Page 1

JEDINÝ EVROPSKÝ MAGAZÍN SPECIALIZUJÍCÍ SE NA ZÁVODY TRUCKŮ Číslo: 12/2014

SEZÓNA 2014

NAVARRA

ALBACETE DOMA PROROKEM • VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ • 3 DŮVODY, PROČ SI PAMATOVAT NAVARRA • ČEŠI V NAVARRA • TRIUMF FAVORITŮ • BUGGYRA SLAVÍ DIPLOMATICKÝ ÚSPĚCH • KOLOMÝ NA ROZTRHÁNÍ


OBSAH ČÍSLA

ÚVODEM

3

Jedeme dál... při přípravě čísla z podstatné části věnovanému druhému podniku šampionátu na okruhu Navarra, jsem si vzpomněl na rčení, že život je změna. Vždyť, kdo by před začátkem sezóny předpokládal, že po úvodních dvou podnicích nepovede Hahn nebo Albacete, případně některý z  dalších mistrů Evropy Vršecký či Bösiger? Leč v  čele je jezdec země, která je fanouškovi motoristického sportu známá snad jen díky existenci okruhu Hungaroring. Norbert Kiss však zatím umí přetavit rychlost v  body a po zásluze vede. V zádech má ovšem silnou smečku pronásledovatelů, takže se máme na co těšit. A o tom to přece je!

8 12 14 17

Petr Bošnakov (šéfredaktor)

19 20

Albacete doma prorokem Zatímco v předchozích dvou sezónách ztratil Antonio na domácí půdě titul, letos v Navarra bylo všechno jinak. Vítězové a poražení Ve srovnání s Misanem se tradiční rubrika nesla ve znamení hry o hýbajících se škatulích. 3 důvody, proč si pamatovat Navarra Například protože poprvé v historii ME tahačů stanul v čele průběžného pořadí jezdec z Maďarska… Češi v Navarra Zatímco Frankie Vojtíšek do Španělska vůbec nedorazil, česká dvojice Lacko – Vršecký, se rozhodně neztratila. Triumf favoritů Na okruhu Navarra se bojovalo rovněž o Pohár konstruktérů. Tentokrát se prosadili největší favorité. Buggyra slaví diplomatický úspěch Kromě bodů a pohárů zaznamenal roudnický tým hned v úvodu sezóny cenný úspěch na poli sportovní diplomacie. Kolomý na roztrhání Přestože zrušení ruské Silk Way Rallye nabouralo dálkovým jezdcům podstatně program, Martin Kolomý nemá na nudu čas..

KDE MAGAZÍN NAJDETE WWW.TRUCK-RACING.CZ ONLINE A PDF


TRM 2014 – NAVARRA

ALBACETE DOMA PROROKEM Dějištěm druhého podniku evropského šampionátu tahačů byl španělský okruh Navarra. Stejně, jako před čtrnácti dny v Misanu se museli jezdci spolu s technikou vyrovnat i s tropickými vedry, rtuť teploměru se šplhala až 35 stupňům Celsia. Text: Milan Bydžovský, Foto: Truck Racing Magazine


4

TRM 2014 – Navarra - Albacete doma prorokem Klid před bouří V roli průběžného lídra dorazil do Španělska úřadující šampión Jochen Hahn, který si z  Misana přivezl náskok tří bodů před druhým Kissem. Zejména domácí příznivci si kladli otázku, jak se s Navarra vyrovná Antonio Albacete? V předchozích dvou sezónách totiž zažil Antonio ve Španělsku cosi podobného Waterloo. Na rozdíl od Misana nepřijeli veteráni Vojtíšek a Körber, české barvy tak hájila dvojice jezdců na Buggyrách Adam Lacko a David Vršecký. Po slušném úvodním představení v  Itálii dorazili Adam s  Davidem na okruh Navarra v  dobrém rozmaru, výsledky volných tréninků naznačovaly, že jejich pouť za sběrem dalších pohárů by mohla pokračovat. Sobota

SOBOTA Suverénní Antonio Do superpole tradičně postoupila celá truckerská špička. Dlouho to vypadalo na to, že první letošní pole position urve Jochen Hahn. K velké radosti místních fanoušků, ale úřadujícího šampióna v  posledním kole předčil Antonio Albacete. Do druhé řady se prosadili Norbert Kiss a Adam Lacko. Další pilot Buggyry David Vršecký obsadil spolu s Bosigerem třetí řadu.

