Page 1

ISSN 2353-6616

 G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A G A Z E TA B E Z P Ł AT N A 

OSTRÓW MAZOWIECKA - POWIAT OSTROWSKI

Nr 6(17)/2015/C

PROGRAM T V 15.05.2015 - 21.05.2015

Skyfall

Zostaje wykradziony SOBOTA twardy dysk zawierający daTVP 1 21:20 ne tajnych agentów. Próba pojmania złodzieja w Stambule kończy się porażką. Ranny podczas akcji agent 007 zostaje uznany za zmarłego. Dochodzi do zamachu terrorystycznego na siedzibę MI6 w Londynie. Część budynku zostaje zniszczona. Agencja przenosi się do podziemnych biur. Na wieść o ataku James Bond powraca do Londynu. Fragment pocisku pobrany z jego rany pomaga namierzyć złodzieja dysku. Bond ma go odnaleźć i zabić. W rodzinnym majątku 007 razem z szefową organizują zasadzkę.


Wydarzenia

2

Spłonął dom

SYSTEM

Dwoje rannych w wypadku 4 maja na trasie Ostrów – Różan w miejscowości Ponikiew Mała (gm. Goworowo) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący citroenem 34-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jadąc od Ostrołęki w kierunku miejscowości Pasieki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fordem kobiecie.

gatunek: dramat, thriller produkcja: Czechy, USA, Wielka Brytania, Rumunia reżyseria: Daniel Espinosa scenariusz: Richard Price obsada: Tom Hardy, Gary Oldman, Agnieszka Grochowska czas trwania: 2 h 17 min.

We wtorek 5 maja ok. godz. 21: 30 zapalił się drewniany dom w miejscowości Cietrzewki-Warzyno w gm. Boguty-Pianki. Ogień objął cały budynek. Do akcji zadysponowano trzy zastępy OSP Boguty-Pianki, dwa zastępy OSP Nur oraz trzy JRG PSP Ostrów Maz. W wyniku pożaru dom spłonął doszczętnie.

Majowy weekend na drogach

Związek Radziecki, czas rządów Stalina. Oficer służb bezpieczeństwa, Leonid Demidow, już wcześniej miał na pieńku z przełożonymi. Teraz zajął się sprawą serii zagadkowych morderstw dzieci. Problem w tym, że w państwie sowieckim takie rzeczy oficjalnie po prostu nie istnieją. Śledztwo staje się przedmiotem bacznej obserwacji wysoko postawionych osób, a sam detektyw zaczyna mieć poważne kłopoty.

W wyniku wypadku 39-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego oraz pasażer citroena trafili do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają ostrołęccy funkcjonariusze policji.

REPERTUAR KINA 8 – 14.05.2015 r.

15 – 21.05.2015 r.

22 – 28.05.2015 r.

godz. 17: 00 „UPS! Arka odpłynęła” godz. 19.00 „System”

godz. 17: 00 „UPS! Arka odpłynęła” godz. 19: 00 „The Duft [#ta brzydka i gruba]”

godz. 16: 30 i 19: 30 „Incepcja”

Trzy włamania do domów

Podczas majowego weekendu ostrowscy policjanci prowadzili działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas odbywających się festynów. Szczęśliwie nie doszło do żadnych wypadków, ale odnotowano trzy kolizje. Zatrzymano też dwóch kierowców, którzy prowadzili auta w stanie upojenia alkoholowego.

Dziewczynka pod kołami auta W poniedziałkowe popołudnie 27 kwietnia na ulicy Kościuszki jadąca na rowerze 8-letnia dziewczyna wpadła pod koła samochodu. Dziecko zjechało nagle na jezdnię z pasa zieleni oddzielającego chodnik od drogi. Kierowca nie zdążył wyhamować i uderzył w rower. Dziewczynka została zabrana do szpitala. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają ostrowscy funkcjonariusze policji.

W nocy z 23 na 24 kwietnia w Ostrowi Maz. doszło do trzech kradzieży z włamaniem do mieszkań. Bardzo prawdopodobne jest, że sprawcy byli widziani przez mieszkańców bloków, jednak nikt nie zawiadomił policji. Osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat zaistniałych przestępstw proszeni są o kontakt z ostrowską komendą. Policja apeluje do mieszkańców o zwracanie uwagi na obce osoby przebywające na klatkach schodowych, wchodzące i wychodzące z mieszkań. Nie należy wpuszczać do domów bez uzasadnionych powodów nieznanych nam osób. Z policyjnych doświadczeń wynika, że prawie połowa kradzieży miała swoje źródło w nawiązywanych wcześniej tego typu kontaktach, np. dotyczących zbiórek pieniędzy, używanych rzeczy. Warto nawiązać bliższą znajomość z sąsiadami i współdziałać z nimi. Zainteresujmy się ludźmi stojącymi pod cudzymi drzwiami. Zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez obce osoby, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów. Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopów, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów. Pozostawiając puste mieszkanie upewnijmy się, że jest dobrze zabezpieczone. OPRAC. MCH FOT. KPP OSTRÓW MAZ. OSP BOGUTY-PIANKI

Piątek 15 maja:

Poniedziałek 18 maja:

Sobota 23 maja:

godz. 9: 00 – 17: 00 – parking przy ratuszu 3 Maja 66 – Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat godz. 10: 00 – sala kinowa MDK – Przesłuchania do X Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej

godz. 19: 00 – sala kinowa MDK – Koncert „FOLK – Jazz”, „SAMOKHIN Band”

godz. 10: 00 – sala gimnastyczna LO im. Kopernika – Spotkanie organizacyjne Honorowych Dawców Krwi godz. 19: 00 – Teatr Scena Kotłownia – Spektakl „Czerwona, Niebieska, Czarna, Szara”

Sobota 16 maja: godz. 18: 00 – mała sala MDK – Otwarcie wystawy malarstwa Nice Vasileva

Niedziela 17 maja: godz. 10: 00 – Orlik – V kolejka Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej godz. 19: 00 – Teatr Scena Kotłownia – Spektakl „NaszeTwarze. pl”

Czwartek 21 maja: godz 17: 00 – sala konferencyjna ratusza – Spotkanie z misjonarzem werbistą ks. dr hab. Jackiem Pawlikiem godz. 18: 00 – Teatr Scena Kotłownia – Jubileusz 10-lecia Społecznej Szkoły Muzycznej

Piątek 22 maja: godz. 10: 00 – sala kinowa MDK – XIV Powiatowe Konfrontacje Taneczne

Niedziela 24 maja: godz. 10: 00 – Orlik – VI kolejka Amatorskiej Ligii Piłki Nożnej godz. 19: 00 – Teatr Scena Kotłownia – Gość miesiąca: Teatr Odskocznia i bajka „Prot i Filip” (bilety w cenie 15 zł)


3

Ziemia Ostrowska

Ostrowskie Forum Rozwoju za nami 28 kwietnia odbyło się długo zapowiadane pierwsze Ostrowskie Forum Rozwoju, skierowane do samorządowców i przedsiębiorców z terenu miasta i okolic. Konferencja zorganizowana została z inicjatywy burmistrza miasta, przy współpracy z Fabryką Mebli „Forte” i Bankiem Spółdzielczym. Forum Rozwoju to długofalowy projekt, który ma tworzyć płaszczyznę do wymiany myśli, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Burmistrz Jerzy Bauer, realizując postulaty wyborcze, chce „pchnąć Ostrów do przodu” i rozwijać przedsiębiorczość w mieście. Zdaniem włodarza do budowania silnej gospodarki konieczne są partnerskie relacje między samorządem a mieszkańcami i biznesem. W sali Infocentrum w budynku ostrowskiej Fabryki Mebli Forte zgromadziło się blisko 200 osób. Przybyłych gości witał burmistrz Jerzy Bauer. „Miasto Ostrów Mazowiecka, jako największy ośrodek gospodarczy w powiecie, chce wziąć na siebie część odpowiedzialności za tworzenie sprzyjających warunków do rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Dzisiejsza konferencja jest naszym zaproszeniem do dialogu o sprawach ważnych nie tylko dla Ostrowi, ale i dla całego powiatu” – mówił do zgromadzonych. Podziękował współorganizatorom za wsparcie inicjatywy. – „Chcemy budować lepszą przyszłość dla naszego miasta i całego regionu. W kontekście wyzwań, jakie stoją przed nami, nie jest to zadanie łatwe, ale chcemy się go podjąć. Nie możemy zmienić kierunku wiatru, ale możemy odpowiednio ustawić żagle”. Forum podzielone zostało na dwa panele dyskusyjne. Podczas pierwszego rozmawiano o źródłach finansowania inwestycji w sektorze publicznym i prywatnym, a drugi poświęcono atrakcyjności inwestycyjnej miasta. Wśród prelegentów znaleźli się prezes zarządu Forte Maciej Formanowicz, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Maz. Bartosz Kublik, prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes zarządu PKF Consult Sp. z o.o. Ewa Jakubczyk-Cały, a także burmistrzowie Ostrołęki – Janusz Kotowski, Wyszkowa – Grzegorz Nowosielski i Rypina – Paweł Grzybowski. Debatę poprowadzili dziennikarze Piotr Chęciński oraz Robert Łuchniak.

Przygotujmy miejsce inwestorom

Organizatorami forum był urząd miasta i prezesi największych przedsiębiorstw w Ostrowi

Forte jako wzór Gościem specjalnym i gospodarzem forum był Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryk Mebli „Forte” S. A. – największego w Europie producenta mebli w paczkach do samodzielnego montażu. Opowiadał o historii kapitalizmu i rozwoju kraju, podkreślając, że to gospodarka jest najważniejszym źródłem finansowania zarówno całego państwa, jak i gmin. Przedstawił osiągnięcia swojej firmy, która na rynku działa już od 23 lat. Forte jest największym pracodawcą w Ostrowi, odprowadzającym do budżetu miasta podatki w wysokości 3,5 mln zł. Podkreślił, że szansą na rozwój miasta jest sprowadzenie inwestorów z zewnątrz.

Gdzie szukać kapitału? Prelegenci podkreślali, że warto jest tworzyć analizy kapitału i potencjału danego miasta czy gminy. Możliwości inwestycyjne samorządów są ograniczone, a jedynym sposobem na rozwijanie przedsiębiorczości jest tworzenie korzystnych warunków gospodarczych i ekonomicznych dla inwestorów z zewnątrz. „Potrzebne są zmiany w ustawie. Więcej podatków dochodowych od osób fizycznych powinno zostawać na miejscu, w budżetach gmin i miast” – mówił prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. Kilka lat temu samorządowcy złoży-

li projekt ustawy na ręce ówczesnej Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, ale sprawa nie trafiła nawet pod obrady komisji. „Na tej sali zgromadzony jest ogromny potencjał w wymiarze ekonomicznym i intelektualnym – zauważył prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz. – „I rodzi się pytanie: czy ten kapitał pod każdym względem jest i ma szansę być wykorzystany?”. Prezes mówił o konieczności wykonania dokładnej analizy mocnych i słabych stron oraz stworzenia wieloletniej strategii wspólnego wzrastania. Wśród atutów Ostrowi wymienił m.in. dobrą lokalizację na terenie Polski. Planując rozwój gminy należy skupić się na kilku ważnych czynnikach, takich jak rozpoznanie kapitału społecznego regionu, badanie sytuacji demograficznej kraju oraz przygotowanie bilansu, jakim potencjałem finansowym dysponują mieszkańcy tego regionu i przedsiębiorcy. „Część swoich zasobów finansowych lokujcie w lokalnych instytucjach i niech one owocują: udzielają kredytów, gwarancji” – podkreślał prezes Pietraszkiewicz. Mówił też o wskazaniu liderów, głównych linii rozwojowych, wokół których powstają drobne przedsiębiorstwa. Zarówno z dużymi, jak i z małymi firmami powinna być dobra komunikacja. W polskiej samorządności brakuje instrumentów wspierania przedsiębiorczości. Dlatego trzeba realnie zbadać własne możliwości, które kryją się w mieszkańcach. „Ludzie mogą stworzyć z tego regionu miejsce wspaniałe, a samorządy są po to, by im pomagać” – zakończył.

nansowy, do dużych aglomeracji. Centra podejmowania decyzji pojedynczych i strategicznych są na miejscu, w powiatowych miastach. Silny bank spółdzielczy gwarantuje krótką ścieżkę decyzyjną, niezwykle istotną w biznesie, oraz inwestowanie kapitału w miejscową gospodarkę.

O sukcesie firmy Forte opowiadał prezes Maciej Formanowicz Siłą lokalnej społeczności jest samoświadomość i odpowiedzialność, a małe i średnie przedsiębiorstwa z naszego terenu coraz częściej wychodzą na zagraniczne rynki. „W interesie całego regionu jest to, by część zasobu finansowego lokować na miejscu, by służył lokalnemu rozwojowi” – mówili bankowcy.

Kooperacja przede wszystkim Mamy potencjał

W forum udział wzięło wielu samorządowców i ludzi biznesu

„Bankowość spółdzielcza pełni bardzo ważną funkcję w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw” – przekonywał prezes ostrowskiego BS'u Bartosz Kublik. Bank obsługuje 30-40% firm z terenu powiatu. – „Potencjał finansowy lokalnego społeczeństwa jest duży. Tylko w murach naszego banku depozyty złożone przez klientów dochodzą już do 800 mln zł”. Zdaniem prezesa silny bank spółdzielczy jest niezwykle ważny w rozwoju lokalnym. Stwarza on możliwość korzystnego skorygowania trendów globalizacyjnych, które „wysysają” kapitał, zarówno ludzki, jak i fi-

Dużym problemem, zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym, są wyjazdy głównie młodych i wykształconych ludzi za granicę. Kluczem do sukcesu jest zatrzymanie fachowców na miejscu. Prelegenci przekonywali, że pracą organiczną można wiele zrobić. Podstawą jest kooperacja między samorządami, firmami, spółdzielniami. Właśnie współpraca pomaga przetrwać okresy kryzysu i ciągle się rozwijać, tworzyć nowe ośrodki przemysłowe oferujące pracę. „Ludzie, którzy dostają zatrudnienia, tworzą popyt dla biznesu” – mówiła prezes zarządu PKF Consult Ewa Jakubczyk-Cały.

Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski podkreślał, że tworzona przez samorządy strategia rozwoju często nie ma przełożenia na rzeczywistość. „Postanowiliśmy wymyślić coś, czego nikt inny nie robił. Wczuliśmy się w potrzeby przedsiębiorcy, zastanowiliśmy się, czego on szuka zakładając firmę” – mówił. Zaczęto budować infrastrukturę drogową w dzielnicach przemysłowych, scalono działki i doprowadzono niezbędne media. Zaowocowało to zainteresowaniem inwestorów, powstawaniem nowych firm i większą ilością miejsc pracy. O potrzebie tworzenia dobrych warunków dla biznesu mówił też burmistrz miasta Rypin Paweł Grzybowski. Samorządy muszą pamiętać o mieszkańcach i ich potrzebach. Ważne jest tworzenie ośrodków przemysłowych, czekających na przedsiębiorców, ale należy również inwestować w kulturę i sport, które zapewniają rozrywkę lokalnej społeczności. Formą budowania sprzyjającego klimatu jest odpowiedni kapitał ludzki. Goście podkreślali znaczenie szkolnictwa zawodowego, przygotowującego fachowców w konkretnych dziedzinach. Przedsiębiorcy najczęściej lokują siedziby swoich firm

„Musicie być świadomi kapitału, jakim dysponujecie” – mówił prezes Pietraszkiewicz w małych miastach, gdzie, po pierwsze, koszty utrzymania są niższe, a po drugie, występuje większe bezrobocie, więc łatwiej znaleźć pracowników. „Jestem przekonana, że szukając inwestorów na swoje tereny, możecie to robić wśród biznesu warszawskiego” – radziła prezes Jakubczyk-Cały. Burmistrz Jerzy Bauer, podsumowując pierwsze Ostrowskie Forum Rozwoju, przychylił się do propozycji prezesa Związku Banków, aby dokonać raportu otwarcia – diagnozy kapitału ludzkiego i finansowego. „Deklaruję stałe, dobre i życzliwe wsparcie dla rozwoju przedsiębiorczości na tym terenie” – powiedział burmistrz. Wychodząc naprzeciw wnioskom o szczegółowe rozpracowanie konkretnych zagadnień, zapowiedział organizowanie paneli eksperckich, analizujących daną tematykę branżową. Wiosną odbywać się będą fora ogólne, natomiast jesienią spotykać będą się eksperci z wybranych dziedzin. MCH


Ziemia Ostrowska

4

Nowe zadania inwestycyjne w budżecie miasta Na sesji 22 kwietnia jednogłośnie przyjęta została przez radnych autopoprawka burmistrza Jerzego Bauera, w wyniku której do budżetu miasta na 2015 rok wprowadzone zostały nowe zadania inwestycyjne. Po rozstrzygnięciu przetargów na budowę dróg w mieście powstały oszczędności w budżecie, co umożliwiło wprowadzenie nowych zadań inwestycyjnych na ten rok. Wykonana ma zostać dokumentacja na następujące ulice: Artyleryjska, Kameralna, Leśna, Łączna, II etap Rodziewiczówny, Saperska, Serwisowa, Targowa, Wiśniowa (parkingi), Wołodyjowskiego, Zachodnia, Wiatraczna, Spacerowa, Bursztynowa – Bielska – Szpitalna. Ponadto zaplanowano środki na opracowanie koncepcji łącznika komunikacyjnego Broniewskiego-Małkińska, przebudowę skrzyżowań Kościuszki – Sobotki oraz Pocztowa – Prusa, a także koncepcję przebudowy ulicy Partyzantów oraz wy-

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę wprowadzającą zmiany w budżecie miasta konanie dokumentacji i przebudowę ul. Zagłoby. „Chcę, byśmy wykreowali wieloletni plan

budowy ulic. By można było w sposób odpowiedzialny powiedzieć, która ulica kiedy bę-

dzie wyremontowana, trzeba mieć przygotowaną dokumentację, mieć wiedzę, ile będą

kosztować i czy grunty na budowę tych ulic są w naszym posiadaniu” – mówił burmistrz.

