekret (22) telen. 12:30 Zbuntowany anioł (226) telen. 13:30 Zbuntowany anioł (227) telen. 14:30 Jesteś moim życiem (10) ser.obycz. 15:30 Niesamowite! (2/25) ser.dok. 16:00 Niesamowite! (3/25) ser.dok. 16:30 13 posterunek 2 (22) ser.kom. 17:10 13 posterunek 2 (23) ser.kom. 18:00 Gwiezdne wrota 5 (19) serial SF 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Alilokator/Gołębie serce (4) ser.anim. 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Zaginiony skarb Złotego Wiewióra (5) ser.anim. 20:00 Camelot (9) serial hist. 21:05 Camelot (10) serial hist. 22:10 CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas 7 (22) ser.krym. 23:10 The Walking Dead (4) serial grozy 00:20 Niebezpieczny lot thriller, Niemcy/USA 2001 02:00 Zobacz to!: Rodzinny ogród 2 (1) ser.dok. 02:35 Taki jest świat (273) progr.inf. 03:15 Muzyczne życzenia (4) progr.muz.

TVN

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (532) ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie (61) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (513) ser.paradok. 12:00 Pielęgniarki (62) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (473) ser.paradok. 14:00 Pierwsza miłość (1945) ser.obycz. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (62) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda progr.inf. 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy (659) ser.fab.-dok. 17:00 Dlaczego ja? (579) ser.paradok.

dok. 08:00 Dzień dobry TVN magazyn 10:55 Na Wspólnej (1943) ser.obycz. 11:25 Szkoła (20) ser.paradok. 12:25 Szpital (248) ser.paradok. 13:25 Ukryta prawda (369) ser.paradok. 14:25 Ugotowani (17) program kulinarno-rozr. 15:00 Szkoła (21) ser.paradok. 16:00 Rozmowy w toku: Mam 16 lat i chcę powiększyć sobie biust!

ser.anim. 07:35 Jake i piraci z Nibylandii (1) ser.anim. 08:05 Klub przyjaciół Myszki Miki (4) ser.anim. 08:35 Jake i piraci z Nibylandii (4) ser.anim. 09:00 Czysta chata (12) ser.dok. 10:00 Nie igraj z aniołem (100) ser.obycz. 11:00 Burza (21) ser.obycz. 12:00 Na patrolu (1) ser.obycz. 12:30 Sekrety sąsiadów: Kochliwe serce (1) ser.obycz. 13:00 Policjantki i policjanci (1) ser.obycz. 14:00 STOP Drogówka magazyn 15:00 Dom nie do poznania (204)

talk-show 17:00 Ukryta prawda (370) ser.paradok. 18:00 Szpital (249) ser.paradok. 19:00 Fakty 19:35 Sport 19:45 Pogoda 19:50 Uwaga! magazyn 20:10 Na Wspólnej (1944) ser.obycz. 20:50 Ugotowani (18) program

ser.obycz. 17:00 Burza (22) ser.obycz. 18:00 Na patrolu (2) ser.obycz. 18:30 Sekrety sąsiadów: Nowy kumpel (2) ser.obycz. 19:00 Policjantki i policjanci (2)

19:25 Pogoda progr.inf. 19:30 Świat według kiepskich (339)

01:05 Terminator: Kroniki Sary

ser.obycz. 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport

ser.kom. 20:05 Hell’s Kitchen - Piekielna Kuchnia 2 (4) reality show 21:40 Megahit: Konspiracja Echelon thriller, USA 2009

Ofiary losu

TVP 1 23:05

kulinarno-rozr.

ser.fab.-dok. 22:00 Mantykora: legendarny potwór

Connor 2 (18) serial SF 02:05 Uwaga! magazyn 02:25 Sekrety magii interaktywny prog.rozr. 03:45 Rozmowy w toku: Mam 16 lat i

23:55 Lokator thriller, USA 2009

chcę powiększyć sobie biust!

02:00 Tajemnice losu prog.rozr.

talk-show

KINO POLSKA 06:00 Operacja Gliwice dra.wojenny, NRD 1961 07:25 Czerwone berety dram.obycz., Polska 1962 09:20 Stawka większa niż życie: Edyta (9) ser.woje. 10:40 Stawka większa niż życie: Oblężenie (10) ser.woje. „ 11:50 Stawka większa niż życie: Akcja „„Liść dębu”„ (11)” ser.woje. 12:55 Stawka większa niż życie: Spotkanie (12) ser.woje. 14:10 Wrota Europy dra.wojenny, Polska 1999 15:45 Klątwa Doliny Węży film przyg., ZSRR/Polska 1987 17:50 Czterej pancerni i pies: Załoga (1) ser.woje. 19:00 Czterej pancerni i pies: Radość i gorycz (2) ser.woje. 20:15 Serialowy wtorek: Czterej pancerni i pies: Gdzie my - tam granica (3) ser.woje. 21:20 Serialowy wtorek: Czterej pancerni i pies: Psi pazur (4) ser.woje. 22:35 Świadek koronny film sens., Polska 2007 00:40 Usłyszcie mój krzyk film dok., Polska 1991 01:40 Kukułka w ciemnym lesie dra.wojenny, Czechosłowacja/Polska 1986 03:40 Młode kadry: Magma film krótkomet., Polska 2013

Gary od kilku lat związany jest z Brooke. Nie stanowią dobrze dobranej pary. On jest bałaganiarzem, który lubi rozłożyć się na kanapie i obejrzeć mecz, a ona jest perfekcjonistką. Pozornie niewielka sprzeczka wymyka się im spod kontroli i prowadzi do tego, że oboje postanawiają się rozstać. Problem w tym, że żadne z nich nie ma zamiaru wyprowadzić się ze wspólnego mieszkania. Bohaterowie rozpoczynają wojnę psychologiczną, która ma skłonić drugą osobę do wyprowadzki.

reality show 16:00 Nie igraj z aniołem (101)

ser.obycz. 20:00 STOP Drogówka magazyn 21:30 Prawo Agaty (5) ser.obycz. 21:00 Malanowski i partnerzy: Chora 22:30 Kuba Wojewódzki (5) talk-show miłość (464) ser.fab.-dok. 23:30 Superwizjer magazyn 21:30 Malanowski i partnerzy: W 00:05 Na językach (4) prog.rozr. sidłach nałogu (469)

18:00 Pierwsza miłość (1946)

