Page 1

Lista legalnych źródeł bezpłatnych e-booków Darmowe publikacje elektroniczne z Internetu

Bezpłatna publikacja dostarczona przez: Audiotekst.pl


Słowem wstępu Przygotowaliśmy z kolegą listę miejsc w Internecie, w których można znaleźć bezpłatne, gotowe do pobrania książki w formacie elektronicznym, tak zwane e-booki. Lista powstała, ponieważ zaczęliśmy otrzymywać pytania skąd można uzyskać interesujące tytuły do przerobienia na audiobook. Mamy nadzieję, że poniższa lista pomoże wszystkim poszukującym takich źródeł. Co nie mniej ważne i istotne, są to źródła legalne. Raz na jakiś czas będziemy sprawdzać i uzupełniać zamieszczone linki, tak aby informacja dla Was była zawsze świeża i rzetelna. Lista nie jest nadmiernie długa. Postawiliśmy na jakość, a nie ilość. Najnowszą zaktualizowaną listę znajdziecie pod adresem: legalne-ebooki.zlotamysl.pl Polecane przez nas oprogramowanie do tworzenia audiobooków znajdziecie tutaj.

Polskie strony internetowe 1. FEDERACJA BIBLIOTEK CYFROWYCH – w tej chwili (styczeń 2013) dostępnych jest ponad milion różnego typu publikacji. Na stronie bardzo funkcjonalna wyszukiwarka tytułów i ogólnie mamy przyjazne wrażenia podczas korzystania z serwisu. 2. Zestawienie Polskich Bibliotek Cyfrowych – lista 102 bibliotek cyfrowych (styczeń 2013) z dodatkowymi statystykami takimi jak m.in. publikacje dostępne i planowane. Lista umieszczona na stronie Federacji Bibliotek Cyfrowych. 3. Wirtualna Biblioteka Inżyniera – publikacje, opracowania i referaty w formacie elektronicznym o szeroko pojętej tematyce technicznej, inżynieryjnej i budowlanej. Bardzo innowacyjne przedsięwzięcie godne polecenia i odwiedzenia. 4. Wolne Lektury – strona oferująca bardzo dużą liczbę lektur szkolnych, opowiadań i książek. Ładna oprawa graficzna oraz funkcjonalne wyszukiwanie m.in. wg autorów, gatunków, epok i motywów ułatwią wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom odnalezienie właściwego tytułu. 5. Otwórz książkę – kolekcja współczesnych książek naukowych w formacie cyfrowym, udostępniona przez autorów. Również całkiem nowe i ciekawe przedsięwzięcie nad którym honorowy patronat objęła Polska Akademia Nauk. Zachęcamy do przeglądania dostępnych zasobów katalogu.

2 | Strona

Program do tworzenia audiobooków czyli książek do słuchania


Zagraniczne strony internetowe 1. Open Library – światowa klasyka literatury czyli katalog książek w formacie elektronicznym w liczbie ponad miliona tytułów. Tytuły dostępne w wielu językach i formatach plików. 2. Projekt Gutenberg – kilkadziesiąt tysięcy bezpłatnych i darmowych e-booków gotowych do pobrania na komputer. Można także czytać je bezpośrednio on-line poprzez stronę internetową. Jeden z pierwszych serwisów oferujących tego typu publikacje. 3. Europeana – dostęp do miliona książek, obrazów, dzieł muzealnych i innych osiągnięć kultury, które zostały zarchiwizowane w formacie cyfrowym dzięki różnymi instytucjom i organizacjom na terenie Europy. Bogactwo źródeł i materiałów, strona szczególnie warta polecenia. 4. Free Tech Books – książki, notatki i wykłady związane z tematyką nauk komputerowych, matematyką i inżynierią. Dobry podział na poszczególne kategorie ułatwia odnalezienie interesujących czytelnika tematów i zagadnień. 5. Free Computer Books – strona podobna do Free Tech Books, ale skupiająca się o wiele bardziej na zagadnieniach informatyczno-komputerowych z bardzo rozbudowanym katalogiem tematycznym. Jedno z lepszych źródeł publikacji elektronicznych z tej dziedziny.

Licencja:

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Autor: D. Omulev Kontakt: audiotekst@gmail.com Data utworzenia: 10-01-2013. Data ostatniej aktualizacji: 10-01-2013. Możesz kopiować i rozpowszechniać ten dokument PDF pod warunkiem umieszczenia informacji o autorze i źródle z którego pochodzi ten plik. Nie możesz zmieniać ani w żaden sposób przekształcać tego dokumentu oraz treści, obrazów i zdjęć w nim zawartych bez zgody autora. Możesz wykorzystywać ten dokument oraz zawarte w nim treści, obrazy i zdjęcia jedynie do celów niekomercyjnych.

3 | Strona

Program do tworzenia audiobooków czyli książek do słuchania

Lista legalnych źródeł bezpłatnych e-booków  

Wybrane linki do miejsc z bezpłatnymi publikacjami elektronicznymi i e-bookami.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you