Page 1

Záhlaví

Tereza Pokorná Portfolio

1


Portfolio Tereza Pokorná Text - Tereza Pokorná Foto - archiv BESTu Brno copyright ©2014 Tereza Pokorná

2


Obsah EBEC Central 2013

3

Postup na EBEC Central Tým z VUT SDDK postupuje do finále EBECu! Interview s týmem SDDK EBEC 2014 Teaser

Summer Course SC2013

5

Letní kurz v Brně Letní akademický kurz na VUT v Brně Představení klenotu Moravy zahraničním studentům

Presidents‘ Meeting PM2013

6

Zapoje se do Presidents‘ Meetingu! Brno - the city of dragons Ukázky z webu Presidents‘ Meeting

3


EBEC Central 2013

Co si představit pod pojmem EBEC? Pro spousty lidí je EBEC neznámým slovem. Pro studenty VUT a dalších evropských univerzit je to soutěž, u které se můžou pobavit a taky něco vyhrát. Pro mě to znamená dva roky růstu, dva roky příležitostí a dva roky objevování. A věřím tomu, že nebudou poslední. EBEC sestává ze tří pyramidových kol - lokální, regionální a finální kolo. Studenti se sejdou a během stanové doby zpracovávají zadání teoretického či konstrukčního problému. Před porotou pak stojí nelehký úkol vyhodnocení a otestování výsledky studenstkých prací. Tento projekt zbožnuji z více důvodů. Tím hlavním je zábava, kterou děláte, i přesto, že těžce pracujete. Aneb heslo work hard, party harder zde platí dvojnásob. A pokaždé, ať je zadání jakékoliv, se mi potvrdí, že lidi v týmu přijdou vždy s konceptuelně naprosto odlišnými řešeními, přesto funkčními, a vždycky zajímavými.

4


Postup na EBEC Central

EBEC! Pamatujete ještě? Spousta z Vás jistě dobře vzpomíná na předkolo, ve kterém se měl vymyslet automatický hemenexovač poháněný obnovitelnou energií. Žilo tím celé VUT! Kdo přišel do knihovny na svou fakultu, mohl být ohromen spoustou lidí přemýšlejících nad správným postupem výroby hemenexu a kreslících složitě vypadající schémata. Výsledky snažení jsem se pročítala i já. Studenti jsou tvorové kreativní, napadala Vás spousta vtipných, často i reálných návrhů na uspokojení ranní chuti nevrlé manželky. To byl však jen začátek! 4 fakulty, 8 zadání, jedno finále už znají své vítěze. Během fakultních kol se mohli všichni studenti přijít podívat na týmy zápolící se svým zadáním, které bylo často opředené tajemstvím i pro samotné soutěžící. Partnerské společnosti EBECu vybíraly svá zadání pečlivě s ohledem na zkušenosti vysokoškoláků a aktuální témata. Oni sami i spousta organizátorů však byli často překvapeni, s jakou vervou a entuziasmem se soutěžící se svými zadáními poprali. Každý tým si zaslouží uznání za svou práci při soutěži! Jak už to však u soutěží bývá, při vyhlašování výsledků se vybere pouze ten nejlepší. Jeden tým z kategorie Case Study, jeden tým z kategorie Team Design. Co čeká naše výherní zástupce teď? Krom úžasného pocitu vítězství se můžou naši techničtí bojovníci připravit na změření svých sil s výherními týmy z okolních států. Výherní týmy lokálních kol EBECu postupují do dalšího kola, do Centrálního EBECu, který se letos koná v Košicích v půlce května. Svou technickou zručnost a nápady si zde porovnají s týmy z Prahy, ze Slovenska a z Maďarska. Na co se můžou soutěžící těšit? Na 4 dny plné kreativity a zábavy, na poznání stejných technických nadšenců, jako jsou oni sami. A hlavně na zadání, na kterém už teď pilně pracují organizátoři Centrálního EBECu pod hlavičkou studentské organizace BEST.

5


Tým z VUT SDDK postupuje do finále EBECu!

