Page 1

Číslo 8/2013

nogaro 2013 KRALOVAL ALBACETE • VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ


OBSAH ČÍSLA

ÚVODEM

3

Nogaru kraloval Albacete

7

6 důvodů, proč si pamatovat Nogaro

9

Vítězové a poražení

12

Rychle zapomenout

15

Obhajoba (zatím) mizí v dáli

Jedeme dál...

Třetí podnik ME tahačů 2013 v Nogaru je minulostí. Do historie se zapíše jako souboj MAN a zbytku Evropy, přičemž zbylá část starého kontinentu hrála čtvrté housle. V této souvislosti se vyrojily spekulace, zdali se nejedná o nezdravou hegemonii a není proto od věci začít uvažovat o změnách pravidel, které by daly šanci zbytku startovního pole? Doufejme, že k  tomu kroku nikdy nedojde. Jednalo by se totiž o krok, namířený proti podstatě závodění. Ta spočívá ve vítězství těch nejlepších a nejrychlejších. A nevidím důvod, proč by tomu mělo být někdy jinak.

Třetí podnik evropského šampionátu tahačů přinesl podle očekávání hodně adrenalinu. Z obhajoby loňského prvenství se těšil Antonio Albacete, jehož hvězda stoupá vzhůru.

Totální nadvláda závodních speciálů MAN. Vítězství šestnáctiletého Benedeka Majora, či sobotní nula na kontě obhájců trofeje v Poháru konstruktérů…

Petr Bošnakov (šéfredaktor)

kde magazín najdete Android zařízení (google play) ipad (appstore)

Na straně vítězů opět Albacete a premiérově maďarské duo Kiss-Benedek. Na druhém pólu David Vršecký poprvé mezi poraženými.

V Nogaru vybojovali čeští jezdci Lacko, Vršecký a Vojtíšek dohromady pouhých 29 bodů. Titulku článku ohledně počínání našich jezdců v Nogaru se proto nelze divit.

Zatímco má týmový šampionát nového lídra v podobě týmu Truck Sport Lutz Bernau, museli se obhájci titulu z MKR Technology smířit s drtivou prohrou. Naděje však umírá poslední.

online a pdf

www.truck-racing.cz


3

ME tahačů 2013

Velká cena Francie 2013 (14.6 – 16.6)

Nogaru kraloval Albacete Po premiéře na španělském okruhu Navarra se tentokrát o body a vítězství bojovalo v tradiční destinaci, a to ve francouzském Nogaru. Místní luxusně rekonstruovaný, leč stále rychlý a nebezpečný okruh nabídl v minulosti řadu velkých soubojů. Letos tomu nebylo jinak. Text a foto: TRM


ME tahačů 2013 – Velká cena Francie 2013 (14.6 – 16.6) - Nogaru kraloval Albacete

pátek Taktická „oťukávaná“ Závod v Nogaru mohl přinést odpověď na několik zásadních otázek? Podaří se Vršeckému udržet průběžné senzační druhé místo, nebo se přes něj dostanou Östreich s  Albacetem, kteří ovládli pohárové závody v  Navarra? Jak zareaguje na dosavadní nepříznivý vývoj šampionátu tým MKR Technology, jehož vedení deklarovalo před začátkem soutěže útok na oba mistrovské tituly? A přijde Jochen Hahn, který v  Navarra nevyhrál jediný závod, po více, než dvou letech o pozici průběžného lídra? Závodní program začal již v  pátek. Nejdříve truckeři svezli již tradičně novináře, poté se v  průběhu dvou volných tréninků „ladila“ auta. První ovládl loňský vítěz obou pohárových závodů Antonio Albacete. Nutno ovšem říci, že většina jezdců pojala jízdu docela vlažně, nejrychlejší čas byl totiž o sekundu pomalejší, než tomu bylo v  uplynulé sezóně. Dvojice Hahn-Albacete pak dominovala i v druhém volném tréninku a naznačila, jakým směrem by se mohlo ubírat závodní dění. Druhého tréninku se kvůli technické závadě nezúčastnil Adam Lacko. Ve francouzské třídě se představil úspěšný účastník Rallye Dakar Arthur Ardavičus, který prožil nemalou část dne v  depu Buggyry v družném hovoru s dakarským druhem Robinen Dolejšem. Doslova v  hodině dvanácté dorazil na okruh Frankie Vojtíšek. Kvůli stávce francouzských leteckých přepravců nestihl navazující let do Toulouse. Proto nezvládl povinné administrativní přejímky vozu, traťoví komisaři však projevili dle očekávání v  tomto případě patřičné porozumění.

