Page 1

TURECKO

TURECKO Turecko je zaujímavou krajinou Orientu, ktorá je vzhľadom k polohe na hranici 2 kontinentov pestrou zmiešanou a bohatou pokladnicou kultúr, tradícií a histórie lákajúcou k poznávaniu. Väčšina z nás si pod Tureckom predstaví nekonečne dlhé pláže, príjemne hrejivé lúče slnka, kľukaté uličky bazárov, preplnené výklady miestnych známych klenotníctiev, svetoznáme pestrofarebné koberce, ktorými monarchovia po celom svete zdobia svoje paláce, vyjednávanie ceny pri nákupoch suvenírov a iného tovaru, sladká vôňa jazmínu a baklavy pouličného predajcu, popíjanie tureckej kávy či čaju, hammam...Turecko uspokojí nároky klientov v každom veku aj zloženia, obľubujú ho najmä rodiny s deťmi vďaka aquaparkom, ktoré sú často súčasťou areálu kvalitných hotelov, chutnej kuchyni, výhodnej polohe na pláži, animačným programom, ale i bohatej histórii, ktorú poznačili mnohé civilizácie od Chetitov, Peržanov, Trójanov, Grékov až po Rimanov.

142


Typickú tureckú atmosféru vo výraznej miere vytvára islamské náboženstvo, kde hlavným obradom je modlitba, ku ktorej zvoláva veriacich 5-krát denne muezzin z minaretu, odlišná kultúra aj zvyky, ktoré je nutné rešpektovať, bakšišné typické pre arabské krajiny a i. Kategorizácia hotelov je určená hviezdičkami s tým, že cestovná kancelária môže vzhľadom na polohu hotela, cenu, kvalitu poskytovaných služieb a pod. túto kategóriu v publikovanom katalógu upraviť. Napr. 4hviezdičkový mestský hotel v centre letoviska sa väčšinou líši od hotela rovnakej kategórie, ktorý je lokalizovaný ako rezort najmä veľkosťou areálu, záhradou, animačnými programami, službami all inclusive poskytovanými aj na pláži a pod., preto vám milí klienti odporúčame zvážiť už pred výberom vašej dovolenky, čo požadujete, aké sú vaše predstavy a následne vám vieme poradiť pri výbere vášho dovolenkového miesta aj hotela. Turecká riviéra Alanya Najstaršie a najznámejšie letovisko na pobreží Tureckej riviéry s pohorím Taurus v pozadí, pre ktoré je typická rušná atmosféra, plná zábavy, obchodov, reštaurácií, barov, ale i veľmi pekná piesková vychýrená Kleopatrina pláž, preslávená Červená veža s pekným prístavom a promenádou lemujúcou celé pobrežie. Obľúbené sú aj prázdninové dedinky v okolí Alanye, ku ktorým patria najmä: Konakli, Avsallar, Incekum, Okurcalar (Alara River Tourism Center) či Mahmutlar, výhodou je dobré spojenie do Alanye dolmušom, typickým tureckým dopravným prostriedkom, ktorý vás podľa dohody s vodičom dovezie do cieľového miesta za dohodnutú cenu. Transfer z letiska: cca 2,5 hod. Side Bývalá pirátska osada, miesto legendárnej dvojice Antonia a Kleopatry, ktoré si až dodnes zachovalo amfiteáter z 2. stor., najväčší svojho druhu v Anatolii. Side je považované za romantické vychádzkové mesto s množstvom pamiatok (ruiny byzantských kostolov, svätyne a rímskych kúpeľov), ale aj reštaurácií a obchodíkov, za miesto zábavy vďaka preslávenej diskotéke Oxyd pod šírym nebom, ktorá pripomína rozprávkové komíny Kappadokie. Pre oblasť Side sú typické zlatisté pláže s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, ocenia to najmä rodiny s menšími deťmi. Obľúbenými prázdninovými dedinkami v okolí Side sú aj napr. Kumköy, Colakli alebo Sorgun. Transfer z letiska: cca 1- 1,5 hod. Belek Obľúbené nedávno vybudované moderné letovisko vhodné najmä pre klientov preferujúcich pokojné a luxusné miesto na relax. Väčšinou ide o kvalitné hotelové rezorty umiestnené v nápaditých nádherných záhradách blízko cca 12 km dlhej pieskovej pláže. Táto oblasť predstavuje raj pre vyznávačov golfu, Belek sa totiž pýši niekoľkými veľmi dobre udržiavanými a perfektne vybavenými golfovými ihriskami. Zároveň je Belek chránenou prírodnou oblasťou s množstvom pínií a eukalyptov.

Tranfer z letiska: cca 40 min. Antalya-Lara Známe a preferované letovisko hlavne kvôli najkratšiemu transferu z letiska nachádzajúce sa na okraji pulzujúceho mesta Antalya i vďaka luxusným moderným novopostaveným luxusným rezortom ponúkajúce služby najvyššej kvality priamo na dlhej pieskovej pláži. Transfer z letiska: cca 15 min. Kemer Patrí medzi vyhľadávané turistické letovisko, pre ktoré je typická nádherná prírodná scenéria, dlhé kamienkové pláže, omývané krištáľovo čistou vodou v pozadí s pohorím Taurus. Mnohí ho považujú za jedno z najkrajších letovísk Tureckej riviéry aj vďaka píniovým hájom, romantickým plážam a zálivom, členitému pobrežiu. Mestečko Kemer s pekne udržovanými uličkami, mnohými obchodíkmi a reštauráciami, miestnym prístavom pôsobí útulne a prázdninovo. V okolí Kemeru sa nachádzajú aj priľahlé pokojné letoviská, napr. Beldibi, Göynuk, Kiris či Tekirova. Transfer z letiska: cca 1 hod.

VÝLETY Zelený kaňon Autobusom sa vypravíte pozdĺž horskej rieky Manavgat do srdca pohoria Taurus, kde sa nachádza Zelený kaňon (3. najväčšia priehrada v Turecku) so smaragdovo zelenou vodou. Pri hrádzi sa nalodíte a počas plavby budete môcť vychutnávať krásu a atmosféru okolitej prírody. Je tu možnosť kúpania sa i vodných športov. Potom nasleduje obed v reštaurácii s panoramatickým výhľadom na priehradu. Po obede sa opäť nalodíte smerujúc l veľkému podzemnému prameňu. Výlet odporúčame tým, ktorí chcú relaxovať v nedotknutej prírode. Cena zahŕňa dopravu, obed, sprievodcu. Pamukkale 1dňový výlet, počas ktorého uvidíte „8.div sveta- Pamukkale“ a zoznámite sa s tureckými tradíciami a históriou Turecka. Prejazd cez pohorie Taurus s úžasnými prírodnými scenériami vás určite očarí a máte tu možnosť nahliadnuť do života kočovných nomádov. Ďalšou zastávkou je mešita, v ktorej vás sprievodca zasvätí do tajov islamu. Nasleduje zastávka vo výrobni ručne tkaných kobercov a poslednou zastávkou je návšteva Pamukkale a antického mesta Hierapolis, ktoré bolo založené ako antické kúpeľné mesto (návšteva pohrebiska, budova kúpeľov, vstupná brána do mesta, kolonáda, nádherne zachovaný amfiteáter, tajomné miesto Plutonium považované za vstup do podsvetia). Prehliadka Pamukkale, miesta, kde liečivé pramene počas 15 000 rokov vytvorili oslnivé biele kaskády s jazierkami naplnenými smaragdovo zelenou vodou, ktorá podľa legendy má omladzujúci a skrášľujúci účinok. Cena zahŕňa dopravu, plný penziu (okrem nápojov) a sprievodcu. Perge-Aspendos-Kursunlu Výlet určený milovníkom antických pamiatok. Navštívte Perge najzachovalejšie antické mesto na území Malej Ázie (hlavná kolonáda, obchodíky

a pozostatky chrámu, štadión, amfiteáter a i.). Ďalšou zastávkou je návšteva prírodnej rezervácie Kursunlu, kde môžete obdivovať krásny vodopád a prechádzka prírodnou scenériou. Aspendos sa môže pochváliť veľmi dobre zachovaným amfiteátrom pre cca 20 000 ľudí. V cene sú zahrnuté vstupy, obed, doprava a sprievodca. Rafting Krásna príroda, nezabudnuteľné scenérie pohoria Taurus a dobrodružstvo pri splavovaní perejí rieky Alara vám ponúka tento výlet. Pokiaľ nemáte žiadne skúsenosti so splavom rieky na rafte, nie je potrebné sa obávať, o vašu bezpečnosť sa postarajú profesionálni inštruktori. Výlet je určený pre osoby staršie ako 12 rokov, pričom cena zahŕňa obed, transfery a služby inštruktora. Lodný výlet Alanya – Modrá plavba Loď vypláva z historického prístavu v Alanyi, počas plavby budete môcť obdivovať krásu a veľkosť seldžuckej pevnosti z 13.stor. a hlavnú dominantu prístavu – Červenú vežu. Zastávka je pri skalnom masíve s jaskyňami, ktoré sú spojené s históriou pirátov. Ďalej sa plavíte pozdĺž pobrežia s možnosťou kúpania v priezračne modrých vodách na otvorenom mori. Cena zahŕňa dopravu a obed. Turecká noc Starý osmanský kervansaray je ideálnym miestom, kde sa môžete preniesť do doby, kde tejto zemi vládli sultáni a princovia, kvôli ktorým sa pre ich obveselenie organizovali večery plné hudby, tanca. Okrem zábavy na vás čakajú typické turecké pokrmy, chutné víno a samozrejme vystúpenia umelcov, ktorí vám predstavia turecký folklór a brušné tance. Cena zahŕňa večeru, víno, nealkoholické nápoje, kultúrny program, transfer. Turecké kúpele – hammam Tento kúpeľný pobyt vás prenesie o niekoľko rokov späť do času, keď sa aspoň na 1 deň môžete stať sultánom, kedy o vás bude v rámci areálu tureckých kúpeľov postarané rozprávkovo- cena zahŕňa transfery, saunu, parné kúpele, turecké kúpele a olejové masáže celého tela. Antalya City Tour Celodňový výlet do prístavného mesta Antalya, cena zahŕňa dopravu, obed, okružnú jazdu mestom, sprievodcu. Delfínia show Poldňový výlet za tuleňmi a delfínmi, kde vás i vaše deti čakajú akrobatické kúsky týchto veselých zvierat. Za poplatok si môžete dopriať neopakovateľný zážitok plávanie v bazéne s delfínmi. Cena zahŕňa vstupné a dopravu. Combi tour Ideálny výlet pre milovníkov horských scenérií, trochu adrenalínu a zábavy. Počas jazdy horskými cestičkami na vás čakajú veľmi pekné výhľady, jazda terénom i cez horské potoky. Zastávka je pri jednej z najväčších priehrad v Alanyi a pri návrate máte možnosť navštíviť tureckú domácnosť v horách. Poslednou zastávkou je návšteva mešity. Cena zahŕňa dopravu a obed. Aquapark, delfinárium Celodňový výlet do obľúbeného aquaparku Troy v Beleku, kde je niekoľko šmykľaviek, toboganov, bazénov a mnoho ďalších atrakcií. Popoludní sa môžete zabaviť pri sledovaní delfínej show, súčasťou je predstavenie s mrožom a bieluhou. Cena zahŕňa dopravu, vstupné, delfíniu show a obed.

