Page 1

 G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A 

Ostrów Mazowiecka, Powiat Ostrowski Nr 1/2014/C

ISSN 2353-6616

PROGRAM T V 06.06 - 12.06.2014

Harry Potter i komnata tajemnic piątek, 13 czerwca TVN 20:00 Nowy rok szkolny w Hogwarcie zapowiada się emocjonująco. „Sami Wiecie Kto” nie zamierza oddać władzy dobrowolnie. Hogwart nie jest już tak bezpieczny jak kiedyś i nawet profesor Dumbledore musi przyznać, że w murach szacownej akademii czai się zło. Na ścianie budynku pojawia się złowrogi napis obwieszczający, że legendarna komnata tajemnic została otwarta. Harry musi się dowiedzieć, co kryje jej wnętrze, żeby pokonać mroczne siły, które opanowały szkołę.


2

Wydarzenia

STRAŻ:

POLICJA:

KARUZELA

Pożar w budynku mieszkaln ego

Uratowano samobójcę

Film opowiada historię młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Przyjaźń Rafała i Piotra, dwóch najlepszych przyjaciół ze szkolnej ławki, zostaje wystawiona na ciężką próbę. Obaj zakochują się w tej samej dziewczynie – Magdzie. Kiedy jeden z nich usuwa się w cień, na pozór wydaje się, że obaj wyszli z tej próby zwycięsko. Pod cienką powłoką pozorów drzemią jednak sekrety, które mogą w jednej chwili przekreślić wszystko. Fot. KPP Ostrów Maz.

W niedzielę 1 czerwca około godziny 16: 55 wybuchł pożar w budynku mieszkalnym przy ul. Jagiellońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Budynek zamieszkiwały 3 rodziny (11 osób, w tym 7 dzieci). Pożar objął całość poddasza budynku drewnianego krytego eternitem. W akcji gaśniczo-ratowniczej, która trwała ok. 1,5 h, udział wzięły 3 zastępy JRG PSP, zastęp JW Komorowo oraz zastęp OSP Komorowo. Wiadomo już, że zniszczenia budynku są na tyle rozległe, że konieczne jest jego rozebranie. Okoliczności powstania pożaru wyjaśnia ostrowska policja.

T r z e c h r a n n y c h w wypadku

Dwoje policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę, który 26 maja w Niegowcu próbował popełnić samobójstwo. Dzielnicowa sierż. Emilia Rogulska i asp. Leszek Ambroziak odnaleźli 26-latka ze sznurem zaciśniętym na szyi na wiejskim przystanku autobusowym. Policjanci niezwłocznie odcięli mężczyznę i powiadomili pogotowie ratując życie niedoszłemu samobójcy. Życiu młodego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zachowaj ostrożność na drodze

REPERTUAR KINA 6.06 – 12.06.2014 godz. 17: 00 „Violetta: Koncert” godz. 19: 00 „Karuzela”

13.06 – 15.06.2014 Kino nieczynne

17.06 – 26.06.2014 godz. 17: 00 „Rio 2” 3D godz. 19: 00 „X–Men: Przeszłość, która nadejdzie” 3D

Środa 11 czerwca: godz. 17.00 – mała sala MDK – Wernisaż wystawa „Pracowni Małego Artysty”.

Sobota 14 czerwca: godz. 19: 00 – Ogródek Jordanowski – Koncert zespołu „Diadem”; godz. 17: 00 – stadion MOSiR ul. Warchalskiego – Mecz KS Ostrovia – KS Łomianki c a ł y d z i e ń – staw miejski – Mazowiecki Jarmark Księżnej Anny

Miasta Ostrów Mazowiecka); godz. 17: 00 – sala kinowa MDK – Spektakl uczniów ZSP nr 1 „W 580. rocznicę nadania praw miejskich”; godz. 18: 00 – muszla przy MBP – Koncert Anny Jeremus z zespołem „Przeboje muzyki klasycznej” godz. 20: 00 – Ogródek Jordanowski – Koncert zespołu „Roots Rockets”

Przed sami okres wakacyjny i sezon wyjazdów na wczasy. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej apeluje o zachowanie ostrożności na drodze i rozważną jazdę. Jedną z częstszych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach jest nadmierna prędkość. Aż w 35% śmiertelnych ofiar wypadków ginie z powów nieprzestrzegania limity prędkości. Komendant Powiatowy Policji zapowiada wzmożoną kontolę drogową.

Z d e r z e n i e A s t r y z motorowerem

Czwartek 12 czerwca: godz. 15: 00 – sala konferencyjna ratusza – 50-lecie działałności Zakładu Gospodarki Komunalne, 20-lecie Zakładu Energetyki Cieplnej, 10-lecie Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Fot. KP PSP Ostrów Maz. 25 maja br. ok. godz. 7: 14 na krajowej 8 w miejscowości Guty-Bujno zderzyły się trzy samochody: bus Mercedes Vito, samochód osobowy marki Nissan Patrol oraz ciągnik siodłowy z naczepą-chłodnią. Bus jadący w stronę Ostrowi uderzył w jadące z przeciwnej strony samochody. W wyniku wypadku trzech pasażetów zostało rannych. W działaniach uczestniczyły 4 zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP Brok. Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

gatunek: dramat obyczajowy produkcja: Polska 2014 reżyseria: Robert Wichrowski obsada: Mikołaj Roznerski, Karolina Kominek, Mateusz Janicki czas trwawnia: 1 godz. 25 min.

W sobotę 7 czerwca samochód osobowy Opel Astra zderzył się z motorowerem. Do wypadku doszło około godz. 16: 40 przy ul. Warszawskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Poszkodowany kierowca motoroweru został przewieziony do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśnia ostrowska policja.

Piątek 13 czerwca – Sobota 14 czerwca: III Mazowiecki Przystanek PaT (w programie m.in. warsztaty, koncert zespołu BETHEL, spektakl teatralny „NIEBO?” w wykonaniu ostrowskiej grupy PaT)

Niedziela 15 czerwca: godz. 11.00 – kościół pw. WNMP – Msza w intencji mieszkańców miasta; godz. 12.30 – sala reprezentacyjna ratusza – Uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta (wręczenie stypendiów burmistrza Brembate di Sopra, wręczenie wyróżnień Burmistrza

Od 1 3 d o 1 5 c z e r w c a n a p l a cu przed MOSiR ul. Trębickiego: godz. 10.00 – 18.00 – Wystawa „Żywe Rekiny – SOS SEA” cały dzień – Wystawa z okazji 90 lat istnienia Lasów Państwowych „Dla lasu, dla ludzi”.


3

Ziemia Ostrowska

Strażakiem jest się zawsze „Każdy z nas wie, że życie ma tylko jedno, lecz często narażamy je, by ratować innych.” O trudach służby, poświęceniu i ciągłej gotowości strażaków do niesienia pomocy opowiada Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Janusz Iwanowski. Dlaczego został Pan strażakiem? Zawsze chciałem być strażakiem. Praca w straży pożarnej to na pewno spełnienie chłopięcych marzeń. Śmieję się, że w moim przypadku nie mogło być inaczej. Wybrałem drogę, którą teraz podąża wielu moich młodszych kolegów. Jak wygląda droga do zawodu? Kandydat na strażaka ma do wyboru dwie drogi. Może zgłosić się do jednostki organizacyjnej PSP, gdzie zostanie zatrudniony na okres próbny. Po wstępnej weryfikacji – zostaje lub odchodzi. Inny sposób, to rozpoczęcie nauki w Szkołach Aspirantów bądź w Szkole Oficerskiej. By się do nich dostać, nie trzeba być zatrudnionym w Komendzie – po ukończeniu szkoły średniej składa się odpowiednie dokumenty i zdaje wstępny egzamin. Czy służba w PSP cieszy się dużym zainteresowaniem? Co roku kandydatów do służby przybywa. Na 10 chętnych weryfikację przechodzi 8. Konkurencja jest duża i wymagania ogromne. Trzeba mieć świadomość własnych ograniczeń lub silną motywację. Niestety czasem i ona nie wystarcza w starciu z trudną rzeczywistością. Jakimi cechami musi wyróżniać się przyszły strażak? Przede wszystkim odwagą, umiejętnością szybkiej oceny sytuacji, silnym charakterem i twardą psychiką. Strażak nie może być wrażliwcem, jednak kompletny brak emocji też nie jest dobry. Trzeba po prostu znaleźć złoty środek. Oczywiście ważna jest także dobra sprawność fizyczna. Istotne jest też idealne wyczucie równowagi, brak lęku wysokości, swoboda poruszania się w pomieszczeniach zamkniętych, zwinność i sprężystość. Ile lat pełni już Pan służbę? 21 lat. Zaczynał Pan od Szkoły Oficerskiej? Tak. Po ukończeniu szkoły oficerskiej w Warszawie rozpocząłem służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Ostrołęce. W roku 1998 zostałem przeniesiony do Komendy wOstrowi Maz. nastanowisko młodszego specjalisty do spraw kontrolno-rozpoznawczych. Jednocześnie pełniłem funkcję rzecznika prasowego. Pierwsza myśl, gdy słyszy Pan syrenę alarmową. Gdy słyszę syrenę alarmową wiem, że ktoś potrzebuje naszej pomocy i mam nadzieję, że nie jest to nic groźnego. Podojeździe na miejsce zdarzenia staramy się, by pomoc była udzielana w jak największym stopniu. Każdą akcję analizujemy, czy można było zrobić coś lepiej czy może przyjąć jakieś inne rozwiązanie. W ubiegłym roku do akcji wyjeżdżaliśmy 785 razy. Jesteśmy już przyzwyczajeni i reagujemy profesjonalnie na wezwanie alarmowe. Strach nie paraliżuje? Każdy znas wie, że życie ma tylko jedno, ale w momencie zagrożenia bezpieczeństwa innych ludzi, ratujemy ich. Czyli strach przegrywa z misją, którą macie do wykonania? Oczywiście. Tak ślubowaliśmy: z narażeniem własnego życia i zdrowia. Zdarzają się fałszywe alarmy?

Tak. W ubiegłym roku odebraliśmy 13 fałszywych alarmów. Były to żarty. Oczywiście żadnego zgłoszenia nie możemy zlekceważyć. Jeśli osoby czują się zagrożone, nawet gdy faktycznie nie ma niebezpieczeństwa – nie są to fałszywe alarmy. Straż pożarna interweniuje nie tylko przy pożarach, ale też przy innych miejscowych zagrożeniach. Dozadań strażaków oprócz standardowego gaszenia pożarów należą różne rodzaje ratownictwa: ratownictwo chemiczne, techniczne, ekologiczne, medyczne i wysokościowe. Strażacy niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych na lądzie i pod wodą. Dlatego potrzebne są silne grupy z konkretnymi umiejętnościami i specjalistyczny sprzęt, który posiadamy. Do jakich zdarzeń najczęściej dochodzi w powiecie? Najwięcej jest miejscowych zagrożeń. Pożary stanowią w tej chwili już tylko 1/3 wszystkich zdarzeń, do których wyjeżdżają

jednostki ochrony przeciwpożarowej. Najwięcej zdarzeń jest w kategorii „budynki mieszkalne” – są to zalania piwnic, pożary domów i mieszkań, eliminacja skutków wichur i nawałnic, wyjeżdżamy także do gniazd os i szerszeni oraz kotów na drzewie. Następną grupą są „środki transportu” czyli wypadki drogowe. Trzecią kategorią, w której notujemy najwięcej zdarzeń to uprawy i rolnictwo. Tu decydującą rolę wiodą pożary traw, łąk, także pożary budynków inwentarskich, stodół, obiektów magazynowych itp. Ostatnio głośnym problemem są pożary lasów. Do takich zdarzeń dochodzi także i u nas? Niestety tak. W tamtym roku było 5 pożarów lasu. Czym są one spowodowane? Są głównie wynikiem nieostrożności ludzi: pozostawieniem niedopałków, paleniem ognisk w miejscach do tego niewyznaczonych. Zawsze to czynnik ludzki decyduje o nieszczęściu. A wypalanie traw? Ten problem także występuje w naszym powiecie. W mediach bardzo dużo mówi się o wypalaniu traw i nieużytków rolnych, informuje się i edukuje społeczeństwo, lecz nadal nawiosnę dochodzi dokilkudziesięciu takich zdarzeń. Straż prowadzi wiele akcji edukacyjnych. Staramy się informować społeczeństwo i przypominać ludziom o zasadach bezpieczeństwa, m.in. za pośrednictwem mediów i internetu, organizujemy także pogawędki dla dzieci w szkołach. Co roku przeprowadzamy akcję „Nie dla czadu”. Wciąż notujemy wiele śmiertelnych ofiar czadu, mimo to ludzie nadal nie przestrzegają zasad ostrożności, nie dbają osprawną instalację przewodów kominowych, dymowych i wentylacyjnych. W pożarze rzadko ginie się od ognia, zazwyczaj od zaczadzenia. W swojej pracy spotykają się Państwo z różnymi nieprzyjemnymi widokami. Czy skutki wypadków wstrząsają za każdym razem? Czy po latach służby można się do tego przyzwyczaić?

Na pewno lata służby uodporniają nas na widoki, z którymi spotykamy się w pracy, jednak wypadek śmiertelny robi na nas wrażenie. Każdy z nas jest tylko człowiekiem. Przeżywamy krzywdę ludzką, nie da się koło tego przejść obojętnie. Ale szkolenia, kursy i testy psychofizyczne, którym jesteśmy poddawani sprawiają, że potrafimy się z tego otrząsnąć. Odpowiednie przygotowanie pomaga nam radzić sobie ze stresem, lecz on zawsze nam towarzyszy. Mamy także zapewnioną pomoc psychologa. Czy była akcja, która głęboko zapadła Panu w pamięć? Takich akcji było wiele. Skutki pożarów i ofiary śmiertelne robią ogromne wrażenie. Myślę, że tym, co najbardziej nas strażaków rusza, jest wypadek z dziećmi. Co czuje strażak, któremu uda się uratować czyjeś życie, bezpieczeństwo? Oczywiście mamy satysfakcję, gdy uda nam się uratować choć jedno życie, ale nie czujemy się bohaterami. Wykonujemy tę pracę na co dzień. Czy służba zmieniła Pana? Myślę, że służba w PSP nauczyła mnie przede wszystkim pokory oraz cierpliwości. Potrafi Pan oddzielić w sobie czas, kiedy jest Pan na i po służbie? Czy zawsze czuje się Pan „w gotowości”? Myślę, że tak. Strażakiem jest się zawsze. Bez względu na to, czy jest się na służbie, czy po służbie, czy nawet na emeryturze – nadal pozostaje się strażakiem. Czy Pana bliscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa zawodu, który Pan wykonuje? Wszyscy wiedzą, że praca strażaka jest zawodem bardzo odpowiedzialnym i niebezpiecznym, ale nie przeszkadza im to. Wypadki zdarzają się wszędzie, każdy zawód jest niebezpieczny, każda praca niesie ze sobą jakieś ryzyko. Gdyby dzieci chciały pójść w Pana ślady i zostać strażakami miałby Pan coś przeciwko? Nie, bardzo bym chciał, byłbym dumny. Zachęcałbym je do wybrania takiej drogi. Od stycznia tego roku pełni Pan funkcję Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Maz. Jak się Pan czuje na tym stanowisku?