Rozwój miasta, jak również konieczność przygotowania terenów pod budownictwo jednorodzinne, narzuca konieczność rozbudowy istniejącego systemu kanalizacyjnego. Pojawia się więc potrzeba opracowania koncepcji rozbudowy sieci kanalizacji, która wskaże kierunki inwestycyjne w poszczególnych rejonach miasta. Analizy wymaga także rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej i zagospodarowanie wód opadowych w granicach administracyjnych miasta Ostrów Mazowiecka. Odbiornik wód opadowych z terenu miasta, tj. rzeczka Grzybówka, wymaga zabiegów technicznych w formie pogłębienia, regulacji i oczyszczenia. W celu zmniejszenia ilości odprowadzanych wód opadowych do odbiornika wodnego, jako priorytet powinien zostać wybudowany zbiornik retencyjny. Z uwagi na te czynniki burmistrz Jerzy Bauer zaproponował wprowadzenie do budżetu zadania inwestycyjnego, które ma na celu opracowanie koncepcji rozbudowy sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej w mieście. UM

Maturzyści pożegnali radę Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zakończyli swoją pracę w Młodzieżowej Radzie Powiatu.

Ostrowscy dawcy chcą reaktywować Klub HDK

Będzie stacjonarny punkt poboru krwi Jest duża szansa, że krwiodawcy z Ostrowi i okolic będą mogli oddawać krew w stacjonarnym punkcie poboru krwi, nie w mobilnym ambulansie. Ostrowscy dawcy krwi spotkali się z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie: zastępcą dyrektora Mirosławem Malewskim, kier. działu krwiodawstwa lek. med. Joanną Wojewodą oraz kier. działu promocji Marzeną Grędzicką-Przybysz. W spotkaniu udział wzięli pracownicy starostwa powiatowego oraz dyrektor Oddziału Rejonowego PCK – Hanna Lebioda. Od czasu likwidacji miejscowej stacji krwiodawstwa Klub Honorowych Dawców Krwi przestał funkcjonować, a wielu jego członków przeniosło się do klubów w innych miastach. Grupa hono-

rowych dawców – Justyna Zawistowska, Milena Uścińska i Grzegorz Religa – postanowiła to zmienić. Pragną reaktywować ostrowski klub, zebrać dane krwiodawców, prowadzić statystyki i honorować dawców odznaczeniami. Pracownicy RCKiK zapewniali, że ostrowscy krwiodawcy mogą liczyć na wsparcie i pomoc przy reaktywacji klubu. Jednym z najbardziej uciążliwych problemów, z którymi zmagają się ostrowscy dawcy, jest brak wygodnego, stacjonarnego punktu poboru. W ambulansie, który dwa razy w miesiącu stacjonuje na parkingu przy starostwie, jest mało miejsca, mieszkańcy muszą czekać na dworze, często w złych warunkach pogodowych. „Reaktywacja oddziału terenowego nie jest możliwa, natomiast krwiodawstwo mobilne nie oznacza korzystania z ambulansu” – mówili przedstawiciele RCKiK, którzy

zapewniali, że można zorganizować stacjonarny punkt. Należy tylko znaleźć odpowiednie miejsce, spełniające wymagane standardy. Punkt będzie działał w wyznaczone dni w miesiącu, kiedy dowożony będzie odpowiedni sprzęt i wyspecjalizowany personel. Jeśli będzie dużo krwiodawców, pobory krwi będą mogły odbywać się częściej niż dotychczas. Wszystkich Honorowych Krwiodawców z powiatu ostrowskiego zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 23 maja o godz. 11.00 w sali gimnastycznej LO im. M. Kopernika. Celem spotkania jest powołanie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, którego zadaniem będzie integracja i aktywizacja środowiska krwiodawców, aktualizacja bazy danych i systematyczne wyróżnianie zasłużonych honorowych dawców krwi. MCH

W skład Młodzieżowej Rady wchodzi dziewiętnastu młodych ludzi, w tym ośmiu tegorocznych maturzystów. Na spotkaniu zorganizowanym w sali konferencyjnej starostwa kończący kadencję radni odebrali listy gratulacyjne i podziękowania za aktywną pracę na rzecz społeczeństwa powiatu. „Cieszę

się, że taka rada powstała i prężnie działa. Serdecznie dziękuję za wszystkie inicjatywy, które podejmowaliśmy” – mówił starosta Zbigniew Kamiński. Życzył powodzenia na zbliżającej się maturze, doradzając młodzieży, by nadal angażowała się w różnego rodzaju inicjatywy, działała w uczelnianych samorządach. Z młodzieżą żegnała się również opiekunka MRP Ilona Plewnicka. „Mam nadzieję, że wykorzystacie zdobyte doświadczenia

w przyszłości i to, co tu razem tworzyliśmy, będzie owocowało. Życzę wam wszystkiego dobrego, byście dostali się na wymarzone uczelnie i robili w życiu to, co kochacie” – mówiła, nie kryjąc łez wzruszenia. Przewodnicząca Rady Aleksandra Krakówka skierowała słowa podziękowania do opiekunów, władz powiatu i pracowników starostwa za ich wsparcie i pomoc w organizowaniu różnych przedsięwzięć. MCH


5

Piątek, 15 maja POLSAT

TVN

TV 4

06:00 Uwaga! magazyn reporterów

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

08:00 Trudne sprawy

08:00 Dzień dobry TVN magazyn

09:00 Malanowski i partnerzy polski

prowadzony na żywo

serial fabularnodokumentalny

10:55 Kuchenne rewolucje:

11:00 Dlaczego ja? polski serial fabularno-dokumentalny 12:00 Pielęgniarki polski serial fabularno-dokumentalny 13:00 Trudne sprawy polski serial fabularno-dokumentalny 14:00 Pierwsza miłość (2102) polski serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie polski serial fabularnodokumentalny 15:50 Wydarzenia 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy polski serial fabularno-dokumentalny 17:00 Dlaczego ja? polski serial fabularno-dokumentalny 18:00 Pierwsza miłość (2103) polski serial obyczajowy

07:05 Jake i piraci z Nibylandii

Restauracja „Orient Express”, Lublin 12:00 Szkoła polski serial fabularnodokumentalny

19:30 Świat według Kiepskich polski serial komediowy 20:05 Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami program

08:20 Garfield Show 08:40 Jake i piraci z Nibylandii 09:10 Nowy Scooby Doo

dokumentalny 13:25 Ugotowani reality show

10:00 Czarodzieje z Waverly Place

14:00 Ukryta prawda polski serial fabularno-dokumentalny

11:00 Dzikie serce (52)

15:00 Szkoła polski serial fabularno12:00 Pamiętniki z wakacji

dokumentalny 16:00 Rozmowy w toku talk-show

13:00 Policjantki i policjanci (3)

17:00 Ukryta prawda polski serial fabularno-dokumentalny 18:00 Szpital polski serial fabularnodokumentalny 19:00 Fakty

14:00 Stop! Drogówka 15:00 Dom nie do poznania

Transformers III

17:00 Dzikie serce (53)

20:00 Transformers III (Transformers:

18:00 Pamiętniki z wakacji 19:00 Policjantki i policjanci (4)

2011 Reż. Michael Bay, wyk. 20:00 Ośmiornica film sensacyjny

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Tyrese

USA 2000, reż. John Eyres,

Gibson. (195 min)

wyk. Jay Harrington

2007 Reż. Robert Zemeckis,

(Independence Day) film s.f.

wyk. Ray Winstone, Anthony

USA 1996 Reż. Roland

Hopkins, John Malkovich. (145

Emmerich, wyk. Will Smith, Bill

min)

Pullman, Jeff Goldblum, Mary

01:40 Kuba Wojewódzki talk-show

McDonnell. (180 min)

02:40 Uwaga! magazyn reporterów

01:05 Must be the music tylko muzyka 02:55 Sekrety magii interaktywny program program rozrywkowy 03:05 Tajemnice losu magazyn

04:15 Rozmowy w toku talk-show

05:00 Zakończenie programu

05:15 Zakończenie programu

22:05 Stop! Drogówka 23:05 Pokojówki francuski film erotyczny 2010 Z 00:45 Piłka nożna: Gruzja Niemcy

Trzecia część serii o wojnie między dwiema frakcjami robotów. Sam Witwicky z pomocą Autobotów dwukrotnie uratował świat przed niebezpieczeństwem. Niemniej doświadczenia te nie przekładają się na jego sukcesy zawodowe. Wkrótce kolejny raz będzie musiał stanąć do walki u boku Optimusa Prime'a. W tym starciu złowieszcze Deceptikony mają olbrzymią przewagę. Wiele wskazuje na to, że ani ludzie, ani broniące Ziemi Autoboty nie będą w stanie powstrzymać nadchodzącej zagłady.

03:00 Dekoratornia 04:00 Disco Polo Life

Nikomu ani słowa

w w w. t vo s t r o w. p lAM

Y

TVP SPORT

Szanowany psychiatra doktor Nathan Conrad zostaje poproszony przez kolegę po fachu o rozmowę z trudną pacjentką, Elizabeth Burrows. Dziewczyna cierpi od dziesięciu lat na poważne problemy nerwowe. Conrad stwierdza, że tak naprawdę wcale nie jest chora, lecz z jakichś powodów udaje, by pozostać w zakładach zamkniętych. Doktor nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce to właśnie od niej będzie zależał los jego bliskich, a w szczególności 8-letniej córeczki Jessie. Elizabeth wie coś, co bardzo interesuje pewną grupę przestępców.

Polsat 22:05

Y

Dzień Niepodległości

AM

07:50 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach 3. mecz ćwierćfinałowy 9:55 Piłka nożna: Liga Mistrzów rewanżowy mecz półfinałowy: Bayern Monachium - FC Barcelona 12:00 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz ćwierćfinałowy 14:00 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz ćwierćfinałowy 16:00 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz ćwierćfinałowy 18:15 Zwarcie publicystyka Program w formie rozmowy, którą prowadzi Marek Jóźwik z gościem. Omawiany jest najbardziej aktualny w danym momencie temat sportowy. 18:55 Świat jeździectwa (4) magazyn sportowy 19:30 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz ćwierćfinałowy 21:40 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz ćwierćfinałowy 23:00 Sportowy wieczór progr.inf. W programie prezentacja najważniejszych informacji sportowych minionego dnia. 23:25 Piłka nożna: Liga Mistrzów rewanżowy mecz półfinałowy: Real Madryt - Juventus Turyn Drużyny te rywalizowały ze sobą też w ostatniej edycji LM w Madrycie Królewscy wygrali 2:1, a w Turynie zremisowali... 01:15 Zakończenie programu

LEC

DISCOVERY

06:00 Auto-reaktywacja ser.dok. 07:00 Łowcy okazji (11) ser.dok. 06:30 Męski typ (2) 06:30 Express 05:30 Z archiwum policji 07:30 Wojna o kontener (5) ser.dok. 07:00 Brzydula (128 i 129) polski 08:00 Domy na aukcji ser.dok. 06:45 Sąd rodzinny 06:00 Rodzinny ogród 08:30 Wojny magazynowe: Aukcja serial obyczajowy 07:40 Ukryta prawda pełna wrażeń reality show 06:30 Twój Puls 08:10 Sąd rodzinny 09:30 Aukcja w ciemno (5) ser.dok. 08:40 Kartoteka 0 7 : 0 0 Gliniarz i prokurator (7) 10:00 Nagi instynkt przetrwania: W 09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska 09:40 Czarno na białym jaskini Majów ser.dok. 10:10 Dr House (4) serial obyczajowy 07:55 Nash Bridges (11 i 12) 11:00 Gorączka złota: Wypadek 10:15 Betlejewski. Prowokacje USA Parkera ser.dok. 09:50 Sekret (189) 12:00 Grenlandia - wyspa skarbów (1) 10:50 Ukryta prawda 11:15 Mango telezakupy 10:50 Twój Puls ser.dok. 11:45 Sąd rodzinny 12:50 Sąd rodzinny polski serial 13:00 Projekt akwarium: Kiedy 12:30 Królowa serc (104 i 105) światło księżyca bije po oczach 12:40 Kartoteka fabularnodokumentalny ser.dok. 14:30 Niania 13:50 Szpital polski serial fabularno13:40 Drogowi piraci 14:00 Aukcja w ciemno ser.dok. 1 5 : 30 Przypadki Cezarego P. 1 8 : 0 0 Jak to jest zrobione?: dokumentalny 14:10 Usterka Papierowe parasole, węgiel, 14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska 16:05 Gwiezdne wrota (18) 14:45 Damy i wieśniaczki fotele samolotowe ser.dok. Autorzy programu odwiedzają polski serial 17:00 Siły pierwotne (4) 15:45 Express zakłady produkcyjne, by fabularnodokumentalny przyjrzeć się procesowi 18:00 Atlantyda (10) 16:05 Sędzia Anna Maria Wesołowska 15:50 Brzydula (130 i 131) polski powstawania przedmiotów, 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 17:10 Odlotowy ogród jakie otaczają człowieka na co serial obyczajowy dzień. 17:45 Express 20:00 9 Pan życia i śmierci thriller 17:00 Bananowy doktor (1) serial 18:30 Jak to jest zrobione?: 1 8 : 0 5 Lombard z Kentucky Aluminiowe kajaki, drewniane USA 2005 komediowy USA miski, wózki ser.dok. Autorzy 18:00 Dr House (5) serial obyczajowy 22:25 Resident Evil: Retrybucja horror 18:40 Wojny magazynowe programu odwiedzają fabryki i zakłady produkcyjne, by 1 9 : 4 5 Express USA amerykańskoprzyjrzeć się procesowi 19:00 Loch Ness angielski film 20:05 DeFacto powstawania przedmiotów, niemieckofrancuskoprzygodowy 1996 jakie otaczają człowieka. 20:35 Królowie lombardu kanadyjski 2012 19:00 Gorączka złota: Wypadek 21:10 Mecz ostatniej szansy 21:45 Express Parkera ser.dok. 00:20 Raz, dwa, trzy, umierasz ty komediodramat 20:00 Auto-reaktywacja ser.dok. 22:00 Handlarze 22:00 Niechciani w Gas Monkey (15) horror angielski 2012 angielskoamerykański 2001 22:45 Usterka reality show 23:25 Pułapka thriller USA 2011 02:20 Dyżur 23:00 Fani czterech kółek (7) ser.dok. 23:45 Kossakowski. Nieoczywiste 00:00 Gorączka złota: Setki uncji 01:10 Skazany na śmierć (4) serial 03:00 JRG w akcji ser.dok. 00:15 Kliknij Mnie serial dok. USA sensacyjny USA 01:00 Fani czterech kółek: Chevrolet 03:25 Dyżur 01:10 Kulisy porno biznesu Z camaro ser.dok. 02:15 Wybrani (10) serial sensacyjny 02:00 Morze złota ser.dok. 03:50 JRG w akcji 01:40 Miłość potrzebna od zaraz USA 02:48 Stacja Alaska ser.dok. 04:15 Menu na miarę 02:10 Bar u Danuśki 03:15 Sekrety magii 03:36 Auto-reaktywacja ser.dok.

PO

TTV 06:00 Blisko ludzi

LEC

PULS 05:05 Menu na miarę

TVP 1 21:20

PO

TVN7 05:10 We dwoje

TVN 20:00

19:50 Uwaga! magazyn

23:15 Beowulf film przygodowy USA

rozrywkowy 22:05 Dzień Niepodległości

07:35 Nowy Scooby Doo

13:00 Szpital polski serial fabularno-

Dark of the Moon) film s.f. USA

18:50 Wydarzenia

06:00 Kłamczuch

IA

10:00 Dzień, który zmienił moje życie

05:00 Disco Polo Life

DN

05:00 Disco gramy

M

TVP 2 06:05 M jak miłość (791) polski serial obyczajowy 07:05 M jak miłość (792) polski serial obyczajowy 08:00 Pytanie na śniadanie program na żywo prowadzony przez pary znanych osób. 11:05 Barwy szczęścia (1291) 11:40 Na dobre i na złe (534) 12:40 Na sygnale (48) 13:20 Postaw na milion 14:10 Życie po cudzie polski film dokumentalny 14:55 Licencja na wychowanie polski serial komediowy 15:25 Rodzinka.pl polski serial komediowy 16:00 Panorama kraj 16:25 WOK wszystko o kulturze 16:30 XIV Mazurska Noc Kabaretowa Mrągowo 2012 17:45 WOK wszystko o kulturze magazyn 17:55 Latający Klub II, czyli wieczór kabaretowy 18:00 Panorama 18:50 Jeden z dziesięciu 19:25 Kocham kino magazyn 19:55 Latający Klub II... 20:10 O mnie się nie martw polski serial komediowy 21:05 Rodzinka.pl polski serial komediowy 22:15 Latający Klub II... 23:45 Krucjata Bourne’a amerykańsko-niemiecki film sensacyjny 2004 Reż. Paul Greengrass, wyk. Matt Damon. (120 min) 01:45 Królestwo thriller amerykańsko-niemiecki 2007 Reż. Peter Berg, wyk. Jamie Foxx. (115 min) 03:40 Herkules (35) serial przyg. 04:30 Zakończenie programu

FIL

TVP 1 06:00 Telezakupy 06:40 Oceany 07:35 Telezakupy 08:00 Wiadomości 08:15 Polityka przy kawie 08:35 Telezakupy 08:50 Jaka to melodia? 09:25 Klan (2757) 09:55 Ranczo (18) 10:55 Wspaniałe stulecie (139) 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes magazyn 12:35 Przepis dnia magazyn 12:45 Telewizja szympansów angielski film dokumentalny 13:55 Autostrada do nieba (89) serial obyczajowy USA 15:00 Wiadomości 15:20 Okrasa łamie przepisy 15:50 Wspaniałe stulecie (140) 17:00 Teleexpress 17:25 Jaka to melodia? 17:55 Klan (2758) telenowela polska 18:30 Świat się kręci magazyn 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:25 Aminata siła miłości (2) serial kanadyjski 21:20 Nikomu ani słowa thriller amerykańskoaustralijskoszwajcarskokanadyjski 2001 Reż. Gary Fleder, wyk. Michael Douglas. (120 min) 23:20 Głową w mur (1/13) serial obyczajowy USA 00:15 Wielkie kino (Epic Movie) komedia USA 2007 Reż. Jason Friedberg, wyk. Kal Penn. (95 min) 01:50 W garniturach (10) serial obyczajowy USA 02:40 Notacje polski serial dok. 02:50 Autostrada do nieba (89) serial obyczajowy USA 03:45 Zagadkowa Jedynka 04:15 Zakończenie programu