Květnové dny patřily především zkouškovému období, studenti zápolící s různorodými příklady a skripty si jen těžko hledali čas na jiné aktivity. I přesto se v řadách studentů VUT našli takoví, kteří upustili od věčného učení a vydali se na cestu přes téměř celé Slovensko, do Košic. Zde se konalo regionální kolo EBECu, inženýrské soutěže určené pro studenty technických vysokých škol. Central EBEC je druhou metou týmů účastnících se EBECu. Vítězné týmy obou kategorií z něj postupují do finálního kola, kde se setkají s dalšími výherními týmy celé Evropy. Brněnským zástupcům VUT v Brně SDDK se podařilo překonat všechny nástrahy kategorie Case Study a postupují do evropského finále EBECu!

Central EBEC v centru zájmu Organizace soutěže se ujali členové organizace BEST z Košic ve spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach. Za VUT v Brně byly vyslány týmy OverTheLimit v kategorii Team Design a SDDK v kategorii Case Study. Jak už název napovídá, soutěžní kategorie Team Design zahrnuje sestavení funkčního modelu stroje, zatímco v kategorii Case Study se jedná o případovou studii. V obou případech se vyhodnocuje zpracování tématu, kreativita pojetí a závěrečná prezentace týmové práce. Naše brněnské týmy se utkaly se třemi týmy v každé kategorii. Po oficiálním zahájení soutěže byly rozdány všem týmům zadání pro toto soutěžní kolo. V kategorii Team Design měli soutěžící za úkol sestavit model letadla, který bezpečně přenese cestujícího v podobě vajíčka co nejdále od místa výhozu. Na zpracování zadání dostali soutěžící dva dny, během kterých se z modelu na papíře pomalu stávaly fyzické modely s originálním designem u všech přítomných týmů. Brněnský tým OverTheLimit sice se svým zpracováním neuspěl na prvním místě, přesto si zaslouží za svůj model obdiv.

Náběh na finále Case Study, neboli případová studie, byla zadávána dvakrát v průběhu celé soutěže. První den se soutěžícím dostalo zadání, ve kterém měli zpracovat téma sítí telefonních antén, jež jako imaginární společnost stavěli ve stanovené oblasti. Zohledňovala se kritéria finanční, logistická a ekologická. Zpracovanou prezentaci v anglickém jazyce soutěžící odevzdávali na konci prvního dne soutěže. Druhým dnem začalo jejich zápolení s novým zadáním. Jeho tématem byla přeprava zaměstnanců firmy, přičemž byla nejdůležitější efektivita plánování a spotřeba dopravních prostředků. Výstupem byla opět prezentace v angličtině. Poslední den soutěže byl věnován závěrečným prezentacím obou kategorií. Členové týmu SDDK prokázali výbornou propracovanost studie, i přes zákeřné otázky porotců a ostatních soutěžících obhájili svou práci na jedničku. Tímto si zajistili postup do evropského finále EBECu, které se koná na začátku srpna ve Varšavě. Utkají se v něm během jednoho týdne spolu s dalšími 120 studenty vybranými z celkového počtu 6 500 účastníků o grandiózní celoevropské vítězství. Držíme klukům z SDDK palce, ať se stejným přesvědčením a pílí obhájí první příčky i tam!