TVP 1 20:25

DISCOVERY 06:00 Prawda czy fałsz - pogromcy mitów ser.dok. 07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 09:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 09:30 Garaż rzeczy znalezionych: Problemy z flipperem ser.dok. 10:00 Walka o bagaż 2 (12) ser.dok. 10:30 Hardcorowy lombard ser.dok. 11:00 Wojny magazynowe ser.dok. 12:00 Poszukiwacze skarbów ser.dok. 13:00 Mr. T i granice głupoty ser.dok. 14:00 Szalone rekordy Guinnessa prog.rozr. 15:00 Auto - reaktywacja: Chevrolet camaro ser.dok. 16:00 Fani czterech kółek: VW T2 wersja dostawcza ser.dok. 17:00 Gorączka złota: Na dno albo klapa! ser.dok. 18:00 Nagi instynkt przetrwania: Raj utracony ser.dok. 19:00 Aukcja w ciemno 2 (12) ser.dok. 19:30 Hardcorowy lombard: Chicago (8) ser.dok. 20:00 Wojna o kontener (10) ser.dok. 20:30 Walka o bagaż 2: Człowiek w ogniu ser.dok. 21:00 Obcy wewnątrz nas: Zabójcza kąpiel ser.dok. 22:00 Nie do uwierzenia!: Człowiek, który nie czuje bólu i dziecko z dwoma głowami ser.dok. 23:00 Nie do uwierzenia!: Owłosione dziecko i najwyższy człowiek świata ser.dok. 00:00 Łowcy okazji: Aukcja w Bostonie ser.dok. 00:30 Aukcja w ciemno (3) ser.dok. 01:00 Fani czterech kółek: Jeep willys - USA ser.dok. 02:00 Gorączka złota: Droga do odkupienia ser.dok. 02:48 Gra o skarb: Miasto szmaragdów ser.dok.

www.tvostrow.plhorror SF, USA 2005 23:55 Spadkobiercy (51) prog.rozr. 01:00 Mega Chichot prog.rozr. 01:30 Interwencja magazyn 01:50 To był dzień progr.inf. 02:50 Puncher magazyn 03:55 Atleci magazyn lekkoatletyczny

Y

09:00 Malanowski i partnerzy (531)

07:25 Detektywi: Olek (954) ser.fab.-

Sztuka zrywania

AM

progr.inf. 08:00 Pielęgniarki (61) ser.paradok.

TV 4 06:00 Czysta chata (11) ser.dok. 07:05 Klub przyjaciół Myszki Miki (1)

DN IA

06:00 Uwaga! magazyn

FIL M

POLSAT 05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

LEC

TVP 2 05:40 M jak miłość (634) ser.obycz. 06:35 Dar serca reportaż 07:05 M jak miłość (635) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:40 Pogoda 09:45 Pytanie na śniadanie magazyn 10:25 Pogoda 10:30 Pytanie na śniadanie magazyn 11:05 Barwy Szczęścia ser.obycz. 11:40 Na dobre i na złe: Pacjent z importu (381) ser.obycz. 12:40 Makłowicz w podróży: Podróż 25. Holandia - Co ma polder do wiatraka? magazyn 13:15 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Życie codzienne Indian cykl reportaży 13:50 Ja to mam szczęście! ser.kom. 14:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 14:25 20. Festiwal Kabaretu w Koszalinie: Awantura w korporacji prog.rozr. 15:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 15:25 Rodzinka.pl: Bal maturalny (63) ser.kom. 15:50 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:00 Panorama kraj 16:15 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:20 Pogoda 16:25 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:27 Reporter polski - flesz magazyn 16:30 M jak miłość (1081) ser.obycz. 17:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 17:25 Reporter polski magazyn 18:00 Panorama 18:25 Sport telegram 18:35 Pogoda 18:45 Jeden z dziesięciu teleturniej 19:25 Barwy Szczęścia (1166) ser.obycz. 20:05 Barwy Szczęścia (1167) ser.obycz. 20:40 M jak miłość (1082) ser.obycz. 21:40 Kulisy serialu „M jak miłość” 21:50 Mgazyn Ekspresu Reporterów 22:55 Świat bez fikcji: Portrety wojenne: Józef Beck ser.dok. 23:35 Czas honoru. Powstanie: Kamień na kamieniu ser.woje. 00:25 Powstanie - miasto i ludzie: Kobiety w powstaniu cykl felietonów 00:35 Paradoks: Paluch ser.krym. 01:30 Magazyn Ekspresu Reporterów 02:30 Portrety wojenne: Józef Beck ser.dok.

PO

TVP 1 05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:35 Moda na sukces (6008) telen. 09:05 MacGyver 4: Skrzydlata odsiecz (4) ser.sens. 10:05 Ojciec Mateusz 2: Mag (22) ser.krym. 11:00 Świat się kręci talk-show 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes mag.rol. 12:35 Przepis dnia magazyn 12:45 Natura w Jedynce: Lwica na wygnaniu film dok., Francja 2011 13:50 Jaka to melodia? telet.muz. 14:25 Moda na sukces (6009) telen. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:20 Klan (2614) telen. 15:55 MacGyver 4: Wyścig (5) ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Jaka to melodia? telet.muz. 17:55 Klan (2615) telen. 18:30 Świat się kręci talk-show 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 GOL T-Mobile Ekstraklasa magazyn piłkarski 20:10 Pogoda 20:25 Wtorek z komedią: Sztuka zrywania komedia romantyczna, USA 2006 22:15 Rzeka (3) ser.sens. 23:05 Ofiary losu komedia, USA 2000 00:35 Sztuka zrywania komedia romantyczna, USA 2006 02:25 Notacje: Zdzisław Skwara. Ostatnie dni powstania cykl dok. 02:40 Świat się kręci talk-show 03:20 Zagadkowa Jedynka prog.rozr.

Willard jest szoferem pani Crock, która na każdym kroku uprzykrza mu życie i marnie płaci. Czas na zemstę. Willard, wspólnie z najlepszym kumplem Rustym, postanawia porwać ukochanego pieska chlebodawczyni i zażądać za niego okupu. Jednak rezolutne zwierzę ucieka i wraca do domu. Pani Crock nabiera podejrzeń, że porwano jej szofera. Wspólnicy w zaistniałej sytuacji dobierają sobie trzeciego kompana, właściciela zakładu pogrzebowego, z zamiarem uzyskania pieniędzy od pani Crock.

TVP SPORT 08:00 Polacy w blasku olimpijskiego złota (2) cykl dok. 08:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 1. rundy 10:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 1. rundy 12:35 Droga do szczęścia - Józef Szmid film dok. 13:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 1. rundy 15:20 Polacy w blasku olimpijskiego złota (2) cykl dok. 16:00 4-4-2 (1) magazyn piłkarski 16:30 4-4-2 (2) magazyn piłkarski 17:00 Pełnosprawni magazyn 17:30 Piłka nożna: Liga angielska mecz: Arsenal Londyn Tottenham Hotspur 19:25 Arsenal Londyn TV magazyn piłkarski 20:25 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 1. rundy 21:40 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 1. rundy 23:15 Sportowy wieczór progr.inf. 23:30 GOL T-Mobile Ekstraklasa magazyn piłkarski 23:40 Golf: Deutsche Bank Polish Masters golf

www.tvostrow.pl


12

Środa, 1 października TVP 1

Polsat 22:05

FIL M

DN IA

Faceci w czerni

Agenci sekcji FBI kontrolują imigrantów z kosmosu mieszkających wśród ludzi, którzy nie podejrzewają istnienia kosmicznych intruzów. Zadaniem agentów K i J jest pokonanie obcego. Wcześniej demaskują kosmitę w osobie pewnego Meksykanina. Tymczasem pewien nowojorski policjant rzuca się w szalony pościg za podejrzanie sprawnym fizycznie przestępcą. Wkrótce coraz więcej stworzeń z innych galaktyk zaczyna pojawiać się wśród Ziemian. Agenci otrzymują misję schwytania przestępcy, który przybył z innej planety, by zawładnąć Ziemią.

