Page 1

! t s a m e l u t e r e T


Tere! Tere tulemast Tele2 suurde ja sõbralikku perre. Perre, kuhu Eestis kuulub rohkem kui 500 000 inimest ja üle maailma 25,4 miljonit inimest. Pole ka ime, sest meie hinnad on konkurentsitult soodsaimad ning kvaliteet ei jää konkurentidele millegi poolest alla. Ka teenuste valik on piisavalt lai ning sellest voldikust leiad nende kohta põhjaliku ülevaate, alates mobiiliga parkimisest kuni internetini. Kui Sul aga peaks siiski tekkima küsimusi, millele Sa siit vastuseid ei leia, siis oled alati oodatud meie esindusse. Sinu Tele2

Sisukord

Kõneteenused

Sõnumiteenused

Internet Sinu mobiilis

Internet Sinu arvutis

Mobiilimaksed

Arveldus


Teenused

Teenused Vaata, mida kõike oma telefoniga teha saad! Ükskõik, millist paketti kasutad – kogu meie teenusevalik on Sulle kättesaadav. Kui vajad nõuandeid mõne teenuse kohta, küsi julgesti meie infotelefonilt 686 6866. Teenuste aktiveerimiseks ja lisainfo saamiseks on Sul mitu võimalust: Tele2 koduleht internetis: www.tele2.ee Tele2 Iseteenindus: kt.tele2.ee Tele2 infotelefon 686 6866 Tele2 esindused üle Eesti

KÕNETEENUSED Välismaale helistamine Eestist välismaale saavad kõnesid teha kõik Tele2 kliendid ja mingit eritellimust selleks vaja pole. Välismaale helistamise hind erineb Eesti-siseste kõnede hinnast – hinnakirja näed meie kodulehelt. Helistamise hind ei sõltu Sinu valitud kõnepaketist. Välismaale helistamiseks või tekstisõnumi saatmiseks vali: – – – –

rahvusvaheline prefiks 00 või + riigi kood piirkonna suunanumber telefoninumber


Teenused

Rändlusteenus ehk roaming Kui soovid mobiiliga helistada mõnes välisriigis, pead tellima rändlusteenuse. Rändluskõnede tellimine on tasuta ja teenusel puudub kuumakse. Minutihinnad sõltuvad kohalikust operaatorist, mille saad soovi korral ise valida. Vaikimisi valib telefon ise tugevaima signaaliga võrgu. Kui elad piirialal, siis häälesta oma telefon kindlasti manuaalse võrguvaliku peale, muidu võib telefon ise valida soovimatu võrgu.

Hea teada! Kõnedele vastamine on välisriikides tasuline, kuid mitte kõikjal. Kõnesid saad tasuta vastu võtta Tele2 Läti ja Leedu võrgus. Rootsis Tele2 Comviqu ning Soomes Elisa võrgus on tasuta kõne esimene minut. Nende operaatorite teenuste kasutamiseks vali oma mobiiltelefoni menüüst käsitsi vastav mobiilivõrk. Välisoperaatoreid võib ühes riigis olla mitu ja erinevatel operaatoritel võivad olla erinevad hinnad. Erineda võib ka kõne maksustamise intervall, näiteks ühes ja samas riigis võib üks operaator maksustada 1-sekundilise intervalliga, teine 1-minutilise intervalliga. Uuri kindlasti rändlusteenuse hinnakirja enne reisi ja vali endale kõige soodsam kohalik operaator. Kui juhtud välismaal viibides hätta jääma või vajad infot, siis helista Tele2 klienditeeninduse numbrile +372 686 6866 ning ära unusta, et Tele2 Iseteenindus internetis on avatud igal pool ja igal ajal.

Kõnepost Milleks kõnepost hea on? Kui oled harjunud koosolekul, teatris ja kinos telefoni välja lülitama või vaigistama, on kõnepost just Sinu jaoks! Kõneposti abil jõuavad kõik olulised teated Sinuni ka siis, kui aku on tühi, telefon välja lülitatud või võrk üle koormatud. Kõneposti jäetud teatest annab Sulle märku SMS ja teate kuulamiseks helista numbrile +372 5550 0000. Juhised kõneposti aktiveerimiseks leiad meie kodulehelt www.tele2.ee/mobiil/konepost.