W kierunku Ziemi zmierza olbrzymich rozmiarów obiekt z kosmosu. Według danych zarejestrowanych przez systemy radarowe armii amerykańskiej, ma on 550 kilometrów średnicy. Wbrew początkowym przypuszczeniom okazuje się, że nie jest to jednak asteroida, ale statek kosmiczny, gdyż zbliżając się do powierzchni Ziemi, wyraźnie zmniejsza prędkość. Prezydent Thomas J. Whitmore, as pilotażu Steven Hiller i genialny informatyk David Levinson tworzą zespół, aby powstrzymać inwazję obcych.

w w w. t vo s t r o w. p l


Sobota, 16 maja

6 TVP 1 07:50 Rok w ogrodzie

Och, Karol II

TVP 2 20:05

08:15 Naszaarmia.pl 08:45 Jaka to melodia? 09:20 Czterej pancerni i pies (18)

IA DN M

POLSAT

05:30 Uwaga! magazyn reporterów

06:00 Nowy dzień z Polsat News

05:50 Mango telezakupy

07:45 Garfield Show

07:55 Efekt Domina: Malezja cykl

film animowany USA 2009

10:55 Jak to działa? Logistyka

10:50 Program do czytania magazyn

10:15 Ewa gotuje 10:45 Nasz nowy dom

kulturalny

11:45 Top chef reality show

11:05 Kultura, głupcze

Mouth) musical USA 2011 Reż. 11:45 Przygarnij mnie Patricia Riggen. 12:40 Kabaretowe hity 2013 roku

13:10 Hell’s Kitchen piekielna kuchnia reality show

13:30 Podróż życia teleturniej

13:25 Sztuka życia magazyn

14:45 Dzień, który zmienił moje życie

14:05 Okrasa łamie przepisy

14:00 Familiada teleturniej

polski serial fabularno-

14:50 Poznaj dobrą żywność

14:35 Rodzinka.pl polski serial

15:50 Downton Abbey (9) 17:00 Teleexpress

komediowy serial komediowy

18:30 Ranczo (10) polski

16:10 WOK wszystko o kulturze

19:30 Wiadomości

16:20 Paranienormalni Tonight program rozrywkowy

20:05 Gol magazyn ekstraklasy

17:05 Słowo na niedzielę

20:25 Strażacy (10) polski serial

17:15 Na sygnale (59) polski serial

obyczajowy 21:20 Skyfall angielsko-amerykański

obyczajowy 17:45 WOK wszystko o kulturze

film sensacyjny 2012 Reż. Sam 18:00 Panorama 18:55 Postaw na milion kulisy

(150 min)

19:05 Postaw na milion teleturniej

23:50 Oszustwo (10) serial kryminalny 20:05 Och, Karol II komedia polska 00:45 Nikomu ani słowa thriller ameryk.- austral.-szwajc.kanad. 2001 Reż. Gary Fleder,

fabularno-dokumentalny 17:45 Słoiki polski serial fabularnodokumentalny

reportaży, prow. Dominika 08:30 Dzień dobry TVN program poranny na żywo polski serial obyczajowy komediowy

Saldanha. (120 min) 22:05 Step Up 3D film muzyczny USA 2010 Reż. Jon Chu, wyk. Rick

16:05 Mamy cię! program rozrywkowy 17:25 Odlotowy ogród magazyn

20:00 Kot w butach film animowany (115 min) 21:55 Miss Agent II: uzbrojona i urocza amerykańskoaustralijska komedia

Malambri, Sharni Vinson,

kryminalna 2005 Reż. John

wyk. Piotr Adamczyk,

Alyson Stoner. (135 min) Luke

Pasquin, wyk. Sandra Bullock,

Małgorzata Socha. (120 min)

tworzy grupę tancerzy, by

Regina King, Enrique

wystąpić w międzynarodowych

Murciano. (140 min)

amerykańsko-niemiecki 2007

zawodach. Zakochuje się w

00:15 Transformers III film s.f. USA

min)

Reż. Peter Berg, wyk. Jamie

Natalie. Dziewczyna skrywa

Foxxr. (120 min)

2011 Reż. Michael Bay, wyk.

jednak sekret, który może

serial kostiumowy 03:45 Radio na fali komedia

00:05 Solidarity of Arts 2014 Esperanza Spalding+ koncert

angielsko-niemieckofrancuska 01:45 WOK wszystko o kulturze 2009 Reż. Richard Curtis, wyk. 02:10 Mój nauczyciel dramat czes.-fr.Philip Seymour Hoffman, Bill

niem. 2008 Reż. Bohdan Sláma,

Nighy. (140 min)

wyk. Pavel Liska. (125 min)

06:05 Zakończenie programu

04:15 Zakończenie programu

TVN7 05:45 Szymon Majewski show 06:55 Męski typ (3) 07:25 Mango telezakupy

12:05 Agenci NCIS (8) serial USA 13:05 Flipper film przygodowy USA 1996, reż. Alan Shapiro 15:10 Czy leci z nami pilot? komedia amerykański 1980 17:00 Jak w niebie komedia

Witherspoon 19:00 W rytmie hip-hopu II film obyczajowy USA 2006, reż. David Petrarca, wyk. Izabella Miko, Jacqueline Bisset 20:55 Męska rzecz komedia romantyczna USA 2003 23:05 Sherlock Holmes kryminał amerykańsko- niemiecki 01:45 Legion Chrystusa 02:55 Sekrety magii

00:20 Dancing with the Stars. Taniec z

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Tyrese 03:25 Uwaga! magazyn

rozrywkowy

03:40 Sekrety magii interaktywny

02:20 Tajemnice losu 05:00 Zakończenie programu

TTV 07:10 Betlejewski. Prowokacje

młodzieży USA 2010 13:55 Dziesiąte królestwo (2) 15:45 Najpiękniejsze baśnie braci

Ramsaya

05:00 Zakończenie programu

DISCOVERY 06:00 Rzeczne potwory ser.dok. 07:00 Aukcje czterech kółek ser.dok.

2009

08:00 Auto-reaktywacja ser.dok. 09:00 Gorączka złota ser.dok.

10:15 DeFacto

10:00 Morze złota ser.dok.

11:15 Anatomia głupoty według 11:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

16:00 Handlarze

18:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

20:00 Terminator II: dzień sądu

16:45 Remont w stylu Vegas serial

18:05 Kossakowski. Nieoczywiste 18:40 Wojny przewoźników

20:00 Wojny magazynowe Teksas

20:00 Megalotnisko we Frankfurcie ser.dok. 21:00 W dziczy z Bearem Gryllsem:

03:00 Rodzice na skraju załamania nerwowego francuski serial komediowy

TVP SPORT 07:50 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach 4. mecz ćwierćfinałowy 09:55 Piłka nożna: Liga Mistrzów

12:00 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz półfinałowy

22:00 Gogglebox. Przed telewizorem

23:00 Morze złota ser.dok.

22:30 Kossakowski. Nieoczywiste

04:05 Menu na miarę

23:45 Kulisy porno biznesu Z 00:15 Handlarze

15:10 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz półfinałowy

19:10 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz półfinałowy 21:25 GOL magazyn piłkarski 21:40 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz półfinałowy 23:00 Sportowa sobota

22:00 Gorączka złota ser.dok.

23:00 Ostre cięcieTom Arnold ser.dok.

21:00 Usterka

03:20 Kręcimy z gwiazdami

w w w. t vo s t r o w. p l

kanadyjsko-amerykański 1995

towarzyski: Polska - Szwecja 19:00 Fani czterech kółek ser.dok.

19:45 Express

04:30 Z archiwum policji

01:00 Johnny Mnemonic film s.f.

17:45 Koszykówka kobiet mecz

dok. USA 17:45 Express

02:40 Taki jest świat

amerykańsko-angielski 2011 Z

14:30 Świat jeździectwa magazyn

19:00 Pingwiny z Madagaskaru

amerykańsko-bułgarski 2007

23:00 Następny jesteś ty thriller

13:00 Mieszkanie na pniu ser.dok.

15:00 Gorączka złota ser.dok.

00:45 Zaginiona kolonia horror

sensacyjny USA

14:00 Zwarcie publicystyka

15:45 Express

2002

21:00 Hawaii 5.0 (12 i 13) serial

13:15 Królowie lombardu

2004

niemiecki film sensacyjny

(39) serial USA

12:15 Wojny przewoźników

14:00 Królowie łazienek prog.rozr.

22:50 Ballistic amerykańsko-

20:00 CSI: Kryminalne zagadki Miami

12:00 Fani czterech kółek ser.dok.

14:15 Wojny magazynowe ameryk.-niem. film przygodowy 15:15 Wojny magazynowe

s.f. 1991

19:00 Galileo

Real Madryt - Juventus Turyn

17:00 Bibliotekarz: tajemnica włóczni

amerykańsko-francuski film

komedia USA 1990

rewanżowy mecz półfinałowy:

09:10 Inspektor Frejmut

Richarda Hammonda Grimm niemiecki film fantasy

angielski serial fantasy

program

08:10 Kuchenne koszmary Gordona

11:00 Walka o bagaż

12:30 Zaklinacz psów

Gibson. (190 min)

gwiazdami program

07:40 Kossakowski. Nieoczywiste

świat

romantyczna USA 2005, reż. Mark S. Waters, wyk. Reese

zwycięstwo.

PULS 08:25 Wojciech Cejrowski boso przez

09:30 Dwóch i pół serial komediowy USA 12:05 7 Druh zastępowy film dla 10:05 Bananowy doktor serial

zaprzepaścić szansę na

film katastroficzny USA 2004

USA 2011 Reż. Chris Miller.

wyk. Michael Douglas. (120 02:45 Downton Abbey (9) angielski

09:00 10,5 w skali Richtera (1 i 2)

18:00 Kuchenne rewolucje reality show 16:30 Powrót do przyszłości III

2011 Reż. Piotr Wereśniak,

22:05 Królestwo thriller

08:35 Jake i piraci z Nibylandii

13:20 You can dance po prostu tańcz! 13:30 Stop! Drogówka program rozrywkowy 14:30 Przygody Merlina (8 i 9) 15:05 Project Runway reality show

19:45 Uwaga! magazyn

dinozaurów film animowany

07:35 Nowy Scooby Doo

12:45 Nie rób scen polski serial

19:00 Fakty

serial komediowy

07:05 Jake i piraci z Nibylandii

11:00 Na Wspólnej (2066 2069)

19:30 Świat według Kiepskich polski 20:05 Epoka lodowcowa III Era

TV 4 06:00 Strażnik Teksasu (17)

Kulczyk

18:50 Wydarzenia

USA 2009 Reż. Carlos

Mendes, wyk. Daniel Craig.

USA

fabularno-dokumentalny 16:45 Dlaczego ja? polski serial

17:30 Ojciec Mateusz (10) serial obyczajowy

dokumentalny 15:45 Trudne sprawy polski serial

15:15 O mnie się nie martw polski

TVN

05:00 Disco gramy

08:40 Scooby-Doo i miecz samuraja

serial obyczajowy 08:00 Pytanie na śniadanie

11:35 Lemoniada Gada (Lemonade

FIL

dokumentalny 07:05 M jak miłość (1142) polski

10:30 Weekendowy magazyn filmowy 11:25 Wiadomości naukowe

Karol Górski jest człowiekiem sukcesu. Ma świetną posadę oraz dochody pozwalające na zakup sportowego auta i luksusowego domu. Jest zaręczony z atrakcyjną Marysią. Przystojny mężczyzna nie potrafi docenić narzeczonej. Ubóstwia kształty i zapach kobiet, a nawet rozmowy z nimi. Nie jest w stanie odmówić sobie flirtu, a tym bardziej upojnej nocy. Spędza je u boku jednej z trzech kochanek: zmysłowej Ireny, wyuzdanej Wandy lub pełnej uroku Pauliny. W końcu Maria odkrywa niewierność narzeczonego. Kobieta obmyśla zemstę.

TVP 2 06:05 Świat się kręci serial

23:25 Piłka nożna: Liga Mistrzów

00:00 Auto-reaktywacja ser.dok. 01:00 Co było dalej? ser.dok. 03:36 Gorączka złota ser.dok.

rewanżowy mecz półfinałowy: Bayern Monachium - FC Barcelona 01:15 Zakończenie programu

w w w. t vo s t r o w. p l


7

Niedziela, 17 maja

06:30 Męski typ (4)

świat

07:00 Mango telezakupy

10:00 Aukcja w ciemno

09:05 Dwóch i pół serial

11:00 Łowcy okazji

komediowy USA

12:00 Anastazja film animowany USA

05:50 Mango telezakupy

sensacyjny USA 10:30 Bananowy doktor (1) serial komediowy USA

1997 14:00 Najpiękniejsze baśnie braci Grimm film fantasy 2009 15:25 Ace Ventura: psi detektyw

11:30 Agenci NCIS (9 i 10) serial USA

komedia sensacyjna USA

13:30 Rodzina Addamsów czarna

1994

komedia USA 1991

17:05 Stare wygi komedia USA 2009

15:40 Cena za życie western USA

19:00 Pingwiny z Madagaskaru

17:40 Footloose komediodramat USA

20:00 Protektor film sensacyjny USA

20:00 Sherlock Holmes kryminał ameryk.-ang.-niem. 2009, reż. Guy Ritchie, wyk. Robert Downey jr, Jude Law, Rachel

21:55 Koszmar minionego lata horror USA 1997 00:00 Bagna śmierci thriller kanadyjski 2008

McAdams 22:45 Tajemnice Laury serial komediowy USA 23:45 Diukowie Hazzardu komedia

01:55 Taki jest świat 02:45 Dyżur

03:55 JRG w akcji

USA 2005 02:00 Sekrety magii

04:20 Menu na miarę

04:05 Druga strona medalu (6 i 7)

04:40 Z archiwum policji

sensacyjny USA 1997

Saldanha. (130 min)

12:00 Prawo Agaty (11) polski serial

13:25 Step Up 3D film muzyczny USA 2010 Reż. Jon Chu, wyk. Rick Malambri, Sharni Vinson, Alyson Stoner. (140 min) 15:45 Jumanji film fantasy USA 1995 Reż. Joe Johnston, wyk. Robin Williams, Jonathan Hyde, Kirsten Dunst. (125 min) 17:50 Nasz nowy dom reality show 18:50 Wydarzenia 19:30 Państwo w państwie program publicystyczny 20:05 Must be the music tylko muzyka 22:15 Zabójcza gra film sensacyjny USA 2010 Reż. Giorgio Serafini, wyk. Wesley Snipes. (125 min) Marcus jest tajnym

obyczajowy

13:50 Siedem lat w Tybecie film

komedia romantyczna 2006 Reż. Ryszard Zatorski, wyk. Maciej Zakościelny, Agnieszka Grochowska. (130 min) USA 2011 Reż. Chris Miller. 17:00 Ugotowani reality show 18:00 Piekielny hotel reality show 19:45 Uwaga! magazyn 21:20 Nie rób scen polski serial komediowy 21:50 Mąż czy nie mąż polski serial komediowy

(Mad Max Beyond australijski 1985 Reż. George

zdrada koordynującego akcję

Miller, George Ogilvie, wyk.

agenta CIA.

Mel Gibson, Bruce Spence. 01:30 Kuchenne rewolucje reality show 02:30 Uwaga! magazyn

03:15 Tajemnice losu

02:50 Sekrety magii

05:00 Zakończenie programu

04:10 Zakończenie programu

TTV

11:05 Królowie lombardu 12:05 Wojny magazynowe 13:00 Anatomia głupoty według Richarda Hammonda 14:00 Damy i wieśniaczki 15:00 Ostre cięcie 15:45 Express 16:00 Usterka

17:45 Express 18:00 Handlarze 18:45 Wojny magazynowe Teksas 19:45 Express 20:00 DeFacto 21:30 Kossakowski. Nieoczywiste 22:00 Bagaż osobisty 22:35 Betlejewski. Prowokacje

00:10 Gogglebox. Przed telewizorem 00:40 Nastoletnie matki. Teen mom Poland 01:10 Bagaż osobisty

Ona to on

TVP 1 21:25

Steenburgen 22:30 Skaza amerykańskokanadyjski

00:45 Zabójcza piękność amerykańsko- niemiecki film sensacyjny 1999 02:50 Rodzice na skraju załamania

(125 min)

01:15 Magazyn sportowy

09:35 Usterka

Robert Zemeckis, wyk. Michael

film sensacyjny 2009

Thunderdome) film s.f.

09:05 Odlotowy ogród

komedia USA 1990, reż.

J. Fox, Christopher Lloyd, Mary

się, gdy wychodzi na jaw

serial dok. USA

20:00 Powrót do przyszłości III

20:00 Mamy cię! program rozrywkowy

gangsterów. Misja komplikuje

08:10 Remont w stylu Vegas (1)

19:00 Galileo

19:00 Fakty

23:25 Mad Max pod Kopułą Gromu

07:10 Słoneczne rezydencje

16:45 Przesyłka thriller USA 1989

Marcus Jones jest tajnym agentem operacyjnym. W ramach wykonywania kolejnej misji przenosi się do Detroit. Ma rozpracować dwóch wpływowych gangsterów – handlarza bronią Smitha i finansującego ten proceder Redvale'a. Misja Marcusa komplikuje się, gdy wychodzi na jaw zdrada koordynującego akcję agenta CIA. Marcus musi teraz sam stawić czoła przestępcom.