Albacete. Za druhým Kissem jel s minimálním odstupem Lacko, který na čtvrtého Bösigera najel deset vteřin. Vršecký se prokousal na pátou pozici, bývalého stájového druha už ale nedostihl.

Už v zaváděcím kole měl Jochen Hahn problémy s  technikou, a tak do pohárového závodu nakonec vůbec nenastoupil. Tím se otevřel prostor pro Adama Lacka, který této šance využil a po úvodní zatáčce se dostal na třetí místo. Kvůli kolizím mezi Ardavichusem a Sousou byl ovšem závod zastavený a celá startovní procedura se opakovala. I po druhém startu si Lacko pohlídal třetí pozici. Takové štěstí bohužel neměl Vršecký, na jehož Buggyru zezadu naskočil René Reinert a český závodník se v  důsledku toho propadl na sedmé místo. V  čele mezi tím kroužil s třísekundovým náskokem domácí

Start pohárového závodu se tentokrát obešel bez větších dramat. Vršecký si ještě v prvním kole vyšlápl na Steffi Halm a byl druhý. Cílem druhého kola projížděl na první pozici, když předjel Portugalce Teodosia. Kupředu se hnal Norbert Kiss, na což doplatil také Lacko, který se propadl o jedno místo. Maďarsko – moravský tandem však postupoval směle vpřed, dvě kola před koncem závodu se dotáhl na Vršeckého. S  odstupem půl vteřiny se hnal po startu z posledního místa Jochen Hahn, na jeho čtvrtém místě však měly zásadní podíl nové pneumatiky. Konvoj čtyř tahačů nakonec prolétl

Z Vršeckého Buggyry si v sobotu udělal Němec Reinert odtahový vůz

Antonio Albacete konečně doma zabral a je celkově rázem druhý.


TRM 2014 – Navarra - Albacete doma prorokem

NEDĚLE Opět Albacete Nedělní program pokračoval ve Španělsku warm-upem a kvalifikací. Na rozdíl od soboty se tentokrát probojoval do super pole nejlepší nováček loňské sezóny Benedek Major. V super pole zajel neskutečný čas Antonio Albacete, který se jako jediný dostal pod hranici, 2:09.000 min. Za ním se seřadili Kiss, Bösiger, Hahn, třetí řada patřila Lackovi a Vršeckému.

Pohárový závod se nesl v poklidném tempu. Po startu se neudálo nic dramatického, vedení s  přehledem ujal Antonio Albacete. Jeho tempu stačil pouze Norbert Kiss, nicméně v  průběhu dvanácti kol nedokázal maďarský závodník na zkušeného soupeře nic vymyslet. Pozice si po startu udrželi také oba Češi Lacko a Vršecký. První jmenovaný se doslova zuby nehty držel čtvrtého Hahna, na dostřel byl třetí Bösiger. Na šestém místě se trápil s přilnavostí svého tahače David Vršecký. Už v průběhu závodu mechanikům hlásil, že je vůz přetáčivý, takže se v pauze mezi oběma závody nebudou rozhodně nudit.

Novým průběžným lídrem je po Navarra senzačně Maďar Kiss.

INZERCE

cílem v rozmezí necelých dvou sekund v pořadí Vršecký, Kiss, Lacko a Hahn. Neděle


6

TRM 2014 – Navarra - Albacete doma prorokem Poslední víkendový závod nahrával znovu Vršeckému, který stál společně s týmovým kolegou Lackem ve druhé řadě. Startu využil roudnický jezdec dokonale, když se v  průběhu úvodního kola posunul na první pozici. Statečně se ho však držel Benedek Major. Ve snaze dostat se dopředu trefil Jochen Hahn nekompromisně a hlavně beztrestně Adama Lacka. Ten se propadl na osmé místo, navíc si s kolize odnesl proraženou zadní pneumatiku. Závod přesto zdárně ukončil. Zatím sváděl Vršecký souboje jak s  Hahnem, tak tentokrát s pro změnu nedotáčivým vozem. Postupně se tak před Davida dostali Hahn a Norbert Kiss. Vršecký uhájil třetí místo před Albacetem a mohl si tak dojít pro perně vybojovaný pohár.

