Page 1

“Boğazına kadar

manzara”


Şirketimiz Türkiye’de İstanbul, Çorlu, Kocaeli, Bursa, Sivas başta olmak üzere konut, AVM, Çarşı ve Otel yatırımları yapmaktadır. Bu çerçevede bugüne kadar toplam 4600 Konut, 1 AVM, 3 Çarşı ve 1 Otel’in İnşasına imza atmıştır. Ayrıca Yurtdışında Türkmenistan’da Lüks Rezidance İnşaatlarımız tamamlanmış olup yeni projelerimizin inşasına devam etmekteyiz.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut ‹daresi Başkanlı€ı (TOK‹), 2985 sayılı Toplu Konut Kanunu ile tariflenen görevleri ile Hükümet Programları ile yönlendirilen faaliyetleri kapsamında yaklaşık 26 yıldır ülkemizde sa€lıklı ve yaşanabilir kentsel çevrelerde yeterli ve nitelikli konut üretiminin yapılması yönündeki faaliyetlerini sürdürmekte ve ülkemizde konut ve kentleşme politikalarını yönlendirecek temel prensipleri geliştirme yönünde çalışmalarını sürdürmektedir. TOK‹ ülkemizde bu anlamda faaliyet gösteren tek sorumlu kamu kuruluşu konumundadır.

Kalite, estetik ve ekonomik yapılanmayı rehber edinen şirketimiz İstanbul Kayabaş’ındaki Otel’imiz için Dünya’nın en önemli otel markası olan “Hilton” Oteller Zinciri ile anlaşmış olup Otelimiz Hilton, By Hampton - Kayaşehir olarak hizmet verecektir.

Kuruluşundan itibaren, 2001 tarihinde yürürlükten kaldırılan Toplu Konut Fonu’nun da sa€ladı€ı imkanlarla, ülkemizde yerleşim ve konut politikalarının belirlenmesi ve uygulanmasında en önemli kurum olan TOK‹, kuruluşundan 2002 yılına kadar yaklaşık 950 bin konuta kredi yoluyla finansman deste€i sa€lamış, aynı zamanda kendi arsaları üzerinde 43.145 konutun inşaatını da tamamlamıştır. TOK‹, alternatif, yenilikçi uygulamalarla konut üretiminin belli bir model çerçevesinde gerçekleşmesini sa€layarak, konut piyasasını disipline etmek; kalite, sa€lamlık, ucuzluk gibi hususlara dikkat ederek spekülatif oluşumlara mani olmak; ülke nüfusunun ülke co€rafyasına dengeli bir biçimde da€ılmasına yardımcı olmak; düzenli kentleşmeye katkı sa€lamak amaçlarıyla Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çorlu’da inşa ettiğimiz ve 100 Milyon USD yatırımla 1296 Konuttan oluşan Ergene Vadisi Projemiz Ekim 2009 ‘da zamanından 9 Ay önce tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir. Ayrıca İstanbul Kayabaşı’nda yine 90 Milyon USD yatırımla gerçekleştirdiğimiz “Merkez Kayaşehir” AVM projemiz devam etmekte olup 2012 Nisan ayında açılışını yapmayı planlamaktayız. Son 5 Yılda gerçekleştirdiğimiz projeler toplam 450 Milyon USD ‘a ulaşmıştır. T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nden Hasılat Paylaşımı Yöntemiyle aldığımız Çanakkale Kepez‘deki 32,000 m2 ‘lik arsaya ise KONAKKALE, Bosphours isimli projemizi geliştirerek sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tamamı Boğaz manzaralı, maksimum kalite ve yüksek standartların yer aldığı Konakkale Bosphours projemizle siz saygı değer yaşam ortaklarımızın huzurunda olmaktan mutluyuz.

www.makroinsaat.com.tr

www.torkam.com.tr

Hükümetin “planlı kentleşme ve konut üretimi” programı kapsamında bağlatılan konut seferberli€i ile; 2003-2010 yılları arasında, 81 il 800 ilçe, 1.703 şantiyede toplam 428.197 konutun yapım iş başlatılmıştır. Üretilen bu konutların; • 187.797’si dar ve orta gelir grubuna, • 114.878’i alt gelir ve yoksullara yönelik, • 50.297’si gecekondu dönüşüm, • 11.900’ü afet konutları, • 3.570’i (32 Köyde) tarımköy uygulamaları kapsamında olup, toplam 368.442’si sosyal konut niteli€indedir. • 59.755’i ise kaynak geliştirme (37.975’i Emlak Konut G.Y.O) uygulamasıdır. Yerel yönetimlerle ortak bağlatılan büyük kapsamlı Kentsel Yenileme Programı do€rultusunda, 157 projede toplam 169.340 konutluk gecekondu dönüşüm çalışmaları yapılarak, 105 bölgede 50.297 konutluk uygulama başlatılmıştır. TOK‹, konut sunumuna yönelik ülke genelinde sürdürdü€ü uygulamalarına paralel olarak araştırma ve geliştirme (ar-ge) faaliyetlerine de a€ırlık vermekte, faaliyet alanı çerçevesinde ulusal düzeyde oldu€u gibi uluslararası platformlarda da projeleriyle yer almaktadır. 1996 yılında ‹stanbul’da düzenlenen BM HABITAT II Konferansı, TOK‹ organizasyonunda düzenlenmiş, uluslararası nitelikteki bu önemli organizasyonun “izleme faaliyetleri” de TOK‹ tarafından yürütülmüştür. Birleşmiş Milletler gibi önemli kurumsal organizasyonlarının proje yarışmalarında da son yıllarda TOK‹ ve iştiraklerinin sosyal nitelikli konut ve kentsel dönüşüm projeleri ödül kazanmış ve bu kurumların proje portföylerine dahil edilmişlerdir.

MerkezKayasehir

www.toki.gov.tr


Basından

01 Temmuz 2011 - HABERTÜRK Hilton’dan Türkiye’ye 6 Yeni Ekonomik Otel Hilton Worldwide’ın Türkiye’de halen faaliyette olan ve geliştirilme aşamasındaki otel sayısının 34’e ulaştığını söyledi. 20 Mart 2011 - HABER TÜRK En büyük uydu kentin AVM’si Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük uydu kenti Kayaşehir’inilk alışveriş merkezi “Merkez Kayaşehir”, büyük bir basın lansmanıyla görücüye çıktı. 19 Mart 2011 - EMLAK KULİSİ TOKİ’nin Çanakkale arsasına 41 milyon TL’lik teklif TOKİ tarafından Çanakkale Kepez Beldesindeki 629 noluparselin arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinde en uygun teklifi Makro İnşaat - Torkam İnşaat Ortaklığı verdi. 19 Mart 2011 - MİLLİYET En büyük uydu kentin AVM’si Satışa Çıktı

ABD’deki ikiz kulelerin yerine yükselen binalarında işletmeciliğini üstlenen CushmanWakefield’inyöneteceği KayaşehirAVM, 65 bin konutluk uydu kent için tasarlanan ilk AVM. 5 Aralık 2008 - HÜRRİYET Doğa Parkı’na 147 milyon TL’lik teklif Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Halkalı Atakent’te yaptıracağı “Doğa Park” ihalesinde en yüksek teklifi Makro İnşaat verdi… 12 Ağustos 2008 - TÜRKİYE GAZETESİ Ergene Vadisi’nin evlerine büyük ilgi Gayrimenkul sektöründeki durgunluğa rağmen sektörün ileri seviyeli projeleri satışlarına yaz aylarında da bütün hızıyla devam ediyor 1 Nisan 2007 - SABAH Karaoğlan ve Başbuğ’un ‘hayali’ gerçek oldu! Bugün TOKİ Anadolu’nun dört bir yanında kimsenin dönüp bakmadığı bir ‘devrimi’ sessizce hayata geçiriyor. Adı Tarım-Köy Projesi.


Çanakkale yüksek yaşam standartlarındaki ilk yaşam merkezine kavuşuyor… Her güne Çanakkale Boğazı’nın eşsiz maviliğiyle uyanacağınız Konakkale Bosphorus, size seçkin bir yaşamın kapılarını açıyor. Benzersiz konumu, modern mimarisi, geniş peyzaj alanları, fitness center, sauna, yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, kafeteryası ve daha onlarca ayrıcalığıyla Konakkale Bosphorus, Çanakkale’nin çehresini değiştiriyor…

Kaynak Geliştirme Uygulamaları Kapsamında Yapılmaktadır.


Boğaz’a karşı konak keyfi… Çanakkale Boğazı’na hakim konumuyla Konakkale Bosphorus, günün her saati denizin benzersiz maviliğini evinize davet ediyor.


“Her yönüyle” merkezdesiniz… Çanakkale’nin seçkin merkezi Kepez’de inşa edilen Konakkale Bosphorus her yöne benzersiz bir ulaşım ayrıcalığı sunuyor. Kipa Alışveriş Merkezi’ne 1.6 km, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’ne 1.3 km, Havaalanı’na 4.5 km, Üniversite Hastanesi’ne 2 km, Çanakkale’nin tek ve bölgenin en büyük devlet hastanesine (İnşaatına başlanılacak) bitişik konumuyla Konakkale Bosphorus’ta kendinizi Çanakkale’nin tam merkezinde hissedeceksiniz.


Güzellik onun ruhunda var… Seçkin ve modern mimari anlayışı, zevkle bezenmiş tasarımıyla Konakkale Bosphorus, Çanakkale’nin siluetine renk katıyor.


Konakkale’de geceler bir başka güzel…


Konfor ayrıntıda gizlidir… Çanakkale’nin yüksek yaşam standartlarındaki ilk yaşam merkezi ve bölgenin en nitelikli projesi olan Konakkale Bosphorus, sizlere modern bir yaşam merkezinin tüm ayrıcalıklarını sunuyor. Mimari anlayışından geniş yeşil alanlarına, sosyal yaşam alanlarından kapalı otoparkına, yüzme havuzundan çocuk oyun alanlarına kadar pek çok ayrıcalık Konakkale Bosphorus’ta sizleri bekliyor.


Doğasında huzur var... Denizin mavisine en çok tabiatın yeşilini yakıştırdık, Konakkale Bosphorus’un %85’ini yeşil alanlara ayırdık. Her köşesinde yeşilin onlarca tonunu keşfedebileceğiniz peyzaj alanlarıyla Konakkale Bosphorus’ta, doğanın huzur veren ritmini her an duyumsayacaksınız.


Her adımda ayrı bir keyif… Konakkale Bosphorus hayattan her an keyif almanız için tasarlandı. Yaşamı adeta bir şölene dönüştüren onlarca ayrıcalık arasından seçim yapmak size kaldı. Fitness center, sauna, hamam, havuz, basketbol sahası, yürüyüş yolları, kaykay pisti, süs havuzu, şelale, oturma alanları ve kafeterya bu ayrıcalıklardan sadece birkaçı…


Güven tesis ediyoruz… Konakkale Bosphorus’ta güvenliğiniz 7/24 kontrol altında. Eğitimli güvenlik ekibi, kontrollü giriş-çıkış sistemi, görüntülü intercom ve kontrollü güvenlik kamera sistemiyle Konakkale Bosphorus’ta aradığınız huzuru tesis ediyoruz.


Çanakkale’ye “güç” katıyoruz… Konakkale Bosphorus’ta konforu sağlama alıyoruz. Mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak, radyejeneral temel ve konvensiyonel kalıp sistemi ile inşa edilen Konakkale Bosphorus’ta aradığınız yaşam sarsılmaz temeller üstünde yükseliyor.


Ayrıcalıklı bir yaşam su yüzüne çıkıyor… Günün yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmanız için yüzme havuzumuz her an hizmetinizde. Konakkale Bosphorus’un yüzme havuzunda dilerseniz güneşlenirken içeceğinizi yudumlayabilir, dilerseniz keyifli bir yaşama kulaç atabilirsiniz.


Oyun yeni başlıyor… Konakkale Bosphorus’ta çocukları da unutmadık. Konakkale Bosphorus’un küçük kahramanları için eğlence dolu bir dünya kurduk. Onlar için oyun yeni başlıyor.


Rahatlığı vitrine taşıyoruz… Konakkale Bosphorus’ta ihtiyacınız olan her şey elinizin altında. Konakkale Bosphorus’un sitenin yanında bulunan mağazalarında alışveriş, benzersiz bir keyfe dönüşüyor.


Mahal Listesi Bu döküman, Çanakkale-Kepez’deki konut sitesi projesinin mahal listesini tanımlamaktadır. Mahal listesi; genel tasarım ve uygulama prensiplerini, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel hatlarını tariflemektedir. Örnek daire veya görsellerde kullanılan her türlü mimari malzeme; mutfak ve banyo dolapları, doğrama ve kapılar ve tüm diğer malzemeler ile yapılacak olan imalatlar için marka, dizayn, renk ve model bazında esas teşkil etmez. Yüklenici firma; teknik ve idari gereklilik olması halinde mahal listesinde her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir. YAPI GENEL: • Kullanılacak tüm malzemeler, TSE normlarında olacaktır. • Yapı taşıyıcı sistemi son Deprem Yönetmeliğine uygun betonarme perde ve kolon, temel sistemi ise radye jeneral ve/veya kazıklı radye jeneral temeldir. • Beton kalitesi C 30 (BS30), beton dayanımı 300 kg/cm², beton çeliği sınıfı S 420 (BÇIII) olarak seçilmiştir. • Sondaja dayalı zemin ve temel etüdleri yaptırılmıştır. • Y.T.Ü./Üniversite onaylı arazi, zemin koşulları ve temel sistemlerine ilişkin değerlendirme raporu alınmıştır. Zeminde gerektiğinde jet-grout / fore kazık sistem kullanılacaktır. • İç duvarlar delikli tuğla, gaz beton üzeri alçı sıva veya mimari projeye göre belirle necek alçıpan vb. malzemeden yapılacaktır. • Döşemelerde asmolen döşeme sistemi kullanılacaktır. ISI, SU ve SES YALITIMI: • Bina temelleri ve bodrum katlar projelerine uygun olarak bohçalama yöntemi ile sudan yalıtılacaktır. • Bodrum tavanlarına ve perdelerine, projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılacaktır. • Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun şekilde yapılacaktır. • Tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı yapılacaktır. • Hidrofor ve su depolarının olduğu mekanlarda gerekli ses yalıtımı yapılacaktır. • Darbe sesi yalıtımı için daire içi döşemelerde elyaf katkılı ses yalıtım şiltesi kullanılacaktır. • Dış cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama sistemi ve/veya projesine uygun şekilde cephede ısı yalıtımı üzerine akrilik dış cephe sıvası uygulanacaktır. • Bloklarda her iki bağımsız bölüm ve her kat arasında ısı yalıtımı yapılacaktır. SIHHİ TESİSATI: • Kullanma suyu, şehir ana dağıtım şebekesinden temin edilecektir. Şebekeden gelen su için depo, hidrofor ve su filtrasyon (kaba filtre + klorlama + yumuşatma) sistemi mevcut olacaktır. • Daire içi pis su borusu olarak 3,2 mm kalın etli PVC pis su borusu ve ekleme parçaları kullanılacaktır.Şaft içinde ve bodrum kat alt toplamalarında; mineral katkılı polipropilen esaslı kendinden ses ve ısı izolasyonlu, çok katmanlı, -10/90°C sürekli sıcaklığa dayanıklı DIN 4102 ve DIN 4109 a uygun sessiz borular ve ekleme parçaları kullanılacaktır • Sistem 24 saat kullanım sıcak suyu ihtiyacını karşılayacak şekilde tesis edilecektir. • Her bağımsız bölüm için, katlarda oluşturulmuş tesisat şaftlarının içine konulacak olan soğuk ve sıcak su sayaçları vasıtası ile her bağımsız birimin kullanım soğuk su ve sıcak su sarfiyatı ayrı ayrı ölçümlenecek ve aylık olarak fatura edilecektir. • Sitede reserve olarak 2 günlük ihtiyacı karşılayacak şekilde su deposu yapılacaktır. • Ortak alanlardaki WC’lerde 2 kademeli rezervuarlı klozet kullanılacaktır. YANGIN TESİSATI: • Türkiye Yangından Koruma Yönetmeliği standartına uygun olarak tüm ortak alanlara yangın alarmı ve söndürme sistemi tesis edilecektir. • Kat hollerinde yangın söndürme dolapları ve yangın ihbar butonu yapılacaktır. • Dairelerde mutfak bölümünde gaz kaçağında devreye girecek, yangın algılama sistemine dahil, gaz alarm dedektörü konulacaktır. Gaz kaçağı algılandığında yangın alarm santrali, hem sirenleri aktif edecek hem de güvenlik odasına ihbar verecek böylece gaz kaçağına müdahale edilebilecektir. • Blok girişlerinde, site içi sosyal tesis ile merkezi ısıtma alanlarındaki doğalgaz tesisatı; depremde ve kaçak gaz algılamasında gazı otomatik kesecek şekilde selenoid vanalı olarak döşenecektir. • Daire içlerindeki antreye optik duman dedektörü, mutfakta ısı artış dedektörü konulacaktır. • Kapalı otoparklarda yangın alarm sistemi projesinde gösterilen yerlerde