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

FIRO ODPORÚČA › most medzi Európou a Áziou, kresťanstvom a islamom, históriou a súčasnosťou › obľúbený prázdninový cieľ dostupný do 3 hodín letu › garancia slnečného počasia od mája do októbra › kapacity vyšších kategórií vrátane all inclusive za mimoriadne ceny INFORMÁCIE › › › › ›

rozloha: 780 500 km2 časový posun: +1 hodina mena: nová turecká líra (YTL) úradný jazyk: turečtina trvanie letu: cca 3 hod.

ODLETY › z Bratislavy a Košíc na 7/14 nocí › z Bratislavy a Košíc na 10/11 nocí TRANSFERY NA LETISKO › bližšie informácie o trasách a podmienkach využitia tejto služby nájdete v tomto katalógu na strane 5.

143


TURECKO

› ALANYA

Hotel Görgülü Beach

uuu

ALANYA

Jeden z mála hotelov v Alanyi, ktorý sa nachádza priamo pri piesčitej Kleopatrinej pláži, kde klienti nemusia prechádzať cez cestu. Hotel je oficiálne **** kategórie, pre jeho jednoduchšie vybavenie izieb však uprednostňujeme označenie ***. Nespornou výhodou je práve jeho poloha. Odporúčame klientom všetkých vekových kategórií.

reštaurácia, fitnes, sauna, jacuzzi, masáže, turecké kúpele, detské ihrisko, stolný tenis, biliard, šípky, bar/ diskotéka Služby za poplatok: turecké kúpele, jacuzzi, sauna, masáže, biliard, vodné športy, všetky dovozové nápoje a nápoje medzi 23.00–10.00 hod., minibar, izbový servis, telefón, fax, zmrzlina, práčovňa, trezor, čerstvé ovocné šťavy, internet, lehátka a slnečníky na pláži, a´la carte reštaurácia Ubytovanie: v hoteli je 93 izieb v 2 budovách; štandardne, jednoducho zariadené, 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti (2. prístelka na vyžiadanie), minibar, SAT/TV, telefón, klimatizácia, kúpeľňa/ WC, fén Pre deti: detská časť bazénu, detské ihrisko

Letovisko: Alanya Pláž: priamo pri pieskovej pláži s jemným pieskom, kamenistý vstup do mora Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotel sa nachádza na začiatku Alanye, na Kleopatrinej pláži, cca 2 km od centra Alanye; priamo oproti hotelu je zástavka taxi a autobusov, ktoré tu zastavujú každých 5 minút Vybavenie: recepcia, lobby, terasa, bazén s detskou časťou, slnečná terasa, a´la carte

Hotel Kleopatra Beach

All inclusive: raňajky 8.00-10.30 hod., obed 12.30-14.00 hod., olovrant 14.0015.30 hod., pečivo a čaj/káva 16.30-17.00 hod., večera 19.00-21.00 hod., nočná polievka 23.30-24.00 hod., neobmedzená konzumácia miestnych nealkoholických a alkoholických nápojov 10.00-23.00 hod., fitnes 08.00-20.00 hod., 2× týždenne animačné programy, disko bar

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA AAAA (na vyžiadanie)

uuuu

ALANYA

Novinka v ponuke. Ako už samotný názov napovedá, tento hotel sa nachádza v tesnej blízkosti známej pláže Kleopatra Beach. Odporúčame všetkým klientom, ktorí chcú byť v centre Alanye a mať tak na dosah zábavu tohto mestečka.

bar na pláži, bazén, bazénik s tobogánom, slnečníky a lehátka pri bazéne, výťah, WiFi v lobby (zadarmo), šípky, biliard, stolný tenis, fitnes, plážový volejbal Služby za poplatok: trezor na izbe, slnečníky a lehátka na pláži, bar na pláži, vodné športy na pláži, minibar, lekár, čistiareň, zmrzlina, plážové osušky, všetky nápoje po 23 hod., internet, kaderník, biliard Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, individuálna klimatizácia, telefón, minibar, kúpeľňa so sprchou, fén, WC, balkón, SAT/TV; rodinnú izbu s rovnakým vybavením tvorí spálňa a obývacia izba

Letovisko: Alanya Pláž: cca 50 m od pláže s hrubším pieskom Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: príjemný hotel kúsok od centra Alanye, len pár krokov cez pobrežnú komunikáciu na známu Kleopatrinu pláž; do hlavného centra Alanye je to asi 2 km po plážovej promenáde či dolmušom Vybavenie: vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, lobby bar/snack bar, 144

All inclusive: raňajky, obed a večera formou bufetu, popoludňajšie občerstvenie – káva alebo čaj a zákusok, neskorá večera, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje 10.00-23.00 hod., turecké kúpele (v Kleopatra Princess), stolný tenis, šípky, plážový volejbal, lehátka a slnečníky pri bazéne

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA /AAAA rodinná izba:

AAAA / AAAA / AAAA


TURECKO

› ALANYA

Hotel Kleopatra Ada

uuuu

ALANYA

Pekný zrekonštruovaný hotel - novinka v tohtoročnej ponuke v obľúbenom letovisku Alanya blízko Kleopatrinej pláže. Odporúčame klientom preferujúcich ubytovanie blízko centra letoviska, zábavu a nákupy.

Letovisko: Alanya Pláž: hotel leží cca 100 m od Kleopatrinej pláže Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotel sa nachádza cca 120 km od letiska, cca 1,5 km od centra mesta Alanya

Vybavenie: recepcia, reštaurácia, bazén, stolný tenis, plážový volejbal, fitnes, lehátka a slnečníky pri bazéne (zadarmo) a na pláži (za poplatok), sauna, masáže, peeling, biliard, lekár, internet Služby za poplatok: lehátka a slnečníky na pláži, sauna, masáže, peeling, vodné športy na pláži, lekár, internet, biliard, zmrzlina, wafle,

čerstvé ovocné džúsy, espresso, kapučíno, turecká káva, minibar na izbe, trezor na izbe, všetky dovozové nápoje

Pre deti: detský bazén, detské ihrisko oproti hotelu

Ubytovanie: štandardné menšie 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo pre dieťa, klimatizácioa, telefón, SAT/TV, minibar za poplatok, balkón, sprchou, WC, fén, trezor (za poplatok); rodinná

All inclusive: raňajky 08.0010.00 hod., obed 12.30-14.00 hod., káva/koláč 17.00-18.00 hod., večera 19.00-21.00 hod., nealkoholické a alkoholické nápoje miestnej výroby 10.00-

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

izba na vyžiadanie

23.00 hod., stolný tenis, plážový volejbal, fitnes

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA AAAA (na vyžiadanie) 145


TURECKO

› ALANYA

Hotel Premier Tac Suit

uuuu

ALANYA

Ponuka, ktorá osloví všetkých milovníkov prázdninového letoviska Alanya, nakoľko sa nachádza v centre všetkého diania, v blízkosti obchodov, reštaurácií a pláže Kleopatra Beach. Hotel bol vkusne zrekonštruovaný, poskytuje veľmi dobré služby, sklamaní iste nebudú ani náročnejší klienti, ktorí chcú byť ubytovaní práve v centre mesta.

