Page 1

Litvanya’da Eğitim Turkuaz Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

www.turkuazedu.com - www.turkuazarboy.com www.yurtdisiegitimkariyer.com

www.turkuazedu.com - www.turkuazarboy.com - www.yurtdisiegitimkariyer.com


2013 • ABD • KANADA İNGİLTERE • İRLANDA

• AVUSTRALYA • YENİ

ZELANDA • MALTA • SİN

GAPUR


EDINBURGH MANCHESTER SHEFFIELD NOTTINGHAM OXFORD

LIVERPOOL

CAMBRIDGE FRANKFURT

VANCOUVER BRISTOL

PARIS

SEATTLE

HIGHLINE COMMUNITY COLLEGE

HARVARD SQUARE

TORQUAY

BATH

ZURICH

SALISBURY

BOURNEMOUTH

BOSTON NORTHEASTERN UNIVERSITY

BERKELEY

NEW YORK

SAN FRANCISCO

PHILADELPHIA

SANTA BARBARA

SAN DIEGO MIAMI

VANCOUVER

CHICAGO

NEW YORK

WHITTIER COLLEGE

SAN FRANCISCO

SANTA BARBARA

DUBLIN

LONDRA

EDINBURGH

Kaplan’a Hoş Geldiniz Bu broşürün sayfalarında anadili İngilizce olan kişiler ile aynı ortamda bulunarak İngilizce eğitimi almak isteyenlere yönelik çok çeşitli kurslar bulacaksınız. Yoğun ve yoğun olmayan kısa dönemli kurslar, uzun dönemli kurslar. Üniversite kampüslerinde sunulan kurslar ve şehir merkezlerindeki okullarda sunulan kurslar. İngilizce dil seviyesi ne olursa olsun herkese uygun kurslar.

Ne tür bir kurs ile ilgilendiğinize karar verdikten sonra; göz kamaştıracak 40’tan fazla, mükemmel şehrin de içinde bulunduğu birçok seçim de sizi bekliyor olacak. Bizim sunduğumuz seçenekler Doğu Amerika sahillerinden, tarihi eğitim şehirleri olan Oxford ve Cambridge’e; Avustralya’nın Pasifik kıyılarından California’nın sahillerine; Yeni Zelanda’nın yeşil çayırlarından Emerald Adası’na kadar uzanıyor.

2 I www.kaplaninternational.com/tur

Öğrencilerimiz 75 yılı aşkın süredir Kaplan’ı tercih etmekte ve günümüzde Kaplan ismi, eğitimde çeşitlilik, akademik bütünleşme ve teknolojik yenilik ile eş anlamlı olarak düşünülmektedir. Odak noktamız, bizimle eğitim gören öğrenciler olarak sizlerin eğitim süreniz boyunca aldığınız kursta mümkün olan en fazla gelişim gösterecek fırsatlara sahip olduğunuzu garanti altına almaktır. Sizin için en uygun tercihi yapmanız için biz buradayız. Temsilcilerimiz, kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanmış eğitim planını oluşturmanız ve rahat yaşamanız

için hayat planı oluşturmanızda size yardım edeceklerdir. Bu yüzden zamanınızı ayırarak, sizleri bekleyen bu harika eğitim fırsatları dünyası hakkında yazanları okuyun. Yakın bir zamanda sizleri de Kaplan’da ağırlama ayrıcalığına kavuşmayı diliyoruz.

David Jones Başkan Kaplan International Colleges


SHANGHAI GUANGZHOU

DELHI

HONG KONG

SINGAPORE

CAIRNS

BRISBANE

ADELAIDE

PERTH

SİDNEY

CAIRNS

SYDNEY AUCKLAND

AUCKLAND

İçerik 4

Neden Kaplan

İngiltere

6

Etkili öğrenim

8

Kursunuzu seçin

10

Örnek ders programı

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Kurslar 11 12 14 15 16 16 17

İngilizce kursları Akademik Yıl ve Sömestir TOEFL® iBT ve Akademik İngilizce IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlık Üniversite yerleştirme hizmeti Uluslararası öğrenciler için GMAT® ve GRE® hazırlığı Kariyer programları

Londra - Covent Garden Londra - Leicester Square Bath Salisbury Cambridge Oxford Bournemouth Torquay Manchester Edinburgh

İrlanda 36

Dublin

Kaplan deneyiminiz

Yeni Zelanda

18 20 22 24 25

38

Yeni eviniz Sosyal aktiviteler Kaplan sosyal topluluğuna katılın Öğrenci desteği Öğrenci odaklı yenilik

Auckland

Avustralya 39 40

41 42

Perth Sidney - City Sidney - Manly Melbourne

43 44 45

62 63 64 65 66 67 68

Adelaide Brisbane Cairns

Kanada 46 47

Vancouver Toronto

San Francisco Berkeley San Diego Santa Barbara Irvine Valley College Whittier College Los Angeles - Westwood

ABD

Malta

48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

69

Boston Boston - Harvard Square Boston - Northeastern University New York - Midtown New York - Empire State New York - SoHo Philadelphia Washington, DC Miami Chicago Illinois Institute of Technology Seattle Highline Community College Portland

Sliema

Singapur 70

KHEC Singapur

71

Kaplan International’ın Sunduğu Diğer Programalar

Nasıl Başvurulur 72 73 74

Kayıt Formu Resmi Tatiller Sözleşme Şartları

www.kaplaninternational.com/tur I 3


N PLA İ KA NEYİM DE

Neden Kaplan?

Kaplan’ın eğitim uzmanlığından yararlanarak hayatınızının deneyimini yaşayın. 75 yıllık geçmişe sahip olmamızın yanında; okullarımızı, programlarımızı ve eğitim araç gereçlerimizi geliştimek için sürekli yenilikler getiriyoruz. Bu nedenle Kaplan International Colleges’da eğitim almayı seçtiğinizde, en yeni eğitim programları ve sınıfın ötesine çıkan harika bir deneyim bekleyebilirsiniz.

İnteraktif sınıflarda öğrenim görün

Öğrenim teknolojisinin en son yeniliklerinden faydalanın

Sizin için yenilikler: Derslerinizi gerçek hayata taşımak ve hızlı gelişme kaydetmenizi sağlamak için yeni gereçler sunuyoruz

Yeni arkadaşlar edinin, keşfedin ve eğlenin! Her okul, düzenli olarak haftalık aktivite programı sunar: DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!

• diğer öğrenciler ile tanışın • arkadaşlar edinin • sınıf dışında İngilizcenizi geliştirin • yerel kültürü yaşayın ve eğlenin!

4 I www.kaplaninternational.com/tur

Modern, tam donanımlı okullar ideal bir öğrenim ortamı sunar


Hayatınızın deneyimi: Heyecan dolu şehir merkezlerinde ve dünyaca ünlü üniversite kampüslerinde

Kaplan International Colleges’da yüksek kaliteli, akredite edilen programlardan birini seçerek, yurt dışı eğitim deneyiminizi en iyi şekilde değerlendirin

uluslararası okul

Uluslararası ağımıza katılın: Kaplan her yıl milyonlarca öğrenciye hizmet etmektedir: • 500’den fazla merkezde • 30 ülkede

kıta

Kaliteli öğrenim fırsatlarından faydalanın: Kaplan, kendine özel, markalı öğrenim materyallerine sahip bir müfredat oluşturmuştur

Tüm yaş gruplarına ve dil seviyelerine hitap eden geniş bir program yelpazesi sunuyoruz: • akredite edilen İngilizce dil kursları • online öğrenim • sınav hazırlığı • üniversiteye geçiş yolları • genç programları

DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!

Kaplan International Colleges dünya çapında akreditasyon ve üyelikler İNGİLTERE

ABD

AVUSTRALYA

İRLANDA

KANADA

YENİ ZELANDA

www.kaplaninternational.com/tur I 5


CED İLİZ İNG ICILIK AK

E

Etkili öğrenim Kaplan’da, özenle hazırlanmış müfredatımız sayesinde, dil hedefleriniz doğrultusunda süratli bir ilerleme kaydedersiniz. Alanında yetkin ve ilham veren öğretmenlerimiz potansiyelinizi tam kullanmanız için, en son eğitim metodlarını kullanmaktadır.

İngilizce İletişim Kurun

Destek, motivasyon ve gelişim

Kaplan öğretmenleri kapsamlı sınıf materyallerini kullanarak dil becerilerinin tamamını işlerler: Okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi ve kelime bilgisi. Bununla birlikte, başarısı kanıtlanmış iletişim yöntemimiz, sizleri yeni öğrendiğiniz becerilerinizi kullanmaya teşvik ederek, konuşma İngilizcenizde özgüven ve akıcılık kazanmanızı sağlar.

Kursunuz boyunca gelişiminiz düzenli olarak izlenecek ve ‘Özel Öğrenci Dosyanız’a kaydedilecektir. Öğretmeniniz ile yapılan görüşmeler, gelişiminizi ve odaklanmanızı sağlayacak anahtar alanları belirler. Ayrıca; seviye tespit sınavları, motivasyonunuzu sağlamanızda yardımcı olurken bir sonraki seviyeye hazır olduğunuzun da göstergesi olacaktır.

Başarınızın kanıtı

Eğitiminizi kontrol altına alın

Kursunuzu tatmin edici bir şekilde bitirdiğinizde İngilizcede uzmanlık derecenizi belirten bir Kaplan Kurs Sertifikası alırsınız. Başarınızın bir kaydı olarak, dil becerilerindeki gelişiminizin belgelenmiş bir kanıtı; akademik ve profesyonel profilinize katkıda bulunacaktır.

Öğretmen eşliğindeki dersleri kişiye göre ayarlanmış Yapısal Çalışma seansları ile destekleyin. Online ve offline dil alıştırma aktiviteleri, eğitim kulüpleri, sohbetler ve proje çalışmalarından oluşan menüden seçiminizi yapın. Öğretmeninizin düzenli denetimi ve rehberliği, bağımsız bireysel öğreniminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak.

Yeni Kaplan Müfredatı Kaplan, kendine özel, markalı öğrenim materyallerini içeren eşsiz bir İngilizce dil müfredatı sunar. Kaplan’ın sınıflarındaki deneyiminiz boyunca size yardımcı olmak için tasarlanan e-Learning ürünlerimiz, bireysel İngilizce öğrenim yolculuğu için hazırlanmıştır. Böylece nerede olursanız olun İngilizce öğreniminizi izleyebilir ve genişletebilirsiniz.

Materyaller, özellikle İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim gören öğrenciler için tasarlanmıştır ve müfredat da öğretmeninizin işlediği dersleri destekleyici online materyalleri kullanarak bireysel çalışmanızı düzenlemenizi sağlar. Bu, online ve ders materyallerinin eşsiz bir bileşimi olup; dil hakimiyetinizi güçlendirici ve özgüveninizi geliştirici niteliktedir.

Kaplan İngilizce dil müfredatı, türünün ilk örneği olup, uzmanlar tarafından sürekli eğitime uygun olarak geliştirilmiştir. İki haftalık modüller; öğrencilerin hem kısa hem uzun dönemli kurslarda İngilizce becerilerindeki gerçek gelişimi görmelerini sağlar.

Şimdi de İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Kaplan International Okullarında bulunmaktadır.

6 I www.kaplaninternational.com/tur


Cep telefonunuzu veya tablet bilgisayarınızı kullanarak e-Learning materyallerimize erişin

Aşağıdaki tablo Kaplan dil kursu ile gerçekleştirebileceğiniz gelişimi göstermektedir. Okulunuza vardığınızda, çalışanlarımızın sizi dil beceri seviyenize uygun sınıfa yerleştirmeleri için gereken seviye tespit sınavına gireceksiniz. Sonrasında yapılan düzenli seviye tespit sınavları, öğretmeninizin ilerleme seviyenizi izlemesini sağlayacaktır. Genellikle, Yoğun İngilizce kursu alan öğrencilerin, bir dil seviyesinden diğerine yükselmeleri on hafta sürmektedir.

Uzmanlık (Proficiency) CEF C2, TOEFL® iBT 92+, IELTS 7.5+, CPE, ALTE Seviye 5, PTE 85+ Yerli bir konuşmacının akıcılık seviyesine çok yakınsınız ve tüm karmaşık yazılı ve sözlü dili başarıyla kullanabilirsiniz.

İleri (İleri) CEF C1, TOEFL® iBT 75-91, IELTS 6.5-7.0, CAE, ALTE Seviye 4, PTE 76-84 Kendinden emin ve akıcı iletişim kurarsınız; fakat mesleki kelime bilgisinde eksiklik ve karmaşık dil kullanımında hatalar olabilir.

Orta Üzeri (Higher Intermediate) CEF B2, TOEFL® iBT 55-74, IELTS 5.5-6.0, FCE, ALTE Seviye 3. PTE 59-75 Dilbilgisine tam olarak hakimsiniz ve bilindik konuları anlayıp konuşmalara katılabilirsiniz; fakat birkaç hata yapabilirsiniz.

Orta (Intermediate) CEF B1, TOEFL® iBT 37-54, IELTS 4.5-5.0, PET, ALTE Seviye 2. PTE 43-58 Günlük olaylar hakkında konuşabilirsiniz; fakat kuracağınız cümlelerde stil ve ifadeniz sınırlı kalır. Bilindik konuları akıcı bir şekilde okuyup yazabilirsiniz.

Orta Seviyeye Geçiş (Lower Intermediate) CEF A2, TOEFL® iBT 13-36, IELTS 3.5-4.0, KET, ALTE Seviye 1 Bilindik konularda yazabilir ve konuşabilirsiniz, yeterli gramer bilginiz var; fakat kelime bilginiz sınırlı.

Temel (Temel) CEF A1, TOEFL® iBT 0-12, IELTS 3.0, ALTE Breakthrough Seviyesi Belirli kelimeleri, selamlamaları ve deyimleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz; fakat gramer bilginiz sınırlı.

Hafta:

0

10

20

30

40

50

NOT: 10 Haftada bir seviye atlama, ilerleme oranları için sadece bir örnektir. Hedeflenen spesifik bir dil seviyesi için kesin bir eğitim süreci garanti edemeyiz.

www.kaplaninternational.com/tur I 7


KU

B RS

C ULU

U

Kursunuzu seçin

Hedefiniz nedir? Kaplan kursları, İngilizcede akıcılık kazanmanıza, üniversiteye girmenize ya da kariyer başarısına ulaşmanıza yardımcı olur. Yan sayfadan kursunuzu ve merkezinizi seçip ayrıntılı bilgi için okumaya devam edin!

8 I www.kaplaninternational.com/tur


Yoğ un İng iliz Ge ce nel İng iliz Tat ce ilde İng i lizc Ak ad e em ik Y Ak ı l ad em ik S öm est TO ir EFL ® iBT ve Ul Aka GR u®slar dem a E ik İ Ha rası Ö ngi zırl ğr IEL lizc ığı en TS cile e Ha zırl r İç ı i Cam ğı nG MA bri T ®/ dge Sın avı n İş İ aH ngi azı lizc rlık esi Yoğ un İş İ ngi lizc Sta esi jlar /U y Öğ g u ret lam me alı ne İş İ ğiti ngi mi lizc esi

Şehir

Ku rsl ar

Kampüs

İngiltere Londra - Covent Garden

Londra - Leicester Square

Bath

Salisbury

Cambridge

Oxford

Bournemouth

Torquay

Manchester Edinburgh

Hedefiniz > İngilizcede Akıcılık Sınav Hazırlığı Kariyer

İrlanda Dublin

Yeni Zelanda Auckland

Avustralya Perth

Sidney - City

Sidney - Manly

Melbourne

Adelaide

Brisbane

Cairns

• • •

Kanada Vancouver

Toronto

Boston

Harvard Square

Northeastern University

New York Empire State

New York Midtown

New York SoHo

Philadelphia

Washington, DC

Miami

Chicago

Daha fazla bilgi

Illinois Institute of Technology

Seattle

Highline Community College

Portland

San Francisco

Berkeley

San Diego

Malta ve Singapur’daki partner okullarımızın sunduğu programlar devam eden sayfalarda bahsedilen programlardan farklıdır. Ayrıntılı bilgi için sayfa 69-70’e bakınız.

Santa Barbara City College

Irvine Valley College

Whittier College

Los Angeles Westwood

ABD

• • •

• •

• •

www.kaplaninternational.com/tur I 9


CED İLİZ İNG ICILIK AK

E

Örnek ders programı Bu örnek program, Orta Seviyeye Geçiş düzeyinde olan öğrenciler için derslerin ve Yapısal Çalışma seanslarının Kaplan Yoğun İngilizce kursunda nasıl ayarlanabileceği hakkında bir fikir verecektir.

Dersler

PAZARTESİ

SALI

ÇARŞAMBA

PERŞEMBE

CUMA

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Kelime bilgisi: Bu haftanın konusunda kullanmanız gereken bazı kelimeleri ve cümleleri öğrenin

Dilbilgisi Alıştırması: Günlük rutininizi anlatırken ve davranışlardan bahsederken genel ve şimdiki zamanı kullanın

Dilbilgisi: Gelecek planlarınız neler? Hedeflerinizi paylaşırken gelecek zamanı kullanmayı öğrenin

Dinleme: Öğrencilerin gelecek hayalleri hakkına konuştuğu bir radyo programında önemli kelimeleri öğrenin

Yazma: Bir online günce (blog) tutarak gelecek ile ilgili planlarınızı arkadaşlarınız ile paylaşın

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Genel İngilizce

Konuşma ve Okuma: Farklı ülkelerdeki yaşam şekillerini kıyaslayın

Dinleme & Yazma: Öğrenciler yurt dışında yaşam hakkında konuşurken temel fikirleri dinleyin

Konuşma: Plan yapmak ve akşam gezmeleri ayarlamak için cümleleri öğrenin

Çalışma Becerileri: Yeni kelime dağarcığınızı kullanmak için farklı yönlerden bakın

Gözden Geçirme: Bu haftanın derslerini gözden geçirin ve bir sınava girin

Dersler 5 ve 6

Özel Beceriler

Özel Beceriler

Özel Beceriler

Özel Beceriler

Yapısal Çalışma

Dilbilgisi ve Yazma: Bilgiyi zamana göre organize etmeyi öğrenin

Dilbilgisi ve Yazma: Kültür ve günlük yaşam hakkında yazma alıştırması yapın

Dilbilgisi ve Yazma: Alışkanlıklar hakkında yazmayı öğrenin

Dilbilgisi ve Yazma: Bir günlük yazın

Okulunuzun çevresindeki görülmeye değer en iyi on yer hakkındaki konuşmaları dinleyin

Seans 7

Yapısal Çalışma

Yapısal Çalışma

Yapısal Çalışma

Yapısal Çalışma

Yapısal Çalışma

Bu haftanın Yapısal Çalışma programına giriş

Yapısal Çalışma merkezindeki gereçleri kullanarak dinleme becerilerinize odaklanın.

İnteraktif online aktiviteler ile sınıf eğitiminizi pekiştirin

Bir web macerasına katılın – İngilizcenizi gerçek hayat görevleri için kullanın

Bugünün Eğitim Kulübüne katılın veya Yapısal Çalışma merkezinde bu haftanın eğitimini gözden geçirin

Dersler 1 ve 2

Ara Dersler 3 ve 4

Ara

Bu sadece bir örnektir. Size ait ders çizelgesi kursa başladığınız döneme, seçtiğiniz okula ve kursunuza göre belirlenecektir.

10 I www.kaplaninternational.com/tur


Dersleriniz

Genel İngilizce dersleri Deneyimli öğretmen ekibimiz eğitiminizi, temel dil becerileri olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerinde yoğunlaştıracaktır. Kaplan’ın kanıtlanmış etkileşimli eğitim tekniği sayesinde dilde akıcılığınız ve özgüveniniz hızla gelişecektir. Özel Beceri dersleri Yoğun İngilizce kursundaki Özel Beceri dersi çeşitleri İngilizce seviyenize ve seçtiğiniz okula bağlıdır; ancak Kelime Bilgisi, Güncel Olaylar, Yerel Kültür veya İş İngilizcesini içerebilir. İş İngilizcesi dersleri; iş ortamı iletişimi, toplantılara katılım, iş yazışması becerileri ve görüşme teknikleri gibi konuları kapsayabilir.

İngilizce dil kursları

DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

Kaplan İngilizce kursları, İngilizcesini hızlı ve etkili bir şekilde geliştirmek isteyen her seviyeden öğrenci için idealdir. Farklı yoğunluğu ve içerikleri olan kurs seçeneklerimiz sayesinde kendinize en uygun eğitimi alabilirsiniz.

Yapısal Çalışma Yapısal Çalışma seanslarınız size dil egzersizleri, ders kitapları, interaktif bilgisayar programları, eğitim kulüpleri, sohbetler ve proje çalışmaları gibi Yapısal Çalışma tesis, kaynak ve aktivitelerine erişim imkanı sunar. Tesisler ve aktiviteler okuldan okula değişir ve ilk gününüzde bütün detaylar size verilecektir. Eğitmenlerimizden düzenli olarak rehberlik ve gözetmenlik hizmeti alacaksınız. Gelişim sürecinizi planlamanız ve takip etmeniz ve serbest öğrenme becerilerinizi geliştirmeniz için daima destekleneceksiniz.

Yoğun İngilizce

Genel İngilizce

Tatilde İngilizce

İngilizcede akıcı olmanın en hızlı yolu. Özel Beceri Dersleri gelişiminizi hızlandıracak ve kursunuzu size özel hale getirecektir.

Bu yarı-yoğun kurs size, kapsamlı sınıf eğitimi ile Yapısal Çalışma seansları ve boş zaman aktiviteleri arasında denge kurmanızı sağlar.

İngilizce dersleriyle tatili birleştirmenin mükemmel yolu. Boş zamanlarınızda şehri gezerken yeni dil becerilerinizi geliştirin!

Her hafta size sunulan:

Her hafta size sunulan:

Her hafta size sunulan:

20 Genel İngilizce dersi

20 Genel İngilizce dersi

8 Özel Beceri dersi

7 Yapısal Çalışma seansı

Toplam: Haftada 15 saat

7 Yapısal Çalışma seansı

Toplam: Haftada 15 saat + 5.25 saat Yapısal Çalışma

Toplam: Haftada 21 saat + 5.25 saat Yapısal çalışma seansı

İş İngilizcesi

Yoğun İş İngilizcesi

Çeşitli iş çevrelerinde etkin bir iletişim için gereken temel İngilizce dil becerilerini öğrenin.

İş yerinde İngilizceye ihtiyaç duyan profesyoneller için Yoğun İş İngilizcesi seçeneği.

Her hafta size sunulan:

Her hafta size sunulan:

20 Genel İngilizce dersi

20 İş İngilizcesi dersi

8 İş İngilizcesi dersi

8 Özel Beceri dersi

7 Yapısal Çalışma seansı

7 Yapısal Çalışma seansı

Toplam: Haftada 21 saat + 5.25 saat Yapısal Çalışma

Toplam: Haftada 21 saat + 5.25 saat Yapısal Çalışma

20 Genel İngilizce dersi

Kurs Açıklamaları Kurs süresi En kısa 2 hafta Ders/seans süresi 45 dakika Sınıf mevcudu Ortalama 12, en fazla 15 Giriş seviyesi Temel - İleri (İş İngilizcesi için Orta - İleri. Yoğun İş İngilizcesi için Orta Üzeri - İleri) En küçük yaş 16 Başlangıç tarihleri Her hafta Merkezler Bakınız sayfa 9

www.kaplaninternational.com/tur I 11


CED İLİZ İNG ICILIK AK

E

Akademik Yıl ve Sömestir İngilizcede akıcılık kazanın, akademik grafiğinizi yükseltin, kariyer hedeflerinizi geliştirin, yeni kültürlerin içine girin ve dünyanın her yerinden arkadaşlar edinin — bunların hepsine Kaplan Akademik Yıl veya Sömestir programıyla ulaşın!

Hayat değiştiren tecrübe

Sizin seçiminiz

Akademik Yıl veya Sömestir programlarımız başka bir ülkede 5 aydan 9 aya kadar süren bir deneyim yaşamanın mükemmel bir fırsatıdır. Çeşitli uluslardan gelen sınıf arkadaşlarınızla yaşadıkça gerçek bir uluslararası bakış açısı kazanacaksınız. Evinize bir ömür boyu unutmayacağınız anılar ve gelişmiş dil becerileriyle döneceksiniz. Ve bu uzun dönem kurslar indirimli fiyatlarda sunulduğu için geleceğinize gerçekten çok değerli bir yatırım yapmış olacaksınız.

Yoğun Akademik Yıl veya Sömestir’i seçerseniz, çeşitli program seçeneklerimiz, kursunuzu eğitim veya kariyer hedefleriniz doğrultusunda yönlendirmenizi sağlar. İngilizce seviyeniz ve seçtiğiniz okula bağlı olarak, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Sınav Hazırlığı gibi Özel Beceri Dersleri ile veya Staj yaparak (veya ABD’de Uygulamalı İş İngilizcesi programına katılarak), kursunuzu kişiselleştirebilirsiniz— bu, yurt dışındaki zamanınızı en iyi şekilde kullanmanın mükemmel bir yoludur.

Yoğun Akademik Yıl ve Sömestir

Genel Akademik Yıl ve Sömestir

İngilizcede akıcılık için uzun dönem kurslar. Çok çeşitli Özel Beceriler ders seçenekleri, kursunuzu eğitim ve kariyer hedefleriniz doğrultusunda kişiselleştirmenize imkan sağlar.

Çok değerli uzun dönem dil kursları, yeni kültürleri tanımanıza imkan sağlar.

Her hafta size sunulan:

20 Genel İngilizce dersi

8 Özel Beceri dersi

7 Yapısal Çalışma seansı

Toplam: Haftada 21 saat + 5.25 saat Yapısal Çalışma

12 I www.kaplaninternational.com/tur

Her hafta size sunulan:

20 Genel İngilizce dersi

7 Yapısal Çalışma seansı

Toplam: Haftada 15 saat + 5.25 saat Yapısal Çalışma

Dersleriniz

Genel İngilizce dersleri Genel İngilizce derslerinizin odak noktası, öncelikle sizin günlük İngilizcede verimli iletişim kurmanızı garantilemektir. Geniş kapsamlı müfredat, tüm dil becerilerinizi geliştirir, kendinizden emin ve açık bir şekilde İngilizce okumanıza, yazmanıza, anlamanıza ve konuşmanıza yardımcı olur. Özel Beceri dersleri Bu dersler okuldan okula değişebilir; fakat Güncel Olaylar, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Cambridge Sınavına Hazırlık, Yazma ve Kelime Bilgisi, Konuşma ve Telaffuz, Deyimler, Yerel Kültür, Edebiyat veya Sinema Çalışmaları gibi dersler içerebilir. Yapısal Çalışma Yapısal Çalışma seanslarınız online ve offline dil pratiği etkinlikleri, çalışma kulüpleri, konuşmaları ve proje çalışmaları gibi etkinliklerle sınıfta öğrendiklerinizi tekrarlama ve geliştirme şansı sunar. Yapısal Çalışma seanslarınızı planlamanız ve İngilizce dil gelişiminizin detaylı kaydını tutmanız için teşvik edileceksiniz.


Kurs Açıklamaları Kurs süresi 5 - 9 ay Ders/seans süresi 45 dakika Sınıf mevcudu Ortalama 12, en fazla 15 Giriş seviyesi Temel - İleri En küçük yaş 16 Başlangıç tarihleri Dünyanın her yerindeki başlangıç tarihleri aşağıdadır. İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’da ek başlangıç tarihleri mevcuttur. Ayrıntılar için Kaplan temsilcinizle görüşün.

Kurs seçeneklerinin dil seviyenize ve seçtiğiniz okulun uygunluğuna bağlı olduğunu lütfen unutmayın. Bazı durumlarda, vize mevzuatları uyarınca stajlar engellenebilir veya staj yapmak için başka bir yere geçmeniz gerekebilir. Detaylı bilgileri Kaplan temsilcinize danışarak alabilirsiniz.

