__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

(№2, 17 березня 2013)

Розвиток алтимату в Україні від простого кидання диску до престижних турнірів


2 Розвиток алтимату в Україні:

від простого кидання диску до престижних турнірів

Історія виникнення алтимату в Україні в багатьох моментах надзвичайно схожа до того, як це відбувалося раніше в інших країнах, і не лише на території Європи. Завдячувати його поширенню і створенню перших команд ми повинні двом категоріям людей. По-перше – іноземцям, переважно американцям та європейцям, які, перебуваючи в Україні, збирались пограти між собою, а також із своїми українськими друзями. По-друге – українцям, які побачили закордоном цікаву і нову для них забаву, і в результаті запросили своїх же друзів спочатку, щоб покидати літаючий диск, а потім вже пограти і в алтимат. Так, наприклад, «Мелтдаун» – перша команда в Україні, яка виникла в середині 90-х років на основі американців, що працювали в Києві і раніше грали в цю гру в себе на батьківщині. Спочатку це були лише суто американці, проте поступово до них почали приєднуватись і їхні українські друзі та знайомі – всі кому це видалось цікавим. Після декількох років участі у різних закордонних турнірах на їх основі в 2005 році було вирішено створити першу вже суто українську команду. У такий спосіб з’явились «Gigolo». Також в 2006 році в Україні було зареєстровано громадську організацію – Київську асоціацію гравців фризбі. Виникнення осередків алтимату в інших містах України, а саме в Луцьку, Львові, Харкові, Рівному характеризувалось тим, що окремі люди, побувавши закордоном на навчанні чи по роботі і ознайомившись з правилами, перейшли від простого кидання тарілки до створення команд. Базою для них стали теж їхні ж власні друзі, знайомі, співробітники. Початком активного поширення алтимату в країні можна вважати 2006 – 2007 роки. Тоді виникли три команди на теренах Західної України, утворилась українська жіноча команда «Дикі Кралі», а також почали постійно проводити турніри. У 2008 році грати починають в Івано-Франківську, Коломиї, Харкові та Одесі. З 2010 року дають про себе знати групи людей, які об’єднані алтиматом, в Тернополі, Черкасах, Миколаєві, Донецьку, Полтаві, Іллічівську. В найбільших містах виникають другі команди. В 2009-2012 роках в багатьох командах відбуваються ротації складу. Чимало гравців залишають спорт з різних причин, на заміну їм приходять нові. Так, в деяких команд склад змінюється більше ніж на половину, в інших – практично повністю. Впродовж цих років беззаперечним лідером українського алтимату залишаються «Gigolo» – за ними більше 25 перемог як в національних, так і в закордонних турнірах. Найкращим досягненням України на сьогодні на клубному рівні є Дух гри в 2009 році і 8 місце «Gigolo» в 2011 році на одному із найпрестижніших пляжних турнірів світу – «Паганелло».

Зі збільшенням кількості команд виникла потреба у створенні національної організації, яка б займалася розвитком алтимату та інших видів спорту з літаючим диском. Спочатку було створено Федерацію фризбі України, а в 2009 році на її основі – Українську федерацію літаючих дисків. Саме вона наразі є членом Всесвітньої та Європейської федерацій і представляє інтереси українських спортсменів у дисциплінах з літаючим диском. Під егідою федерації відбуваються найголовніші турніри, на яких визначають представників від України на міжнародні змагання: на траві – ВЧУ (з 2006 року), на паркеті – ЗЧУ (з 2009 року), на піску – ПЧУ (з 2010 року). Крім головних трьох турнірів, відбувається ціла низка місцевих змагань. Насамперед, це турніри ЗУЛА у містах Західної України, Слобожанська ліга в Харкові та ЮЛА в Одесі. Ці змагання допомагають частіше зустрічатись і мірятись силами командам з одного регіону і у такий спосіб отримувати необхідний турнірний досвід. Наразі це чудова бюджетна можливість для команд випробовувати нові тактики гри і одночасно «награвати» своїх новачків, адже остаточний результат не настільки важливий, як на основних змаганнях. У проміжках між основними і регіональними турнірами в деяких містах організовують фанові змагання, так звані «шляпи», де, згідно традиції, команди формуються шляхом жеребкування між гравцями з різних міст та клубів. В 2011 – 2012 роках такі «шляпи» були організовані в Луцьку, Харкові, Львові та Одесі. Наймасштабнішим же представником даного типу є «Київхет» – один з найбільш фанових та відомих турнірів на теренах СНД, який організовують у Києві на пляжі Довбичка з 2005 року. Зазвичай, пограти на піску в останній місяць літа збирається більше двохсот гравців з понад десяти країн Європи. Нажаль, будь-які інші змагання не можуть похвалитися великою кількістю закордонних учасників. Україна для алтимат-Європи поки що залишається білою плямою. Постійними гостями на різного роду чемпіонатах зазвичай є лише білоруси та молдавани. Окремим винятком була участь двох польських команд у ВЧУ-2008. Російські ж клуби вперше відвідали чемпіонати України на різних покриттях лише минулого року. Основною проблемою для розвитку алтимату в Україні наразі залишається недостатня кількість гравців в командах, що не дозволяє проводити повноцінні тренування, а також брати участь не лише в закордонних, але й національних турнірах. Виїзди на іноземні турніри є, нажаль, винятком. Обмежена фінансова спроможність команд не дозволяє відвідувати більше 5-8 змагань за рік, і загалом спричинена тим, що більшість у ростерах складають студенти, а інколи і школярі. Відсутність підтримки з боку держави та спонсорів теж дається взнаки. Досі більшість нових гравців потрапляє в команди завдяки особистим знайомствам. Все це є результатом надзвичайно низької поінформованості населення про алтимат.


3 Хоча загальний рівень українського алтимату досі низький, проте в минулі роки можна було відмітити позитивні зміни. Тепер доволі часто різні українські команди виграють у білорусів та росіян, що практично було неможливо ще три-п’ять років тому. Ще два роки тому жодна з команд не вела цілеспрямованих активних дій щодо залучення нових гравців та популяризації спорту у власному місті. Наразі ж однією з позитивних тенденцій є залучення школярів та студентів до команд з алтимату в ІваноФранківську, Львові та Харкові. Також відмітимо зростання кількості гравців в київських командах. Починає змінюватись ситуація і в самому тренувальному процесі. Краще систематизувати та організувати тренування стало можливо після збільшення доступу до інформації про алтимат в мережі Інтернет та виникнення спеціалізованих ресурсів. Вагомим чинником стало також проведення декількох тренінг-кемпів, в тому числі і Ironside camp в 2012 році, де своїм досвідом поділились гравці топ-клубів Сполучених Штатів. В майбутньому провідними клубами в українському алтиматі стануть ті, котрі не лише зможуть зібрати ростер з 20 - 30 гравців, але вже розпочнуть приділяти більше уваги роботі з новим поколінням гравців, як один з прикладів, долучати до спорту підлітків, створюючи гуртки в школах та факультативи в університетах. Важливою складовою стане робота із пресою. Наявність згадувань про алтимат в ефірі телебачення, велика кількість цікавих та якісних статей в місцевих та національних виданнях з часом принесе необхідний результат. Навіть невеликі уривки про турніри та фоторепортажі здатні сформувати початкове уявлення про саму спортивну дисципліну, зробити її впізнаваною. Саме велика частота згадувань у ЗМІ допоможе залучити спонсорські кошти як у команди, так і на розвиток турнірів. Проте все це стане можливим лише за більш активної організаційної діяльності власне самих гравців. Наразі ж радимо не пропустити і слідкувати за такими важливими подіями для українського алтимату, якими обіцяють стати Doublewide camp у травні цього року в Києві, участь збірної України в пляжному чемпіонаті Європи, що пройде в Іспанії, а також національні першості на піску і на траві.

Натхненно тренуйтесь, шукайте нові способи і шляхи покращення власних умінь і навичок, їздіть на змагання і викладайтесь на всі сто, а головне – пам’ятайте, що саме від ваших зусиль залежить швидкість розвитку спорту з літаючим диском в Україні.