Vršecký s Lackem si z Navarra odvezli celkem čtyři poháry, David slavil již druhé pohárové vítězství.


7

TRM 2014 – Navarra - Albacete doma prorokem

SOBOTA

VÝSLEDKOVÝ SERVIS První volný trénink: 1. Kiss (MAN), 2. Lacko (Buggyra), 3. Hahn (MAN), 4. Vršecký (Buggyra), 5. Albacete (MAN), 6. Bösiger (MAN) Druhý volný trénink: 1. Vršecký (Buggyra), 2. Albacete (MAN), 3.Hahn (MAN), 4. Lacko (Buggyra), 5.Kiss (MAN), 6. Reinert (MAN) Superpole: 1. Albacete (MAN), 2. Hahn (MAN), 3.Kiss (MAN), 4. Lacko (Buggyra), 5. Vršecký (Buggyra), 6. Bösiger (MAN) Cup Race 1: 1. Albacete (MAN), 2.Kiss (MAN), 3. Lacko (Buggyra), 4. Bösiger (MAN), 5.Vršecký (Buggyra), 6. Halm (MAN)

NEDĚLE

Cup Race 2: 1. Vršecký (Buggyra), 2. Kiss (MAN), 3. Lacko (Buggyra), 4.Hahn (MAN), 5.Albacete (MAN), 6. Halm (MAN) Superpole: Albacete (MAN), 2. Kiss (MAN), 3.Bösiger (MAN), 4. Hahn (MAN), 5. Lacko (Buggyra), 6. Vršecký (Buggyra) Cup Race 3: 1. Albacete (MAN), 2. Kiss (MAN), 3.Bösiger (MAN), 4. Hahn (MAN), 5. Lacko (Buggyra), 6. Vršecký (Buggyra) Cup Race 4: 1. Hahn (MAN), 2. Kiss (MAN), 3. Vršecký (Buggyra), 4.Albacete (MAN), 5. Bösiger (MAN), 6. Major (MAN)

1. 2. 3. 4. 5. 6. Úřadující šampión Hahn bude chtít na tento závod nejspíše brzo zapomenout.

Stav ME tahačů po závodě v Navarra:

Norbert Kiss Antonio Albacete Jochen Hahn Adam Lacko Markus Bösiger David Vršecký

(Maďarsko/MAN) (Španělsko/MAN) (Německo/MAN) (Česko/Buggyra) (Švýcarsko/MAN) (Česko/Buggyra)

87 86 69 63 63 62


TRM 2014 – NAVARRA

VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ Vršecký s Lackem tentokrát neklasifikováni, Hahn mezi poraženými, jeho krajanka Halm naopak poprvé mezi vítězi. Výsledky oblíbené rubriky se tentokrát nesly ve znamení bourání zavedených pořádků. Text: Petr Bošnakov, Foto: TRM


9

TRM 2014 – Navarra - Vítězové a poražení

VÍTĚZOVÉ

Norbert Kiss (MAN, Maďarsko)

Antonio Albacete (MAN, Španělsko)

Steffi Halm (MAN, Německo)

V Navarra Norbert v  praxi potvrdil, že po loňském čtvrtém

Zatímco v předchozích dvou sezónách Antonio přišel

V Misanu startovala Steffi poprvé ve své kariéře do závodu

místě hodlá letos mířit ještě výše. Ze Španělska si odvezl

v závodech na domácí půdě o titul, letos se na okruhu

z pole position, na okruhu Navarra ovšem tento výsledek

poháry za málo vídaná čtyři druhá místa, naposled se něco

Navarra představil ve vynikajícím světle. Ačkoli ani do

přebila ziskem na své poměry mimořádných třinácti bodů.

podobného povedlo v sezóně 2005 v  Mostě Vršeckému,

jednoho z pohárových závodů nevyrážel z  pole position,

Blonďatá lvice z týmu Lion se probojovala do obou, super

a průběžně vede. Pravda, náskok jediného bodu před

obohatil své konto o maximálních 40 bodů. V závodech

pole, v sobotním pohárovém závodě pak zaznamenala

rozjetým Albacetem není z kategorie bombastických, na

s hendikepem si pak dojel v  poklidu pro dalších třináct

šestým místem nejlepší výsledek kariéry. Její účast mezi

druhou stranu jeho největší soupeři v boji o titul Hahn

bodů. Sečteno, podtrženou z Navarra si odvezl 53 bodů,

vítězi je proto nezpochybnitelná.

s Albacetem musí, zatímco Kiss jen může.

což představuje vhledem ke konkurenci výkon z kategorie mimořádných.