Letovisko: Alanya Pláž: cca 50 m od Kleopatrinej pláže Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotel, ktorý sa skladá zo 7 blokov, sa nachádza cca 1 km od centra letoviska Alanya, priamo pri najkrajšej pláži Kleopatra Beach; v okolí hotela sa nachádza niekoľko obchodov, reštaurácií a barov 146

Vybavenie: recepcia, hlavná reštaurácia, lobby bar, snackbar pri bazéne, kaviareň s terasou, vonkajší bazén s detskou časťou, výťah, TV miestnosť, stolný tenis, bezdrôtové pripojenie k internetu v lobby, turecké kúpele, fitnes, sauna, jacuzzi, bazén, 2× týždenne večerné animačné programy Služby za poplatok: a’la carte reštaurácia, turecká káva, čerstvé ovocné džúsy, nápoje po 24.00 hod., lekár, trezor, market, butik, tetovacie štúdio, biliard, videohry, masáže, peeling, vodné športy a iné vybavenie na

pláži (tenis, basketbal, futbal, aquapark), lehátka a slnečníky na pláži Ubytovanie: spolu 100 rodinných a 95 štandardných izieb; všetky štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, kúpeľňa/ WC, telefón, SAT/ TV, individuálna klimatizácia, fén, chladnička, trezor, balkón; rodinné izby s možnosťou ubytovať až 4 dospelé osoby majú aj kuchynský kút (iba na vyžiadanie)

Pre deti: detská časť bazéna All inclusive: raňajky 07.30-10.00 hod., neskoré raňajky 10.00-11.00 hod., obed 12.30-14.00 hod., večera (s detským menu) 19.00-21.00 hod. formou bufetu, 14.00-16.00 hod. občerstvenie v snack-bare pri bazéne (hamburgery, sendviče, pečivo, špagety, pizza, sezónne šaláty), 16.00-17.00 hod. pečivo, koláče, čaj a káva, 16.00-18.00 hod. zmrzlina pri bazéne, 23.30-24.00 hod.

nočné občerstvenie, neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov v bare pri bazéne a v lobby bare 10.00-24.00 hod.

› možnosti obsadenia: štandardné izby:

AA / AAA / AAA / AAAA rodinné izby: až

AAAA (na vyžiadanie)


TURECKO

› ALARA RIVER TOURISM CENTER

Gypsophila Holiday Village

uuuuu

ALARA RIVER TOURISM CENTER

Komplex viliek poteší všetkých z vás, ktorí nemáte radi beztvárnu hotelovú budovu. Nádherná záhrada, more aj pláž, široká ponuka kvalitných služieb. Čo viac dodať, snáď len – ideálna dovolenka pre rodiny s deťmi aj pre klientov všetkých vekových kategórií

Letovisko: Alara River Tourism Center Pláž: pieskovo-kamienková pláž s kamenistým vstupom do mora, možnosť využiť mólo Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: tento veľmi pekný hotel riešený ako komplex viliek v nádhernej záhrade sa nachádza v stredisku Okurcalar Alara River Tourism Center, cca 30 km

od Side, cca 35 km od centra Alanye, cca 90 km od letiska v Antalyi; je situovaný priamo pri mori na ploche s rozlohou 50 000 m² Vybavenie: súkromná pláž, 2 vonkajšie bazény s aquaparkom, vnútorný bazén, 2 detské bazény, miniklub s detským ihriskom, nákupné centrum, fotoservis, kaderníctvo, 2 tenisové kurty, amfiteáter, turecké kúpele, sauna, fitnes centrum, reštaurácia s krytou terasou, a‘la carte reštaurácia, 2 snack bary, panoráma bar,

lehátka, slnečníky a matrace pri bazéne aj na pláži zadarmo

klimatizácia, balkón, fén, minibar (denne doplňovaná voda)

Služby za poplatok: výmena plážových osušiek, trezor na izbe, práčovňa, lekár, masáže, peeling, osvetlenie tenisových kurtov, motorizované vodné športy na pláži, opatrovanie detí

Pre deti: detské bazény, miniklub s detským ihriskom, opatrovanie detí

Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, kúpeľňa/ WC, SAT/TV, telefón, trezor, individuálna

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

All inclusive: raňajky, neskoré raňajky, obed a večera formou bufetu, polnočné občerstvenie, popoludňajší čaj / káva, občerstvenie počas dňa, turecké špeciality (gözleme), neobmedzená konzumácia miestnych

alkoholických a nealkoholických nápojov 10.00-02.00 hod., 1x za pobyt možnosť večere v a‘la carte reštaurácii (nutná rezervácia vopred), sauna, turecké kúpele, minigolf, minifutbal, plážový volejbal, fitnes centrum, stolný tenis, tenis (bez osvetlenia), biliard, šipky

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAAA / AAA / AAAA 147


TURECKO

› ALARA RIVER TOURISM CENTER

Hotel Meryan

uuuuu

ALARA RIVER TOURISM CENTER

Ukážkovo vedený hotel s vynikajúcou kuchyňou a službami odporúčame všetkým, ktorí dávajú prednosť aktívnemu odpočinku v hotelovom areáli, ideálny taktiež pre rodinnú dovolenku. Rokmi preverený a obľúbený hotel, ktorý nikdy nesklame, umožní prežiť krásnu dovolenku aj vám.

Letovisko: Alara River Tourism Center Pláž: priamo pri pieskovo-kamienkovej pláži s kamenistým vstupom do mora, k dispozícii mólo Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: tento veľmi obľúbený hotel klientov FIRO-tour sa nachádza v rozľahlej záhrade priamo na pláži v stredisku Alara River Tourism Center, ktoré je vzdialené cca 24 km od Manavgatu a cca 33 km od Alanye; spojenie je zabezpečené dol148

mušom – minibusom, ktorý vás dovezie kdekoľvek za vopred dohodnutú cenu Vybavenie: recepcia, bezdrôtové pripojenie na internet v lobby zadarmo, 2 panoramatické výťahy, 4 bary, hlavná reštaurácia, TV miestnosť, konferenčná miestnosť, kaderníctvo, zlatníctvo, hotelové obchody, disko, fitnes centrum, sauna, turecké kúpele, tenis, stolný tenis, volejbal, basketbal, šípky, aerobik, gymnastika, bazén, bazén so šmykľavkami, vnútorný bazén, lehátka a slnečníky pri bazéne a na pláži, uteráky pri bazéne, plážové osušky, denné a večerné animačné programy, zá-

hradné divadlo, nemotorizované vodné športy na pláži – kanoe, vodné bicykle, windsurfing Služby za poplatok: izbový servis, čerstvá ovocná šťava, dovozové alkoholické nápoje, telefón, masáže, peeling, biliard, internetová kaviareň, práčovňa, motorizované vodné športy na pláži, windsurfing, výmena plážových osušiek, kozmetický salón, čistiareň Ubytovanie: veľmi pekne a vkusne zariadené 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo s 2 prístelkami

pre deti, centrálna klimatizácia, telefón, TV, minibar, trezor (zadarmo), WiFi (zadarmo), sociálne zariadenie, fén, balkón; rodinné izby alebo suity s 2 spálňami na vyžiadanie Pre deti: detský bazén, bazén so šmykľavkou, detský klub, animačné programy, detské koktejly All inclusive: raňajky 07.30-10.00 hod., neskoré raňajky 10.00-10.30 hod., obed 12.00-14.00 hod. a večera 19.00-21.00 hod. formou bufetu v hlavnej reštaurácii, občerstvenie

14.00-16.00 hod., popoludňajšia káva alebo čaj so zákuskom 16.3017.30 hod., neskorá večera 23.0024.00 hod. v hlavnej reštaurácii, neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov v 4 baroch – lobby bar 24.00 hodín denne, diskobar 23.00-03.00 hod., bar na pláži 10.00-18.00 hod. a bar pri bazéne 09.00-24.00 hod., minibar (denne doplňovaný)

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAAA / AAA / AAAA


TURECKO

› ALARA RIVER TOURISM CENTER

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

149


TURECKO

› SIDE

Hotel Ali Bey Resort Side

uuuuu

SIDE

Novinka v ponuke. Úplne nový, luxusný hotel, ktorý bol vybudovaný počas zimy 2009, patrí do známeho hotelového reťazca Ali Bey hotelov, ktoré sú našim klientom dobre známe a garantujú vysokú kvalitu poskytovaných služieb. Odporúčame náročným klientom.

Letovisko: Side Pláž: priamo pri pieskovej pláži Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotel sa nachádza približne 2 km od Side a cca 70 km od letiska v Antalyi Vybavenie: recepcia, plážová reštaurácia, hlavná reštaurácia, lobby, a´la carte reštaurácia, 5 barov, Ali Bey café, nákupné centrum s butikom, minimarketom, bižutériou a obchodom s kožu150

šinami, veľký bazén, lehátka a slnečníky pri bazéne, aquapark, wellness a spa centrum, kaderník, salón krásy, práčovňa, disko, animačné programy, tenisové centrum s 2 tenisovými kurtami, posilňovňa, plážové osušky, trezor, turecké kúpele, sauna, WiFi v lobby, miniklub, plážový volejbal, stolný tenis, šipky Služby za poplatok: dovozové nápoje, izbový servis, a´la carte reštaurácia, tenisové kurty, masáže, lekár, obchody, práčovňa, kaderník, fotograf, opatrovanie detí, autopožičovňa, vodné športy, fitnes centrum – Fitness

First Platinum, čerstvé džúsy Ubytovanie: hotel ponúka spolu 276 izieb; deluxe izba s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo dieťa, kreslo, LCD TV, telefón, trezor, klimatizácia, minibar, vybavenie na prípravu kávy alebo čaju, kúpelňa/WC, fén a balkón; na vyžiadanie zabezpečíme ubytovanie v rodinných izbách (minimálna obsadenosť 3 dospelé osoby), suitách alebo rodinných duplex izbách Pre deti: detské šmykľavky a detský raj v aquaparku, ihrisko, animačné programy pre deti, miniklub (4–7 ro-

kov), midiklub (8-10 rokov), maxiklub (10–12 rokov), teenagers klub (13–17 rokov), opatrovanie detí, detská postieľka, detské stoličky v reštaurácii All inclusive: raňajky 07.00– 10.00 hod., neskoré raňajky 10.00–11.00 hod., obed 12.30– 14.00 hod., večera 19.00–21.00 hod., diskobar 23:00-02:00 hod., konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov, zmrzlina, minibar, plážové osušky, trezor, turecké kúpele, sauna, WiFi v lobby, miniklub, plážový volejbal, stolný tenis,

šipky, aquapark so šmykľavkami, vodnými masážami, jacuzzi; pri večeri sa vyžaduje spoločenský odev, muži dlhé nohavice

› možnosti obsadenia: deluxe izby:

AA / AAA / AAA

rodinné izby:

AAA / AAA / AAAA / AAAA / AAAA


TURECKO

› MANAVGAT

Hotel Ali Bey Club Manavgat

uuuuu

MANAVGAT

Odporúčame vyznávačom aktívnej dovolenky. Vďaka bezkonkurenčnej ponuke 62 tenisových kurtov a najväčšiemu aquaparku na Tureckej riviére je práve tento hotel ideálnym miestom, kde sa určite nebudete nudiť. Vynikajúca voľba pre rodinnú dovolenku.