TVP 2 22:25

PO

LEC

AM

Y

Bez pamięci

Amanda Pierce jest konserwatorką dzieł sztuki w Metropolitan Museum. Wraz z czterema współlokatorkami mieszka w luksusowym apartamencie na Manhattanie. Dziewczyna zakochuje się w przystojnym sąsiedzie, Jimie Winstonie, którego podgląda przez okno. Pewnej nocy w mieszkaniu Jima zostaje popełnione morderstwo, wszystko wskazuje na to, że to on jest sprawcą. Amanda postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę. Wraz z koleżankami organizuje ekipę śledczą.

05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:35 Moda na sukces (6009) telen. 09:10 MacGyver 4: Wyścig (5) ser.sens. 10:05 Ojciec Mateusz 2: Poza grą (23) ser.krym. 11:00 Świat się kręci talk-show 12:00 Wiadomości 12:05 Agrobiznes mag.rol. 12:30 Mag.rol.: Postęp hodowlany 12:45 Przepis dnia magazyn 12:55 Natura w Jedynce: Osobliwe zwyczaje krabów film dok., Korea Południowa 2011 13:55 Jaka to melodia? telet.muz. 14:30 Moda na sukces (6010) telen. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:20 Klan (2615) telen. 15:45 MacGyver 4: Sztuka przetrwania (6) ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Jaka to melodia? telet.muz. 17:55 Klan (2616) telen. 18:30 Świat się kręci talk-show 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:20 Piłka nożna: Liga Mistrzówstudio 20:40 Piłka nożna: Liga Mistrzówmecz fazy grupowej: Arsenal Londyn Galatasaray Stambuł 23:10 Piłka nożna: Liga Mistrzów skróty 23:50 Żegnajcie towarzysze: Nadzieja. 1985-1987 (3/6) ser.dok. 00:55 Dzieci i ryby komedia obycz., Polska 1996 02:40 Ofiary losu komedia, USA 2000 04:15 Świat się kręci talk-show

TVP 2

TVN7 05:25 We dwoje (15/16) prog.rozr. 06:45 Męski typ: Michał Urbaniak (4/9) talk-show 07:15 Violetta (23/80) ser.kom. 08:15 Sąd rodzinny: Chrzest bojowy (200) ser.fab.-dok. 09:15 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Brat adopcyjny (439) ser.fab.-dok. 10:15 Niewinna intryga (22/120) telen. 11:20 Mango telezakupy 12:55 Sąd rodzinny: Moja mała dziewczynka (201) ser.fab.-dok. 13:55 Szpital (128) ser.paradok. 14:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Powrót taty (440) ser.fab.-dok. 15:55 Magda M. (26) ser.obycz. 16:55 Rozkochane popołudnie: Julia (1) serial obycz.-kom. 17:30 Rozkochane popołudnie: Julia (2) serial obycz.-kom. 18:00 Rozkochane popołudnie: Niewinna intryga (23/120) telen. 19:00 Dr House 7 (8/23) ser.obycz. 20:00 Dobre kino: Bez mojej zgody dram.obycz., USA 2009 22:25 Kumaré. Guru dla każdego film dok., USA 2011 00:05 Naciągacze film kryminalny, USA 2003 02:25 Podkomisarz Brenda Johnson 2 (12/15) ser.krym. 03:30 Sekrety magii interaktywny prog.rozr.

POLSAT

05:35 M jak miłość (635) ser.obycz. 06:35 Polacy w Rzymie i Watykanie cykl dok. 07:05 M jak miłość (636) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:40 Pogoda 09:45 Pytanie na śniadanie magazyn 10:25 Pogoda 10:30 Pytanie na śniadanie magazyn 11:05 Barwy Szczęścia ser.obycz. 11:40 Na dobre i na złe: Ojcowski debiut (382) ser.obycz. 12:40 Makłowicz w podróży: Podróż 25. Holandia - Z Zelandii do Bredy magazyn 13:15 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Męska rzecz cykl reportaży 13:50 Ja to mam szczęście! ser.kom. 14:15 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 14:25 Kabaret Moralnego Niepokoju przedstawia: Trasasasa (1) prog.rozr. 15:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 15:25 Rodzinka.pl: Wakacje w Lubuskiem (64) ser.kom. 15:50 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:00 Panorama kraj 16:15 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:20 Pogoda 16:24 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:25 Reporter polski - flesz magazyn 16:30 M jak miłość (1082) ser.obycz. 17:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 17:25 Reporter polski magazyn 18:00 Panorama 18:30 Sport telegram 18:40 Pogoda 18:50 Jeden z dziesięciu teleturniej 19:30 Barwy Szczęścia ser.obycz. 20:40 Na dobre i na złe: Oswoić ból (568) ser.obycz. 21:45 Na sygnale ser.fab.-dok. 22:25 Kino relaks: Bez pamięci komedia, USA 2001 00:00 Świat bez tajemnic: Bałkański ekspres. Mołdawia - pomiędzy światami film dok., Austria 2012 01:05 W zawieszeniu dramat polityczny, Polska 1986 02:45 Głęboka woda: Niebieska karta ser.obycz.

PULS 06:00 Złotopolscy: Kwiaty (22) telen. 06:30 Złotopolscy: Inwestycje (23) telen. 07:00 Nash Bridges 5 (80) ser.sens. 08:00 Gliniarz i prokurator 2: Szkoda, że cię tu nie ma (2) ser.krym. 09:00 Ocalić życie! (23) ser.dok. 10:00 Niania 5: Piąty mąż Janiny (73) ser.kom. 10:30 Sekret (22) telen. 11:30 Sekret (23) telen. 12:30 Zbuntowany anioł (227) telen. 13:30 Zbuntowany anioł (228) telen. 14:30 Jesteś moim życiem (11) ser.obycz. 15:30 Niesamowite! (3/25) ser.dok. 16:00 Niesamowite! (4/25) ser.dok. 16:30 13 posterunek 2 (23) ser.kom. 17:10 13 posterunek 2 (24) ser.kom. 18:00 Gwiezdne wrota 5 (20) serial SF 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Zaginiony skarb Złotego Wiewióra (5) ser.anim. 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Noce i dnie/W uścisku boa (6) ser.anim. 20:00 Środa pełna wrażeń: Zaginiony świat: Jurassic Park film przyg., USA 1997 22:35 CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas 7 (23) ser.krym. 23:35 Hannibal (5) ser.krym. 00:35 Arrow (4) ser.sens. 01:30 Zobacz to!: W blasku fleszy (9) prog.rozr. 02:00 No problem! (3) prog.lifestylowy 02:30 Dyżur 2 (19) ser.dok.

www.tvostrow.plTVN

TV 4

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

06:00 Uwaga! magazyn

06:00 Czysta chata (12) ser.dok.

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

07:05 Klub przyjaciół Myszki Miki (2)

progr.inf. 08:00 Pielęgniarki (62) ser.paradok. 09:00 Malanowski i partnerzy (533) ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (534) ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie (62) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (514) ser.paradok. 12:00 Pielęgniarki (63) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (474) ser.paradok.