Na chwilę obecną jest to dla mnie nowa sytuacja i na pewno zaszczyt. Pierwsze miesiące minęły bardzo szybko. Na początku, jak to bywa na nowym stanowisku, pojawiły się drobne wątpliwości, chwile niepewności, ale szybko się zaaklimatyzowałem. Oczywiście funkcja Komendanta niesie ze sobą większy zakres obowiązków. Muszę reprezentować Komendę na zewnątrz, dbać o budowanie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie powiatu ostrowskiego, również o sprzęt, rozwój jednostki i codzienną gotowość bojową. Ważna jest także współpraca ze strażakami ochotnikami. Jaka atmosfera panuje na komendzie wśród strażaków? Domowa czy bardziej rygorystyczna? I taka i taka. Domowa, bo strażacy służą 24 godziny na dobę, muszą sobie wzajemnie ufać. Ale w momencie wyjazdu na akcję, to strona służbowa bierze górę i nie ma miejsca na sentymenty. Sprawą kluczową jest zaufanie, odpowiednia komunikacja i obopólna chęć rozwiązywania pojawiających się problemów. Specyfika służby wymaga umiejętności pracy w grupie, współdziałania i umiejętności podporządkowania się rozkazom przełożonych. Strażak zawsze jest częścią grupy, a odwaga nie powinna iść w parze z brawurą i skłonnością do niepotrzebnego ryzyka. Gdy obejmował Pan stanowisko Komendanta Powiatowego PSP, podczas uroczystości przekazania obowiązków komendanta powiedział Pan: „Życie poświęcone ratowaniu innego życia warte jest przeżycia”. Więc dla Pana bycie strażakiem to nie jest zwyczajna praca. To jest coś więcej: służba w pełnym znaczeniu tego słowa i niejako powołanie. Tak, to jest służba – nie praca. Strażakiem jest się zawsze i nadrzędnym celem jest ratowanie ludzkiego życia nawet z narażeniem własnego. Możliwość niesienia pomocy ludziom, którzy są dla siebie wsytuacji kryzysowej daje ogromną satysfakcję. Nie jest tak, że po latach służba staje się rutyną? Myślę, że nie. Każda akcja jest inna i trzeba podchodzić do nich w indywidualny sposób. Oczywiście są pewne standardy, ale dowódca na miejscu zdarzenia musi podejmować decyzje konkretnie dopasowane do danego zdarzenia. To wymaga ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Żałował Pan kiedyś, że wybrał taką drogę? Nie, nigdy. Są momenty, które wynagradzają trudy służby? Służba, jak każdy inna praca, daje gratyfikacje finansowe. Jest ogromna satysfakcja z wykonywania takiego zawodu i oczywiście wdzięczność ludzi. Często spotykamy się z sytuacjami, kiedy ludzie poszkodowani dziękują nam zauratowanie ich bądź bliskich zdrowia, życia czy mienia. Służba w straży pożarnej cieszy się powszechnym poszanowaniem społeczeństwa. Myślę, że na to uznanie ciężko pracujemy od dawna. Jeśli jest tak, jak Pani mówi, to bardzo się cieszę. Dziękuję za rozmowę. Rozmawiała Milena Charucka


4

Powiat Ostrowski

Współpraca kluczem do rozwoju powiatu W listopadzie kończy się obecna kadencja samorządów terytorialnych. Nadszedł więc czas podsumowań. O tym, jakie zmiany i inwestycje przyniosły ostatnie lata rozmawiamy ze Starostą Ostrowskim Zbigniewem Kamińskim. Za kilka miesięcy, w listopadzie, odbędą się wybory samorządowe. To chyba najwyższy czas, aby podsumować obecną kadencję. To prawda, zbliża się czas podsumowań i poddania się ocenie wyborców. Trudno jest mi jednak mówić tylko o ostatnich czterech latach, bo jestem starostą drugą kadencję, a więc piastuję to stanowisko już 8 lat. W tym czasie Powiat Ostrowski zrealizował wiele inwestycji w głównych obszarach stanowiących priorytety dla władz powiatu. Mowa tu o ochronie zdrowia, pomocy rodzinie i osobom niepełnosprawnym, a także o oświacie i infrastrukturze drogowej. Nie sposób wymienić i opisać w jednej rozmowie wszystkich dokonań, ale warto powiedzieć chociaż o niektórych, sztandarowych inwestycjach i działaniach dla każdej z dziedzin. Oczywiście wielu z tych inwestycji nie byłoby gdyby nie przychylność Rady Powiatu, która popiera te działania, za co dziękuję. Zacznijmy w takim razie od ochrony zdrowia. Dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcy powiatu i goście z zewnątrz mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę zdrowotną, dlatego nieustannie inwestujemy w nasz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej. W ciągu dwóch kadencji w szpitalu zrealizowano inwestycje za 17 mln zł, z czego 4 mln to środki z zewnątrz. Dzięki tym środkom szpital został wyposażony w nowoczesny sprzęt i aparaturę, m.in. pracownię radiologiczną z rentgenem cyfrowym i tomografem komputerowym, innowacyjną pracownię obrazowania oraz narzędzia do nowoczesnej chirurgii, a także urządzenia do diagnostyki kardiologicznej. W 2014 roku otwarto pracownię rezonansu magnetycznego, co jest poważnym uzupełnieniem posiadanego już sprzętu diagnostycznego. Warto dodać, że nasz szpital jest jednym z nielicznych w kraju, które ma zarówno tomograf, jak i rezonans. Staramy się pomagać również osobom niepełnosprawnym poprzez m.in. udzielanie dofinansowania do likwidacji barier oraz dopłat do sprzętu i przedmiotów ułatwiających codzienne życie. Zdaję sobie sprawę, że sprzęt to nie wszystko, dlatego korzystamy też z pomocy dobrych ludzi – w naszym powiecie funkcjonuje bardzo rozbudowany system pieczy zastępczej, w szczególności w postaci rodzin zastępczych wychowujących dzieci, dla których zabrakło opieki i miłości w rodzinach biologicznych. Jeśli mowa o inwestycjach w oświacie, na pewno chce Pan powiedzieć o remoncie Liceum Ogólnokształcącego. Tak, to największa inwestycja tej kadencji warta ok. 5,5 mln zł. z czego ok. 3,5 mln pochodzi ze środków unijnych. Ta rewitalizacja trwa już trzeci rok, ale dzięki temu LO będzie najpiękniejszym zabytkowym obiektem w powiecie ostrowskim. Jestem pod wrażeniem tego jak zmienia się budynek – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Oczywiście pamiętamy też o innych szkołach i systematycznie w nie inwestujemy – zarówno poprzez dbanie o wygląd

budynków, budowę boisk, jak również poprzez organizowanie bezpłatnych zajęć dla młodzieży. W latach 2007 – 2013 na zadania inwestycyjne i remontowe w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych przeznaczyliśmy ponad 14 mln zł. Pozostała nam do omówienia infrastruktura drogowa. Ile kilometrów dróg udało się wybudować w minionych 8 latach? Szacujemy, że w ciągu poprzedniej i obecnej kadencji, w ciągu 8 lat, w powie-

cie zostanie pobudowanych ok. 200 km dróg. To jest naprawdę olbrzymi sukces. W poprzedniej kadencji wybudowaliśmy ponad 135 km dróg wartych prawie 59 mln zł, a w tej kadencji, nie licząc bieżącego roku, wybudowaliśmy prawie 40 km dróg o wartości prawie 20 mln zł. Rok 2014 jest również bogaty w inwestycje. Zaplanowane są drogi w gm. Wąsewo, Nur, droga Kalinowo – Zaręby Kościelne oraz droga w gm. Ostrów Mazowiecka od Stoku do Komorowa. Dokończymy budowę odcinka drogi w Starym Lubotyniu, a w gminie Boguty-Pianki zostanie zbudowany most wraz z dojazdami. Zaplanowana jest też budowa odcinka Orło – Kaczkowo i drogi w gm. Andrzejewo. Łącznie w tym roku zostanie pobudowanych ok. 20 km dróg. Można śmiało powiedzieć, że zostało niewiele tras, po których trudno się jeździ. Po zrealizowaniu wszystkich zamierzonych inwestycji zostanie tylko kilka kilometrowych odcinków do poprawienia. W tym miejscu pragnę podziękować samorządom gminnym za pomoc i zaangażowanie w wykonanie powiatowych inwestycji drogowych. Wielu inwestycji nie byłoby również gdyby nie pozyskane środki z zewnątrz – w ubiegłej kadencji na budo-

Odnowiony budynek LO

Otwarcie boiska Orlik przy Ekonomiku

Fot. powiatostrowmaz. pl

Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego wę dróg udało się nam pozyskać ponad 40 mln, a w tej, w ciągu trzech lat udało się pozyskać ponad 11,5 mln zł. Czy Powiat pozyskuje dużo środków z zewnątrz? Tak, budżet Powiatu nie jest duży i gdybyśmy nie pozyskiwali środków z zewnątrz, wielu inwestycji by nie było. Tylko wartość tegorocznych inwestycji wyniesie ok. 20 mln zł. Z tej kwoty 1/3 stanowią środki własne, a 2/3 środki pozyskane. Właściwie do każdej inwestycji mamy dofinansowanie z zewnątrz. Jest to przede wszystkim pomoc rządowa, pomoc z woje-

Fot. powiatostrowmaz. pl

wództwa mazowieckiego i z Ministerstwa Infrastruktury. Jeśli chodzi o drogi to w 1/4 pomoc płynie z gmin. Dlatego zawsze podkreślam jak ważna jest dobra współpraca z gminnymi samorządami. Staramy się składać wnioski i pozyskiwać pieniądze, aby jak najwięcej robić za pieniądze zewnętrzne. Dzięki takiemu racjonalnemu gospodarowaniu poziom zadłużenia powiatu wynosi ok. 15 %-16%, przy maksymalnym 60 %. Do końca obecnej kadencji zostało jeszcze kilka miesięcy. Co w tym czasie będzie działo się w powiecie? Rozpoczęliśmy niedawno starania aby wybudować halę sportową przy LO. To będzie pełnowymiarowa hala sportowa do wszystkich gier zespołowych z widownią na 200 osób. Obiekt będzie architektonicznie podobny do Liceum Ogólnokształcącego. Myślę że ok. 50 -60 % środków na ten cel powinniśmy pozyskać z zewnątrz. Cała inwestycja będzie rozłożona na 2 lata. Prawdopodobnie w tym roku uda się postawić halę w stanie surowym. Nietrudno zauważyć, że spośród szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu jedynie LO nie ma w tej chwili porządnej hali, a brakuje tam miejsca na zajęcia, głównie w okresie jesienno-zimowym. Czy to prawda, że wystartuje Pan w wyborach na burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka? Rozważam taką możliwość, ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Jeśli jednak zdecyduję się wystartować, będę chciał przenieść zdobyte przeze mnie doświadczenie na grunt miejski. Miasto ma również wiele możliwości, aby pozyskiwać środki z zewnątrz i będę o to zabiegał. Dziękuję za rozmowę

Otwarcie drogi powiatowej w gm. Boguty-Pianki

Fot. powiatostrowmaz. pl


5

Piątek, 13 czerwca POLSAT 05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz. 06:00 Nowy dzień z Polsat News progr.inf. 08:20 Świat według kiepskich (140) ser.kom. 09:00 Malanowski i partnerzy (350) ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (352) ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie (32) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (438) ser.paradok. 12:00 Pielęgniarki (13) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (262) ser.paradok. 14a:00 Pierwsza miłość (1923) ser.obycz. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (33) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy (353) ser.fab.-dok. 17:00 Dlaczego ja? (377) ser.paradok. 18:00 Pierwsza miłość (1924) ser.obycz. 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Siatkówka mężczyzn: Liga Światowamecz fazy grupowej: Polska - Włochy 21:30 Jaskinia horror Niemcy/USA 2005 23:30 Śmiertelna pułapka komedia kryminalna, USA 1993 01:35 Tajemnice losu prog.rozr.

TVN

TV 4

06:00 Uwaga! magazyn 06:20 Mango telezakupy 07:25 Detektywi ser.fab.-dok. 08:00 Dzień dobry TVN magazyn 11:10 Ukryta prawda (211) ser.paradok. 12:10 Szpital (107) ser.paradok. 13:10 W-11 - Wydział Śledczy: Będziesz ze mną (1054) ser.fab.-dok. 13:55 Ugotowani program kulinarnorozr. 14:55 Kuchenne rewolucje: Restauracja Li-Du, Warszawa prog.rozr. 16:00 Rozmowy w toku: Nie ma bata to był hit tego lata! talk-show 17:00 Ukryta prawda (212) ser.paradok. 18:00 Szpital (108) ser.paradok. 19:00 Fakty 19:30 Sport 19:40 Pogoda 19:50 Uwaga! magazyn 20:00 Harry Potter i Komnata Tajemnic film przyg., Niemcy/Wielka Brytania/USA 2002 23:20 Aeon Flux film SF, USA 2005 01:15 Kuba Wojewódzki: Jarosław Wałęsa i Ivan Komarenko (1) talk-show 02:15 Uwaga! magazyn 02:30 Sekrety magii prog.rozr. 03:50 Rozmowy w toku: Nie ma bata to był hit tego lata! talk-show

06:00 Daleko od noszy: Tylko dla pań (77) ser.kom. 06:35 Stary Testament (7/12) ser.anim. 07:10 Stary Testament (8/12) ser.anim. 07:40 Szczenięce lata Toma i Jerry'ego 3 (18) ser.anim. 08:10 Nowy Scooby-Doo: Kolacyjka z duchami film anim., USA 1972 09:00 Galileo (434) program popularnonaukowy 10:00 Nie igraj z aniołem (26) ser.obycz. 11:00 Otchłań namiętności (64) telen. 12:00 Otchłań namiętności (65) telen. 13:00 Komisarz Rex (12) ser.krym. 14:00 Dekoratornia magazyn 14:30 Kłamczuch (44) prog.rozr. 15:30 Mistrz kuchni: Gordon Ramsay (13) magazyn 16:30 Strażnik Teksasu (117) ser.sens. 17:30 Galileo (435) program popularnonaukowy 18:30 Ninjago - mistrzowie spinjitzu (1) ser.anim. 19:00 Nowy Scooby-Doo: Tajemnica klejnotów film anim. USA 1972 20:00 Zakręcony komedia, Niemcy/USA 2000 21:55 STOP Drogówka magazyn 22:55 CSI: Kryminalne zagadki Miami 9 (199) ser.krym. 23:55 Perwersyjna zabójczyni film erotyczny 01:35 Interwencja magazyn 01:55 To był dzień progr.inf. 03:00 4music mag. muz.

Aeon Flux

W Bregnie, jedynym ocalałym po epidemii morderczego wirusa mieście, schroniło się około 5 milionów ludzi. Za murami życie toczy się spokojnie, a ludzie czują się bezpieczni. Jednak z każdym rokiem coraz więcej osób znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rządzące Zgromadzenie Naukowców uspokaja, że kontroluje sytuację. Są jednak tacy, którzy nie dają temu wiary i wkrótce zawiązuje się spisek. Na czele podziemnego ruchu rebeliantów staje Handler. Jedną z jej najlepiej wyszkolonych agentek jest Aeon Flux.

17:30 Galileo

Zwyczajni ludzie zwierzają się Ewie Drzyzdze i telewidzom ze swoich radości i smutków. W programie poruszane są trudne i kontrowersyjne tematy.

W kolejnym sezonie „Galileo” nowe tematy, nowe wyprawy i nowe eksperymenty. Jak zwykle czekają nas ekscytujące podróże po całym świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej niezwykłe pytania.

AM

16:00 Rozmowy w toku

Serial obyczajowy Polska 2014 Obsada: Aneta Zając, Aleksandra Zienkiewicz, Anna Ilczuk, Rafał Kwietniewski, Łukasz Płoszajski, Michał Czernecki, Maciej Tomaszewski

LEC

18:00 Pierwsza miłość

Serial obyczajowy Polska 2013 Obsada: Katarzyna Zielińska, Marcin Czarnik, Izabela Kuna, Marcin Perchuć, Marek Molak, Olga Jankowska, Katarzyna Glinka

PO

20:15 Barwy Szczęścia

Serial obyczajowyKraj USA 2011 Obsada: Dana Delany, Geoffrey Arend, Nicholas Bishop, John Carroll Lynch, Windell Middlebrooks, Mary Matilyn Mouser, Jeri Ryan

Polsat 23:30

Y

Śmiertelna pułapka 23:40 Anatomia prawdy

TVN 23:20

DN IA

TVP 2 06:05 M jak miłość (527) ser.obycz. 07:05 M jak miłość (528) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:20 Pogoda 08:25 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:25 Pogoda 09:30 Pytanie na śniadanie magazyn 10:00 Pogoda 10:05 Pytanie na śniadanie magazyn 11:10 Barwy Szczęścia (1148) ser.obycz. 11:45 Na dobre i na złe: Wypadek na boisku (306) ser.obycz. 12:45 Wielkie ucieczki zwierzaków (9/10) ser.dok. 13:15 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Życie codzienne Indian cykl reportaży 13:50 Reporter polski magazyn 14:25 Sabat czarownic: Wzgórze zamkowe (10) cykl felietonów 14:35 Kabaretowe wakacje z duchami 3: Ducholand reaktywacja (2) prog.rozr. 15:45 Panorama 16:15 Pogoda 16:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skrót meczu grupy A: Brazylia - Chorwacja 17:20 Studio na plaży 17:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 17:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy A: Meksyk - Kamerun 20:05 Studio na plaży 20:15 Barwy Szczęścia (1149) ser.obycz. 20:45 BarON 24: Szansa (25) ser.kom. 21:15 BarON 24: Ja, Baron - the best of (26) ser.kom. 21:50 Dzięki Bogu już weekend the best of 23:25 Piąty stadion: Druga półkula (114) ser.kom. 23:35 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 23:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy B: Chile - Australia 02:20 PitBull 3 (25) ser.sens. 03:20 PitBull 3 (26) ser.sens.