(110 min)

misji przenosi się do Detroit,

dokumentalny

przygodowy USA 1997

15:10 Kot w butach film animowany

22:25 Na językach magazyn

00:15 Zdrady polski serial fabularno-

11:50 Przygody Merlina (8 i 9)

13:00 Tylko mnie kochaj polska

agentem. W ramach kolejnej gdzie ma rozpracować dwóch

IA

USA 2009 Reż. Carlos

09:50 Galileo

DN

11:00 Efekt Domina cykl reportaży 11:35 Co za tydzień magazyn

23:10 Taboo USA 03:10 Kręcimy z gwiazdami

poradnikowy 08:30 Dzień dobry TVN

dinozaurów film animowany

16:35 Inspektor Frejmut 2012

07:55 Wielki biały ninja film

08:25 Akademia ogrodnika magazyn

M

film animowany USA 2007 11:15 Epoka lodowcowa III Era

poradnikowy

Polsat 22:15

FIL

09:40 Scooby-Doo i śnieżny potwór

07:55 Maja w ogrodzie magazyn

Zabójcza gra

07:05 Nowy Scooby Doo

DISCOVERYViola i Sebastian są bliźniakami. Choć pod wieloma względami się różnią, oboje z podobną pasją dążą do osiągania celów. Dla niego jest to muzyka, dla niej gra w piłkę nożną. Kiedy w szkole zostaje rozwiązana dziewczęca drużyna, a trener chłopców nie chce przyjąć jej do grupy, Viola jest zrozpaczona. Kiedy okazuje się, że jej brat postanawia wyjechać do Londynu, by spróbować sił na scenie muzycznej, Viola wpada na szalony pomysł. Nie chcąc rezygnować z pasji, postanawia udawać brata bliźniaka i zamiast niego zapisuje się do szkoły z internatem.

nerwowego francuski serial komediowy

06:00 Hot rod wg Kindiga ser.dok. 07:00 Niechciani w Gas Monkey (7) reality show 08:00 Łowcy okazji ser.dok. 09:00 Szyfry i spiski ser.dok. 10:00 Niechciani w Gas Monkey reality show 11:00 Prawda czy fałsz ser.dok. 12:00 Fani czterech kółek ser.dok. 13:00 Grenlandia - wyspa skarbów: Adaptacja albo śmierć ser.dok. 14:00 Ekstremalna Alaska ser.dok. 15:00 Gorączka złota ser.dok. 16:00 Opcje przetrwania ser.dok. 17:00 Megalotnisko we Frankfurcie ser.dok. 18:00 Niechciani w Gas Monkey reality show 19:00 Wojny magazynowe 20:00 Wojna o kontener ser.dok. 21:00 Nagi instynkt przetrwania ser.dok. 22:00 Bimbrownicy ser.dok. 23:00 W dziczy z Bearem Gryllsem ser.dok. 00:00 Być jak superbohater ser.dok. (7) ser.dok. Serial skupia się na prezentowaniu niezwykłych umiejętności, które może posiąść człowiek. Eksperci poddają sztuczki wnikliwej analizie. 00:30 Być jak superbohater (8) ser.dok. Serial skupia się na prezentowaniu niezwykłych umiejętności, które może posiąść człowiek. Eksperci poddają sztuczki wnikliwej analizie. 01:00 Krocie za starocie (9) reality show Marty i Bam Bam są handlarzami antyków. Zabierają widzów w podróż po amerykańskiej prowincji w poszukiwaniu prawdziwych skarbów. 02:00 Gra o skarb: Ryzyko za milion dolarów ser.dok. Pasją Dona

w w w. t vo s t r o w. p l

EC AM Y

animowany USA 2002

06:00 Strażnik Teksasu (18)

PO L

07:40 Planeta skarbów film

10:05 DeFacto 09:35 Kamuflaż (3) serial

TV 4

06:00 Nowy dzień z Polsat News

PULS 09:00 Wojciech Cejrowski boso przez

TVN 05:30 Uwaga! magazyn reporterów

04:00 Disco Polo Life

Radio na fali

TVP 1 23:20

TVP SPORT 08:00 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz półfinałowy 9:20 Hokej:

MY

TVN7 05:20 Szymon Majewski show

POLSAT 05:00 Disco gramy

LEC A

TVP 2 05:40 Bliskie i groźne spotkania Steve’a 06:20 Ostoja 06:50 M jak miłość (1143) 07:50 Barwy szczęścia (1288 1291) 10:00 Słodkie maleństwa 10:50 Wojciech Cejrowski boso przez świat 11:25 Makłowicz w podróży 12:00 Och, Karol II komedia polska 2011 Reż. Piotr Wereśniak, wyk. Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha. (120 min) 14:00 Familiada teleturniej 14:35 Rodzinka.pl polski serial komediowy 15:15 Latający Klub II, czyli wieczór kabaretowy program rozrywkowy 16:30 Na dobre i na złe (599) polski serial obyczajowy 17:25 Na sygnale (60) polski serial obyczajowy 18:00 Panorama 19:00 Przygarnij mnie reality show 20:00 Paranienormalni Tonight program rozrywkowy 20:05 Kabaretowa Scena Dwójki przedstawia program rozrywkowy 21:10 Krew z krwi (6) polski serial sensacyjny 22:00 Paranienormalni Tonight Ekstra 22:55 Summer Night koncert 00:45 Mój nauczyciel dramat czeskofrancusko- niemiecki 2008 Reż. Bohdan Sláma, wyk. Pavel Liska. (135 min) 03:00 Nic śmiesznego komediodramat polski 1995 Reż. Marek Koterski, wyk. Cezary Pazura, Ewa Błaszczyk. (95 min) 04:35 Zakończenie programu

Mistrzostwa Świata w

PO

TVP 1 07:00 Msza św. 08:00 Tydzień 08:25 Magazyn Ligi Mistrzów 09:00 Ziarno 09:30 Droga do zdrowia. Magazyn biegacza 09:55 Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej 10:25 Agenci T.A.R.C.Z.Y. (9) 11:20 Droga do zdrowia. Magazyn biegacza 11:35 Między ziemią a niebem 12:00 Regina Coeli transmisja 12:10 Między ziemią a niebem 12:50 Pożegnanie Józefa Piłsudskiego 12-18 maja 1935 WarszawaKraków polski film dokumentalny 13:15 Skyfall angielsko-amerykański film sensacyjny 2012 Reż. Sam Mendes, wyk. Daniel Craig. (155 min) 15:50 Córka kapitana (2) miniserial włoski 17:00 Teleexpress 18:30 Jaka to melodia? 19:20 Wiadomości naukowe 19:30 Wiadomości 20:05 PZU Gdańsk Maraton 20:25 Ranczo (11) 21:25 Ona to on komedia amerykańskokanadyjska 2006 Reż. Andy Fickman, wyk. Channing Tatum. (115 min) 23:20 Radio na fali komedia angielsko-niemieckofrancuska 2009 Reż. Richard Curtis, wyk. Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy. (140 min) 01:40 Oszustwo (10) serial krym. 02:30 Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej 02:50 Aminata siła miłości (2) serial kanadyjski 03:35 Zakończenie programu

Czechach mecz półfinałowy 11:25 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz półfinałowy 13:30 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz finałowy

Rok 1966, Wielka Brytania. W celu ochrony obyczajów i moralności emitowanie muzyki rockowej w oficjalnych radiostacjach zostaje znacznie ograniczone. Powoduje to reakcję tych, dla których rock jest całym życiem. Na starym kutrze rybackim o nazwie Radio Rock zbiera się grupa ludzi, których łączy miłość do rocka i popu. Rozpoczynają nielegalne nadawanie muzyki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kapitanem łodzi jest ekscentryczny Quentin, do którego przyjeżdża chrześniak. Minister Dormandy nakazuje zlikwidowanie pirackiej radiostacji.

15:50 Z archiwum TVP 16:10 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz o 3. miejsce 18:50 Kolarstwo: Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski 19:55 Zwarcie publicystyka 20:35 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz finałowy 23:30 Sportowa niedziela 00:10 Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski: Rajd Karkonoski rajdy

w w w. t vo s t r o w. p l


8

Odpracuj długi

Ziemia Ostrowska zje administracyjne na usunięcie śmieci z określonym terminem, po upływie tego czasu jest kontrola sprawdzająca, są upomnienia, grzywny i mandaty” – informował komendant powiatowy PSP mł. bryg. Janusz Iwanowski. – „Współpracujemy z nadleśnictwem i nie ma problemu z porządkiem w lasach państwowych, ale mamy też obowiązek kontrolowania lasów prywatnych.. Często trudno nam jest wyegzekwować porządki”.

O czystości lasów

Władze miasta wydały rozporządzenie, które umożliwia rodzinom zamieszkującym w lokalach komunalnych i socjalnych spłatę długów czynszowych poprzez odpracowanie należności. Jest to tzw. świadczenie rzeczowe zastępcze i polega na wykonywaniu przez dłużnika na rzecz wierzyciela – Miasta Ostrów Mazowiecka – drobnych prac porządkowych (sprzątanie terenów miejskich, odśnieżanie, grabienie liści, itp.) oraz wykonywaniu drobnych prac remontowo-budowlanych. Dotyczy ono tylko rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Świadczenie rzeczowe nie jest alternatywą dla płacenia czynszy, ale formą odpracowania powstałych już zaległości. Za wykonaną pracę nie będzie wydawane wynagrodzenie pieniężne, tylko jego wartość będzie przeliczana na wartość zadłużenia. Godzina świadczenia rzeczowego została wyceniona na 8 zł i o taką umowną kwotę będzie pomniejszany dług. Istnieje również możliwość rodzinnego (tylko osoby pełnoletnie) odpracowania nieuregulowanych należności. Zgodnie z przepisami dłużnik wykonujący świadczenie rzeczowe nie uzyskuje żadnego dochodu, gdyż po prostu spłaca swój dług. Odpracowywanie zadłużenia nie ma więc znaczenia przy przyznawaniu lokatorom świadczeń w formie pomocy społecznej, zasiłków dla bezrobotnych ani dodatków mieszkaniowych. MCH

Sprzątanie kosztuje

W mieście powstała komisja do spraw czystości lasów Z inicjatywy nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka i burmistrza miasta zorganizowane zostało spotkanie w sprawie czystości lasów na terenie Ostrowi i w jej najbliższym sąsiedztwie. W sali konferencyjnej ratusza zebrali się przedstawiciele samorządów, straży pożarnej, straży miejskiej, służby leśnej i sanepidu, by wspólnie wypracować odpowiednie stanowisko i rozwiązać ten wciąż powracający problem.

Dużo śmieci Nadleśniczy Piotr Uścian-Szaciłowski przedstawił stan czystości terenów leśnych. Okazuje się, że zanieczyszczanie lasów to poważny problem. Najgorzej sytuacja wygląda w lasach na terenie miasta i na jej obrzeżach. Ilość śmieci wzrasta najczęściej w okresach wakacyjnych i podczas weekendów, wiele zanieczyszczeń zalega też w rowach wzdłuż dróg wojewódzkich i krajowych. Oznacza to, że najbardziej brudzą nam przyjezdni. Na sprzątanie lasów państwowych nadleśnictwo wydaje

Fot. UM rocznie około 150 tys. zł. Problemem są głównie tereny prywatne, gdzie czyszczenie odbywa się rzadko bądź wcale, a gdzie zalegają duże hałdy śmieci. „Warto, byśmy byli konsekwentni w naszych przyszłych postanowieniach. Musimy działać wspólnie, bo w pojedynkę nie damy rady” – mówił nadleśniczy. Porządek w lasach sprawdza m.in. państwowa straż pożarna, która w okresach wiosennych prowadzi kontrole na terenach leśnych, zarówno tych państwowych jak i prywatnych. „Wydajemy decy-

Oczywistym wydaje się, że sprzątać powinien ten, kto nabrudził, jednak wcale nie jest łatwo ustalić winowajców. Wtedy obowiązek usuwania śmieci spoczywa na poszkodowanych prywatnych właścicielach lasów. „Teraz powinniśmy zrobić wszystko, by pomóc oczyścić lasy właścicielom działek” – proponował burmistrz Jerzy Bauer. Zauważył, że jest duże prawdopodobieństwo, że nikt sam sobie nie brudzi, a mieszkańcy są niezadowoleni, gdy nakazuje się im ponosić koszty sprzątania cudzych śmieci. Dlatego też jedną z propozycji, jaka padła z sali, było nieodpłatne odbieranie odpadów od prywatnych właścicieli. Powstała z pomysłu burmistrza specjalna komisja, zajmująca się problemem zanieczyszczania lasów, opracowała już kilka dróg działania. Spotykać będzie się co kwartał, by ostatecznie poradzić sobie ze śmieciami w lasach w okolicach Ostrowi. I my, wszyscy mieszkańcy, możemy pomóc. Nie pozostawajmy obojętni widząc ludzi wyrzucających odpady do lasu. Reagujmy, informujmy odpowiednie służby i, przede wszystkim, sami nie pozbywajmy się śmieci w ten sposób. MCH

Finanse rodzinne – czy może być lepiej? Jak mawiał Fiodor Dostojewski, „pieniądze są jak raki – rozpełzają się na wszystkie strony”. Istnieją jednak sposoby na ich zaoszczędzenie. To trudna sztuka, gdyż zawsze coś nas kusi do zakupienia nowej rzeczy. Reklamy i promocje próbują wymazać z naszej pamięci nie tylko reguły racjonalnych zakupów, ale i samo słowo „oszczędzanie”. Trzymając się żelaznych zasad można pokonać tę pokusę. Mnie i mojej rodzinie się to udaje.

dy, gdy pralka jest w całości zapełniona. Moja rodzina kilka lat temu zainwestowała w zmywarkę, która jest urządzeniem bardzo praktycznym. Oprócz odciążania domowników od nielubianego przez wszystkich zmywania naczyń, wspaniale przeciwdziała niepotrzebnemu zużyciu wody. Dzięki tym sposobom nie tylko zmniejszamy rachunki, co wpływa na polepszenie się stanu naszego budżetu, ale także chronimy środowisko.

datności do spożycia. Nie są w stanie zjeść ich „na czas”, a te tracą ważność i lądują w koszu. Wraz z nimi nasze zmarnowane pieniądze. Robiąc zakupy w najczęściej odwiedzanych sklepach odzieżowych, zwykle korzystamy z kart rabatowych. Często wybieramy się też na wyprzedaże, kiedy to można kupić wiele produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. I najważniejsze – dokonując zakupów staramy się nie podejmować decyzji pod wpływem emocji.

Konta oszczędnościowe Wydatki z głową Na początku każdego miesiąca planujemy wydatki czekające nas w tym okresie. To pomaga zgromadzić informacje na temat naszych finansów. W pierwszej kolejności regulowane są zobowiązania stałe (tj. zapłata za zużytą energię, opłata faktur za usługi telefoniczne, abonamenty TV i inne), a zachcianki przesuwamy na dalszy plan. Staramy się rozsądnie użytkować energię elektryczną i wodę. Prąd oszczędzamy m.in. poprzez gaszenie światła w pomieszczeniach, w których w danym czasie nie przebywamy, oraz wyłączanie niepotrzebnych urządzeń elektrycznych. Dodatkowym źródłem oszczędności jest wymiana tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne. By nie marnować dużej ilości wody, kąpiel w wannie zastępujemy prysznicem, a pranie robimy wte-

Kolejnym sposobem na oszczędzanie jest założenie przy bieżącym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym subkonta, na które co miesiąc regularnie odkładamy określoną kwotę. Na koniec każdego roku uruchamiamy lokatę długoterminową z uzbieranych na subkoncie funduszy. W zamian za udostępnienie bankowi naszej gotówki, otrzymujemy wynagrodzenie w postaci odsetek, które są dodawane do kwoty wpłaty. Uważam, że dobrym sposobem na odkładanie pieniędzy jest założenie konta młodzieżowego. Na mój rachunek co miesiąc przelewana jest określona kwota od rodziców. Ta suma stanowi „kieszonkowe”, którego używam do opłacenia najpotrzebniejszych sprawunków, tj. doładowań telefonicznych, czy drobnych zakupów. Konto młodzieżowe uczy mnie samodzielności, oszczędności, a także pokazuje, jak wyglą-

Weź paragon

da dorosłe życie. Uświadamia też, że zarządzanie własnym budżetem wcale nie jest tak łatwe, jak może się to wydawać.

Przemyślane zakupy W naszym domu zakupy są robione przeważnie raz w tygodniu, a przed udaniem się do sklepu sporządzamy listę po-

trzebnych produktów. Chroni to przed znalezieniem się w naszym koszyku artykułów zbędnych. Przede wszystkim kupujemy tyle, ile w danym czasie potrzebujemy. Zwracamy uwagę na datę ważności. Często zdarza się ludziom kupować zbyt wiele produktów o krótkim terminie przy-

Skrupulatne zbieramy paragony. Dzięki temu możemy porównać ceny tych samych artykułów w różnych sklepach. Umożliwia to nam wybranie takiego miejsca zakupów, które jest najkorzystniejsze dla naszego budżetu i spełnia wszystkie nasze wymogi. O paragonach powinni pamiętać wszyscy konsumenci. Zdarza się, że zakupimy wadliwy produkt, ale bez dowodu zapłaty nie możemy zgłosić reklamacji. Warto informować sklepy o problemach z ich produktami, bo wtedy uzyskamy zwrot pieniędzy lub wymianę wadliwej rzeczy na inną. Oszczędzanie nie jest łatwe, wymaga czasu i wytrwałości, jednak warto spróbować. Pieniądze należy użytkować racjonalnie, zwłaszcza że dużo łatwiej się je wydaje niż zarabia. ALEKSANDRA SKARŻYŃSKA


9

Ziemia Ostrowska

Wiwat 3 maj! W tym roku obchodziliśmy 224. rocznicę uchwalenia polskiej konstytucji, pierwszej w Europie, a drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej konstytucji. 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, która stała się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Określała ustrój i prawo Rzeczpospolitej Obojga Narodów, zawierała wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Próby przeprowadzenia reform zawartych w konstytucji zostały zniweczone już w połowie 1792 r. przez konfederację targowicką i wkroczenie armii rosyjskiej w granice Polski. Jednak przez 123 lata rozbiorów była symbolem dążeń narodu do wolności i stanowiła ważny element pamięci zbiorowej, który pozwolił na przetrwanie ducha narodu w czasach braku niepodległości.

