Page 1

KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU


TASARIM VE UYGULAMA 2013

www.tetraidea.com info@tetraidea.com


REVİZYON TARİHİ

REVİZYON AÇIKLAMA


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

İÇİNDEKİLER 1 Logotayp 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 1.7 1.8 1.9 1.10

Logotayp ifadesi Logotaypın titreli kullanım oranları Logotaypın titresiz kullanım oranları Logotaypın spotlu kullanım oranları Logotaypın kullanım şekilleri Logotaypın titresiz kullanım şekilleri Logotaypın spotlu kullanım şekilleri Logotaypın yanlış kullanım şekilleri Logotaypın renk değerleri Kurum kimliği renkleri

2

Yazı Karakterleri

3

Yardımcı Görseller

4

Logotaypın Basılı Malzemeler Üzerinde Kullanımı

2.1 Kurum kimliğinde kullanılacak yazı karakterleri 2.2 Kurum kimliğinde kullanılacak yardımcı yazı karakterleri

3.1 Telefon ile web adresi ikonu 3.2 K 3.2.1 K’nın renk değerleri 3.3 Noktacıklı dünya deseni

4.1.1 Kartvizit 4.1.2 Kartvizit vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.2.1 Antetli kağıt 4.2.2 Antetli kağıt vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.3.1 Buklet zarf 4.3.2 Buklet zarf vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.4.1 Torba zarf 4.4.2 Torba zarf vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.5.1 Cepli dosya 4.5.2 Cepli dosya zarf vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.6.1 CD label 4.6.2 CD label vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.7.1 CD Cover 4.7.2 CD Cover vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.8.1 Personel işe alım ve performans değerlendirme kitapçığı 4.8.2 Personel işe alım ve performans değerlendirme kitapçığı vektörel oranları ve baskı bilgileri

4.9.1 İş başvuru formu 4.9.2 İş başvuru formu vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.10.1 Personel sağlık raporu 4.10.2 Personel sağlık raporu vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.11.1 Fatura 4.11.2 Fatura vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.12.1 Sevk irsaliye 4.12.2 Sevk irsaliyesi vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.13.1 Tahsilat makbuzu 4.13.2 Tahsilat makbuzu oranları ve baskı bilgileri 4.14.1 Tediye makbuzu 4.14.2 Tediye makbuzu vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.15.1 Avans talep formu 4.15.2 Avans talep formu vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.16.1 Ödeme emri bilgi formu 4.16.2 Ödeme emri bilgi formu vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.17.1 Personel tanıtım kartı 4.17.2 Personel tanıtım kartı vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.18.1 Kaşe 4.18.2 Kaşe vektörel oranları ve baskı bilgileri 4.19.1 Arayan Bilgi Formu 4.19.2 Arayan Bilgi Formu vektörel oranları ve baskı bilgileri

5 Sözleşmeler

5.1 Emlak kiralama sözleşmesi 5.2 Satış sözleşmesi 5.3 Komisyon paylaşım sözleşmesi 5.4 Taşınmaz satışında ve kiralamasında cayma akçesi sözleşmesi 5.5 Tahliye taahütnamesi 5.6 Satışa aracılık yapıldığına dair danışmanlık ücreti sözleşmesi 5.7 Satılıklarda yetki belgesi sözleşmesi 5.8 Kiralıklarda yetki belgesi sözleşmesi 5.9 Gayrimenkul danışmanlığı ve iş takibi sözleşmesi 5.10 Yer gösterme sözleşmesi 5.11 Araç satış sözleşmesi 5.12 Kira sözleşmesi 5.13 Araç kiralama sözleşmesi

6

6.1 6.1.1 6.2

Araç Giydirme

Araç Magnet Uygulaması Araç magneti baskı bilgileri Araç folyo giydirme

7

Logotaypın Promosyon Malzemeleri Üzerinde Kullanımı

8

Elektronik Ortam

7.1 7.2 7.2.1 7.3 7.3.1

Promosyon örnekleri Küp not Küp not vektörel oranları ve baskı bilgileri Not kağıdı Not kağıdı vektörel oranları ve baskı bilgileri

8.1 Facebook sayfası 8.2 Web sayfası 8.3 Prokon 8.4 Masaüstü arka planı 8.5 Elektronik imza 8-6 E-mail marketing

9 Tabelalar 9.1 9.2 9.2.1

Tabela özellikleri Kapı isimliği Kapı isimliği vektörel oranları ve baskı bilgileri

10

Kiralık-Satılık İlanlar

10.1 10.2 10.3 10.4

50X70 cm’lik kiralık-satılık ilanlar 70X100 cm’lik kiralık-satılık ilanlar 130X200 cm’lik kiralık-satılık ilanlar 100X300 cm’lik kiralık-satılık ilanlar

11 Bayraklar

11.1 Gönder bayraklar 11.1.2 Gönder bayraklar vektörel oranları ve baskı bilgileri 11.2.1 Kırlangıç bayraklar 11.2.2 Kırlangıç bayraklar vektörel oranları ve baskı bilgileri 11.3.1 Masa bayraklar 11.3.2 Masa bayraklar vektörel oranları ve baskı blgileri 11.14.1 11.14.2

Olta bayraklar Olta bayraklar vektörel oranları ve baskı blgileri


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

VİZYON/MİSYON

VİZYON

Müşteri ve çalışanlarını memnun eden, sunmuş olduğu hizmetin kalitesini ortaya koyan, ‘’emlak komisyonculuğu’’ kavramından uzak, sürekli karlılığı sağlayarak güçlenen, sektöründe öncü bir şirket olmak.