FIL M

TVP 1 05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 07:45 ZUS dla ciebie program poradnikowy 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:30 Wakacje z Jedynką: iCarly (22) serial dla młodzieży 08:55 Wakacje z Jedynką: SpongeBob Kanciastoporty: Bańki mydlane/Rozdarte spodnie (2) ser.anim. 09:30 Wakacje z Jedynką: Awantura o Basię: Awantura druga, czyli rzecz o rozmazanej kartce (2/12) ser.przyg. 10:10 Natura w Jedynce film dok. 11:10 Druga szansa (3/13) ser.obycz. 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes mag.rol. 12:40 Natura w Jedynce film dok. 13:45 Galeria (174) ser.obycz. 14:15 Galeria (175) ser.obycz. 15:00 Wiadomości 15:05 Pogoda 15:10 Polska non stop magazyn 15:25 Klan (2547) telen. 15:50 MacGyver ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:20 Pogoda 17:30 Dom nad rozlewiskiem (1/13) ser.obycz. 18:30 Siła wyższa: Bunt w klasztorze (4/13) ser.kom. 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 Pogoda 20:10 Piąty stadion ser.kom. 20:15 Studio na plaży 20:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy B: Hiszpania - Holandia 23:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 23:40 Anatomia prawdy ser.krym. 00:30 MacGyver ser.sens. 01:30 Psy dram.sens., Polska 1992 03:25 Notacje: Janusz Morgenstern. Debiut cykl dok.

www.tvostrow.plTVP SPORT 08:00 Droga do Brazylii magazyn 09:05 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy A: Brazylia Chorwacja 11:15 KIA Picanto wyścigi samochodowe 11:45 Z piłką przez świat - magiczna gra film dok. 12:50 Droga do Brazylii magazyn 13:25 Energa Basket Cup 2014 reportaż 14:00 Turniej WTA w Birmingham mecz ćwierćfinałowy 16:10 Rajdowe Mistrzostwa Świata: Rajd Sardynii rajdy 16:25 Rio 2014 - magazyn 17:00 Echo Brazylii felieton 17:20 Studio na plaży 17:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy A: Meksyk Kamerun 20:10 Piąty stadion ser.kom. 20:15 Studio na plaży 20:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy B: Hiszpania - Holandia 23:20 Sportowy wieczór progr.inf. 23:35 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy B: Chile Australia 02:25 Tenis: Turniej WTA w Birming ham mecz ćwierćfinałowy

Sidney Bruhl, dramaturg i autor wziętych kryminałów, od pewnego czasu cierpi na niemoc twórczą. Gdy jego kolejna sztuka nie odnosi sukcesu, pisarz szuka pocieszenia w alkoholu. W końcu wyjeżdża do domu na farmie. Tam otrzymuje manuskrypt od jednego z dawnych studentów, Clifforda Andersona. Twórczość debiutanta robi na nim duże wrażenie. Sidney postanawia zaprosić Clifforda do siebie. Wyjawia żonie, że planuje zabić mężczyznę i przypisać sobie autorstwo nieznanego jeszcze nikomu tekstu.

Zakręcony

TV 4 20:00

Y

DISCOVERY 06:00 W sieci eksperymentów ser. 07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 09:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 10:00 Walka o bagaż ser.dok. 11:00 Dynamo - więcej niż magia ser.dok. 15:00 Gorączka złota ser.dok. 16:00 Fani czterech kółek ser.dok. 17:00 Auto - reaktywacja ser.dok. 18:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 19:00 Łowcy okazji ser.dok. 20:00 Wojny magazynowe ser.dok. 20:30 Wojna o kontener ser.dok. 21:00 Auto - reaktywacja ser.dok. 22:00 Fani czterech kółek ser.dok. 23:00 Bryka od przemytnika ser.dok. 00:00 Walka o bagaż ser.dok. 00:30 Łowcy okazji: Marzenia o deskorolce ser.dok. 01:00 Fani czterech kółek: Aston martin DB7 ser.dok. 02:00 Gorączka złota: Granica bólu ser.dok. 02:48 Bimbrownicy: Czas na bimber! ser.dok. 03:36 Auto - reaktywacja: Kabriolet ford i chevrolet corvette ser.dok.

AM

KINO POLSKA 06:00 Angelus komedia obycz. 08:10 Janka ser.obycz. 08:50 PKF 17/89 kronika filmowa 09:05 Studio Kino Wolność: Bogusław Linda program kulturalny 09:34 Kroniki filmowe PKF 7/89/1, PKF 15/89/1, PKF 17/89/2, PKF 18/89/1, PKF 23/89/1, PKF 28/89/1, PKF 30/89/1, PKF 32/89/1, PKF 35/89/1, PKF 38/89/1 10:15 Chłopi ser.obycz. 11:25 Na białym szlaku film przyg.. 12:55 Czarne chmury: Czarna sakwa (5) ser.przyg. 13:55 Czarne chmury ser.przyg. 15:05 Dom ser.obycz. 16:45 Na kłopoty... Bednarski: Ostatnie lato (6) ser.krym. 17:50 Zmiennicy: Safari (5) ser.kom. 19:00 Zmiennicy: Prasa szczególnej troski (6) ser.kom. 20:15 Oblicza wojny: Pigułki dla Aurelii dra.wojenny 21:55 Zmiennicy: Warszawski łącznik (7) ser.kom. 23:10 Zmiennicy: Fartowny dzień (8) ser.kom. 00:25 Stawka większa niż życie: Akcja „Liść dębu” (11) ser.woje. 01:30 Stawka większa niż życie: Spotkanie (12) ser.woje. 02:45 Maraton z serialem „Trzeci oficer” Trzeci oficer: Stąd do wieczności (5/13) ser.sens.

LEC

PULS 05:50 Hela w opałach ser.kom. 06:45 Nash Bridges ser.sens. 07:45 Medicopter ser.przyg. 09:40 Boso przez świat cykl reportaży 10:15 Don Matteo ser.krym. 11:30 Hela w opałach ser.kom. 12:30 Zbuntowany anioł telen. 14:30 Kobieta w lustrze telen. 15:30 Hela w opałach ser.kom. 16:30 Boso przez świat cykl reportaży 17:00 Gwiezdne wrota serial SF 18:00 Łowcy skarbów ser.przyg. 19:00 Pingwiny z Madagaskaru ser.anim. 20:00 Kontakt bezpośredni film sens., Niemcy/USA 2009 21:50 Resident Evil horror SF, Francja/Niemcy/Wielka Brytania/USA 2002 23:55 Mad Max 2: Wojownik szos film SF, Australia 1981 01:55 Zobacz to!: No problem! prog.lifestylowy 02:30 Dyżur ser.dok. 03:00 JRG w akcji ser.dok. 03:25 Dyżur ser.dok.

PO

TVN7 05:10 We dwoje prog.rozr. 06:30 Męski typ: Adam Małysz talk-show 07:00 Czerwony Orzeł ser.przyg. 08:10 Sąd rodzinny: Kukułcze jajo (124) ser.fab.-dok. 09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Wstyd się przyznać (598) ser.fab.-dok. 10:10 Kobra: Oddział specjalny ser. 11:15 Mango telezakupy 12:50 Sąd rodzinny: Zazdrosna matka (125) ser.fab.-dok. 13:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska: W słusznej sprawie (599) ser.fab.-dok. 14:50 Szpital (52) ser.paradok. 15:50 Brzydula (85) ser.kom. 16:25 Brzydula (86) ser.kom. 16:55 Lekarze (2/13) ser.obycz. 18:00 Agenci NCIS 7 (9/24) ser.sens. 19:00 Bananowy doktor 4 (9/16) ser.obycz. 20:00 Przepis na kataklizm komedia, USA 2003 22:05 Kobiece sztuczki film obycz., USA 2008 23:50 Bandycki szlak western, USA 1994 01:50 Sekrety magii prog.rozr. 03:55 Druga strona medalu: Maja Włoszczowska talk-show

Dobroduszny, lecz nierozgarnięty, komputerowiec Elliot kocha się w koleżance z pracy, Alison. Dziewczyna jednak nie zwraca na niego uwagi. Pewnego wieczoru Elliot spotyka w barze niezwykle ponętną kobietę, która okazuje się być władczynią piekieł. Diablica obiecuje, że w zamian za duszę Elliota spełni jego siedem życzeń. Mężczyzna postanawia zaprzedać się złemu duchowi i w ten sposób zdobyć serce Alison. Okazuje się, że spełnienie życzeń, które miało mu przynieść szczęście, zamienia jego życie w koszmar.

www.tvostrow.pl


6

Sobota, 14 czerwca TVP 1 Polsat 20:00

FIL M

DN IA

X-Men

X-Meni to żyjący w przyszłości genetycznie zmienieni ludzie, którzy zamierzają zapanować nad światem. Ich szefem jest Magneto. W walce z nimi pomagają ludziom dobrzy mutanci pod przywództwem profesora X, posiadającego niezwykłe zdolności telepatyczne. Niestety, są i tacy, którzy nie życzą sobie towarzystwa X-Menów. Powstała nawet silna partia założona przez senatora Kelly'ego, która zamierza ograniczyć ich prawa. Podstępny Magneto wykorzystuje walkę z X-Menami do własnych celów.

TVP 1 23:40

PO

LEC

AM

Y

Psy

Film Władysława Pasikowskiego wywołał gwałtowne reakcje krytyki, zdobył kilka prestiżowych nagród i odniósł sukces finansowy. Jest rok 1990. Franz Maurer, długoletni funkcjonariusz SB, zostaje przeniesiony do policji kryminalnej. Bierze udział w akcji skierowanej przeciwko międzynarodowej grupie przestępczej. Podczas działań, których celem jest ujęcie gangsterów, giną trzej policjanci z oddziału Franza. Oficer domyśla się, że na tak brawurowy krok mogli się zdobyć tylko dawni pracownicy SB. Maurer poprzysięga zemstę.

05:55 Wakacje z Jedynką: SpongeBob Kanciastoporty: Na meduzy/Plankton! ser.anim. 06:25 Ekspres Miłosierdzia: Chorzy (1) cykl reportaży 06:55 Pełnosprawni magazyn 07:15 Las bliżej nas ser.dok. 07:30 Rok w ogrodzie magazyn 07:55 Dzień dobry w sobotę magazyn 08:25 Naszaarmia.pl magazyn 08:50 Polskie drogi: Obywatele GG (2/11) ser.woje. 10:30 Natura w Jedynce film dok. 10:55 Jak to działa? magazyn 11:30 Okrasa łamie przepisy: Gotowanie dla strażaków magazyn 12:00 Naturalnie zakręceni magazyn 12:35 Jaka to melodia? telet.muz. 13:15 Chichot losu: Solistka (1/13) ser.obycz. 14:35 Poznaj Dobrą Żywność reportaż 15:15 Legenda film fantasy, Wielka Brytania/USA 1985 17:00 Teleexpress 17:20 Pogoda 17:30 Komisarz Alex: Śmiertelnie dobry plan (7) ser.krym. 18:25 Ojciec Mateusz 6: Rodzinne więzy (79) ser.krym. 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:15 Piąty stadion: Włoski interes (115) ser.kom. 20:20 Studio na plaży 20:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy D: Urugwaj - Kostaryka 23:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 23:40 Psy dram.sens., Polska 1992 01:35 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 ceremonia otwarcia 02:30 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 02:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata – Brazylia 2014mecz grupy C : W y b r z e ż e K o ś c i S ł o niowej – Japonia

TVP 2

07:55 Kobieta na krańcu świata:

07:45 Jeźdźcy smoków (5) ser.anim.

Australia - kangurza mama (6)

08:15 Jeźdźcy smoków (6) ser.anim.

ser.dok.

08:45 Scooby-Doo i Brygada Detektywów (7/26) ser.anim.

08:55 Tuż przed tragedią ser.dok.

11:00 Ugotowani

10:00 To niemożliwe! ser.dok.

09:15 Scooby-Doo i Brygada 11:55 Project Runway (2/13) 09:45 Scooby-Doo i Brygada Detektywów (9/26) ser.anim. 10:15 Ewa gotuje (179) magazyn

12:55 Efekt domina (1/8) ser.dok. 13:25 Top Gear 21 (2/7) magazyn motoryzacyjny 14:30 X Factor (2/14) prog.rozr.

12:40 Długa droga do domu

16:00 Sekrety chirurgii (1/13)

14:15 I kto to mówi! komedia, USA 1989 16:15 13 posterunek (3) ser.kom. 17:00 Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia (10) reality show 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport

19:30 Świat według kiepskich (219) ser.kom. 20:00 X-Men film SF, USA 2000

popularnonaukowy 12:00 Dom nie do poznania reality show 13:00 Tuż przed tragedią ser.dok. 14:05 STOP Drogówka magazyn 15:05 Niezła parka komedia, Francja 2008

reality show 17:00 Surowi rodzice (1/13) reality show 18:00 Kuchenne rewolucje: Euforia, Ciągowice prog.rozr. 19:00 Fakty

17:20 Rój meteorów film sens., USA 2008 19:00 Galileo program popularnonaukowy 20:00 Champion 2

19:25 Sport 19:35 Pogoda 19:45 Uwaga! magazyn

19:25 Pogoda

11:00 Galileo program

reality show

10:55 Mulan 2 film anim., USA 2004

film przyg., USA 1995

08:00 Czarodziejki serial fantasy

08:30 Dzień dobry TVN magazyn

program kulinarno-rozr. Detektywów (8/26) ser.anim.

ser.anim.

20:00 Jak wytresować smoka film anim., USA 2010 22:05 48 godzin

dram.sens., USA 2006 22:00 CSI: Kryminalne zagadki Miami 9 (199) ser.krym. 22:55 Kickbokser 4 film sens., USA 1994

kom.sens., USA 1982

22:05 Kickboxer film sens., USA 1989 00:15 Aeon Flux film SF, USA 2005

00:50 Cios za cios film sens. Korea Południowa 2008

00:20 Lustra 2 horror, USA 2010

02:10 Uwaga! magazyn

02:15 Tajemnice losu prog.rozr.

02:25 Sekrety magii prog.rozr.

03:00 4music mag. muz.

18:00 Kuchenne rewolucje

19:00 Galileo

Po pomoc Magdy Gessler zgłosili się restauratorzy z całej Polski. Nie rozumieją, co poszło nie tak i nie potrafią poradzić sobie z kryzysem. Magda przyjeżdża na 4 dni i staje się na ten czas szefem. Analizuje sytuację i problemy.

W kolejnym sezonie „Galileo” nowe tematy, nowe wyprawy i nowe eksperymenty. Jak zwykle czekają nas ekscytujące podróże po całym świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej niezwykłe pytania.

08:50 Dwóch i pół ser.kom. 10:50 Złoty chłopak ser.krym. 11:45 Przepis na kataklizm komedia, USA 2003 13:40 Pod osłoną nocy ser.krym. 14:40 Agenci NCIS ser.sens. 15:40 Czterej pancerni i pies ser.woje. 16:45 Brzydula ser.kom.

Y

06:45 Przyjaciele z Kieszonkowa

progr.inf.

Serial komediowy Polska 2011 Reżyseria: Patrick Yoka Obsada: Andrzej Grabowski, Marzena Sztuka, Bartek Żukowski, Barbara Mularczyk, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski, Renata Pałys

09:50 Bananowy doktor ser.obycz.

AM

05:50 Mango telezakupy

19:30 Świat według kiepskich

06:45 Mango telezakupy

LEC

06:00 Nowy dzień z Polsat News

Serial obyczajowy Polska 2013 Obsada: Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz, Dominika Ostałowska, Katarzyna Cichopek, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Marcjanna Lelek

Agnieszka Szulim i Artur Barciś

PO

06:00 Benny Hill prog.rozr.

07:00 M jak miłość

prog.rozr.

Eric Sloane, amerykański mistrz kick boxingu, przybywa wraz zmłodszym bratem, Kurtem do Bangkoku. Celem wizyty jest stoczenie walki z tajlandzkim championem. Eric bez większych problemów pokonuje Tong Po, lecz tuż po ostatnim gongu przeciwnik znienacka atakuje zwycięzcę, łamiąc mu kręgosłup. Kurt postanawia pomścić brata, który do końca życia pozostanie kaleką przykutym do wózka. Zanim to jednak nastąpi, musi uzbroić się wcierpliwość. Jego pierwszym krokiem będzie nauka wschodnich stylów walki, pobierana u starego mistrza.