Służba i poświęcenie Tradycyjnie obchody święta 3 Maja rozpoczęła Msza Św. odprawiona w kościele pw. WNMP. W nabożeństwie udział wzięły władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele służb, straży, instytucji, związków kombatanckich, prezesi spółek i jednostek organizacyj-

nych, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Ostrowi. „To nie jest przypadek, że nasze święta narodowe związane są z osobą Maryi Panny” – mówił w homilii proboszcz parafii ks. prałat dr Jan Okuła. Wspominał o przywiązaniu Polaków do Matki Bożej, ogłoszonej Królową Polski, która uczy postawy służby, wierności i miłości wobec Ojczyzny. Podkreślił, że rządzący powinni kierować się służbą w stosunku do kraju i każdego człowieka. – „Dziękujemy dziś za Konstytucję 3 Maja. Naszą radością niech będzie biało-czerwona flaga, powiewająca nad naszymi głowami i nad Polską, a wartości, które niesie, niech na zawsze będą w naszych sercach”.

Podtrzymywać polskość Następnie mieszkańcy zgromadzili się na placu przy Dębie Wolności. „Wiemy, że 3 Maja to nie jest zwykła data. Wykształcono w nas świadomość, że przed nami byli ci, którzy własnym wysiłkiem, często wielkim ryzykiem i ciężką pracą podtrzymywali polskość” – mówił do zebranych burmistrz miasta Jerzy Bauer. – „Dziesięć pokoleń temu przyjmowaniu Konstytucji 3 Maja towarzyszyło przekonanie, że trzeba zadbać o wspólne dobro, jakim jest państwo”. W swoim przemówieniu podkreślił, że w żadnym pokoleniu nie brako-

Delegacje złożyły kwiaty przy pomniku na Placu Wolności wało ludzi odważnych, mądrych, dbających o kraj. Tak, jak oni kiedyś, tak i my dziś musimy stawić czoło wielu wyzwaniom, a jednym z nich jest rozwój gospodarczy. Burmistrz podziękował tym, którzy w minionych wyborach samorządowych zaufali mu i powierzyli odpowiedzialne stanowisko włodarza miasta. De-

klarował, że dołoży wszelakich starań, by w Ostrowi była zgoda i miasto prężnie się rozwijało. Zaprosił do współpracy wszystkich, którzy chcą budować miasto. Następnie delegacje złożyły wiązanki biało-czerwonych kwiatów pod Dębem Wolności. Na zakończenie uroczystości wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta

Fot. UM OSP z grupą tańczących mażoretek oraz uczniowie ostrowskich szkół. Imprezami towarzyszącymi obchodom święta Konstytucji 3 Maja była „Rodzinna Majówka” w Ogródku Jordanowskim, koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „BezWianka” oraz IV Ostrowskie Uliczne Biegi 3 Majowe (czytaj na str. 15). MCH

O bezrobociu i pomocy społecznej mistrza zaznaczył, że duży wpływ na zainteresowanie Ostrowią jako terenem inwestycyjnym miała informacja o budowie węzła Podborze i dróg krajowych S8 i S61. Przewiduje się, że napływ przedsiębiorców będzie się wciąż zwiększał. „Ci inwestorzy nie oczekują od nas żadnych profitów. Chcą tylko, byśmy im nie przeszkadzali” – podsumował wiceburmistrz.

Rada Miasta Ostrów Mazowiecka 22 kwietnia obradowała po raz ósmy. W porządku obrad znalazły się m.in. informacje o funkcjonowaniu opieki społecznej oraz poziomu bezrobocia w mieście. Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Barbara Kędziora i Środowiskowego Domu Samopomocy Katarzyna Kolasińska omówiły działania podejmowane przez placówki i rodzaje pomocy udzielanej potrzebującym mieszkańcom miasta. Ze świadczeń społecznych oferowanych przez MOPS w 2014 r. skorzystało 876 rodzin, a świadczenia z funduszu alimentacyjnego przyznano 334 osobom. Dodatkowo w strukturze MOPS-u funkcjonuje poradnia społeczna, oferująca poradnictwo prawne, psychologiczne i rodzinne. Realizowane były programy dożywiania dzieci w szkołach, wspierania rodzin zastępczych oraz aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Wydano 263 karty dla rodzin wielodzietnych, które upoważniają do korzystania z różnych zniżek. Środowiskowy Dom Samopomocy prowadził zajęcia dla w sumie 47 osób dorosłych z dysfunkcją psychiczną i niepełnosprawnością umysłową. Pomaga chorym przystosować się do życia w społeczeństwie, uczy kontaktów z innymi i pozwala im na rozwijanie swoich zdolności. Dom współpracuje z innymi instytucjami i urzędami przy organizacji różnych imprez, uroczystości i świąt.

Happysad na Dni Ostrowi

Rada miasta jednomyślnie podjęła wszystkie uchwały „Duże nakłady finansowe przeznaczane na pomoc społeczną pokazują, jak bardzo trudna jest to sfera w osiąganiu sukcesu” – powiedział burmistrz i podziękował kierownikom oraz pracownikom ośrodków za ich trudną pracę.

Chcą inwestować Następne poruszono temat bezrobocia w mieście. W ubiegłym roku blisko półtora tysiąca mieszkańców Ostrowi nie mia-

ło pracy, w tym jest aż ponad 900 osób długotrwale bezrobotnych. W strukturze bezrobocia największa grupę stanowią osoby w wieku 25-34 lata. Według radnych największymi problemami są tzw. „umowy śmieciowe”, mała skuteczność w egzekwowaniu programów zasiłkowych i wysokie składki ZUS, które muszą płacić pracodawcy. Burmistrz zauważył, że w mieście nie ma jednej instytucji zajmującej się bezrobociem. Urząd jest w stanie z nim wal-

czyć jedynie poprzez stwarzanie warunków gospodarczych korzystnych dla oferujących pracę przedsiębiorców. „Przedsiębiorcy interesują się naszym miastem” – przekonywał wiceburmistrz Zbigniew Chrupek. – „Pojawił się problem z posiadaniem konkretnych terenów. Niemniej jednak nie odsyłamy przedsiębiorców z niczym, ale pomagamy znaleźć prywatnych właścicieli, którzy dysponują odpowiednimi działkami”. Zastępca bur-

Prezentację poświęconą działaniom podejmowanym przez urząd na rzecz promocji miasta przedstawił Naczelnik Wydziału Promocji Rafał Zęgota. Głównymi zadaniami jest sprawna komunikacja, kreowanie jak najlepszego wizerunku Ostrowi oraz rozwój miasta. Działa strona internetowa Urzędu Miasta, istnieje specjalna skrzynka „Napisz do burmistrza”, co dwa miesiące wydawany jest odnowiony biuletyn „Informacje z życia miasta”, Ostrów należy też do Związku Miast Polskich. Najważniejszą imprezą organizowaną przez miasto są Dni Ostrowi. Tegoroczne odbędą się 19, 20 i 21 czerwca, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Happysad. W dalszej części obrad podjęto uchwały w sprawie programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami, wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez miasto oraz uchwałę dotyczącą sporządzenia zmiany studium kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Nadano też nazwy trzem nowym ulicom w mieście: ulicy Alladyna, Cedrowej i Irysowej. MCH


10

Poniedziałek, 18 maja TVP 1

Polsat 20:00

FIL

M

DN

IA

Ghost Rider II

Z dala od rodzinnych stron Johnny Blaze próbuje uciec przed wewnętrznym demonem. Zdążył się przyzwyczaić do swej drugiej natury – Ghost Ridera, lecz pewnego dnia na jego drodze staje mnich Moreau. To człowiek Kościoła, który poszedł własną ścieżką. Składa on Johnny'emu propozycję –jeżeli pomoże odnaleźć pewnego chłopca i ocalić jego duszę, Moreau postara się uratować duszę Blaze'a. Owym chłopcem jest Danny. Jego ojciec, Roarke, opętał człowieka i przejął jego ciało.

Zaręczyny

TVP 1 20:25

07:40 Życie dla Ciebie. 10 mniej. Zwolnij! 08:00 Wiadomości 08:10 Polityka przy kawie 08:35 Jaka to melodia? 09:25 Klan (2758) 09:55 Ranczo (19) 10:55 Wspaniałe stulecie (140) 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes magazyn 12:35 Przepis dnia magazyn 12:50 Ewolucja angielski serial dokumentalny 13:55 Autostrada do nieba (90) serial obyczajowy USA 15:00 Wiadomości 15:20 Okrasa łamie przepisy 15:55 Wspaniałe stulecie (141) 17:00 Teleexpress 17:25 Jaka to melodia? 17:55 Klan (2759) 18:30 Świat się kręci magazyn 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:04 Gol magazyn ekstraklasy 20:08 Żeglarstwo PUCK 20:25 Teatr TV: Zaręczyny sztuka teatralna Wojciecha Tomczyka, reż. Wojciech Nowak 22:00 Armia Hitlera na podsłuchu angielski film dokumentalny 23:00 Ona to on (She’s the Man) komedia amerykańskokanadyjska 2006 Reż. Andy Fickman, wyk. Amanda Bynes, Channing Tatum. (115 min) 00:55 Boża podszewka (7 i 8) polski serial obyczajowy 02:55 Notacje polski serial dokumentalny 03:10 Autostrada do nieba (90) serial obyczajowy USA 04:00 Zagadkowa Jedynka 04:35 Zakończenie programu

TVP 2 05:40 M jak miłość (792) polski serial obyczajowy 06:35 Coś dla Ciebie program publicystyczny 07:05 M jak miłość (793) polski serial obyczajowy 08:00 Pytanie na śniadanie 11:00 Barwy szczęścia (1291) 11:40 Na dobre i na złe (535) 12:40 Na sygnale (49) polski serial obyczajowy 13:20 SUPERPAKA, czyli Kabareton 30-lecia 14:20 Wojciech Cejrowski boso przez świat 14:50 Licencja na wychowanie polski serial komediowy 15:25 Reporter Polski 16:00 Panorama kraj 16:30 O mnie się nie martw polski serial komediowy 17:20 Portrety wojenne polski serial dokumentalny 18:00 Panorama 18:50 Jeden z dziesięciu 19:30 Barwy szczęścia (1291 i 1292) polski serial obyczajowy 20:45 M jak miłość (1144) polski serial obyczajowy 21:40 Kulisy serialu „M jak miłość” 21:50 Tomasz Lis na żywo program publicystyczny 22:55 Kadencja Putina angielski film dokumentalny 00:00 Psy II. Ostatnia krew polski film sensacyjny 1994 Reż. Władysław Pasikowski, wyk. Bogusław Linda, Cezary Pazura. (115 min) 01:55 Oficerowie (3) polski serial kryminalny 02:50 Tomasz Lis na żywo 03:55 Kadencja Putina angielski film dokumentalny 04:55 Zakończenie programu

PO

LEC

AM

Y

TVN7

Maria i Kajetan organizują oficjalne zaręczyny z udziałem przyszłych teściów. Obie rodziny nie miały szansy się spotkać, zaręczyny są więc doskonałą okazją do wzajemnej prezentacji, a także do omówienia planów weselnych i małżeńskich. Uczestnicy zdarzenia skrupulatnie się przygotowują, by wypaść jak najkorzystniej. Problemem są różnice światopoglądowe obu rodzin. Hanka i Henryk Kowalscy mają konserwatywne poglądy. Olga i Olo Nowakowie reprezentują dość liberalny punkt widzenia. Młodzi obawiają się konfrontacji przyszłych teściów.

Kadencja Putina

TVP 2 22:55

POLSAT 05:00 Disco gramy 06:00 Nowy dzień z Polsat News 08:00 Trudne sprawy 09:00 Malanowski i partnerzy 10:00 Dzień, który zmienił moje życie polski serial fabularnodokumentalny 11:00 Dlaczego ja? polski serial fabularno-dokumentalny 12:00 Pielęgniarki polski serial fabularno-dokumentalny 13:00 Trudne sprawy polski serial fabularno-dokumentalny 14:00 Pierwsza miłość (2103) polski serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie polski serial fabularnodokumentalny 15:50 Wydarzenia 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy polski serial fabularno-dokumentalny 17:00 Dlaczego ja? polski serial fabularno-dokumentalny 18:00 Pierwsza miłość (2104) polski serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia 19:30 Świat według Kiepskich polski serial komediowy 20:00 Ghost Rider II film sensacyjny USA/Emiraty Arabskie 2011 Reż. Mark Neveldine, Brian Taylor, wyk. Nicolas Cage, Ciarán Hinds. (120 min) 22:00 Bez hamulców film sensacyjny USA 2012 Reż. David Koepp, wyk. Joseph Gordon-Levitt, Dania Ramirez. (120 min) 00:00 Szybciej od dźwięku film sensacyjny USA 2002 Reż. Phillip J. Roth, wyk. Antonio Sabato Jr. (120 min) 02:00 Tajemnice losu 05:00 Zakończenie programu

PULS

TTV

TVN

TV 4 06:00 Kłamczuch

06:00 Uwaga! magazyn reporterów 06:20 Mango telezakupy

07:05 Jake i piraci z Nibylandii

07:25 Odlotowy ogród magazyn poradnikowy

07:35 Nowy Scooby Doo

08:00 Dzień dobry TVN 08:35 Jake i piraci z Nibylandii

10:55 Piekielny hotel reality show 12:00 Szkoła polski serial fabularno-

09:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo

dokumentalny 13:00 Szpital polski serial fabularno-

09:35 Legendy Chima

dokumentalny 10:00 Czarodzieje z Waverly Place

14:00 Ukryta prawda polski serial fabularno-dokumentalny

11:00 Dzikie serce (53)

15:00 Szkoła polski serial fabularno dokumentalny

12:00 Sekrety sąsiadów (3 i 43)

16:00 Rozmowy w toku talk-show 13:00 Policjantki i policjanci (4)

17:00 Ukryta prawda polski serial fabularno-dokumentalny

14:00 Stop! Drogówka

18:00 Szpital polski serial fabularnodokumentalny

15:00 Dom nie do poznania

19:00 Fakty 19:50 Uwaga! magazyn reporterów

17:00 Dzikie serce (54)

20:10 Na Wspólnej (2070) polski

18:00 Sekrety sąsiadów (4 i 44)

serial obyczajowy Pielęgniarka polski serial obyczajowy

zajmująca się synkiem Maksa zawiadamia Brzozowskiego, że

19:00 Policjantki i policjanci (5)

pracownicy pogotowia rodzinnego chcą zabrać

polski serial obyczajowy

chłopca ze szpitala. Maks 20:00 Śmierć na 1000 sposobów

rozpaczliwie usiłuje powstrzymać urzędników.

21:00 Śmierć na talerzu

20:50 Ugotowani reality show

21:30 You can dance po prostu tańcz! 22:00 Galileo 23:20 The Following (9) serial 00:00 Spadkobiercy sensacyjny USA 00:20 Kamuflaż (16) serial

01:05 Stop! Drogówka

sensacyjny USA 01:20 Co za tydzień magazyn

02:05 Graffiti

01:50 Uwaga! 02:20 Gość „Wydarzeń”

02:10 Sekrety magii interaktywny program

02:40 Tak czy nie

03:30 Rozmowy w toku 03:10 Cafe Futbol

04:30 Zakończenie programu

DISCOVERY

TVP SPORT

05:10 We dwoje

05:05 Menu na miarę

06:30 Express

06:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

08:00 Sportowa niedziela

06:30 Męski typ

05:30 Z archiwum policji

06:45 Sąd rodzinny

07:00 Łowcy okazji ser.dok.

08:35 Hokej: Mistrzostwa Świata w

07:00 Brzydula serial obyczajowy

06:00 Twój Puls

07:40 Ukryta prawda

07:30 Wojna o kontener ser.dok.

08:10 Sąd rodzinny

07:00 Gliniarz i prokurator (8)

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska

07:55 Nash Bridges (12 i 13)

10:10 Dr House serial obyczajowy USA

09:50 Sekret (190)

11:15 Mango telezakupy

10:50 Twój Puls

12:50 Sąd rodzinny serial

12:30 Królowa serc (105 i 106)

12:40 Kartoteka

10:00 Nagi instynkt przetrwania ser.

13:50 Szpital polski serial

14:30 Niania

13:40 Drogowi piraci

11:00 Gorączka złota ser.dok.

14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska

16:00 Gwiezdne wrota (19)

14:10 Kossakowski. Nieoczywiste

12:00 Grenlandia - wyspa skarbów ser. 14:35 Hokej: Mistrzostwa Świata w

15:50 Brzydula (132 i 133) polski

17:00 Siły pierwotne (5)

14:45 Kuchenne koszmary Gordona

08:40 Kartoteka 09:40 Czarno na białym 10:15 Miłość potrzebna od zaraz 10:50 Ukryta prawda 11:45 Sąd rodzinny

serial obyczajowy

18:00 Atlantyda (11) serial

17:00 Bananowy doktor serial

przygodowy

komediowy USA 18:00 Dr House (6 i 7) serial obyczajowy USA

Ramsaya

08:30 Wojny magazynowe reality show

mecz: Speedway Wanda Instal

09:00 Hardcorowy lombard ser.dok.

Kraków - Łączyńscy-Carbon Start Gniezno

09:30 Aukcja w ciemno (6) ser.dok.

12:40 Koszykówka kobiet mecz towarzyski: Polska - Szwecja

13:00 Projekt akwarium ser.dok.

