Page 1

TEENUSED "Valuveljed, turbo või võimsad kõlarid? – teenused vastavalt Sinu soovile."


Tele2 pakub oma klientidele mitmeid lisateenuseid, mis aitavad säästa raha ja aega ning muudavad igapäevased asjatoimetused lihtsamaks. Nii aitab mobiiliga parkimine lihtsalt parkida, elektrooniline sõidupäevik ja kaksik-SIM säästavad ettevõttele reaalset raha, MobiFix suunab lauakõned mugavalt mobiilile ning kõnepostist kuuled Sulle jäetud teateid.

Sisukord: – Mobiil-ID – Mobiiliga parkimine – Kõnepost – Sõidupäevikuga säästad – MobiFix – Kaksik-SIM


MOBIIL-ID – SINU ISIKUT TÕENDAV DOKUMENT MOBIILIS Mobiil-ID on elektroonilist isikutuvastust ja allkirjastamist võimaldav teenus Sinu mobiiltelefonis. Sellega saad teha samu toiminguid mida tavalise ID-kaardiga – käia internetipangas ning digitaalallkirjastada erinevaid dokumente.

Kiire ja mugav Mobiil-ID on mugav, kuna asendab e-teenuste kasutamisel nii IDkaarti, kaardilugejat kui ka PIN-kalkulaatorit. Sisselogimisel vajad Sa ainult oma mobiiltelefoni ja see on Sul nagunii alati kaasas. Seega saad Sa erinevaid e-teenuseid kasutada igas internetiühendusega arvutis, olgu siis maakodus või välismaal ärireisil olles. Üks eriline eelis on veel – kiireid pangaülekandeid saad Mobiil-ID abil teha otse oma mobiiltelefoni ekraanilt, valides Tele2 GoLive! WAP-portaalis „Kasulik“ menüüst panga rakenduse. Isegi arvutit ei ole enam vaja. Internetipank on Sinu taskus alati, kui seda vajad.


Samaväärne ID-kaardiga Mobiil-ID puhul on mobiiltelefoni SIM-kaart internetikeskkonnas ID-kaardiga igas mõttes samaväärne dokument. Sellega saad sarnaselt ID-kaardile tuvastada enda isikut, külastada internetipanka, allkirjastada digitaalselt dokumente ja osta isegi bussi- ja rongipileteid. Isiku tuvastamine ja digiallkirja autentsus on sarnaselt ID-kaardile kaitstud kõrgetasemelise turvatehnoloogia ja isiklike PIN-koodidega, mis teevad võltsimise võimatuks.

Lisainfo ja liitumine Mobiil-IDga saab liituda Tele2 esindustes ning infot võib küsida ärikliendi infonumbrilt 1205.


MOBIILIGA PARKIMINE – MUGAV JA LIHTNE! M-parkimise teenus võimaldab auto parkimise eest tasuda mobiiltelefoni vahendusel. M-parkimine on mugav ning ajasäästlik, sest ära jääb parkimispiletite otsimine.

Mobiiliga saad parkimise eest tasuda Tallinna, Tartu, Pärnu, Viljandi, Jõhvi, Narva-Jõesuu ja Toila tasulistel parkimisaladel ning EuroParki ja AS Ühisteenuste tasulistes eraparklates. Parkimise alustamine maksab 5 krooni. Parkimise pikendamine ja lõpetamine on tasuta. Mobiilparkimisega seotud kulud kajastuvad Sinu Tele2 arvel. Mobiiliga parkides kleebi sõiduki esiklaasile m-parkimise kleeps, mille saad tasuta Tele2 esindustest.


Parkimise alustamine SMSi tuleb kirjutada sõiduki registreerimisnumber ja parkimistsooni nimi ning saata lühinumbrile 1902. Näiteks: kui soovid oma auto (registreerimisnumbriga 910GSM) parkida Tallinna kesklinna tsooni, siis saada sõnum numbrile 1902 kujul: 910GSM KESKLINN Tallinnas ja Tartus on võimalik parkida esimesed 15 minutit ning Pärnus ja Viljandis esimesed 30 minutit tasuta, kasutades parkimiskella. SMSi teel parkimist alustades lisa number 15 või 30 parkimistsoonile toodud näite varal nii: 910GSM KESKLINN15 NB! Ära jäta parkimistsooni nime ja tasuta ajanumbri vahele tühikut!