TV 4

05:35 Uwaga! magazyn

Film fantasy Wielka Brytania/USA 1985 Występują: Tom Cruise, Mia Sara, Tim Curry, David Bennent Ridley Scott Reżyseria:

TVN7

Polsat 22:05

TVN

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

15:15 Legenda

05:40 Szymon Majewski Show:

Kick bokser

POLSAT

05:50 Skarb sekretarza (4/9) ser.kom. 06:25 Skarb sekretarza (5/9) ser.kom. 07:00 M jak miłość (1071) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:20 Pogoda 08:25 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:25 Pogoda 09:30 Pytanie na śniadanie magazyn 10:00 Pogoda 10:05 Pytanie na śniadanie magazyn 11:15 Sztuka życia: Barbara KurdejSzatan magazyn 11:40 Barwy Szczęścia (1145) ser.obycz. 12:10 Barwy Szczęścia (1146) ser.obycz. 12:45 Barwy Szczęścia (1147) ser.obycz. 13:15 Bliskie i groźne spotkania Steve'a (1/26) ser.dok. 13:50 Sabat czarownic: Pałac Biskupów (8) 14:00 Familiada teleturniej 14:40 BarON24: Szansa (25) ser.kom. 15:05 BarON24: Ja, Baron - the best of (26) ser.kom. 15:35 Słowo na niedzielę 15:45 Panorama 16:15 Pogoda 16:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 17:20 Studio na plaży 17:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 17:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy C: Kolumbia - Grecja 20:25 15. Mazurska Noc Kabaretowa - Mrągowo 2013: Kabaret według Artura Andrusa rozr. 21:25 15. Mazurska Noc Kabaretowa - Mrągowo 2013: Kabaret według Marcina Dańca rozr. 22:30 15. Mazurska Noc Kabaretowa Mrągowo 2013: Kabaret według Maryjusza Kałamagi rozr. 23:25 Piąty stadion: Włoski interes (115) ser.kom. 23:35 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy D: Anglia Włochy 02:20 Miłosne gierki komedia romantyczna, Niemcy/USA 2008

19:30 Komediowa sobota: ScoobyDoo komedia przygodowa, Australia/USA 2002 21:20 Komediowa sobota: Klika komedia, USA 2008 23:05 Star Trek film SF Niemcy/USA 2009 01:45 Sekrety magii prog.rozr. 03:50 Druga strona medalu: Krzysztof Krauze talk-show

PULS

KINO POLSKA

06:00 Dyżur ser.dok. 06:30 W blasku fleszy prog.rozr. 07:00 Taki jest świat progr.inf. 07:55 Steve Irwin - łowca krokodyli serial przyr. 09:00 Niewiarygodne sceny z życia zwierząt serial przyr. 10:05 Nibylandia film fantasy 11:50 Wyprawa na Księżyc film anim. 13:35 Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Śnieżka i Różyczka baśń filmowa, Niemcy 2012 14:50 Nibylandia film fantasy 16:35 Powrót do przyszłości komedia SF, USA 1985 19:00 Pingwiny z Madagaskaru ser. 20:00 Mocne sobotnie kino: Czas zemsty film sens., Aruba/USA 2003 21:55 Ści(ą)gany kom.sens., Niemcy/USA 1998 23:45 Zejście horror Wielka Brytania 2005 01:55 Zobacz to!: Taki jest świat progr.inf. 02:45 Dyżur ser.dok. 03:05 Kręcimy z gwiazdami: Weekend prog.rozr.

www.tvostrow.pl06:00 Lato leśnych ludzi ser.przyg. 07:20 Stawka większa niż życie: Akcja „Liść dębu” (11) ser.woje. 08:30 Stawka większa niż życie: Spotkanie (12) ser.woje. 09:45 Czarne chmury ser.przyg. 11:50 Zmiennicy: Warszawski łącznik (7/15) ser.kom. 13:00 Zmiennicy: Fartowny dzień (8/15) ser.kom. 14:20 Na kłopoty... Bednarski ser.krym. 15:20 Czterdziestolatek: Smuga cienia, czyli pierwsze poważne ostrzeżenie ser.obycz. 16:45 Dom ser.obycz. 18:25 Komedia małżeńska komedia 20:20 Moja krew dram.obycz. 22:15 Zmiennicy: Podróż sentymentalna (9/15) ser.kom. 23:40 Zmiennicy: „Krzyk ciszy” (10/15) ser.kom. 00:50 Nic śmiesznego komediodramat 02:45 Maraton z serialem „Trzeci oficer”: Trzeci oficer: Zawieszeni (8/13) ser.sens. 03:45 Maraton z serialem „Trzeci oficer”: Trzeci oficer: Witaj Grand (9/13) ser.sens.

DISCOVERY

TVP SPORT

07:55 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy B: Hiszpania - Holandia 07:00 Kupiec czy głupiec ser.dok. 10:05 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 08:00 Wyprawa po cztery kółka ser.dok. mecz grupy B: Chile - Australia 09:00 Bryka od przemytnika ser.dok. 12:15 Rajdowe Mistrzostwa Świata: Rajd Sardynii rajdy 10:00 Zdecyduj i przeżyj ser.dok. 12:25 Rio 2014 - magazyn 11:00 Nagi instynkt przetrwania ser. 13:00 Turniej WTA w Birmingham 12:00 Dorwać komandosa ser.dok. mecze półfinałowe 13:00 Za kulisami mundialu: ser.dok. 16:45 Rajdowe Mistrzostwa Świata: Rajd Sardynii rajdy 14:00 Ed Stafford poza cywilizacją ser. 17:00 Echo Brazylii felieton 17:00 Gra o skarb ser.dok. 17:15 Studio na plaży 18:00 Kupiec czy głupiec ser.dok. 17:25 Mistrzostwa Świata – Brazylia 2014 19:00 Ekstremalne wypadki ser.dok. mecz grupy C: Kolumbia – Grecja 20:00 Nagi instynkt przetrwania ser. 20:15 Studio na plaży 20:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 21:00 Hazard w lombardzie ser.dok. 2014mecz grupy D: Urugwaj 22:00 Zdecyduj i przeżyj ser.dok. Kostaryka 23:00 Dynamo: kulisy magii film dok. 23:20 Sportowy wieczór 23:35 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 00:00 Wkręceni w survival ser.dok. mecz grupy D: Anglia - Włochy 01:00 Dorwać komandosa ser.dok. 02:30 Mistrzostwa Świata - Brazylia 02:00 Wojny magazynowe ser.dok. 2014mecz grupy C: Wybrzeże 02:48 Hazard w lombardzie ser.dok. Kości Słoniowej - Japonia 06:00 Górnicy ser.dok.

www.tvostrow.pl


7

Niedziela, 15 czerwca POLSAT

TVN

TV 4

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

05:35 Uwaga! magazyn

06:00 Dekoratornia magazyn

06:00 Nowy dzień z Polsat News

05:50 Mango telezakupy

06:30 Przyjaciele z Kieszonkowa ser.

07:55 Maja w ogrodzie (24/50)

07:10 Czarodziejki serial fantasy

progr.inf. 07:45 Scooby-Doo i Brygada Detektywów (10/26) ser.anim. 08:15 Jeźdźcy smoków (7) ser.anim. 08:45 Mulan 2 film anim., USA 2004 10:15 I kto to mówi komedia, USA 1989

08:10 Galileo - jak to możliwe

magazyn 08:25 Akademia ogrodnika (24/50)

09:10 Rainy - superpies film familijny

magazyn 08:30 Dzień dobry TVN magazyn

Dżentelmenów film przyg., Czechy/Niemcy/Wielka Brytania/USA 2003 16:35 Miodowe lata (3) ser.kom.

11:20 Sama słodycz (1) ser.obycz. 12:10 Prawo Agaty (2) ser.obycz. 13:15 Blues Brothers komedia

reality show 18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda

Polska - Włochy

14:35 Osobliwi ulubieńcy (4) ser.dok. 16:00 Jak wytresować smoka Kordowscy reality show film anim., USA 2010 16:35 Mega Chichot prog.rozr. 18:00 Ugotowani

17:20 Zakręcony komedia,

program kulinarno-rozr. 19:00 Fakty

22:30 CSI: Kryminalne zagadki Miami

popularnonaukowy

19:35 Pogoda

20:00 Wieczny student 3

19:45 Uwaga! magazyn

komedia, USA 2009

komedia, Polska 2008

22:05 Rodzina Savage komediodramat, USA 2007

22:10 Kłamstwo horror, USA 2005

00:30 Układy 4 (41) ser.krym.

00:10 Ocalić Grace (2) ser.obycz.

01:35 STOP Drogówka magazyn

10 (218) ser.krym. 23:30 Lokator thriller, USA 2009

Niemcy/USA 2000 19:00 Galileo program

19:25 Sport

21:30 CSI: Kryminalne zagadki Miami 20:00 To nie tak jak myślisz, kotku 10 (217) ser.krym.

13:00 Dekoratornia magazyn 13:30 Frank i dżungla serial przyr.

15:35 Zamiana żon: Kępińscy vs.

19:30 Siatkówka mężczyzn: Liga Światowamecz fazy grupowej:

12:00 To niemożliwe! ser.dok.

muzyczna, USA 1980

17:05 Miodowe lata (4) ser.kom. 17:45 Nasz nowy dom (13)

11:00 Galileo program popularnonaukowy

10:55 Co za tydzień magazyn

12:15 X-Men film SF, USA 2000 14:20 Liga Niezwykłych

program popularnonaukowy

01:30 Magazyn sportowy

01:10 Uwaga! magazyn

02:35 Dekoratornia magazyn

03:30 Tajemnice losu prog.rozr.

01:25 Sekrety magii prog.rozr.

03:00 4music mag. muz.

17:25 Komisarz Alex

14:40 Na dobre i na złe

21:30 CSI: Kryminalne zagadki Miami 12:10 Prawo Agaty

19:00 Galileo

Serial kryminalny Polska 2013 Reżyseria: Sławomir Fabicki Obsada: Antoni Pawlicki, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Janusz Chabior, Marta Dąbrowska

Serial obyczajowy Polska 2013 Obsada: Kamila Baar, Anita Sokołowska, Piotr Garlicki, Marek Bukowski, Katarzyna Dąbrowska, Marcin Rogacewicz, Radosław Krzyżowski

Serial kryminalny USA 2010 Występują: Emily Procter, David Caruso, Adam Rodriguez, Khandi Alexander Gina Lamar Reżyseria:

W kolejnym sezonie „Galileo” nowe tematy, nowe wyprawy i nowe eksperymenty. Jak zwykle czekają nas ekscytujące podróże po całym świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej niezwykłe pytania.

TVN7

PULS

04:55 Szymon Majewski Show: Antoni 06:00 Dyżur ser.dok. 06:30 No problem! prog.lifestylowy Królikowski, Łukasz Garlicki i 07:00 Steve Irwin - łowca krokodyli Antoni Pawlicki prog.rozr. serial przyr. 06:00 Szymon Majewski Show: Jan 08:00 Kim był Jezus? ser.dok. Nowicki i Lesław Żurek prog.rozr. 09:00 Wojciech Cejrowski. Boso Teksas (7) ser.dok. 07:05 Mango telezakupy 09:30 Wojciech Cejrowski. Boso 09:10 Szalony Koń western, USA 1996 Teksas (8) ser.dok. 11:10 Czterej pancerni i pies ser.woje. 10:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 11:00 Walka o bagaż ser.dok. 12:10 Brzydula ser.kom. 12:00 Żółwik Sammy. W 50 lat 15:00 Scooby -Doo komedia przygododookoła świata film anim. wa, Australia/USA 2002 13:45 Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: O rybaku i jego żonie 16:50 Pozostać żywym baśń filmowa, Niemcy 2013 film muz., USA 1983 15:00 Śpiąca królewna film familijny 18:55 Kobra: Oddział specjalny 18 16:50 Klejnot Nilu film przyg., USA 1985 19:00 Pingwiny z Madagaskaru ser. ser.sens. 20:00 Niedziela z gwiazdami: Solo 20:00 Hity na niedzielę: Star Trek mon Kane: Pogromca zła film film SF, Niemcy/USA 2009 fantasy, Czechy/Francja/Wiel22:40 Revolution serial SF ka Brytania 2009 23:45 Incydent film sens., USA 1997 22:00 Wikingowie serial hist. 23:55 Pokój 205 horror, Niemcy 2011 01:45 Sekrety magii prog.rozr. 02:05 Zobacz to!: Kręcimy z 03:50 Druga strona medalu: Henryka gwiazdami : Weekend rozr. 03:00 Taki jest świat progr.inf. Krzywonos talk-show

Agata już wie, że Hubert ją oszukiwał, by zatuszować udział w podpaleniu fabryki. Możliwe, że jest mordercą. Prawniczka niechętnie przyznaje, że Dębski miał rację. Sąd wznawia sprawę Jadwigi Woźniak.

KINO POLSKA 06:00 Tajemnica twierdzy szyfrów (1112/13) ser.woje. 08:00 Czterdziestolatek: Smuga cienia, czyli pierwsze poważne ostrzeżenie (21-ost.) ser.obycz. 09:25 Zmiennicy: Podróż sentymentalna (9/15) ser.kom. 10:50 Zmiennicy: „Krzyk ciszy” (10/15) ser.kom. 12:10 W Iluzjonie: Amant rezerwowy Jerzy Marr 12:30 Zabawka dram.obycz. 14:05 Stawka większa niż życie: Wielka wsypa (7) ser.woje. 15:15 Stawka większa niż życie: Genialny plan pułkownika Krafta (8) ser.woje. 16:25 KronikI FilmowE PKF 20/46, PKF 28/56 , PKF 24A/68 , PKF 28B/76 17:20 Chłopi: Scheda ser.obycz. 18:25 Zmiennicy: Antycypacja (11/15) ser.kom. 19:45 Zmiennicy: Obywatel Monte Christo (12/15) ser.kom. 21:00 Krzyżacy film historyczny 00:30 Konsul komedia kryminalna, 02:35 Trzeci oficer: Tak zginął (13-ost.) ser.sens. 03:35 Młode kadry: Dom dla lalek etiuda filmowa, Polska 2014

DISCOVERY

TVP SPORT

06:00 Poławiacze diamentów ser.dok. 07:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 07:00 Wielka piątka ser.dok.

2014 mecz grupy D: Urugwaj -

09:00 Dzikie wyspy z Dave'em

Kostaryka

Salmonim ser.dok.

09:35 Mistrzostwa Świata - Brazylia

10:00 Hardcorowy lombard ser.dok.

2014 mecz grupy D: Anglia -

11:00 Aukcja w ciemno ser.dok.

Włochy

12:00 Łowcy okazji ser.dok.

11:40 Mistrzostwa Świata - Brazylia

13:00 Dynamo - więcej niż magia ser.

2014 mecz grupy C: Wybrzeże

14:00 Troy - potęga magii (5) ser.dok.

Kości Słoniowej - Japonia

15:00 Fani czterech kółek ser.dok.

13:45 Echo Brazylii felieton

16:00 poTURBOwani ser.dok.

14:00 Tenis: Turniej WTA w

17:00 Auto - reaktywacja ser.dok. 18:00 Handlarz doskonały ser.dok. 19:00 Łowcy okazji ser.dok.

Birmingham mecz finałowy - CSI PoznańGrand Prix 17:20 Studio na plaży

21:00 Dorwać komandosa ser.dok.

17:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014

22:00 Gorączka złota ser.dok.

mecz grupy E: Szwajcaria - Ekwador

23:00 Troy - potęga magii ser.dok.

20:15 Studio na plaży

00:00 Nagi instynkt przetrwania ser.

20:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014

01:00 Bimbrownicy ser.dok.

mecz grupy E: Francja - Honduras

02:00 Bear Grylls - ucieczka z piekła: Kaniony ser.dok.

23:20 Sportowa niedziela 23:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia

02:48 Dorwać komandosa ser.dok.

2014mecz grupy F: Argentyna -

03:36 Gorączka złota ser.dok.