Letovisko: Manavgat Pláž: priamo pri pieskovo-kamienkovej pláži Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové

umiestnené v nádhernej záhrade plnej paliem a osviežujúcich fontán; hotel je vzdialený približne 75 km od letiska v Antalyi, cca 12 km od centra mesta Manavgat, cca 17 km od obľúbeného letoviska Side a cca 60 km od centra Alanye

Poloha: veľmi priestranný a pekne architektonicky riešený komplex menších 2poschodových budov, ktorý je vybudovaný na celkovej ploche 150 000 m²; jednotlivé budovy sú

Vybavenie: recepcia, hlavná reštaurácia, plážová reštaurácia, 13 barov, konferenčná miestnosť, animačné divadlo, kaderníctvo, obchodné centrum, 2 vonkajšie bazény,

2 detské bazény, relax bazén (od 16 rokov), slnečníky a lehátka pri bazéne a na pláži, plážové osušky, TV miestnosť, turecké kúpele, sauna, tenisové kurty, fitnes, stolný tenis, plážový volejbal, basketbal, vodné pólo, step aerobik, vodná gymnastika, jogging, lukostreľba, šípky, boccia, aquapark s 5 veľkými bazénmi a 8 šmykľavkami pre dospelých – medzi nimi kamikadze, rafting, čierna diera, 2 twistery a ďalšie, 3 detské bazény (pirátska loď, rôzne figúrky chobotníc, hadov

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

alebo korytnačiek) so 6 šmykľavkami, pieskový bazén pre batoľatá, vírivka a vodné masáže, obchody s tenisovým tovarom, oprava tenisového vybavenia a požičovňa, wellness a kúpeľné centrum, denné a večerné animačné a zábavné programy, o ktoré sa stará tím 70 profesionálnych animátorov

čerstvý džús, fitnes, biliard, počítačové hry, motorizované a nemotorizované vodné športy, 62 antukových tenisových kurtov, 1 centrálny a 4 detské kurty, lekcie tenisu, tréningová stena, vybrané procedúry vo wellness a kúpeľnom centre, fotograf, futbalové ihrisko, kaderníctvo, opatrovanie detí

Služby za poplatok: internetová kaviareň, masáže, práčovňa, lekár, objednávky a‘la carte v panoramatickej otočnej reštaurácii, dovozové nápoje,

Ubytovanie: 2lôžkové klubové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo dieťa, SAT/TV, telefón, individuálna klimatizácia, hudobný 151


TURECKO

› MANAVGAT

kanál, trezor, minibar s nealkoholickými nápojmi, dlažba, sociálne zariadenie, fén, balkón; rodinné izby s možnosťou ubytovania minimálne 3 platiacich dospelých osôb s možnosťou 1 prístelky pre dieťa (na vyžiadanie) - ide o 2 prepojené izby, vybavenie zhodné ako má klubová izba; superior izby na vyžiadanie Pre deti: fantázia detí nepozná hranice a v tomto komplexe ju môžu rozvíjať donekonečna; jedinečný detský raj so šmykľavkami a detským ihriskom, detský 152

klub pre deti 4-12 rokov a teenager klub 1317 rokov (júl-august), animačné programy, 4 tenisové kurty pre všetky detské vekové kategórie čakajú práve na vaše ratolesti, opatrovanie detí All inclusive: raňajky, obed a večera formou bufetu, snack v bare pri bazéne a v aquaparku v popoludňajších hodinách, neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov, nealkoholické nápoje v minibare,

zmrzlina, osušky pri bazéne a na pláž, aquapark, vybrané športové aktivity (step aerobik, vodná gymnastika, šipky, lukostreľba), sauna, turecké kúpele, miniklub, WiFi v lobby

› možnosti obsadenia: klubová izba:

AA / AAA / AAA

rodinná izba:

AAA / AAAA / AAAA


TURECKO

› SIDE - COLAKLI

Kamelya World - Kamelya Holiday Village uuuuu

SIDE - COLAKLI

Odporúčame klientom všetkých vekových kategórií, najmä však rodinám s deťmi, ktoré sa vďaka širokej ponuke športových a kultúrnych aktivít nebudú v tomto komplexe určite nudiť. Veľmi obľúbená kapacita našich klientov, ktorí sa sem pravidelne vracajú. Sme si istí, že sa budete s týmto rajom len ťažko lúčiť.

Letovisko: Side - Colakli pieskovejStravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové

ultra

Poloha: jeden z najobľúbenejších komplexov našich klientov; prvotriednu prázdninovú dedinku KAMELYA WORLD tvoria vilky Kamelya Holiday Village *****, hotel Fulya ***** a hotel

Selin *****, s úctyhodnou kapacitou až 2000 lôžok; areál s nádhernou záhradou a veľkolepým aquaparkom na celkovej ploche 24 000 m² sa rozkladá priamo pri krásnej pláži s jemným pieskom v časti Side – Colakli; vzdialenosť do historického centra Side je cca 8 km, k miestnemu trhovisku je to cca 500 m Vybavenie: vonkajšia

recepcia, hlavná reštaurácia, 5

špecializovaných reštaurácii – turecká, čínska, rybia, barbeque a talianska (nutná rezervácia vopred, maximálne návšteva 1 reštaurácie za pobyt), 5 barov, herňa, WiFi na recepcii, obchody (suveníry, butik, obchod s kobercami, zlatníctvo), konferenčné miestnosti, diskotéka a tanečné večery so živou hudbou (v hoteli Selin), animačné programy, bazén, obrovský aquapark s niekoľkými bazénmi, jaskyňami a drakmi, lehátka a

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

slnečníky pri bazéne a na pláži, uteráky pri bazéne, plážové osušky, detské ihrisko, 4 antukové tenisové kurty vrátane vybavenia, stolný tenis, basketbal, plážový volejbal, nemotorizované vodné športy na pláži – surfovanie, katamarán, kanoe, vodné bicykle, aerobik, vodná gymnastika, animačné programy, amfiteáter; sauna, turecké kúpele a fitnes sú k dispozícii v hoteli Fulya

Služby za poplatok: bowling, biliard, požičovňa bicyklov, videohry, masáže, vodné lyže, dovozové nápoje, čerstvý džús, internet (v hoteli Selin), motorizované športy na pláži Ubytovanie: 2-3 podlažné vilky umiestnené v nádhernej záhrade disponujú 3 typmi ubytovania: štandardné izby, štúdiá a deluxe izby; priestranné izby deluxe ponúkajú možnosť ubytovať 2 153


TURECKO

› SIDE - COLAKLI

dospelé osoby a 2 deti alebo 3 dospelé osoby a 1 dieťa príp. až 4 dospelé osoby; kúpeľňa je vrátane vane; všetky typy ubytovania majú individuálnu klimatizáciu, SAT/LCD TV, hudobný kanál, telefón, minibar, trezor, sociálne zariadenie, fén, balkón alebo terasu, dlažbu; deluxe izby sú garantované s výnimkou klientov v 1lôžkových izbách, ktorí bývajú v štandardných izbách 154

Pre deti: 3 detské ihriská, animačné programy, 4 detské bazény so šmykľavkami pri hoteli Selin a v aquaparku, herňa, miniklub (4-12 rokov), teenager klub (13-17 rokov) len v mesiacoch júl a august, detský bufet, videohry Ultra all inclusive: raňajky, obed a večera formou bufetu, stolové víno podávané počas obeda a večere, zmrzlina počas obeda a večere v

reštaurácii, neskoré raňajky a neskorá večera, nočné občerstvenie, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje a vybrané dovozové nápoje (whisky, bacardi, martini, tequila, campari) 24 hodín denne, bufet s výberom čajov počas večere, denné dopĺňanie minibaru (nealkoholické nápoje a pivo), pivnica a vináreň na pláži v období 03.05.-31.10.,

večera v jednej z 5 a‘la carte reštaurácií (turecká, talianska, čínska, barbeque a rybia) – nutná rezervácia vopred v období 10.5.-31.10., káva, desiata v snack-bare, gril a gözleme (turecká špecialita), WiFi internet v lobby, trezor na izbe, vstup na diskotéku (hotel Selin), aquapark 01.05.31.10.; klienti všetkých 3 hotelov môžu čerpať všetky služby v areáli Kamelya World

okrem stravovania: raňajky, obed a večera sa podávajú v tej hotelovej reštaurácii, kde sú klienti ubytovaní

› možnosti obsadenia: izba Deluxe:

AA / AAA / AAA / AAAA /AAAA / AAAA


TURECKO

› SIDE - COLAKLI

Hotel Royal Dragon

uuuuu

SIDE - COLAKLI

Kapacita pre milovníkov nevšednej východnej architektúry uspokojí tak náročných klientov, ktorí túžia po odpočinku na zlatistej, piesčitej pláži v letovisku Side, ako aj rodiny s deťmi, na ktoré čaká lunapark s ruským kolesom, elektrickými autíčkami či pirátskou hojdačkou, rovnako ako obľúbený aquapark s vodnými atrakciami.

