__MAIN_TEXT__

Page 1

EDUKACIJOS 2019–2020 m. m.


Kelios sekundes ir iš iprasto kambario persikelkite i kalno viršune, slidinekite bei ismeginkite aukscio baime stovedami ant dangoraizio atbrailos - visa tai ir dar daugiau patirti leis virtuali realybe! Taip pat, butina pamineti, kiek daug galima išmokti. Komandiniu igudziu skatinimas siekiant išminuoti bomba, pasaulio pazinimas keliaujant per ivairiausius pasaulio kampelius bei ziniu isisavinimas trimateje erdveje - tai tik dalis to, ka galime pasiulyti: patalpose telpa iki 30 zmoniu

daugiau nei 130 zaidimu ir patyrimu galimybe laukiantiems viska stebeti ekranuose bei uzkandziauti galime atvykti pas Jus Butina isankstine rezervacija


TURINYS EDUKACIJŲ SVARBA 4

Edukacijų nauda

6

Kodėl verta rinktis „Debesų ganyklų“ edukacijas?

EDUKACIJOS 8

Šaukšto Šmaukšto stalo akademija

10

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys

12

Knygos anatomija

14

Slaptas pinigų gyvenimas

16

Kvapų vaistinė

18

Žaidžiame valstybę

20

Aš – ekokarys

24

Kaip veikia reklama

26

Pirk dramblį!

28

Šaukšto Šmaukšto stalo akademija dideliems

30

Spintos istorijos

32

Planas B

34

Kvapų akademija

PASLAUGOS JUMS 37

Reprezentacinė jūsų mokyklos knyga

39

Mūsų knygos

„Debesų ganyklos“ – vaikų ir paauglių literatūros leidykla, kviečianti kartu smalsauti, pažinti ir atrasti. Didžiąją dalį leidyklos asortimento sudaro pažintinės knygos vaikams: originalūs lietuviški ir patys populiariausi užsienio šalių rašytojų kūriniai. Nuo 2014 m. intensyviai įsitraukėme į edukacinių programų kūrimą ir pristatymą mokykloms. Per keletą metų užaugome kartu su jumis ir šiandien turime jau 14 aktyvių edukacijų.


4

EDUKACIJŲ NAUDA 2018 metų rudenį buvo įdiegta nauja priemonė – kultūros pasas. Ja siekiama suteikti mokiniams galimybę dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose ir paįvairinti ugdymą edukacinių užsiėmimų metu. Nuo 2019 metų visiems Lietuvos moksleiviams iš valstybės biudžeto skiriama 15 eurų kalendoriniams metams. Apie edukacijas ir jų svarbą kalbiname Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovę, neformaliojo vaikų švietimo (dailės) mokytoją ekspertę ir 2019 metų Metų mokytoją Nijolę Trinkūnienę.

Edukacinėmis programomis labiausiai ugdomas vaikų kūrybiškumas. Kokie vaikų gebėjimai ugdomi ar įtvirtinami per edukacines programas? Edukacinėmis programomis labiausiai ugdomas vaikų kūrybiškumas. Taip pat įtvirtinami bendrieji įgūdžiai, stiprinamos kompetencijos, plečiamas akiratis. Edukacinėse programose, kuriose taikomos praktinės užduotys, tokios kaip lipdymas, karpymas, piešimas, lavinama smulkioji pirštų motorika. Mokinys ima gražiau rašyti, tiksliau piešti. Kiekvienas vaikas iš edukacijos gali pasisemti skirtingų įžvalgų ar gebėjimų, tačiau pastebėta, kad dažnai vaikai po edukacijų pradeda daugiau skaityti. Švedų mokslininkai yra nustatę, kad nustojus ugdyti kūrybiškumą ir atsisakius meninių veiklų vaikai sunkiau išsprendžia ir matematines lygtis, sudėtingus loginius uždavinius.

Kaip manote, ar šiuo metu yra pakankama edukacinių programų pasiūla? Pasiūla yra pakankama, ypač daug yra meno srities užsiėmimų. Trūksta edukacijų įvairovės, kad jas būtų galima suderinti su įvairesnių sričių mokymosi dalykais. Edukacinių programų pasirinkimas mažuose miestuose, rajonuose taip pat nėra didelis. Rajonuose yra mokytojų, kurie nežino visų kultūros paso galimybių ar neturi galimybės užsisakyti edukacijų, nes dažniausiai tam reikėtų vykti į didesnį miestelį . Kokio pobūdžio edukacines programas mokytojai dažniausiai pasirenka? Dažniausiai pasirenkamos pažintinės edukacijos, kurių metu vaikai gali aktyviai praleisti laiką ar susipažinti su naujais dalykais, plėsti savo akiratį. Programos, kuriose taikomi įvairūs mokymosi metodai, žaidimai, yra patraukliausios rinkoje. Išvykos taip pat yra labai mėgstama sritis, nes vaikai gali pakeisti savo mokymosi vietą.


5 Kokie edukacinių programų mokymo metodai, jūsų manymu, yra efektyviausi ir patraukliausi vaikams? Patrauklus ir visada prikaustantis dėmesį mokymo metodas jauniausiems mokiniams yra žaidimas. Tai skatina jų norą dalyvauti, įsitraukti į užduotį, taip lengviau išlaikyti dėmesį. Šiuolaikiniams vaikams geriau nepateikti ilgos tekstinės informacijos ir kuo mažiau pasakoti teorijos. Jiems reikia pateikti informaciją trumpai ir įdomiai. Edukacijų metu reikia skirtingų medžiagos pateikimo formų: filmuotos, vaizdinės medžiagos, praktinių užduočių, per kurias mokiniai geriausiai įsimena informaciją ir tas žinias vėliau pritaiko.

Ar edukacinės programos naudingos vaikų bendravimui? Taip, atlikdami užduotis vaikai lavina tarpusavio bendravimo įgūdžius, susidraugauja, atranda vienas kito privalumus ir geriausias savybes. Tai skatina net ir dalytis žiniomis tarpusavyje, rekomenduoti vieni kitiems perskaitytas knygas ar apsikeisti praktinėmis užduotimis programos tema.

Mokinių, kurie naudojasi neformaliojo vaikų švietimo krepšeliu, padaugėjo. Šiemet juo naudojasi kiek daugiau nei 28 proc. vaikų (2018 m. – 22 proc.). Iš viso įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus mokyklose ir kitur lanko daugiau nei 195 tūkst., arba daugiau kaip 60 proc., mokinių.