Bośnia i HercegowinaPolsat 23:30

16:10 Memoriał Macieja Frankiewicza

20:00 Bimbrownicy ser.dok.

www.tvostrow.pl

Lokator

DN IA

TVP 2 05:20 Słowo na niedzielę 05:35 Bliskie i groźne spotkania Steve'a (1/26) ser.dok. 06:10 W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku: Inżynier bóbr gryzący problem ser.dok. 06:40 M jak miłość (1072) ser.obycz. 07:40 Barwy Szczęścia (1148) ser.obycz. 08:15 Barwy Szczęścia (1149) ser.obycz. 08:45 14. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” – Sopot 2014 gala otwarcia 09:40 „Ja to mam szczęście!” ulubione skecze prog.rozr. 10:00 Rodzinne oglądanie: Dzikie Indie: Królestwo słoni ser.dok. 10:50 Sabat czarownic: Dymarki (Nowa Słupia) cykl felietonów 11:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Hacjenda cykl reportaży 11:35 Makłowicz w podróży: Zanzibar - Wyspa przypraw magazyn 12:15 Gwiazdy w południe: Doborowa jednostka komedia wojenna, USA 1964 14:00 Familiada teleturniej 14:40 Na dobre i na złe: W dobrych rękach (563) ser.obycz. 15:45 Panorama 16:15 Pogoda 16:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 17:20 Studio na plaży 17:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy E: Szwajcaria - Ekwador 20:25 Miłosne gierki komedia romantyczna, Niemcy/USA 2008 22:25 Czas honoru 6: Wezwanie (66) ser.woje. 23:20 Piąty stadion: Braterstwo (116) ser.kom. 23:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 23:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy F: Argentyna - Bośnia i Hercegowina 02:20 Doborowa jednostka komedia wojenna, USA 1964

FIL M

TVP 1 06:05 Wakacje z Jedynką: SpongeBob Kanciastoporty: Nieznośni sąsiedzi/Szkoła jazdy ser.anim. 06:30 My, wy, oni magazyn 07:00 Transmisja mszy świętej z Sank tuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach 08:00 Tydzień magazyn 08:25 Wakacje z Jedynką: Kung Fu Panda - legenda o niezwykłości: Mój mistrz Yao (14) ser.anim. 08:55 Ziarno program dla dzieci 09:35 Janosik ser.przyg. 10:35 Nie ma jak Polska magazyn 11:00 Biegajmy razem magazyn 11:15 Opole 2014 - przeżyjmy to jeszcze raz progr.muz. 11:55 Między ziemią a niebem magazyn 12:00 Anioł Pański 12:10 Między ziemią a niebem magazyn 12:50 BBC w Jedynce film dok. 13:55 Pogotowie rachunkowe reality show 14:55 Ostatni zachód słońca western, USA 1961 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Komisarz Alex: Pierwsza nagroda (8) ser.krym. 18:20 Jaka to melodia? telet.muz. 18:55 Słodkie życie: Poszukiwany (3) ser.kom. 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 Volkswagen Castrol Cup wyścigi samochodowe 20:10 Pogoda 20:15 Piąty stadion: Braterstwo (116) ser.kom. 20:20 Studio na plaży 20:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy E: Francja - Honduras 23:15 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 23:30 Drzazgi komediodramat 01:30 Ostatni zachód słońca western, USA 1961

Starzejący się detektyw bada trop bezwzględnego mordercy czyhającego na prostytutki pracujące przy Sunset Strip w zachodnim Hollywood. Makabryczne praktyki przypominają zabójstwa nigdy niezłapanego, bezlitosnego XIX-wiecznego psychopaty z Londynu – Kuby Rozpruwacza. Co gorsza, detektyw szybko zauważa podobieństwa pomiędzy zbrodniami z Hollywood do ataków ujętego przed kilkoma laty seryjnego mordercy. Podejrzewa, że skazano wtedy niewinnego człowieka.

www.tvostrow.pl


8

Ziemia Ostrowska

„Ostrowskie słoneczka” na Dzień Dziecka Tegoroczne Święto Dzieci minęło pod znakiem Kulturalnego Festiwalu Przedszkolaków. W Ogródku Jordanowskim na najmłodszych czekało wiele ciekawych atrakcji. Pogoda dopisała, więc dzieci mogły przyjemnie spędzić czas na placu zabaw oraz w kąciku przygotowanym przez MDK. Oczywiście nie zabrakło malowania buziek i kolorowych balonów. Chętni mogli także przejechać się na kucyku. Główną atrakcją pikniku był Festiwal Przedszkolaków. Podopieczni miejskich przeszkoli zaprezentowali swoje wokalne i taneczne umiejętności.


Ziemia Ostrowska W przerwach między występami przedszkolaków przyznawano wyróżnienia najlepszym uczniom i sporowcom z ostrowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po zakończeniu Festiwalu Przedszkolaków odbyła się „Loteria dla oszczędzających z autolokatą z dopłatą” Banku Spółdzielczego. Nagrodą główną był samochód Opel Corsa, ale kliceni banku mogli wygrać również vouchery na wycieczkę z biurem podróży, laptopy, tablety oraz odtwarzacze CD. Szczęśliwym właścicielem samochodu został pan Sławomir Budniak. Nagrody II stopnia czyli vouchery wygrali Jolanta Szyszkowska i Wioletta Wajszczyk.

9

Nagrodzeni zawodnicy klubu UOLKA

Afrykański Chór Gospel w Ostrowi Zakochani w Chrystusie młodzi chrześcijanie z afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej śpiewem i tańcem uwielbiają Boga. W piątek 6 czerwca mieszkańcy miasta mieli niecodzienną okazję spotkania z kulturą afrykańską. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbył się koncert Grupy Ewangelizacyjnej Misjonarzy Klaretynów „Claret Gospel”. 10-osobowy zespół przyjechał do Polski na trzymiesięczną misję ewangelizacyjną i jednym

z przystanków w ich trasie była Ostrów Mazowiecka. Śpiewali w języku angielskim, francuskim oraz w językach etnicz-

nych ludów Afryki. Nie zabrakło oryginalnych afrykańskich instrumentów i regionalnych strojów.

Fot. UG Ostrów Maz.

TAK dla wójta 28 maja podczas XXXI Sesja Rady Gminy Ostrów Maz. wójt Waldemar Brzostek jednogłośnie otrzymał absolutorium. To już 16 absolutorium Wójta zatwierdzające wykonanie budżetu. W ubiegłym roku dochody wykonano w ponad 100% w wysokości 37 mln 435 tys. zł. Wśród zadań inwestycyjnych, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne znalazła się m.in. Budowa 52 przydomowych oczyszczalni ścieków. Zrealizowano wiele projektów

unijnych, tj: „Dziecięca Akademia Przyszłości – wyrównanie szans edukacyjnych”, „Otwarci na jutro”. Wydatki gminy w 2013 r. wyniosły ponad 36 mln. 47% ogólnego budżetu przeznaczono na funkcjonowanie gminnej oświaty, 20% na pomoc społeczną, 11% na inwestycje drogowe. Powstały boiska w Nieskórzu i Prosienicy oraz przy Szkole Podstawowej w Jasienicy. Dodatkowo gmina wspomogła Miasto Ostrów Maz. przy remoncie drogi w Starym Lubiejewie oraz przeznaczyła dotację dla Szpitala Powiatowego na zakupu specjalistycznych łóżeczek na oddział dziecięcy. Zadłużenie gminy w poprzednim roku wyniosło 30% przy dopuszczalnym progu 60%.


10

Poniedziałek, 16 czerwca TVP 1

Polsat 20:10

FIL M

DN IA

Braveheart - Waleczne Serce

William Wallace powraca w rodzinne strony po latach spędzonych u wuja. Stając w obronie narzeczonej, naraża się Anglikom. Decyduje się na beznadziejną walkę z okupantem i po brawurowym ataku zdobywa, na czele wieśniaków, angielską warownię. Odwaga i talent bojowy natychmiast kreują go na przywódcę powstania przeciw tyranii. William prowadzi gotowych na wszystko Szkotów do zwycięstwa nad Anglikami w bitwie pod Stirling.

TVP 2 21:30

PO

LEC

AM

Y

07 zgłoś się

Porucznik Borewicz prowadzi dochodzenie w pozornie prostej sprawie. Ofiarą jest kobieta, która wypadła na ulicę podczas mycia okna. Nie wiadomo jednak, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy morderstwo. Wkrótce podczas kąpieli w wannie ginie niejaka Klementyna Nawrocka. Porucznik Borewicz odkrywa, że obie tragedie mają związek ze sprawą napadu na bank, dokonanego przed laty.

Z odzysku

TVP 1 00:00

05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:30 Wakacje z Jedynką: iCarly (23) serial dla młodzieży 08:55 Wakacje z Jedynką: SpongeBob Kanciastoporty: Dostawcy pizzy/Nie ma to jak w domu ser. anim. 09:30 Wakacje z Jedynką: Awantura o Basię: Awantura trzecia, czyli rzecz o teatrze i niezwykłym psie (3/12) ser.przyg. 10:10 BBC w Jedynce film dok. 11:10 Druga szansa (4/13) ser.obycz. 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes mag.rol. 12:40 Natura w Jedynce film dok. 13:45 Wszystko przed nami (1) ser.obycz. 14:20 Wszystko przed nami (2) ser.obycz. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Polskie wakacje cykl reportaży 15:30 Klan (2548) telen. 16:00 MacGyver ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:30 Dom nad rozlewiskiem (2/13) ser.obycz. 18:30 Siła wyższa: Droga ślepców (5/13) ser.kom. 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 Pogoda 20:10 Piąty stadion ser.kom. 20:15 Studio na plaży 20:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy F: Iran - Nigeria 23:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 23:35 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 23:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy G: Ghana - USA 02:25 MacGyver ser.sens. 03:20 Notacje: Elżbieta Dzikowska. Pieprz i Wanilia cykl dok. 03:35 Sąsiad na widelcu magazyn 04:20 Zagadkowa Jedynka prog.rozr.

TVP 2

PO

LEC

AM

Y

TVN7

Wojtek wychował się bez ojca na jednym z biednych śląskich podwórzy. Rodzina ma nadzieję, że będzie pracował w chlewni prowadzonej przez dziadka. 19-latek jest zakochany w starszej od siebie Katji, która z dzieckiem uciekła do Polski z Ukrainy. Młoda kobieta nie wierzy w trwałość ich uczucia ani w to, że zdobędzie prawo legalnego pobytu w Polsce. Pracuje w domu publicznym jako sprzątaczka i z rezygnacją patrzy w przyszłość. Tymczasem Wojtek, walcząc o lepsze jutro dla całej trójki, podejmuje pracę u gangstera Gazdy.

POLSAT

06:05 Mikołajek: Latarka (22) ser.anim. 06:15 Mikołajek: Muzeum (23) ser.anim. 06:35 Coś dla ciebie magazyn 07:00 M jak miłość (529) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:35 Pogoda 09:40 Pytanie na śniadanie magazyn 10:15 Pogoda 10:20 Pytanie na śniadanie magazyn 10:55 Barwy Szczęścia (1097) ser.obycz. 11:35 Na dobre i na złe: Motocykliści (307) ser.obycz. 12:35 Familiada teleturniej 13:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Męska rzecz cykl reportaży 13:45 BarON 24: Szansa (25) ser.kom. 14:15 „Ja to mam szczęście!” - ulubione skecze prog.rozr. 14:35 Zaginiona: Konfrontacja (7-ost.) ser.obycz. 15:45 Panorama 16:15 Pogoda 16:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 17:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 17:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy G: Niemcy - Portugalia 20:25 8. Mazurska Noc Kabaretowa 2006 - Misja Sójka prog.rozr. 21:30 07 zgłoś się: Ścigany przez samego siebie (12/21) ser.krym. 22:50 Zabawki film dok., Polska 2011 23:50 Piąty stadion ser.kom. 00:00 Z odzysku dram.obycz., Polska 2005 02:00 Aida (8/13) ser.kom. 02:50 Zabawki film dok., Polska 2011

PULS

05:10 We dwoje prog.rozr.

05:45 Hela w opałach ser.kom.

06:00 Uwaga! magazyn

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

progr.inf. 08:20 Świat według kiepskich (141) ser.kom. 09:00 Malanowski i partnerzy (353) ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (354) ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie (33) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (439) ser.paradok. 12:00 Pielęgniarki (14) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (263) ser.paradok. 14:00 Pierwsza miłość (1924) ser.obycz. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (34) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia

18:50 Wydarzenia 19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Świat według kiepskich (220) ser.kom. 20:10 Megahit: Braveheart: Waleczne

15:30 Hela w opałach ser.kom.

13:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska 16:30 Boso przez świat cykl reportaży ser.fab.-dok.

17:00 Gwiezdne wrota serial SF

13:55 Ugotowani program kulinarno-rozr. 14:55 Kuchenne rewolucje: Stara Kuźnia, Magnuszew prog.rozr. 16:00 Rozmowy w toku: Haruję na

10:00 Nie igraj z aniołem ser.obycz. 11:00 Otchłań namiętności telen. 13:00 Komisarz Rex ) ser.krym. 14:00 Daleko od noszy: Węgierski

dorosłego syna nieroba talkłącznik ser.kom.

show 17:00 Ukryta prawda (213) ser.paradok. 18:00 Szpital (109) ser.paradok.

14:30 Kłamczuch prog.rozr. 15:30 Mistrz kuchni: Gordon Ramsay magazyn

19:00 Fakty

16:30 Strażnik Teksasu ser.sens.

19:30 Sport

17:30 Galileo EXTRA program

ścianą (1055) ser.fab.-dok. 20:50 Surowi rodzice (2/13) reality show 21:50 Sekrety chirurgii (2/13)

popularnonaukowy 18:30 Ninjago - mistrzowie spinjitzu ser. 19:00 Nowy Scooby-Doo: Scooby-Doo w fabryce snów film anim. 20:00 Śmierć na 1000 sposobów ser.

reality show 22:50 Agenci NCIS: Los Angeles 2 (23) ser.sens. 23:50 Kamuflaż 2 (10) ser.sens.

21:00 Galileo program popularnonaukowy 23:00 Układy ser.krym.

00:50 Co za tydzień magazyn

01:05 I Like It progr.muz.

02:55 Rozmowy w toku: Haruję na

23:55 Sceptyk horror, USA 2009

dorosłego syna nieroba

01:50 Tajemnice losu prog.rozr.

talk-show

KINO POLSKA

DISCOVERY

02:15 To był dzień progr.inf. 03:05 Polska 2014 magazyn

TVP SPORT

06:00 PKF 20/46 kronika filmowa

06:00 W sieci eksperymentów ser.dok. 08:00 Mistrzostwa Świata - Brazylia 07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok.

2014 mecz grupy E: Szwajcaria

08:00 Łowcy okazji ser.dok.

- Ekwador

rodów film kostiumowy 09:00 Aukcja w ciemno ser.dok.

10:10 Mistrzostwa Świata - Brazylia

09:55 Konsul komedia kryminalna, 11:55 Zakazane piosenki film wojenny, Polska 1946

10:00 Walka o bagaż ser.dok.

2014 mecz grupy E: Francja -

11:00 W sieci eksperymentów ser.dok.

Honduras 12:20 Mistrzostwa Świata - Brazylia

13:55 Gniazdo film historyczny

15:00 Gorączka złota ser.dok.

15:55 Hasło „Korn” film sens.

16:00 Fani czterech kółek ser.dok.

2014 mecz grupy F: Argentyna

17:30 Zmiennicy: Antycypacja

17:00 Auto - reaktywacja ser.dok.

- Bośnia i Hercegowina

(11/15) ser.kom.

18:00 Wojny magazynowe reality show

18:50 Zmiennicy: Obywatel Monte 14:50 Szpital ser.paradok.

popularnonaukowy

USA 1995

09:35 Boso przez świat cykl reportaży

12:50 Sąd rodzinny ser.fab.-dok.

ser.fab.-dok.

00:05 Spadkobiercy prog.rozr.

08:10 Sąd rodzinny ser.fab.-dok.

14:30 Kobieta w lustrze telen.

09:00 Galileo EXTRA program

Odpowiesz za to (644)

01:20 Uwaga! magazyn

06:15 PKF 28/56 kronika filmowa

11:15 Mango telezakupy

klejnotów film anim.

01:35 Sekrety magii prog.rozr.

06:35 Panienka z okienka: Waśń

12:30 Zbuntowany anioł telen.

08:10 Nowy Scooby-Doo: Tajemnica

serce dramat historyczny

07:40 Medicopter ser.przyg.

10:10 Kobra: Oddział specjalny ser.

13:10 W-11 - Wydział Śledczy:

20:05 W-11 - Wydział Śledczy: Pod

06:40 Nash Bridges ser.sens.

11:30 Hela w opałach ser.kom.

12:10 Szpital (108) ser.paradok.

16:45 Dlaczego ja? (378)

06:30 Męski typ: Rafał Sonik talk-show

ser.fab.-dok.

ser.paradok.

19:40 Pogoda

ser.paradok.

Jerry'ego ser.anim.

11:10 Ukryta prawda (212)

19:50 Uwaga! magazyn

17:45 Trudne sprawy (332)

06:35 Stary Testament ser.anim. 07:40 Szczenięce lata Toma i

dok. 08:00 Dzień dobry TVN magazyn

16:10 Pogoda

ser.paradok.

TV 4 06:00 Dekoratornia magazyn

07:25 Detektywi: Zdrajca ser.fab.-

16:15 Interwencja magazyn

07:00 Czerwony Orzeł ser.przyg.