karbonmonoksit (CO) dedektörleri ve yangın ihbar butonları, yangın dolapları ve yangın söndürme sistemi (sprinkler) yapılacaktır. • Yangın ihbar sistemi analog adresli olup yangın alarmında alarmın hangi daireden ve hangi dedektörden geldiği anlaşılabilecektir. Böylece tehlike anında, noktasal olarak çok hızlı bir müdahele sağlanabilecektir. • Tüm yangın merdivenleri çıkış kapılarında, asansör holleri, ortak mahaller ve genel hacimlerde kaçış yönlerini gösteren “exit/çıkış” armatürleri daimi olarak yanacaktır. • “Acil Durum Işıklandırma” armatürleri elektrik kesintisinde hiçbir kumanda olmadan yanacak şekilde dizayn edilecektir. ISITMA TESİSATI: • Her dairenin ısıtması doğalgaz yakıtlı sıcak su kazanları ile merkezi sistem ile sağlanacaktır. Her bağımsız birimin girişine konacak olan digital ısı sayaçları (pay ölçer) yardımı ile ilgili birimin kullandığı miktarda ve ortak alanlardan hissesine düşen miktarda enerji sarfiyatı ölçümlenecek ve faturalandırılacaktır. • Banyolarda havlupan tipi radyatörler diğer mahallerde panel radyatörler kullanılacaktır. KLİMA TESİSATI: • Tüm dairelerde salona 1 adet “A” sınıfı enerji tasarruflu split klima takılacaktır. Ebeveyn yatak odası olan daire tiplerimizde 2. Klima (Demirdöküm, Arçelik vb. muadili) olacaktır. ELEKTRİK TESİSATI: • Elektrik tesisatında TSE ve EN standartlarına uygun malzemeler kullanılacaktır. • Tüm binalarda topraklama tesisatı yapılacaktır. • Elektrik panolarında insan hayatını korumak için kaçak akım koruma rölesi olacaktır. • Daire içindeki tüm elektrik prizleri “çocuk korumalı” türden olacaktır. • Projesinde belirtilen balkonlarda birer adet kapaklı elektrik prizi konulacaktır. • Salonda TV lokasyonunda çoklu priz uygulaması düzenlenecektir. • Daire içinde, salon ve tüm yatak odalarına telefon ve TV prizi konulacaktır. • Mutfaklarda, telefon ve TV prizi yapılacaktır. • Mutfaklarda tezgah üstünde iki adet, banyo ve ebeveyn banyolarında bir adet elektrik priz olacaktır. • Mutfak,banyo, ve balkonlarda 1. Sınıf yerli aydınlatma armatürleri konulacaktır. • Blok içinde kat hollerinde, merdivenlerde ve merdiven(yangın)hollerinde ihtiyaca göre (en az bir adet olmak üzere) şarjlı “Acil Durum Işıklandırma” bulunacaktır. • Çevre aydınlatmalarında enerji tasarruflu armatürler kullanılacaktır. TELEFON / TV / INTERNET TESİSATI: • Her daireye Türk Telekom’la yapılmış protokol çerçevesinde “fiber optik” kablolama ile telefon, internet ve “IP TV” altyapısı getirilecektir. Her dairede 4 adet harici telefon hattı için altyapı kurulacaktır. • Daire içine projesine uygun Telefon, Data (RJ11+RJ45) ve TV prizleri konulacaktır. • Uydu TV yayınlarını vermek için, merkezi Headent sistemi kurulacaktır. Her dairede 40 adet kanal yayını + Digitürk + D-smart yayını verilecektir. Daire sahibi Digitürk veya D-Smart’a abone olarak, Decoder üzerinden (her TV prizine decoder bağlayabilir) bu yayınları izleyebilecektir. Sistem yeni kanallardan ve şifreli kanallardan yeni paketler alarak büyümeye uygun olacaktır. JENERATÖR SİSTEMİ • Elektrik kesintisi durumunda, site içerisindeki ortak alanlardaki (bahçe aydınlatma,asansör, giriş aydınlatma) elektrik yüklerini besleyecek şekilde jeneratör ve jeneratör enerjisi dağıtım altyapısı yapılacaktır. GÜVENLİK: • Site çevresi dışarıdan geçişi engelleyen peyzaj ile uyumlu duvarlarla ve/ veya tel çitle, demir korkuluklarla çevrilerek güvenlik duvarı oluşturulacak , bir araç ve bir yaya giriş için kontrol noktaları oluşturulacaktır ve en az bir adet kontrol noktası oluşturulacak . • Güvenlik sistemi olarak site girişi ve sitenin istinat duvarı boyunca belirli noktalarda kamera sistemi kurulacaktır. • Site ana girişinde 7/24 güvenlik sağlanması amaçlı “Güvenlik Kulübesi” yapılacaktır. • Otopark girişinde otomatik giriş kontrol sistemi yapılacaktır. • Deprem durumunda asansörler durabileceği en yakın katta durarak kapılarını açacak böylece asansör içinde kalmalar önlenecektir. • İnşai deprem önlemleri yanında tesisat deprem güvenliği sağlanacaktır.

• Yangın Sisteminin ihbar vermesi durumunda asansörler otomatik olarak giriş katına inerek kullanım dışı kalacaklardır. INTERKOM SİSTEMİ: • Dairelerde blok giriş kapısıyla konuşma yapılabilen, kapı otomatiğine kumanda eden renkli görüntülü digital interkom sistemi kurulacaktır. • Tüm dairelerden ve asansörden güvenlik aranabilecek olup, gerektiğinde güvenlik de daireleri arayabilecektir. • Blok girişlerinden daireler aranabilecek ve şifre ile (anahtar olmaksızın) blok kapıları açılabilecektir. • Sistemde blok giriş kapılarında digital zil paneli kullanılmaktadır. Bu panel sayesinde, daire numaraları belirlenmiş bir koda göre aranmaktadır. Ayrıca tüm blok sakinlerinin kullanabileceği bir şifre ile blok giriş kapısını da anahtar kullanmadan açmak mümkün olabilecektir. ASANSÖRLER: • Bloklarda projesine uygun, intercom bağlantılı, havalandırmalı, güvenlik alarmlı, gerekli miktarda, şartnameye uygun TSE ve CE standartlarında asansör temini ve montajı yapılacaktır. • Tüm asansör kat kapıları ve asansör kabin kapıları tam otomatik olacaktır. OTOPARK: • Site sakinleri için her daire için 1 araçlık kapalı otopark alanı sağlanacaktır. • Kapalı otopark kısmında mekanik egzost havalandırma ve duman tahliye sistemi mevcuttur. PEYZAJ/ÇEVRE DÜZENLEMESİ: • Bina yerleşimi dışında kalan alan; rekreasyon, yeşil-sert peyzaj ve sosyal donatı alanları olarak planlanacaktır. • Mimari konsepte uygun otomatik ve damlama sulama sistemli genel bitkisel peyzaj düzenlemesi yapılacaktır. • Site içindeki yeşil alanların ve yaya yollarının aydınlatmaları ve peyzaj düzenlemeleri, ortak bahçelerin tasarımı projeye ve yönetim planına uygun olarak yapılacaktır. • Araç ve yaya yollarının alt yapıları, kanalizasyon, su ve drenaj sistemleri oluşturulmaktadır. SOSYAL TESİS VE AKTİVİTE ALANLARI: • Spor salonu ekipmanlı olarak yapılacaktır. • Açık yüzme havuzu yapılacaktır. • Havuzlara bağlı filtrasyon tesisatı, dinlenme / güneşlenme terasları ile kadın / erkek soyunma odaları, wc/duş yapılacaktır. • Oturma-dinleme yerleri oluşturulacaktır. Çocuk oyun ekipmanları konulacaktır. • Site Yönetimi ve Servis Şirketi için site içinde ofis alanı düzenlenecektir. • Site konseptinde engelli ve çocuk arabası sirkülâsyonu düşünülerek gerekli uygulamalar yapılacaktır. Sosyal Tesis tuvaletinde “bebek alt değiştirme” ünitesi sağlanırken, engelliler için de tuvalet kullanım imkânı sunulacak şekilde tasarım yapılacaktır. BİNA ORTAK MAHALLER • Merdivenler, ana giriş ve dış merdivenler mermer, suni mermer ve/veya granit olacaktır. • Bina içi duvarlar alçı sıva üzeri su bazlı plastik boya olacaktır. • Blok giriş hollerinde tüm daireler için kilitli kişiye özel posta kutuları konulacaktır. • Duvarlar, alçı sıva üzeri su bazlı boya olacaktır. İÇ VE DIŞ DOĞRAMA • Dış cephelerde 1. Sınıf, yalıtımlı ve TSE belgeli PVC (Winsa, Pimapen vb. muadili) doğrama yapılacaktır. • Doğramalar gün ışığından maksimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanacaktır. • Tüm binanın camlarında “Isıcam” veya muadili marka cam kullanılacaktır. • Daire dış kapıları naturel ahşap kaplamalı çelik kapı olacaktır. Kapı kolu, kilit ve aksesuarları 1. Sınıf yerli malzemelerden olacaktır. • PVC’ler Winsa, Pimapen vb. muadili olacaktır. • Daire iç kapıları, tasarımına uygun ahşap kasalı ve pervazlı, panel kaplıdır. Kanatlar panel kaplı olacaktır. • 1+1 ve 2+1 dairelerde salonda 1 adet, 3+1 ve 4+1 dairelerde 2 adet salon ve ebeveyn yatak odasında “çift açılım mekanizma” menteşeli pencere veya kapı kanadı yapılacaktır. DİĞER AKSESUARLAR • Dairelerin koridorlarında birer adet vestiyer dolap yapılacaktır. • Salon,oda ve mutfakta perdelik yapılacak,tüm perdeliklerin altında 3 şeritli korniş olacaktır.