6

Kodėl verta rinktis ,,Debesų ganyklų“ edukacijas? Prekių ženklas ,,Debesų ganyklos“ geriausiai pažįstamas iš įvairių pažintinių ir grožinių leidinių vaikams ir paaugliams. Vis dėlto nuo pažintinių knygų – vos vienas žingsnelis iki edukacinių užsiėmimų. Ir mes jį žengėme prieš penkerius metus, pristatydami pirmąją edukaciją – ,,Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Mūsų tikslas – augti kartu su vaikais, tobulėti, suteikti mokiniams žinių, kurios praverstų jiems kuriant ateitį. Kai galvoji apie vaikus, neatrodo per sunkus nė vienas darbas.

Didelė pasiūla. Šiuo metu vien kultūros paso programoje (www.kultūrospasas. emokykla.lt) jūs rasite 14 mūsų edukacijų 1–12 klasių mokiniams, todėl lengvai susiruošite užsakymų krepšelį, nesvarbu, kokio dydžio jūsų mokykla ar klasės. Bendradarbiavimas. Mums svarbi jūsų nuomonė ir pageidavimai. Mūsų edukatoriai pasirengę išklausyti jūsų minčių, atsižvelgti į mokinių gebėjimus, jų žinias, patirtį ir pasirinktos temos išmanymą, pritaikyti edukaciją specialiųjų poreikių vaikams. Edukacinių paslaugų kokybė. Edukacijas testuojame mokyklose ir esame sukūrę edukatorių mokymo sistemą. Užsiėmimus veda profesionalūs edukatoriai.

Unikalus turinys. Daugelis mūsų edukacijų – autoriniai kūriniai. Mūsų neriboja programos ar akreditacijos, todėl drąsiai renkamės moderniausius mokymo metodus ir remiamės naujausia informacija. Patogumas. Atvykstame pas jus į mokyklą, taigi jums nereikia rūpintis išvykomis ir su jomis susijusiais dalykais. Vaikai naujos patirties įgyja jiems įprastoje saugioje aplinkoje, o jūs taupote laiką ir lėšas. Veiklos tęstinumas. Daugelis mūsų užsiėmimų atveria duris į naujas žinias ir potyrius. Dar daugiau jūs ir jūsų mokiniai sužinos, jei naudosis mūsų rekomendacijomis, edukacijose pateikiama medžiaga ir pristatomomis priemonėmis.


7

KAIP UŽSISAKYTi EDUKACIJĄ Kreipkitės į savo mokyklos koordinatorių dėl edukacinės programos užsakymo.

Nori pamatyt edukacinių programų pristatymus? Skenuok QR kodą:

Prisijunkite prie interneto svetainės www.kulturospasas.emokykla.lt . Paieškoje suvedę Terra Publica, išsirinkite norimą edukaciją.

Mažiausia grupė, kurioje vykdoma edukacija, – 24 vaikai pamokoje

Užsisakykite edukaciją.

Mažiausias pamokų skaičius Kauno ir Vilniaus miestuose – 2 pamokos mokykloje.

Pasiūlykite kitoms klasėms dalyvauti edukacijoje.

Mažiausias pamokų skaičius kituose miestuose – 4 pamokos mokykloje.

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Kiekvienais kalendoriniais metais vienam mokiniui skiriama 15 eurų kultūros paso paslaugoms finansuoti. Pinigai panaudojami įvairiems kultūros ir meno renginiams ar edukaciniams užsiėmimams. Edukacijas gali užsisakyti kultūros pase. Skenuok QR kodą: Dėl papildomos informacijos kreipkitės: prekyba@terrapublica.lt, tel. 8 679 68 595, www.debesuganyklos.lt/edukacijos

Nerandate norimos edukacijos? O gal turite gerą edukacinio užsiėmimo idėją? Puiku! Rašykite mums el. paštu edukacijos@terrapublica.lt arba skambinkite tel. 8 37 328820. Patvirtinus edukaciją nei tiekėjas, nei užsakovas nebeturi galimybės atšaukti edukacijos (nebent esant force majeure). Edukacijai neįvykus dėl užsakovo kaltės ar neatvykus mokiniams laikoma, kad edukacija įvyko, ir užsakovas privalo sumokėti sutartą sumą.


8

ŠAUKŠTO ŠMAUKŠTO STALO AKADEMIJA 1-4 kl. 5 Eur / asm. 45 min. Tai literatūrinė edukacinė pamoka, parengta pagal rašytojos Danguolės Kandrotienės knygą „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Užsiėmimo metu moksleiviai per eiliuotą šmaikštų tekstą įžengia į ypatingą akademiją. Joje vaikai išgirsta daug įdomių dalykų apie stalo etiketą, stalo įrankių istoriją: išmoksta ne tik pagrindines stalo etiketo taisykles, bet ir sužino jų taikymo priežastis, mokosi atskirti tinkamą elgesį prie stalo nuo netinkamo, padengti stalą bei taisyklingai naudotis stalo įrankiais. Kaip gražiai padengti stalą namuose? O kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį? Kaip elgtis nuėjus į svečius, jeigu jūsų lėkštėje – spagečiai ar žuvis, o šalia – ne viena, o keletas šakučių? Nežinote, jaučiatės neužtikrintai? Ne bėda! Į pagalbą skuba Šaukšto Šmaukšto stalo akademija. Joje sužinosite naudingų dalykų, kuriuos turėtų išmanyti kiekvienas šių laikų ponaitis, panelė ar tiesiog kultūringas žmogus!

Po edukacijos mokiniai: žinos stalo įrankių atsiradimo istoriją; mokės naudotis pagrindiniais stalo įrankiais; įgytas žinias gebės serviruodami stalą;

pritaikyti

gebės vengti didžiausių stalo etiketo klaidų; galės žinias įtvirtinti namuose, tam naudodami stalo padėklą.


9 Sužinojau, kaip atsirado šaukštas, peilis ir šakutė. Labiausiai patiko įrankių atsiradimo istorijos, nes įrankiai išties atsirado netikėtai. Gustė, 3 klasės mokinė

Kiekvieno dalyvio laukia dovana – specialus padėkliukas

Akademijoje prisiminiau, kaip reikia susidėlioti įrankius, lėkštes, puodelį. Sužinojau tris istorijas, kaip atsirado peilis, šaukštas ir šakutė. Viktorija, 4 klasės mokinė

Norite sužinoti daugiau?

Edukacija parengta pagal D. Kandrotienės knygą „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Knygą galite įsigyti knygynuose arba www.debesuganyklos.lt


10

Lietuvos didžiosios kunigaikštystės pilys 1-4 kl. 5 Eur / asm. 45 min. LDK pilys – Lietuvos valstybingumo ženklai, mūsų tautos istorijos liudytojos. Kiek daug jos papasakotų, jei tik prabiltų! Tiesa, prakalbinti storas mūrines sienas (anot Maironio, griūvančias ir apleistas) nėra paprasta. Tam reikia išmonės ir modernių mokymo metodų. Kultūrinės edukacijos metu su pilių statyba ir gynyba susipažinsime interaktyviai, o būtent tokia forma yra priimtiniausia ir labiausiai įsimenanti moksleiviams. Vaikai mokysis dirbti grupėmis, iš modelino statys aptvarinės pilies kompleksą, susipažins su pilių gynyba ir ginklais. Edukaciją veda personažas – pilies raštininkas.

Po edukacijos mokiniai: mokės atskirti ir atpažinti skirtingų rūšių pilis; pažins pilių gynybinio komplekso dalis; turės darbo grupelėse įgūdžių, kuriuos sustiprins atlikdami praktinę užduotį; žinos pilių gynybos paslaptis ir gebės atskirti gynybai naudojamus ginklus; supras kultūros paveldo vertę; gautas žinias apie pilių ansamblius galės panaudoti ekskursijų metu.


11 Įdomu! Medinės pilys iš pažiūros atrodo lengvai sunaikinamos, nes jas galima sudeginti, tačiau tais laikais, kai statydavo medines pilis, jų sienas apipildavo skystu moliu. Molio reikėdavo tam, kad medį būtų sunkiau padegti.

Norite sužinoti daugiau?

Edukacija parengta pagal iškiliųjų paveikslėlių knygą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys“.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Knygą galite įsigyti knygynuose arba www.debesuganyklos.lt


12

knygos anatomija 2-6 kl. 6 Eur / asm. 45 min. Ši edukacinė pamoka moksleivių žinias apie knygas kilstelės į kitą lygmenį. Įpratę tiesiog atsiversti knygą, šį kartą vaikai atvers visą pasaulį ir tai darys žaismingai, kartu su profesore Filomena Knygmanyte. Žaisdami gydytojus vaikai susipažins su knygos kūnu, supras jo struktūrą, iš arčiau stebės spaustuvės gyvenimą, pažins knygos metriką – bibliografinius duomenis (knygos autoriai, aprašai ir kt.), išmoks aprašyti perskaitytas knygas. Vaikai taip pat gydys „sergančią“ (suplėšytą, pripaišytą) knygą ir, pritaikydami edukacinės pamokos metu įgytas žinias, nustatys diagnozę, pateiks rekomendacijas, kaip toliau rūpintis knyga.

Po edukacijos mokiniai: žinos knygos sudedamąsias dalis ir jų paskirtį; bus virtualiai apsilankę spaustuvėje; gebės surasti knygos bibliografinius duomenis;

Ši edukacinė pamoka buvo geriausia, kokioje tik esu buvusi. Rekomenduoju šią edukacinę pamoką, kadangi ji buvo labai įdomi, daug sužinojau apie knygas. Gabija, 3 klasės mokinė

bus patys „išgydę“ bent vieną knygą; greičiau supras knygos turinį ir mokės aprašyti perskaitytas knygas; įgytas žinias galės panaudoti pildydami užklasinio skaitymo sąsiuvinį.


13 Edukacinis užsiėmimas išsiskyrė originalumu – mokytis suprasti knygos turinį, užmegzti santykį su ja, susipažinti su knygų leidyba jis kvietė įsijautus į gydytojo vaidmenį. Edukacinė pamoka buvo interaktyvi, įtraukianti moksleivius ir neįprastomis priemonėmis padedanti sudominti knygų skaitymu. Pamoka paliko gerus įspūdžius ir moksleiviams, ir pedagogams. Gailė Ambrazienė, Valstybės pažinimo centro vyresnioji specialistė

Dovana – užklasinio skaitymo sąsiuvinis

Užklasinio skaitymo sąsiuvinyje lengvai ir įdomiai galėsite aprašyti perskaitytas knygas.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Šį sąsiuvinį galite įsigyti www.debesuganyklos.lt


14

Slaptas pinigų gyvenimas 2-6 kl. 5 Eur / asm. 45 min. Elementarios finansinio raštingumo žinios yra būtinos kiekvienam vaikui, o edukacinė pamoka „Slaptas pinigų gyvenimas“ suteiks jų žaismingai ir įdomiai. Tai kūrybiška finansinio raštingumo pamoka, kurios metu vaikai yra mokomi suprasti pinigų judėjimą ir sąmoningai planuoti išlaidas. Edukacinės pamokos metu moksleiviams pasakojama apie senuosius pinigus, monetas, popierinius pinigus, elektronines banko korteles. Jie sužino, kas yra balansas, kaip lengviau taupyti ir kodėl reikia turėti santaupų. Edukacinė pamoka pradinių klasių moksleiviams suteiks pamatinių finansinio raštingumo žinių, padėsiančių suvokti pinigų vertę ir jų racionalaus panaudojimo svarbą. Edukacinės pamokos metu vaikai ne tik įgis pagrindinių teorinių žinių apie pinigus, bet ir leisis į kelionę po finansų pasaulį.

Po edukacijos mokiniai: supras, kodėl atsirado pinigai ir kokia yra jų paskirtis; žinos, kokie yra seniausi lietuviški pinigai ir kaip atrodė litai; žinos, kas yra balansas; praktiškai įsitikins, kad reikia ir kodėl reikia planuoti išlaidas; galės pratęsti veiklą namuose – taupyti pinigus naudodami edukacijos metu gautą taupyklę. Įdomu! Kiek kainuoja nukaldinti 1 euro centą? Italijoje – apie 4 centus. Daugelyje šalių smulkiausių monetų kaina dažnai 2–4 kartus viršija jų vertę. Laikoma, kad JAV nukaldinti 1 centą kainuoja apie 2,4  cento. Tik kaldinant 5 centų monetas kaina susilygina su verte.


15 Mūsų klasėje vyko edukacinė pamoka apie pinigų kilmę, pinigų judėjimą. Informacija mokiniams buvo pateikta patrauklia žaidybine forma. Mokiniai žaidimų metu sužinojo apie senuosius pinigus, susipažino su ES monetomis. Mokiniai noriai atliko pateiktas užduotis, atsakinėjo į klausimus. Sužinojo, kas yra balansas, kaip jis gaunamas, kaip susitaupyti pinigų norimam pirkiniui. Solveiga Nalivaikienė, Kauno „Varpelio“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Dovana – popierinė taupyklė


16

kvapų vaistinė 2-6 kl. 5 Eur / asm. 45 min.

NAUJIENA!

Skaitydami knygas mes dažniausiai naudojamės rega, klausydami skaitančiojo – klausa, o šį kartą skaitymą susiesime su uosle. Uoslė  –  vienas iš penkių žmogaus pojūčių, leidusių jam išlikti Žemėje. Ji – labai svarbi, nes be uoslės negalėtume pajusti ir skonio, rizikuotume apsinuodyti maistu.

Po edukacijos mokiniai:

Literatūrinė edukacinė pamoka „Kvapų vaistinė“ skirta moksleivių vaizduotei ir kūrybiškumui, skaitymo įgūdžiams lavinti. Per pamoką mokiniai klausosi knygos ištraukos, susipažįsta su vaistinių augalų kvapais, sužino apie žmogaus uoslės galimybes ir svarbą, varžosi grupėse bandydami atspėti kvapus, kuria savo klasės kvapą. Kultūrinės edukacijos metu mokiniai atras skaitymo malonumą, bus skatinami geriau pažinti ir vertinti (pajusti) kultūros objektus (knygą) naudodamiesi ne tik regėjimu, bet ir kitais pojūčiais, tokiais kaip uoslė. Tai ypač gali būti naudinga mokiniams, ne itin mėgstantiems skaityti.

žinos, kad saldainiai nuo cukraus dažniausiai skiriasi labai nedaug;

įgis žinių apie žmogaus uoslę ir jos galimybes; lavins vaizduotę mėgindami pajusti knygose aprašomus kvapus; sustiprins darbo grupelėse įgūdžius atlikdami praktinę užduotį;

gebės atskirti 7 vaistinius augalus, kurių pavadinimų mokysis žaisdami; turės patys susikūrę savo klasės (grupės) kvapą ir galės jį parsinešti namo.

Edukacijos metu mokiniai klausysis ištraukos iš Annos Ruhe knygos „Kvapų vaistinė: magija tvyro ore“.


17

Įdomu! Nuo uoslės priklauso 75–95 proc. skonio pojūčio. Praradus uoslę tampa beveik neįmanoma atskirti, pavyzdžiui, bulvės skonio nuo svogūno.

Dovana – kvepiantis druskos maišelis su pasirinktu klasės kvapu

Norėtumėte sužinoti visą istoriją ar pratęsti kelionę po kvapų pasaulį? Ieškokite pirmosios serijos knygos „Kvapų vaistinė: magija tvyro ore“.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Knygą galite įsigyti knygynuose arba www.debesuganyklos.lt


18

žaidžiame valstybę 2-6 kl. 5 Eur / asm. 45 min.

NAUJIENA!

2–6 klasių Lietuvos vaikams. Pamokos metu vaikai susipažįsta su Lietuvos Respublikos valdžios institucijomis – Seimu, Vyriausybe ir Prezidentu, jų veiklos sritimis, sužino, kas yra partijos, kaip vyksta rinkimai. Klasėje jie patys imituoja rinkimus: balsuoja, renka prezidentą, teikia svarstymui ir priima įstatymus.

2016 m. Didžiosios Britanijos referendumas (dėl Brexit) parodė, kad vaikų ir jaunimo pilietinio ugdymo spragos gali tapti rimtu išbandymu visuomenei. Lietuva – maža šalis greta didelių kaimynių, todėl kiekvieno sąmoningo ir aktyvaus piliečio balsas mums gali būti lemtingas.

Po edukacijos mokiniai:

Edukacinė pamoka ,,Žaidžiame valstybę“ yra parengta pagal pilietiškumo ugdymo programą, remiantis Kanados, JAV ir Suomijos vaikų ir jaunimo pilietiškumo ugdymo gerąja patirtimi ir pritaikant ją

žinos, kokios yra valdžios institucijos Lietuvoje ir ką jos veikia;

žinos, kokios yra valstybės valdymo formos; išmanys apie valstybės valdymą bei demokratiją – žinių įgis dalyvaudami diskusijoje;

žinos, kaip vyksta rinkimai Lietuvoje; bus įtvirtinę naujas pilietiškumo žinias dalyvaudami situacijų žaidimuose.


19

Įdomu! Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 2019 m. vykusiuose LR Prezidento rinkimuose ir referendumuose balsavo 46 proc. jaunų žmonių.

Dovana – lipdukas „Aš balsavau“

Ieškote priemonių pilietiškumui ugdyti? Knyga „Aš – lietuvis“ skirta jauniesiems patriotams.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Knygą galite įsigyti knygynuose arba www.debesuganyklos.lt


20

aš – EKOKARYS 2-6 kl. 5 Eur / asm. 45 min.

NAUJIENA!

rūšiuoti atliekas, kas yra saikingas vartojimas, kaip gyvena žmonės, kurie beveik nieko neišmeta; kaip panaudotus daiktus prikelti antram gyvenimui. Mokiniai žinių įgaus žaisdami komandomis, o edukacijos pabaigoje išmoks pasigaminti vienkartinę popieriaus pakuotę.

Ar pažįstate ekokarius? Jie kovoja už gražesnę ir sveikesnę aplinką ir švaresnę Žemę. Už geresnį gyvenimą kiekvienam iš mūsų. Šiandien, rytoj ir net po kelių dešimtmečių. Ši kova būtina, nes veiksmai, kuriuos atliekame šiandien, turės įtakos tam, kokioje aplinkoje gyvensime tolimoje ateityje.

Po edukacijos mokiniai:

Edukacinė pamoka „Aš – ekokarys“ skirta moksleivių žinioms apie klimato kaitą pagilinti ir jų vartojimo įpročiams keisti. Vaikai sužinos, kas atsitinka atliekoms, kurios nėra rūšiuojamos, kaip jos gali patekti į mūsų organizmą; kaip reikia teisingai

sužinos, koks gyvenimo būdas vadinamas gyvenimu be atliekų;

supras pasaulio užterštumo problemas, plastiko gaminių žalą; atlikę praktines užduotis, žinos, kaip rūšiuoti šiukšles; supras, kad geriausias kelias ekologiją – mažesnis vartojimas;

į

sustiprins darbo grupelėse įgūdžius atlikdami praktinę užduotį; gebės patys labai greitai pasigaminti vienkartinę pakuotę iš popieriaus.


21

Įdomu! Lietuvoje 2018-aisiais aplinkos švarinimo akcijos „Darom“ savanoriai surinko 2000 tonų atliekų, o visame pasaulyje – 88 500 tonų atliekų.

Dovana – ekokario dienotvarkė

Daugiau apie ekologiją skaitykite 22 psl.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

„Apie klimato kaitą pasakoti galime nuo pat mažens, tik naudoti tinkamas priemones. [...] Gyvendami mieste priprantame ir pamirštame, jog sveika gamta yra pagrindinis sveikatos rodiklis.“ Austė Juozapaitytė


22

aš – EKOKARYS Aplinkosaugininkė, „Žali.lt“, „Gyvas miškas“ ir „World Cleanup Day“ veiklos koordinatorė, „Mes darom“ projektų vadovė, „Misija: nulis“ konsultantė Austė Juozapaitytė pataria apie žmonių daromą žalą gamtai aiškinti nuo mažų dienų ir primena, kad ,,vaikas savaime turi sugyvenimo su gamta pojūtį, svarbiausia tai pastebėti ir neleisti nuslopti“. Kas yra darnus vartojimas? Darnus vartojimas, mano supratimu, vyksta tuomet, kai pasiimdami ką nors iš gamtos pirmiausia tai darome sąmoningai, padėkojame gamtai už suteiktus išteklius. Geriausias pavyzdys – miško kirtimas. Kirsti medienos tik tiek, kiek reikia, ne prabangai, o minimaliems poreikiams patenkinti, ir tai daryti žiemą, kai nekenkiame nei gyvūnams, nei paklotei, o medžiai nejaučia. Kaip atkreipti vaikų dėmesį į žemės saugojimą ir tausojimą? Mažiesiems žemės tausojimo tema yra suprantama savaime, užtenka su jais pažaisti žaidimų, pasekti pasakų apie gamtos ir žmogaus ryšį. Norint atkreipti vyresnių vaikų dėmesį, reikia įvairesnių priemonių, netinkamo elgesio su gamta poveikio planetai ir mums pavyzdžių, tačiau svarbiausia bet kokio amžiaus vaikams – kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, organizuoti žygius, pažinimo pamokėles, aktyvią veiklą.

Kodėl svarbu su vaikais kalbėtis apie ekologiją? Pirmiausia reikia pajusti gamtą, o tada vaikai patys norės kalbėtis. Anksčiau, kai gyvenome arčiau gamtos, gamtos dėsnius matydavome savo kieme, o dabar reikia daugiau priemonių tam natūralumui pasiekti. Vaikai, kurie auga mokydamiesi pagarbos gamtai, kitose gyvenimo srityse taip pat yra empatiškesni. Nuo kada reikėtų pradėti vaikus mokyti apie klimato kaitą? Apie klimato kaitą pasakoti galime nuo pat mažens, tik naudoti tinkamas priemones. Jau net yra nustatytas naujas nerimo tipas – nerimas dėl klimato kaitos. Kad vaikai to nepatirtų, nuo mažens turi būti mokomi apie vykstančius procesus. Kokios įtakos vaiko sveikatai turi gyvenimas ekologiškoje aplinkoje? Gyvendami mieste priprantame ir pamirštame, jog sveika gamta yra pagrindinis sveikatos rodiklis. Tai rodo daug tyrimų: vaikų, augančių kaimo tipo vietovėse, išsivystymas net iki 55 proc. geresnis palyginti su mieste augančių vaikų. Mažieji, nuolat būnantys gamtoje, gali pasigirti geresne imunine sistema, o mokyklose, kurias supa žalioji erdvė, besimokančių vaikų kognityviniai gebėjimai yra žymiai geresni.


23

Kaip veikia reklama?

Mokslininkų duomenimis, žmogus per dieną pamato nuo 5 iki 10 tūkstančių įvairiais kanalais transliuojamų reklamos žinučių, o vaikas – apie 5 tūkstančius. Ką daryti? Kaip apsisaugoti? Įžvalgomis apie reklamos poveikį dalijasi agentūros „Socialus Marketingas“ įkūrėjas Aidis Dalikas ir VU KnF dėstytoja, kultūros projektų žinovė Dovilė Balevičienė. Ar reikia vaikus saugoti nuo reklamos? Aidis: Deja, galimybių tai efektyviai padaryti yra labai nedaug, ir dažniausiai jos – pernelyg ekstremalios. Todėl užuot apsaugojus vaikus reikėtų kuo anksčiau pradėti mokyti kritinio mąstymo – kaip atskirti, kas yra objektyvi informacija, o kas – reklama ar informacija, pateikta norint pakreipti mūsų mąstymą viena ar kita linkme. Dovilė: Reklamos kūrėjai pasitelkia psichologus, kurie analizuoja vaikų elgesį. Taigi vargu ar pavyktų visiškai apsaugoti vaikus nuo reklamos, tačiau galima vaikus mokyti apie reklamą, padėti ją identifikuoti. Kodėl vaikus ir paauglius reikia mokyti atpažinti reklamą? Dovilė: Reklama yra vienas iš įrankių formuoti visuomenę, jos įpročius, normas, požiūrius etc., todėl svarbu mokyti ne tik atpažinti reklamą, bet ir ją kritiškai vertinti.

Kaip reklama veikia vaikus ir paauglius? Dovilė: Vaikai nuo mažens išmokomi, kad reikia nuolat vartoti, pirkti vis naujų dalykų, kad būtų laimingi. Neretai patys tėvai, vaikui nupirkę norimą daiktą, klausia: „Ar dabar laimingas?“ Reklamose pateikiamas gyvenimo būdas yra neįmanomas, tačiau paaugliams tai vis tiek tampa siekiamybe. Atsiranda nepasitikėjimas savimi, nusivylimas, o čia reklama vėl siūlo sprendimą – vartok daugiau! Kaip galima mokyti vaikus apie reklamą ir jos vartojimą? Dovilė: Siekiant vaikus mokyti apie reklamą rekomenduojama kartu su vaikais analizuoti dažnai matomas reklamas. Taip pat esama įvairių žaidimų, skirtų būtent vaikų edukacijai. Pavyzdžiui, paimamos vaikams skirtos reklamos, kuriose pateikta neigiama žinutė (skatinimas vartoti, nepasitikėjimo savimi ar baimės sukėlimas, etc.), jos aptariamos ir galiausiai patys vaikai perkuria šias reklamas taip, kad minėta žinutė būtų pozityvi. Kokiais kanalais transliuojama informacija labiausiai veikia jaunimą ir vaikus? Aidis: Socialiniai tinklai, bent jau kol kas, yra mažiausiai reguliuojama erdvė, kurioje esama skirtingo turinio. Reklama, manipuliacijos, netikros naujienos ir kitas turinys, kuriamas turint galvoje toli gražu ne vaiko interesus, susimaišo su nuoširdžiais draugų įrašais, pramoginiu turiniu ir naudinga informacija. Ir, deja, riba tarp naudingo, pramoginio ir komercinio ar manipuliacinio turinio čia yra ploniausia.


24

Kaip veikia reklama NAUJIENA!

5-12 kl. 5 Eur / asm. 45 min.

Edukacinė pamoka „Kaip veikia reklama“ yra paruošta dviem mokinių kategorijoms: 5–8 ir 9–12 klasių mokiniams. Kiekvienai mokinių grupei parengta atskira vaizdo medžiaga pagal jų mėgstamus produktus, gebėjimus ir brandą: skirtinga vaizdo medžiaga (reklaminiai plakatai ir klipai), socialinės reklamos plakatui formuoti skirta tema, praktinės veiklos priemonės (karpiniai, užrašai, paveikslai).

