__MAIN_TEXT__

Page 1


Bumed ilanlar.indd 2

24.06.2011 17:18


VF RED_LANSMAN 230x320.FH11 6/24/11 5:45 PM Page 1

Composite


Uygulamay覺 telefonunuza http://gettag.mobi adresinden indirebilirsiniz.

500c_MER_23x32.indd 1

23.06.2011 14:57


*Advertorial

Çamaşırları kavuşturan mucize

RENKNA I M I R AY SON

Yaz aylarında cıvıl cıvıl kıyafetlerinizi ve beyaz kıyafetlerinizi bir arada yıkayabilirsiniz. Leke çıkartmada Avrupa’nın 1 numaralı uzman markası Dr. Beckmann, inanılmaz ürünleriyle artık Türkiye’de. “Önce renkliler yıkansın, sonra beyazları yıkarım”, “Beyazların içinde renkli unutmuşum hepsi boyandı”… Bu sorunlarınız Dr. Beckmann Renk Koruyucu ile son buluyor. Yaz aylarının cıvıltısı etkisini giydiğiniz kıyafetlerde de gösteriyor. Rengârenk kıyafetlerinizi artık bir arada yıkayabileceğinizi söylesek? Hatta beyazlarla birlikte… Üstelik renkler birbirine karışmadan tüm canlılığını koruyarak.

Dr. Beckmann Renk Koruyucu Mendiller ile bu mucizeyi gerçekleştirebilirsiniz. Çalışanlar, öğrenciler, yalnız yaşayanlar ve zamanla yarışanlar hayat kurtarıcı, hızlı ve pratik çözüm sunan mucizevî bir ürün ister. Dr. Beckmann Renk Koruyucu Mendiller ile temizlik için ayrılacak zamanı, kendinize ayırmanızın artık vakti geldi. Renkli çamaşırların suya bıraktıkları fazla renkleri toplayan

ve diğer çamaşırlara karışmasını önleyen mendil, sadece beyaz çamaşırlarda da kullanıldığında beyazların yıkandıkça grileşmesini ve eskimesini de engelliyor. Enerji ve su tasarrufu ile hem ekonomiden hem de zamandan da tasarruf sağlayan bu ürünün, bir kutusu içerisinde 20 adet mendil yer alıyor. Migros, Carrefour, Real ve diğer süpermarketlerin raflarında bulunuyor.

RENKLERİN KARIŞMASINA VE GRİLEŞMEYE SON DR. BECKMANN Renk Koruyucu Mendil, renkli çamaşırların suya bıraktığı fazla renkleri mendilin mikro gözenekleri üzerinde toplayarak beyazlara karışmasını önlüyor. Her yıkamada makineye çamaşırlarla birlikte konulan mendiller, renkli ve beyaz çamaşırların beraber yıkanabilmesini sağlayarak pratik ve çevreci bir kullanım sağlıyor.


SF 23x32 ilan.pdf

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

1

16.06.2011

14:04


mar kapon

, n a k e m i n e y e c r e l n Bi k, i nl ki ceet er yüzl ! er ml i r ndi ıi ş adı r ı s

0 %8

60

%

7 0

%

www. mar kapon. com

MARKAPON’ DAN NASI L FAYDALANI RSI NI Z? 1-He rgüns ı nı r l ıs ür eyl egeçer l i ,s ı r adı ş ıi ndi r i ml erepos t anı zagel i r . 2-Kaçı r mamaki çi n,beğendi kl er i ni zihemenal mal ı s ı nı z. 3 -Si zegönder eceği mi z( al ı mıbel gel eyen)epos t ayımekanyet ki l i l er i negös t er er eki ndi r i mi ni zdenf aydal anabi l i r s i ni z.

Mar kapon' das adeces eçi l mi şmar kal aryeral ı r . Mar kanı zı nMar kapon' auygunol duğunudüş ünüyor s anı z bi zi ml et emas ageçi n.02166888106/s at i s @mar kapon. com

mar kapon i PhoneAPP


Mutluluk 23x32cm_BUMED.pdf

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

1

6/21/11

1:53 PM


Göz alıcı akıllı performansın başlangıç noktası 2’nci Nesil Intel® Core™ i3 işlemcisiyle VAIO C serisi

Onlara göre en iyi performans, bana göre eşsiz bir

www.vaio.com.tr


B O Ğ A Z İ Ç İ Ü N İ V E R S İ T E S İ YAY I N E V İ

«Ka «Kayıp Zaman bir zamanlar tamamlanmış olsa ols da, artık öyle değildir ... Bu esere tam tamamlanmamışlık hissini, belirsizliğin o ürp ürpertisini, kusurlu olanın soluğunu geri ve vermeliyiz. Kayıp Zaman kapalı bir nesne de değildir: O bir nesne değildir..... Proust an anlatısının yasaları, anlatının kendisi gibi, k kısmidir, kusurludur, hatta belki de deli d doludur: Bir Kanon’a dönüştürmememiz ggereken, oldukça ampirik ve müşterek yasalardır bunlar.... Eleştirmen, sessiz olduğunda bile çok şey söyler. Belki de en iyisi, bizatihi Proust anlatısında olduğu gibi, hiçbir zaman “bitirmemek” olacaktır, ki bu bir anlamda asla başlamamaktır.»

Bu kitap, Edgar Allan Poe’nun “Kuzgun” n” isimli ünlü şiirinin yeni ve güçlü bir ir çevirisi ile Poe’nun “Yazın Sanatının Felsefesi” si”

cini isimli metninden “Kuzgun”un yazılma sürecini eni içeren bölümü bir araya getiriyor. Bu yeni gün “Kuzgun” çevirisi yalnızca bir çeviri değil, özgün n bir şiire Türkçe sadâ kazandırma çabasının ünü. ürünü.

iLETİŞİM

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ YAYINEVİ bupress@boun.edu.tr www.bupress.org

Telefon/Faks: 0212 257 87 27

SİPARİŞ

www.bupress.org www.pandora.com.tr Telefon/Faks: 0212 230 09 62-63 www.idefix.com www.prefix.com.tr


Profile for tetra iletisim

Bumed Dergi Temmuz-Ağustos 2011  

AYLIK SÜRELİ YAYIN

Bumed Dergi Temmuz-Ağustos 2011  

AYLIK SÜRELİ YAYIN

Advertisement