07:25 Detektywi: Spełnione marzenia (596) ser.fab.-dok. 08:00 Dzień dobry TVN magazyn 10:55 Na Wspólnej (1944) ser.obycz. 11:25 Szkoła (21) ser.paradok. 12:25 Szpital (249) ser.paradok. 13:25 Ukryta prawda (370) ser.paradok. 14:25 Ugotowani (18) program kulinarno-rozr. 15:00 Szkoła (22) ser.paradok. 16:00 Rozmowy w toku: Mamy

14:00 Pierwsza miłość (1946) ser.obycz. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (63) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia

dziecko, więc masz się ze mną ożenić! talk-show 17:00 Ukryta prawda (371) ser.paradok.

16:10 Pogoda progr.inf.

18:00 Szpital (250) ser.paradok.

16:15 Interwencja magazyn

19:00 Fakty

16:30 Malanowski i partnerzy (660) ser.fab.-dok. 17:00 Dlaczego ja? (580) ser.paradok. 18:00 Pierwsza miłość (1947) ser.obycz. 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda progr.inf. 19:30 Świat według kiepskich (340) ser.kom. 20:05 Świat według kiepskich (449) ser.kom. 20:40 Top Chef 3 (4) reality show 22:05 Faceci w czerni komedia SF, USA 1997 00:20 Babcisynek komedia, USA 2006 02:15 Tajemnice losu prog.rozr.

KINO POLSKA 05:30 Telesprzedaż

ser.anim. 07:35 Jake i piraci z Nibylandii (2) ser.anim. 08:05 Klub przyjaciół Myszki Miki (5) ser.anim. 08:35 Jake i piraci z Nibylandii (5) ser.anim. 09:00 Czysta chata (13) ser.dok. 10:00 Nie igraj z aniołem (101) ser.obycz. 11:00 Burza (22) ser.obycz. 12:00 Na patrolu (2) ser.obycz. 12:30 Sekrety sąsiadów: Nowy kumpel (2) ser.obycz. 13:00 Policjantki i policjanci (2) ser.obycz. 14:00 STOP Drogówka magazyn 15:00 Dom nie do poznania (205) reality show 16:00 Nie igraj z aniołem (102)

19:35 Sport 19:45 Pogoda 19:50 Uwaga! magazyn 20:10 Na Wspólnej (1945) ser.obycz. 20:50 Ugotowani (19) program kulinarno-rozr. 21:30 Kto poślubi mojego syna? (5) reality show 22:30 Mumia powraca film przyg., USA 2001 01:10 Partnerki (9) ser.krym.

ser.obycz. 17:00 Burza (23) ser.obycz. 18:00 Na patrolu (3) ser.obycz. 18:30 Sekrety sąsiadów: Łowczyni majątku (3) ser.obycz. 19:00 Policjantki i policjanci (3) ser.obycz. 20:00 Karmazynowy przypływ thriller, USA 1995 22:25 Kiedy dzwoni nieznajomy horror, USA 2006

02:10 Uwaga! magazyn

00:10 Spadkobiercy (52) prog.rozr.

02:30 Sekrety magii interaktywny

01:15 Interwencja magazyn

prog.rozr. 03:50 Rozmowy w toku: Mamy dziecko, więc masz się ze mną ożenić! talk-show

DISCOVERY

06:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 07:00 Prawda czy fałsz - pogromcy 07:10 Komedia małżeńska komedia mitów: Zabójcze kable ser.dok. obycz., Polska 1993 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 09:05 Zamach stanu (1/2) film 09:00 Wojny magazynowe ser.dok. historyczny, Polska 1980 09:30 Walka o bagaż ser.dok. 10:45 Zamach stanu (2-ost.) film 10:00 Łowcy okazji ser.dok. historyczny, Polska 1980 10:30 Aukcja w ciemno ser.dok. 12:30 Telesprzedaż 11:00 Poszukiwacze skarbów: 13:05 Stawka większa niż życie: Edyta Wojenne łupy ser.dok. (9) ser.woje. 11:30 Wojna o kontener ser.dok. 14:20 Stawka większa niż życie: 12:00 Morze złota ser.dok. Oblężenie (10) ser.woje. 13:00 Wkręceni w survival ser.dok. 15:30 Czterej pancerni i pies: ‘Rudy’, 14:00 Zdecyduj i przeżyj ser.dok. 15:00 Auto - reaktywacja: Ford miód i krzyże (5) ser.woje. customline ser.dok. 16:35 Czterej pancerni i pies: Most (6) 16:00 Fani czterech kółek ser.dok. ser.woje. 17:00 Gorączka złota ser.dok. 17:45 Czterej pancerni i pies: 18:00 Nagi instynkt przetrwania: Rozstajne drogi (7) ser.woje. Boliwia ser.dok. 18:40 Czterej pancerni i pies: Brzeg 19:00 Aukcja w ciemno ser.dok. morza (8) ser.woje. 19:30 Hardcorowy lombard ser.dok. 19:40 Program obowiązkowy: Festiwal 20:00 Wojna o kontener ser.dok. Gdynia 2014 (137) 20:30 Walka o bagaż ser.dok. 20:15 Przebój w środku tygodnia: 22:00 Wojna o kontener ser.dok. 23:00 Aukcja w ciemno ser.dok. Świadek koronny film sens., 00:00 Kto da więcej? ser.dok. Polska 2007 00:30 Aukcja w ciemno ser.dok. 22:15 07 zgłoś się: Major opóźnia 01:00 Fani czterech kółek: Nissan akcję (1) ser.krym. skyline ser.dok. 23:30 Wtorek komedia, Polska 2002 02:00 Gorączka złota: Żyła złota 01:10 Operacja Gliwice dra.wojenny, ser.dok. NRD 1961 02:48 Gra o skarb: Turecka ruletka 02:35 Telesprzedaż ser.dok. 03:50 Młode kadry: Magma film 03:36 Walka o bagaż: Wróżby z krótkomet., Polska 2013 automatu ser.dok.

01:35 Interwencja magazyn 01:55 To był dzień progr.inf. 02:55 Seks w wielkim mieście (1) ser.kom.

TVP SPORT 08:00 Polacy w blasku olimpijskiego złota (3) cykl dok. 08:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 2. rundy 10:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 2. rundy 12:40 Deyna film dok., Polska 2003 13:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 2. rundy 15:30 Kolarstwo górskie: Skandia Maraton Lang Team kolarstwo 15:50 Piłka nożna: Liga angielska mecz: Arsenal Londyn Tottenham Hotspur 17:50 Arsenal Londyn TV magazyn piłkarski 19:00 Pełnosprawni magazyn dla niepełnosprawnych 19:30 Borussia Dortmund TV magazyn piłkarski 20:35 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 2. rundy 21:55 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 2. rundy 23:15 Sportowy wieczór progr.inf. 23:35 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 2. rundy

www.tvostrow.pl


13

Czwartek, 2 października

TVN7 05:55 We dwoje (16-ost.) prog.rozr. 07:15 Violetta (24/80) ser.kom. 08:15 Sąd rodzinny: Moja mała dziewczynka (201) ser.fab.-dok. 09:15 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Powrót taty (440) ser.fab.-dok. 10:15 Niewinna intryga (23/120) telen. 11:20 Mango telezakupy 12:55 Sąd rodzinny: Kim jestem (202) ser.fab.-dok. 13:55 Szpital (129) ser.paradok. 14:55 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Powrót mordercy (441) ser.fab.-dok. 15:55 Magda M. (27) ser.obycz. 16:55 Rozkochane popołudnie: Julia (3) serial obycz.-kom. 17:30 Rozkochane popołudnie: Julia (4) serial obycz.-kom. 18:00 Rozkochane popołudnie: Niewinna intryga (24/120) telen. 19:00 Dr House 7 (9/23) ser.obycz. 20:00 Naciągacze film kryminalny, USA 2003 22:25 Mroczne zagadki Los Angeles (7/10) ser.sens. 23:25 Wieczór strachu: Nawiedzony horror, USA 1999 01:45 Sekrety magii interaktywny prog.rozr. 03:50 Druga strona medalu: Krzysztof Krauze (3/8) talk-show

