Page 1

İşimiz Sanat

Yıllık Katalog | info@solmazmetal.com.tr | www.solmazmetal.com.tr

FARK YARATMAK İÇİN Düşün

Tasarla

Yarat

Metale Dair Ne Varsa...


FARK YARATAN KALICI ESERLER


Sipopo

Kongre Merkezi Lazer Kesimli Panel İmalatları

Ekvator Ginesi Cumhuriyeti’nin başkenti Malabo’da yer alan Sipopo Kongre Merkezi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarladı. Sipopo Kongre Merkezi, hemen okyanusun kenarında ormanlık bir alanda konumlanıyor. Dikdörtgen biçimli 2 katlı yapı, yarı geçirgen bir strüktür ile, gün ışığından en yüksek değerde fayda sağlayarak aynı zamanda iç mekanın güneşin zararlı ışınlarından korunmasını önleyecek bir kabuğa sahip. Bunun yanında cam duvar sistemi ile okyanus manzarasından, düşeyde ve yatayda, her açıdan maksimum faydalanma sağlanıyor. Kabuğun geçirgenliği, içerisindeki yarıklar ile, gece cam duvarlardan sızan lokantanın, lobinin ve diğer mekanların ışıkları, sabahları ise içeri sızan dış mekanın güneş ışıkları, doğa, orman ve okyanus ile tam bir bütünlük kurgulanmasını sağlıyor Sipopo Kongre Merkezi, hemen okyanusun kenarında ormanlık bir alanda konumlanıyor. Dikdörtgen biçimli 2 katlı yapı, yarı geçirgen bir strüktür ile, gün ışığından en yüksek değerde fayda sağlayarak aynı zamanda iç mekanın güneşin zararlı ışınlarından korunmasını önleyecek bir kabuğa sahip. Bunun yanında cam duvar sistemi ile okyanus manzarasından, düşeyde ve yatayda, her açıdan maksimum faydalanma sağlanıyor. Kabuğun geçirgenliği, içerisindeki yarıklar ile, gece cam duvarlardan sızan lokantanın, lobinin ve diğer mekanların ışıkları, sabahları ise içeri sızan dış mekanın güneş ışıkları, doğa, orman ve okyanus ile tam bir bütünlük kurgulanmasını sağlıyor


Modern Kentsel Yaşam Alanı İstanbul’da bulunan Ritim İstanbul Projesi DB Mimarlık tarafından tasarlandı. E-5 karayolunun Maltepe - Gülsuyu hattı üzerinde inşa edilen bünyesindeki kültür ve spor tesisleriyle entegre ederek sadece yakın çevresine değil, tüm kente hizmet eden bir "kentsel yaşam alanı" oluşturmayı hedeflemektedir.

RİTİM İSTANBUL PERFOROLİ PANEL İMALATLARI

Projeyi benzerlerinden ayıran özellik, kapalı site mantığıyla yaratılan ve toplumun farklı kesimleri arasındaki sosyal ve mekansal ayrışmayı arttıran, duvarlarla çevrili, güvenlikli yer leşmelerden farklı olarak bulunduğu bölge ile bütünleşen bir kamusal alan yaratma yaklaşımıdır.

Yapılar arasında yer alan kamusal alanlar ile bazaların çatıları peyzaj ve su elemanları ile zenginleştirilerek yeşil doku olarak kurgulanmıştır. Katlı bloklarda, yüksek blok etkisini kırmaya yönelik bir ritim içerisinde planlanan kat bahçeleri ise, yeşil dokuyu üst katlara taşıyarak bu alanlarda da kamuya açık seyir terası vb. sosyal alanlar yaratılmasınına olanak vermektedir


LOREM Ä°PSUM " Lorem ipsum dolor sit amet , consec tetur adipiscing elit , sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor

Lorem Ip-

Lorem Ipsum

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor


Metale Dair Ne Varsa...

Adres Ferhatpaşa Mh. Akdeniz Cd. G49 Sk. No:15 Ataşehir, İSTANBUL

Telefon

Web Sitesi

No:

www.solmazmetal.com.tr solmaz@solmazmetal.com.tr

0216 661 66 67 0216 661 66 68 0216 661 66 69 Fax : 0216 661 66 48

SOLMAZ LEVHA PROFİL METAL İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

© 2018 Hak ları A jans Bünyesinde Sak lıdır.

De taylar İçin; İnterne t Site mizi Ziyare t Edin...

Solmaz Metal Katalog  
Solmaz Metal Katalog  
Advertisement