Page 1


Spis treści

4

Firma

5

Ochrona środowiska

6

Produkt

7

Dlaczego wybrać Todocristal? Personalizacja systemu i dostosowanie do przestrzeni jest jedną z naszych zalet.

8

Rezydencje, skąd chciałbyś podziwiać widoki?

9

Taras, zyskaj dodatkowe metry

11

Werandy i ganki, zdecyduj jaką chcesz porę roku

13

Penthouse, ostatnie piętro jest najbardziej użytecznym

15

Pergole, popraw swoją wygodę z pionierskim systemem na świecie Co jeszcze możemy zrobić? Ułatwić to, co jest trudne dla innych.

17

Podział wnętrz, dostosuj wnętrze Twojego domu

19

Inne projekty, daj nam wyzwanie, ponieważ potrafimy dać Ci

20

rozwiązanie. Usługi, co chciałbyś poprawić w Twojej firmie?

21

Restauracje, zyskaj na przestrzeni w każdej porze roku

23

Sklepy, pokaż to, co najbardziej przyciąga klientów

25

Biura, zoptymalizuj przestrzeń pracy

27

Przemysł, postawić na prostotę jest zawsze najmądrzejszym wyborem

29

Charakterystyka techniczna

30

Zalety systemu

31

Cechy ekskluzywne Todocristal

33

Różne rozwiązania systemu

34

Różne konfiguracje systemu

35

Szczegóły części

38

Schemat instalacji

39

Systemy zamków

41

Kolory i wykończenia

42

Testy i próby

46

Web

3


Firma Allglass Confort Systems jest hiszpańską firmą z międzynarodowym powołaniem, zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą nowatorskich systemów szklanych Używamy wysokiej jakości materiałów pochodzenia europejskiego, specjalnie produkowanych dla Allglass Todocristal® w oparciu o nasz własny projekt Nasz produkt posiada oznaczenie CE zgodne z europejską normą zabudowy bezramowej. Nasza firma jest zaangażowana w politykę jakości i ochronę środowiska. Posiadamy certyfikaty zgodności z normami ISO 9001-2008 i ISO 14001-2004. Allglass Confort Systems sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach. Dla naszej firmy wszystkie szczegóły są ważne, zarówno w naszym produkcie, jak i w obsłudze naszych klientów. Naszą filozofią jest oferta systemów i rozwiązań o wysokiej jakości, poddawanych ciągłym innowacjom tak, że nasze produkty są w światowej czołówce sektora oszkleń bez ram pionowych.

4


Ochrona środowiska. Todocristal, firma zaangażowana. Todocristal jest firmą zaangażowaną w ochronę środowiska i politykę jakości. Dowodem na to jest fakt, że jesteśmy jedną z niewielu firm w naszym sektorze z certyfikatem jakości ISO14001. Certyfikat ISO14001 wydawany jest przez niezależny organ o międzynarodowym zasięgu i zobowiązuje nas do:  Zarządzania naszymi odpadami zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem, co minimalizuje ich wpływ na środowisko.  Realizacji ścisłego programu ciągłej poprawy efektywności procesów produkcji i zmniejszenia zużycia energii.   Korzystania z materiałów przyjaznych dla środowiska i całkowicie odnawialnych, takich jak aluminium czy szkło. Naszym celem jest tworzenie otoczenia bardziej przyjaznego dla środowiska i dla przyszłych pokoleń, poprawiając jakość życia naszych klientów. Zobowiązanie to motywuje nas do szukania nowych materiałów i procesów w celu zminimalizowania wpływu naszej działalności na środowisko naturalne, a także maksymalizacji efektywności energetycznej produktów.

System skuteczny. Poprawa jakości życia naszych klientów nie wystarcza Todocristal, zmiana na lepsze powinna być dodatkowo efektywna energetycznie. Jest to główny powód, który motywuje nas do ciągłego badania nowych materiałów, które poprawią wartości izolacyjne naszych produktów. Nasz ekskluzywny system zabudowy bezramowej poprawi efektywność energetyczną Twojego domu lub firmy. Twój taras lub weranda zmieni się w kurtynę powietrzną izolującą od zewnątrz. Kurtyna ta zamortyzuje różnice temperatur pomiędzy wnętrzem a zewnętrzną częścią mieszkania, zarówno zimą jak i latem. Uzyskany efekt pomoże w zmniejszeniu zużycia energii jednocześnie zmniejszając wydalanie dwutlenku węgla do atmosfery. Dostępne niezależne badania na rynku, szacują, że wykorzystanie tego typu systemu zapewnia oszczędność w zużyciu energii.