6


Interview s týmem SDDK

Záčátem srpna patřil nejen koupání, cestování a výletům. Studenti VUT - Jaroslav Kudelás, Tomáš Duda, Ondřej Slowik a Jakub Chamrád se zúčastnili celoevropského kola inženýrské soutěže EBEC a v konkurenci dvanácti týmů v soutěžní kategorii Case Study uspěli a umístili se na 4. místě! Jejich dojmy, postřehy a zážitky z průběhu EBECu Final ve Varšavě se můžete dozvědět z následujícího interview. 1. Co Vás inspirovalo k tomu přihlásit se do soutěže? Jaroslav: Neviem, ako na ostatných fakultách, ale na stavebnej fakulte bolo plno plagátov o súťaži už niekoľko mesiacov pred zahájením samotnej súťaže. Išiel som do toho preto, aby som si dokázal, že nie som priemer, ale nadpriemer. Vyskúšať, či na to mám. 2. Finále EBECu sestává ve Vaší kategorii Case Study ze čtyř zadání. Přibližte čtenářům zadání, na kterých jste pracovali. Kuba: První zadání bylo od firmy GSE, bylo asi nejpropracovanější, měli jsme za úkol udělat business plán, týkající se energetiky, měli jsme hodně okrajových podmínek, toto zadání zahrnovalo i obchodování mezi týmy. Druhé zadání bylo od firmy Iveco, měli jsme zvolit vhodně typ aut a trasu, aby rozvážení nákladu bylo co nejvíc ekonomicky a ekologicky náročné. Třetí bylo od firmy P&G, měli jsme navrhnout novou továrnu poblíž Petrohradu, která bude ekologická a zároveň soběstačná. Kreativitě se meze nekladly, rozpočet také nebyl předem daný, pouze jsme měli tlačit náklady co nejvíce dolů. Čtvrté zadání se velmi podobalo třetímu. Bylo od firmy Deutsche Bahn. Měli jsme navrhnout rekonstrukci jedné železniční stanice v Německu tak, aby byla co nejvíc ekologicky přátelská, a soběstačná co se týče energie. 3. Jedno ze zadání jste vyhráli. Co Vám na tomto zadání sedlo nejvíce? Kuba: Vyhráli jsme hned první zadání od firmy GSE, Museli jsme odevzdávat všechny Excely s výpočty, a to už i v průběhu dne. Kontrolovali to do puntíku a u nás, i když jsme měli astronomický zisk, žádnou chybu nenašli. Ona tam žádná ani nebyla, vhodně jsme zvolili strategii a ostatní týmy jsme nechali prodělávat na naší předvídavosti. U ostatních zadání byla výstupem pouze prezentace, takže čísla v ní mohla být, když to jemně řeknu, upravena 4. Výsledky Vaší práce jste prezentovali před porotou a zbytkem soutěžících. Jaké to bylo - stoupnout si před tolik lidí a obhajovat svůj návrh řešení v angličtině? Kuba: První věc byla vůbec udělat prezentaci v angličtině, trošku nás to brzdilo, většinou jsme naši práci dokončili těsně před deadlinem a na to, co budeme říkat, nezbyl žádný čas. Oproti ostatním účastníkům jsme měli velkou nevýhodu, všichni se učili nějaký předmět v anglickém jazyce a zákonitě byli lepší v prezentačních schopnostech. Na to jsme docela

7


Interview s týmem SDDK

doplatili. Naše prezentování nás sráželo. 5. EBEC Final probíhá celý týden. Sejde se zde každoročně spousta studentů z univerzit po celé Evropě. Kdo nebo co Vás během toho zaujal nejvíce? Tomáš: Zaujalo mně spoustu věcí, např. město Varšava, kde se akce konala, bylo krásné. Soutěž byla skvěle připravená a také jsem si našel nové kamarády skrz celou Evropu. Musím poznamenat, že po jazykové stránce, co se týče angličtiny, jsme byli jedni ze slabších v porovnání s ostatními studenty. A bylo jedno, jestli jsou z Evropy východní či západní. Po této soutěži zastávám názor, že výuka jazyka na VUT by měla být každý semestr a povinná. Určitě by neuškodilo navštěvovat i všední předměty v angličtině. 6. Akce je ohromná, spojuje studenty z celé Evropy, univerzity a různé evropské průmyslové společnosti. Měli jste během akce příležitost seznámit se blíže se zástupci firem? Tomáš: Ano, dokonce jsem byl na pohovoru. Byla to skvělá zkušenost. Získal jsem kontakt a uvidíme, zdali se z toho někdy v budoucnu něco vyrýsuje. Kuba: Poslední den byla možnost zajít si za jednotlivými firmami a zeptat se na pracovní příležitosti a podobně. Já jsem se ptal hlavně na nějakou brigádu, protože nastupuji do třetího ročníku, takže mě ještě čeká dlouhá cesta. 7. EBEC Brno Vám umožnil zúčastnit se celé pyramidy soutěže. Soutěž se koná každoročně na VUT na 4 fakultách. Co vidíte jako největší přínos soutěže studentům VUT? Tomáš: Člověk se naučí pracovat pod tlakem, spolupracovat s ostatními členy v týmu, prezentovat své výsledky. Seznámí se se studenty jiných evropských univerzit, zopakuje a rozvine lépe cizí jazyk. Dostane pracovní nabídky a také si užije hodně srandy na večerních parties. Děkujeme za rozhovor! Přejeme klukům štěstí v dalších krocích na VUT a v pracovním životě!

8


EBEC 2014 Teaser

S novým rokem se každému z nás otevírají nové dveře vedoucí k možnostem, zábavě a poznání. Jedny takovéto dveře s cedulkou EBEC se pootevírají a v únoru se každé studentce a studentovi otevřou dokořán! Začátkem února, kdy si každý oddechne a opět v klidu zasedne do přednáškových místností, začíná přihlašování týmů do soutěže, která už má na VUT v Brně 5tiletou tradici. Stále Ti EBEC nic neříká? Vzpomeň si na skupinky lidí, které na chodbách VUT stavěly jeřáby, pískové generátory, nebo prezentovaly plán propagace nové aplikace. Zaujala Tě loňská zadání? Poptej se kamarádů, vytvoř tým 4 lidí a sleduj dění kolem sebe. EBEC Tě od začátku února nemůže minout, celé VUT jím bude žít a dýchat po celý měsíc. Čas na sestavení týmu a přihlášení do soutěže máš do 23. února, druhým dnem vyplouvá kolos jménem předkolo z bran BESTu Brno a na palubě poveze všechny přihlášené týmy. Kolik týmů se na palubě udrží, záleží na Tobě a Tvé kreativitě. Ukaž všem, co umíš! Více informací se dozvíš na stránkách www.ebec.cz anebo Tě neminou během proma soutěže.

9


Summer Course 2013

Kurzy jarní, letní, zimní a podzimní Kurzem BESTu může projít každý student technické školy. Pro každého, kdo to vyzkouší, je to nezapomenutelný zážitek. Ty dva týdny učení a neustálého kontaktu s lidmi, kteří se stanou Vašimi přáteli v prvních pár dnech a se kterými se nechcete loučit v posledních dnech kurzu. Během dvou týdnů poznáte místo pobytu díky aktivitám organizátorů, které zahrnují třeba City Rallye se zábavnými úkoly oslovování místních, vyměňování věcí po obchodech a zpívání místních písniček na náměstí. Já jsem zažila kurz jako jeden z organizátorů, také jsem se vydala na jeden kurz jako účastník. Tématem kurzu, který se konal v Brně, byly nástorojové oceli, jejich struktura a využití. Přede mnou ležel nelehký úkol. Vymyslet téma byl pouze začátek. Obsahová stránka, různé typy učebních metod, zajištění prostor a především učitelů, to byl teprve oříšek. Mým poděkováním byl však stoprocentní zájem ze strany účastníků. Účastnit se takového kurzu zůstává v paměti po celý život. Přátelé už nezmizí, bývá zvykem vyměnit si nejen facebookový kontakt, zakládání deníčků s adresami je přímo nutností. Občas člověk potká lásku. Často se stáváte obětí skupinového magoření a neutuchajících hlášek. Neustále Vám všichni zůstanou v paměti a ve Vašem srdci.

10


Letní kurz v Brně

„Léto, kdepak jsi?“ „ Schované za stromem u přehrady v Brně!“ „ A copak tam děláš, léto?“ „ Čekám, až přijede ta správná parta lidí, abych mohlo ukázat svou sílu.“ Slyšíš? Léto už na Tebe čeká, nemůže se dočkat, až se Ti tady v Brně ukáže v celé své kráse! A stejně jako léto netrpělivě čeká i letní kurz a vyhlíží si své materiálové nadšence. Během letního kurzu s příznačným názvem „Design your own material“ Ti ukáže studentská organizace BEST ve spolupráci s akademiky z Fakulty strojního inženýrství a Fakulty chemické, co se skrývá pod pokličkou různých materiálů. A nebudou to materiály ledajaké, zkoumat budeme materiály nástrojové. Dveře přednáškových místností jsou otevřené všem lidem s chutí dozvědět se něco nového! Poznat během kurzu můžeš taje struktury ocelí a povlaků, podíváš se na věc očima elektronového mikroskopu a zjistíš, proč některé pily rezavějí a jiné ne. Kurz je primárně určený pro studenty z různých koutů Evropy, proto je nutné si před vstupem na loď jménem Letní kurz v Brně oprášit všechna svá už dávno zapomenutá slovíčka. Stále váháš? V tom případě nezapomeň, že po tvrdé práci přichází sladká odměna v podobě party. Každý den s jinou podobou, někdy mezinárodní, jindy národní. Jen řekni, kolikrát za léto dostaneš příležitost ukázat celé Evropě, jak dobře se žije v Brně?

