Page 1

34 Internetas

“Laisvalaikis”, 2011 m. balandžio 7 d.

El. reklama: įtaigi socialinė el. reklama 300 laukiančiųjų eilė

Rubriką pristato “Gaumina”

kėjo pildyti jokių kortelių - prisijungi ir paremi kampaniją.

n www.lahjaelamalle.net

Kas? Organų donorystė, Suomija. Ką padarė? Kasdien Suomijoje yra gyvoji eilė, laukianti donoro - 300 žmonių. Tūkstančiai miršta kasmet, taip ir nesulaukę savojo donoro. Žodžiais šis skaičius neatrodo didelis, todėl buvo sudaryta gyva 300 žmonių eilė, nusidriekusi Helsinkio aikštėje. Anksčiau vienintelis būdas užsiregistruoti organų donorystei buvo kortelė, o šiai akcijai buvo pasirinkta ir kita forma - “Facebook”. Eilės priekyje buvo palikti kompiuteriai, prie kurių praeiviai galėjo atnaujinti savo profilį - eilutėje “Politinės pažiūros” įrašyti “Taip organų donorystei”. Tuomet eilė sumažėdavo vienu žmogumi.

Kodėl tai veikė? Mažas kampanijos biudžetas lėmė nemokamų kanalų - socialinių tinklų panaudojimą. Keli tūkstančiai gerbėjų “Facebook” puslapyje atrodo daug, tačiau gyva jų eilė kur kas įspūdingesnė, o tokius dalykus žiniasklaida mėgsta. Be to, nerei-

Rezultatai Kampanija buvo parodyta visose Suomijos televizijos žinių laidose (TV1, FST, MTV3, “Nelonen”), pasiekė radijo laidas bei spaudą. Minimaliu biudžetu pasiektas žiniasklaidos dėmesys, vertas 239 000 eurų. Daugybė žmonių užsiregistravo būti organų donorais, o 300 žmonių paskelbė apie savo apsisprendimą savo “Facebook” profilyje greičiau nei per dvi valandas.

n Darius Bagdžiūnas,

“Gaumina” direktorius Geriems darbams irgi reikia reklamos, internete ji gali būti labai įdomi. Keli įkvepiantys pavyzdžiai:

Blaivus prie vairo n http://tinyurl.com/65oacgj

Kas? “Brandhouse”, Pietų Afrika.

Ką padarė? Izraelio aktyvistai prieš prekybą žmonėmis sukūrė videopeticiją. Prekyba moterimis yra labai aktuali problema, todėl buvo sukurtas paprastas vaizdo klipas apie prekybą žmonėmis, po kuriuo prašoma spausti “dislike” (nepatinka) mygtuką.

Prekyba žmonėmis n http://tinyurl.com/6ypzllw

Kas? “Woman To Go”, Izraelis.

Ką padarė? Alkoholinių gėrimų atstovas “Brandhouse” dar 2008 metais inicijavo kampaniją prieš vairavimą išgėrus. Kampanija rėmėsi Pie­tų Afrikos vairuotojų statistika - beveik dešimt tūkstančių žmonių kasmet miršta avarijose dėl vairavimo išgėrus. Naujausia kampanijos idėja “Norėčiau su tavim susipažinti” buvo reklamuojama lauko plakatuose ir vaizdo klipuose, tačiau didžiausio dėmesio sulaukė virusinis vaizdo klipas socialiniame tinkle. Kele-

Kodėl tai veikia? “Dislike” mygtukas - “Facebook” naudotojų svajonė. “Woman To Go” išpildė svajonę savo komunikacinių tikslų kontekste. Rezultatas? Vos per mėnesį vaizdo klipas sulaukė daugiau nei 160 tūkst. peržiūrų ir 13 342 naudotojai palaikė šią idėją.

tą dienų populiaraus tinklalapio kūrėjai dalyvavo vakarėliuose ir fotografavo jų dalyvius. Fotografijos buvo keliamos į tinklalapį, o žmonės jau kitą dieną ieškodavo savo nuotraukų. Tačiau vietoj fotografijos jiems atsidarydavo vaizdo klipas, kuriame kalinys laukia pasimatymo su būsimu kameros draugu - žiūro-

vu. Žiūrovų fotografijos buvo integ­ ruojamos į vaizdo klipą.

Kodėl tai veikė? Reklama buvo integruota ir asmeniškai nukreipta į žiūrovą nė vienas žmogus nesitiki pamatyti savęs kaip reklamos dalyvio. Videoklipas sukrečiantis, o paskutinis kadras tik sustiprina žiūrovo pojūčius, todėl norisi dar kartą žiūrėti ir pasakoti kitiems. Rezultatai Vaizdo klipą buvo galima siųsti socialiniais tinklais, o rezultatai parodė, kad vidutinis žiūrovas peržiūrėdavo jį daugiau nei du kartus. Buvo sulaukta beveik 40 tūkstančių unikalių peržiūrų. Kampanija tapo viena iš nedaugelio tokio tipo iniciatyvų Pietų Afrikoje, sulaukusių didžiulio žiniasklaidos dėmesio.

Kompanijoms vietoj išvadų Socialinėje komunikacijoje leidžiamas daug aukštesnis dramatizmo ir drąsos lygmuo. Tokia reklama yra lengviau pastebima ir veikia stipriau. Dažnai būtent drąsa padeda pasiekti sėkmę, kai nėra biudžeto.

El. reklama: įtaigi socialinė el. reklam  

El. reklama: įtaigi socialinė el. reklam

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you