5


Todocristal Allglass Todocristal® jest systemem wyjątkowym bezramowej zabudowy szklanej, jest optymalnym rozwiązaniem dla Twojego domu lub firmy. Korzystaj ze swojego tarasu lub werandy przez cały rok, zyskaj metry użytkowe w swoim domu. Dlaczego Todocristal® jest systemem ekskluzywnym? 

Niezawodność. Nasz system, w przeciwieństwie do innych na rynku, nie posiada łożysk, działa na zasadzie ślizgu. Konserwacja jest praktycznie niepotrzebna, gdyż nasze dodatki nie odczuwają zużycia przy codziennym użytku.



Bezpieczeństwo. W naszym systemie waga paneli opada na dolny profil, tak jak w standartowych oknach i drzwiach przesuwnych. Pozwala to na instalację na każdym typie sufitu, bez potrzeby nieestetycznych wzmocnień.



Wszechstronność. Nasz system jest zaprojektowany tak, aby dostosować się do każdej sytuacji, dodatki są zawsze takie same niezależnie od wysokości i rozmiaru paneli. Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów znajdzie najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu.



Izolacja. Będąc jednym z najbardziej szczelnych systemów na rynku, efektywność energetyczna jest większa, możesz zaoszczędzić ponad 10% na swoim rachunku.

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi. W tym katalogu znajdziesz te małe szczegóły, które wykonujemy tylko my, a które są sposobem na rozwiązanie Twoich potrzeb

6


Dlaczego wybrać Todocristal? Personalizacja systemu i dostosowanie do przestrzeni jest jedną z naszych zalet. Dostosujemy się do każdego rodzaju tarasu czy werandy, nasz produkt jest jednym z najbardziej wszechstronnych

i

dostosowujących

się

na

rynku.

Nasz

dział

techniczny,

złożony

z

wysoko

wykwalifikowanych specjalistów, znajdzie najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu. Praktycznie każda konfiguracja jest wykonalna, system można zainstalować na tarasach łukowych, o różnych wysokościach, z otwieraniem na obie strony lub na jedną. Na werandach można zainstalować ruchome drzwi (panel, który spełnia funkcje drzwi, ale przesuwa się tak jak inne). Możemy także dostosować kolor aluminium, dysponujemy kartą ponad 100 kolorów a dodatkowo można wybrać imitację drewna czy aluminium anodowane.

Możesz wybrać kolor torów ślizgowych tak, aby jak najlepiej dostosowały się do koloru instalacji. Dostępne możliwości to biały błyszczący, biały matowy i czarny. Można dokonać wyboru z szerokiej gamy zamków i systemów zamykania (otwieranie boczne, otwieranie ze stałymi drzwiami itp...). Możesz wybrać rodzaj szkła, który najbardziej Ci się spodoba: barwione, z filtrem słonecznym, kolorowe, z nadrukiem serigraficznym... Możliwe jest użycie szkła laminowanego i/lub hartowanego.

7


Rezydencje, skąd chciałbyś podziwiać widoki?



Uzyskaj dodatkowe metry użytkowe i stwórz ze swojego tarasu lub werandy miejsce wygodne przez cały rok, dzięki naszym ekskluzywnym szklanym kurtynom.



Zabezpiecz się przed wiatrem, hałasem albo przed zmianami pogody.



Poprawi się efektywność energetyczna w Twoim domu, jako że zimą wzrośnie temperatura powietrza w mieszkaniu a dodatkowo dodasz element bezpieczeństwa aktywnego. Wszystko to bez wpływu na estetykę budynku.



Konserwacja naszej szklanej zabudowy jest minimalna, gdyż nie używamy łożysk, panele przesuwają się po dolnym profilu a dzięki systemowi składania czyszczenie jest bardzo łatwe.



Korzystaj ze swojego tarasu lub werandy do spotkań rodzinnych, jako kącik do lektury, pokój zabaw itp.

