Page 1

XIV lennu lõpuleht

Õpetajad lõpetajatest Ragnar — väga muhe mees! Oskab tööd teha ning nalja visata! Ragnar on heatahtlik, nutikas, asjalik, töökas, hea huumorisoonega, sõbralik ning vastutulelik.

Eero — armastab öelda „Si!“ Hea keelevaistuga. Lahe, positiivne, mõnus, täiskasvanulik, intelligentne ja lahe sell. Tema naljad on alati väga tabavad. Õpi näitlejaks, see tuleb sul väga hästi välja!

Marek — lobapidamatus saab juba kontrolli alla! Viimasel ajal päris asjalik noormees. Elurõõmus ja julge, ladusa jutuga (hea õhtujuht), lõbus ning viskab nalja. Kui midagi vaja ära teha, siis teeb ka.

Tambet — väikemees suure keha sees, vististi kooli kõige pikem poiss. Tunnis eriti aktiivne ei ole, vähemalt mitte õppimises. Tambet on hea sportlane ja andekas pillimängus, kuid laiskuse kehastus vähemalt õppimise ja kaasa mõtlemise koha pealt.

Artur — armumine mõjub hästi. Pole viga, päris asjalik viimasel ajal, UNICORN. Arturile meeldib leiutada. Hakkab suureks saama ja on juba päris asjalik.

Hanna-Maria — suudab teisi oma entusiasmiga hästi kaasa haarata. Ta on lõbus, seltsiv, rõõmsameelne, optimistlik, hästi positiivne, sõbralik, musikaalne, julge suhtleja ning vastutulelik.


Marisol — vaikne, hoiab omaette. Ta teeb hästi käsitööd ning unistab sageli.

Martten — mõttega mees! Ei parselda ega lahmi! Väga hea laskja. Martten on rahulik, viisakas, arukas, tagasihoidlik, mõistlik, mõtlemisvõimeline ja asjalik. Tore poiss.

Ainar — abivalmis ja töökas. Ainar on lõbus ja armastab nalja visata. Väga asjalik. Arutleb ja mõtleb kaasa.

Anari — vaikne, rahulik, asjalik, abivalmis ja töökas. Enne mõtleb ja siis ütleb.

Jüri — spordimees! Teeb ise korrapäraselt trenni. See näitab tahtejõudu! Viisakas, sõbralik, saab hakkama. Seesmiselt väga asjalik ja arukas noormees, aga ei taha seda alati välja näidata.

Margus — tõsine kirjandushuviline! Mõnus on jälgida, kuidas ta uurib ja uusi avastusi teeb! Margus on tähelepanelik, aeg-ajalt kriitiline, kuid asjalik ja põhjalik. Väga mitmekülgselt andekas.

Kaitlyn — sõbralik ja tark tüdruk, kes õpib hästi. Ta on korralik, tagasihoidlik, viisakas, tubli ja korrektne.

Heldur — tasane, mõtlik ja vaikne. Ta on töökas ja kohati väga

kõrgete eesmärkidega.


Simona Liisbet — rahulik, sõbralik, tore, tasane, viisakas, hoolitsev, oskab maalida. Ta on tark, asjalik ja iseseisev, tahab tegutseda ja saavutada!

Paula — tore tüdruk. Huvitav, mis värvi on Su soeng homme? Abivalmis, viisakas, armastab Arturil käest kinni hoida. Tubli, vaikne, asjalik, nutikas ning tagasihoidlik tüdruk.

Silver — päris nutikas tegelane, jagab maailma asju/elulisi olukordi hästi. Nt looduses ja ürituste korraldamine, aga see õpikutes-vihikutes „nuuskimine“ pole nii põnev. Tal on palju huvitavaid ideid, on ise ideede generaator. Silver on lõbus ning ettevõtlik, sõbralik, julge ja viisakas.

Anne-Mai — vaga vesi, sügav põhi. Vaikne ja tagasihoidlik. On muutunud julgemaks ja see on väga hea! Tore tüdruk, kes on teiste suhtes tähelepanelik.

Karl Jakob — tehnikamees! Leiutaja ja elektrimees, abivalmis ja sõbralik. Kooli ürituste „päästja“ tehnikaga. Kui oskaks ühendada teooria ja praktika, siis oleks väga „tegija tehnikamees“. Praegu paneb rõhku ainult praktikale.


Lõpetajate mälestused Oru Koolist Hanna-Maria Kui hakata rääkima oma klassist, jääks mul paberist puudu. Sõna otses mõttes, pole mul olnud oma rohkete koolide ja klassikaaslaste vahetustel nii head ja südamlikku, samas ühtehoidvat klassi. Alustades kasvõi juba meie võrratust klassijuhatajast Rennost! Ma arvan, et kõige meeldejäävamaks ürituseks jääb esimene Oru Kooli Playback Show, kus olid kaasatud isegi direktor ja õpetajad ning kogu üritus oli väga hästi korraldatud. Ei saa ka mainimata jätta jõulupidusid, kus olid alati väga põnevad etteasted ning tore koosviibimine. Olen käinud paljudel jõulupidudel, kuid Oru Kooli omad on olnud hingepuudutavad. Kahju, et see kool ei ole 12. klassini, usun, et siis oleks siin topelt õpilasi, kuid las ta jääb selleks samaks armasks väikeseks, kuid hingelt suureks kooliks, kus kõik, kes selle kord lõpetanud on, tulevad siia tagasi rõõmsa meele ning südamega.

