2 minute read

Latające psy w Wilanowie

Latające psy

„Dla nich grawitacja nie istnieje!” – to hasło zawodów „latających psów”. Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. Cykl „latających psów” rozgrywany jest od 2006 roku, a zawody na plaży wilanów były już 59. Warszawska edycja była też zwieńczeniem ogólnopolskiego cyklu zawodów – dotychczas odbyły się one w Poznaniu, Wrocławiu i Gdyni.

„Psi akrobaci” wykonywali niesamowite ewolucje powietrzne z plastikowym dyskiem. Oczywiście kluczowym elementem zawodów jest współpraca człowieka z psem.

O tytuł mistrzowski walczyły czworonogi z całej polski i zagranicy. zawodnicy wystartowali w konkurencjach dystansowych thrownGo (aportowaniu przez psa lecącego dysku), Freestyle – najbardziej widowiskowej formy, a także Frizgility (połączeniu frisbee oraz agility). W tym roku zawody wzbogacono o skoki psów do wody.

podczas zawodów firma Bayer – partner zawodów, zaprosiła na bezpłatne porady weterynaryjne – dostępni byli lekarze i eksperci w zakresie zachowania zwierząt. Porady obejmowały m.in. wywiad medyczny z właścicielem psa, lekarz oceniał kondycję, wagę, stan uzębienia, uszu czy skóry. Odbyły się również praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom – przeprowadzane na fantomie czworonoga. Na stanowisku ADVANTIX można uzyskać informacje, jak ochronić naszych pupili przed kleszczami, pchłami i komarami.

Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności czworonogów, które mieliśmy okazję zobaczyć w trakcie zawodów latające psy 2019. W imieniu Dzielnicy Wilanów, nagrody wręczył Hubert Królak - Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę oraz gratulujemy psiakom i ich właścicielom!

Źródło: Dzielnica Wilanów Fot. Arkadiusz Obszyński