Page 1

03/10

Emakeelepäev

Täna lehes: Lumelinnak Vastlapäev

Pühapäeval, 14. märtsil, Kristjan Jaak Petersoni

4H laager

sünnipäeval

tähistame

ametliku

riigipühana

Võrkpallivõistlus

miks ei võiks eesti keelel olla õigust igavikule. Miks

emakeelepäeva. Just Peterson oli esimene, kes küsis, muretses too noormees kaks sajandit tagasi meie

HmAss

keele pärast?

Talendijaht

Juhtkiri Lõpuks ometi on kümnenädalane kolmas veerand kohe – kohe seljataga! Nagu näha, polegi see nii kaua veninud ja meie tillukeses koolis on juhtunud mõndagi. Jõuluvaheajalt tulles olime kõik puhanud ja valmis tööle asuma. Peagi oli käes veebruarikuu kõigi oma võludega: algust tehti suure talendijahiga, mõned päevad hiljem ehitasime valmis lumelinna, 16. veebruaril veetsime lõbusa vastlapäeva ning tähistasime vabariigi aastapäeva. Aitäh abiturientidele aastapäevaaktusel esinemise eest ja suur tänu ka teiste ürituste korraldajaile! Lisaks kõigile meeleolukatele üritustele on häid uudiseid ka õppetöö vallast. Meie töökas põhikooliõpilane Maret Palusalu pääses kahekümne seas edasi emakeeleolümpiaadi vabariiklikku lõppvooru. Häid tulemusi on ette näidata sportlastel ja tubli debüüdi on teinud ka meie koolibänd, kellest saate lugeda tänases intervjuurubriigis. Kõiki vahvaid sündmusi meenutades ei tundu ka aknast paistev lumesadu nii hirmuäratav. Olen märganud, et päike paistab juba hulga kõrgemalt ja kooliteel laulavad linnud päris rõõmsalt. 20. märtsil algab kevad ning ega soe ja üllatusi pakkuv suvigi kaugel ole.

Maali Per t

11. klass

Eesti keel, meie emakeel, on meile nii iseenesestmõistetav, et me ei oskagi tegelikult hinnata, kui palju selle säilitamiseks vaeva tuleb näha. Me

ju

ei

tahaks,

et

millalgi

tulevikus

oleks

emakeelepäev selline püha, mil koolilapsed lähevad muuseumivitriinidelt eestikeelseid tekste vaatama. Seepärast räägitagu igas kodus emakeelt õigesti, juba päris varakult, esimestest sõnadest alates. Tasub teada, et emakeeleoskus avab ukse võõrkeelte õppele, see avab akna maailma. Oluline on, et eesti keelt rääkivad inimesed mõtleksid oma keele peale iga päev, sest emakeel on eestluse tähtsaim nurgakivi. Kasutagem seda austuse, armastuse ja pühendumusega. Head emakeelepäeva!

Profile for Toomas Mitt

KOOLIVAIM märts 2010  

Tõstamaa Keskkooli häälekandja

KOOLIVAIM märts 2010  

Tõstamaa Keskkooli häälekandja

Profile for tomitt
Advertisement