PULS 06:00 Złotopolscy: Inwestycje (23) telen. 06:30 Złotopolscy: Koncert (24) telen. 07:00 Nash Bridges 5 (81) ser.sens. 08:00 Gliniarz i prokurator 2: Piętno przeszłości (3) ser.krym. 09:00 Ocalić życie! (24) ser.dok. 10:00 Niania 5: Jaki ojciec, taki syn (74) ser.kom. 10:30 Sekret (23) telen. 11:30 Sekret (24) telen. 12:30 Zbuntowany anioł (228) telen. 13:30 Zbuntowany anioł (229) telen. 14:30 Jesteś moim życiem (12) ser.obycz. 15:30 Niesamowite! (4/25) ser.dok. 16:00 Niesamowite! (5/25) ser.dok. 16:30 13 posterunek 2 (24) ser.kom. 17:10 13 posterunek 2 (25) ser.kom. 18:00 Gwiezdne wrota 5 (21) serial SF 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Noce i dnie/W uścisku boa (6) ser.anim. 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Uwolnić owcę/Twarde jajko do zgryzienia (7) ser.anim. 20:00 Czwartek z humorem: Szklanką po łapkach komedia, USA 1996 21:45 Bestia w ringu dram.sens., USA 2012 23:50 Dr Jekyll i Mr Hyde horror, USA 2006 01:30 Zobacz to!: Kręcimy z gwiazdami: Ivan Komarenko (4) prog.rozr. 02:30 Dyżur 2 (21) ser.dok. 03:00 JRG w akcji (11) ser.dok.

POLSAT

TVN

TV 4

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

06:00 Uwaga! magazyn

06:00 Czysta chata (13) ser.dok.

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

07:05 Klub przyjaciół Myszki Miki (3)

progr.inf. 08:00 Pielęgniarki (63) ser.paradok. 09:00 Malanowski i partnerzy (535) ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (536) ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie (63) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (515) ser.paradok. 12:00 Pielęgniarki (64) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (475) ser.paradok. 14:00 Pierwsza miłość (1947) ser.obycz. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (64) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda progr.inf. 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy (661) ser.fab.-dok. 17:00 Dlaczego ja? (581) ser.paradok. 18:00 Pierwsza miłość (1948) ser.obycz. 18:50 Wydarzenia

07:25 Detektywi: Chłopak z domu dziecka (597) ser.fab.-dok. 08:00 Dzień dobry TVN magazyn 10:55 Na Wspólnej (1945) ser.obycz.

12:25 Szpital (250) ser.paradok.

ser.anim. 07:35 Jake i piraci z Nibylandii (3) ser.anim. 08:05 Klub przyjaciół Myszki Miki (6)

08:35 Jake i piraci z Nibylandii (6) ser.anim.

13:25 Ukryta prawda (371)

09:00 Czysta chata (14) ser.dok.

ser.paradok.

10:00 Nie igraj z aniołem (102)

14:25 Ugotowani (19) program

ser.obycz.

kulinarno-rozr.

11:00 Burza (23) ser.obycz.

15:00 Szkoła (23) ser.paradok. 16:00 Rozmowy w toku: Moi starzy są gorsi niż policja! talk-show

12:00 Na patrolu (3) ser.obycz. 12:30 Sekrety sąsiadów: Łowczyni majątku (3) ser.obycz.

17:00 Ukryta prawda (372) ser.paradok. 18:00 Szpital (251) ser.paradok.

ser.obycz. 14:00 STOP Drogówka magazyn

19:00 Fakty 19:35 Sport

16:00 Nie igraj z aniołem (103)

19:50 Uwaga! magazyn

ser.obycz.

20:10 Na Wspólnej (1946) ser.obycz. 20:50 Ugotowani (20) program

17:00 Burza (24) ser.obycz. 18:00 Na patrolu (4) ser.obycz.

kulinarno-rozr.

18:30 Sekrety sąsiadów: Gościnna

21:30 Kuchenne rewolucje: BuskoZdrój, Sekrety Buska (5)

sąsiadka (4) ser.obycz. 19:00 Policjantki i policjanci (4)

prog.rozr.

ser.obycz.

19:30 Świat według kiepskich (341)

01:20 Perfekcyjna pani domu (5)

20:00 Sahara film wojenny, Australia 1995

prog.rozr.

22:15 Potwór horror kom., Korea Południowa 2006

20:05 Zdrady (44) ser.paradok.

02:20 Uwaga! magazyn

00:50 Spadkobiercy (53) prog.rozr.

21:05 Przyjaciółki 4 (43) ser.obycz.

02:40 Sekrety magii interaktywny

01:55 To był dzień progr.inf.

prog.rozr.

gorsi niż policja! talk-show

DISCOVERY

05:30 Telesprzedaż

06:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 07:00 Prawda czy fałsz - pogromcy 07:10 Smażalnia story komedia mitów ser.dok. obycz., Polska 1984 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 08:55 Krzyżacy (1/2) film historyczny, 09:00 Wojny magazynowe ser.dok. 09:30 Walka o bagaż ser.dok. Polska 1960 10:00 Łowcy okazji ser.dok. 10:30 Aukcja w ciemno ser.dok. 10:45 Krzyżacy (2-ost.) film 11:00 Poszukiwacze skarbów ser.dok. historyczny, Polska 1960 11:30 Wojna o kontener ser.dok. 12:20 Telesprzedaż 12:00 Morze złota ser.dok. 13:00 Wkręceni w survival ser.dok. 12:55 Rodzina Połanieckich: Powrót 14:00 Zdecyduj i przeżyj ser.dok. (7-ost.) ser.obycz. 15:00 Auto - reaktywacja ser.dok. 14:35 Operacja Gliwice dra.wojenny, 16:00 Fani czterech kółek ser.dok. 17:00 Gorączka złota ser.dok. NRD 1961 18:00 Nagi instynkt przetrwania: 15:55 Łuk tęczy: Śmierć w górach (1) Terror w Tanzanii ser.dok. 19:00 Łowcy okazji ser.dok. ser.sens. 19:30 Hardcorowy lombard: Chicago: 16:55 Łuk tęczy: Świadek (2) ser.sens. Zagubiony pierścionek ser.dok. 20:00 Wojna o kontener (12) ser.dok. 17:55 Kolumbowie: Śmierć po raz 20:30 Walka o bagaż 2: Na lotnisku w pierwszy (1/5) ser.woje. Londynie ser.dok. 21:00 Dynamo - więcej niż magia 19:05 07 zgłoś się: Major opóźnia ser.dok. akcję (1) ser.krym. 22:00 Anatomia magii: Błyskawiczne 20:15 Kryminalne czwartki: Kroll film babeczki ser.dok. 22:30 Anatomia magii ser.dok. sens., Polska 1991 23:00 Władcy umysłów ser.dok. 22:15 07 zgłoś się: Wisior (2) 00:00 Kto da więcej?: Skarby z wojny secesyjnej ser.dok. ser.krym. 00:30 Aukcja w ciemno ser.dok. 23:25 Złoto dezerterów komedia 01:00 Fani czterech kółek: Triumph wojenna, Polska 1998 TR6 ser.dok. 02:00 Gorączka złota: Nowe 01:50 Telesprzedaż doświadczenia ser.dok. 02:55 Droga na zachód dram.sens., 02:48 Gra o skarb: Ryzyko za milion dolarów ser.dok. Polska 1961