MİSYON

Şirketi hedeflerinden ve planlı çalışmasından ödün vermeden, rekabetçi kimliği ile farkını oluşturan bir misyon ile yönetmek.


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

MARKA NEDİR?

Markalar sahip oldukları kimlikle farklılaşır ve hedef kitlesini belirlerler. Bu yüzden her marka bir kimlik edinmek zorundadır. Bu kimliğin oluşması uzun bir dönemi ve yoğun bir gayreti gerekli kılar. Kontakt; kurum kimliği çalışmalarını, markanın ana görevleri arasında saymaktadır. Kontakt için kurum kimliği; sadece görsel amaçlı hazırlanmış çalışmalardan ibaret değildir. Kurum kimliği bir bütündür. Bu bütünlüğün içerisinde; markanın hedefleri, hedef kitlesi ve müşterileriyle kurduğu iletişim biçimi, pazardaki konumu ve bu konumunu ilerletecek çalışmaların şekli ile kurumsal tasarım uygulamalarının bütünleşmesi, Kontakt’ın kurum kimliğini oluşturan en önemli etkenlerdir. Bu kılavuzda Kontakt’ın logotaypının kullanım standartları ve uygulama biçimleri yer almaktadır. Kılavuzdaki her öğe Kontakt’ın kurumsal kimliğini tamamlayıcı değerler arasındadır. Bu bütünlüğün her şart altında korunması gerekmektedir. Kılavuzda bulunan standartlar ve ölçülendirmeler, markanın kurumsal tasarım uygulamalarının standartlarını oluşturur. Bu standartlar üzerinde yapılan değişiklikler, çalışmanın örnek tasarımı kılavuza yerleştirildikten sonra uygulanmalıdır. Değişiklik yapılan standartlarda marka kimliğinin bütünlüğünü etkileyecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. Bu kılavuzda yer alan tüm çalışmalar kılavuz ile birlikte verilen CD de mevcuttur. Çalışmalar kılavuzda bulunan ek bilgilere göre uygulanmalıdır. Çalışmaların uygulanmasında profesyonel destek alınması, kurumsal kimliğin oluşması ve korunması için vazgeçilmez bir unsurdur.


LOGOTAYP

1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN İFADESİ?

Logotaypda kullanılan ve “K” harfini sembolize eden karakter, logonun algısını güçlendirerek, temel yapıyı sağlamlaştırır. Logotayp, genel yapısı itibariyle keskin ve sert hatlardan oluşur. Mavinin tonlarından oluşan renk ile bütünleştiğinde de sert hatlar, asil ve kararlı bir stile dönüşür. Titresinde kullanılan serifsiz yazı karakteriyle ise logotayp bütünlük kazanır ve anlamlanır. Logotaypda kullanılan renk olan koyu mavi; sonsuzluğu, otoriteyi, verimliliği ve samimiyeti ifade eder. Mavi insana mutluluk verir, güven çağrıştır, sakin, düzenli, güvenilir, sadakat sahibi, barışçıldır. Gri ise, gözün en rahat algıladığı renklerden biridir, alçak gönüllülüğü ifade eder. Uzlaştırıcı ve denge unsuru olan bir renktir. İki renk kombinasyonunu ise; sade, şık, güvenilir ve kuvvetli bir etki yansıtır.

1.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN TİTRELİ KULLANIM ORANLARI

24.5 k

4.5k 6.2 k

k

k=

Logotaypın titreli kullanım şekli ve oranları yukarıdaki gibidir. Kurumsal kimlik uygulamalarında, titreli hali mutlaka bulunmalıdır.

1.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN TİTRESİZ KULLANIM ORANLARI

24.5 k

4.5k

Logotayp’ın titresiz kullanım şekli yukarıdaki gibidir. Titreli kullanıldığı yerde, ikinci bir logotayp olarak kullanılabilir. Logotaypın bir tane kullanılacağı yerde tercih edilmemelidir.

1.3


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN SPOTLU KULLANIM ORANLARI

21 k

3.7 k

4k

12 k

Logotaypın spotlu kullanım şekli yukarıdaki gibidir. Bu hali, resmi evraklar ve matbuular dışında, basılı işlerde (isteğe bağlı), promosyon ürünlerinde, ilanlarda, reklamlarda... kullanılır.

1.4


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN KULLANIM ŞEKİLLERİ

Titreli kullanım şekli

Koyu zeminde, beyaz (dişi) kullanım şekli

Fotoğraf üzerinde beyaz (dişi) kullanım şekli

Fotoğraf üzerinde kullanım şekli

Logotaypın titreli kullanım standartları belirtilmiştir. Koyu zemin rengi, kullanım alanına göre değişiklik gösterebilir. Bu standartlar dışına çıkılmamalı ve belirtildiği şekilde kullanılmalıdır.

1.5


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN TİTRESİZ KULLANIM ŞEKİLLERİ

Titresiz kullanım şekli

Koyu zeminde, beyaz(dişi) kullanım şekli

Fotoğraf üzerinde beyaz (dişi) kullanım şekli

Fotoğraf üzerinde kullanım şekli

Logotaypın titresiz kullanım standartları belirtilmiştir. Koyu zemin rengi, kullanım alanına göre değişiklik gösterebilir. Bu standartlar dışına çıkılmamalı ve belirtildiği şekilde kullanılmalıdır.

1.6


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN SPOTLU KULLANIM ŞEKİLLERİ Spotlu kullanım şekli

Koyu zeminde, beyaz(dişi) kullanım şekli

Koyu zeminde, sarı spotlu kullanım şekli

Fotoğraf üzerinde orjinal rengiyle kullanım şekli

Fotoğraf üzerinde sarı spotlu kullanım şekli

Logotaypın spotlu kullanım standartları belirtilmiştir. Koyu zemin rengi, kullanım alanına göre değişiklik gösterebilir. Bu standartlar dışına çıkılmamalı ve belirtildiği şekilde kullanılmalıdır.

1.7


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN YANLIŞ KULLANIM ŞEKİLLERİ

Farklı renklerde kullanılamaz

Degradeli kullanılamaz

Spot farklı yerde ve belirtilen renkler dışında kullanılamaz.

Koyu zemin üzerinde farklı renkte kullanılamaz

Fotoğraf üzerinde yanlış kullanımı

Fotoğraf üzerinde yanlış kullanımı

Logotaypın yanlış kullanımları yukarıda gösterilmiştir. Logotaypın okunurluğunu ve ifadesinin bozacak kullanımların hepsi yanlıştır ve kullanılmamalıdır.

1.8


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

LOGOTAYPIN RENK DEĞERLERİ

2945 C

COOL GRAY 9 C

Logotaypın renk değerleri yukarıda verilmiştir. PANTONE 2945 C ve PANTONE Cool Gray 9 C logotaypın kurumsal renkleri olarak belirlenmiştir. Benzer ya da herhangi bir renkle değiştirilmemelidir.

1.9


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KURUM KİMLİĞİ RENKLERİ

2945 C

COOL GRAY 9 C

YELLOW C

Logotaypın renk değerleri yukarıda verilmiştir. PANTONE 2945 C, logotaypta; PANTONE Cool Gray, titrede ve spot kullanımlarının bazılarında; PANTONE Yellow C ise spot kullanımlarının renk seçeneklerinden biridir.

1.10


YAZI KARAKTERLERİ

2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

2.1

KURUM KİMLİĞİNDE KULLANILACAK YAZI KARAKTERLERİ

EXO

LIGHT

DEMI BOLD ITALIC

LIGHT ITALIC

BOLD

Exo font ailesi: Türkçe karakter sorunu olmayan, algısı ve okunurluğu kolay, karakteristik bir fonttur. Son yılların trend fontlarından olan exo font ailesi, anlaşılabilirlik ve netlik açısından tercih sebebidir.

REGULAR

BOLD ITALIC

THIN

REGULAR ITALIC

EXTRA BOLD

THIN ITALIC

MEDIUM

EXTRA BOLD ITALIC

EXTRA LIGHT

MEDIUM ITALIC

BLACK

EXTRA LIGHT ITALIC

DEMI BOLD

BLACK ITALIC

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü vwxyz0123456789±!*“‘(/)_%:<+-=#^&@

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü vwxyz0123456789±!*“‘(/)_%:<+-=#^&@

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - =#^&@

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v wxyz0123456789±!*“‘(/)_%:<+-=#^&@

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v wxyz0123456789±!*“‘(/)_%:<+-=#^&@

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v wxyz0123456789±!*“‘(/)_%:<+-=#^&@ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

Logotaypın kurumsal kimliğinde kullanılacak yazı fontu “EXO”dur. Benzer ya da başka bir font kullanılamaz.


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KURUM KİMLİĞİNDE KULLANILACAK YARDIMCI YAZI KARAKTERLERİ

GARAMOND Light

Three Italic

Light Italic

Book Italic

Regular

Condensed

Italic

Condensed Italic

Book

Bold

Three

Bold Italic

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @ A B C D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z a b c d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v w x y z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ± ! * “ ‘ ( / ) _ % : < + - = # ^ & @

Resmi yazışmalarda kullanılacak yazı karakteri GARAMOND olarak belirlenmiştir.

2-2


YARDIMCI GÖRSELLER

3


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TELEFON İLE WEB ADRESİ İKONU

Exo Regular

Exo Bold

İkonun orjinal rengi PANTONE 2945 C PANTONE Cool Gray 9 C

Exo Bold

Exo Regular

İkonun koyu zemin üzerinde kullanımı

İkonun renk değerleri ve kullanım standartları yukarıda verilmiştir. İstinai durumlar hariç gösterildiği gibi kullanılmalıdır.

3-1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

K

Logotayp’ın baş harfinin birebir boyutundan oluşan K harfi, yardımcı görsel olarak kullanıldığında; orantılı bir şekilde, formu bozulmadan kullanılmalıdır. K formunun İki çeşit kullanımı vardır, sola dayalı ve sağa dayalı şeklindedir. Ama genellikle “K” formunu tam anlamıyla belli eden sağa dayalı şekilde kullanılmalıdır. K formuyla kullanılacak olan logotayp, ikon,adres satırı vs herşey; sağına ya da soluna geldiğinde tam ortalı şekilde kullanılmalıdır. Kullanılacak öğe’ye göre değişen bu format, kullanılacak çalışmaya göre değişir.

3.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

K’nın RENK DEĞERLERİ

Linear

Gradient Slider Location:37

Opacity:0 Location:100

+

= Opacity:100 Location:0

Normal PANTONE 2945 C

Multiply PANTONE Cool Gray 9 C

“K” nın renk değerleri yukarıda belirtilmiştir. Standartlar dışına çıkılmamalıdır.

3.2.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

NOKTACIKLI DÜNYA DESENİ

Noktalardan oluşan dünya deseni, kurumsal kimlik tasarımlarında kullanılan yardımcı öğelerden biridir. Kullanıldığı zemine göre rengi değişecektir ve zorunlu olmadığı sürece, PANTONE 2945 C ve PANTONE Cool Gray 9 C kullanılacaktır. Logonun geleceği yer, kullanım alanına göre belirlenir.

3.3


LOGOTAYPIN BASILI MALZEMELER ÜZERİNDE KULLANIMI

4


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KARTVİZİT

4.1.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KARTVİZİT VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

21

34

Exo/Demi Bold, 7pt Exo/Regular, 7pt Exo/Regular Italic, 7pt

0532 987 65 43 i.soyisim@kontakt.com.tr

Exo/Demi Bold, 7pt Exo/Regular, 7pt

15

QR: Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel matriks barkod (veya iki boyutlu barkod) türüdür. Kartvizitte kullanılan barkod, V Card uygulanmasından yapılmış ve kişiye tanımlanmıştır. QR Barkod okuyucular tarafından okutulduğunda; kişinin ismi, telefonu ve mail adresine ulaşılır.

BASKI BİLGİLERİ: 350 gr/m2 mat kuşe kağıda, ön arka sıvama, ön arka met selefon ve tek(ön) yön kısmi lak yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat: 9x5,2 cm

4.1.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ANTETLİ KAĞIT

4.2.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ANTETLİ KAĞIT VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 51,5

Antetli kağıdın arka kısmı

Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

No:131/6 Gebze/Kocaeli F 0262 644 12 53 E info@kontakt.com.tr

24 * %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: 110 gr/m2 1.hamur, ön arka spot baskı yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat: 21x29,7 cm

4.2.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

BUKLET ZARF

4.3.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

BUKLET ZARF VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

51.5 QR: Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel matriks barkod (veya iki boyutlu barkod) türüdür. Buklet zarf, torba zarf, dosya, cd cover vs. baskılarda yer alan QR kod, firmanın adres bilgilerini içerir.

Buklet zarfın arka kısmı

Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

No:131/6 Gebze/Kocaeli F 0262 644 12 53 E info@kontakt.com.tr

21,5 * %50 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: 140 gr/m2 1.hamur kağıda, ön arka spot baskı ve özel bıçak kesimi yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat: 11x22 cm

4.3.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TORBA ZARF

4.4.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TORBA ZARF VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 51.5

Torba zarfın arka kısmı

Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

No:131/6 Gebze/Kocaeli F 0262 644 12 53 E info@kontakt.com.tr

24,5

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: 140 gr/m2 1.hamur kağıda, ön arka spot baskı ve özel bıçak kesimi yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat: 24x32 cm

4.4.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

CEPLİ DOSYA

4.5.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

CEPLİ DOSYA VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

87

50

Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

No:131/6 Gebze/Kocaeli F 0262 644 12 53 E info@kontakt.com.tr

25,5

* %70 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: 400 gr/m2 mat kuşe kağıda, ön arka mat selefon, tek taraf (ön) kısmi lak, iki renk spot baskı ve özel bıçak kesimi yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat: 22x31 cm

4.5.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

CD LABEL

4.6.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

CD LABEL VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

30

14,5

BASKI BİLGİLERİ: Serigrafi tekniği ile üç renk spot baskı yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C - White Ebat: 12x12 cm

4.6.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

CD COVER

4.7.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

CD COVER VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

40,5

58

Exo/Demi Bold, 7pt Exo/Regular, 7pt

No:131/6 Gebze/Kocaeli F 0262 644 12 53 E info@kontakt.com.tr

21 * %50 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: 400 gr/m2 mat kuşe kağıda, ön arka mat selefon, tek taraf(ön) kısmi lak, iki renk spot baskı ve özel bıçak kesimi yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat: 12,5x12,5 cm

4.7.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

PERSONEL İŞE ALIM VE PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI

4.8.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

4.8.2

PERSONEL İŞE ALIM - PERFORMANS DEĞERLENDİRME KİTAPÇIĞI VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ Exo/Bold, 12pt

Exo/Bold, 12pt

Exo/Bold, 8pt

Exo/Bold, 19,27pt

Atatürk/Regular, 17pt

Exo/Regular, 10pt Exo/Regular, 10pt Exo/Regular, 10pt 53

BASKI BİLGİLERİ: A4 ebatında 90 gr/m2 1.hamur kağıda, ön arka spot baskı yapılacaktır. Baskı sonrası, ortadan pilyaj yapılarak katlanacaktır. * %20 küçültülmüştür

Baskı Renkleri: Trigromi Baskı Ebat:A5


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

İŞ BAŞVURU FORMU

4.9.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

İŞ BAŞVURU FORMU VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

AD, SOYAD Ad, Soyad :

Tarih

......../......../........