11


Letní akademický kurz na VUT v Brně

Studentská organizace BEST Brno ve spolupráci se dvěma fakultami VUT připravila další ročník Letního akademického kurzu, který se bude konat v druhé polovině června od 14.-25.6. Kurz umožní 22 studentům evropských technických škol poznat způsob, jakým lze navrhnout „their own material“. Zúčastnit se mohou i studenti VUT.

Co je akademický kurz? Celoevropská studentská organizace BEST (Board of European Students of Technology) pořádá akademické kurzy jako doplňkovou vzdělávací aktivitu, určenou pro studenty vysokých škol z celé Evropy. Každá z lokálních skupin BESTu každoročně uspořádá v jednom z ročních období tématicky zaměřený akademický kurz, jehož vysoká úroveň je garantována univerzitními odborníky. Na kurz se může přihlásit každý student univerzity, na které BEST působí. Podmínkou k přijetí do kurzu mezi 22 účastníků je motivační dopis, jehož obsah bude odpovídat představě organizátorů o znalostech účastníka, a zároveň bude originální a nápaditý.

Navrhni si svůj vlastní materiál V druhé polovině června se akademický kurz s názvem „Design your own material“ koná v Brně v prostorách VUT. Hlavním organizátorem kurzu je Bc. Ladislav Pařízek, člen BESTu Brno. Letošní ročník je odlišný od těch předchozích tím, že probíhá za spolupráce se dvěma fakultami, Fakultou strojního inženýrství a Fakultou chemickou. Garantem kurzu je doc. Ing. Vít Jan, Ph.D. z Ústavu materiálových věd a inženýrství, který zajišťuje odbornost kurzu, volbu témat a náplň laboratorních cvičení. Kurz začíná sekcí přednášek, týkající se nástrojových materiálů, jejich využití ve strojírenské praxi a způsoby jejich povlakování. Následovat bude laboratorní část, v níž budou účastníci kurzu analyzovat vzorky nástrojových ocelí z hlediska tepelného zpracování, chemického složení a mechanických vlastností. Součástí laboratoří bude zadání případové studie, kterou budou účastníci zpracovávat ze získaných výsledků. Nedílnou součástí kurzu je návštěva strojírenské firmy. Letos exkurzi zajišťuje společnost Edward Vacuum, s.r.o. Účastníci budou mít příležitost prohlédnout si využití nástrojových materiálů při třískovém obrábění v praxi.

Pro koho je kurz určený Kurz je primárně určený pro 22 vybraných studentů z evropských technických univerzit. Veškerý program proto probíhá v anglickém jazyce. Přednášky jsou volně přístupné široké veřejnosti se zájmem o toto téma. Dopředu je však nutné se na přednášku přihlásit emailem. Veškeré informace o přednáškách, jejich obsahu a o tom, kdo přednášku povede, jsou k nalezení na webových stránkách kurzu: http://best.vutbr.cz/sc13/. Laboratorní cvičení jsou z kapacitních důvodů přístupná pouze 24 studentům. Volná místa zaplní studenti, kteří se přihlásí emailem a projeví vážný zájem o účast na vybrané laboratoři.

12


Představení klenotu Moravy zahraničním studentům

Město Brno se může pyšnit bohatou historií, nabídkou kvalitních univerzit a kulturních možností, jak uspokojit divadelní, hudební a klubové choutky nejednoho zahraničního studenta. Studentská organizace BEST tento fakt ví a náležitě jej během svých organizovaných eventů vyzdvihuje. Počáteční seznámení s krásami města Brna probíhá již na začátku samotné události, kterou byl v tomto případě Summer Course s názvem Design your own material. Studenti a studentky z celé Evropy jsou ve skupinách prováděni centrem města Brna a za pomocí organizárorů plní zadané úkoly, díky kterým se dozvídají legendy spojené s historií města. Mezi navštívené památky patří hrad Špilberk, Petrov, Stará i Nová radnice, Zelný trh, Náměstí Svobody a nespočet uliček vedoucích k určenému cíli. Prací studentů ovšem nebývá pouze objevování města a poznávání místních, nedílnou součástí kurzu je akademická část. Ve spolupráci s Vysokým učením technickým je studentům představeno téma kurzu, které je podpořeno velkou chutí profesorů i doktorandů VUT podat zúčastněným co nejvíce informací. Kurzem jsou prezentovány také možnosti, jež se zahraničním studentům nabízí při studiu právě na této univerzitě. A v neposlední řadě nesmím opomenout brněnský noční život. Brno pulzuje energií nejen ve dne, v noci se Brno může těšit nebývalému přívalu studentů do místních hospůdek, barů a klubů. Ani o tuto příležitost poznat noční Brno nebyli naši participanti ochuzeni!. Brno bylo 22 zahraničním studentům představeno jako perla Moravy s důrazem na neopomenutí všech krás centra Brna, přehrady a přilehlého zámku Veveří. Veškerá akademická část kurzu probíhala v prostorách fakult VUT a za podpory rektorátu a výzkumných materiálových center. Město bylo opěvováno nejen organizátory, ale také účastníky kurzu. A kdo nevěří, že v Brně dragon leží, ať se přijde podívat, jak to v kurzu BESTu běží!