4

Sobota Razantní nástup Přestože předpovědi počasí hovořily o klasickém letním počasí, probudili se závodníci do zamračeného rána. Po zahřívacím warm upu byl na pořadu dne dopolední mřený trénink, jehož výsledky rozhodují o postupujících mezi nejrychlejší desítku. Úvodní dvacetiminutovka dopadla podle předpokladů, do super pole postoupili Albacete, Kiss, Hahn, Reinert, Östreich Mäkinen (MAN), Bösiger, Lacko a Janiec (Renault) a Vršecký (Buggyra). Super pole se pak proměnilo v  dokonalou „one značka show“. Přestože v  jeho úvodu Vršecký ještě vylepšil svůj nejrychlejší čas, v dalším průběhu jen sledoval, kterak se před něj dostávají jezdci na MAN, takže nakonec se musel spokojit s  pátým místem. Po dojezdu David suše konstatoval, že stroje MAN si zatím v Nogaru jedou, vlastní soutěž. Jak však zároveň dodal, je zvědav, zdali si zatím nepolapitelné speciály povedenou stejně v samotném závodě. Pohár pro Albaceteho Galapředstavení jezdců MAN pokračovalo i v  pohárovém závodě. Abych pravdu řekl, nepamatuji si závod, ve kterém by na prvních pěti místech skončili jezdci stejné značky v  pořadí Albacete, Hahn, Kiss, Östreich a Mäkinen. Zatímco pětice jezdců MAN usilovala o tři místa na stupních vítězů, velmi zajímavé boje provázely souboj o šestou pozici. Na své poměry skvěle odstartoval Bösiger a záhy se dostal na úroveň Vršeckého. David ovšem rozhodně nechtěl souboj s  bývalým stájovým druhem vzdát, čehož toužil pro změnu využít

Antonio Albacete stáhl v Nogaru náskok Jochena Hahna a je ve hře o titul!

Dvojnásobný mistr Evropy Hahn v Nogaru nevyhrál jediný závod, přesto o dva body vede.


ME tahačů 2013 – Velká cena Francie 2013 (14.6 – 16.6) - Nogaru kraloval Albacete

nabuzený Lacko. Hned v prvním kole byl však v jedné ze zatáček „dlouhý na brzdy“. Zatímco Vršecký stačil ještě uhnout, na agresivitu svého stájového druha nakonec doplatil Bösiger. A protože Adam ještě v  prvním kole opustil okruh, přišel tým MKR Technology během necelých dvou minut o oba jezdce! Dalších osm kol se pak neslo ve znamení souboje o šesté místo mezi Janiecem a Vršeckým. V  závěru se prosadil přece jen podstatně zkušenější český jezdec, který si tak vytvořil solidní výchozí pozici před startem jízdy s hendikepem. Pár desítek minut po závodě bylo ovšem všechno jinak. Jury totiž uznala Vršeckého vinným z  kolize s  Bösigerem. Po třiceti sekundové penalizaci se David propadl na dvanácté místo.

