Page 1

Home & Inspiration Maailma eri kultuuridest inspireeritud blogiajakiri. Sponsored by fotomaania 1/2010

SELLES NUMBRIS: KARIIBI MERE STIIL . k l 0 4 1 a j d i e d n i o o i s t a r i p s n i

50 IDEED KUIDAS KUJUNDADA OMA KODU KARIIBI MERE PARADIISIKS

           

KARIIBIMERE STIILIS SISEKUJUNDUS PASTELSED TOONID LUUBI ALL KEVADE LEMMIKTOOTED IDEID TERRASSI KUJUNDAMISEKS SUVEKS ÕUE ELAMA PULMAD MERE ÄÄRES MEHHIKO KODU VIRSIKUVÄRV JA PRUUN- SELLE SUVE TRENDID KAUPLUS CHARMA LUGU SISEKUJUNDAJA KRISTIINA KUUSE SISUSTUSNIPID KÜLAS FOTOGRAAF LAURA KALLASVEEL RESTORANIS TOP 80 PÄIKESELOOJANGUT NAUTIMAS


Home & Inspiration on 4 korda aastas (talvel, kevadel, sügisel ja suvel) ilmuv veebipõhine blogiajakiri, mida avaldab prindistuudio Fotomaania. Esimene number kajastab eelkõige Kariibi mere stiili ja pakub hulgaliselt ideid kodude lõunamaises stiilis kujundamiseks. Järgmises numbris tutvustatakse näiteks järgmisi teemasid:

Home & Inspiration

* Kreeta stiilis interjöörid, * Luksuslik sisekujundus * Modernne lähenemine * Maroko ja Aafrika stiilid * Itaalia ja Veneetsia ning palju muud Blogiajakirja põhiautoriks on Terje Talpsepp, kes, ammutades inspiratsiooni erinevatest kultuuridest, jagab näpunäiteid kodude sisustamiseks. Igas numbris pakuvad ka kaasautorid huvitavaid ideid ja põnevaid nippe, kuidas teie kodusid hubasemaks muuta. Täname kõiki kaasautoreid ja abistajaid: Keeletoimetaja Tuuli Tišler, fotograaf Laura Kallasvee, sisekujundaja Kristiina Kuus, kauplus Charma tegevjuht Pekka Ollikainen, restoran TOP 80 tegevjuhid Karli Kuuskaru ja Kaido Pallo, ehitusfirma Jakko Ehitus, internetiturunduse spetsialist Timo Porval, progammeerija Tarmo Saluste, moodulmajade tootja Mentonix OÜ kollektiiv, reklaamitoimetaja Helen Paat.

Soovin teile põnevat lehitsemist, Terje Talpsepp

SISUKORD 3 lk. 50 ideed, kuidas muuta oma kodu Kariibi mere paradiisiks 22 lk. Kariibi mere toonides fotodega eksootikat interjööri 26 lk. Külas fotograaf Laura Kallasveel 32 lk. Uued tooted sisekujundusfännidele 34 lk. Avasta oma lemmiktoonid 38 lk. Pruunid ja pastelsed toonid- selle suve lemmikud 70 lk. Sisekujundaja Kristiina Kuus põnev elu 76 lk. Põnevad sisustusnipid 80 lk. Leia oma terrassi stiil 89 lk. Kaupluse Charma lugu 94 lk. Värvilised terrassid 98 lk. Võrkkiige-eri 99 lk. Pulmad mere ääres 103 lk. Uus restoran-lounge TOP 80 106 lk. Mehhiko kodu 118 lk. Elu bungalodes 125 lk. Spaa Ida-Virumaal 127 lk. Inspiratsiooni nurk


IDEiD kariibi mere saartelt: KUIDAS tUUA OMA Koju KARIIBI MERE hõngu? Käes on suveaeg ja meil on palju ideid selle kohta, kuidas muuta igav tagaaed põnevaks Kariibi mere stiilis välioaasiks! Aed, veranda, terrass, rõdu- kõik tuleb kasutusele võtta ja nautida seda, mida suvi meile pakub.

Valged hõljuk-kardinad Valgete kergete veidi läbipaistvate kardinatega loote mõnusa Kariibi mere õhkkonna. Riputage need näiteks terrassile katusealustele konstruktsioonidele. Selleks, et tuul kardinaid ei lennutaks, võite need kinnitada alumise ja ülemise prussi külge või siduda nii, et kardinate otsad on sõlme seotud.

Kasuta näiteks kahte pastelset tooni


Baldahhiinid ja päikesevarjud Suvi on lõõgastumiseks ja nüüd on parim aeg muuta aed ja terrass oma kodu südameks. Ehitage aeda või terrassile oma puhkespaa. Kariibi mere äärsetes puhkekuurortites on kuubikukujulised puhkamisasemed väga populaarsed. Nendes on mõnus niisama pikutada, raamatut lugeda või sõpradega kokteile juua. Miks mitte kasutada suvel oma terrassil eksootilist päikesevarju? Riputa baldahhiinid tuule kätte lehvima. Allalastud külgkardinad kaitsevad nii tuuleiilide kui liigse päikese eest. Lisaks loovad need terrassil romantilise ja salapärase atmosfääri.


Eksootilise kuubiku valmistamine on tegelikult väga lihtne. Selleks on vaja muretseda mõned prussid, veidi värvi, suur madrats ja kangast. Eesti vihmases kliimas peaksid madratsitega baldahiinid olema varustatud katusega või ratastega, et vajadusel saaks kuubiku katuse alla lükata. Kuubiku saab vabalt ehitada näiteks vana voodi raamile. Madratsile võib peale tõmmata kummiga lina, mille saab soodsa hinnaga osta Jyskist. Pastelseid ja valgeid toone kasutades loote suviselt mõnusa ja rahustava õhkkonna kogu perele.


Baldahiinid interjööris

Baldahiine saab kasutada ka siseruumide kaunistamisel: vooditel magamistubades, diivaneil elutubades või võrkkardinatena sääskede peletamiseks. Suvel on tihti mõnus magada terrassiuksed ja aknad praokil, et mõnus suveõhk meid ka öösel paitaks. Ööseks tasub alla lasta kinniseotud kardinad ja ükski pinisev sääsk ei saa teie und rikkuda. Kui baldahiinid on liiga kallid, võib need kerge vaevaga ka ise õmmelda. Selleks tuleb kangapoest muretseda veidi niiti, nööri ja kangast, õmmelda ühte kanga otsa aasad või riba, kust saab õhukese puitlati või ümara kardinapuu läbi pista, ning baldahiin ongi riputamiseks valmis.

From House to Home


Ilma postideta voodile saab kanga riputada näiteks seina ja lae külge. Patjadele tasuks õmmelda uued kevadiselt värsked katted ja kogu ruum muutub palju värskemaks. Ära unusta, et mugavad kuubikud sobivad kasutamiseks ka õhtusel ajal. Selleks võiks riputada raamistikule valgusteid. Ühevärvilised kuuseküünlad sobivad väga hästi kuubiku valgustamiseks suvisel ajal. Kasuta puidukonkse valgustite ja küünlalaternate riputamiseks. CD-makk mängima ja terrassipidu võib alata!

Ilma postideta voodile paiguta kangas lakke ja seina


Baldahiinidega diivanid


Kariibi aksessuaarid Suvised aksessuaarid võiksid olla Kariibi värvides: türkiissinised ja rohelised nõud, rannarätikud, punutud lillepotid, puitkastid, kuhu paigutada õuekola, neutraalsetes toonides õuemööbel. Mängida tasuks ka aia- ja rõdutaimedega, puude ja põõsastega. Riputa neile valgusteid ja küünlaid. Suvi on parim aeg katsetada smuuti valmistamisoskust. Ära unusta kasutada kapis seisvaid joogikõrsi.

Stylist Sophie Robinson


Fotograaf Stacey Brandford

Kata söögilaud toon-toonis põnevate nõudega ja naudi suveõhtuid täiel rinnal!

From House to Home


Too kapist välja oma lemmikriided, suvekleidid, rannasallid ja riputa need õhu kätte lendlema ja interjööri dekoreerima. Ühestküljest on see praktiline, kuna nii saab need kiirelt kaasa haarata kui tarvis on; samas on tegu ka huvitava sisustusnipiga kodu hubasemaks muutmisel. Kasuta oma lemmikriideid dekoratsioonidena kas või iga päev, kui selleks tuju tuleb. Kanna lemmikehteid, kasuta lemmiklõhnaga seepe, vannisoolasid. Ei ole mõtet jätta neid “special occasion” iks. Muidu võib juhtuda, et lemmikesemed jäävadki tolmu koguma ja ootama seda õiget hetke. Elu on elamiseks ja lemmikasjad kasutamiseks.

fotod ajakirjast VT Women


From Centsational girl

Oled kindlasti reisidelt korjanud merekarpe ja põnevaid kivimeid. Nüüd on õige aeg need tolmust puhtaks pesta ja vannituppa, terrassile või kapile ilutsema asetada. Osta läbipaistvaid pudeleid ja kalla oma lemmikšampoonid, palsamid, dušigeelid läbipaistvatesse pudelitesse, et ilusad värvitoonid suvises vannitoas ellu ärkaksid.


Fotograaf Jordi Canosa

Merekarbid lambiks või kardinanööriks. Kui oled kogunud suurema koguse merekarbikesi, oleks mõistlik need näiteks lambiks meisterdada. Selleks läheb sul vaja tugevat niiti, väikest puuri ja vana lampi, mille külge oma meistriteos riputada.


Kariibi mere äärsetes linnades jalutades näeb palju krohvitud pastelsed majaseinu, põnevaid vanu uksi, peitsitud puittalasid ja huvitavaid aksessuaare. Vanad kuuriuksed saab liivapaberi ja peitsiga tuunida lahedaks mööbliesemeks. näiteks söögilauaks, Paigaldades ustele katteks klaastahvli ja kruvides sellele alla neli jalga.