10

TRM 2014 – Navarra - Vítězové a poražení

PORAŽENÍ

Jochen Hahn (MAN, Německo)

Markus Bösiger (MAN, Švýcarsko)

Tak mizerný závodní víkend zažil Jochen naposled snad v Zolderu 2011! Objektivně vzato

Zatímco Markus Östreich loni po přechodu z Renaultu na MAN jezdecky obživl, výkony

se sice na zisku pouhých 27 bodů podepsaly technické problémy z úvodu sobotního

jeho švýcarského jmenovce lze charakterizovat jako rozpačité. Byť Bösiger disponuje

pohárového závodu, nicméně ani v dalších jízdách úřadující šampión zrovna nezářil. Opět

podle dostupných informací stejnou technikou, jako stájový druh Albacete, zatím v souboji

prohrál s Kissem obě super pole, ani v jednom z pohárových závodů neskončil na bedně.

s nejrychlejšími nestíhá. Uvidíme, jak v Nogaru.

Jeho nejlepším výsledkem bylo vítězství v nedělní jízdě s hendikepem. Na největšího favorita na zisk titulu nic moc.


11

TRM 2014 – Navarra - Vítězové a poražení Zdroj: www.reinert-logistic.com

Po pětadvaceti bodech z Misana vrátila Navarra německého jezdce zpátky na zem. Jednoznačně více, než případným jezdeckým uměním, Reinert ve Španělsku zaujal pokusem osedlat v  sobotním pohárovém závodě Vršeckého Buggyru. Deset bodů odpovídá jeho reálným schopnostem a možnostem.

René Reinert (MAN, Německo)

INZERCE


TRM 2014 – NAVARRA

3 DŮVODY, PROČ SI PAMATOVAT ZÁVOD V NAVARRA 2014 Přestože závod na okruhu Navarra přinesl dramatické závody, zapamatování hodných událostí bylo ve srovnání s  předchozími podniky poskrovnu. Ve všech třech „navarrských“ případech se ovšem přepisovaly dějiny. Text: Petr Bošnakov, Foto: TRM


TRM 2014 – Navarra - 3 důvody, proč si pamatovat závod v Navarra 2014

13

Maďarský šok

1. Poprvé v historii truckracingu stanul v čele průběžného pořadí jezdec z Maďarska. Stalo se tak zásluhou nového lídra šampionátu Norberta Kisse (MAN). Na okruhu Navarra sice proklatě rychlý Maďar prohrál s Albacetem (MAN) i přes nejrychlejší časy v super pole pohárové závody, zisk osmačtyřiceti bodů ovšem stačil v součtu s body z Misana na průběžné vedení. Komu čest, tomu čest.

Výměna stráží

2.

Poprvé od května 2010, kdy v úvodním podniku šampionátu v Doningtonu kraloval Markus Östreich, není v průběžném vedení

někdo z dvojice Jochen Hahn – Antonio Albacete. Zatímco úřadující mistr Evropy propadl v Navarra, Albacetemu se pro změnu nedařilo v Misanu. Z nevyrovnanosti výkonů největších favoritů na zisk titulu, vytěžil maximum Norbert Kiss.

Rekordní Steffi

3.

Ziskem 13 bodů vytvořila německé truckerka Steffi Halm na okruhu Navarra nový rekord sjednoceného šampionátu v kategorie

žen. Dvojnásobná šampiónka Francie z týmu Lion Truck tak vylepšila o pět bodů vlastní ženské maximum, kterého dosáhla loni na Nürburgringu. Hranici ženských možností pak Steffi zdolala i v sobotním pohárovém závodě, ve kterém dojel šestá.