5 REKLAMA

Markus Östreich těžil ze zkušeností, na Albaceteho to však ani zdaleka nestačilo.

neděle Rychlý Antonio Poněkud divoký průběh úvodního dne závodního víkendu v Nogaru přinesl změny v  průběžném pořadí. Vedení udržel Hahn (100 bodů) jeho náskok před Albacetem se však ztenčil na deset bodů. Na třetí místo se posunul Östreich (82). Vršecký, který získal v  sobotu pouhé dva body, spadl ziskem 77 bodů z  druhého, na čtvrté místo. Pátý byl závod od závodu lepšící se Kiss (65), šestý Mäkinen (61). Naopak z nejlepší šestky vypadl snad poprvé od příchodu do MKR Technology obhájce třetího místa Adam Lacko. Měřený trénink odstartoval v  neděli v  9.30 hod, mezi deset nejrychlejších postoupilo sedm jezdců na strojích MAN – Albacete, Kiss, Hahn, Östreich, Major, Reinert, Mäkinen. Zbylá tři volná místa obsadili Bosiger,

Norbert Kiss sice neoslnil, přesto čtyřikrát bodoval. A o tom to je!

Lacko (Renault) a Vršecký (Buggyra). V super pole se pak očekávalo potvrzení včerejší dominance speciálů MAN. Proti byl ovšem David Vršecký, který se rychle oklepal ze sobotních nezdarů a zajel třetí nejrychlejší čas, když se nad jeho síly ukázali být pouze Hahn s Albacetem. Albacete na pokračování Antonio Albacete vyhrál i druhý pohárový závod a po velmi nepovedeném vstupu do sezóny se opět velmi hlasitě přihlásil do boje o titul. Na dalších místech dojeli Hahn s Östreichem, kteří tak potvrdili pohárovou hegemonii MAN. Nejdramatičtější moment závodu přišel hned v úvodu, kdy Östreich s mistrovstvím sobě vlastním vyvedl z okruhu Vršeckého. Roudnický trucker v cíli


6

ME tahačů 2013 – Velká cena Francie 2013 (14.6 – 16.6) - Nogaru kraloval Albacete

klikněte pro přehrávání

prohlásil, že manévr svého soupeře považuje za velmi povedený. Jak ovšem dodal vzápětí, jestliže byl předchozí den penalizován za to, že neposkytl Lackovi dostatek prostoru, měl by být stejným způsobem potrestán i Markus. V tomto případě se tak ovšem nestalo. Přesto byl David nakonec se čtvrtým místem zčásti spokojený. Asi stejně jako Lacko s  Bösigerem, kteří dopravili své stroje do cíle na sedmém a osmém místě. Vzhledem ke kvalitám obou jezdců se sice nejedná o výsledek z kategorie oslnivých, leč po včerejším totálním debaklu lze ovšem hovořit o malém světélku na konci dlouhého tunelu.

pátek

Super pole: 1. Albacete, 2. Hahn, 3. Kiss, 4. Östreich (MAN), 5. Vršecký (Buggya), 6. Bösiger (Renault)

David Vršecký klesl po nepovedeném víkendu z druhé, na čtvrtou příčku.

Double MKR Technology Přestože vysoce ambiciózní tým Mario Kresse, prožil v Nogaru strastiplný víkend, dokázali jeho jezdci Bösiger s Lackem využít nejvýhodnějšího postavení na startu a bez větších obtíží získali první letošní double. Za vítěznou dvojicí dojeli Kiss, Östreich a Albacete. V  závodě, který svým dějem ani rozuzlením rozhodně nepřipomínal akční thriller, se naopak nedařilo dalším předpokládaným favoritům. Vršecký opět nezvládl start po boku Östreicha a nakonec dojel sedmý. Ještě hůře dopadl průběžný lídr Hahn, na kterého zbyla osmá příčka.

Druhý volný trénink: 1. Albacete, 2. Hahn, 3. Kiss (MAN), 4. Vršecký (Buggyra), 5. Mäkinen (MAN), 6. Bösiger (Renault).