Letovisko: Side - Colakli Pláž: priamo pri pieskovej pláži Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: nádherný hotelový komplex sa nachádza cca 9 km od centra Side, v oblasti Colakli, cca 15 km od centra Manavgatu a približne 55 km od medzinárodného letiska v Antalyi; rozkladá sa na ploche 50 000 m²; krásna príroda a unikátne mystické 6poschodové budovy navodzujú atmosféru Ďalekého východu

Vybavenie: spolu 564 izieb, recepcia, hlavná reštaurácia, 4 a´la carte reštaurácie (turecká, talianska, čínska, rybia), bar na pláži, snack-bar, lobby bar, bar pri bazéne, Amphi bar, diskotéka, hammam, sauna, vnútorný bazén, whirlpool, fitnes, tenis, plážový volejbal, basketbal, šipky, stolný tenis, aquapark, vonkajšie bazény, detský bazén, bezdrôtové pripojenie na internet v lobby (zadarmo), detský klub (4-12 rokov), obchody so suvenírmi, animačné programy, lunapark , lekár Služby za poplatok: masáže, kozmetika, osvetlenie tenisových kurtov, kurzy tenisu, motorizované športy na pláži, lekár,

opatrovanie detí, požičovňa áut, herňa, práčovňa, čistiareň, internetová kaviareň, fotograf, bowling, biliard, čerstvé džúsy, dovozové šampanské, všetky miestne a dovozové vína vo fľašiach, archívne alkoholické nápoje (12ročná whisky, koňak, bourbon VSOP/XO atď.) Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, koberec, priamy telefón, centrálna klimatizácia, SAT/TV, LCD/TV, hudobný kanál, trezor, minibar, kúpeľňa s WC, fén, balkón; detská postieľka je zadarmo a na vyžiadanie

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

Pre deti: miniklub (4-12 rokov), minidisko, detské ihrisko, aquapark, lunapark, opatrovanie detí Ultra all inclusive: raňajky, obed, večera formou bufetu, polnočné občerstvenie, diétny bufet, detský bufet, tematické večere (turecká a rybia), občerstvenie na pláži počas dňa, miestne a vybrané dovozové alkoholické a nealkoholické nápoje neobmedzene 24 hod. denne, 1 večera za týždeň vo vybranej a‘la carte reštaurácii (nutná rezervácia vopred), denne doplňovaný minibar na izbe (nealkoholické nápoje

a pivo), zmrzlina, tenis vrátane vybavenia (osvetlenie za poplatok), stolný tenis, plážový volejbal, fitnes, sauna, turecké kúpele, aerobik, whirlpool, denné a večerné animačné programy, miniklub, lehátka a slnečníky, plážové osušky (za vratnú kauciu), bezdrôtové pripojenie na internet v lobby

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA / AAAA 155


TURECKO

› BELEK

Hotel Rixos Premium

uuuuu

BELEK

Sny sa v tomto hoteli stávajú skutočnosťou. Luxusný hotel v rozľahlej píniovej záhrade a pri pláži dlhej 1 km ponúka vysoký štandard služieb, kvalitné športové a relaxačné zázemie a uspokojí aj tých najnáročnejších z vás.

Letovisko: Belek Pláž: priamo pri pieskovo-kamienkovej pláži Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotel sa nachádza pri krásnej pláži v známej oblasti Belek na celkovej ploche 405 000 m² otvorený oficiálne v roku 2005; vzdialenosť od letiska je cca 40 km a cca 50 km od centra Antalye Vybavenie: recepcia, lobby, hlavná reštaurácia, 8 a´la carte reštaurácií (francúzska, talianska, rybia, barbecue, ázijská, osmanská, vegetariánska, juhoamerická), 10 barov, bazén, krytý bazén, aquapark, SPA&wellness centrum, 156

tenisové kurty (vrátane loptičiek, rakiet a osvetlenia), squash, stolný tenis, plážový volejbal, minifutbal, volejbal, basketbal, boccia, šipky, aerobik, vodný aerobik, lukostreľba, joga, fitnes centrum, hammam, surfovanie a katamaran (len s licenciou), vodné bicykle, kanoe, trampolína, tanečná vodná show, laser, jachty Troy, kurzy varenia, kino, party na pláži, galavečery, disko, odvoz na kurzy golfu, WiFi pripojenie v lobby zadarmo Služby za poplatok: lekcie tenisu, vodné športy (parasailing, jetski, vodné lyže, ringo, jazda na banáne, kurzy na katamarane, wakeboard, kneeboard), potápanie, bowling, videohry, internetová kaviareň, vysokorýchlostný internet, biliard, VIP kino, golf, opatrovanie detí, delfinárium, jazda na koni, súkromná

fontánová show, maxibar na izbe, lekár, fotograf, vybrané dovozové nápoje (VSOP koňak, šampanské, prémiové nápoje, vybrané vína), cigarety, turecká káva, izbový servis, vodná fajka, spa&wellness centrum (VIP sauna, masáže, peeling v hammame, solárium, starostlivosť o pleť a telo, spa centrum, kaderníctvo) Ubytovanie: hotel ponúka niekoľko typov ubytovania, spolu 605 štandardných izieb s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti; centrálna klimatizácia, trezor, minibar, maxibar (za poplatok), SAT/TV, hudobný kanál, internet, telefón, kúpeľňa s WC, fén, balkón Pre deti: detský klub Rixy (4-12 rokov), detské ihrisko, detský bazén, detské disko,

opatrovanie detí, šmykľavky, animačné programy Ultra all inclusive: raňajky, obed a večera formou bufetu, možnosť večere v a´la carte reštauráciách (nutná rezervácia vopred), občerstvenie počas dňa, neobmedzená konzumácia miestnych a vybraných dovozových alkoholických a nealkoholických nápojov 24 hodín denne, zmrzlina, polnočné občerstvenie 00.00-02.00 hod., nápoje v minibare, aquapark, wellness centrum (snow room, hamam, relaxačné priestory, rain room, ruská sauna, bio sauna, krytý bazén, škótske streky, parná miestnosť), tenisové kurty, squash, stolný tenis, plážový volejbal,

minifutbal, volejbal, basketbal, boccia, šipky, aerobik, vodný aerobik, lukostreľba, joga, fitnes centrum, surfovanie a katamaran (len s licenciou), vodné bicykle, kanoe, trampolína, tanečná vodná show, jachty Troy, kurzy varenia, kino, party na pláži, galavečery, disko, odvoz na kurzy golfu

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA / AAAA


TURECKO

› BELEK

Hotel Limak Arcadia

uuuuu

BELEK

Novinka v ponuke. Rozsiahly hotelový komplex, v ktorom sa určite nebudete nudiť. Farebné hotelové domčeky sú rozmiestnené v krásnej záhrade s niekoľkými bazénmi vrátane bazénov v tvare „ôsmeho divu sveta“ – Pamukkale. Deti, a zrejme nielen ony, môžu šantiť na vodných tobogánoch, hotel má veľmi pekné detské ihrisko v záhrade a disponuje 13 profesionálnymi futbalovými ihriskami. Vhodný pre vyznávačov aktívneho odpočinku a rodiny s deťmi.

Letovisko: Belek Pláž: pieskovo-kamienková pláž priamo pri hoteli Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotel, ktorý sa skladá z hlavnej budovy a niekoľkých bungalovov, sa nachádza v golfistami obľúbenej oblasti Belek; hotel je vzdialený cca 40 km od medzinárodného letiska v Antalyi Vybavenie: recepcia, hlavná reštaurácia, 5 a’la carte reštaurácií (talianska,

čínska, japonská, turecká, barbeque), lobby bar, bar na pláži, snack bar, bar s občerstvením Mc Arcadia, Odeon bar, Sailor bar, konferenčná miestnosť, futbalové ihriská, diskotéka, TV miestnosť, minigolf, animačné programy, aquapark s toboganmi, 3 vonkajšie bazény, detský bazén, 4 tenisové kurty, miniklub, amfiteáter, volejbal, fitnes centrum, sauna, krytý bazén, turecké kúpele, škola potápania Služby za poplatok: motorizované vodné športy, škola potápania, osvetlenie tenisových kurtov, vybavenie na tenis, biliard, masáže, salón krásy, kaderníctvo,

market, všetky balené dovážané a miestne nápoje, lekár, čerstvé ovocné džúsy, čistiareň, masáže a spa centrum, izbový servis 04.30–02.00 hod., súkromné pavilóny na pláži, herňa, a’la carte reštaurácie (talianska, turecká, čínska) Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, centrálna klimatizácia, SAT/TV, hudobný kanál, trezor, minibar, telefón, kúpeľňu/WC, fén, balkón alebo terasu; izby v hlavnej budove (štandardné izby) aj v bungalovoch (štandardné a rodinné izby) majú rovnaké vybavenie

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

Pre deti: detské ihrisko, detský bazén, detský klub Ultra all inclusive: raňajky 07.0010.00 hod., obed 12.30-14.30 hod., večera 19.00-21.30 hod., počas dňa občerstvenie v snack baroch, možnosť večere v a’la carte reštaurácii 19.00-21.30 hod., nočné občerstvenie 23.30-02.00 hod., neobmedzená konzumácia miestnych a vybraných dovážaných alkoholických a nealkoholických nápojov v bare na pláži 10.00-18.00 hod., v lobby bare 24 hodín denne, v bare Odeon 10.00-24.00 hod.,

v bare Sailor 12.00-19.00 hod., v snack bare Lykia 10.00-24.00 hod., na diskotéke 23.00-02.00 hod., minibar na izbe, izbový servis 02.0004.30 hod., zmrzlina v Sailor bare 14.00-16.30 hod., popoludňajšia káva/čaj a zákusok 12.00-17.30 hod., nemotorizované vodné športy, tenis, volejbal, fitnes, minigolf, animačné programy, turecké kúpele, sauna

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA / AAAA 157


TURECKO

› BELEK

Hotel Calista Luxury Resort

uuuuu

BELEK

Hotel Calista nesie meno mladej bohyne nevšednej krásy, ktorá bola svojou vlastnou krásou doslova posadnutá. Rovnako nádherný je aj rovnomenný hotel, nový, luxusný komplex modernej architektúry, ktorý odporúčame tým najnáročnejším klientom, ktorí sa chcú nechať rozmaznávať službami najvyššej úrovne, ktoré môžeme ponúknuť.