8


Taras, zyskaj dodatkowe metry

Korzystaj z Twojego tarasu przez cały rok, bez względu na pogodę na zewnątrz. Użyj go jako kącik do lektury, pokój zabaw, itp. Nie przejmuj się niszczącym działaniem wody morskiej w środowisku. Nasze dodatki zostały poddane surowym próbom laboratoryjnym w mgiełce solankowej, aby zagwarantować ich odporność na korozję

9


Nasze panele mogą przemieszczać się po narożnikach o kątach między 90º a 270º

Taras na łuku

Wszystko jedno jakiego kształtu jest Twój taras, gdyż produkujemy na wymiar Twoich potrzeb

Drenaż

Otwieranie na zewnątrz

Odpływ dla wody, która może zbierać się w

Panele

mogą

otwierać

się

systemie

maksymalnie wykorzystać przestrzeń

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

10

na

zewnątrz,

aby


Werandy i ganki, zdecyduj jaką chcesz porę roku

Wykorzystaj Twój ganek lub werandę jeszcze bardziej. Dzięki naszemu ekskluzywnemu systemowi możesz zastosować jedne lub wiele ruchomych drzwi (drzwi, które przesuwają się tak samo jak reszta paneli), dzięki czemu część przeszklona jest całkowicie przejrzysta i przezroczysta abyś mógł się nią w pełni cieszyć. System można całkowicie wbudować w podłoże i dodać do niego pożądany zamek

11


Dzięki profilowi kompensacyjnemu możesz regulować wysokość systemu aż do 25mm na każdym profilu (górnym i dolnym). Jest to idealne rozwiązanie, gdy system jest wbudowany w podłoże Wbudowanie w sufit i podłoże

Wbudowanie w ścianę

System można całkowicie wbudować zarówno w podłoże, jak i sufit czy ścianę

Listwa ochronna

Konsystencja

Dzięki naszej listwie ochronnej wystrzeżesz się

Panele łączą się ze sobą zwiększając wytrzymałość i

szkód w torach ślizgowych, akumulacji brudu,

bezpieczeństwo systemu

ułatwisz

dostęp

nieprzyjemnych

Twoim zajść

z

klientom damskimi

i

unikniesz obcasami.

Polecane najbardziej w sklepach i restauracjach

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

12


Penthouse, ostatnie piętro jest najbardziej użytecznym

Czy możesz sobie wyobrazić korzystanie z Twojego penthouse przez cały rok? Z naszym unikalnym systemem będziesz mógł to robić, nie przejmując się wagą Twojego dachu w przypadku śniegu zimą, drewnianym czy podwieszanym sufitem, itp. Dzięki wadze opartej na podłożu instalacja jest możliwa na jakimkolwiek typie sufitu, bez potrzeby drogich i kłopotliwych wzmocnień

13


Istnieje możliwość zamontowania drzwi, które nie będą na żadnym z krańców instalacji. Drzwi ruchome można zainstalować jak każdy inny panel, złożyć z resztą paneli, dzięki czemu powierzchnia przeszklenia jest całkowicie przejrzysta Tory ślizgowe

Kondensacja

Możesz wybrać kolor torów ślizgowych tak, aby

Nasza prowadnica dolna posiada kanał odpływowy,

najlepiej dostosował się do koloru Twojej instalacji.

aby zbierać i odprowadzać wodę nagromadzoną w

Możliwy jest wybór między białym błyszczącym,

efekcie kondensacji

białym matowym i czarnym

Plastikowe nakładki

System Todocristal

Inne systemy

Nasz system nie używa plastikowych nakładek na aluminiowych połączeniach paneli. Nakładki oprócz zniekształcenia estetyki systemu, pozwalają na przedostawanie się wiatru i wody. Brak nakładek i fakt, że cała waga spoczywa na dolnym profilu tworzy nasz system najbardziej szczelnym na rynku. Poza tym nie widać plastiku na aluminium, co daje bardziej estetyczny rezultat końcowy

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

14


Pergole, popraw swoją wygodę z pionierskim systemem na świecie

Dzięki oparciu wagi na dolnym profilu, nasz system jest jedynym który można instalować na pergolach, bez dodania drogich i nieestetycznych wsporników. Wykorzystaj przestrzeń, którą daje Ci Twoja pergola przez cały rok

15


Nasz system nie wymaga dodatkowego remontu, nie będziesz musiał wzmacniać sufitu gdyż waga spoczywa na dolnym profilu Dostosowanie