Babanızın : Annenizin :

Exo/Regular, 10pt

Çocuklarınızın

Ad, Soyad :

Askeri Sınıf

:

Tahsil : EV TELEFONU

Rütbe

:

CEP TELEFONU

Yer

:

T.C. Kimlik Numarası

Exo/Bold, 25pt

FORMU

Varsa, Mesleki Bilgi :

AD, SOYADINIZ

REFERANSLAR

Exo/Regular, 8pt

Tabiiyeti Sürücü Belgesi Ev Adresi ve Tel. No.

Ad, Soyad

:

Ad, Soyad

:

Ad, Soyad

:

Meslek / Görev

:

Meslek / Görev

:

Meslek / Görev

:

Adres / Tel. No.

:

Adres / Tel. No.

:

Adres / Tel. No.

:

Sabıka Kaydı

Yok

Var

Mecburi Hizmet

Yok

Var

Açıklama: Açıklama: Açıklama:

Hangi büro makinelerini kullanabilirsiniz?

Diploma

Sürücü ehliyetiniz var mı? Okulun Adı / Yeri

Ortaokul Lise veya Muadili

Evet

Hayır

Yabancı ülkelerde bulundunuz mu? Bulundunuz ise; Nerede? Ne sebep ile?

Ne kadar süre ile?

Üniversite

Projenin Kısa Tanımı

Maliyet ($)

Kazanç ($) Süresi

Form No: 018

Mükemmel 1. Lisan

Seyahat Engeliniz Var Mı? Okuma Fazla Mesai Yazma Yapabilir Misiniz?

2. Lisan

EVET

Orta HAYIR

EVET

HAYIR

Yılı

Tarih: 04.2013

Zayıf

Okuma Yazma

Görevi

* %40 küçültülmüştür

Süresi

Yılı

Ayrılma Nedeni

29.5

BASKI BİLGİLERİ: A3 ebatında 90 gr/m2 1.hamur kağıda, ön arka spot baskı yapılacaktır. Baskı sonrası, ortadan pilyaj yapılarak katlanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

4.9.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

PERSONEL SAĞLIK RAPORU

4.10.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

PERSONEL SAĞLIK RAPORU VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 29.5

15.5

14 Exo/Demi Bold, 7pt Exo/Regular, 7pt

Duygu Uzuvları Muayeneyi yapan doktorun: Adı-Soyadı Görevi, Diploma No

Göz Kulak

Exo/Bold, 25pt

Exo/Regular, 10pt

Dahiliye Adı Soyadı,

Exo/Regular, 8pt

Cinsiyeti Ev Adresi

Asabiye (Sara) Ruhi Durum Ürogenital Sistem

KANAAT VE SONUÇ

Boy :

* %40 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: A4 ebatında 90 gr/m2 1.hamur kağıda, ön arka spot baskı yapılacaktır. Baskı sonrası, ortadan pilyaj yapılarak katlanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A5

4.10.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

FATURA

4.11.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

FATURA VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 48,5

24 ,5

20 Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

FATURA

Exo/Bold, 20pt

Sıra No

:

Exo/Regular, 8pt

Tarih

:

Sayın,

AÇIKLAMA

Yalnız;

TOPLAM KDV

2

3

4

GENEL TOPLAM

1

Exo/Regular, 8pt

BANKA HE HESAP NUMARALARIMIZ

Exo/Medium, 9pt

TUTARI

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

4.11.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

SEVK İRSALİYESİ

4.12.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

SEVK İRSALİYESİ VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 48,5

24 ,5

20 Exo/Demi Bold, 8pt

Exo/Bold, 20pt

Exo/Regular, 8pt

Düzenleme Tarihi :

Fiili Sevk Tarihi Sayın,

AÇIKLAMA

Yalnız;

Exo/Medium, 9pt

ADET

Teslim Eden

Teslim Alan

4

KOD

Yukarıda kodu, açıklaması, birimi ve adeti yazılı ürünleri eksiksiz olarak teslim aldım.

2 1

Exo/Regular, 8pt

:

3

Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt

Düzenleme Saati :

Exo/Demi Bold, 8pt

Teslim Alan

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

4.12.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TAHSİLAT MAKBUZU

4.13.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TAHSİLAT MAKBUZU VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 40

21

17

Exo/Bold, 18pt Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

Exo/Medium, 9pt

Exo/Regular, 7pt

Exo/Regular, 8pt

* %40 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda,iki renk spot baskı yapılacak ve 3 nüsha olarak soldan perforajlı şekilde ciltlenecektir. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A5

4.13.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TEDİYE MAKBUZU

4.14.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TEDİYE MAKBUZU VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

40

21

17 Exo/Demi Bold, 8pt

Exo/Bold, 18pt

Exo/Regular, 8pt Exo/Demi Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

Exo/Medium, 9pt

Exo/Regular, 7pt

Exo/Regular, 8pt

* %40 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda,iki renk spot baskı yapılacak ve 3 nüsha olarak soldan perforajlı şekilde ciltlenecektir. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A5

4.14.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

AVANS TALEP FORMU

4.15.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

AVANS TALEP FORMU VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

40

21

17

Exo/Demi Bold, 8pt

Exo/Bold, 18pt

Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt

* %40 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda,iki renk spot baskı yapılacak ve 3 nüsha olarak soldan perforajlı şekilde ciltlenecektir. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A5

4.15.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ÖDEME EMRİ BİLGİ FORMU

4.16.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ÖDEME EMRİ BİLGİ FORMU VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

40

21

17 Exo/Demi Bold, 8pt

Exo/Bold, 18pt

Exo/Regular, 8pt

Tarih, Saat AÇIKLAMA

Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt

GENEL TOPLAM

1

2

MUHASEBE

GENEL TOPLAM

3

Form No: 015

Tarih: 04.2013

* %40 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda,iki renk spot baskı yapılacak ve 3 nüsha olarak soldan perforajlı şekilde ciltlenecektir. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A5

4.16.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

PERSONEL TANITIM KARTI

4.17.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

4.17.2

PERSONEL TANITIM KARTI VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

18

PERSONEL TANITIM KARTI Adı ve Soyadı

Exo/Bold, 13,6pt Exo/Regular, 7pt

Görevi Personel Sicil Numarası

Exo/Regular,5pt

33

BASKI BİLGİLERİ: Teslin kağıda ön arka iki renk spot baskı yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:9x5,2 cm

Exo/Regular, 13,6pt


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KAŞE

4.18.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KAŞE VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

31

Exo/Bold, 6,7pt

Exo/Regular,6,7pt

14

BASKI BİLGİLERİ: Sırdaş 913 - 24x61 mm Otomatik kaşe Baskı Renkleri: Lacivert Ebatlar: 24x61 mm

4.18.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ARAYAN BİLGİ FORMU

4.19.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ARAYAN BİLGİ FORMU VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 40

23

Exo/Bold, 15pt

Exo/Bold, 7 pt

Exo/Regular, 10pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: 2 110 gr/m 1.hamur, tek yön spot baskı yapılacaktır. Üstten tutkallı cilt uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat: 21x29,7 cm

4.19.2


SÖZLEŞMELER

5


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

EMLAK KİRALAMA SÖZLEŞMESİ 23

“Taşınmaz bir malın(ev, iş yeri, arsa,... vs) kiralanmasında kullanılacak sözleşmelerden biridir.”

Form No: 001

Tarih: 04.2013

40

Exo/Bold, 13pt

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Exo/Bol, 8pt

1

2

3

4

Exo/Regular, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

SATIŞ SÖZLEŞMESİ “Taşınmaz bir malın(ev, iş yeri, arsa,... vs) satışında kullanılacak sözleşmelerden biridir.”

23

Form No: 002

Tarih: 04.2013

40

Exo/Bold, 13pt

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Exo/Bold, 8pt

1

2

3

4

Exo/Regular, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KOMİSYON PAYLAŞIM SÖZLEŞMESİ “Karşılıklı iş yapan iki gayrimenkul danışmanının, gayrimenkulün pazarlanmasından elde edilecek komisyon ücretini paylaşmaları durumunda kullanılacak sözleşmedir.”

23

Form No: 003

Tarih: 04.2013

40

Exo/Demi Bold, 13pt

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Exo/Regular, 8pt

1

2

3

4

Exo/Regular, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.3


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

23

Form No: 004

Tarih: 04.2013

40

TAŞINMAZ SATIŞINDA VE KİRALANMASINDA CAYMA AKÇESİ SÖZLEŞMESİ

Exo/Bold, 13pt

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

“Taşınmazın kiralama ya da satış anlaşması sırasında kullanılacak olan; alıcının anlaşmadan döndüğü takdirde, bedelin karşı tarafta kalması peşinen kabul ettiğini kabul eden sözleşmedir.”

Exo/Bold, 8pt

Exo/Regular, 8pt

1

2

3

4

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.4


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TAHLİYE TAAHÜTNAMESİ 23

Form No: 005

Tarih: 04.2013

40

Exo/Bold, 13pt Exo/Bold, 8pt

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

“Bu sözleşme; kiracıyı kiraladığı gayrimenkulden, kendi isteği ve bağımsız iradesiyle, beyan ettiği tarihte gayrimenkulü tahliye edeceğine dair imzaladığı anlaşmadır. Aynı zamanda 6570 sayılı yasanın tahliye olanaklarını sınırlı kılması nedeniyle, kiracının bu süreyi gözeterek kiraladığı gayrimenkulü, istenen sürede itirazsız, kendiliğinden tahliye edeceğine ilişkin verdiği söz, yani yazılı irade beyanıdır.”

Exo/Regular, 8pt

1

2

3

4

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.5


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

40

SATIŞA ARACILIK YAPILDIĞINA DAİR DANIŞMANLIK ÜCRETİ SÖZLEŞMESİ

23

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

“Alıcının; satışı gerçekleştirmeye aracı olan, taşınmazın satış sözleşmesinin yapılması imkanını kendilerine verilmesini sağlayan gayrimenkul danışmanlarının, “danışmanlık hizmetini” tamamladığını kabul eden sözleşmedir.”

Exo/Bold, 13pt Exo/Bold, 8pt

Exo/Regular, 8pt

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.6


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

23

Form No: 007

Tarih: 04.2013

40

SATILIKLARDA YETKİ BELGESİ SÖZLEŞMESİ Exo/Bold, 7 pt

“Taşınmazın satışında, Danışman’a gerekli yetki ve yükümlülükler verildiğini gösteren sözleşmedir”

Exo/Regular, 7 pt

Exo/Bold, 13pt

Exo/Bold, 8pt Exo/Regular, 8pt

1

2

3

4

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.7


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

23

Exo/Bold, 7 pt

“Taşınmazın kiralanmasında, Danışman’a gerekli yetki ve yükümlülükler verildiğini gösteren sözleşmedir”