Letovisko: Belek Pláž: priamo pri pieskovo-kamienkovej pláži Stravovanie: a´la carte all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: nádherný luxusný hotelový rezort je situovaný priamo pri krásnej pláži v letovisku Belek na ploche 120 000 m²; od letiska v Antalyi je vzdialený cca 35 km, cca 45 km od centra Antalye, 10 km od centra Beleku, cca 5 km od centra Kadriye 158

Vybavenie: recepcia, hlavná reštaurácia, 5 a´la carte reštaurácií (talianska, turecká, rybia, japonská, juhoamerická), reštaurácia pri bazéne, plážový snack-bar, 8 barov, 3 vonkajšie bazény so šmykľavkami, krytý bazén, tenis, stolný tenis, boccia, aerobik, vodná gymnastika, vodné pólo, WiFi v lobby i na izbách zadarmo, fitnes, surfovanie a katamaran (len s licenciou), kanoe, kino, diskotéka, 2 turecké kúpele, 3 sauny, jacuzzi, animačné programy, wellness centrum, detský klub, lekár Služby za poplatok: Callo Spa centrum, masáže, terapie vo wellness centre, centrum krásy, vybrané nápoje (V.S.O.P

prémiová whisky, prémiové alkoholické nápoje, vybrané miestne aj dovozové vína), cigarety, lekcie tenisu, osvetlenie tenisových kurtov, motorizované vodné športy, bowling, počítačové hry, biliard, stolný hokej, elektronické šipky, play station 2, internetová kaviareň, izbový servis v čase 07.00-24.00 hod., a´la carte reštaurácie, požičovňa laptopov, kaderníctvo, platené TV kanály, DVD prehrávač, DVD film, opatrovanie detí, lekár Ubytovanie: hotel má k dispozícii spolu 502 štandardných izieb; 2lôžkové štandardné izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti;

centrálna klimatizácia, minibar, telefón, TV, WiFi pripojenie na internet, kúpeľňa s WC, fén, balkón; rodinné izby sú na vyžiadanie Pre deti: detské kluby, aquapark so šmykľavkami, animačné programy, opatrovanie detí A´la carte all inclusive: raňajky 07.00-10.00 hod., neskoré raňajky 10.00-11.00 hod., obed 12.3014.30 hod., večera 19.00-21.30 hod. formou bufetu, nočné občerstvenie 23.30-01.00 hod., obed v a´la carte reštaurácii Turca 12.30-16.00 hod., občerstvenie na pláži 12.00-18.30

hod., neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov v baroch (Black Bar 24 hodín, Cafe Calista 10.30-22.00 hod., White Bar 09.0024.00 hod., Blue Bar 09.00-00.30 hod., Brezza Bar 09.00-18.00 hod., Deep Bar 10.00-24.00 hod., Cool Bar 23.00-02.30 hod., Bowl Bar 10.0024.00 hod.)

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA / AAAA


TURECKO

› BELEK

Hotel Susesi De Luxe Resort Spa & Golf uuuuu

BELEK

Komfortné ubytovanie, vysoký štandard služieb na vynikajúcej úrovni. Zaujímavo architektonicky riešený hotelový komplex v rozľahlej záhrade ponúka ubytovanie vo viac než 500 izbách rôznej typológie. Odporúčame náročným klientom všetkých vekových kategórií, tak párom, ktoré si chcú oddýchnuť, načerpať nové sily a nechať sa rozmaznávať službami kvalitného spa centra, ako aj rodinám s deťmi.

Letovisko: Belek Pláž: priamo pri pieskovo-kamienkovej pláži s 2 mólami Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: krásny, rozľahlý a veľmi príjemný komplex postavený v roku 2007 situovaný v nádhernej záhrade priamo pri pieskovo-kamienkovej 400 m dlhej pláži, cca 1 km od centra Beleku, asi 35 km od letiska v Antalyi, cca 40 km od centra mesta Antalya; doprava do mesta Belek či Antalya s množstvom obchodíkov a reštaurácií je zabezpečovaná dolmušmi (miestnymi minibusmi) alebo taxi Vybavenie: vstupná hala s recepciou a zmenárňou, WiFi v lobby zadarmo, hlavná reštaurácia, 6 a´la carte reštaurácií

(rybia, talianska, mexická, kuchyňa Ďalekého východu, argentínska, turecká – možnosť navštíviť 2x za týždenný pobyt), niekoľko barov, diskotéka, krytý bazén, vonkajšie bazény; vodná plocha cca 7500 m² tvorená bazénmi umiestnenými pri vilkách prepojených s aquaparkom so 6 šmykľavkami, olympijským bazénom (1530 m²), veľkým relaxačným bazénom (1400 m²) a i. Súčasťou hotela je spoločenská miestnosť s TV, 13 konferenčných miestností, turecké kúpele, sauna, parný kúpeľ, kozmetický salón, fitnes centrum, šipky, squash, stolný tenis, basketbal, 2 tenisové kurty, obchodná arkáda, kaderníctvo, animačné programy, bowling, plážový volejbal, tenis, minifutbal; La Calisse Spa centrum s vyškoleným personálom so zárukou kvalitného relaxu sa rozkladá na ploche 4500 m² a tvorí ho 8 VIP spa v rôznych dizajnoch; klientom je k dispozícii sauna,

turecké kúpele (vstup zadarmo), parná miestnosť, jacuzzi, 2 kryté bazény, fitnes centrum, kozmetický salón, bohatá ponuka relaxačných a regeneračných masáží a služieb (za poplatok) Služby za poplatok: lekár, práčovňa, internetová kaviareň, osvetlenie tenisových kurtov a tenisové vybavenie, masáže a procedúry v spa centre, VIP turecké kúpele, biliard, bowling, atari, izbový servis, opatrovanie detí, požičovňa áut, motorizované vodné športy, potápanie, de luxe nápoje (šampanské, špeciálne druhy vín, 12-ročná whisky), a‘la carte reštaurácie, vodná fajka Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, centrálna klimatizácia, SAT/TV, telefón, trezor, minibar (doplňovaný 1x denne nealkoholickými nápojmi a pivom),

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

kúpeľňa so sprchou alebo vaňou s WC, fén, balkón alebo terasa; izby s výhľadom na more sú za príplatok; rodinné izby majú rovnaké vybavenie, avšak sú väčšie; hotel na vyžiadanie ponúka aj prepojené izby, luxusné vily (so 4 spálňami, obývačkou, vlastným krytým a vonkajším bazénom, tureckými kúpelmi, saunou, parnou miestnosťou a jacuzzi), King Suity (s 2 spálňami, obývačkou, jacuzzi a súkromným bazénom na terase), Royal Suity (s 2 spálňami, obývačkou, privátnym bazénom, 2 jacuzzi), jazerná vila (suity s 1 spálňou, jacuzzi a obývačkou s priamym vstupom do bazéna) Pre deti: minikluby, ihrisko, opatrovanie detí na vyžiadanie na recepcii za poplatok, minidiskotéka Ultra all inclusive: raňajky 07.0010.00 hod., obed 13.00-14.30 hod., večera 19.00-21.30 hod. formou

bufetu v hlavnej reštaurácii, večera v a´la carte reštaurácii 19.00-22.30 hod. (2x za pobyt), občerstvenie počas dňa 12.00-18.00 hod., gőzleme 12.0018.00 hod., nočné občerstvenie 24.00-06.00 hod., neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov v lobby bare 24 hodín denne, v anglickom pube 21.00-00.00 hod. (na vyžiadanie), vo vitamínovom bare 10.00-19.00 hod., v bowling bare 19.00-00.00 hod., v disko bare 23.00-03.00 hod., minibar na izbe, tenis, fitnes centrum, sauna, squash, stolný tenis, turecké kúpele, parná miestnosť, animačné programy, trezor

› možnosti obsadenia: štandardné izby:

AA / AAA / AAA / AAAA 159


TURECKO

› ANTALYA - LARA

Hotel Royal Wings

uuuuu

ANTALYA - LARA

Zaujímavá architektúra prepracovaná do každého detailu, elegantne zariadené izby, krásna pláž a dokonalý servis. To všetko vám zaistí skvelú dovolenku. Odporúčame náročnejším klientom a rodinám s deťmi. Hotel sa stal jedným z najobľúbenejších v tomto letovisku.