Czechach mecz finałowy

14:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

16:50 Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa

15:45 Express 16:05 Sędzia Anna Maria Wesołowska

19:00 Pingwiny z Madagaskaru 20:00 CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (15 17) serial kryminalny

17:10 Blisko ludzi

Polski: Rajd Karkonoski

15:00 Niechciani w Gas Monkey

17:45 Siatkówka mężczyzn: KRISPOL

reality show

17:45 Express

16:00 Fani czterech kółek ser.dok.

mecz finałowy fazy play-off:

18:05 Anatomia głupoty według

17:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

AZS PWSZ Stal Nysa - TS

18:00 NASA - archiwum tajemnic ser.

Victoria PWSZ Wałbrzych

Richarda Hammonda

PO

LEC

AM

Y

20:00 0 Pluton dramat USA 1986, reż.

Czechach mecz o 3. miejsce 10:45 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa

08:00 Domy na aukcji ser.dok.

Film przedstawia najważniejszych przeciwników politycznych prezydenta Rosji: Aleksieja Nawalnego, Ilię Łoszina, Ksenię Sobczak, Aleksieja Weniediktowa, Sergieja Kololcowa oraz Ilię Ponomariowa. Poprzez zdjęcia z protestów ulicznych, fragmenty przemówień, zdjęcia z aresztowań i procesów sądowych oraz wypowiedzi działaczy film ukazuje panoramę współczesnej opozycyjnej Rosji. Widzowie poznają jej poglądy, ideały i cele polityczne. Relacje z protestów i rozmowy z opozycjonistami kontrapunktowane są materiałami rosyjskiej telewizji głównego nurtu.

Oliver Stone, wyk. Tom Berenger, Charlie Sheen 22:30 Wybrani serial sensacyjny USA 23:35Diagnoza zbrodni film sensacyjny USA 1992

22:50 Terminator II: dzień sądu amerykańsko-francuski film

18:40 Wojny magazynowe 19:45 Express 20:10 Uwaga! po „Uwadze”

s.f. 1991

21:10 Gogglebox. Przed telewizorem

01:40 Taki jest świat

21:45 Express 02:25 Kręcimy z gwiazdami

22:00 7 grzechów (3)

19:00 Gorączka złota ser.dok.

20:15 4-4-2 magazyn piłkarski

20:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

21:15 Tenis: Turniej WTA w Rzymie

21:00 Nagi instynkt przetrwania ser.dok.

03:15 Taki jest świat pod lupą

04:15 Druga strona medalu

04:15 Menu na miarę

23:30 Anthony Bourdain. Bez ograniczeń 01:00 Fani czterech kółek ser.dok.

04:55 We dwoje

04:40 Z archiwum policji

00:30 Miłość potrzebna od zaraz

w w w. t vo s t r o w. p l23:20 Siatkówka mężczyzn: KRISPOL

23:00 Gorączka złota ser.dok.

02:10 Sekrety magii

22:30 DeFacto

mecz finałowy

22:00 W dziczy z Bearem Gryllsem ser. 23:00 Echa stadionów

00:00 Auto-reaktywacja ser.dok. ch

02:00 Morze złota ser.dok.

i

mecz finałowy fazy play-off: AZS PWSZ Stal Nysa - TS Victoria PWSZ Wałbrzych

w w w. t vo s t r o w. p l


11

Wtorek, 19 maja

TVN7 06:15 W-11 wydział śledczy serial fabularno-dokumentalny

PULS

komediowy USA

10:15 Usterka 10:50 Ukryta prawda

10:50 Twój Puls

12:40 Kartoteka

09:30 Aukcja w ciemno ser.dok.

12:30 Królowa serc (106 i 107)

13:40 Drogowi piraci

10:00 Nagi instynkt przetrwania

16:00 Gwiezdne wrota (20)

14:10 DeFacto

16:05 Sędzia Anna Maria Wesołowska

18:00 Sekrety sąsiadów (5 i 45) 19:00 Policjantki i policjanci (6) 20:00 Stop! Drogówka

11:00 Gorączka złota ser.dok. 12:00 Grenlandia - wyspa skarbów

22:00 7 Wyspa strachu thriller kanadyjski 2009

00:55 Śmierć na 1000 sposobów 01:25 Interwencja 01:45 Graffiti 02:00 Gość „Wydarzeń” 02:15 Tak czy nie 02:50 Puncher

TVP SPORT

towarzyski: Polska - Szwecja 11:45 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz finałowy

14:35 Piłka nożna: Liga angielska mecz: Manchester United -

13:00 Mieszkanie na pniu ser.dok.

16:40 Arsenal Londyn TV magazyn

20:00 CSI: Kryminalne zagadki Las

18:05 Anatomia głupoty według

14:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

17:45 Siatkówka mężczyzn: KRISPOL

Arsenal Londyn

15:00 Niechciani w Gas Monkey

18:40 Wojny przewoźników 19:45 Express

katastroficzny USA 2014

20:00 Betlejewski. Prowokacje

1. liga mecz finałowy fazy playoff: AZS PWSZ Stal Nysa - TS

reality show 16:00 Fani czterech kółek ser.dok.

Victoria PWSZ Wałbrzych

00:30 Dom wróżek: ponad zmysłami

20:30 Sekrety przemysłu odzieżowego 17:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

20:15 Pełnosprawni magazyn

01:30 Rodzinny ogród

21:45 Express

20:45 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa

02:05 Taki jest świat

22:00 Ostre cięcie

02:55 Muzyczne życzenia

22:45 Handlarze

03:40 Dyżur

ameryk.-kanad. serial

04:25 Menu na miarę

sensacyjny

04:50 Z archiwum policji

18:00 Prawda czy fałsz - pogromcy

mecz: Speedway Wanda Instal

mitów ser.dok. 19:00 Gorączka złota ser.dok.

23:30 Usterka 00:00 Kossakowski. Nieoczywiste

01:45 Fringe: Na granicy światów (14) 04:00 JRG w akcji

20:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

00:30 Betlejewski. Prowokacje

21:00 Nie do uwierzenia! ser.dok.

01:00 Gogglebox. Przed telewizorem

22:00 Niewyjaśnione ser.dok.

01:30 Blisko ludzi

Max jest kochającym mężem i ojcem, ale poza domem zmienia się w pozbawionego skrupułów policjanta, egzekwującego prawo na australijskich szosach. Max, czując się rozdarty między domem a wyniszczającą pracą, nosi się z zamiarem porzucenia zawodu. Któregoś dnia, w czasie pościgu nieumyślnie doprowadza do śmierci lidera gangu motocyklowego. Przypadkowa śmierć staje się pierwszym ogniwem łańcucha wypadków, które zburzą spokój miasta, a także samego bohatera.

08:05 Siatkówka mężczyzn: KRISPOL

17:45 Express

22:50 6 Zagłada Pompejów film

AM

Y

23:55 Spadkobiercy

17:10 Blisko ludzi

ser.dok.

23:00 Moja nowa twarz film dok.

w w w. t vo s t r o w. p lTVP1 23:10

śmierci

19:00 Pingwiny z Madagaskaru

Richarda Hammonda

Mad Max

21:00 Ice Road Truckers: Drogi

18:00 Atlantyda (12)

Vegas (1 3)

DN

IA 17:00 Dzikie serce (55)

13:30 4-4-2 magazyn piłkarski

ser.dok.

14:45 Tajemnice otyłości 15:45 Express

FIL

M 15:00 Dom nie do poznania

James Reece jest pracownikiem amerykańskiej ambasady w Paryżu. Zazwyczaj zachowuje chłodny dystans do rzeczywistości. Pewnego dnia Reece dowiaduje się, że ma wziąć udział w niebezpiecznej akcji, której celem jest udaremnienie terrorystycznego spisku. Na jego partnera wyznaczony zostaje wybuchowy i bezkompromisowy agent CIA, Charlie Wax. Początkowo ich współpraca nie układa się najlepiej. Szybko jednak zaczynają rozumieć, że muszą się dogadać, bo inaczej zginą.

08:30 Wojny magazynowe reality show 10:00 Koszykówka kobiet mecz 09:00 Hardcorowy lombard ser.dok.

serial obyczajowy

00:45 Tajemnice Laury serial

09:40 Czarno na białym

11:45 Sąd rodzinny

15:50 Brzydula (134 i 135) polski

sensacyjny USA 1991

14:00 Stop! Drogówka

Victoria PWSZ Wałbrzych

17:00 Siły pierwotne (6)

22:25 Podwójne uderzenie film

13:00 Policjantki i policjanci (5)

08:00 Domy na aukcji ser.dok.

14:30 Niania

wyk. Patrick Swayze

12:00 Sekrety sąsiadów (4 i 44)

off: AZS PWSZ Stal Nysa - TS

10:10 Dr House serial obyczajowy

1989, reż. Rowdy Herrington,

11:00 Dzikie serce (54)

07:30 Wojna o kontener ser.dok.

09:50 Sekret (191)

20:00 Wykidajło film sensacyjny USA

10:00 Czarodzieje z Waverly Place

1. liga mecz finałowy fazy play-

07:55 Nash Bridges (13 i 14)

18:00 Dr House serial obyczajowy

09:35 Legendy Chima

07:00 Łowcy okazji ser.dok.

08:40 Kartoteka

Polsat 22:30

09:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo

07:40 Ukryta prawda

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska

17:00 Bananowy doktor serial

DISCOVERY

Pozdrowienia z Paryża

08:35 Klub przyjaciół Myszki Miki (1)

05:30 Z archiwum policji

08:10 Sąd rodzinny serial

14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska

TTV

07:35 Nowy Scooby Doo

06:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

06:00 Twój Puls

13:50 Szpital serial

TV 4 07:05 Jake i piraci z Nibylandii

06:40 Uwaga! po „Uwadze”

07:00 Gliniarz i prokurator (9)

12:50 Sąd rodzinny serial

TVN

06:00 Uwaga! magazyn reporterów 06:20 Mango telezakupy 07:25 Ugotowani reality show 08:00 Dzień dobry TVN magazyn 10:55 Kuchenne rewolucje reality show polski serial 12:00 Szkoła polski serial fabularnofabularnodokumentalny dokumentalny 11:00 Dlaczego ja? polski serial 13:00 Szpital polski serial fabularnofabularno-dokumentalny dokumentalny 12:00 Pielęgniarki polski serial 14:00 Ukryta prawda fabularno-dokumentalny 15:00 Szkoła polski serial fabularno13:00 Trudne sprawy polski serial dokumentalny fabularno-dokumentalny 1 6 : 0 0 Rozmowy w toku 14:00 Pierwsza miłość (2104) polski 17:00 Ukryta prawda polski serial serial obyczajowy fabularno-dokumentalny 14:45 Dzień, który zmienił moje życie 18:00 Szpital polski serial fabularnopolski serial fabularnodokumentalny dokumentalny 19:00 Fakty 15:50 Wydarzenia 19:50 Uwaga! magazyn 16:15 Interwencja magazyn 20:10 Na Wspólnej (2071) polski 16:30 Malanowski i partnerzy polski serial obyczajowy serial fabularno-dokumentalny 20:50 Ugotowani reality show 17:00 Dlaczego ja? polski serial 21:30 Prawo Agaty (12) polski serial fabularno-dokumentalny obyczajowy W kancelarii 18:00 Pierwsza miłość (2105) polski Bartka pojawia się kobieta, serial obyczajowy która oskarża swojego 18:50 Wydarzenia terapeutę o molestowanie. 19:30 Świat według Kiepskich polski Okazuje się, że Agata serial komediowy reprezentuje oskarżonego. 20:10 Metro strachu film sensacyjny Dochodzi do konfrontacji USA 2009 Reż. Tony Scott, Bartka i Agaty w sądzie. wyk. Denzel Washington. (140 22:30 Kuba Wojewódzki talk-show min) 23:30 Superwizjer magazyn 22:30 Pozdrowienia z Paryża francuski 00:05 Mąż czy nie mąż polski serial film sensacyjny 2010 Reż. komediowy Pierre Morel, wyk. John 00:35 Na językach magazyn Travolta, Jonathan Rhys 01:35 Agenci NCIS: Los Angeles (17) Meyers. (105 min) serial USA 00:15 Purchawka thriller angielsko02:35 Uwaga! magazyn irlandzko- kanadyjski 2007 Z 02:55 Sekrety magii interaktywny Reż. Nicolas Roeg. (155 min) program 02:50 Tajemnice losu 04:15 Rozmowy w toku talk-show 05:00 Zakończenie programu 05:15 Zakończenie programu

05:05 Menu na miarę

07:00 Brzydula serial obyczajowy

11:15 Mango telezakupy

POLSAT 05:00 Disco gramy 06:00 Nowy dzień z Polsat News 08:00 Trudne sprawy 09:00 Malanowski i partnerzy 10:00 Dzień, który zmienił moje życie

LEC

TVP 2

05:40 M jak miłość (793) polski serial obyczajowy 06:30 Miłujcie nieprzyjaciół waszych 07:05 M jak miłość (794) polski serial obyczajowy 08:00 Pytanie na śniadanie 11:10 Barwy szczęścia (1292) 11:45 Na dobre i na złe (536) 12:50 Na sygnale (50) polski serial obyczajowy 13:25 Dzięki Bogu już weekend program rozrywkowy magazyn 14:20 Wojciech Cejrowski boso przez 12:45 Przepis dnia magazyn świat 12:55 Ewolucja serial dok. 14:50 Licencja na wychowanie polski 13:55 Autostrada do nieba (91) serial komediowy 15:00 Wiadomości 15:25 Rodzinka.pl polski serial 15:20 Okrasa łamie przepisy komediowy 15:55 Wspaniałe stulecie (142) 16:00 Panorama kraj 17:00 Teleexpress 16:35 M jak miłość (1144) polski 17:25 Jaka to melodia? serial obyczajowy 17:55 Klan (2760) 17:30 Sztuka codzienności reportaż 18:30 Świat się kręci magazyn 18:00 Panorama 19:15 Przepis dnia magazyn 18:50 Jeden z dziesięciu 19:30 Wiadomości 19:25 Barwy szczęścia (1292 i 1293) 20:25 Eurowizyjna rewia gwiazd polski serial obycz. 21:00 Konkurs Piosenki Eurowizji 20:45 M jak miłość (1145) polski Wiedeń 2015 serial obyczajowy 23:10 Mad Max australijski film 21:40 Kulisy serialu „M jak miłość” sensacyjny 1979 Reż. George 21:50 Magazyn „Ekspresu Miller, wyk. Mel Gibson. (100 reporterów” min) 22:55 W imię syna niemiecki film 00:50 Historia dla ciebie pamięć.pl dokumentalny 01:10 Sekcja 8. (Basic) amerykańsko- 00:05 Krew z krwi (6) polski serial niemiecki film sensacyjny sensacyjny 2003 Reż. John McTiernan, 01:05 PitBull (8) polski serial wyk. John Travolta, Samuel L. sensacyjny Jackson, Brian Van Holt. (110 01:55 Magazyn „Ekspresu min) reporterów” 02:55 Chłopak i dziewczyna polski 03:00 W imię syna niemiecki film film dokumentalny dokumentalny 03:55 Notacje 04:10 Instynkt (3) polski serial 04:10 Autostrada do nieba (91) kryminalny 04:55 Zakończenie programu serial obyczajowy USA

PO

TVP 1 07:40 Historia dla ciebie pamięć. pl 08:00 Wiadomości 08:15 Polityka przy kawie 08:35 Telezakupy 08:55 Jaka to melodia? 09:25 Klan (2759) 09:55 Ranczo (20) 10:55 Wspaniałe stulecie (141) 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes magazyn 12:25 Odnawialne źródła energii

Kraków - Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 22:40 Mój bieg. PKO Półmaraton Sopot felieton 23:00 Sportowy wieczór progr.inf.

w w w. t vo s t r o w. p l


12

Środa, 20 maja TVP 1

TVP 1 22:15

FIL

M

DN

IA

Sekcja 8.

Panamska dżungla. W czasie ataku huraganu ginie niemal cała jednostka do zadań specjalnych odbywająca rutynowe ćwiczenia polowe. Dwaj żołnierze, którym udało się ujść z życiem, są przekonani, że członkowie oddziału zostali zamordowani. Nie chcą jednak wyjawić nazwiska mordercy. Gdy śledztwo, prowadzone przez kapitana żandarmerii wojskowej fortu, nie przynosi rezultatów, dowódca bazy szuka pomocy u starego przyjaciela, znanego z niekonwencjonalnych metod śledczych. Jego działania, choć nie wzbudzają sympatii, przynoszą efekty.

07:40 Drogi dla Ciebie. 10 mniej. Zwolnij! 08:00 Wiadomości 08:15 Polityka przy kawie 08:35 Telezakupy 08:55 Jaka to melodia? 09:25 Klan (2760) 09:55 Ranczo (21) 10:55 Wspaniałe stulecie (142) 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes magazyn 12:30 Magazyn rolniczy 12:45 Przepis dnia 12:50 Ewolucja angielski serial dokumentalny 13:55 Autostrada do nieba (92) serial obyczajowy USA 15:00 Wiadomości 15:20 Okrasa łamie przepisy 15:55 Wspaniałe stulecie (143) 17:00 Teleexpress 17:25 Jaka to melodia? 17:55 Klan (2761) 18:30 Świat się kręci magazyn 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:05 Gol magazyn ekstraklasy 20:25 Uwikłani (6) polski serial kryminalny 21:20 Po prostu. Program Tomasza Sekielskiego 22:15 Sekcja 8. (Basic) amerykańskoniemiecki fi lm sensacyjny 2003 Reż. John McTiernan, wyk. John Travolta. (105 min) 00:05 Mad Max australijski fi lm sensacyjny 1979 Reż. George Miller, wyk. Mel Gibson, Joanne Samuel. (100 min) 01:45 Po prostu. Program Tomasza Sekielskiego 02:30 Notacje polski serial dok. 02:50 Autostrada do nieba (92) serial obyczajowy USA 03:45 Zagadkowa Jedynka 04:25 Zakończenie programu

TVP 2 05:40 M jak miłość (794) polski serial obyczajowy 06:35 Bruno Schulz z Drohobycza fi lm dokumentalny 07:05 M jak miłość (795) polski serial obyczajowy 08:00 Pytanie na śniadanie 11:10 Barwy szczęścia (1293) 11:45 Na dobre i na złe (537) 12:50 Na sygnale (51) polski serial obyczajowy 13:25 Hity kabaretu program rozrywkowy 14:20 Wojciech Cejrowski boso przez świat 14:50 Licencja na wychowanie polski serial komediowy 15:25 Rodzinka.pl polski serial komediowy 16:00 Panorama kraj 16:35 M jak miłość (1145) polski serial obyczajowy 17:25 Sztuka codzienności reportaż 18:00 Panorama 18:50 Jeden z dziesięciu 19:25 Barwy szczęścia (1293 i 1294) serial obyczajowy 20:45 Na dobre i na złe (600) polski serial obyczajowy 21:45 Na sygnale (61) polski serial obyczajowy 22:25 Zatańcz ze mną komedia USA 2004 Reż. Peter Chelsom, wyk. Richard Gere, Jennifer Lopez. (115 min) 00:20 O mnie się nie martw 01:20 Na zawsze twoje angielski fi lm dokumentalny 02:15 Normalne życie duński fi lm dokumentalny 03:30 Matka Teresa od kotów dramat polski 2010 Reż. Paweł Sala, wyk. Ewa Skibińska. (100 min) 05:10 Zakończenie programu

TVN7

POLSAT

TVN

05:00 Disco gramy

06:00 Uwaga! magazyn reporterów

06:00 Nowy dzień z Polsat News

06:20 Mango telezakupy

08:00 Trudne sprawy

07:25 Ugotowani reality show

09:00 Malanowski i partnerzy

08:00 Dzień dobry TVN

10:00 Dzień, który zmienił moje życie

10:55 Kuchenne rewolucje reality show

polski serial fabularno-

12:00 Szkoła polski serial fabularno-

dokumentalny 11:00 Dlaczego ja? polski serial fabularno-dokumentalny 12:00 Pielęgniarki polski serial fabularno-dokumentalny 13:00 Trudne sprawy polski serial fabularno-dokumentalny 14:00 Pierwsza miłość (2105) polski serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie polski serial fabularnodokumentalny

13:00 Szpital polski serial fabularno14:00 Ukryta prawda 15:00 Szkoła polski serial fabularno16:00 Rozmowy w toku talk-show fabularno-dokumentalny 18:00 Szpital polski serial fabularnodokumentalny

16:30 Malanowski i partnerzy polski

20:10 Na Wspólnej (2072)

serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia

09:35 Legendy Chima 10:00 Czarodzieje z Waverly Place 11:00 Dzikie serce (55) 12:00 Sekrety sąsiadów (5 i 45) 13:00 Policjantki i policjanci (6) 14:00 Stop! Drogówka 15:00 Dom nie do poznania

polski serial obyczajowy 20:50 Ugotowani reality show 21:30 Project Runway reality show 22:35 Red Eye thriller USA 2005 Reż. Wes Craven, wyk. Rachel

17:00 Dzikie serce (56) 18:00 Sekrety sąsiadów (6 i 46) 19:00 Policjantki i policjanci (7)

McAdams, Cillian Murphy.

19:30 Świat według Kiepskich polski serial komediowy 20:40 Top chef reality show 22:05 Mój chłopak się żeni komedia romantyczna USA 1997 Reż. Paul J. Hogan, wyk. Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz. (130 min)

(100 min) Lisa Reisert poznaje Mężczyzna zajmuje w samolocie miejsce obok niej.

amerykański fi lm s.f. 2004, reż. Paul Ziller, wyk. Bruce

Tuż po starcie okazuje się, że czarujący człowiek jest

Boxleitner

terrorystą.

Patrick Fugit, Olivia Wilde, Fran 01:40 Sekrety magii interaktywny program Kranz. (105 min) 02:00 Tajemnice losu magazyn

03:00 Rozmowy w toku talk-show

05:00 Zakończenie programu

04:00 Zakończenie programu

TTV

20:00 Postrach z jeziora kanadyjsko-

na lotnisku Jacksona Rippnera.

00:15 Skradziony notes komedia USA 00:15 Piekielny hotel reality show 01:20 Uwaga! magazyn 2006 Reż. Scott Lew, wyk.

PULS

09:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo

17:00 Ukryta prawda polski serial

19:50 Uwaga! magazyn

18:00 Pierwsza miłość (2106) polski

08:35 Klub przyjaciół Myszki Miki

dokumentalny

19:00 Fakty

fabularno-dokumentalny

07:35 Nowy Scooby Doo

dokumentalny

16:15 Interwencja magazyn

17:00 Dlaczego ja? polski serial

07:05 Jake i piraci z Nibylandii

dokumentalny

15:50 Wydarzenia

serial fabularno-dokumentalny

TV 4 06:00 Kłamczuch

DISCOVERY

21:55 Falcon Rising fi lm sensacyjny USA 2014, reż. Ernie Barbarash 00:10 Spadkobiercy 01:10 Śmierć na 1000 sposobów

TVP SPORT

06:30 Męski typ

05:15 Menu na miarę

07:40 Ukryta prawda

06:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

07:00 Brzydula (134 i 135)

05:30 Z archiwum policji

08:40 Kartoteka

07:00 Łowcy okazji (14) ser.dok.

1. liga mecz finałowy fazy play-

06:00 Twój Puls

09:40 Czarno na białym

07:30 Wojna o kontener (8) ser.dok.

off: AZS PWSZ Stal Nysa - TS

07:00 Gliniarz i prokurator (10)

10:15 Gogglebox. Przed telewizorem

08:00 Domy na aukcji ser.dok.

07:55 Nash Bridges (14 i 15)

10:50 Ukryta prawda

Victoria PWSZ Wałbrzych

08:10 Sąd rodzinny serial 09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska 10:10 Dr House serial obyczajowy

08:30 Wojny magazynowe reality show

09:50 Sekret (192)

11:45 Sąd rodzinny

11:15 Mango telezakupy

10:50 Twój Puls

12:40 Kartoteka

12:30 Królowa serc (107 i 108)

13:40 Drogowi piraci

09:30 Aukcja w ciemno (8) ser.dok.

12:50 Sąd rodzinny serial

14:30 Niania

14:10 DeFacto

10:00 Nagi instynkt przetrwania ser.

14:45 Tajemnice otyłości

11:00 Gorączka złota ser.dok.

15:45 Express

12:00 Grenlandia - wyspa skarbów:

13:50 Szpital polski serial 14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska

16:00 Gwiezdne wrota (1) 17:00 Siły pierwotne (7)

15:50 Brzydula (136 i 137) polski serial obyczajowy 17:00 Bananowy doktor serial komediowy USA 18:00 Dr House (10 i 11) serial

16:05 Sędzia Anna Maria Wesołowska

18:00 Atlantyda (13) 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 20:00 1000 lat po Ziemi fi lm s.f.

Richarda Hammonda 22:00 CSI: Kryminalne zagadki Las

20:00 Inwazja thriller USA 2007 , reż. Oliver Hirschbiegel, James

23:00 Hannibal (7) 00:00 American Horror Story: Asylum 00:55 Przypadki Cezarego P.

McTeigue, wyk. Nicole Kidman, 02:10 No problem!

18:40 Królowie lombardu

Wielkie rubiny ser.dok.

reality show

20:05 DeFacto

17:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

20:35 Wojny przewoźników

18:00 Jak działa wszechświat? ser. 19:00 Gorączka złota ser.dok.

23:00 Bagaż osobisty

03:35 Dyżur

23:30 Ostre cięcie

04:00 JRG w akcji

00:15 DeFacto

22:30 Aukcja w ciemno (2) ser.dok. e

00:15 0 Pluton dramat USA 1986

04:25 Menu na miarę

01:15 Blisko ludzi

23:00 Krocie za starocie reality show

02:50 Sekrety magii

04:45 Z archiwum policji

01:45 7 grzechów (3)

00:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

w w w. t vo s t r o w. p lmecz: Manchester United Arsenal Londyn 19:45 Arsenal Londyn TV magazyn 20:50 Koszykówka kobiet mecz towarzyski: Polska - Szwecja 22:40 Kolarstwo górskie: Skandia

20:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

03:10 JRG w akcji angielski 2012

Race - Grand Prix Polski

17:40 Piłka nożna: Liga angielska

15:00 Niechciani w Gas Monkey (11)

22:30 Gogglebox. Przed telewizorem

22:10 W cudzej skórze thriller

15:40 Kolarstwo: Visegrad 4 Bicycle

14:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

02:45 Dyżur

Daniel Craig

mecz finałowy

16:35 Borussia Dortmund TV magazyn

19:45 Express

22:00 Kossakowski. Nieoczywiste

Czechach mecz półfinałowy

13:00 Baseny jak z bajki ser.dok.

16:00 Fani czterech kółek ser.dok.

21:45 Express

09:35 Hokej: Mistrzostwa Świata w

13:55 Tenis: Turniej WTA w Rzymie

17:45 Express 18:05 Anatomia głupoty według

USA 2013

Vegas (4) obyczajowy USA

17:10 Blisko ludzi

09:00 Hardcorowy lombard ser.dok.

07:45 Siatkówka mężczyzn: KRISPOL

Maraton Lang Team MTB 21:00 Wojna o kontener (7) ser.dok. 22:00 Wojny magazynowe reality show

23:00 Sportowy wieczór 23:15 GOL magazyn piłkarski 23:25 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz o 3. miejsce

w w w. t vo s t r o w. p l


13

Czwartek, 21 maja

TVN7 05:15 We dwoje 06:30 Męski typ 07:00 Brzydula (136 i 137) polski serial obyczajowy 08:10 Sąd rodzinny 09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska polski serial fabularnodokumentalny 10:10 Dr House (11) serial obyczajowy USA 11:15 Mango telezakupy 12:50 Sąd rodzinny polski serial fabularno-dokumentalny 13:50 Szpital polski serial fabularnodokumentalny 14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska polski serial fabularnodokumentalny 15:50 Brzydula (138 i 139) polski serial obyczajowy 17:00 Bananowy doktor serial komediowy USA 18:00 Dr House (12 i 13) serial obyczajowy USA 20:00 Taniec ostatniej szansy kanadyjsko-amerykańskofrancuska komedia romantyczna 2007, reż. Ian Iqbal Rashid, wyk. Rutina Wesley, Tre Armstrong, Dwain Murphy 21:55 Skazany na śmierć (5) serial sensacyjny USA 22:55 Inwazja thriller USA 2007 polecamy 01:15 Sekrety magii 03:25 Druga strona medalu (2 5)

POLSAT

PULS 05:10 Menu na miarę

TVN

TV 4

06:00 Uwaga! magazyn reporterów 06:20 Mango telezakupy 07:25 Ugotowani reality show 08:00 Dzień dobry TVN magazyn 10:55 Kuchenne rewolucje reality

dokumentalny fabularnodokumentalny 15:00 Szkoła polski serial fabularnodokumentalny 16:00 Rozmowy w toku talk-show fabularnodokumentalny

19:00 Fakty

18:00 Sekrety sąsiadów (7 i 47)

20:10 Na Wspólnej (2073) polski 20:50 Ugotowani reality show 21:30 Kuchenne rewolucje 22:35 Kochaj i tańcz komedia polska wyk. Izabella Miko, Mateusz Damięcki, Rafał Królikowski. (150 min) 01:05 Superwizjer magazyn

Crowe

02:15 Uwaga! magazyn 02:35 Sekrety magii interaktywny program

1997 00:20 Interwencja

03:55 Rozmowy w toku talk-show 04:55 Zakończenie programu

DISCOVERY

07:30 Wojna o kontener ser.dok. 08:00 Domy na aukcji ser.dok.

09:30 Aukcja w ciemno (6) ser.dok.

12:30 Królowa serc (108 i 109)

11:45 Sąd rodzinny

14:30 Niania

12:40 Kartoteka

10:00 Nagi instynkt przetrwania ser. 11:00 Gorączka złota ser.dok.

14:10 DeFacto

12:00 Grenlandia - wyspa skarbów ser.

14:45 Inspektor Frejmut

13:00 Projekt akwarium ser.dok.

15:45 Express

14:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

00:40 Gość „Wydarzeń”

TVP SPORT Czechach 4. mecz ćwierćfinałowy 09:55 Piłka nożna: Liga Mistrzów rewanżowy mecz półfinałowy: Real Madryt - Juventus Turyn 12:00 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz półfinałowy 14:00 Zwarcie publicystyka 14:30 Świat jeździectwa magazyn 15:10 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz półfinałowy

15:00 Niechciani w Gas Monkey towarzyski: Polska - Szwecja reality show 16:00 Fani czterech kółek ser.dok.

18:40 Wojny magazynowe

17:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

19:45 Express

18:00 NASA - archiwum tajemnic ser. 19:00 Gorączka złota ser.dok.

19:10 Hokej: Mistrzostwa Świata w Czechach mecz półfinałowy 21:25 GOL magazyn piłkarski 21:40 Tenis: Turniej WTA w Rzymie mecz

20:35 Wojny magazynowe

Robert Heath

21:45 Express

02:00 Kręcimy z gwiazdami

22:00 Usterka

21:00 Nagi instynkt przetrwania ser.dok. 23:00 Sportowa sobota

23:00 Handlarze

22:00 W dziczy z Bearem Gryllsem ser. 23:25 Piłka nożna: Liga Mistrzów

03:20 Dyżur 03:45 JRG w akcji 04:10 Taki jest świat 04:50 Z archiwum policji

20:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

półfinałowy

23:45 Sekrety przemysłu odzieżowego 23:00 Gorączka złota ser.dok. rewanżowy mecz półfinałowy: 00:45 Ostre cięcie Bayern Monachium - FC 00:00 Auto-reaktywacja ser.dok. ch 01:30 Bagaż osobisty Barcelona 01:00 Fani czterech kółek ser.dok. i 02:00 Ukryta prawda 0 2 : 0 0 Morze złota ser.dok. 0 1 : 1 5 Zakończenie programu 02:50 Na poddaszu (33 i 34)

w w w. t vo s t r o w. p lCA LE

MY

Główną bohaterką jest Anna Maria, dla której najważniejszy w życiu jest Jezus. Wolny czas kobieta poświęca na pracę misjonarską, nawracanie niewiernych i pokutowanie za własne grzechy, nie wyłączając samobiczowania. Codziennie wyrusza na ulice Wiednia z krucjatą, aby głosić Słowo Boże. Nieoczekiwanie dla Marii w domu pojawia się jej długo niewidziany mąż. Mężczyzna jest muzułmaninem egipskiego pochodzenia i zupełnie nie rozumie fanatyzmu, którym kieruje się jego żona.

07:50 Hokej: Mistrzostwa Świata w

horror angielski 2012, reż.

02:55 JRG w akcji

PO

17:45 Koszykówka kobiet mecz

18:05 Wytapiacze fortuny

20:05 DeFacto

Stone, Gene Hackman, Russell

22:15 Wściekłość – thriller kanadyjski

poradnikowy

10:50 Ukryta prawda

23:55 Raz, dwa, trzy, umierasz ty

reż. Sam Raimi, wyk. Sharon

01:40 Odlotowy ogród magazyn

10:50 Twój Puls

USA 2012

amerykańsko-japoński 1995,

2009 Reż. Bruce Parramore,

09:00 Hardcorowy lombard ser.dok.

22:00 Protektor film sensacyjny

TVP 2 23:00

20:00 Szybcy i martwi – western

10:15 Kossakowski. Nieoczywiste

17:45 Express

Raj: Wiara

polski serial obyczajowy

reality show

09:40 Czarno na białym

reż. Fred Wolf

19:00 Policjantki i policjanci (8) –

serial obyczajowy

09:50 Sekret (193)

17:10 Betlejewski. Prowokacje

15:00 Dom nie do poznania

Gabriel van Helsing, najsłynniejszy na świecie pogromca wampirów, otrzymuje kolejne zadanie. Tajna organizacja zleca mu wytropienie i unicestwienie legendarnego hrabiego Drakuli. Sprzymierzeńcem Gabriela zostaje piękna Anna Valerious, która od wieków walczy z Drakulą, chcąc zdjąć klątwę ciążącą na jej rodzie. Wampir sprawił bowiem, że królewska rodzina Valeriousów przestała istnieć. Wspólna misja zbliża Annę i Gabriela, ale jego mroczna przeszłość nieoczekiwanie daje o sobie znać. Aby zabić Drakulę, Gabriel musi stawić czoła własnym problemom.

19:50 Uwaga! magazyn

08:30 Wojny magazynowe reality show

16:05 Sędzia Anna Maria Wesołowska

14:00 Stop! Drogówka

17:00 Dzikie serce (57)

dokumentalny

07:40 Ukryta prawda

20:00 Króliczek komedia USA 2008,

13:00 Policjantki i policjanci (7)

18:00 Szpital polski serial fabularno-

07:00 Łowcy okazji ser.dok.

19:00 Pingwiny z Madagaskaru

12:00 Sekrety sąsiadów (6 i 46)

17:00 Ukryta prawda polski serial

06:00 Twój Puls

18:00 Atlantyda angielski serial przyg.

10:00 Czarodzieje z Waverly Place 11:00 Dzikie serce (56)

06:30 Express

17:00 Siły pierwotne (1)

09:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo

14:00 Ukryta prawda polski serial

06:45 Sąd rodzinny

16:00 Gwiezdne wrota (2)

08:35 Klub przyjaciół Myszki Miki

IA

dokumentalny 13:00 Szpital polski serial fabularno-

05:30 Z archiwum policji

13:40 Drogowi piraci

08:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo

12:00 Szkoła polski serial fabularno- 09:35 Legendy Chima

TTV

08:40 Kartoteka

TVP 2 20:40

show

06:00 Auto-reaktywacja ser.dok.