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska 10:05 Don Matteo ser.krym.

TVN

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

18:00 Łowcy skarbów ser.przyg.

19:00 Łowcy okazji ser.dok.

14:30 Nice Polska Liga Żużlowa mecz: Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź

Christo (12/15) ser.kom. 15:50 Brzydula ser.kom.

19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2 20:15 Moja krew dram.obycz. ser.anim.

16:55 Lekarze ser.obycz.

Polska 2009 18:00 Agenci NCIS ser.sens.

20:00 CSI: Kryminalne zagadki Las 22:05 Zmiennicy: Spotkania z Temidą Vegas 2 (7) ser.krym.

19:00 Bananowy doktor ser.obycz. 20:00 Jestem Sam

20:55 CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas 2 (8) ser.krym.

dram.obycz., USA 2001 22:45 Kobra: Oddział specjalny ser.

21:55 Trzynasty apostoł (5) ser.sens.

23:55 Niesamowity jeździec western,

23:05 Trzynasty apostoł (6) ser.sens.

USA 1985

00:20 Batman i Robin

04:30 Druga strona medalu: Prof.

03:00 Zobacz to!: Kręcimy z

Andrzej Bochenek talk-show

www.tvostrow.pl

gwiazdami 2: Weekend rozr.17:05 Echo Brazylii felieton

20:30 Wojna o kontener ser.dok.

17:20 Studio na plaży

21:00 Wojny magazynowe ser.dok.

17:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia

22:00 Nagi instynkt przetrwania ser.

23:15 Zmiennicy: Pocałuj mnie, Kasiu 23:00 Wkręceni w survival ser.dok. (14/15) ser.kom.

2014mecz grupy G: Niemcy Portugalia

00:00 Walka o bagaż ser.dok.

20:15 Studio na plaży

00:30 Łowcy okazji ser.dok.

20:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia

00:40 Zasieki film wojenny Polska 1973 02:40 Młode kadry: Strona A

film przyg., USA 1997

02:25 Sekrety magii prog.rozr.

(13/15) ser.kom.

20:00 Wojny magazynowe ser.dok.

etiuda filmowa, Polska 2011 03:10 Młode kadry: Poczekalnia etiuda filmowa, Polska 2012

01:00 Fani czterech kółek ser.dok.

2014mecz grupy F: Iran - Nigeria

02:00 Gorączka złota ser.dok.

23:20 Sportowy wieczór

02:48 Bimbrownicy ser.dok.

23:35 Mistrzostwa Świata – Brazylia 2014

03:36 Wojny magazynowe reality show

mecz grupy G: Ghana – USA

www.tvostrow.pl


11

Wtorek, 17 czerwca

09:40 Boso przez świat cykl reportaży

08:10 Sąd rodzinny ser.fab.-dok.

10:10 Don Matteo ser.krym.

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska 11:30 Hela w opałach ser.kom. ser.fab.-dok. 10:10 Kobra: Oddział specjalny ser. 11:15 Mango telezakupy 12:50 Sąd rodzinny ser.fab.-dok. 13:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska ser.fab.-dok. 14:50 Szpital ser.paradok.

12:30 Zbuntowany anioł telen. 14:30 Kobieta w lustrze telen. 15:30 Hela w opałach ser.kom. 16:30 Boso przez świat cykl reportaży 17:00 Gwiezdne wrota serial SF 18:00 Łowcy skarbów ser.przyg. 19:00 Pingwiny z Madagaskaru ser. 19:30 Kung Fu Panda - legenda o niezwykłości 2 (1) ser.anim.

18:00 Agenci NCIS ser.sens.

film sens., USA 1997 22:05 Pamiętniki wampirów serial 23:05 Sensacyjny wtorek:

20:00 Ace Ventura: Zew natury komedia, USA 1995 22:00 Kryminalne zagadki Las Vegas ser.krym. 22:55 Wikingowie serial hist.

Rock'n'Rolla film sens., Wielka 23:55 Mała Brytania ser.kom. 01:05 Ostatni prom dram.obycz., Brytania 2008 01:25 Czterej pancerni i pies ser.woje. 02:30 Sekrety magii prog.rozr. 04:35 Druga strona medalu: Izabela Sokołowska talk-show

ser.fab.-dok.

Polska 1989 02:50 Zobacz to!: Taki jest świat progr.inf. 03:30 Muzyczne życzenia progr.muz.

Jerry'ego ser.anim.

11:10 Ukryta prawda (213) ser.paradok.

08:10 Nowy Scooby-Doo film anim.,

12:10 Szpital (109) ser.paradok. 13:10 W-11 - Wydział Śledczy: Pod ścianą (1055) ser.fab.-dok. 13:55 Ugotowani

10:00 Dzień, który zmienił moje życie (34) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (440) ser.paradok.

14:55 Kuchenne rewolucje: Galeria Smaku, Kozienice prog.rozr. 16:00 Rozmowy w toku: Gorące

13:00 Trudne sprawy (264)

ciemno talk-show

14:45 Dzień, który zmienił moje życie (35) ser.paradok.

magazyn 16:30 Strażnik Teksasu ser.sens.

19:00 Fakty

17:30 Galileo EXTRA program

16:10 Pogoda 16:15 Interwencja magazyn

19:50 Uwaga! magazyn

ser.paradok.

15:30 Mistrz kuchni: Gordon Ramsay

popularnonaukowy

20:05 W-11 - Wydział Śledczy: Piknik

19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Świat według kiepskich (221) ser.kom. 20:05 Biblia (1) serial religijny

18:30 Ninjago - mistrzowie spinjitzu ser. 19:00 Nowy Scooby-Doo film anim.

(1070) ser.fab.-dok. 20:50 Na żywo dram.sens., USA 1995

20:00 STOP Drogówka magazyn

22:35 Kuba Wojewódzki: Sylwia Grzeszczak i Łukasz Piszczek

18:50 Wydarzenia

Wdowa Jennifer Marsh z trudem próbuje utrzymać równowagę między życiem prywatnym a pracą w wydziale ds. przestępczości internetowej w Portland. Wraz z partnerem, agentem Griffinem Dowdem, codziennie przeszukują Sieć. Pewnego dnia otrzymują informację o stronie, której autor zachęca użytkowników, aby oglądali powolną śmierć uwięzionego kota. Obiecuje, że zabije go tym szybciej, im więcej osób zaloguje się na stronie. Namierzenie dręczyciela napotyka na duże trudności. Niebawem zamęczone zwierzę zostaje zastąpione przez człowieka.

18:00 Szpital (110) ser.paradok.

19:40 Pogoda

17:45 Trudne sprawy (333)

13:00 Komisarz Rex ser.krym.

14:30 Kłamczuch prog.rozr.

ser.paradok.

19:30 Sport

ser.paradok.

11:00 Otchłań namiętności telen.

14:00 Daleko od noszy ser.kom.

17:00 Ukryta prawda (214)

15:50 Wydarzenia

16:45 Dlaczego ja? (379)

popularnonaukowy 10:00 Nie igraj z aniołem ser.obycz.

singielki na randkach w

ser.paradok.

09:00 Galileo EXTRA program

program kulinarno-rozr.

12:00 Pielęgniarki (15) ser.paradok.

14:00 Miodowe lata (1) ser.kom.

07:40 Szczenięce lata Toma i

DN IA

09:30 Malanowski i partnerzy (356)

21:00 Malanowski i partnerzy: Sex telefon ser.fab.-dok.

(2) talk-show 23:40 Prawo Agaty (2) ser.obycz.

22:00 Belfer: Zwycięzca bierze

00:40 Terminator: Kroniki Sary wszystko film sens., USA 1999

Connor (3) serial SF

23:55 Spadkobiercy prog.rozr.

01:40 Uwaga! magazyn 01:55 Sekrety magii i prog.rozr.

00:55 Interwencja magazyn

22:00 Nieuchwytny thriller, USA 2008 03:15 Rozmowy w toku: Gorące 00:05 Joshua thriller, USA 2007

singielki na randkach w

02:15 Tajemnice losu prog.rozr.

ciemno talk-show

KINO POLSKA 06:00 Lepiej być piękną i bogatą komedia, Polska 1993 08:05 Nad Niemnem film obycz. 11:40 Na kłopoty... Bednarski: Ostatnie lato (6/7) ser.krym. 12:45 Stajnia na Salvatorze dramat psychologiczny, Polska 1967

01:55 To był dzień progr.inf. 03:00 Puncher magazyn

DISCOVERY 06:00 W sieci eksperymentów ser. 07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok.

TVP SPORT

Na żywo

TVN 20:50

08:00 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy G: Niemcy Portugalia

08:00 Łowcy okazji ser.dok. 09:00 Aukcja w ciemno ser.dok.

10:10 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy F: Iran -

10:00 Walka o bagaż ser.dok. 11:00 Poszukiwacze skarbów ser.dok.

Nigeria 12:20 Mistrzostwa Świata - Brazylia

15:00 Gorączka złota ser.dok.

16:10 Studio Kino Wolność: Joanna Szczepkowska 16:45 Zmiennicy: Spotkania z Temidą

16:00 Fani czterech kółek ser.dok.

2014 mecz grupy G: Ghana -

17:00 Auto - reaktywacja ser.dok.

USA

(13/15) ser.kom. 18:00 Walka o bagaż ser.dok. 17:55 Zmiennicy: Pocałuj mnie, Kasiu 19:00 Łowcy okazji ser.dok. (14/15) ser.kom. 20:00 Wojny magazynowe ser.dok. 19:15 Chłopi: Scheda ser.obycz. 20:15 Wtorki z Polską Kroniką Filmo - 20:30 Wojna o kontener ser.dok. wą: PKF 20/46, PKF 28/56,

16:55 Lekarze ser.obycz.

20:00 Sensacyjny wtorek: Incydent

ser.fab.-dok.

14:20 Kwiecień film wojenny

15:50 Brzydula ser.kom.

19:00 Bananowy doktor ser.obycz.

09:00 Malanowski i partnerzy (355)

08:00 Dzień dobry TVN magazyn

Y

07:00 Czerwony Orzeł ser.przyg.

ser.kom.

07:25 Detektywi: Skaza ser.fab.-dok.

AM

07:40 Medicopter ser.przyg.

08:20 Świat według kiepskich (142)

Polsat 22:00

PKF 24A/68, PKF 28B/76 21:15 Zmiennicy: Nasz najdroższy (15ost.) ser.kom. 22:35 Wielka wsypa kom.sens.

21:00 Bruce Lee - karate mistrz film dok., Kanada 2012 22:00 Nie do uwierzenia!: Dziecko z papierosem, człowiek z

14:30 Turniej WTA w Birmingham mecz finałowy 16:10 Energa Basket Cup 2014 reportaż 16:40 Kolarstwo górskie: Skandia Maraton MTB kolarstwo 17:05 Echo Brazylii felieton

2014 mecz grupy H: Belgia -

etiuda filmowa, Polska 2013 01:00 Młode kadry: Echo

syjamskie ser.dok.

Algieria

23:00 Niewyjaśnione (2) ser.dok.

20:15 Studio na plaży

00:00 Walka o bagaż ser.dok.

20:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia

00:30 Łowcy okazji ser.dok.

2014 mecz grupy A: Brazylia -

01:00 Fani czterech kółek ser.dok.

Meksyk

Polska 2013 02:00 Gorączka złota ser.dok. 02:35 Młode kadry: Miasto grzejników 02:48 Bimbrownicy ser.dok. film dok., Polska 2010 03:36 Bruce Lee - karate mistrz 03:00 Młode kadry: Red Lili etiuda filmowa, Polska 2011

film dok., Kanada 2012

www.tvostrow.plTVP 1 01:25

17:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia

wiszącą twarzą i bliźnięta

film krótkomet., Polska 2011 02:00 Leszczu film krótkomet. ,

Kobieta samotna

17:20 Studio na plaży

00:40 Młode kadry: Miruna

etiuda filmowa, Polska 2012 01:25 Młode kadry: Jezioro

Gene Mason, młody księgowy, podróżował z sześcioletnią córeczką do Los Angeles. Miał umówione spotkanie w sprawie pracy. Tymczasem na dworcu wydarzyło się coś, co dramatycznie odmieniło jego spojrzenie na życie. W sztucznie wywołanym zamieszaniu Gene traci z oczu córeczkę. Wkrótce przekonuje się, że dziewczynka została porwana. Zrozpaczony ojciec otrzymuje informację od porywaczy, którzy żądają niezwykłego okupu.

23:20 Sportowy wieczór 23:35 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy H: Rosja Korea Południowa

Y

ser.fab.-dok.

progr.inf.

Nieuchwytny

06:35 Stary Testament ser.anim.

AM

06:15 W-11 - Wydział Śledczy: Wyjazd 06:40 Nash Bridges ser.sens.

06:20 Mango telezakupy

LEC

05:45 Hela w opałach ser.kom.

06:00 Nowy dzień z Polsat News

TV 4 06:00 Daleko od noszy ser.kom.

PO

04:55 We dwoje prog.rozr.

PULS

TVN 06:00 Uwaga! magazyn

LEC

TVN7

POLSAT 05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

FIL M

TVP 2 06:00 Mikołajek: Pojedynek (24) ser.anim. 06:15 Mikołajek: Kreda (25) ser.anim. 06:35 Męczennicy Ducha reportaż 07:00 M jak miłość (530) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:35 Pogoda 09:40 Pytanie na śniadanie magazyn 10:15 Pogoda 10:20 Pytanie na śniadanie magazyn 11:15 Barwy Szczęścia (1098) ser.obycz. 11:50 Na dobre i na złe: Życie za życie (308) ser.obycz. 12:50 Familiada teleturniej 13:30 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Rozum cykl reportaży 14:05 BarON 24: Ja, Baron - the best of (26) ser.kom. 14:35 Rodzinka.pl: Wigilia (129) ser.kom. 15:10 Rodzinka.pl: Czyżby koniec? (130) ser.kom. 15:45 Panorama 16:15 Pogoda 16:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 17:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 17:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy H: Belgia - Algieria 20:20 Miasto nadziei komedia romantyczna, Wielka Brytania/USA 2003 22:00 Zabójcze umysły 3 (46) ser.krym. 22:45 Zabójcze umysły 3 (47) ser.krym. 23:30 Piąty stadion ser.kom. 23:35 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 23:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy H: Rosja - Korea Południowa 02:25 Kamień na kamieniu dramat psychologiczny, Polska 1995 04:10 Wiadomości z drugiej ręki (17) ser.kom.

PO

TVP 1 05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:30 Wakacje z Jedynką: iCarly (24) serial dla młodzieży 08:55 Wakacje z Jedynką: Big Time Rush: Bardzo ważny casting (1) serial dla młodzieży 09:30 Wakacje z Jedynką: Awantura o Basię: Awantura czwarta, czyli rzecz o salomonowym wyroku (4/12) ser.przyg. „ 10:10 14. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” - Sopot 2014 gala wręczenia nagród 11:10 Druga szansa (5/13) ser.obycz. 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes mag.rol. 12:25 Pakujemy reportaż 12:50 Natura w Jedynce serial przyr. 13:55 Wszystko przed nami (3) ser.obycz. 14:25 Wszystko przed nami (4) ser.obycz. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Polskie wakacje cykl reportaży 15:30 Klan (2549) telen. 16:00 MacGyver ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:30 Dom nad rozlewiskiem (3/13) ser.obycz. 18:30 Siła wyższa: Studnia pojednania (6/13) ser.kom. 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 Pogoda 20:10 Piąty stadion ser.kom. 20:15 Studio na plaży 20:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy A: Brazylia - Meksyk 23:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 23:35 W garniturach (5/13) ser.obycz. 00:30 MacGyver ser.sens. 01:25 Kobieta samotna dram.obycz., Polska 1981 03:10 Notacje: Czesław Łotarewicz. Ostatni świadek w procesie szesnastu cykl dok. 03:20 Sąsiad na widelcu magazyn

Irena jest niemłodą już listonoszką. Boryka się z wieloma przeciwnościami losu – tragicznymi warunkami mieszkaniowymi, nieludzkim sąsiadem pijakiem, który chce zająć jej mieszkanie, morderczymi dojazdami do pracy, bezdusznym szefem i świadomością, że pozostawia w domu na cały dzień małego synka. Ale najgorsza jest samotność, na którą jest skazana jako kobieta wychowująca nieślubne dziecko. Irena poznaje młodego górnika, który po wypadku w kopalni przeszedł na rentę. Rodzi się między nimi uczucie.

www.tvostrow.pl


12

Środa, 18 czerwca TVP 1

Polsat 22:35

FIL M

DN IA

Szkoła uwodzenia II

Sebastian Valmont i jego przyrodnia siostra, Kathryn, bezwzględnie bawią się uczuciami rówieśników. Jednak pewnego dnia chłopak oświadcza siostrze, że zamierza z tym skończyć i pozostać wiernym niewinnej Danielle. Zazdrosna Kathryn, która wątpi w szczerość intencji brata, postanawia go uwieść i rozwiać jego nadzieje na trwały związek.