13


Presidents‘ Meeting 2013

Setkání prezidentů BESTu Presidents‘s Meeting může znít jako sjezd pohlavárů ze všech demokratických zemí Evropy či světa. Vraťme se ale opět zpátky mezi studenty a jejich každodenní život. Krom otázky učení a zkoušení každý z nich tráví volný čas aktivním stylem a hledá si zábavu ve sportu, vědě nebo často taky v hospodě. Studenti se mají tendenci sdružovat ve spolcích, skupinách na facebooku anebo akademických senátech, pro ty nejnadšenější. Jak to ovšem souvisí s Presidents‘ Meetingem? Parta studentů hrající si na prezidenty? Ano i ne. Studenti, kteří se na tomto setkání sejdou, rozhodují o budoucnosti mnohých, dalších členů studentských skupin v daném městě. Že to zní honosně? My se tak netváříme, na nic si nehrajeme a akce si vždycky užíváme. Snažíme se ovšem vést naši práci efektivně a globálně se rozhodnout, za jakým cílem skupina půjde a jakých prostředků k tomu využije. Presidents‘ Meeting BESTu se konal v Brně, organizačně zapojil přes 40 lidí a ukázal přes 200 dalších lidem, jakým směrem mají ukazovat cestu nejen sobě, ale taky členům, jež zastupovali.

14


Zapoj se do Presidents‘ Meetingu!

Akce s názvem Presidents‘ Meeting v každém vyvolá představu srazu hlav států. V tomto případě se však jedná o sraz prezidentů lokálních skupin BESTu, do kterého se můžou zapojit i místní studenti VUT. BEST je studentská organizace, která umožňuje studentům technických univerzit rozšířit své znalosti i obzory. Každoročně se schází členové BESTu ve vedoucích pozicích, aby stejně jako hlavy států probrali pokrok během uplynulého roku a prezentovali nová stanoviska pro chod organizace. Pro většinu studentů neznajících BEST je to těžko představitelné, proto je důležitou součástí setkání den věnovaný studentům místní univerzity a technickým firmám se zájmem o nové studenty ve svých řadách. Official Opening Day je tímto dnem. Během něj budou mít všichni studenti VUT, kteří se přihlásí, možnost zúčastnit se tématicky zaměřených workshopů a technického jobfairu. Nedílnou součástí dne bude bohaté občerstvení a koktejlová recepce. Během října sledujte dění na své fakultě, facebook a plakáty. Možnost přihlásit se budete mít pouze jednou!