Exo/Regular, 7 pt

Form No: 008

Tarih: 04.2013

40

KİRALIKLARDA YETKİ BELGESİ SÖZLEŞMESİ

Exo/Bold, 13pt Exo/Bold, 8pt

Exo/Regular, 8pt

1

2

3

4

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.8


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

40

GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI VE İŞ TAKİBİ SÖZLEŞMESİ

23

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Form No: 009

Tarih: 04.2013

“Gayrimenkul Danışmanların, iş takibi yapabilmelerine imkan sağlayan sözleşmedir”

Exo/Bold, 13pt

Exo/Bold, 10pt

Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt

1

2

3

4

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.9


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

YER GÖSTERME SÖZLEŞMESİ 23

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Form No: 010

Tarih: 04.2013

40

“Gayrimenkul danışmanlarının; müşteriye, kiralık ya da satılık taşınmaz gösterdiklerinde, adres bilgilerini sunup imzalattırdıkları, gayrimenkul danışmanının ve aracının değişmeyeceğini aksi taktirde komisyon ücreti alınacağını gösteren sözleşmedir.”

Exo/Bold, 13pt

Exo/Bold, 8pt

Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt Exo/Bold, 8pt

1

2

3

4

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.10


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

23

“Satıcı, alıcı, danışman ve şahitler eşliğinde araç satışında gerçekleşecek sözleşmedir.” Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Form No: 012

Tarih: 04.2013

40

Exo/Bold, 13pt Exo/Bold, 10pt

BANKA

BANKA

TAKAS

Exo/Regular, 8pt

ALINAN KAPORA

..........................................................................................................................................................................................................................................

Exo/Regular, 8pt

..........................................................................................................................................................................................................................................

Exo/Bold, 8pt

Alıcı ve Borçlu

2

3

4

Satıcı ve Alacaklı

1

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.11


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KİRA SÖZLEŞMESİ

23

“Kiracı adayının; kiraladığı taşınmaz üzerine, özel ve genel koşular dahilinde imzaladığı sözleşmedir.” Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Form No: 011

Tarih: 04.2013

40

Exo/Bold, 13pt

Arka kısmı Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt

Exo/Regular, 8pt

1

2

3

4

Exo/Bold, 8pt

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk, ön-arka spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.12


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ “Araç kiralayacak adayın; kiraladığı araç üzerine, koşullar dahilinde imzaladığı sözleşmedir.”

23

Exo/Bold, 7 pt Exo/Regular, 7 pt

Form No: 013

Tarih: 04.2013

40

Exo/Bold, 13pt Kiralayanın Bilgileri Adı Soyadı / Firma Adı: T.C.Kimlik No:

Arka kısmı

ARAÇ MODEL

2. Ev Adresi: Tel:

Tel:

Gsm:

4. Ek Sürücünün Adı Soyadı:

KULLANILAN SÜRE Gsm.

Tel: Sürücü Belgesi Bilgileri

TOPLAM ÜCRET

Belge No

VAR

YOK

Kirli gelen araçtan .................TL yıkama ücreti alınır.

Exo/Regular,7pt

Exo/Regular, 8pt

1

1

6 1

2

HASAR DURUMU

5

11

8

Miktar

Exo/Regular,7pt

No

2

3

4

Ödeyecek,

1

Exo/Bold, 8pt

/ 2

7 3

10

Vade

4

6

0

* %60 küçültülmüştür

BASKI BİLGİLERİ: Otokopili kağıda, tek renk, ön-arka spot baskı ve 4 nüsha olarak basılacak, üstten akıllı tutkal uygulanacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebat:A4

5.13


ARAÇ GİYDİRME

6


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ARAÇ MAGNET UYGULAMASI

Hyundai Accent Blue olarak belirlenen firma aracının, kurumsallaştırılmış hali belirtilmiştir.

6.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ARAÇ MAGNETİ BASKI BİLGİLERİ

50

9,1

2,1

2,9

2,9

18,2

24,7

* %80 küçültülmüştür ölçüler cm olarak gösterilmiştir.

BASKI BİLGİLERİ: Araç kapısına yapışacak şekilde hazırlanmış mıknatısın üzerine, dijital baskı yapılmış folyo kaplanacaktır. Renkleri: PANTONE 2945 C Ebatlar: 60x30 cm

6.1.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ARAÇ FOLYO GİYDİRME

6.2


PROMOSYON MALZEMELERİ

7


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

PROMOSYON ÖRNEKLERİ

tişört kupa

saat ajanda

mousepad bardak altlığı

kalem

oto kokusu kartvizitlik

ririr

diir len nd deedeererle

flash bellek

anahtarlık

7.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KÜP NOT

7.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KÜP NOT VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ 57

20

18

82

Exo/DemiBold, 6,2pt Exo/Regular, 6,2pt

BASKI BİLGİLERİ: 350gr/m2 mat kuşe kağıt. Baskı sonrası mat selefon kaplanacaktır ve özel kesim yapılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebatlar: 296x343 mm

7.2.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

NOT KAĞIDI

7.3


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

NOT KAĞIDI VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

23

15

BASKI BİLGİLERİ: 90 gr/m2 1. hamur kağıda basılacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebatlar: 78x78 mm

7.3.1


ELEKTRONİK ORTAM

8


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

FACEBOOK SAYFASI

8.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

WEB SAYFASI

8.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

PROKON

Kontakt’ın, firma içi çalışmalarının yürütüleceği robot sistemdir.

8.3


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

MASAÜSTÜ ARKA PLANI

8.4


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

ELEKTRONİK İMZA

Elektronik yazışmalarda kullanılacak, mail imzası yukarıda görüldüğü gibi olacaktır.

8.5


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

E-MAİL MARKETİNG

Özel mesajlarda kullanılan mesaj altlığı belirtildiği gibi olacaktır.

8.6


TABELALAR

9


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

TABELA ÖZELLİKLERİ

KROM NİKEL TABELA “KONTAKT GAYRİMENKUL VE YATIRIM BORSASI” yazısı özellikleri: •Fırın boyalı cam yüzeyi çelik karkas •Harf arkası yansıtıcı alikobant kontör (harf boyutlarında) •Cam üzerine zemin yükseltmeli •Harf arkası 3 çipli Samsung modül LED ve soğutmalı trafo •Harfler kontör gizli LED ‘’ KONTAKT’’ yazısı özellikleri: •Kalınlıkta blue krom ( cam yüzeyli gerçek krom ) •İtalyan çevirme blue krom yan bantlar ve içten tırnaklı

ALÜMİNYUM KUTU HARF TABELA Yanaklar 2 mm alüminyum Ön yüzey 5 mm içten kanallı 474 polipleks Modül led, IP 67 Samsung

9.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KAPI İSİMLİĞİ

9.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KAPI İSİMLİĞİ VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİSİ

30 cm

15 cm

Pleksiglas üzerine; “K” dijital baskı yapılacak ve baskes uygulanacaktır. “İlker ÇAKIR” yazısı ise belirtilen folyo renginde(ORACAL 057 Trafic Blue) folyo kesim yapılacaktır.

9.2.1


KİRALIK-SATILIK İLANLAR

10


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

50x70 CM’LİK KİRALIK-SATILIK İLANLAR

(1KD)

(1KY)

(1SD)

0533 987 65 43 0533 987 65 43

0533 987 65 43

(1SY)

0533 987 65 43

Yukarıda kodları verilen ilanların dikey ve yatay uygulamaları bulunmaktadır. Ebat: Baskı Özellikleri: Renkleri:

50x70 cm Kuşe kağıda trigromi baskı yapılacaktır. CMYK

10.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

70x100 CM’LİK KİRALIK-SATILIK İLANLAR

(2KD)

(2KY)

(2SD)

0533 987 65 43 0533 987 65 43

0533 987 65 43

(2SY)

0533 987 65 43

Yukarıda kodları verilen ilanların dikey ve yatay uygulamaları bulunmaktadır. Ebat: Baskı Özellikleri: Renkleri:

70x100 cm Kuşe kağıda trigromi baskı yapılacaktır. CMYK

10.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

130x200 CM’LİK KİRALIK-SATILIK İLANLAR

(3KD)

(3KY)

(3SD)

0533 987 65 43

0533 987 65 43 0533 987 65 43

(3SY)

0533 987 65 43

Yukarıda kodları verilen ilanların dikey ve yatay uygulamaları bulunmaktadır. Boyutu: Baskı Özellikleri: Renkleri:

130x200 cm Avrupa vinil’e iç mekan kalitesiyle dış mekan baskı yapılacaktır. Dört tarafından kuş gözü aparatı uygulanacaktır. CMYK

10.3


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

100x300 CM’LİK KİRALIK-SATILIK İLANLAR

(4KD)

0533 987 65 43

(4KY)

0533 987 65 43

(4SD)

0533 987 65 43

(4SY)

0533 987 65 43

Yukarıda kodları verilen ilanların dikey ve yatay uygulamaları bulunmaktadır. Boyutu: Baskı Özellikleri: Renkleri:

100x300 cm Avrupa vinil’e iç mekan kalitesiyle dış mekan baskı yapılacaktır. Dört tarafından kuş gözü aparatı uygulanacaktır. CMYK

10.4


BAYRAKLAR

11


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

GÖNDER BAYRAKLAR

11.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

GÖNDER BAYRAKLAR VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

507

130

1000

1500

BASKI BİLGİLERİ: Saten kumaş üzerine dijital baskı olacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebatlar: 1000x1500 cm

11.1.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KIRLANGIÇ BAYRAKLAR

11.2.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

KIRLANGIÇ BAYRAKLAR VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

50X150

75X250

50X150

75X250

51

77

10

16

BASKI BİLGİLERİ: Saten kumaş üzerine dijital baskı olacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebatlar: 50x150 cm - 75x250 cm

11.2.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

MASA BAYRAKLAR

11.3.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

MASA BAYRAKLAR VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

53

207

BASKI BİLGİLERİ: Saten kumaş üzerine dijital baskı olacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebatlar: 150X225 mm

11.3.2


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

OLTA BAYRAKLAR

11.4.1


KURUMSAL TASARIM UYGULAMALARI ve MARKA KİMLİĞİ KILAVUZU

OLTA BAYRAKLAR VEKTÖREL ORANLARI VE BASKI BİLGİLERİ

BASKI BİLGİLERİ: Saten kumaş üzerine dijital baskı olacaktır. Baskı Renkleri: PANTONE 2945 C - PANTONE Cool Gray 9 C Ebatlar: 70X300 mm

11.4.2

KONTAKT GYB  

Kontakt Gayrimenkul ve Yatırım Borsası Kurumsal Tasarım Uygulamaları ve Marka Kimliği Klavuzu

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you