Page 1

Stilius 

Studijos OKTO nuotr.

“Laisvalaikis”, 2011 m. kovo 10 d.

Genutė ŽALIENĖ

Ar verta paisyti prie žodžio “išpardavimas” pridedamų specialių apibūdinimų, tokių kaip sezoninis, momentinis, mados, galutinis ir pan.? Ar tai nebus prekybininkų gudrybė nusibodusį, per dažnai girdimą pliką terminą “išpardavimas” pakeisti įdomesniu? Ar mados išpardavimas - rinkodaros priemonė, reiškianti tik pelną prekybininkams?

Mados išpardavimo ir išpardavimo skirtumai Ką reiškia išpardavimas? Tai “naudingas” pasiūlymas vartotojams už mažesnę kainą įsigyti įvairiausių dažniausiai besibaigiančio ar net pasibaigusio galiojimo ar seniai nemadingų daiktų. Mados išpardavimo sąvoka skiriasi - čia nesiūlomos prekės, kurių galiojimo terminas tuoj baigsis. Atvirkščiai, pirkėjai per tokius išpardavimus gali rasti itin geros kokybės, laikui nepavaldžių, visuomet geidžiamų daiktų. Tai galimybė įsigyti tai, apie ką seniai svajojote, bet ko negalėdavote sau leisti, neišleidžiant visų savo santaupų. Kuri iš mūsų niekada nėra pagalvojusi apie dieviškai gražius “Prada” akinius? Ar nesvajojusi visus priblokšti vakarėlyje ne tik savo išmone, bet ir prabangiais papuošalais? O kaip norėtųsi kada nors save palepinti ta rankine, kurioje tilptų ne tik visas gyvenimas, bet ir visos svajonės... Štai kodėl daugybė žmonių skrenda apsipirkti į Londoną, Pa­ ryžių ar Milaną ir ieško būtent mados išpardavimų.

Madingas mados išpardavimas Vis labiau gyventi nuo sezono iki sezono - nuo išpardavimo iki išpardavimo - neapsimoka ir tampa

nebemadinga! Nuolat staigmenomis stebinančios “OlialiaShop.lt” elektroninės parduotuvės vadovė Loreta Masevičienė sako: “Per mados išpardavimus žmonės ieško to, apie ką seniai svajojo vartydami mados žurnalus, tačiau ko negalėdavo sau leisti nusipirkti dėl mažai kam įkandamos kainos. Norėdami leisti išsipildyti daugelio žmonių lūkesčiams, savo interneto parduotuvėje jau rengiame pirmąjį mados išpardavimą, kuris leis išlaisvinti slapčiausius troškimus ir paversti juos realybe. Mados išpardavimas nebus vienkartinis ar sezoninis pasiūlymas, jį mūsų parduotuvėje galėsite rasti ištisus metus”.

Mados išpardavimo mechanizmas

jams patikti, - mes norėjome pasiūlyti mažiausias kainas ir aukščiausią kokybę. Todėl per mados išpardavimus bus siūlomi garsiausių prekės ženklų gaminiai itin mažomis kainomis. “Dolce&Gabbana”, “Prada”, “Missoni”, “G.Ferre”, “Lancaster” - tai tik keletas vardų, kurie labai iškalbingi. Taip pat siūlysime ir mažiau Lietuvoje žinomų, bet pasaulyje pripažintų prekės ženklų gaminių. Jie turėtų būti ypač įdomūs žmonėms, vertinantiems originalumą ir siekiantiems susikurti savitą stilių. Mados išpardavimų asortimentas nebus pastovus, kiek­vienas jų veiks tik tam tikrą laiką. Prekių kiekis taip pat bus ribotas, tad jei prekė tikrai patiko, patartume ilgai nedelsti ir paskubėti ją įsigyti. Nes kad ir ką išsirinktumėte, tai tikrai kainuos gerokai mažiau, nei galėtumėte pagalvoti”.

Daugelis žino, ką reiškia, kai prisilakstęs po parduotuves, ieškodamas geriausių kainų, supranti, kad vis tiek kainos per didelės. O skraidyti į Europos ar pasaulio mados sostines dažnam iš mūsų neleidžia piniginė ir laikas. “OlialiaShop.lt” parduotuvės vadovė pasakoja, kad jau visai netrukus prasidėsiantys mados išpardavimai Loreta tai ilgų paieškų rezultaMasevičienė tas: “Mes ieškojome to, kas ne tik galėtų pirkė-

Ką slepia mados išpardavimo sąvoka?

Garsios, populiarios šalies damos sprendžia galvosūkį: kuo skiriasi išpardavimas nuo mados išpardavimo?

n Danguolė Stachura, “Pilies galerijos” savininkė: “Apie meną labiau suprantu nei apie madas... Nors primušk, sunku atsakyti. Turbūt išpardavimas - kai išparduodami sezoniniai daiktai, o mados išpardavimas - kai išparduodami dar aktualūs, dar vis madingi daiktai”. n Dovilė Mikalajūnaitė, grožio salono “Vdg Style” savininkė: “Išpardavimo nemėgstu... Mados išpardavimas - čia kažkas įdomiau, bet iki galo nesuvokiu, kuo skiriasi. Trūksta apibrėžtumo, informacijos, šios sąvokos esmės”. n Rima Triškutė, modelis: “Mados išpardavimas, bent jau Paryžiuje, - kai garsūs vardai išparduoda tuo metu stilingus kūrinius (drabužius, avalynę, aksesuarus ir kt.). Išpardavimas - tiesiog kai parduotuvės išsivalo, parduoda viską, kas likę iš senų kolekcijų, nebūtinai gerus daiktus”. n Renata Klimaitytė, “Olialia Dream Team” šokėja: “Išpardavimo sąvoką suvokiu kaip senų kolekcijų masinį pardavimą pigiau, o mados išpardavimas - prestižinių, pripažintų gaminių pasiūlą už mažą kainą”.

Kuri iš mūsų niekada nėra pagalvojusi apie dieviškai gražius “Prada” akinius?

EPA-Eltos nuotr.

n Karina Krysko, dainininkė, šokėja: “Išpardavimas - kai sezono viduryje, pabaigoje išparduodami tam sezonui skirti drabužiai, o mados išpardavimas?.. Na, gal tai nebūtinai susiję su drabužiais? Gal ir kitokie daiktai gali būti, pavyzdžiui, baldai?”

Irmanto Sidarevičiaus, Sauliaus Venckaus, Vyginto Skaraičio nuotr.

Ką slepia mados išpardavimo sąvoka?  

Ką slepia mados išpardavimo sąvoka?

Ką slepia mados išpardavimo sąvoka?  

Ką slepia mados išpardavimo sąvoka?

Advertisement