Автор: Максимус

Піцерія “Дядя Pizza” вул. Лесі Українки, 59 Для учасників ЗЧУ’13 передбачена знижка 15% (діє при пред’явленні значка)

Вперше в історії українського алтимату найкращі гравці в певних номінаціях будуть відзначені нагородами! Це може стати хорошим стимулом для розвитку окремих спортсменів, команд та для загального розвитку алтимату в Україні. Назва премії «Хаммер» походить від назви кидка диску, що в перекладі означає «Молоток», а молоток – молодець! А номінації у 2012 році були такі: 1) Лонг (Опен, ЖД) гравець, який найбільше забиває поінтів у своїй команді. 2) Хендлер (Опен, ЖД) гравець, який найбільше відає результативних передач. 3) Новачок (Опен, ЖД) гравець, який розпочав карєру алтимат гравця у 2012р. Тобто перший турнір, в якому прийняв участь такий гравець, був у 2012р. 4) Kапітан капітан команди, який найкраще себе проявив у 2012р. його команда добре проявила себе на турнірах та показала хороші результати. 5) Oрганізатор ініціативна людина, яка організувала якесь алтимат дійство (турнір, кемп, хет, популяризацію, презентацію) у 2012році. 6) Дух Гри нагорода, щоб відзначити високий дух команди чи окремого гравця, який протягом минулого року показував його на полі під час ігор, між іграми у спілкуванні з суперниками та на форумах. Обирали переможців по одному представнику від кожної команди, яка входить в УФЛД, у два етапи. На першому етапі капітани команд УФЛД висували по одному кандидату в кожну номінацію. Можна було навіть висувати кандидата не зі своєї команди, якщо він є громадянином України. Далі представники команд голосували після ознайомлення зі всіма кандидатами. Тобто виставляли рейтинг всім номінантам по такій схемі: Першому місцю - 10 балів Другому місцю - 7 балів Третьому місцю - 5 балів Четвертому місцю - 3 бала П’ятому місцю - 1 бал Решті номінантів – 0 балів Голосувати за свого гравця не можна(як на Євробаченні), тобто ставили йому – 0 балів. Підрахувавши суму балів усіх номінантів, отримали ТОП 3 кращих претендентів на перемогу в кожній номінації. А на другому етапі було повторне голосування всіх представників уже між трьома номінантами. Першому місцю - 5 балів Другому місцю - 3 бала Третьому місцю - 1 бал Той, хто набрав найбільше балів, отримує нагороду «Хаммер 2012».

Морячок-таксі знижка 10% код: 00003 тел.: (095) 789-38-78 (093) 060-94-00 (068) 901-65-80


4

Опитування (частина 2) Підготував: Бодик

1) Скільки років граєш в алтимат? 2) Чому саме так називається ваша команда? 3) Як ваша команда готувалася до ЗЧУ, на що звертали увагу? 4) Чи є в команді якісь талісмани, забобони, обряди перед іграми? 5) Назвіть ваш улюблений кидок? 6) Куди найдалі їздили на турнір з алтимату? 7) Яка гра на ЗЧУ за всю історію турніру вам найбільше запам’яталася? 8) Як знайомі ставляться до вашого виду спорту? 9) Чи потрібен алтимату статус олімпійського виду спорту? 10) Як ставитеся до введення обзерверів в Україні? 11) Як оцінюєте роботу УФЛД? 12) Що знаєте про Луцьк?

Євгенія Мінакова№3 (WE) 1) Десь 4 роки. 2) Команда так називається тому, що тут є дівчата з Харкова та Львова. Назва перекладається – «ми», а означає West-East. 3) Команда готується окремими частинами, кожна в своєму місті. Особливі хитрощі і на що звертаємо

увагу - зробити форму)) 4) Ні, таких ще не зробили. 5) Форхенд. 6) Сама я їздила в Амстердам і Великий Новгород у складі Диких Краль, найдальша поїздка команди Охота - Дубна та Анапа. 7) Навіть не знаю. Я погано запам’ятовую ігри, краще – якісь моменти в них. 8) Переважна кількість як до дитячої примхи, але є ті, кому подобається. 9) Мабуть, статус олімпійського виду спорту дав би деякі переваги у організації турнірів та більшої популяризації. 10) Не подобається ця ідея. Якщо ти не довіряєш тій Юрій Праздніков (F1) людині, з якою граєш на полі, то й обзервер теж не 1) З серпня 2009 року. дуже допоможе. 2) Просто ми купили форму з 11) Організовує тренінг-кемпи, проводить турніри, таким надписом, от и вирішили, сприяє популярізацій та займається підвищенням рівня що це буде наша назва. вже існуючих команд. 3) Ми придумали симбіоз 12) Тут є замок, дешеві таксі. Можу сказати, що стека горизонтального и це – дуже затишне місто. В якості пропозиції: було вертикального, тобто похилий. би непогано, якщо кожне приймаюче місто якихось Тому почали придумувати турнірів робило екскурсію містом. Це було би дуже нові кидки, щоб все було пізнавально. гармонійно. 4) Нема, а треба? Володимир Плотніков 5) Хамер. (Lіons): 6) Два рази був у Бресті – з Одеси тисяча кілометрів в 1) П’ять з половиною років. одну сторону. 2) Я не з початку створення в 7) Своя, звичайно. Як зараз, пам’ятаю першу перемогу команди... Тому сказати точно нашої команди на офіційних турнірах УФЛД. Грали не можу. Точно знаю, що в ми міксовим складом проти міксу «Фенікса W» в 2011 2012 році ми вирішили не році. прив’язуватися до кольору і 8) З посмішкою. Кажуть, що якщо і буде вторгнення змінили назву на Lions. інопланетян, то таких диваків як я не знищать, 3) Зараз помінялись трішки оскільки нас об’єднують літаючі тарілки – свої своїх не гравці по позиціям. Акцент ображають. робимо на пару новачків. І 9) Я би із задоволенням дивився мегатрансляції по максимально тренуємо захист. зомбоящику, і популяризація була би крутою, але от 4) Ну, стараюсь за день до турніру не голитися))) сам алтимат постраждає, вірніше його принципи, які 5) Взагалі дуже люблю кидати дальні бекхенди (хаки). закладені у правилах. А в залі люблю кидки типу скубер. 10) Навіщо? Ніяк! Відсутність суддів у алтиматі є додатковою гордістю за цей спорт. Аналогів же немає, 6) Я їздив на відбіркові чемпіонати Європи в Талін, тому потрібно максимально довго лишатися піонерами Естонія. Ну і на чемпіонат світу в Чехію, Прага. 7) Думаю, ЗЧУ-2012 Lions- Phоenix у цьому аспекті. 8) Спочатку – з насмішкою, потім – з інтересом, а 11) Вважаю роботу федерації задовільною. Як казав тепер вже звикли і їм все рівно)) мені батько: оцінка «3» – також оцінка, але гуляти не підеш – не заслужив. 9) Так!!!! 12) Крутішого, ніж «Адреналін-сіті» я не бачив 10) Ще трішки рано. Але у півфінал і фінал я б вже спортивно розважального комплексу. Ще тішать ціни вводив на таксі. Решта – завжди мимо, не вистачає часу на ще 11) Знаю що такі існують... Результати їхньої роботи щось. Хоча в 2011-му мене взяли з собою на футбол не дуже помічаю. Хотілось би трішки краще. – грали місцева «Волинь» і «Карпати». Було цікаво 12) Ой))) Луцьк зачаровує своєю атмосферою))) Знаю побувати «лівим» у фанзоні волиняк. що місто набагато старше, ніж Львів. Населення там десь 320 тисяч… Є там замок Любарта і багато цікавого)

Profile for Tetiana Poluektova

ЗЧУ-13  

Другий випуск за 17 березня 2013 року

ЗЧУ-13  

Другий випуск за 17 березня 2013 року

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded