Page 1

3.sayfa 6. 12. 13 CUMA

L‹SEL‹ GENÇ TARTIfiTI⁄I Ö⁄RETMEN‹N‹N BURNUNU KIRDI

Balıkesir Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi E.E. (18) İngilizce öğretmeni Aydın İşitmez’i (33) tartaklayıp, burnunu kırdı. Öğretmen tedavi olurken öğrenci, okuldan bir hafta uzaklaştırma cezası aldı.

TEL: 0 212 454 30 00 FAKS: 0 212 454 31 00 www.tg.com.tr

MESLEKTAŞI MI YAPTI?

Hanife öğretmene öldüresiye dayak! Gölcük’te yol kenarında hareketsiz yatarken bulunan Hanife A.’nın, bir öğretmen tarafından darp edildiği ileri sürüldü

6 AYLIK DOĞAN BEBEĞE KALP AMELİYATI

Hayata tutundu Van’da 2 ay önce 6 aylıkken dünyaya gelen 600 gramlık Lina adlı bebek, kalp ameliyatı oldu

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık 2 ay önce 6 aylık ve 600 gram doğan Lina bebek, kalp rahatsızlığı sebebiyle ameliyat edildi. Doktor Kemal Duralı, 10 gün önce ameliyatını yaptıkları Lina bebeğin sağlığının iyi olduğunu ifade etti. 17 yıldır

ikinci çocuğa sahip olabilmek için tedavi gördüğünü dile getiren anne Hamiyet Avcı, şu an duyduğu mutluluğun anlatılamaz olduğunu kaydetti. Avcı, “Bebeğim erken doğduğu için yaşamasını beklemiyorduk. Hatta kimlik bile çıkartmadık” dedi.

HEDİYE ETTİĞİ İŞ ADAMI BATTI!

‘Baba’nın şapkasını

İCRA KAPTI

Süleyman Demirel’in kimseye kaptırmadığı fötr şapka bir iş adamının haczedilen eşyaları arasından çıktı

G

eçtiğimiz aylarda iflası açıklanan Sky Havayolları’nın bünyesindeki Kayı Group’un patronu Talha Görgülü’den alacaklarını tahsil etmek isteyen bir inşaat firması, icraya başvurdu. 70 bin liralık alacak karşılığında ofis eşyalarına haciz işlemi uygulatan firma yetkilisi Galip Korkmaz, üzerinde “Talha Görgülü, S. Demirel şapka 2005” yazan bir kutu buldu. Kutuyu açan Korkmaz, içerisinde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in el yazısının olduğu belirtilen “En iyi dileklerimle, sevgi ve saygılarla. S.Demirel” ibareli fötr şapkayı buldu. 50 lira karşılığı haciz işlemi yaptıran Korkmaz, “Şapkanın manevi değeri büyük, ancak biz alacaklarımızı kurtarmak istiyoruz. Borcu üstlenenler şapkayı gelip alabilir” dedi.

ANNELERİNİ ÖLDÜREN 2 KARDEŞ

Meşru müdafaadan serbest kalabilirler AĞIR TAHRİK VAR Savcı, anne katili kardeşler için, “Canavarca hisle hareket ederek annelerini öldürmek suçundan” ağırlaştırılmış müebbet istedi ancak ağır tahrikin de göz önünde bulundurulmasını talep etti.

Hicabi Çaloğlu İZMİR İHA İzmir’in Aliağa ilçesinde, anneleri Gülseren S.’yi öldürdükleri iddia edilen kız kardeşler hakkında hazırlanan iddianame dün kabul edildi. Eve getirdiği erkeklerin karşısında kendilerini zorla oynattığı, özel hayatlarına karıştığı ve okula göndermediği iddiasıyla annelerini elektroşok cihazıyla bayılttıktan sonra 24 yerinden bıçaklayarak öldüren

kızlar 19 yaşındaki Şeyda P. ile 17 yaşındaki B.P. hakkında, ‘Üst, alt soya yönelik nitelikli adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebiyle dava açıldı. İddianamede, soruşturmayı yürüten savcının, yargılama sırasında, TCK’nın haksız tahrik ve meşru müdafaa hükümlerinin de uygulanmasını istemesi, kardeşlerin beraat etme umutlarını da doğurdu.

Kaan Ülker KOCAELİ İHA ocaeli’nin Gölcük ilçesinde bir öğretmen, dövüldükten sonra yol kenarına bırakılmış halde bulundu. Topçular Mahallesi D-130 karayolu mevkisinde bir kadının yerde hareketsiz halde yattığını gören vatandaşlar, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alınan Hanife A.(40), plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahisi uzmanlarından oluşan bir heyet tarafından 4 saatlik bir operasyonun ardından özel odaya alındı. Olaydan sonra hastaneye koşan Hanife A’nın kız kardeşi Fatma A., ablasının bekar olduğunu ve 15 yıldır Kocaeli’de görev yaptığını belirtti. Darp olayının Hanife A.’nın bir öğretmen arkadaşı tarafından yapıldığı iddia edildi. Hanife A.’yı döven kişi ya da kişileri yakalamak için polis ekipleri soruşturma başlattı.

K

YÜZÜ GÖZÜ TANINMAYACAK HALE GET‹R‹LEN Ö⁄RETMENE ‹LK MÜDAHALE AMBULANSTA YAPILDI

ESTETİK OPERASYON GEÇİRDİ Hanife A., yüzünden cerrahi operasyon geçirdi. Daha önce tehdit almadığı belirlenen Hanife A.’nın bir süre hastanede kalacağı belirtildi.

Turkiye gazetesi 2 sayfa  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you