Page 1

32 Internetas

“Laisvalaikis”, 2011 m. gegužės 5 d.

El.reklama: įtraukimas į veiksmą

Rubriką pristato “Gaumina”

“Desperados”: linksminkis atsakingai n http://tinyurl.com/6zuepkh

n Darius Bagdžiūnas,

“Gaumina” direktorius Reklama gali būti internetinė, spausdintinė, televizijos ar radijo ir t.t. Bet viską galimą maišyti, derinti ir integruoti. Šį kartą - “maišytos” reklamos pavyzdžiai.

“Atsiverk” n http://www.unbottleyourself.com

Kas? “Carlsberg”, Švedija. Ką padarė? Kaip iš santūrumo ir susikaustymo išlaisvinti vieną šalčiausių pasaulio tautų? “Carlsberg” sukūrė mobiliąją programėlę, kurioje yra penki šimtai “socialinių” užduočių - apkabinti medį viešoje vietoje ir prikalbinti praeivius prisidėti arba užsidėti ausines ir garsiai niūniuoti klausomą muziką viešumoje. Kai kurias misijas tenka atlikti vienam, o kitas - su draugais. Žaidimo tikslas - atlikti visas užduotis ir laimėti sau ir draugams nepakar tojamą vakarėlių savaitgalį Honkonge. Kodėl tai veikė? Kiekvienos užduoties vykdymas turi būti nufilmuotas, nufotografuotas ar įrašytas ir paviešintas tinklalapyje.

Kas? “Heineken International”.

bus - jis valdo veiksmą, garsą, vakarėlio plotą ir t.t.

Ką padarė? Sukūrė reklamą vienam iš savo alaus prekės ženklų “Desperados”. Reklama buvo rodoma per televiziją ir kino teatruose, tačiau įdomiausias sprendimas buvo įgyvendintas “youtube.com” kanale jis buvo tiesiog užgrobtas. Norėdamas pamatyti vaizdo filmuką, turi įrašyti savo tikslų amžių ir valstybę, kurioje gyveni, kitaip nepateksi į vakarėlį. Išbandyta daug kartų - aplink nieko daugiau paspausti neįmanoma. O kai durys prasiveria, prasideda pašėlusios linksmybės - aplink griūva sienos (sugriauti leidžiama žiūrovui), vakarėlis plečiasi, o savo šėlionėmis gali pasidalyti su draugais socialiniuose tinkluose. Žiūrovo dalyvavimas šiame vakarėlyje itin svar-

Kodėl tai veikė? Buvo ne vienas bandymas pateikti interaktyvius vaizdo filmukus, bet šis tiesiog stebina efektais ir žiūrovo įtraukimu į reklamą. Net dalijimosi (angl. “shearing”) mygtukai įspūdingai animuoti. Regis,

sena interaktyvumo forma, bet visiškai kitoks įtraukimas į reklamą davė pastebimų rezultatų.

Rezultatai Reklama veikia vos mėnesį, bet nesužavėto nėra nė vieno. 1 271 162 vaizdo peržiūros - labai geri rezultatai per trumpą laikotarpį.

Visas susikaustymas išgaruoja pamačius dešimtis tautiečių vaizdo klipų, kaip įmetamas slaptas laiškelis merginai į rankinę su savo telefono numeriu arba kaip su penkiais draugais lekiama nežinoma kryptimi dešimt kilometrų. Nuotykiai uždega net ir santūriausius, o prizas ir pasididžiavimas savimi tik­ rai to vertas.

rėjo mažo atlyginimo - visai kaip “Elba” programa. Paskambinus šiam kandidatui, kitame ragelio gale pasigirsdavo automatinė žinutė, kurioje buvo pranešama, kad darbuotojas tapo buhalteriu ir dirba puikioje vietoje - “Elboje”. Parašę elektroninį laišką, darbdaviai gaudavo tokį patį, tik raštišką atsakymą.

Rezultatai Ko n ku r s a s skelbtas nuo balandžio 7 iki 19 dienos, o balandžio 11 dieną jau buvo daugiau nei 36 tūkst. įvykdytų užduočių. Nemokamą mobiliąją programėlę vien iš “Android” el. parduotuvės atsisiuntė beveik 5000 vartotojų. Gal jums skaitant šias eilutes kažkas šėlsta ir džiaugiasi savo laimėjimu.

Kodėl tai veikė? Buvo pasirinkta neįkyri reklama, skirta tik tiems, kurie iš tiesų turės naudos iš reklamuojamo produkto. Reklama neerzino rek­ laminiais skydeliais tūkstančių interneto vartotojų, o pasiekusi tam tikrą asmenį, primygtinai nesiūlė paspausti, nusipirkti ar išbandyti. Be to, nemokami darbo paieškos portalai pritraukia daugiau auditorijos.

Ieškomas buhalteris n http://tinyurl.com/3g7mofr

Kas? “Elba”, Rusija. Ką padarė? Beveik dykai sukūrė reklamos kampaniją internetinei buhalterinės apskaitos programai. Kadangi programa skirta mažo biudžeto įmonėms, visa reklama buvo nukreipta ten, kur lankosi šių įmonių vadovai darbo paieškos portaluose. Tokių įmonių direkto-

riai patys ieško sekretorių, vairuotojų, vadybininkų ir pan., todėl buvo sukurti 250 fiktyvūs darbuotojai, kurie buvo profesionalai ir no-

Kompanijoms vietoj išvadų Jei vartotojas atsiduria reklamoje pats to nesuprasdamas, vadinasi, sukūrėte jam naudingą ar džiuginantį projektą. Tokios kampanijos dažniausiai duoda ir labai gerus pardavimo rezultatus.

Rezultatai Po dviejų savaičių daugiau nei 12 000 darbdavių peržiūrėjo fiktyvius gyvenimo aprašymus, pusė iš jų parašė arba paskambino kandidatui ir gavo rek­laminę žinutę. Panaudojus minimalų reklamos biudžetą “Elbos” pardavimas padvigubėjo.

El.reklama: įtraukimas į veiksmą  

Reklama gali būti internetinė, spausdintinė, televizijos ar radijo ir t.t. Bet viską galimą maišyti, derinti ir integruoti. Šį kartą - “mai...

El.reklama: įtraukimas į veiksmą  

Reklama gali būti internetinė, spausdintinė, televizijos ar radijo ir t.t. Bet viską galimą maišyti, derinti ir integruoti. Šį kartą - “mai...

Advertisement