Letovisko: Antalya - Lara Pláž: priamo pri pieskovej pláži Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: luxusný hotelový komplex otvorený v roku 2005 je situovaný priamo pri krásnej pieskovej pláži na ploche 72 000 m²; od letiska v Antalyi je vzdialený cca 15 km.

východ – možnosť využiť 1x za pobyt), 2 lobby bary, bar pri bazéne, turecká kaviareň a cukráreň, TV miestnosť, diskotéka a nočný klub, konferenčné centrum, bazén, detský bazén, vnútorný vyhrievaný bazén, lehátka a slnečníky na pláži aj pri bazéne, stolný tenis, tenis, volejbal, basketbal, šipky, aerobik, gymnastika, animačné programy, sauna, turecké kúpele a parné kúpele, whirlpool, aquapark, kino, WiFi v lobby (zadarmo), kino

Vybavenie: recepcia, požičovňa áut, kaderníctvo, minibar, lobby, 6 výťahov (z toho 4 panoramatické), hlavná reštaurácia, 4 a´la carte reštaurácie (talianska, turecká, rybia, Ďaleký

Služby za poplatok: videohry, večerné osvetlenie tenisového kurtu, biliard, spa centrum masáže, kaderník, bowling, biliard, opatrovanie detí, lekár, práčovňa,

160

internetová kaviareň, fotograf, prenájom áut, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy, dovozové šampanské, miestne aj dovozové vína, luxusné dovozové nápoje (12-ročná whisky, koňak, bourbon VSOP/XO), izbový servis, plážové osušky, motorizované vodné športy Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo pre dieťa, centrálna klimatizácia, SAT/TV, telefón, fén, hudobný kanál, minibar, trezor, sociálne zariadenie, balkón; rodinné izby umožňujú ubytovať 3 dospelé osoby a 1 dieťa na prístelke

Pre deti: detský bazén, miniklub (4-12 rokov), detské ihrisko, detská diskotéka, opatrovanie detí Ultra all inclusive: raňajky, neskoré raňajky, obed a večera (možnosť využiť detský a diétny bufet pri večeri) formou bufetu, tematické bufety pri vybranej večeri, miestne aj dovozové alkoholické i nealkoholické nápoje 24 hod. denne, 6x týždenne možnosť konzumácie v a´la carte reštauráciach (rezervácia vopred nutná, 1x týždenne zadarmo, ďalšie rezervácie za poplatok), občerstvenie a ľahké jedlá po

celý deň, denné doplňovanie minibaru o pivo a nealkoholické nápoje, cukráreň (v určené hodiny), zmrzlina, turecký stan, tenis a tenisové vybavenie, stolný tenis, plážový volejbal, fitnes, sauna, turecké kúpele, aerobik, gymnastika, denné a večerné animačné programy, živá hudba, kino

› možnosti obsadenia: štandardná izba:

AA / AAA / AAA, rodinná izba: AAA / AAAA


TURECKO

› ANTALYA - LARA

Hotel Delphin Diva Premiere

uuuuu

ANTALYA - LARA

Hotel priamo pri krásnej pieskovej pláži v pomerne mladom letovisku Lara ponúka komfortné ubytovanie a jeho hotelový bufet je známy široko ďaleko. Odporúčame náročnejším klientom, ale i rodinám s deťmi.

Letovisko: Antalya - Lara Pláž: priamo pri pieskovej pláži Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: luxusný hotelový komplex s hlavnou 6poschodovou budovou je postavený uprostred veľmi peknej záhrady v novovybudovanej hotelovej zóne prázdninového strediska Lara, len niekoľko minút autom od centra Antalye; komplex je situovaný priamo pri nádhernej pieskovej pláži; centrum Antalye je vzdialené cca 20 km, letisko cca 15 km (transferom asi 20 min. jazdy); hotel má ideálnu polohu pre návštevu Antalye

Vybavenie: recepcia, hlavná reštaurácia s výhľadom na more, 6 a´la carte reštaurácií (mexická, čínska, talianska, barbeque, japonská, rybia reštaurácia – nutná rezervácia vopred na recepcii), lobby bar, bar pri bazéne, bar na pláži, denný a nočný klub, vitamínový bar, niekoľko bazénov so šmykľavkami pre dospelých aj deti, krytý bazén, tenisové kurty, tenisové loptičky a rakety, fitnes, sauna, turecké kúpele, obchody so suvenírmi, zábavné centrum, kaderníctvo, diskotéka, denné animačné programy pre dospelých aj deti, internetová kaviareň Služby za poplatok: internetová kaviareň, izbový servis v čase 06.00-24.00 hod., motorizované vodné športy na pláži, čistiareň, práčovňa, kozmetický salón,

lekcie tenisu a tenisové vybavenie, masáže, peeling, kaderníctvo, lekár, jacuzzi, biliard, air hokej, play station, vodná fajka, niektoré vybrané dovozové nápoje Ubytovanie: všetky druhy izieb s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, balkón alebo terasa (prevažne s výhľadom na more), minibar, telefóno SAT/TV, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom a WC, fén, centrálna klimatizácia a trezor; minibar (denne doplňovaný) Pre deti: hotel ponúka oddelený detský kútik v reštaurácii spolu so špeciálnym detským menu, detský klub s programom (denné aktivity na pláži alebo pri bazéne, pirátsky deň), TeensClub pre deti 13-16

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

rokov, športové súťaže, detská diskotéka, animačné programy, detský bazén, detské ihrisko Ultra all inclusive: raňajky, obed a večera formou bufetu, neskoré raňajky, popoludňajšie a polnočné občerstvenie, zmrzlina, toasty a hotdogy v bare pri bazéne, medzinárodné špeciality pre občerstvenie počas dňa, neobmedzená konzumácia miestnych i dovozových alkoholických aj nealkoholických nápojov 10.00-24.00 hod.; čerstvé džúsy, nealkoholické nápoje; voda, pivo, oriešky a čokoláda v minibare (denne doplňované), digitálny trezor na izbe, tenisové kurty (nutná

rezervácia vopred), turecké kúpele a parné kúpele, sauna, fitnes, jacuzzi, stolný tenis, plážový volejbal, šipky, kanoe, windsurfing (len s licenciou), aerobik, vodné pólo, vodná gymnastika, step aerobik, vodné šmykľavky, lehátka, slnečníky, plážové osušky, denné i večerné animačné programy, diskotéka, animácie pre deti (miniklub 4-12 rokov, ihrisko pre deti, TeensClub 13-16 rokov), detský bazén, izbový servis v čase 00.00-06.00 hod., WiFi pripojenie v lobby

› možnosti obsadenia: AA / AAA / AAA / AAAA / AAAA 161


TURECKO

› ANTALYA - LARA

Hotel Delphin Palace De Luxe

uuuuu

ANTALYA - LARA

Novinka v ponuke. Jeden z najlepších hotelov v oblasti, a to vďaka vysokej kvalite služieb, širokej ponuke všetkého, čo vás len napadne, úžasnej pláži a ústretovému personálu. Jedinečný hotel pre rodinnú dovolenku, ktorý prekoná všetky vaše očakávania.

Letovisko: Antalya - Lara Pláž: piesková pláž priamo pri hoteli Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: tento luxusný hotel leží v oblasti Lara, 15 km od medzinárodného letiska v Antalyi; dopravu zabezpečujú minibusy (dolmuše) alebo taxi Vybavenie: recepcia, spolu 559 izieb, hlavná reštaurácia, 7 reštaurácií 162

a’la carte (rybia, barbeque , talianska, čínska, japonská, francúzska, mexická), 13 barov, WiFi v lobby, animácie, miniklub, detské ihrisko, diskotéka, kino, obchody, sauna, parné kúpele, turecké kúpele, 2 bazény so šmykľavkami, krytý bazén, detský bazén, vodné pólo, vodný aerobik, kanoe, windsurfing, tenis, stolný tenis, plážový volejbal, fitnes, aerobik, biliard, šipky Služby za poplatok: internet na izbe, izbový servis 06.0024.00 hod., masáže, kaderník,

salón krásy, práčovňa, motorové vodné športy na pláži, potápanie, bowling, profesionálne tenisové vybavenie, lekár, dovozové nápoje v a´la carte reštauráciách Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, kúpeľňa/ WC, centrálna klimatizácia, SAT/ TV, telefón, fén, minibar, trezor, balkón; možnosť ubytovať až 4 dospelých a 1 dieťa v rodinnej izbe

Pre deti: detský bazén, miniklub, detské ihrisko, animačné programy Ultra all inclusive: raňajky, obed a večera formou bufetu, neskoré raňajky, gözleme, zmrzlina, toasty, hot dogy počas dňa, polnočné občerstvenie, čerstvé ovocné džúsy, neobmedzená konzumácia miestnych a vybraných zahraničných alkoholických a nealkoholických nápojov 24 hodín denne, animácie, miniklub, diskotéka, kino, sauna, parné kúpele,

turecké kúpele, vodné pólo, vodný aerobik, kanoe, windsurfing, tenis, stolný tenis, plážový volejbal, fitnes, aerobik, biliard, šipky, lehátka a slnečníky na pláži, plážové osušky, trezor v izbe, jacuzzi, WiFi v lobby, izbový servis 00.00-06.00 hod.

› možnosti obsadenia: štandardná izba:

AA / AAA / AAA rodinná izba:

/ AAAA

AAA / AAAA / AAAA / AAAAA


TURECKO

› ANTALYA - LARA

Hotel Titanic Resort uuuuu

ANTALYA - LARA

Štýlový hotel s obrovským komplexom záhrady, bazénov a športových ihrísk nájdete na skvelej pieskovej pláži letoviska Lara. Vhodný pre najnáročnejších klientov všetkých vekových kategórií.