Ragnar Esimesena tuleb mulle meelde üks naljakas juhus Arturiga. Me olime 1. klassis, ekskursioonil. Kõik oli lahe, aga kellelgi oli vaja teha pissipeatus. Noh mõtlesime ka, et vaja põit vähe kergendada ja läksime ka. Kõrvuti seal seisime, kui keegi mu nime selja tagant hüüdis. Ma loomulikult keerasin näoga hüüdja poole ja lasin natukene Arturi jala peale. Selle peale hakkas ta nutma ja jooksis õpetajale kaebama. Kui õpetaja sellest kuulis, läks ta alguses näost punaseks, nagu tahaks naerma hakata, aga lõpuks võttis ennast kokku ja riidles minuga. Selline on minu naljakas mälestus Oru Koolist.

Ainar Noonii, neid mälestusi on palju. Koolis on juhtunud väga palju selle üheksa aastaga, nii piinlikke juhtumeid kui ka toredaid, aga kindlasti on ühed, mis on olnud väga toredad, on meie 9. klassi väljasõidud ja klassiööd ning mõningad kooliekskursioonid. Algklassides oli kõik tore, sest see oli lihtsalt ilus aeg. Mis mulle ka väga meeldis, oli Oru Kooli Playback show.


Simona Liisbet Selle lühikese aja jooksul on mulle meeldinud see, et mind võeti kiirelt omaks ja et kogu seltskond koolis on olnud väga sõbralik, olen õnnelik, et olen uusi oskusi saanud omandada, näiteks sportmängudes ja kunstis. Ma olen väga rahul, et siia kooli tulin.

Paula Oru koolis on toredad

õpetajad. Mulle

keemia tunnid. Playback show oli vahva.

meeldisid matemaatika, inglise keele ja Klassiöö talvel oli äge

selle poolest, et ma tegin Arturiga kummipaeltest kummipalle.

Eero Oli mingi aprillikuu päev ja käis mingi anekdootide rääkimise asi. Kõik pidid vähemalt ühe anekdoodi rääkima. Me otsustasime Raksuga koos anekdoote rääkida. Peale esimest ringi oli vaba lava. Meil neid anekdoote muudkui tuli ja tuli.

Heldur Füüsika tunnis sai joonlauaga kontrolltöö ajal paar ülesannet spikerdatud. Alates 6. klassist oli elu koolis lõbusam, sest Renno sai meie klassijuhatajaks. Kõige meeldivam oli koostööd teha õp Renno ja õp Kaitiga, kes olid abivalmid ja motiveerivamad.

Tambet Üks päev enne saalihoki võistlusi hüppasin spordisaali rõdult alla, kuna uks läks lukku. Alla hüpates väänasin jala välja. Järgmise päeva turniiril viskasin ohtralt teibitud jalast hoolimata kõige rohkem väravaid. Väga meeldisid dire kabineti toolid, millega sai kiikuda. Kell 4 öösel käisime Oscari-gala jaoks Renno Audiga Mareki juurest teleri antenni toomas. Meelest ei unune ka murtud käe- ja jalaluu.

Anne-Mai Minu meelest on Oru Koolis tore õppida ja siin on toredad õpetajad. Klassikaaslased olid 9. klassis parimad.


Artur Kui olin Jüriga Oru Kooli katusel. Mina ise olin kooli söökla koridori peal ja Jüri vallasaali peal. Umbes 10 inimest olid all ja kõik peale Jüri nägid, et õp Aina tuli enda koeraga. Sel hetkel tõusis Jüri püsti ja karjus: „Vaadake, ma olen siin!“ Teda nägid kõik, isegi õp Aina.

Marek Minu hea mälestus tuleb 9. klassi klassiööst. Vaatasime Ragnari, Renno ja Anariga Oscarit. Kui saime teada, et Eesti ei saa Oscarit, siis hakkas meil igav ja ma tulin mõttele, et võiks võtta keka saalist madratsi ja lasta sellega trepist alla. Alguses tõmbasid Tambet ja Ragnar mind sealt alla, kuid Ragnar lõi selja vastu trepi käsipuu nurka ära.

Kaitlyn Mäletan kui... ma olin ainuke tüdruk karja poistega; esimene september oli, siis ma paar päeva enne seda lõikasin omal ise kääridega juukseid; mäletan, kuidas me tüdrukutega sõlmisime peltas kokkuleppe, et õpime ainult viitele ja keegi seda ei suutnud; esimese klassi õpetaja kinkis kõigile sünnipäevaks puidust kassid.

