Page 1

GÜNDEM

Çok kültürlü işletmelere girişimci ödülü 15 Mayıs 2010 / Süleyman SELÇUK/BERLĐN BERLĐN Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği'nin (TUH) düzenlediği 'Đşyerinde çeşitlilik' adlı yarışmada işletmelerinde değişik kültürden personel çalıştıran girişimciler ödüllendirilecek.

Berlin Ekonomi, Teknoloji ve Kadın Senatörü Harald Wolf

ve

Berlin

Başkonsolosu

Mustafa

Pulat'ın

himayesinde düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen girişimciler 27 Mayıs'tan 15 Eylül 2010'a kadar başvuruda bulunabilecekler. Đşletmelerde çok kültürlü ve dilli insanların çalışmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenler 22 Kasım'da Berlin Anakent Belediye Binası Roten Rathaus'da düzenlenen törenle ödülleri verilecek.

TUH Başkanı Hüseyin Yılmaz, 'Đşyerinde çeşitlilik' yarışmasıyla kültürel çeşitliliği şirketlerde bir başarı unsuru olarak yerleştirmenin hedeflendiğini söyledi. Kamuda geç de olsa yabancı kökenli gençlere fırsat verildiğini belirten Yılmaz, işletmelerde gelecek yıllarda personelin önemli ölçüde çok kültürlü ve çeşitlilik göstermesini hedeflediklerini kaydetti.

3 bin 500 Euro'luk ödül Đşletmesinde 30 kişiye kadar eleman çalıştıran girişimcilerin katılacağı yarışmaya katılan


işletmeler 8 kişilik jüri tarafından değerlendirecek. Değişik ulustan personel çalıştıran işletmelere toplam 3 bin 500 Euro ödül verilecek. Birinci gelen işletme 2 bin, ikinci bin ve 3'üncü de 500 Euro alacak.

Bize başvurun Daha geniş bilgi almak isteyen işletmelerin kendilerine başvurmasını isteyen Yılmaz, Rollbergstrasse 70, 12053 Berlin adresine yazılı, 030- 627 212 31 numaralı telefona, 030- 627 212 35 faksa veya info@tuh-berlin.de sitesine bakılmasını istedi.

Kaynak: hurriyet.de Dikkat: Sitede yer alan haberlerin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır!

Link: http://www.hurriyet.de/haberler/gundem/577848/cok-kulturlu-isletmelere-girisimci-odulu

Hürriyet  

Hürriyet über Wettbewerb bei der TUH e.V.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you