TV 4 20:00

PO

LEC

AM

Y

Forteca II

W totalitarnym świecie przyszłości rządy sprawuje międzynarodowa organizacja Men-Tel. John Brennick i jego żona Karen próbują uciec przed reżimem. Mężczyzna zostaje jednak schwytany i wysłany do pracy w kolonii karnej na odległej planecie. Przestaje wierzyć, że jeszcze kiedykolwiek zobaczy żonę i syna.

Zabójca znad Green River

TVN 23:05

05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wiadomości 08:05 Pogoda 08:10 Polityka przy kawie 08:30 Wakacje z Jedynką: iCarly (25) serial dla młodzieży 08:55 Wakacje z Jedynką: Big Time Rush: Bardzo ważny casting (2) serial dla młodzieży 09:30 Wakacje z Jedynką: Awantura o Basię: Awantura piąta, czyli rzecz o spisku prawdziwych kobiet (5/12) ser.przyg. 10:10 Odyseja złomowa film dok. 11:10 Druga szansa (6/13) ser.obycz. 12:00 Wiadomości 12:05 Agrobiznes mag.rol. 12:25 Magazyn rolniczy 12:45 Natura w Jedynce serial przyr. 13:50 Wszystko przed nami (5) ser.obycz. 14:25 Wszystko przed nami (6) ser.obycz. 15:00 Wiadomości 15:10 Pogoda 15:15 Polskie wakacje cykl reportaży 15:30 Klan (2550) telen. 15:55 MacGyver ser.sens. 17:00 Teleexpress 17:20 Pogoda 17:30 Dom nad rozlewiskiem (4/13) ser.obycz. 18:30 Siła wyższa: Zazdrość i medycyna wschodnia (7/13) ser.kom. 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:05 Pogoda 20:10 Piąty stadion ser.kom. 20:15 Studio na plaży 20:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy B: Hiszpania - Chile 23:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 23:45 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 23:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy A: Kamerun - Chorwacja 02:25 W garniturach (5/13) ser.obycz. 03:15 Duży świat malutkich ludzi film dok., USA 2004

TVP 2

TVN7

Y AM LEC PO

PULS

08:10 Sąd rodzinny ser.fab.-dok.

10:15 Don Matteo ser.krym.

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska 11:30 Hela w opałach ser.kom. ser.fab.-dok. 10:10 Kobra: Oddział specjalny ser. 11:15 Mango telezakupy

14:30 Kobieta w lustrze telen. 15:30 Hela w opałach ser.kom.

19:30 Pingwiny z Madagaskaru

16:55 Lekarze ser.obycz. 18:00 Agenci NCIS ser.sens.

(35) ser.paradok. 11:00 Dlaczego ja? (441) ser.paradok. 12:00 Pielęgniarki (16) ser.paradok. 13:00 Trudne sprawy (265) ser.paradok. 14:00 Miodowe lata (2) ser.kom. 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (36) ser.paradok. 15:50 Wydarzenia 16:10 Pogoda 16:15 Interwencja magazyn 16:45 Dlaczego ja? (380)

ser.anim. 20:00 Środa pełna wrażeń: Powrót do przyszłości 2 komedia SF

20:00 Dobre kino: Miłość i wojna

USA 1989

11:10 Ukryta prawda (214)

07:40 Szczenięce lata Toma i

12:10 Szpital (110) ser.paradok. 13:10 W-11 - Wydział Śledczy: Piknik

19:20 Sport 19:25 Pogoda 19:30 Świat według kiepskich (222) ser.kom. 20:00 Świat według kiepskich (268) ser.kom. 20:35 Kac Wawa komedia, Polska 2012

09:00 Galileo EXTRA program popularnonaukowy 10:00 Nie igraj z aniołem ser.obycz.

13:55 Ugotowani program kulinarno-rozr. 14:55 Kuchenne rewolucje: Stella

11:00 Otchłań namiętności telen. 13:00 Komisarz Rex ser.krym.

Cafe, Lębork prog.rozr. 16:00 Rozmowy w toku: Czy da się zapanować nad romskimi dzieciakami? talk-show

14:00 Daleko od noszy ser.kom. 14:30 Kłamczuch prog.rozr. 15:30 Mistrz kuchni: Gordon Ramsay

17:00 Ukryta prawda (215) ser.paradok. 18:00 Szpital (111) ser.paradok.

19:30 Sport

ser.paradok.

08:10 Nowy Scooby-Doo film anim.

(1070) ser.fab.-dok.

17:45 Trudne sprawy (334) 18:50 Wydarzenia

Jerry'ego ser.anim.

ser.paradok.

19:00 Fakty

magazyn 16:30 Strażnik Teksasu ser.sens. 17:30 Galileo EXTRA program

19:40 Pogoda 19:50 Uwaga! magazyn

popularnonaukowy 18:30 Ninjago - mistrzowie spinjitzu

20:05 W-11 - Wydział Śledczy: ser.anim. Czeszka (1060) ser.fab.-dok. 20:50 Nagła śmierć film sens., USA 1995

19:00 Nowy Scooby-Doo film anim. 20:00 Forteca 2 film SF,

23:05 Zabójca znad Green River (1/2) dramat krym., USA 2008 00:55 Uwaga! magazyn

21:55 Champion 2 dram.sens. 23:55 Jak zostać milionerem rozr.

22:35 Szkoła uwodzenia 2 komediodramat, USA 2000 00:30 Surfer z Nicei komedia, Francja 2005 02:35 Tajemnice losu prog.rozr.

KINO POLSKA

01:10 Sekrety magii prog.rozr.

zapanować nad romskimi dzieciakami? talk-show

DISCOVERY 07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 08:00 Łowcy okazji ser.dok.

07:15 Zakazane piosenki film wojenny

01:55 To był dzień progr.inf. 03:00 4music mag. muz.

TVP SPORT 07:30 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy H: Belgia - Algieria 09:40 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy A: Brazylia - Meksyk

09:20 Krzyżacy film historyczny

09:00 Aukcja w ciemno ser.dok.

12:45 Dom: Przed miłością nie

10:00 Walka o bagaż ser.dok.

uciekniesz ser.obycz.

01:15 Interwencja magazyn

02:30 Rozmowy w toku: Czy da się

06:00 Kronika filmowe PKF 7/89, PKF 06:00 W sieci eksperymentów ser.

11:50 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz

11:00 Fani czterech kółek ser.dok. 15:00 Gorączka złota ser.dok.

16:45 Chłopi: Scheda ser.obycz. 17:50 Na kłopoty... Bednarski: Nasz człowiek (7-ost.) ser.krym. 19:05 Zmiennicy: Nasz najdroższy (15-

16:00 Fani czterech kółek ser.dok. 17:00 Auto - reaktywacja ser.dok. 18:00 Łowcy okazji ser.dok.

grupy H: Rosja - Korea Południowa 14:00 Tenis: Turniej WTA w Eastbourne mecz 2. rundy 16:05 Skandia Maraton MTB kolarstwo 16:30 Legendy futbolu: Marco Van Basten ser.dok. 17:05 Echo Brazylii felieton

ost.) ser.kom. 20:15 Studio Kino Wolność: Andrzej Wajda (7) program kulturalny 20:50 Zmiennicy: Ceny umowne

Vegas ser.krym.

22:00 Aukcja w ciemno ser.dok.

Holandia

23:00 Hardcorowy lombard ser.dok.

00:25 Stawka większa niż życie: Ściśle

00:00 Walka o bagaż ser.dok.

20:10 Piąty stadion ser.kom. 20:15 Studio na plaży

00:30 Łowcy okazji ser.dok. mecz grupy B: Hiszpania - Chile 01:00 Fani czterech kółek ser.dok.

tajne (2) ser.woje.

23:10 Wikingowie serial hist..

01:40 Zamach film wojenny

02:10 Bogaci bankruci ser.kom.

00:10 Trzynasty apostoł ser.sens.

03:10 Młode kadry: Pogodna

02:55 Sekrety magii prog.rozr.

03:00 Zobacz to!: JRG w akcji ser.dok.2014mecz grupy B: Australia -

20:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014

22:15 CSI: Kryminalne zagadki Las

www.tvostrow.pl

17:25 Mistrzostwa Świata - Brazylia

21:00 Walka o bagaż ser.dok.

ser.kom. 23:15 Stawka większa niż życie:

22:25 Kamuflaż (8/11) ser.sens.

17:20 Studio na plaży 20:30 Wojna o kontener ser.dok.

22:00 Zmiennicy: Ostatni kurs (2/15)

Wiem, kim jesteś (1) ser.woje.

23:30 Dwóch Jake'ów dramat krym.

08:00 Dzień dobry TVN magazyn

ser.paradok.

(1/15) ser.kom.

19:00 Bananowy doktor ser.obycz.

melodramat, USA 1996

ser.fab.-dok.

20:00 Wojny magazynowe ser.dok. 19:00 Kung Fu Panda - legenda o niezwykłości ser.anim.

Y

ser.fab.-dok. 10:00 Dzień, który zmienił moje życie

ser.fab.-dok.

15:50 Brzydula ser.kom.

06:35 Stary Testament ser.anim.

07:25 Detektywi: Idę do ciebie mamo

14:35 Orzeł dram.wojenny

14:50 Szpital ser.paradok.

AM

ser.fab.-dok. 09:30 Malanowski i partnerzy (358)

12:30 Zbuntowany anioł telen.

18:00 Łowcy skarbów ser.przyg.

LEC

09:00 Malanowski i partnerzy (357)

18/89 , PKF 23/89

09:45 Boso przez świat cykl reportaży

TV 4 06:00 Daleko od noszy ser.kom.

ser.kom.

07:45 Medicopter ser.przyg.

17:00 Gwiezdne wrota serial SF

PO

08:15 Świat według kiepskich (143)

15/89 , PKF 17/89, PKF

13:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska

Gwiaza światowego boksu przyjeżdża do Rosji kręcić reklamówkę popularnej wódki. W niejasnych okolicznościach zostaje wrobiony w handel narkotykami i trafia do rosyjskiego więzienia, gdzie organizowane są walki full contact. Zarząd więzienia i miejscowa mafia robią wszystko aby przekonać Championa do walki z miejscowym mistrzem.

06:20 Mango telezakupy

progr.inf.

06:45 Nash Bridges: Świadek ser.

12:50 Sąd rodzinny ser.fab.-dok.

TV 4 21:55

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:30 Męski typ: Przemysław Saleta

16:30 Boso przez świat cykl reportaży

Champion II

06:00 Uwaga! magazyn

05:45 Hela w opałach ser.kom.

07:00 Czerwony Orzeł ser.przyg.

TVN

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

05:10 We dwoje prog.rozr.

talk-show

Na początku lat 80. XX w. Stanami Zjednoczonymi wstrząsnęła seria morderstw dokonanych na kilkudziesięciu kobietach. Sprawca, którego ochrzczono mianem Zabójcy znad Green River, przez wiele lat pozostawał nieuchwytny. Oparta na książce szeryfa Davida Reicherta opowieść przedstawia szczegóły śledztwa i historię Helen Remus, którą los zetknął z mordercą.

POLSAT

06:00 Mikołajek: Próba (26) ser.anim. 06:15 Mikołajek: Tajemnicze przedmioty (27) ser.anim. 06:30 Kielce - miasto pamięci reportaż 07:00 M jak miłość (531) ser.obycz. 08:00 Pytanie na śniadanie magazyn 08:50 Panorama 08:55 Pytanie na śniadanie magazyn 09:35 Pogoda 09:40 Pytanie na śniadanie magazyn 10:15 Pogoda 10:20 Pytanie na śniadanie magazyn 11:00 Barwy Szczęścia (1099) ser.obycz. 11:35 Na dobre i na złe: Przegrany mecz (309) ser.obycz. 12:35 Familiada teleturniej 13:10 Na sygnale: Dług (1/26) ser.fab.-dok. 13:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Znachor cykl reportaży 14:20 Szkoła życia: Sponsoring (1) ser.fab.-dok. 15:05 Rodzinka.pl: Ferie w domu (1) ser.kom. 15:45 Panorama 16:15 Pogoda 16:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 17:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 17:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy B: Australia - Holandia 20:25 Kino relaks: Odkąd cię nie ma komedia romantyczna USA 1998 22:05 Na sygnale (9/26) ser.fab.-dok. 22:30 Na sygnale (10/26) ser.fab.-dok. 23:05 Dr House 8 (159) ser.obycz. 23:55 Dr House 8 (160) ser.obycz. 00:45 Piąty stadion ser.kom. 00:55 Moja Ameryka film dok., Australia 2010 02:00 Nowa: Pacjentka (4/13) ser.krym. 02:55 8. Mazurska Noc Kabaretowa 2006 - Misja Sójka prog.rozr. 04:00 Dr House 8 (160) ser.obycz.

film dok., Polska 2009

02:00 Gorączka złota ser.dok.

23:20 Sportowy wieczór 23:35 Mistrzostwa Świata - Brazylia

02:48 Bimbrownicy ser.dok.

2014mecz grupy A: Kamerun -

03:36 Walka o bagaż ser.dok.

Chorwacja

www.tvostrow.pl


13

Czwartek, 19 czerwca

TVN7 05:20 We dwoje (5/16) prog.rozr.

TVP 2

PULS 05:50 Hela w opałach: Mała miss

POLSAT

TVN

05:00 Wstawaj! Gramy! progr.muz.

06:00 Uwaga! magazyn

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

progr.inf. 07:45 Franklin i skarb jeziora film

TV 4 06:00 Daleko od noszy: Największy

Ocean's Thirteen

TVN 21:50

przyjaciel człowieka (80) ser.kom.

07:25 Detektywi: Gdzie jesteś?

06:30 Przyjaciele z Kieszonkowa (9) ser.fab.-dok. ser.anim.

anim., Kanada/Francja 2006 09:30 Scooby-Doo na tropie mumii film anim., USA 2005 11:05 Anna i król melodramat, USA 1999 14:05 Woda dla słoni dram.obycz., USA 2011 16:45 Dlaczego ja? (381) ser.paradok.

08:00 Dzień dobry TVN magazyn 11:10 Kamień życzeń komedia obycz.,

przyg., Niemcy 2009

mgła film anim., USA 1972 15:05 Potwory kontra obcy film anim., USA 2009

Brytania 1997

katastroficzny, USA 1996 19:30 Sport 19:40 Pogoda

dzielnicy

19:50 Uwaga! magazyn

komedia fantasy, USA 1986

19:25 Pogoda

ser.krym. 23:25 CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku 8 (168)

20:05 W-11 - Wydział Śledczy: Pętaki

00:25 Georgia O'Keeffe dramat biograficzny, USA 2009 02:20 Tajemnice losu prog.rozr.

romantyczna, USA 2007

(1078) ser.fab.-dok.

18:30 Ninjago - mistrzowie spinjitzu

20:50 Kuchenne rewolucje:

(5) ser.anim. Restauracja Mauritiana, Nowy Targ prog.rozr.

19:00 Nowy Scooby-Doo: Flip i Flap

20:00 Prezydencka córka komedia romantyczna, USA 2004

USA 2007 00:20 Tożsamość szpiega (3) serial

22:20 Najlepsi z najlepszych 3: Bez

Sens.-kom. 00:05 Danika thriller, USA 2006 01:20 Uwaga! magazyn

02:20 Benny Hill (65) prog.rozr.

02:55 Rozmowy w toku talk-show

03:00 4music mag. muz.