15


Brno - the city of dragons

Every city in the world has some mysterious legends in its history which are spread from the old to the young. Brno isn’t the exception. There are many legends which can explain the unusual. The domain of Brno, Petrov, rings its bells exactly in 11 o’clock. One of the portal towers in the gateway of the Old City Hall is twisted. There is a dragon hanging in the corridor of the Old City Hall... Seriously? Dragon? It looks like a crocodile! Let me explain and be prepared to reveal the secret which explains the strenght in belief amongs all the Brno citizens. At first imagine the dragon in your mind. Can you see the huge body with four legs, long tail and a great mouth full of teeth? The general description of the dragon is completely the same as the description of Brno dragon. Have I forgotten something? Of course, wings! The international brothers as chinese, japanese, bhutanese dragons also don’t have any wings. All the images of them show a flying dragon with no wings and no fire. The explanation for this difference between the imagination of nowadays dragon and the medival dragon is that in the medival times there were no movies to show us how the ‘real’ dragon should look like. So, be creative and don’t underestimate the Brno dragon. Even now he can fly! Brno is not just the city of the medieval legends. The Brno University of Technology is also legendary national institute which has brought the technical education to students for 104 years of existence. In its history it came through many changes, it has grown to the amount of 8 faculties offering students of different interents and from different countries to study in BUT. The importance of the University also confirms the fact that the biggest technological research centre in the Middle Europe is now growing in the BUT campus with the support of technical companies and European Union. Nowadays BUT is considered as the modern university with high-technology facilities and its students are respected as qualified engineers amongs the companies. The real streght of the dragon flows in the veins of Brno citizens. We are proud of the city, we are aware of our responsibilities to the surrounding nature, we take the chance to improve ourselves in the technical and managing skills. This is the place where you can meet international-respected technicians believing that the dragons can fly without wings. The 19th year of Presidents’ Meeting is being organised by BEST Brno from 7th to 13th November. The event is considered as being one of the most influential international meeting for leaders of the student organisation Board of European Students of Technology (BEST).

16


UkĂĄzky z webu Presidents‘ Meeting

Introduction Typically around 200 members gather comprising the international management of BEST, 95 delegates from Local BEST Groups all over Europe and the leaders of working groups of BEST who will make the key decisions for the future of BEST. The event is divided into two main parts - Official Opening Day and Plenary Days. The Official Opening Day will be devoted for company presentations connecting the universities, students and industrial partners. During the Official Opening Day pariticipants will have chance to experience Jobfair, workshops and company interviews. The following 4 days will be dedicated to plenary days comprising of the introduction of newly-emerging projects, presentations from each local BEST group and the important voting sessions for the proposals presented.

Workshops The workshops provided by companies and universities will be held in the afternoon of Official Opening Day in the premises of Faculty of Electrical Engineering and Communication (FEEC) at Brno University of Technology. Each workshop will be two hours long for 20-30 participants selected on the basis of company requirements. The students applying for the workshop will be contacted in advance to confirm their attendance. The topics of the workshops are proposed by companies, the student can expect an engineering competition, a case study assignment, a business simulation or a discussion. The workshop is a unique opportunity to develop the connection between students and companies by introducing the cuture in the company and getting the student to know the working atmosphere.

Partners&Media BEST is currently active in 95 universities in 33 countries and is still expanding into other cities with technical universities all around Europe. The important values empowering the organisation are connecting international students and bridging the gap between universities, students and industry. The Presidents’ Meeting welcomes more than 200 active students from European universities and 100 selected Czech

17


Ukázky z webu Presidents‘ Meeting

students from Brno University of Technology. The BEST members are students experienced in leadership, working in international environment and taking part in project management. Official Opening Day, as the main public part of Presidents’ Meeting, grants the opportunity to reach the students through workshops and the technical Jobfair. The partnership offered to potential partners is leveled according to the type of promotion between the students. Promotion of the company’s indentity includes using its logo in marketing material such as web pages, social networks, banners and press articles. The promotion partnership is also offered as a separate type of partnership. Specific information about partnership opportunities is provided by Robin Kamenický, see Contact

BEST Brno BEST Brno was founded by a group of enthusiastic students at the Brno University of Technology (BUT) in 2005, as the first BEST group in the Czech Republic with the mission of developing students. Currently the group has more than 40 members and impacts on hundreds of students who can now apply to almost a hundred events provided by the whole organisation in one year. We organise several events in which we are connecting companies, students and the university. The basic project organised every year is the Summer Technological Course where we provide lectures and company visits, organise cultural programmes and mediate new social connections. The most popular event amongst BUT students is definitely European BEST Engineering Competition (EBEC), the engineering competition taking place at 5 different faculties. Tasks for the competition are prepared in cooperation with several companies

18


Závěr

Závěrem bych chtěla poděkovat studentské organizaci BEST, která mi všechny tyto zážitky umožnila, a díky které se mi otevřely dveře do světa, jež sice má spousty zákoutí, ale jež stojí za to poznat.

copyright ©2014 Tereza Pokorná

19

Tereza pokorná portfolio  

BEST writing

Tereza pokorná portfolio  

BEST writing

Advertisement