Akademik Yıl Baş. tarihi

Bit. tarihi

Toplam

Eğitim

Tatil 1

Tatil 2

hft

hft

Başlangıç

Bitiş

Başlangıç

7-Oca-13

30-Ağu-13

34

32

11-Mar-13

15-Mar-13

10-Haz-13

14-Haz-13

8-Nis-13

29-Kas-13

34

32

10-Haz-13

14-Haz-13

2-Eyl-13

6-Eyl-13

17-Haz-13

14-Şub-14

35

32

2-Eyl-13

6-Eyl-13

23-Ara-13

3-Oca-14

23-Eyl-13

23-May-14

35

32

23-Ara-13

3-Oca-14

10-Mar-14

14-Mar-14

6-Oca-14

29-Ağu-14

34

32

10-Mar-14

14-Mar-14

9-Haz-14

13-Haz-14

7-Nis-14

28-Kas-14

34

32

9-Haz-14

13-Haz-14

1-Eyl-14

5-Eyl-14

Bitiş

Akademik Sömestir Baş. tarihi 7-Oca-13

Bit. tarihi

Toplam

Eğitim

Tatil

5 ay

Bit. tarihi /

6 ay

hft

hft

Başlangıç

Bitiş

31-May-13

/

28-Haz-13

21 / 25

20 / 24

11-Mar-13

15-Mar-13

18-Mar-13

9-Ağu-13

/

6-Eyl-13

21 / 25

20 / 24

10-Haz-13

14-Haz-13

8-Nis-13

30-Ağu-13

/

27-Eyl-13

21 / 25

20 / 24

10-Haz-13

14-Haz-13

17-Haz-13

8-Kas-13

/

6-Ara-13

21 / 25

20 / 24

2-Eyl-13

6-Eyl-13

23-Eyl-13

21-Şub-14

/

21-Mar-14

22 / 26

20 / 24

23-Ara-13

3-Oca-14

14-Eki-13

14-Mar-14

/

11-Nis-14

22 / 26

20 / 24

23-Ara-13

3-Oca-14

6-Oca-14

30-May-14

/

27-Haz-14

21 / 25

20 / 24

10-Mar-14

14-Mar-14

17-Mar-14

8-Ağu-14

/

5-Eyl-14

21 / 25

20 / 24

9-Haz-14

13-Haz-14

7-Nis-14

29-Ağu-14

/

26-Eyl-14

21 / 25

20 / 24

9-Haz-14

13-Haz-14

www.kaplaninternational.com/tur I 13


Y İTE RS İVE LIK N Ü ZIR HA

E

TOEFL® iBT ve Akademik İngilizce TOEFL® (Test of English as a Foreign Language) Kuzey Amerika İngilizcesi için en ünlü sınavdır. Kaplan TOEFL® iBT ve Akademik İngilizce kursları, sınav hazırlığında dünya liderliği ispatlanmış Kaplan tarafından geliştirilen müfredata ve mükemmel eğitim malzemelerine dayanmaktadır ve yüksek bir puan almanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Başarıya hazırlanın

Önemli akademik beceriler

Özel kurs materyalleri

Uluslararası bir öğrenci olarak, Kuzey Amerika’da bir üniversiteye girebilmek için iyi bir TOEFL® puanına ihtiyacınız var. İnternet üzerinde yapılan TOEFL® iBT, akademik kurumlar tarafından tercih edilen versiyondur. Tanınmış TOEFL® iBT ve Akademik İngilizce kurslarımız, sizi TOEFL® sınavının dört bölümünün tamamına hazırlar ve üniversitede başarıyı getirecek akademik İngilizce becerilerini vurgular. Kurs; TOEFL-odaklı okuma, yazma, dinleme ve konuşma açıklamalarını ve sınav soruları üzerine sıkça pratik yapmayı içermektedir. Sekiz tam zamanlı TOEFL® iBT deneme sınavı, sizin sınava ve sınav ortamına alışmanızı sağlar.

Özel TOEFL® hazırlığı ve alıştırmaları yanında kursunuz, İngilizce lisans derslerinizde ihtiyacınız olan temel akademik beceriler üzerine de odaklanmaktadır. Uzman öğretmenlerimiz, üniversite seviyesine hazırlanırken sizin okuma ve yazma tekniklerinizi geliştirmenizi, dinleme ve konuşma becerileriniz güçlendirmenizi ve dilbilginizi ilerletmenizi sağlayacaktır. Öğrendiğiniz beceriler ve stratejiler aynı zamanda TOEFL® iBT için eşsiz bir hazırlık olacaktır.

Kaplan kurs materyalleri, sınav hazırlık uzmanlarımız tarafından yalnızca öğrencilerimizin kullanması için geliştirilmiştir. Materyaller TOEFL® iBT stratejilerine olduğu kadar, akademik İngilizce becerilerine de odaklanmıştır. Sınavın dinleme bölümüne çalışmanız için kurs kitapları ile birlikte ses CD’leri kullanılmaktadır. Materyallerimiz ve müfredatımız, öğretmen ve öğrenci görüşlerine yansıması amacı ile sürekli yenilenmektedir; böylece en etkin eğitim garantilenmiş olur.

Dersleriniz TOEFL® iBT ve Akademik İngilizce Yüksek bir TOEFL® puanına dört hafta kadar kısa bir sürede ulaşın ve bir Kuzey Amerika üniversitesinde akademik hayata hazırlanın. Her hafta size sunulan:

20 TOEFL® ve Akademik İngilizce dersi

15 Yapısal Çalışma seansı

Toplam: Haftada 15 saat + 11,25 saat Yapısal Çalışma

14 I www.kaplaninternational.com/tur

TOEFL® iBT ve Akademik İngilizce Kurs Açıklamaları Kurs süresi 4-16 hafta Ders/seans süresi 45 dakika Sınıf mevcudu Ortalama 12, en fazla 15 Giriş seviyesi TOEFL® iBT 53 En küçük yaş 16 Başlangıç tarihleri Her hafta Merkezler Bakınız sayfa 9 Kitaplar Kurs fiyatlarına dahildir Sınav ücretleri kurs fiyatımıza dahil değildir Bir varış öncesi seviye sınavı gerekebilir ve Kaplan temsilciniz tarafından ayarlanabilir. TOEFL® iBT sınav ücretleri kurs fiyatlarına dahil değildir. TOEFL®, Educational Testing Service (ETS)’nin tescilli bir markasıdır

TOEFL® iBT ve Akademik İngilizce dersleri Tam eğitimli öğretmenlerimiz TOEFL® iBT sınavında yüksek bir puan almanızı ve üniversitede başarılı olmanız için gereken İngilizce becerilerinizi güçlendirmenizi sağlar. Ders süresince test stratejileri tartışılır, deneme sınavları gözden geçirilir ve akademik İngilizce becerileriniz geliştirilir. Yapısal Çalışma Yapısal Çalışma seanslarında bilgisayar laboratuvarlarımızda her iki haftada bir toplamda 8 adete kadar tam zamanlı TOEFL® iBT deneme sınavına girecek ve tüm dört bölümün sonuçlarını alacaksınız. Ek çalışma ve kütüphane materyalleri; kitaplar, ses materyalleri ve kişiye özel çalışma planı içerir.


Size uygun olanı seçin IELTS ya da Cambridge sınavınıza ister yoğun sınav hazırlık programı ile, isterseniz İngilizce dersleri ve sınav hazırlık derslerinin bir kombinasyonu ile hazırlanın.

IELTS veya Cambridge Yoğun kursu

IELTS Tamamlayıcı kurs

Her hafta size sunulan:

Her hafta size sunulan:

28 IELTS veya Cambridge Sınavına Hazırlık dersi*

■ 20 Genel İngilizce dersi

7 Yapısal Çalışma seansı

8 IELTS Sınavına Hazırlık dersi

7 Yapısal Çalışma seansı

Toplam: Haftada 21 saat + 5.25 saat Yapısal Çalışma

Toplam: Haftada 21 saat + 5.25 saat Yapısal Çalışma

*İngiltere ve İrlanda’da 20 Sınav Hazırlık dersi ve 8 Genel İngilizce dersidir

IELTS ve Cambridge Sınavlarına Hazırlık Uluslararası alanda geçerli olan test sınavlarından alacağınız yüksek puan üniversite ve yüksek lisans programlarına kabul edilmenizde ya da yaptığınız iş başvurularında diğer adayların önüne geçmenizde önemli rol oynar. Kaplan sınav hazırlık kursları size başarılı olmanız için gerekli bilgileri, teknikleri ve cesareti sağlar. IELTS Sınavı

Cambridge Sınavları

IELTS (International English Language Testing System), uluslararası tanınmış bir yeterlilik sınavıdır. İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversiteler için bir giriş koşuludur. Bu sınav aynı zamanda, birçok devlet tarafından çalışma vizesi için dil yeterlilik ölçütü olarak kullanılır.

University of Cambridge sınavları dünya çapında tanınan ve geçerli olan sınavlardır. First Certificate (FCE), Certificate of Advanced (CAE) ve Certificate of Proficiency in English (CPE) sınavlarına Kaplan ile hazırlanabilirsiniz. Kaplan, dünya çapında Cambridge ESOL kağıt-üzerinde ve bilgisayar-üzerinde Sınav Merkezlerine sahiptir.

Dersleriniz

IELTS ve Cambridge Sınavına Hazırlık dersleri Bu tam odaklı sınav hazırlık dersleri, seçtiğiniz sınavın tüm bölümlerini detayları ile kapsar ve size başarı için ihtiyacınız olan sözel becerileri ve test stratejilerini öğretir. Genel İngilizce dersleri Dersler dört esas dil becerisi olan okuma, yazma, dinleme ve konuşmanın yanında dil bilgisi ve kelime bilginizi de geliştirmenizi sağlar.

IELTS Sınav Hazırlığı Kurs Açıklamaları Kurs süresi 2-10 hafta (merkeze göre değişir) Ders/seans süresi 45 dakika Giriş seviyesi Orta - İleri En küçük yaş 16 Merkezler IELTS Yoğun: İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki tüm okullar IELTS Tamamlayıcı: İngiltere ve İrlanda’daki tüm okullar IELTS ve Akademik İngilizce: Vancouver, Toronto

Cambridge Sınav Hazırlığı Kurs Açıklamaları Kurs süresi 2-12 hafta (merkeze göre değişir) Ders/seans süresi 45 dakika Giriş seviyesi Orta - İleri En küçük yaş 16 Merkezler Avustralya ve Yeni Zelanda: Tüm okullar FCE ve CAE sunmaktadır İngiltere ve İrlanda: Yalnızca FCE sunan Oxford, Salisbury ve Bath hariç tüm okullar Kanada: Her iki okul da FCE ve CAE sunar. Vancouver bunlara ek olarak CPE de sunmaktadır ABD: New York Empire State ve San Francisco FCE ve CAE sunmaktadır

Yapısal Çalışma Kursunuz, sınav tekniğinizi güçlendirmek ve gerekli dil bilgilerinin pratiğini yapmak için haftada 7 Yapısal Çalışma seansı içermektedir. Kişiselleştirilmiş bir Yapısal Çalışma planına ve online pratik yapma egzersizlerini, ders kitaplarını, bilgisayarlı simülasyon testlerini içeren kapsamlı kütüphanemize erişim kazanacaksınız.

Kurs alacağınız birime gelmeden önce seviye testine girmeniz gerekebilir ve bu test Kaplan temsilciniz tarafından düzenlenebilir. Resmi sınav tarihi programa dahil edildiğinde ekstra konaklama söz konusu olabilir. IELTS ve Cambridge Sınavlarının ücretleri programa dahil değildir.

www.kaplaninternational.com/tur I 15


Y İTE RS İVE LIK N Ü ZIR HA

E

Öğrencilerimiz aşağıdakiler gibi prestijli üniversitelere giriş hakkı kazandılar: • University of New South Wales • Macquarie University • The University of Auckland • Northeastern University • San Francisco State University • The University of Utah • University of Cambridge • University of Edinburgh • Trinity College Dublin

Üniversite Yerleştirme Hizmeti İngilizce konuşulan bir üniversiteden alınan prestijli bir derece, başarılı bir kariyer için ilk adımdır. Kaplan Üniversite Yerleştirme Servisi ile kabul sürecinde öğrencilere yol gösterme tecrübemizden ve geniş ortak okul ağımızdan faydalanmış olacaksınız. Kendini adamış çalışanlarımız, İngiltere, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki üniversitelerde lisans ve lisans öncesi eğitime girmenize yardımcı olur.

Kaplan, master veye lisans derecesine, önlisans derecesine veya diploma programına başvurumanızda yardımcı olur • Tecrübeli ve bilgili danışmanlarımız, sizin için en doğru olan okulu ve bölümü seçmenizde rehberlik eder • Dünya çapında 150’nin üzerinde anlaşmalı olduğumuz okul bulunmaktadır ve bunların tümü uluslararası öğrencilere karşı olumlu bir politika gütmektedir • Evden ayrılmadan önce bir üniversite derecesi kursuna şartlı kabul (yalnızca seçilmiş ortak kurumlarda)

• Ortak kurumlarımızdan bazılarına girmek için resmi bir İngilizce sınavı gerekmez • 16 hafta ve üzeri bir programa kayıt olan her öğrenci Üniversite Yerleştirme Hizmetinden ücretsiz yararlanabilir • Tüm Kaplan International College merkezlerinde Üniversite Yerleştirme Hizmeti bulunmaktadır. Hizmet hakkında ayrıntılı bilgi istek üzerine her ülkeden verilmektedir

Uluslararası öğrenciler için GMAT® ve GRE® Hazırlığı Eğer amacınız tanınmış bir Amerikan üniversitesi veya yüksekokulunda lisans veya önlisans derecesi almak ise, GMAT® veya GRE® sınavına girmeniz gerekir. Kaplan’ın GMAT ® ve GRE® programlarıyla İşletme ve Yükseklisans okullarına giren insan sayısı, diğer birçok kurstan daha fazladır. Kaplan, uluslararası öğrencileri bu zorlu sınavlara hazırlamada uzmandır. Bunu da Kaplan tarafından geliştirilen özel eğitim materyalleri ve eşsiz müfredat ile başarır. 12 haftalık GMAT® ve GRE® hazırlık programları hakkında ayrıntılı bilgi için Kaplan temsilciniz ile görüşün ya da www.kaplan.do/examprep sayfasını ziyaret edin.

16 I www.kaplaninternational.com/tur

• Ayrıca Kaplan çeşitli üniversite hazırlık programları sunmaktadır. Örneğin; Hazırlık Sertifikaları, Diplomalar, Master Öncesi ve İngilizce Artı Yüksekokul Derecesi. Ayrıntılı bilgi için Kaplan temsilciniz ile görüşün.


KA

Kariyerler Stajlar ya da Ücretli Çalışma ve Eğitim ile özgeçmişinizi geliştirme, yeni kariyer imkanları yaratma fırsatını kaçırmayın. Ya da İngilizce öğretmeye hazırlanın!

RİY

ER

Tüm kariyer programlarımız hakkında detaylı bilgi için Kaplan temsilcinizle görüşün ya da www.kaplaninternational.com sayfasını ziyaret edin

Stajlar Yurt dışında yapacağınız bir staj özgeçmişinize uluslararası bir boyut kazandıracak ve geleceğiniz için son derece rekabetçi bir boyut katacaktır. İngilizce konuşulan bir organizasyonda paha biçilmez bir iş deneyimi edinecek ve İngilizce dil becerileriniz ile dilde akıcılığınızı geliştireceksiniz. Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada’daki staj programları, tam zamanlı bir İngilizce programını takiben tam zamanlı bir staj yerleştirmesini birleştirir. ABD’de ise, Uygulamalı İş İngilizcesi programı sayesinde ileri seviye öğrencileri; tam zamanlı dil eğitimlerini, eğitimleri ile aynı dönemde yerel bir şirkette yarı zamanlı çalışma deneyimi ile birleştirebilirler. Detaylı bilgi için www.kaplan.do/internships sayfasını ziyaret edin.

OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim programları size okullarımızdan birinde İngilizce eğitimi alırken ücretli bir işte çalışma fırsatını verir. OPUS ücretli çalışma programında yerleştirilebileceğiniz yerler arasında perakende satış yapan dükkanlar, kafeler, restoranlar ve oteller vardır. Orta seviye İngilizce ile iyi bir sözel iletişim becerisine sahip olmanız gerekmektedir. Kaplan, OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim programlarını Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da sunmaktadır.

Öğretmen eğitimi Eğer İngilizce dil öğretmeni olarak çalışıyor ya da çok ileri seviye İngilizceye sahipseniz ve bu mesleğe girmeyi düşünüyorsanız, Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi üzerine bir Kaplan kursu, becerilerinizi geliştirmenizi sağlar. Kurslarımızı yetenekli Kaplan öğretmen yetiştiricileri vermektedir ve sizleri dünyanın her yerinde öğretim sektöründe meslekler edinmeye hazırlayabilirler. Perth ve Auckland’da, Cambridge Teaching Knowledge Test (Cambridge Öğretim Bilgisi Sınavı) hazırlığı; Dublin’de Cambridge CELTA kursu; San Francisco, New York ve Harvard Square’de ise KIC Teaching English as a Foreign Language (TEFL) (Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi) Sertifika kursu sunuyoruz.

www.kaplaninternational.com/tur I 17


N KO

AK

LAM

A

Yeni eviniz Yurt dışındaki yeni eviniz, eğitim tecrübenizin önemli bir parçası olacak: okul dışındaki hayatın tadını çıkarmanız, sınıfta daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır. Kaplan’ın kaliteli konaklama seçeneklerinin tümü, size seçtiğiniz eğitim yerinin kültürü ile, burada bulunan yerel dili konuşanlar ve yabancı arkadaşlarınız ile en çok etkileşim kurabileceğiniz şekilde tasarlandı.

Şehir merkezinde öğrenci yurtları

Özenle seçilmiş aile yanında konaklama

Eğer şehir merkezindeki okullarımızdan birine gidiyorsanız ve öğrenci yurtlarında konaklamak istiyorsanız, o zaman yakına konumlanmış olan öğrenci yurtlarımız sizin için en uygun seçim olacaktır. Ayrıca öğrenci yurtları, dersler bittikten sonra arkadaşlarınızla İngilizce pratiği yapabileceğiniz birçok fırsat verir. Yurtlarda bazen kafetarya imkanı sunulurken bazen de öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapabilmektedirler. Seçtiğiniz yerdeki mevcut seçenekler hakkında size detaylı bilgi verilecektir.

Aile yanında konaklama, yeni bir kültür öğrenmek isteyenler için idealdir. Ev sahipleri ile kahvaltı ve akşam yemeklerinde, rahat ve doğal ortamlardaki sohbetlerden çok yararlanacaksınız. Ev sahipleri, size güvenli ve rahat bir ortam sunmak için özenle seçilirler. İngiltere’de, aile yanı konaklama seçeneğinde, aileler aynı anda en fazla dört öğrenciyi ağırlamaktadırlar; ancak daha fazla öğrenciyi ağırlama kapasitesine sahip daha geniş evler, Özel Aile Yanı Konaklama adıyla sunulabilir.

Amerikan üniversite kampüsleri

Apartman daireleri

ABD’deki kampüslerde bulunan okullarımızdan bazıları öğrenci yurtlarında Amerikalı ve uluslararası öğrenciler ile yaşama imkanı sunmaktadır. Mükemmel kampüs tesislerinden faydalanın, yeni arkadaşlar edinin ve Amerika’da öğrenci olmanın tadını çıkarın!

Bazı merkezlerde küçük uluslararası öğrenci grupları için, kendi yemeklerini kendilerinin karşılayabileceği apartman daireleri sunuyoruz. Çoğunlukla okula yakın olan bu konaklama seçeneği, bağımsız ve esnek bir yaşamı tercih edenler için idealdir.

Prestijli üniversite kampüsü yerleşimlerimizde dünyanın her yerinden öğrenciler ile tanışın.

18 I www.kaplaninternational.com/tur

Aile yanı konaklamanın sıcak, samimi ortamını yaşayın. Her gün İngilizce pratik yapın!

Şehir merkezindeki öğrenci yurtlarımız ile hareketli şehrin tam kalbinde yaşayın.


Tüm konaklama seçeneklerimiz hakkında detaylı bilgi için Kaplan temsilcinizle görüşün ya da www.kaplaninternational.com sayfasını ziyaret edin

1

4

2

5

3

6

1. Sidney Boardrider hostelinde öğrenciler, ücretsiz şnorkel dalış malzemeleri ve spor ekipmanları bulunan plaja sadece metreler kadar uzaktalar! 2. Londra merkezinin en popüler bölgelerinden birinde bulunan Nido Spitalfields’da düzenli, ücretsiz sosyal aktivitelerde yerinizi alın. 3. Sosyal Chicago yurdumuzun ortak mutfağında diğer uluslararası öğrencilerle birlikte yemekler hazırlayın. 4. Manhattan merkezinde, şehrin en önemli simgeleri ve hareketli ortamıyla sarılı New Yorker yurdunda gerçek bir New York hayatı yaşayın. 5. Torquay’daki güzel dekore edilmiş, samimi St. Michael’s yurdunda göz kamaştırıcı deniz manzarasının tadını çıkarın. 6. Santa Barbara’daki La Brezza, güzel tropik bahçeyle sarılmıştır. Ayrıca, serinlemek için özel yüzme havuzunu kullanabilirsiniz!

Yaşayan bilir HA NA KORE “Aile yanı kona klama çok konforlu. Ayrıc a ev sahibi ail em her gün İngilizc emi geliştirm em için bana çok yardımcı oluy or.”

www.kaplaninternational.com/tur I 19


P YAL OS

RO

GR

AM

S

Sosyal aktiviteler

• Basketbol, futbol, sörf ve şnorkel dalışı ya da kayak ve snowboard gibi sporlarda yer alın!

Okullarımızın hepsi düzenli haftalık aktivite programı sunar. Bu programlar diğer öğrencilerle tanışmanız, arkadaşlıklar kurmanız, sınıf dışında İngilizcenizi geliştirmeniz, yerel kültürü yaşamanız ve tabi ki eğlenmeniz için tasarlanmıştır!

• Tiyatroya ya da konsere gidin veya yerel sanat galerilerini, müzeleri ve sergileri gezin • Şehir dışına çıkın ve kır yürüyüşüne, bisiklet turuna katılın ya da diğer öğrenciler ile piknik ve barbekünün tadını çıkarın • Restoranlarda ve kafelerde yerel ya da dünya mutfaklarını tadın • Hareket dolu turistik gezi turuna katılın ya da komşu şehirleri veya doğal güzelliğe sahip yerleri gezin

San Francisco

Sidney Manly

Cambridge

KATHERINE HOLGUIN, KOLOMBİYA

RENATO KONRAD, İSVİÇRE

RUBEM DAVI, BREZİLYA

Okul her çeşit aktivite ve partileri düzenliyor! Farklı okullara çevre gezilerine çıktık, bisikletler kiraladık, şehir boyunca gezdik ve gece kulüplerine gittik. Buradaki deneyimimi ‘muazzam’ olarak niteleyebilirim. Bu benim yurt dışında yaşadığım en iyi deneyimimdi! Kaplan’a bana yardım ettiği için teşekkür ediyorum!”

“Blue Dağları’na yaptığımız gezi harikaydı. - ‘Three Sisters’ dağlarının güzelliğinden olduğu kadar macera dolu bir kır gezisinde gördüğüm şelaleden de çok büyülendim. Denemeye değer bir diğer aktivite ise Hafta Sonunda Sörf! ”

“Kaplan deneyimim en muhteşemiydi! Birçok arkadaş edindim, İngilizcemi geliştirdim ve şehri keşfetmek için sayısız fırsat yakaladım. Bu dönemin, hayatımın en iyi deneyimlerinden biri olduğunu söylemeliyim. Alcatraz Gezisi gerçekten çok etkileyici! Castro bölgesini gezin ve Golden Gate Köprüsü’nü geçin.”

ÇARŞAMBA

PERŞEMBE

PAZARTESİ

SALI

Gündüz: Rıhtım boyunca yürüyün ve St Kilda’da plaj hayatının tadını çıkarın

Gündüz: Roma Hamamları’na ya da antik Stonehenge’e bir tura katılın

Gündüz: Beyaz Sarayı ve Martin Luther King’in ünlü konuşmasını yaptığı yerleri gezin

Gündüz: Niagara Şelalelerini gezin ve Ontario Gölü’nün plajlarına gidin

Gündüz: Waiheke Adası’na geziye çıkın ve vahşi yaşamın tadını çıkarın

Akşam: Harika kafeler ve canlı müzik için Brunswick Caddesi’ne gidin

Akşam: Geleneksel bir İngiliz barına gidin

Akşam: Hava ve Uzay Müzesi’nde NASA’nın yaptığı filmleri izleyin

Akşam: Yaz boyunca düzenlenen festivallerde müzik dinleyin ve şovları izleyin

Akşam: Maori kültürel gösterisini izleyin

Melbourne’de

Bath’da

20 I www.kaplaninternational.com/tur

Washington’da

Toronto’da

CUMA

Auckland’da


www.kaplan.do/activities ELENA, RUSYA

Macy’s; “Buradaki en favori mağazam ben ve ı azas mağ ük büy en dünyanın York’ta bir buraya bayılıyorum! New at Müzesi sürü müze var. Modern San dakika 10 ece sad n, buraya çok yakı rim de uzakta! Öğrenciler için indi York’taki sağlıyorlar, yani harika. New edebilirim: e ifad le mey hayatımı tek keli üleyici.” MUHTEŞEM - gerçekten büy

Hafta sonu turları ve gezileri Hafta sonlarında da sizleri eğlendirecek ve oyalayacak çok çeşitli aktiviteler bulunur, böylece öğrenmeye ve keşfetmeye devam edersiniz. Cumartesi ve Pazar günleri öğrenciler tam günlük turlara ya da ilgilerini çeken yakın bölgelere bir gece kalmalı gezilere katılmayı tercih ederler.

1

4

2

5

3

Bunlar sadece birkaç örnek. Ayrıntılı bilgi ve aktivitelerin maliyetleri her okulun kendi sayfasında verilmektedir.

1. Paris hafta sonu gezisi, İngiltere’den Hafta sonunuzu Fransa’nın güzel ve tarihi başkentinde geçirin. İster Eyfel Kulesi’ne çıkın isterseniz Louvre Müzesi’ni gezin; burada herkes için bir şey var. Belirli hafta sonlarında Versay Sarayı’nı ya da Disneyland Paris’i gezme fırsatını yakalayın. 2. İskoç Kırsalları, Edinburgh, İskoçya İskoçya’nın kuzeyine giderek büyüleyici manzarayı ve çarpıcı açık alanları görün. Sizleri; İskoçya’nın en etkileyici vadilerinden biri olan Glencoe’dan, Birleşik Krallığın en yüksek dağı olan Ben Nevis’e; kırsal kasaba Fort William’dan, 38 km uzunluğunda ve 200 metreden daha derin olan Loch Ness Gölü’ne kadar her yere götürüyoruz! 3. Güzel plajlar, Auckland, Yeni Zelanda Auckland’da zengin çeşitlilikteki aktiviteleri denemek için uzağa gitmenize gerek yok. Mission Körfezi’nde plaja gidin ya da Bastion Point’te tepeye çıkarak nefes kesici liman manzarasını izleyin. Auckland’ın en güzel plajlarından olan Piha’da barkebü yapın ve batı kıyısının vahşi, kayalık siyah kumlarının tadını çıkarın.

KIC Etkinlikleri

www.kaplan.do/party

eğlenceli Yıl boyunca düzenlenen : ılın kat e miz leri nlik etki lan İngiltere Yakın zamanda, altı Kap e öğrenci, okulundan 500’ün üzerind lmak için katı e ty’y Par a Meg lan ilk Kap ri’nden Neh mes Tha Londra’ya geldi. çalışanlar 4 başlayarak öğrenciler ve tılar, şehrin saatlik bir bot gezisi yap . Her okulun güzel yerlerini gördüler içinde hazine kurduğu takımlar, Londra ord okulu Oxf n ana kaz avına çıktı ve t kazandı! London Eye’a ücretsiz bile

Öğrenci tekne partisi - Londra

4. Las Vegas ve Büyük Kanyon, Santa Barbara, ABD Bu üç günlük gezi Las Vegas’ta, Strip’e düzenlenen Cuma günü turu ile başlar. Ertesi gün, dünyanın en harika doğal yapılarından olan Büyük Kanyon’u görmek için uçun. Sonrasında da Santa Barbara’ya dönün. 5. Whistler’da kayak ve Rocky Dağları’nda kır yürüyüşü, Vancouver, Kanada Dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Whistler’da kayak yapmanın heyecanını yaşayın. Rocky Dağları’nda yürüyüş yapın ve ilham verici doğal güzellikleri görün: göller, buz çağının buzulları ve dünyanın en uzun ağaçlarından bazıları. Alternatif olarak, Vancouver’in güzel plajlarından birinde denizde yüzmeye ya da rahatlamaya gidebilirsiniz.

Londra’ya Sonrasında öğrenciler, sı olan Sky tepeden bakan manzara s etti. Gelin ve dan a unc boy e Bar’da gec bu partiye katılın!

www.kaplaninternational.com/tur I 21


KA

P

U LUL TO LAN

ĞU

Kaplan sosyal topluluğuna katılın!

e İngilizc ler n öğrene

Online topluluğumuza katılın, diğer Kaplan öğrencileriyle tanışın ve dünyanın dört bir yanındaki Kaplan International College’larda olan bitenler hakkında bilgi edinin! Facebook’ta resimler ve oyunlar, YouTube’da videolar, Twitter’da mesajlar, Google+’da mekanlar ve düzenli günceler. Okula başlamadan önce, gelecekteki sınıf arkadaşlarınızla tanışın - hayatınızın deneyimine şimdi başlayın!

fçılar Fotoğra

kra Komik fı r la n a t anla iler Öğrenc

ı raklılar

e Spor m

ler Gezgin ji Teknolo ları n a r y a h

kaplan.do/tr-facebook Eğlenceli ve ilgi çekici yeniliklerden haberdar olmak, bize soru sormak, diğer öğrencilerle konuşmak ve Kaplan’ın nelere sahip olduğunu görmek için Facebook’tan bize katılın! En iyi ‘online deneyim’ için ise heyecanlı yarışmalar ve oyunlar da düzenliyoruz! DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

LIDIA CORTINA, İSPANYA BOSTON’DA EĞITIM ALDI um. “Facebook’a bağlanmaktan keyif alıyor diğer Düşüncelerimi paylaşabiliyorum ve orum. öğrencilerin görüşlerini okumayı seviy unu Kaplan sayfası, Boston’da neler olduğ alara öğrenmek için çok faydalı. Ayrıca yarışm leziz bir kek katılıp ödüller kazanabiliyoruz - ben kazandım! Harika bir deneyim!”