Jüri Oli üks õhtu talvel, kui mõtlesime Arturiga minna vallamaja katusele ja sealt alla hüpata, lihtsalt lõbu pärast. Kooli katusele saime tänu sellele, et uut kunstiklassi alles ehitati. Artur oli minust natukene tagapool. Kui ma valla katusele jõudsin nägin sõpru, kes vaatasid võrkpallimängu, mis oli hetkel saalis käimas. Karjusin siis: „Vaadake, ma olen siin!“ Alles hetk hiljem jõudis mulle kohale, et seal oli ka õpetaja Aina, kes oli oma koeraga jalutama tulnud. Esimese asjana läksin teisele poole katust ja hüppasin alla. Lõin endale ka maandudes põlvega näkku, kuid see mind enam ei huvitanud. Jooksin verise ninaga kähku kooli ette ja siis tuli meelde, et ka Artur oli katusel. Mõtlesin, kus ta küll olla võib, kui ta järsku ilmus valla poolt välja. Paar päeva hiljem läksime kambaga direktori ka teised olid hüppamas käinud.

päris suure kabinetti, sest katuselt alla Mainin ka ära,

et käisin siis 5. klassis. Sai palju nalja ja see tegu jääb veel päris pikaks ajaks meelde.


Silver Mälestusi on palju. Näiteks see, kui esimeses klassis ma istusin tagumises reas ning järsku hakkas mingi krabin mu ees, see oli Heldur, kes sōi tunni ajal. Teises või kolmandas klassis, kui Ainar viskas õuna ukse peal olevale seinale. See oli seal parajalt mitu aastat. Ta pidi selle ära koristama, kui olime viienda lõpetanud, sest pidime andma klassi edasi väiksematele. Ei saa mainimata jätta ka seda, kui ühel pannkoogi õhtul Tambet ATV-ga Sergei alla ajas. Meie klassist on lahkunud palju õpilasi, aga juurde on ka tulnud. Nad tundusid alguses natuke veidrad, kuna me ei tundnud neid. Ega jah, Oru Koolis on juhtunud palju asju, mis ei lähe kunagi meelest. Ei unune ka inimesed, kellega need kooliaastad koos käisin. Tänud selle kogemuse eest!

Martten Mul on meeles, kui klassiga kõik koos koolis laulnud oleme, see justkui liitis meie klassi rohkem, sest kõik võtsid osa.

Margus Ühte kindlat sündmust on väga raske välja tuua, kuid kindlasti tuleks koolil jätkata oma matkamängude traditsiooni, sest need olid alati hästi korraldatud, huvitavad ning sai käia lähedal asuvates kohtades, kuhu muidu ise ei läheks. Väga toredad olid nooremates klassides Öökoolid, mis olid põnevad ning sellejärgsed elamused kestsid lausa nädalaid. Veel ka erinevad ekskursioonid, nt siis kui me Lääne- ja Ida-Virumaal käisime. Ainulaadne kogemus oli käia kloostris ning näha tõelist nunnade elu ja tunnetada sealset vaimsust. Eelmise aasta rattamatk oli ka vinge, sai oma füüsis ning ka ratas kahe päeva jooksul korralikult proovile pandud, samas nautides koduvalla vaatamisväärsusi ja lihtsalt ilusaid kohti.

Anari Meelde tuli see, kui klassiööl Renno puldiauto Marekuga ära lõhkusime, kui Marek tahtis trepiga napikat teha teiselt korruselt ja see kukkus hoopis alla, kuna ma olin ees ja Marek ei näinud, millal trepp algab. Igatahes need kaks viimast klassiööd olid megavinged, eriti see esimene.

Marisol Jõuluetendused olid vahvad. Meeldejäävamad tunnid olid käsitöö, kunst ja kehaline. Õpetajatest on toredad Kait ja Renno.

Karl Jakob Mulle meeldis selle aasta Playback show, sest see oli väga lahe ja siia kooli tuli veel väga palju vaatajaid. Eelmise aasta jalgrattamatk oli ka päris huvitav kogemus.


Naljanurk Koondlause (lihtlause, loeteluga lause). Kirjuta antud sõnadega koondlause: müts, kübar, soni, kaabu. Õpilane (6.kl): Poes olid müts, kübar, kaabu ja müüja sonis, et ei ole.

Kirjuta koondlause: vineer, saag, liim Õpilane (6.kl): Viiner, liim, saag- need on siin.

Moodusta võõrsõnaga lause! Bubert- Me nägime tänaval emaga buberteete (7.kl)

Kaitlyn 4. klass

Pontšik- omadussõna tüse või hüüdnimi sõõrikul (7.kl)

Lõpetajad 2014/2015 õppeaastal

Ragnar Ait

Eero Eks

Marek Judanov

Tambet Kuimet

Artur Kuusklaid

Kaitlyn Lääts

Margus Paaliste

Karl Jakob Nöör Heldur Orav

Anne-Mai Runtal Hanna-Maria Sell

Simona Liisbet Seppi Marisol Soosaar

Martten Tiitsmaa Ainar Tugedam

Silver Loorens

Õp Renno Silde

Anari Tugedam Jüri Višovan

Paula Lebedev

Selleks, et suuri tegusid teha, pole tarvis olla suurim geenius; pole tarvis olla inimestest kõrgemal, on tarvis olla nendega koos! Tuult tiibadesse, XIV lend!

XIV lennu lõpuleht  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you