Nors reklama veikia visų amžiaus grupių žmones, jautriausia tikslinė vartotojų grupė yra paaugliai ir vaikai. O juos rinkodara pasiekia labai lengvai – visi kišenėje nešiojasi po elektroninę parduotuvę mobiliojo telefono pavidalu. Todėl svarbu, kad kiekvienas vaikas ir paauglys kuo anksčiau suprastų reklamos veikimo principus.

Po edukacijos mokiniai: bus trumpai susipažinę su reklamos istorija; gebės atpažinti reklamos poveikio priemones ir profesionalų triukus; mokės kritiškai vertinti matomas reklamas; gebės patys skelbimą;

sukurti

reklamos

supras, kaip būti atsakingu vartotoju.


25 Įdomu! Tarptautinė korporacija De Beers 1947 metais sukūrė reklamos kampaniją „Deimantas visam gyvenimui“. Per keturis reklaminės kampanijos dešimtmečius JAV deimantų pardavimai išaugo nuo 23 mln. iki 2 mlrd. JAV dolerių, o žiedas su deimantu tapo sužadėtuvių simboliu, kuris privalo kainuoti bent du mėnesio atlyginimus, net jei deimanto pirkimo tradicijos šia proga anksčiau nebuvo.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Daugiau apie reklamos poveikį vaikams ir paaugliams skaitykite 23 psl. „Svarbu vaikams pasakoti apie dažniausias reklamos taktikas – įžymybės bei įtaką darantieji (angl. Influencers), reklamuojantys įvairius produktus, kurių patys nevartoja, animacinių filmų veikėjai, reklamuojantys produktus, galimybės laimėti prizą perkant tam tikras prekes.“ Dovilė Balevičienė


26

Pirk dramblį! 7-12 kl. 6 Eur / asm. 45 min.

NAUJIENA!

kartą Lietuvoje tarp kitų raštingumo dalykų (skaitymo, matematikos, gamtos mokslų ir problemų sprendimo) buvo vertinamas moksleivių finansinis raštingumas. Tyrimo rezultatai parodė, kad Lietuvos moksleivių finansinės žinios yra nepakankamos – gerokai žemiau už pasaulio šalių vidurkį. Tarp europiečių lietuviai atsidūrė priešpaskutinėje vietoje.

Daugelis yra girdėję smagų vaikišką juokelį, kuriuo siūloma pirkti dramblį. Bet ar žinome, kiek iš tiesų kainuoja dramblys? Ir ar kiekvienas panorėjęs galėtų jį nusipirkti?

Po edukacijos mokiniai:

Finansinio raštingumo pamoka „Pirk dramblį!“ – puiki proga įgyti naujų žinių apie taupymą, skolas, protingo pirkėjo įpročius. Nors viskas skamba labai linksmai ir yra pateikiama žaisminga forma, iš tikrųjų edukacijos metu kalbame apie labai svarbius dalykus. 2015 metais pirmą

lavins sprendimų priėmimo įgūdžius;

išmanys protingo pirkėjo principus; žinos apie skolinimo rizikas; bus įtvirtinę naujas žinias išbandydami praktinę užduotį; užpildę anketą žinos savo finansinio raštingumo lygį ir sieks jį tobulinti; galės gilinti žinias naudodamiesi pateiktais šaltiniais ir nuorodomis.


27

Įdomu! Moksliniais statistiniais duomenimis, daugiau nei 80 proc. Lietuvos gyventojų teigia valdantys savo asmeninius finansus, bet kas trečias santaupų yra sukaupęs tik tiek, kad jų užtektų vos 30 dienų.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595


28

ŠAUKŠTO ŠMAUKŠTO STALO AKADEMIJA

dideliems

5-12 kl. 5 Eur / asm. 45 min. Kaip gražiai padengti stalą namuose ir kaip elgtis restorane? O kaip elgtis kavinėje ar užkandinėje, jeigu jūsų lėkštėje – mėsainiai, sušiai, spagečiai ar pica? „Šaukšto Šmaukšto stalo akademijos DIDELIEMS“ edukacijoje 5–12 klasių mokiniai susipažins su stalo etiketu: stalo įrankių naudojimu, tinkamu elgesiu prie stalo, mokysis taisyklingai valgyti jaunimo mėgstamus patiekalus pagal virtuvės šefo Pauliaus Strasevičiaus rekomendacijas, pamatys specialius, Lietuvoje retai naudojamus stalo įrankius.

NAUJIENA!

Po edukacijos mokiniai: gebės tinkamai elgtis prie stalo; mokės padengti tradicinį ir šventinį pietų stalą; gebės taisyklingai naudotis pagrindiniais stalo įrankiais; žinos, kaip valgyti populiariausius jaunimo mėgstamus patiekalus (picą, spagečius, mėsainius ir sušius); mokės logiškai pagrįsti pagrindines stalo etiketo taisykles.


29 Įdomu! Jungtinėje Karalystėje populiarūs smidrų patiekalai. Tačiau vietiniai jus palaikys keistuoliais, jei valgysite stiebus naudodamiesi šakute ir peiliu. Paprastai britai valgo smidrus su pirštais. Stiebą reikėtų paimti pirštais už galiuko ir atsikąsti.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595


30

spintos istorijos 6-12 kl. 5 Eur / asm. 45 min.

NAUJIENA!

Edukacijos medžiaga pritaikyta 2 amžiaus grupėms: 6–8 ir 9–12 klasių mokiniams. Nors iš pirmo žvilgsnio edukacija atrodo patrauklesnė mergaitėms, bet tai tik stereotipas – dalykinė mada paremta vyriško kostiumo mada ir struktūra. O štai sukurti teigiamą pirmą įspūdį reikia visiems. Kad įvaizdis gali daug, įrodysime užminę detektyvinę mįslę.

Tai edukacija apie madą, kostiumo istoriją ir sėkmingą jauno žmogaus įvaizdį. Edukacijos metu mokiniai susipažins su dalykine apranga, kostiumo detalėmis ir priežastimis, dėl kurių jos atsirado. Jei mokiniai dėvi dalykinio stiliaus mokyklines uniformas, ši edukacija – puiki proga susipažinti su uniforma detaliau. Galbūt žinant aprangos subtilybes, kasdienį privalomą rūbą dėvėti bus lengviau, nes ir kitų šalių mokiniai privalo paisyti aprangos taisyklių?

Po edukacijos mokiniai: skirs aprangą ir įvaizdį, supras įvaizdžio galią; bus susipažinę su mados istorija ir gebės atskirti aprangos kodus; galės sąmoningai formuoti norimą asmenybės įvaizdį; gebės atsakingai produktus;

vartoti

mados

supras, kaip veikia greitoji mada; lavins kritišką mąstymą, požiūrį į aprangą.


31 Įdomu! EPA (Environmental Protection Agency) duomenimis, Vakarų šalyse gyvenančios šeimos kasmet išmeta vidutiniškai po 30 kg drabužių. Tik 15 procentų tekstilės atliekų yra rūšiuojama, visa kita atsiduria sąvartynuose.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595


32

planas b 7-12 kl. 5 Eur / asm. 45 min.

NAUJIENA!

Klimato kaita – kaip niekada aktuali problema. Mokslininkų teigimu, turime vienuolika metų šiai ekologinei krizei išspręsti, o tada kelio atgal jau nebebus – plano B tiesiog nėra. Dėl to labai svarbu keisti jaunosios kartos požiūrį į besaikį vartojimą, skatinti mokytis naujų, gamtai palankių įpročių – kad viso pasaulio neištiktų tokia katastrofa, kokia ištiko vietos gyventojus sprogus Černobylio elektrinei.

Po edukacijos mokiniai:

„Planas B“ – edukacija ekologijos tema vyresniųjų klasių mokiniams. Jos metu mokiniai ne tik susipažins su žmogaus daroma žala (virtuliai lankysis Černobylyje, stebės vandenynų užterštumo pasekmes), bet ir susipažins su jaunimo iniciatyvomis, naujais ekologijos šalininkų judėjimais, gyvenimo be atliekų filosofija.

supras ir gebės argumentuotai diskutuoti apie žmonijos išlikimą ir besaikio plastiko vartojimo žalą;

žinos apie jaunųjų klimato apsaugos aktyvistų veiklą, taršą ir rūšiavimą; bus įtvirtinę naujas žinias išbandydami praktinę-kūrybinę užduotį – apsipirkdami pagal zero waste filosofiją; sužinos, kaip gyvena žmonės, kurie beveik nieko neišmeta;

galės patys nuspręsti, kokie yra vartotojai; žinos vienkartinių indų ir pakuočių alternatyvas.


33 Įdomu! Naujausiais 2019 m. Žaliosios energijos panaudojimo tyrimų agentūros Green Match (Jungtinė Karalystė) duomenimis, iš visų Europos šalių klimato kaita smarkiausiai veikia Baltijos šalis ir Suomiją, o labiausiai – Lietuvą.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595

Dovana – testas apie vartojimą


34

kvapų akademija 7-12 kl. 5 Eur / asm. 45 min.

NAUJIENA!

pačius mokinius skatins ieškoti naujų ir netikėtų informacijos pristatymų būdų, padės jiems rengiant teminius pranešimus, veiklų pristatymus. Edukacija turi ir pažintinį turinį: mokinius supažindina su kvapais, mados ir kvepalų istorija, moko etiketo bei kvepinimosi protokolo.

Kvapų akademija skirta vyresniojo amžiaus mokiniams (7–12 klasės) ir skiriasi nuo edukacijos „Kvapų vaistinė“ skaitoma kūrinio ištrauka (J. Harris knyga „Šokoladas“), pažintinės informacijos kiekiu ir pateikimo metodais.

Po edukacijos mokiniai:

Kultūrinė edukacija „Kvapų akademija“ susieta su literatūra. Ji lavins mokinių literatūros pažinimą ir su tuo susijusius įgūdžius: gerins teksto suvokimo, interpretacijos gebėjimus, skatins įdomesnę teksto analizę ir pan. Tikimės, kad šiuolaikiškas tarpdisciplininis edukacijos formatas

sustiprins darbo grupelėse įgūdžius atlikdami praktinę užduotį;

įgis žinių apie žmogaus uoslę ir jos galimybes; lavins vaizduotę mėgindami pajusti knygose aprašomus kvapus;

dalyvaus žaidime ir gebės atskirti dešimt skirtingų kvapų; bus susipažinę su kvepalų gamybos metodais bei kvepalų naudojimo protokolu.


35

Įdomu! Japonų mokslininkai mano, kad citrinų kvapas 54 proc. sumažina klaidos tikimybę dirbant kompiuteriu.

Daugiau apie edukaciją: www.debesuganyklos.lt/edukacijos Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595


Igyti ziniu tiek saugaus eismo klaseje, tiek virtualioje erdveje www.eismopolis.lt


37

reprezentacinė jūsų mokyklos knyga Ruošiatės mokyklos jubiliejui? Ieškote idėjų reprezentacinei mokyklos dovanai?

18 metų reprezentacinių knygų apie Lietuvą leidybos patirtis;

Turime sprendimą! Paruošime jums reprezentacinę knygą apie jūsų mokyklą, mokinius, įsimintiniausius įvykius ir didžiausius pasiekimus.

išskirtinis dėmesys kokybei ir klientui;

Susisiekite su mumis ir mes jums pateiksime geriausius knygų leidybos pasiūlymus!

pasitikėjimas mumis ir puikios rekomendacijos.


Ganykime debesis kartu! www.debesuganyklos.lt 1 dalis

Knygos mažiesiems

Pasaiba Autorė Danguolė Kandrotienė Iliustratorė Sigita Populaigienė ISBN 978-609-8090-71-0 2015 m., 112 p. 174 x 246 mm, 512 g Prekės kodas – DG – 0710 Vidutinė kaina knygyne – 7,00 Eur Kaina mūsų svetainėje – 5,99 Eur Knyga skirta vaikams nuo 7 metų

1 dalis

2 dalis

3 dalis

Pasaiba ir maumų medis

Pasaiba ir dingęs liūtas

Autorė Danguolė Kandrotienė Iliustratorė Jurgita Rancevienė ISBN 978-609-473-025-2 2016 m., 160 p. 174 x 246 mm, 643 g Prekės kodas – DG – 0252 Vidutinė kaina knygyne – 7,00 Eur Kaina mūsų svetainėje – 5,99 Eur Knyga skirta vaikams nuo 7 metų

Autorė Danguolė Kandrotienė Iliustratorė Jurgita Rancevienė ISBN 978-609-473-062-7 2017 m., 160 p. 174 x 246 mm, 653 g Prekės kodas – DG – 0627 Vidutinė kaina knygyne – 7,00 Eur Kaina mūsų svetainėje – 5,99 Eur Knyga skirta vaikams nuo 7 metų

2 dalis

3 dalis

Magiškų gyvūnų mokykla

Magiškų gyvūnų mokykla. Vien duobės!

Magiškų gyvūnų mokykla. Gesinkit šviesą!

Autorė Margit Auer Iliustratorė Nina Dulleck Vertėja Indrė Dalia Klimkaitė ISBN 978-609-473-050-4 2017 m., 208 p. 145 x 205 mm, 413 g Prekės kodas – DG – 0504 Vidutinė kaina knygyne – 10,00 Eur Kaina mūsų svetainėje – 6,99 Eur Knyga skirta vaikams nuo 7 metų

Autorė Margit Auer Iliustratorė Nina Dulleck Vertėja Indrė Dalia Klimkaitė ISBN 978-609-473-076-4 2018 m., 224 p. 149 x 211 mm, 410 g Prekės kodas – DG – 0764 Vidutinė kaina knygyne – 10,00 Eur Kaina mūsų svetainėje – 6,99 Eur Knyga skirta vaikams nuo 7 metų

Autorė Margit Auer Iliustratorė Nina Dulleck Vertėja Indrė Dalia Klimkaitė ISBN 978-609-473-082-5 2018 m., 224 p. 149 x 211 mm, 409 g Prekės kodas – DG – 0825 Vidutinė kaina knygyne – 10,00 Eur Kaina mūsų svetainėje – 6,99 Eur Knyga skirta vaikams nuo 7 metų


Knygos paaugliams

Naujiena!

Prekyboje nuo 2019 m. spalio mėn.

Dovis prieš Dovį Autorius Vytautas Key Iliustratorius Tomas Misevičius ISBN 978-609-473-091-7 2018 m., 160 p. 149 x 211 mm Prekės kodas – DG – 0917 Vidutinė kaina knygyne – 11 Eur Kaina mūsų svetainėje – 7,99 Eur Knyga skirta paaugliams nuo 14 metų

Naujiena!

Prekyboje nuo 2019 m. spalio mėn.

Kiaulystės dėsnis kiaulėms negalioja

Viešbutis „Didžioji M“ Autorius Sjoerd Kuyper Vertėja Birutė Avižinienė ISBN 978-609-473-132-7 2019 m., 232 p. 149 x 211 mm

Autorius Clémentine Beauvais Vertėja Erika Sabaliauskaitė ISBN 978-609-473-113-6 2019 m., 240 p. 149 x 211 mm, 300 g Vidutinė kaina knygyne – 14 Eur Kaina mūsų svetainėje – 9,49 Eur

Naujiena!

Naujiena!

Prekyboje nuo 2019 m. spalio mėn.

Plaukiojanti sala ir pragaro šunys... Mergaitė, žvaigždėlapiai ir paslaptingi požemių keliai... Įtraukiantis pasakojimas apie drąsą, sumanumą, gėrį ir blogį. Apie draugystę. Istorijų apie pasakišką mūsų pasaulį mėgėjams.

Kiran Millwood Hargrave

Izabelė gyvena saloje, kurios visi uostai uždaryti. Labai ilgai svajojusi apie nuotykius, ji net neįsivaizdavo, jog šie prasidės tada, kai... dings jos geriausia draugė! Prisijungusi prie paieškos komandos mergina leidžiasi į salos gilumą. Rūkstantys kalnai, išdžiūvusios upės ir kitos keistenybės primena kadaise girdėtas legendas. Gal iš tiesų bunda ilgai snaudęs ugnies demonas?

Prekyboje nuo 2019 m. spalio mėn. Kiran Millwood Hargrave

Inga Tuliševskaitė, knygos vertėja

Nominuota Karnegio medaliui

Waterstones vaikų knygos apdovanojimas

British Book Awards metų vaikų knyga

Nominuota Jhalak Prize apdovanojimui

Nominuota Branford Boase Award apdovanojimui

Žvaigždžių mergaitė Nominuota Little Rebels Children’s Book Award apdovanojimui

ISBN 978-609-473-124-2

9

786094

731242

KITOS KNYGOS, YPATINGOS KAINOS IR PASIŪLYMAI GYVENA ČIA

www.debesuganyklos.lt

Žodžių sąrašas

Žuvele, nerk!

Žvaigždžių mergaitė

Autorė Patricia Forde Vertėja Viktorija Uzėlaitė ISBN 978-609-473-130-3 2019 m., 320 p. 149 x 211 mm

Autorė Charli Howard Vertėja Inga Tuliševskaitė ISBN 978-609-473-127-3 2019 m., 160 p. 149 x 211 mm

Autorė Kiran Millwood Hargrave Vertėja Inga Tuliševskaitė ISBN 978-609-473-124-2 2019 m., 240 p. 149 x 211 mm


Trys prekių ženklai po vienu stogu

Knygos Lietuvai ir apie Lietuvą. Solidžios, reprezentacinės knygos apie Lietuvą, kelionių žinynai, pažintiniai turistiniai leidiniai įvairiomis kalbomis.

Leidykla tiems, kurių pagrindinė džiaugsmo, eksperimentų ir bendravimo vieta yra virtuvė, o geriausia patarėja ir pagalbininkė yra kulinarinė knyga.

Kodėl verta rinktis mūsų edukacijas? • didelė pasiūla; • bendradarbiavimas su mokytojais; • edukacinių paslaugų aukšta kokybė; • unikalus turinys; • atvykimas į mokyklą; • veiklos tęstinumas.

Jaunimo a. 2, Kaunas

Debesiškiausia leidykla vaikams ir paaugliams. Pažintinės knygos vaikams, originalūs lietuviški ir patys populiariausi, pretenzingai atrinkti užsienio šalių kūriniai.

Daugiau apie edukacijas www.debesuganyklos.lt/edukacijos

SusitikimeI–IVgyvai! 10–17 val. Mus rasiteV 10–16 val. Jaunimo a.VI–VII 2, nedirbame Kaunas

Uosio g.

Mituvos g. S. Raštikio g. Jaunimo a.

Gaižiūnų g.

Savanorių pr.

Užsisakyk edukaciją prekyba@terrapublica.lt tel. 8 679 68 595 Leidinyje nurodytos paslaugų ir prekių kainos yra nurodytos 2019-09-05 data ir gali keistis. Pasitikslinti dėl kainų galite nurodytais kontaktais. Leidykla neatsako už reklamos užsakovų pateiktos medžiagos kalbą ir turinį. „Debesų ganyklos“ yra registruotas VšĮ ,,Terra Publica“ prekių ženklas.

Profile for Terra  Publica

„Debesų ganyklos“ edukacijų katalogas 2019-2020 m. m.  

Prekių ženklas „Debesų ganyklos“ geriausiai pažįstamas iš įvairių pažintinių ir grožinių knygų leidinių vaikams. Vis dėlto nuo pažintinių kn...

„Debesų ganyklos“ edukacijų katalogas 2019-2020 m. m.  

Prekių ženklas „Debesų ganyklos“ geriausiai pažįstamas iš įvairių pažintinių ir grožinių knygų leidinių vaikams. Vis dėlto nuo pažintinių kn...

Advertisement