Tişört sı yarışma

a cebook’t rımız, Fa m Çalışanla ört tasarı ş Ti n la . nen Kap rlendirir e ğ e d düzenle rı la ncinin a katılan re ın ğ s ö a n m ş la yarı sayısı o ndi ‘beğen’ lir ve ke En fazla ört üreti ş ti ı ığ nırlar. za a k tasarlad ü ört ıkları tiş tasarlad

22 I www.kaplaninternational.com/tur


kaplan.do/tr-video YouTube Kanalımıza üye olun ve okul merkezlerimizden birçok video izleyin. Çalışanlarımız ve öğrencilerimiz ile röportaj yapmayı ve bir Kaplan sınıfında hayatın nasıl olduğunu göstermeyi de seviyoruz!

Y KORE JUNHYUN NA, GÜNE DI AL M ITI EĞ A BATH’D

rin videoları, öğrencile “Kaplan YouTube ce okul ve şehir ön n da ma şla ba kurslarına i için şeyleri öğrenmeler hakkında önemli Bath’daki yip izle yu eo Vid . harika bir yol ar harika zaman öğrencilerin ne kad gidip ğümde, İngiltere’ye geçirdiklerini gördü ıldım!” kap ına an yec he nın kursuma başlama

DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

kaplan.do/tr-twitter Bizi Twitter’dan takip ederek, İngilizce öğrenimi, Kaplan’da yaşam ve diğer ilginç başlıklar hakkındaki mesajlarımızı görün. Bize sorularınızı gönderin, cevaplayalım!

Kaplan a kiminle okulund ğım? tanışaca

kaplan.do/tr-blog İngilizcenizi geliştirmek için güncemize üye olun! Çok çeşitli konular hakkında eğlenceli ve ilginç yazılar yazıyoruz. Bunların hepsi sizin yeni kelimeler ve anlatımlar öğrenmenize yardımcı olur.

DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

de İngilizce a ll u nılan en sık k r neler? le kelime k ibi birço Bunun g aplan K ı ın b a cev sorunun esinde nal günc o ti a rn Inte bulun!

kaplan.do/plus Ağınıza bizi de katın; Kaplan’da yaşam ve dil öğrenimi hakkında birçok resim ve videoya ulaşın. Ayrıca çalışanlarımız ile canlı video sohbetleri de düzeniyoruz; böylece bizimle “takılabilirsiniz”!

kaplan.do/instagram #KaplanExperience mesajını kullanarak diğer öğrencilerle resimlerinizi paylaşın ve onların resimlerini görün. Eğlence ve resimler için @kaplaninternational’ı takip edin!

DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

’ta New York ak lm a im eğit ir s a n n ıl b gerçekte ? y şe

DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

www.kaplaninternational.com/tur I 23


TEK DES

Öğrenci desteği Tüm Kaplan okullarında öğrencilerimize en iyi desteği ve danışmanlığı sunmaktan gurur duyuyoruz. Kendini bu işe adamış uluslararası personelimiz, yurt dışı eğitiminizin her aşamasında size destek olacak ve rehberlik edecektir. Başarılı ve eğlenceli bir eğitim süreci geçirmek için tam donanımlı öğrenci destek servisimizden mutlaka yararlanın.

Ayrıntılı bilgi için www.kaplan.do/studentsupport sayfasını ziyaret edin

Evinizden ayrılmadan önce

Mükemmel sosyal aktiviteler

Havaalanı transfer hizmeti

Bulunduğunuz yerdeki Kaplan temsilcisi hedeflerinize en uygun kursu, beklentinizi karşılayacak en doğru şehri ve konaklamayı seçmenizde size yardımcı olabilir. Böylece yurt dışında eğitime başlamadan önce, seçtiğiniz program ve konaklama hakkında en detaylı bilgiyi edinebileceksiniz.

Bütün okullarımızda, her hafta heyecanlı ve farklı programlardan oluşan sosyal aktiviteler düzenleyen aktivite koordinatörlerimiz vardır. Bulunduğunuz şehri tanımak, yabancı arkadaşlar edinmek ve İngilizcenizi pratik etmek için harika bir yoldur. İster Avustralya koylarında dalış yapın, isterseniz Toronto’da buz hokeyi izleyin, Boston’da tarihi ‘Freedom Trail’de yürüyün ya da Edinburgh’da İskoç dansını deneyin, her zaman hayal gücünüzü yakalayan bir şeyler bulabileceksiniz.

İsteğe bağlı Kaplan havaalanı transfer hizmeti, bilmediğiniz yeni bir ülkeye gelmenin rahatsızlığını ortadan kaldırır. Sizi havaalanından alacak ve doğrudan apartman dairenize, öğrenci yurtlarına veya aile yanına götürecek yardımsever Kaplan temsilcisi ayarlayabiliriz.

24 saat acil durum desteği

Sigorta

Bütün Kaplan International College’larda, öğrencilerin 24 saat ulaşabilecekleri acil durum numaraları vardır. Bu sayede kaldığınız süre boyunca, ofis saatleri dışında yaşayabileceğiniz her türlü problem için ulaşabileceğiniz, yardım ve tavsiye alabileceğiniz bir personel bulabilirsiniz.

Kaplan; ilaç harcamalarını, çalıntı ve kayıpları, yasal harcamaları ve kişisel ödemeleri içeren geniş kapsamlı bir seyahat ve sağlık sigortası sunar. Daha detaylı bilgi ve fiyatlar için Kaplan temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

Kaplan yolculuğunuzun tadını çıkarın!

24 I www.kaplaninternational.com/tur


YEN

İLİK

yal Varmadan önce sos rlayın programınızı aya

Öğrenci Portalı Uzmanlarımız sürekli olarak teknolojimizi geliştiriyorlar ve sizlere global öğrenci portalı gibi yenilikleri sunmak için çalışıyorlar. Burada, okulunuza başlamad an önce gelecekteki arkadaşlarınızla tanışabilir, yerel etkinlikler ve yeni yeriniz hakkında bilgi edinebilir, deneyimlerinizi paylaşabilir, İngilizce pratik yapabilir ve kursunuzu bitirdikten sonra iletişimi devam ettirebilirsiniz.

Mobil Uygulamalar Akıllı telefon ya da tablet bilgisayar kullanarak dünyanın her yerinden uygulamalarımızı indirebilir ve trende, öğle molanızda, kafede ya da istediğiniz her yerde İngilizce alıştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Biliyoruz ki öğrencilerimizin hayatları yoğun ve oldukça hızlı. Bu hız doğrultusunda mobil uygulamalarımız, uygun olduğunuz her anda İngilizce becerilerinizi geliştirmeye yöneliktir.

Öğrenci odaklı yenilik İstediğiniz zamanda ve mekanda İngilizce öğrenin! Seyahatinizden önce Kaplan deneyiminize hazırlanın ve eve döndüğünüzde iletişiminizi sürdürün.

Bir adım önde olmanızı

Hareket halinde İngilizce!

sağlar

nda teknolojideki en son sınıf içinde hem de dışı siz, Kaplan öğrencileri, hem kli takip ediyoruz. Böylece süre eri ilikl ırlar. Son yen daşlarınızla arka gelişmelerden faydalan lan Kap nda rası unuz süresince ve son kursunuzdan önce, kurs n faydalanabiliyorsunuz. r ve öğrenim fırsatlarında iliyo üreb sürd yi şme görü

Kaplan’ın Teknoloji sayfasını takip ederek sürekli bilgilenin:

kaplan.do/innovation DAHA FAZLASI İÇİN BURAYI TARAYIN!!

www.kaplaninternational.com/tur I 25


RE TE İL G İN

www.kaplan.to/coventgarden

Görülecek ve yapılacak şeyler

Londra Covent Garden

• British Museum’u ziyaret edin • Madame Tussauds’a gidin • Londra Müzesi’ni keşfedin

Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşama ve eğitim almanın heyecanını yaşayın. Ünlü West End tiyatroları, Soho, Big Ben, Buckingham Sarayı ve modern mağazalarıyla Londra’da herkes için mutlaka bir şey vardır. Bunların hepsi Covent Garden okulumuza çok yakın.

• Big Ben’i ve Parlemento Binası’nı görün • London Eye’dan fotoğraflar çekin • Covent Garden’daki dükkanlar, butikler ve sokak eğlencelerinin tadını çıkarın • Camden Town’un gözde pazarlarını gezin • West End’de müzikaller, tiyatrolar ve filmler • Canlı müzik mekanlarında sahne şovlarına ve konserlerlere gidin • Covent Garden’da Royal Opera House’u ziyaret edin

Yaşayan bilir A BARBARA TARL BREZİLYA

yürüyüş yapın, “Hyde Park’ta tting Hill ve No n alışveriş içi ki gezin ve tabi ’u Camden Town !” müzelere gidin

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

Tüm yurtlar yemek yapma imkanlarına, internet ve kablosuz erişime ve çamaşırhane hizmetine sahiptir.

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE,CAE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

• Nido Spitalfields: Tek yataklı ve paylaşımlı banyolu 2 odalı apartmanlar, ortak yemek alanı ve spor salonu

Hizmetler

• Nido Kings Cross: Özel banyolu tek kişilik stüdyo odalar, kafe ve oyun odası

• Cambridge ESOL Sınav Merkezi • Havaalanı Transfer Hizmeti: Heathrow / Gatwick / Stansted / Luton • Seyahat ve Sağlık Sigortası

• Urbanest: Ortak banyo ve mutfaklı 2 odalık katlar ve özel banyolu 6 odalık katlar, çalışma odaları ve ortak salon

Tesisler • • • • •

Tam donanımlı Eğitim Merkezi İnteraktif yazı tahtaları Kablosuz erişim Bahçe ve açık hava terası Güzel, tarihi Georgian tarzı bina

• Liberty Living: Özel banyolu tek kişilik odalar, spor salonu ve öğrenci ortak salonu

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

COVENT GARDEN

LEICESTER SQUARE CATHEDRAL H YD E PA RK

SQUARE

BUCKINGHAM PALACE

S RIVER THA M E

GATWICK AIPORT

HEATHROW AIRPORT

Okulun açık hava bahçesinde ders aralarında rahatlayın

Kaplan International College Covent Garden 3-4 Southampton Place London, WC1A 2DA

Modern tesislere sahip tarihi bir binada eğitim alın

26 I www.kaplaninternational.com/tur

Güzel dekore edilmiş Urbanest yurdunda evde gibi hissedin


İN G İL TE RE

www.kaplan.to/leicestersquare

Görülecek ve yapılacak şeyler

Londra Leicester Square

• İngiltere’nin en ünlü sinemalarına gelen yıldızları izleyin • Trafalgar Meydanı’nda sokak sanatçılarını veya konserleri izleyin

Leicester Square’de, İngiltere filmlerinin galalarına düzenli olarak ev sahipliği yapan Londra’nın en büyük çok salonlu sinemaları bulunmaktadır. Bu yüzden limuzinlere ve kırmızı halılara dikkat edin, çünkü film yıldızları son çıkan etkileyici filmlerini tanıtmak için gelebilirler! Okul bilgileri

Öğrenci yurdu

• İngilizce • İş İngilizcesi • Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE, CAE) / TOEFL® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Tüm yurtlar kendi yemeğinizi yapma imkanlarına, internet ve kablosuz erişime ve çamaşırhane hizmetine sahiptir.

Hizmetler

• Nido Kings Cross: Özel banyolu tek kişilik stüdyo odalar, kafe ve oyun odası

Tesisler • Tam donanımlı Eğitim Merkezi • İnteraktif yazı tahtaları • Kablosuz erişim

• Buckingham Sarayı yolunda yürüyüş yapın • Thames Nehri kıyısında gezin

Konaklama

Kurslar

• Cambridge ESOL Sınav Merkezi (Bilgisayar-tabanlı ve kağıt-tabanlı) • Havaalanı Transfer Hizmeti: Heathrow / Gatwick / Stansted / Luton • Seyahat ve Sağlık Sigortası

• National Gallery’i görün • Victoria ve Albert Müzelerini ziyaret edin • Tate Modern’e gidin

• Portobello Road’un pazarlarını keşfedin • Oxford Caddesi’nde alışveriş yapın veya Bond Caddesi’nde tasarımcı mağazalarını keşfedin

• Nido Spitalfields: Tek yataklı ve paylaşımlı banyolu 2 odalı apartmanlar, ortak yemek alanı ve spor salonu

• Urbanest: Ortak banyo ve mutfaklı 2 odalık katlar ve özel banyolu 6 odalık katlar, çalışma odaları ve ortak salon • Liberty Living: Özel banyolu tek kişilik odalar, spor salonu ve öğrenci ortak salonu

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Yaşayan bilir BRESCU

MONICA TAM ROMANYA

e doğru bir tekn “Greenwich’e erim. ed iye vs ta a turunu mutlak drali, Canary St. Pauls Kate wer kdelenler ve To gö ki ta rf’ ha W k rço bi ın ’n ra Lond Köprüsü gibi siniz.” lir bi re gö i sin simge

BRITISH B BRIT R ITTI T IS I S MUSEUM USEUM EUM COVENT LEICESTER SQUARE HYD E PA R K

ST. PAUL’S CATHEDRAL

SQUARE

BUCKINGHAM PALACE

S RIVER THA M E

Merkezi konumdaki yurt seçeneklerimizden istediğinizi seçin

GATWICK AIPORT

HEATHROW AIRPORT

Kaplan International College Leicester Square 3-5 Charing Cross Road London, WC2H 0HA

Leicester Square Okulumuzda aksiyonun tam ortasında olun

Ücretsiz internet erişimi ile iletişimde kalın

www.kaplaninternational.com/tur I 27


RE TE İL G İN

www.kaplan.to/bath

Görülecek ve yapılacak şeyler

Bath

• Büyüleyici Roma Hamamlarını ziyaret edin • Royal Crescent’in göz kamaştırıcı Georgian tarzı mimarisini görün

Güzelliğiyle ünlü üniversite şehri Bath, gözde butiklerden şık kafelere, dünyaca ünlü restoranlardan hareketli gece hayatına ve İngiltere’nin tek doğal termal tesisine kadar her şeye sahiptir. Bunların hepsi merkezi konumlu okulumuzdan kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

• Jane Austen Centre’ı ziyaret edin ve bu ünlü yazarın hayatını öğrenin • Ünlü Theatre Royal’de heyecan dolu oyunları ve müzikalleri izleyin • Londra, Oxford, Cardiff ve Cotswolds’a düzenli okul gezileri • Dünyaca ünlü Stonehenge, Glastonbury ve Avebury’de antik tarihi tekrar yaşayın • Tekne turuyla Avon Nehri boyunca gezin

Yaşayan bilir RO I BENITO

JUDIT MONTO İSPANYA

Bath’daki bir “Her Çarşamba Uluslararası e nd bü gece kulü düzenleniyor. si ce Öğrenciler Ge le diğer gençler li Bu çok eğlence ik at pr izi en izc gil tanışmak ve İn rika bir yol!” etmek için ha

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • İş İngilizcesi • Karma 10 (İngiliz Dili + haftada 10 bire bir ders) • Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE) • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir • 50 yaş üzeri için kurs

George’s Place • Paylaşımlı banyolu tek kişilik odalar • Yemek yapabileceğiniz imkanlar ve çamaşırhane • Kablosuz erişim mevcuttur • Okula 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde

Hizmetler • Havaalanı Transfer Hizmeti: Heathrow / Gatwick / Bristol • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Kablosuz erişime sahip tam donanımlı Eğitim Merkezi • İnteraktif yazı tahtaları • Avlu bahçesi

Avon Lodge • Özel veya paylaşımlı banyolu tek kişilik odalar • Kablosuz erişim • Otobüsle okula ve şehir merkezine 10-15 dakika mesafede Burlington Apartments • Tek kişilik odalar • Paylaşımlı mutfaklar ve banyolar • Kablosuz erişim ve geniş ortak yaşam alanı • Okula 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesinde

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

PULTENEY BRIDGE

RI

THEATRE ROYAL

VE R AV ON

ABBEY S ROMAN BATHS

SOUTHGATE CENTRE BUS STATION

TRAIN STATION

Aile yanında ya da öğrenci yurdunda kendinizi evinizde hissedin

Kaplan International College Bath 5 Trim Street Bath, BA1 1HB

Şehrin merkezindeki tarihi Georgian tarzı binamızda okuyun

28 I www.kaplaninternational.com/tur

Okul tesisleri arasında ortak oda ve açık hava avlusu yer alır


İN G İL TE RE

www.kaplan.to/salisbury

Görülecek ve yapılacak şeyler

Salisbury Güzel tarihi binalar, modern mağazalar ve eğlence mekanlarıyla geleneksel İngiliz hayatını yaşayın. Hareketli pazarı, Britanya’nın en uzun katedral kulesi ve harika eski sokakları ile Salisbury, muhteşem plajlara çok yakındır ve Londra’ya sadece trenle 90 dakika uzaklıktadır. Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Aile yanı

• • • • • •

Yerel bir ailenin sıcak konukseverliğini yaşayın. Bu aile size evlerinde bir oda ve hergün kahvaltı ve akşam yemeği verecek. Aile yanında yaşamak yerel hayatın içinde yaşamak ve anadili İngilizce olan kişilerle İngilizcenizi pratik etmek için harika bir yoldur.

İngilizce İş İngilizcesi Karma 5 (İngiliz Dili + haftada 5 bire bir ders) Karma 10 (İngiliz Dili + haftada 10 bire bir ders) Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler

• Demir çağından kalma kale Old Sarum’u gezin • Yakındaki çekici kırsal kasabaları keşfedin • Londra, Oxford ve Bath’a gezilere katılın • Eski İngiliz kasaba barlarını ziyaret edin • Geleneksel öğlen çayının keyfini çıkarın • Bisikletle dolaşın, golf oynayın, okçulukta becerilerinizi keşfedin veya midilliye binin • New Forest’ta barbekü yapın

Yaşayan bilir MANDY LYNCH IMCISI MÜDÜR YARD

• Havaalanı Transfer Hizmeti: Heathrow / Gatwick / Southampton • Seyahat ve Sağlık Sigortası

wn Path’a “Öğrenciler To den hrin merkezin bayılıyorlar - şe Mill d Ol de in liğ yeşil çimler eş bir uzanan güzel barına kadar .” lu yo ş yü yürü

Tesisler • • • •

• Eski çağın eseri Stonehenge’i görün • İngiltere’nin en iyi orta çağ katedralini gezin • Görkemli klasik İngiliz evlerini ziyaret edin

İnteraktif yazı tahtaları Kablosuz erişim Salisbury katedrali manzaralı bahçe Piknik masaları ve masa tenisi olan bir teras

TTRAIN S STATION

MARKET PLACE

MEDIEVAL HALL

Kaliteli öğretmenler ile eğlenceli grup eğitimi alın

ST MARY’S CATHEDRAL

WINSTON CHURCHILL GARDENS

Kaplan International College Salisbury 36 Fowlers Road Salisbury, SP1 2QU

Arkadaşcanlısı okulumuz şehrin güzel manzaralarına sahip

Düzenli sosyal aktivitelere katılın

www.kaplaninternational.com/tur I 29


RE TE İL G İN

www.kaplan.to/cambridge

Görülecek ve yapılacak şeyler

Cambridge

• Charles Darwin ve Prens Charles’ın diğerleriyle birlikte eğitim aldığı tarihi üniversite binalarını gezin • Anglesey Abbey’i ve orta çağ kiliselerini görün

Eski öğrencileri arasında ünlü yazarlar, aktörler, siyasetçiler ve bilim adamları bulunan dünyanın en büyük öğrenci şehirlerinden birinde yaşayın. Şehir boyunca bisikletle gezin, bir barda yemek için mola verin ve dünyanın her yerinden yeni arkadaşlarınızla canlı müziğin tadını çıkarın.

• Cambridge Arts Picture House’da filmler izleyin • Fitzwilliam Müzesi’ni ziyaret edin • Geleneksel İngiliz barlarında eğlenin • Cambridge pazarında alışverişe çıkın • Milton Country Park’ta bisiklete veya ata binin • Ünlü öğrenci barı ‘The Eagle’a bisikletle gidin

Yaşayan bilir

Okul bilgileri Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

Tripos • Özel banyolu tek kişilik odalar • Yemek yapabileceğiniz imkanlar • Şehir merkezine bisikletle 5 dakika uzaklık

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE, CAE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler

E JUSTIN CRAN İZATÖR AN RG O SOSYAL

bisikletle r Meadows’a “Grantcheste Tearooms’da d ar ch Or ve gitmenizi rum. tavsiye ediyo mola vermenizi a ağacının elm r bi a, nd Nehrin kıyısı alı çay eksel bir krem altında, gelen için!”

Konaklama

• Havaalanı Transfer Hizmeti: Heathrow / Gatwick / Stansted • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • • • • • •

Tam donanımlı Eğitim Merkezi ve kablosuz erişim İnteraktif yazı tahtaları Kaynak Merkezi ve Bireysel Çalışma Materyalleri Piknik masaları ve masa tenisi olan bir bahçe Bina içinde kafe Ücretsiz bisiklet kiralama (4 haftadan uzun süre kalıyorsanız)

GRAFTON SHOPPING CENTRE MARKET SQUARE KING’S QUEENS’ COLLEGE PARKER’S PIECE

M

MUSEUM

RIV

ER

CA

TRAIN STATION

Etkileyici bahçemizde dostlukların tadını çıkarın

TRIPOS

Kaplan International College Cambridge 75 Barton Road Cambridge, CB3 9LG

Cambridge merkezine yürüyüş mesafesinde eğitim alın

30 I www.kaplaninternational.com/tur

Bisiklet kiralayın ve dünyaca ünlü bu üniversite şehrini keşfedin


İN G İL TE RE

www.kaplan.to/oxford

Görülecek ve yapılacak şeyler

Oxford Güzel üniversite binaları ve bahçeleri arasında yürüyün, Harry Potter filminin çekildiği Christ Church College’ı gezin. ‘Kapalı Çarşı’da hediyelik eşya tezgahlarını dolaşın ve nehirde kürek çekin. Akşamları yerel barlarda ve gece kulüplerinde eğlenin.

• Nehirde kürek çekin ya da tekne kiralayın • Go-kart ya da buz pateni yapın • Tarihi Oxford University binalarını gezin • Blenheim Sarayı ve Oxford Kalesi • Bodleian kütüphanesi ve Radcliffe Camera • Modern Sanat müzesine gidin • Ashmolean Müzesi’ni gezin

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

Cambridge Terrace • Kendine yetebilir stüdyo daireler • Ücretsiz internet erişimi • Uydu yayını olan ortak salon • Çamaşır odası • Şehrin tam merkezinde

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler • Havaalanı Transfer Hizmeti: Heathrow / Gatwick • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • • • • •

Tam donanımlı Eğitim Merkezi İnteraktif yazı tahtaları Kablosuz erişim Bina içinde büyük bir kafe Açık hava terası ve büyük bahçe

St Clements • Paylaşımlı öğrenci evlerinde tek kişilik odalar • Paylaşımlı banyo ve mutfak • Restoranları ve canlı müzikleri ile popüler bölgeye yürüyerek 5 dakika uzaklık

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

• Londra, Stratford, Cambridge ve Stonehenge’e hafta sonu gezileri • Bicester Kasabası’ndaki lüks butiklerde alışveriş

Yaşayan bilir IDI

SAAD ALRASH KUVEYT

r rd’un harika bi “Kaplan Oxfo da ra Bu r! va ı m sosyal progra la çok güzel arkadaşlarım l . Okulun güze m di çir ge kit va tlamaktan ha ra de in es bahç ve İngiliz hoşlanıyorum k seviyorum.” ço i in ler yemek

UNIVERSITY PARKS

CENTRAL STATION ASHMOLEAN MUSEUM

ST. JOHN’S COLLEGE ALL SOULS COLLEGE

MAGDALEN COLLEG

Kafemizde kahve için ve İngilizcenizi pratik yapın COLLEGE

Kaplan International College Oxford 108 Banbury Road Oxford, OX2 6JU

Şehir merkezine yakın, popüler bir yerde bulunuyoruz

Seçtiğiniz konaklamada rahat bir hayatın tadını çıkarın

www.kaplaninternational.com/tur I 31


RE TE İL G İN

www.kaplan.to/bournemouth

Görülecek ve yapılacak şeyler

Bournemouth

• Denizde sörf yapın veya plajda rahatlayın • Bir rıhtımdan diğerine yürüyüş yapın

Lüks villalarla dolu beyaz kumsallarda rahatlayın; dünyanın en pahalı yerlerinden biri olan Sandbanks’i gezin. Sörf yapın, şehir merkezinde alışverişe çıkın ve İngiltere’nin en gözde sahil kasabasında gece hayatının tadını çıkarın.

• Oceanarium’u gezin • Heyecanlı bir gezi için hızlı bot turuna katılın • Göz alıcı parkları ve bahçeleri gezin • Güzel bir sahil yürüyüşüne çıkın • • • •

Bournemouth Havacılık Müzesi Russell-Cotes Sanat Galerisi ve Müzesi Pavillion Theatre Birçok gece kulübünden birine gidin

Yaşayan bilir

Okul bilgileri Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

Dorchester House • Tek kişilik özel odalar • Yemek tesisleri • İnternet erişimi • Şehre ve plaja yürüyüş mesafesinde • Okula otobüsle kısa bir mesafede

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE, CAE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler

HELS

CAIO BEZ MIC BREZİLYA

yüşe boyunca yürü gidin; “Plaj ve rıhtım dans etmeye ı lar m şa ak çıkın ve tı ya ha ce ’da eğlen Bournemouth mükemmel!”

Konaklama

• Cambridge Açık Sınav Merkezi (Bilgisayar-tabanlı ve kağıt-tabanlı) • Havaalanı Transfer Hizmeti: Heathrow / Gatwick • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • • • • • • •

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın • Okula yürüyüş mesafesindeki Premium ev sahibi aileler ek ücret karşılığı mevcuttur

Multimedya merkezi ve kablosuz erişim İnteraktif yazı tahtaları Büyük Yapısal Çalışma merkezi Öğrenci ortak salonu Geniş, açık avlu IELTS Kapalı Sınav Merkezi (Yalnızca Kaplan öğrencilerine)

QUEEN’S PARK

DORCHESTER H HOUSE CITY CENTRE WEST CLIFF

Rahat, yüksek kalitedeki çeşitli dairelerden seçiminizi yapın

PIER

Kaplan International College Bournemouth 130-136 Poole Road Bournemouth, BH4 9EF

Bournemouth öğrenci şehri ve hareketli bir plaj kasabasıdır

32 I www.kaplaninternational.com/tur

Geniş okulumuz mükemmel eğitim tesislerine sahiptir


İN G İL TE RE

www.kaplan.to/torquay

Görülecek ve yapılacak şeyler

Torquay

• Kıyı yürüyüşü ve kır yürüyüşü • Denizde su sporları ve tekne turları

Lezzetli balık restoranları ve ilgi çekici, klasik barlarıyla bu konuksever İngiliz sahil kasabasına gelin ve eğitim alın. Su sporları yapın, Dartmoor Ulusal Parkı’nda kır yürüyüşü yapın ya da bisikletle gezin. Okulumuz, öğrencilerimizce sürekli olarak en samimi okullar arasında gösteriliyor!

• Yerel çiftlikleri ve vahşi yaşam parklarını gezin • Kents Cavern’de mağaraları keşfedin • Dartmoor Ulusal Parkı’nda yürüyüşe çıkın • Agatha Christie Trail’i takip edin • Orta çağdan kalan Torre Abbey’i gezin

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • •

St. Michael’s • Özel banyolu tek kişilik odalar • Yemeğinizi yapabileceğiniz ortak mutfak • Yemek salonu ve öğrenci salonu • Özel bahçe • Kablosuz erişim • Göz kamaştıran deniz manzarası • Yürüyerek okula 2 dakika, şehre 5 dakika mesafede

İngilizce İş İngilizcesi Karma 5 (İngiliz Dili + haftada 5 bire bir ders) Karma 10 (İngiliz Dili + haftada 10 bire bir ders) Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE, CAE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir 50 yaş üzeri kursu

Hizmetler • Havaalanı Transfer Hizmeti: Bristol / Heathrow / Gatwick / Exeter • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • • • •

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın • Vardığınızda ev sahibi ailenizle tanıştırılacaksınız ve ilk gününüz için okula gidiş yolu size gösterilecek

Tam donanımlı Eğitim Merkezi ve kablosuz erişim İnteraktif yazı tahtaları Öğrenci kafesi Güzel bir bahçe ve yüzme havuzu

• Büyüleyici Cockington Village’a gidin • İlginç yerel çay dükkanlarında geleneksel bir kremalı çay için

Yaşayan bilir OVA KLARA TABASK Tİ YE Rİ U ÇEK CUMH

rika mek yiyecek ha “Bu şehirde ye er ve pl lü ku r, rla ba yerler, güzel iz leneksel İngil mükemmel ge rı var! Liman yla ça alı em kr çok yüş yapmayı da boyunca yürü .” um or seviy

BABBACOMBE B AB BABBACO AB OMBE MBE BE BEACH BEA

COACH STATION

TORQUAY

TOWN CENTRE TRAIN STATION

KENTS CAVERN

PRINCESS THEATER

HOPE’S NOSEE

MARINA M

Yurdumuz okula yürüyerek sadece 2 dakika uzaklıkta

MARINE MARIN K WILDLIFE PARK

Kaplan International College Torquay 30 Ash Hill Road Torquay, TQ1 3HZ

Açık havuzumuzda yüzün ve Torquay güneşinin tadını çıkarın

Kafeteryada diğer öğrenciler ile tanışın

www.kaplaninternational.com/tur I 33


RE TE İL G İN

www.kaplan.to/manchester

Görülecek ve yapılacak şeyler

Manchester Ünlü müzik mekanlarında gösteriler ve konserler izleyin, dünyaca tanınmış dans kulüplerine gidin ve bu hareketli kuzey şehrinde canlı sanat ve kültür deneyimini yaşayın. İki adet birinci lig futbol takımı ile Manchester, hem spor severlere hem de kültür tutkunlarına sesleniyor.