Ramię

Nasz

system

standardowy

posiada

wysięgnik

ramienny do otworu systemu z metakrylową rączką

Nasz wysięgnik ramienny jest ze stali nierdzewnej i dostarczany jest w takim samym kolorze jak profile systemu

Pozycja wentylacji

Nasz

system

standardowy

z

Wszechstronność

wysięgnikiem

Będąc

jednym

z

najbardziej

naramiennym posiada pozycję wentylacji, która

systemów na rynku, możemy dostosować się do

blokuje drzwi i pozwala delikatnie przesuwać panele

Twoich potrzeb. Możesz zbierać panele na bok,

w

który bardziej Ci odpowiada a nawet stworzyć

celu

wentylacji

kondensacji

i

jednocześnie

zapobiega

szklany filar, zbierając panele do narożnika z szybą stałą

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

16

wszechstronnych


Podział wnętrz, dostosuj wnętrze Twojego domu

Zagospodaruj przestrzeń… według Twoich potrzeb. System Todocristal pozwala na użycie szkła laminowanego jak i hartowanego, co stwarza nieograniczone możliwości ozdabiania paneli (poprzez materiały, wzory, malowanie, zdjęcia wielkoformatowe itp.)

17


Niezależnie od formy czy wysokości systemu, używamy takich samych części i profili. Mając mniej dodatków, ułatwiamy montaż i usprawniamy działanie magazynu. System jest zawsze taki sam Blokada 90°

Duże rozmiary

Idealna dla instalacji, które nie kończą się przy

Nasz system pozwala na zabudowę o długości

ścianie

nawet do 14 paneli w jednej sekcji

Drzwi ruchome

Ten nowy produkt jest idealnym rozwiązaniem dla ganków, zabudowy biurowej i w hotelarstwie. Możesz zainstalować drzwi w dowolnym miejscu w systemie - panel, który działa jak drzwi, do którego możesz dołączyć wybrany zamek bezpieczeństwa i zebrać jak resztę normalnych paneli. Przeszklona część będzie całkowicie przejrzysta i będziesz mógł z niej w pełni korzystać

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

18


Inne projekty, daj nam wyzwanie, ponieważ potrafimy dać Ci rozwiązanie

Co chciałbyś przeszklić? Nie przejmuj się, zajmiemy się tym. Todocristal® jest najbardziej wszechstronnym systemem na rynku, nasz dział techniczny znajdzie najlepsze rozwiązanie dla Twojej zabudowy. Zainstaluj nasze szklane kurtyny w Twoim zewnętrznym jacuzzi, stwórz plac zabaw na tarasie… Daj nam wyzwanie!

19


Usługi, co chciałbyś poprawić w Twojej firmie?



System Todocristal pozwala na podział wnętrz, zmieniając dystrybucję i rozmiar pomieszczeń w Twojej firmie.



System można całkowicie wbudować w podłoże. Dzięki naszej listwie ochronnej wystrzeżesz się szkód w torach ślizgowych, akumulacji brudu, ułatwisz dostęp Twoim klientom i unikniesz nieprzyjemnych zajść z damskimi obcasami.



Do naszego systemu szklanych kurtyn możesz dodać wiele rodzajów zamków bezpieczeństwa, wybierz z naszej szerokiej gamy rozwiązań.



Możesz wybrać kolor torów ślizgowych tak, aby jak najlepiej dostosowały się do koloru instalacji. Dostępne możliwości to biały błyszczący, biały matowy i czarny

20


Restauracje, zyskaj na przestrzeni w każdej porze roku

Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń w Twoim lokalu. Popraw rentowność Twojej firmy przez cały rok, wykorzystując taras przez cały rok. Nasz system jest doskonały do bardzo długich instalacji, gdyż można zebrać aż do 14 paneli w sekcji

21


System bezramienny pozwala na bezproblemowy montaż firan i zasłon oraz proponuje bardziej estetyczne rozwiązanie instalacji Sufit podwieszany

Wysoka odporność

Dzięki wadze całkowicie opartej na dolnym profilu,

Używamy

jest to jedyny system który można bez żadnych

odporności, z obróbka antykorozyjną i materiałów

przeszkód zainstalować na podwieszanych sufitach

najnowszej technologii

dodatków

o

wysokiej

trwałości

lub w podobnych sytuacjach

Wzmocnienia

Dla bardzo długich instalacji wystarczy zwykła

Napinacz bezpieczeństwa

Panele pozostają zebrane i zabezpieczone

płytka bezpieczeństwa na suficie

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

22

i


Sklepy, pokaż to, co najbardziej przyciąga klientów

Przekształć Twój sklep w widowiskową witrynę, otwórz go całkowicie na klientów. Usuń wszelkie bariery, stwórz płynne przejście między ulicą a sklepem

23


System można zainstalować z drzwiami stałymi i wybrać kierunek otwierania, nawet na obie strony. Istnieje także możliwość otwierania od środka na zewnątrz i viceversa Gałka

Dostosowanie

Szklana gałka ekskluzywna dla systemu Todocristal.