Krohvitud seinad ja krohvi alt paistvad kulunud kivimüürid lisavad mõnusat vanaaegset hõngu modernsetele majadele. Iga majasein räägib oma lugu. Kui leiate vana korterit renoveerides värvi alt laotud kiviseina, tasuks see puhastada ja interjööris valgusega esile tuua.


Lillede aeg on käes! Istuta varakult lilled mulda. Otsi välja kõik vanad lillepotid, osta potsik põnevat dekoratiivvärvi ja pintsel ning pintselda potid üle oma lemmikvärviga. Sinu rõdu saab täiesti uue kuue ja hommikuti on lausa lust ärgata, päikeselisel rõdul hommikukohvi juua ja päevaplaanid paika panna.


Lillepotid ei ole mõeldud ainult verandadele ja terrassi äärtele. Kindlasti leiate oma maamaja või suvila seinas koha lillepottidele. Meisterdage ja värvige potid kõik ühte tooni ja riputage suurtest ehituspoodidest saadavate spetsiaalsete kronsteinide abil seina. Saate suurepärase üllatuse osaliseks, kui avastate, kui põnevaks see teie aia ja maja muudab. Lillepeenarde asemele võiks katsetada keraamilisi ruumikaid lillepotte, kuhu mahub terve hunnik erinevas toonis taimi kasvama. Looge oma lilleoaas just selliste värvidega nagu teile meeldib. Pange tähele, et seemnetest kasvama pandud lilled tärkavad kauem ja tihedamalt. Taimede õide puhkemine võib aega võtta 1-2 kuud. Istikutest lilled saab kohe potti pista ja panna veranda särama ühe õhtuga!


Välivalgustid ja küünlad toovad terrassile ja suvisesse aeda hubast valgust. Valgustitena saab kasutada väga lihtsaid vahendeid, näiteks valget paberkotti, mis on poolenisti täidetud liivaga, saab kasutada teeküünalde hoidmiseks ja väga mõnusa valgusvihu loomiseks. Kott kaitseb küünlaleeki tuule eest ja liiv aitab tagada küünla turvalise põlemise ja kustumise. Tavalised klaaspurgid võib õrna värvikihiga üle võõbata, teeküünlad sisse tõsta ning terrassile või rõdu äärtele lillepottide vahele särama tõsta.


Kariibimere värvides fotodega eksootikat interjööri Lihtsaks viisiks tubade elustamiseks ja põnevamaks muutmisel, on mõne huvitava pildi lisamine seintele. Siinkohal toome mõned nipid, kuidas valida ruumi sobivat pilti. Foto võib tagasihoidlikult täiendada interjööri või olla kõige silmapaistvam objekt ruumis. Pildi valikul peab lähtuma tausta ja lähimate objektide värvist. Pildi põhitoonile sarnase tausta abil saame ühtlase tulemuse, kus pilt on osa taustast. Kui aga valida pilt taustast erineva värviga, toome pildi rohkem esile. Oleme fotomaania galeriist välja otsinud mõned põnevad fotod, mis sobiksid hästi Kariibi mere fännide seintele.

Magamistuppa sobivad pastelsetes toonides rahustavad taeva ja merevaated. Voodi päitsesse sobivad hästi panoraammõõdus fotod. Kui mõni foto teile meeldib, saab alati tavamõõdus fotost lõigata välja panoraammõõdu. Türkiis- ja helesinised värvid on kindlasti suvetoonid, mis sobivad hästi nii pruuni, valge, musta kui ka teiste pastelsete toonidega.


Rahulikus ja neutraalses värvigammas interjööri sobivad väga erinevad fotod, näiteks värvilised, neutraalsetes toonides või erksavärvilised vektorgraafilised pildid. Rahulikku interjööri saab vajalikku särtsakust tuua just nimelt õige pildiga. Vürtsi tasuks lisada värviliste fotodega, et pruun, sinine või must intrejööris liiga igavalt ei mõjuks. Piltidega kaunistamine on hea meetod ruumide värskendamiseks ka seepärast, et fotosid on lihtne vahetada ja vastavalt aastaaegadele tuua niimoodi koju uut energiat .


Kui soovid, et foto ei domineeriks, siis valige toaga samas värvigammas või neutraalsetes toonides pilt. Kontrastsete värvidega ruumis sobib seinale riputamiseks pilt, mis oleks valdavalt sama värvi kui mõni toas leiduv toon. Oluline on vaadata, et ei tekiks värvide üleküllastust. Seepärast ei tohiks pilt kontrastsesse ruumi rohkem värve sisse tuua. Kirju tapeedi või sisustuskangaste olemasolul sobib pilt, millel pole palju väikeseid detaile ja erinevaid värve. Sobivates toonides minimalistlik pilt tasakaalustab hästi kirjut interjööri, väärtustades nii interjööri, kui pilti.


Mustvalgetes, pruunides ja hallides toonides interjööri sobib muidugi nii samades toonides, kuid ka ükskõik, millist teist värvi pilt, näiteks võiksite kombineerida kevadiselt rohelisi makrofotosid mustvalgega.


persoon

Fotograaf Laura Kallasvee Külastades fotograaf Laura Kallasveed, sain hulgaliselt inspiratsiooni ainuüksi tema fotostuudios kolades: põnevalt paigutatud lahedad fotod seintel avasid mulle Laura väga mitmekülgse isiksuse. Tutvuge teiegi ühe Eesti andekaima fotograafi eluga. Kuidas sattusid fotograafia erialale? Lõpetasin Kunstiakadeemia fotograafia erialal. See oli minu jaoks õige eriala, kuid sattusin fotograafiat õppima täiesti juhuslikult. Huvi selle ala vastu mul loomulikult oli, aga igasugune kogemus puudus täiesti. Koolis õppides süvenes huvi ja tahe selle erialaga ka tulevikus tõsiselt tegeleda. Õnneks on see õnnestunud ja olen väga rahul oma valikuga. Fotograafia kui kunst. Fotograafia on väga lai eriala, kus on palju harusid, milles spetsialiseeruda. Kunstis orienteerumine annab fotograafile, nagu igale loomingulise eriala inimesele suure eelise. Milline on sinu kutsehaigus (kiiks)? Ilmselt pööran visuaalsele maailmale väga palju tähelepanu. Kogu mind ümbritsev pildikeel on äärmiselt tähtis ja huvipakkuv.

Näiteks linnas sõites võin huvitavat pilti (reklaami) märgates vabalt autoga ringi pöörata ja tagasi sõita, et seda analüüsida. Sama kehtib ka liikuva pildi kohta, tihti vaatan filme kui üksikute kaadrite jada.

Laura hubane fotostuudio


Parim osa sinu tööst? Minu töös on väga palju head. See töö pakub mulle naudingut. Loominguvabadus annab mulle energiat. Mulle meeldib töö erinevate inimestega. Iga minu tööpäev on eelmisest täiesti erinev, seega rutiin on välistatud. Mulle meeldib, et kui millesegi panustan, näen kohe ka tulemust. Kust ammutad inspiratsiooni? Puhates. Välisreisid ja keskkonnavahetus inspireerivad mind alati väga intensiivselt. Kes on fotograafias sinu eeskuju? Minu kodus on kuhjadeviisi Helmut Newtoni ja David Lachapelle raamatuid. Väga suureks eeskujuks on mulle ka Tim Burton.

Lahedaid fotode raamimisideid leiab Laura stuudiost küllaga. Põnevate värvidega meisterdatud pildiraamid


Kas sa kujutad ette, et teeksid mingit muud tööd? Ma arvan, et tegeleksin mingit laadi disainiga. Äkki moedisain. Kas sa oled pigem Eesti patrioot või oled mõelnud ka mujale kolimisest? Mulle meeldib väga oma tööd Eestis teha. Ma ei olegi end kuskil mujal elamas ette kujutanud. Tööd võib muidugi teha igal pool, ka näiteks Aafrikas. Millised on sinu hobid? Sport. Tegelen spinninguga, st. väntan seisval rattal ja elan end niiviisi välja. Kvaliteetne ja hea muusika on mu kirg. Ja kinosaal, suur ekraan!

Foto näituselt Vaheta poolt koostöös Ester Kannelmäega

Milline on sinu elu juhtmõte? Armastada teisi ja olla ise armastatud! Milliseid projekte pead kõige põnevamateks? Kõiki projekte, mis on loomingulised ja sünnivad koostöös toredate inimestega. Millist projekti pead kõige õnnestunumaks / milline on sinu karjäärialane saavutus? Siinkohal võiksin välja tuua päris mitmeid isikunäituseid, alates aastast 2005, samuti “püsivaid” projekte, mis on trükituna seintel või raamaturiiulis. Näiteks 2007. aastal andsime ühistööna Ester Kannelmäega välja postkaardiseeria "Lubadused", millest tehti ka populaarne seinakalender. Karjäärialaseks saavutuseks võib uhkusega nimetada ka kokaraamatut "Kirg ja Toit", mis sündis koostöös Margit Hakomaa, Ester Kannelmäe ja kirjastus Pilgrimiga. Eelmise aasta lõpus tegin koos Liisi Eesmaaga fotoseeria oma isikliku kalendri tarvis, ka seda on hea käes hoida. Sellised oma asjad tavaliselt ka õnnestuvad!