14

TRM 2014 – NAVARRA

ČEŠI V NAVARRA: DOBRÁ PRÁCE Bez Frankie Vojtíška, který do Španělska tentokrát vůbec nedorazil, hájila ve druhém podniku šampionátu na okruhu Navarra české barvy osvědčená dvojice Adam Lacko – David Vršecký. Stejně jako v Misanu lze i jejich druhé představení v ME 2014 hodnotit jako povedené. Text: Petr Bošnakov, Foto: TRM


15

TRM 2014 – Navarra - Češi v Navarra: Dobrá práce

Adam Lacko: Pohárová bedna Na severu Španělska Adam prokázal, že po loňské doslova protrápené sezóně v barvách MKR Technology letos pookřál a má veškeré předpoklady pro návrat mezi absolutní evropskou špičku. Základ svému úspěšnému vystoupení položil hned v sobotním pohárovém závodě, ve kterém se nad jeho síly ukázali být pouze Albacete s Kissem. Mimochodem, na pohárové stupně vítězů se Adam vrátil po více, než roční pauze. Úspěšnou sobotu pak dokonal třetím místem v  závodě s  hendikepem. Neděle již sice nebyla, co se zisku trofejí a bodů týče, tak bohatá, páté místo z  pohárového závodu se ovšem vzhledem ke konkurenci cení. Na sedmé pozici ze závěrečné jízdy s  hendikepem se pak podepsal defekt pneumatiky. Vzhledem k  tomu, že stěžejním cílem úvodních dvou podniků šampionátu bylo seznámení se s  novým vozem v  závodních podmínkách, může Adam hodnotit seznamovací část sezóny jako úspěšnou.

Závodní speciál Buggyra V Navarra získal 32 bodů ___________________ Celkem 63 bodů

4. místo INZERCE


TRM 2014 – Navarra - Češi v Navarra: Dobrá práce

David Vršecký: Druhá výhra Stejně jako stájový druh Lacko si i druhý jezdec Buggyry odvezl z Misana dva poháry za umístění na stupních vítězů. Na rozdíl od Adama se Davidovi dařilo v  závodech s  hendikepem. V  sobotu zaznamenal již druhé letošní vítězství, o den později si dojel pro třetí místo. Škoda jen, že v  pohárových závodech brzdily dvojnásobného mistra Evropy v rozletu objektivní příčiny. V  sobotu inkasoval hned v  prvním kole ránu od Reinerta, o den později se pak dle vlastních slov cítil na okruhu vzhledem k  absenci gripu jako na klouzačce. Přes problémy obě jízdy dokončil, což se rovnalo mírnému překročení plánovaného zisku třiceti bodů. Vzhledem k  minimální ztrátě šesti bodů na průběžné třetí místo může i Vršecký hodnotit úvodní dva podniky sezóny jako vcelku vydařené a směle doufat ve světlé zítřky.

Závodní speciál Buggyra V Navarra získal 32 bodů ___________________ Celkem 62 bodů

6. místo

16


TRM 2014 – NAVARRA

17

POHÁR KONSTRUKTÉRŮ: TRIUMF FAVORITŮ Zatímco v úvodním podniku šampionátu ovládla týmovou soutěž dvojice Hahn – Reinert, na okruhu Navarra se radovali největší favorité na zisk titulu Albacete s Bösigerem. Neztratila se ovšem ani Buggyra. Text: Petr Bošnakov, Foto: TRM Rozhodl začátek O vítězství týmu Lutze Bernaua nebylo prakticky pochyb od okamžiku, kdy Jochen Hahn odstoupil ještě před startem sobotního pohárového závodu. Ten pro sebe rozhodl Albacete a tak bylo brzo zřejmé, že se v  Navarra bude bojovat pouze o druhé místo. Nakonec si Bernauovi svěřenci připsali na své konto 85 bodů a po zásluze se vyhoupli do čela šampionátu s náskokem 24 bodů. A mohlo být ještě lépe, leč Bösiger opět nepotvrdil předsezónní prognózy a do týmové kasy přispěl bodovým ziskem na hranici průměru.

Albacete se Bösigerem mají po vlažném vstupu do soutěže po Navarra důvod ke spokojenosti.