www.tvostrow.pl

Y AM C LE PO Japońscy rybacy zabijają rokrocznie ponad 23 tysiące delfinów. Jedno z największych łowisk znajduje się w zatoce Taiji, położonej na południu półwyspu Kii na wyspie Honsiu. Rybacy zaganiają delfiny do zatoki, by tam pochwycić je w sieci. Nieliczne zwierzęta trafiają do delfinariów i wodnych parków rozrywki, jednak większość spotyka tragiczny los - są zabijane na miejscu za pomocą harpunów, pik i noży, po czym przerabiane na mięso. Japońskie władze wspierają proceder, co utrudnia przekazanie światu prawdy o rzezi.

02:55 Seks w wielkim mieście (2)

04:00 Rozmowy w toku: Moi starzy są

KINO POLSKA

TVP 1 22:20

reality show

19:45 Pogoda

19:25 Pogoda progr.inf.

01:20 Tajemnice losu prog.rozr.

Zatoka delfinów

15:00 Dom nie do poznania (206)

00:45 Superwizjer magazyn

23:05 Obserwator thriller, USA 2000

Jen Kornfeldt pracuje wbranży komputerowej. Porozstaniu zukochanym przestała wierzyć, że kiedykolwiek jeszcze się zakocha. Pewnego dnia rodzice proponują jej wspólne wakacje na Riwierze Francuskiej. W Nicei Jen poznaje inżyniera Spencera Aimesa. Romans przekształca się wtrwały związek. Potrzech latach małżeństwa przeszłość Spencera daje osobie znać wdniu jego trzydziestych urodzin. Jen odkrywa, że mąż był tajnym agentem służb wywiadowczych dozadań specjalnych. Wycofał się zbranży, ale mocodawcy nie zaakceptowali jego decyzji.

13:00 Policjantki i policjanci (3)

22:30 Kiler kom.sens., Polska 1997

22:05 Na krawędzi 2 (6) ser.krym.

TVP 2 20:40

ser.anim.

11:25 Szkoła (22) ser.paradok.

19:20 Sport

ser.kom.

Pan i pani Killer

DN IA

TVP 2 06:05 M jak miłość (636) ser.obycz. 07:05 M jak miłość (637) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:40 Pogoda 09:45 Pytanie na śniadanie magazyn 10:25 Pogoda 10:30 Pytanie na śniadanie magazyn 11:10 Barwy Szczęścia (1168) ser.obycz. 11:40 Na dobre i na złe: Paraliżująca przeszłość (383) ser.obycz. 12:45 Makłowicz w podróży: Podróż 25. Holandia - W dawnym stylu magazyn 13:20 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Rozum cykl reportaży 13:50 Ja to mam szczęście! (35) ser.kom. 14:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 14:30 Postaw na milion teleturniej 15:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 15:25 Rodzinka.pl: Nowe zwierzątko domowe (65) ser.kom. 15:50 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:00 Panorama kraj 16:10 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:15 Pogoda 16:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 16:23 Reporter polski - flesz magazyn 16:25 Na dobre i na złe: Oswoić ból (568) ser.obycz. 17:20 Nagroda Literacka Nike cykl felietonów 17:25 Reporter polski magazyn 18:00 Panorama 18:30 Sport telegram 18:40 Pogoda 18:50 Jeden z dziesięciu teleturniej 19:25 Barwy Szczęścia (1168) ser.obycz. 20:05 Barwy Szczęścia (1169) ser.obycz. 20:40 Pan i pani Kiler kom.sens., USA 2010 22:30 Kocham kino: Bez wstydu dram.obycz., Polska 2012 00:05 Bez pamięci komedia, USA 2001 01:40 Rok 1612 dramat historyczny, Rosja 2007 04:15 Art Noc: Na pozór

FIL M

TVP 1 05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:35 Moda na sukces (6010) telen. 09:05 MacGyver 4: Sztuka przetrwania (6) ser.sens. 10:05 Ojciec Mateusz 2: Islamska żona (24) ser.krym. 11:00 Świat się kręci talk-show 12:00 Wiadomości 12:05 Agrobiznes mag.rol. 12:25 Smaki polskie: Kąski z gąski magazyn 12:40 Przepis dnia magazyn 12:45 Natura w Jedynce: Wulkaniczna odyseja: Życie na popiołach (1/4) ser.dok. 13:50 Jaka to melodia? telet.muz. 14:25 Moda na sukces (6011) telen. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:20 Klan (2616) telen. 15:45 MacGyver 4: Zabójczy podszept (7) ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:20 Jaka to melodia? telet.muz. 17:55 Klan (2617) telen. 18:25 Świat się kręci talk-show 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 Rajdowe Mistrzostwa Świata: Rajd Francji rajdy 20:10 Pogoda 20:25 Ojciec Mateusz 12: Niania (152) ser.krym. 21:20 Sprawa dla reportera magazyn 22:20 Oglądaj z Andrzejem Fidykiem: Zatoka delfinów film dok., USA 2009 00:00 Do białego rana (9) ser.kom. 00:25 Do białego rana (10) ser.kom. 00:55 Glina (1/25) ser.krym. 01:55 Oglądaj z Andrzejem Fidykiem: Zatoka delfinów film dok., USA 2009 03:30 Notacje: Zdzisław Skwara. Z Warszawy do jenieckiego obozu cykl dok. 03:45 Świat się kręci talk-showser.kom. 03:30 Dekoratornia magazyn

TVP SPORT 08:00 Polacy w blasku olimpijskiego złota (4) cykl dok. 08:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 3. rundy 10:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 3. rundy 12:40 Brazylijski fenomen reportaż 13:30 Tenis: Turniej WTA w Pekiniemecz 3. rundy 15:35 Borussia Dortmund TV magazyn piłkarski 16:40 Piłka nożna: Bayern Monachium TV mecz: FC Köln Bayern Monachium 18:45 Bayern Monachium TV magazyn piłkarski 20:15 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 3. rundy 21:25 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 3. rundy 22:45 Zwarcie publicystyka 23:15 Sportowy wieczór progr.inf. 23:35 Tenis: Turniej WTA w Pekinie mecz 3. rundy

www.tvostrow.pl


14

Ogłoszenia Reklamy Komunikaty

OGŁOSZENIA DROBNE Nieruchomości:

 Sprzedam posesję przy „Targowicy” w Ostrowi Maz. ul. Broniewskiego. Działka ok. 8A, 2 domy do zamieszkania + budynki gospodarcze murowane. Cena 270.000. Tel. 608 446 016 Wynajmę mieszkanie 38 m2, 2 – pokojowe, parter, po remoncie. Tel. 504 148 105 Sprzedam mieszkanie 72m2, II piętro, centrum miasta, 3 pokoje, kuchnia, jadalnia, łazienka, WC, meble kuchenne + AGD do zabudowy, monitoring w obrębie bloku. Tel. 533 900 669 Dom do wynajęcia z garażem w Ostrowi. Tel. 784 104 131, 608 242 260 Sprzedam mieszkanie 54,4 m2 w Ostrowi Maz., ul. Kilińskiego. Tel. 692 889 511 Sprzedam mieszkanie 47 m2, IV piętro, ul. Kościuszki. Tel. 662 437 231 Sprzedam dom 174 m2, w rozliczeniu przyjmę mieszkanie. Okolice Ostrowi. Tel. 606 637 597

 Sprzedam/oddam :

 Gęsi wiejskie oskubane i wypatroszone, waga 4-6 kg, dowóz gratis, cena: 60 zł/szt. Tel. 500 191 314

 Sprzedam Ford Focus MK2 Kombi, 2005 r., 1.4 16 V, klimatyzacja, 6 x airbag, elektryczne szyby, opony zimowe, stan idealny. Tel. 533 900 669

 VW transporter T4, 2.4 D, 1999, 8-osobowy. Tanio. Tel. 696 073 459

 Dam pracę:

Kruger Polska w Ostrowi Mazowieckiej poszukuje kandydatów na następujące stanowiska pracy: kierownik zmiany, operator, mechanik/elektryk oraz Osoby zainteresowane ofertą pracy prosimy o przesłanie drogą e-mailową lub pocztą CV i list motywacyjny. Osobą kontaktową w tej sprawie jest Pani Joanna Pieńkos: tel. 29 644 2750 lub e-mail: jola.pienkos@kruger.pl. Zatrudnię tynkarza na agregat. Tel. 793 006 348 Stanowisko: Koordynator utrzymania ruchu w Kruger Polska. Wymagania: wykształcenie wyższe techniczne, znajomość j. niemieckiego lub angielskiego w stopniu komunikacyjnym, znajomość zagadnień technicznych, mile widziane doświadczenie na ww. Stanowisku, umiejętność planowania i analitycznego myślenia. Zainteresowane osoby prosimy o CV i list motywacyjny. Tel: 29 644 27 50, e-mail: HYPERLINK „mailto:jola.pienkos@kruger.pljola.pienkos@kruger.pl.

 Usługi:

 Niska cena! Korepetycje z Ostrowi Maz. Matematyka – 30 zł/h tel. 696 811 320. J. Angielski –, 30 zł/h – tel. 666 577 471 NOWA MATURA 2015! Z nami zdasz na pewno! Prowadzimy za darmo pierwsze zajęcia – startujemy 29 września! Kursy przygotowujące do matury: matematyka, j. angielski. Zajęcia w grupie – 8 zł, zajęcia indywidualne – 30 zł. Korepetycje: matematyka, j. angielski, j. polski, j. niemiecki, fizyka, chemia. Centrum kursów, korepetycji i zajęć dodatkowych Oddział w Ostrowi Maz. Koordynator: 666 577 471 Masaż już od 20 zł (25 min.), fizjoterapia – 10 zł. Zabiegi: prądy (m. in. DD, jonoforeza, interferencyjne), ultradźwięki, lampa sollux. Gabinet Masażu i Fizjoterapii, ul. Partyzantów 15/18 Ostrów Maz. Tel. 518 582 774


15

Rozmaitości Sport

Przygotowania do sezonu rozpoczęte Zygmunt Podbielski najlepszym wędkarzem 14 września Koło PZW nr 64 w Ostrowi Maz. zorganizowało zawody spinningowe na rzece Bug w okolicy Broku. W tym roku Mazowiecki Spinning Bugu odbył się po raz 15.

OKK Sokół przygotowuje się na nowy sezon – 11). Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach, w pierwszym – rozdzielnie dla każdej z grup, w drugim – łącznie dla grup E (złożonej z drużyn grup A i B) oraz F (złożonej z drużyn grup C i D) w walce o awans oraz rozdzielnie dla każdej z grup w walce o utrzymanie. Dodatkowo rozegrany zostanie baraż Ligowa rywalizacja toczyła się o awans między drugimi drużynabędzie w czterech grupach. W rozmi grup E i F. Zwycięzca otrzymugrywkach Sokół rywalizował bęje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn. dzie w grupie B, w której zagrają: W porównaniu z poprzednim OKK Sokół Ostrów Mazowiecka, sezonem, w drużynie zaszły spore AZS AGH Alstom Kraków, KS zmiany kadrowe. Z zespołu odeKsiężak Łowicz, KS Piaseczno, KU szło 9 zawodników, a przybyło 4 noAZS UMCS Lublin, ŁKS SMS wych. W ramach przygotowań MG13 Łódź, MKS Polonia Wardo nowego sezonu, Sokół rozegrał szawa, TS Wisła Kraków, MCS Dadwa mecze sparingowe. 17 wrzeniel Gimbaskets2 Przemyśl, MKS śnia podejmował II ligową POLOSkierniewice. Faza grupowa poNIĘ Warszawa, a dwa dni późtrwa do 7 lutego, mecze rozgrywaniej III ligowe ŻUBRY Białystok. ne będą systemem „mecz i reOba zespoły grają podobną koszywanż”. W dalszej części sezonu zekówkę, nastawioną głównie na szybspoły w zależności od miejsc kie rozegranie piłki i wysokie tempo w grupach zagrają w kolejnym etagry. W ubiegłym sezonie właśnie pie rozgrywek – o awans (drużyny, przeciw szybko grającym zespołom które zajmą miejsca 1 – 5) lub Sokół miał największe problemy. o utrzymanie (zespoły z miejsc 6

Po raz drugi Ostrowski Klub Koszykówki SOKÓŁ wystartuje w rozgrywkach II ligi PZKosz. Rozpoczynający się 4 października sezon 2014/2015, nasi koszykarze rozpoczną wyjazdowym meczem z drużyną ŁKS SMS MG13 Łódź.

W spotkaniach sparingowych wynik jest sprawą drugoplanową, a najważniejsza jest możliwość sprawdzenia różnych wariantów gry, ustawień, formy zawodników oraz sprawdzenie w praktyce zadań i założeń realizowanych na treningach. Tak było i w tym przypadku. Wprawdzie pierwszy mecz zakończył się przegraną ostrowskiej drużyny 50: 75 (16: 22) (9: 22) (14: 14) (11: 17). Drugi po analizie błędów i poprawie kilku elementów Sokół wygrał 91: 60 (14: 11) (26: 18) (30: 15) (21: 16). Nowi rozgrywający wnieśli kilka nowych wariantów zagrywek, zwiększyła się również dynamika gry Sokoła, zarówno w ataku, jak i w obronie. Rywalizacja z szybko grającymi zespołami nie sprawia już tylu problemów. Czasem brakuje trochę zgrania, ale widać spory potencjał w ostrowskim zespole. Zawodnicy coraz lepiej ze sobą współpracują i dają nadzieję na dobre wyniki w nadchodzącym AS sezonie. Fot. A. Spinek

Turniej rozpoczęło podniesienie flagi PZW i uczczenie minutą ciszy pamięci wędkarzy zmarłych w ciągu ostatniego roku. Do rywalizacji stanęło 77 zawodników oraz 2 panie z terenów wschodniej i centralnej Polski. Największym sukcesem może pochwalić się Zygmunt Podbielski z Koła nr 64 w Ostrowi Maz. Zajął on pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, złowił największą rybę zawodów oraz największą w kat. „boleń”. Dodatkowo otrzymał puchary dla najlepszego zawodnika z powiatu i z koła.