Cup Race 1: 1. Albacete, 2. Hahn, 3. Kiss, 4. Östreich, 5. Mäkinen (MAN), 6. Janiec (Renault) Cup Race 2: 1. Major (MAN), 2. Janiec (Renault), 3. Östreich, 4. Kiss, 5. Albacete, 6. Hahn (MAN)

neděle

video ze závodu

První volný trénink: 1. Albacete, 2. Hahn (MAN), 3. Vršecký (Buggyra), 4. Östreich (MAN), 5. Bösiger (Renault), 6. Mäkinen (MAN)

SOBOTA

Výsledkový servis

Super pole: 1. Albacete, 2. Hahn (MAN), 3. Vršecký (Buggyra), 4. Östreich, 5. Kiss (MAN), 6. Bösiger (Renault). Cup Race 3: 1. Albacete, 2. Hahn, 3. Östreich (MAN), 4. Vršecký (Buggyra), 5. Kiss (MAN), 6. Reinert (MAN) Cup race 4: 1. Bösiger, 2. Lacko (Renault), 3. Kiss, 4. Östreich, 5. Albacete, 6. Reinert (MAN) Stav ME tahačů po závodě v Nogaru: 1. Jochen Hahn (Německo/ MAN) 118, 2. Antonio Albacete (Španělsko/MAN) 116, 3. Markus Östreich (Německo/MAN) 101, 4. David Vršecký (Česko/Buggyra) 91, 5. Norbert Kiss (Maďarsko/MAN) 81, 6. Adam Lacko (Česko/Renault) 71

REKLAMA


ME TAHAčŮ 2013

NOGARO

6 důvodů, proč si pamatovat Nogaro Hegemonie MAN To, že závodní speciály MAN budou v této sezóně pokračovat v  nadvládě nad konkurencí, se všeobecně předpokládalo. Dominance strojů německého automobilového gigantu v  Nogaru ovšem předčila veškerá očekávání. S výjimkou třetího nejrychlejšího času Vršeckého v  neděli, ovládli Albacete, Hahn, Östreich a Kiss super pole. V sobotním pohárovém závodě obsadili jezdci na MAN prvních pět míst, v  nejlepší desítce pak měli osminásobné zastoupení. V neděli zaznamenali další pohárové treble. A když k tomu připočteme sobotní triumf Benedeka Majora v jízdě s hendikepem, lze jen souhlasit s tvrzením Davida Vršeckého o tom, že MAN jel v Nogaru vlastní závod.

Vítězství šestnáctiletého teenagera! Asi jsem nebyl sám, kdo považoval a považuje nominaci šestnáctiletého Benedeka Majora za velmi povedený marketingový tah. Nová akvizice týmu OXXO se pak vyjadřovala v tom smyslu, že do sezóny vstupuje především s cílem zisku nových zkušeností. V sobotu ovšem Benedek v praxi potvrdil, jak učenlivým je žákem, když bez větších obtíží vyhrál jako historicky nejmladší jezdec závod evropského šampionátu. Přes značné zkušenosti ze světa truck racingu jsem ještě nezažil situaci, při které není vítěznému jezdci umožněno vzhledem k  neplnoletosti pozřít byť doušek sektu na oslavu triumfu.

Obhájci bez bodu Od sezóny 2007, kdy byla poprvé vypsána soutěž o truckovou obdobu Poháru konstruktérů, se nestalo, aby obhájci trofeje, byť v tomto případě v  obměněné sestavě, nezískali  v průběhu dne jediný bod. Od soboty to neplatí, zavedenou tradici nechtěně prolomili Markus Bösiger s  Adamem Lackem z  týmu MKR Technology. Nejdříve odstoupili oba jezdci po vzájemné kolizi, za kterou byl penalizován třiceti sekundami David Vršecký, z pohárového závodu. V dalším průběhu dne pak nebylo ve schopnostech mechaniků zprovoznit některý z  vozů, ani jeden z jezdců tak do pohárového závodu nenastoupil.


8

6 důvodů, proč si pamatovat Nogaro REKLAMA

Série pokračuje

Čekání na vítězství

Antonio Albacete navázal v Nogaru na double z předchozí sezóny, na okruhu Paula Armagnaca tak vyhrál poslední čtyři pohárové závody v řadě. I přes úctyhodnost tohoto výkonu má trojnásobný mistr Evropy k  vyrovnání vlastní nejúspěšnější série přece jen daleko. V  sezónách 2004-2007 dokázal Antonio triumfovat v  Mostě v  šesti pohárových závodech v řadě, navíc v třídách SRT a RT na vozech dvou značek – Buggyra (2004) a MAN (2005-2007).

V Nogaru prodloužil Jochen Hahn sérii bez vítězství na 11 bodovaných jízd. Poprvé a zatím naposled se úřadující mistr starého kontinentu radoval z  výhry 18. května v  Misanu, kde zvítězil v  úvodním pohárovém závodě. Ačkoli na tom nebyl v tomto ohledu dvojnásobný šampión v  posledních dvou sezónách nikdy tak špatně, díky pravidelným účastem na stupních vítězů stále průběžně vede.

Černá česká sobota I přes trojnásobné zastoupení zaznamenal český truck racing v sobotu nejhorší výsledek od roku 2005. Zatímco David Vršecký bral jako jediný dva body, vyšli Adam Lacko s Frankie Vojtíškem naprázdno.


9

ME Tahačů 2013 - Nogaro

Vítězové a poražení I první opravdu letní závod nové sezóny v gaskoňském Nogaru měl nepochybně své vítěze a poražené.

Text a foto: TRM

vítězové

Antonio Albacete

MAN

Po nejhorším vstupu do sezóny od roku 2005 se Antonio vzchopil a suverénně ovládl oba pohárové závody. Poprvé v sezóně se dostal přes mistrovskou hranici 50 bodů, o čtrnáct bodů porazil v Nogaru druhého Hahna. Na největšího soka v boji o titul tak ztrácí jen dva body.


ME tahačů 2013 – Nogaro - Vítězové a poražení

Benedek Major MAN

V desáté jízdě své hodně krátké truckové kariéry se šestnáctiletý maďarský supertalent radoval z vítězství v bodovaném závodě evropského šampionátu. Pravda, stalo se tak v závodu s hendikepem, který je oceňován poloviční porci bodů, na raketovém nástupu Benedeka to však nic nemění. Jen tak dál, chlapče!

Markus Östreich

MAN

Po loňské „bramborové“ sezóně jako kdyby jeden z nejzkušenějších truckových harcovníků v kabině MAN pookřál. V Nogaru sice ani jednou nevyhrál, na druhé straně bylo jeho nejhorším umístěním čtvrté místo v závěrečném závodě s hendikepem. Vedle Hahna s Albacetem tak Markus zůstává největším adeptem na zisk titulu.

Norbert Kiss MAN

Horkokrevný Norbert se zklidnil, výsledkem čehož byl osobní rekord v podobě zisku 35 bodů. Na rozdíl od předchozích dvou závodů sice v Nogaru neexceloval v super pole, rychlost ovšem v doposud na své poměry míře nevídané přetavil v bodový zisk. Předpokládaný černý kůň šampionátu konečně potvrdil ambice do něj vkládané.

10


ME tahačů 2013 – Nogaro - Vítězové a poražení

11 REKLAMA

poražení

David Vršecký Buggyra

První závodní víkend nové sezóny bez trofeje. Zisk podprůměrných šestnácti bodů a propad z druhého na čtvrté místo. K tomu třiceti sekundová sobotní penalizace, kterou traťoví komisaři vyřešili střet Lacka s Bösigerem. Je snadno pochopitelné, že nejdříve rozjetý a poté přibrzděný Vršecký neodjížděl ze svého jinak oblíbeného okruhu v nejlepším rozmaru.

Adam Lacko Renault

Nemůžu si pomoci, ale třináct bodů je i přes technické obtíže, která Adama provázely úvodní den závodního víkendu, hodně málo. Na této skutečnosti nemění nic ani druhé místo v nedělním závodě s hendikepem.

