Page 18

Super Aston s motorem uprostřed už byl, nikdy se však sériově nevyráběl (1980 prototyp Bulldog)! Nyní tady máme ale tři sériové projekty! Aston Martin 003 je hybridní verze silničního šestiválce Vanquish Vision, obě byly uvedeny v Ženevě 2019 jako doplnění supersportovní Valkyrie (plán 150 vozů a 25 speciálů track only). Na rozdíl od ní je nový motor Aston Martin V6 přeplňovaný dvěma turbodmychadly, hybridní kupé AM-RB 003 s trupem z uhlíkových kompozitů vychází ze spolupráce s Red Bull Racing a od roku 2021 začne výroba série 500 kusů. Cena po 1,3 milionu USD (Valkyrie V12 stojí 3,2 milionu).

Aston Martin AM-RB 003

Foto Tom Hyan

Foto Tom Hyan

► Automobily ► ASTON MARTIN LAGONDA

Aston Martin Vanquish Vision Proti Ferrari F8 Tributo a McLarenu 720 je namířen silniční Aston Martin Vanquish Vision, který se bude vyrábět od roku 2022 se stejným motorem jako AM-RB 003, ale bez hybridní soustavy. Dalším podstatným rozdílem je levnější samonosná konstrukce, tentokrát však nýtovaná a lepená z hliníku jako u typů s motorem vpředu, jež se vyrábějí ve stejné továrně v britském Gaydonu. Rozšíření na typy s motory uprostřed před zadní nápravou nyní považoval Aston Martin za nevyhnutelné, aby se vyrovnal Ferrarimu. Jméno Vanquish se tak vrací na zcela jiném voze, zatímco klasické GT se vrátily k tradičnímu DBS.

16

auto 2019/4

TH

Lagonda All Terrain Concept (2019)

Foto Tom Hyan

Lagonda Vision (2018) a All Terrain (2019)

Foto Aston Martin

Srovnat fleetové emise britské značky se pokusí nejen elektrické SUV Aston Martin DBX, ale také odlišné typy znovuzrozené značky Lagonda, jejichž výroba se společně s DBX rozběhne v nové továrně v St. Athan ve Walesu. Lagonda má být už pouze elektrická, loni v Ženevě představila luxusní sedan Vision Concept, letos se na stánku Aston Martin Lagonda prezentovala studií SUV Lagonda All Terrain Concept. Do výroby přijde nejprve právě ta druhá (2021), sedan na shodné elektrické platformě má následovat o rok později. Hovoří se o dojezdu 300 mil (480 km), jinak technické údaje chybí.

Profile for TH Auto

TH Auto 04 2019 (duben)  

Měsíčník o automobilech, zaměřený na konstrukci, design, motorsport a historii, který připravil Tom Hyan

TH Auto 04 2019 (duben)  

Měsíčník o automobilech, zaměřený na konstrukci, design, motorsport a historii, který připravil Tom Hyan

Profile for thauto
Advertisement