Letovisko: Antalya - Lara Pláž: priamo pri pieskovej pláži Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotelový rezort architektonicky zaujímavo vybudovaný s náznakom tvaru legendárnej lode Titanic je situovaný priamo pri známej pláži v Lare, cca 15 km od centra mesta a cca 10 km do letiska v Antalyi Vybavenie: 523 štandardných izieb, 7 izieb pre hendikepovaných klientov, krytý bazén, detský krytý bazén, jacuzzi, 2 vonkajšie bazény, aquapark, detský bazén,

hlavná reštaurácia s diabetickým kútikom, a´la carte reštaurácie (turecká, talianska, rybia, barbecue – nutná rezervácia vopred, za poplatok), detský klub, lobby bar, animačné programy, diskotéka, živá hudba, fitnes, turecké kúpele, sauna, parné kúpele, biliard, stolný futbal, šipky, bowling, aerobik, gymnastika, step aerobik, strečing, basketbal, futbal, volejbal, plážový volejbal, 4 tenisové kurty, squash, stolný tenis, vodné športy, slnečníky, lehátka s matracmi na pláži aj pri bazéne zadarmo, lekár, kozmetické a zdravotné centrum (napr. epilácia, starostlivosť o pokožku), kaderníctvo, spa centrum, fotograf, konferenčné miestnosti, internetová kaviareň, WiFi

Služby za poplatok: a´la carte reštaurácie, dovozové šampanské, archívne vína, whisky, koňak, likéry, izbový servis, čerstvé ovocné džúsy, lekár, spa, kozmetické centrum, masáže, bowling, internet, WiFi, hracie automaty, osvetlenie tenisových kurtov, tenisové a squashové rakety a loptičky, futbalové ihrisko, čistiareň, práčovňa, opatrovanie detí, biliard, šipky, vodné športy, plážové osušky za kauciu Ubytovanie: štandardné 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelú osobu alebo 2 prísteliek pre deti v štýle lodných kabín, centrálna klimatizácia, SAT/TV, hudobný kanál, minibar, trezor, fén, telefón, kúpeľňa s vaňou/WC, balkón alebo terasa; rodinné izby sú na vyžiadanie

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

Pre deti: detské bazény, animácie pre deti, detský klub, aquapark, detské ihrisko, opatrovanie detí Ultra all inclusive: raňajky 07.0010.00 hod., obed 13.00-15.00 hod., večera formou bohatého bufetu 19.00-21.30 hod., detský bufet pri obede/večeri, diabetický kútik, občerstvenie v bare na pláži a pri bazéne, neskoré raňajky, Solaris bar – cestoviny, pizza, kebab, varená kukurica, opekané zemiaky, zmrzlina, neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov 10.0003.00 hod., možnosť večere v a‘la carte reštauráciách (nutná

rezervácia vopred, za poplatok), minibar, nápoje na diskotéke, fitnes, turecké kúpele, sauna, parné kúpele, jacuzzi, step a vodný aerobik, gymnastika, basketbal, volejbal, plážový volejbal, tenis, stolný tenis, lukostreľba, detské kluby, nemotorizované vodné športy, animačné programy, živá hudba, slnečníky, lehátka s matracmi

› možnosti obsadenia: štandardná izba:

AA / AAA / AAA/ AAAA 163


TURECKO

› KEMER/GÖYNUK

Hotel Greenwood Resort

uuuu

KEMER/GÖYNUK

Novinka v ponuke. Príjemný hotelový komplex známy dobrou kuchyňou v rozľahlej záhrade s nádhernou kulisou horských masívov, odporúčame najmä rodinám s deťmi.

Letovisko: Kemer/Göynuk Pláž: cca 300 m od pieskovo okruhliakovej pláže Stravovanie: all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: hotel skladajúci sa z hlavnej hotelovej budovy a bungalovov v záhrade sa nachádza v oblasti Kemer – Göynuk, cca 55 km od medzinárodného letiska v Antalyi; transfer z letiska do hotela trvá približne hodinu. 164

Vybavenie: recepcia, lobby bar, hlavná reštaurácia, 2 a´la carte reštaurácie (talianska, turecká), bar pri bazéne, bar na pláži, snack bar, diskotéka, 1 vonkajší bazén, 1 detský bazén, 1 vnútorný bazén, 2 šmykľavky, lehátka a slnečníky na pláži aj pri bazéne, plážové osušky, turecké kúpele, sauna, fitnes, basketbal, plážový volejbal, tenis, stolný tenis, detský klub (4–12 rokov), detské ihrisko, animačné programy, večerný program, aerobik, stolné hry Služby za poplatok: trezor, a’la carte reštaurácia, diskotéka, osvetlenie

tenisových kurtov, biliard, miestnosť s hracími automatmi, kozmetický salón, masáže, peeling, lekár, internet, obchod, kaderník, obchod so suvenírmi, požičovňa áut, fotograf, obchod s koženým tovarom, vodné športy (vodné lyže, plachtenie, parasailing), opatrovanie detí, čistiareň, všetky nápoje na diskotéke, dovozové nápoje a všetky nápoje 24.00–10.00 hod. Ubytovanie: spolu 201 štandardných 2lôžkových izieb s možnosťou 1 prístelky pre dospelého alebo 2 prísteliek pre deti, balkón, centrálna

klimatizácia, telefón, SAT/TV, fén, trezor (za poplatok), minibar; rodinné izby na vyžiadanie Pre deti: bazén pre deti, detské ihrisko, detský klub, šmykľavky All inclusive: raňajky, neskoré raňajky, obed a večera formou bufetu v hlavnej reštaurácii, snack, popoludňajšia káva, čaj a zákusok, zmrzlina, gözleme, neskorá večera, turecká noc, možnosť večere v a´la carte reštaurácii (turecká, talianska,

nutná rezervácia vopred), neobmedzená konzumácia miestnych a vybraných dovozových nealkoholických a alkoholických nápojov 10.00– 24.00 hod.

› možnosti obsadenia: štandardná izba:

AA / AAA / AAA / AAAA


TURECKO

› KEMER

Hotel Kemer Resort

uuuuu

KEMER

Osvedčený hotel v našej ponuke v obľúbenom letovisku Kemer je zárukou vysokej kvality služieb a ubytovania. Ochota personálu, pekné prostredie a výborná kuchyňa splní všetky vaše priania. Odporúčame aj náročnejším klientom.

Letovisko: Kemer Pláž: priamo pri kamienkovej pláži s navezenou pieskovo časťou Stravovanie: ultra all inclusive Raňajky: bufetové Obedy: bufetové Večere: bufetové Poloha: luxusný hotelový rezort je situovaný blízko centra známeho letoviska Kemer, priamo pri kamienkovo-pieskovej pláži; centrum Kemeru sa nachádza cca 1 km od hotela; vzdialenosť od letiska v Antalyi cca 55 km, centrum Antalye cca 45 km. Vybavenie: hotel disponuje celkom 357 izbami rôznych typov, hlavná reštaurácia, 5 a´la carte reštaurácií (turecká, rybia,

čínska, japonská, talianska), fondue a barbecue reštaurácia (nutná rezervácia za poplatok), snack-bistro, večerný snackbar, lobby bar, bar pri bazéne, karaoke bar, disko bar, krytý bazén, vonkajší bazén s 3 toboganmi, WiFi v lobby, konferenčná miestnosť, kaderníctvo, kozmetický salón, minimarket, obchod so suvenírmi, butik, fotograf, zlatníctvo, kožušníctvo, obchod s kobercami, požičovňa áut, fitnes centrum, biliard, minigolf, tenis, squash, plážový volejbal, bedminton, stolný tenis, kino, miniklub, animačné programy, lehátka a slnečníky, plážové osušky, bowling Služby za poplatok: dovozové nápoje whisky a koňak, lekár, bowling, šipky, čistiareň a práčovňa, vodné športy na pláži: parasailing, jetski, vodné lyže, jazda

na banáne, ringo, počítačové hry, stolný futbal, ľadový hokej, izbový servis medzi 06.00-02.00 hod. (konzumácia nápojov i jedál), spa centrum, masáže, peeling, kozmetický salón, solárium, potápanie, vína servírované v a´la carte reštauráciách Ubytovanie: štandardné komfortne zariadené 2lôžkové izby s možnosťou 1 prístelky pre dospelú osobu alebo 2 prísteliek pre deti, centrálna klimatizácia, IDD telefón, SAT/TV, hudobný kanál, minibar, trezor, fén, vaňu s masážnou sprchou, balkón; izby s bočným výhľadom na more sú za príplatok a na vyžiadanie; Family Duplex (rodinná izba skladajúca sa z 2 izieb, ktorá umožňuje ubytovať až 4 dospelé osoby), King Suite, Deluxe suite, Family Suite a bezbariérové izby

Viac textových a obrazových informácií nájdete na www.firotour.sk

Pre deti: miniklub pre deti 4-12 rokov, tobogany pri bazéne, detské ihrisko Ultra all inclusive: raňajky 07.3010.30 hod., neskoré raňajky 08.00-11.00 hod., obedy 12.3014.15 hod. (špeciálne detské menu 12.00-13.00 hod.), večera formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácii 19.00-21.15 hod. (detská večera formou menu 19.00-20.00 hod.), zmrzlina, neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov v reštaurácii a baroch 10.00-24.00 hod., fitnes centrum, aerobik, lekcie tanca, biliard, minigolf, tenis, squash, plážový volejbal,

bedminton, stolný tenis, kino, miniklub, animačné programy, plážové osušky, lehátka a slnečníky na pláži aj pri bazéne, minibar, turecké kúpele, sauna, miestnosť s parou, whirlpool, večera v a´la carte reštauráciách (nutná rezervácia vopred na recepcii, možnosť využiť 2 večere za týždeň), ľahké občerstvenie počas dňa, disko, divadlo

› možnosti obsadenia: štandardná izba:

AA / AAA / AAA rodinná izba:

/ AAAA

AAAA / AAA / AAAA / AAAA 165

17_Turecko_142_165  

TURECKO 142 Turecká noc Starý osmanský kervansaray je ideálnym miestom, kde sa môžete preniesť do doby, kde tejto zemi vládli sultáni a prin...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you