Połączenie

drewna.

Dla delikatnego, wygodnego otwierania, całkowicie

naśladuje kolor drewna

Nasz

system

doskonale

zintegrowana z szybą

Bez wysięgnika ramiennego

Indywidualizacja

System bezramienny. Z tym nowym systemem

Szkło ręcznie malowane. Oprócz szkła hartowanego

możesz zainstalować rolety czy powiesić firanki bez

można użyć szkło laminowane z niekończącymi się

żadnego problemu

możliwościami jego personalizacji

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

24


Biura, zoptymalizuj przestrzeń pracy

Usprawnij obszar pracy. System Todocristal® pozwala na podział wnętrz, zmieniając dystrybucję i rozmiar biur w Twojej firmie. Stwórz sale spotkań, gabinety, strefy wypoczynkowe poprzez systemy Todocristal

25


Ponieważ ciężar paneli oparty jest całkowicie na prowadnicy dolnej i nie musi być zawieszony, możemy zastosować szyby o grubości 6, 8, 10 a nawet 12 mm

Ślizg

Uszczelki

Nasz system nie posiada łożysk, działa na zasadzie

Nasze

nowe,

podwójne

uszczelki

zapewniają

ślizgu. Konserwacja jest praktycznie niepotrzebna,

większą szczelność systemu i mniejsze wibracje

tory ślizgowe są z bardzo trwałego materiału, a w przypadku przypadkowego uszkodzenia są bardzo łatwe do wymiany

Zamek boczny

Zamek

boczny

jest

nowoczesnym

Otwieranie

systemem

Todocristal®. Posiada klamkę z kluczem na boku, gdzie

Panele w pozycji otwarcia są zgrupowane na jednym z boków, zajmując minimalną przestrzeń

umieszczone są drzwi. W momencie użycia kładzie nacisk na zestaw paneli, dociskając je i poprawiając jednocześnie odporność systemu i jego szczelność

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

26


Przemysł, postawić na prostotę jest zawsze najmądrzejszym wyborem

Podziel przestrzeń pracy systemem Todocristal®. Odgródź i odizoluj obszary o zwiększonym hałasie wewnątrz zakładu, rozgranicz

różne

działy. Odseparuj przestrzenie, które

potrzebują odpowiedniej temperatury dla optymalnego ich działania

27


Nasz system nie posiada łożysk, działa poprzez ślizg, konserwacja praktycznie nie istnieje

Drzwi stałe / Otwieranie na obie strony

Możliwe

jest

zainstalowanie

drzwi

stałych

Różne kąty

w

systemie, możemy wybrać stronę, na która mają się

Panele mogą przemieszczać się po narożnikach o kątach od 90º do 270º

otwierać, nawet na obie strony. Możliwe jest zainstalowanie wszelkich zamków bezpieczeństwa

Profile

Wbudowanie z drenażem

Możliwe jest użycie szkła o grubości 6, 8, 10 a

System można całkowicie wbudować i stworzyć

nawet 12mm., ponieważ ciężar paneli oparty jest

odpływ

całkowicie na prowadnicy dolnej i nie musi być

powstałą w wyniku kondensacji na wewnętrznej

zawieszony. Jedyne, co się zmienia w naszym

stronie szyby

kanalizacyjny,

aby

systemie jest przestrzeń w profilu, reszta dodatków i profili jest taka sama

Małe szczegóły… które czynią nas wielkimi

28

odprowadzić

wodę


Charakterystyka techniczna 

29


Zalety systemu 

Waga naszych szklanych kurtyn opiera się na dolnym profilu, co powoduje, że instalacja jest prostsza i bezpieczniejsza, z możliwością realizacji na jakimkolwiek rodzaju sufitu.