Teenused

Kõnede suunamine Teenus võimaldab sissetulevad kõned automaatselt teisele telefonile edasi suunata. Suunamisest on kasu näiteks juhul, kui telefoni aku hakkab tühjaks saama või kui oled välismaal või puhkusel ning soovid, et keegi teine Su asjaajamistel silma peal hoiaks.

Hea teada! Tele2 lepingulisele mobiilikliendile on kõne suunamine Tele2 võrku tasuta. Kõnede suunamisel teistesse mobiilivõrkudesse tasud suunatud kõne eest nii, nagu teeksid ise kõne suunatud numbrile. Kõnede suunamisel välisriigis rakendatakse rahvusvahelisi tariife, välja arvatud siis, kui kõned on enne reisi suunatud mõnele Eestis asuvale numbrile. Kui oled oma telefoni koju unustanud, saad kõned endale järele suunata meie infotelefoni kaudu.

Kõnesid saab suunata oma telefoni menüüst või siis klõbistades klahvidel järgnevalt: – kõikide kõnede suunamine valitud telefoninumbrile: **21*(telefoninumber)# OK – kõnede suunamine, kui Sa ei vasta kõnele teatud aja jooksul: **61*(telefoninumber)# OK – kõnede suunamine, kui Su mobiiltelefon on välja lülitatud või ei asu võrgu teeninduspiirkonnas: **62*(telefoninumber)# OK – kõnede suunamine, kui Su number on kinni: **67*(telefoninumber)# OK – kõikide suunamiste lõpetamine: ##002# OK


Teenused

Koputus Kui Sul on kõne pooleli ja samal ajal üritab keegi Sulle helistada, annab koputus sellest märku. Koputust kuuldes saad käimasoleva kõne lõpetada või valida vahekõne. Koputuse saad aktiveerida oma telefoni menüüst või klahvidelt: * 43 # OK Koputuse lõpetamiseks vali: # 43 # OK


Teenused

SÕNUMITEENUSED Kui rääkimine ei aita, saada sõnum! :)

SMS ehk tekstisõnum SMS on kuni 160 tähemärgi pikkune tekstiteade, mida võid saata ja vastu võtta oma mobiiltelefoniga.

Hea teada! Kui telefoninuppudel sõnumite toksimine pole Sulle just kõige meelepärasem, saad SMS-e saata ka internetis Tele2 Iseteeninduses. Netis on lihtsam pikemat SMS-i sisse tippida ja saatmisel on palju lisavõimalusi. Proovi järele: kt.tele2.ee! Iseteeninduses võid saata igas kuus 10 SMS-i tasuta!

MMS ehk multimeediasõnum Kaameraga mobiiltelefoniga saad saata oma sõprade telefonidele või e-posti aadressidele enda tehtud pilte ja videolõike. Multimeediasõnum on kiire ja vahetu võimalus jagada oma emotsioone ja edastada meeldejäävaid hetki. Üks MMS ütleb rohkem kui tuhat sõna! MMS-i koostamine, edastamine ja vastuvõtmine eeldab, et Sinu telefon toetab seda teenust. Kui telefonis kaamerat ei ole, saad laadida pilte internetist või Sulle saadetud MMS-idest. MMS-i saatmiseks peab telefon olema seadistatud. Seaded saad automaatselt oma telefoni, kui saadad tühja SMS-i numbrile 16322. Kui telefon automaatset seadistamist ei toeta, saab seda teha ka käsitsi. Kuidas täpselt, vaata Tele2 kodulehelt www.tele2.ee/mobiil/mms.


Teenused

Mobiil-ID Sinu isikut tõendav dokument mobiilis Mobiil-ID on elektroonilist isikutuvastust ja allkirjastamist võimaldav lahendus Sinu mobiilis. Sellel on olemas enamik funktsioone, mis tavalisel ID-kaardil. Mobiil-IDga liitumine on täiesti tasuta. Mobiil-ID puhul on mobiiltelefoni SIM-kaart internetikeskkonnas samasugune isikut tõendav dokument nagu ID-kaart. Sellega saad sarnaselt ID-kaardile tuvastada enda isikut, külastada internetipanka, allkirjastada digitaalselt dokumente ja osta isegi bussija rongipileteid. Näiteks pole Sul arvuti kaudu tavalisse internetipanka sisenedes enam koodikaarti ega PIN-kalkulaatorit vaja. Piisab, kui Sul on kaasas Sinu mobiiltelefon. Ja kui kasutad Tele2 Mobiilipanga teenuseid, saad pangaülekandeid teha otse mobiiliekraanilt!

Hea teada! Mobiil-ID üheks eeliseks ID-kaardi ees on veelgi suurem mobiilsus – dokumentide allkirjastamiseks pole vaja isegi arvutit. Mobiiltelefon on korraga nii ID-kaart kui ka kaardilugeja. Kiire, lihtne, mugav!


Internet

Tele2 Internet Sinu mobiilis Interneti kasutamiseks ei ole vaja arvutit, sest kiire ja kvaliteetne Tele2 Internet on Sinuga igal pool kaasas – Sinu mobiilis. Tele2 Interneti abil saad mobiiliga teha kõike, mida oled harjunud arvutiski tegema. Interneti kasutamist on mugav alustada Tele2 Go Live! WAP-portaalist wap.tele2.ee, kust leiad palju kasulikke ja olulisi linke. Tele2 Go Live! WAP-portaalis on alati värsked uudised peamistelt uudisepakkujatelt, siin saad lugeda e-posti, külastada mobiilset internetipanka, osta ID-piletit, kasutada m-parkimist, e-kooli, suhelda MSN-is, Facebookis, Rate'is või Orkutis. Võid laadida oma mobiilile ka helinaid, mänge ja uusimat muusikat, vaadata teleja kinokavasid või oma Tele2 saldot.


Internet

Internet on igal pool Tele2 levialas – kõikjal seal, kus saad mobiiltelefoniga rääkida. Lisaks on suuremates Eesti linnades ja maakonnakeskustes juba täna kiire 3,5G leviala, kus interneti kiirus on võrreldav püsiühenduse kiirusega. Tele2 Interneti levialakaardi leiad meie kodulehelt www.tele2.ee/internet/leviala. Tele2 GoLive! WAP-portaali külastamiseks mine wap.tele2.ee. Portaali demo leiad siit: intra.tele2.ee/wap-portaal. Vaata ka tutvustavaid klippe: www.tele2.ee/mobiil/internet_golive.


Internet

E-post Sinu mobiilis Tänapäeval toimub väga suur osa igapäevasuhtlusest e-posti teel. Mobiiltelefon on Sinuga alati kaasas, miks peaksid siis jätma oma e-kirjad arvutisse? E-posti võimalus on olemas pea kõikidel uuematel mobiiltelefonidel menüüs „Sõnumid”. E-kirjade lugemiseks tuleb need mobiiltelefoni laadida, osad mudelid võimaldavad kirjade automaatset allalaadimist ka teatud ajalise intervalli järel. Teenus on eriti mugav seetõttu, et võimaldab e-kirju kirjutada ilma internetiühenduseta, et siis ühe nupuvajutusega andmeside luua ning kiri teele saata. E-post mobiilis on parim lahendus neile, kes kasutavad Outlooki, mis on levinud enamikes ettevõtetes. Muidugi on teenust võimalik kasutada ka juhul, kui e-post asub avalikus serveris, näiteks mail.ee, hot.ee, gmail.com. Juhised oma telefoni seadistamiseks enne e-posti kasutamist leiad meie kodulehelt www.tele2.ee/internet/tele2epost. Teenus on tasuta. Tasuda tuleb vaid andmemahu eest, mis kulub e-kirjade allalaadimiseks ja saatmiseks.

Telefoni seadistamine Tele2 GoLive! WAP-portaali kasutamiseks tuleb telefon eelnevalt seadistada. Selleks sisesta seadete tellimise lehele mobiilinumber. Mõne aja pärast saadetakse nii WAP-, Data, GPRS- kui ka MMS-seaded, mis tuleb telefoni salvestada, ning pärast seda saadki kiiret 3,5G internetti kasutama hakata. Seadete tellimine ja saatmine internetist on tasuta. Soovi korral on sama toimingut võimalik teha SMS-i teel, saates tühja sõnumi lühinumbrile 16322. Seadistamise kohta leiad rohkem infot meie kodulehelt www.tele2.ee/mobiil/seadistamine.


Internet

Vali sobiv pakett K천ige soodsamaks surfamiseks Tele2 GoLive! WAP-portaalis pakub Tele2 mitmeid andmesidepakette ja piiramatu kasutusega p채evapiletit. T채psem info erinevate v천imaluste kohta meie kodulehel www.tele2.ee/internet/m-internet_hinnad.


Internet

Tele2 internet Sinu arvutis Mobiilset internetti saad kasutada kõikjal Tele2 levialas nii sülekui ka lauaarvutiga. Selleks tuleb arvuti ühendada modemina toimiva mobiiltelefoni või netipulgaga. Juba täna on kõigis suuremates linnades ja maakonnakeskustes Tele2 ülikiire 3,5G leviala, kus interneti kiirus on võrreldav püsiühenduse kiirusega, ning kiire interneti leviala laieneb iga päevaga. Nii mobiiltelefon kui ka netipulk valivad automaatselt kiireima andmesidevõrgu. 3,5G levialas on andmeside kiirus kuni 7,2 Mbit/s. Liikudes 3,5G levialast välja, lülitub arvuti automaatselt GPRS-võrku ning andmesideühendus ei katke. Tele2 Interneti levialakaardi leiad meie kodulehelt www.tele2.ee/internet/leviala.


Internet

Vali sobiv internetipakett Tele2 uued internetipaketid on piiramatu mahuga – kasuta internetti nii palju kui tahad, kuumakse sellest ei muutu! Mahu täitumisel kiirus väheneb, kuid internet on endiselt kasutatav! Tele2 Internet Start sisaldab piiramatut andmemahtu kiirusega 256 kB/s, millega saad lugeda uudiseid, ilmateadet, teha pangaülekandeid, vastata e-kirjadele, suhelda MSNis ja palju muud. Kuumakse 99 krooni. Tele2 Internet M sobib surfamiseks, meilide lugemiseks ning MSN-is jutustamiseks. Maksimumkiirusel saab kasutada 1 GB andmemahtu. Kuumakse 195 krooni. Tele2 Internet L sobib igapäevaseks arvutiga töötamiseks. Maksimumkiirusel saab kasutada 3 GB andmemahtu. Kuumakse 295 krooni. Tele2 Internet XL on sobilik, kui kasutad internetti arvutiga iga päev suures mahus. Maksimumkiirusel saab kasutada 10 GB andmemahtu. Kuumakse 395 krooni. Modemi saad meilt rentida 35 krooni eest kuus.

Tele2 Internet välismaal Kui vajad Tele2 Internetti ka välismaal, siis saad vastava teenuse tellida meie klienditeeninduse numbril 686 6866. Kogu Euroopa Liidus on andmeside hind Tele2 erakliendile ühtne – 1 MB maksab 50 krooni. Teistes riikides sõltub hind välispartnerite hinnakirjast, millega saad tutvuda meie kodulehel www.tele2.ee/ mobiil/roaming_hinnad. Kasutades mobiilset internetti välismaal, tee endale enne kindlasti selgeks sihtriigi hinnakiri, muidu võivad Sind tabada ootamatult suured arved.


Mobiilimaksed

Mobiilimaksed Proovi järele! See on mugav ja lihtne!

M-parkimine Milleks käia parkimispileteid ostmas, kui parkimise eest saab maksta ka telefoniga! Lihtsam kui parkimisautomaatide või -piletitega sekeldada on parkida mobiiliga!

Vajalikud lühinumbrid: 1902 – SMS (sisuks auto number ja tsoon) parkimise alustamiseks ja pikendamiseks 1901 – helistamine parkimise alustamiseks ja pikendamiseks eelmise parkimise andmete alusel 1903 – helistamine parkimise lõpetamiseks

Täpsemalt loe m-parkimise kohta meie kodulehelt.


Mobiilimaksed

M-loto Keno, Viking ja Bingo lotot saad mängida ka mobiilis! Registreeri end Eesti Loto kodulehel ning võid pliks-plaks-numbritega lotopiletitega mängida mobiilis. Mängu parameetrid määrad ise. Võitudest saad teada televisiooni vahendusel ja Eesti Loto kodulehelt. Soovi korral saad tellida võiduteavituse ka SMS-iga.

Hea teada! Maksimaalne lotomängude kuulimiit on 300 krooni. Mängureeglitega tutvu lähemalt Eesti Loto kodulehel www.eestiloto.ee.


Mobiilimaksed

ID-pilet Bussipilet telefonist – tee proovi ja enam ei loobu! ID-pileti ostmise juhised leiad iga ühissõiduki seinalt ja veebist, www.pilet.ee. ID-pilet on tunduvalt mõnusam lahendus, kui seista kioskisabas või osta pilet bussijuhilt topelthinnaga. Kui Sul on taskus telefon, on Sul alati taskus ka pilet. Proovi ID-piletit ja sõida soodsalt ning mugavalt!

Hea teada! ID-pilet on elektrooniline ühissõidukipilet, mille kandjaks on ID-kaart. ID-pileti ostmiseks vali mobiiltelefoni klahvidel 1312*piletitüüp*isikukood, helista ning kuula edasisi juhiseid. Pileti saad osta ka Tele2 GoLive! WAPportaalist wap.tele2.ee. Koodis olev „piletitüüp” on ostetava ID-pileti tüüp, mille leiad kodulehelt www.pilet.ee; „isikukood” on selle isiku kood, kellele ID-pilet ostetakse. Näiteks, kui soovid osta Tallinna 30 päeva juuniorkaarti koos meeldetuletusega isikule, kelle isikukood on 47302200234, tuleb valida: 1312*222*47302200234. Piletikontrolörile tuleb pileti kontrollimiseks esitada ID-kaart. Teistkordsel tellimisel pole isikukoodi enam tarvis sisestada, sest tellimisel seostub kliendi mobiilinumber isikukoodiga. See muudab piletiostu eriti mugavaks ja kiireks.


Mobiilimaksed


Arveldus

ARVELDUS Et rahaasjad oleksid korras ja meel muretu. Tutvu erinevate võimalustega, kuidas olla kursis oma mobiilikulutustega ja hoida need kontrolli alla.

Saldoinfo Saldoinfo teenuse abil saad kontrollida, millise summa ulatuses oled jooksval kuul Tele2 teenuseid kasutanud. Saldoinfot saad: – saates SMS-i sõnaga „saldo” numbrile 1886 – helistades numbrile 1886 – Tele2 Iseteenindusest: kt.tele2.ee – Tele2 GoLive! WAP-portaalist: wap.tele2.ee Saldoinfo ei sisalda teenuste kuumakset, ettemaksu, võlgnevust, parkimisteenuse eest arvestatud summasid, ostetud ID-pileti maksumust ega GPRS-teenuse kasutust.

Arveinfo Tele2 viimase arve summa saad teada, kui helistad või saadad SMS-i sõnaga „arve” lühinumbrile 1886. Kõik viimase 12 kuu arved on kättesaadavad ka Tele2 Iseteeninduses. Arveinfos kajastub viimase arve summa koos maksetähtaja, viitenumbri ja Tele2 arveldusarve numbriga. Arve summas on kõikide Sinu nimel olevate telefoninumbrite arvete summad kokku. Välismaal tehtud kõned võivad Tele2 arvel kajastuda kuni kolme kuu jooksul, sõltuvalt partneroperaatori arveldussüsteemist.


Arveldus

Laekumisinfo Teenus annab võimaluse kontrollida, kas Sinu poolt viimati üle kantud summa on jõudnud Tele2 arvele. Kontrollimiseks helista või saada SMS sõnaga „laekumine” lühinumbrile 1886. Laekumiseinfo andmeid uuendatakse kord päevas. Tellides arve summa SMS-teavitusteenusena oma mobiilile Tele2 klienditeenindusest, saad automaatselt teate, kui Sinu poolt tasutud summa on laekunud Tele2 arvele. Ühe teavitus-SMSi hind on 3 krooni.

Hea teada! Saldo-, arve- ja laekumisinfo kõned ja SMS-id tasustatakse vastavalt Tele2 hinnakirjale. Tele2 Iseteeninduses ning Tele2 GoLive! WAP-portaalis wap.tele2.ee on saldoinfo kontrollimine tasuta. Paberarve maksab kliendile 10 krooni kuus, aga e-arve on tasuta. Reeglina postitab Tele2 paberarve juhul, kui arve summa ületab 50 krooni, e-arve alates 5 kroonist. Kui Sul on arve kaduma läinud, võid tellida Tele2 klienditeenindusest arve koopia. Tellida saad kuni ühe aasta vanuste arvete koopiaid. Ühe koopia hind on 35 krooni.

Tele2 soovitab tellida e-arve! E-arve ei kao Sinu postkastist ning on nähtav igast internetiühendusega arvutist. Kui oled tellinud e-arve, saadame Sulle soovi korral kõnede eristuse tasuta!


Arveldus

Arve eest tasumine – Tele2 Iseteeninduses aadressil kt.tele2.ee. Arve tasumine Tele2 Iseteeninduses on tasuta. – Otsekorraldusega Swedbankis, SEB-s, Sampo Pangas, Nordea Pangas ning Krediidipangas. Arve saad nii Sina kui ka pank ning määratud kuupäeval kantakse arvel kajastuv summa Sinu pangakontolt Tele2 kontole. Otsekorralduslepingu saad sõlmida oma pangas, Tele2 Iseteeninduses või Tele2 esinduses. Otsekorralduslepingu sõlmimine ning vastav ülekanne on tasuta. – Ülekandega või sularahas pangakontorites. Tele2 arveldusarved:

Swedbank – 221011083484 SEB – 10022070415004 Sampo Pank – 332033390002

– Swedbanki ning SEB makse- ja sularahaautomaatides – Internetipangas – Eesti Posti kontorites. Eesti Posti kaudu tehtud makse puhul on ülekande aeg Tele2 arvele kuni kolm tööpäeva.

Tele2 soovitab sõlmida otsekorralduslepingu! Otsekorraldus on mugavaim ning tasuta viis arvete tasumiseks. Sina ainult räägid ja Tele2 ning pank arveldavad Sinu poolt määratud kuupäeval otse. Nii võid olla kindel, et Sinu arved on alati õigeaegselt tasutud. Pead vaid jälgima, et nimetatud kuupäeval on Sinu pangakontol piisavalt raha.


Arveldus

Kõnede eristus Kõnede eristus annab Sulle detailsema ülevaate kõigist Sinu poolt arveldusperioodi jooksul kasutatud teenustest: kõnedest, sõnumitest ning andmesidest. Ära on toodud võrk, kuhu oled helistanud, kuupäevad, kellaajad, valitud telefoninumbrid, teenuse kasutuse kestvus ning tasu koos käibemaksuga.

Et arved üle pea ei kasvaks Kui soovid oma igakuist teenusekasutust piirata, saame Sinu numbrile määrata krediidilimiidi. Krediidilimiidi täitumisel rakendub esimesel võimalusel sidepiirang ning teenuste kasutust piiratakse. Lisainfot Tele2 krediidilimiidi arvelduse tingimuste kohta leiad meie kodulehelt www.tele2.ee/info/arveldus_limiit_tagatis.

Krediiditingimused Kui tulid Tele2 kliendiks, leppisime kokku summa, mille ulatuses osutame Sulle teenuseid ette – enne arve tasumist. Kui 75% summast on kulunud, anname Sulle sellest igaks juhuks SMS-i teel teada. Uuele kliendile on krediidilimiidi maksimumiks 1000 krooni. Krediidilimiidi täitumist saad kontrollida Tele2 Iseteeninduses või helistades meie klienditeenindusse. www.tele2.ee/info/arveldus_limiit_tagatis Kui oled Tele2 teenuseid kasutanud üle kolme kuu, rakendub dünaamiline krediidilimiit, mis kujuneb vastavalt Sinu senisele teenusekasutusele. Kui oled kindel, et Sinu teenusekasutus ületab 1000 krooni, siis võta meiega ühendust ja me leiame üheskoos sobiva lahenduse.


Kui Sa veel ei ole Tele2 klient, siis too oma number meile! Oma numbriga Tele2 võrku tulek on lihtne. Külasta Tele2 Iseteenindust internetis või lähimat esindust! Sinu tänaste arvetega võrreldes 30% väiksemad mobiiliarved on selleks piisavalt hea põhjus.

Kasutad kõnekaarti? Ka selle numbriga saad tulla Tele2 kliendiks, kuid enne pead käima läbi kõnekaardioperaatori juurest ja vormistama end seal lepinguliseks kliendiks. Siis pole enam mingit takistust sama numbriga Tele2 üle tulla. Ootame Sind!

Tele2_Erakliendi_Welcome  

Tele2 Internet