• Manchester United ve Manchester City futbol kulüplerinde maç izleyin • Royal Exchange Theatre’a gidin • Lowry Sanat Galerisi’ni ziyaret edin • Museum of Science and Industry’yi görün • Affleck’s Palace, The Arndale ve Trafford Centre gibi ünlü AVM’lerde alışveriş yapın

Okul bilgileri

• İnanılmaz çeşitlilikteki barların ve gece kulüplerinin tadını çıkarın

Yaşayan bilir

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

• Havaalanı Transfer Hizmeti: Manchester • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Liberty Living • Yüksek kalitede tam donanımlı stüdyo odalar • Özel küçük mutfak ve özel duş bölümü • Yüksek hızlı internet bağlantısı • Çamaşırhane • Ferah ortak oda • Manchester şehir merkezine yakın konum • Okula yürüyerek 20 dakika

Tesisler

Aile yanı

• Tam donanımlı Eğitim Merkezi ve kablosuz erişim • İnteraktif yazı tahtaları • Öğrenci salonu

• Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE,CAE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler

E DONGHUN LE RE KO GÜNEY

futbol stadını “Old Trafford klerinden re’nin en büyü te gil İn gezin ışveriş Al rd ffo Tra a biri! Ayrıc enizi müzeleri gezm Merkezini ve .” m ru iyo de tavsiye ed

Konaklama

PORTLAND STREET

SQUARE

HEEEST STEE R MANCHESTER CITY STADIUM

MOSLEY STREET STREET

PICCADILLY Y STATION D DEANSGATE S STATION

STATION

LIBERTY LIVING

Dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edinin

UNITED STADIUM

Kaplan International College Manchester 1 Portland Street, 6th Floor Manchester, M1 3BE

Şehir merkezinde tarz sahibi bir okul binasında eğitim alın

34 I www.kaplaninternational.com/tur

Son teknolojinin ve modern sınıfların avantajını yaşayın


İN G İL TE RE

www.kaplan.to/edinburgh

Görülecek ve yapılacak şeyler

Edinburgh Bir UNESCO Dünya mirası olan, kültürü, tarihi ve yüksek kaliteli eğitimi ile ünlü İskoç başkentinin tarihi güzelliğini yaşayın. Yıl boyu festivaller, göz alıcı mimari ve büyüleyici dağların manzarası, bu kozmopolit şehrin görünüşünü oluşturur. Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • •

Beaverbank • Yüksek kalitedeki paylaşımlı dairelerde tek kişilik odalar • Özel duş bölmeleri • Ortak mutfaklar • İnternet erişimi • Popüler Stockbridge bölgesine yakın konum • Okula yürüyerek veya otobüsle 20 dakika mesafe

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE, CAE) / TOEIC Akademik Yıl veya Akademik Sömestir Edinburgh Festivali Kursu

Hizmetler • Havaalanı Transfer Hizmeti: Edinburgh, Glasgow, Glasgow Prestwick • TOEIC Sınav Merkezi • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • • • •

Tam donanımlı Eğitim Merkezi İnteraktif yazı tahtaları Kablosuz erişim Sandviç büfesi olan öğrenci salonu

• Heyecan verici yanardağ Arthur’s Seat’e çıkın • Cramond Adası’na yürüyün • Yıl boyu düzenlenen müzik, tiyatro, dans, komedi ve film festivallerinin tadını çıkarın • Kraliçe ve Kraliyet Ailesinin kaldığı yer olan Royal Yacht Britannia’yı gezin • Tarihi Edinburgh Kalesi’ni gezin • Bir Edinburgh hayalet turuna katılın • Prince Caddesi ve George Caddesi’nde en iyi markalar için alışverişe çıkın • Leith limanındaki alışveriş merkezi Ocean Teminal’de alışverişe çıkın

Yaşayan bilir TON ALBA GRAU AN İSPANYA

gezmek için “Arthur’s Seat le! müzeler de öy harika bir yer; ce’da rra Te e stl Ca Her Cumartesi , pazarına gidin yer alan yemek rle diğer öğrencile de ler fe ka l güze .” tanışın

GARDENS

CALTON HILL THE SCOTTISH PARLIAMENTT

SCOTT MONUMENT

TRAIN STATION CASTLE

Sevimli, modern yurdumuzda kendinizi evinizde hissedin TTHE MEADOWS

Kaplan International College Edinburgh 9 Albyn Place Edinburgh, EH2 4NG

Geleneksel George tarzı binamız Edinburgh’un merkezindedir

Öğreniminizi destekleyen mükemmel olanaklar

www.kaplaninternational.com/tur I 35


A ND LA İR

www.kaplan.to/dublin

Görülecek ve yapılacak şeyler

Dublin

• Yürüyüş turunda Georgian tarzı mimariyi görün • 1592’de açılan Trinity College’ı gezin • Dublin Kalesi’ni ziyaret edin

Geleneksel İrlanda dansına katılın ve çekici İrlanda barlarını gezin. Bu konuksever şehrin enerjisini yaşayın ve çevre kırsalların güzelliğini keşfedin. Facebook, Google ve Microsoft’un Avrupa merkezlerine ev sahipliği yapan Dublin, Avrupa’nın ‘Silikon Vadisi’ olarak da bilinir.

• Kafelerden birinde samimi Dublinlilerle sohbet edin • Büyüleyici İrlanda kıyısındaki Giant’s Causeway’e geziye çıkın • Güzel vadi Glendalough’u gezin

Okul bilgileri

• Guinness Storehouse’a gidin • Temple Bar’da alışveriş yapın, için ve yiyin

Yaşayan bilir LUISA TRINGLE İSVİÇRE

ı ve ’ta stres atmay uz. “Phoenix Park armayı seviyor çık nı dı ta n iz doğanı favori caddem en i es dd Ca Grafton ratan birçok ya r fe os m at r - harika bi sı var.” gösteri sanatçı

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • •

Heuston South Quarter • Paylaşımlı dairelerde, özel banyolu tek kişilik odalar • Ortak mutfak • Kablosuz erişim • Yaşam alanı ve güzel manzaralı balkonlar • Okula ve şehir merkezine yürüyerek 25 dakika, tramvayla kısa bir mesafede

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (FCE, CAE) Akademik Yıl veya Akademik Sömestir İngilizce ve İşletmede Diploma Cambridge CELTA Öğretim kursu St Patrick’s Günü kursu

Hizmetler

Aile yanı

• Seyahat ve Sağlık Sigortası • Havaalanı Transfer Hizmeti: Dublin

• Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • Tam donanımlı Eğitim Merkezi ve kablosuz erişim • İnteraktif yazı tahtaları • Öğrenci ortak salonu

HA’ PENNY BRIDGE

BAR DUBLIN BUSINESS SCHOOL

RESIDENCE HEUSTON SOUTH QUARTER

CASTLE ST. STEPHEN’S GREEN

DART MERRION SQUARE

Ortak odada rahatlayın ve sohbet edin

Kaplan International College Dublin The Presbytery Building, 7 Exchange Street Lower Temple Bar, Dublin 8 Büyüleyici George tarzı binamız Liffey Nehri manzaralıdır

36 I www.kaplaninternational.com/tur

Lüks Heuston South Quarter dairelerinde kalın


Yaşayan bilir DAVID MORENO, KO

LOMBİYA “Buradaki insanlar ı çok seviyorum, çok sıcakkanlılar. Hava harika çünk ü Kolombiya’dan da ha serin. Ve gece hayatı çok çeşitli ve heyecan dolu!”

www.kaplaninternational.com/tur I 37


A ND LA ZE Nİ YE

www.kaplan.to/auckland

Görülecek ve yapılacak şeyler

Auckland

• ‘Yelkenlerin Şehri’nde yelkenliye binin • Auckland Köprüsü’nde Bungy Jumping yapın • Coromandel ve Waitakere Kayalıklarında yürüyüş yapın veya plajı gezin

Yeni Zelanda’nın muhteşem güzellikteki doğasını keşfedin ve aktif açık hava yaşam tarzını görün. Yeni Zelanda’nın en büyük ve en canlı şehri, astropikal Auckland’da kendi maceranızı yaşayın.

• Maori Kültür Gösterisini izleyin • Auckland Sanat Galerisi’ni gezin • Auckland Müzesi’ne gidin • Waiheke Adası’na hafta sonu gezisine katılın • Devonport veya yeni kıyı bölgesi Wynyard Quarter’a gidin • Modern Parnell ve Newmarket bölgesinde alışveriş yapın

Yaşayan bilir ES ANDREA TORR KA MEKSİ

bazıları günlerimden “En unutulmaz l bir ze gü k geçti. Ço Piha sahilinde siciydi - harika ke s fe ne y şe yer! Her yanus, z bucaksız ok gökyüzü, uçsu kumsal.” ah siy ve lar büyük dalga

Okul bilgileri Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • • • • •

Tetra Apartment (Premium) • Özel banyolu tek kişilik odalar • İnternet bağlantısı ve kampüs içi spor salonu • Şehrin tüm ana bölgelerine yakın konum

Yoğun İngilizce Genel İngilizce / Genel İngilizce Akşam Tatilde İngilizce Yoğun İş İngilizcesi Akademik Amaçlar için İngilizce IELTS Hazırlık Cambridge Sınav Hazırlık (FCE, CAE) Cambridge Öğretim Bilgisi Sınavı Yoğun Akademik Yıl / Sömestir USMLE Sınav Hazırlık

Hizmetler • • • • • •

Stajlar OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim Üniversite Yerleştirme Hizmeti University of Auckland ve AUT’ye geçiş yolları Havaalanı Transfer Hizmeti: Auckland Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler PARNELL

(SHOPPING & CAFES)

Konaklama

City Lodge (Standart) • Özel banyolu tek veya iki kişilik odalar • Kablosuz erişimli, yeni dekore edilmiş konaklama • Şehir merkezinde konum Empire (Temel) • Paylaşımlı dairelerde tek kişilik, özel, kilitlenebilir odalar • Ortak tesisler • İnternet erişimi, bina içinde kafe ve spor salonu

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın • Premium Aile yanı seçeneği mevcuttur

• Eğitim Merkezi, öğrenci salonu ve kablosuz erişim olan geniş kampüs • Cambridge Sınavları Yetkili Sınav Merkezi

LIBRARY BUS STOP

GRAFTON TRAIN STATION

NEWMARKET PARK OLYMPIC POOL

Seçtiğiniz konaklamada rahat bir hayatın tadını çıkarın

BROADWAY

(SHOPPING & CAFES)

Kaplan International College Auckland 10 Titoki Street, PO Box 9107 Parnell, Auckland 1052

Güzel bahçeli seçkin bir binada bulunuyoruz

38 I www.kaplaninternational.com/tur

Avluda rahatlayın veya çalışma merkezinde İngilizcenizi geliştirin


AV US TR YA AL

www.kaplan.to/perth School Provider Code: 01784K

Perth Perth’in parklarında ve Hint Okyanusu’na bakan göz alıcı plajlarında açık havanın tadını çıkarın. Harika restoranlar, barlar, kafeler, mağazalar ve güneşli iklime sahip bu sıcak ve samimi şehirde kendinizi rahatlamış ve enerji dolu hissedin.

Görülecek ve yapılacak şeyler • Ningaloo Resifi’nde şnorkelle yüzün ve dalın • Rockingham’da yunuslarla yüzün • Rottnest Adası’na geziye katılın • Caversham Wildlife Park, Perth Zoo ve Tumbulgum Farm’ı gezin • Aborjin tiyatrosunda gösterileri izleyin • Western Australia Museum’u gezin

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • • • •

Perth City Youth Hostel • Tek, iki ve çok kişilik paylaşımlı odalar • Özel ya da paylaşımlı banyolar • Yemek yapabileceğiniz mutfak, ortak salon ve çamaşırhane

Yoğun İngilizce / Akşam Yoğun İş İngilizcesi Akademik Amaçlar için İngilizce IELTS Hazırlık / Akşam Cambridge Sınav Hazırlık (FCE, CAE) Genel Akademik İngilizce Yoğun Akademik Sömestir Cambridge Öğretim Bilgisi Sınavı* Tatilde İngilizce*

* Öğrenci vizesi olanlar bu kurslarda eğitim alamazlar

Hizmetler • • • • • •

Üniveriste ve Demi-Pair Yerleştirme Hizmeti Stajlar ve İş Kulübü Eğitim Turu Programları Okuldan duraklara ücretsiz toplu taşıma hizmeti Havaalanı Transfer Hizmeti: Perth Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Kablosuz internet erişimli Eğitim Merkezi • Cambridge Sınavları Yetkili Sınav Merkezi

Governor Robinson Hostel • Tek, iki ve çok kişilik paylaşımlı odalar • Özel ya da paylaşımlı banyolar • Yemek yapabileceğiniz mutfak/yemek salonu ve internet erişimi Ocean Beach Hostel • Tek, iki ve çok kişilik paylaşımlı odalar • Paylaşımlı banyolar • Yemek yapabileceğiniz mutfak, ortak salon ve çamaşırhane

• Subiaco pazarları, King Caddesi, ünlü Murray Caddesi ve Hay Caddesi’nde alışveriş yapın

Yaşayan bilir OVA ZUZANA BACK SLOVAKYA

ki vre bölgelerde “Perth’de ve çe re fe os m at rlü tü sakin, çok-kül yaz kumsallar bayılıyorum. Be zel! ” gü k ço e lik kesin

Townsend Lodge Hostel • Ortak tesislere sahip tek veya iki kişilik odalar • Yemek yapma imkanı, barbekü ve ortak bahçe

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın CENTRAL STATION WEST PERTH CENTRAL BUS STATION KING’S PARK TO THE BEACH HOSTEL

CITY HOSTELL

CITY CENTRE

FERRY

TOWNSEND SEND S END EN ND LODGE

Öğrenci salonumuzda arkadaşlarınızla bir mola verin

Kaplan International College Perth 1325 Hay Street, West Perth WA 6005

Eğlenceli bir eğitim için mükemmel tesislerimizi kullanın

Çalışma merkezimizde ihtiyacınız olan tüm kaynakları bulun

www.kaplaninternational.com/tur I 39


AL YA TR US AV

www.kaplan.to/sydney School Provider Code: 01165D

Görülecek ve yapılacak şeyler

Sidney City

• Limandan tekne turuna katılın • Bondi veya Manly Plajı’nda su sporları

Parıldayan ışıkların Sidney’in dünyaca ünlü limanının sularındaki yansımasını sonsuza dek hatırlayacaksınız. Güzel, renkli şehir Sidney’de eğitim alın ve heyecanlı şehir hayatı ile altın kumsallarda rahatlamanın tadını çıkarın.

• Sydney Opera House, Harbour Köprüsü ve Sydney Tower • Blue Dağları’nda kır yürüyüşü yapın • Balina izlemeye gidin veya köpekbalıklarıyla yüzün

Okul bilgileri

• Australia Museum, Sydney Aquarium, Wildlife World ve Taronga’yı gezin • Kültür, yemek, müzik veya film festivallerine katılın

Yaşayan bilir MANN MARLENE BAU E İSVİÇR

m çok hoşlandığı “Sidney’de en ik yapmak, kn pi da lar rk şey pa a gitmek la güzel plajlar arkadaşlarım pmak...” ya iş er şv alı ve tabi ki

T H E ROCKS THE TH R OC

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • • • •

Şehirde Hostel ve Apartman • Tek veya iki kişilik odalar • Mutfak ve ortak alanları içeren paylaşımlı tesisler • Okula, kafelere ve mağazalara yürüyüş mesafesi

Yoğun İngilizce Yoğun İş İngilizcesi Akademik Amaçlar için İngilizce IELTS Hazırlık Cambridge Sınav Hazırlık (FCE,CAE) Genel Akademik İngilizce Yoğun Akademik Sömestir Tatilde İngilizce * Mesleki İş Yeterlilikleri

* Öğrenci vizesi olanlar bu kursta eğitim alamazlar

Hizmetler • • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Stajlar ve İş kulübü Eğitim Turu Programları Havaalanı transfer hizmeti Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Kablosuz internet erişimli Eğitim Merkezi • Cambridge Sınavları Yetkili Sınav Merkezi • Kafe ve balkon

CIRCULAR QUAY C

Konaklama

City Guesthouse • Tek kişilik odalar • Misafir salonu ve mutfağı içeren paylaşımlı tesisler • Liman manzaralı ve barbekülü çatı terası • Sidney Limanına yakın konum Beach Hostel • Tek veya iki kişilik odalar • Açık hava terasını içeren paylaşımlı tesisler • Bondi Plajına dakikalar kadar mesafede • Toplu taşımaya yakın konum

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın • Premium Aile yanı seçeneği mevcuttur

ROYAL AL BO BOTANIC GARDENS DARLING R HARBOUR

TTHE DOMAIN D

SYDNEY SYD DNEY EY Y TOWER QUEEN UEEN VICTORIA CTORIA

HYDE PARK ELIZABETH STREET

KINGS CROSS TO BONDI BEACH

Balkon kafemizde kahve içmek için buluşun

Kaplan International College Sydney City 98-104 Goulburn Street Sydney, NSW 2000

Güzel Sidney şehrinde yaşayın ve eğitim alın

40 I www.kaplaninternational.com/tur

Seçtiğiniz konaklamada rahat bir hayatın tadını çıkarın


AV US TR YA AL

www.kaplan.to/manly School Provider Code: 02362B

Sidney Manly Plajın yanında dinlenin ve eğitim alın! Okuldan okyanusu izleyin - caddeyi geçin ve öğle molasında yüzmeye, sörf yapmaya veya şnorkelle dalmaya gidin. Manly Sanat Galerisini gezin veya Featherdale Vahşi Yaşam Parkı’na ve Oceanworld’a bir tura katılın. Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • • •

Boardrider Hostel • Paylaşımlı banyolu tek, iki veya çok kişilik odalar • Yemeğinizi yapmanız için tam donanımlı mutfaklar • Öğrenci salonu, çamaşırhane, spor ekipmanları

Yoğun İngilizce / Yoğun İngilizce Akşam IELTS Hazırlık/ IELTS Hazırlık Akşam Akademik Amaçlar için İngilizce Cambridge Sınav Hazırlık (FCE, CAE) Genel Akademik İngilizce Yoğun Akademik Sömestir İngilizce + Sörf* Tatilde İngilizce*

* Öğrenci vizesi olanlar bu kursta eğitim alamazlar

Hizmetler • • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti İş Kulübü Eğitim Turu Programları Havaalanı Transfer Hizmeti: Sidney Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • • • •

Bunkhouse Hostel • Özel banyolu tek veya iki kişilik odalar • Yemek yapabileceğiniz imkanlar ve çamaşırhane • Ortak salon, güneşli avlu ve barbekü alanı YHA Sidney Beachouse Hostel • Çok kişilik odalar • Ortak mutfak, salon ve internet kafe • Yüzme havuzu ve barbekü alanı

Aile yanı

Görülecek ve yapılacak şeyler • Futbol ya da voleybol oynayın, plajda sörf yelkenli veya kano kullanın • Bisiklet kiralayın ve 20 km’lik yolları keşfedin • Sydney Opera House ve Harbour Köprüsü • Manly Sanat Galerisi ve Müzesi • Altın kumsalları ile masmavi bir cennet olan Port Stephens’a sürün • Palm Beach’de ‘Home and Away’ TV dizisinin çekim setini gezin • Hunter Valley Şarap ve Peynir turuna katılın • Yıllık Sörf Karnavalının, Sanat ve Caz Festivallerinin tadını çıkarın

Yaşayan bilir O

MARCO GUID ALMANYA

ası n dibinde olm “Okulun plajı ı as m ol ın rın ve sörf tahtala k Bahçelerinin harika! Botani nu değer olduğu e ey lm rü gö de .” m ru yo nü düşü

• Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Eğitim Merkezi ve ücretsiz kablosuz erişim Cambridge Sınavları Yetkili Sınav Merkezi Langırt, gitar ve klavye bulunan öğrenci salonu Sörf tahtaları ve plaj manzaralı balkonlar

MA N BIKE MANLY TOURS

MANLY WHARF FERRY TERMINAL

HOSTEL

M AN LY CO

PARKHILL RK KH RESERVE

VE

SYDNEY HARBOUR NATIONAL PARK

G GROTTO POINT R RESERVE

Sosyal bir atmosferde dünyanın her yerinden öğrencilerle tanışın

CENTRAL SYDNEY

Kaplan International College Sydney Manly 30-32 South Steyne Manly, NSW 2095

Yeni Sidney Manly merkezimizde plajın kenarında eğitim alın

Ders sonrasında yüzün, dalın veya sadece deniz havasını alın

www.kaplaninternational.com/tur I 41


AL YA TR US AV

www.kaplan.to/melbourne School Provider Code: 03008A

Görülecek ve yapılacak şeyler

Melbourne

• Philip Adası’na giderek penguenleri görün • Great Ocean Road’dan geçen bir tura katılın • Rıhtım boyunca yürüyün ve St Kilda’da plaj hayatını yaşayın • Çeşitli sanat galerilerini ve müzeleri gezin • Federation Square’de yürüyüşe çıkın

Sanata, kültüre ve modaya sıkı bağlılığı ile Melbourne, resmi olarak dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasındadır. Şehrin çok-kültürlü atmosferini yansıtan eşsiz barları ve restoranları gizli labirentler içerisinde keşfedin. Şehir aynı zamanda büyük spor etkinliklerine de ev sahipliği yapmaktadır.

• Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na ev sahipliği yapan Rod Laver Arena’ya gidin • Bir Avustralya futbol maçı izleyin • Şehir merkezindeki sayısız AVM’de ve butiklerde alışveriş yapın • Melbourne’nun ünlü kafe kültürünü keşfedin

Yaşayan bilir ANDREA KHAN KOLOMBİYA

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • • •

City Hostel • Paylaşımlı tesislere sahip tek kişilik odalar • Yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak • Ortak salon ve çamaşırhane

Yoğun İngilizce Akademik Amaçlar için İngilizce IELTS Hazırlık Cambridge Sınav Hazırlık (FCE, CAE) İş İngilizcesi* Yoğun Akademik Sömestir Genel Akademik İngilizce Tatilde İngilizce*

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

* Öğrenci vizesi olanlar bu kursta eğitim alamazlar

nkü seviyorum çü “Melbourne’u it bir şehir. ol op zm ko n, moder hveyi rdımsever. Ka İnsanlar çok ya ini çok ler fe ka n lya ve küçük İta rün lin kendiniz gö seviyorum. Ge ız!” sın ak ac ay m asla pişman ol

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Eğitim Turu Programları Havaalanı Transfer Hizmeti: Melbourne Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Eğitim Merkezi ve ücretsiz internet erişimi • Mikrodalga fırın ve buzdolabı olan öğrenci salonu • Klimalı, geniş sınıflar

FFEDERATION E SQUARE

DOCKLANDS SOUTHERN CROSS SS SS STATION

STATION YA

A RR

RIV

ER

TO ST KILDA BEACH

FITZROY GARDENS

ROD LAVER ARENA

Melbourne eğitim ve eğlence için harika bir yerdir

ROYAL BOTANIC GARDENS

Kaplan International College Melbourne 370 Docklands Drive Docklands, VIC 3008

Şehir merkezinde tarz sahibi bir okul binasında eğitim alın

42 I www.kaplaninternational.com/tur

Sıcakkanlı, yetenekli öğretmenlerle eğlenceli eğitim


AV US TR YA AL

www.kaplan.to/adelaide School Provider Code: 03067A

Görülecek ve yapılacak şeyler

Adelaide Büyük şehrin kalabalığı ve yoğunluğu olmadan metropol bir şehrin tadını Adelaide’de çıkarın. Kültür, müzik ve spor etkinlikleriyle ünlenmiş bu Festival Eyaleti başkenti; beyaz kumsallara kısa bir mesafede, yemyeşil parklarla çevrili modern bir kıyı şehridir. Okul bilgileri

Öğrenci yurdu

• • • • • • •

Lodge • Masa ve özel buzdolabı olan tek kişilik odalar • Paylaşımlı banyolar ve mutfak • Bahçe dahil her yerden erişilebilir kablosuz ağ • Ortak TV odası ve oyun alanı • Şehrin kıyısında konum

*Öğrenci vizesi olanlar bu kursta eğitim alamazlar

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Eğitim Turu Programları Havaalanı Transfer Hizmeti Seyahat ve Sağlık Sigortası

• Feribotla Kangru Adası’nı gezin - gerçek vahşi hayatı deneyimleyin, deniz aslanlarını, koalaları ve pelikanları görün • Fleurieu Peninsula’da güzel beyaz plajların ve şahane vahşi hayatın tadını çıkarın • Barossa Valley’i ziyaret edin – Avustralya’nın en ünlü şarap bölgesi

Konaklama

Kurslar Yoğun İngilizce Akademik Amaçlar için İngilizce IELTS Hazırlık İş İngilizcesi* Yoğun Akademik Sömestir Genel Akademik İngilizce Tatilde İngilizce*

• Murray Nehri’nde tekne turuna katılın • Sörf yapmayı öğrenin ve balinaları seyredin!

Hostel • Paylaşımlı tesisler ile tek kişilik odalar • Yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak • Ortak salon ve çamaşırhane

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • Eğitim Merkezi ve ücretsiz internet erişimi • Mikrodalga fırın ve buzdolabı olan öğrenci salonu • Klimalı, geniş sınıflar

• Adelaide Fringe festivalinde sanatla kucaklaşın • Lofty Dağında yorucu bir yürüyüşten sonra manzaranın tadını çıkarın

Yaşayan bilir N

RAHUL JOHNSO HİNDİSTAN

a rika insanlarıyl “Adelaide, ha rada Bu r. ye r bi rlu güzel, huzu süre nca geçirdiğim eğitimim boyu rika bir ha ve ı an r bi unutulmayacak .” deneyim oldu

R

I VER

TO RR

EN

S ART GALLERY ALLERY L Y

RYMILL PA PARK A LIGHT SQUARE VICTORIA SQUARE GLENELG TRAM CENTRAL MARKET

Dünyanın her yerinden arkadaşlar edinin

T ADELAIDE HILLS/ TO M MT LOFTY WHITMORE SQUARE

Kaplan International College Adelaide 132 Grenfell St Adelaide, SA, 5000

Adelaide kampüsümüzün merkezi konumunun tadını çıkarın

Okulumuz mükemmel eğitim tesislerine sahiptir

www.kaplaninternational.com/tur I 43


AL YA TR US AV

www.kaplan.to/brisbane School Provider Code: 02369F

Görülecek ve yapılacak şeyler

Brisbane

• Popüler South Bank’ta restoranların, kafelerin, piknik alanlarının, bilardo barının ve sinemanın tadını çıkarın

Arkadaş canlısı Brisbane’e gelin - dünyaca ünlü Sunshine ve Gold Coast plajlarını ve Avustralya’nın en iyi eğlence parklarını gezin. Kanoya binin, açık hava sinemasında film izleyin, hareketli pazarlar ve festivallerin tadını çıkarın.

• Lone Pine Koala Sanctuary ve Australia Zoo • Hazirandan Ekime kadar balina seyretme • Coot-tha Dağı’nda harika manzaraların ve kır yürüyüşünün tadını çıkarın • SunShine Plajı ve Noosa’ya günübirlik geziye katılın ya da Gold Coast’u keşfedin • Brisbane Sanat Galerisi ve Modern Sanat Galerisi • Eylülde Riverfire’a ya da yıl boyu düzenlenen diğer eğlenceli etkinlik ya da festivallerden birine katılın

Yaşayan bilir BEE JARINTIP ORDİNATORÜ AKTİVİTELER KO ser

favori yer Fra “Bana göre en zisiyle hafta sonu ge un ul ok a Adası – ıyorum. Bu ad yıl ba e ey m buraya git msal adası. ku k yü bü en dünyanın güzel bir çalışanlar çok Öğrenciler ve leniyorlar!” eğ k ço ve r gün geçiriyorla

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • • •

Adalong Guesthouse • Paylaşımlı banyolu tek ve iki kişilik odalar • Ortak öğrenci salonu • Çamaşırhane • Haftada 12 öğün yemek • Açık hava alanı ve bisiklet kiralama

Yoğun İngilizce Akademik Amaçlar için İngilizce İş İngilizcesi* IELTS Hazırlık Cambridge Sınav Hazırlık (FCE, CAE) Genel Akademik İngilizce Yoğun Akademik Sömestir Tatilde İngilizce*

* Öğrenci vizesi olanlar bu kurslarda eğitim alamazlar

Hizmetler • • • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Stajlar ve İş Kulübü OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim Eğitim Turu Programları Havaalanı Transfer Hizmeti: Brisbane International Seyahat ve Sağlık Sigortası

Urbanest Apartments • Klimalı, özel banyolu tek kişilik odalar • Paylaşımlı tesisler • Konforlu öğrenci salonu • Sosyal alanlara sahip güvenli bir topluluk • Barbekü alanı ve manzaralı avlu • Şehir merkezine yürüme mesafesinde

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • Eğitim Merkezi ve ücretsiz kablosuz internet erişimi • Küçük mutfak ve kütüphanesi olan öğrenci salonu

RI VE RS ID E PR OM EN AD E

CITY CAT GEORGE GEOR SQUARE SQUAR QUEEN MALL ELIZABETH STREET

TO ADALONG AND URBANEST

BOTANIC GARDENS PATH BOTANIC GARDENS

Aile yanında ya da öğrenci yurdunda kendinizi evinizde hissedin

Kaplan International College Brisbane Level 1, 379 Queen Street GPO Box 2229, Brisbane Queensland 4001 Mükemmel öğrenim ortamında şehri merkezinde eğitim görün

44 I www.kaplaninternational.com/tur

Hava harika, gezmenin tadını çıkarın!


AV US TR YA AL

www.kaplan.to/cairns School Provider Code: 00080F

Görülecek ve yapılacak şeyler

Cairns Tropikal Kuzey Queensland’a kaçın ve Great Barrier Resiflerini ve Daintree Yağmur Ormanını görün — Dünya Mirası olarak gösterilen ve dalış severler, yağmur ormanı tutkunları ve doğa maceraperestleri için iki ideal yer.

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • • • • • •

Cairns Sharehouse • Paylaşımlı banyolu tek veya iki kişilik odalar • Yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak • Çamaşırhane tesisleri • Ortak salon • Cairns merkezine yürüme mesafesinde

Yoğun İngilizce İş İngilizcesi* IELTS Hazırlık Cambridge Sınav Hazırlık (FCE, CAE) Genel Akademik İngilizce Yoğun Akademik Sömestir Gençler için İngilizce İngilizce + Dalış* Tatilde İngilizce*

* Öğrenci vizesi olanlar bu kurslarda eğitim alamazlar

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

• Great Barrier Resiflerine dalış yapın • Cape Tribulation’a günübirlik geziye katılın • Green Adası’na tekne turuna katılın ve şnorkelle dalın • Cairns Tropical Zoo’da yerlilerin hayatını görün • Daintree Nehri Timsah tekne gezisine gidin • Daintree Discovery Centre’da tropik yağmur ormanları hakkında bilgi edinin • Hafta sonunda çiftlik gezisinin tadını çıkarın • Kuranda Treni’ne ve Skyrail’e binin

Yaşayan bilir S TOM HOSKIN RÜ EĞİTİM MÜDÜ

y lacak birçok şe “ Burada yapı en iyi ın an ny dü var! Sanırım nun i bizde ama bu dalış deneyim rfü, sö a tm ur uç nli, yanında yelke nus ya ok ya ve i fting kano, nehir ra bilirsiniz!” ye ne de ı lın peda

Hizmetler • Üniversite Yerleştirme Hizmeti ve İş Kulübü • Eğitim Turu Programları • Aile yanı Havaalanı Transfer Hizmeti: Cairns International • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • • • •

Kablosuz internet erişimli Eğitim Merkezi Cambridge Sınavları Yetkili Sınav Merkezi IELTS Bölgesel Sınav Merkezi Öğrenci salonu ve kafeli bir teras

TO TO AIRPORT A AIR IR IRPORT RP RPORT

MCLEOD STREET

APLIN STREET

CAIRNS

Cairns Sharehouse yüksek kalitede konforlu odalar sunar

ESPLANADE AG OO AGOO O ON LAGOON

CITY PLACE

C CENTRAL STATION WHARF STREET SPENCE

Kaplan International College Cairns 130 McLeod Street PO Box 7368,Cairns Queensland 4870 Modern okulumuz arkadaşcanlısı, konuksever ortama sahiptir

Teras kafemizde bir mola verin

www.kaplaninternational.com/tur I 45


DA NA KA

www.kaplan.to/vancouver

Görülecek ve yapılacak şeyler

Vancouver Dünyanın yaşanacak en iyi yerlerinden biri olarak gösterilen Vancouver, Noth Shore Dağları ve Pasifik Okyanusu’nun doğal güzelliği ile bezenmiş, hareketli modern bir şehirdir. Burada sabahları kayak yapıp öğleden sonra yelkenliyle gezebilir ve gece hayatının tadını da çıkarabilirsiniz!

• Kamp, kar kayağı, kır yürüyüşü, kano, yelkenli ve dağ bisikleti yapmaya gidin • Whistler Kayak Merkezi’nde kayak yapın • Stanley Park’ta ve şehirdeki sayısız plajda rahatlayın • Seattle, Victoria ve Rocky Dağları’na hafta sonu gezileri • Tekneyle Granville Adası’na gidin • Vancouver Aquarium, Vancouver Art Gallery ve Science World’u gezin

Yaşayan bilir ORTRIE

CLAIRE DELEF FRANSA

sh ’ta veya Engli le “Stanley Park e binin, Granvil let sik bi de körfezin rınızla gezin ve şla da ka ar de Caddesi’n la yazın r ve çalışanlar tüm öğrencile ” n. barbekü yapı

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Yoğun İş İngilizcesi • Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (KET, PET, FCE, CAE, CPE) / TOEFL® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir • Üniversite Hazırlık Sertifikası • Müşteri Hizmetleri, Perakende Satış ve Turizm için İngilizce

Lord Stanley Apartment • Butik tarzda lüks daireler • Özel banyolu tek kişilik odalar • Yemeğinizi yapabileceğiniz tam donanımlı mutfak • Kahvaltı dahildir • Vancouver merkezinde konum • Pencerenizden nefes kesen manzara

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Stajlar ve OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim Havaalanı Transfer Hizmeti: Vancouver International Sağlık Sigortası

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarları ve ücretsiz internet erişimi • Cambridge ve TOEFL® iBT Sınav Merkezi • Öğrenci salonları BURRARD INLET

PARK

GASTOWN DOWNTOWN

CHINA TOWN

B.C. PLACE YALETOWN

Konforlu, merkezi konumdaki konaklama FALSE CREEK

Kaplan PLI Vancouver Suite 300, 755 Burrard Street, Vancouver, British Columbia, V6Z 1X6

Vancouver merkezinde plajlara yakın bir yerde eğitim alın

46 I www.kaplaninternational.com/tur

Terasta oturun ya da bilgisayar merkezinde ders çalışın


KA NA DA

www.kaplan.to/toronto

Görülecek ve yapılacak şeyler

Toronto Blue Jays’in beyzbol maçını izleyin, Harbourfront Park boyunca yürüyün veya nefes kesen mimariyi ve CN Tower’ın manzarasını izleyin. Kanada’nın kültür, eğlence ve finans merkezi, mükemmel bir eğitim yeri.

Okul bilgileri

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Yoğun İş İngilizcesi • Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge (KET, PET, FCE, CAE) / TOEFL® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir • Üniversite Hazırlık Sertifikası • Müşteri Hizmetleri, Perakende Satış ve Turizm için İngilizce

Primrose Residence • Paylaşımlı konaklamalarda özel banyolu özel odalar • Her odada küçük mutfak • Yemek seçenekleri mevcuttur • İnternet erişimi • Spor salonu, öğrenci salonu ve oyun odası • Toronto’nun Üniversiteler bölgesinde merkezi konum

• • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Stajlar ve OPUS Ücretli Çalışma ve Eğitim Havaalanı Transfer Hizmeti: Toronto International Sağlık Sigortası

• Yaz boyunca her hafta sonu farklı bir festivale katılın • Royal Ontario Museum ve Art Gallery of Ontario’daki sergilerin tadını çıkarın • CN Tower’a gidin - dünyanın en uzun binalarından biri!

Konaklama

Kurslar

Hizmetler

• Ünlü Ontario Gölü’nün plajlarına gidin • Centre Adası’nda rahatlayın ve tekne kiralayın • Niagara Şelalelerine gidin

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler

• New York ve Montreal’e hafta sonu gezileri

Yaşayan bilir BARKAN ADAM İSRAİL

a a gece hayatın “Toronto harik tçı var. na sa l re ye k sahip ve birço ın a alışverişe çık Kensington’d NBA da Center’da na Ca r Ai ya ve in.” maçlarını izley

• Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Cambridge ve TOEFL® iBT Sınav Merkezi • Öğrenci salonları

CHINATOWN

E X HI B I T I O N PA R K

N ONTARIO O PLACE

Aile yanında ya da öğrenci yurdunda kendinizi evinizde hissedin

LAK

E ON TA

RIO

CN TOWER

ISLAND AIRPORT

CEN TR A L STATI ON HARBOUR FRONT

TO TORON ARBOUR H IN N E R

Kaplan PLI Toronto Suite 700, 55 York Street, Toronto, Ontario, M5J 1R7

Okulumuz şehrin merkezinde, Ontario Gölü’nün yanındadır

Dünyanın her yerinden öğrencilerle tanışın ve ders çalışın

www.kaplaninternational.com/tur I 47


D AB

www.kaplan.to/boston

Görülecek ve yapılacak şeyler

Boston 100’ü aşkın prestijli yüksekokul ve üniversite ile dolu Boston, ABD’nin akademik başkentidir. Rhode Adası’nın güzel plajlarına, Maine’de kayak yapmaya ve New Hampshire ile Vermont’un doğal güzelliğine yakın konumun tadını çıkarın.

• Çekici kitabevlerini dolaşın • Dünyaca ünlü üniversiteleri gezin • Science Centre’a gidin • Fenway Park’ta Boston Red Sox’u izleyin • Güzel Sanatlar Müzesine gidin • North End’den Jamaica Plain’e kadar çok çeşitli mahalleleri keşfedin • Güzel Charles Nehri boyunca yürüyün • Quincy Market’ta Faneuil Hall’a gidin • Maine’de kayak yapmaya gidin • New Hampshire ve Vermont’ta yürüyüş yapın, tırmanın ve bisikletle gezin

Yaşayan bilir

Okul bilgileri Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

International Guest House • Tek kişilik ve paylaşımlı odalar • Günde iki yemek dahildir • İnternet erişimi ve çamaşırhane • Back Bay bölgesinde merkezi konum

Hizmetler • • • •

DE RALPH GRIMA AO IC CONCE BREZİLYA

in. r Müzesine gid “Güzel Sanatla dan 0’ :0 16 at sa nleri Çarşamba gü r he ın an ny ve dü !“ sonra ücretsiz lerini içeriyor er es t na sa n yerinde

Konaklama

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: Boston Logan Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı • Ücretsiz internet erişimli öğrenci salonu

Beacon Hill Lodging • Paylaşımlı banyolu tek kişilik odalar • Odalarda buzdolabı ve mikrodalga fırın • Boston’un tarihi bölgesi Beacon Hill’de konum ESL Townhouse • Stüdyo ya da paylaşımlı dairelerde tek veya iki kişilik odalar • Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz imkanlar • Boston’un hareketli bölgesi Fenway’de merkezi konum

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın HAYMARKET

CH

AR

L

RIV ES

ER

GARDEN STREET BOSTON

BOSTON Boston şehri ünlü bir öğrenim merkezidir

AT NORTHEASTERN UNIVERSITY

Kaplan International Center Boston 540 Commonwealth Avenue, Boston, MA 02215

Boston University’nin hemen yanında eğitim alın

48 I www.kaplaninternational.com/tur

Merkezi konumda konforlu bir öğrenci yurdunda kalın


AB D

www.kaplan.to/harvard

Görülecek ve yapılacak şeyler

Harvard Square Açık hava kafelerinde kitap okuyun ve rahatlayın, çekici kitabevlerini ve butik dükkanları gezin, ve dünyaca ünlü Harvard University’ye ev sahipliği yapan bu prestijli akademi şehrinde hareketli öğrenci atmosferini yaşayın.

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

International Guest House • Tek kişilik ve paylaşımlı odalar • Günde iki öğün yemek dahildir • İnternet erişimi ve çamaşırhane • Back Bay bölgesinde merkezi konum

İngilizce Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) Sertifikası

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: Boston Logan Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı • Ücretsiz internet erişimi olan öğrenci salonu

ESL Townhouse • Stüdyo ya da paylaşımlı dairelerde tek veya iki kişilik odalar • Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz imkanlar • Boston’un hareketli bölgesi Fenway’de merkezi konum Waverly • Paylaşımlı dairelerde tek kişilik odalar • Ortak yemek alanıyla kendi yemeğinizi yapma imkanı • Boston’un North Brighton bölgesinde konum

• Harvard Square’in mahallelerini gezin • Güzel Charles Nehri boyunca yürüyün • Sokak gösterilerini ve canlı müziği izleyin

• • • •

Kalabalık kitapçıları dolaşın Ünlü Harvard University’yi gezin Science Centre’a gidin Harvard Museum of Natural History’yi gezin

• Çok çeşitli etnik restoranlarda yemek yiyin • Popüler Crema Café’ye gidin

Yaşayan bilir INGUEZ

M IVONNE K DO KOLOMBİYA

a minde Boston’ “Eğer kış döne k ya ka an pl Ka geldiyseniz, kten malısınız. Gerçe gezisine katıl ” çok eğlenceli!

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

C BOSTON UNIVERSITY

R HA

LE

R IVE S R BEACON HILL LODGING

AL AL INTERNATIONAL GUEST HOUSE KAPLAN

GARDEN NEWBURY STREET

BOSTON

BOSTON

TOWNHOUSE

Akademik bir şehirde harika öğrenci hayatını yaşayın

BACK BAY FENS

AT NORTHEASTERN UNIVERSITY

Kaplan International Center Harvard Square 39 John F. Kennedy Street, Cambridge, MA 02138

Sınıfınızdan Harvard Square’in manzarasını izleyin

Okulumuz modern eğitim tesislerine sahiptir

www.kaplaninternational.com/tur I 49


D AB

www.kaplan.to/neu

Görülecek ve yapılacak şeyler

Northeastern University

• Balinaları izlemeye gidin • Boston içi ve çevresinde yürüyüş yapın • Fenway Park’ta ünlü Boston Red Sox’u izleyin • Freedom Trail’de ve Boston merkezindeki tarihi yürüyüşlere katılın • Cape Cod’a geziye katılın • Boston Harbour Adası’nı gezin • Değişik Quincy Market’te alışveriş yapın • Ünlü Harvard University’yi gezin • İçinde bulunduğumuz Northeastern University kampüsünde ücretsiz etkinliklere ve derslere katılın

Yaşayan bilir

Boston’un modern Back Bay bölgesinde bulunan güzel kampüsün; yemekçileri, kahve dükkanları, bir kitapçı, üç spor merkezi ve eğlence mekanlarının da dahil olduğu yüksek kalitedeki tesislerinin tadını çıkarın. Plajlar ve dağlar hemen yanınızda.

Okul bilgileri Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

International Guest House • Tek kişilik ve paylaşımlı odalar • Günlük iki öğün dahildir • Çamaşırhane • İnternet erişimi • Back Bay bölgesinde merkezi konum

Hizmetler • Üniversite Yerleştirme Hizmeti • Havaalanı Transfer Hizmeti: Boston Logan • Seyahat ve Sağlık Sigortası

TAR MARWAN MAT TAN İS AB AR İ SUUD

r var! a bir atmosfe “Burada harik rn öğrencisi ste ea rth No r bi Gerçek rsunuz - özel gibi hissediyo ane ruz ve kütüph yo alı indirimler iversite ün i gib zi ke ve spor mer n ücretsiz hizmetlerinde oruz.” faydalanabiliy

Konaklama

Tesisler • Tüm kampüs binalarında kablosuz internet erişimi • Üniversite kütüphanesi, spor salonu, yüzme havuzu ve squash kortlarına giriş • Öğrenci salonu, çalışma alanı, toplantı odaları, Üniversite kitapçısı, yemek seçenekleri ve market

ESL Townhouse • Stüdyo veya paylaşımlı dairelerde tek veya iki kişilik odalar • Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz imkanlar • Boston’un hareketli bölgesi Fenway’de merkezi konum

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

HAYMARKET QUINCY MARKET GARDEN NEWBURY Y

BOSTON Çok çeşitli sportif ve sosyal aktivitelerin tadını çıkarın UNIVERSITY

Kaplan International Center at Northeastern University 281 Ryder Hall, Boston, MA 02115

Boston’un kalbinde Amerikan üniversitesi hayatını yaşayın

50 I www.kaplaninternational.com/tur

Harika kampüs tesislerinden en iyi şekilde yararlanın


AB D

www.kaplan.to/midtown

Görülecek ve yapılacak şeyler

New York Midtown Manhattan’ın tam merkezinde, Central Park’ın huzurlu ortamı, dünyaca ünlü müzeler ve sanat galerileri, tarihi tiyatroları ve kulüpleri ile Times Square’in parlak ışıkları hemen yanınızda.

• Özgürlük Heykeli’ni, Ellis Adası’nı ve Dünya Ticaret Merkezi Anıtı’nı görün • Broadway’de gösterileri izleyin • Times Square’in ışıklarını izleyin • Rockefeller Center ve Trump Tower’ı gezin

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

New Yorker • Tek veya iki kişilik odalar, özel banyolar, yemek yapabileceğiniz ortak mutfak ve öğrenci salonu

İngilizce İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: TOEFL® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler • Üniversite Yerleştirme Hizmeti • Uygulamalı İş İngilizcesi • Havaalanı Transfer Hizmeti: JFK / La Guardia / Newark • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Öğrenci salonu

• Madison Avenue, Bloomingdale’s, Macy’s ve Tiffany’s’de alışveriş yapın

Kolping • Erkek yurdu, tek kişilik odalar, paylaşımlı banyo, ortak salon, kütüphane ve yemek salonu, haftada beş öğün yemek dahildir Brandon • Kız yurdu, tek kişilik odalar, ortak banyo, kahvaltı ve akşam yemeği verilmektedir, çamaşırhane, kütüphane, salon ve düzenli sosyal etkinlikler 1760 Residence • İki kişilik odalar, özel banyolar, spor odası, oyun odası, öğrenci salonları, Central Park’a yakın konum

Yaşayan bilir LOLA CAREY ETLERİ ÖĞRENCİ HİZM MÜDÜRÜ

eski metro “Dünyanın en el metroda görs ; zin tünelini ge rilerini ste gö rı tla na ve sahne sa likle eşsizdir.” izleyin - kesin

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

MANHATTAN TIMES SQUARE

NEW JERSEY NEW YORKER RESIDENCE

HUDS

ON R IV E R

MADISON SQUARE GARDEN

Öğrenci salonunda arkadaşlarınızla sohbet edip rahatlayın

ROCKEFELLER CENTER

QUEENS

EMPIRE STATE BUILDING

UNION SQUARE GREENWICH VILLAGE SOHO

KAPLAN SOHO

BROOKLYN

BROOKLYN BRIDGE

Kaplan International Center Midtown 131 West 56th Street, New York, NY 10019

Central Park ve Times Square’e adımlar kadar yakın

İngilizcenizi geliştirmek için bilgisayar laboratuvarını kullanın

www.kaplaninternational.com/tur I 51


D AB

www.kaplan.to/empire

Görülecek ve yapılacak şeyler

New York Empire State Dünyaca ünlü Empire State Binası’nda eğitim alın ve sınıfınızın penceresinden tüm New York şehrinin harika manzarasını izleyin. Manhattan’ın merkezinde, New York’un en iyi yerlerine yakınsınız.

• Empire State Binası’nın tepesinden eşsiz manzaranın tadını çıkarın • Greenwich Village’da alışveriş yapın • Lincoln Center’da New York City Ballet’i izleyin • New York Philharmonic’e gidin • Madison Square Garden’da bir konsere ya da oyuna gidin

Okul bilgileri

• Central Park’ta yürüyün ya da paten yapmak • Metropolitan Museum of Art ve Guggenheim Museum’u gezin

Yaşayan bilir ONTAR

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • •

New Yorker • Tek veya iki kişilik odalar, özel banyolar, yemek yapabileceğiniz ortak mutfak ve öğrenci salonu

İngilizce İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: Cambridge (CAE,FCE) / TOEFL® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) Sertifikası

Hizmetler

EKATERINA G RUSYA

büyüleyici “New York’un hrin izlemek için şe ı ın lar ra manza arından birine nl ra sto re tı birçok ça gidin!”

Konaklama

• Üniversite Yerleştirme Hizmeti • Uygulamalı İş İngilizcesi • Havaalanı Transfer Hizmeti: JKF / La Guardia / Newark • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler

Brandon • Kız yurdu, tek kişilik odalar, ortak banyo, kahvaltı ve akşam yemeği verilmektedir, çamaşırhane, kütüphane, salon ve düzenli sosyal etkinlikler 1760 Residence • İki kişilik odalar, özel banyolar, spor odası, oyun odası, öğrenci salonları, Central Park’a yakın konum

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

R

• Bilgisayar laboratuvarı, çalışma alanı ve ücretsiz internet erişimi • New York’un harika manzarasına sahip öğrenci salonu

Kolping • Erkek yurdu, tek kişilik odalar, paylaşımlı banyo, ortak salon, kütüphane ve yemek salonu, haftada beş öğün yemek dahildir

EA

ST

MIDTOWN

NEW

RI

VE

KAPLAN

QUEENS

HUDS

ON R IV E R

MADISON SQUARE GARDEN

EMPIRE STATE BUILDING

UNION SQUARE GREENWICH VILLAGE

KAPLAN

SOHO

BROOKLYN

Göklerdeki salonumuzdan şehrin göz alıcı manzarası

BROOKLYN BRIDGE

Kaplan International Center Empire State 350 Fifth Avenue, Suite 6308 New York, NY 10118

Dünyaca ünlü bir binada New York’un kalbinde eğitim alın

52 I www.kaplaninternational.com/tur

New Yorker yurdu okula yürüyüş mesafesinde


AB D

www.kaplan.to/soho

Görülecek ve yapılacak şeyler

New York SoHo Gerçek bir New Yorklu gibi yaşayın ve modayı takip eden SoHo ve East Village bölgelerini keşfedin. Buraya müzik kulüpleri, kafeler, butik mağazalar ve sanat galerilerinin çekiciliğiyle gelen öğrenciler, sanatçılar ve akademisyenlerin arasına katılın.. Okul bilgileri

Öğrenci yurdu

• • • • • •

New Yorker • Tek veya iki kişilik odalar, özel banyolar, yemek yapabileceğiniz ortak mutfak ve öğrenci salonu

Hizmetler • Üniversite Yerleştirme Hizmeti • Uygulamalı İş İngilizcesi • Havaalanı Transfer Hizmeti: JFK / La Guardia / Newark • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Öğrenci salonu

• Popüler East Village’de New York gece hayatını ve müzik mekanlarını keşfedin • Yakınınızdaki New York University ve Parsons’u gezerek üniversite programları ve yaşam tarzı hakkında bilgi edinin

Konaklama

Kurslar İngilizce İş İngilizcesi Yoğun İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) Sertifikası

• Union Square, St. Marks Place ve Washington Square Park’ta gezmeye insanları izlemeye gidin

Kolping • Erkek yurdu, tek kişilik odalar, paylaşımlı banyo, ortak salon, kütüphane ve yemek salonu, haftada beş öğün yemek dahildir Brandon • Kız yurdu, tek kişilik odalar, ortak banyo, kahvaltı ve akşam yemeği verilmektedir, çamaşırhane, kütüphane, salon ve düzenli sosyal etkinlikler 1760 Residence • İki kişilik odalar, özel banyolar, spor odası, oyun odası, öğrenci salonları, Central Park’a yakın konum

• New York şehrinin tüm etnik restoranlarının tadını çıkarın • Soho’da en son modayı takip eden butik dükkanlardan alışveriş yapın

Yaşayan bilir NO MADISON CA IŞMAN AN D AKADEMİK alışveriş

güzel klasik “Brooklyn çok ptir, Queens ise imkanına sahi rklı mutfakların en kültürler ve fa rk’ta hiptir. New Yo sa a ın ım rış ka rklı , cesur olup fa ise yim ne de iyi ektir! ” tm şfe ke ri ele mahall

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

CE T CE CENTRAL CENTR PARK

MANHATTAN TIMES ES ES

NEW JERSEY NEW YORKER RESIDENCE

HUDS

ON R IV E R

MADISON SQUARE GARDEN

Dünyanın her yerinden öğrencilerle sohbet edin

UNION SQUARE GREENWICH VILLAGE SOHO

BROOKLYN

BROOKLYN BRIDGE

Kaplan International Center SoHo 623 Broadway New York, NY 10014

New York’un SoHo bölgesinde merkezi konum

Seçtiğiniz konaklamada rahat bir hayatın tadını çıkarın

www.kaplaninternational.com/tur I 53


D AB

www.kaplan.to/philly

Görülecek ve yapılacak şeyler

Philadelphia

• Independence Hall’u gezin • Memorial Hall turuna katılın • Independence Historical Park’ta Amerikan Kolonileşmesine geri gidin

Bağımsızlık Bildirgesinin imzalandığı ABD’nin ilk başkentinde tarihi yerleri ve müzeleri gezin. Ünlü bir beyzbol maçını izleyin veya Society Hill’in arnavut kaldırımlı caddelerinde gezintiye çıkın.

• Love Park’ta bir konser izleyin

• Franklin Institute, Philadelphia Art Museum ve Museum of Natural Sciences’ı gezin

Okul bilgileri

Konaklama

• Bir Eagles amerikan futbolu maçına gidin

Yaşayan bilir

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

International House • Paylaşımlı banyolu tek kişilik odalar • Ortak mutfak ve çamaşırhane • Kablosuz internet erişimi • Yerel marketlere ve restoranlara yakın konum • Öğrenciler için aylık etkinlikler, filmler ve akşam gezmeleri • Samimi yaşam ortamı, okula ve University of Pennsylvania kampüsüne yakındır

Hizmetler • Üniversite Yerleştirme Hizmeti • Havaalanı Transfer Hizmeti: Philadelphia • Seyahat ve Sağlık Sigortası

ABILE GIOVANNI ST EN TM ÖĞRE

alan a bir sürü yeşil “Philadelphia’d a gezmelisiniz! lak ut m ı lar rk var - pa ın irmount Parkı’n Çok az kişi Fa ı olduğunu rk pa k yü bü ülkenin en emez!” bilir - asla geçil

Tesisler • Ücretsiz internet erişimli multimedya merkezi • Kütüphane ve çalışma odası • Öğrenci salonu

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

CITY HALL STATION PHILADELPHIA HILA CITY HALL

LIBERTY BELL RITTENHOUSE SQUARE

International House’un rahatlığının tadını çıkarın

Kaplan International Center Philadelphia 1528 Walnut Street, First Floor Philadelphia, PA 19102

Yenilenmiş okulumuz Philadelphia’nın güzel yerlerine yakındır

54 I www.kaplaninternational.com/tur

Samimi, kaliteli öğretmenlerle öğrenirken eğlenin


AB D

www.kaplan.to/washington

Görülecek ve yapılacak şeyler

Washington Tüm ABD başkanlarına ev sahipliği yapmış şehirde eğitim alın! Washington, ulusun tarihi, kültürel ve politik hayatının merkezidir; Beyaz Saray’ı gezin, Georgetown’da alışveriş yapın, ve güzel tarihi mimari içinde gezinin.

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

Pennsylvania House • Paylaşımlı banyolu iki kişilik odalar • Tam donanımlı mutfak • Ortak yaşam alanı • Çamaşırhane • Spor merkezi • Restoranlar ve alışverişe yakın konum • Okula 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde

İngilizce İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: Dulles / Reagan Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

• Ücretsiz internet erişimli bilgisayar laboratuvarları • İki öğrenci salonu

• Air and Space Museum’da NASA’nın yaptığı filmleri izleyin • Beyaz Saray’ı gezin • National Museum of American History, ve Lincoln Memorial’da Martin Luther King’in konuşma yaptığı ünlü yeri görün • Capitol Hill’e rehberli tura katılın • Thomas Jefferson Memorial’dan manzarayı izleyin • Şehir merkezi ve anıt manzaralı Meridian Hill Park’ta oturun

Yaşayan bilir KELLY MARTIN ETLERİ ÖĞRENCİ HİZM eye

e pedallı tekn “Tidal Basin’d kiraz ı kaçırmayın – binme fırsatın ki an m za ı tığ aç m çiçeklerinin ta a anıt rik ha n da su ve manzaradan l bir dan daha güze manzaraların .” ur kt şey yo

AMERICAN UNIVERSITY DUPONT CIRCLE RESIDENCE PENNSYLVANIA HOUSE

UNION STATION NATIONAL ARBORETUM NATIONAL MALL

GEORGE WASHINGTON UNIVERSITY

SMITHSONIAN MUSEUM

EAST POTOMAC PARK

Pennsylvania House yurdunda evinizde gibi hissedin REAGAN AIRPORT

Kaplan International Center Washington DC 1990 M Street N.W Washington, DC 20036

Washington DC ‘nin merkezinde birinci kalite eğitim tesisleri

Dünyanın her yerinden öğrenciler ile tanışın

www.kaplaninternational.com/tur I 55


D AB

www.kaplan.to/miami

Görülecek ve yapılacak şeyler

Miami Art Deco mimarisi ve gösterişli bar ve kafeleriyle ünlü ‘Güneşli Eyalet’ Miami’de yıl boyu sıcak iklimin tadını çıkarın. Hareketli şehir hayatını yaşayabilir veya yakınlardaki beyaz kumsallarda rahatlayabilirsiniz.

• Disney World, Universal Studios ve Sea World’e günü birlik turlara katılın • Seaquarium’da yunusları ve katil balinaları görün • Zoo Miami’yi gezin – Amerika’nın en iyi hayvanatbahçelerinden biri • Miami Plajı’ndan dinlenin ve yüzün • Everglades National Park’a gidin

Okul bilgileri

• Tarihi Art Deco mimariye hayran kalın • Lincoln Road’da yerel ve uluslararası sanatçıları görün

Yaşayan bilir

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Marriott • Özel banyolu tek veya iki kişilik odalar • Mutfaklar, kahvaltı verilen yaşam alanları • İnternet erişimi • İki yüzme havuzu ve spor salonu

Hizmetler • • • •

UCESQUENTIN DE SA E ER LARIVI FRANSA

yer iami’deki en iyi “Bana göre M ve bar n ra sto re k rço South Plajı. Bi ırca a kalabalık; ay gezisi var ve oldukç şında. Tekne ba nı ya n su okyanu zel.” de oldukça gü

Konaklama

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: Miami International Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Öğrenci salonu

Ponce de Leon • Özel banyolu tek veya iki kişilik odalar • Kablosuz internet erişimi ve çamaşırhane • Restoranlar, butik mağazalar ve galeriler ile çevrili • Coral Gables’da konum Royal Hotel • Özel banyolu tek kişilik odalar • Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz imkanlar ve kablosuz internet erişimi • Ocean Drive ve altın kumsallara yakın konum

Aile yanı

SOUTTH BEACH BEE A C SOUTH

• Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

D DOWNTOWN M MIAMI

UNIVERSITY IVER OF MIAMI

COCONUT GROVE

KEY WEST

AT

LA

NT

IC

OC

EA

N

Okulumuz şık Coral Gables bölgesinde bulunmaktadır

Kaplan International Center Miami 4425 Ponce de Leon Blvd Suite 1612, Coral Gables FL 33146 Yıl boyu güneşli şehir Miami’de bize katılın

56 I www.kaplaninternational.com/tur

Çok çeşitli harika konaklamalardan seçiminizi yapın


AB D

www.kaplan.to/chicago

Görülecek ve yapılacak şeyler

Chicago Michigan Gölü’nün kıyısında bulunan bu hareketli şehirde, caz kulüpleri ve Broadway şovlarını da içeren heyecanlı kültürel etkinliklere katılın. Frank Lloyd Wright’ın sıradışı mimarisini görün ve ünlü Millenium Park’ı gezin.

Okul bilgileri

• Bir Chicago Bulls basketbol maçını izleyin

• Museum of Contemporary Art ve Art Institute of Chicago’yu gezin • Canlı müzik ve gösterileri izleyin • Theatre District’te bir Broadway şovu izleyin • Barlarda arkadaşlarınızla Karaoke şarkı söyleyin

Konaklama

• Magnificent Mile’da alışverişe çıkın • İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Getaway • Kahvaltı verilen tek kişilik odalar • Paylaşımlı ya da özel banyolar • İnternet erişimi, TV müzik odası ve bisiklet kiralama • İlginç mahalle Lincoln Park’ta konum • Sadece Eylül-Mayıs arasında uygundur

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: Chicago O’Hare Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Öğrenci kütüphanesi ve kaynak merkezi • Öğrenci salonu

International House • Paylaşımlı banyolu tek kişilik odalar • Self-servis mutfak, çamaşırhane ve öğrenci salonu • University of Chicago kampüsünde konum Fornelli Hall • Tek ve iki kişilik odalar • Paylaşımlı banyo, mutfak ve yaşam odası ile apartman dairesi tarzı hayat • Ücretsiz internet ve yerel telefon görüşmeleri • Chicago şehir merkezinin kalbinde konum • Okula kısa yürüyüş mesafesinde

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Yaşayan bilir UDEZ

YULIBETH BERM VENEZUELA

ek müzik dinlem “Harika blues es’a in M n sto ng isterseniz, Ki zartesiden gitmelisiniz. Pa e renci kimliğiyl öğ ya ba am rş Ça r siniz. Harika bi ilir eb gir z tsi ücre !” mekan

GETAWAY G R RESIDENCE

UNION STATION

DOWNTOWN WILLIS TOWER

CHINATOWN

Sosyal yurdumuzda diğer öğrencilerle tanışın

US CELLULAR FIELD

MILLENNIUM PARK

RA RAN GRANT PARK

LA KE M I CH I GA N

Öğrenci yurdu

CHICAGO RIVER

Kurslar

KAPLAN

ILLINOIS INSTITUTE OF TECHNOLOG Y

Kaplan International Center Chicago 205 W. Randolph Street Suite 200, Chicago, IL 60606

Chicago merkezinin modern bir bölgesinde yer alıyoruz

Arkadaşcanlısı akademik atmosferde eğitim alın

www.kaplaninternational.com/tur I 57


D AB

www.kaplan.to/iit

Görülecek ve yapılacak şeyler

Illinois Institute of Technology Illinois Institute of Technology’nin kampüsünde; üniversite kampüsünün tüm imkanlarından faydalanın: harika bir kütüphane, mükemmel çalışma tesisleri, spor sahaları, basketbol kortları ve yüzme havuzu olan bir spor merkezi. Müzeler ve gece hayatı trenle 10 dakika uzaklıkta.

• Chicago Park District’te rahatlayın • Göl kenarında yürüyün, bisiklete binin ya da koşu yapın • Field Museum ve Shedd Aquarium ‘u gezin

• Canlı müzik ve gösterileri izleyin • Theatre District’te bir Broadway şovu izleyin

Okul bilgileri

• Bir Chicago Cubs beyzbol maçı izleyin

Yaşayan bilir I MARIA BALDIN İTALYA

durun n 103. katında hir “Willis Tower’ı da Chicago şe ya in ey izl i bol ve şehr gidin ve voley aja pl r bi de merkezin oynayın!”

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler

Getaway • Kahvaltı verilen tek kişilik odalar • Paylaşımlı ya da özel banyolar • Sadece Eylül-Mayıs arasında uygundur

• • • •

McCormick • Günlük iki öğün yemekli tek veya iki kişilik odalar • Okula yüreyerek birkaç dakika uzaklıkta

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: Chicago O’Hare Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Mükemmel kampüs tesisleri; spor merkezi, jimnastik salonu, yüzme havuzu ve bowling salonu • Öğrenci salonu ve ücretsiz interneti olan bilgisayar laboratuvarı • Kütüphane, çalışma odası, öğrenci birliği, kafe, restoran ve barlara kolay ulaşım • Kampüste bisiklet paylaşımı (ücretsiz kullanım) • Şehir merkezine ücretsiz servis • Kampüste bowling salonunu ücretsiz kullanım

International House • Paylaşımlı banyolu tek kişilik odalar • Self-servis mutfak, çamaşırhane ve öğrenci salonu • University of Chicago kampüsünde konum Fornelli Hall • Tek ve iki kişilik odalar • Paylaşımlı banyo, mutfak ve yaşam odası ile apartman dairesi tarzı hayat • Chicago şehir merkezinin kalbinde, okula yakın konum

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

FORNELLI HALL

LA KE M I CH I GA N

MILLENNIUM PARK

PARK ILLINOIS INSTITUTE

Düzenli sosyal aktivitelerimizde eğlenin

Kaplan International Center at Illinois Institute of Technology 10 West 35th Street, 2nd floor Chicago, IL 60616

Mükemmel tesislerin ve canlı kampüs ortamının tadını çıkarın

58 I www.kaplaninternational.com/tur

Öğrenci salonunda, öğrenci birliğinde veya kafede takılın


AB D

www.kaplan.to/seattle

Görülecek ve yapılacak şeyler

Seattle Yakınınızdaki Cascade Dağları’nda kayak, kır yürüyüşü ve nehir raftingi yapın veya Microsoft, Amazon ve Starbucks’ın genel merkezlerine ev sahipliği yapan göz alıcı modern şehrin hareketliliğini yaşayın.

Okul bilgileri

Konaklama

• Göz kamaştırıcı şehir manzarası için Seattle’da Space Needle’a çıkın • Seattle Fairgrounds’a gidin • Doc Maynard Underground Turuna katılın • Etkileyici Seattle Aquarium’u gezin

• Seattle’ın orijinal Starbucks’ında kahve için • Theo Chocolate Factory’de geziye çıkın • Discovery Park’ta doğanın izlerini keşfedin

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

The Inn • Tam mobilyalı, yemeksiz daireler • Özel mutfak ve banyo • Kablosuz internet erişimi ve çamaşırhane • Okula otobüsle kısa sürede erişim • Seattle şehir merkezine yakın konum

İngilizce İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler • Üniversite Yerleştirme Hizmeti • İngilizce Artı Yüksekokul • Havaalanı Transfer Hizmeti: Seattle-Tacoma International • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler

Stanford • Özel banyolu, mobilyalı stüdyo daireler • Her aparmanda mutfak • İnternet erişimi ve çamaşırhane • Okuldan yarım blok ötede konum • Birçok restoran, mağaza ve markete yakın

• Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Öğrenci salonları

Aile yanı

Yaşayan bilir AHMED SINDI TAN SUUDİ ARABİS

Starbucks “Dünyanın ilk ro in, Seattle Met dükkanına gid vsiye ta le lik sin ke turuna katılın ederim!”

• Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

LYNNWOOD OO OOD

PUGET SOUND SEATTLE SEATTLE

COUGAR MOUNTAIN REGIONAL WILDLAND PARK SEATTLE-TACOMA INTERNATIONAL AIRPORT DES MOINES

Arkadaşcanlısı kaliteli öğretmenler ile İngilizcenizi geliştirin

KAPLAN HIGHLINE FEDERAL WAY

Kaplan International Center Seattle 4216 University Way NE, Seattle, WA 98105

Harika şehir merkezi konumumuzda eğitim görün

Öğrenci salonu ve laboratuvarda arkadaşlarınızla sohbet edin

www.kaplaninternational.com/tur I 59


D AB

www.kaplan.to/highline

Görülecek ve yapılacak şeyler

Highline Community College Olympic dağları ve muhteşem su kanalları arasında yer alan güzel kampüsümüz sizlere, Seattle’ın mağazaları ve galerilerine yakın konumda Amerikan kolejinin harika olanaklarını sunuyor.

• Pioneer Square’de göstericileri ve yerel sanatçıları izleyin • Highline kampüste canlı müzik dinleyin • Boeing Plant ve Museum of Flight’ı gezin

• Pike Place pazarında mağazaları dolaşın • Cheesecake Factory’e gidin

Okul bilgileri

• Safeco Field’da beyzbol izleyin

Yaşayan bilir ANDEZ CAMILO HERN YA Bİ KOLOM gidin.

ders maçına “Seattle Soun a bir r takım ve harik bi iyi en bir Gerçekt iyi yanı harika en a am r, va stadları enerji dolular az ılm an in r seyircisi va !” osfer bulaşıcı ve oradaki atm

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Residence Inn • Özel banyolu tek ve iki kişilik odalar • Paylaşımlı mutfak • Günlük kahvaltı verilmektedir • TV ve egzersiz tesisleri • Kablosuz internet erişimi • Okula ve okuldan ücretsiz ulaşım

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti İngilizce Artı Yüksekokul Hazırlık kursu Havaalanı Transfer Hizmeti: Seattle-Tacoma International • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • Kampüs tesisleri arasında öğrenci birliği, öğrenci salonları, bistro kafe ve spor salonu yer alır • Devasa kütüphane ve çalışma odaları • Ücretsiz internet erişimi olan bilgisayar laboratuvarları

WASHINGTON

DOWNTOWN SEATTLE KAPLAN SEATTLE

COUGAR MOUNTAIN REGIONAL WILDLAND PARK SEATTLE-TACOMA INTERNATIONAL AIRPORT DES MOINES

Bir Amerikan üniversitesinin akademik ortamında yaşayın HIGHLINE

FEDERAL WAY

Kaplan International Center at Highline Community College 2400 South 240th Street Des Moines, WA 98198

Mükemmel tesislere sahip güzel bir kampüste eğitim alın

60 I www.kaplaninternational.com/tur

Arkadaşlarınızla sohbet edin ya da kütüphanede ders çalışın


AB D

www.kaplan.to/portland

Görülecek ve yapılacak şeyler

Portland Dünyanın ilk modern gökdeleninin de aralarında bulunduğu Amerika’nın en etkileyici mimarilerinden bazılarını görün. Şehri bisikletle keşfedin, Forest parkında yürüyün, veya bir saat uzaklıkta kayak ve snowboard yapın.

• Bisikletle gezin ve şehri keşfedin • Şehri tekneyle dolaşın - Willamette Nehri boyunca bir tura katılın • Hood Dağı’na kayak ve snowboard için gidin • Güzel Multnomah Şelalelerini görün • Oregon Zoo’ya gidin

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Goose Hollow Tower • Özel banyolu, geniş tek kişilik odalı daireler • Özel mutfak • Kampüs içi internet erişimi ve çamaşırhane • Futbol stadı ve güzel Washington Park’a yakın konum • Sosyal ortam • Ücretsiz servis hizmeti

Hizmetler • Üniversite Yerleştirme Hizmeti • Havaalanı Transfer Hizmeti: Portland International • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • • • • •

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

İnteraktif yazı tahtaları Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi Kütüphane ve kaynak merkezi Öğrenci salonu Ücretsiz laptop çıkış hizmeti

• Popüler Pearl District ve Portland Saturday pazarında alışveriş yapın

Yaşayan bilir AVID ANGEL GUSTAVO CAD KOLOMBİYA i tavsiye

ını izlemey “Spro takımlar diden bu yılın ediyorum - şim im! Portland iki maçını izled ı ve bir basket takım iyi s er laz ilb ol Tra tb fu r bi a rik rs ha Portland Timbe ” ı. takım

THEATERS GOOSE HOLLOW WASHINGTON HING RK PARK OREGON O OREG REEEGO GO GON G ON O NZ ZO ZOO

Aktivitelere katılın ve yeni arkadaşlar edinin

GOVERNOR TOM McCALL WATERFRONT PARK PORTLAND POR PO P OR STATE UNIVERSITY

DUNIWAY PARK

Kaplan International Center Portland 323 NW 13th Ave, Suite 305, 3rd floor Portland, OR 97209 Okulumuz Portland’ın merkezinde yer alır

İngilizce akıcılığınızı geliştirin ya da sınava hazırlanın

www.kaplaninternational.com/tur I 61


D AB

www.kaplan.to/sanfran

Görülecek ve yapılacak şeyler

San Francisco Amerika’nın en güzel şehri olarak bilinen San Francisco’nun her yerinde çarpıcı manzaralarla karşılaşacaksınız. Golden Gate Köprüsü’nden manzarayı izleyin, dağlarda yürüyün ve yakınlardaki şarap bölgesini gezin.

• Sausalito ve Napa şarap ülkesini gezin

• Tramvayla şehri gezin • Alcatraz Adası’na kaçın • Karşıya bisikletle geçin ve Golden Gate Köprüsü’nden manzarayı izleyin • Golden Gate Park’ta patenle ve bisikletle gezin • Ocean Plajı’nda sahil ateşinin tadını çıkarın • Dünyanın her yerinden çeşitli mutfaklara sahip restoranlarda yemek yiyin

Yaşayan bilir YESOL LEE KORE

Okul bilgileri Kurslar • • • • • •

İngilizce Sınav Hazırlık: Cambridge (FCE,CAE) İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) Sertifikası

Hizmetler

ek ve insanları izlem yer. “Çiftçi pazarı için güzel bir ak alm ek ec taze yiy a. Ferry Binası nd ısı kıy l hi Hemen sa rası da ü’nün manza ve Bay Köprüs muhteşem!”

• • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti İngilizce Artı Yüksekokul Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: San Francisco International • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler SA

• Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Eğitim Merkezi • Öğrenci salonu ve ortak küçük mutfak

N FR AN

Öğrenci yurdu 250 Kearny • Özel banyolu, buzdolaplı, ücretsiz kablosuz ağ ve düz ekran TVler ile tek kişilik, iki kişilik ve delüks iki kişilik odalar • Ortak mutfak, yemek odası ve çamaşırhane • 24 saat güvenlik ve yardım masası hizmeti • San Francisco merkezinde; okula, Chinatown ve Market Caddesine yürüyerek birkaç dakika mesafede Ansonia • Özel ya da paylaşımlı banyolu, kablosuz ağlı odalar • Ortak mutfak ve yemek odası • Bilgisayar laboratuvarı, oyun salonu ve film odası • Hareketli topluluğa sahip uygun fiyatlı yurt Fillmore Apartments • İki adet iki kişilik oda ve iki banyolu daireler • Geniş yaşam alanı ve tam donanımlı mutfak • Ücretsiz kablosuz internet ve çamaşırhane

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

CI SC O

FORT MASON SON ON

Konaklama

BA Y

PARK BAY BRIDGE AN AN NSONIA S SONIA N ANSONIA UNION FILLMORE APARTMENTS

ATT & T PARK

Dünyanın her yerinden öğrencilerle arkadaşlıklar kurun

Kaplan International Center San Francisco 149 New Montgomery Street, San Francisco, CA 94105

Yeni restore edilmiş okulumuz San Francisco merkezindedir

62 I www.kaplaninternational.com/tur

Çalışma ve iletişim için bilgisayar laboratuvarını kullanın


AB D

www.kaplan.to/berkeley

Görülecek ve yapılacak şeyler

Berkeley UC Berkeley’in yemyeşil kampüsüne uzanma mesafesinde, San Francisco’ya metroyla 30 dakika uzaklıkta, bu çeşitli ve tanınmış akademik şehirde derslerin ve konserlerin tadını çıkarabilir ve etrafını saran güzel tepelerde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Okul bilgileri

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Borneo • Paylaşımlı mutfaklı ve yemek odalı iki kişilik odalar • Pazartesiden Cumaya kahvaltı verilmektedir • Kablosuz internet erişimi • Haftalık çamaşırhane hizmeti • Okula yürüyerek 10 dakika mesafede

• Üniversite Yerleştirme Hizmeti • İngilizce Artı Yüksekokul • Havaalanı Transfer Hizmeti: San Francisco Int. / Oakland • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Öğrenci kütüphanesi, çalışma masaları ve kaynak merkezi • Donanımlı öğrenci mutfağı

• ABD’nin en iyi üniversite futbol takımlarından birinin maçını izleyin • San Francisco’nun göz alıcı manzarasını görün • Parklarda piknik yapın ve rahatlayın • Güzel Marina’yı gezin

Konaklama

Kurslar

Hizmetler

• UC Berkeley’de halk derslerine, filmlere, konserlere ve akademik aktivitelere katılın

YMCA • Paylaşımlı banyolu tek kişilik odalar • Kablosuz internet erişimi • Çalışma salonu • Tam donanımlı ortak mutfak • Kapalı yüzme havuzu dahil spor salonu üyeliği dahildir • Berkeley’in merkezinde konum

Aile yanı

• UC Berkeley’in Free Speech Movement Kafesi’nde ders çalışın ya da dinlenin • Müzik dükkanları ve moda dükkanları ile Telegraph Avenue’da alışveriş yapın

Yaşayan bilir M ALMEIDA

MIGUEL YALO BREZİLYA

Berkeley’e “Kaplan’ın UC faydalanın. yakınlığından ve rslerine girme Üniversite de a a tartışmaların as m k rla va yu için ldum. Benim bu ı ns şa a m katıl neyimdi.” de r bi li em çok ön

• Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

DISTRICT

BERKELEY MARINA

UNIVERSITY OF CALIFORNIA BERKELEY

BORNEO TELEGRAPH AV.

Sosyal öğrenci yurtlarımızdan birinde kalın

R NF SA Y BA

AN

CIS

CO

SAN FRANCISCO

Kaplan International Center Berkeley 150 Berkeley Square, Berkeley, CA 94704

Berkeley Square’in akademik atmosferini içinize çekin

Dünyanın her yerinden diğer öğrencilerle tanışın

www.kaplaninternational.com/tur I 63


D AB

www.kaplan.to/sandiego

Görülecek ve yapılacak şeyler

San Diego Eğer güneşli havayı, kumsalları ve açık hava eğlencesini seviyorsanız, o zaman Meksika sınırından 45 dakika uzakta mükemmel kıyı şeridine sahip San Diego’yu seveceksiniz. Old Town ve Little Italy’de yürüyüş yapın ya da yerel tarihi bölgeleri gezin.

• La Jolla Plajlarında yüzün, sörf yapın ve rahatlayın • Liman turuna katılın • Coronado Adası’na gidin • San Diego Zoo ve Safari Park’ı gezin • Güzel Balboa Park’ta müzelere gidin • SeaWorld’e gidin • Mission Bay’de tekne, jet ski veya rüzgar sörfü • La Jolla plajlarında dalın ve kanoya binin • Gaslamp District ve Pacific Plajı’nda Garnet Caddesi’nde restoranlar, mağazalar, tiyatrolar ve gece kulüplerine gidin

Yaşayan bilir

ometrelerce “San Diego kil a ara sahiptir am ajl pl a kt lu un i uz anatbahçesin yv ha lü ün a rla mutlak ld’de yunusla or aW Se ve gezmeli ” iz! sin yüzmeli

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

Bay Pointe • Özel banyolu tek veya iki kişilik odalar • Paylaşımlı mutfak • İnternet bağlantısı • Yüzme havuzu, spor salonu, tenis ve basketbol kortları, sinema odası • Kumsallara ve eğlenceye yakın konum

İngilizce İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: TOEFL® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler

NINGHAM REBECCA CUN ETLERİ ÖĞRENCİ HİZM RÜ KOORDİNATÖ

SAN DIEGO

Okul bilgileri

• Üniversite Yerleştirme Hizmeti • İngilizce Artı Yüksekokul • Havaalanı Transfer Hizmeti: San Diego International (SAN) • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Kafe tarzı masalar ve büyük ekran TV ile geniş lobi • Resmi TOEIC ® Sınav Merkezi

San Diego okulumuz sosyal bir atmosfere sahiptir

LA JOLLA COUNTRY CLUB

Kaplan International Center San Diego 1111 Torrey Pines Road Suite 200, La Jolla, CA 92037

Okulumuzdan plaja yürüyerek 10 dakikada ulaşın

64 I www.kaplaninternational.com/tur

Öğrenci salonunda ve bilgisayar laboratuvarında ders çalışın


AB D

www.kaplan.to/santabarbara

Görülecek ve yapılacak şeyler

Santa Barbara City College Santa Barbara City College’ın kampüsünde iken, harika dağ sıralarına ve palmiyelerle dolu altın kumsallara çok yakınsınız. Kampüsümüz sizlere mükemmel tesisler ve heyecanlı sosyal etkinlik programları sunuyor.

Okul bilgileri

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

La Brezza • Tek kişilik veya paylaşımlı odalar • Paylaşımlı banyo • Yemek yapabileceğiniz mutfak • Çamaşırhane, ortak yaşam ve yemek alanları • Kablosuz internet erişimi • Yüzme havuzu ve barbekü alanı • Santa Barbara’nın merkezinde konum • Okula ve plaja yürüme mesafesinde

• • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti Uygulamalı İş İngilizcesi İngilizce Artı Yüksekokul Hazırlık kursu Havaalanı Transfer Hizmeti: Santa Barbara (SBA) / Los Angeles LAX • Seyahat ve Sağlık Sigortası

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler

• Plajlardan birinde yüzün, sörf yapın ve rahatlayın • Sunset Cruise’e katılın • Botanik Bahçesini gezin • Santa Barbara Hayvanatbahçesi

Konaklama

Kurslar

Hizmetler

• Dağlarda yürüyüşe çıkın • Nojoqui Falls County Park’ı gezin

• Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Kampüs öğrenci kütüphanesi ve kaynak merkezi • Kampüs spor merkezi, tenis kortları ve kafeler

• Old Town’da gece hayatını yaşayın • Paseo Nuevo alışveriş merkezinde alışveriş yapın

Yaşayan bilir EV DENIS YEVSEY KAZAKİSTAN

i çok a’daki mimar “Santa Barbar e, us Ho t ur Co . güzel ve eşsiz utlaka d Mission’ı m Presido ve Ol gezin.”

LA BREZZA ZA A

STEARN’S S T WHARF W MIRAMONTE PARK

SEA CENTER MUSEUM

C FI

LEADBETTER BEACH

PA

CI

SBCC, California’da bir üniversiteye giriş yolları sunar

OC

EA

N

HARBOUR

Kaplan International Center at Santa Barbara City College 721 Cliff Drive Santa Barbara, CA 93109

Plajın yanı başında, güzel bir kampüste eğitim alın

Aile yanında ya da öğrenci yurdunda kendinizi evinizde hissedin

www.kaplaninternational.com/tur I 65


D AB

www.kaplan.to/irvine

Görülecek ve yapılacak şeyler

Irvine Valley College Amerikalı öğrenciler ile aynı tesisleri paylaşabileceğiniz 40 dönümlük Irvine Valley College kampüsünde ABD üniversite hayatını yaşayın. Hafta sonlarında Los Angeles, Disneyland, Universal Studios ve güzel dağlar ile plajları gezebilirsiniz.

• Laguna Plajı, Newport Plajı ve Huntington gibi dünyaca ünlü plajlara ve şehirlere yakın konum • Bisikletle gezin ve açık havanın tadını çıkarın • K1 Speed Irvine yarış pistinde araba yarışına gidin • Eğlence parkı Boomers’da bir gün geçirin • Disneyland veya Knott’s Berry Farm’da eğlenin • Los Angeles, San Diego veya Las Vegas’a bir geziye katılın

Yaşayan bilir LOUIS RUSSO RDİNATÖRÜ AİLE YANI KOO utlu

nyanın en m nia “Disneyland dü . Ayrıca Califor kın ya k ço yeri! Ve wport ve Ne a nc yu bo i kıyı şerid yapmayı ajlarında spor Huntington pl .” um or da çok seviy

HUNTINGTON NGTON BEACH H

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Sınav Hazırlık: TOEFL® • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Candlewood Apartments • Özel banyolu tek kişilik odalar • Tam donanımlı mutfaklar • İnternet erişimi, spor salonu ve çamaşırhane • Sinemalar, restoranlar ve mağazalar ile Irvine Spectrum eğlence merkezine yakın konum

Hizmetler • • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti İngilizce Artı Yüksekokul Hazırlık kursu Havaalanı Transfer Hizmeti: Los Angeles LAX Seyahat ve Sağlık Sigortası

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Tesisler • Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi • Kampüs kütüphanesine, bilgisayar merkezine, spor tesislerine ve kafeteryaya erişim

TR TTRAIN RA S STA STATIO TATION TATION A STATION

COSTA MESA UC IRVINE

PA

NEWPORT BEACH

CI

FI

C

OC

EA

N

Kampüs kütüphanesini de içeren etkileyici tesislere erişim

CRISTAL COVE STATE PARK

Kaplan International Center at Irvine Valley College 5500 Irvine Centre Drive Irvine, CA 92618

Kampüste yerli ve yabancı öğrencilerle tanışın

66 I www.kaplaninternational.com/tur

Gözde öğrenci apartman dairelerimizde kalın


AB D

www.kaplan.to/whittier

Görülecek ve yapılacak şeyler

Whittier College Whittier College’ın arkadaşcanlısı kampüsünde yer alan okul, mükemmel kampüs tesisleri sunar. Öğrenciler çekici kafelere, parklara, çiftçi pazarlarına; Venice Plajı, Sunset Strip ve Hollywood’a yakın konumun avantajını yaşarlar.

• • • • •

Disneyland’a bir geziye katılın Hollywood’da Universal Studios’u gezin Ünlü Hollywood yazısını görün Madame Tussauds’a gidin Bir Laker’s maçı izleyin

• Denizde yüzün veya Santa Monica Plajı’nda rahatlayın

Okul bilgileri Kurslar

Öğrenci yurdu

• İngilizce • Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Campbell • Tek kişilik ya da paylaşımlı odalar • Paylaşımlı banyolar • Haftalık 19 öğün yemek • Çamaşırhane • Öğrenci ortak salonu • Whittier College’ın güzel kampüsünde konum • Whittier’ın merkezine yürüyüş mesafesinde

Hizmetler • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti İngilizce Artı Yüksekokul Havaalanı Transfer Hizmeti: Los Angeles LAX Seyahat ve Sağlık Sigortası

• Tarihi Mendenhall’da bulunan Greenleaf Gallery’i gezin • LA’de J Paul Getty Museum’a gidin

Konaklama

Tesisler

Aile yanı

• Tüm kampüs tesislerine ücretsiz giriş: kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet erişimi, spor merkezi, spor tesisleri, yüzme havuzu ve daha birçok şey

• Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

• Griffith Park’ta piknik yapın

Yaşayan bilir RAZ KARINA ALCA RDİNATÖRÜ O AKTİVİTE KO lmeniz

re yürüyebi “İstediğiniz ye manzaralar ve muhteşem a. En güzel görmeniz harik kampüsün ri, bi en rd yle şe ye doğru kır pe te ki da sın arka . Harika bir ak pm ya şü yürüyü tı.” en kaçış fırsa rd hi şe ve ş yürüyü

UCLA BE V E RLY HILLS

LOS ANGELES WHITTIER

STA P L ES CE N T E R L A X A I RP O RT

EDISON FIELD

A N A HE IM LONG BEACH

Amerikan üniversite hayatının tadını çıkarın

PA

CIF

IC

OC

EA

N

D IS N E Y L A N D

LO HUNTINGTON BEACH HA S AN RB GE OU LES J O HN WAY N E R A IR P O RT

Kaplan International Center at Whittier College 13509 Earlham Drive Whittier, CA 90608

Samimi okulumuzda harketli kampüs topluluğuna katılın

Öğrenci salonunda veya kütüphanede çalışın ve rahatlayın

www.kaplaninternational.com/tur I 67


D AB

www.kaplan.to/westwood

Görülecek ve yapılacak şeyler

Los Angeles Westwood Hollywood, Beverly Hills ve Disneyland; yakınlardaki ünlü yerlerden sadece birkaçı. Westwood Village’in merkezinde, University of California Los Angeles kampüsünün yanında; dünyanın her yerinden öğrencilerle tanışacaksınız.

• Disneyland’a bir geziye katılın • Hollywood’da Universal Studios’u gezin • Ünlü Hollywood yazısını görün • Madame Tussauds’a gidin • J Paul Getty Museum’u gezin • Birçok sinema galasının ve ünlüler geçidinin bölgesi olan Westside’da bir sinemaya gidin • Westwood Village’da çok çeşitli etnik restoranlar ve harika gece hayatı • Westwood bölgesinde alışverişe çıkın

Yaşayan bilir

Okul bilgileri Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • •

Claremont • Özel banyolu tek kişilik odalar • Kablosuz internet, kahve odası ve ortak salon • Yemek planı seçenekleri alınabilir • Westwood Village’da konum

İngilizce İş İngilizcesi Sınav Hazırlık: TOEFL® / GMAT® / GRE® Akademik Yıl veya Akademik Sömestir

Hizmetler

TYLER HORKEN IŞMANI ÖĞRENCİ DAN

’s lls’deki Farmer “Hollywood Hi saatlerini m şa ak a t’t Marke bakıyor hre yukarıdan seviyorum. Şe ler ile canlı ek m ye ze ta ve harika emmel. - parti için mük müziğe sahip neyimi de od wo lly Gerçek bir Ho ” edineceksiniz.

Konaklama

• • • • •

Üniversite Yerleştirme Hizmeti İngilizce Artı Yüksekokul Uygulamalı İş İngilizcesi Havaalanı Transfer Hizmeti: Los Angeles LAX Seyahat ve Sağlık Sigortası

Tesisler • • • •

İnteraktif yazı tahtaları Bilgisayar laboratuvarı ve ücretsiz internet erişimi Öğrenci salonu Açık hava alanı

Öğrenci Apartmanları • Paylaşımlı banyolu iki kişilik odalar • Geniş oturma odası ve tam donanımlı mutfak • İnternet erişimi ve çamaşır odası • Yemek planı seçenekleri alınabilir • Okula yürüyüş mesafesinde

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

PARK P A RK ARK RK RANCHO PARK SANTA MONICA PACIFIC COAST HIGHWAY

DOWNTOWN

Claremont, mevcut konforlu yurt seçeneklerinden birisi

Kaplan International Center Los Angeles Westwood 1133 Westwood Boulevard, Suite 201, Los Angeles, CA 90024 Büyüleyici şehir Los Angeles’ta eğitim alın

68 I www.kaplaninternational.com/tur

Okulumuz dünyanın her yerinden öğrencileri konuk eder


M AL TA

www.kaplan.to/malta

Görülecek ve yapılacak şeyler

Malta Zengin tarihe sahip bu güzel adada Akdeniz’in büyüsüne kapılın. Kaplan’ın ortak okulu; çekici tatil kasabası Sliema’da yıl boyu hizmet veren bir merkez ve Malta’nın kardeş adası Gozo’da daha yetişkin öğrenciler için yaz merkezi sunar.

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• • • • •

Tüm yurtlarda özel ya da paylaşımlı mutfak bulunur ve okula yürüyüş mesafesindedir

İngilizce İş İngilizcesi Sınav hazırlık: IELTS / Cambridge Akademik Yıl veya Akademik Sömestir 40 yaş üzeri için kurslar

Hizmetler ve tesisler Sliema: • Ücretsiz internet erişimi • Deniz kıyısına yürüyüş mesafesi • Kafeterya ve kitapçı • Hemen yandaki restoran öğrenciler için indirimli fiyatlar sunar • Öğrenci Salonu ve İnternet Kafe • Havaalanı transfer hizmeti

Sliema • Ekonomikten yüksek kaliteye kadar çeşitli daireler mevcuttur Gozo • Yüksek kaliteli donanımlarıyla çeşitli güzel daireler

Aile yanı • Arkadaş canlısı, samimi bir aile ile kalın

Gozo Yetişkin yaz okulu: • Site içi öğrenci yurdu • Okulda ve yurtta ücretsiz kablosuz ağ • Havaalanı Transfer Hizmeti

• Comino Adası etrafında tekne turuna katılın ve Blue Lagoon’u gezin • Malta’nın başkentine liman gezileri ve turlar • Güzel Blue Grotto’ya günübirlik geziler • Akdenizin tertemiz sularında çok çeşitli sporlar, su sporları ve dalış • Ortaçağ ve barok mimarinin sıradışı karışımına sahip Sessiz Şehir Mdina’ya turlar • Sevimli mağazaları, restoranları ve kafeleri gezin

Yaşayan bilir ANE TAREK BOUZI SA FRAN

r var! a bir atmosfe “Okulda harik kendimi evde ri be n da fta İlk ha izcem . Burada İngil gibi hissettim Malta’daki ve ti liş ge le kesinlik nu harika olduğu deneyimimin !” im söyleyebilir

Limanı gezin ve Malta’nın muazzam tarihini öğrenin

Palmiyelerin, deniz manzaralarının ve güneşin tadını çıkarın

Malta eğitiminiz için size harika dekorlar sunar

www.kaplaninternational.com/tur I 69


UR AP NG Sİ

www.kaplan.to/singapore

Görülecek ve yapılacak şeyler • Chinatown Heritage Centre ve National Museum’da yerel kültürü, tarihi ve sanatı öğrenin • Ünlü Grand Prix cadde gece yarışını izleyin • Sentosa Adası’nda eğlenceli aktivitelerin tadını çıkarın • Gece Safarisi turuna katılın - geceleri ortaya çıkan hayvanlar için dünyanın ilk parkı • Ünlü Orchard Road’da alışveriş yapın • Son trendler için Haji Lane’i gezin • Clarke Quay ve Dempsey Hill gibi popüler yerlerde restoranların ve eğlencenin tadını çıkarın

Yaşayan bilir KELVIN CHIA ENDONEZYA

kolay dolaşmak çok ğu “Singapur’da şeklinin oldu ım aş ul k rço bi çünkü şitli kültürler çe k Ço r. ye r güvenli bi harika bir tı kültürünün ve Doğu ile Ba r.” yo alı karışımı yer

Singapur Şık, kozmopolit şehir olan Singapur, İş İngilizcesi öğrencileri için ideal bir yer. Çok sayıda parkı ve yeşil alanları sebebiyle ‘bahçe şehri’ olarak bilinen şehir, lider bir finans ve iş merkezi ve aynı zamanda yemek, alışveriş ve eğlence için gözde yerlerden biridir.

Okul bilgileri

Konaklama

Kurslar

Öğrenci yurdu

• Mesleki İş İngilizcesi

• Öğrenci Destek Hizmetleri aracılığıyla, uluslararası öğrencilerin aile yanı ya da hostel gibi uygun konaklamalar bulması için konaklama hizmeti ve yardımı sunulmaktadır.

Hizmetler • Kariyer tavsiye hizmeti • Öğrenci danışmanlığı servisi • Sağlık ve Masraf Koruma Planı Sigortası

Tesisler • Ücretsiz internet erişimli kütüphane • Kablosuz ağlı öğrenci salonu

THE VERGE

CHIJMES MES ME M ES S FORT CANNING PA RK

CHINATOWN SENTOSA ISLA ISLAND SLA

Kariyer tavsiye ve öğrenci danışmanlık hizmetimizden faydalanın

CLIFFORD C P PIER

Kaplan Higher Education Academy Singapore 8 Wilkie Road #02-01 Wilkie Edge, 228095

İlgi çekici, çok-kültürlü Singapur’da yaşayın

70 I www.kaplaninternational.com/tur

Yüksek kalitede öğrenim ortamında eğitim alın


INT

ERN KAP ATI LAN ON AL

Kaplan International’ın Sunduğu Diğer Programlar Kaplan, internet üzerinde ya da dünya çapındaki okullarımızın birinde en son teknoloji yöntemlerini kullanarak uluslararası eğitim deneyimi kazanmak isteyen her yaş grubundan öğrencilere engin çeşitlilikte programlar sunar. Çocuklar için online Picaro aktivitelerinden ve ilk yurt dışı eğitim deneyimine çıkan genç öğrencilerden; okulu biten ve yükseklisans yapmak isteyen öğrencilerin İngilizce konuşulan bir üniversite eğitimine hazırlanmasına kadar programlarımız çok çeşitlidir.

Kaplan’ın diğer programları hakkında detaylı bilgi için Kaplan temsilcinizle görüşün ya da www.kaplaninternational.com sayfasını ziyaret edin

Üniversiteye geçiş yolları Kaplan International Colleges; İngiltere, ABD ve Avustralya’daki en iyi üniversiteler ile işbirliği yaparak çok çeşitli üniversiteye geçiş programları sunar. Bunlar arasında hazırlık kursları, diplomalar, Master öncesi ve yüksekokul kredi programları yer alır. İngilizce konuşulan prestijli bir üniversiteye girmeye hazırlanın ve uluslararası kariyerinizi başlatmış olun.

Genç Programları Daha genç öğrenciler de Kaplan deneyiminin bir parçası olabilirler! Heyecan dolu genç programlarımız özellikle 12-18 yaş arası öğrenciler için tasarlanmıştır. Kaplan Genç programları İngiltere, ABD ve Avustralya’da mevcuttur ve İngilizce dersleri, ilgi çekici kültürel aktiviteler ve ister aile yanında isterse yurtta konaklamayı içeren bütün bir paketten oluşur.

Picaro Cambridge ESOL, Kaplan International Colleges ve BabyTV ile işbirliği yaparak Picaro’yu yarattı. Dört ile dokuz yaş arası öğrenciler için tasarlanan yeni bir online İngilizce öğrenim uygulaması olan Picaro, çocukların İngilizce öğrenmesi ve Cambridge İngilizce Genç Öğrenciler Sınavlarına hazırlanmaları için ilgi çekici bir yöntemdir.

www.kaplaninternational.com/tur I 71


Kayıt formu Kaplan temsilcisi bilgileri

Konaklama 1’inci Tercih (lütfen tercih ettiğiniz konaklama seçeneğini yazın)

Partner adı/İlgili kişi

Oda tipi Tek kişilik İki kişilik İki/Çok kişilik

Ülke E-posta Telefon

Konaklama tipi Aile yanı Apartman dairesi Yurt Otel

Giriş tarihi (g/a/y) Çıkış tarihi (g/a/y)

Konaklama adı

Faks

Tüm partner rezervasyonlar için, lütfen aşağıdakilerden birini seçerek tüm ödemelerin kimin sorumluluğunda olduğunu onaylayın Partner Öğrenci Partner ve Öğrenci (lütfen ödeme tutarlarını da dahil ederek detay verin): Partner imzası:

Haftalık öğün sayısı (eğer farklı seçenekler sunuluyor ise): Özel bir isteğiniz var mı? (örn. tıbbi istekler, alerji, özel diyet, kedi/köpek istemem) Cevabınız evet ise, lütfen açıklayın Sigara içiyor musunuz? Evet Hayır

Evet

Hayır

Aile yanı ek özellikleri (sadece sunulan yerlerde - ABD’de yoktur) Özel banyo Bölge Okula yakın konum

Yaz sezonu ve Noel zamanında dönemsel tercihler gibi başka ek özellikler de bulunabilir. Ayrınıtlı bilgi için ücret listesine bakın veya Kaplan temsilcisi ile görüşün.

Öğrenci bilgileri

Ek hizmetler

Soyadı Ad(lar)ı

Bay Bayan

Doğum tarihi (g/a/y)

Kaplan Seyahat ve Sağlık Sigortası istiyor musunuz? Evet Hayır (İstemiyorsanız, sağlık sigortanızı kendiniz ayarlamalısınız) Varışınızda havaalanı transferi istiyor musunuz? Evet Hayır Ayrılırken? Evet Hayır (Lütfen uçuş detaylarını Kaplan temsilcinize verin)

Doğduğu ülke

Ayrıca şu hizmetlere kayıt yaptırmak istiyorum Staj yerleştirme Üniversite yerleştirme hizmeti

Uyruğu Ana dili Tam adresi Şehir

Posta kodu

Ödeme Şu anda ödemek istediğim miktar: kayıt ücreti bütün ücretler

Ülke E-posta

Kredi kartı ile ödemek istiyorum (Ödemeyi yapmak için KIC ile iletişime geçin ya da online ödeme yapmak için www.kaplanInternational.com adresine gidin)

Telefon

Başvuru formuma Kaplan IC’ye ödenmek üzere

tutarında çek ekliyorum.

Banka havalesi ile ödeme yapmak istiyorum. Lütfen bana havale bilgilerini gönderin.

Dil seviyesi

Ödeyecek kişi: Vize türü

Pasaport numarası

Öğrenci 18 yaşın altında ise yasal velinin adı ve soyadı

Beyan Öğrenci 18 yaşın altında ise yasal velinin ev telefonu numarası 74.-75. sayfalarda yazan Kaplan’ın Sözleşme Koşullarını ve www.kaplaninternational.com/privacy adresinde bulunan Kaplan’ın gizlilik politikasını okuduğumu, anladığımı ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Öğrenci 18 yaşın altında ise yasal velinin kalıcı adresi

Acil durum halinde bana ve 18 yaşını doldurmamış çocuğuma, yetkili bir hastane ya da doktor tarafından tıbbi müdahalede bulunulmasına izin veriyorum. İmza

Tarih

Ebeveyn/veli imzası (öğrenci 18 yaşın altında ise gereklidir)

Tarih

Okul/Merkez ve Kurs bilgileri 1) Okul/Merkez adı Kurs adı* Hafta sayısı

Başlangıç tarihi (g/a/y)

2) Okul/Merkez adı Kurs adı* Hafta sayısı

Başlangıç tarihi (g/a/y)

Lütfen doldurduğunuz formu Kaplan kayıt ofisine veya yerel temsilcinize teslim edin. *Lütfen okul veya merkez sayfasını kontrol ederek seçtiğiniz kursun seçtiğiniz okul veya merkezde sunulduğundan emin olun

72 I www.kaplaninternational.com/tur


RES

TAT İL

LER

Resmi tatiller ABD ve Kanada

ABD (tüm okullar)

ABD (ek olarak)

Kanada

01-Oca-13 21-Oca-13 27-May-13 04-Tem-13 02-Eyl-13 28-Kas-13 29-Kas-13 25-Ara-13 26-Ara-13

Northeastern University 18-Şub-13 Başkan Günü 15-Nis-13 Patriots Günü 14-Eki-13 Columbus Günü 11-Kas-13 Veterans Günü

01-Oca-13 11-Şub-13 18-Şub-13 29-Mar-13 20-May-13 01-Tem-13 05-Ağu-13

Yeni Yıl Martin Luther King Günü Anma Günü Bağımsızlık Günü İşçi Bayramı Şükran Günü Şükran Günü Noel Tatili Noel Tatili

ABD’de okulların Noel ve Yeni Yıl kapanışları: 23 Aralık 2013’ten itibaren kapalıdır. 30 Aralık 2013’te açılır.

İngiltere ve İrlanda

İngiltere 01-Oca-13 29-Mar-13 01-Nis-13 06-May-13 27-May-13 26-Ağu-13 25-Ara-13 26-Ara-13

Yeni Yıl Aile Günü (Vancouver) Aile Günü (Toronto) Kutsal Cuma Victoria Günü Kanada Günü BC Günü (Vancouver) Halk Tatili (Toronto) 02-Eyl-13 İşçi Bayramı 14-Eki-13 Şükran Günü 11-Kas-13 Anma Günü (Vancouver) 25-Ara-13 Noel Tatili 26-Ara-13 Boxing Day Tatili

Santa Barbara City College 15-Şub-13 Başkan Günü 18-Şub-13 Başkan Günü 11-Kas-13 Veterans Günü

İskoçya Yeni Yıl Kutsal Cuma Paskalya Mayıs Tatili Bahar Banka Tatili Ağustos Tatili Noel Tatili Boxing Day Tatili

01-Oca-13 29-Mar-13 01-Nis-13 06-May-13 27-May-13 26-Ağu-13 25-Ara-13 26-Ara-13

İrlanda Yeni Yıl Kutsal Cuma Paskalya Mayıs Tatili Bahar Banka Tatili Ağustos Tatili Noel Tatili Boxing Day Tatili

01-Oca-13 18-Mar-13 29-Mar-13 01-Nis-13 06-May-13 03-Haz-13 05-Ağu-13 28-Eki-13 24-Ara-13 26-Ara-13 31-Ara-13

İngiltere ve İrlanda’da okulların Noel ve Yeni Yıl kapanışlar: 23 Aralık 2013’ten itibaren kapalıdır. 6 Ocak 2014’te açılır.

Yeni Yıl St. Patrick Günü Kutsal Cuma Paskalya Mayıs Tatili Haziran Tatili Ağustos Tatili Cadılar Bayramı Noel Tatili St. Stephen Günü Yeni Yıl Akşamı

Avustralya ve Yeni Zelanda ve Singapur Avustralya, NSW

Avustralya, WA

Avustralya, QLD

Yeni Zelanda, Auckland

Sidney 01-Oca-13 28-Oca-13 29-Mar-13 01-Nis-13 25-Nis-13 10-Haz-13 05-Ağu-13 07-Eki-13 25-Ara-13 26-Ara-13

Perth 01-Oca-13 28-Oca-13 04-Mar-13 29-Mar-13 01-Nis-13 25-Nis-13 03-Haz-13 30-Eyl-13 25-Ara -13 26-Ara-13

Brisbane & Cairns 01-Oca-13 Yeni Yıl 28-Oca-13 Avustralya Günü 29-Mar-13 Kutsal Cuma 01-Nis-13 Paskalya 25-Nis-13 ANZAC Günü 06-May-13 İşçi Bayramı 19-Tem-13 Cairns Show Günü (yalnızca Cairns’de) 14-Ağu-13 Royal Qld Show (yalnızca Brisbane’de) 07-Eki-13 Kraliçe’nin Doğum günü 25-Ara-13 Noel Tatili 26-Ara-13 Boxing Day Tatili

01-Oca-13 02-Oca-13 28-Oca-13 06-Şub-13 29-Mar-13 01-Nis-13 25-Nis-13 03-Haz-13 28-Eki-13 25-Ara-13 26-Ara-13

Yeni Yıl Avustralya Günü Kutsal Cuma Paskalya ANZAC Günü Kraliçe’nin Doğum günü Banka Tatili İşçi Bayramı Noel Tatili Boxing Day Tatili

Melbourne

Adelaide

1-Oca-13 28-Oca-13 11-Mar-13 29-Mar-13 1-Nis-13 25-Nis-13 10-Haz-13 5-Kas-13 25-Ara-13 26-Ara-13

1-Oca-13 28-Oca-13 11-Mar-13 29-Mar-13 1-Nis-13 25-Nis-13 10-Haz-13 7-Eki-13 25-Ara-13 26-Ara-13

Yeni Yıl Avustralya Günü İşçi Bayramı Kutsal Cuma Paskalya ANZAC Günü Kraliçe’nin Doğum günü Melbourne Kupası Günü Noel Tatili Boxing Day Tatili

Yeni Yıl Avustralya Günü İşçi Bayramı Kutsal Cuma Paskalya ANZAC Günü Kuruluş Günü Kraliçe’nin Doğum günü Noel Tatili Boxing Day Tatili

Yeni Yıl Avustralya Günü Adelaide Kupası Günü Kutsal Cuma Paskalya ANZAC Günü Kraliçe’nin Doğum günü İşçi Bayramı Noel Tatili Boxing Day Tatili

Okulların Noel ve Yeni Yıl Kapanışları: Avustralya: 23 Aralık 2013’den itibaren kapalıdır. 30 Aralık 2013’de açılır. Yeni Zelanda: 23 Aralık 2013’den itibaren kapalıdır. 6 Ocak 2014’te açılır.

Yeni Yıl Yeni Yıl Auckland Günü Waitangi Günü Kutsal Cuma Paskalya ANZAC Günü Kraliçe’nin Doğum günü İşçi Bayramı Noel Tatili Boxing Day Tatili

Singapur 01-Oca-13 10-12-Şub-13 29-Mar-13 01-May-13 24-May-13 08-Ağu-13 09-Ağu-13 03-Kas-13 25-Ara-13

Yeni Yıl Çin Yeni Yılı Kutsal Cuma İşçi Bayramı Vesak Günü Hari Raya Puasa Ulusal Gün Deepavali Noel Tatili

www.kaplaninternational.com/tur I 73


Sözleşme Şartları BAŞVURU İŞLEMLERİ 1. Başvuru: 72. sayfadaki kayıt formunu imzalayarak, kayıt ücreti ve eğer uygunsa kurye ücreti ile beraber Kaplan temsilcinize teslim ediniz. 18 yaşın üzerindeki öğrenciler koşul ve şartları okuyup kabul ettiklerini imzaları ile kayıt formunda belirtmelidirler. 18 yaşın altındaki öğrencilerin de ailelerinin okuyup çocuklarının adına başvuru formunu imzalamaları gerekmektedir. Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bize kişisel bilgilerinizi yolladığınızda www.kaplanaspect. com/privacy adresinden ulaşabileceğiniz gizlilik kurallarımızda açıklanan koşullara uymuş sayılacağınızı lütfen unutmayın

sırasında tedavi görmeniz gerekirse, tedavi masraflarının tamamını karşılamanız gerekebilir. Devlet destekli sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı ile ilgili olarak detaylı bilgi Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden edinilebilir: http://www.moh.govt.nz. Ek olarak, Kaza Tazminat Kurumu, tüm Yeni Zelanda uyruklu kişilere, vatandaşlarına ve geçici ziyaretçilere kaza sigortası sağlamaktadır; ancak yine de diğer tüm sağlıkla ilgili masrafları karşılamanız gerekebilir. ACC (Kaza Tazminat Kurulu) internet sitesinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz: http://www.acc.co.nz Kaplan’ın tavsiye ettiği seyahat ve sağlık sigortalarının en az 4 haftalık olması gerektiğini unutmayınız.

2. Son ödeme tarihi: Kurs ücretleri kurs başlama tarihinden en az 30 gün öncesinde tam olarak ödenmek zorundadır. Kursa kayıt, başlama tarihinden önceki 30 gün içerisinde yapıldığı takdirde ödeme kayıt sırasında yapılmalıdır. Ödeme tam olarak yapılmadığı takdirde, kursa başlamanıza izin verilmeyecektir.

6. Sağlık beyanı: Öğrenciler başvurularında, kayıt oldukları süre boyunca; programlarını başarı ile bitirmelerini engelleyecek, diğer öğrencilerin veya çalışanların sağlıklarını etkileyebilecek, gözetim, tedavi, acil müdahale veya özel konaklama gerektirebilecek herhangi bir akli veya fiziksel hastalık, alerji, maluliyet veya sağlık durumunu göstermek zorundadırlar. Eğer öğrencinin programa katılımı kendilerinin, diğer öğrencilerin veya çalışanlarınsağlığına veya güvenliğinetehdit oluşturuyorsa, uygun konaklama imkanları bulunamıyorsa veya Kaplan’a göre öğrencinin akli veya fiziksel durumu katıldığı programı başarı ile tamamlamasına engel teşkil ediyorsa, Kaplan bir adayı reddetme veya öğrencinin kaydını iptal etme hakkını saklı tutar. Söz konusu durumlardaki iadeler Kaplan’ın kararına bağlıdır.

Avustralya: 24 haftadan daha uzun kurslar için, eğitim ücretinin %50’si ve diğer ücretlerin tamamı, kurs başlangıç tarihinden en geç 30 gün önce ödenmiş olmalıdır. Eğer kayıt kurs başlangıç tarihinden önceki 30 gün içinde yapıldıysa tüm ücretler anında ödenmelidir. Eğitim ücretinin geri kalanı, ikinci öğretim döneminin başlangıcından iki hafta önce ödenmelidir. 3. Vize bilgileri: Bütün uygulanabilir seyahat izinlerini veya vizeleri ayarlamak ve geçerli bir pasaport edinmek ve tüm eğitim süresinin sonunda ayrılmak öğrencinin mesuliyetindedir. Aşağıda belirtilen vize belgelerinin çıkarılması öncesinde öğrencinin ödemenin tamamını yapması istenebilir: İngiltere: Eğer başvurunuz başarılı olursa size bir Eğitim Kabulü Teyidi (yalnızca Tier 4 GSV ve CSV vize başvuranları için) vereceğiz. Tier 4 başvuranlarının vizeye başvurmadan önce İngilizce seviyelerini kanıtlamaları için Secure Language Test’e (SELT) girmeleri gereklidir. İngilizce seviyesi ortadan düşük olan öğrenciler Öğrenci Ziyaretçi rotası SVV veya ESVV’yi kullanmalıdır. Ayrıntılı bilgiler için şu adrese bakınız: www. ukba.homeoffice.gov.uk/studyingintheuk/ İrlanda/Kanada: Vize başvurunuz için size davet mektubu gönderilecektir. ABD: Kaplan’ın, ABD Konsolosluğu’nda öğrenci vizesi başvurunuz esnasında kullanılmak üzere size geçerli bir ‘Certificate of Eligibility’ (Form I-20) (Uygunluk Sertifikası) gönderebilmesi için başvuru formunuzun ulaşmasının ardından size Finansal Yeterlilik formu gönderilecektir. Avustralya: Öğrenci kurs ücretini tam olarak ödemeden ve kayıt anlaşması imzalanıp geri gönderilmeden; okul, vize başvuru formlarını (Kayıt Onayı) göndermeyebilir. Kayıt anlaşmasının dahilinde yolculuk öncesi yapmanız gerekenler ve herhangi bir şikayetiniz olduğunda izlemeniz gereken prosedür hakkında bilgi yer almaktadır. Kayıt anlaşması şu adresten edinilebilir: www.kaplaninternational.com Yeni Zelanda: Yeni Zelanda kanunlarına göre, Kaplan, öğrenci tam ödemeyi yapmadan vize için gerekli olan belgeleri (Ödeme Makbuzu) hazırlayamaz. Tüm vize ve izin koşulları hakkında bilgi, Yeni Zelanda’da eğitim alırken çalışma hakkı ve buna dair bildirim koşullarını Yeni Zelanda Göçmen Bürosu’ndan ve resmi sitesinden elde edebilirsiniz: http://www.immigration.govt.nz 4. Kurye ücretleri: ABD’deki bir programa başlama tarihinden önceki 30 günlük süre içerisinde başvurursanız vize işlemlerini hızlandırmak için USD55 miktarında kurye ücreti uygulanacaktır. Başvuru tarihiniz 30 günden önce ise siz aksini talep etmediğiniz sürece evraklarınız normal posta yolu ile gönderilecektir. Diğer bütün ülkelerde istek üzerine kurye servisi bulunur. Ücretleri: GBP35, EUR55, CAD75, AUD75, NZD85. 5. Seyahat ve Sağlık Sigortası: Seyahat ve sağlık sigortası, kurs süresine veya kurs/vize tipine bakılmaksızın bütün Kaplan okullarında zorunlu kılınmıştır. Kaplan size seyahat ve sağlık sigortası sunabilir. Bu planın kapsamı ile ilgili detayları Kaplan temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Kaplan okuluna ya da konaklamanıza yanınızda getirdiğiniz eşyalardan ve kendi malınızı sigotalamaktan kendiniz sorumlusunuz. Okula vardığınızda sağlık sigortanızın olduğunu kanıtlamanız gerekecektir. Sağlık sigortanızı kanıtlamadan kursa başlamanıza izin verilmeyecektir. AB üyesi olmayan ülkelerden gelen ve İrlanda’da eğitim alan tüm öğrenciler ayrıca geldikleri tarihten itibaren 30 gün içinde GNIB’ye kaydolmalıdırlar. Avustralya: Avustralya yasaları, öğrenci vizesi taşıyan bütün öğrencilerin, Avustralya’daki yabancı öğrenciler için bir sağlık sigortası olan Overseas Student Health Cover (OSHC) (Yabancı Öğrenci Sağlık Sigortası) planını zorunlu kılar. Öğrencilerin kalış süresi boyunca ayda AUD44 miktarındaki mecburi OSHC’yi ödemesi vize verilebilmesi için şarttır. Yeni Zelanda: Yabancı öğrencilerin çoğunun, Yeni Zelanda’da kaldıkları süre içinde devlet destekli sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı olmamaktadır. Eğer ziyaretiniz

74 I www.kaplaninternational.com/tur

ABD: Üniversite kampüslerinde bulunan bazı okullar, öğrencilerden Sağlık ve Aşı Beyanı formu istemektedir. 7. Eğitim ücretleri: Eğitim ücretleri, dersler, oryantasyon toplantısı, bilgisayar odası ve internet kullanımı, seviye tespit ve yerleştirme sınavları ve kursun tamamlanması sonucunda verilen Kaplan sertifikasını içerir. Eğitim ücretinin veya diğer başka ücretin eksik ödenmesi ya da diğer koşulların yerine getirilmemesi durumlarında Kaplan, öğrencinin kazandığı sertifikayı teslim etmeme hakkını elinde tutar. 8. Ek hizmetler: Havaalanı transferleri, seyahat, çamaşır yıkama servisi, telefon ücretleri, geziler, sağlık masrafları, özel diyet, sınav ücretleri, konaklama ve kayıttaki değişiklikler gibi ek hizmetler, geçerli bir faturada özellikle belirtilmediği taktirde herhangi bir ücretin içine dahil değildir. 9. İki kişilik konaklama: Kaplan, takdir yetkisine bağlı olarak, öğrencilerden iki kişilik oda yerine tek kişilik oda tutmalarını isteyebilir. 10. 18 yaşından küçükler: KKaplan yetişkin programları sunar (Küçükler veya genç öğrenciler için olduğu duyurulan programlar hariç). Bu nedenle, 16 ve 17 yaşındaki öğrencilerin, 18 yaş ve üzeri öğrenciler ile birlikte derslere girecekleri belirtilmektedir. 18 yaşından küçüklerin, veli ücreti ödemeleri, bununla ilgili belgeler sunmaları, Kaplan onaylı konaklamaları seçmeleri ve Kaplan’ın havaalanı transfer hizmetinden yer ayırtmaları istenebilir. (Belirtilen şartlar Avustralya ve Yeni Zelanda için zorunludur.)18 yaşın altındaki tüm öğrenciler, gidecekleri yere varmadan önce imzalı bir Ebeveyn İzni belgesi vermelidirler ve Kanada için bunun dışında bir de imzalı Sağlık Belgesi ve gezi izin formu da sağlamalıdır. İngiltere/İrlanda: İngiltere ve İrlanda hükümeti 18 yaşın altındaki bütün öğrencilerin kayıt sırasında verilecek olan Gezi formu ve Acil Tıbbi Müdahale formu doldurmalarını istemektedir. SÖZLEŞME ŞARTLARI 1. Kural ve düzenlemeler: Öğrencilerin Kaplan ile olan anlaşması, öğrenim gördükleri okulun bulunduğu ülkenin yasal düzenlemelerine tabidir. 2. Varış ve ayrılışlar: Bütün konaklama rezervasyonları kurs başlama tarihinden bir önceki cumartesi veya pazar gününden itibaren; kurs bitiş tarihinden bir sonraki cumartesi günü sabahına kadar (aksi tavsiye edilmedikçe) yapılır. Bir haftadan az süren konaklamalar bir hafta olarak kabul edilebilir. 22.30 – 06.00 saatleri arasında ulaşacak olan öğrencilerin geç/erken varış sebebiyle ilk geceleri için bir otelde alternatif konaklama rezervasyonu yapmaları istenebilir. 3. Geç varışlar, tatiller ve devamsızlıklar: Eğer programa geç kaydolur ya da program süresince devamsızlık yaparsanız kaçırılan günler için para iadesi yapılmayacaktır. Devamsızlıklar ücretsiz ek kurs olarak telafi edilmeyecektir. Akademik yıl ve sömestir programlarında tatil günleri önceden belirlenmiştir ve öğrenciler bu tarihlerde değişiklik yapamazlar. Belirtilen zamanların haricinde derse gelinmemesi devamsızlık olarak adlandırılacaktır. Diğer kurslar için, kursun başlamasının ardından derslere gelinmemesi durumu vize koşullarına bağlı olarak okulların kendi bünyesinde değerlendirilecektir ve ücrette değişikliğe sebep olabilir ya da devamsızlık olarak adlandırılabilir. 4. Kaçırılan dersler ve yemekler: Normal program dışındaki sınav, gezi, staj, oryantasyon ya da kişisel başka konulardan dolayı kaçırılan ders ya da yemekler için para iadesi ya da ek ders ya da yemek uygulaması yoktur.

5. Resmi tatiller: Resmi tatillerde dersler iptal edilmekle birlikte çoğu okulların tesisleri de kapalı olur. Bildirilen bütün kurs tarihleri Pazartesi’ye denk gelir, ancak Pazartesi resmi tatil günü ise kurs başlangıç tarihi Salı olarak değişir. Resmi tatil günlerine denk gelen dersler için telafi yoktur. 6. Kampüs tesisleri: Bir üniversite kampüsünde öğrenim gören Kaplan öğrencilerine, kampüs tatilleri zamanında kampüs olanaklarından yararlanamayabilecekleri belirtilir. Daha fazla bilgi için Kaplan Kayıt Ofisimize başvurabilirsiniz. 7. Değişiklik ücretleri: Herhangi bir değişiklik için en geç 4 hafta öncesinden haber verilmesi gerekir. Kurs başlangıç tarihinden sonra yapılan okul yeri değişikliği, kurs tarihi, konaklama tipi veya program değişikliği talebi durumunda, talep anında ödenmek üzere aşağıdaki miktarlarda ücret alınacaktır: GBP60, EUR85, USD100, CAD100, AUD75, NZD75. Kaplan talep edilen herhangi bir değişikliği yerine getirmeye yükümlü değildir. Akademik Yıl ya da Akademik Sömestir öğrencileri, dönem içerisinde başka bir Kaplan Aspect okuluna transfer olamazlar. Eğer ücreti daha düşük olan bir merkezimize geçerseniz, ücretlerdeki fark iade edilmez. Eğer ücreti daha fazla olan bir yere veya programa geçerseniz, ücretlerdeki fark sizden tahsil edilecektir. Yapılacak bütün değişiklikler Kaplan’ın kararına bağlıdır ve gerçekleşmesi için Program Direktörü’nün onayı gerekmektedir. Kurs programınızı uzattığınız koşullar altında herhangi bir kurs değişiklik ücretine tabi tutulmayacaksınız, ancak Kanada’daki aile yanı konaklamalarında kalış süresi uzatılıyorsa, CAD 100 ücretinde bir yeniden yerleştirme bedeli alınır. Kurs veya konaklama için uzatma yapılması durumunda bu uzatmaların ücretleri öğrenciye aittir. Ders sayısının azalması ile sonuçlanacak her şekil program değişikliği terk olarak değerlendirilecek ve standart terk koşulları altında iptal işlemi görecektir. (Bkz. Terk politikası). 8. Ders süresi: Aksi belirtilmediği takdirde bütün İngilizce dersleri 45’er dakika uzunluğundadır. Kurslar Pazartesi ile Cuma günleri arasında olup dersler sabah ya da öğlen olacak şekilde düzenlenmiştir. Kesin bir zaman çizelgesi garanti edemeyiz. 9. Değişiklik politikası: Varışta uygulanan seviye belirleme testinin ardından öğrencinin seviyesinin kaydolduğu kursa uygun olmadığı anlaşılırsa, okul öğrenciyi daha az sayıda ders ve farklı bir müfredattan oluşabilen uygun seviyedeki bir programa dahil etme hakkını saklı tutar. Önerilen kursu takip edemeyecek öğrencilerin Kaplan ile çalışmalarını iptal etmeleri istenebilir. Aynı zamanda yeterli sayıda talep olmaması durumunda Kaplan kursu iptal etme hakkına sahiptir. 10. Program değişiklikleri: Kaplan, herhangi bir zaman kendi kararları doğrultusunda kurs tarihlerini, müfredatını, eğitmenlerini, konumunu veya programını değiştirme hakkına sahiptir. Ancak, ilk ders gerçekleşmeden önce değiştirilen kursun yeni tarihi, öğrenciye uymuyorsa bütün ücretler öğrenciye iade edilecektir. 11. Ücretler: Kaplan’ın; vergi artırımları, hükümet kaynaklı gelişmeler veya Kaplan’ın kontrolü dışında gelişebilecek olaylar karşısında ücretlerde değişiklik yapma hakkı vardır. Ücretler 2013 yılında başlayacak kurslar için geçerlidir. 12. Kitaplar ve öğrenim gereçleri: Bütün kitap ve öğrenim gereçleri program süresince öğrenciye temin edilecektir. Kitap depozitosu olarak (GBP25, EUR35, USD40) bir bedel program başında alınabilir. Alınan depozito, program sonunda kitaplar düzgün bir şekilde iade edildiği taktirde öğrenciye geri ödenecektir. Bazı özel kurslar kitapların satın alınmasını gerektirebilir. Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya’da, bu gibi materyaller için yapılacak harcamaları karşılamak için öğrencilerden materyal ücreti istenir. 13. Öğrenci yurdu konaklama depozitosu: GBP250, EUR200, USD500, CAD600, NZD250-500 veya AUD250 tutarına kadar bir depozito miktarı Birleşik Krallık, İrlanda, ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya’da öğrenci yurdu tipi konaklama seçen öğrenciler için uygulanacaktır. Öğrenci ayrılana kadar konakladığı yerde herhangi bir zarar, kayıp veya fazladan ödeme gerektirecek temizlik durumu bulunmuyorsa, depozito geri ödenir. Bazı durumlarda, rezervasyonun iptal olması durumunda, ödenen depozito geri ödenmeyebilir. 14. Atılma/Uzaklaştırma: Suç işlemesi, idare kurallarını veya okul kurallarını ihlal etmesi, Kaplan’a göre devamsızlık oranının yüksek olması (devamsızlığın herhangi bir vize koşulunu ihlal etmesine bakılmaksızın), 14 gün üst üste mazeret göstermeden devamsızlık yapması (ABD) veya doğrudan veya dolaylı olarak Kaplan’a ödemekle yükümlü olduğu kurs ücretini ödeyememesi durumunda, öğrenci programdan atılabilir veya uzaklaştırılabilir. Bu gibi durumlarda para iadesi yapılmayacak ve göçmen bürosu durumdan haberdar edilecektir. Öğrenci Davranış Kuralları: Kaplan’a katıldığınız süre boyunca öğrenci davranış kurallarına ve diğer politikalara uymayı kabul edersiniz. Kaplan’ın öğrencilerimizinbaşarısınaolan bağlılığının bir parçası olarak, en uygun öğrenim ortamını sağlamaya çalışıyor ve öğrencilerin de bunun bilincine sahip bir davranış ile bu kurallara uymasını bekliyoruz.


Uygunsuz davranışlar arasında aşağıdakiler sayılabilir ancak yalnızca bunlardan ibaret değildir: (1) öğrenim ortamını bozucu hareketler (örn. sınıfta küfretme, taciz etme, cep telefonu kullanma, vb.); (2) Kaplan’ın malına ya da diğer sınıf arkadaşlarının malına kasti zarar verme, gereksiz kullanma veya çalma; (3) kişilere ya da öğrencilerin eşyalarına ya da Kaplan çalışanlarına şiddet uygulama veya şiddet tehditinde bulunma; (4) eposta veya internet erişimini uygunsuz amaçlar için kullanma; ve (5) resmi hakları saklı materyallerin suistimalini, kopyalanmasını veya taklit edilmesini yasaklayan yerel düzenlemeler veya adli kanunları çiğneme. 15. Yükümlülük: Kaplan’ın, kendi grup şirketleri, yöneticileri, görevlileri, çalışanları, bağlı kuruluşları, acente ve ortaklarının yükümlülüğü; ihmalden kaynaklanan kayıp, (benzer sorumluluğun hukuk dışı tutulamadığı durumlar hariç) kontrat ihlali veya başka her türlü koşulda, öğrencinin, seçilmiş program için Kaplan’a veya ilgili Kaplan şirketine yaptığı tam ödeme ile sınırlıdır. Bu şirketler ve kişiler, hiçbir koşulda, dolaylı veya herhangi bir şekilde ortaya çıkan kayıp veya zararlardan sorumlu tutulmayacaktır. 16. Mücbir sebep: Kaplan, yangın, doğal afet, hükümet yasası, tedarikçilerin ve taşeronların hataları, iş anlaşmazlıkları veya kendi kontrolleri dışında gelişebilecek diğer durumlarda, kontrat dahilinde yükümlü oldukları hizmetleri yerine getirmekle yükümlü değildir. 17. Uygulama esasları (Codes of practice): Kaplan; Yeni Zelanda Eğitim Bakanlığı ve Avustralya’da ‘National Code of Practice 2007’ ve ‘Educational Services for Overseas Students Act 2000’ (ESOS Act 2000) tarafından belirlenen ‘Code of Practice for the Pastoral Care of International Students’ uygulama esasları dahilinde çalışmayı kabul eder. Uygulama esasları hakkında detaylı bilgiler istek üzerine Kaplan veya www.minedu.govt.nz ve www.aei.gov.au web sitelerinden alınabilir. 18. Avustralya: Aspect Education Sydney Pty Ltd, WELS (Avustralya) Pty Ltd, Aspect ILA Perth Pty Ltd, Access Learning Institutes Pty Ltd ve Kaplan Aspect Cairns Pty Ltd bundan sonra Kaplan International College Sydney Şehri, Kaplan International College Sydney Manly, Kaplan International College Perth, Kaplan International College Brisbane ve Kaplan International College Cairns olarak anılacaktır. Kaplan sözleşme koşullarını kabul etmek, öğrencinin Avustralya tüketici hakları koruma kanunlarına dayanarak bir girişimde bulunmasını ya da Avustralya hukukuna dayanarak başka hukuksal yollara başvurmasını engellemez. Gerekli tüm bilgi ve belgeler Kaplan’ın internet sitesinde bulunabilir: www. kaplaninternational.com 19. Öğrenci Vizesi Avustralya/İngiltere/ABD/Yeni Zelanda: Öğrenci vizesi sahiplerinin Kaplan’a devamlı olarak güncel ikamet adreslerini ve telefon numaralarını temin etmesi, tatmin edici bir akademik gelişim sağlaması ve toplam derslerinin %80’ine katılmaları gerekmektedir. (Avustralya/ ABD/ Yeni Zelanda – New York’ta %85). Birleşik Krallık’ta eğer öğrenci art arda 10 gün derse gelmezse vize koşullarından birini ihlal ediyor demektir ve UK Border Agency’e bu durum bildirilir. Kayıt için gelmeyen ya da ders sayısının %80’inden (Avustralya/ ABD/YZ—New York’ta %85) az derse gelen ya da Birleşik Krallık içinde art arda on gün derse gelmeyen öğrenciler, Avustralya’da Department of Immigration and Citizenship’e (DIAC), Birleşik Krallık’ta Border Agency’ye, ABD’de Department of Homeland Security’e (DHS), Yeni Zelanda’da Immigration Services’e bildirilir. Öğrencinin kişisel bilgilerini ve kurs gelişimini içeren Kaplan tarafından edinilmiş bilgiler, Avustralya Federal Devletine veya İngiltere hükümeti, Department of Homeland Security, ABD’de eyalet ve akrediteli ajanslar, yetkili makamlar, Avustralya’da ‘Tuition Protection Service’, öğrencinin ailesi, Kaplan temsilcileri ve çalışanları ile paylaşılabilir. Bu bilgiler kişisel ve iletişim bilgileri, kurs kayıt ve değişiklik ayrıntılarını ve öğrenci tarafından yapılan şüpheli her türlü vize ihlal durumunu içerebilir. Avustralya’ya gelen yabancı öğrencilerin velayetinde olan okul çağındaki çocukların, devlet okulu veya özel okula kaydolmaları durumunda, ücretin tamamı ödenmelidir. PARA İADE POLİTİKASI Para iadeleri, Kaplan temsilcisi tarafından ücreti aslen ödeyen kişiye elden veya öğrencinin aynı ülkedeki kendi banka hesabına yapılacaktır. Bütün iadeler yazılı bildirimi takip eden 45 gün içerisinde yapılacaktır. Kaplan’ın bir kursu iptal etmesi gibi durumlarda öğrenciye, ödediği ücretlerin tamamı iade edilecektir. Avustralya: Para iadeleri yazılı ihtarın ardından 14 iş günü içerisinde ödenir. ESOS Kurallarının 27-31. kısımları uyarınca, öğrenciye varsayılan günden önce bildirilmemesi durumunda, verilen kurs sözleşilen başlangıç tarihinde başlamazsa; veya kurs başladıktan sonra ya da tamamlanmadan önce biterse; veya okula yapılan herhangi bir yaptırımdan ötürü dersler tam olarak gerçekleştirilemezse Kaplan 14 gün içerisinde öğrenciye kurs için verdiği parayı geri ödeyecektir. Bu sözleşmenin ve şikayet ve temyiz süreçlerinin mevcudiyeti öğrencinin Avustralya’nın tüketiciyi koruma yasalarına dayanarak yasal işlem uygulatma hakkını ortadan kaldırmaz. Kanada: Geri ödenemez hizmetlerin (havaalanı transferi, kurye ücretleri, kayıt ücretleri, sağlık sigortası, konaklama yerleştirme ücreti, idari ücretler vb.) ücretleri dışındaki ücretler ve CAD 100 değişim ücreti geri ödenir.

İPTAL/ERTELEME POLİTİKASI ‘İptal’ katılacağınız kurs programının başlangıç tarihinden önce iptal edilmesi anlamına gelir. ABD, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık için aşağıda belirtilen durumların dışında şu esas geçerlidir: Rezervasyon onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin faturasının verilmesi durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir; ancak tüm durumlarda kurye ücreti, konaklama yerleştirme ücreti (var ise), kayıt ücreti (Yeni Zelanda’da iade edilir) ve herhangi diğer hizmet ücretleri iade edilmez. Rezervasyon onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün önce yapılan (hiç gelmeme durumu dahil) iptal ve ertlemelerde eğitim ve konaklama ücretleri, bir haftalık konaklama ücreti (Avustralya’da hosteller ve apartman daireleri için iki haftalık konaklama ücreti) ve 150EUR, 200 USD, 200CAD, 240AUD kesilerek iade edilecektir. Tüm durumlarda kurye ücretleri, kayıt ücretleri ve konaklama yerleştirme, sağlık sigortası ve diğer hizmet ücretleri iade edilmez. Her türlü vize veya vize destek belgesinin çıkarılması durumunda, konu ile ilgili muhaceret memurları bilgilendirileceklerdir. ABD: ‘İptal’ katıldığınız ilk kursun başlangıç tarihinden önceki süreçte olur. İptaller yazılı olarak yapılmalıdır ve öğrencinin hiç katılmadığı durumlarda, konaklama masrafı (yapıldı ise) düşüldükten sonra eğitim ücretinin ve konaklamanın %100’ü geri ödenir; tüm durumlarda kurye masrafı, konaklama yerleştirme ücreti (eğer kullanıldıysa), kayıt ücreti ve diğer servis ücretleri (örn. Havaalanı transfer ücreti, sağlık sigortası, kampüs ücreti, program ek ücreti, vb.) en fazla $500 olacak şekilde geri ödemesizdir. Kursun başlangıç tarihinden önce, ama ABD’ye vardıktan sonra Kaplan tarafından sağlanan Form I-20 durumundaki iptaller, 1-11 haftalık kursların ilk 4, 12 hafta ve daha uzun süreli kursların ise ilk 6 haftalık ücretine eşit olan öğrenim ücreti ve ilgili konaklama ücretlerinin iadesi hakkının kaybedilmesine sebep olur. Yeni Zelanda: Öğrenim ücreti (NZQA ve Kaplan iade şartları uyarınca): - 13 hafta ya da daha uzun kurslar: Programın başlamasından önce ya da ilk 10 işgünü içerisindeki iptal veya terk durumlarında %25 kesilerek tam iade yapılır. İlk 10 işgününden sonra iade yapılmayacaktır. - 5-12 haftalık kurslar: Kurs başlamadan ya da başladıktan sonraki ilk 5 günde olan iptal veya terk durumlarında %25 kesilerek tam iade yapılacaktır. İlk 5 günden sonra iade yapılmayacaktır. - 5 haftadan kısa kurslar: Kurs başlamadan önce ya da başladıktan sonraki ilk 2 günde olan iptal veya terk durumlarında %50 kesilerek tam iade yapılır. İlk 2 günden sonra iade yapılmayacaktır. Kurs başlamadan önce ayrılmak isteyen öğrenciler için de aynı şartlar geçerlidir. İngiltere: Vize öğrencileri: Tam zamanlı durumu onaylayan bir CAS numarası verildiği zaman, para iadesi ya da kurs iptaline izin verilmez; yalnızca vize başvurusunun reddedilmesi ve aşağıdaki koşulun karşılanması durumunda: ödenen tutarlar £150 (KDV dahil) tutarındaki kayıt ücreti (ve herhangi bir kurye ve transfer ücreti) düşülerek iade edilir. Bunun için şu belgelerin sunulması gerekir: (1) acenteden onaylı vize red mektubu kopyası (GV51), (2) acenteden onaylı öğrencinin fotoğrafını ve imzasını gösteren pasaport sayfalarının kopyası; (3) ödeyen kişi öğrenci değil ise, öğrenciden alınan ve ödeyiciye iade yetkisini veren orijinal bir yetki mektubu ve (4) öğrenci İngiltere’ye gelmiş ise Kaplan’a öğrencinin İngiltere’yi terk ettiğini kanıtlayan bir belge. İadeler yalnızca; kursun başlama tarihinden (yayınlanma tarihi) sonraki ilk dört hafta içinde destekleyici belgeler ile yazılı bir şekilde talep edildiği takdirde ödenir. Sahtekarlık veya diğer yasadışı belgeler sebebiyle UKBA tarafından reddedilen bir başvuru için hiçbir para iadesi yapılmaz. Öğrenci Ziyaretçi vizesi veya Çocuk ziyaretçi vizesi ile eğitim alan öğrencilerin, programın başlamasına 7 günden az iptal talep etmesi durumunda hiçbir iade yapılmayacaktır. 7 gün veya daha erken iptal talep etmesi durumunda %100 iade yapılır; fakat kurye ücreti, konaklama yerleştirme ücreti ve diğer başka servislerin ücretleri iade edilmez. TERK POLİTİKASI ‘Terk’, ilk kurs başladıktan sonra kaydolunan kurs veya kursların, uzatmalar da dahil, tamamını veya bir kısmını bırakmaktır. Tamamlanan haftalar belirlenirken tamamlanmamış hafta bir hafta olarak kabul edilmektedir. (Öğrenci, hafta içindeki ders programına en az bir gün devam ettiyse) Para iadesi hesaplanırken tamamlanmış haftaların ücretleri, broşürdeki haftalık indirimli kurs ücretleri ve konaklama paketleri fiyatları üzerinden değil, indirimsiz normal tarife fiyatları ile hesaplanır. Ek hizmet (ör. havaalanı transferleri, kurye ücretleri, kayıt ücretleri, sağlık sigortası, konaklama yerleştirme ücreti, program ek ücreti vs.) bedellerinin iadesi hiçbir koşul altında söz konusu değildir. Terk durumu okul müdürüne veya direktörüne yazılı olarak bildirilmelidir. Programlarını sonlandıran öğrenciler bir Kaplan sertifikası almaya hak kazanamazlar.

Kurs ücreti: Kanada: Öğrencilerin okul direktörüne terk isteğini 4 hafta önceden haber vermesi gereklidir. Bildirim dönemi de dahil olmak üzere kursun tamamlanan yüzdesine göre yapılacak para iadesi hesaplanacaktır: - Programın %10’a kadar olan kısmı tamamlanırsa: kullanılmayan eğitim ücretinin %50’si - Programın%11-%29’luk kısmı tamamlanırsa: kullanılmayan eğitim ücretinin %30’u - Programın %30 ve daha fazla kısmı tamamlanırsa: kullanılmayan eğitim ücretinin %0’ı iade edilir Kurs Ücreti: ABD: Tatilde İngilizce, Genel ve Yoğun İngilizce, Akademik Yıl/ Sömestir Genel/ Yoğun, İş İngilizcesi ve Yoğun İş İngilizcesi dahil tüm İngilizce kurslarında iptal durumunda öğrenci eğitimin ilk 4 haftası için hakkını kaybedecektir ve para iadesi aşağıdaki şekilde hesaplanacaktır: - İlk 4 hafta içinde yapılan iptallerde ilk 4 haftalık ücret kesildikten sonra geri kalan tüm kullanılmayan haftaların iadesi yapılır. - 4. haftadan sonra ve kurs sürenizin yarısına kadar : Kalan kullanılmamış kurs ücretinin iadesi yapılır. - Kursun %50’si tamamlandıktan sonra: iade yapılmaz GRE®, GMAT®, CAE, FCE ve TAE’yi içeren tüm Sınav Hazırlık kurslarında iptal durumunda, aşağıdaki gibi hesaplanır: - 1 eğitim seansından* sonra ama 2 eğitim seansından* önce, ödenen eğitim ücretinin %75’i (gönderim ücreti çıkarılır) - 2 eğitim seansından* sonra ama 3 eğitim seansından* önce, ödenen eğitim ücretinin %50’si (gönderim ücreti çıkarılır) - 3 eğitim seansı* tamamlandıktan sonra ücret iadesi yapılmaz *Kaplan tarafından sunulan eğitim araçlarının çok çeşitli olmasından dolayı, eğitim seansı şu şekillerde tanımlanabilir: 1) bir ders (öğretmenli bir ders veya gözetmen yönetiminde yapılan bir sınav); 2) merkezdeki eğitim kütüphanesine yapılan bir ziyaret; 3) internetteki eğitim araçlarının kullanılması (seminerler, küçük sınavlar, online Tespit, vs); 4) bir özel öğretmen veya danışmanlık seansı; 5) evde eğitim malzemelerinin kullanılması. Kurs Ücreti: Yeni Zelanda: Terk koşulları iptal koşulları ile aynıdır. Lütfen yukarıda iptal politikasına bakınız. Öğrencinin eğitimini terk ettiği her durumda ilgili muhaceret memurları bilgilendirilecektir. Konaklama KKonaklama: Birleşik Krallık, İrlanda, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda: Öğrenciler konaklamalarını iptal etmek için 4 hafta (indirimli konaklama paketleri için 8 hafta) öncesinden Program Direktörlerine başvurmalıdırlar. Bildirim sonrasında, kullanılmamış konaklamanın ücreti, haber süresi ve uygun değişiklik ücreti kesilerek öğrenciye geri ödenir. Yapılan kaydın %50’si tamamlandıktan sonra terk durumunda iade yapılmayacaktır (Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya hariç.) ORTAK OKUL Malta’daki ortak okulumuzda özel koşullar söz konusu olabilmektedir: Konaklama ve eğitim ücretlerinin tam olarak iade edilebilmesi için kursun başlangıç tarihinden en az 14 gün öncesinden haber verilmelidir. Kursun başlama tarihinden 14 günden daha az süre içinde yapılan ve dolayısıyla geç yapılan iptal işlemi sonucunda, bir haftalık eğitim ve konaklama ücreti kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Kursun başlama tarihinin ardından yapılacak herhangi bir iptal durumunda para iadesi yapılmayacaktır. GENEL Bu Genel Sözleşme Şartları, akredite eden kurum veya okulların bulunduğu hükümetlerin yapacakları değişiklikle doğru orantılı olarak değişiklik gösterebilir. Söz konusudeğişiklikleröğrencilere kayıt sırasında bildirilecektir. Meydana gelebilecek herhangi bir anlaşmazlıkta, gidilen ülkenin kanunları geçerlidir. Bu Genel Sözleşme Şartlarında Kaplan; Kaplan International Colleges, Kaplan International Centers ve Kaplan PLI dahil olmak üzere tüm Kaplan International grup okullarını kapsar.

Kurs ücreti Kurs ücreti: Birleşik Krallık, İrlanda ve Avustralya: Kurs ücret iadesi yapılmaz ve ücretler başka öğrencilere devredilemez.

www.kaplaninternational.com/tur I 75


Dünya çapında akreditasyon ve üyelikler UK

USA

Australia

Kaplan International Colleges in Australia are accredited by the National ELT Accreditation Scheme (NEAS).

UK Kaplan International Colleges listed in this brochure are accredited by the British Council. UK Kaplan International Colleges listed in this brochure are members of ENGLISH UK.

Kaplan International Centers in the USA are accredited by ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training). Kaplan International Centers are members of NAFSA (Association for International Educators). and TESOL (Teachers of English to Speakers of Other Languages) memberships.

Kaplan International Colleges in Australia are members of English Australia and ACPET.

Ireland

Kaplan International College Dublin is a member of MEI and recognised by ACELS, the Advisory Council for English Language Schools at the Department of Education and Science for the teaching of English as a Foreign Language.

Canada

New Zealand

Kaplan PLI schools in Canada are accredited members of Languages Canada.

Kaplan International Colleges in New Zealand are fully accredited by NZQA. Kaplan International Colleges in New Zealand are members of English NZ.

Kaplan, “Washington Post Company”nin bir yan kuruluşu olmaktan gurur duyar

720 DSO TR

www.kaplaninternational.com/tur

Kaplan 2013  

Kaplan 2013 Katalog

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you