Na druhé místo se po závodním víkendu v Navarra probojovala Buggyra, když Lacko s  Vršeckým dokonce ovládli úvodní den. Nové dvojici složené z ambiciózních jezdců se zatím daří dodržovat jednoduchou, leč účelnou taktiku. Její podstata zatím spočívá v  upřednostňování bodového zisku, před pouštěním se do větších, přehnaným rizikem zavánějících akcí. Po druhém závodě tak lze konstatovat, že roudnický tým má velkou šanci vrátit se po čtyřech letech mezi absolutní týmovou elitu. Na třetím místě se v  Navarra umístili poněkud překvapivě, leč zaslouženě maďarští jezdci Kiss a Major. V  tomto případě nebylo co řešit. Norbert porazil s  přehledem Hahna a totéž se podařilo


18

TRM 2014 – Navarra - Pohár konstruktérů: Triumf favoritů v souboji týmových dvojek Majorovi proti Reinertovi. Původní lídři se tak v celkovém pořadí propadli z  prvního místa po Misanu na průběžnou třetí příčku. V první šestce se dále drží týmy Lion Truck Racing a portugalská partička Rodriguez – Teodosio. Bodové odstupy však jasně

vypovídají o tom, že za případným posunem směrem vzhůru by muselo stát odstoupení některého z týmu silného kvarteta ze soutěže. Nebo zázrak. Ani jedna varianta se nejeví být v  této chvíli příliš pravděpodobná.

Stav poháru konstruktérů po závodě v Navarra: TÝM

JEZDCI

ZNAČKA

BODY

MAN

153

Truck Sport Lutz Bernau

Albacete-Bösiger

Buggyra Int. Racing System

Lacko-Vršecký

Buggyra

129

Team Reinert Adventure

Hahn – Reinert

MAN

107

Oxxo Energy Truck Race Team Kiss – Major

MAN

106

Lion Truck Racing

Halm – Mariezcurrena

MAN

27

VTR-SM/Europart Racing

Rodriguez – Teodosio Renault

13

Zdroj: www.oxxoracing.com

Buggyra se ve Španělsku posunula vzhůru.

Kiss s Majorem slavili v Navarra nečekaný, leč zasloužený úspěch.


TRM 2014 – AKTUÁLNĚ

19

BUGGYRA SLAVÍ DIPLOMATICKÝ ÚSPĚCH Vedle bodů a pohárů za pódiová umístění zaznamenala Buggyra v úvodu sezóny rovněž velký úspěch na poli sportovní diplomacie. Mezi těmi, kteří budou letos hájit zájmy týmů v  komisi Mezinárodní automobilové federace FIA, totiž bude manažer týmu Jan Kalivoda. Text: Milan Bydžovský, Foto: TRM

Budeme více slyšet A o čem komise rozhoduje? Plánuje kalendář následující sezóny, ale řeší bezpečnost, sportovní a technické regule. Komise se skládá z dvanácti členů, převahu mají zástupci jednotlivých okruhů. Českou republiku zastupoval doposud technický komisař Stanislav Minařík, od letošního roku máme dvojí zastoupení. „Z našeho hlediska se jedná o velmi podstatnou záležitost. Česko bude mít v  komisi dva zástupce, takže může podstatně významněji, než tomu bylo doposud promlouvat do rozhodování o nových technických či sportovních záležitostech. Volbou Honzy Kalivody jsme hodně posílili,“ objasňuje Stanislav Minařík. Doposud členové týmu Buggyra působili v komisi pouze v roli pozorovatelů, ještě nikdy nedisponovali plnohodnotným hlasem. Cennost Kalivodovy nominace ještě umocňuje skutečnost, že truck racing je po závodech F1 druhou nejsledovanější okruhovou disciplínou.

Manažer Buggyry Jan Kalivoda zaznamenal v úvodu sezóny cenný diplomatický úspěch.

„Je to pro nás velká pocta, protože si nás dobrovolně zvolili zástupci ostatních týmů. Zároveň se ale jedná o další závazek, a to nejen pro mě, ale také pro celý tým. Z mého angažmá vyplývají nové povinnosti, budu se muset naučit ponořit ještě více do tajů zákulisních vyjednávání, ale i o tom je dnešní sport,“ reagoval na volbu Jan Kalivoda. „Na druhou stranu si troufám tvrdit, že zejména v otázce technických i marketingových inovací Buggyra byla a je hnacím motorem a v této své strategii nemíníme polevit. Teď ale budeme více slyšet, dostane se nám většího prostoru. Jsem přesvědčen o tom, že to bude ku prospěchu celého truckracingu.“


