Trinity wood katalog 2014

Page 1

TRINITY www.trinitywood.eu

O O D TRINITY O O podlahy s vlastnou históriou

DUBOVÉ PODLAHY OAK FLOORS


Úvod V mytológii bol dub často spájaný s bohmi. Boh Zeus bol považovaný za boha dubu, ale dub bol zasvätený aj dalším bohom oblohy. Dub bol posvätným stromom asi vo všetkých europských kultúrach a takmer vždy zaberal miesto najvyššie. Gréci ho zasvätili Diovi, Rímania Jupiterovy. Germania dub zasvätili svojmu bohu búrky a vojny Donarovi, starí Slovania bohu hromu a blesku Perunovi. V keltskej tradícii bol dub najposvätnejším stromom zo všetkých. Bol často spájaný s bohom hromu Taranisom, k dubu ma vzťah aj bohyňa Brighit, jej kresťanská pokračovateľka sv. Brigita z Kildare údajne prebývala v dube. Dub skutočne priťahuje blesky, lebo jeho korene idú do rovnakej hĺbky, ako dosahuje jeho koruna výšky. Napriek tomu ním ani časté údery blesku neotrasú a ohňom poznamenaný rastie ďalej. Všetky časti duba sú podľa keltov posvätné a majú nadprirodzenú moc. Bolo zvykom nosiť u seba aspoň kúsok dubového dreva. Krížik dubových vetvičiek zviazaný červenou niťou mal moc odohnať všetko zlo. Žalude, ktoré Kelti nazývali „hadie vajcia”, majú mať veľký vplyv na plodnosť myšlienok a schopnosť uskutočniť vlastné zámery, najmä ak boli plody obrané v noci tesne pred alebo pri svitaní. Dub je strom nesmierne mocný a silný, preto si nikto nedovolí vziať z neho čokoľvek, aby stromu nezanechal nejaký dar, aj keď len v duchovnej rovine (napríklad išlo len o niekoľko veršov alebo jednoducho pár vľúdnych slov).

TRINITY O O

Spoločne s dlhým zoznamom ekonomického úžitku ma dub skôr ochranné a rodičovské vlastnosti a preto sa často používa v liečiteľstve.Pevné dubové drevo sa používalo k stavbe opevnení alebo k stavbe vojenských lodí. Jeho pevnosť a ochranné vlastnosti dreva sú hlavnými dôvodmi prečo z neho vyrábať podlahy. Prírodny dub má ušľachtilú kresbu textúry dreva. Dubové podlahy boli, sú a vždy budú najdôležitejšou súčasťou interiéru, ktorá vie zásadne ovplyvniť kvalitu života a celkový komfort bývania.


Classic Line Kolekcia Classic Line obsahuje 10 farebných odtieňov. Táto kolekcia sa vyznačuje hladkým povrchom, kde sa požadovaný odtieň dosiahne chemickou manipuláciou a konečnou povrchovou úpravou tvrdými voskovými olejmi OSMO. Možnosť prevedenia: Combi, miniCombi, masív.

natural oil 1

natural white 2

natural red 3

natural brown 4

gothic 5

17e/oil 6

Y TINIR O O 17e/ white 7

17e/red 8

deep smoked/ oil

deep smoked/ white 20

detail

detail


Middle Age Line Kolekcia Middle Age Line obsahuje 8 farebných odtieňov. Typické pre túto kolekciu je vypaľovanie, následné kefovanie a rôzne intenzity bielenia. Výsledným efektom je odstránenie mäkkej časti dreviny, takže podlaha pôsobí rustikálnym dojmom . Spolu s tvrdými voskovými olejmi OSMO vytvára jedinečné farebné motívy. Možnosť prevedenie: combi

deep black 34

weathered transparent 35

weathered white 36

TRINITY O O weathered red 37

bleached transparent 38

bleached white 39

bleached black 40

bleached gray 44

detail


Toscana Antica Line Kolekcia Toscana Antica obsahuje 6 farebných odtieňov. Unikátnosťou tejto kolekcie je ručné opracovanie hrán jednotlivých dosák čo dodáva podlahe nádych histórie. Konečná povrchová úprava je vykonaná tvrdými voskovými olejmi OSMO. Možnosť prevedenia: combi, miniCombi (len niektoré odtiene - pozri cenník)

florencia 45

perugia 46

pisa 47

Y TINIR O O siena 48

livorno 49

detail

empoli 50


Cassette Line Kolekcia Cassette Line obsahuje 9 základných schém. Kazetové podlahy – tradícia, história, tanečné sály francúzskej šlachty, luxus - to sú hlavné znaky tejto kolekcie. Každá vyrobená podlaha dodáva miestnosti „punc“ originality. Tvrdé voskové oleje OSMO sú konečnou povrchovou úpravou. Možnosť prevedenie: combi

cruis (57x57) cm

variance (66x66) cm

chantily (84x84) cm

TRINITY O O empire (66x66) cm

albert (81x81) cm

versailles (81x81) cm

renaissance (81x81) cm

castel (81x81) cm

etoille (66x66) cm

detail


Fishbone Line

hungarian points 60°

Tento model podlahy je možný v dvoch prevedeniach: Hungarian points alebo Herringbone. Hungarian points je rezaný pod uhlom 60° alebo 45°. Herringbone sú rezané pod uhlom 90°. Povrchová úprava olejmi OSMO. Možnosť prevedenia: combi, miniCombi, masív

detail

Možnosti odtieňov: odtiene z kolekcie Classic Line

herringbone 90°

Rozmery: len podľa aktuálnej ponuky. Príklady: (100 x 500)mm, (120 x 600)mm, (140 x 700)mm

Profil materiálov

detail

miniCombi (15x185/210) mm

Soklové lišty

Dodávané v odtieni podlahy

Combi (20,5x180/220/260) mm

(6x35) mm Masív (20x180) mm, +/- 20 mm

Y TINIR O O

Kvalitatívne triedenie materiálov

rustic B

(20x50) mm

rustic A

select


Naše dubové podlahy zachovávajú prirodzený vzhľad dreva so všetkými jeho charakteristickými vlastnosťami a jedinečnou krásou vrátane jeho nepravideľností.

Každá podlaha je originál !

TRINITY O O www.trinitywood.eu Javorínska 18, Prešov, + 421 915 888 702 , pg@trinitywood.eu

TRINITY WOOD s.r.o., Javorínska 18, 080 01 Prešov, IČO: 45979871, IČ DPH: SK2023615925

Pre obmedzenia vyplývajúce z tlače sa farby podláh možu odlišovať od skutočných.