Drugim w kolejności najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Samocik, który przyjechał do Broku z Białowieży. Na miejscu trzecim uplasował się Przemysław Walkiewicz z Warszawy, czwartą pozycję zajął Paweł Wareszczuk z Komorowa. Piąte miejsce przyznano pochodzącemu ze stolicy Adrianowi Walkiewiczowi, natomiast szóste – Pawłowi Łoginowowi z Nowego Dworu. Nagrody otrzymali także łowcy największych ryb w danych gatunkach: szczupak – Przemysław Walkiewicz, okoń – Robert Kesling (Nowy Dwór), jaź – Radosław Brzostek (Małkinia), kleń – Piotr Boryczka (Legionowo). Nagrodę główną, tj. silnik elektryczny do łodzi, wylosował Przemysław Walkiewicz. Ponadto wśród wszystkich startujących rozlosowano 60 nagród niespodzianek – prawie żaden wędkarz nie wrócił

Zygmunt Podbielski zdobył w sumie 4 puchary do domu z pustymi rękami. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na ciepły posiłek. Całkowity koszt imprezy wyniósł blisko 12 tys. zł, z czego ponad 7,5 tys. pochodziło od sponsorów. Zawody poprowadził skarbnik Koła nr 64 Włodzimierz Kamieniecki, a patronat honorowy objęli Starosta Ostrowski oraz BurMCh mistrz Broku.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe

Pobiegli razem dla integracji Już po raz 8. młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, zdrowi i niepełnosprawni pobiegli razem dla integracji. Nie było przegranych – wszyscy byli zwycięzcami. Najważniejszym celem jest wspólna zabawa i radość bycia razem. 21 września na stadionie MOSiR przy ul. Warchalskiego zgromadzili się podopieczni i terapeuci Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Przystań”, Środowiskowego Domu Samopomocy, Terapeutyczno-Opiekuńczego Amelia i świetlicy socjoterapeutycznej, a także uczniowie ostrowskich szkół, nauczyciele i miejscowi działacze sportowi. VIII Bieg Integracyjny Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu osób należących do placówek pomocy oraz młodzieży z MDK. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonały władze miasta Ostrów Mazowiecka. W tym roku formuła biegu uległa modyfikacji. Najpierw przybyli przebiegli honorowe okrążenie wspólnie, później zawodnicy podzieleni zostali na 3 kategorie. Jako pierwsze wystartowały osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, na-

Bieg integruje osoby chore i pełnosprawne

Każdy zawodnik został udekorowany medalem sprawnymi. Pierwsze biegi organizował stępnie kobiety, na końcu mężczyźni. Nikt Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej tego dnia nie był wygranym ani przegraprzy współpracy Urzędu Miasta, Środowinym – liczyła się integracja. Na mecie skowego Domu Samopomocy i stowarzywszyscy otrzymali pamiątkowe medale, szeń. Dziś cykliczna impreza integracyjna a trzech pierwszych zawodników dodatkoorganizowana jest przez Stowarzyszenie wo puchary. Osób Niepełnosprawnych „Przystań”, Idea biegu integracyjnego jednoczy w ramach zadania publicznego pod nazwą i wzmacnia więzi między zdrowymi i nie„Aktywni Niepełnosprawni” w zakresie pełnosprawnymi. Dale chorym możliwość wspierania i upowszechniania kultury fizaprezentowania swoich umiejętności MCh zycznej i sportu. sportowych na równi z osobami pełno-

Gości witała kierownik SON „Przystań” Katarzyna Kolasińska


Rozmaitości

16 Horoskop Baran 21.03 - 20.04

Jeśli jesteś samotna, to rozglądaj się wokół siebie. Już niebawem poznasz kogoś, z kim będziesz chciała spędzić resztę życia. W pracy nie musisz się obawiać konkurencji. Byk 21.04 - 20.05

Patrząc na świat przez różowe okulary stajesz się bardziej atrakcyjny. Wzbudzasz tym zainteresowanie najbliższego otoczenia. Uważaj aby we wszystkim zachować umiar. Bliźnięta 21.05 - 21.06

Jest blisko Ciebie osoba, która zasługuje na zaufanie, a może nawet na miłość. Nie broń się przed tym uczuciem i pozwól ponieść się emocjom. W pracy czeka Cię zmiana szefa. Rak 22.06 - 22.07

Nie pozwól aby dopadła Cię chandra. Musisz wierzyć w ludzi i w siebie. Przestań stale pamiętać o terminach i zobowiązaniach. Zrób też coś dla siebie. Planuj starannie wszelkie rozmowy. Lew 23.07 - 23.08

Zawsze marzyłeś o założeniu własnej firmy i oto nadszedł ten właściwy moment. Posiadasz umiejętności manualne i nalexy to wykorzystać w tym biznesie. Możesz śmiało zainwestować. Panna 24.08 - 22.09

Czeka Cię rozstanie, ale nie na długo. Już wkrótce pojawi sie nowa, atrakcyjna znajomość. Spokojnie obserwuj co się wokół dzieje. Czas pokarze,że obecny związek nie miał szans na przetrwanie. Waga 23.09 - 23.10

Jeżeli chcesz podnieść poziom swojego życia, to zainwestuj w tę dziedzinę. Zostanie mile zaskoczona bardzo korzystnym efektem. W pracy nie wdawaj się w żadne konflikty. Skorpion 24.10 - 22.11

W kręgu Twoich znajomych znajduje się nieuczciwa osoba, która wróciła z zagranicy. Nie pożyczaj jej pieniędzy. Nie ma gwarancji, że odda. Jeżeli działasz na własny rachunek, to przejrzyj jeszcze raz odrzuconą ofertę. Strzelec 23.11 - 21.12

Praca, którą wykonujesz, jest bardzo stresująca. Wymaga od Ciebie stałej koncentracji, a często i pokonania pewnych przeszkód. Musisz zwolnić tempo i pozwolić sobie na odpoczynek w miłym towarzystwie. Koziorożec 22.12 - 20.01

Przed Tobą propozycja zmiany pracy. Na pozór może się ona wydać mało atrakcyjna finansowo. Warto przemyśleć sprawę, bo posada jest rozwojowa. Wodnik 21.01 - 19.02

Atmosfera w pracy jest sprzyjająca. Wprowadzenie nowych metod i opanowanie ich nie będzie stwarzało Ci żadnych problemów. Możesz się spodziewać podwyżki. Ryby 20.02 - 20.03

Nowe propozycje zarobkowe. Następna nie prędko się powtórzy, dlatego skorzystaj, to ważny moment w Twojej karierze. Nawet jeżeli domownicy nie będą Cię widzieli przez kilka dni, to nikt na tym nie straci.

Krzyżówka

Profile for TV Ostrów Mazowiecka

Tvostr6  

Tvostr6  

Profile for tvostrow
Advertisement