DAİRE İÇ MEKANLARI

ANTRE VE KORİDOR Döşeme Kaplaması: 1. sınıf seramik (Çanakkale Seramik, Vitra vb. muadili) olacaktır. Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı boya yapılacaktır. Tavan Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı tavan boyası yapılacaktır. Dolaplar: Tüm dairelerin antre girişlerinde kapaklı ve aynalı vestiyer-portmanto dolabı yapılacaktır. SALON Döşeme Kaplaması: 1. sınıf laminant parke yapılacaktır. Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı boya veya duvar kağıdı yapılacaktır. Tavan Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı tavan boyası yapılacaktır. YATAK ODALARI Döşeme Kaplaması: 1. sınıf laminant parke yapılacaktır. Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı boya yapılacaktır. Tavan Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı tavan boyası yapılacaktır. MUTFAK Döşeme Kaplaması: 1. sınıf yerli seramik olacaktır. (Çanakkale Seramik, Vitra veya muadili) Duvar Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı boya, tezgah seramik yapılacaktır. Tavan Kaplaması: Alçı sıva üzeri su bazlı tavan boyası yapılacaktır. Gereken yerlerde alçıpan asma tavan yapılacaktır. Dolaplar: Projesine uygun olarak; modüler sistem gövde melamin kaplı yonga levhadan imal edilecektir. Dolu kapaklar MDF üzeri PVC membran veya laminant kaplı olacaktır. Camlı kapaklar alumınyum çerçeveli imal edilecektir.Tezgah laminant olacaktır. Armatür: 1. sınıf yerli armatür kullanılacaktır. (Artema marka veya muadili) Evye: Paslanmaz çelik 1 veya 1,5 gözlü damlalıklı evye kullanılacaktır. Beyaz eşya: Tüm dairelerde mutfakta “A” Sınıfı ankastre bulaşık makinesi, ankastre ocak, ankastre fırın ve davlumbaz (Franke, Bosch, Arçelik marka veya muadili) montajı yapılmış olarak teslim edilecektir. Ayrıca “Gaz Algılama” dedektörü takılacaktır. BANYO Döşeme Kaplaması: 1. sınıf yerli seramik olacaktır. (Çanakkale Seramik, Vitra veya muadili) Duvar Kaplaması: 1. sınıf yerli seramik olacaktır. (Çanakkale Seramik, Vitra veya muadili) Tavan Kaplaması: Asma tavan üzeri sıva ve su bazlı boya yapılacaktır. Banyo Dolabı: MDF üzeri PVC membran kaplı, aydınlatmalı aynalı, banyo dolabı olacaktır. Armatür: 1. sınıf armatür kullanılacaktır. (Artema marka veya muadili) Vitrifiye: 1. sınıf vitrifiye kullanılacaktır. (Çanakkale Seramik, Vitra veya muadili) “2 kademeli” gömme rezervuarlı su tasarruflu klozet kullanılacaktır. Küvet ve Duş Tekneleri: 1. sınıf küvet ve/veya duş teknesi olacaktır. Duşakabin yapılacaktır. (Çanakkale Seramik, Vitra veya muadili) Radyatör: Havlupan radyatör kullanılacaktır. ( Demirdöküm, Airfel, Baymak veya Muadili olacak) Aksesuarlar: Kromajlı malzemeden 1’er adet havluluk, tuvalet kağıtlığı yapılacaktır. BALKONLAR Döşeme Kaplaması: 1. sınıf seramik olacaktır. (Çanakkale Seramik veya muadili) Duvar Kaplaması: Silikon esaslı vb. dış cephe boyası yapılacaktır. Tavan Kaplaması: Silikon esaslı vb. dış cephe boyası yapılacaktır. Korkuluk: Fume camlı alüminyum veya demir lama korkuluk takılacaktır.

Satış bedelleri, TOKİ tarafından onaylanan TOKİ teminat hesaplarına yatırılacaktır. TOKİ Teminat hesap numaraları TOKİ irtibat telefonlarından teyit edilebilecektir. Toki İrtibat: 0 (312) 565 20 65


4+1

A1 - A2 - B1 - B2 - B3 - B4 Blok

Brüt 180,62 m2 Metrekareler Bloklara Göre Değişiklik Gösterebilir.

BALKON 1

MUTFAK

SALON

GİRİŞ HOLÜ

WC OTURMA ODASI BANYO

38,42 m2 11,76 m2 14,00 m2 11,92 m2 12,40 m2 17,02 m2 4,92 m2 3,42 m2 9,81 m2 5,39 m2 5,49 m2 1,98 m2 6,09 m2 4,48 m2

HOL EB. DUŞ

ODA 1

EB. YATAK ODASI

SOYUNMA ODASI

Salon Mutfak Oturma Odası Oda 1 Oda 2 Eb. Yatak Odası Soyunma Odası Eb. Duş Giriş Holü Hol Banyo WC Balkon 1 Balkon 2

BALKON 2 ODA 2


3+1

A1 - A2 - B1 - B2 - B3 - B4 - C Blok

Brüt 148,30 m2 Metrekareler Bloklara Göre Değişiklik Gösterebilir.

BALKON

MUTFAK

SOYUNMA ODASI

SALON

EB. DUŞ

GİRİŞ HOLÜ

BANYO

WC

HOL EB. YATAK ODASI ODA 1

ODA 2

Salon Mutfak Oda 1 Oda 2 Eb. Yatak Odası Soyunma Odası Eb. Duş Giriş Holü Hol Banyo WC Balkon

34,74 m2 11,45 m2 12,42 m2 13,34 m2 15,99 m2 5,02 m2 3,15 m2 6,00 m2 6,76 m2 4,53 m2 2,25 m2 6,02 m2


3+1

Brüt 155,48 m2

ÇATI TERASLI DAİRE A1 - A2 - B4 Blok

Metrekareler Bloklara Göre Değişiklik Gösterebilir.

BALKON

MUTFAK

SALON GİRİŞ HOLÜ

WC

Salon Mutfak Oda 1 Oda 2 Eb. Yatak Odası Soyunma Odası Eb. Duş Giriş Holü Hol Banyo WC Balkon

34,73 m2 17,43 m2 13,34 m2 12,42 m2 15,98 m2 5,03 m2 3,15 m2 6,01 m2 6,75 m2 4,53 m2 2,25 m2 3,90 m2

BANYO

EB. DUŞ

SOYUNMA ODASI

TERAS

HOL EB. YATAK ODASI ODA 1

ODA 2


2+1

ÇATI TERASLI DAİRE D1 Blok

Brüt 106,83 m2 Metrekareler Bloklara Göre Değişiklik Gösterebilir.

BALKON

SALON MUTFAK GİRİŞ HOLÜ

TERAS BANYO

HOL

ODA

EB. YATAK ODASI

Salon Mutfak Oda Eb. Yatak Odası Giriş Holü Hol Banyo Balkon

25,98 m2 10,89 m2 13,74 m2 14,32 m2 3,85 m2 3,49 m2 5,37 m2 4,67 m2


2+1

D1 - D2 Blok

Brüt 106,92 m2 Metrekareler Bloklara Göre Değişiklik Gösterebilir.

BALKON

SALON

MUTFAK GİRİŞ HOLÜ

BANYO

HOL

Salon Mutfak Oda Eb. Yatak Odası Giriş Holü Hol Banyo Balkon

25,97 m2 10,83 m2 13,77 m2 14,14 m2 3,88 m2 3,50 m2 5,34 m2 4,82 m2

ODA

EB. YATAK ODASI


B1 - B2 - C Blok

1+1

Brüt 61,81 m2 Metrekareler Bloklara Göre Değişiklik Gösterebilir.

BANYO

SALON + MUTFAK YATAK ODASI

Salon + Mutfak Yatak Odası Banyo

21,92 m2 12,89 m2 4,87 m2


Ulaşım

Kipa Alışveriş Merkezi’ne 1.6 km, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’ne 1.3 km, Havaalanı’na 4.5 km, Üniversite Hastanesi’ne 2 km.


Kaynak Geliştirme Uygulamaları Kapsamında Yapılmaktadır.

Bu katalog tanıtım amaçlıdır. Proje, konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde, uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esastır.


fikirevim

Kaynak Geliştirme Uygulamaları Kapsamında Yapılmaktadır.

HAMiDiYE MAH. HÜSEYiN AKiF TERZiOĞLU CADDESi NO:16 KEPEZ / ÇANAKKALE T : 444 4 543 F : +90 (286) 263 05 83 E : info@konakkale.com.tr www.konakkale.com.tr

Konakkale Bosphorus  
Konakkale Bosphorus  

Torkam Construction