Markus Bösiger Renault

V případě Markuse platí prakticky totéž, co bylo napsáno v souvislosti s Adamem. TRM gratuluje ke druhému vítězství v závodě s hendikepem, ambice bývalého mistra Evropy by však měly být přece jen podstatně vyšší.


12

ČEŠI V NOGARU:

Rychle zapomenout

Zatímco v předchozím podniku na okruhu Navarra se české trojici Lacko, Vojtíšek, Vršecký dařilo, v Nogaru platilo, že po hostině přichází bodový půst. V tomto případě vydatný! Text a foto: TRM


13

Češi v Nogaru: Rychle zapomenout

Adam Lacko: Snad příště…

Frankie Vojtíšek: Setrvalý stav…

(závodní speciál Renault, v Nogaru získal 13 bodů, celkem 71 bodů = 5. místo)

(závodní speciál MAN, v Nogaru nebodoval, celkem získal 2 body = 15. místo)

Po velmi dobrém představení v Navarra přišel v Nogaru výrazný útlum. Stejně jako David, může i Adam hřešit na nepřízeň osudu v podobě sobotní nuly. Ani následující den ovšem v předchozích dvou sezónách třetí jezdec Evropy nepředvedl nikterak oslnivé výkony. V super pole jeho Renault nestíhal ani Vršeckého Buggyru, jediným kladem pohárového závodu byla výhodná pozice na startu jízdy s hendikepem, ve kterém dojel Adam nakonec druhý. A byť lze každé pódiové umístění velmi dobře marketingově zúročit, realita je taková, že velké body se získávají v pohárových závodech. Snad to vyjde na začátku července na Red Bull Ringu.

Hodnocení nejzkušenějšího českého truckera bude opět stručné a výstižné. Frankie do Nogara přijel, viděl a odjel. Bohužel bez bodu a účasti v super pole. Víra v lepší zítřky ale nadále zůstává.

REKLAMA


Češi v Nogaru: Rychle zapomenout

14 REKLAMA

David Vršecký: Bývalo lépe…

(závodní speciál Buggyra, v Nogaru získal 16 bodů, celkem 91 bodů = 4. místo) David Vršecký si ve srovnání s loňskem v Nogaru o bod polepšil a zároveň potvrdil pozici aktuálně nejlepšího českého truckera. Po výsledcích z předchozích dvou podniků ovšem přineslo Nogaro v jeho případě zklamání. Pravda, na dvou sobotních bodech se podepsala diskutabilní penalizace, ani v neděli však David svým výkonem, s výjimkou super pole, příliš nepřesvědčil. V obou jízdách nedokázal prodat start z druhé řady, pokaždé neustál startovní souboj s Östreichem. Podle všeho má pravdu ohledně atypického profilu okruhu, na druhou stranu jako dvojnásobný mistr Evropy by měl podobné pozice zvládat přece jen lépe. Zejména na okruhu, který řadí do kategorie oblíbených. Při troše snahy je ovšem možné nalézt na Davidově nogarském působení jisté pozitivum. V super pole a pohárových závodech stačila jeho Buggyra jako jediná sekundovat letícím strojům MAN. Roudnická stáj tak disponuje základem, na kterém se dá stavět.


15

Albacete s Östreichem vyhráli podruhé v řadě a celkově vedou.

Největší senzací způsobili v Nogaru druzí, Kiss s Majorem.

Tým Jochena Hahna sice v Nogaru neuspěl, šéf Jochen však může zůstat v tomto ohledu klidným.