Parkimise lõpetamine Parkimise lõpetamiseks helista lühinumbrile 1903. Vastu saad SMSi parkimise lõpetamise kohta. Parkimist saad alustada ja lõpetada ka Tele2 GoLive! WAP-portaalis wap.tele2.ee. Parkimistsoonidega saab tutvuda www.tele2.ee/info/parkimistsoonid.html


M-parkimise limiit ja parkimise pikendamine Mõnikord juhtub, et sõiduk unustatakse parkima. Selleks, et klient kogemata kogu oma raha ära ei pargiks, arvestatakse parkimistasu teatud limiidi ulatuses (reeglina 4 tunni parkimistasu). 10 minutit enne parkimislimiidi täitumist saadetakse Su mobiiltelefonile vastavasisuline SMS limiidi lõppemise kohta. Kui parkimist ei pikendata, siis lõpeb parkimine limiidi täitudes automaatselt. Kui soovid parkimist jätkata, helista lühinumbrile 1901. www.tele2.ee/info/parkimistsoonid.html


KÕNEPOST – KUUL A JÄETUD TE ATEID! Kõnepost on automaatvastaja mobiiltelefonis, mis võtab teateid vastu siis, kui Sa ise seda parajasti teha ei saa.

Sinu telefoninumbrile tehtud kõned suunduvad automaatselt kõneposti siis, kui: – Su telefon on välja lülitatud; – Sa ei vasta telefonile 30 sekundi jooksul; – helistad ise ning Su number on kinni. Neil juhtudel kuuleb helistaja tervitust, mille võid soovi korral ise salvestada, ja saab jätta Sulle teate. Kõneposti jäetud teatest annab Sulle märku SMS ja kuulamata sõnumid säilivad kõnepostis 7 päeva

Kuidas kõneposti kasutada? Eestis helista kõneposti sisenemiseks numbrile 500. Edasi kuula etteantavaid valikuid – kõnepost juhatab Sind ise! Kui soovid kuulata sõnumeid ka teistelt telefoninumbritelt, siis loe lisa www.tele2.ee//mobiil/konepost


Kuidas kõneposti välismaal kasutada? Kui soovid, et Sinu kõned suunduksid kõneposti ka välismaal viibides, aktiveeri soovitud suunamine oma mobiiltelefoni menüüst. Kõneposti välismaal kasutamiseks tuleb telefon suunata numbrile +372 555 0001 ning jäetud teateid saab kuulata, helistades numbrile +372 555 0000. NB! Välismaal viibides rakendatakse kõnede suunamisel ja kuulamisel rahvusvahelisi tariife. Kõneposti suunamine on ka välismaal tasuta, juhul kui Sinu telefon on välja lülitatud.

Kõneposti lisavõimalus: üritatud kõne Lisavõimalus tagab Sulle SMSi koos helistaja telefoninumbri, kellaaja ja kuupäevaga siis, kui kõneposti sattunud helistaja Sulle teadet ei jäta. Kõneposti teenuse aktiveerimise saad tellida klienditeenindusest. Teenus on kuumaksuta ja kõned suunatakse kõneposti samuti tasuta. Teadete kuulamine ja kõneposti seadistamine maksustatakse vastavalt Tele2 hinnakirjale. www.tele2.ee/mobiil/koneteenused_hinnad.html


SÕIDUPÄE VIKUGA SÄ ÄSTAD KUNI 4 0 0 0 0 KROONI Kui Sinu ettevõtte autodega tehakse lisaks töösõitudele ka erasõite, siis on hea võimalus kulude kokkuhoiuks sõidupäevik. Ilma sõidupäevikuta tuleb maksta iga auto kohta 3344 krooni erisoodustusmaksu kuus, mis teeb üle 40 000 krooni aastas.

Selle vältimiseks pakume Sulle uut internetipõhist sõidupäeviku teenust. Sõidupäeviku pidamine säästab hulga raha ning on üsna mugav, sest Tele2 ja Regio tütarfirma AVL Expressi uus teenus teeb kogu töö Sinu eest ära. Vajad vaid internetiühendusega arvutit. Sinu ettevõtte autodele paigaldatakse GPS/GPRS-seadmed, tänu millele saad neid internetist soovi korral jälgida. Sinu jaoks on näha kõigi sõidupäevikut kasutavate autode asukoht, kiirus ja viimase 3 kuu teekonna kaart, lisaks veel palju muud kasulikku logistika parandamiseks.


Sõidupäevikuga saad: – vaadata oma ettevõtte autode asukohta kaardil reaalajas (lisaks viimase 3 kuu teekond); – autokasutuse aruande koos läbisõidu, aadresside ja kellaaegadega; – detailse Regio kaardi koos aadressiotsinguga (sh talunimedega); – märkimisväärse kulude kokkuhoiu erisoodustusmaksult ja paremalt töökorralduselt. Ka aruandlus on üllatavalt lihtne. Kõik andmed sõiduki töö- ja erasõitude kohta saad formaadis, mis lisaks asutusesisesele kasutamisele sobib esitamiseks maksu- ja tolliametile. Sõidupäevikuga liitumine on tasuta ja kuutasu on 199 krooni. Sõidupäevik säästab raha ja teeb arvepidamise lihtsaks! Teenusega liitumiseks helista 1205 või võta ühendust oma kliendihalduriga.


MOBIFIX – L AUATELEFON SINU MOBIILIS Kui Sinu ettevõtte töötajad liiguvad palju kontorist väljas, siis ühel hetkel võib juhtuda, et kontoris pole kedagi lauatelefoni vastu võtmas. Tele2 uus teenus – lauatelefon mobiilis ehk MobiFix – on osutunud klientide jaoks üllatavalt popiks ja kasutajaid lisandub iga päevaga.

MobiFixiga suunatakse kõik ettevõtte lauanumbrile tehtud kõned tasuta mobiilile. Nii ei jää ükski kõne vastamata ja säästad lauatelefoni kuumaksult. MobiFix sobib, kui soovid loobuda lauatelefoni aparaadist ja kuumaksust, samas aga säilitada oma lauatelefoni numbri sissetulevate kõnede jaoks.


Lauatelefoni number jääb alles ja Sinu ettevõtte koostööpartnerid helistavad sellele numbrile sama soodsalt nagu seni. Lisaks sellele saad MobiFixi kasutades helistada mobiililt eriti soodsa hinnaga kõigile lauatelefonidele. MobiFixi kohta vaata lähemalt www.tele2.ee/ariklient/mobifix.html Lauatelefonist loobumiseks võta ühendust oma kliendihalduriga, helista numbril 1205 või saada e-kiri aadressile business@tele2.ee.


K AKSIK-SIM – HOIA ÄRI- JA ERAKÕNED L AHUS Kaksik-SIM on teenus, millega saad ühes telefonis üheainsa SIM-kaardiga äri- ja eraasjad lahus hoida ning nende eest ka eraldi maksta. Nii on lihtne vältida segadusi arveldustes raamatupidamise ja maksuametiga.

Kaksik-SIMi teenus on hea ja kasulik, kui ettevõtte töötajad kasutavad äri- ja erakõnede jaoks eraldi telefone või ajavad kõiki asju ühelt töönumbrilt. Viimasel juhul maksab tööandja enamasti kulud mingis ulatuses kinni. Mõnel pool on kombeks kuu lõpus kõnede väljavõttel isiklikud kõned ja teenused töö omadest käsitsi eraldada. Mitmetes ettevõtetes on probleeme töötelefonilt isiklike tasuliste teenuste tarbimisega. On loomulik, et tööandja ei peagi tasuma eraauto tasulise parkimise eest (pealegi veel maksude tõttu kolmandiku võrra rohkem). Sama lugu on ka mõne tarbijamängu, mobiilikõnega tehtud annetuse või M-internetiga.


Nende kulude ja hilisemate segaduste vältimiseks maksuametiga blokeeritakse töönumbril tihti tasulised teenused. See aga võib takistada näiteks tööalast parkimist või mõnd muud tööks hädavajalikku teenust. Kaksik-SIM lahendab selle probleemi, eraldades ühes mobiilis töökõned isiklikest. Nii saab töötaja arve isiklike kõnede ja teenuste eest ning tööandja maksab töökõned.

Tele2 Teenused  

Ari Teenused Est