07:55 Nash Bridges (15 i 16)

Van Helsing

poranny

06:00 Blisko ludzi

07:00 Gliniarz i prokurator (11)

07:35 Jake i piraci z Nibylandii

DN

05:00 Disco gramy 06:00 Nowy dzień z Polsat News 08:00 Trudne sprawy 09:00 Malanowski i partnerzy 10:00 Dzień, który zmienił moje życie polski serial fabularnodokumentalny 11:00 Dlaczego ja? 12:00 Pielęgniarki 13:00 Trudne sprawy polski serial fabularno-dokumentalny 14:00 Pierwsza miłość (2106) polski serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie polski serial fabularnodokumentalny 15:50 Wydarzenia 16:15 Interwencja magazyn 16:30 Malanowski i partnerzy polski serial fabularno-dokumentalny 17:00 Dlaczego ja? polski serial fabularno-dokumentalny 18:00 Pierwsza miłość (2107) polski serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia 19:30 Świat według Kiepskich polski serial komediowy 20:05 Zdrady polski serial fabularnodokumentalny 21:05 Przyjaciółki (12) polski serial obyczajowy 22:10 Wyspa strachu thriller USA 2009 Reż. David Twohy, wyk. Steve Zahn, Milla Jovovich. (125 min) Cliff i Cydney spędzają miesiąc miodowy na jednej z hawajskich wysp. Na jednym ze szlaków para spotyka wystraszonych turystów, którzy informują ich, że na wyspie doszło do morderstwa. 00:15 Kabaretowa ekstraklasa program rozrywkowy 01:00 Zakończenie programu

M

TVP 2 05:10 Paradoks (12) polski serial kryminalny 06:05 M jak miłość (795 i 796) polski serial obyczajowy 08:00 Pytanie na śniadanie program na żywo prowadzony przez pary znanych osób. 11:10 Barwy szczęścia (1294) 11:45 Na dobre i na złe (538) 12:50 Na sygnale (52) polski serial obyczajowy 13:25 Dzięki Bogu już weekend program rozrywkowy 14:20 Wojciech Cejrowski boso przez świat 14:50 Licencja na wychowanie polski serial komediowy 15:25 Rodzinka.pl polski serial komediowy 16:00 Panorama kraj 16:30 Na dobre i na złe (600) polski serial obyczajowy 17:25 Sztuka codzienności 18:00 Panorama 18:50 Jeden z dziesięciu 19:25 Barwy szczęścia (1294 i 1295) polski serial obyczajowy 20:40 Van Helsing horror amerykańskoczeski 2004 polecamy Reż. Stephen Sommers, wyk. Hugh Jackman, Kate Beckinsale. (140 min) 23:00 Raj: Wiara dramat austr.niem.-fr. 2012 Reż. Ulrich Seidl, wyk. Maria Hofstätter. (125 min) 01:05 Zatańcz ze mną komedia USA 2004 Reż. Peter Chelsom, wyk. Richard Gere. (115 min) 03:00 Raj: Wiara dramat austr.niem.-fr. 2012 Reż. Ulrich Seidl. (120 min) 05:00 Zakończenie programu

FIL

TVP 1 06:00 Telezakupy 06:40 Ewolucja 07:35 Telezakupy 08:00 Wiadomości 08:15 Polityka przy kawie 08:35 Telezakupy 08:55 Jaka to melodia? 09:25 Klan (2761) 09:55 Ranczo (22) 10:55 Wspaniałe stulecie (143) 12:00 Wiadomości 12:10 Agrobiznes magazyn 12:25 Smaki polskie magazyn 12:40 Przepis dnia 12:50 Sekrety lamparta angielski film dokumentalny 13:55 Autostrada do nieba (93) serial obyczajowy USA 15:00 Wiadomości 15:20 Okrasa łamie przepisy 15:55 Wspaniałe stulecie (144) 17:00 Teleexpress 17:25 Jaka to melodia? 17:55 Klan (2762) telenowela polska 18:30 Świat się kręci magazyn 19:15 Przepis dnia magazyn 19:30 Wiadomości 20:10 Gol magazyn ekstraklasy 20:25 Eurowizyjna rewia gwiazd 21:00 Konkurs Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015 23:10 Szaleństwo podniebnego wędrowca angielski film dokumentalny 00:00 W garniturach (11) serial obyczajowy USA 00:50 Rzeka (5) serial sensacyjny USA 01:45 Naszaarmia.pl magazyn 02:15 Szaleństwo podniebnego wędrowca 03:10 Notacje polski serial dok. 03:25 Komedia romantyczna komedia romantyczna 2006 Reż. Aaron Seltzer, Jason Friedberg. (85 min) 04:50 Zagadkowa Jedynka 05:20 Zakończenie programu

w w w. t vo s t r o w. p l


Ogłoszenia Reklamy Komunikaty

14

OGŁOSZENIA DROBNE Nieruchomości:

 Sprzedam mieszkanie 80 Sprzedam działkę dobrze za- m2, III piętro przy ul. Orzeszkowej. gospodarowaną wraz z domkiem murowanym. Czwarta brama, działka 396. Cena: 7500 zł. Tel. 608 764 718 Do wynajęcia mieszkanie 46m2, I piętro, ul. 11 Listopada 2. Tel. 692 991 901 Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe, 38 m2 w Ostrowi Maz., ul. Kościuszki, III piętro, (wymaga remontu). Tel. 889 118 745 Sprzedam działkę rekreacyjną z domkiem w atrakcyjnej cenie. Ogródki działkowe za sklepem Vigar. Tel. 505 447 000 Do wynajęcia lokal 16 m2 pod działalność. Ostrów Maz., ul. Kilińskiego, atrakcyjna lokalizacja, korzystna cena. Tel. 531 233 202 Wynajmę mieszkanie 38 m2, IV piętro, 2 pokoje, kuchnia, łazienka, ul. Kościuszki. Tel. 600 616 060 Rogóźnia/Ostrów Maz. Pozostało jeszcze kilka działek budowlanych na nowo powstającym osiedlu mieszkaniowym; 9001400 m2, 23,5-28 zł/m2, dookoła lasy, 2 km od Ostrowi, 400 m od autobusu, woda, prąd w ulicy. Tel. 666 847 283 Sprzedam przepiękną posesję 7 tys. m2 wraz z domem całorocznym 100 m2 z bala oraz stawem, w Osuchowej – 10 km od Ostrowi! Działka budowlana, w całości ogrodzona, dojazd drogą asfaltową z dwóch stron. Dwupoziomowy dom z 2004 roku, w pełni urządzony i wyposażony. 6 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, 2 werandy! Budynek gospodarczy z dwoma garażami. Na działce media! Posesja starannie zagospodarowana, pięknie zadrzewiona. Własny zagajnik oraz drzewa i krzewy owocowe. Teren puszczy białej, stawy rybne. Pełna infrastruktura: szkoła, sanktuarium maryjne, sklepu, karczma, komunikacja. Tel. 603 088 726 Sprzedam działkę w 1500 m2 malowniczym położeniu, 3 km od Ostrowi. NISKA CENA – Pilne! Tel. 660 481 924

Częściowo umeblowane, gotowe do zamieszkania (3300 zł/m2). Tel. 29 74 514 95, 608 328 702 Sprzedam mieszkanie 48,5 m2, Ostrów Mazowiecka ul. Widnichowska. Tel. 602 898 683

 Dam pracę:

 Zatrudnię pracownika fizycznego przy produkcji wełny mineralnej (firma zapewnia zorganizowanie i dofinansowanie do „kursu kierowca wózka widłowego”) i operatora wózka widłowego – zapewniamy dojazd do miejsca pracy. Osoby zainteresowane pracą proszone są o kontakt tel. lub osobisty w biurze firmy – Ostrów Maz. ul. Akacjowa 16 (pn.- pt. w godz. 8-16) Telefon stacjonar ny: 029 645 22 00, 029 645 22 11 F. U. H. Przyjmę do pracy przy dachach. Tel. 604 178 798 Stolarz poszukuje pracowników do układania bruku dębowego. Tel. 602 810 204

 Usługi:

 Drobne naprawy domowe, np. wymiany zamków, kranów, składanie mebli itp. Tel. 535 338 142 ADR kursy, doradztwo. Tel. 606 886 794 Masaże lecznicze i relaksacyjne od 25 zł (za 25 min). Ponadto w ofercie: masaże gorącymi kamieniami (rozluźniające), antycellulitowy masaż bańką chińską, fizykoterapia 10 zł/zabieg: prądy, ultradźwięki, lampa sollux (zabiegi mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne). Gabinet Masażu i Fizykoterapii ul. Partyzantów 15/18 (obok ul. Mieczkowskiego) Ostrów Maz. Tel. 518 582 774

 Inne

 Zarząd Pow. Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Ostrowi Maz. informuje, że w dniu 30 maja o godz. 10: 00 w sali Centrum Dialogu Społecznego ul. Partyzantów 7A odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze, na które serdecznie zapraszamy członków z terenu miasta i powiatu Ostrów Maz.


15

Sport

Debiuty Wszech Federacji

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem debiutujących kulturystów Ostrów Mazowiecka po raz kolejny stała się areną sportowych zmagań kulturystów. Tym razem były to Debiuty Wszech Federacji World Fitness Federation, World Body Building Federation i World Physique Federation.

25 kwietnia hala MOSiR przy ul. Trębickiego zgromadziła liczną rzeszę debiutantów oraz miłośników tej dyscypliny sportowej. W zawodach udział wzięło ok. 100 zawodników, zarówno kobiet, jak

Swoje wyrzeźbione sylwetki prezentowały również panie i mężczyzn. W panelu sędziowskim zasiadły legendy fitnessu i kulturystyki: Aleksandra Kobielak, Hubert Olborski, Piotr Małachowski, Andrzej Brzeziński i Krzysztof Gajewski.

Rywalizowano w kategoriach kulturystyki klasycznej, fitness model, fitness aerobic open, sylwetki męskiej oraz Fit-Kid. Zawody rozpoczęły się duetami, a najbardziej obleganymi konkurencjami były sylwetka

męska i kulturystyka klasyczna mężczyzn +175 cm. Atrakcją specjalną był pokaz karate wykonaniu Grzegorza Wyszomierskiego, trenera II klasy taekwon-do.OPRAC. MCH FOT. MOSIR, B. SIWEK

Sportowa majówka Nasze miasto na sportowo uczciło święto Konstytucji 3 Maja. Odbyły się IV Uliczne Biegi 3 Majowe oraz Tenisowy Turniej Otwarcia Sezonu. Tradycyjnie na początku maja amatorzy tenisa rozpoczynają nowy sezon sportowych zmagań. Pogoda dopisała, więc do Ostrowi zjechali zawodnicy m.in. z Warszawy, Łomży, Zambrowa, Dybek i Kosowa Lackiego. Na miejskie korty stawiło się w sumie 24 zawodników, którzy zawalczyli o Puchar Dyrektora MOSiR. Całodniowa walka wyłoniła najlepszych. Miejsce pierwsze zajął Robert Usarek z Suwałk, drugie Andrzej Lis z Warszawy, trzecie Sylwester Puchalski z Ostrowi Mazowieckiej. Na dalszych miejscach

Zawody w kraju Kwitnącej Wiśni nie przyniosły ostrowskim karatekom medali

Japonia uczy pokory Zawodnicy OKKKyokushin w Ostrowi Mazowieckiej wrócili z Mistrzostw Świata Kobiet oraz International Karate Friendship w Japonii bez medali. „Poziom zawodów był bardzo wysoki, zastrzeżony tylko dla doskonałych zawodników z Japonii i nielicznych z Rosji. Zawodnicy z OKKK nie sprostali temu zadaniu, a zawody pokazały, jaki ogrom pracy przed nami” – komentuje sensei Radosław Grabowski, trener ostrowskich zawodników. – „Walki odbywały się w bardzo szybkim tempie, a karatecy byli

świetnie wyszkoleni technicznie. Ogromne wrażenie robiły najmłodsze dzieci, które po mistrzowsku wykonywały kata, w walce sprawnością i umiejętnościami nie odbiegały od starszych zawodników”. Najbliżej medalu była Michalina Chrobot, która znalazła się w nielicznie obsadzonej kategorii. Wystarczyło wygrać pierwszą walkę, aby już walczyć o medal. Przeciwniczka Michaliny, mimo gorszych warunków fizycznych, okazała się lepszą zawodniczką. Mikołaj Radgowski pierwszą walkę stoczył na głównej macie przed komi-

znaleźli się kolejno: Andrzej Rutkowski (Otwock), Adam Styła (Zambrów), Zbigniew Kosik (Kosów Lacki), Krzysztof Bułkowski (Łomża), Karol Bikowski (Łomża), Rafał Batorowicz (Miedzna), Waldemar Dziurda (Ostrów Maz.), Jarosław Gołaszewski (Ostrów Maz.), Daniel Krych (Dybki), Krzysztof Flanc (Ostrów Maz.), Wiesław Pakieło (Ostrów Maz.), Mateusz Tarnas (Warszawa), Waldemar Rępa (Ostrów Maz.), Daniel Kołakowski (Ostrów Maz.), Jan Puchalski (Ostrów Maz.), Robert Sokołowski (Łomża), Andrzej Tułowiecki (Ostrów Maz.), Albert Kraszewski (Zambrów), Dariusz Galarski (Ostrów Maz.), Tomasz Szabłowki (Zambrów), Bogdan Knap (Ostrów Maz.).

sją sędziowską. Na początku starcie było wyrównane, później szala zwycięstwa przechyliła się na stronę japońskiego przeciwnika. Drugiego dnia odbyły się Mistrzostwa Świata Kobiet. Startowały w nich 4 zawodniczki z Polski, w tym również Maria Jasko. Pojedynek o wejście do półfinału z Ksenią Zasoriną na początku przebiegał bardzo efektownie. Niestety, druga połowa walki należała do Rosjanki, która bezapelacyjnie wygrała to starcie, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. OPRAC. MCH FOT. OKKKYOKUSHIN

Amatorzy tenisa walczyli o puchar dyrektora MOSiR

Spod placu przy stawie miejskim wystartowały już czwarte uliczne Biegi 3 Majowe pod patronatem burmistrza Ostrowi Maz. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz nie zabrakło miłośników biegania w różnym wieku: od przedszkolaków po seniorów. W sumie na starcie biegu stanęło ok. 160 zawodników. Biegacze zmierzyli się z dystansami 300 m, 700 m, 1100 m i 7000 m. Wszyscy uczestnicy biegu integracyjnego oraz biegów OPEN otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w klasyfikacjach dziewcząt/kobiet i chłopców/mężczyzn odebrali statuetki. Na wszystkich czekała pyszna grochówka i pieczona kiełbaska. MCH FOT. MOSIR


Rozmaitości

16 Horoskop Baran 21.03 - 20.04

Baran znajdzie zwolenników dla swoich pomysłów. Jest szansa wprowadzić je wżycie. Musisz raz jeszcze wszystko przemyśleć i uporządkować. Są ludzie, którzy chcą współpracować z Tobą. Byk 21.04 - 20.05

Byk w tym tygodniu będzie załatwiał jakieś sprawy związane z finansami. Uważaj aby nie popełnić błędu. Więcej słuchaj a mniej mów – to droga do sukcesu zawodowego. Bliźnięta 21.05 - 21.06

Musisz pogodzić się z faktami i ograniczyć ambicje. Twoje kwalifikacje zawodowe są zbyt niskie do stanowiska o które się chcesz ubiegać. Radzę podjąć dalszą naukę, zdobyć więcej doświadczenia. Rak 22.06 - 22.07

W Raka otoczeniu znajduje się osoba, która nie jest nastawiona na pomoc. Musisz liczyć tylko na siebie, bo od tego zależy powodzenie w sprawie, którą jest przed Tobą. Należy uzbroić się w cierpliwość. Lew 23.07 - 23.08

Jesteś rozdrażniony, wywołujesz konflikty z rodziną, a przecieżto najbardziej zaufane osoby. Staraj się nie urazić nikogo i spokojnie wszystko przeanalizuj. Nerwy i pośpiech nie są wskazane. Panna 24.08 - 22.09

Panna jest gotowa na zerwanie pewnej znajomości, bo to zagraża jej działaniom. Nie możesz pozwolić sobie, aby ktoś ograniczył twoje wpływy na jakąś sprawę. Jesteś gotowa działać bezwzględnie. Waga 23.09 - 23.10

Twoje kłopoty wypływają z tego,że nie przestrzegasz określonych norm. Nie należy lekceważyć nawet małych z pozoru spraw. W Twoim otoczeniu znajdują się osoby bardzo wpływowe. Powinnaś to wykorzystać w osiągnięciu celu. Skorpion 24.10 - 22.11

Należysz do osób bardzo obowiązkowych. Nigdy nie pozwolisz sobie na potraktowanie sprawy „po łebkach”. Bardzo nie lubisz gdy ktoś stawia Cię w dwuznacznej sytuacji, albo zmusza do zmiany planów. Strzelec 23.11 - 21.12

Dobrze zrobi Ci wyjazd na łono natury. Potrzebny jest Strzelcom urlop, odpoczynek od nawału spraw. Musisz sobie wszystko spokojnie poukładać i nabrać sił do dalszej pracy. Koniecznie zabierz ze sobą osobę kochaną. Koziorożec 22.12 - 20.01

Pojawiły się problemy w pracy zawodowej, ale jest szansażeby to zmienić. Pomoc na którą liczysz jest albo mało skuteczna, albo ktoś udaje,że pomaga. Należy działać spokojnie i zmienić kierunek i rozwiązania problemów szukać w innym miejscu. Wodnik 21.01 - 19.02

Twój upór może doprowadzić do niepowodze?. Powinieneś zmienić swoje postę- powanie i być bardziej elastyczny, a na pewno nie stracisz ale bardzo dużo zyskasz. To naprawdę się opłaci. Uwierz. Ryby 20.02 - 20.03

Ryby mają przed sobą wielką karierę zawodową, ale nie mogą działać nerwowo i spotykać się z nerwowymi ludźmi. W sprawach potrzebna jest dyplomacja, rozwaga, czas. Odzyskasz wiarę w swoje możliwości. Spotkasz osoby, które umocnią Cię wewnętrznie i z którymi możesz odejmować nowe inicjatywy.

Krzyżówka

Profile for TV Ostrów Mazowiecka

Tv Ostrow 06 2015  

Tv Ostrow 06 2015  

Profile for tvostrow
Advertisement