Nasz system nie posiada łożysk, działa poprzez ślizg, dzięki czemu ma o wiele mniejsze zużycie składników a konserwacja praktycznie nie istnieje.



Nasz system jest jednym z najbardziej estetycznych, bezpiecznych i szczelnych na rynku.



Dostosowujemy się do każdego typu tarasu, werandy czy ganku, nasz produkt jest jednym z najbardziej wszechstronnych i dostosowujących sie na rynku. Nasz dział techniczny, złożony z wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów, znajdzie najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu.



Będąc jednym z najbardziej szczelnych systemów na rynku, efektywność energetyczna jest większa, możesz zaoszczędzić ponad 10% na Twojej fakturze.



Niezależnie od formy czy wysokości systemu, używamy takich samych części i profili. Mając mniej dodatków, ułatwiamy montaż i usprawniamy działanie magazynu. System jest zawsze taki sam.



Możliwe jest użycie szkła o grubości 6, 8, 10 i 12mm. Możemy zastosować grubsze niż konkurencja szyby, ponieważ ciężar paneli oparty jest całkowicie na prowadnicy dolnej i nie musi być zawieszony. Jedyne, co się zmienia w systemie to przestrzeń w profilu, reszta dodatków i profili jest taka sama.



Dział sprzedaży i serwisowy dostosowany indywidualnie, szybki i sprawny.



Nasz system jest zaprojektowany i wyprodukowany w Hiszpanii, tak jak i wszystkie jego składniki, co zapewnia bardziej rygorystyczną i wymagającą kontrolę jakości materiałów dostarczanych przez naszych dostawców.



Nasz produkt poddawany jest ciągłemu procesowi doskonalenia w oparciu o sugestie naszych klientów i nasze własne doświadczenia.

30


Unikalne konfiguracje Todocristal

Drzwi ruchome

Ten nowy produkt jest doskonałym rozwiązaniem dla werand, ganków, zabudowy w hotelarstwie i biurach. Możesz zainstalować drzwi gdzie tylko chcesz, panel, który działa jako drzwi, możesz dodać system zamków bezpieczeństwa jaki chcesz i zebrać tak samo jak normalny panel. Część przeszklona pozostanie całkowicie przezroczysta i będziesz mógł ją wykorzystać w całości

Bez wysięgnika ramiennego System bez wysięgnika ramiennego pozwala zainstalować rolety czy powiesić firanki bez żadnych przeszkód i poprawia estetykę Twojej instalacji

31


Unikalne konfiguracje Todocristal

Zamek boczny

Otwarte 1

Zamknięte 2

1 - Otwarte

2 - Zamknięte

System ekskluzywny Todocristal®. Zamek ten posiada klamkę z kluczem na boku, gdzie umieszczone są drzwi. W momencie użycia (1) kładzie nacisk na zestaw paneli (2)

32


Różne rozwiązania systemu

Otwieranie do jednego boku bez kątów

Otwieranie na dwie strony bez kątów

Otwieranie kilku sekcji w jednej

Więcej niż jeden kąt 90º

Z kątami większymi niż 180º

Z różnymi kątami

33


Konfiguracje systemu 

Prowadnica dolna na podłożu z i bez profilu wyrównującego



Prowadnica dolna wbudowana w podłoże z i bez profilu wyrównującego



Prowadnica górna z i bez profilu wyrównującego



Panele przesuwne po kątach od 90º do 270º



Kąty mniejsze niż 90º są możliwe bez przesuwania paneli

Przekrój pionowy z profilem Profile dolne

Profile górne

34

wyrównawczym górnym i dolnym


Konfiguracje systemu

System aluminiowy 

Prowadnice 40x40mm kompatybilne ze standartowymi rozmiarami



Minimalna grubość strukturalna 3mm

Regulacja 

do 25 mm z dolnym profilem wyrównawczym



do 50 mm z dolnym i górnym profilem wyrównawczym

Szyba 

Szkło hartowane lub laminowane



Szkło o grubości 6, 8, 10 y 12 mm



Indywidualizowane: barwione, z filtrem słonecznym, kolorowe, z nadrukiem serigraficznym...

Otwory 

Drzwi mogą się otwierać do środka, na zewnątrz i wahadłowo (do wewnątrz i zewnątrz naraz)



Drzwi można umieścić z boku, po obu bokach, na rogach pomiędzy sekcjami lub pośrodku (drzwi ruchome)



Otwory naramienne i bezramienne



System naramienny z pozycją stałej wentylacji

Maksymalne wymiary 

Szerokość do 800mm. Drzwi stałe do 900mm. Drzwi ruchome szerokość 850mm.



Maksymalna wysokość 3000mm



Całkowita szerokość systemu ograniczona do 14 paneli na drzwi

35


Konfiguracje systemu

Prowadnica dolna wbudowana z

Prowadnica z profilem

profilem wyrównawczym

wyrównawczym

Prowadnica

Profil

Nakładka zabezpieczająca prowadnicę

36

Profil wyrównawczy (kompensacyjny)


Szczegóły części 

Śruby i części ze stali nierdzewnej



Wypraski wtryskowe z metali niezależnych i nierdzewnych poddane zabiegom antykorozyjnym



Wypraski wtryskowe z poliamidu wzmocnione włóknem szklanym



Tory ślizgowe

Szklane kurtyny Todocristal® ślizgają się po polimerze wielocząsteczkowym, którego głównymi cechami są: 

Samosmarujący, nie wymaga konserwacji



Niski współczynnik tarcia (<0,1)



Wysoka wytrzymałość na podwyższoną temperaturę



Wysoka odporność na działanie czynników chemicznych i rozpuszczalników



Niska przyczepność, odpychanie wody i cieczy



Wysokie właściwości dielektryczne



Nietoksyczny

37


Schemat instalacji

38


Systemy zamków Nasz podstawowy zamek jest złożony z zatrzasku dolnego i zamka górnego z metakrylową rączką. Te zamki są niezależne dla większego bezpieczeństwa, unikając przypadkowego otwarcia się systemu albo otwarcia przez dzieci bez pomocy dorosłego. Istnieją systemy, które używają napinacza ze stalowym kablem jako mechanizm otwierania, ale oprócz tego, że jest nieprzyjemny w dotyku, w wyniku użytkowania poluzowuje się i wymaga konserwacji. System Todocristal® pozwoli Ci na wybór między następującymi zamkami bezpieczeństwa w różnych wariantach: 

Standardowy - złożony z zatrzasku dolnego i zamka górnego, ma pozycję wentylacji



Zamek boczny - zamek ten jest zaprojektowany dla tych, co szukają większego bezpieczeństwa i zawiera zamek z kluczem z boku, gdzie znajdują się drzwi



Zamek z klamką i kluczem - drzwi posiadają wbudowany zamek ze stali nierdzewnej, można wybrać pomiędzy klamką a gałką



Zamek owalny - zamek bardzo estetyczny i delikatny



Zamek bezpieczeństwa dla dzieci - do całkowitego zablokowania systemu, z kluczem. Zamek ten jest do łatwego montażu i demontażu, kiedy dzieci urosną i nie będzie już potrzeby jego użytkowania, można go zdjąć bez modyfikacji systemu Todocristal®



Easy Lock: Nowy mały i dyskretny zamek, nie będziesz musiał wiercić lub modyfikować kształtu szkła aby go zainstalować i kiedy nie będzie już potrzebny możesz go usunąć bez problemu. Jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi.

Zamek standardowy

39


Systemy zamków

40

Zamek boczny

Zamek z klamką i kluczem

Zamek z gałką i kluczem

Zamek owalny

Zamek bezpieczeństwa dla dzieci

Easy Lock

40


Kolory i wykończenia 

Lakierowanie w ponad 100 kolorach z palety RAL



Lakierowanie RAL specjalne



Szeroka gama lakierów imitujących drewno, o powierzchni gładkiej lub



Anodowanie

teksturowanej.

41

41


Testy i badania Systemy Todocristal® zostały poddane najbardziej rygorystycznym testom w laboratoriach w Hiszpanii, Finlandii i Rosji i uzyskały doskonałe wyniki we wszystkich przeprowadzonych badaniach.



Badania odporności na wiatr.