POHÁR KONSTRUKTÉRŮ

Obhajoba (zatím) mizí v dáli… Jak co nejvýstižněji charakterizovat nogarský souboj o Pohár konstruktérů? Další vítězství dvojice Albacete-Östreich. Mimořádný úspěch maďarských jezdců. A další, tentokrát drtivá prohra obhájců titulu. Text a foto: TRM


ME tahačů 2013 – Nogaro - Pohár konstruktérů: Obhajoba (zatím) mizí v dáli…

Bernauovi hoši práskli do koní Jak praví titulek, ovládli týmové klání v Nogaru „svěřenci“ Lutze Bernaua, kteří své konto obohatili o v této sezóně zatím rekordních 89 bodů. Zatímco vítězství největších favoritů se předpokládalo, druhé místo maďarské dvojice Kiss/ Major (61 bodů) lze nazvat senzačním. Na třetím místě skončil pár Hahn-Mäkinen (60 bodů). Naopak s  historicky nejnižším bodovým ziskem se musel v  Nogaru smířit tým MKR Technology, jehož jezdci Bösiger a Lacko si připsali především v  důsledku sobotní

vzájemné kolize jen 33 bodů. Na posledním místě skončila dvojice Janiec-Blaise. Tým Lion Truck Racing (RobineauHalm), se závodu ME tentokrát nezúčastnil, zřejmě především z marketingových důvodů upřednostnil francouzský šampionát. Stejně jako v  Navarra těžili jezdci Truck Sport Lutz Bernau z  pohárových závodů. Nechci být předčasným, a proto možná špatný prorokem, ale vzhledem k narůstající formě Albaceteho, stabilní výkonnosti Östreicha a technickému zázemí, by o zisk opět cenné trofeje mohl

Antonia s Markusem připravit pouze malý zázrak. Na druhou stranu, i ty se dějí. Důkazem toho je druhé místo OXXO Energy Truck Team. Ačkoli se mediální hvězdou stal mladičký Benedek Major, základ úspěchu položil Kiss, bodující ve všech čtyřech závodech. To se podařilo i Hahnovi, týmová dvojka Mäkinen ovšem nestačila na Majora. Celkové třetí místo udrželi i přes technické problémy jezdci MKR Technology, jejich ztráta na vedoucí tým ovšem narostla na 82 bodů.

Stav poháru konstruktérů po závodě v Nogaru: tým

značka

jezdci

body

Truck Sport Lutz Bernau

MAN

Albacete-Östreich

233

Castrol Team Hahn Racing.

MAN

Hahn-Makinen

205

MKR Technology

Renault

Lacko-Bösiger

151

Oxxo Energy Truck Race

MAN

Kiss-Major

125

Team Blaise-Janiec

Renault

Blaise-Janiec

41

Lion Truck Racing

MAN

Robineau-Halm

24

16 REKLAMA


ZÁVĚREM NA DALŠÍ ČÍSLO JEDINÉHO EVROPSKÉHO MAGAZÍNU SPECIALIZOVANÉHO NA ZÁVODY TRUCKŮ SE MŮŽETE TĚŠIT 16.7.2013!

Redakce a vydavatelství Power Sports Enterprises, s.r.o. Klimentská 1246/1, 110 00 Praha 1 Tel.: 266 027 111 Fax.: 284 821 434 Petr Bošnakov - výkonný ředitel

Redakce

Šéfredaktor: Petr Bošnakov Zástupce šéfredaktora: Karel Kříž Editor: Zuzana Fonténová Grafické zpracování: Tomáš Zadák

Registrace

MK ČR E 14244 Nevyžádané rukopisy a fotografie se nevracejí. Za obsah inzerce odpovídá inzerent.

Obrazová spolupráce Richard Kienberger Martin Kozák

www.truck-racing.cz

Žádná část z obsahu tohoto časopisu nesmí být kopírována a rozmnožována za účelem rozšiřování v jakékoli formě či jakýmkoli způsobem bez písemného souhlasu vydavatele. ©Power Sports Enterprises, s.r.o. Praha 1, 2013

Truck Racing Magazine - 08/13  

Nogaru kraloval Albacete • 6 důvodů, proč si pamatovat Nogaro • Vítězové a poražení • Rychle zapomenout • Obhajoba (zatím) mizí v dáli

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you