TRM 2014 - ZAJÍMAVOST

20

KOLOMÝ NA ROZTRHÁNÍ Zrušená Silk Way Rally podstatně narušila dálkovým jezdcům původní plány. Martin Kolomý se však rozhodně nenudí a pracuje pilně na jezdecké kondici. Nejdříve absolvoval s týmovým kolegou Jaroslavem Valtrem závod v Dobřanech. Poté se s Tatrou 815 Buggyra vydal na propagační jízdu do Šternberku. Text: Milan Bydžovský, Foto: TRM, David Cvilinek

Šternberk jako Argentina Martin Kolomý a Tatra 815 Buggyra se v první polovině června předvedl ve Šternberku, kde probíhal evropský šampionát v  závodech automobilů do vrchu. O Tatru a Kolomého byl stejně velký zájem jako v  Argentině při startu Dakaru. V  rámci prezentace Buggyry se letos již podruhé vydali členové týmu na vrchařský závod. Zatímco v  květnu byl David Vršecký s okruhovým tahačem v Náměšti nad Oslavou, Martin Kolomý předvedl dakarský speciál na známém Ecce Homo. „Ve Šternberku jsem si připadal jak na startu Dakaru v Argentině. Neskutečné davy řvoucích fanoušků, dostavila se husí kůže. Při autogramiádě bylo okamžitě po plakátech. To jsem zažil opravdu jen v Jižní Americe. Jeli jsme na Tatře nové pneumatiky, a tak jsme šli každou zatáčku bokem. Všichni jsme si to náramně užili,“ řekl Martin po závodě.

Na Ecco Homo patřila stroji Tatra 815 Buggyra zasloužená pozornost.


21

TRM 2014 - Zajímavost - Kolomý na roztrhání Zdroj: www.motormix.cz

Stříbro v Dobřanech Nejdříve se jezdci Tatra Buggyra Racing týmu Martin Kolomý a Jaroslav Valtr zúčastnili čtyřiadvacetihodinového závodu seriálu Off ROAD Maraton v Dobřanech. Na start nejtěžšího klání terénních aut ve střední Evropě se postavili s vozem Jeep Valtr Off Road Teamu. Počasí závodu příliš nepřálo, když chvílemi poprchávalo a chvílemi pro změnu pražilo slunce. Nově složená dvojice se držela po na špici. Nakonec si posádka Valtr Off Road Teamu dojela pro druhé místo. „Potíže jsme

měli hned na začátku s defekty pneumatik, ale i tak jsme se drželi okolo druhého místa. Ovšem hodinu před koncem závodu nastal problém s uložením přední nápravy, tehdy jsme ztratili hodně času. I tak se nám podařilo dojet náročný závod na druhém místě v naší kategorii. Víkend jsme si určitě užili a děkuji Jardovi za skvěle připravený vůz. Bylo to příjemné vyplnění závodní pauzy,“ uvedl v  cíli Kolomý.

INZERCE

Nově vytvořená dvojice Kolomý – Valtr má za sebou úspěšný start v kategorii off roadů.


ZÁVĚREM NA DALŠÍ ČÍSLO JEDINÉHO EVROPSKÉHO MAGAZÍNU SPECIALIZOVANÉHO NA ZÁVODY TRUCKŮ SE MŮŽETE TĚŠIT 1.7.2014!

REDAKCE A VYDAVATELSTVÍ Power Sports Enterprises, s.r.o. Klimentská 1246/1, 110 00 Praha 1 Tel.: 266 027 111 Fax.: 284 821 434 Petr Bošnakov - výkonný ředitel

Redakce Šéfredaktor: Petr Bošnakov Zástupce šéfredaktora: Karel Kříž Redaktor: Milan Bydžovský Editor: Zuzana Fonténová Grafické zpracování: Tomáš Zadák - LER studio

Registrace MK ČR E 14244 Nevyžádané rukopisy a fotografie se nevracejí. Za obsah inzerce odpovídá inzerent.

Obrazová spolupráce Richard Kienberger Martin Kozák

WWW.TRUCK-RACING.CZ

Žádná část z obsahu tohoto časopisu nesmí být kopírována a rozmnožována za účelem rozšiřování v jakékoli formě či jakýmkoli způsobem bez písemného souhlasu vydavatele. ©Power Sports Enterprises, s.r.o. Praha 1

Truck Racing Magazine - 12/2014  

Další vydání TR magazínu z Navarry: Albacete doma prorokem • Vítězové a poražení • 3 důvody, proč si pamatovat Navarra • Češi v Navarra • Tr...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you