DISCOVERY 06:00 W sieci eksperymentów: Pierwsza dwudziestka ser.dok. 07:00 Jak to jest zrobione? ser.dok. 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 09:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 10:00 Walka o bagaż ser.dok. 5:00 Gorączka złota: Wszystko na jedną kartę ser.dok. 16:00 Fani czterech kółek: Karmann Ghia ser.dok. 17:00 Auto - reaktywacja: Ford bronco ser.dok. 18:00 Poszukiwacze skarbów: Pirackie łupy ser.dok. 18:30 Poszukiwacze skarbów: Pierwszy klub walki w Ameryce ser.dok. 19:00 Łowcy okazji: Aukcja w Ontario ser.dok. 19:30 Łowcy okazji: Uwaga, wybuch! ser.dok. 20:00 Wojny magazynowe: Kanada ser.dok. 20:30 Wojna o kontener ser.dok. 21:00 Dynamo - więcej niż magia ser.dok. 23:00 Troy - potęga magii ser.dok. 00:00 Walka o bagaż: Cenne cargo ser.dok. 00:30 Łowcy okazji: Viva Las Vegas ser.dok. 01:00 Fani czterech kółek: Morris minor traveller ser.dok. 02:00 Gorączka złota: Na dno albo klapa! ser.dok. 02:48 Bimbrownicy: Zapłata za milczenie ser.dok. 03:36 Dynamo - więcej niż magia ser.dok.Alfred jest właścicielem firmy zajmującej się dostarczaniem usług internetowych. Jego młodszy brat, Jerzy, chce rozwijać rodzinny biznes. Alfred czuje, że jego pozycja w firmie i rodzinie jest zagrożona. Zdecydowanie przeciwstawia się innowacyjnym pomysłom Jerzego. Pewnego dnia, podczas podróży, Jerzy staje w obronie dziewczyny zaczepianej przez grupę chuliganów. Alfred jest świadkiem wyrzucenia brata z pociągu. Jerzy zapada w śpiączkę, a Alfred przedstawia rodzinie własną wersję wydarzeń.

01:45 Benny Hill prog.rozr.

01:35 Sekrety magii prog.rozr.

www.tvostrow.pl

Y AM C LE PO

film anim., USA 1972

21:50 Ocean's Thirteen kom.sens.,

KINO POLSKA

06:00 Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię film kryminalny, (15) ser.kom. 06:40 Mango telezakupy Polska 1969 06:20 Hela w opałach 2: Walentynki 08:00 Szatan z siódmej klasy film 08:50 Dwóch i pół 9 (19/24) ser.kom. (1) ser.kom. przyg., Polska 1960 06:50 Nad Niemnem (1/2) 10:10 Stawka większa niż życie: Hotel 09:20 Milion lat przed naszą erą Excelsior (3) ser.woje. film obycz., Polska 1986 11:30 Stawka większa niż życie: Cafe film przyg., Wielka Brytania 1966 08:35 Amatorzy sportu 2 Rose (4) ser.woje. film familijny, USA 2005 13:00 Zmiennicy: Ceny umowne 11:25 Złodziej w hotelu 10:30 Harry i Hendersonowie (1/15) ser.kom. 14:15 Zmiennicy: Ostatni kurs (2/15) film familijny, USA 1987 film kryminalny, USA 1955 ser.kom. 12:55 Wyprawa na Księżyc film anim., 13:40 Sahara film przyg., USA 1983 15:30 Na kłopoty... Bednarski: Nasz Belgia/USA 2008 człowiek (7-ost.) ser.krym. 14:40 E.T. film SF, USA 1982 15:55 Miłość i wojna 16:45 Chłopi: Scheda (11/13) 17:00 Ace Ventura: Zew natury ser.obycz. melodramat, USA 1996 17:50 Zmiennicy: Dziewczyna do bicia komedia, USA 1995 (3/15) ser.kom. 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 3: 18:15 W krzywym zwierciadle: 18:55 Zmiennicy: Typowa logika Mała Stopa/Matczyna miłość damsko-męska (4/15) Strzelając śmiechem (1) ser.anim. ser.kom. 20:15 Moja krew 19:30 Kung Fu Panda - legenda o kom.sens., USA 1993 dram.obycz., Polska 2009 niezwykłości 2 (2) ser.anim. 22:05 Czterdziestolatek: Toast, czyli 20:00 Komediowy czwartek: Grease 20:00 Skarb narodów: Księga bliżej niż dalej (1/21) Tajemnic musical, USA 1978 ser.obycz. 23:00 Czterdziestolatek: Walka z film przyg., USA 2007 22:20 Wybrani (15/23) ser.sens. nałogiem, czyli labirynt (2/21) 22:20 CSI: Kryminalne zagadki Las ser.obycz. Vegas 6 (11) ser.krym. 23:25 Wieczór strachu: Zabójczy wirus 23:55 Stawka większa niż życie: 23:30 Czas zemsty film sens., Ostatnia szansa (5) ser.woje. horror, USA 2009 01:05 Stawka większa niż życie: Aruba/USA 2003 Podwójny nelson (6) ser.woje. 01:25 Gangsterzy i filantropi 01:10 Sekrety magii prog.rozr. 02:15 Trzeci oficer: Tak zginął (13film sens., Polska 1963 ost.) ser.sens. 03:15 Druga strona medalu: Dariusz 03:10 Zobacz to!: Dyżur 2 (16) 03:20 Młode kadry: Twist & Blood ser.dok. film obycz., Polska 2010 Krupa talk-show

TVP 2 20:25

16:15 Kelnerka komedia

odwrotu film sens., USA 1995 ser.krym.

Wymyk

14:10 Wielka draka w chińskiej

19:20 Sport

Nowego Jorku 8 (167)

Gang Danny'ego Oceana planuje kolejny wielki skok. Wybór pada na właściciela kasyn i hoteli, bezwzględnego Willy'ego Banka. To przez niego jeden z ludzi Oceana trafił do szpitala. Zemsta jest nieunikniona. Danny i jego wierny zespół opracowują misterny plan pogrążenia Banka, zakładający pozbawienie go okrągłej sumy pół miliarda dolarów, i to w dniu otwarcia jego największego kasyna. Aby to się udało, muszą pozyskać do współpracy dotychczasowego wroga, Terry'ego Benedicta.

12:20 Awaryjne lądowanie film

19:00 Fakty

22:25 CSI: Kryminalne zagadki

10:30 Książę Waleczny film przyg., Niemcy/Irlandia/Wielka

komedia romantyczna

18:50 Wydarzenia

komedia, USA 2001

08:40 Rainy - superpies film familijny, USA 2010

17:05 Książę i ja 4: W krainie słoni

USA 2010

20:00 Pamiętnik księżniczki

Jerry'ego 3 (23) ser.anim. 07:40 Nowy Scooby-Doo: Upiorna

ser.paradok.

ser.kom.

ser.anim. 07:10 Szczenięce lata Toma i

USA 2009 13:00 Baśń z tysiąc drugiej nocy film

17:45 Trudne sprawy (335)

19:30 Świat według kiepskich (223)

06:50 Przyjaciele z Kieszonkowa (10)

DN IA

05:55 Mikołajek: Biwak (28) ser.anim. 06:10 Mikołajek: Lornetka (29) ser.anim. 06:35 M jak miłość (532) ser.obycz. 07:30 Księga mistrzów baśń filmowa, Rosja 2009 09:20 Rodzinne oglądanie: Papież Franciszek film dok., Włochy 2013 10:30 Gang Olsena daje dyla komedia kryminalna, Dania 1981 12:15 Gwiazdy w południe: Księga dżungli 2 film przyg., USA 1997 14:00 Familiada teleturniej 14:40 Rodzinka.pl: Opiekunki (2) ser.kom. 15:10 Rodzinka.pl: Kieszonkowe (3) ser.kom. 15:45 Panorama 16:15 Pogoda 16:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 17:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 17:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy C: Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej 20:25 Wymyk dram.obycz., Polska 2011 22:00 Zaginiony (1/10) ser.sens. 22:40 Zaginiony (2/10) ser.sens. 23:25 Piąty stadion ser.kom. 23:35 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 studio 23:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy C: Japonia - Grecja 02:25 Odkąd cię nie ma komedia romantyczna, USA 1998 04:10 Kryminalne zagadki Las Vegas 12 (18/22) ser.krym.

FIL M

TVP 1 05:20 Telezakupy 05:55 TVP Info w TVP1 08:00 Wakacje z Jedynką: Przygody Donalda i Mikiego: Znoś to pogodnie/Szybowiec Goofiego/Pluto i Armadillo (33) ser.anim. 08:45 Biała sukienka film obycz., Polska 2003 10:00 Uroczystość Bożego Ciała z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach transmisja mszy świętej 13:05 Natura w Jedynce: Wielkie migracje: Wyścig o życie (3/4) serial przyr. 14:05 Opole 2014 - przeżyjmy to jeszcze raz 14:40 Znachor dram.obycz., Polska 1981 17:00 Teleexpress 17:15 Pogoda 17:25 Miś komedia, Polska 1981 19:30 Wiadomości 20:00 Sport 20:10 Pogoda 20:15 Piąty stadion ser.kom. 20:25 Studio na plaży 20:30 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy D: Urugwaj - Anglia 23:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 skróty meczów 23:35 Znachor dram.obycz. Polska 1981 01:55 Słoneczne matki film dok., Dania 2012 03:00 Notacje: Józef Hen. Zawsze czułem się pisarzem cykl dok. 03:10 Sąsiad na widelcu magazyn 04:00 Zagadkowa Jedynka prog.rozr.

TVP SPORT 07:30 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy B: Australia - Holandia 09:40 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy B: Hiszpania - Chile 11:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014 mecz grupy A: Kamerun - Chorwacja 14:00 Tenis: Turniej WTA w Eastbournemecz ćwierćfinałowy 16:05 Z archiwum TVP 16:30 Legendy futbolu: Eusébio (7) ser.dok. 17:05 Echo Brazylii felieton 17:20 Studio na plaży 17:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 17:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy C: Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej 20:15 Studio na plaży 20:25 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 20:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy D: Urugwaj - Anglia 23:20 Sportowy wieczór 23:35 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014studio 23:50 Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014mecz grupy C: Japonia - Grecja 02:25 Tenis: Turniej WTA w Eastbourne mecz ćwierćfinałowy

www.tvostrow.pl


14

Ogłoszenia Reklamy

OGŁOSZENIA DROBNE Nieruchomości: Sprzedam mieszkanie 72m2, 4 pokoje, II piętro, ul. Widnichowska Ostrów Maz.. Tel. 608 658 109, 662 488 628 Sprzedam mieszkanie 45,40m2, IV pięro, 2 pokoje, ul. Widnichowska Ostrów Maz. Tel. 602 591 728 Sprzedam działkę rekreacyjną z domkiem w ogrodzie działkowym „MAZOWSZE” o pow. 300m2. Tel. 604 596 528

 Kupię mieszkanie 4 pokoje (oprócz parteru) w Ostrowi Maz. Tel. 501 866 794

 Wynajmę lokal na parterze 120m2, ul. Plac Waryńskiego w Ostrowi Maz. (przy dworcu autobusowym). Tel. 501 612 785

 Sprzedam mieszkanie 60,5m2, parter, 3 pokoje, ul. Lubiejewska. Tel. 660 488 714

 Sprzedam: Sprzedam Volkswagen-Lupo 1.0, rok produkcji 2004, cena 8 900 zł. Tel. 695 417 020

 Sprzedam Fiata Seicento 1.1 Van, rok produkcji 2003. Tel. 691 767 621

 Dam pracę: Schneider Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. poszukuje wykwalifikowanych kandydatów na stanowisko Operatora automatu tokarskiego CNC. Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie kompletu dokumentów na adres ul. Stacyjna 14, 07-300 Ostrów Maz. lub e-mailowy b.kopanska@schneider-polska.pl Kontakt: 29 644 27 32

 Usługi: Odszkodowania powypadkowe. Lex – kancelaria odszkodowawcza z Krakowa w profesjonalny sposób pomaga uzyskać wysokie odszkodowania ofiarom wypadków komunikacyjnych, wypadków w pracy lub gospodarstwie rolnym. Tel. 732 812 125 Masaż już od 20 zł, fizjoterapia 10 zł. Gabinet Masażu i Fizjo terapii ul. Partyzantów 15/18 Ostrów Maz. Tel. 518 582 774

 Posadzki mixokretem spalinowym zacierane mechanicznie. Firma 11 lat na rynku. Szybko, tanio, solidnie. Tel. 694 445 959

Oferty pracy aktualne na dzień 6.06.2014 r.

ul. 3-go Maja 55 07-300 Ostrów Mazowiecka tel: 29 74 533 93 fax: 29 74 521 52 e-mail: pupom@post.pl

– Specjalista do spraw marketingu – Pomocnik lakiernika – Mechanik samochodowy – Pracownik przy produkcji palet – Nauczyciel techniki, informatyki, w-f, muzyki, plastyki – Kierowca C+E – Mechanik samochodowy – Sprzedawca – Opiekun finansowy – Piekarz – Przedstawiciel handlowy – Technik farmacji

– Kasjer-sprzedawca – Mechanik samochodowy Prace interwencyjne: – pomoc kucharza – kelner – pracownik fizyczny – spawacz

Oferty stażu: – monter sprzętu gospodarstwa domowego – księgowy – hydraulik


15

Sport

KS Ostrovia – Polonia Warszawa 1:1 250 karateków na Turnieju w Ostrowi

Na jubileuszowy X Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai IKO do Ostrowi przyjechali zawodnicy z 22 klubów z całej Polski. Remisem zakończył się mecz ostrowskich piłkarzy z liderem tabeli. Bramka dla Polonii Warszawa w 4 min., niewykorzystany karny i celny strzał Marka Kaliszewskiego w doliczonym czasie – oto bilans sobotniego meczu. O komentarz poprosiliśmy trenera KS Ostrovia Pawła Kowalczyka: Do meczu podeszliśmy bardzo poważnie, skoncentrowani i zaangażowani. Zaczęło się pechowo, gdy jeszcze przed rozpoczęciem spotkania sędzia cofnął naszego bramkarza Adriana Orłowskiego z powodu koloru getrów. Nerwowa sytuacja zaowocowała błędem w obronie i zdobyciem przewagi przez gości. Nasz karny niestety nie doprowadził do wyrównania. Po przerwie nie spuściliśmy z tempa. Mieliśmy wiele sytuacji bramkowych, ale niewykorzystanych. Wierzyłem do samego końca, że wynik meczu może się jeszcze odmienić. W 91 min. wyrównaliśmy - nasza drużyna kolejny raz w sezonie pokazała charakter. Jestem dumny z chłopaków, należą się im brawa. 7 czerwca KS Ostrovia rozegrała na wyjeździe mecz z drużyną Bug Wyszków, który zakończył się wynikiem 5:0 dla gospodarzy.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Wśród startujących nie zabrakło aktualnych medalistów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski oraz Mistrzostw Europy. Świetną formę zaprezentowali podopieczni

ostrowskiego klubu, którzy drużynowo zajęli I miejsce. Turniej stał się okazją do wyróżnienia najlepszych zawodników OKKK. Pamiątkowe plakietki odebrali: Maria Jasko , Michalina Chrobot, Mikołaj Radgowski, Michał Bołtryk, Karol Kuczyński i Marek Nowak. Podziękowania od OKKK otrzymali: sempai Piotr Laskowski i Dariusz Nowak. Fot. OKKKyokushinkai

Zawodnik OKK Sokół na Mistrzostwach Świata w Koszykówce 3x3 W czteroosobowym składzie kadry na Mistrzostwa Świata w koszykówce 3x3, które odbywały się w dniach 5-8 czerwca znalazł się zawodnik ostrowskiego OKK Sokół Piotr Barszcz. W tym sezonie Piotr zajął pierwsze miejsce wśród strzelców II ligi, zdobywając w sumie 423 pkt. Polacy, którzy pierwszy raz wystąpili na Mistrzostwach Świata, grali w grupie A.

Pierwszego dnia rozgrywek ulegli Tunezji 9:10, ale zwycięsko wyszli

z meczu z Czechami 22:21 oraz Holandią 22:16. Dobra forma polskiej reprezentacji utrzymała się także następnego dnia. Pokonali USA 20:18 oraz Niemcy 17:11, ostatecznie zajmując 1 miejsce w grupie. W 1/16 turnieju zmierzyli się z reprezentacją Chin – mecz zakończył się wynikiem 17:7 dla Polaków. Niestety w ćwierćfinale lepsi okazali się Rosjanie 21:17. Polska odpadła z turnieju plasując się na 7 pozycji. Fot. www.fiba.com

XIV Turniej Tenisa ŚDS 23 maja na hali MOSiR podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy po raz kolejny rywalizowali w turnieju tenisa stołowego. Do zawodów stanęło 13 drużyn z miast z północno-wschodniej Polski. W kategorii kobiet zwyciężyła Elżbieta Nasiłowska z Sokołowa Podlaskiego, a najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn został Andrzej Jasionek z Ostrowi Mazowieckiej. Drużynowo puchar za zajęcie pierwszego miejsca odebrał zespół z Sokołowa Podlaskiego. Miejsce drugie zajęli podopieczni ośrodków z Warszawy. Ostrowska drużyna ze Środowiskowego Domu Pomocy zajęła miejsce trzecie.


16

Reklama

Profile for TV Ostrów Mazowiecka

Tvostr1  

Tvostr1  

Profile for tvostrow
Advertisement