Ajakirjale Stiil tehtud foto koostöös stilist Karolin Kuusikuga

Andekas Laura on pildistanud kokaraamatu Kirg ja Toit fotod


Ajakirjale Stiil tehtud foto, stilist Riina Põldroos, modell Annely, meik Katrin Sangla

EKA koolitöö aastast 2001, modelliks Laura vanaisa

Fotonäitus Tartus 2009 a Foto seeriast Huul

Ajakirjale Trend tehtud foto, stilist Ester Kannelmäe, modell Kadri, meik Margit Müürsepp


Mõeldes teemale: „Fotod interjööris“, milliseid põnevaid lahendusi oled kasutanud /näinud? Tänapäeval on väga palju erinevaid ja põnevaid fotode eksponeerimise viise, näiteks foto klaasil või puidul. Ise olen jäänud alati kvaliteetse fotopaberi ja trüki juurde, sest nii säilib foto kvaliteet kõige paremini. Alati võib läheneda fotode eksponeerimisele kunstiliselt, näiteks vanad pildi- või peegliraamid üle värvida ja need uuesti kasutusele võtta. Milline oleks sinu unistuste kodu? Linnakorter väikeses rohelise aiaga ümbritsetud majas ja maamaja mere lähedal metsas. Kodu võiks olla mugav, hubane, piisavalt suur, mitte liiga suur ega liiga väike.

Laura kodu on minimalistlikus stiilis, vürtsi on lisatud põnevate aksessuaaridega


Kodu sisekujunduses on Laura jaoks oluline, et asjadel oleks oma koht. Kodu t채hendab Laura jaoks parimat paika ja head energiat


SISEKUJUNDUSALASED UUDISTOOTED Fotomaania galeriis uued kvaliteetsed vektorgraafilised tapeedid, fotopannood ja värvilised makrofotod, mis toovad teie koju suvevärvid! Fotomaania prindistuudio

Linasest suvekardinad. Pastelses toonis kangast leiad Abakhanist, Kangas ja Nööp kauplustest või Kangaðunglist


Lahedaid võrkkiigesid ja rippasemeid leiad Linalaps OÜ kodulehelt

Ära viska oma vana asja ära. Ole nutikas ja renoveeri! Kui sul endal ei ole sobivat materjali, siis külasta Uuskasutuskeskust, kust võib leida põnevaid vanu mööblitükke.

Lilled keraamilistesse pottidesse. Istuta varakult aeda ja rõdule põnevaid lilli, et muuta kevad ja suvi õiterohkeks. Palju lilleistikuid võib leida näiteks Hortesest.


Avasta oma lemmiktoonid

Värvusel on ruumikujunduses kõige suurem mõju. Värvid ergutavad mõtlemist ja kutsuvad esile rohkem aistinguid ja tundeid kui mistahes muud ruumikujundusaspektid. Värvidega saab ruume vormida täpselt sellisteks nagu sulle meeldib. Värvi abil saab muuta ruumid soojemaks või külmemaks. Alati tuleb arvestada ka konkreetsesse ruumi langeva päikesevalgusega, mis paneb värvid erinevalt käituma. Erinevaid mööbliesemeid saab vastavalt värvitoonile muuta kergemaks või raskemaks, viia tasapinnad kaugemale või tuua lähemale. Soojad toonid, näiteks punased ja kollased rõhutavad pindu (toovad seina lähemale), aga külmad toonid, näiteks sinised ja lillad mõjuvad pigem distantseeruvalt.


d u k e l n a p e s e i l m e i h g ä n t ä d m e Mõn rvidega Vä •

• • • •

Peab arvestama, et kasutatud värvigamma oleks tasakaalus, et ükski värv ei hakkaks värviskeemis domineerima. Kindla peale minek on helestatud või tumestatud värvide kombineerimine. Kontrastil põhinevas interjööris pakub silmailu vastandvärvide kontrast, kusjuures taustavärvid võiksid olla ühtlase värvigammaga. Musta, valge, halli, beeži ja pruuni kõrvale sobivad kõik teised värvid. Üldjuhul soovitatakse piirduda 3- 4 erineva värviga. Ära karda erksaid värve. Kui valid vaoshoitud toonide hulka ühe ereda, ei ole tõenäoliselt võimalik mööda panna. Silmapaistev värvitoon jätab ruumis tasakaalustatud mulje, kui seda on vähem kui mahedaid värve. Ära unusta, et sa lood oma koju värvid eelkõige iseendale, seega usalda oma maitset.


Põnevad värvid Kariibidelt

Soojad või külmad värvused võivad vaataja emotsionaalset taju oluliselt mõjutada. Punast seostatakse kire, tegutsemise ja ohuga; oranži vibreeriva energia ja tervisega; kollast rõõmu ja õnnetunde ning soojuse ja päikesepaistega. Sinine toon sümboliseerib avarust, jahedust ja rahulikku meelt. Roheline kujutab kasvu ning mõjub värskendavalt ja jahutavalt. Pruun annab edasi maalähedust ja harmooniat. Unusta mõneks ajaks hallid ja mustad toonid. Nüüd on aeg katsetada värskeid ja põnevaid kevad-suve värve kõikjal enda ümber. Värvi üle aknaraamid maakodus, turguta oma ratta luitunud värve. Kasuta sügavaid meretoone, oranži, rohelist, pruuni. Kasuta sama värvitooni erinevaid varjundeid. Järgnevalt leiad inspiratsiooni värvitoonidest, mis tulevad otse Kariibi mere äärest.


pruun & pastelltoonid sokolaad, kohvioad, karamell, kakao ... eriti hõrgutavad nimed annavad aimu ka selle värvitooni mõjust. Pruuni ja beezi värvipaleti moodustavad toonid, mida me armastme näha enda ümber. Pruune värvitoone iseloomustavad mugavus, stabiilsus, kindlus, sensuaalsus. Pruunid sobivad ideaalselt kodude interjööri.

Beezid ja pruunid toonid sobivad pea kõigi teiste värvidega. Eestlased on kaotamas nõukogude üleküllavat pruuni pelgavat hoiakut selle eriti sügava ja kauni värvitooni suhtes. Uuesti avastatud pruuni on hakatud nimetama uueks mustaks. Erinevalt mustast, mis loob liigselt sünge õhkkonna, on pruunid toonid ja peitsitud puidumustrilised pinnad kui värsked tuulepuhangud, millega saab mängida. Samas peaks tähele panema ruumide avarust ja suurust. Tumepruunide, šokolaadikarva toonidega võiks sisustada pigem suuri elutube ja intiimsemaid söögiruume, kus oleks piisavalt ruumi, et värvidtoonid pääseksid mõjule. Kindlasti peaks meeles pidama, et tumedad toonid muudavad ruumi kompaksemaks ja väiksemaks.


Pruunid ja beežid toonid sobivad peaaegu kõigi teiste värvidega, seega on neid hea kasutada põhitoonidena, millele saab juurde lisada värve aksesuaaridega. Heledad beežid toonid toovad ruumi neutraalset ja puhast minimalistlikkust, tumepruunid aga luksuslikkust ja tugevamat energiat. Helepruunikas põrand, valged seinad, lagi ja diivan loovad modernse õhkkonna. Lihtne võimas tumepruun lamp ja roheline taim loovad aksessuaaridena veidi põnevamat energiat avarasse ruumi. Tähelepanu tuleks pöörata esmapilgul varju jäävatele mustritele. Lagi oma põneva kihilisusega, beežikas läbikumav lippsein ja akende mustriline kate kardinate asemel toovad ruumi industriaalset hõngu.


Inspiratsiooni võib saada väga erinevatest objektidest meie ümber. Värvigammaks on valge piim, beezikas kook ja hall kauss. Kas pole isuäratav? Miks mitte kasutada seda ka ruumikujunduses?


Sama edukalt tasuks inspiratsiooni ammutada loodusest. Puud, taimed, kivid, liiv, rand. Loodust nautides, pane tähele, millised tekstuurid ja toonid sind enim mõjutavad ja energiat annavad. Kas sulle meeldib jalutada mere ääres, aasadel, pargis, kolada metsas? Kõigest sellest võib aimu saada ka sinule sobivate toonidevärvide kohta.


Tavaliste kardinate asemel kasuta sirme ja siinidel paikevaid l체katavaid puidust aknakatteid. Taolisi raame v천ib leida suurtest ehituspoodidest uste osakonnast v천i tellida eritellimusena uksetootjatelt.


Kasutades pruuni kõrvale valge asemel sügavamaid toone, nagu punane ja oranž, loote modernse õhkkonna asemele hoopis eksootilise ja pigem romantilist hõngu interjööri. Selline hubane toonide kombinatsioon sobib edukalt magamistuppa. Puitmööbli ja punutud mööbli kasutamine on ilmselt levinuim viis, kuidas pruuni tooni interjööri lisada. Kindlasti võiks mõelda ka pruunikas toonis tapeedile ja kangale kus põhivärviks on näiteks beezikas või valge.

Põnev lahendus, kus läbikumavat sügavpunast kangast on kasutatud voodi eraldamiseks. Samas loovad lambid ja kangad intsiimsema ja hubasema atmosfääri.


Sisekujunduses on kasutatud pruunikat mööblit, punakat seinavärvi ja väga põnevaid aksessuaare. Valged helmestest lambid lneutraliseerivad veidi muidu tumedat ruumi. Aardekirstudest lauad ja mustrilised padjad loovad mõnusa Aafrika stiilis interjööri.


Aprikoos, virsik, päikeseloojang ... värskete puuviljade toon, c-vitamiin mõjuvad kehale kui energialaeng. Siingi võib paralleele näha toonide mõjust inimesele.Pastelsed virsikutoonid mõjuvad kui antidepressandid. Oranzi tooni iseloomustatakse sõnadega kommunikatsioon, loomingulisus ja rõõm.

Pruuni miksimine virsikukarva tooniga lisab tumedale pruunile soojust ja neutraalset joont. Puitmööbel, pruunid tekstiilid ja virsikukarva aksessuaarid mõjuvad rahustavalt, samas lisades interjööridele iseloomu. Tumedamad ja erksamad virsikukarva toonid löövad neutraalse pruuni kõrval särama ja toovad soojust ja energiat interjööri. Päikeseloojangu ühe värvinguna muudab tumedam pruuni kõrvalmõjuga oranz soojemaks toad, kuhu otsene päikesevalgus ei paista.


Kuna oranžis toonis on väga palju energiat, tasuks põhitooniks valida mõni neutraalsem toon ja aksente luua heledama pastelse või tumedama virsikutooniga. Pruuni ja virsikukarva tooni taustale sobib valge värv väga hästi. Selliseid toonide kombinatsioone võiks katsetada näiteks punutud mööblit kasutades. Aktsentide loomiseks sobivad ideaalselt padjakatted, mida saab vastavalt tujule ja aastaajale vahetada ning kogu ruum saab uue energia.

e d i t n e Akts ks e s i m o lo d a v i b so elt s l a a e id atted k a j d a p


Kuna virsikutooni peetakse hea suhtlemise tagajaks on seda nutikas kasutada mängu-, koosoleku ja nõupidamisruumides. Miks mitte kasutada virsikuvärvi ka söögilaua dekoratsioonidel ja pidudel!


Oranž sobib koos neutraalse valgega nii elutuppa kui söögituppa. Oranž tõstab tuju ja loob peomeeleolu. See asub värvispektrumi kuumal poolel, seega toob soojust tuppa. Oranž sobib kasutamiseks tubades, kuhu otsene päikesevalgus ei paista. Kuna oranžis värvis on juba niigi palju energiat, sobib seda värvust kasutada ainult veidikene. Põhitoonina kasutatakse oranži Maroko stiilis interjöörides, koos punutud rattan mööbliga, luues eksootilist hõngu.

Põhitoonideks valge ja hall. Pruun mööbel. Aktsendiks vektorgraafikas fotopannood, mis on paigaldatud alusele ja tõstetud seina. Vürtsiks oranzid padjad.


Avarad avalikud ruumid sobivad v채ga h채sti p채ikeseloojangu toonis oranzi eksponeerimiseks.


From House Beautiful

From Southern Living


Inspiratsiooni värvide kasutamise kohta võib saada kõikjalt. Laske oma fantaasial lennata. Lehitsedes ajakirja või mõnda brozüüri ja leides sealt meeldiva värvi, idee või hea lahenduse, lõigake see osa välja ning paigutage ühte kausta. Kui olete erinevatest ajakirjadest piisavalt infot kogunud, saate moodustada tervikliku värvigamma, mida realiseerida ja koduses interjööris kasutada. Fotograaf Dan Duchars


pruun & pastellroosa naiselikkus, vaarikad, pojengid... Ilu, puhtuse, optimismi ja naudingu värv. Roosad toonid on kindlasti midagi palju enamat kui väikeste tüdrukute tubade sisustusvärvid. Roosade toonidega saab teie kodudesse tuua tilgakese huumorit, romantikat ja õnnetunnet. Pruuni kõrval võiks kasutada mõningaid pisikesi roosas toonis akessuaare, mis annavad teie interjöörile hoopis uue ja põneva näo. Huvitavateks roosas toonis elementideks võiksid olla küünlad, padjad, nõud või mõni foto. Öeldakse, et roosa on julge inimese värv, mitte kõik ei suuda roosat värvust interjööris oma kasuks mängima panna ja seda veel nii, et see mõjuks ühteaegu tõsiseltvõetavalt ning rikastavalt.


Roosa on väga emotsionaalne värvus: ühest küljest on see erutav naiselikkuse värv ja teisest lapseliku vooruse toon. Roosa toon sobib magamistuppa, elutuppa ja on ideaalne värv välisinterjöörides. Psühholoogid väidavad, et ümbritsedes end roosade toonidega, tagate optimistliku ja rahuliku meeleolu. Loomulikult ei tasuks roosaga liialdada, see sobib pigem aktsendiks, kui põhivärviks. Roosa palett hõlmab väga rikkaliku valikut, alustades tumedatest toonidest kuni pastelse heleroosani. Tumeroosad fuksiatoonid on populaarsed modernsetes interjöörides, pakkudes põnevaid värvilahendusi tavapärase eestlasliku halli-valge-pruuni kõrvale. Roosa toon on kindlasti selline, mis toob objektid näiliselt lähemale, seega on seda hea kasutada suurtes ja avarates ruumides.

From Coastal Living


Roosad aksessuaarid toovad soojust modernsesse ja minimalistlikku ruumi.


Magamistoa muudab kirgas roosa põnevaks armuoaasiks. Lisades roosale toonile kreemikat beezi ja veidi õrna oliivirohelist või tumehalli, muudate selle täiskasvanulikult elegantseks. Kasutades roosasid toone õigesti, loote luksusliku meeleolu ja seksika atmosfääri, kus on mõnus nii pikutada kui mürada.


pruun & laimiroheline oliivid, loodus, öko Roheline on rahustav ja harmooniat pakkuv värv. Rohelisel toonil on tugev seos teraapiaga. Ümbritsedes ennast värviga, mida iseloomustab uus elu, värskus, loodusjõud, loote õhkkonna, mis tagab keha ja vaimu tasakaalu ja lisaks näeb vapustavalt värske ja ilus välja.


Kahvatut tooni roheline loob hea keskkonna suhtlemiseks ja lõõgastumiseks. Teaduslikult on tõestatud, et rohelise erinevad varjundid on ideaalseks toonideks interjööri kaunistamisel. Põhjuseks on lihtne asjaolu, et loodus ise toodab taimede kujul suurel hulgal rohelist.


Värske õhk ja mets on pingeid maandavad, mistõttu pakuvad rohelised toonid interjööris sarnast efekti. Rohelise rahustav mõju on põhjuseks, miks näiteks enne tähtsat teleesinemist istutakse “rohelises ruumis” ning paljud haiglad ja raviasutused kasutavad just rohelist ja looduspilte interjöörides. Hüperaktiivsete laste tubades ja lasteaedades kasutatakse tihti rohelist tooni, et luua rahulik ja positiivne õhkkond. Roheliste toonidega ruumis on lihtne kohaneda ja elada. Inimesed lähevad näiteks alateadlikult pingetest ja stressist vabanemiseks rohelusse.


Rohelist tooni soovitatakse kasutada ruumides, kus sulle meeldib rahulikult lõõgastuda. Kahvaturoheline ja kreemika aktsendiga veidi mudane roheline sobivad põhivärvideks. Tumerohelist tasuks kasutada pigem detailidel valgel võI kreemikal taustal. Roheline toon koos põneva värviga, näiteks virsikukarva tooniga loob kergelt boheemlasliku, samas sõbraliku ja sooja keskkonna. Roheline toon koos tumepruuniga aitab luua retrohõngu, kuid mõjub küpselt ja modernselt. Rohelise ja pruuni kombinatsioon sobib ideaalselt kööki, elutuppa ja vannituppa.


pruun & türkiissinine meri ja taevas Sinine on olnud läbi aegade kõige populaarseim lemmikvärv. Värv, mis on loodud dekoreerimiseks. Mõeldes puhkusele, kujutleme just sinist oma mõtetes: lõputu sinine taevas või soe merevesi. Pole olemas kindlamat värvikombinatsiooni kui sinine ja valge- see ei aegu. Inimesed väljendavad austust mere vastu, kasutades ajast aega tumesiniseid toone kodudes ja tekstiilides.


T체rkiissinine kiirgab s천bralikkust ja osav천tlikkust


Juba looduses on sinine inimese silmale kauguse värv. Seega mõjub sinine interjööris sarnaselt. Väikeseid ruume saab muuta avaramaks sinist tooni kasutades. Samuti sobivad sinised toonid päikeseküllastesse tubadesse, jahutades maha liigse päikesesoojuse. Meile kõigile tuntud sinise-valge triibukombinatsioon mõjub ühteaegu šikilt, samas toob sisse värskendavat mereteemat. Türkiissinine on tõelise oaasi värv, mis toob meeltele rahu, puhkust ja lõõgastust. Türkiissinine sobib väga hästi valge, pruuni, beezi, kirsipunase, oliivirohelise, halli ja mustaga. Kui tumedam sinine on pigem külm toon, siis türkiisitooni sinine loob sooja ja pehme tunde interjööri ja sobib ideaalselt terrassidele, elutuppa, vannituppa.

Sinise- valge kombinatsioon on iseloomulik just skandinaaviamaade sisekujunduses, seega sobib ka põhjamaisele eestlasele väga hästi


Sinise-beezi kombinatsioon paneb meid tundma, nagu oleksime puhkusel

From Homes & Garden

Sinise miksimine sügavpruunide toonide ja peitsitud puiduga mõjub veidi eksootilisemalt ja sügavamalt, luues tibake soojemat tunnet interjööri. Betoon, klaas, keraamika sulanduvad sinise tooniga ülihästi, kuna pääsevad rahustava sinise kõrval piisavalt mõjule.


Sinise tooni erinevad varjundid sobivad nii p천hiv채rvideks, kui aktsentideks

From nestingnewbies

From nestingnewbies


s i i rt端 k ine is n

+ p

n u ru


sisekujundaja

Kristiina Kuus Kristiinale on juba lapsest saati meeldinud joonistada. Tee kunsti suunas algas juba varakult Tartu laste kunstikoolist. “Olin umbes 10 aastane, kui vanemad ostsid maja ja hakkasid seda renoveerima. Koos emaga käisime mööda sisustuspoode ja nuputasime erinevaid lahendusi. Ajaks, mil tuli eriala valida, oli minu siht nii selge, et teisi valikuid eriti ei kaalunudki” Miks sa armastad seda elukutset? Lahe on vaadata, et miski, mis sünnib ideest ja küpseb paberil, saab lõpuks ruumilise kuju. Loomulikult hea töö kiidab tegijat :) ja klientide rahulolu rõõmustab mind. Milline on sinu lemmik-stiil? Ei ole lemmik-stiili. Igale asjale on oma koht ja nö stiilivälised lahendused on ju ka põnevad. Sinu lemmik sisekujundusajakiri? Internetiajakiri Archdaily www.archdaily.com

Milline oleks sinu unistuste kodu? (korter, maja, millises stiilis)? Minu unistuste kodu (olgu see siis maja või korter) asub rahulikus, looduskaunis kohas ja on kompaktne, kuid samas avar ja mugav. Kodu peaks kindlasti olema energiasäästlik ja loodussõbralik. Siseviimistluselt oleks minu ideaalne kodu suhteliselt minimalistlik, aga mitte ülepingutatult steriilne. Ennekõike rõhuksin läbimõeldud ja praktilistele lahendustele, mitte mingile konkreetsele stiilile. Minu kodu peaks ikka minu perekonna nägu olema.

Kristiina väike ja armas kontor asub Telliskivi loomelinnakus


Milline on sinu lemmik sisekujunduskauplus? Alati on tore käia hea teenindusega kauplustes, tänu sellele on omad lemmikud välja kujunenud küll. Aga neid on nii palju ja oleneb ju konkreetsest asjast, mida ostma lähen. Suurtes ehituspoodides on ka alati tore käia. Seal on mõnikord päris hea hinnaga lahedaid asju. Ja kasutatud mööbli kauplused meeldivad mulle ka väga. Telliskivi Loomelinnakus I korrusel on suure kaubavalikuga üllatusi täis pood. Millistest kanalitest ammutad erialaseid teadmisi ja uudiseid? Peamiselt internetist, raamatutest ja ajakirjadest. Üritan võimalikult palju ka erialastel koolitustel ja tootepresentatsioonidel käia.

Põnevad renoveeritud mööbliesemed loovad mõnusat retro hõngu


Kust ammutad inspiratsiooni? Kõige rohkem inspiratsiooni annab see, kui külastan objekti esimest korda. Maja ja kujundamist vajavad ruumid räägivad juba enda eest. Millised isikuomadused on sisekujundaja puhul olulised? Loomingulisus, ruumiline taju, oskus kuulata klienti ja mõista tema vajadusi, oskus oma ideid kaitsta ja neid hästi põhjendada. Kui sa ei oleks sisekujundaja, siis mis ametit peaksid? Võibolla prooviksin koka eriala. Mulle meeldib süüa teha ja päris huvitav oleks õppida, kuidas mingid maitsed koos töötavad ja siis ise retsepte kokku panna. Kui sa ei oleks Eestis sündinud, siis millises riigis elaksid? Ma ei ole kuskil mujal elanud, et sellele küsimusele vastata oskaksin. Eestlasena ütlen muidugi, et paremas kliimas tahaks elada. Itaalia oleks võibolla hea koht, saab nii päevitada kui ka suusatada. Samas tänavu on ilmataat eestlasi ka hellitanud :) Millised on sinu hobid? Lugemine, maalimine, sport, sõbrad, toidu valmistamine. Mida hindad elu juures kõige enam? Praegu hindan seda, et elu on täis üllatusi ja võimalusi. Milliseid interjööre (sisekujundustöid) pead kõige põnevamateks? Kõige põnevamad on minu jaoks interjöörid, kus on osavalt mängitud valgustusega või kus on nupukalt lahendatud ruumiplaneering. (Seda siis teiste tehtud töödest) Aga kui mõelda interjööridele, mida mulle endale meeldib teha, siis enamus töid tunduvad põnevad ja väljakutsuvad oma kordumatuses. Kõige huvitavamad on ehk need, kus saab jällegi ruumiplaneeringuga vabamalt mängida või ruumi funktsiooni muuta. Milline on sinu kõige raskem projekt olnud? Mahult suuremate töödega on kindlasti rohkem vaeva, aga konkreetselt kõige raskemat ei oska välja tuua. Igast tööst saan kogemusi, mida järgmisele objektile kaasa võtta.

Üks Kristiina esimesi töideramu Jüris

Mis on sisekujundaja eriala juures üldiselt kõige raskem? Võibolla see, kui lähteülesanne on mingil põhjusel võetud või antud lünklikult. Siis töö käigus võib ette tulla, et klient ei ole 100% päri välja pakutud lahendusega, mille tulemusena on mõnikord vaja kogu kontseptsiooni muuta. Õnneks selgub see ikka töö algfaasis. Millist projekti pead kõige õnnestunumaks? Mul on hea meel kõikide tööde üle, mida olen saanud teha. Need kõik on mind õpetanud ja töökogemust andnud. Samas olen saanud tutvuda erinevate huvitavate inimestega. Kõige hingelähedasem töö on vist üks esimesi - eramu Jüris. Kliendiga sujus koostöö väga hästi ja tulemuse üle olime mõlemad õnnelikud.


Tutvusta oma ettevõtet Kuustuba. Alguses sai ettevõte loodud olude sunnil, aga nüüdseks on see ennast ära tasunud ja mul on hea meel, et sellise otsuse langetasin. Olen selle perioodi jooksul saanud palju õppida ja areneda. Nüüdseks on tegevus kujunenud nii, et enamjaolt töötan küll üksinda, aga sõltuvalt projekti mahust või omadustest, olen koostööd teinud teiste sisekujundajatega, joonestajatega, graafikutega ja identiteedi loojatega. Ühiskondlike objektide puhul üritangi võimalikult palju kaasata graafikuid, kellega koostöös sünnib objektile oma nägu, mis kajastub näiteks visiitkaartidest tapeedini. Eriti lahe on, kui tiimitööna sünnib ka objekti nimi ning iseloom. Saan ära kasutada ideid, kuidas nimeni jõuti, sihtgrupi analüüsi ja muid mõtteid, millesse ma oma erialaselt võibolla nii põhjalikult ei süveneks. Millised on peamised põhjused, miks inimene peaks oma kodu kujundamisel sisekujundaja abi kasutama? Paljud kliendid on minu poole pöördunud öeldes, et nägemus nagu on, mida tahaks, aga raske on kogu toretsevas kaubavalikus õigeid valikuid teha ja kõike lõpuks kokku sobitada. Nii ma siis lähengi appi. Vormin kliendi ideest tulemuse. Millest peaks alustama oma kodu kujundamisel? Võiks alustada vajaduste ja eelarve hindamisest. Vajaduste hindamine saab aluseks ruumiplaneeringule ja kodu funkstionaalsusele ning eelarve hindamine aitab enam vähem planeeritud ajal terviklikult tööd lõpetada.

Soovitan teha tööde ajakava ja kollaazi soovitud tulemusest. Viimane aitab ka lihtsamini analüüsida asjade ja värvide kokkusobivust. Siis on hea suures remondituhinas tegemistel järge pidada. Milliseid nippe soovitaksid algajale kodusisustajale? Ma soovitaksin alustada jällegi vajaduste ja võimaluste hindamisest. Mõelda, et valgustuslahendus saaks mitmekülgne ja piisav. Ja et põrand oleks korralik. Kui seinavärviga natuke nihu läheb, saab alati üle värvida. Millised põhilised trendid tooksid välja interjööride kujundamisel aastal 2010? Ma arvan, et see aasta võiks olla romantilisem. Värvitoonidest meeldivad mulle praegu sügavad pastelsed toonid.


Kariibi mere stiil ja ööklubi Vabank

Mõeldes teemale: „Kariibi mere stiil ja interjöör“, mida tooksid esile? Avarus, looduskivi või nö savine keraamiline plaat, rohkelt valgeid külgkardinaid, pruun puit (laudpõrand), mahe kollane, beez või valge krohv või struktuurvärv, paar palmi, natuke nikerdatud mööblit. Kas Eesti oludes on lihtne kujundada sellises stiilis interjööri? Ma arvan, et Vahemere stiili ei ole Eesti oludes väga raske kujundada. Lihtsam on see siis, kui maja arhitektuur ja asukoht seda samuti soosivad. Kuskil mere ääres avarate akendega majas võib päris eheda tulemuse saada, Eestile omasel moel. Rääkides ööklubi Vabank projektist, siis kuidas sündis just selline idee ja lahendus? Vabank projekti puhul oli peamiseks ülesandeks ruumide funktsiooni muutmine (varem oli seal SEB pank), tuli arvestada ka Muinsuskaitse ettekirjutustega. Viimane ei olnud kuigi keeruline, kuna minu eesmärgiks oli samuti säilitada võimalikult palju olemasolevat. Kliendi sooviks oli luksuslik ja mugav interjöör, mis ei mõjuks niivõrd ööklubina, vaid oleks pigem eksklusiivne pidutsemiskoht. Klubis on viis baari ja lisaks nupud laudade peal, mille abil on võimalik lauateenindust saada, et teenindus sujuks personaalselt ja kiirelt. Värvilahenduses lähtusin peamiselt sellest, et ööklubis hakkab lõpuks domineerima värviline diskovalgus, seega värvid, mis toimivad on must, valge ja punane. Graafika on teinud Janek Murd. Põnevaim leid ööklubis Vabank on endine seif, millel on poole meetri paksused seinad ja mis esmapilgul mõjus üsna ahistavalt. Nüüd on sellest saanud privaatse teenindusega hubane Bank Owners Club, mille juurde kuulub oma sigarituba.


Rääkides populaarsust kogunud taaskasutusest, milliseid nippe soovitaksid? Vanast kapist uus: alustuseks värvi kapp valgeks (võib ka värvimata jätta, aga siis jääb olemasolev viimistlus kumama). Vali poest meeldiva mustriga salvrätikud ja osta tapeediliimi ja keskmise suurusega pintsel. Eemalda salvrätikutelt alumised kihid, nii et jääks vaid pealmine õhuke kiht, millele on muster trükitud. Rebi ära tepitud ääred. Kata rätikusuurune lõik kapil tapeediliimiga. Laota salvrätik ettevaatlikult liimisele pinnale ja pintselda õrnalt üle, et paber ei rebeneks. Samas tehnikas kata kogu kapp. Salvrätikud võivad olla korrapäratult ja kohati üksteise peale minna, saab ühtlasema tulemuse. Järgmisel päeval võiks kapi mitu korda üle lakkida, nii jääb tulemus kergemini puhastatav ja vastupidav. Kui pind, mida soovite töödelda, on sile, siis võib kasutada ka tapeeti. Tapeediga on hea see, et aluspind ei jää kumama. Nüüdki tuleks mitu lakikihti peale panna ja pind saab vastupidav. Häid ideid taaskasutuseks leiab: www.designspongeonline.com Kevade tulekuga muutuvad terrassid üheks osaks interjööridest. Mida võiks nende kujundamisel tähele panna? Eesti kliimas ei või ilma iialgi ette teada. Soovitaksin aegsasti mõelda varikatusele ja gaasilampidele. Istemööbel võiks olla mugav ja pehme. Armsalt ja hubaselt mõjuks kiiktool või võrkkiik. Kindlasti tuleks mõelda haljastusele. Õistaimede õied võiksid kokku sobida terrassil kasutatavate tekstiilide ja mustritega, näiteks võiks võiks valida ainult punaste õitega taimed ja istmed punase-mustaga jne.

Kristiina soovitab kevadel kodus võimalikult palju kevadlilli eksponeerida

Kuidas kerge vaevaga muuta kodud kevadiselt värskeks? Vannitoas võib näiteks välja vahetada käterätikud ja vaibad, magamistoas kardinad ja päevatekk. Ka ühes seinas tapeedi vahetamine võI seina üle värvimine ei tohiks olla suur vaev. Ja loomulikult palju kevadlilli. Neid võiks kohe kuhjaga olla.

renoveeritud sahtlid


Sisustusnipp

Kasuta ära vanad euroalused. Võõpa need värviga üle või eksponeeri just nimelt kulunud pinda kattes selle näiteks klaasiga! Ehituspoest leiad 4 ratast, kruvi need nelja nurka ja äge sisustuselement ongi valmis. Kasuta näiteks terrassilauana, lillepottide ekponeerimisel, diivanilauana või isegi istumisalusena!


Sisustusnipp Tee ise linasest kangast vaheseinad. Kangapoest leiad sobiva kanga. Suvel sobivad selleks imehästi erinevad neutraalses toonis pastelsed kangad. Ehituspoest leiad kardinasiinid, mis tuleks kruvida lakke. Kardinapaani ülemisele ja alumisele ribale õmble soon ja lükka tugevduseks mõni liist või ümar peenike toru soonde. Sellega tagad kardina ülemise ja alumise osa stabiilsuse. Riputa paan ülemise siini külge ja põnev vahesein on valmis!


Sisustusnipp naistele Kas sind on vaevanud küsimus, kuidas oleks kõige mugavam kõrvarõngaid eksponeerida oma buduaaris? Ja seda veel nii, et neid oleks mugav leida, hoida ja et näeks esinduslik ja ilus välja? Meil on sulle üks nipp. Osta üks tavaline pildiraam, arvetsades sellega, kui palju kõrvarõngaid on vaja korrektselt üles riputada. Meie oleme kasutanud raami mõõtudega 45 x 55 cm, mis mahutab keskmiselt 30 kõrvarõngast. Seejärel osta natuke riiet. Eriti hea on linane riie, millel on kiuline pind, et oleks mugav kõrvarõngaid riide vahedesse torgata. Eemalda raamilt klaas ning liimi või tõmba pingule riie, paigalda tagamine plaat tagasi ja ongi ilus ja mugav kõrvarõngaste hoidja valmis. Riputa see oma buduaari ja hommikuti avaneb sulle mugav ülevaade kõrvarõngastest, mida on lihtne kohe vastavalt riietusele endale külge riputada :)

Kes on eriti usin, võiks meisterdada luksusliku LOMBOK sarjast pärineva ehteraami. Kata tagumine raami plaat tapeediga ja kruvi konksud külge!


Lihtsalt Lahe Kas sul on midagi enamat suveks vaja?


Leia oma terrassi stiil Põhjamaist terrassi iseloomustab ratsionaalsus ja praktilisus. Külmad õhtud põhjamaises kliimas loovad teatud piirid õuemööbli kasutamisel. Mõelda tuleks tuuleseinte ehitamisele, vihma tõrjumisele. Terrassile võiks seada soojad kaminad ja ahjud keha soojendama. Mõtle kõik hoolikalt läbi,enne kui alustad terrassi ehitamist. Hea oleks konstrueerida katusealune tuulevaikne terrass, kuhu oma põhjamaise sisustusega oaas luua. Varu koht ka terrassitekkidele!

PÕHJAMAINE


KLASSIKALINE Klassikaline terass sobib nii modernse kui klassikalise kodu aeda. Mööbli valimisel peaks lähtuma terve kodu värvigammast ja kasutama puitmööblit. Mõned punutud aksessuaarid sobivad kokku nii puit- kui alumiiniummööbliga. Mööbli valimisel peaks eelkõige lähtuma mugavusest. Terrassimööblist pole mingit kasu, kui see ei ole mugav. Seetõttu on vajalik kohe kaupluses proovida mööbli mugavust ja julgelt istuda ja katsetada mööbli funktsioone. Enne terrassimööbli ostmist, peaks paika panema selle funktsiooni. Kas terrassi kasuta-takse söömiseks, niisama istumiseks ja grillimiseks või pikutamiseks ja päevitamiseks? Tasuks valida selline mööbel, mis oleks liht salt kombineeritav ka teiste mööbliesemetega, näiteks terrassilaua ja päevitusalus tega. Samuti peaks uurima, kas mööbli padjakatted on pestavad ja vahetatavad.


BOHEEM

Vajadusel saab mööbli üle värvida ning uus terrassimööbel ongi väikse eelarve ja vaevaga olemas. Kasutamata puitkastidest saab head istumisalused. Osta mõned kandilised toolikatted, kastid paiguta seina vastu, muretse mõned padjad seljatagusteks ja mõnus isetehtud õuetuba on valmis.

Tihti saab terrassimööbli valmistada ka juba olemasolevatest vahenditest. Tasuks mõelda ja vaadata oma kasutamata mööbel üle, vajadusel vahetada katted, pesta ja puhastada.


LÕUNAMAINE Väliköök on üks suve kõige mõnusamaid ajaviitmiskohti. Hea koht köögile on aiamaja sein või terrasisein. Soovitatavalt tuleks väliköök paigutada katuse alla. Köögi valmistamiseks vajad töölauda, mille alla saab paigutada nõudekapi, potid, pannid ja grillsöe. Väliköögis võiksid olla ka mõned konksud asjade riputamiseks. Köögi lähedale paiguta mõnus suur söögilaud ja mugavad toolid. Terrassi servadele aseta puidust kastid, kuhu istuta maitserohelist, et väliköögist saaks neid mõnusalt kohe noppida. Basiilika, till, murulauk, sibul, piparmünt loovad mõnusa roheluse.


RANNASTIILIS

GRUNGE

Vaip maha, m천ned kott-toolid, puupakk lauaks ja rannapidu v천ib alata.


MODERNNE

Kandiliste vormidega terrassimööbel, põnevate värvidega padjad, peitsitud puit, punutud detailid, pott-taimed.

Laternad küünaldega, vesipiip. Eesti vihmases suves võiks kasutada nahaga kaetud terrassimööbli madratseid.


LUKSUSLIK

a m o Sinu ps aa

Terrasside kujundamine n천uab teadmisi, suuremate pindade puhul tasuks konsulteerida sisekujundajaga. L채bim천eldud lahendused kestavad kauem.


Kristen Hutchins Design

k i v Ter dused n e h la From Coastal Living

Designed by Barry Dixon


From Hanne Borge

d a j a Maam ! a d r o k ikad Kelm dused lahen d teeva e 端s dam s! k a j o so

From Sparkle Power


charma

sisustuskaupluse lugu

Käisin külas laheda sisustuskaupluse Charma eestvedajal Pekka Ollikainen-il, et uurida veidi kaupluse telgitaguseid ja tutvuda Eesti turul pakutava Kariibi mere stiilis mööbli ja aksessuaaride valikuga. Miks just sellises stiilis kauplus? Kauplus Charma missiooniks on pakkuda oma klientidele naturaalset, eksootilist ja isikupärast mööblit. Samas muutub ja areneb meie poe stiil kogu aeg nagu inimenegi. Ka meie muutume koos oma tootjatega, kes arendavad ja pakuvad igal aastal uusi tooteid. Kellele on teie kaupluse toodang suunatud? Inimesele, kes otsib isikupära, naturaalsust. Paljud meist mäletavad veel aegu, mil kõigil olid ühesugused samadest materjalidest sektsioonkapid. Arvan, et need ajad võiksid olla möödas ning kodud peaksid olema isikupärasemad ja põnevamad. Praegu tuleks rohkem katsetada ja proovida miksida erinevaid stiile. Kust on toodang pärit? Toodang pärineb Indoneesiast, Belgiast, Hispaaniast, Rootsist, Peruust. Kust ammutad ideid toodangu otsimisel ja valimisel? Nö silmaringi laiendades ning klientidelt tagasisidet saades.


Kuidas sattusid sellele ametile? See oli, nagu ikka, paljude juhuste kokkulangevuse tulemus. Algselt oli mul soov alustada eraettevõtlusega ja kuna just sisustasin enda korterit, siis ringi vaadates ja mööblit otsides sain aru, et midagi on Eesti mööbliturul puudu: kõikjal pakuti ühesugust toodangut või hoopiski hirmkallist disainsalongi kaupa. Sellisele kesklassi inimesel, kes ei soovi laminaatmööblit ja hindab naturaalsust ning isikupära, oli üsna vähe sobivaid tooteid. Seepärast ma ei imestagi, et eestlased käivad Ikeas ostlemas, kuigi ka see on rohkem selline suhteliselt ajutine ja noortepärane mööbel. Edasi oli tegu juba juhuste kokkulangevusega, tulid pakkumised sõita messile jne.

Eksootilistes kohtades koostööpartnerite otsimine on omaette seiklus ja põnevaid lugusid on ka Pekkal rääkida. Näiteks selgub, et punutud mööblile viimast nö poleerimislihvi andes kasutatakse tavalist kingakreemi. Uurides meistri käest, kas muud materjalid on otsas, selgub, et see ongi kõige sobivam materjal, mis toob paremini puu iseärasused esile.


Kaupluse pidamise rõõmud ja mured? Viimasel ajal on muresid küllalt, aga õnneks kuulen klientidelt palju positiivset tagasisidet selle kohta, et kaup on huvitav, naturaalne ja mõistliku hinnaga. See annab palju jõudu ja motivatsiooni juurde. Kas oled isiklikult külastanud mõnda eksootilist paika, kust toodang pärineb? Külastanud olen nt Indoneesiat, Bali saart, kust pärinevad käsitsi maalitud pildid ja puust voolitud kujukesed. Milline on sinu lemmikstiil kodu kujundamisel? See valmib mul mõtetes. Mida hindad kodu interjööris kõige enam? Isikupära ja julgust. Milliseid nippe soovitaksid algajale kodukujundajale? See sõltub inimesest, kui palju ta on nõus panustama aega enda kodu kujundamisele. Lihtne oleks soovitada osta kokku erinevate maade sisekujundusajakirju ning hakata sealt teadmisi ammutama. Eks see ole nagu muude asjadegagi, esimesed korrad õpid ja teed vigu. Aga kellel aega pole, sellel soovitaksin kasutada sisekujundaja abi.

Terrassimööbli ideid Charmalt


terrassimÜÜbli komplektid sobivad nii terrassile kui tuppa


ümarvormides punutud mööbel


Ideelavastused terrassidele- t端rkiissinine T端rkiissinised kardinad, mida on kasutataud 端lemiste p辰iksevarjudena- Jyskist Mustrilised padjad INDISKA-st 2 madratsit ja mustad madratsikatted Jyskist Klaasid, puitalus, vaas- IKEA-st Kokku ca 3500 kr.


Ideelavastused terrassidele- purpurpunane Põnevate värvidega padjad India turult Küünlalaternad Rootsi INDISKA-st Puuoksad koduaiast Terrassi tugisein puitlippidest, mis on üle värvitud tumepruuni peitsiga Kokku ca 4300 kr.


Kasutatud on võrkkiige ja baldahiini kombinatsiooni. Eriti mõnus on võrkkiiges lebada ja oma lemmikajakirja sirvida või hommikuti tassi kuuma kohvi juua. Võrkkiigel lebamise teeb mugavamaks see, kui paigutada õhuke madrats aluseks. Hästi sobivad näiteks välivoodi madratsid.


Võrkkiiged

Võrkkiiged aias ja terrassil on kõige mõnusamad kohad, kus suvel ilusat ilma nautida. Anname väikese ülevaate populaarsematest valikutest Eesti kauplustes. Rope ehk köisvõrkkiiged on vastupidavad ja kerged ning kuivavad kiiresti. Quilted ehk tepitud võrkkiiged meenutavad tekki või lina. Võrreldes punutud võrkkiigedega on nendel veelgi mugavam pikutada. Tepitud võrkkiiged ei tekita võrgurante kehal. Samas ei ringle õhk nendes nii nagu punutud pinnal, seega palaval suvepäeval võib selles pikutaval inimesel tekkida probleeme higistamisega. Maiade võrkkiik, mis meenutab soolikat on väga populaarne nt Mehhikos. Algselt ebamugavana tunduv võrkkiige on aga uskumatult mõnus ja mugav. Võrkkiige võtab täpselt sellise kuju nagu sinu kehale sobib. Palaval suvepäeval lasevad punutud nöörid õhu mõnusalt ringlema.


Pulmad Kariibide moodi lihtsate nippidega

Kasuta lihtsaid kanganippe, paigutades kanga 端mber toolide, altarile, sobita toontoonis lillede ja taimedega


Lilled ja puistatud lille천ied loovad romantilise meeleolu. Kasuta lihtsaid ja 체hes stiilis lillebukette!


Põnevad värvitoonid oranz ja veinibeez, kreemjad toonid koos põhivärvi valgega. Oluline on hoida ühtset joont detailide ja üldmuljega.


Uus restoran-lounge Värske, väike ettevõte Graig&Hickson Eesti tegeleb erinevate toidukohtade – restoranide, kohvikute jms. upitamisega. Kui mõnel kohal läheb kehvasti, siis aitab noor ja ettevõtlik GH meeskond läbi väiksemate ja suuremate muudatuste edule ja kui mõnel kohal läheb hästi, siis aidatakse tal saada parimaks. Uurin noore meeskonna liikmete Karli Kuuskaru ja Kaido Pallo käest, kuidas restoran TOP 80 sündis. Kuidas sai restoran TOP 80 alguse? Meie kliendiks sattus Pirital asuv lõunasöögikoht, millel nägime suurel hulgal kasutamata potentsiaali olevat. Kuna olime just hetkel otsimas enda ettevõttele head nö. visiitkaarti, kus oleks võimalik meie töö vilju nii näha, katsuda kui ka maitsta. Mõeldud-tehtud. Vahetasime endise restoraniomanikuga rollid ja haarasime härjal sarvist. Kogu planeeritud muudatuspaketiks oli aega vaid 14 päeva ja vägagi piiratud eelarve . Lühike aeg ja väike eelarve olid taotuslikud , kuna muuhulgas näitame alati G&H klientidele, et isegi lühikese ajaga on palju võimalik korda saata. Siinjuures peab rõhutama, et konseptsioon ja kvaliteet peavad sellele vaatamata väga tugevad olema. Hetkel on TOP 80 oma järjega testperioodis – jooksvat tagasisidet kasutades parandatakse veel menüü kvaliteeti ja teenindusprotsessi. Osaliselt on võimalikud ka väiksemad muutused interjööris. Testperiood on vajalik, tagamaks tingimusteta kvaliteedi avamiseks. Kellele on teie restoran suunatud? Restorani tugevus sõltub erinevate sihtgruppide paljususest, mis tagab kliendid igal ajal ja ka keerulisemas majanduslikus olukorras. Vastavalt sellele peab olema kujundatud restorani interjöör, menüü ja loomulikult ka teenindus. Interjöör peaks olema lihtne ja vaba lõunatajate jaoks, soliidne ja šikk õhtustajate ja kokteilitajate jaoks, lahe ja lõbus peredele, ühesõnaga: ruum peaks olema päeva jooksul muutuv. Kuigi restoranis on 100 kohta, leiab inimene sealt enda jaoks ka oma lemmikkohviku. Raske on pakkida ühte ruumi kokku sööklat, viisakat õhtusööki, kohvikut ja moodsat suveterassi, kus kõigile meeldib. Meil on see suurepäraselt õnnestunud.

TOP 80


Mõni huvitav lugu restorani valmimisest ? Meie jaoks tegi kogu valmimise huvitavaks ja tõi kananaha ihule pidev ärevus, kas kõik vajaminevad jupid ikka on avamise ajaks valmis ja omadel kohtadel. Kogu protsessi vältel kohtasime palju skeptilisust, aga sedavõrra rohkem on nüüd positiivselt üllatunud nägusid. Mis on plaanis? Suve üritused? Restorani ruumilahendus on suurepärane erineva iseloomuga ürituste läbiviimiseks – väiksed privaatpeod, suured pulmad, -sünnipäevad, -peied, ägedad terassipeod, võimsad kontserdid (lai terassitrepp on omakorda tribüüniks). Sellest lähtuvalt on suvel plaanis mitmed esinemised ja muidu vahvad peod. Millist stiili olete kasutanud restorani sisekujunduses? Kust tulid ideed? Restorani kujundusideed ei pidanud kaugelt otsima. Tallinna Olümpia Purjespordikeskus on ise juba nii moodsa arhitektuuriga, et siseruumide kujundamisel pidi sellega lihtsalt kaasa minema. Kindlasti sai määravaks ka see, milline ruum algselt oli (80ndatel), millised ruumielemendid eelnevast omanikust alles jäid ja milliseid põnevaid mööblielemente ettetellimiseta saada oli. Enamus asju sai lihtsate vahenditega ümber meisterdatud ja siit-sealt üle linna välja otsitud. Põnev fakt on see, et ühtegi asja ei ole ostetud poest. Meie ruum on tasapisi arenev ja muutuv organism.


TOP 80-s on m천nus nautida nii p채evast p채ikest kui romantilist p채ikeseloojangut


Mehhiko kodu


Mehhiko disaini on mõjutanud rikas arhitektuuripärand. Materjalide ja tekstuuride kasutamisel mängib rolli loodusvarade olemaolu. Palju kasutatakse Hispaania kolooniaalstiilist mööblit ja traditsioonilist käsitööd. Mehhiko kodudele on iseloomulikud kõrged laed ja jahedad kiviplaatidest põrandad, massiivsed antiikuksed ja nikerdatud kivisambad. Värvitoonidest on väga populaarsed punakas-oranz, roheline ja kollane.

Mehhiko kodukujunduses on kesksel kohal keraamilised lillepotid


Sisenedes Mehhiko stiilis majja, peab tõdema, et palju kasutatakse krohvitud seinapinda, kivimeid ja keraamikat. Maja seinad on tihti krobelised ja lihvimata. Loomulikult kasutatakse palju keraamilist plaati, eriti köögis ja vannitubades. Nagu juba mainitud, on mehhiklaste sisekujunduses kasutatavad lemmikvärvid magenta, oranž, sinine, kollane ja punane.


Iseloomulik on massiivne puitmööbel. Tihti on see kaunistatud erinevate nikerdatud detailidega ja värvitud erksate värvidega. Aksesuaaridena kasutatakse palju terracotta värvi urne, religioosset kunsti, samuti korve ja savinõusid. Palju kasutatakse mustrilisi kangaid.


Modernsemates majades kasutatakse ka punutud rotangmÜÜblit, miksides edukalt traditsioonilist vana ja uut modernset stiili. Suurim muutus mehhiko kodudes on see, et puidust tugitoolide asemele on tekkinud suured mugavad ja pehmed diivanid ja voodid. Kaasaegses elutoas peavad kindlasti olema tugitoolid ja diivan. Populaarsed on kaared ja sambad. Neid kasutatakse mitte ainult välidisainis, vaid ka siseruumides.


Mehhiko majadele on iseloomulikud tubadevahelised k채igud ja esikud


Modernsemates kodudes kasutatakse ka minimalistlikku tumepruuni mööblit, kuid kangavärvused on traditsiooniliselt oranzikad, sinised, kollased. Igas Mehhiko kodus leidub ka võrkkiik. Kõige populaarsemad on maiade stiilis soolikakujulised võrkkiiged ja toolid.


Mehhiko majad on nagu v채ikesed lossid, iga체ks mitmek체lgsete kaunistuste ja nikerdustega


Mehhiko kliima võimaldab inimestel palju aega väljas veeta. Seega on populaarsed õhtused kogunemised sõprade ringis sammastega kaunistatud siseaedades, kus kasutatakse ka väikeseid dekoratiivseid purskkaeve. Palju kasutatakse roosakas ja punakas toonis lilli. Väga populaarne on loomulikult kaktuste kasutamine dekoratiivtaimedena.

Piprakaunad, sibul ja küüslauk on iga Mehhiko kodu sümbol. Neid riputatakse tagurpidi nööridega kööki, et oleks kohe mugav köögis toitu maitsestada. Korvides hoitakse ajalehti, ajakirju, käterätte ja muid majapidamises vajalikke esemeid.


Mehhiko k체lat채navatel leidub sellele kultuurile omaseid aksessuaare: kollased, sinised, punased minikitarre.

Need toonid iseloomustavad Mehhiko sisedisainis kasutatavaid v채rve. S체gavad ja puhtad toonid.


Villased tekstiilid on käsitsi kootud geomeetriliste motiividega. Mehhikos kantakse praegugi uhkeid sombreerosid ja neid võib kasutada põneva aksesuaarina põhjamaises interjööris. Mehhiko armastab elu ja draamat, see kajastub ka nende interjöörides ja dekoratsioonides.


Elu Mehhiko bungalodes Värskendav on vahelduseks modernsetele hotellidele ööbida vaiadest ehitatud bungalodes. Ka bungalod võivad olla väga uhked. Kõige tavalisem majake sisaldab ühte voodit, mis kaetud valgete linadega, et putukad öösel magajat ei häiriks. Voodid on riputatud ülemiste talade külge ehk ripuvad nööridega õhus, tekitades mõnusa hõljuva fiilingu.


Osa bungalotest on nii suured, et mahutavad suure 20 m2 vannitoa, kaks magamistuba ja veranda. Pean mainima, et suured bungalod loovad palju mõnusama puhkuse tunde kui modernsed hotellid. Rannaäärsetes bungalodes valitseb hubane oranzikatest lampidest tulev valgus ja hommikuti saab nautida ookeanilt kumavat päikesetõusu. Pimedas öös viib majakesse küünaldest rada, mis valgustab ka palmioksi ja loob eksootilise tunde. Riided on võimalik riputada palmitaladele tuulduma. Luksmajakesed sisaldavad ka vanni ja merevaatega terrassi!


Puhkeoaasi on ehitatud spetsiaalsed päivitamis- ja lugemisalused, mis kiiguvad kÜitega talade kßljes. Alused on kaetud mugavate nahast madratsitega.


Liikudes mööda rannikut edasi Kariibi mere äärsetele aladele, kohtab üha tihedamini pastelsemas toonis maju. Punased Mehhiko stiilis lossid on jäänud selja taha, esile on kerkimas helerohelised, valged, kollased ja sinised majad


Helesinine paradiis

Olemegi jõudnud Kariibi mere saarele, kus domineerivad türkiissinised hooned, helehelesinine ookean, rohelised palmid, väga lõbusad ja abivalmis kohalikud. Liiklusvahenditeks paadid, rattad ja golfiautod. Luban endale, et koju tagasi jõudes loon oma kodust just sellise oaasi nagu nähtud selle saare peal.


Meresuu spaa

Oaas Eestis, kuhu on mõnus väikeseks puhkuseks lõõgastuma sõita. Ida-Virumaal asuv Meresuu spaa paikneb maagilises kohas, mida iseloomustavad pikk liivarand, männimets, mis on kõrvuti nii vene uusrikaste suurejooneliste losside kui mahajäetud majadega. Tundub, nagu oleksid kaugel kaugel Eestist ja mõnes mõttes oledki.


Spa interjööris on kasutatud modernseid lahendusi: pastelseid, beežikaid toone rahustavate roheliste taimedega täiendavad mustad aksessuaarid ja luksuslik kreemikas mööbel. Vaheseinteks on kasutatud hõljuvaid kergeid kardinad. Spaa kõige mõnusamaks tsooniks on protseduuride ooteruum, kus valitseb tõeline rahu: kamin soojendab keha ja vaimu, küünlad ja mõnusad aroomid tekitavad lõõgastava fiilingu.


Blogi-inspiratsioon Järgnev rubriik on inspireeritud erinevatest sisustusteemalistest blogidest. Uskumatult palju häid ideid leiab internetist, siin teeme väikse kokkuvõtte põnevamatest piltidest ja ideedest, mis on kogutud andekatelt disaineritelt, fotograafidelt ja stilistidelt.

k i l g n i n u K tika n a rom

From Designers Guild

Styled by Chloe Brown

From Polly Wreford


laternad sobivad nii terrassi katuselt rippuma kui elutoa lakke K천ik toolid ei pea olema 체hes stiilis. Miksi erinevaid stiile ja tekstuure.

HGTV Dream Home 2010

From nestingnewbies


Designed by Robert Couturier

Kasuta 채ra oma kodu vaadet. aknaraamid m천juvad kui suured fotod

P천nev diivanilaua idee inglastelt

Designer Liz Williams


From Noemi

Miksi erinevaid stiile. Minimalistlikku interjööri luksuslik ja särav lühter + põnev retrotapeet

Fotograaf Ashlee Raubach


From Centsational Girl

Maja muutub koduks, kui 체mbritsed end asjadega, mis sulle meeldivad: fotod l채hedastest ja emotsioonidest. laste joonistused. lemmiktoonides dekoratsioonid.

Designer Liz Williams

Designed by Tobi Fairley


From Knightman

Avatud ruumide puhul tekita tsoone kardinate, värvitoonide ja mÜÜbliga. Sellised eraldatud tsoonid aitavad tekitada konkreetsemaid jooni avatud korterites.

Designed by Caitlin Moran


From Style at Home

From The Inspired Room

Fotograaf Joanna Henerson


Peeglid aitavad luua avarust ja rõhutada põnevaid nurki interjööris

From Vanessa of Decor Happy


Unistuste õhtusöögid. Kasuta suvevärve sööginõude valimisel ja naudi suveõhtuid oma pere ja sõpradega

Designer Brooke Steuart

Fotograaf Anastassios Mentis

Fotograaf Kip Dawkins


Väike vimka olgu igas kodus, kas mõni naljakas pilt, foto, mõni isetehtud mööbliese, lamp, naljakas voodikate, diivanikate. Miks mitte kasutada pildiraami rannast korjatud kivide paigutamiseks?

Designer Liz Williams


T천eline suvekodu. Pastelsete toonide paradiis. P천hiv채rviks valge, aksessuaaridena kasutatud k천iki pastelseid toone.

From Home Shopping Spy


Designed by Muriel Brandolini

Lahedad lambid loovad t체hja trepihalli omap채ra

Fotograafi Rachael Smith

Kasutatud erinevate varjunditega valgeid toone


From Frank Roop

P천nevalt lahendatud riiulite s체steem loob ruumi s체mmeetriat.

From Frank Roop


P천nevad leiud Inglismaa poeketi LOMBOK kaubavalikust.


LOMBOK sarja tooted on inspireeritud looduse ilust ja valmistatud käsitööna!


RUBRIIK: MUUTUMISMÄNG minu kodus! Saades inspiratsiooni kevadest, proovin ka oma kodu muuta vastavalt aastaaegadele. Sellel korral pühendud vannitoa uuendamisele. Värvitoonideks valin erkrohelise ja türkiissinise. 2. kevadtoonides foto seinale 3. roheline taim lillelisse potti

1. lemmiklaulust salm raami


4. Uus türkiissinine läbikumav kardin. Kardina sidumiseks kasutan kapi nurgast leitud mere värvides kividega käeketti. 5. Helesinised ja valged küünlahoidjad, mis riputan üksteise otsa, et tekitada maast laeni rippuva küünlaketi.


T채name lugemast! Inspireerivat kodukujundamist! Kommenteeri ajakirja

Soovin liituda LISTIGA ja v채rske numbri ilmumisel teavet oma emailile. Esita k체simus sisekujundajale v천i tee ettepanek, millistest teemadest sooviksid ajakirjas lugeda?

Sisekujundusajakiri Home & Inspiration  

Sisustusteemaline inspiratsiooniajakiri Home & Inspiration sisaldab hulgaliselt huvitavaid ideid kodude ja interjööride kujundamiseks. Sadu...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you