Standardowy System: Badaniom na nacisk ciśnienia statycznego został poddany system z panelami szklanymi o wymiarach 650mm szeroki i 1.955mm wysoki każdy. Podczas badania wysokie ciśnienie zostało zwiększone do 600Pa równoważne wiatru o prędkości 120km/h. Struktura wytrzymała obciążenia bez usterek. Standardowy System: Badaniom na nacisk ciśnienia statycznego został poddany system z panelami szklanymi o wymiarach 840mm szeroki i 1.460mm wysoki każdy. Podczas badania wysokie ciśnienie zostało zwiększone do

1.000Pa

równoważne wiatru o prędkości

150km/h. Struktura

wytrzymała obciążenia bez usterek. System z zamkiem bocznym: Przeprowadzono dwie próby. Pierwszej próbie na nacisk ciśnienia statycznego został poddany system złożony z 3 paneli o szerokości całkowitej 2.000mm, grubości szkła 10mm i wysokości 3.000mm. Podczas badania ciśnienie podwyższono do 1.800Pa równoważne wiatru o prędkości 197km/h. Struktura wytrzymała obciążenia bez usterek. Drugiej próbie na nacisk ciśnienia statycznego został poddany system złożony z 3 paneli o szerokości całkowitej 2.000mm, grubości szkła 10mm i wysokości 1.800mm. Podczas badania ciśnienie podwyższono do 3.000Pa równoważne wiatru o prędkości 254km/h struktura wytrzymała obciążenia bez usterek.



Badanie na uderzenia.

Badanie przeprowadzono na dwóch panelach, jeden o wysokości 1.665mm i drugi o wysokości 2.855mm oba o szerokości 657 mm. Upuszczone wahadło z wysokości 450mm o masie 50kg uderzało w środek panela. Test przeprowadzono po obu stronach panela, bez poniesienia żadnych szkód.

42

42


Testy i badania 

Badanie na zużycie.

Panel został poddany 27.290 próbom przesunięć, co odpowiada dwóm dziennym użyciom (otwierania i zamykania) przez ponad 37 lat. Tory ślizgowe nie uległy żadnym zużyciom.



Badanie na działanie wody.

Testy wodoodporności przyniosły doskonałe wyniki i o wiele wyższą wydajność do podobnych systemów istniejących na rynku. Przy intensywnym i porywistym deszczu , wewnętrzny zbiornik profilu dolnego przejął każdy minimalny przeciek, który mógł wystąpić, a wynik końcowy potwierdził praktycznie całkowitą szczelność.

 Części

· Badania na starzenie się części. systemu

Todocristal

zostały

poddane

sztucznemu

procesowi

starzenia

się

za

pomocą

promieniowania UV i wilgoci. Efekt starzenia został obliczony w odniesieniu do działalności, ciężaru, wymiarów i wyglądu części. Po zakończeniu badań w wysokiej temperaturze, 1.000 godzin, nie stwierdzono żadnych odbarwień i maksymalne zmiany w wymiarach i wadze wynosiły odpowiednio 0,3% i 0,7%. Badanie promieniami UV i wilgotność nie spowodowały uszkodzeń/ zakłóceń w prawidłowym działaniu systemu

43


Testy i badania 

Mgła solankowa.

Testy w mgiełce solankowej wykonuje się aby zbadać korozję. Produkty poddaje się cyklom zmian temperatury i wilgotności solankowej. Nasze części wyciśnięte z metali niezależnych i nierdzewnych oraz poddane zabiegom antykorozyjnym wytrzymały w idealnym stanie ponad 1200 godzin. Aby móc docenić ten wynik, wystarczy sprawdzić, że w sektorze motoryzacyjnym producenci aut wysokiej klasy dają gwarancję na wytrzymałość swoich części do 120 godzin w mgle solankowej.



Badanie na obciążenie pionowe.

Zostały wykonane dwie próby, jedna na systemie o wysokości 3.000mm i druga na systemie o wysokości 1.800mm. Na końcu otwartego panela umieszczono przez 5 minut ciężarek o masie 80kg. Wyniki obu badań były takie same nie zanotowano uszkodzeń ani na panelu ani w strukturze.

44


Testy i badania 

Znak CE.

Nasz system posiada oznaczenie CE, poświadczone przez Applus+

45


Web

Odwiedź

naszą

stronę

internetową,

aby

otrzymać

informacje o naszych produktach

www.allglasstodocristal.com

46

aktualne


TODOCRISTAL ALLGLASS Paseo de la Hispanidad, Nave 55 T4 B60 Pol. Ind. Alhaurín de la Torre 29130 Málaga España Tel +34 952 17 20 88 Fax +34 952 96 24 11

info@allglasstodocristal.com

www.allglasstodocristal.com

© Todocristal MK-013 POL-V4-14

Katalog Todocristal  
Katalog Todocristal  
Advertisement