__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 44

| SZTUKA |

świata oraz postaci, które przelałam na papier w formie tekstu, jak i rysunków. Jednak by moje prace nie szły tylko do szuflady, kolejnym krokiem było założenie fanpage na Facebooku zatytułowanego „Opowieści pisane ilustracjami”, gdzie regularnie publikowałam swoje prace. Tam spotkałam się z pierwszym odzewem od nieznanych mi ludzi, by dalej kroczyć obraną drogą. Książka przeznaczona jest dla młodego odbiorcy, który samodzielnie podejmuje się poznawania lektur, jak i dla dzieci, które słuchają czytania na głos. W powieści podejmowane są różnorakie wątki, które mają nakierować czytelnika na poznanie odpowiednich wartości i wdrążanie ich w życie. Dzięki umieszczeniu głównych bohaterów w leśnym świecie, czytelnik ma szansę poznać bliżej faunę i florę, które są przedstawione w przyjazny, a czasem tajemniczy sposób. W powieści nie zabraknie również elementów baśniowych i humorystycznych. - Obecnie zajmuję się wykańczaniem ilustracji oraz techniczną stroną wydawania książki - zatem są to rozmowy z wydawnictwem oraz pierwsze kroki w poszukiwaniu odpowiedniej drukarni – mówi Katarzyna Wójcicka. - Finał projektu planuję na grudzień, by zdążyć przed Bożym Narodzeniem. Myślę, że mógłby być to dobry prezent na święta, gdyż powieść dla dzieci „Mysienoski. Czar zimy” osadzona jest w zimowym klimacie. Powieść dodatkowo ma na celu wypromowanie czytelnictwa oraz powrót do tradycyjnej ilustracji dziecięcej. Jest narysowana w odręczny sposób, łudząco przypominający lata 90. XX wie-

44

ku. - W dobie internetu i ogólnodostępnych ekranów telewizyjnych warto przypomnieć młodszym pokoleniom o wartościach płynących z dobrze wykreowanego świata i stanąć w opozycji do wszechogarniającej łatwej cyfrowej rozrywki - mówi autorka. - Przedsięwzięcie będzie miało również na celu stworzenie ilustratorskiej strony internetowej powiązanej ze sklepikiem, w którym dostępna będzie zarówno wspomniana książka oraz plakaty czy pocztówki promujące tradycyjną sztukę ilustratorską dla dzieci.

Stypendysta z naszej okładki Wśród tegorocznych stypendystów marszałka znalazł się również Michał Martyniuk, który był bohaterem naszego magazynu w czerwcu. Planuje projekt „Jazz okiem przechodnia”. Michał zagra cztery koncerty w zatłoczonych, reprezentacyjnych punktach Szczecina (Jasne Błonia, Brama Portowa, Łasztownia, plac Grunwaldzki). Postara się, by przechodnie oderwali się na chwilę od codziennych obowiązków i skupili uwagę na muzyce jazzowej. Całe przedsięwzięcie zostanie udokumentowane w postaci czterech niezależnych nagrań wideo i audio. Ten rodzaj street artowej sztuki ma za zadanie uchwycić cały proces - od dezorientacji przechodnia, przez pierwsze zwrócenie uwagi, aż po pełne skupienie lub totalną obojętność na muzykę w niecodziennym miejscu. Koncerty odbędą się w sierpniu i wrześniu.

Profile for MM Trendy

MM Trendy #08 (77)  

Szczecin. MM Trendy. Magazyn Miejski. Numer 08 (77), sierpień 2019.

MM Trendy #08 (77)  

Szczecin. MM Trendy. Magazyn Miejski. Numer 08 (77), sierpień 2019.

Profile for tomkuc
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded